HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK RENOVATUM RENOVATUM' 0AMIAATJES RECHTSBIJSTAND 1 door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. De jonge schilder ademde diep en ver heugde zich over het zonlicht, dat nu vroo- lijk de kamer binnendanste. Beneden aan het strand ontdekte hij de beweginglooze gestalten van Cris Boonstra en Klaas Leenders. Hij kon niet onderschei den, wat de twee mannen deden, maar hij vermoedde, dat ze nog steeds angstig naar het huis keken, alsof ze plotseling een vree- selijke gebeurtenis verwachtten. Piet lachte luid, toen wenkte hij met bei de armen, maar de visschers kwamen niet terug. De inrichting van de woonkamer bestond uit mooie, maar ouderwetsche meubels. Ge makkelijke stoelen op een kunstig met de hand geweven tapijt. Een degelijke tafel in het midden, waarop een met de hand ge stikte overtrek lag. In den achterwand van de kamer bevonden zich twee alcoven, wel ke met deuren konden worden afgestoten daarnaast een waschtai'el en een buiten gewoon groote kleerkast. Tegen een anderen muur stond een com mode, waarop een petroleumlamp met bronzen voet en een ouderwetsch pendule- stel. Bij het raam een met bonte kleuren overtrokken leunstoel; een vrijwel versleten schrijfbureau met vele ladeu en vakken en een oude staande klok. Aan den muur hin gen twee crayonteekeningen. De eene stelde zijn tante voor en de andere zijn kort ge leden gestorven oom Jacob. Daaronder stond in een glazen kastje de imitatie van een visscherssohuit uit zink vervaardigd en een verb leekte foto van een jongeman mei een stroohoed in de hand, Piet's vader, hing daarnaast. Boven deze foto was een plankje aangebracht, waarop een groot aan tal overtollige dingen stonden; onder an deren een windmolen van geperst papier; een herderin van porcelein en een verdroog de bos bloemen in een vaas, die door een bolwangige engel in de hoogte gehouden werd. Dan stond er nog een half gevulde mediciinflesch; een zwart gepolitoerd hou ten kastje en nog enkele andere dingen, welke Piet van zijn plaats af niet goed on derscheiden kon. Hij ging naar de oude Friesche klok, opende de glazen deur en trok de koperen gewichten omhoog, daarna zette hij haar gelijk met z'n polshorloge en maakte met een lichte vinger beweging den slinger aan den gang. Het ge lijkmatige getik gaf aan het vertrek een wei nig behaaglijkheid. De jongeman stak een sigaret aan en slenterde, naar herinneringen zoekende, in de groote kamer rond. Voor de commode bleef hij staan en bekeek peinzend de petroleumlamp, die hij nog heel goed van vroeger kende. Hoe gezellig altijd het donker gele licht tegen de zoldering geschenen had. Hij nam haar op, schudde de lamp heen en weer en constateerde, dat er nog olie inzat. Hij knikte tevreden, toen hij eraan dacht, dat de lamp hem na het invallen der duister nis goede diensten zou kunnen bewijzen. Toen zijn blik toevallig over de commode dwaalde, ontdekte hij iets vreemds. In de stoflaag, die zich in den loop der tijden op het blad gevormd had, waren op irerschillende plaatsen kringen ingedrukt, welke alleen van den voet der lamp afkom stig konden zijn. Een van deze kringen in hel midden was dieper dan de anderen, maar op de plaats, waar hij zooeven de lamp wegge nomen had, was bijna geen indruk te zien. De lamp kon daar nog niet lang gestaan heb ben. Ongetwijfeld had ze den langsten tijd in 't midden gestaan, daar waar de diepe indruk in de stoflaag was achtergebleven. Maar dan moest ze na den dood van oom Jacob, door een vreemdeling van haar plaats zijn genomen Piet Homan was zeker niet de man, die over detectivetalenten beschikte, maar deze ontdekking stemde hem toch tot nadenken Hij moest aan de woorden van Boonstra en Leen ders denken, toen ze hem over de vreemde dingen in het oude huis vertelden, vooral aan het verhaal, dat er na den dood van den ouden visscher avond aan avond licht achter het venster gezien was. Het was dus zeker ni?t uitgesloten, dat er inderdaad" iemand des avonds het huis bin nenging en met de petroleumlamp door de kamer heen en weer liep. Instinctief viel zijn blik op den vloer, ter zijde van het kleine tapijt. Ook daar een stof laag, maar alleen onder de meubelstukken was deze laag geheel gelijk in tegenstelling mei de overige gedeelten van den vloer, waar ze op verscheidene plaatsen was vertrapt. Zeker, Piet Homan was zelf een paar maal door de kamer geloopen, maar daardoor kon de stoflaag onmogelijk zoo vertrapt zijn. Een duister, hartbeklemmend vermoeden kwam in hem op. Hier waren in den laatsten tijd niet slechts enkele, maar wel duizenden vreemde voetstappen gezet. Hier moest iemand vele malen hebben heen en weer geloopen Dieven? Hij verbleekte bij de gedachte. Maar wat in de wereld dacht men in dit verlaten huis van een- armen visscher te vinden? Zeker geen verborgen schat. Maar toch waren er schur ken genoeg, die zich niet ontzagen, zich aan de armzalige dingen van een ander te ver grijpen, om daardoor In het bezit van enkele stuivers te komen. Toen de jongeman zoover met zijn gedach ten gekomen was, besloot hij, zich zekerheid te verschaffen. Hij ging weer door de vesti bule in de tegenoverliggende