SarfpoaftWeehHad aan I De week rond t/an de verenigingen Tineke sprak met John F. Welke is de winnende dag? Mr. Bührmann burgemeester van Velsen Katholiek Santpoort op de bres. IJSBAAN „SANTPOORT" K.K. KERK Santpoort PKEDJKBEUKTEn ZOnDflDSDIEnSTEn 31e Jaargang no 46 Redaktie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 18_nov. 1960 Huis Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 HET LAATSTE NIEUWS HOOFDKWARTIER van Sint Nicolaas te Madrid - Spanje. Aan het Bestuur van de Veiser Jeugd Centrale. Ik kreeg Uw brief, waarvoor mijn dank! 'k Ben blij, dat U verzoekt Of ik „bestemming Velsen reeds, Passage heb geboekt. Ik proef daaruit een zeek're angst Of ik wel komen zal. Nou, troost U. Velsen overslaan, Nee, dat is al te mal. Zoals gewoonlijk kom ik weer Per boot vanuit de zee. Als lijfwacht breng ik wederom Vijf zwarte Pieten mee. Ik heb alvast een grote zak, Vol strooigoed bijbesteld, En goed gekeken, heel secuur Of m'n paspoort nog wel geldt. November, de zes en twintigste, Om tien minuut vóór drie, Dan is het dat ik tot mijn vreugd IJmuiden weer eens zie. Wijsmuller's sleepboot brengt mij tot de steiger op 't Sluisplein. Om drie uur zal de aanvang van Mijn lange rondrit zijn. De hele stad wil ik graag door. IJmuiden, Velsen-Noord, Ook Driehuis breng ik 'n bezoek en zeker ook Santpoort. U zorgt wel voor een goed vervoer, Per auto of per paard. Ik zal dan langzaam rijden gaan; Niet met zo'n reuze vaart. De Velser Jeugd Centrale wil, Net als het vorig jaar, De zaken wel weer regelen. Dan ben ik daarmee klaar. De route, die ik rijden zal, Die hoort U binnenkort. Ik hoop tenslotte, dat het straks Een mooie feestdag wordt. Dat hele massa's kinderen Weer langs de stoeprand staan Van alle straten waar ik straks Op mijn rijtoer langs zal gaan. Afzender: Sint Nicolaas. 9-11-'60. 4 1 4 O z»* Melis heeft wel met zeer onge- j belangstelling het verloop van de j merikaanse verkiezingsstrijd gevolgd, j Hoe dikwijls zal ze bij het horen van het nieuws over de radio of de foto's in j ■ie kranten gedacht hebben aan die ge- nkvvaardige ochtend in de maand fe bruari van dit jaar toen ze met de nu gekozen president John F. Kennedy ge voegelijk sfpnd te babbelen in een direc te» kamer van een fabriek in Oshkosh? Tw„ uur lang stond ze te wachten in de Vrieskou om Kennedy te zien. Toen ein delijk het ogenblik daar was bedacht ze zich geen moment en sloot zich kordaat aan bij zijn gezelschap. Een verslaggever van een plaatselijke krant stelde haar daarna aan Kennedy voor, „Ik heb wel tien minuten met hem staan te praten over ditjes en datjes. Hij was erg geïnteresseerd in Holland en stelde daarover heel wat vragen", zegt Tineke. „Is hij werkelijk zo aardig als de foto's doen vermoeden?" „Oh ja, hij is echt hartelijk, 'n Bijzonder leuke man met blauwe ogen en donker al 'n beetje grijzend kort haar." Nee, Tineke behoeft geen spijt te hebben van die twee koude uren, die ze daar voor de fabriekspoort moest doorbren gen. „De avond tevoren las ik in de krant, dat Kennedy een bezoek zou bren gen aan een fabriek voor werkkleding, 's Morgens om kwart over zeven zou hij aankomen en om die tijd stond ik er na tuurlijk. Oorspronkelijk was ik niet al leen; 'n heel stel jongelui van onze school waren op hetzelfde idee gekomen. Maar al wie er om zeven uur kwam: geen Kennedy. De tijd verstreek. Een voor een gingen de -anderen weg. Mis schien kwam hij wel helemaal niet. Maar ik zette door. Toen de nieuwe president om negen uur kwam stond ik er nog al leen. Ik dacht „nu of nooit" en wandelde doodleuk met hem mee naar binnen met m'n fototoestelletje 'n heel gewoon, goedkoop dingetje, hoor onder m'n arm geklemd, in de hoop, dat ze zouden denken, dat ik 'n verslaggeefster was. In de directiekamer, waar Kennedy werd •vangen, kwam ik naast 'n kranteman se Len, die er al spoedig achter kwam, ua. k er eigenlijk niet bij hoorde. Hij von, het echter zo aardig, dat hij me later bij Kennedy introduceerde. Nou ja, en wat er toen gebeurde, weet u dus al. 