<yO.V SUNLIGHT ZEEP HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK f 5.384.000.000.- Engelsch vliegtuig boven Haarlem. TRANSPARANTA DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ VVENDELMXJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 10) Bijna had hij een uitroep geslaakt, ook hier waren sporen van een grooten mannen schoen te zien. De sporen begonnen bij de deur en voerden in de kamer rond alle meu belstukken, tot aan het venster. Op enkele plaatsen waren de sporen ver ward, alsof de onbekende indringer was blij ven staan, om iets te onderzoeken, of om zich over zijn verderen weg te oriënteeren. Piet Homan bleef nadenkend op den drem pel staan, Een inbreker of een dief zou onge twijfeld alles hebben doorzocht en overhoop hebben gehaald. Alles wat bruikbaar was, zou hij hebben meegenomen en wat niet ge schikt was om mee te nemen, zou hij onver schillig over den vloer verspreid hebben. In dit vertrek echter heerschte. ondanks de verraderlijke voetsporen in de stoflaag, een pijnlijke orde. „Een vreemde indringer", mompelde de jongeman, „eerst haalt hij alles overhoop en dan bergt hij alles weer netjes op de plaats, waar hij het gevonden heeft. Werkelijk, een man met een ontwikkeld gevoel voor orde en regelmaat". Hij moest ondanks zichzelf glimlachen en nam zich voor, het geheele huis grondig te doorzoeken. De oude visscherswoning was niet groot Beneden waren er vier kamers en een keuken Boven twee kleine dakkamertjes. De smalle trap, die naar boven voerde, bevond zich in het achterste gedeelte van de vestibule. In de beide dakkamertjes, waarin zich slechts een smal ledikant en een kleerenrek bevond, kon hij niets bijzonders ontdekken Hier was blijkbaar niemand geweest sinds langen tijd, want de stoflaag op den vloer was nergens aangetast. Iets nieuws consta teerde hij pas weer, toen hij de kleine kamer betrad, welke zich naast de keuken bevond. In deze smalle kamer stond een bed; een waschtafel en een paar stoelen. Onder de vensterbank lag een hoopje verdroogde aarde en toen hij onder het bed keek, zag hij een verdorde plant, met aan de onderzijde de droge wortels. Bovenaan hing nog een stuk van een verwelkte bloem. Van de beide ven sterruiten was er een gebroken; de scherven ervan lagen voor een deel op de vensterbank, de rest onder het raam op den grond. Peinzend bleef hij een oogenblik ernaar kijken, toen mompelde hij zacht: „Het geval schijnt mij toch in het geheel niet zoo ge heimzinnig en spookachtig toe. De een of andere bandiet, die wellicht geld in dit huis denkt te vinden, heeft een ruit ingedrukt, en is door de opening naar binnen gegaan. Daar bij gooide hij een bloempot van de venster bank en veegde de scherven eenvoudig onder het bed, Toen hij de eerste maal geen geld vond, is hij een tweeden keer en misschien wel een derde maal teruggekomen Bij het laatste befoek moet hij de petroleumlamp van de commode hebben genomen om zichzelf bij te lichten", ruit naar buiten. In gedachten keek hij door den gebroken „Maar waarom zou de onbekende zoo dik wijls zijn teruggekomen? Zou hij er een vermoeden van hebben, dat er zich iets in dit huis moest bevinden, iets aan welks bezit hij groote waarde hechtte? Geld, of iets anders? Wie kon het zeggen. Hij dacht er aan, de politie van deze nach telijke bezoeken in kennis te stellen, maar tenslotte wilde hij liever zelf nrobeeren het raadsel op te lossen. De hoofdzaak was, te weten, of de indringer bij het laatste be zoek gevonden had, wat hij zocht, of dat hii onverrichterzake was weggegaan. Tn het eerste geval zou hij zeker niet meer terug komen, maar in 't andere was de mogelijk heid niet uitgesloten, dat hij binnenkort met den indringer in contact zou komen. Hij begaf zich weer naar de woonkamer •waar hij het raam open gezet had en keek naar'buiten. Boonstra en Leenders lagen nu in het zand van het duin en bespieddèn nog steeds met angstige blikken het huis, waarin de jongeman vertoefde. Ze schenen mei elkaar te overleggen, wat ze doen zouden. Piet Homan lachte spottend, toen hij hen zag. Zouden de beide lafaards moed genoeg hebben, om naar het huis te komen, cm te zien, wat er van hem geworden was? Hij wilde nog eenmaal probeeren. door te roepen hen over te