kamer waar eveneens de sleutel in het slot stak. Het was het vertrek, dat alleen bij bizondere gelegen heden gebruikt werd, De dingen, welke zich In deze kamer bevonden, waren zeker niet minder mooi dan die in de huiskamer, of schoon ze zeker meer dan vijftig jvaar oud moesten zijn. Er hing een muffige lucht, en ook hier lag overal een dikke stoflaag op de meubels en op den vloer. (Wordt vervolgd.) S. P. DEINUM f Op 69-jarigen leeftijd is hier ter stelde overleden de heer S. P. Deinum, die veertig jaar lang exploitant is geweest van de Stadsgehoorzaal te Kampen. Voordien heeft hij gedurende korten tijd hotel Kursaal te Zandvoort geëxploiteerd, doch keerde toen naar Kampen, waar hij zijn vader als ex ploitant van de Stadsgehoorzaal opvolgde. De heer Deinum had zich in het eind van het vorig jaar te Haarlem gevestigd. De teraardebestelling zal te Kampen plaats hebben op Zaterdag a.s. na aankomst van trein 12.30 uur. RIJWIELDIE VEN AANGEHOUDEN. Op aanwijzing van een Haarlemsch ingezetene hield de politie een 36-jarigen Amsterdamschen koopman aan. die in de Barteljorisstraat een rijwiel had gestolen. De man bekende en werd aan d,e Justitie overgeleverd. Een rechercheur van de Haarlemsche politie wist een 3B-jarigen vertegenwoordiger op heeterdaad te betrappen, toen hij" bezig was uit de rijwielstalling bij het Stadhuis een fiets te stelen. Ook deze man is ter beschikking van de Justitie gesteld. JUBILEUM MEJ. A. C. WIEBES. Op 16 Mei a.s. is het veertig jaar gele den dat mej. A. C. Wiebes in dienst trad bij de fa. Trianta, voorheen De Clercq's Proefstation te Bloemendaal. Mej. Wiebes is thans bedrijfsleidster. RIJKSLANDBOUWCONSULENT VOOR NOORDHOLLAND. Men .verzoekt ons mede te willen deelen. dat de kantoren vain- den Riikslandibouw- consulent, ProductiecommLssarLs, Dienst Kleine Boerenbedrijven, Economische Voorlichting en Wildsohadecommissie voor het ambtsgebied Noordholland gevestigd zijn te Alkmaar, Voordam 5. HAARL. HANDELSVEREENIGING. Dezer dagen was het vijftig jaar geleden, dat de Haarlemsche Handelsvereeniging werd opgericht. Dit feit zal op sobere wijze op Woensdag 20 Mei gevierd wor den. Dien dag houidt het bestuur van drie tot vijf uur in restaurant Brinkmann een receptie. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Babypakje, Teerkenburg, Jan Gijzenkade 291; handschoen. Aarts, Nassaulaan hoek Nassau- straat; hondje, Hey, Leliestraat 23 D; kleeding, v. d. Herik, Obistraat 19; portemonnale met inh., Reedeker, wouwermanstraat 110; rozenkrans, Rooze, Oosterstraat 34. WEDSTRIJD FRISIA. Zondag 17 Mei cxm negen uur organi seert de Kaatsciub Fris-ia een wedstrijd op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan. LAATSTE NIEUWS Bommen op doelen aan Engelsche Zuidkust. De Duïtsche luchtmacht heeft gisteren overdag aanvallen ondernomen op militaire doelen aan de Zuidkust van Engeland en door bomtreffers in havenwerken en fabrie ken groote schade veroorzaakt. O.a. werd de electrische centrale Shoreham tusschen Warthing en Brighton getroffen. VREDESGERECHTSHOF. Meineed? 's GRAVENHAGE, 12 Mei. Tijdens de behandeling op 8 April j.l. voo-r het Vredes- gei'eehtshof van de zaak tegen over H. Mijs- berg, wien o.a. ten laste was gelegd, dat hij opzettelijk op den 12den Mei 1940 de ge broeders Van Dijk te Dordrecht van het leven heeft doen berooven, dooi- twee hem ondergeschikte militairen te bevelen: „schiet ze neer", werd op verzoek van den procureur-generaal de gevangenneming ge last van' den getuige W. Mannessen wegens meineed. Deze getuige had namelijk onder eede verklaard, dat overste Mijsberg aan de gebroeders Van Dijk tot tweemaal toe gevraagd had of zij (uit hun woning) ge schoten hadden. De eerste maal zou geen antwoord zijn gegeven, doch op de her haaldelijke vraag zou een van de beide broeders met „ja" hebben geantwoord, ter wijl de ander alleen zou hebben gekreund. Verdachte Mannessen bekende, zijn uit lating gefantaseerd te hebben en derhalve meineed te hebben gepleegd. De fg. procureur-generaal mr. Van Gilse was van meening, dat de daad te wijten was aan een zekere neiging tot opsnijden, waardoor verdachte zich op den voorgrond kon plaatsen. Spr. eischte anderhalf jaar gevangenisstraf. Mr. H. M. Nijgh belichtte verzocht het hof hiermee rekening houden. Uitspraak 26 Mei. „Het uur der bevrijding heeft geslagen." Bose houdt Britsch-Indië nogmaals vrijhcidsdoel voor. De leider der Indische nationalisten, Soebhas Chandra Bose. heeft via een on bekenden geheimen zender opnieuw een toespraak gehouden tot het Indische volk. waarin hij wees op het verraad en ge- huichel welke ten grondslag ligt aan de politiek der Britsche regeering en welke zijn hoogtepunt bereikte in de reis van Sir Stafford Cripps naar Indië. Het afschuwelijke aanbod van Sir Stafford Cripps werd onvoorwaardelijk afgewezen. Dit maakt de Indiërs in alle deelen der wereld gelukkig en trotsch. Voor iederen welden- kenden Indiër moet het duidelijk'zijn, zoo verklaarde Bose, da1 Indië ter wereld slechts één vijand bezil, den vijand die het. van zijn vrijheid beroofde, den vijand die het sinds meer dan honderd jaar uitbuit, den vijand die nog heden Moeder Indië het bloed