't Was allemaal erg leuk en dit alles is wel een van de mooiste herinneringen uit de tijd, die ik in Amerika mocht door brengen." Tineke was in het kader van een uitwis selingsprogramma van de „American Fieldservice" een jaar lang in de Ver- er "H Staten. Op 27 augustus 1958 ver liet ze haar ouderlijke woning om per „Grote Beer" de grote oversteek te ma ken. 1500 teen-agers uit alle delen van kwam nog juist met het stuur boven water. De politie heeft de sloot zon der resultaat nog verder afgedregd. Daar het zadel hooggeplaatst is heeft men hier waarschijnlijk te doen met een jongensrijwiel. Er wordt een on derzoek naar de herkomst ingesteld. Op het kruispunt KremerlaanHage- lingerweg moest vorige week een be stuurster van een personenauto plot seling remmen om een motorrijder voorrang te verlenen. Een achter de personenauto rijdende vrachtauto moest dientengevolge ook krachtig remmen, maar daar de wagen kwam te slippen ontstond een botsing met de personenauto. Deze laatste werd zwaar beschadigd. Bij Koninklijk Besluit is per 1 december mr. J. C. Bührmann benoemd tot burge meester van Velsen. Tegelijkertijd werd hem per die datum eervol ontslag verleend als burgemeester van Weesp. Mr. Bührmann is 48 jaar oud. Hij is de Christelijk Historische beginselen toege daan. De nieuwe burgemeester van Velsen stu deerde rechten aan de Utrechtse univer siteit. Na zijn studie was hij als volontair werkzaam op de gemeentesecretarie van Diemen en Abcoude. Ruim tien jaar ge leden werd hij benoemd tot burgemeester van Weesp. Na de oorlog werd mr. Bührmann begif tigd met de Bronzen Leeuw voor zijn moedige daden tijdens de oorlogsjaren. Tevens werd burgemeester Bührmann na de oorlogsjaren adjudant van de Konin gin. Onze vroegere plaatsgenote, Zuster Bul- linga, werkt al enige jaren als hoofd van een school in de rimboe van N. Guinea in de omgeving van Merauke. Ze heeft een verblijdend en opmerkelijk succes weten te behalen: enige maanden geleden kon ze twee Papoea-meisjes en twee jon gens naar Nederland begeleiden. Zij zijn nu bij Nijmeegse hoogleraren ingekwar tierd en zullen na een korte overgangs periode middelbaar onderwijs gaan vol gen. Men hoopt dat zij later geschikt zul len blijken om universitair onderwijs te ontvangen. Zuster Bullinga is ook al zo ver, dat ze nu voor haar schoolkinderen een beter dak heeft, dan, zoals aanvan kelijk, de boombladeren van het oerwoud. Onuitputtelijk is haar geduld en haar op offeringsgezindheid, maar even groot zijn haar zorgen. Moeten er veel woorden verspild worden om te betogen, dat we deze Santpoortse voorpost aan het moei lijke Missiefront niet in de steek mogen laten? waarmee we helpen moeten? Met gebe den, geld en gaven in textiel. De eerste neemt O.L. Heer wel in ontvangst; bij dragen worden gaarne door kapelaan Suiker genoteerd en textiel kunt U be zorgen bij of laten afhalen door Mevr. Nederkoorn, Fr. Netscherl. 37, tel. 7645. Wat de textiel betreft, (uitsluitend ka toenen, in goede staat verkerende goe deren), daar kan Zuster van alles mee doen. Ze kleedt er kinderen en vol wassenen mee, gebruikt het als betaal middel voor door Papoea's bewezen diensten en als ruilmiddel voor levens middelen. 