McëÉkt TREKKERS Jtaed&cdag- 50 y HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK ZORGT SCHILDERIJEN Kastpapier Rem LUXE BAKKERIJ SMITHUIS MOEDERDAG G. H. HAZENBERG Banketfabriek „Neerlandia" OOK Drogisterij BORGHOUTS 6 PROPAGANDA-DAGEN is Rijks H.B.S. Velsen FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsqhe bewerking door B. L. VENZELAAR. S) De schilder keek peinzend over de wiegen de grashalmen tegen de glooiing der duinen. Eensklaps viel hem weer de merkwaardige geschiedenis in, welke dokter Roobol, die in den Burg zijn practijk uitoefende, over den dood van oom Jacob verteld had. De oude man zou in de laatste jaren wat wonderlijk geworden zijn. Sinds den dag, dat tante Antje gestorven was. ging hij niet meer met de andere visschers uit, maar ging steeds alleen. Op een dag, had dokter Roobol gezegd, was Jacob Ruys op het spreekuur bij hem geko men. Den ouden arts was het onmiddellijk opgevallen, dat hij er opgewonden uitzag en evenzoo de merkwaardige woorden, welke hij gesproken had. a Cris Boonstra onderbrak de gedachtengang van zijn ouden vriend: ,,Er gaat ook een vreemd verhaal over den dood van je oom. Hij zou op een morgen naar dokter Roobol op Texel gekomen zijn en gezegd hebben: Help mij alstublieft, dokter in mijn eigen huis verbrand ik levend. De jonge schilder schrok op uit zijn ge peins. „Ja, dat moeten de woorden van oom Jacob geweest zijn. Ik heb ze uit den mond van dokter Roobol zelf gehoord. ..Ik verbrand in mijn eigen huis", had hij gezegd. „Dat waren merkwaardige woorden had dokter Roobol er in gedachten bijgevoegd. „Ik zie den ouden Jacob Ruys nog voor mij. Hij was opgewonden en had een uitdrukking van ontzettenden angst in zijn rusteloos dwalende oogen. Z'n pols was abnormaal: ik controleer de de reflex der oogen, die slechts aarzelend reageerden. Ik moet toegeven, dat ik oist goed wist, waar hij aan toe was. Oom Jacob was immers altijd de gezondheid zelf geweest. Ik herinnerde mij niet, hem vroeger ooit in mijn spreekkamer te hebben gezien, ondanks de dertig jaar, dat ik hier dokter ben. Wie be schrijft echter mijn verbazing, toen ik bij het onderzoek constateerde, dat zijn geheele bo venlichaam overdekt was met brandwonden ter grootte van een gulden En toch waren het niet de gewone brandwonden. Er had een opzetting van de huid plaats gehad als gevolg van een zeer hooge temperatuur en het kwam mij zeer bedenkelijk voor. dat enkele van deze wonden op het punt waren tot ontste king over te gaan". „En had mijn oom geen verklaring voor het ontstaan van deze brandwonden gegeven? had Piet Homan gevraagd. Dokter Roobol had het hoofd geschud en geantwoord: „Hij wist het werkelijk niet Ik stond voor een raadsel en was niet in staat een juiste diagnose te stellen, want van medisch standpunt bekeken, konden deze verbrandingsverschiinselen verschei dene oorzaken hebben. Een gewone ver branding was uitgesloten, daar de patient er zelfs niets van wist. Ver-brandmg door Röntgen of Radioactieve stralen, zooals bij dokters meermalen voorkomt, kwam even min in aanmerking, omdat Ruys daar niets mee te doen had. Er bleef mij niets anders over, dan aan te nemen, dat ik hier te doen had met een bizonder soort ekzeem en daarom gaf ik hem het advies, zich tot een specialist of een ziekenhuis te wenden. Ik dacht aan Harlinaen of aan Rotterdam, die beiden over moderne afdeelingen voor huidziekten beschikken. Ik schreef mijn bevindingen op. deed den brief in een enveloppe en gaf hem aan uw oom mee''. „En wat dacht men in het ziekenhuis van de zaak? Was het inderdaad ekzeem, dokter?" Roobol schudde langzaam z n hoofd: ,.u weet toch wel, wie uw oom Jacob was. Homan? Ik was er al bang voor dat hij mijn advies in den wind zou slaan en niet naar Harlingen of Rotterdam zou gaan. Enkele dagen later vond