uit- ;uigt. Deze vijand is net Britsche imperialisme. Wanneer cenigen mijner landgenooten zich zoo lieten verblinden door de Britsche pro paganda, dat zij den werkelijken vijand van Indië vergeten en steeds spreken over een Japanschen, Duitsehen cf Italiaanschen aan val. dan kan ik u slechts in allen ernst ver zekeren dat het de wensch van deze drie mogendheden is, Indië volkomen vrij te zien in staat om zijn eigen lot f.e vormen. Deze mogendheden zijn vast besloten, het Brïtsch imperialisme te bestrijden en te vernietigen Het is daarom de taak der opgroeiende natie van het ,'ndische volk, in welker hand de toekomst van het lend ligt, van de huidige internationale crisis gebruik te maken opdat er uil de asch van het Britsche wereldrijk een vrij en eensgezind Indië moge te voorschijn komen. In deze internationale crisis heeft de logica der geschiedenis de vijanden van het Brit sche imperialisme tct or.ze naaste vrienden en bondgenooten gemaakt. Alleen wanneer het Britsche imperialisme overwonnen en uitge roeid is, zal Indië het juk der slavernij af schudden en zijn vrijheid' kunnen verkrijgen Indië is derhalve thans geplaatst voor dé keuze tusschen vrijheid en slavernij. En het moet de vrijheid kiezen. Vooi de Indiërs is dat hun levenskans cn voor Indië is het een gelegenheid in de menschelijke geschiedenis welke zich slechts eenmaal voordoet. Mijn geheele leven, zco vervolgde Bose, is een lange, gelijkmatige, en voortdurende keten van verbeten strijd tegen het Britsch imperialisme De Britsche propagandisten, die door de historische verklaring van den Ja panschen minister-president Tojo „Indië voor de Indiërs'- bijna tot zwijgen gebracht waren, zijn thans weer op hun oude argumenten teruggekomen. Japan, dat met Engeland en Amerika in oorlog is. i? besloten het Engel sche en Ametikaansthe imperialisme in het Oosten uit te roeien. Hei is de hoogste tijd dat het Britsch imperialisme van de opper vlakte der aarde verdwijnt, opdat 1500 mil- lioen menschen zich weer in het leven en de vrijheid kunnen verheugen De Golf van Ben galen en de Indische Oceaan zijn ook reeds onttrokken aan de controle van de Britsche heerscharpij ter zee, en ondanks de inspan ning van Chineesche huurlingen om Burma voor Engeland te behouden, is Mandalay ge vallen en zijn geallieerde troepen uit Burma verdreven, AMERIKANEN OVERSTROOMEN HET LAND. Sinds ik de laatste maal het woord tot u richtte hebt ge kunnen zien hoe- de Britsche regeering, onder het voorwendsel den Ja panschen inval af te slaan, de deur opende voor den Amerikaanschen overval. Ameri kaansche diplomaten, Amerikaansche zaken lieden en Amerikaansche strijdkrachten overstroomen thans Indië. Komt hieraan niet terstond een einde, dan zullen wij spoedig een nieuw gevaar onder het oog moeten zien. De heeren van het Witte Huis en van Wallstreet hebben het Britsche wereldrijk tot de liquidatie genoodzaakt en zij probeeren met alle hun ter beschikking staande middelen het Britsche wereldrijk nog tijdens den oorlog volkomen onder hun controle te krijgen.. Daar het Britsclm wereldrijk met den dag meer afbrokkelt en het lot van Indië onzeker is, wil ik U er aan herinneren dat in Mei 1857 de eerste onafhankelijkheids strijd in Indië begon. In 1942, 85 jaar later, zal de laatste onafhankelijkheids strijd in Indië beginnen. Het uur voor de bevrijding van Indië heeft geslagen. Wij Indiërs buiten Indië hebben ons op deze laatste phase van onzen nationalen strijd voorbereid. Wij hebben ons niet alleen uitgerust voor den gewapenden strijd om ons geliefd vaderland te bevrijden, doch wij heb ben ook alle voorbereidingën getroffen om de vraagstukken van den weder opbouw na den oorlog in het vrije Indië regelen. De Azad Hind Sangh zal als internationale organisatie aan uw zijde staan om te strijden en de vrijheid van Indië te verwerven, alsmede het vrije Indië weer op te bouwen, Slowaken aan Oostfront afgelost. Maandag zijn de troepen van de snelle Slo- waalcsche divisie, die na de zware gevechten aan het Oostelijk front zijn afgelost, te Bat- sovce aangekomen. Zij werden daar feestelijk verwelkomd door den president der republiek, ör Tiso, en den minister van de fensie, generaal Catlos. Een groote menschen- menigte was aanwezig. Zware slagen voor Britsche luchtmacht boven Pt. Moresby. De Japansche luchtmacht heeft, naar het Keizerlijke hoofdkwartier meldt, bij haar aanvallen op Port Moresby in het tijdvak van 21 April tot 10 Mei 112 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en 51 vliegtuigen op den grond vernield. De Japanners ver loren in denzelfden tijd 12 vliegtuigen. Uit het geallieerde hoofdkwartier in Australië meldt de Engelsche nieuwsdienst, dat na de conferenties tusschen den premier Curtin en generaal Mc Arthur benevens tus schen den minister van oorlog Forde, en generaal Sir Thomas Blarney, Forde heeft verklaard, dat Australië nog niet geheel op oorlogsvoet verkeert, ofsohoon de verdedi gingswerken de beide laatste maanden aan zienlijk zijn verbeterd. Alles moet worden gedaan om de levering van vliegtuigen, uitrusting en munitie te bespoedigen, daar men na den slag in de Koraalzee rekening moet houden met de mogelijkheid