13 november was St. Willebrordzondag; welnu St. Willebrord rekent N, Guinea ook nog bij Nederland. de wereld zouden een heel jaar lang te gast zijn in Amerika. ,,'t Is 'n prachtig jaar geweest. Ik trof een fijne familie, waar ik onmiddellijk als kind in huis was. Ik moest er natuurlijk wel studeren en deed dat dan ook op de „High School", een enorme school met wel tweeduizend leerlingen. Overigens was het een verplichting, dat ik bij ver schillende gelegenheden speeches hield over het leven in Holland. Daar heb ik me ook van gekweten. Wel veertig maal," vertelt Tineke enthousiast verder. De laatste vier weken van het verblijf der 1500 uitverkorenen werden besteed voor een onvergetelijke rondreis door het oosten van de V. S. Dat geschiedde per ,,Grey-hound"-bus. In de bus, die steeds dezelfde bezetting behield, waren zo'n slordige twintig lan den, waaronder Laos, Japan, Duitsland, de Philippijnen, de Scandinavische lan den, Argentinië en Italië, vertegenwoor digd. Natuurlijk onderhoudt Tineke nog steeds vriendschapsbanden met vele van haar busgenoten. Vele brieven uit allerlei landen van de wereld glijden thans met de regelmaat van een klok in de brieven bus, Hagelingerweg 175 a. Maar 'n brief van Kennedy zat er tot nu toe niet bij. Jammer voor Tineke. De Velser Middenstandscentrale heeft de gemeente verzocht de winkels van 29 november tot en met 3 december 's avonds tot 10 uur open te mogen houden. De drie samenwerkende werknemersorganisatie's hebben zich met dit verzoek kunnen verenigen. Q Het Politiek Jongeren Contact Vel sen is ook weer actief. Op vrijdag 18 november zal in het Cultureel Cen trum (om acht uur) drs. F. K. Lange- meyer spreken over „Bezitsvorming". B. W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie is ingekomen en ter inzage ligt het verzoek van Van den Berg's Papierwarenfabrieken N.V., Bloemen- daalsestraatweg 1 te Santpoort, om vergunning ingevolge de hinderwet tot het uitbreiden van de fabriek. Zaterdagmiddag is aan de Patricius- laan een tuinmuur door een perso nenauto omver gereden. De auto, die waarschijnlijk door een jonge man werd bestuurd, is doorgereden. In de sloot nabij de Hoofdstraat en ter hoogte van het viaduct werd zon dagmiddag een fiets opgevist. De fiets Vele Santpoorter winkeliers hebben zich ingespannen om ook dit jalar weer hun dorpsgenoten (of zijn het zo langzamerhand stadsgenoten geworden?) op iets feestelijks te tracteren. Vele avonden lang hebben vele rode hoofden zich afgevraagd wat te doen om ten tijde van de blijde afwachting van de Spaanse Goedheiligman de Santpoorters wat leven in de brouwerij te bezorgen, Reeds enkele jaren worden in de Sinter- klaasweken actie's gevoerd. Men zal het zich herinneren: „Welke is de winnende dag" en ook „Wat is het winnende paard?". Deze winkeliersactie's hebben onder het publiek een grote weerklank gevonden. Geen wonder dan ook, dat men ook voor dit jaar weer in een dergelijke richting is gaan denken. Blijkens de advertentie in dit nummer is de keus weer gevallen op „Welke is de winnende dag?". Het grote succes, dat deze raadpartij twee jaar geleden mocht boeken, staat er borg voor, dat ook dit jaar met veel animo hieraan wordt deelgenomen. Maar de heren winkeliers hebben nog meer zorgen in deze tijd. Er moeten Sintcrklaasetalage's worden gemaakt. Niet van die huis-, tuin- en keukenetalage's niet dat die ooit in Santpoort worden gemaakt! maar echte, gezellige, uitstallingen, die het voor de Santpoortenaar tot een genoegen maken om