Bezoekt onze KWEKERIJ J. LOEF De week rond T.V.S. na 25 jaar nog recht van lijf en leden 9aen' -J van de verenigingen Garages inplaats van plantsoen. K.K. KERK Santpoort PKEDiKBEURTEn ZOnDflDSDIEHSTEn Bloemheesters Groenblijvende planten Coniferen - Rozen Vaste planten, enz. BOOM- en ROZENKWEKERIJ Rijksweg Oostzijde 31e Jaargang no 44 Redaktie: Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cofnegge Telefoon 8619 SanfoonfeWeehHad Vrijdag 4 nov. 1960 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 i Op 17 december bestaat Turnvereniging „Santpoort", in de wandeling T.V.S. ge- -noemd, vijfendertig jaar. Al enige weken lang zijn de bestuurderen van de vereni ging in de weer om dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. In zaal Zomerlust zulten op 17 december een klinkende feestavond worden gehouden, waarvoor nu reeds enkele artisten zijn geëngageerd. Er zal daar vrolijkheid heersen onder de leden oantpoorts oudste gymnastiekvereniging en de bekende T.V.S.-gezelligheid zal deze avond niet ver te zoeken zijn. Dit ondanks het feit, dat de T.V.S.-ers zich beter 8 thuis voelen aan de ringen of rekstok, dan op de degelijke stoelen van „Zomerlust". De heer Hop werd in 1931 tot voorzitter van de vereniging gekozen. Alle ups en downs heeft hij meegemaakt en wat Precies vijfendertig jaar geleden, op 17 december 1925, werd te Santpoort óók een bijeenkomst gehouden. De bijeen komst, die de geboorte werd van T.V.S. r Er waren niet zoveel mensen aanwezig als straks in Zomerlust" een plaatsje zullen krijgen. Vijfendertig jaar geleden waren er maar enkele tientallen geko- mep om een inleiding aan te horen van de heer Odink, een Santpoortse gymnas tiekleraar, die in die tijd aan de Terras weg woonde. De heer Odink vertelde toen iets over het belang of fysiek in vorm te blijven, het belang om de kinder- ren; die daartoe lust gevoelen, onderricht te geven in turnen.Belangen, die tot op de dag van vandaag zijn blijven bestaan. Zoals we zeiden, op die avond werd T.V.S. geboren. Als voorlopig bestuur werden gekozen de heren H. Ouwerkerk, vöörzitter, A. W. Volmer, penningmees ter-, en jnevrouw Koopen, secretaresse. Ibjng een maand later vond een tweede vergadering plaats. Toen werd een defi nitief bestuur door de leden gekozen. De heer C. Pels werd voorzitter, de heer Volmer secretaris en de heer Ouwerkerk .penningmeester. Toen op donderdag 4 maart .1926 onder leiding van de heer C. Smit: tiu nog een bekend gymnastiek- iensaif in 'IJmuiden, de lessen een aan- ""tfantj'.hamer", beschikte het jonge T.V.S. "a"over it) dames- en 7 herenleden, 23 meisjes- en 25 jongensleden. Die eerste 'esse vónd, n plaats in het gymnastieklo kaal *vap de Ad^jlf van Nassauschool, de7elfde:plaats dus waar nu ook nog ge- i turnijwordt. 1 „En op 9 december 1926 werd dit door de eemeenteraad""van Velsen bekrach tigd" verklaard de heer Hop, voorzitter i'-ii. T.V.S., die uit talloze papieren de chiedenis van T.V.S. probeert na te T.V.S. téljj momenteel meer dan driehon- derd lederj, een bewijs te meer van het bestaansrecht van deze vereniging. Het is een nezonde club van gezonde mensen. .t het een en ander voor kijken om een dergelijke vereniging op de been te houden. Daar is ten eerste een zeer actief oestur voor nodig, maar daarnaast moet da' bestuur kunnen bouwen op de leden. .r heeft het bij T.V.S. nooit aan ont broken. Het beste bewijs hiervan is mis schien we' het feit, dat T.V.S. tijdens de oorlogsjajén doorgewerkt heeft of er geen vuiltje aan de lucht was. Zelfs de hongerwinter kan de T.V.S.