van een tweede crisis. Verduistering langs Westkust der Vereenigde Staten. Vrouwenleger opgericht. Uit Washington wordt vernomen, dat de Amerikaansche regeering uit vrees voor Japansche luchtaanvallen op de kust der Ver'. Staten* last heeft ge geven tot de totale verduistering van alle plaatsen aan de Westkust, te be ginnen bij den staat Oregon tot aan Santa Mai'ia in Californië. Het benzine-rantsoen zal voor de gebie den aan de Oostkust der V.S. voor voer tuigen, welke niet van belang zijn voor de oorlogsindustrie, verlaagd worden tot maximum drie gallons per week. De leider van de regeeringscommissie voor het toezicht op de werkgelegenheid heeft verklaard dat in verband met het tekort aan arbeiders steeds meer vrouwen te werk gesteld moeten worden. In het loopende jaar zullen ongeveer 1 millioen vrouwen als arbeidster dienst gaan doen. Tot 1943 kunnen in totaal ongeveer vier millioen vrouwen gemobiliseerd worden. De senaat heeft een wet aangenomen waarbij een vrouwelijk' legercorps van 50.000 leden wordt opgericht. In dit nieuwe corps, dat onder rechtstreeksche leiding van het leger staat, worden 6000 vrouwen op genomen, die thans dienst doen bij de lucht bescherming. Alle vrijwilligers moeten er op rekenen dat zij naar overzeesche gebieden worden uitgezonden. Beroep op ambtelijk bevel van den P. O. Nietig verklaard door Vredegerechtshof Het Vredegerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak tegen W. Zwemmer, foto-techni- ker te Arnhem. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 5 September 1941 te Zandvoort opzettelijk E. S. de Vries een slag op het linkeroog heeft gegeven. Verdachte was deswege door den Vrederechter te Amsterdam veroordeeld tot gevangenisstraf voor den tijd van een week. Het Vredesgerechtshof overwoog te dezen aanzien het volgende: Verdachte heeft zich beroepen op een door een groepsleider der Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland aan hem als lid dier beweging gegeven opdracht om het dragen van insignes welke een demonstratief karak ter hadden, tegen te gaan, ter uitvoering van welke opdracht verdachte van een persoon, die het insigne van den voormaligen Neder- landschen motordienst droeg, heeft verlangd dit insigne te verwijderen, bij weigering waar van verdachte, die zelf in geen enkel opzicht bedreigd werd. dezen persoon aanstonds een vuistslag op het oog heeft gegeven, waardoor dii oog werd beschadigd. Naar het oordeel van het Hof gaat het be roep van verdachte op de door hem bedoelde opdracht uit een oogpunt van opheffing van zijn strafbaarheid niet op, vermits het Hof de bevelsverhouding, waarop een dergelijke op dracht alleen zou kunnen berusten, niet aan wezig acht tusschen een groepsleider der N.S.B. en een lid dier beweging. Overigens is het Hof van oordeel, dat al zou het dragen van het insigne van den voor maligen Nederlandschen motordienst in de gegeven politieke verhoudingen geacht kun nen worden een ontoelaatbare politieke de monstratie te zijn geweest, hiertegenover toch slechts een door de omstandigheden redelij kerwijs geboden pptreden als gerechtvaardigd kan -worden erkend. Verdachte heeft echter met zijn handelwijze als vorenbedoeld in elk geval de grenzen van toelaatbaar optreden verre overschreden en verdient deswege een ernstige straf. Het Vredegerechtshof bevestigde het von nis van den Vrederechter. ONGEOORLOOFDE PRIJSVERHOOGING VOOR TOEGANGSBEWIJZEN Op de z.g. St. Servaaskermis te Maastricht de eerste sinds September 1939, bleek, dat de toegangsprijzen van de diverse vermake lijkheden sterk verhoogd waren vergeleken bij vroeger, zelfs met 200 De gemeentepolitie heeft, in samenwer king met den gemachtigde voor de prijzen in Limburg, een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat voor geen enkele der vele ge vallen van priisverhooging vergunning was- aangevraagd. Tegen deze verschillende ex ploitanten van vermakelijkheden is deswege proces-verbaal opgemaakt. Den overtreders werd aangezegd de toe gangsprijzen van hun inrichtingen tot he1 gebruikelijke peil der prijzen van voor den oorlog te verlagen. ECONOMISCHE RECHTER PRIJZIGE SLAOLIE. R. Heymering, koopman te Wormerveer, had in December 1941 zijn zoon J. Heyme ring opdracht gegeven voor hem elf liter spijsolie naar zijn pakhuis te vervoeren. De jongeman had dit willen doen, maar werd onderweg door de politie aangehouden. Hij probeerde te vluchten, met achterlating van zijn fiets, doch werd net op het oogenblik, waarop hij een huis wilde binnentreden, door vie politie achtei'haald. Aangezien de zaak met de olie niet erg zuiver was en de vader reeds eenige veroordeelingen achter den rug had. oordeelde de Officier van Jus titie het door den vader begane vergrijp het aan zijn zoon opdragen van het vervoer van de olie ernstig genoeg om een flinke boete op te leggen. Hij eischte een boete van i 250 (sub. 2 maanden) overeenkomstig welken eisch R. H. werid veroordeeld. De zoon werd tot een boete van 50 (20 dagen) veroordeeld. De 34-jarige timmerman N. Kops uit. Be verwijk had 85 kilo rundvleesch zonder bon gekocht, waartoe hij, naar hij zeide, door werkloosheid was gedwongen. Hij werd tot een boete van 100 (een maand) veroor deeld. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 14 MEI HAARLEM. Stadsevangelisatie. Woensdag 7.30: .T. Sevensma. Amsterdam. Bakenes- serkerk. Bijzondere samenk. 10.30. 3 en 7 o. 1. v, J. Kits. Evangelist te Zeist. Ger. Kerk in H. V. Woensdag 8: Avondstilte. Ds. D. Tromp van Zandvoort. Donderdag 10: Ds. G. W. van Det.h. Rem. Ger. Gem. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. 7.30: Jeugddienst o. 1. v. de I-Iaarl Vrijz. Prot. Jeugd Federatie Mej. L. Lürsen en H. Luitinga. beiden Theol. can- dldaat. HAARLEM-NOORD. X. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. Drost. IJTLIjEGOM. N. H. Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. Ger. Kerk. 10: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10: Ds. G. W. Albers. van Vlaai-dingen. IÏE.VNKBROEK. X. H. Kerk. 10: Ds. J. G. Lekkerkerk. LISSE. X. H. Kerk. 10: Ds. J. Th. van Veenen. Ger. Kerk 10: Dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk 10: Ds. A. Ponstein. Geref. Gem. 10: Leesdienst. Oud-Gcref. Ctem. 10: Leesdienst. ZANDVOORT. X. H. Kerk. 10: Ds. D. Tromp. SANTPOORT. X. IT. Kn.pcl. 10.15: Ds. J. H. F. Remme, Amsterdam. IOTMUIDEN N H. Kerk. Nieuwe kerk. 10: Ds. L. Lagerwey. Bethlehenikerk. 10: A. Kool, Jeugddienst. De Goede Herderkerk. 10: P. Allard. Hulpprediker. Ger. Kerk. Noorderkade, 10Ds. S. E. Wesbonk. Ger. Kerk, Velserdninwcg. 10: Ds E. G. van Tey- lingen, Geloofsgemeenschap Het Leger des Hei Is. 7.30: Heiliglngsdienst. Herv. Evang. 10: F. Luitjes, te Oegstgeest. VELSEX. X. n. Kerk. 10: Ds. Joh. Brons- g0£ï'-£'01'- KerI;- ln: Ds- F- E. Hoekstra. BEVERWIJK. X. H. Kerk. 10: Ds. J. de "Vries. Doopsgcz. Gom., Geen dienst. Vrijz. Herv. Geen dienst. Evang. Luth. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 10: Ds, F. Kramer. WIJK AAN ZEE EX RUT.Y. X. H. Kerk. 10: WA. Versteeg, hulpprediker, Voreeni- glngsgeboinv. 10: Ds. A, J. Bronkhorst. HEEMSTEDE DE HEER H. BAKKER BEVORDERD TOT HOOFDAGENT. Met ingang van 1 Mei 1942 is de agent van politie H. Bakker, bevorderd tot hoofd agent van politie te Heemstede. De heer Bakker werd op 12 Dec. 1912 aangesteld bij het Corps der Marechaussee en werd op 12 Juni 1916 bevorderd tot wachtmeester bij dat corps. Twee jaar later, op 16 December 1918, volgde zijn benoe ming tot agent van politie 2e kl. te Heem stede en reeds een jaar later volgde de be vordering tot agent van politie le klas. Zoo wel bij zijn superieuren als bij zijn collega's is de heer Bakker zeer gezien. Zijn jongste succes is wel de aanhouding van tvvee inbrekers, die hij op heeterdaad betrapte, hetgeen tot gevolg had. dat niet minder dan 30 inbraken aan het licht kwamen. Burgerlijke Stand HAARLEM 13 Mei 1942. BEVALLEN: 8 Mel, J. M. Visservan der Eist, d.; 11 Mel, J. M. Kruljt—de Haas, d.; E. M. Baan- stra-van der Linden, z.; 12 Mel, S. Schreuder- Kiekens, d.; L. Mens—Karman, d.: 13 Mei: H Takken—Biere, d. OVERLEDEN: 12 Mel. S P. Deinum. 69 1., Has- selaersplein; I. m. J. Hessels—Joolen, 56 j., de Clereqstraat, J ONDERTROUWD 13 Mei: G. B, Meerman en A. E. Korthouwer; H. S. Keur en G. A. van Put ten; L. A. Rompa en M. Huberts; G. Thuis en J E van der Goes; P. W. Killan en E. A. M. Schoo- nebeek; P. M. Knijper en C. M. Hazenberg; S. H. van Loon en M. C P. de Mol; A. J. j. Ooms en M. C. Vissers: A. Baas en M, J. Poestkoke; D G. H. van der Las en H. M. Wijkhuizen; P. J. Kol en L. Hommels: A. F. Dalman en A. Jonk man: J. P, Gramberg en A. C. M. Rustemeljer: K, Follaars en C. C, Zwart; J. H. E. C Godde en M. M. G. v. d. Peijl; J. W. G. C. Saelman cn F. A. J. Doezle; J. Booms en C. E. M. Schrijver; D. de Graaf en L. Buss; H. Willemsen en E. A. de Vos; W. Alberts en A. W. Groot; J. P. Peper en T. A. Offenberg; H. ten Hove en B van den Eljkhof; G. G. Gleske en E. H. van Velzen; S. v. Veenendaal en A. W. Wllmes; J. W. v. d. Landen en K. I. Logmans; G. J. van Beem en S. Zwarts; D. J .Kok en G. S. Diehi; H. J. C. Straver en A. D. Roskam; K. Bakker en H. Metz; G. Treuren en A. J. Offenberg; A. Bron en H. Kuipers; L. W. Zeijlemaker en W. G. M. Metselaar; H. G. Schoen en M. E. Metselaar; L. P. P. Borst en E. M. A. Befi; D. C. de Gier en P. J. M. Biesman; T. Heeg en H. M. Sedel; T. van Dieren en C. Men del; J. Bouman en M. C. Boone; M. Begerman en M. S. Bink. op practlsche voorwaarden bg: Lage voorschotpremie voor In boedels reeds vanaf 0.40 per ÏOOO.- per halfjaar. Vlotte schaderegeling! Maximum-omslag: 5 maal de halfjaarljjksche voorschotpremie. Algem. Onderling Waarborg Genootschap Amsterdam, Singel 202/8 - Tel. OFFICIEELE MEDEDEELÏNGEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening In oorlogstijd maakt bekend, dat het verbod tot het voorhanden of in voorraad hebben van een on verzegelde maal- of menginrlchting. geschikt voor de bereiding van mengvoeder, welk verbod begin November 1941 bij persbericht nogmaals ter algemeene kennis werd gebracht, thans is uitgebreid tot de onderdeelen van zoodanige In richtingen. Deze verbodsbepalingen zullen niet gelden ten aanzien van: a. degenen, die als bedrijf het vermalen van granen uitoefenen; b. de bereiders van mengvoeder, die ln het be zit zijn van een mengvergunntng en het bereiden