men hem dood in zijn bed De brief voor het ziekenhuis bevond zich nog in zijn zak". „En de doodsoorzaak?" „Hartverlamming. Aan deze diagnose is riet te twijfelen, wat men ook denken mag. Zeker, de eigenaardige brandwonden waren ernstig genoeg en zouden bij verdere ontwikkeling een ongunstigen invloed kun nen uitoefenen, maar als doodsoorzaak kwamen ze beslist niet in aanmerking". '..Heeft een verder onderzoek van het lichaam van mijn oom door een specialist nog plaats gevonden?" „Neen ik hield het voor overbodig. U twijfelt toch niet aan mijn bekwaamheid of mijn oprechtheid als geneesheer? Ik zou in geen geval een overlijdensacte hebben opgemaakt, als ik niet zeker van mijn zaak was geweest". Dokter Roobol's stem had bii de laatste woorden een weinig schern geklonken. (Wordt vervolgd.) (Reeds in een deel der vorige oplaag op genomen.) Distributie van versnaperingen Verkoop van 8 tot en met 16 Mei verboden. *s GRAVENHAGE. 7 Mei. De secreta ris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt'bekend, dat in verband met de voorbereiding van de distributie van versnaperingen de verkoop daarvan aan het publiek gedurende het tijd vak van Vrijdag 8 Mei tot en met Zaterdag 16 Mei a.s. is verboden. Onder versnape ringen vallen voor dé toepassing van dit verbod alle suikerwerkartikelen en alle chocolade-artikelen. Hiertoe behooren dus onder aniere borstplaat, fondants, bruid suikers, ulevellen, caramels, toffee's, drups, nougat, boterhamstrooisels, zooals hagel slag, muisjes, dragee's, hoestbonbons, z.g. Engelsche drop, kauwgummi, schuimpjes, Ïiepermunt, alle soorten bonbons en choco- ade in alle vormen, zooals tabletten, ree pen, staven, enz. De aandacht wordt er op gevestigd, dat medicinale drop, zooals zoute drop (juju bes), katjesdrop e.d., laurierdrop, pectora- les, salmiakpastilles, enz., niet onder de distributie zal vallen en het verkoopver bod daarop derhalve evenmin van toepas sing is. Haarlemsche Rechtbank Uitspraken. De rechtbank veroordeelde een huishoud ster uit Haarlemmermeer, die een portefeuille inhoudende f 20 en uit een vest een bedrag van f 50 had gestolen, tot een gevangenis straf van acht maanden. Een een en veertig jarige grondwerker uit Wormerveer had aan zijn plaatsgenooten meegedeeld, dat hij tarwe in de Wieringer- meer kon koopen en vroeg daarom geld. Tar we leverde hij echter niet. Wegens oplichting werd hij veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. 2 Januari j.l. brak een 22-jarige bewoner uit Tilburg te Zaandam in en stal een radio toestel: daar hij reeds eenige vonnissen ach ter den rug had. legde de rechtbank hem een straf op van twee jaar. Twee werklooze timmerlieden uit Amster dam brachten af en toe een bezoek aan land- bouwschuren in de Haarlemmermeer en sta len tarwe: tenslotte zijn zij na een inbaak in Zwanenburg gesnapt. De uitspraak luidde acht maanden. Wegens diefstal van fietsen werd Chr. A. van der M. veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar; Th. v K. tot anderhalf jaar, F. S. tot een jaar en W. A. B. tot een jaar. Deze hadden de misdrijven In Haarlem gepleegd. Nadat twee vrienden verscheidene cafés hadden bezocht, waren zij naar een villa in Bloemendaal getrokken en hadden uit een kippenhok twaalf leghorns gestolen. Ter plaatse doodden zij de kippen en vervoerden ie in zakken. Wegens diefstal werden zij ver oordeeld tot zes maanden. Afdekking watermeter thans verwijderen. In het najaar maakten wij, op verzoek van den directeur van het Waterbedrijf Haarlem, onze lezers attent op de maatre gelen, welke toen genomen moesten wor den tegen het bevriezen van den water meter. Thans, nu geen vorst meer te ver wachten is, is de tijd aangebroken om de bedekking van den watermeter te verwij deren en den meterput schoon te maken. Alle zakken, stroo, oude