:N HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK RENOVATUM ,R ENOVATUM' i 0AMIAATJES RECHTSBIJSTAND door FRANZ WENDELMVTH t/J Geautoriseerde Nederlandsche bewerking M( door B. L. VENZELAAR. De jonge schilder ademde diep en ver heugde zich over het zonlicht, dat nu vroo- lijk de kamer binnendanste. Beneden aan het strand ontdekte hij de beweginglooze gestalten van Cris Boonstra M§en Klaas Leenders. Hij kon niet onderschei den, wat de twee mannen deden, maar hij vermoedde, dat ze nog steeds angstig naar het huis keken, alsof ze plotseling een vree- selijke gebeurtenis verwachtten. Piet lachte luid, toen wenkte hij met bei de armen, maar de visschers kwamen niet terug. De inrichting van de woonkamer bestond uit mooie, maar ouderwetsche meubels. Ge makkelijke stoelen op een kunstig met de hand geweven tapijt. Een degelijke tafel in het midden, waarop een met de hand ge stikte overtrek lag. In den achterwand van de kamer bevonden zich twee alcoven, wel- ke met deuren konden worden afgesloten tru daarnaast een waschtafel en een buiten gewoon groote kleerkast. Tegen een anderen muur stond een com mode, waarop een petroleumlamp met bronzen voet en een ouderwetsch pendule- stel. Bij het raam een met bonte kleuren (.vertrokken leunstoel; een vrijwel versleten schrijfbureau met vele laden en vakken en ieen oude staande klok. Aan den muur hin gen twee crayonteekeningen. De eene stelde zijn tante voor en de andere zijn kort ge leden gestorven oom Jacob. Daaronder siond in een glazen kastje de imitatie van een visscherssohuit uit zink vervaardigd en een verbleekte foto van een jongeman mei een stroohoed in de hand, Piet's vader, hing daarnaast. Boven deze foto was een atw plankje aangebracht, waarop een groot aan- n h tal overtollige dingen stonden; onder an- nvj! aeren een windmolen van geperst papier; een herderin van porcelein en een verdroog- ME i,e bos bloemen in een vaas, die door een oolwangige engel in de hoogte gehouden werd. Dan stond er nog een half gevulde medicijnflesch; een zwart gepolitoerd hou ten kastje en nog enkele andere dingen, welke Piet van zijn plaats af niet goed on derscheiden kon. Hij ging naar de oude Friesche klok, opende de glazen deur en trok de koperen gewichten omhoog, daarna zette hij haar gelijk met z'n '03 polshorloge en maakte met een lichte vinger- eliji beweging den slinger aan den gang. Het ge lijkmatige getik gaf aan het vertrek een wei- vo^nig behaaglijkheid. De jongeman stak een sigaret aan en slenterde,, naar herinneringen toekende, in de groote kamer rond. Voor de commode bleef hij staan en bekeek peinzend de petroleumlamp, die hij nog heel goed van vroeger kende. Hoe gezellig altijd het donker gele licht tegen de zoldering geschenen had. sthJ Hij nam haar op, schudde de lamp heen en weer en constateerde, dat er nog olie inzat. Hij knikte tevreden, toen hij eraan dacht, |jat de lamp hem na het invallen der duister nis goede diensten zou kunnen bewijzen. Toen zijn blik toevallig over de commode dwaalde, ontdekte hij iets vreemds. In de stoflaag, die zich in den loop der tijden op het blad gevormd had, waren op plaatsen kringen ingedrukt, welke alleen van den voet der lamp afkom stig konden zijn. Een van deze kringen in het midden was dieper dan de anderen, maar op de plaats, waar hij zooeven de lamp wegge nomen had, was bijna geen indruk te zien De lamp kon daar nog niet lang gestaan heb ben. Ongetwijfeld had ze den langsten tijd in t midden gestaan, daar waar de diepe indruk in de stoflaag was achtergebleven. Maar dan moest ze na derf dood van oom Jacob, door een vreemdeling van haar plaats zijn genomen Piet Homan was zeker niet de man, die 11 Plover detectivetalenten beschikte, maar deze ontdekking stemde hem toch tot nadenken Hij moest aan de woorden van Boonslra en Leen ders denken, toen ze hem over de vreemde dingen in het oude huis vertelden, vooral aan het verhaal, dat er na den dood van den ouden visscher avond aan avond licht achter het venster gezien was. Het was dus zeker niet uitgesloten, dat er inderdaad iemand dbs avonds het huis bin nenging en met de petroleumlamp door de kamer heen en weer liep. Instinctief viel zijn blik op den vloer, ter zijde van het kleine tapijt. Ook daar een stof laag, maar alleen onder de meubelstukken was deze laag geheel gelijk in tegenstelling met le overige gedeelten van den vloer, waar ze op verscheidene plaatsen was vertrapt. Zeker, Piet Homan was zelf een paar maal door de kamer geloopen, maar daardoor kon de stoflaag .onmogelijk zoo vertrapt zijn. Een duister, hartbeklemmend vermoeden kwam in hem op. Hier waren in den laatsten tijd niet slechts enkele, maar wel duizenden vreemde voetstappen gezet. Hier moest iemand vele malen hebben heen en weer geloopen. Dieven? Hij verbleekte bij de gedachte. Maar wat in de wereld dacht men in dit verlaten huis van een armen visscher te vinden? Zeker geen verborgen schat. Maar toch waren er schur- ken genoeg, die zich niet ontzagen, zich aan .'2? de armzalige dingen' van een ander te ver grijpen. om daardoor in het bezit van enkele stuivers te komen. Toen de jongeman zoover met zijn gedach- len gekomen was. besloot hij, zich