SanfpoflrfsWeefïHad aan K®ÜDampo van het SchoterHetHpad naar ffieuw'Zeef and De week rond Herfst. Schoonenberg - Beker van de Verenigingen Santpoort* beeft een nieuwe Pastoor K.K. KERK Santpoort PK EDIKBEUKTErt ZOnDflDSDlEÏISTEn 1 ooe voorstelling bü SMp en Snap. Santpoort ontving muzikanten 31e Jaargang no 39 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 30 sept. 1960 HUIS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Op de valreep mochten we dezer dagen nog een gesprekje voeren met de heer Frans Ziegler. Op de valreep van de „Seven Seas", een Amerikaans schip waarmee hij en zijn verloofde op 30 oktober naar Nieuw Zeeland vertrekken. De heer Ziegler is niet alom bekend in Santpoort, doch door zijn werkzaamheden heeft hij het dorp in den lande wel een zekere bekendheid verschaft. De heer Zieg ler was namelijk tot voor kort piantenkweker en in het bijzonder waterplantenkwcker van zijn beroep. In een. der broeikassen heeft de heer Ziegler mij heel beknopt zijn levensver haal verteld. Rondom ons rijgden de aquaria zich aaneen. Bakken die eigen lijk nog boordevol met tropische water planten zijn. In een bakje voor ons zwemmen nog een paar tropische visjes. „De laatste der Mohikanen?" „Zeg dat wel. Die visjes vormden het ene deel van mijn liefhebberij, de plan ten het andere deel. De vissen hebben als eerste het loodje moeten leggen. Er is geen afzetgebied meer." De visjes blijven onder deze vernietigen de woorden ijverig hun rusteloze rondjes draaien. Ze hebben het pleit verloren. Hun baas wijt het eensdeels aan de te levisie. De mensen nemen liever een tele visietoestel dan een aquarium in huis. Tien jaar geleden kwam de heer Ziegler naar Santpoort als bedrijfsleider in het kwekerijtje aan het Schoterkerkpad. Goeddeels heeft hij de inrichting van de kassen met eigen handen vervaardigd. Hij was oorspronkelijk fotograaf, maar zette deze betrekking aan de kant om zich aan dit werk te geven. „En ik heb het met plezier gedaan" ver telt de heer Ziegler. „Trouwens, dit werk moet je toch voor tachtig procent als lief hebberij blijven beschouwen, anders houd je het niet uit." Tot 1957 groeide en bloeide het bedrijf. De vissen, hier gekweekt, vonden een grote aftrek in de omgeving van Sant poort en de planten werden door het ge hele land verzonden. Tot 1957. Toen moest hij het hoofd buigen. Hollend ging het bergafwaarts. Een droevig einde van een zaak, die met zoveel enthousiasme en liefde was opgebouwd. Ten prooi geval len aan het moderne leven. Nog drie jaar heeft de heer Ziegler het volgehouden. Maar nu heeft hij de knoop doorgehakt. „Ja, ik ga nu naar Nieuw Zeeland. Je moet toch wat!" „Ook in de vissen- en plantenkwekerij?" „Nee. Ik ga daar waarschijnlijk als tim merman in de bouw werken. En mis schien dat ik dan later weer mijn oude beroep dat van fotograaf op kan vatten. Alhoewel ik geen apparatuur meer heb, heb ik toch wel goede hoop weer als fotograaf te kunnen gaan wer ken." Op 30 oktober zegt Frans Ziegler Sant poort en daarmee Nederland vaarwel, om het in den vreemde weer eens opnieuw te gaan proberen. Voorlopig zal hij zijn intrek nemen in de omgeving van de stad Nelson op het zui delijke eiland. Ondanks de trieste afloop van dit vis- senavontuur is Frans Ziegler een opti mist gebleven. En optimisme zal hij daar aan de andere kant van de aardbol toch ook van node hebben. VELSEN VERLIEST IN FORSE WEDSTRIJD. Met niet minder dan 52 heeft Velsen de wedstrijd tegen Wijk aan Zee ver loren en zoals het verloop is geweest, moet getuigd