overdag en in het bijzonder in de avonduren een wandelingetje door de win kelstraten te maken. Zo hier en daar zie je al ijverige middenstanders op kousevoeten door hun uit stalkasten schuiven en behoedzame handen de vele, vele waren weloverwogen neervlijen. De Sint moet straks zonder veel moeite en op een prettige manier zijn inkopen kunnen doen! De Santpoortse middenstand legt in deze dagen veel initiatief aan de dag om dat te waarborgen. Als restant van het zomerprogramma speelde bridgeclub „De Kennemers" de laatste percentagewedstrijd, die enige we ken moest worden uitgesteld. De uitslag luidde: 1. Hr. v. d. Wallv. Thiel 63.43 2. mevr. Spruythr. Paats 56.94%; 3. Hr. Porckvan Ry 56,48%; 4. fam. Witmond, 54,63%; 5. Hr. SeegersWey. ers 54.17%; 6 en 7 dames SeegersAn- dela 47.22%; mevr. Kroonehr. Andela jr.; 8. hr. SoomersBijlsma; 9. hr. Wier- tade Vries; 10. hr. HolmFortgens. Door dit resultaat zijn mevr. Spruyt en de heer Paats kampioen geworden, een succes waarmee zij van harte kunnen worden gefeliciteerd. Woensdagavond, 23 november, geeft de V. C. J, C. in Santpoort, waaronder de jeugdgroepen Bosvolk - Vrije Vogels - Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap en Vrijz. Chr. Jongerenbond ressorteren, een jaar openingsavond in het Jeugdhuis der Ned. Herv. gemeente aan de Burg. Enschede- laan te Santpoort. Het programma is zo danig samengesteld, dat een ieder na af loop voldaan huiswaarts zal gaan. De jeugdleden zullen het blijspel „Eduard wordt Mens" opvoeren. Iedereen voelt zich wel eens een ander mens en veelal is dat tot vreugde van de betrokkene. Daarom: ieder, die mens is, wordt op deze avond verwacht. De toe gang is vrij. Het is dus een avond, die u geen enkele cent kost. Laat daarom het jeugdhuis gevuld zijn tot op de laatste plaats. De door Kleine Kracht gehouden ver koopdagen op 2 en 3 november ten bate van de nieuw te bouwen kerk te Sant poort-zuid van de Herv. Gemeente Sant poort, heeft bruto opgebracht 1.319,30. De naam van de pop is „Marijke". Tien deelnemers wisten deze naam te raden na loting werd mevrouw Jorna aangewe zen als winnares. Uitslag verloting: taart, blauw 5; kleed, oranje 74; klok, rose 11. De oudercommissie van de Brederode- school organiseert op woensdag 16 ov. in hotel Velserend een ouderavond. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een lid van de oudercommissie, daar de heer C. Roskam, na tien jaar van gro te activiteit, zijn bestuurszetel beschik baar heeft gesteld. Voorts werd de heer A. Stoel bereid ge vonden dia's te vertonen over het onder wijs in Rusland. De heer Stoel heeft des tijds een reis naar Rusland gemaakt. Het fanfarecorps „Wilhclmina" geeft op zaterdag 26 november een concert in café „De Weyman". Medewerking van de Boerenkapel, het Cabaret-ens. „De Pompadours" en een Discylandband. Jan P. Strijbos vertoont zijn nieuwste film Op een reis van vier maanden door kruisten J. P. Strijbos en zijn vrouw een geheel continent, waarbij speciaal aan dacht werd geschonken aan de natuur, het landschap, de planten en de bloemen, aan de dierenwereld en in het bijzonder aan de vele vogels. De kleurenfilm geeft een beeld van deze tocht en laat het be zochte land als het ware zien in vogel vlucht. Tal van nationale parken werden bezocht, zoals het gebied van de Blue Ridge, de Smoky Mountains, de Grand Canyon, het Sequioa- en het Kings Park, het grote Banff National Park in Alber ta en het beroemde Yellowstone Park. Ook werden enige vogelreservaten be zocht, zoals de vogeleilanden nabij Ocean City met zijn Black Skimmers, allerlei stemsoorten