van mengvoeder als beroep uitoefenen; c. diegenen, die kunnen aantoonen, dat zij als bedrijf het vervaardigen, herstellen of verhan delen van maal- of menglnrichtlngen uitoefenen en dat het voorhanden of ln voorraad hebben uitsluitend te doel heeft het vervaardigen, her stellen of afleveren dier inrichtingen. Boven dien dienen deze personen een voorraadreglster bij te houden, waaruit te allen tijde de omvang van hun werkzaamheden nauwkeurig kan blijken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het verbod tot het verhandelen en afleveren van maalmolens thans ook voor de onderdeelen hier van geldt. De onderdeelen zullen voortaan slechts mogen worden verhandeld en afgeleverd aan personen, die aan de hierboven onder a. b of c gestelde vereischten voldoen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat leder, die een maal- of menginrlchting of de onderdee len hiervan voorhanden of in voorraad heeft en niet onder een der drie bovengenoemde groepen valt, den provincialen voedselcommlssarls of den plaatselijken bureauhouder van zijn district hier van in kennis moet stellen, opdat tot verzegeling kan worden overgegaan. DISTRIBUTIE VAN TEXTIELPRODUCTEN. De secretaris-generaal van het departement van handel nijverheid en scheepvaart maakt In zake de distributie van textielproducten het vol gende bekend: 1. De bij den handel aanwezige K-bon-toewiJ- zingen kunnen worden Ingeleverd bij het rijks bureau voor de distributie van textielproducten door den handel, afdeellng ..herbevoorrading". De bij den handel aanwezige K-bonnen dienen voor 24 Mei 1942 bij de organisaties op de ge bruikelijke manier te worden Ingeleverd. Op den verzamelstaat dienen textlelzegels te worden geplakt voor het volle aantal punten der inge leverde K-bonnen. In belde gevallen zal hierop een pontentoewijzing worden verstrekt voor de helft van de waarde ln punten van de K-bon- toewlizlngen. 2. Het is den handel met Ingang van 12 Mei 1942 verboden bedrukte kunstzijden stof of be drukte kunstzijden Japonnen op den K-bon of op K.bon-toewijzingen te verkoopen of te ont vangen. 3. Met Ingang van 12 Mei 1042 kunnen de pun ten 41 tot en met 60 van de textielkaart 3e serie, voor herbevoorrading bij den distributlodicnst tegen punteneoupures worden Ingewisseld. 4. Met Ingang van 12 Mei 1942 zal ln alle ge bouwen van het rijksbureau „distex" dagelijks, behalve des Zaterdags, spreekuur voor den handel worden gehouden van 14 tot 15 uur. Bezoekers kunnen alleen tijdens het spreekuur worden ont vangen en niet op andere tijdstippen, tenzij van tevoren hiervoor een afspraak Is gemaakt. Aan deze regeling zal streng de hand worden gehou den. Alle tot dusver bestaande spreekuren zijn door deze nieuwe regeling vervallen. KUNSTMESTDISTRIBUTIB. 12 Mei 1942. Het R.V.O. kunstmestdistrlbutlebureau maakt bekend: 1. Geldigheidsduur kunstmestbonnen, In tegenstelling met het vermelde ln de publi catie d.cl. 7 April J.l. zullen alle thans geldige kunstmestbonnen hun geldigheid behouden tot uiterlijk 31 Mei 1942. De stikstofbonnen met 5 en B.T., de phosphomiurbonnen met opdruk 4 en 5, en de kalibonnen met opdruk B T. moeten der halve uiterlijk 26 Mei door verbruikers bij han delaren en coöp. aankoopvereenlglngen worden Ingeleverd, zoodat deze bonnen voor 31 Mei aan het R.V.O. kunstmestdistrlbutlebureau kunnen worden Ingezonden cn aldaar uiterlijk l Juni a.s. ontvangen zijn. Na dien datum ontvangen bonnen kunnen door het R.V.O. kunstmestdistrl butlebureau onder geen voorwaarde meer wor den geaccepteerd. De aandacht wordt speciaal erop gevestigd, dat de geldigheidsduur van geen der voor het seizoen 194U42 aangewezen kunst- mestzegels nogmaals zal worden verlengd. 2. Inzending van machtigingen voor den aan koop van kustmeststoffen. Het ls dringend noodzakelijk, dat alle inge schrevenen de door hen ontvangen machtigin gen onmiddellijk aan hun leveranciers opzenden. Alle ln het seizoen 194142 uitgereikte machtigin gen zullen per 20 Juni 1942 ongeldig worden. Op de machtigingen, welke op dier. datum niet bij het R.V.O. kunstmestdistrlbutlebureau zijn In geleverd, zullen geen kunstmeststoffen meer be schikbaar worden gesteld. Den ingeschrevenen wordt derhalve ln hun eigen belang aangeraden de machtigingen niet vast tc houden, doch deze onverwijld aan hun leveranciers door te zenden. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm 8 ct. Niet vooruit bet, p. mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm Lessen LEERAAR WISKUNDE gevr. om gymnasiast 4e kla.s bij te wer ken. Brieven niet prijsopg. 1788 EXGELSOH, DI'ITSOTI Opleid. Practijik-ExamcnW. V. Levert. Lorentzplein 1, Tel. 12G5(5 Personeel gevraagd Voor Huishouding NET MEISJE gevr. pl.m. 17 j. v, g. g, v. van S.30-4 u. Mevr. Voet Kruisstraat 39, WERKSTER gevraagd, Dinsd. ?n Vrijdagmiddag. Bakkerij P. C. Bruyn, O. Groenmarkt 22. NETTE JONGE WERKSTER gevr. in gezin 2 pers. Eenige och tenden of dagen p. w. Langendijk straat 26. DAGMEISJE gevr in kl. gezin van 9-3 u. Mevr Mommers Ernst Casïmirlaan 64, OverV' HULP IX DE HUISH. gevr. bij heer met dochtertje van 5'/* jaar. Intern. Br. 179 3 Gevraagd: jonge ongehuwd WERKSTER voor heele of halve dagen. Tempeliersstraat G. FLINK DAGMEISJE gevra van 9-5 uur. Spaame 53. Gevr. NETTE WERKSTER 2 midd. per week. Fauna. Frlcsohe Varkensmarkt 4. MEISJE v. d. d. of v. d. e. n. per 1 Juni tn gezin van 2 pers. goed loon. Adr. Molenlaan 12, Heemstede. MEISJE gevr heele dagen S tot 7.30, Zondags vrij. Hoog loon. Geen kost. Br. 179S. NETTE MEISJES gevr. voor mangel, pers en strijkafdeeling. Wasscherij „De Hoop", Amster- damschevaart 4S-5Ö. Haarlem. - Gevraagd; net JONG METSJE oor opleiding atelier dameshoe den, Aanmelden fa. H. P. Muller. Groote Houtstraat 110. 