SanfoocffeWeehWad aan De week rond Facantieminnend Nederland richt oog op Santpoort GAAT BEDRIJF SANTPOORT VERLATEN van de Verenigingen Een clubhuis in Santpoort R.K. KERK Sanrpoorf PREDIKBEURTEH ZöriDflDSDIEnSTEn Ie Jaargang no 42 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Hnis Vrijdag 21 okt. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 fekort aan bedrijfsruimte en arbeidskrachten nopen de heer J. F. Gevaert, directeur. ■igenaar van de carrosserie- en caravanfabriek aan de Broekbergerlaan, ertoe om 'innen afzienbare tijd Santpoort te verlaten. Het pand aan de Broekbergerlaan zal lan nog alleen gebruikt worden als showzaal. Met deze verplaatsing zal Santpoort :en energiek bedrijf zijn ontvallen, een bedrijf, dat uit de aard der zaak tot ver 'uiten onze grenzen een zekere bekendheid om niet te zeggen „vermaardheid'* bezit. tïomenteel rollen per jaar zo'n honderd caracans de fabriekspoorten uit; een aantal, lat naar de heer Gebaert zich voorstelt opgevoerd zal worden tot vijfhonderd» /ijfhonderd caravans per jaar. 't Is een espectabel aantal voor een zaak, die ich pas enkele jaren op deze tak toe- egt. Dat daarvoor gewerkt is valt ge- nakkelijk af te leiden uit een gesprek aet de heer Gevaert. dij ziet er niet uit als de-geslepen-zaken- aan-die-je-niets-hoeft-te-vertellen. Rus- ig, zonder opsmuk en af en toe zijn voorden met een kort handgebaar on- lerstrepend, vertelt hij over het bedrijf, lat hem zo na aan het hart ligt. Over Ie ontzaglijke moeite, die hij zich ge roost om zijn producten tot de top- tlasse te voeren. Over de moeilijkheden >p het gebied der personeelsvoorziening, lie hem al zo veel teleurstellingen heb- >en bezorgd. Maar ook over de succes- en, die hij in korte tijd wist te boeken. Over dagen, avonden en nachten pie- :eren over caravans. ïescheiden is de heer Gevaert dan ook tiet als hij er over spreekt. Kort en :rachtig maakt hij mij duidelijk, dat zijn iroducten in ons land een grote aftrek 'inden en dat het buitenland ook reeds inige malen van grote interesse blijk ïeeft gegeven. Op het ogenblik is hij chter nog huiverig om daar ten koste 'an heel veel geld een verkoopapparaat >p te bouwen. „Eerst eens even afwach- en" is zijn reële commentaar op aanbie- lingen van buitenlandse zakenlieden. Die carivanbouw heeft eigenlijk pas |oed doorgezet ten tijde van de beste lingsbeperking. In de carrosseriebouw vilde het niet meer vlotten. Er moest ■en nieuwe markt worden gezocht. En oen1 kwam de heer Gevaert met een ilan de campagne op de proppen, dat :ijn bedrijf een geheel nieuwe wending ;ou geven. Na geruime tijd van ontwer- >en, piekeren, bespreken en bouwen rol- le ongeveer drie jaar geleden de eerste .Sunshine" de werkplaats uit. Het zou le laatste niet zijn. Met zes mensen be- |on de heer Gevaert de productie; mo- nenteel kan hij met zijn zeventien krach- en het werk ternauwernood aan, terwijl «ij verwacht nog 30 mensen werk te ;unnen geven als de uitbreiding een feit leworden is. n de kast liggen de plannen voor de iouw van drie nieuwe typen reeds ge- eed. De Sunshine, het eerste product van Ge- raert, heeft een lengte van 2.65 m. De Sunshine: het product, dat Santpoort in Europa bekend maakt. Daar echter ook grote belangstelling be staat voor de grotere klasse moest de heer Gevaert zich opnieuw over het te kenbord buigen. Drie nieuwe typen kwa men uit de pen namelijk de Gevaert 310, de 340 en de 370. De getallen geven de lengte van de caravan aan. De 370 is dus 3.70 meter lang. De prijs van deze grootste zal ongeveer 5000 bedragen. Op ons gemak hebben we de bekende Sunshine eens bekeken. Het is een kitti ge carvan met drie a vier slaapplaatsen. Ondanks de krappe lengte valt de plaatsruimte binnen echt wel mee. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de uitgekiende uitvoering. De heer Ge vaert is de laatste jaren al enkele malen per jaar met zijn product op stag ge weest en aangezien hij zijn oor ook bij anderen te luisteren legt, weet hij drom mels goed hoe een caravan er behoort uit te zien, aan welke eisen het behoort te voldoen enz. Vrijwel alles is op- of uitklapbaar. Zelfs aan het nachtkastje is gedacht en al is dit dan slechts enkele decimeters in het vierkant, het blijkt op vacantie van groot gemak te zijn. In tien seconden maar dan ook beslist niet meer, maakt men van twee banken en een ta fel een uitstekend tweepersoonsbed. Er is een piepklein keukentje in gecreëerd, dat zelfs door middel van polyester klapjes van een aanrechtje wordt voor zien. Voor de geïnteresseerde de vol gende gegevens over de Sunshine. Deze caravan is ook gecreëerd voor de klei nere Europese wagen. Het gewicht van 360 kg maakt het geschikt voor alle tochten. De prijs is geheel compleet (zie onderstaande) 3250,Breedte 1.90 m, hoogte vanaf de grond 2.20 m, sta- hoogte 1.80 m, spoorbreedte 1.65 m. De carrosserie is geheel dubbelwandig, voor de isolatie- is tempex gebruikt, een uiter mate licht maar zeer doelmatg soort schuimplastic, het aantal ramen bedraagt 6, waarvan twee openslaande. De inrichting bestaat uit vijf schuim plastic matrassen (voor drie slaapplaat sen van 9 cm dik en overtrokken met af- wasbare suwide, gordijntjes (kleur naar keuze evenals voor de kleur van de ma trassen), kast voor butagasfles, kleer kast, pannenkast, servieskast, opberg- planken spiegel drie bergruimten onder de zitbanken, klein hoektafeltje, keuken met perspex gootsteenbak en afvoer naar buiten, geëmailleerd tweepits gasstel. De meubilering bestaat uit een tafel en drie zitbanken, die in enkele handgre pen tot twee bedden zijn om te bouwen. Enthousiast toont de heer Gevaert ons de wagen. Overal weet hij een verhaal tje bij te vertellen. Hoe dit eerst was en waarom het zó beter bevalt. Tot nu toe werden de caravans allemaal van hout gebouwd maar de plannen om over te schakelen op polyester bevinden zich al in een vergevorderd stadium. Als het eenmaal zover is kunnen de wagens des noods zomer en winter buiten blijven. Schilderen is dan niet meer nodig, want de polyester is door en door gekleurd. De wagen zal dan nog lichter worden. Een twintigtal Sunshine's heeft de heer Gevaert in de verhuur. Voor 125 kunt ge een hele week met de wagen op stap. Volgend jaar hoopt de heer Gevaert een park van 35 tot 50 wagens voor de verhuur te bezitten. „Ik zou haast zeggen, dat we trappelend van ongeduld de eerstkomende R.A.I.- tentoonstelling afwachten" vertelt hij. Want die R.A.I. moet het Nederland duidelijk maken, dat er in het Santpoort- se iets schoons wordt gewrocht. Waar de heer Gevaert het nieuwe be drijf zal gaan opbouwen kan hij ons nog niet vertellen. Hij heeft een verzoek in gediend voor grond op het industrieter rein te IJmuiden, doch het is nog niet zeker of hij er zijn bedrijf definitief zal vestigen, In zijn kast liggen namelijk en kele zeer verleidelijke aanbiedingen van andere gemeenten in ons land, die een dergelijk energiek bedrijf zeer graag bin nen hun wallen zouden zien. In het laatste jaar is er naast de fabriek al een verkooporganisatie „Gevaert Ca ravan" N.V» ontstaan, waarin de heer Gevaert samenspeelt met de heer B. Erf- temeyer in Amsterdam. Een tweetal waarop vacantieminnend Nederland veel hoop heeft gevestigd. Het college van B. W. stelt de Raad voor te verkopen aan N.V. Huizenbezit „Breesaap" een terrein groot ongeveer 235 m2 liggende aan de Roos en Beeklaan te Santpoort. Het terrein zal gebruikt worden ten behoeve van de bouw van vier ga rages. De verkoopprijs is gesteld op 19.50 per m2. Vorige week heeft een Haarlemse automobilist het schrikhek, dat stond ter hoogte van de Broekbergerlaan en wel daar waar de tweebaansweg overgaat in een eenbaansweg, over een afstand van ongeveer 20 meter volkomen vernield, toen hij er met zijn auto tegenaan reed. De wagen was in een slip geraakt. De bestuur der kwam met de schrik vrij; de auto werd zwaar beschadigd. 