en visarenden en het Avery Island in Louisiana aan de Golf van Mexico, waar wij met een groot aantal soorten reigers en andere water vogels kennis maakten. In het Yellow stone Park waren het de verschillende geysers, zwavelbronnen, zwarte beren, elanden, witte pelikanen en de zeldzaam voorkomende trompetter zwanen, die on ze aandacht vroegen. Langs de kusten van Califomië en Ore gon werden de grote kudden zeeleeuwen gefilmd. Hoofddoel van deze reis was een indruk te krijgen, waarop men in Amerika en Canada de verschillende na tuurmonumenten beheert en open stelt voor het publiek. Deze film draait maandag 21 november in het Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden. Maandag 21 november a.s. houdt de af deling IJmuiden-Velsen van de Partij van de Arbeid een openbare vergadering in de grote zaal van Restaurant „Royal", Kennemerlaan 93, IJmuiden. Het centrale onderwerp is „Het probleem van blank en zwart, in Zuid-Afrika. Ds. J. J. Buskes, die enkele malen Zuid- Afrika bezocht, zal spreken over de ras senkwestie. De Heer Eugèn James zal negerpoëzie declameren. De toegang is vrij. T.V.S.-nieuws. Zaterdag j.l. werd in de Adolf v. Nassauschool eendriekamp ge houden tussen T.V.S. en de verenigingen V.O.L.O. uit Haarlem-N. en S.S.H. uit Velsen-N. Deze ontmoeting stond reeds in het ka der van het 7e lustrum van T.V.S. Ieder der verenigingen had 6 dames, 6 meisjes, 4 heren en 4 jongens afgevaar digd. Hoewel deze ontmoetingen meer de be doeling hebben de band onder turners (turnsters) te verstevigen en elkaar be ter te leren kennen, is er toch met animo geturnd, waarbij er veel goed werk te zien was. Hierbij bleek tevens, dat ondanks de han dicap van de zaterdagmiddag, waardoor de keuze van deelnemers beperkt is, de topklasse uit de drie verenigingen el kaar weinig toegaf. Na de wedstrijd werd de deelnemers door het jubilerende T.V.S. een broodmaaltijd en een gezellige avond aangeboden in het Herv. Jeugdhuis. Ter ere van het bestuur werd door V.O.L.O, en S.S.H. van deze gelegen heid gebruik gemaakt voor het aanbieden van een herinneringsbeker met inscriptie. Veel woorden van lof werden geuit door de bezoekende verenigingen en tevens uit naam van het kringbestuur voor de zeer goed geslaagde ontmoeting en de prettige sfeer. De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" geeft op zondag 20 november a.s. een concert in de zaal van „Zomerlust", met na afloop een groot bal, waarvan de dansmuziek verzorgd wordt door de „Barend Kuhfus Kwintet". Voor hen die niet van dansen houden komt op 15 januari a.s. een herhaling van het concert in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost met medewerking van een goed cabaret-gezelschap. Nu de tijd weer nadert, heeft het bestuur van de ijsbaan gemeend de nodige maat regelen te moeten nemen om de baan weer in gereedheid te brengen, teneinde ijs- en weder dienende, de liefhebbers van de schaatssport, alsdan weer de gelegen heid te kunnen geven, die sport te gaan beoefenen. Dat dat in gereedheid brengen van de baan niet alleen financieel belangrijke of fers vraagt, doch in het bijzonder veel tijd en moeite van bepaalde personen vraagt, zal ieder duidelijk zijn. Meer in het bijzonder zijn de laatste ja ren voor het bestuur de moeilijkheden om tijdens het open zijn van de baan, de ca paciteit van de baan in overeenstemming te houden met de toeloop. Steeds meer bewoners vestigen zich in de naaste om geving van de baan, terwijl tengevolge van het geringe aantal banen in de om geving, steeds meer liefhebbers van de baan gebruik wensen te