FORMAMINT NET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK RENOVATUM DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ YVENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 0 „Wil je hier nu ook portretten komen ma ken?'' viel Leenders hem haastig in de rede, daarmede pogende zijn verlegenheid te ver bergen. De schilder knikte. „Ik denk zelfs heel veel". „Is daar nogal wat mee te verdienen?" wil de de ander weten. „Soms wel. soms niet", antwoordde Ho- man raadselachtig, „dat is net zooals het uit komt". „Schilder je ook mannen, vrouwen en kin deren?" „Neen!" lachte de jongeman vroolijk. „Dat laat ik aan de fotografen over". „Ja", zei Klaas Leenders zonder bedoeling, „die kunnen het ook veel vlugger en beter". „Ik schilder landschappen", ging Piet Ho- man voort, „daar zit meer kunst in dan in het portret-teekenen". „Dat is jammer", meende Klaas naden- kende. ciL „Waarom jammer?" „Verleden jaar was hier ook een schilder", jjUj zei Leenders, ..en daar heb ik nog drie gul- 1 den mee verdiend om te poseeren". Boonstra wierp hem een bestraffenden leuj blik toe. j „Je moest je schamen, Klaas, om van een .n j ouden speelkameraad nog geld te willen heb dij i ben". siztj „Heb ik dat gezegd?" verdedigde de ander j zich met een hoogroode kleur. Ik heb alleen del bedoeld dat. Piet Homan, wien plotseling het gesprek van de landingsbrug weer inviel, moest on bedaarlijk lachen. „Jullie bent werkelijk schaapskoppen", zei hij, terwijl hij zich behaaglijk in het zonne tje koesterde. „Zou ik misschien moeen weten, of ie het zelf wel gelooft, wat jullie mij op de landingsbrug wijs hebt willen maken? Dus men zegt, dat het in het oude huis van mijn oom Jacob niet pluis is?" Cris Boonstra en Klaas Leenders knikten ernstig. „En jullie slaan geloof aan die kletspraat jes?" De twee visschers haalden gelijktijdig hun schouders op en zwegen, terwijl hun blikken zich in het oneindige van den blauwen hemel verloren. „Wel voor den duivel!" viel de jonge schilder uit. toen hij geen antwoord kreeg. „Het. is toch te gek. om den onzin van het een of andere oude wijf zonder meer te ge- looven?" Een schare krijschende zeemeeuwen krin gelde op eenigen afstand om een bepaald punt in de duinen. Als bii afspraak draaiden de twee eilandbewoners hun hoofd om en keken angstig naar de schreeuwende vogels. Cris Boonstra hief zijn hand op en wees naar den zwerm onrustige vogels. „Zie je die meeuwen daar, Piet? Al een paar weken long vliegen ze om het hok van den ouden Ruvs. Bij ons zegt men, dat er n spook in dat huis is opgesloten". ,Het is geen oudewi.iven-geklets", zei Leen ders, „maar jullie stadsmenschen begrijpen dat niet zoo goed als wij hier in de eenzaam heid van het eiland. In elk geval is het niet in orde in het huis van je oom. Ik ken ver scheidene menschen uit het dorp, die onder eede durven verklaren wat ze met hun eigen oogen gezien en met hun eigen ooren gehoord hebben. Ruvs ligt nu drie maanden onder den grond, maar toch brandt er eiken nacht licht In de kamer. Visschers, die 's nachts op de vangst waren, hebben het ook gezien. De jonge Rikkers, die op een avond met z'n meisje in de duinen wandelde, hoorde midden in den nacht een hevig rumoer in het huis en het meisje was bleek als de dood, toen ze thuiskwam. Ze ver telde, dat ze een schaduw voortdurend ach ter het venster heen en weer had zien loopen. Die schaduw leek wel op den duivel zelf Sinds dien tijd waagt niemand zich meer nachts in de nabijheid van het huis. Zelfs klaarlichten dag maakt men liever een grooten omweg, dan voorbij het spookhuis te (Wordt vervolgd) ME De stormtroepen van Europa. In het Oosten staan zij aangetreden, de .-■■■ stormtroepen van Europa. Zij staan aange- treden om Europa te verdedigen tegen i, aanvallen van horden misdadigers, die onze Westersche beschaving en cultuur belagen. Deze stormtroepen oestaan uit de beste vertegenwoordigers van alle beschaafde landen van Europa, dappere strijders, die na een heldhaftige verdediging, in den strengsten winter sinds menschenheugenis, zich gereed maken den vijand te vernie tigen. Nederlanders, tot deze stormtroepen be- hooren ook onze mannen enook gij behoort u in deze gelederen te scharen. inJ Want niet alleen de Europeesche cultuur, maar ook de toekomst van ons land en volk staat op het spel. Als goed Nederlander is uw plaats daar ie waar het gevaar dreigt, meldt u dus aan bij het Vrijwilligerslegioen „NederlandKo lt ninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. kunnen Uw lichaam plot seling afkoelen. Hierdoor vermindert Uw weerstand tegen keelpijn, griep, influenza, enz. Dubbel voorzichtig dus! Bescherm Uw keel tijdig met Formamint. de keelonismetfende tabletten ZANDVOORT Het eerste W. A.