9 Uit de aangeboden rekeningen over 1956 valt te lezen, dat de gemeente Velsen over dat jaar een batig saldo van 193.000,- heeft geboekt. Het blijkt, dat de gewone dienst een ba tig saldo van 498.620,19 te zien geeft, doch door een voorlopige ver mindering van de algemene uitkering uit het gemeentefonds ingevolge de Kleuteronderwijswet ten laste van de dienst 1957 te brengen en gelet op hetgeen over 1956 nog te verhalen en te betalen is gebleven kan het batig saldo op eerstgenoemd bedrag wor den gesteld. De kapitaaldienst over 1956 vertoond een nadelig slot van 7.856.038,79. F Bij Koninklijk Besluit is het streekplan IJmond-Noord, dat de gemeenten Be verwijk, Heemskerk en het noordelijk deel van Velsen omvat, goedgekeurd. ft Het Velser koppel Appelvan der Form heeft beslag weten te leggen op de derde prijs in de categorie mo tor met zijspan van de door de Am sterdamse politiesportvereniging ge organiseerde vijfde herfstrit. 9 De Beverwijker H. van Veen heeft dezer dagen 2000,mogen ontvan gen van Hoogovens als beloning voor een idee. Het was de hoogste belo ning ooit door Hoogovens uitgereikt. 9 Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie (4e afd.) zijn ingekomen en ter inzage liggen de volgende verzoeken om vergunningen ingevolge de hinderwet van: 1. L. M. Koene, Hagelingerweg 132 te Santpoort, tot het oprichten en in werking houden van een benzine- en superbenzinepompinstallatie en het uitbreiden van de autoherstelinrich- ting, in het perceel Hagelingerweg 132; 2. Technische uitgeverij H. Stam N.V., Zijlweg 1 te Haarlem, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor houtbewerking, in het perceel Hoofdstraat 202 te Santpoort; 3. N. Baay, Broekbergenlaan 3 te Santpoort, tot het oprichten enz. van een garagebedrijf, in het perceel Broekbergenlaan 3 te Santpoort. Op donderdag, 3 november 1960, te elf uur, zal ten gemeentehuis te Vel sen ten overstaan van het gemeente bestuur aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling be zwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. Tot 29 ok tober bestaat voor ieder de gelegen heid schriftelijke bezwaren bij het gemeentebestuur in te brengen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat slechts dan beroep gerechtigd is, in dien men op bovenbedoelde zitting is verschenen om de bezwaren monde ling toe te lichten. Op het kruispunt Hagelingerweg AntillenstraatCremerlaan zijn vori ge week een vrachtwagen en een per- sonenauta met elkaar in botsing ge komen. De vrachtauto wilde voor rang verlenen en bij deze manoeuvre begon de wagen te slippen met voor noemd gevolg. Beide auto's liepen materiële schade op. De heer C. Flink heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen de navolgende tussen de Santpoortse Dreef en de Roos en Beeklaan gele gen terreinen: 1. Twee terreinen, ieder ongeveer 2600 m2 groot, tegen de prijs van 33,per m2, elk volgens het be bouwingsplan bestemd voor de bouw van twee flats van twaalf woningen elk. 2. Twee terrenen, ieder groot 999 m2„ tegen de prijs van 20,per m2, bestemd voor de bouw van to taal 31 eensgezinswoningen en een aantal garage's. 4. Een terrein, groot 2280 m2, tegen een prijs van 20,per m2, bestemd voor etagebouw. Voor de thans te koop gevraagde gronden is inmiddels een nieuw be bouwingsplan ontworpen. Het biedt, naar het inzicht van het gemeentebe stuur, verschillende voordelen boven het bestaande bebouwingsplan. Zo zullen nu een groter aantal woningen op de betrokken terreinen kunnen worden gebouwd. Op vrijdag 21 oktober zal de heer Junius Ingerman