dekens en der gelijke. dienen derhalve nu uit den meter- put gehaaidste worden, opdat de meterop- nemers behoorlijk hun werk kunnen doen. Deze zijn geenszins verplicht de bedekking van den watermeter te verwijderen, in te gendeel, zij kunnen vorderen, dat dit ter stond door of vanwege den bewoner ge schiedt. Indien een en ander niet tijdig opge ruimd wordt, is er groote kans, dat door rotting de watermeterput vervuilt, het geen m geen geval geduld kan worden. Indien men overeenkomstig het aldvies van de Waterleiding den watermeter tegen vorst beschermt door het aanbrengen van een houten tusschendeksel met handvat, behoorlijk sluitend op halve hoogte in den meterput aangebracht, dan moet ook dit tusschendeksel thans verwijderd en opge borgen worden. Dit tusschendeksel kan het volgende jaar weer dienst doen en is op den duur niet alleen veel goedkooper. doch vooral veel zindelijker en gemakkelijker dan zakken, stroo, oude dekens of andere materialen, die in den vochtigen meterput aan verrot ting onderhevig Zijn. Verjaardag van den leider der N.S.B. De leider van de N.S.B. heeft bepaald, dat door het lot zal worden uitgemaakt, in welken kring hij den avond van zijn ver jaardag, 11 Mei, zal doorbrengen, en men heeft dat op de volgende wijze gedaan. Er zijn 500.000 loten tien cent per stuk aan den man gebracht en de tien prijswin naars uit deze loting zullen den ganschen dag de gast zijn van den leider. Het lot zal tusschen hen bepalen, wie de hoofd winnaar is. In den kring, waarvan deze hoofdwinnaar deel uitmaakt, zal de leider den avond van zijn verjaardag vieren, te midden van dien kring. De opbrengst van de verloting wordt door den leider besteed om aan kinderen van aan het Oostfront gevallen kameraden ieder een spaarbankboekje met een be paald bedrag aan te bieden. Hedenmorgen heeft te Utrecht de uitlo ting plaats gehad, en zijn de tien prijswin naars bekend geworden. Het zijn de num mers: 30.563 uit kring 97. te Steenderen: 145.164 uit kring 36, Den Haag (centrum): 161.762 uit kring 67, Den Haag (Zuid): 250.489 uit kring 15, Kennemerland: 136.671 uit kring 53, Rotterdam (Zuid): 125.369 uit kring 55, Hoorn: 418.568 uit kring 69, Amsterdam (Zuid): 22.532, on derkring. Huizen (N.-H.); 448.563 uit kring 32, Den Haag (Oost) en 345.911 uit kring 101, Kampen. Vrijdag, zal door loting woriden aangewezen, in welken van de hier boven genoemde kringen de leider op zijn ver jaardag zal spreken. Het werpen j^et steenen naar den trein. Het is dezer dagen tot ernstige baldadig heid gekomen onder de jeugd in een der Haarlemsche randgemeenten. Een troep jongetjes van 8 a 9 jaar heeft zich niet ont zien met steenen te gooien naar een trein. Van verscheiden coupé's werden de ruiten verbrijzeld of beschadigd. Dergelijke ergerlijke streken brengen niet alleen noodeloos verlies van materiaal met zich; de reizigers zijn nauwelijks aan giont ge/aar, dat ontstemd door de naar binnen vrege.ide scherven, ontsnaot. Mocht het tot een herhaling komen, dan zal de politie z.'ch gedwongen zien uiterst strenge maatregelen tegen de bedrijvers van het kwaad te nemen. Waar bij de ouders de verantwoordelijk heid vooi deze baldadigheden berust, mag worden verwacht, dat zij zullen medewer ken, opdat scherpe maatregelen mogen worden voorkomen. De thee komt spoedig. 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. ,In de Staats courant van 7 Mei 1942 is een beschikking opgenomen, waarbij het afleveringsverbod van thee door theepakkers aan grossiers" en detail listen onder bepaalde voorwaarden is opge heven. Weliswaar is aflevering van de thee aan het publiek hiermede nog niet toegestaan, doch het tijdstip, waarop dit zal geschieden, zal nu toch niet lang meer op zich laten wachten. De datum, met ingang waarvan de thee door het publiek kan worden gekocht, zal nog na der worden bekendgemaakt. Inschrijving van volkstuinen. 