worden, dat de zege de Wijk aan Zeeërs toekwam. Jammer was het, dat de mensen uit de badplaats, toen ze na de rust vreesden, dat hun aanvan kelijke 30 voorsprong in gevaar zou komen Velsen wist tot 32 op te halen tot zeer fors spel overgingen en mede door het feit, dat van Velsen- zijde hierop werd gereageerd, was het laatste halfuur een zeer onprettige ver toning en was het aan de lankmoedigheid van de voor zijn taak niet berekende scheidsrechter te danken, dat er niet een paar spelers werden uitgestuurd. Het spel was nog maar zeer jong, toen Seysener van een fout in de Velsen-de- fensie gebruik maakte door van Duyn onhoudbaar te passeren. (10) Deze tegenslag bracht onrust in de Velser ver dediging en het duurde dan ook niet lang, of van der Wel verhoogde de score tot 20. Het verband in de verdediging der geelblauwen raakte nu nog meer zoek. Zelfs Hijnen kon de situatie niet red den, mede doordat Boon nog al eens in tempo te kort schoot en Geuzenbroek zonder zelfvertrouwen speelde. Seysener bracht de stand op 30, doch Graman zorgde er voor, dat de rust met 31 in ging. En toen na de rust Velsen veel beter spelend dan daarvoor door toe doen van Hoogzaad de stand op 32 bracht, was er nog alle hoop. Dit inlopen van de achterstand was voor Wijk aan Zee aanleiding grof te gaan spelen, enke le Velsenaren dienden van repliek, de scheidsrechter vergat werkelijk op te tre den en de onaangename sfeer was gebo ren. Wijk aan Zee doelpuntte nog twee maal, zodat de eindstand 52 was. TERRASVOGELS VEROVERT EEN PUNT. Ongetwijfeld hebben de Terrasvogels in de wedstrijd tegen Onze Gezellen een kans om te winnen gehad, maar aange zien kansen benutten een kunst op zich zelf is welke kunst de Vogels niet altijd bleken te verstaan kon de 33 eindstand als één, die de verhouding goed weergaf, worden beschouwd. Het begin was voor de Terrasvogels al leszins voorspoedig, want Zwanenburg had reeds in de eerste minuten kans ge zien de niet altijd even zeker optredende doelman der Gezellen te passeren 10) De Haarlemmers bleken echter niet ont moedigd en toen de rechtsbuiten, die Dis selkoter sr. nog al eens moest laten gaan, een voorzet gaf, schoot de linksbinnen de bal hard in 11). De oud-Haarlemspeler Jacobs, nog altijd, als in zijn roodbroekentijd, snel, gevaar lijk en fors optredend loste hierna zeker van 25 meter afstand een hard schot, hetwelk de nogal ver voor zijn doel staande Boeser wel enigszins tot onze verwondering liet gaan (12). Nu waren het op hun beurt de Vogels, die de moed niet lieten zakken en het gelukte Kramer zowaar nog voor de rust de gelijkmaker te fabriceren (22). Na de thee is er door beide partijen hard hoewel lang niet altijd even oordeelkundig voor het winnende punt gezwoegd. De Vogels kregen vooral door toedoen van Zwanenburg en de goed stuwende Nieuwehuis een paar reële kansen om te doelpunten, maar de schot vaardigheid liet te wensen over. Toen was het weer Jacobs, die Boeser de bal uit het net liet halen (23). Terrasvo- gels wilde echter niet verliezen en hoe wel Otto als linksbuiten verre van sterk speelde, slaagde Thoolen er toch in de gelijkmaker te scoren (33). STANDEN: Derde klasse A. A.D.O. 3—5; C.S.V. 3—5; Wijk aan Zee 33; D.T.S. 33; Egmondia 33; D.E.M. 3—3; S.E.W. 1—2; Velsen 22; Meervogels 22; Alkm. Boys 32; Beverwijk 31; Z.A.P. 31. Vierde klasse C. St. Martinus 36; Onze Gezellen 34; E.T.O. 34; Lijnden 34; Bloemendaal 23; St. Pancratius 33; T.H.B. 32; Kinheim 32; Renova 21; Terrasvo' gels 31; Hoofddorp 20. S.E.W.