zekerheid !e verschaffen. Hij ging weer door de vesti bule in de tegenoverliggende kamer, waar Eveneens de sleutel in het slot stak. Het was bet vertrek, dat alleen bij bizondere gelegen heden gebruikt werd. De dingen, welke zich in deze kamer bevonden, waren zeker niet minder mooi dan die in de huiskamer, of schoon ze zeker meer dan vijftig jaar oud moesten zijn. Er hing een muffige lucht en ook hier lag overal een dikke stoflaag op de meubels en op den vloer. (Wordt vervolgd.) De Aristocraat der Horloges/ TIJDELIJK NIET LEVERBAAR Imp.: Wm. Rikltsn. B«ur«. D.mr+t:, Am.l.rJ.m HEEMSTEDE DE HEER H. BAKKER BEVORDERD TOT HOOFDAGENT. Met ingang van 1 Mei 1942 is de agent van politie H. Bakker, bevorderd tot hoofd agent van politie te Heemstede. De heer Bakker werd op 12 Dec. 1912 aangesteld bij het Corps der Marechaussee en werd op 12 Juni 1916 bevorderd tot wachtmeester bij dat corps. Twee jaar later, op 16 December 1918, volgde zijn benoe ming tot agent van politie 2e kl. te Heem stede en reeds een jaar later volgde de be vordering tot agent van politie le klas. Zoo wel bij zijn superieuren als bij zijn collega's is de heer Bakker zeer gezien. Zijn jongste succes is wel de aanhouding van twee inbrekers, d'ie hij op heeterdaad betrapte, hetgeen tot gevolg had, dat niet minder dan 30 inbraken aan het licht kwamen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te verkrijgen bij: Segers, Kruisweg 1254 te H'meer, kinderarmband'; Wierstra, Havenstraat 59, aardappelkaarten; Veldhuy- zen. Kadijk 17, boorden; Sengers, Kruisweg 1254 te H'meer, bandje kinderwagen; Stap horst, Binnenweg, ceintuur; Boekelman- Heering, Heerenweg 126, distributiebeschei den; Schimmel, Bur. v. Politie, distributie bescheiden; Havenga, Chrysanthemumlaan 12, étui met inh.: De Vissej-, Oosterlaan 19, étui met distributiebonnen; Politiebureau: diverse foto's; Diependaal, Beukenlaan 9 te Bennebroek. fluit; Lub, Nieuwe Schrave- landscheweg 13, Bussum, bankbiljet; Van Luin, Bronsteeweg 76, zilverbon: Dubelaar, Teslastraat 32, Haarlem, zilverbon; Lefèvre, Oude Posthuisstiaat 22, bankbiljet; v. d. Staay, Meerweg 75, Bennebroek. damesarm- bandhorloge: Politiebureau halsband; Po litiebureau, jasje; v. Unen, Kamperstraat 21, Haarlem, R.K. Kerkboek: Dam, Abr. Kuy- perstraat 10. kerkboek; Kaper, Eschdoorn- kade 16. ketting: De Groot, Hendrik Peeper- kornstraat 4, ketting; Politiebureau, krul- tang; Vergunst, Zandvaartkade 14. zakmes; Politiebureau, muts; Huistede, Caspar Fa- gellaari S, mantel: Politiebureau, onderdeel van een zeef; Politiebureau, portemonnaie met inh.; Kruyer. Narcissenlaan 3, porte monnaie met inhoud: de Reus. Kerklaan 3, portemonnaie: v. Merlenlaan 29. portemon naie met distributiebescheiden: Mauve, P. de Hooghstraat 11, pet;- Politiebureau, rente kaart; Van der Veldt, Esch'doornlaan 13, ro zenkrans; Langeveld, Jac. van Campenstr. 14. rozenkrans; Oudejans. Brouwerslaan 14, Hillegom, rijwielslot; Labeur, Haemstëde- plein' 34. sjaal; Schwartz Melchior, Treub- iaan 3, sleutels aan ring; v. Haren, Fred, van Eedenplein 15, schooltasch: Klein, Haem- stedeplein 20. tasch; De Ruiter, Heemsteed- sche Dreef 170. vulpenhouder; Heymans, Eschschilderstraat 22 rood, Haarlem, lederen vest: Goosen, Lijsterbeslaan 5, vulpotlood; Band, Kadijk 12, want; Politiebureau, want. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. v. Dijken en G. Matenaar; Th. P. M. Rikkers en A. M. v. Looij; J. W. Breukink en M. de Kruijk; J. J. Seggelink en A. M. Bruneel; J. Rob en J. M. Stet. Getrouwd: A. L. Warmerdam en J. C. de Jong: M. v. Stein en.E. M. Neeskens. Geboren: C. M. A. JuffermansSchoen maker. (d.)M. M. UitendaalKoomen, (d.) C. P.HerkesBrinkman (z.) Overleden: P. J, E. Goenee, 86 j., wede van J. Bouwmeester. LISSE BOND VAN CHR. GEREF. JONGEL1NGS- VEREENIGINGEN. De jaarlijksche algemeene vergadering van de afd. Zuid-Holland van den Ned, Bond van Chr. Geref. Jongelingsverèenigin- gen zal ditmaal op Hemelvaartsdag a.s. al hier worden gehouden in de Chr. Geref. Kerk. De bondsvergadering zal om 3 uur aanvangen. Als referent Zal optreden de heer W. Bouterse van Nieuw-Vennep, met het onderwerp: „De Godsopenbaring in hef boek Esther", waarna ds. A. Dubois Chr Geref. predikant te Gouda, een opwekkend slotwoord spreken zal. gevonden voorwerpen. Een huissleutel, alpino, zakdoek, lap voor grondwerken. 4 portemonnaies. Inlichtingen op het politiebureau. BLOEMBOLLENCULTUUR. De afdeeling Lisserdijk van Bloembol lencultuur kwam in vergadering biieen. Uit de jaarvers lagen bleek, dat het leden tal zich met 30 vermeerderde, terwijl de penningmeester mededeelde, dat er een saldo was van het afgeloopen jaar van 49,66. BOEKHOUDCURSUS MELKHANDE LAREN. Aan het einde van den cursus 1941 1942 onder leiding van den heer H. M. Verhulst, accountant te Leiden, zijn diplo ma's uitgereikt aan de heeren Th. van Dijk, M. Duineveld en W. Duineveld te Lisse; M. G. van Tol. C. H. v. d. Krogt. Th. Kroon, K. Breedijk. G. Breediik en A. van Rijn te Sassenheim; C. de Wit. J. Koot en G. Suykerland te Hillegom; J. Keyzer, W- v. Leeuwen, C. Rijlaarsdam en W. Loogman te Haarlemmermeer. Op dezen cfficieelen sluitingsavond sprak Mr. Hu- genhcltz over: Bewijsmiddelen in civiele procedures. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Lambertus Jacobus, zoon van W. Goedemans en van M. A. Elferink: Jo hanna Clasina Maria, dochter van J. War merdam en van E. J. Bel: Maria Theresia. dochter van C. W. Barnhoorn en van W. J. Caspers. Overleden: Reijer van 't Oever, echtgenoot van G. Hollander, oud 35 jaar. Ondertrouwd: F. J. Snijders en M. G. Tib- boel. Gehuwd: B. L. de Baat Doelman en W. Driehuizen; P. Tibboel en M. H. Schllp- zand. AALSMEER SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester zal op Vrijdag 15 Mei a.s. geen spreekuur houden. SLUITING BRUG VOOR VERKEER TE WATER. De eerste ophaalbrug in de Van Cleeffkade (gerekend van de Zijdstraat af) zal van heden af tot nader order, wegens herstelwerkzaam heden gesloten zijn voor het verkeer te water. UITVOERINGEN „OLYMPIA". Naar wij vernemen geeft de gymnastiek- en athletiekvereeniging „Olympia" naast de uit voering op Donderdag 14 Mei a.s. nog een tweede uitvoéring en wel op Zaterdag 16 Mei a.s. om half zeven n.m. eveneens in het gebouw „De Oude Veiling". Beide keeren verleent het ensemble „Nib- bering" de muzikale medewerking. SLUITING DISTRIBUTIEKANTOOR. Op Hemelvaartsdag zal het Distributiekan toor den geheelen dag gesloten zijn. VERGADERING „BLOEMENLUST". Gisteravond hield de coöperatieve veiling- vereeniging „Bloemenlust" in haar ge bouw aan den Oosteinderweg een algemee ne voorjaarsvergadering. In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer Barend- sen, eenige woorden ter nagedachtenis van den op 27 Maart j.l. overleden penningmees ter der vereeniging, den heer Jb. Schouten. Volgens spr. waren de resultaten over het afgeloopen veilingjaar bevredigend ge weest. Een schade-post was de langdurige en strenge winter, waardoor de kweekers duizenden guldens extra-onkosten hebben gehad. Een tegenvaller was ook de gerin gere brandstoffentoewijzing voor het vol gend jaar. Ook was het groentenkweeken niet rendabel te maken, daar de Aalsmeer- sche kweekers dit eerst leeren moesten en leeren kost tijd. De balans met winst-verliesrekening 1941 werd goedgekeurd'. Deze goedkeuring hield m de terugbetaling aan de leden van 1.1 pet van het geveilde bedrag. Hier had nie mand iets op tegen. In de vacature Jb. Schouten werd de heer J. van Zij verden gekozen. Hierdoor moest ook een nieuwe commissaris benoemd wor den. De heer G. Verbeek werd met groote meerderheid van stemmen gekozen. Tot slot zeide de voorzitter zoojuist be richt te hebben ontvangen, dat de benzine toewijzingen aangekomen waren. In den loop van de week zouden de toewijzingen aan de kweekers opgestuurd worden. HALFWEG JAARVERGADERING „S.S.S." De gymnastiekvereniging „S. S. S." houdt op Maandag in de bovenzaal van den heer Kroon te Halfweg haar jaarvergade ring. De agenda vermeldt o.m. de jaar verslagen van secretaris en penningmeester en een bestuursverkiezing, waarbij mej D. Starreveld, penningmeester esse aftre dend en niet herkiesbaar is. Er zullen diverse commissies samengesteld worden, terwijl het werkprogramma 1942 bespro ken zal worden. HILLEGOM ZUSTER TERHORST. Gisteren hei-dacht zuster Terhorst haar zilveren jubileum als wijkverpleegster. In het Nutsgebouw sprak de heer Vooren de jubileerende wijkverpleegster hartelijk toe en bradht haar dank voor het vele werk, in het belang der Prot. ziekenver pleging gedaan. Dr. Ten Hoopen voerde namens de plaatselijke doktoren het woord. De heer J. O. Vermeer spark har telijke woorden namens de Ver. voor Zie- kenhuisverpleging. Verder sprak ds. Chr. Eerhard de jubïlaresse toe. Een geschenk in enveloppe en oorkonde werd door de Prot. ziekenverpleging aan zuster Ter horst aangeboden. Eeri schat van bloemen getuigde van de populariteit van de wijk verpleegster. Van de gelegenheid tot feliciteeren werd een zeer druk gebruik gemaakt. HILLEGOM—TE WERVE. Voor de promotie- en degradatiecompe titie vierde klas wordt Donderdag gespeeld de voetbalwedstrijd HillegomTe Werve. POSTDIENST OP HEMELVAARTSDAG. De postdienst met Hemelvaartsdag is ge regeld als op Zondag. Er zal gelegenheid bestaan tot het afhalen van corresponden tie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margaretha Johanna Maria. d. van P. van Loon en J. Grimbergen: Elisa beth. d. van-A. Lous en J. H. Palm: Johan nes Bernardus Maria. z. van G. J. van Tonge ren en J. Nederstigt. Ondertrouwd: J. M. Rijnbeek en J. M Kleijn; A. Philippo en A. Seel; II. A. Seijse- ner en J. G. Schipperheljn. Getrouwd: J. F. Moormann en J. J. P. Da- Overleden: A. Pasterkamp, wed. van J. Taal, v., 78 j. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Wilhelmus Hermanus Gerardus. z. v. H. J. W. Mens en H. W. Boelhouwers: Paulus Antonius Maria, z. v. J. J. Vissers en B. p. H.i.i- ker; Hendrik, z. v. C. van der Blom en E. D. Koopman; Huiberdlna Catharina Cornelia, d. v. J. J. H. Turien en C. P. Koenen; Regina Maria Bernardina. d. v. J. J. H. Turien en C. P. Koe nen; Johanna Hendrikje. d. v. P. de Peuter en M. van Vliet; Petrus Hendrlcus Maria, z. v. W. N. Bakker en E. C. van Berkel; Maria, d. v. B. Burggraaf en J. T. de Groot; Cornells Maria, z. v. j. p. m. van den Broeke en J. van Hecke: Jenneke, d. v. J. van Roosmalen en m. G. de Koker. ONDERTROUWD: Anthonlus Leonardus van Hunnlk, 29 jaar en Dieuwertje Johanna Lijntje Vriesman, 20 jaar; Jakob Peetoom, 26 jaar en Jacoba Wllhelmlna Terlouw, 19 jaar; Klaas Al- bertus Veenendaal, 25 Jaar en Anna Konlngs, 23 jaar; Jacobus Johannes van Dijk, 26 jaar en Pleternella Margaretha Boender, 27 Jaar; Willem Cornells van Baten, 23 jaar iin JohShna Antonetta Kalse, 18 Jaar; Abel Eigenhuis, 30 Jaar en Alber- dina Stanneveld, 21 jaar; Nicolaas Slobbe, 24 jaar en Aleida Cornelia Wilhelmina Turk, 29 jaar; Johannes Kroon, 28 jaar en Aletta van den Berg. 24 jaar; Hendrik Verschoor, 25 Jaar en Knjntje van Hooidonk. 19 jaar; Nicolaas Jukes, 29 Jaar en Jacoba Dam, 21 Jaar. GETROUWD: Josephus Franciscus van Moor ten, 35 jaar en Johanna Huibertina Kauffman, 31 jaar; Cornells Konings, 21 jaar en Jansje Buitenhuis. 18 jaar; Johannis de Koter, 26 Jaar en Maria Teuntje de Cloe, 21 jaar; Andries Llnd- hout, 28 jaar en Jannetje Lena Maatje Overbeek, 22 jaar; Nicolaas Cornells Verstoep, 24 jaar en Cornelia Meijer, 19 jaar; Klaas Millenaar. 23 jaar en Hendrlka de Man, 22 jaar; Johannes Dionijsius Marbus. 24 jaar en Antje «Roest, 23 OVERLEDEN: Antonia Seevinck. 69 jaar. echtg. v. F. Ringnalda; Hendricus Marinus van Buijten, 44 jaar, echtg. v. T. A. van Rijswijk; Dirk Treur, 77 jaar, echtg. v. C. T. de Vries. ZWANENBURG UITREIKING BONKAARTEN. De nieuwe bonkaarten voor de zesde periode, de tabaks-, versnaperingen- en brandstoffenkaarten, benevens de vitamine- C-tabletten kunnen voor de letters A tot E van 1.30 tot 4.30 uur en voor de letters F tot J van 1.30 tot 4.30 uur worden afge haald in het gebouw van de Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst, Zwanenburg. DE TEELT VAN TABAK. Het is niet zoo eenvoudig "als men denkt! De schaarschte aan rookartikelen is een probleem, dat zeer velen bezig houdt en het is dan ook geenszins verwonderlijk, dat men op middelen zint, om toch aan sigaren, siga retten of tabak te komen. Sommigen sche nen d e oplossing gevonden te hebben: zelf tabak telen! Een hoekje in den tuin, wat tabakszaad en de natuur zou de rest wel doen! Maar de optimisten, die geloofden, zich op dezé manier hun veelbegeerde roo- kertje te kunnen verschaffen, zijn bedrogen uitgekomen. Zij hebben geen flauw idee ge- hald van hetgeen er komt kijken bij het telen van werkelijk bruikbare tabak. Dat is o.a. ook gebleken door de Aprilgrap van de Ned. Radioomroep, die.... stekjes van si garen- en sigarettenboompjes beschikbaar stelde en prompt een paar dagen later reeds duizend aanvragen kreeg! Men heeft de meest dwaze verwachtingen gekoesterd van de tabaksteelt en zelfs ge loof geschonken aan mededeelingen van zaadhandelaren, dat zij speciaal Camel-, Virginia- of Delizaad kónden leveren! Teelt van tabak in deze streken is moge lijk, maar men moet er terdege mee op de hoogte zijn, om een goed resultaat te berei ken. In opdracht van den inspecteur voor den tuinbouw heeft daarom de heer P. J. M. Albers gistermiddag voor leden van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een uit eenzetting gegeven over dezé teelt, die voor ons land niet nieuw is, want zij wordt in Gelderland en Utrecht reeds lang beoefend. De opbrengst, ongeveer 50.000 pond, betee- kent echter niet veel, als men weet, dat voor het gebruik in ons land ongeveer 30 millioen pond noodig is! Tabak wordt eerst uitgezaaid, daarna uit gezet op 35 cm afstand. Wordt de plant grooter, dan is twee a driemaal aanaarden noodig. Het toppen verwijderen van de bloemknop in vele handleidingen aanbe volen, is funest. Wanneer de onderste bla den geel worden, moeten ze afgebroken worden, doch nooit meer dan één tegelijk. Als de andere bladen gaan kleuren, worden ze eveneens verwijderd. Ze moeten dan op een speciale wijze in een donkere, afgeslo ten ruimte worden gedroogd en zijn can na ongeveer vier weken geschikt voor het fer menteeren, dat niet door particulieren kan geschieden. Voor den tuinbouw is de teelt van z.g.n. nicotinetabak zeer rendabel. Deze is vrij wel uitsluitend bestemd voor de productie van nicotine, ten behoeve van insectenbe- strijding. Bij deze teelt komt de behandeling er niet zoo erg op aan. De heer Albers merkte ten slotte nog op, dat een amateur één Are met tabak mag be telen. De opbrengt hiervan is ongeveer 25 kg. De eenige voor ons land geschikte va- 'riëteit is echter zeer moeilijk te krijgen. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 14 MEI HAARLEM. Stadsevangelisatie. Woensdag 7.3": J. Sevcnenia. Amsterdam. Bakenes- serkerk. Bijzondere samer.k. 10.30. 5 en 7 o. I. v. .1. Kits. Evangelist te Zeist. Gcr. Kerk in II. V. Woensdag S: Avondstilte. Ds. D. Tromp van Zand voort. Donderdag 10: Ds. G. W. van Dei.h. Rem. tier. Gem. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. 7.30: Jeugddienst o. 1. v. de Haarl V'rijz. Prot. Jeugd Federatie Mej. L. Lürsen cn H. Luitinga. beiden Theol. can- dldaat. HAARLEM-NOORD. N. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. Drost. HILLEGOM. N. II. Kerk. 10: Ds. Chr. Eerhard. Ger. Kerk. 10: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10: Ds. G. W. Albers. van Vla.ardingen. BEN NEB KOEK. N. H. Kerk. 10: Ds. J. C«. Lekkerkerk. LISSE. x. h. Kerk. 10: Ds. j Th. van Veenen. Ger. Kerk 10: Dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk 10: Ds. A. Ponsteln. Geref. Gem. 10: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10: Leeadienst. ZAND VOORT. N. H. Kerk. 10: Ds. D. Tromp. SANTPOORT. N. TL Kapel. 10.13: Ds. J. H. F. Remme, Amsterdam. IJMUIDEN N II. Kerk. Nieuwe kerk. 10: Ds. L. Lagerwey. Bethlehemkerk. 10: A. Kool, Jeugddienst. De Goede Herderkerk. 10: V. Allard, Hulpprediker. Ger. Kerk. Noorderkade. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Ger. Kerk, YelserduimvcK. 10: Ds E. G, van Tey- i in gen. Geloofsgemeenschap Het Tx-ger des Hei Is. 7.30: Heiliglngsdienst. Herv. Evang. 10: F. Luitjes, te Oegstgeest. VELSBN'. N. H. Kerk. 10: Ds. Joh. Brons- geest. Ger. Kerk. 10: Ds. F. E. Hoekstra. BEVERWIJK. N. H. Kerk. 10: Ds. J. de Vries. Doopsgcz. Gem., Geen dienst. Vrijz. Herv. Geen dienst. Evang. Lutli. Gjcm. Geen diénst. Geref. Kerk. 10; Ds. F. Kramer WIJK AAN ZEE EN DUIN. N. H. Kerk. 10: W. A. Versteeg, hulpprediker. Vereenl- gingsgebouw. 10: Ds. A. J. Bronkhorst. Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Tokio publiceert wederzijdsche verliezen in Koraalzee. Vorige berichten officieel bevestigd. Het Japansche keizerlijke hoofdkwartier heeft hedenmiddag in een communiqué een overzicht gegeven van de resultaten van den zeeslag op de Koraalzee op 7 en 8 Mei, waar in de effectieve kracht van de Anglo-Ame- rikaansche vloot werd vernietigd. Het communiqué luidt als volgt: De resultaten van den zeeslag op de Ko raalzee op 7 en 8 Mei zijn ae volgende: 1. Een Amerikaansch vliegkampschip van de Saratoga-klasse en een van de Yorktown- klasse werden tot zinken gebracht, terwijl een Amerikaansch slagschip van de Califor- nia-klasse binnen enkele oogenblikken even eens tot zinken werd gebracht. Een Britsch slagschip van de Warspite- klasse en een Britsche kruiser van de Can- berra-klasse werden zwaar beschadigd, even als een kruiser, waarvan het type niet kon worden vastgesteld. Voorts werd een torpe dojager tot zinken gebracht, terwijl een tank schip van 20.000 ton zwaar beschadigd werd. 2. In totaal werden 98 vliegtuigen neerge schoten. 3. Onze verliezen bestonden uit een klein vliegkampschip een verbouwd tankschip en 31 vliegtuigen, die nog vermist worden. Huil confereert met Franschen ambassadeur. Uit Washington wordt gemeld: De Fransche ambassadeur Henry Haye heeft Maandag een onderhoud gehad met staats secretaris Huil. Hij verklaarde na afloop van deze bespreking, welke een uur had geduurd, dat hij hoopte, dat de op Martinique gevoerde besprekingen over de Fransche bezittingen ln de Caraibische Zee tot een bevredigende regeling zouden leiden. Hij had geen formeele nota zijner regeering met betrekking tot de onderhandelingen overhandigd, doch ver wachtte nieuwe instructies uit Vichy. Canadeesclie strijdmacht ook buiten liet Dominion? De Britsche berichtendienst meldt uit Ottawa, dat de Canadeesche minister president. Mackenzie King, in de Kamer een wetsvoorstel heeft ingediend, tot wijziging van de wet op de mobilisatie. Volgens dit voorstel zou het verbod tot het gebruiken van dienstplichtigen bui ten het dominion worden opgeheven. Uit Montreal meldt de Evening Standard, dat de Canadeesche regeering voornemens is. zeer binnenkort de helft van de in Canada aanwezige vrachtauto's in beslag te nemen voor oorlogsdoeleinden Burgerlijke Stand HAARLEM 12 Mei 1942. BEVALLEN: 10 Mei. C. van Graas—van Hiel. d.; G. J. Ebbeling—Alders, d.; J. M. S. Sussen- bachGötte. z.; j, M. Halsema—Perdan, z 11 Mei. A. Hocke— Hafer. d.; J. C. Braber—Vro- iljks. d.: c,. H. RezelmanKroon, z. OVERLEDEN: 9 Mei. N. W. Schenkeveld. 79 J., Hazepaterslaan: 10 Mei. H. P. de Rover—de Ble. 57 Lekstraat; J. Schreuder. 43 j.. Lom- bardsteeg; J. E. van der Meer—Mathot. 33 j., Schoierweg; M. E. van Gelder—Schouten. 66 Harmenjansstraat; 11 Mei. H. Reilingn, 78 j Wagenweg: L. J. J. Tedsen. 75 J„ Kenaupark: S. Bioens—Melsen, 72 J., Kamperlaan; J. J. a Clarke—Ba rends, 35 J.. Tuinlaantje; J. P Ronde 42 J„ Alberdlnk Thijmstraat. op practiache voorwaarden bfl: Lage voorschotpremie voor In boedels reeds vanaf /O.JOper ÏOOO.- per halfjaar. Vlotte schaderegeling Maximum-omslag: 5 maal de half jaariy ksche voorschotpremie. Algem. Onderling Waarborg Genootschap Amsterdam, Singel 202/8 - Tel. 35626-32219 OFFICIEELS MEDEDEELINGEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening In oorlogstijd maakt bekend, dat het verbod tot het voorhanden of in voorraad hebben van een on verzegelde maal- of mengmrichtlng. geschikt voor de bereiding van mengvoeder, welk verbod begin November 1941 bij persbericht nogmaals ter algemeene kennis werd gebracht, thans is uitgebreid tot de onderdeelen van zoodanige in richtingen. Deze verbodsbepalingen zuilen niei gelden ten aanzien van: a. degenen, die als bedrijf het vermalen van granen uitoefenen; b. de bcrelders van mengvoeder, die ln het be zit zijn van een mengvergunning en het bereiden van mengvoeder als beroep uitoefenen; c. diegenen, die kunnen aantoonen, dat zij als bedrijf