-ers niet klein krijgen. De Adolf van Nassauschool was bezet, maar de adspirantleden konden we kelijks nog een dosis gezondheid opdoen in de zaal van de heer Böhm. Wat er ook gebeurde: T.V.S. moest doorgaan! „Da,t harde werken heeft onze vereniging meermalen tot grote successen gevoerd" vertelt de heer Hop. ,,Ik kan me nog her inneren-hoe onze damesploeg in Alkmaar - de eerste prijs wegsleepte op de turnkam- pioenschappen van de Kennemer Turn- >g. Toen stond het huilen me nader het lachen" zegt hij ontroerd. meer is - meebeleefd. Hij is nu de vijf enzestig reeds ruim gepasseerd maar heeft nog open oog voor de belangen van de jeugd. De jongerengroepen vor men zijn hoop. „Gelukkig hebben we enthousiaste jeugdleden vervolgt hij. „Ik prijs me daarmee gelukkig omdat zij het zijn, die straks voor het welzijn van T.V.S. zullen moeten zorgdragen. We ondervinden al een bepaalde concurren tie van de zogenaamde „speelclubs", zo als voetbalverenigingen. De jeugd is daar gemakkelijker voor te vangen. Bij een turnvereniging zullen ze het helemaal zelf moeten doen en dat heeft natuurlijk een bepaalde remmende werking op de toe loop van de jongeren." Ook memoreerde de heer Hop de prettige samenwerking, die er bestaat met de ove rige Santpoortse gymnastiekverenigingen „Fit" en „Velsen". Het gezamenlijke op treden tijdens de Velser Sportweek is hiervan wel een duidelijk bewijs. In de loop der jaren heeft T.V.S. ook op andere terreinen activiteiten ontwikkeld. Zo hebben de leden zich ook bezigge houden met zwemmen, atlethiek, wande len, diverse spelen, slagbal en handbal. Tussen twee haakjes, het is niet onmogelijk, dat T.V.S. binnenkort een wandeltocht van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond zal organiseren. Het zou een grote eer zijn als T.V.S. als gastvrouwe voor deze prachtige manifestatie zou mogen optreden. Een rol, die de vijfendertigjarige als verjaardagsgeschenk zou mogen op vatten. En de heer Hop bladert verder door zijn stapel papieren en foto's. Er valt ook zo veel te vermelden van deze vereniging. Over de jaarlijkse demonstraties van T.V.S. in het Burg. Rijkenspark en over de vakantietrip, die enkele jeugdleden tel- kenjare maken naar het tehuis van het Verbond in Beekbergen. Over de prettige wijze, waarop met de gemeente wordt samengewerkt. Zo kon den met hulp van de gemeente toestellen worden aangeschaft en over de onder linge wedstrijden, die elk jaar weer een hoogtepunt vormen. „Maar er is één hoofdzaak en dat is turnen, turnen en nog eens turnen. Pres taties zijn van ondergeschikt belang. Daar wordt in onze vereniging dan ook nooit het accent op gelegd, „zegt de heer Hop, En daaruit valt op te maken, dat het met T.V.S. „oké" is. Er stroomt nog jong bloed door de aderen van deze vijf endertigjarige, die niet schroomt om pres taties op de tweede plaats te stellen. Dat is een prestatie, die in deze tijd van jacht op records als de grootste pres tatie is aan te merken! - VELSEN WINT VAN RIPPERDA. ..- i> De jubbeumsjvedstrijd tegen Ripperda met als inzet de' Zilveren Schaal van de Afd. Haarlem van je K.N.V.B. is door Velsè? met '-42Z gewonnen en zulks ondanks het feit, dat Velsen in een op stelling uitkwam w- - een en ander met als onder - j? j men Bakkum z'n laatste v.castrijd-" Mgde laten spelen te midden van zijn clubmakkers met wie hij Het vorige 'seizoen nog had gespeeld en op de p' ">t" elftal, waarop hij oor x 2 /heeste successen had ge- ówkt welEe-<y5- een paar plaatsen J'Tr yan "dié"' waarin de geel-blau- ;,«^en met zoveel suc- .vatnen ®r- deiijbc' jik het er allerminst 'velsen 'ui:'deze strijd zegevie- cc voorschijn zou komen. Of het het s'echte weer en het gladde veld was, of dat het feit, dat men tegenover eer. cweede klasser stond de Velsena- 5 ren h.