—'Velsen. Velsen trekt zondag a.s. naar het pas naar de 3e klas gepromoveerde S.E.W. Van deze Noordhollandse club weten we betrekkelijk weinig af. Ze kwam nog maar éénmaal in het veld en won deze wedstrijd weliswaar met sprekende cijfers nl. met 04, maar dit zegt nog niet zo veel, omdat het in deze ontmoeting tegen het zwakke Z.A.P. ging. Wat we hopen is, dat Velsen in de gelegenheid wordt gesteld werkelijk te voetballen. Is dat in derdaad het geval, dan geloven we, dat de Noordhollanders aan het kortste eind zullen trekken. SPORTVER. TERRASVOGELS. In ons onderhoud met de heer Munnikes spraken we natuurlijk behalve over honkbal (zie ons nummer van de vorige week) ook over voetbal. Wat deze af deling aangaat, meende de heer Munni kes, dat de vooruitzichten beter waren dan ze wel eens in achter ons liggende seizoenen geweest waren. De voorhoede leek hem door toetreding van nieuwe leden aanzienlijk aan kracht gewonnen te hebben, het tweede elftal, uitkomende in de eerste klas van de afdeling Haar lem, vond hij sterker geworden en de promotie van het derde elftal naar de tweede klas van de afdeling Haarlem hielp z.i. ook mede tot het komen van bovenstaande optimistische conclusie. De vereniging telt thans 5 senioren-elftallen, 2 junioren-teams. 2, mogelijk 3 adspiran- ten-elftallen en evenveel welpen-teams. Onder leiding van Hein Röbken wordt serieus geoefend. De opkomst kan nog beter worden, aldus de heer Munnikes, maar nu de honkbalwedstrijden hun be slag hebben gekregen, verwacht hij zulks ook absoluut. En wij voor ons zouden er aan toe willen voegen: „Laten de Terrasvogels-leden de trainings avonden trouw bezoeken. Van een tech nicus en een tacticus als Hein Röbken is ongetwijfeld veel te leren". Voorts beschikken de Vogels in de persoon Zachtkens en kalm is de zomer van ons heen gegaan. Zonder verdriet in ons hart hebben we afscheid genomen. Kunt u zich ook nog herinneren, dat de be- faamde Duitse lange-afstand-voor spellers in het begin van dit jaar een herhaling van de 1959-zomer in het verschiet zagen? Alhoewel ik altijd diep in mijn hart enige reserve in acht neem ten aanzien van alle voorspellingen, heb ik me toch deze zomer steeds in de rijen der optimisten geschaard. Tot en met de laatste weken ben ik blij ven hopen. Maar nu is het verke ken. Een mooie zomer kan hel niet meer worden, dat is duidelijk. Maar nu deze herfst. Tot op de dag van vandaag heeft zij haar beste beentje voorgezet. Nou ja, een enkele frisse dag of een enkel regenbuitje zit er nog wel eens tussen, maar dat kunnen we haar van harte vergeven De herfst is hel jaargetijde van de hoge wolkenluchten, maar ook van wandelingen door lanen on der een bladerendak getooid in de prachtigste kleuren. Het jaarge tijde van de melancholie. Lang zaam maar onverbiddelijk voltrekt zich hel drama in de natuur. De dieren maken zich op om de strijd aan te binden met koning Winter. Onvermijdelijk zullen de planten, de struiken en de bomen, kaal uit het gevecht te voorschijn komen. Maar ook de mens gaat zich in deze dagen met het zwaard om gorden, daarbij dapper gesteund door de kolenboer. Ik heb al een vertwijfelde blik in het kolenhok geworpen. We moesten nog maar 'ti paar mudjes bestellen, want de avonden worden al frisser. Jan de Kolenman heeft zich als trouwe voorbode van de naderende kou met een bescheiden belletje aan dc voordeur geméld. En na een paar onheilspellende klappen van de deksel van de kolenkist trof het suizend geluid van vallende kolen mijn oor. 