-huwelijk Groote belangstelling. Hedenmorgen is op het Zandvoortsche Raad huis het huwelijk voltrokken tusschen den Constabel van de W.A.. den heer C. van Duin en mej. N. Pieksma. Dit is het eerste W.A- huwelijk, dat in Zandvoort gesloten werd en daarom was er uit alle kringen van de Nat- Soc. Beweging zeer veel belangstelling. Nadat de formaliteiten waren vervuld volgde de gebruikelijke toespraak van den ambtenaar an den Burgerlijken Stand, den heer P. v. d. Mije. Hierna werd in de trouwzaal het woord gevoerd door den Kringleider van de N.S.B. den heer A. van der Geer en den vendelcom mandant, den heer Stein, waarna vele geluk- wenschen volgden. Zoowel van de P.O. als W.A. en N.S.V.O. waren deputaties aanwezig. Ook de publieke belangstelling was zeer groot. H. B. DENKERS t Te Haarlem is overleden de heer H. B. Denkers, mede-oprichter en directeur van de N.V. Vesta, v.h. Eeuwens en Cie te Amsterdam, woonachtig te Zandvoort. De heer Denkers was in de finan- cieele wereld een bekende figuur. De crematie zal plaats vinden op Vrijdag 8 Mei te Driehuls-Westerveld, na aankomst van trein 14.46 uur. PHOENIX. De tooneelvereeniging Phoenix houdt op Woens dag 13 Mei a s. des avonds kwart voor acht in gebouw „Modern" een slotvergadering voor wer kende leden en bestuur. „OP HOOP VAN ZEGEN". De Zandvoortsche tooneelvereeniging „Op Hoop van Zegen" geeft Zondagavond 17 Mei om 7.45 uur in „Groot-Badhuis" als laatste uitvoering van het seizoen een opvoering van de klucht „De kilometervreter". GEEN WEGWEDSTRIJD IN ZANDVOORT. Het plan bestond in Augustus in Zandvoort een wegwedstrijd voor wielrenners te houden en daaraan het kampioenschap van Nederland voor de amateurs te verbinden. Deze wedstrijd zal niet doorgaan en besloten is het kampioenschap in Limburg te verrijden, waar ook de beroeps renners en onafhankelijken zullen starten. Wijziging inleveringstijden voor instellingen, detaillisten en grossiers. Van Maandag 18 Mei 1942 af zijn de inleverings tijden als volgt: ZANDVOORT: Maandag 9—12% uur winkeliers codenummer 1000—1999. 1%—3 uur bakker. Woensdag 9—12% uur winkeliers codenummer 2000 e. v. 1%3 uur aardappelhandelaren en bakkers. Donderdag 9—12% uur textielhandelaren, instel lingen en bakkers. OVERVEEN: Dinsdag 9—12% uur winkeliers. 2—3% uur aardappelhandelaren en bakkers. Vrijdag 9—12% uur textielhandelaren, instellin gen en bakkers. De inleverlngstijd voor slagers blijft, zoowel te Overveen als te Zandvoort op Maandag tus schen 9 en 12% uur gesteld. Bakkers, die dagelijks hun opplakvellen inle veren, zullen zich daartoe aan de distributiekan toren te Overveen of Zandvoort moeten vervoe gen op de hierboven voor hen aangegeven dagen Aanvraagformulieren voor textiel worden voortaan UITSLUITEND op de hieronder ver melde dagen afgegeven: ZANDVOORT: Maandag en Dinsdag van 9 tot 12% uur. OVERVEEN: Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur. Bij het aanvragen van bovenkleeding moet de textielkaart van aanvrager worden overgelegd. voor motorbrandstoffen zijn de kantoren als volgt geopend: OVERVEEN: Maandag, Dinsdag en Woensdag van 9 tot 1 uur. ZANDVOORT: Donderdag en Vrijdag van 9 tot 12% uur. Om redenen van lntern-technischen aard kan op de bovenstaande regelingen GEEN UITZON DERINGEN meer worden gemaakt. HEEMSTEDE JUBILEUM L. BECK. Vandaag is het een kwarteeuw geleden dat de heer L. Beek, thans eerste stratenmaker, als jongmaatje in dienst kwam bij Openbare Wer ken te Heemstede. De jubilaris werd heden per auto van zijn woning in de Soendastraat naar het kantoor aan het Wipperplein gebracht, waar hij op hartelijke wijze werd toegesproken door den directeur, den heer J. Schelling, door de op zichters, de heeren Neefkens en Butcker en door een collega, den heer Segwaart. Van de gemeente ontving de jubilaris de ge bruikelijke gratificatie en van het jubileum fonds een geschenk in enveloppe. DAMMEN. Bij de gehouden nederlaagwedstrijden ter gelegenheid van het jubileum van St. Bavo te Heemstede heeft Kijk Uit I te Haarlem verloren van St. Bavo I te Heem stede. De uitslag luidde 155. BLOEMENDAAL te dure brandstoffen" De inspecteur voor de prijsbeheersching heeft een steenkolenha-ndelaar te Bloemen- daal beboet met f 2-000, omdat hij oen goed- koope kwaliteit kolen had verkodht tegen den prijs van een betere soort. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. HoffBooster, z K. M. Ver- degaalvan Kessel, z., M. Rompelman— Minkman, z. Ondertrouwd F. J. van Baekel en J. H. van Hooff. C. S. Pieters en C. M. van Uden. F. Storm en H. L. Hoogteiling. D. van der Vegt en W. M. M. Bakker. G. den Tuinder en A. van der Worp. J. Ottes en J. Lindeman. Jaas en G. E. Schilpzand. W. J. Sleef en Bakels. J. C. Lavooij en E.van Duijn. R. Vos en D. Claus. H. A. Meijjes en E. J. •an Twisk. A. J. van Buuren en K. E. H. Marselje. H. L. Roest en M. E. Kees Getrouwd: J. G. van Tongeren en J. Kriesels. Th. F. Bloem en E M van Elk. Overleden: A. Salverda, oud 73 jaar (over leden te Haarlem). H. D. C. van de WaaSta ring, oud 53 jaar. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanna, dochter van A. Knoop en M Korteweg. OVERLEDEN: J. A. v. d. Zalm; J. M. Misset INENTING TEGEN' ROODVONK EN DIPHTERIE. Binnenkort zal in onze gemeente gelegenheid worden gegeven, kinderen ie laten inenten tegen roodvonk cn dlphterie. Ouders die hun kinderen willen laten behandelen, kunnen zich aanmel den ter secretarie. HAARLEMMERMEER LENTE-SYMPTOMEN. De al te stevige wind is verdwenen waar door we nu eerst van het lentezonnetje kun nen genieten op de Meersche landerijen. Het werd tijd. want door de verharde aardlaag steken al heel wat gewassen hun groene kopjes omhoog. Zooals het koren opschiet heeft geen land bouwer durven hopen na zoo'n strengen win ter. En nu de verwachtingen verre zijn over troffen en op andere velden het groene waas de nieuwe oogst komt melden, gaat algemeen het verlangen uit naar een regenbuitje. Dan zullen ook de aardappelen boven den grond komen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Mei. Bevallen: 4 Mei: H. G E. BaltussenVos kuil, d., E. M. L. van Kampenvan Buuren, d. 5 Mei: E. de Geus—Giesberts, d., T. L. ScholtenHeemskerk, d., P. Spoor—de Graaf, d. Overleden: 4 Mei- H. B. Denkers, 69 j., Gasthuisvest. J. Jansen, 43 j., Romeinenstraat. W. C. VermeerVerzeilberg, 77 j„ Pres. Steijnstraat. B. I. de Vries, 63 j., Ged. Oude Gracht. Ondertrouwd: 6 Mei: T. W. Bergman en P. Heesemans; C. Jans en A. A. van der Wal E. A. Kooijman en C. Heezius; H. M. Heij- boer en G. A. C. v. d. Weerd; H. N. Wester- man en J. Valk: C. Koning en E. P. H. Huij- oens; T. A. de Mol en G. C. Bloemzaad; H. N. Smeenk en G. Haak; W. Wesselius en C. A. Scharwachter; C. J. Oudshoom en M. E. G. Baruch; R. H. Harms en P. Sieval; F. Stouthart en M. S. Arts; J. Antonisse en T. J. J. J. Kunkeler; H. J. Plukker en E. D. Zeeman; M. C. A. van Dijk en M. van dei- Heiden: G. J. Endlich en J. Steman; A. Loerakker en A. van Norden; J. Jonker en M. F. Hogeslag; G. W. Touber en P. C. van Dalen; H. J. Dijt en J. M. Elzinga; T. Vle gels en J. Kos; P. J. Kerssens en M. P. Ruurda; C. Wijnands en A. T. Schrama: S. de Graaf en P. J, Visser; C. F. van Wan- rooij en K. Dijkstra; M. Lazones en A. H. v. d. Jagt; M. W. Wensveen en- M. Melchior; A. H. Hendriks en H, J. Brooijmans; Kramer en R. G. Boer Rook- huizen; T. H. Jansen en F. B. L. Smit; J. Sival en J. C. Moone; G. J. Post en M. C. Neele; A. Moolenaars en J. Hoopenbrouwer; F. W. Voepel en P. A. Schruijer; W. L. G. v. d. Raadt en J. Wunderink: F. de Droog en A. R. Libcxsan; A. O. Veerhoff en A. Schuijlenburg; H. N. A. Janse en E. J. Koene. Gehuwd 6 Mei: N. J. J. Jansen en M. J. der Kinderen; J. A. H. de Winter en L. Warmerdam; J. Heus en A. M. Henskes; A. I. Alders en C. A. v. d. Peet; H. P. Ver- burg en A. M. Thöne; P. J. B. Kuijpers en J. W. Stremmelaar, A. Ruijgh en M. van der Wijk; G. Smeding en M. M. Kramp; B. N. Bötzel en M. der Kinderen; C. W. van Driest en L. Koper: C. Siebeling en C. Groot; N. Schouten en A. M. Eland: J. Henneman en A. Henneman; B. H. J. Met- trop en R. H. Janssens; J. van Teunenbroek en J. van Duuren; C. P. Goossens en F. M. v. Maris; G. Goossens en H. W. Swart; N. van Sloten en C. Vasen: L. van Wichen en E. J. Kuiper; D. Baas en A. Snel; L. J. G, Engwerda en P. Blankert: J. S. v. d. Scha lie en C. J. Huijsman: J. van der Ploeg en G. W. Vroom; M. J. Samson en M. C. H. van Kimmenaede. Ondertrouwd: S Mei: G. Gerritsen en D. J. A. Paap. Verkoopprijzen van huizen en bouwterreinen. Voortaan toestemming voor overdracht noodig. •s-GRAVENHAGE. 