's-GRAVENHAGE. 7 Mei. Op grond van de „Bodemproductiebeschikking 1942 volks tuinen" zijn alle volkstuinders verplicht vóór 12 Mei a.s. een aanvrage om inschrijving van hun volkstuin in te dienen bij de Landbouw crisis-organisatie. Als de volkstuinder niet. of niet tijdig, aan deze verplichting voldoet, stelt hij zich aan moeilijkheden bloot. Nadere bijzonderheden over deze zaak vindt men in een officieele publicatie van het de partement van Landbouw en Visscherij. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Mei 1942. Bevallen: 5 Mei, J. G. C. Klerkvan den Heuvel, z.; A. B. J. KooijmanPosterna, z. 6 Mei, M. M. KleijnVlug, z.; H. Bont van den Berg, d.; C. M. van der Hulst Heilker, z.; D. BlokkerVreeken, d.; M. C. KraaijvangerRoozen, d.; M. H. de Haan van Es. z.; W. J. A. Thijssenvan Kessel, d.; 7 Mei, H. E. Reemervan der Sluis, z. Overleden: 4 Mei, I. van ManenBooms- ma, 88 j., Ripperdapark; 6 Mei, P. R. van Bemmel, 3 d., z. v. W. J. van Bemmel, Cre- merstraat; M. Jansen, 44 j., Kamperlaan: H. M. van WamelScheefhals, 70 jaar. Schouwburgstraat. Ondertrouwd: 5 Mei: G. Gerritsen en D. J. A. Paap; 6 Mei: W. J. Schaaf en A. E. Vogel: W. van Groningen en G. v. d. Putten: C. A. Martin en W. H. J. Polman; B. van Diick en C. W. van Bakel: W. van der Putten en A. M. Bosman;. D. Roose en T. Koger; L. P. Hessels en C. G. Coert; J. Attema en A. C. Meeuweszen: C. van Wijngaarden en M. Denkers: S. de Vries en E. van Esveld: W. Strietman en C. A. Scholte; M. C. Kuijl en N. van den Berg; L. J. Duits en A. T. van Straten; B. G. Arxhoek en A. F. G. M. van Son; P. P. T. van Herwaarde en W. H. Spreeuw; J. M. Smits en R. T. Wassink; A. G. M. v. d. Hoogen en J. C. I .v. Bergem: S. P. Gooijer en T. Timmer; 7 Mei: P. F. Möhring en J. Dalman: W. L. M. Coccoris en A. A. E. Dekkers; G. C. J W. Saelman en M. H- Torcque. Gehuwd: 7.Mei: T. Ruyter en G. M. Overmans: J. F. Heilker en P. Visser: W. Strijbos en D. R. Jacobs: J. A. de Jong en J. Gravendiik: L. Ruifrok en M. C. Baars; A G. van Klink en M. Marinus. OFFICIEELE MEDE DEELINGEN. DISTRIBUTIE VAN TOILETZEEP. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid cn scheepvaart maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewij zingen voor toiletzeep, met een vervaldatum tusschen 15 Maart 1942 en 15 Mei 1942 is verlengd tot en met 15 Mei a.>. OFFICIEELE LANDBOUWMEDF.DEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. VOLKSTUINEN 1942. In aansluiting op de reeds gepubliceerde pers berichten, worden nogmaals de voornaamste bij zonderheden bekend gemaakt. Iedere volkstuinder is verplicht zich bij de L.C.O. te laten inschrijven. Formulieren voor deze inschrijving zijn verkrijgbaar tegen beta ling van f 0.25 bij alle P.B.H. s en Gemeente huizen in de Provincie Noord-Holland en moeten uiterlijk 11 Mei 1942 in het bezit zijn der L.C.O. Bijzonder wordt de aandacht gevestigd op de juiste en volledige invulling der aanvraagformu lieren. Bij onvolledige invulling, wordt het for mulier onherroepelijk teruggezonden en kan in schrijving van den tuin niet plaats vinden. Particuliere tuinen, dit zijn tuinen, die deel uit maken van de in huur of in eigendom hebbende woningen, behoeven niet te worden ingeschreven. Nieuwe, na 28 April 1942 aangelegde of aan te leggen tuinen mogen niet grooter zijn dan 225 M2. en moeten minstens met 100 M2. aardappelen beteeld worden. Per gezin mag maar één volkstuin worden ge houden. De L.C:0. kan in bijzondere gevallen het gebruik van een tweeden tuin toestaan. Voor lederen tuin moet een aanvraagformulier worden ingevuld. Alleen het hoofd van het gezin kan worden ingeschreven. Op bouwland mogen geen volkstuinen worden aangelegd. Verbouwd mag slechts worden