't Begin is er Trouwe lezers, heeft u ook al uw ivintergarderobe aan een nadere beschouwing onderworpen? Doe het maar, want je houdt het toch niet meer tegen. En als nu de schoorsteenveger is geweest kunt u, net als ik, weer zeggen: „Als het moet, dan moet het. We zul len ons best doen die kouwe knaap te weerstaan." Poortwachter. van de heer Bruggenkamp zelfs over een masseur. Het bestuur met z'n oude kern oud, niet in leeftijd maar in „dienstjaren" doet al het mogelijke de vereniging omhoog te voeren. On danks het feit, dat men veel medewer king van het gemeentebestuur geniet en de voetbaltoto de financiële zorgen van de penningmeester zeker heeft verlicht, zou het bestuur gaarne nog ruimer in de geldmiddelen zitten, om nog meer voor de rijpere en „gewone" jeugd te kunnen doen. Aanmeldingen van nieuwe leden, donateurs en deelnemers aan de voetbal pool zijn dan zeer welkom. Het bestuur van de IJ.V.V. „Stormvo gels" heeft besloten ter gelegenheid van het 12j^-jarig bestaan van het sport park „Schoonenberg" aan het gemeente bestuur een fraaie wisselbeker aan te bie den, welke de naam „Schoonenberg-be- ker" zal dragen. Het is de bedoeling, dat deze beker jaar lijks onder auspiciën van de Velser sport stichting zal worden verspeeld tussen de amateurverenigingen, alsmede het hoog ste amateur-elftal van de semi-profclubs. De kampioen-amateur van de gemeente Velsen zal voor een jaar houdster der beker zijn. OUDERAVOND BREDERODE- KLEUTERSCHOOL. De eerste ouderavond van dit school jaar zal worden gehouden op maandag 3 oktober te 8.15 uur in het schoolge bouw aan de Vinkenbaan. Voor deze avond hebben wij geen spre ker uitgenodigd omdat wij de ouders van onze kleuters zelf actief willen laten deelnemen aan deze ouderavond. Een poppenhuis vraagt om aankleding en inrichting. Zagen, timmeren, behangen, schilderen, naaien, breien en nog meer is het programma voor de avond. Als alle ouders op deze avond een kleine bijdrage leveren in de vorm van hulp bij het aankleden van het poppenhuis, zul len de kleuters er weer een waardevol stuk speelgoed hebben bijgekregen. De politie trof begin deze week in de Broekbergerlaan een onbeheerde per sonenauto aan. Er bevonden zich ech ter wel een zak aardappelen en krat jes eieren in de wagen. Een nader on derzoek wees uit, dat de contactdra den onder het dash-board verbonden waren, zodat de wagen waarschijnlijk wel gestolen zou zijn. Inderdaad bleek de wagen in Haarlem te zijn ont vreemd. De heer P. Waardenburg, hoofd van de gemeentelijke dienst van sociale zaken, heeft in verband met bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verzocht hem ingaande 1 januari eer vol ontslag te verlenen. Het college van B. 6 W. stelt de gemeenteraad voor dit ontslag eervol te verlenen, oner dankbetuiging van de door hem in deze hoedanigheid aan de gemeen te bewezen diensten. In een nota over „Landbouw en Re creatie" heeft een subcommissie van het Landbouwschap onder meer ver klaard, dat zij om het recreatiegebied zoveel mogelijk te ontsluiten, hetgeen mede een agrarisch belang is, denkt aan een boulevard tussen Hoek van Holland en IJmuiden. Tevens meent zij, dat algehele openstelling van het duingebied aanbeveling verdient. De Santpoortse K.A.J.-ers hebben in Bakkum voor de K.A.J.-ers en de V.K.A.J.-ers aldaar een revue opge voerd. Het programma, dat bestond uit zang, declamatie, muziek en goo chelen, was goed verzorgd en de K.A.J.