4 Mei. In het Ver ordeningenblad van 4 Mei 1942 is een besluit afgekondigd, waarbij de maximale verkoop prijs van bouwterreinen en huizen wordt ge regeld. Bij de berekening van deze prijzen wordt voor ongebouwde goederen de prijs van 9 Mei 1940 en voor huizen de gekapitaliseerde netto opbrengst als basis genomen. Bij deze kapi talisatie geldt een rente van 4 pet. Daar dit percentage lager ligt dan op 9 Mei 1940 ge bruikelijk was. is tevens bereikt, dat de maxi mumprijzen worden aangepast aan de sinds dien ingetreden waardestijging voor huizen, zoodat aan een normalen handel weinig be lemmering in den weg wordt gelegd. Voor de overdracht zal voortaan de toestemming van het locale prijzenbureau voor onroerende za ken vereischt zijn, dat voor de aanvraag for mulieren zal verstrekken. Men is verplicht de aanvraag via een notaris bij het prijzen bureau in te dienen. In gevallen, waarin ee: hypotheek hooger is, dan de gekapitaliseerde opbrengst, kan het prijzenbureau den ver koopprijs gelijk stellen aan de op dit goed drukkende schuld, eventueel vermeerderd met de achterstallige rente en kosten. Overeenkomsten, die kennelijk gesloten zijn om de werking van dit besluit teniet te doen, maken de overdracht nietig. Deze bepaling heeft tot strekking ongeoorloofde handelingen, zooals het betalen van geld „onder de- tafel door", het oprichten van een speciale i waarvan de aandeelen worden verkocht, het verkoopen van vruchtgebruik e.d., in strengen vorm tegen te gaan. In prijspolitiek opzicht mag men dit besluit als een sluitstuk beschouwen van het tot dus ver gevoerde beleid op het gebied der onroe rende goederen. Er wordt thans een einde ge maakt aan prijzen, die vaak geen redelijk i dement voor de koopers meer inhielden. Het besluit regelt ook de prijzen, te betalen op openbare verkoopingen, alsmede de scha deloosstellingen bij onteigening en vordering. In het eerste geval stelt het prijzenbureau te voren den maximaal te betalen prijs vast. In het tweede geval geschiedt dit door den secre taris-generaal van het departement van bin- nenlandsche zaken. Ingeval op veilingen meerdere gegadigden het maximum of meer bieden, zal volgens een in het uitvoeringsbe sluit opgenomen regeling worden gegund; aan bijzondere belanghebbenden kan voorrang worden verleend. Een vlotte en soepele afdoening van de verzoekschriften door de prijzenbureaux zooveel mogelijk gewaarborgd. De beslissin gen der prijzenbureaux zullen binnen 2 weken worden gegeven, zoodat de handel zoo weinig mogelijk hinder zal ondervinden. Het besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Bin nenlandsche zaken, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van Fininciën en van Justitie en van den secretaris-generaal voor bijzondere economi sche aangelegenheden zal heeten Vervreem- dingsbesluit niet-landbouwgronden 1942. UL op practische voorwaarden bij: Onderlinge Molest-verzekering tegen lage voorschotpremie. Voor Inboedels reeds vanaf 0.40 per ÏOOO.- per halfjaar. Beperkte aansprakelijkheid. Vlotte schaderegeling;. Algem. Onderling Waarborg Genootschap „RENOVATUM" Amsterdam, Singel 202/8 - Tel. 35626-32219 LAATSTE NIEUWS Wantien omsingeld. - Den communiaué uit Tsjoeng-king meldt dat de uit Birnia oprukkende Japen- =che troepen de stad Wantien hefcben om- üngeld. Andere Japansche troepen b«we gen zich In Noordwestelijke richting China binnen. Haarlemsche Rechtbank Uitspraken. De rechtbank veroordeelde een huishoud ster uit Haarlemmermeer, die een portefeuille inhoudende f 20 en uit een vest een bedrag van f 50 had gestolen, tot een gevangenis straf van acht maanden. Een een en veertig jarige grondwerker uit Wormerveer had aar. zijn plaatsgenooten meegedeeld, dat hij tarwe in de Wieringer- meer kon koopen en vroeg daarom geld. Tar we leverde hij echter niet Wegens oplichting verd hij veroordeeld tot een gevangenisstraf •an een jaar. - 2 Januari j.l. brak een 22-jarige bewoner uit Tilburg te Zaandam in en stal een radio toestel; daar hij reeds eenlge vonnissen ach ter den rug had. legde de rechtbank hem een straf op van twee jaar. Twee werklooze timmerlieden uit Amster dam brachten af en toe een bezoek aan land- bouwschuren in de Haarlemmermeer en sta len tarwe; tenslotte zijn zij na een inbaak in Zwanenburg gesnapt. De uitspraak luidde acht maanden. Wegens diefstal van fietsen werd Chr. A. van der M. veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar; Th. v. K. tot anderhalf jaar. F. S. tot een jaar en W. A. B. tot een jaar. Deze hadden de misdrijven in Haarlem gepleegd. Nadat twee vrienden verscheidene cafés hadden bezocht, waren zij Raar een villa in Bloemendaal getrokken en hadden uit een kippenhok twaalf leghorns gestolen. Ter plaatse doodden zij de kippen en vervoerden ze in zakken. Wegens diefstal werden zij ver oordeeld tot zes maanden. Gymnasium Geslaagd voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem: Voor diploma A: de dames G. Alta. S. L. Boogerd, M. Borstlap. M. Halbertsma, G. F. Houtwipper. P. G. E. A. Loeb, E. A. Nanninga, R. M. Wildschut; en de heeren W. van Beelen, J. A. Drielsma, H. Evers en J. H. Jimmink. Voor diploma B: de dames