-twat zwaar op de maag lag, we weten het niet, maar een feit is het, dat Ripperda in staat, gesteld werd de eer- ste 20, minuten volledig het initiatief aan haar kant t'houden. In de Haarlemse voorhoede:!-zatenJ-een paar pittige aan- -vallers -rechterwing en middenvoor en dezen bezorgden Hijnen-c.s. handen vol werk. Al betrekkelijk gauw leidde deze Ripperda-mfeerderheid tot een doel punt, toen de Haarlemse rechtsbinnen van de jinksbjpnenplaats een ver, maar hard schot loste, dat Kaasenbrood niet vermocht te stoppen. (01). Ook na dit doelpunt kwam Velsen nog niet los. Op één keer na. Toen kreeg Bakkum zelf een goede kans op de gelijkmaker, maar de Vel- sen-crack faalde. Inplaats van 11 werd het nu 02, want kort hierna maakte Hijnen in het centrum een fout en' de vinnig op de bal zittende Haarlemse middenvoor profiteerde hiervan. De wedstrijd leek nu reeds voor Velsen verloren, „leek", want weldra kwam aan het licht, dat de geeltjes over een goede wedstrijdmentaliteit beschikken. Spanjaard en Schoorl gingen aan het bouwen en steeds meer kwam Velsen in de aanval. Bakkum schoot in deze perio de eerst tegen de lat, maar toen ging kanonier Hoogzaad zich met het geval bemoeien en dit betekende Drompt 12. De wedstrijd was nu weer volkomen open, temeer daar Velsen nu weer in eigen kracht ging geloven. Kort voor de rust kreeg Bakkum de bal van Van Schagen toegespeeld, handig maakte hij de bal vrij en in de volgende seconde kon de Ripperda-doelman de bal op nieuw uit het net halen (22). Na de rust kwam Velsen in het blauw en Ripperda in het wit uit, daar het oorspronkelijke clubtenue door de vele regen doorweekt was. Ook in deze tweede helft was Velsen het meest aan het woord en kwam van beide defen sies die van Ripperda het meest in actie. Aan beide kanten werden door de glad heid van veld en bal een aantal doel- rijpe kansen gemist, maar toen Böhm, die voor Wittebrood was ingevallen, de bal goed voor het Haarlemse doel zette, schoot Van Schagen de bal in de doel- mond, waarna Graman er de laatste hand aan legde. (32) Velsen was nu niet meer te houden. Achter hielden Hijnen en Van den Pie terman de zaak potdicht en in de voor hoede ging het steeds beter lopen. Plotseling kwam Graman na een goede pass door het centrum alleen voor de Haarlemse doelman te staan, hij pas seerde deze handig en toen was er voor Velsen geen vuiltje meer aan de lucht. (4-2) JAN BAKKUM UITGELUID. Zondag jl„ vóór de aanvang van de wedstrijd VelsenRipperda heeft het bestuur van Velsen Jan Bakkum als spe ler uitgeluid. Als eerste spreker trad naar voren de voorzitter van de geel- blauwen, de heer B. P. C. Maas. Deze memoreerde het feit, dat Bakkum na 23 dienstjaren gemeend had de voetbal schoenen aan de in voetbalkringen zo bekende wilgen te moeten hangen. Spreker bracht hem dank en hulde niet alleen voor wat hij in deze 23 jaar voor de vereniging betekend had, maar ook voor het feit, dat hij al die tijd Velsen trouw was gebleven, hoewel hij zeker de capaciteiten had bezeten om in hogere regionen uit te komen. Ook de sportivi teit van Bakkum stelde de heer Maas de leden van Velsen als voorbeeld. Als blijk van waardering bood hij tenslotte de scheidende Bakkum bloemen voor zijn echtgenote en voor hem zelfs een vulpen met inscriptie alsmede rookgerei aan. Hierna was het woord aan de heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de