in „De Uilenboom" te Sant poort spreken over het onderwerp „De Kongo van Vroeger en Thans", De heer Ingeman heeft in ons land een grote be kendheid verkregen door zijn boeken „Een Slavenband als Ereteken" en „Dreigend dreunen de Tam-tam's". De avond is georganiseerd door de „Tuin bouw Studieclub Velsen" en is bestemd voor leden en introducé's. Van onze plaatselijke Schaakclub „Sant poort" waren voor de vierde ronde van de onderlinge clubcompetitie weer bijna alle leden in de strijd om de zo zeer be geerde punten betrokken. Wederom vie len de goede prestaties van de junioren in groep 3 op. De senioren Lubken, Vos en Hoogzaad konden het tegen resp. Han Everaars, Parson en Henri Eve raars niet bolwerken. Laatstgenoemde heeft nu ongeslagen de leiding in groep 3. In groep 2 staan na de vierde ronde Lammertsma, Koolhaas en Kruyff op de eerste drie plaatsen; in groep 1 zijn het v. d. Bergh, Stolvoort en Kroone, die de leiding in handen hebben. De eerste wedstrijd in de bondscompe- titie zal op 25 oktober in Badhuis Spaarnberg plaats vinden. „Santpoort 1" ontmoet dan „Halfweg 1". Voor deze avond is „oppassen" het consigne, daar de tegenstanders heel wat mans zijn op schaakgebied. Op dinsdag 25 oktober organiseert de K.A.B. de tweede klaverjaswedstrijd. Aanvang 8 uur in café Böhm, Hoofd straat. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. De ouders en leerkrachten van de Bre- derodeschool kunnen trots zijn op hun kinderen-leerlingen: de fancy-fair op 1 oktober werd, grotendeels door het en thousiasme van de kinderen zelf, een groot succes. In de buitenlucht was een herfsttentoonstelling ingericht aange kleed door de Plantsoenendienst van de gem. Velsen en aan de schoolmuren hingen schilderijen van eikels, bloem blaadjes en mos, die door de verschil lende klassen waren vervaardigd. Ook lagen er mooie herfstmozaïeken. In de lokalen heerste een vrolijkheid, die tot in de gangen doordrong. Aldaar probeerde een hechte menigte heen en weer te ko men langs de verkoopstands met aan lokkelijke giften der ouders, waarvan een geestdriftig groepje tot vrijdagavond middernacht meewerkte. En dan de kinderen zelf. Er waren een heuse waarzegger, een jongetje, dat op eigen initiatief een kijkkastje met een schildpad had ingericht, een jongeman met vergeetmenietjes, twee meisjes ver kleed als clown en een kabouter met een kijkdoos. Het circus heeft hard en met succes ge werkt. Er waren eigenlijk te veel leuke dingen om allemaal op te noemen. Ieder een heeft immers zijn of haar steentje bijgedragen om dit feest, waarvan de kinderen zo van hebben genoten, tot een succes te maken. De financiële opbrengst zal de kinderen in de toekomst nog meer genoegen verschaffen. De Postzegelvereniging „Santpoort" houdt op dinsdag 25 oktober in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk aan de Burg, Enschedélaan een postzegelbeurs. De volgende vergaderingen zullen plaats hebben op 11 en 29 november a.s. Jeugd- bijeenkomsten op dezelfde data telkens van 18.30 tot 19.45 uur. Aangifte van jeugdleden bij de leider, de heer D. Schut Jr„ Kerkweg 135, Santpoort. Don Bosco Club en Jong K.A.J. Dinsdag a.s. 25 oktober wordt er weer een begin gemaakt met de „Don Bosco" Club en met de Jong K.A.J. Alle jongens van 12 tot 14 jaar zijn welkom om kwart voor zeven, de jongens van 14 tot 17 jaar worden verwacht om kwart over acht, tot ongeveer 10 uur. De bijeenkom sten zijn zoals steeds in het Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan, dat van binnen een heel ander aanzien heeft gekregen. Daar is de laatste maanden door het Bestuur van de K.A.J. hard aan gewerkt. En daarom is het dit jaar wat later ge worden voo:r we konden beginnen. Demonstratie „Ploeg" stofen. De Commissie Inzake Huish. en Gezins voorlichting alhier, werd in de gelegen heid gesteld