A. Bakker, G. Dijt. C. E. Heringa. A. C. Hoolhorst, A. J. Pleging, M. A. Smit, H. M. Strijbos, J. C. Thiel; en de heeren Sj. H. Kamminga, A. Kruijt, H. F. Pit, L. J. Roggeveen, C. Rol, Th. Spreij, H. A. Thie, C. de Vries. Afgewezen drie canjdidaten; met twee candidaten wordt het examen voortgezet. DEZE ARTIKELEN BLIJVEN IN HAAR GEDACHTEN gens mededeeling van de Amerikaansche schatkist de oorlogsuitgaven der Ver. Staten na September 1943 vijf milliard dollar por maana zullen bedragen. Het deficit voor 't komende begrootingsjaar wordt geraamd op (A.N.P.) 49 milliard dollar. Vleeschverkoop op Maandag en Dinsdag Toegestaan op ziekenbonnen en Wehrmachtsmarken 's-GRAVENHAGE, 6 Mei. Zooals men weet, bestaat er een verbod tot het verkoo- pen en afleveren van vleesch en vleeschwa- ren op Maandag en Dinsdag. In een op Woensdag 6 Mei 1942 versche nen voedselvoorzieninesblad is opgenomen een besluit, waarin ontheffing van dit ver bod is mogeliik gemaakt voor den klein handel tegen het in ontvangst nemen van andere soorten distributiebescheiden dan de genummerde bonnen van de levensmidde lenkaart. Dat zijn voornamelijk zg. Wehr machtsmarken en ziekenbonnen. De nieuwe ontheffing staat tevens toe verkoop en af levering op genoemde dagen van voorwaar delijk goedgekeurd vleesch (over de vrtf- bank) en van gesteriliseerd vleesch. AALSMEER ER WORDT „GETRAIND". Binnenkort zal het schoolvoetbaltournooi een aanvang nemen op het terrein van de V.V. „Aalsmeer". Hieraan zullen weer heel wat schooleftallen deelnemen. Om toch vooral goed voor den dag te kunnen komen, wordt er duchtig „getraind". Want nog enkele dagen scheiden hen van het groote moment, dat zij kunnen bewijzen wat zij waard zijn. GYMNASTIEK. De G. en A.V. „Aalsmeer" geeft op Hemel vaartsdag en den daarop volgenden Zaterdag in De Oude Veiling haar jaarlijksche uitvoe ringen. BLOEMENLUST. De Coöp. Veilingsvereeniging „Bloemenlust" houdt Dinsdag a.s. in haar gebouw de alge- meene vergadering. In het bestuur zal inplaats van den heer J. Schouten een nieuw lid gekozen worden. Voor deze functie wordt de heer J. van Zij- verden voorgedragen, voor het commissariaat de heer G. Verbeek. (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Duitsche bewapeningsraad ingesteld. De Duitsche minister van bewapening en munitie heeft dezer dagen den bewapenings raad gevormd. Namens de weermacht heb ben daarin zitting generaal-veldmaarschalk Milch, kolonel-generaal Fromm, admiraal- generaal Witzel, generaal Thomas en gene raal Leeb. Als vertegenwoordigers der in dustrie heeft de minister aangewezen Ge- heimrat Hermann Biicher, directeur-gene raal Philipp Kessler, directeur-generaal Paul Pleiger, directeur-generaal dr. Ernst Pönsgen, „Kommerzienrat" dr. Röchling, directeur-generaal Hellmuth Röhnert, direc teur-generaal dr. Albert Vögler en direc teur-generaal Wilhelm Zangen. Uitgifte Amerikaansche Oorlogsobligaties Naar uit Washington wordt gemeld wer den volgens mededeeling van de Amerikaan sche schatkist op 4 Mei 2 oorlogsobliga- tiën geplaatst voor een bedrag van 1250 millioen dollar, tegelijkertijd werden oor- logsobligatiën met een langen looptijd uit gegeven, rentende 2Vz%. Het bedrag dat van deze laatste werd uitgegeven, werd nog niet gepubliceerd. Uit Washington wordt gemeld, dat vol- 489e STAATSLOTERIJ V1E ELI E KLASSE DERDE LIJST Trekking van 6 Mei PRIJZEN VAN ƒ65 1247 1287 1440 1598 1762 1911 2455 2627 2733 2740 2855 2937 3183 .1401 3767 3771 3937 4047 4701 4.39 5103 5436 5596 5709 6042 6129 6258 6592 7003 7354 7381 7923 8558 d746 8808 8842 8938 9043 9174 9326 9741 9802 10009 10358 10454 10550 10590 10731 10778 10Ö61 J.1447 11511 11708 12414 12429 12478 12519 12627 13443 13739 14543 14733 15089 15758 16088 16578 16579 16740 17107 17203 17210 17340 17410 17585 17648 17854 18165 18246 18736 18741 18864 18917 18944 18951 18998 19344 19348 19712 19847 19973 20089 20524 21401 21436 21541 21747 21807. 21991 OFFICIEF.LE MEDEDEP.I.INGEN. fi Mei. VERKOOP VAN VLEESCH EN VLEESCH WA REN OP MAANDAG EN DINSDAG. Zooals bekend ls het verkoopeh en afleveren van vleesch aan uiteindelijke verbruikers op Maandag en Dinsdag verboden. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch heeft besloten ontheffing van bovengenoemd verbod te verleonen voor zoover het betreft ver koop en aflevering tegen distributiebescheiden van een ander soort dan de genummerde consu mentenbonnen van de levensmiddelenkaart, ter wijl daarnaast wordt toegestaan, dat ook op Maandag en Dinsdag tegen de genummerde con sumentenbonnen van de levensmiddelenkaart voorwaardelijk goedgekeurd vleesch (op dc vrlj- bank) cn gesteriliseerd vleesch wordt verkocht en afgeleverd. De bestaande regeling betreffende het verkoo- pen en afleveren op Maandag en Dinsdag voo» onmiddellijk gebruik ter plaatse van de levering (dus in restaurants e. d.) blijft onveranderd. Met deze publicatie zijn alle vroegere op dit gebied gedane bestaande maatregelen vervallen. DISTRIBUTIE VAN VERSNAPERINGEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsschcrlj maakt bekend, dat grossiers tot en met 15 Mei a s. door hen ontvan gen toewijzingen voor chocolade cn suikerwerk bij de plaatselijke distributiediensten kunnen in wisselen tegen verzameltoewljzingen, terwijl de taillisten, die niet ln staat zijn geweest choco lade en suikerwerk te betrekken, aangezien zij hun toewijzingen in te groote coupures hebben ontvangen, deze bij de "plaatselijke distrlbuue- dlensten kunnen Inwisselen tegen kleinere cou pures. VERKOOP VLAS OOGST 1941. De Landbouw-Crisls-Organlsatle voor Noord- Holland maakt, ln aansluiting op de offlcleele perspublicatie van het Departement van Land bouw en VlsscherU d.d. 22/4/1942 bekend, dat de datum, waarop door handelaren in stroovlas nog partijen stroovlas uit de reeds door hen aange kochte, doch nog niet doorverkochte partijen mag worden verkocht, ls verlengd van 3 Mei tot 14 Mcl 1942. Ingeschreven als Persbericht No. 47. WIJZIGING OVERNAMRDAGEN SLACHTVEE. De Voedselcommlssans voor Noord-Holland maakt bekend, dat. ln verband met Hemelvaarts dag, de volgende wijzigingen ln de data der vee markten zijn aangebracht. Hoorn: Dinsdag 12 Mei. Haarlem en Schagen: Vrijdag 15 Mei. De overige marktdagen blijven ongewijzigd. Ingeschreven als Persbericht No. 48. ADRESWIJZIGING RIJKSBUREAU VOOR PAPIER. Het Rijksbureau voor Papier maakt bekend, dat het kantoor met Ingang van 11 Met a.s. wordt verplaatst van Schotcrslngcl 9 naar Zaanestraat 18 te Haarlem telefoonnummer 15020. Het tele foonnummer van de afdecllng Koop- en Ver- voervergunnlngen van genoemd bureau wordt met Ingang van 11 Mei a.s. 20747. ADRESWIJZIGING RIJKSBUREAU VOOR PAPIER. Het Rijksbureau voor Papier maakt bekend, dat het kantoor met ingang van 11 Mei a.s. wordt verplaatst van Schotersingel 9 naar Zaanestraat 18 te Haarlem, telefoonnummer 15220. Het tele foonnummer van de afdeeling Koop- en Ver- voervergunningen van genoemd bureau wordt met ingang van 11 Mei a.s. 20747. Tot ons leedwezen is in Haarlem's Dagblad van 1 Mëi j.l. een advertentie verschenen, welke den goeden naam van de „ONE HOUR CLEANING SERVICE" zou kunnen aantasten. Deze plaatsing is ten onrechte geschied. DE ADMINISTRATIE. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 et. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max SO mm Lessen - Bureau v. Studie Hulp, Lucas f. Le.vdenlaan 13, Heemstede. LERAREN voor de ODleiding •ie practijk-exaniens Boekhouden Trans, Duits. Engels. Spaans. «- KLAVARSK3URO - SPE CIAALZAAK, Vredenhofetraat 1' Dagelijks 10-12. 2-5 uur. Privé les, schrift, oursus. alle muziek. -CONCERT- EN ORATORIUM ÉANGERES heeft nog enkele oren disponibel, billijke condities Br. 610. - Les in MACHTNETEEKEXEN fcevraagd. Br 611. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. een flink net DAG MEISJE. van 9-4 uur. niet jonger ijjdan is jaar. v.g.g.v.. Mevr. Bien- lait. Zandvoortei weg 61. Aerden- ihout. ITj .MEISJE gevr. van S-4 u. m. inidd. kost. Mulder, Zandv. ban .109, H stade. FUNK, DEGELIJK MEISJE. P.O., niet boven 20 jaar, gevr. van 9-3 uur, met warme maal tijd. Heemst. Dreef 67, Heemst Gevr. te Bloemendaal 15 Juni ln kl. rustig gezin een keurig, eenvoudig MEISJE, liefst bui tenmeisje, niet ben. 20 jaar. Kat. dr. voor d. en n., v.g.g.v. Br. 799. Voor direct flinke WERK STER gevr. Bronstee weg 6S. Mevr. v. Beek, v. Hogendorp- str. 13. vr. weg. ziekte tegenw. een DAGMEISJE of hulp mor- gerturen. Gevr. flink net MEISJE v. den dag of d. en n. Zoo spoedig mo gelijk. Crayenestersingel 27, Hst. WERKSTER gevr. v. 8.30 tot 12.30 uur. M., D„ IV., D. en Vr. Kleverparkweg 117. Flink DAGMEISJE gevr. van 's morgens 9 tot 's middags 3 uur Van Oldenbarneveldlaan 1, ach ter H.F C.-terrein. Gevr. besch. MEISJE van 8.30 tot 1 uur, kl. gezin, hulp Zondags vrij. Kl. Houtweg Gevr. WERKSTER 1 x per week, liefst Dond. of Vrijd. Br. 762. NET MEISJE gevr. v. d. mor genuren of werkster, 3 ocht. per week. Jelgersmastr. 