Afd. Haarlem van de K.N.V.B., die Bakkum reeds uit de voormalige R.K.F. kende. Ook hij uitte zich in dezelfde prijzende bewoordingen als de heer Maas. Namens de afdeling Haarlem schonk hij Bakkum een boekenbon. Nadat de voorzitter van Ripperda bloe men had aangeboden, voerde Ton Hij nen namens de spelers het woord. Hij gaf de verzekering, dat het Velsen-elftal prettige herinneringen aan zijn schei dende oudere clubmakker zou bewaren en de spelers wilden trachten, wat de gememoreerde sportiviteit van Bakkum betreft, in diens voetsporen te treden. Na een kort dankwoord van „Jan" werd de bal aan het rollen gebracht. VELSEN—MEERVOGELS. Zondag a.s. komt aan de Kwekerslaan Meervogels uit Akersloot op bezoek, hetgeen betekent, dat Velsen een tegen stander krijgt te bekampen, die zeker niet onderschat mag worden, ook al is het een feit, dat de Akersloters zich op hun eigen terrein beter thuis gevoelen dan op dat van een ander. Het vorige seizoen ondervonden de Velsenaren zulks aan den lijve: Op eigen terrein wonnen zij met 41, maar in Akersloot werd door de geeltjes met 52 verloren. Het huidige Velsen-team achten we in staat om, even als op 7 februari van het vorige jaar, voor een overwinning te zorgen. TERRASVOGELS—LIJNDEN. Ook de Terrasvogels spelen thuis en krijgen daar een tegenstander van fom maat te bekampen, nl. Lijnden, dat na gestart te zijn met een 30 nederlaag tegen Onze Gezellen plotseling voor de dag kwamen met 3 achtereenvolgende overwinningen. Zondag 16 oktober jl. gooide E.T.O. echter weer roet in het eten. En wat zullen de Vogels nu doen? Zul len zij nu eindelijk eens met een verras sing uit de hoek komen? Tot dusver zijn hun prestaties, eerlijk gezegd, be neden de verwachtingen gebleven. Maar eindelijk zal er toch o.i. een om mekeer moeten komen. Laten we hopen, dat dit reeds zondag a.s. het geval zal zijn 0 De gemeenteraad van Velsen heeft eervol ontslag verleend aan mevrouw Haleber-Kok als onderwijzeres aan de Adolf van Nassauschool. 0 Op een vergadering in IJmuiden heb ben de leden van de afdeling Velsen van de Kon. Ned. Middenstandsbond, vroeger genaamd winkeliersvereni ging „Groot IJmuiden", besloten zich te gaan bezinnen over de wenselijk heid tot zaterdagmiddag-sluiting. Het bestuur zal ter belichting van dit probleem een deskundig spreker uit nodigen. 0 Goed nieuws voor de vissers. De IJmuidense zuidpier is voorlopig weer open voor de sportvissers. Hoe lang dit zo zal blijven is niet bekend. Het is misschien een kwestie van enkele weken, doch het is ook mo gelijk, dat er gedurende de gehele winter zal kunnen worden gevist. 0 Tot geneesheer-directeur van het St. Anthoniusziekenhuis te IJmuiden is per .1 november benoemd dokter C. F. J. Lampe, internist. 0 De B.I.M.IJ. is blijven zitten met een groot aantal prijzen. Op vertoon van de desbetreffende programmaboekjes zullen zij tot 12 november 16.uur nog af te halen zijn op het adres Da Costalaan 51, Driehuis. Prijswinnaars zijn de houders van de volgende pro grammaboekjes: 3003, 3030, 3104, 3116, 3207, 3285, 3339, 3376, 3544, 36,20 3754, 3788, 3792, 4286, 8052, 8319, 8688, 8765, 8771, 8793, 8796, 8809, 8817, 8820. 0 Een achtjarig jongetje aan de Schip- broekenweg liep vorige week een shock en letsel aan het hoofd op, toen hij uit enthousiasme voor een ritje met buurmans auto op de tree plank van de rijdende wagen stapte en daarbij kwam te vallen. 0 De Velser raad heeft besloten het voorstel tot het afbreken van een houten schuur in het oude dorp Vel sen, tot verruiming van de toegangs weg naar het raadhuis, nog drie we ken aan te houden. Dat was in het bijzonder te danken aan een roerend pleidooi van mr. F. W. D. C. A. van Hattum, lid van de V.V.D.