-ers werden dan ook met een spontaan applaus hartelijk beloond. Ter gelegenheid van de werelddieren dag zal op zaterdag 8 oktober in de garage van firma van Oosten aan de Vechtstraat te IJmuiden een honden parade worden gehouden. Deze pa rade wordt georganiseerd door de af deling Velsen-Beverwijk van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Tevens kunnen de kinderen deelne men aan een opstelwedstrijd over de hondenshow. De deelnemers, die niet ouder mogen zijn dan zestien jaar, kunnen zich in de periode van 3 ok tober tot 7 oktober opgeven bij de firma Loendersloot, Hoofdstraat 162 of bij het Politiebureau. o Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der O.L. Brederodeschool wordt een receptie gehouden op 1 oktober a.s. des middags half 3 in het speel lokaal der school (ingang Vinken baan). Na afloop der receptie zal om 3 uur de opening plaats vinden van de „Herfsttentoonstelling" en de „Fancy-Fair". Het programma van het feest ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan luidt als volgt: Wij bieden U: 1. Een voorstelling van het kindercircus „Bas" in lokaal kl. 1. 2. Een zangspel in lokaal kl. 2. 3. Een poppenkastspel in lokaal kl. 5a. 4. Een muziekuitvoering in lokaal 6a. 5. Allerlei vermakelijkheden in diverse gangen en lokalen, nl.: grabbelen, sjoelbakken, ballen werpen, touwtjes- trekken, vrolijke keuken, vistent, bal- lonnenschieten, pijlwerpen, rad van avontuur. 6. Verder hebben wij een bloemenstal letje, enige verlotingen met mooie prijzen, een echte fotograaf, een waarzegger, enige poppen, waarvan de naam geraden kan worden. 7. Voor de inwendige mens in lokaal klas 3 en 3/4 patates frites, koffie met gebak, limonade. 8. Verschillende stalletjes, waar u aller lei voorwerpen kunt kopen. „Snelle Wieken" vloog laatste zondag vanaf Roosendaal. In concours waren 128 duiven. De uitslag was als volgt: B. Jen- ninga, 1; A. Tabernal, 2-5-7; G. Maas, 3-8-9; P. Rozemeyer, 4-25; H. Hand- graaf, 6; C. Korthouwer, 10. De figuurzaagclub van de Gereformeer de Jeugdclub opent het winterseizoen op vrijdag 7 oktober a.s. in het jeugdhuis „De Haven" aan de Schipbroekenweg. Alle jongens van 7 tot 12 jaar zijn wel kom. De eerste maandelijkse ledenvergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond in het nieuwe winterseizoen wordt gehouden op maandag 3 oktober 's avonds om acht uur in gebouw „De Toorts", Duinweg 34, Santpoort-Zuid. Mejuffrouw A. H. de Waal-Malefijt te Amsterdam zal spreken over het onderwerp „Geestelijke Volks gezondheid". Ook belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. De commissie Volksuniversiteitwerk van de Stichting „De Velser Gemeenschap" zal ook dit jaar weer (bij voldoende deel name) cursussen organiseren. Alleen cur sisten van achttien jaar en ouder worden toegelaten. Er zijn cursussen voor En gels, Frans, Duits en Italiaans voor be ginners en gevorderden, Spaans voor be ginners, Spreken in het Openbaar, Stern- vorming en Declamatie, Zwerftochten door vreemde landen, Uitstapjes in de natuur en de cultuur. Een en ander is duidelijk en overzichtelijk opgesteld in een folder, die dezer dagen door de Vel ser Gemeenschap werd rondgestuurd. Aanmeldingen dienen voor 2 oktober te geschieden. In de competitiewedstrijden handboog- schieten district 1, die deze maal in Sant poort werden gehouden, werden de vol gende uitslagen genoteerd. Korpsen: 1. Concordia, Amsterdam, 750 pnt.; 2. V.Z.O.S., Santpoort, 709 pnt; 3. Reineveld, Den Haag, 666 pnt.; 4. D.O.S., Wassenaar, 643 pnt; 5. Prins Hendrik, Rotterdam, 527 pnt. De persoonlijke wedstrijden eindigden als volgt: lste klasse: 1. H. Stroucken, Concordia, 143; 2. J. de Jonge, V.Z.O.S., 143; ro- zenprijs H. Hagedoorn, Concordia, 5 ro zen. 2e klasse: 1. B. Zwijnen, Oranje Schut ters, 124; 2. H. Vos, Concordia, 121; rozenprijs: J. J. Smit, drie rozen. 