31(Kleverp.) NET KEUKENMEISJE gevr v.g.g.v. Stationsplein 12. Gevr. NET MEISJE kl. gezin, hoog loon, voel vrij. Joh. Bos boomlaan 10, Heemstede. Gevr. FLINK MEISJE v. d en n. per 1 Juni, Zandvoortsche laan 132, Heemstede. JONGE WERKSTER gevr. 1 ocht. of 1 heele d. p. w. Re- gentesselaan 27. Gevr. flink net DAGMEISJE in klein gezin van half 9 tot 5 uur. Zaterdags tot 3 uur. Zond. vrij. Hoog loon. Vrijburglaan 31 Gevr. net BURGERMEISJE voor de huishouding, v. d. of v. d Huis. verkeer. Adres Joh. Verhulstweg 6, Bloemendaal. Gevr. NÉT MEISJE zelfst. k v. en v.g.g.v. van 8.30-5 of 7 u. Zaterd.middag en Zond. vrij. Mevr. Snoeck Henkemans, Wag- nerkade 83, Heemstede. NETTE WERKSTER gevr. 2 a 3 ocht. p. week v.an 9-1 uur. d. Vinnestraat 18 rd. Wegens huw. van tegenw. ordt in gez. van 2 pers. NET MEISJE gevr. voor d. of d. en n. Hoog loon. Aanm. na 7 u. Zandv. Allee 7, Heemstede. Gevraagd flink net DAGMEIS JE, v.g.g.v. in klein gezin van S tot 5 uur. Postlaan 30, Heemstede NET MEISJE gevr. van 9-1 of van 9-5. Mevr. Willinge, Glip- perweg 320, Heemstede. MEISJE gevr. v. d. morgen uren. Rijksstraatweg 338. NET DAGMEISJE gevr. in klein gez met een kindje. Post laan 5, H'stede. Zondags vrij. Flinke ongeh. WERKSTER gevr. 2 a 3 keer van 9-12. Adres te vern. bur. v. d. blad. LEERLING-VERPLEEGSTER gevr., intern. Rusthuis ..Weite reden", Crayenesterlaan 30. Gevr. NET "DAGMEISJE van S.30 tot 4 uur. Aanm. Rijksstraat weg 217. Hrl. N. NET MEISJE gevr., zelfst kunn. werken, v. d. en n. of van 8.30-3 uur. Kleverlaan 96, Hrl DAGMEISJE gevr van half negen tot 4 uur. Zondags vrij. J Houtkamp, Z. B. Spaarne 36. Gevr. per 1 Juni MEISJE van S.30-12 30 uur. Vrijdags tot 4 uur. Mevr. Lugt Pr. Mauritslaan 9S, Overveen. Flink DAGMEISJE gevr., v g. g. v. Spaarne 53, Haarlem. Gevr. in kl. gezin een JUFFR. of meisje voor halve dagen. Leid- schevaart SO, Haarlem. In gezin met 3 kl. kinderen wordt MEISJE gevr. van S.30- 5 uur Werkster aanw. Mevr Boer. Van Dortstraat 82 rd. MEISJE gevr. van 8.30-12.30 14-16 j. Orionweg 2 0. Gevr. NET MEISJE. 17 a 18 j. x, hulp ia de huish. Br» X£5, FL. DAGDIENSTBODE gevr Zelfst. kunn. werken. Niet hen 20 j. Dond. midd. en Zondags vrij. Jan van Goyenstraat 29 Heemstede. Voor direct gevr. MEISJE v. d of n.. goed loon. kl. gezin 2 pers. Rijksstraatweg 433, Café Ken- nemerland. MEISJE gevr. v. 8.30 tot 4.30 uur. Middagk. Zond. vrij. Garen- kokerskade 43. Fl. WERKSTER gevr. 3 halve dagen per week. Aanm. na 7 u. Voorduinstraat 15, Hrl. X. NET MEISJE gevr. van 1 30- 5.30 uur. Zondags vrij. Reltz- straat 7, Hrl. X. XET MEISJE gevr. van 1 tot 6 uur. Zaterdag van 9 tot 1. Scho tersingel 87A. Wordt gevraagd te Overveen begin Juni wegens huwelijk der tegenwoordige in gezin van 2 per sonen een DAGDIENSTBODE P.G., v.g.g.v.. met volle kost. Goed loon. Br. 749. Voor Bedrijf NA AISTER gezocht, tevens een jongen gevr Rolvegerfabriek Leidschevaart 50. VOLONTAIRE) gevr. tor op leiding op adm. kantoor. Directe lnd'lensttr, Br. 803 JUFFROUW OF MEISJE vraagd Int. voor café bediening en hulp huishouding. Café Royal, Zee.str. 3. Zandvoort. Sportfondsenbad. BADMEISJE gevraagd. Leeftijd IS jaar. IE KAPSTER gevr.. goed k nende onduleeren en watergolven Br. 779 HANDIGE JONGEN gevr. tus schen 17 en 18 jaar. Burgwal 107. Na 7 u-ur. Gevr. vr. KANTOORBEDIEN DE, in staat zelfst. te werken. Steno, typen en vlotte telef. be diening vereischt. Br. 777 IE KAPSTER gevraagd. zeU standlg kunnende werken. Br. 776 YANK. LEERMEISJE gevr Santpoorterplein 1. Gevorderde 2E KAPPERSBE DIENDE gevr. goed kunnende scheren en knippen.Glatz, Oude .Groenmarkt £4* Haarlem, Gevr. nette eerlijke LOOP JONGEN. fMnk loon, bij J. J. v. d. Geest. Kl. Houtstr. 107. Hri. Gevr. VERKOOPSTER voor manufacturen met administratie bekend. Vlot type. goed met pu bliek kunn. omgaan. Leeftijd pl.m. 20 j. Soüic. met opgave -van schoolopleiding, referenties en verl. salaris 772. Gevr. nette WINKELJUF FROUW, Albert Heyn. Gen. Cronjéstraat 14. H.-X. AANK. KAPSTER gevraagd. Maison „Henri". Hazepa tersla an no. 16. .STOFFEER DERS HALFWAS gevraagd. Marsstraat C. Gevr. nette BESTELJONGEN M. Vermeulen banketb. Gr. Hout straat 170. Haarlem. FILIAALHOUDSTER cevr. v. luxe brood- en banketbakkerij bij voorkeur 2 zusters. Zond. vrij f 2O0 borg kunn. stellen. Vrjj wo nen, vrij licht en water. Br. m. opg. laatste betrekking, leeftijd en verl. sal. 767 Gevr. LEEULTXG KAPSTER. Johs. van El. Laa^i v. Insulinde. 30. Heemstede. Ge\ r. JONGEN pl.m. 16 j. le ve nsm. bedrijf J. H. Metten. Marsstraat 11. LRERJONG.EN gevraagd. Ti- morstraat 5 H.