-frac- tie. Mr. van Hattum maande het ge meentebestuur tot voorzichtigheid met het hakken van gaten in de bebou wing van het oude dorp. Vele des kundigen zijn het er over eens, dat oud-Velsen uniek is in ons land. Nodeloze opofferingen aan de mo derne tijd zouden een onherstelbaar verlies betekenen, zowel voor de Vel- senaar als voor de Nederlander en de buitenlandse bezoeker. Deze drie weken uitstel betekent, dat een „red ding op de valreep", zoals indertijd ook met Beeckesteyn plaats vond, nog mogelijk is. 0 Op de Duin en Kruidbergerweg kwam een slippende auto in botsing met een naast de weg geparkeerde personenwagen. Deze laatste ramde op zijn beurt weer een vrachtauto en kwam zelfs met de motorkap onder de laadbak terecht. De drie auto's werden beschadigd: de geslipte wa gen werd voor nader onderzoek naar het Hoofdbureau van Politie ge bracht. 0 Zaterdagmiddag om kwart over vijf kwam een 26-jarige magazijnbediende die per brommer uit het tunneltje on der de nieuwe Rijksweg kwam, in botsing met een van rechts komende wierijder, die op de Parallelweg van Rijksweg 9 reed. De fietser werd met een ernstige hersenschudding en hoofdwonden naar het St. Antho niusziekenhuis overgebracht. Daar kon men pas drie uur later de in- dentiteit van het slachtoffer vaststel len. Het bleek de 69-jarige O. uit Santpoort te zijn. De bromfietser is er goed afgekomen. 0 Op het kruispunt Hagelingerweg Cremerlaan is een 19-jarige Bever- wijker soldaat met zijn auto achter op een andere auto gereden. Beide wagens liepen lichte schade op. Schaakclub „Santpoort" heeft de eerste bondswedstrijd voor de nieuwe le klasse N. Holl. Schaakbond al weer achter de rug. Bezoekers waren de mannen van „Halfweg 1". Zij hebben er geen half werk van gemaakt: met een zegen van 73 gingen zij huiswaarts. „Santpoort" heeft zich deze eerste avond niet van de beste zijde laten zien. Vooral bij de laatste vijf borden bleken er nogal wat zwakke plekken in de combinaties te schuilen. Desondanks hebben deze heren zich hevig en lang durig verweerd. Juist door de zwakkere combinaties geraakte Halfweg vrijwel steeds in een gunstiger stelling, hetgeen tenslotte wel tot puntenwinst moest lei den. Alleen Pels, Sterk en v. d. Berg kwamen goed uit de strijd. Zij bouwden van meet af aan hun partij bekwaam en solide op, hetgeen tenslotte in twee over winningen en één remise resulteerde. Ook v. d. Bronk deed het serieus en kon remise afdwingen. De rest der Sant poorters ging echter kansloos ten onder. Toch blijft de kans op betere resultaten bestaan. Wat meer vechtlust en con centratie en er zullen heus nog wel be tere prestaties uit de schaakbus komen! De gedetailleerde uitslag was: Kroone (Spt)-Setten (Hw.) 1-0; Pels-Slagt 1-0; v. d. Bergh-Roubos Stolvoort- van Meyer 0-1; Sterk-Oosterom 1-0; Brugman-Boterman 0-1; Geus-Bos 0-1; Kievit-Leger 0-1; v. d. Bronk-Unland Yl-Yi', Haanappel-Blees 0-1. In de onderlinge competitie hebben in afdeling 1 Kroone en Pels de leiding; in groep 2 staan er vijf met een gelijk aantal punten (2J^ uit 4j aan de kop; in groep 3 staan de neven Everaars 1 en 2 met 5 uit 6 en 4J-£ uit 5. De uitslag van de K.A.B.