't T-Teerenhek, Plein 12. vraagt 2 DIENSTMEISJES, hoog loon en kost. Wcdn. werkman, vt\ fl. HUIS HOUDSTER. m. 1. Br. 1802. r. fl. METD-HLTSROUD- STER, g. k. kok v. d. of d. e. n. niet ben. 2 5 j. in gez van 2 pers. Goed loon. Lindenlaan 111 (voor malige Julianalaan) Overveen. raagd: een flinke DIENST BODE voor dag en nacht voor di eet, goede kost. Aanbieding na uur. Mevr. Vlaming, Midden- lulnerweg 16, Santpoort, NET DAGMEISJE gevr Zon dags vrij, met midd. eten. Wes- terhoutpark 30. Hrl. FL. MEISJE gevr. v. elke. mor gen of 4 ochtenden p. week". Chr. beg. v. g. get. voorzien, netjes kunnende werken ln gezin van 2 rs. Br. 1806 Gevr. v. direct keurig WERK MEISJE van 9-5 uur of werkster oor de heele week als noodhulp tot 1 Juni. Br. 1S07 of tel. 2S625 HULP GEVR. voor breiwerk, liefst omg. Overveen. Houtman pad 2. Overveen. Gevr. een FL. DAGMEISJE v. S.30-5 uur of werkster. Adres: Jozef Israëlsweg 5, Bloemendaal. Gevraagd: een flinke DAG DIENSTBODE van S-5 uur. Me vrouw Sohlatmann-v. d. Waar den, ITartenlustlaan 14. Bl'daal. FLINK MEISJE gevr. n. ben. 16 j. netjes kunnende werken, v, g, g, v. voor halve dg. ln gcz. zond. kind. Aanm, 5-7 Jan Gij zenkade 216. Gevr. voor directe Indiensttre ding in klein gezin van 3 pers. net DAGMEISJE v. g. g. v. Werktijd 8.30-4 uur. Aanmelden Joan Ma.etsuykerlaan 4 3. Haarlem. Tel. *4538. NET MEISJE boven 15 jaar gezocht voor hulp in de huishou ding. van 9 tot 12.30 uur. Goede behandeling en ruime betaling. Melden of brieven aan Klever parkweg 224. Haarlem. Gevraagd: keurig MEISJE n. b. 15 jaar. van 8.30 tot 2 uur. gez, 2 p. Aanm. Daamen, J. Luycken- straat 48. Haarlem-N. Gevr. dir. of later een beslist helder DAGMEISJE van S-3 of S-5 uur, v..g. g. v. Adres bur. van dit blad. Bur. v. Studiehulp vr. FLINKE WERKSTER. Luc. v. Leydenl. 2 Heemstede. Voor direct gevr, VERPLEEG STER. Rusthuis Carpe Dlem, Raamsingel 12. FLINKE HUISHOUDSTER gevr. bij juffr. all. wed. v. direct 45-55 j. P.O. Loon n. te bespr, Br. 1686 WERKSTER gevr. v. d. schoon maak. Adr. Stooplaan 21. Gevr. NET .MEISJE van S-5 u. Woensdagmiddag en Zond. vrij, geheel geen wasch aan huls. Jan Haringstraat 84, H.-N. Gevr. NET MEISJE in gez. z. k., van 9-12.30, 's Zondags vrij. Adr. Spaarnwouderstraat 76. NETTE WERKSTER gevr. v. 's avonds voor kantoor. Schoter singel 9'. FLTXK MEISJE gevr. van 8 uur. boven 18 j. goede behande ling en hoog loon. Zaanenstr. NETTE WERKSTER gevr den Vrijdagmorgen of Zaterdag morgen. Schoterweg 122. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren of tot 3 uur. Satur- nusstraat 26. H.-N. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren. Rijksstraatweg 333 Gevr. nette jonge WERKSTER voor den Vrijdagochtend. Spaarn rijkstraat 45. Voor Bedrijf Gevr. HOVEXIERSJOXGEN Kramer, Kruisweg 1845, Vijfhui zen, Gevr. aanlt. BEDIENDE on LEF,RL. - KAPSTERMolendijk, Santpoorlerpledn 1. n.H. KAPPERS. Nette leerling vergev. of aank, 2de bediende ge vraagd. "Werktijd tot 7 uur. Flo- •esstraat 9-11. Wij vragen voor spoedige in diensttreding EERSTE VER KOOPSTER voor de afd. confec- ie. Uitsluitend prima krachten elleven haar schriftelijke solli citaties met referenties en recente foto te richten aan Gerzon, Hrl. Gevr. op conservenfabrlek te Beverwijk voor spoedige indlenst reding een OPZJCHTERES voor e verpakkingsafdcellng. Br. met oil. inl. 1S21 2 HANDIGE JONGENS bene- cn IS jaar gevr. voor machinale houtbewerking, zeer ruime ver diensten. 2 handige fabrieksmels- pl.nt. 18 jaar. ruime verdien- i. Fa. R. Groot. Korte 1-Iofstr. 2 NET JONGMENSOHgevr. v. afd. kruidenierswaren, Liefst met het vak bekend. Eigen Hulp, Zijlstraat 56. NETTE LOOPJONGEN en nette leerling gevr. Drogisterij van Eden, Gen. Cronjéstraat 49. LEERJONGENS gevr, om ln vak te worden opgeleid. Luxe cartonnage Industrie ..Haarlem" Zuïderstr. 18 rd. Aanm. 9-5 uur. Gevraagd: NAAISTER op maatatelier en een leerling-naai ster. Br. met opg. verlangd sala ris IS 24. Gevr. een MEISJE voor ver koop in sigarenwinkel, v. direct. Ged. Oude Gracht 72. STOFFEERDER en vergev. leerling gevr. H. loon. Reseda straat 1. Flinke MAXGELSTERS en AANK. MEISJES gevr. Tram- kosten worden vergoed. Was scherij Beelen, Bleekerevaartweg 13, Heemstede. Goemans' Puddlngpoederfa- briek N.V. Raadhuisstraat 2, H.N. Wij kunnen nog eenige NETTE METSJES plaatsen op onze ver- pakkingsafdeeling. Directe in diensttreding. Gevr. VERKOOPSTER of k. verkoopster, in staat zelfst. op te treden. Eenige bekendheid met het meubel- en tapijtvak ge- wenscht. Voorts goede hand schrijvende en ln staat lichte ad- ministr, te voeren, event, dit ge makkelijk aanleerende. Midden standsdiploma gewensoht. doch niet vereisoht. Uitv, br. met opg. i verl. loon 1S32. Voor direct gevr, LEERLIXG- COrPFEUSE. v. Loenen Frères Ostadestraat 8. Tel. 14851. ACTIEVE DAME gevr. die over eenlgen vrijen tijd beschikt, geen colportage. Prettig werk. Br. 1831. NETTE LOOPJONGEN gevr. ong. 16 J. Park-Apotheek, Kle- erparkweg 13. Fa. Jacob de Vries, Smedestr. 