aardappelen, peulvruchten, groenten en een klein gedeelte mais. Verbouw van granen is verboden. Voor de verhuur van gronden als volkstuinen voor een complex van minstens 10 tuinen is toe stemming van de' L.C.O. noodlg. Verhuurd mag slechts worden aan hen. die als volkstulnhouder zijn of zullen worden ingeschre ven bij de L.C.O. PAARDEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht. dat tot nu toe onderstaande personen als agent van het Vee- en Vleeschaankoopbureau zijn erkend, ten einde bemiddeling te verleenen bij den aan- en verkoop van paarden: B. Biesheuvel Azn., Ringweg. Spaarndam. J. Erkelen. Nic. Moesstraat 79. Amsterdam. N. Th. Groot, Markt B 4. Schagen. W. Jongeneel, Javastraat 98 II. Amsterdam. P. Kieft, A 4. Groot Schermer. Men dient zich voor den aan- en verkoop van paaiden tot erkende agenten te wendeh. De aandacht wordt erop gevestigd, dat vanaf 8 Mei a.s. lederen Vrijdag zoolang dit noodig is een aanvullende lijst van agenten zal worden gepubliceerd in de, Landbouwmededeelingen. HUISSLACHTINGEN VARKENS. Het lijkt ons van belang er nogmaals op te wijzen, dat het voor de zelfverzorgers, in ver band met een verrichte hulsslachting noodzake lijk is, om bij het uitreiken van vleeschkaarten, vleeschzegels in ontvangst te nemen, welke wor den verstrekt, indien men zijn vleeschkaarten inlevert. Deze vleeschzegels moeten daarna aan den P. B.H. worden overhandigd opdat hij ze in minde ring kan brengen van de schuld in Vleeschbon- nen. welke is ontstaan door de verrichte huis slachting. Zorgt er voor, ln Uw eigen belang, dat Uw Bureauhouder deze zegels ontvangt. Iedere maand wordt aan U de kaart verzonden, waaruit U kunt lezen, voor hoeveel weken U nog vleeschbonnen moet inleveren. BIGGENMERKEN. Tengevolge van de gewijzigde regeling in het vervoerverbod voor varkens, is het niet meer mogelijk om een zeug met biggen te vervoeren. De biggen van boventallige stamboekzeugen kunnen dus noch op het bedrijf van den fokker, noch op het bedrijf van een eventueelen nieuwen eigenaar worden gemerkt. Biggen, die niet op het bedrijf van een fokker gemarkt kunnen worden, moeten worden ge leverd. riet is dus aan te bevelen, om boventallige staniboekzeugen reeds drachtig te verkoopen, en geen ongemerkte biggen aan te koopen DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Officieele Landbouwmede deelingen" No. 16. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 8 Mei 1942 wijziging is gekomen in de regeling van de aanvragen van bedrijfsvergunningen voor producten en artikelen, welke liggen op het ge bied van de voedselvoorziening. v Zooals bekend is. dienen diegenen, die eeirin- dustrieel bedrijf willen vestigen of uitbreiden of willen overgaan tot het verhandelen van goede ren, die op 28 Juni 1941 niet tot de normale in dat bedrijf voortgebrachte of bewerkte goederen behoorden, alsmede diegenen, die een handels bedrijf willen vestigen, of willen overgaan tot het verhandelen van goederen, die op 28 Juni 1941 in het algemeen niet in soortgelijke bedrij ven werden verhandeld. In het bezit te zijn van een bedrijfsvergunning, uitgegeven door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart of door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij. Tot dusverre was de regeling zoo, dat voor pro ducten en artikelen, welke liggen op het gebied van de voedselvoorziening, een vergunning dien de te worden aangevraagd bij den directeur- generaal van de voedselvoorziening. Met ingang van 8 Mei 1942 dienen aanvragen met betrekking tot producten en artikelen, die liggen op dat ge bied van de voedselvoorziening, waarvoor de be drijfsorganisatie voor vee en vleesch is ingesteld, te worden gericht tot de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch te "s Gravenhage. terwijl derge lijke aanvragen, waarvoor