het vervaardigen, herstellen of verhan delen van maal- of menginrichtlngen uitoefenen en dat het voorhanden of in voorraad hebben uitsluitend tc doel heeft het vervaardigen» her stellen of afleveren dier Inrichtingen. Boven dien dienen deze personen een voorraadregister bij te houden, waaruit te allen tijde de omvang van hun werkzaamheden nauwkeurig kan blijken De aandacht wordt er op gevestigd, dat het verbod tot het verhandelen en afleveren van maalmolens thans ook voor de onderdeelen hier van geldt. De onderdeelen zullen voortaan slechts mogen worden verhandeld en afgeleverd aan personen, die aan de hierboven onder a. b of e gestelde verelschten voldoen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat leder die een maal- of menginrichtmg of de onderdee len hiervan voorhanden of In voorraad heeft en niet onder een der drie bovengenoemde groepen valt. den provincialen voedselcommissaris of den plaatselijken bureauhouder van zijn district hier van Sn kennis moet stellen, opdat tot verzegeling kan worden overgegaan. DISTRIBUTIE VAN TEXTIELPRODUCTEN. De secretaris-generaal van het departement van handel nijverheid en scheepvaart maakt In zake de distributie van textielproducten het vol gende bekend: 1. De bij den handel aanwezige K-bon-toewlj- zingen kunnen worden Ingeleverd bij het rijks bureau voor de distributie van textielproducten door den handel, afdeeling „herbevoorrading". De bij den handel aanwezige K-bonnen dienen voor 24 Mei 1942 bij de organisaties op de ge bruikelijke manier te worden Ingeleverd. Op den verzamelstaat dienen textielzcgels te worden geplakt voor het volle aantal punten der inge leverde K-bonnen. In belde gevallen zal hierop een puntentocwijzlng worden verstrekt voor de helft van de waarde ln punten van de K-bon toe wij zingen. 2. Het is den handel met Ingang van 12 Mei 1942 verboden bedrukte kunstzijden stof of be drukte kunstzijden Japonnen op den K-bon of op K.bon-toewijzingen te verkoopen of te ont vangen. 3. Met ingang van 12 Mol 1942 kunnen de pun ten 41 tot en met 60 van de textlelkaart 3e serie, voor herbevoorrading bij den dlstributledienst tégen puntencoupures worden Ingewisseld. 4. Met Ingang van 12 Mei 1942 zal ln alle ge bouwen van het rijksbureau „dlstex" dagelijks behalve des Zaterdags, spreekuur voor den handel worden gehouden van 14 tot 15 uur. Bezoekerc kunnen Rlleen tijdens het spreekuur worden ont vangen en niet op andere tijdstippen, tenzij van tevoren hiervoor een afspraak is gemaakt. Aan deze regeling zal streng de hand worden gehou den. Alle tol dusver bestaande spreekuren zijn door deze nieuwe regeling vervallen. KUNSTMESTDISTRIBUTIE. 12 Mei 1942. Het R.V.O. kunslmesldistrlbutlebureau maakt bekend 1. Geldigheidsduur kunstmestbonnen. In tegenstelling met het vermelde in de publi catie d d. 7 April j.l. zullen alle thans geldige kunstmestbonnen hun geldigheid behouden .tot uiterlijk 31 Mei 1942. De stikstofbonnen met 5 en B.T.. de phnsphorzuurbonnen met opdruk 4 en 5. en de kalibonncn met opdruk B T. moeten der halve uiterlijk 26 Mei door verbruikers bij han delaren en coöp. aankoopvereeniglngen worden Ingeleverd, zoodat deze bonner. voor 31 Mei aan het R.V.O. kunstmcstdlstributlebureau kunnen worden ingezonden en aldaar uiterlijk 1 Juni a.s. ontvangen zijn. Na dien datum ontvangen bonnen kunnen door het R.V.O. kunstmestdlstrl- butiebureau onder geen voorwaarde meer wor den geaccepteerd. De aandacht wordt speciaal erop gevestigd, dat de geldigheidsduur van geen der voor het seizoen 1941 12 aangewezen kunst- mestzegels nogmaals zal worden verlengd. 2. Inzending van machtigingen voor den aan koop van kustmeststoffen. Het ls dringend noodzakelijk." dat alle Inge schrevenen ric door hen ontvangen machtigin gen onmiddellijk aan hun leveranciers opzenden. Alle in het seizoen 1941 «2 uitgereikte machtigin gen zullen per 30 Juni 1942 ongeldig worden. Op de machtigingen, welke op dien datum niet bij het R.V.O. kunstmestnlstrlbutlebureau zijn In geleverd. zullen geen kunstmeststoffen meer be schikbaar worden gesteld. Den ingeschrevenen wordt derhalve ln hun eigen belang aangeraden de machtigingen niet vast te houden, doch deze onverwijld aan hun leveranciers door te zenden» Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet p mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct minimum 8 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm Lessen - LEER AAR WISKUNDE gevr. u|» gymnasiast 4c klas bij tc wer ken. Brieven met prlj-sopg. 17SS -ENGELSOH. IIVITSOH Opleid. I'iactijk-Exumen. YV. A. Levert. Lorentzpleln 1, Tel. 1265G. Personeel gevraagd Voor Huishouding -NET MEISJE gevr. pl.m. 17 j. g. g. v. van S.30-4 u. Mevr. Voet Kruisstraat 39. - WERKSTUK r-d, Dinsd. ?n Vrijdagmiddag. Bakkerij P. C. Bruyn, O. Groenmarkt 2 2. - NETTE JONGE WERKSTER -'evr. in gezin 2 pers. Eenige och- 'Cnden of dagen p. w. Langendük graat 26. - DAGMEISJE gevr. in k!. gezin Tan 9-3 u. Mevr Mommers Jr. Ernst Caslmlrlaan 64. Overveen. - HULT IN DE HUISH, gevr. bij neer met dochtertje van 5Vi jaar. ntern. Br. 1793 - Gevraagd: jonce ongehuwde WERKSTER voor heele of halve dagen. Tempeliersstraat 6. - FLINK DAGMEISJE gevraagd van 9-5 uur. Spaarne :,3. - Gevr. NETTE WERKSTER 2 tnidd. per week. Fauna. Friesche Varkensniarkt 4. MEISJE v. d. d. of v. d. e. n. r. per l Jun! In gezin van 2 pers. goed loon. Adr. Molenlaan 12. Heemstede. MEISJE gevr. heele dagen 8 tot 7.30, Zondags vrij. Hoog loon. n kost. Br. 1798. NETTE MEISJES gevr. voor mangel, pers en strijkafdeeling. Wasscherij „De Hoop", Amster- damsohevaart 48-50, Haarlem. Gevraagd: net JONG MEISJE ir opleiding atelier dameshoe den. Aanmelden fa. H. P. Muller, Groote Houtstraat 110. 