1, Haarlem, vraagt voor haar zaak ln huish.- artikelen, voor direct FLINKE VERKOOPSTER, Vak kennis strekt tot aanbeveling. Persoonlijk aanmelden 56 uur, TIMMER JON <4,EN S gevraagd. Lange Margarethastraat 4-6, Personeel aangeboden Voor Huishouding MEISJE zoekt betrekik. in de huish. bei». 13 i- P-G. van D-3 u. 1. omg. Cronjéstr. Br. 1861. NETTE DIENSTBODE, 41 j. b. z. a. v. d. en n. per 1 of 15 Juni van goede get. voorzien. Br. 1S39 B. z. a. Jonge WERKSTER. Br. Altlng, Ollvlerstr. 15. B. z. a. nette WERKSTER. Di. i Do. 9-5. 183; ZELFST. WERK KR. gezocht door meisje, 30 j. In inrichting fis Juffr. 1. d. huish. Eerder zood. werkz. gew. Stichting ..Ba- ibyhuis", Boekenrodestr. 26. Hrl, Voor Bedrijf B. z. a. bekwaam STOKER, bekend met alle soorten stoom ketels. Br. 1S47 Huizen gevraagd Wie is genegen een GEDEELTE VAN ZIJN HUIS OF VILLA, on gemeubileerd te verhuren aan echtpaar z.k. in het bezit van in boedel. Bij voorkeur Aerdenhout- Bentveld-Overveen-Bloemendaal of Heemstede. Br. 1694. Gezocht te Haarlem KLEINE FABRIEKSRUIMTE. Liefst aan water. Br. 1693. HUIS of gedeelte van huis te huur gevraagd Schoterstraat 35. Wie wil jongelui, die graag wil len trouwen, aan WONING hel pen? Br. 1690. Heemstede of omgeving. BO VENHUIS of gedeelte van huis. bev. 4 k„ badk., keuken, zolder gevr. voor echtp. z. k. Br. 1689. Jongelui die gaan trouwen zoe ken BÓVEN-. BENEDEN- of VRIJ HUISJE. Br. 1688. Jongelui die wcnschen te trou wen zoeken een HUIS, 5 a 6 gul den per week. Br. 1664. Jongelui zoeken HUIS of ETA GE tot. f 37 p m. Haarlem of om geving. Br. 1663. BURGERHUIS JE te koop gevr. direct van eigenaar. Br. m. prijs 1662. Wij willen trouwen. Wie heeft een IIUIS voor onS. Br. met prijs opg. 1661 Huizen aangeboden GROOTE RUIMTE TE IIUUR. geschikt voor fabriek, atelier, bergplaats enz. Telefoon aanw. Br. no. 1692 of Telefoon 19352. HEERENHUIS te koop centr., 14 k., vrije poort, 150 M2. tuin. 17 mille. Br. 1695. Wie ruilt ETAGE, ben - of vrij huis omtr. Schouwtje voor ben.- gedeelte v. vrij huis. Rijksstr.weg h.p. f 20. Br. 1666. HUIS, 6 k„ op netten st., in rui! aangeb. tegen ruim huis, gesch. v. pension, bijbet. ong. f 2000. Br. 1665 Kamers gevraagd 2 Nette jongedames z. gez. GEM. ZIT-SLAAPKAMER in cen trum. een met mïddagkost. Pro- Duitsch. Br 1698. KL. RUSTHUIS gezocht v. oude dame, Billijke prijs. Br. 1697. Onderwijzeres vraagt GESTOF. ZIT-SLAAPKAMER met gelegen heid tot koken in het Z.W. der stad. Br. met prijsopg. 1696. Kl. gezin (3 pers.) vr. t. 1 Juni GEM. ZIT- EN SLAAPK. m zonn. tuin en gebr. van keuken, liefst in boschr. omg. omtr. S.poort Br. 1667. Onderwijzer vraagt per 1 Juni GEM. ZIT- EN SLAAPKAMER met pension Haarlem-Zuid of Heem stede. Br. met voll. inl. 1866. Kamers aangeboden —Te huur groote GEM. OF GEST. KAMER. str. w., 3 kasten m. p. voor H. of D. of echtpaar op leef tijd. Wagenweg 126 r. Bloemendaal. Te huur GE- MEUB. ZIT- EN SLAAPKAMER, Br. 1703. Te huur 2 GEZ. ZIT-SLAAPK. v. 2 D. of 2 H. of echtp. b.b.h.h., ook afz., geen ber., mooie stand Kleverlaan. bad, tel. m. of z. p. Br. 1702. ZIT-SLAAPK. prima pension (voll. maalt) centrum stad f 55 p. m. Tevens groote 2 pers. Zit- slaapk. met badcel bij centr. en sta tion. Pr. voll. pension t 110 p. m. Br. 1701. Te huur 1 gem. VOOR-ZIT- SLAAPK. c. verw., goed pens, a f 15 p. w. Santpoort-Stat. Br. 1700. Agb. GESTOFF. ZIT- EN SLAAPK. voor Heer of Dame. Dreef, H'stede Br. 1699 Aang. GEM. OF ONGEM. KA MERS met of z. pension voor di rect. Velserstraat 12 rood. Huisraad gevraagd Gevr. VLOERKLEED 3 x 4 in g. st.. f 15 a f 20. Br. 1731. k gevr EETSERVIES 13 peii waschteil, afwaschbak, broodtrommel, rood. Br. m. prijs opg. 1707. Te koop gevr. TAFELKLEED. Prijs billijk. Br. 1700. Te koop gevraagd een in goe den staat z. PLUCHE TAFEL KLEED. 2de Vooruitgangstr. 40. Gevr. 3 nwe of z.g.a.n. WOLLEN DEKENS en 6 lakens, 6 sloopen en eenige handdoeken. Br. 1669. Huisraad aangeboden TE KOOP Louis Seize Salon kastje. verguld bronzen beslag, koperen inlegwerk. Boulle ƒ250. Santpoort-Stat. Vinkenbaan 34. Te koop 2-pers VEERENBED. gebruikt, ƒ100. Br. 1711. TE KOOP Vloerkleed 12 els ƒ15. Lampckap met stang pr. ƒ4. Lange Veerstraat 9r. Te koop een ELECTR. KROON- TJE met drie kapjes, zoo goed als nieuw. Zandvaartkade 4 Heemstede. Z.g.a.n. 2 pers. OPKLAPBED te koop m. eik. ombouw. Cremer- straat 19. ANTIEKE RONDE TAFEL te koop. Tusschen 5 en 7 uur. Camp- huysenlaan 17 Aerdenhout. TE KOOP: Eik. Ameublement ƒ75—100; Boekenk. ƒ37.50—«5; Theem. ƒ40; Dressoir ƒ75125; Wringer ƒ15; 2 pers. eik. Led. m. sp. ƒ50; Sal.taf. /20-25; Gastafe) ƒ17,50; Kind.led. f17,50—25.00; St schem.lamp elk. 15. Lcidsche- straat 41. Contracten, geldinvorderlng, huurzaken, requesten, enz. Bur. KRANEVELD, ZIJLWEG 21 (bij Zijlbrug) iKant. 9-5; 's av. 7-9; advies ƒ1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11