de onderbedrijfsorga nisatie voor zuivel en de onderbedrijfsorganisa tie voor margarine, vetten en oliën zijn ingesteld, moeten worden gericht respectievelijk tot de onderbedrijfsorganisatie voor zuivel en de on- derbedrijfsoiganisatie voor margarine, vetten en oliën, beide te 's Gravenhage. Voor alle andere aanvragen voor bedrijfsvergunningen op het ge bied van de voedselvoorziening moet men zich wenden tot den directeur-generaal van de voed selvoorziening. VERPLICHTE INSCHRIJVING VAN VOLKSTUINDERS, De productiecommissaris voor den tuinbouw en ooftteelt brengt nogmaals onder de aandacht van houders van volkstuinen, dat zij overeenkomstig de bepalingen van de „bodemproductiebeschik king 1942 volkstuinen" verplicht zijn om voor 12 Mei a.s. een aanvrage om inschrijving in te die nen bij de provinciale landbouw-crisis-organi- satie. binnen wier werkgebied de volkstuin is gelegen. De aanvrage moet geschieden door in vulling en inzending van een formulier, dat ver krijgbaar is gesteld bij de adressen genoemd in de desbetreffende provinciale publicaties. Als volkstuin wordt beschouwd elk perceel grond, dat niet bij het woonhuis van den gebrui ker behoort en dat wordt beteeld met gewassen voor eigen enfof gezinsverbruik. met uitzonde ring van de moestuinen, welke land- en tuinarbei- ders wel hebben op het bedrijf waar zu werken en de moestuinen, welke de landbouwers op eigen bedrijf betelen. In alle andere gevallen moet inschrijving dus worden aangevraagd. De volkstuinder stelt zich aan moeilijkheden bloot, als hij niet of niet tijdig aan deze verplich ting voldoet. Het gebruiken van een volkstuin zonder dat men is ingeschreven bij de land- bouw-crisis-organisatie is verboden, moet der halve worden gestaakt cn is strafbaar. Ook zal het niet mogelijk zijn om t.z.t. een vervoerbewijs voor de geoogste producten of een toewijzing voor kunstmest, pootgoed e. d. te verkrijgen, als men niet in het bezit is van het bewijs van in schrijving. Voor het verpachten van gronden voor volks tuinen. alsmede voor het aanleggen van com plexen van tien of meer volkstuinen, is voorts goedkeuring vereischt. Deze goedkeuring moet schriftelijk bij de landbouw-crisis-organisaties worden aangevraagd. Op den Eersten Pinksterdag hopen onze geliefde ouders J. B. ROS C. J. ROS—v. SON den dag te herdenken waarop zij 30 jaar geleden in 't huwe lijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkind. A. J. JANSEN—ROS L. JANSEN G. ROS C. R. ROS—SMIT TINEKE Gelegenheid tot feliciteeren van 3-5 uur Lumeystr. 9. IJmuid.-O. Tandarts Lindeboom Zaterdag 9 Mei geen spreekuur Spoedgevallen Hartong van Ark GEVri a AGD: FLINKE JONGEN voor expeditiebedrijf. EXPEDITIE VAN OOSTEN. Bik en Arnoldkade 27, Telef. 5477,- IJmuiden. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrekkin gen 3 tot 6 m.m. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke m.m. meer 6 cent. HANDIG MEISJE gevr. in de fotografie. Aanm m. getuigschrift. Foto Hollywood, Kalverstraat 119, IJM.-O. Gevr. v. direct of v 1 Juni NET MEISJE Voor d. en n. of voor den dag. Zeeweg 295, IJm.-O. DAGMEISJE gevraagd. Aanm. Mevr. Heykoop, Kennemerlaan 26-28, IJmuiden. Mevr. Smeenk, Middendulner- wegr 10. Santpoort vraagt 21)E MEISJE v. 8.30 u. tot 5.30 uur. FLINKE LOOPJONGEN gevr, niet ben. 16 jaar. Kompaa&traat 38, IJmuiden. NET MEISJE gevr. tot 3 a 4 uur niet ben. 18 j. Aanm. Da Costalaan 43, Driehuis. FLINK MEISJE voor geh. oi h. dagen gevraagd. Aanm. na 7 uur. Mevr. Heino, v. Tuyllweg 33. Velserbeek. Te koop agb. 2 paar br. J SCHOENEN m. 38. Driehuizei- kerkweg 49, Driehuis. Wegens huwelijk der tegen woordige NET MEISJE gevr flink loon. Mevr. de Jong, Kla vers Boekhandel. Koningstraat 4, IJmuiden. Gevr. NET MEISJE om p. da gen p. week op te passen. Adres te vern. bur. v. d. blad. In tandartsgezin gevr. NET MEISJE v. 8.30 tot 5.30 u. v. d. praktijk en de kinderen, ook gen huish. bezigh. te verr. Aanm. Middenduinerweg 10, Santpoort Dorp. Jonge vrouw m. zoontje 5 j. biedt zich aan als HUISHOUD STER. in klein gezin. Br. bur. v. d. blad T 40. Gezin 3 pers. zoekt WONING of MEDEWOXIXG te IJmuiden- Oost. Eschdoornstraat 16. IJm.