maken. Vergro ting van onze baan is mogelijk, doch fi nancieel nog niet verantwoord, gezien de daaruit voortkomende hogere vaste lasten waarvoor een zeer grote kasreserve ver eist is. Gedwongen door bovengenoemde om standigheden heeft het bestuur besloten om over te gaan tot de voorverkoop van seizoenkaarten en wel vanaf heden tot en met 10 december a.s. (behoudens de baan eerder zou worden geopend), tegen gereduceerde prijzen. Na genoemde datum zullen die prijzen worden verhoogd en zullen slechts kaar ten tot een reeds bepaald maxima kun nen worden afgegeven. Tevens moet het bestuur er hierbij op wijzen dat bij ope nen van de baan geen toegangsbewijzen zullen worden verkrijgbaar gesteld indien zou blijken dat de toeloop alsdan te groot zal worden. Koop dus nu op tijd Hw seizoenkaarten! De voorverkoop vindt plaats bij: Fa. Jonker, Bloemendaalsestraatweg 135; Sigarenmag. „Wüuste", Wüstelaan 18; Fa. Seegers, Kapper, Hoofdstraat 196. WELKOM. Na maanden van onzekerheid is vorige week donderdag (de dag waarop ons weekblad dus ver— schijnt) het bericht gekomen. Bij Koninklijk Besluit is mr. J. C. Bührmann, burgemeester te Weesp per 1 december benoemd tot bur gemeester van Velsen. Ruim één jaar is Velsen zonder burgervader geweest: een stad houderloos, nee, burgemeesterloos tijdperk. Velen in de gemeente zullen deze benoeming met een zucht van verlichting hebben ver nomen. Niet dat het zö niet goed ging: wethouder H. de Boer heeft zich op een alleszins achtens waardige manier van zijn moei lijke taak gekweten! Ik twijfel er dan ook niet aan, dat loco-burge meester de Boer tijdens de blijde incomste van de nieuwe burge meester ook vele waarderende woorden van diverse gemeentele den toebedeeld zal krijgen. Het college van B. W. heeft echter gedurende bijna een jaar niet op volle toeren kunnen werken, daar de bezetting niet volledig was. Maar het werk bleef! Burgemeester Bührmann, die zich als een dynamische persoonlijkheid heeft doen kennen, kan in deze gemeente zijn hart ophalen. Want al is Velsen dan al min of meer geconsolideerder zijn problemen te overMogen we zo vrij zijn er alvast een paar op te noe men, die dringend om een oplos sing vragen? Afgezien van de grote, zoals de IJ mond-beslomme ringen, de speciale, zeer ingewik kelde problemen rond de industri alisatie van dit gebied, blijven dan nog bijvoorbeeld de bouw van het centrale kantoorgebouw, de bouw van het nieuwe raadhuis. En wat zoudt ge denken van het zieken- huisvraagstuk, waaraan wij juist vorige week zo uitvoerig aan dacht besteedden? 't Kan er mee door, zou ik zo zeggen. „Burge meester, Velsen kan ook uw daad kracht goed gebruiken" vindt Poortwachter. Zondag a.s. H. Missen om 7 uur, 8.15, 9.30 (Hoog mis) en 11.30 uur. HERV. DORPSKERK: v.m. 10 uur: ds. J. C. Remijn 19 uur: Ds. J. Remijn. SANTPOOR-ZUID, 10 uur: ds G. H. van Willenswaard. GEREF. KERK 10 uur en 5 uur: ds M, W. J. C de Kluis. CHR. GEREF. KERK: v.m. 10.30 en n.m, 4 nar ds. J. C. Maris DOOPSGEZ. GEMEENTE: IJmuiden. v.m. 10 uur: ds. P. J. van Schayck. VRIJZ. HERVORMDEN, IJmuiden-O. 10 30 aar ds. A. J. Engels van Zaandam EVANGEL. LUTH. GEM.: 9.35 uur: ds. J. A. Roskam DOOPSGEZ. GEM. en REM. BROE DERSCHAP: v.m. 10.30 uur: Mej. Dr. J. L. Klink, Gezinsdienst Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. Gem, Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. Artsen, J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mend.str.weg 145, telefoon 8249. Witte Kruis: Zr. Lammerts, Curagao- straat 19b, tel. 8756.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1