't Heerenhek. Plein 12, vraagt DIENSTMEISJES, hoog ioon en kost. Wedn. werkman, vr: fl. HUIS HOUDSTER, m. 1. Br. 1 802. Gevr. fl. MEID-HUISHOUD STER, g. k. kok v. d. of d. e. n, iet ben. 25 j. in gez van 2 pers, Goed loon. Lindenlaan 111 (voor malige Julianalaan) Overveen. Gevraagd: een flinke DIENST BODE voor dag en nacht voor di rect, goede kost. Aanbieding na 8 uur. Mevr. Vlaming. Mlddcn- duinerweg 16, Santpoort. NET DAGMEISJE gevr. Zon dags vrij. met midd. eten. Wes- tej-houtpark 30. Ilrl. FL. MEISJE gevr. v. elke mor gen of 4 ochtenden p.. week. Chr. beg. v. g. get. voorzien. netjes kunnende werken in gezin van 2 pers. Br. 1806 Gevr. v. direct keurig WERK. MEISJE van 9-5 uur of werkster voor de heele week als noodhulp tot 1 Juni. Br. 1807 of tel. 2S625 HULP GEVR. voor breiwerk, liefst omg. Overveen. Houtman pad 2. Overveen. Gevr. een FL. DAGMEISJE v. S.30-5 uur of werkster. Adres: Jozef Israëlsweg 5. Bioemendaal. Gevraagd- een flinke DAG DIENSTBODE van 8-5 uur. Me vrouw Sohlatmann-v. d. Waar den. TIartenlustlaan 14. Bl'daai. FLINK MEISJE gevr. n. ben. 16 j. netjes kunnende .verken, v. g. g. v. voor halve dg. in gez, zond. kir.d. Aanm. 5-7 Jan Gij- zenkade 216. Gevr. voor directe indiensttre ding in klein gezin van 3 pers. net DAGMEISJE v. g. g. v. Werktijd 8.30-4 uur. Aanmelden Joan Maetsuykerlaan 43. Haarlem. Tel. 24538. NET MEISJE boven 15 jaar gezooht voor hulp in de huishou ding. van 9 tot 12.30 uur. Goede behandeling en ruime betaling. Melden of brieven aan Klever parkweg 224. Haarlem. Gevraagd: keurig MEISJE n. b. 15 jaar. van 8.30 tot 2 uur. gez. 2 p. Aanm. Daamen. J. Luycken- straat 48. Haarlem-N. Gevr. dir. of later een beslist helder DAGMEISJE van S-3 of 8-5 uur. v. g. g. v. Adres bur. van dit blad. Bur. v. Studiehulp vr. FLINKE WERKSTER. Luc. v. Leydenl. 2 Heemstede. Voor direct gevr. VERPLEEG STER. Rusthuis Carpe Dieni, Raamsingel 12. FLINKE HUISHOUDSTER gevr. bij juffr. all. wed. v. direct 45-55 j. P.O. Loon n. te bespr. Br. 1686 WERKSTER grwr. v. d. schoon maak. Adr. Stooplaan 21. Gevr. NET MEISJE van 8-5 u. Woensdagmiddag en Zond. vrij. geheel geen wasch aan huls. Jan Haringstraat 84. H.-N. Gevr. NET MEISJE in gez. z. k„ van 9-12.30. 's Zondags vrij. Adr. Spaarnwouderetraat 76. NETTE WERKSTER gevr. v. 's avonds voor kantoor. Schoter- eingel 9. FLINK MEISJE gevr. van 8-8 uur. boven 18 j. goede behande ling en hoog loon. Zaanenstr 64. NETTE WERKSTER gevr. v. den Vrijdagmorgen of Zaterdag morgen. Schoterweg 122. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren of tor 3 uur. Satur- nusstraat 26. H.-N. NET MEIS.TF. gevr. voor de morgenuren. Rijksstraatweg 338. Ge% r. nette jonge WERKSTER vo..r den Vrijdagochtend. Spaarn rijkstraat 45. Voor Bedrijf Gevr. HOVEN IERSJONGEN Kramer, Kruisweg 1S45, Vijfhui zen. Gevr. aank. BEDIENDE en LEERL.-KAPSTER. Molendijk. Santpoorterplein 1. H.H. KAPPERS. Nette leerling vergev. of aank. 2de bediende ge vraagd. Werktijd tot 7 uur. Flo- resstraat 9-11. Wij vragen voor spoedige in diensttreding EERSTE VER KOOPSTER voor de afd. confec tie. Uitsluitend prima krachten gelieven haai- schriftelijke solli citaties nvet referenties en recente foto te richten aan Gerzon, Hrl. Gevr. op conservenfa.briek te Beverwijk voor spoedige indienst treding een OP/JOHTERES voor de verpakklngsafdeeling. Br. met voll. inl. 1821 2 HANDIGE JONGENS bene den 18 jaar gevr. voor macshinale houtbewerking, zeer ruime ver diensten. 2 handige fabrieksmeis jes pi.m. 18 jaar. ruime verdien sten. Fa. R. Groot, Korte Hofstr. 2 NET JONGMENSOIÏ gevr. v. de afd. kruidenierswaren. Liefst met het vak bekend, Eigen Hulp, Zijlstraat 56. NETTE LOOPJONGEN en nette leerling gevr. Drogisterij van Eden, Gen. Cronjéstraat 49. LEERJONGENS gevr. om In vak te worden opgeleid. Luxe cartonnage Industrie ..Haarlem" Zuiderstr. 18 rd. Aant». 9-5 uur. Gevraagd: N AALSTER op maatateller en een leerling-naai ster. Br. met opg. verlangd sala ris 1S24. Gevr. een MEISJE voor ver koop in sigarenwinkel, v. direct. Ged. Oude Gracht 72. STOFFEERDER en vergev. leerling gevr. H. loon. Reseda- straat 1. Flinke MANGELSTERS en AANK. MEISJES gevr. Tram- kosten worden vergoed. Was scherij Beelen. Bleekerevaartweg 13. Heemstede. Goemans' Puddingpoederfa briek N.V. Raadhuisstraat 2. H.N. Wij kunnen nog eenige NETTE MEISJES plaatsen op onze ver- pakkingsafdeeling. Directe in diensttreding. Gevr. VERKOOPSTER of aank. verkoopster, in staat zelfst. op te treden. Eenige bekendheid niet het meubel- en tapijtvak ge- wenscht. Voorts goede hand schrijvende en in staat lichte ad- ministr. te voeren, event, dit ge makkelijk aanleerende. Midden standsdiploma gewensoht, doch niet vereisoht. Ultv, br. met opg. verl. loon 1832. Voor direct gevr. LEERLÏNG- OOIFFEUSE. v. Loenen Frères Ostadestraat 8, Tel. 14S51. ACTIEVE DAME gevr. die over eenigen vrijen tijd beschikt, geen colportage. Prettig werk. Br 1831. NETTE LOOPJONGEN gevr. ong. 16 J. Park-Apotheek, Kle- er,parkweg 13. Fa. Jacob de Vries. Smetlcstr. 