-O. HEERENRIJWIEL te koop goed op de banden. Te bevragen Trompstraat 59, IJmuiden-O. Te koop 30 jonge KONIJNEN J. Zwanenburg, Hofgeest 28. Velsen. Te koop aangeb. 1 paar lee- ren BEENKAPPEN. 2 trainings pakken (heerenmaat) en 3 Schil leroverhemden. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop z.g.a.n. WERK SCHOENEN m. 45, een pracht mandola en mandoline. Na 8 uur. Helmstraat 20, IJm. Te koop een lange, solide TAFEL, geschikt voor kleerma ker of speeltafel. Adres te vern bur. v. d. blad. Te koop 1 paar z. g. a. n. WERKSCHOENEN m. 44 Schulpweg 138, Velsen-Xoord. Te koop z.g.a.n. PIANO AC CORDEON, 80 bassen m. koffer Br. bur. v. d. blad T 39. Te koop gevr. 1 p. DAMES SCHOENEN" m. platte hak m 37. Br. bur. v. d. blad T 3S. Te koop electrische WASCH- MACHIXE, z.g.a.n. Schulpweg 147, Velsen-Noord 's avonds na 6 uur. Te koop 1 p- KINDERSCHOE NEN m. 26. Adres te vern. bur v. d. blad. TE KOOP: 1 p. bl. pumps. 1 p br. pumps, 1 p. br. schoenen h. h. alle m. 37. Heidestr. 14r. t. 6 en 7 u. IJmuideh-Ó. 1 p. ZILVEREN TROUW SCHOENEN m. 37 te rullen v. p bl. molières. Heidestr. 14z. t. 6 en 7 uur. IJmuiden-O. Te koop: nieuw HEEREN- COSTUUM m. 53-54. Groeneweg 45, IJmuiden-O. Te koop: WIXKBLIXYEXTA RIS en gr. ronde taf el. Adr. Wus- telaan 20. Santpoort. Z. g. a. n. hooge led. SCHOEN TJES, m. 21 te koop. Velserduin- weg 165. Wit linnen M. MANTELTJE en MUTSJE te koop 1-2 j. f 7.50. M. schoenen m. 24 te ruilen voor m. 28. Kanaalstraat 124. TE KOOP: eiken sjoelbak m 30 eiken schijven f 10. Kanaal straat 146. IJmuiden. TE KOOP GEVR.: 1 p. kin derschoenen m. 25 een kinder fietsje (driewielig). Aan het zelfde adres konijnenhokken te koop gevr. Zeeweg 36 6, Velsen Piwcht gedekte VOEDSTER m, mooi hok en nog 10 jonge ko nijnen te koop. v. Wassenaarsti 57. IJmuiden-O. Ter overname gevr.^een paar z. g. a. n. D AMESSOH O EN EN m 38. IJniuiderstraatweg 94. IJm. Te koop gevr.: HEEREXCOS- TUUM m. 4S-50. IJmuiderstraat- weg 94, IJmuiden. Te koop: WIEG MET BEDJE voor f 6. IJmuiderstraatweg 139 awart. IJmuiden. Te koop: een gedekte LOTH. VOEDSTER, Velserduinweg 156 IJmuiden-O. Een paar beste WERKSCHOE NEN m. 44-45 te koop. Adr. Prins Hendrikstraat 89. IJmuiden. Te koop: z. g. a. n. ACCOR DEON, piano-klavier 80 bassen met koffer. Hofdijklaan 17. Drie huls. Te koop: z. g. a. n. HEEREX- RIJWIEL met beste banden Schulpweg 138. Velsen-Noord, Net persoon zoekt KOSTHUIS Br. bur. v. d. blad T. 34 EIKEN SLOEP te koop, billijk. Spoed gewenecht. Prins Hendrikstraat 89. Tel. 4650 IJm DAGMEISJE gevraagd v. g. g v. R. de Groot, Kennemerlaan 30 IJmuiden. Te koop 1 p. bruine lage JONGENSSCH. m. 38. Een kin- derstoe! en een groote box (Nae- ther). Lijsterlaan 16. TJm.-O. Wie ruilt 1 paar VOETBAL SCHOENEN m. 46 voor m. 42. Tuindersstr. 116, IJmuiden-O. Gevr 1 p. TENNISSCHOENEN m. 36 of 37. Br. met opgave van prijs Kerkerinklaan 24, Santpoort. In gezin zonder kinderen wordt v. .2 x p. week WERKSTER gevr. Br. bur. v. d. blad T 41. Te koop gevr ELEC. WASCH- MACHINE of motor en strijkbout en radiotoestel. Pelsstraat. 36. V.