-klaverjasdrive is als volgt: 1. G. Alders 4928; 2. A. J. v. d. Veld 4893; 3. B. Brouwer 4768; 4. mevr. Böhm 4736; 5. mevr. Schipperijn 4698; zweefprijs K. Hoogzaad 4152 (4125) en H. v. d. Putten 3899 (3910). Op zaterdag 5 en zondag 6 november zal „Getosa" opvoeren het toneelspel „De Man zonder Glans". Na de op voering van zondag is er gelegenheid tot dansen. De afdeling Santpoort-zuid van de Ned. Christenvrouwenbond hoopt de maan delijkse ledenvergadering te houden op maandag 7 november, 's avonds om acht uur in gebouw „De Toorts", Duinweg 34, Santpoort-zuid. Ds. Mr. G. A. Alma uit Amsterdam zal tijdens deze bijeen komst spreken over het onderwerp „De Antichrist". Ook belangstellenden zijn zijn van harte welkom. De K.A.J., Afd. Santpoort organiseert a.s. zondag haar eerste instuifavond in het Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan. Zondag j.l. werd in Zomerlust het dans- seizoen geopend, welke avond zeer goed geslaagd is. De minimum-leeftijd is ge steld op 17 jaar. De leiding berust dit jaar bij Wil Dou- ma en Hans Peereboom. In de week van 7 t/m 12 november a.s. zal het Nederlands Oorlogsgraven Co mité haar jaarlijkse collecte houden. Opnieuw zal het Nederlandse volk dan kunnen bewijzen, dat het de offers, wel ke voor onze vrijheid werden gebracht, niet is vergeten. Want voor de bevrij ding van ons land zijn ze gevallen, de 30.000 geallieerden zonen, uit alle delen van de wereld. Dank zij het werk van het N.O.C. kon den reeds meer dan 20.000 nabestaan den de laatste rustplaatsen van hun ge liefden bezoeken. Maar nog wachten enkele 10.000en in stille hoop op het bericht, dat het thans hun beurt is. Om deze innige hoop van zovelen in vervulling te doen gaan, doet 't N.O.C. moet het N.O.C. ieder jaar een beroep doen op het Nederlandse volk, opdat dit zal kunnen bijdragen, een kleine zonne straal te brengen in het leven van hen, wier gedachten immer verbonden blijven aan dat kleine stukje grond in ons land, waar een dierbare rust. Gèèft daarom niet alleen, maar stelt u ook voor enkele uren in de week 7/11 t/m 12/11 beschikbaar, om anderen, in uw eigen omgeving in de gelegenheid te stellen, ons hun bijdrage te doen toe komen. Gaarne zullen onderstaande personen u als medewerker ster) ontvangen: M. W. Jonker, Sloemendaalsestr.weg 143, Santpoort-S. Tel. 8512; mevr. Win ters, J. T. Cremerlaan 52, Santpoort-D.; C. Spoor, Hagelingerweg 85, Santpoort- D. Tel. 8951 (voorzitter). „Bei-Canto" met Opera-Concert Het Velser Operakoor „Bel Canto" gaat op zondag 13 november een groot Ita liaans Opera-concert geven. Het gehele repertoire bestaat uit fragmenten uit be kende Italiaanse Opera's o.a. Solo's, duetten en koorwerken uit Nabucco, Cavalleria-Rusticana, Aïda, Norma I. Lombardi, Tosc(a enz. Werken van Verdi, Mascagni, Donizetti, Puccini etc. Het koor heeft zich onder de deskundige leiding van haar nieuwe dirigent Henk Weimar en de Repetitante Rie Vring- Servaas ter dege op dit concert voor bereid. De heer Weimar is voor vele operalief hebbers geen onbekende meer, daar hij ook reeds enge keren als solist bij het koor optrad. Hij werd in 1910 in Den Haag geboren. Al jong voelde hij zich aangetrokken tot de operazang, waarin hij zich bekwaam de onder leiding van Tamanti en Fon- tana. Hij verbleef vijf jaar in Italia en maakte aldaar zijn debuut in Milaan in opera „Norma", hierop aansluitend werd hij gekozen voor het zingen van de rol van de koning in de opera „Aïda". Weimar zong toen samen met de sopraan Pacetti en de tenor Massini onder leiding van maestro Podesta. Na de bevrijding is Weimar nog enige jaren verbonden geweest aan de Stadt- theaters in Bazel en Luzern. Begin 1960 verzekerde het Velser Operakoor „Bel Canto" zich van Henk Weimar. Door zijn leiding beschikt het koor nu over een beheerste Italiaanse stijl. Een primeur voor het