een demonstratie te brengen van de bekende „Ploeg" stoffen, op dins dag 25 oktober, 14.15 uur, in het Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden. Deze middag verwachten wij niet alleen de deelneemsters aan de cursussen doch ook alle andere dames die belangstellen in de mogelijkheden die deze stofen bie den voor het vervaardigen van kleding en interieurverfraaiing. Het gesproken woord zal worden toege licht met flanelbord en dia's. Ook zullen afgewerkte modellen worden getoond. Er is zelfs een mogelijkheid een coupon te winnen. De commissie verwacht, dat velen ge bruik zullen maken van de gelegenheid om met dit zo zeer gewaardeerde artikel kennis te maken. De Christ. Metaalbedrijfsbond afdeling Santpoort, vertoont op woensdag 26 ok tober a.s. des middags 4 uur enige leuke kinderfilms. Des avonds om 8 uur zal de film „Het Meisje Marion" vertoond wor den. Deze film verkreeg in Duitsland de beoordeling „waardevol". Zij laat zien de evacuatie van twee vrouwen uit Oost-Duitsland. Na vee] omzwervingen wordt hun paard gestolen, welk echter weder de weg terug vindt naar de stal. Ook niet-leden worden verwacht. A.s. dinsdag 25 oktober hoopt de heer S. Altena, adjunct-commies le klas der N.S. zijn 40-jarig ambtsjubileum te vie ren. Van deze 40 jaar is hij een slordige 30 in dienst geweest van Station Sant poort (nu Santpoort-Z.), Het is zeker mede namens zeer veel fo rensen dat ik de altijd levensblije heer Altena op deze plaats in ons Santpoortse lijfblad van harte gelukwens met zijn a.s. jubileum, en al is dan zijn markante ver schijning, door verdwijning van zijn functie als „Chef met de pannekoek" minder opvallend geworden, we zijn ook de „Heer Altena van achter de loketten", niet vergeten. Het V.V.V. van veilig, vlug, voordelig is op de Hr. Altena van toepassing in de woorden verstandig, vriendelijk en vlot. A.s. dinsdag zal de belangstelling in zijn lieve gezin groot zijn en het zal mij, een vreugde zijn om straks met deze zeer geziene employé van de N.S. het glas te heffen. G. DEKKER. Over enige weken zal worden begonnen met de aanleg van de lang verbeide sportvelden te Santpoort-Zuid (Elta). Na ruim 10 jaren niet meer de beschik king te hebben gehad over een „eigen home", zal de S.V. „Terrasvogels" bin nen afzienbare tijd kunnen zeggen weer echt „thuis" te kunnen spelen. Zoals vanzelf spreekt, zal bij deze ter reinen ook een kleedgelegenheid worden aangebracht, terwijl de mogelijkheid be staat, dat de Judo-vereniging „Dshen- Dui" de beschikking verkrijgt over een aan deze kleedlokalen aan te bouwen ruimte. Nu doet zich het feit voor, dat in Sant poort door de verschillende verenigingen de behoefte wordt gevoeld aan een zaal tje voor het organiseren van clubavon den voor de diverse jeugdafdelingen. Hierin te voorzien acht ik een plicht voor de verenigingsbesturen door hier aan hun medewerking te verlenen. De mogelijkheid doet zich nu voor, dat een dergelijk zaaltje wordt gecombineerd met het te bouwen kleedhuis en oefenzaaltje voor de Judo-vereniging. Het geheel zou dan een clubhuis kunnen worden voor de Santpoortse verenigingen. Dit zal een kostbare zaak worden. Om tot een oplossing te komen heb ik ge dacht aan de mogelijkheid dit doel met vereende krachten te bereiken. Gedacht wordt aan de mogelijkheid, dat het Ge meentebestuur de materialen ter beschik king stelt en dat de mensen van de ver enigingen (aangevuld met andere belang stellenden uit de burgerij) zich met de werkzaamheden belasten. Laat ons het circus Bas als voorbeeld nemen, dat met een voor onwaarschijnlijk gehouden zelf werkzaamheid geslaagd is een gesteld doel te bereiken. Wij leveren dan met el kaar het bewijs, dat het ons ernst is de jeugd dat te geven, waarop zij recht heeft door het brengen van onze zelf werkzaamheid. Daar ondergetekende