-N. na 6 uur Wie wil BR. SUcDE SCHOE NEN m. 40 h. h. ruilen voor m. 39 Snëlliusstraat 31, IJmuiden. MET MOEDERDAG mag ons roggebrood en volkorenbrood niet op tafel ontbreken. Het is smakelijk, voedzaam en zuiver van samenstelling. v.d. Veen Zeeweg 17 VOOR MOEDER en maakt dat op Moederdag haar rijwiel keurig gerepareerd thuis. is. RIJWIEL REPARATIE INR. J. v. Rookhuizen Kerkstraat 17 Beverwijk Hoe kom ik na eenige jaren sparen in het bezit van een eigen Huis? Vraagt vrijblijvend inlichtin gen bij: C. Visser Hzn., Wijk aan Zeeërweg 91. IJmuiden-O., Telefoon 4830. Voor 42* IJmuiden-O. Misschien kunt U hieruit een keus doen. Broches. Oorbellen, Armbanden, Haarkammen. Zijkammen enz. Maison Elisabeth W. a. Zeeërweg 164 U KUNT BIJ ONS NOG K^OPFN: VAN BEKENDE KUNSTSCHILDERS. NU FFX WA APnPvnr. «EZIT!!1 Kunst- en Fotohandel „ARTISTIEK" KALVERSTRAAT 8 TELEFOON 5705 TJMÜIDEN-OOST VIERT MOEDERDAG Tweede Zondag van Mei Maakt Moeder dan eens blij Geeft haar een mooie taart Dat is zij dubbel waard! Banketbakkerij en Kokerij Joh. Lensen Tel. 4901, Driehuizerkerkweg 70 Driehuis-Westerveld VOOR MOEDERDAG naar Het Geschenkenhuis Willemsbeekweg 54 IJmuiden-Oost Kastranden, Boterham papier, Crêpe Papier, Closetrollen. Kalverstr. 14, IJm.-O., Tel. 5162 Heerlijk blank en croquant was vroeger het Brood van ons, dat toen al uitblonk door kwaliteit, kleur en smaak. Maar ja, dat was in de dagen, toen wij nog de beschikking hadden over dat echte Patentmeel. Nu moeten we roeien met de riemen, die we hebben en we slagen er, met de hulp van ons goed geschoold personeel, toch nog steeds in, om van de tegenwoordige oorlogsmelange, een behoor lijk product te verkrijgen. Dat onze moeite, die we daarvoor aanwenden op prijs wordt gesteld, blijkt wel uit den nog steeds stijgenden, omzet onzer producten, ondbr controle van het in 1909 met steun dpr regeering ongerichte Station voor Bakkerij en Maalderij. TORENSTRAAT 1 TELEFOON 305? BEVERWIJK U kunt bij ons voor no0, een heerlijke taart bestellen IE KLAS BANKETBAKKERIJ KENNEMERPLEIN 10, IJMUIDEN, TELEFOON 4613 VOOR EEN GESCHENK VOOR MOE NAAR DE JAGER TOE Ruime sorteering in aaxdiqe cadeautips Speciale aanbieding in glazen bloemenvaasjes. G. de Jager Zn. TROMPSTRAAT 66, IJMUIDEN-OOST, TEL. 5557 Ja Mevrouw, die heerlijke BOTERKOEKJES zijn van Banketfabriek ,,Neerlandia Op het moment Kattetongen en Mocca-Galets, maar later heeft U weer keus uit 25 soorten. ER GAAT EEN ROEP VAN UIT. Ook NU „Neeilandia" in kwaliteit aan de spits Vroomstraat, Haarlem Haai ei toitr (out C+L 2#/ Zorg dat Ulo instrument da» ook alles ka» geaeii. LMthwcrïïmilalïmmH nu de lente in het land is hebt U versterkende mid delen noodig. BIOMALS DAVITAMON 5 DOHYFRAL A+D in olie VITAMINE C TABLETT. LECITHINE TABLETTEN met Chocolade SANATOGFN KANAALSTR. 76, IJMUIDEN Strijksters, mangelsfers en nette meisjes gevraagd. Aanm. IJMUIDER WASSCHERl'j, Snëlliusstraat 39, IJmuiden. Na 5.30 uur Burg. Rambonnetlaan 25. voor betere voetverzorging van Maandag 11 Mei t.m. Zaterdag 16 Mei 1. Voetbad 2. Verzorgen van nagels en nagelriemen 3. Verwijderen van eelt, lik doorns, dikke nagels 4. Voetmassage GRATIS behandeling bij aankoop van abonnement (vooruit bespreken is gewenscht) KENNEMERPLEIN 18 TELEF. 4592 IJMUIDEN AANGIFTE VOOR HET TOELATINGSEXAMEN kan plaats hebben op 15 en 22 MEI van 2 tot 5 uur n.m. in het gebouw der Nijverheidsschool te Velsen. Schriftelijke aangifte te sturen p. a. Brederoodscheweg 85, Santpoort. De Directeur: Ir. J. A. SPRITS VOOR BIJWERKEN VAN LEERLINGE' L. O. of U. L. O.: ook voor toelatingsexamen onderwijzeres. bur. v. d. blad T 37. VERNIEUWING van uw HOED, JAPON, MANTEL of BONTWERK laat U natuurlijk uitvoeren door 'n bekend, vertrouwt adres. Al is de firmanaam vernieuwd, al is de straatnaar) vernieuwd, het BEKENDE, VERTROUWDE ADRES IS DAMAVE'S MODE FABRIEK EN ATELIER SCU0UWbUÊG5TR: 16-HAARLEM-TEL: 16884 TE KOOP Koffergramofoon 30.—, Pracht Electr. WaschmachineJ Accordeon 2 rijer 25.—. Eiken Theemeubel. Groot Dressoir, Slaapkamerstoelen, Nachtkastjes, Tafels. Groote Tafel. 1 Pers Led. compl. m. Bed, Huiskamerlamp ƒ3.50, ent. DE ROTTER TROMPSTRAAT 35 IJJIITDEN-OOSI

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4