-X IE K APPERSBEDIENDE ge raagd met dipl. hoog looiv Brie. •en 731 Brood- en banketbakkerij vr. voor spoedige Indiensttreding een nette WINKELJUFFROUW. Br. met u4tv. inl. 811 Personeel aangeboden Voor Huishouding B. z. a. jonge gehuwde WERK STER v 3 heele dagen. Br. 805 B. z. a. NET MEISJE 23 jaar. v. d. of d. en n. veel vrij voor 1 Juni. Br. 787 B. z. a. FL. WERKSTER 2 da gen per week. Br. 786 B. z. a. 2 NETTE MEISJES als huishouder, 27 en 30 Jaar. liefst ln klein moederloos gezin Br. 785 COSTUMIèRE heeft nog eenige dagen yrij, goede xeL Br. KèO, ONGEDIPL. VERPL. b. z. a. ook gen. hulsel, bezigh. te verr. Br. 784 NETTE JUFFR. b. z. a. voor de huishouding, intern, goede be handeling geweiLscht. Haarlem of omgeving. Br. 78 3. B. z. a. voor diirect een net meisje 25 jaar. als WERKSTER ze'fst. kunnende werken en ko ken, nog alle dagen vrij. Prima getuigen. Br. 782 Voor Bedrijf GEDIPL. STENO-TYPISTE zoekt administratieve werkz.he- den voor halve dagen. v. g. g. v. Br. 765. JONGEMAN wil autovak lee- ren. Br. m. prijsopgave 790. WELKE BOER kan 17 j. jon gen m. werklust en amb. v. h. boerenbedrijf gebruiken? Intern, liefst omg. Haar!. Br. 789 HEER, alg. ontw. werktuigk. talen, met veel vrijen tjjd. zoekt bezigh. tegen besoh. verg. Ook onderw. of hulp bij studie. Br. 788 Huizen gevraagd Te koop gevr. HUISJE met apje grond, liefst te Haarlem. Werson, Gijsbr. v. Aemstelstr. 14 To huur gevr. door jonge menschen oen BEN.- of A'RIJ BOVENHUIS voor direct of later, f6 a f 6.50 per week. Br. 612. Te huur gevr. v. bejaarde da me. klein. vrij BOA'ENTIUIS. geen étage, dicht bij tramhalte. Br. 613. Huizen aangeboden Te koop voor GELDBELEG GING een mooi solide winkelhuis met bovenwoning voor f 10.000. Huuropbrengst f 720 p. j. op contract. Br. 706. Te huur in de Groote Hout straat een mooi ruim BOVEN HUIS. Br. 616. Kamers gevraagd ZÏT-SL.KAMER gevr ca f 2.75 p. w., liefst str. w. Eigen bed en berging voor rijwiel. Cen- truw. Br. ££1, Jong meisje zoekt ZIT- SLAAPKAM ER met naar om standigheden degelijk pension Omg. Haarlem. liefst Bl'daal Geen beroeps. Br. 709. Te huur gevr. tegen Septem ber of eerder, gemeubileerde ETAGE, event, met vrije keuken Haarlem of omgeving. Br. 708. Jonged. b.b.h.h. zoekt eenv gem. Z1T-SL.K. met bergr., kook- gel., event, m. middagm., berg fiets, liefst omtr. station Haar lem. Br. 707. Te huur gevr. te Heemstede bij tramhalte VRIJE PAR TERRE (suite) en vrije keuken en tuin, zoowel gem. als ongein Br. 623. Gevr. ln rustig gezin te Bl'daai of omg. 2 OXGEM. KAMERS met kook- en stookgel. Br. me; prljsopg. 620. Jongelui die wenschen te trou wen zoeken GEM. ZIT-SLAAP- KAMER met keuken of gebr van keuken. Br. 619. Eenv. dame G.G. vraagt ln Bloemendaal of omgeving ongem ZIT- EN SLAAPKAMER met kookgel. Br. 61S. Gezocht 3 KAMERS of étage met badk. gest. m. of z. pens. Omg. Haarlem Br. 617. Kamers aangeboden Gem. of ongem. ZIT-SLAAP- KAMER te huur in klein gezin met of zond.p ens. Omtr. Rijks straatweg op goeden stand. Te vens klein slaapkamertje. Br. 710 Te huur gem. of ongem. ZIT- SLAAPK. v. 2 pers. met of zonder pension, str. water en telef. aanw. Leidschevaart 114. Gestoffeerd te huur Heemst. Dreef voor 1 a 2 pers. BENEDEN GEDEEITTE v. een heerenhuis m. garage, bev. gr. suite met corner en terras, vrije keuken kelder. Direct te aanvaarden. Prijs uiterst f 50 p. m. Br. 628 Te huur aangeboden GEM. ETAGE aan Heemst. Dreef, c vérw., modern comfort Gebruik van badkamer en keuken. Tel. aanwezig. Onm. bij tramhalte. Br. A2& BIJ mevr. Ellens. Wilhelmina- park 22. Is per 1 of 15 Juni ge- stoff. ZIT- EX SLAAPKAMER vr.. met voll. pens. Br. 626. Agb. a. d. Hout gr. SUITE «n. re, voll. pens., centr. verw., bad. tel. Br. 625. Gr. gest. zonn. KAMER a. d. str. agb. met heel goed pension# geen beroeps. Fr. Halsstr. 19. Kost- en Inwoning KOST EX INWONING agb. m. h. vorkeer aan net eenv. Heer m. v. ink. tot 60 jaar. Omg. Kenne- merpleln. Br. 630. KOSTHUIS agb. v. net per soon bij Moeder en dochter. Br. met prijsopgave 631. Huisraad gevraagd Te koop gevr. OVERGORDIJ NEN', porcelcinhangkastje, wand borden, slervazen. schilderstuk. Br. met prijs 632. Gevr. RONDE IIUISK.TAFEL (liefst eiken) en twee- of driedeurs slaapk.kast. Br. 633. Te k gevr. kl. ELEC. COM- FOOR. Santpoorterplein 16 (Kle verpark). Huisraad aangeboden Te koop eenige gave PERZI SCHE KLEEDJES f 150 p. stuk; 1 Perzische looper 3 M. f 450; An tieke geldkist op beun prachtig be schilderd f 425; Antieke dekenkist met 4 besneden paneelen f 180; 2 witte langdradige Marokkaansche tapijten samen f 200. Bevr. van 6-8 Eerelmanstr. 1 H'stede, hoek Mesdaglaan, tel. 16410. Te koop z.g.a.n. modern BAD EN GEYSER f 170. en electr. zeil- wrijver f 60. Br 637. Agb. I pers. Dltchplne SLAAPK. AMEUBLEMENT met compl. bed- stel; 2 bl.stand, f 10, 1 spiegel f 17.50. Br. 638 Te koop z.g.a.n. crème gesch. SLAAPKAMERAMEUBLEMENT. 1 huiskamerlamp. 1 theekast. 2 eiken bloemtafeltjes, 1 rekie met kopjes en schoteltjes. Canincfatea-» straat 32.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7