1. Haarlem, vraagt voor haar zaak in huish.- artikelen, voor direct FLINKE VERKOOPSTER. Vak kennis strekt tot aanbeveling. Persoonlijk aanmelden 56 uur. TTMMERJONG.ENS gevraagd. Lange Margarethastraat 4-6. Personeel aangeboden Voor Huishouding MEISJE zoekt betrekk. in de huish. ben. 18 j. P.G. van 9-3 u. 1 omg. Cronjéstr. Br. 1861. NETTE DIENSTBODE. 41 j. b. z. a. v. d. en n. per 1 of 15 Juni van goede get. voorzien. Br. 1S39 B. z. a. jonge WERKSTER. Br. AHing. Olivlerstr. l 5. B. z. a. nette WERKSTER. Di. en Do. v. 9-5. v. g. g. v. Br. 1837 ZELFST. WERKKR. gezocht door meisje, 30 j. in inrichting ais juffr. i. d. huish. Eerder a'.s- zood. werlez. sew. stichting ..Bs- byhuis". Boekcnrodestr. 26. ilrl. Voor Bedrijf B. z. a. bekwaam STOKER, bekend met alle soorten stoom ketels. Br. 1847 Huizen gevraagd Wie is genegen een GEDEELTE VAN ZIJN HUIS OF VILLA, on gemeubileerd te verhuren aan echtpaar z.k. in het bezit van in boedel. Bij voorkeur Aerdenhout- Bentveld-Overveen-Bloemendaal of Heemstede. Br. 1694. Gezocht te Haarlem KLEINE FABRIEKSRUIMTE. Liefst aan water. Br. 1693. HUIS of gedeelte van huis te huur gevraagd Schoterstraat 35. Wie wil jongelui, die graag wil len trouwen, aan WONING hel pen? Br. 1690. Heemstede of omgeving. BO VENHUIS of gedeelte van huis. bev. 4 k„ badk., keuken, zolder gevr. voor echtp. z. k. Br 1689 Jongelui die gaan trouwen zoe ken BOVEN-, BENEDEN- of VRIJ HUISJE. Br. 1688. Jongelui die wenschen te trou wen zoeken een HUIS. 5 a 6 gul den per week. Br. 1664. Jongelui zoeken HUIS of ETA GE tot f 37 p. m. Haarlem of om geving. Br. 1663. BURGERHUISJE te koop gevr. direct van eigenaar. Br. m. prijs 1662. Wij willen trouwen. Wie heeft een HUIS voor ons. Br. met prijs- opg. 1661. Hulzen aangeboden GROOTE RUIMTE TE HUUR. geschikt voor fabriek, atelier, bergplaats enz. Telefoon aanw. Br. no. 1692 of Telefoon 19352. HEERENHUIS te koop centr., 14 k.. vrije poort, 150 M2. tuin. 17 mille. Br. 1695. Wie ruilt ETAGE, ben - of vrij huis omtr. Schouwtje voor bcn.- gedeelte v. vrij huis. Rijksstr.weg h.p. f 20. Br. 1666. HUIS. 6 k., op netten st.. in ruil aangeb. tegen ruim huis, gesch. v pension, bijbet. ong. f 2000. Br. 1665 Kamers gevraagd 2 Nette jongedames z. gez- GEM. ZIT-SLAAPKAMER in cen trum, een met middagkost. Pro- Duitsch. Br 1698 KL. RUSTHUIS gezocht v. oude dame. Billijke prijs. Br. 1697. Onderwijzeres vraagt GESTOF. ZIT-SLAAPKAMER met gelegen heid tot koken in het Z.W. der stad. Br. met prijsopg. 1696. Kl. gezin (3 pers.) vr. t, 1 Juni GEM. ZIT- EN SLAAPK. m zonn. tuin en gebr. van keuken, liefst in boschr, omg. omtr, S.poort Br. 1667. Onderwijzer vraagt per 1 Juni GEM. ZIT- EN SLAAPKAMER met pension Haarlem-Zuid of Heem stede. Br. met voll. inl. 1866. Kamers aangeboden —Te huur groote GEM. OF GEST. KAMER, str. w., 3 kasten m. p voor H. of D. of echtpaar op leef tijd. Wagenweg 126 r. BloemendaaL Te huur GE- MEUB. ZIT- EN SLAAPKAMER. Br. 1703. Te huur 2 GEZ. ZIT-SLAAPK. v. 2 D. of 2 H. of echtp. b.b.h.h.. ook afz., geen ber.. mooie stand Kleverlaan, bad, tel. m. of z. Br. 1702. ZIT-SLAAPK. prima pension (voll. maalt.) centrum stad f 55 p. m. Tevens groote 2 pers. Zit- slaapk. met badcel bij centr. en sta tion. Pr. voll. pension f 110 p. m. Br. 1701. Te huur 1 gem. VOOR-ZIT- SLAAPK. c. verw., goed pen? a f 15 p. w. Santpoort-Stat. Br. 1700 Agb. GESTOFF. ZIT- EN SLAAPK. voor Heer of Dame Dreef. H'stede Br. 1699. Aang. GEM. OF ONGEM. KA MERS met of z. pension voor di rect. Velserstraat 12 rood. Huisraad gevraagd Gevr. VLOERKLEED 3 x 4 in g. st. f 15 a f 20 Br. 1731. Te k. gevr EETSERVIES 12 pers., waschteil. afwaschbak, broodtrommel, rood. Br. m. prijs opg. 1707. Te koop gevr. TAFELKLEED. Prijs billijk. Br. 1706. Tc koop gevraagd een in goe den staat z. PLUCHE TAFEL KLEED. 2de Vooruitgangstr. 40. Gevr. 3 nwe of z.g.a.n. WOLLEN DEKENS cn 6 lakens, 6 sloopen en eenige handdoeken. Br. 1669. Huisraad aangeboden TE KOOP Louis Seize Salon kastje, verguld bronzen beslag, koperen inlegwerk. Boulle ƒ250. Santpoort-Stat. Vinkenbaan 34. Te koon -2-pers VEERENBED, gebruikt, ƒ100. Br. 1711. TE KOOP Vloerkleed 12 els J15. Lampekap met stang pr. ƒ4. Lange Veerstraat 9r. Te koop. een ELECTR. KROON TJE met drie kapjes, zoo goed als nieuw. Zandvaartkade 4 Heemstede. Z.g.a.n. 2 pers. OPKLAPBED te koop m. eik. ombouw. Cremer- Etraat 19. ANTIEKE RONDE TAfEL te koop. Tusschen 5 en 7 uur. Camp- huysenlaan 17 Aerdenhout. TE KOOP: Eik. Ameublement ƒ75100; Boekenk. ƒ37,5055 Theem. 40_; Dressoir ƒ75—125 Wringer ƒ15; 2 pers. eik. Led. ƒ50; Sal.taf. f2Q-r ,50; Kind led. /l7,50—25.00; St 5^7.51 5-25Gastafe' schem.lamp eik. ƒ15. Leldsche- straat 41. Contracten, geldinvordering huurzaken, requesten, enz Bur.' KRANEVELD, ZI3LWEG 21 (bij Zijlbrug) Kant. 9-5; 's av. 7-9; advies ƒ1 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7