3e klasse: H. Eken, V.Z.O.S., 124; W. Willem, W.T., 121; rozenprijs G. J. Loo- men, Oranje Schutters, 3 rozen. 4e klasse: Bergmans, Concordia, 134; N. van Hinte, V.Z.O.S., 108; rozenprijs D. Groot, Oranje Schutters, drie rozen. Zondagmorgen trokken 24 hengelaars van de Hengelsportvereniging „Velsen" naar het Noord-Hollandskanaal bij Aker sloot om daar de laatste wedstrijd van dit seizoen, de Koningswedstrijd, te houden. Deze wedstrijd, die tevens meetelde als in haalwedstrijd voor de „Schillingbeker"- competitie, werd gewonnen door de heer S. Schenk die zich hiermee dus een jaar Koning van de hengelsportvereniging „Velsen" mag noemen en de heer Schil ling onttroonde. De „inhaler" A. v. Vliet kwam net één vis tekort in deze wedstrijd om de wis selbeker te bemachtigen, zodat voorzit ter R. Bosma na drie minder succesvolle jaren weer eens winnaar werd van de „Schillingbeker". Ondanks gunstig weer werden er slechts 47 bovenmaatse vissen aan het einde van de wedstrijd geteld en vingen de B-klas- sers helemaal geen bovenmaatse vis. De uitslag van deze Koningswedstrijd is: 1. S. Schenk, 10 vissen; 2. C. Meerhof, 8 vissen; 3. G. Schilling, 8 vissen; 4. A. van Vliet, 7 vissen; 5. I. Groeneveld, 4 vis sen. De eindstand in de Schilling-wisselbeker is hiermede geworden: A klasse: 1. R. Bosma, 56 vissen, 82 pnt; 2. A. van Vliet, 43 vissen, 82 pnt; 3. H, Bruinenberg, 55 vissen, 80 pnt; 4. C. Meerhof, 39 vissen, 74 pnt; 5. S. Schenk, 36 vissen, 70 pnt. B. klasse: 1. J. Walters, 22 vissen, 42 pnt; 2. H. van Roon, 16 vissen, 31 pnt; 3. W. L. F. Nijhof, 2 vissen, 18 pnt; 4. A. J. Hopman, 4 vissen, 14 pnt; 5. H. Even huis, 2 vissen, 13 pnt. De „W. M. L. Bleekerprijzen" voor de grootste voorn zijn voor J. Noortman in de A. klasse en voor A. J. Hopman in de B. klasse, elk met een voorn van 25 centimeter. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bis. schop van Haarlem, heeft pastoor J. A. van Ettinger van de St. Janspa rochie te Breezand, benoemd tot pas toor van Santpoort. Tevens heeft mgr. van Dodewaard pastoor A. F. J. Goossens eervol ontslag verleend. Pastoor van Ettinger is in 1905 in Maassluis geboren. Hij is nu 55 jaar oud. Op 22-jarige leeftijd werd hij tot priester gewijd. Nadat hij kapelaan geweest is in Voorburg, Heiloo, Hil- legom en Haarlem werd hij in 1951 pastoor van de parochie in De Lijn den. In 1955 werd hij benoemd tot pastoor in Breezand. Vrijdag 30 september. Eerste Dag van het Veertigurengebed. H.H. Missen 7 uur (Gez. H. Mis) - 8 uur - 9 uur; 8 uur Avondmis. Zaterdag 1 oktober. Tweede Dag van het Veertigurengebed. H.H. Missen 7 uur - 8 uur - 9 uur; 8 uur Avondmis. Zondag 2 oktober. Laatste Dag van het V eertigurengebed. H.H. Missen 7 uur - 8.15 uur - 11.30 uur. Solemnele Hoogmis te 9.30 uur. Te 6 uur plechtig Sluitingslof met Te Deum. Gedurende deze week elke avond half 8 Lof met oktobergebeden. Vrijdag 7 oktober. Eerste vrijdag van de maand. H.H. Missen 7 uur (Gez. H. Mis) - 8 uur - 9 uur. 's Avonds half 8 plechtig Lof. Zaterdag 8 oktober. Te half 8: Broederschapslof. Ned, Herv. Dorpskerk; v.m. 10 uur: ds. J. C. Remyn, H.D. 19 uur: ds. S. W. de Vries, Hilversum. Santpoort-Zuid: ds. G. H. v. Willems- waard. Gereform. Kerk: 10 en 5 uur: ds. G. H. Homans, Industrie-predikant voor de IJmond. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur: ds. J. Rebel, H. Avondmaal en dankzeg ging. Évang. Lutherse Gem. Koffiezaal „Wes- terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Vrijz. Herv. (IJmuiden) 10.30 uur ds G. Nijenhuis. Doopsgezinde en Remonstr. Gemeente Gebouw „Spaarnberg" v.m. 10.30 uur ds. P. J, van Schayck Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. Doktoren: Dr. Ph. Haselager, Hoofdstr. 135, tel. 8570. Apotheek: apotheek de Wilde, Broekber- genlaan 42, tel. 8284. Witte Kruis: Zr. Lammerts, Curacao- straat 18b; tel, 8756. Op vrijdagavond 30 september spelen in Carré Willy Walden, Piet Muyselaar en hun tientallen acterende, dansende, zin gende en musicerende paladijnen de hon derdste voorstelling van René Sleeswijk's drie en twintigste Snip en Snap Revue TOT VANAVOND", die als onder titel de verzekering meekreeg: „U bent er echt eens uit". Het is langzamerhand een publiek geheim dat volgens een natuurlijk niet te veront schuldigen maar desondanks onwrikbaar bijgeloof de ondertitel van een Snip en Snap Revue tweemaal de letter t moet bevatten. De beide t's van dit seizoen blijken hun mascotte-achtige taak uitste kend te vervullen.'"*" Toen de productie-leiding dezer dagen de datum van de honderdste voorstelling berekende, kon men tegelijkertijd vast stellen dat reeds meer dan 125.000 be zoekers er bij TOT VANAVOND echt eens uit" geweest zijn. Aan gene zijde van het voetlicht zei een van de Hollandse meisjes van het ballet: „Gunst dan al de honderdste? 't Lijkt of we pas vorige week begon nen zijn". René Sleeswijk heeft daarbij tevreden geknikt. Het enthousiasme waarmee alle betrokkenen zijn kostbaar gemon teerde show voor het voetlicht brengen, is zeker toereikend voor een heel seizoen Het zonnetje is wel de meest wel kome medewerkster aan de mars en tamboerwedstrijden van de Vel ser Gemeenschap geweest Vrien delijk stralend heeft zij dit klan- kenfeest ook tot een kleurenfeest gemaakt. Honderden Santpoorte naren spoedden zich afgelopen za terdagmiddag naar de plaats van het gebeuren: de Surinamestraat, Sabastraat, Arubastraat, Bonaire- straat en Paramaribostraat. Een groot aantal korpsen hebben aan deze jaarlijkse wedstrijd van de sectie muziek deelgenomen. Het was de tweede maal, dat een der gelijk festijn op touw werd gezet. Vorig jaar had Velsen-noord de eer als gastvrouw op te treden, terwijl de keus voor volgend jaar waarschijnlijk op IJmuiden zal val len. Voor deze wedstrijden zijn wisselbekers beschikbaar en er is door de korpsen met groot enthou siasme om gestreden. Opvallend van deze wedstrijden is ongetwij feld de snelle en feilloze afwerking van het programma. De organisa tie-commissie is er in geslaagd de touwtjes strak in de handen te houden en dat is bij een wedstrijd, waaraan ongeveer vijftien vereni gingen in twee uur voor het voet licht dienen te treden, beslist geen sinecure. Bij de jeugdtamboerkorpsen kwam de wisselbeker in het bezit van „Schulpen Meerweide" uit Vel sen-noord. In deze klasse bezette „Wilhelmina" Santpoort een goe de tweede plaats met 47 punten, slechts anderhalve punt minder dan de winnaar. Bij de muziekver enigingen veroverde de IJmuider Harmonie voor de tweede maal de wisselbeker. De IJmuider Har monie eindigde ook als eerste in de afdeling Tamboer-korpsen en wel met 67 punten. De prestaties wer den beoordeeld door de heer A. van Veluwen, musicus en tam boer-instructeur van de Amster damse Politiekapel. In de zaal van „Zomerlust" reikte de heer H. van Schadewijk, voorzitter van de sec tie muziek, de prijzen uit.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1