binnenkort hierom trent advies moet uitbrengen aan het Ge meentebestuur, verzoekt hij hen, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen, hier van schriftelijk aan hem mededeling te doen, onder opgave van de werkzaam heden, die men wil verrichten. Ik hoop vóór 1 november een grote lijst van deelnemers te bezitten. Het gaat om onze jeugd! A. M. Disselköter Jr. Kluyskenslaan 11, Santpoort-Z. voorzitter S.V. „Terrasvogels". UITBREIDING. Het is een druppel op een gloeien de plaat, verklaarden enige leden van de Velser raad tijdens de laatste gemeenteraad. Deze niet mis te verstane opmerking werd gemaakt naar aanleiding van het voorstel van het college om de capaciteit van het tehuis voor ouden van dagen, het „W. F. Vis serhuis'' te IJmuiden, uit te brei den. Het college tekende bij dit voorstel het volgende aan: „Het vraagstuk van de bejaarde mens en de daaraan verbonden bijzon dere facetten voor wat betreft de huisvesting is bij ons in nadere beschouwing. XV ij stellen om voor daaromtrent te zijner tijd een afzonderlijke nota aanhangig te maken. Uit de wachtlijst van het XV. F. Visserhuis is evenwel thans reeds te concluderen, dat een uitbreiding verantwoord is. In de afgelopen jaren is er steeds een wachtlijst geweest." En dan volgen een paar cijfers, die de niet deskundige zoals ik toch wel de haren te berge doen rijzen. Er zijn 157 verzoeken tol plaatsing ingediend, betrek king hebbende op 181 personen. Het blijkt, dat het XV. F. Visser- huis momenteel beschikt over 59 bedden. Na de uitbreiding zal het komen op 93 bedden. Ergo een vermeerdering met 34 bedden. Die toegezegde nota lag vele raadsleden ook nog al zwaar op de maag. „XV aar om die na dan pas, als we nü moeten beslissen" vroegen zij zich in gemoede af. Een geluid, da* bij velen onge twijfeld wel even is blijven na klinken. Loco-burgemeester H. de Boer kon er voorlopig geen an der antwoord op geven, dan dat de nota nog wel een half jaar za1 uitblijven. De wethouder van Sociale Za ken, de heer C, P. J. Maas, ver zekerde de raadsleden, dat ook het college diep doordrongen is van de noodzaak tot oplossing van het bejaardenprobleem na tionaal en zelfs internationaal aan een beschouwing wordt onder worpen. Er valt een zekere evo lutie te bespeuren. De bejaarden verkiezen een tehuis, waarin zij naast de verzorging als-het nodig- is een grote mate van zelfstandig heid blijven bezitten. De oudjes willen zolang het kan een eigen potje blijven koken. De cijfers blijven ons in ieder ge val doen hopen, dat de gemeente op afzienbare termijn een redelij ke oplossing zal bieden. De uit breiding van het XV. F. Visser huis is voor ons, om met een aan tal raadsleden mee te spreken: „XVel tevreden maar niet vol daan". POORTWACHTER. ZONDAG 23 OKTOBER H. Missen om 7 uur, 8.15, 9.30 (Hoog mis) en 11.30 uur. DINSDAG en WOENSDAG 's avonds 8 uur 18-jarigen-cursus in Spreekkamer van het Zustershuis (zij ingang). ZATERDAG Biechthoren van 69 uur. N.B. Alle avonden om 7.30 Oktober- oefening. Zaterdagavond 7.30 Broederschapslof. NED. HERV. DORPSKERK v.m. 10 uur: ds J. C. Remijn. 19 uur: ds C. Keers, A'dam. Santpoort-Zuid: 10 uur. Ds. G. H. v. Willenswaard. GEREF. KERK 10 uur en 5 uur: ds M. W. J. C. de Kluis. CHR. GEREF. KERK v.m. 10 uur: ds J. C. Maris 4 uur: ds J. J. Rebel. REMONSTR. en DOOPSGEZ. GEM. Gebouw Spaarnberg, 10.30 uur: JJ Mevr. Mr. A. B. Pool-Bast Evang. Lutherse Gem. Koffiezaal „Wes- terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Vrijz. Herv. (IJmuiden) 10.30 uur ds G. Nijenhuis. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. DOKTOREN: Dr. D. Mansholt, Vinken- baan, tel. 8320. APOTHEEK: Santpoortse Apotheek, Bloemend.straatweg 145, tel. 8249. HET WITTE KRUIS: Zr. Langejan, Brederoodseweg 106, tel. 7477.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1