Velsens publiek is, dat gehele programma dat uit negen tien nummers bestaat, door het koor uit het hoofd gezongen zal worden. Het koor heeft tevens weer enige solisten gekontrakteerd, die tussen de koorwer ken, die alleen door het koor worden, diverse aria's en duetten ten gehore zul len brengen. Als sopraan komt Marijke v. d. Lugt voor het voetlicht. Deze zangeres ge niet veel bekendheid bij de Ned. Opera en Radio en trad reeds eerder bij het koor op. Als Mezo-Sopraan werd geëngageerd Elsa v. Bueren, een groot opera-zan geres, die ook reeds diverse malen voor de radio te beluisteren viel en ook reeds een keer haar medewerking aan het koor verleende, tijdens de integrale uitvoering van de Opera „De Troubadour" in het Rex Theater. Voor de tenor-partij is het koor er we derom in geslaagd beslag te leggen op de Italiaan Nino Adami. Deze tenor die in het afgelopen jaar vele successen ge boekt heeft in Italië en Frankrijk be hoeft bij het Velsens publiek bijna niet meer geïntroduceerd te worden, daar hij praktisch elk jaar zijn medewerking aan het koor verleend. Het raadsvoorstel om aan N.V. Huizen- bezit „Breesaap" te IJmuiden ten be hoeve van de bouw van vier garage's een stuk grond van 235 m2, liggende aan de Roos en Beelaan, te verkopen deed mevr. Hoek (P.S.P.) tijdens de laatste raadsvergadering de vraag op werpen of niet te gemakkelijk van de oorspronkelijke bestemming van de grond wordt afgeweken. Oorspronkelijk was deze grond namelijk bestemd voor het aanleggen van een plantsoenstrook. Mevr. Hoek waarschuwde het college er ook voor, dat men ook in dit deel van de gemeente niet te royaal met de grond moet omspringen. Wethouder Verbeek achtte het bedoelde stuk grond van weinig betekenis, al hoewel hij moest toegeven, dat de tijd de planning heeft achterhaald. In 1948, toen de plannen werden goedgekeurd, was de behoefte aan garageruimte ge ring. Het blijkt overigens, dat die plan nen in meer opzichten niet meer aan de huidige wijze van bebouwing vol doen. Plan Zeewijk zal te dien aanzien beter worden geoutilleerd. Wethouder Verbeek verzekerde mevr. Blok, dat het gemeentebestuur beslist niet gemakkelijk van de oorspronkelijke bestemming van de grond afwijkt, maar dat nu eenmaal wel eens bakzeil gehaald moet worden. Toch achtte mevr. Blok elk plantsoentje, hoe klein ook, van grote waarde. Zij sprak er voorts haar verwondering over uit, dat gedeelten van een 12 jaar oud plan nu pas worden verwezenlijkt. „Hebben wij nog vèel van deze plan nen?" vroeg zij wethouder Verbeek, die daarop antwoordde, dat in plannen, die reeds gedeeltelijk zijn gerealiseerd, zo weinig meer kan worden veranderd. Zonder stemming werd het voorstel aan genomen. Zondag a.s. H. Missen om 7 uur, 8.15, 9.30 (Hoog mis) en 11.30 uur. HERV. DORPSKERK: 10 uur: ds J. Bronsgeest, Haarlem; 19 uur: ds. G. H. van Willenswaard. SANTPOOR-ZUID, 10 uur: ds G. H. van Willenswaard. GEREF. KERK 10 uur en 5 uur: ds M. W. J. C. de Kluis. CHR. GEREF. KERK: v.m. 9 uur: ds. J. C. Maris; n.m 3 uur: ds. L. S. den Boer, Sassenheim. EVANGEL. LUTH. GEM.: 9.35 uur: Gezinsdienst, ds. J. Boendermaker, Eind hoven. DOOPSGEZ. GEM. en REM. BROE DERSCHAP: v.m. 10.30 uur: ds. P. J. van Schaijck. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. Artsen Dr. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mend.str.weg 145, telefoon 8249. Witte Kruis: Zr. Langejan, Brederoodse- weg 106, telefoon 7477. en maakt zelf uw keus uit de zeer uitgebreide collectie bij voetgangerstunnel TELEFOON 7990

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1