halen, naar het huis te komen, Maar hij deed het niet. Als ze bang waren, dan moésten ze maar blijven, waar ze waren. Hij ging in den leunstoel zitten, die voor het venster stond en stak een sigaret aan. Nadenkend keek hij naar her strand en naar de wijde zee in de verte. Het water was langzaam teruggevloeid en breede strooken van het strand breidden zich voor zijn ooger uit. Op het nog natte zand glinsterden de zonnestralen, als wilden ze het zand in zui ver goud veranderen. Plotseling schrok hij op. Het strand was leeg: de beide vissehers waren verdwenen. Slechts een witte vogel fladderde om een prooi, die blijkbaar tusschen de natglan zende steenen kroop. Alleen het krijschend geschreeuw van den vogel en het verwij derde geruisch der golven drong tot hem door. Piet Homan voelde in zijn binnenste iets wankelen. Was het de nabijheid van Cris Boonstra en Klaas Leenders geweest, waar door hij zoo dapper en onbezorgd het oude vervallen huis was binnengegaan" Was hef nu eensklaps angst, wat hij voelde? Het kwam hem onverklaarbaar voor maar hij moest zichzelf bekennen, dat hij niet zoo gerust meer was, als tevoren, toen de twee vissehers in de buurt waren. Hij schrok op, toen hij tot de overtuiging kwam dat hij nu geheel 'alleen was, in het geheim zinnige huis met zijn raadselachtige voet sporen in het stof. Zelfs het gedwmgen lachje bevrijdde hem niet van een merk- waardigen druk. (Wordt vervolgd.) ONDERUNOE rvERZEKERINOS MAATSCHJPPII* Totaal verzekerd bedrag BEDRIJFSSCHADE EN HUURDERVING zijn twee oorlogsschaden, waarvoor géén Rijksbijdrage verleend wordt. Een ver zekering in AFDEELING E (verzekerd bedrag dezer afdeeling: 168 millioen gulden! is daarom van te meer belang. Deze Afdeeling is gevestigd te ROTTER DAM, Meent 106, Minervahuis, Tel. 34572. Gevolmachtigden voor Amsterdam: Fa. TOLLENAER WEGENER, Rokin 75-79, Telefoon 42006. Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER Groote drukte iu bollenland. Al het materieel van de N.Z.H. was in dienst. Het is gisteren weer buitengewoon druk ge weest, in de bollenstreek, want zeer velen ble ken den Hemelvaartsdag te hebben uitverkoren voor hun jaarlijksch bezoek aan de bloemen velden en zij zullen daar geen spijt van gehad hebben, want de bloemtapijten prijkten in vollen luister. Men kan genieten van een ongekend rijke kleurschakeering. doordat er niet alleen nog narcissen en hyacinten, maar ook vroege en late tulpen bloeien, hetgeen te danken is aan het koele weer, waardoor de bloeiperioden der verschillende bolbloemen vrijwel samen vallen. Honderden wandelaars en wielrijders bevolk ten de wegen in bollenland, maar het was weer de tram, die het grootste deel van de kijklusti- gen aanvoerde. Reeds vroeg in den ochtend was de drukte zoo groot, dat de N. Z, H. T. M. al haar materieel in dienst moest stellen. Tusschen Haarlem en Leiden werd om de twintig minu ten gereden en op de lijn Haarlem—Amsterdam werd een tienminutendlenst Ingesteld en des ondanks bleek het vaak niet mogelijk, alle reis- lustigen te vervoeren. Op de drukke halte plaatsen, zooals bij de Tempeliersstraat in Haar- iem, moesten dan ook speicale maatregelen worden genomen om de massa's passagiers te verwerken. Het was op een dag als deze natuurlijk niet te vermijden, dat er vertraging ontstond, maar men nam alle mogelijke maatregelen, om deze tot een minimum te beperken. Zoo reden de Leldsche trams niet door naar het station-Haarlem, doch keerden op het Houtplein weer terug, hetgeen 'n aanmerkelijke tijdsbesparing beteekende. Ook voor de spoorwegen was het gisteren een zeer drukke dag. IN HILLEGOM. Vooral in HUlegom was het gisteren weer enorm druk. Eenige duizenden menschen, die van de bollenpracht wilden genieten hebben hier in dit centrum van de bloembollenstreek een oogen blik doorgebracht. Daarenboven werd gisteren in Hillegom een zangconcours gehouden, waarvan de deelnemers tevens van de gelegenheid gebruik maakten om de kleurige velden te bezoeken. Vooral de N. Z. H. bracht velen naar Hillegom en tallooze reizigers maakten de speciale uitge zochte N. Z. H.-wandelingen. Ook de trekschuit van de V. V. V. had het weer zeer druk. Hon derden en nog eens honderden hebben van deze unieke gelegenheid gebruik gemaakt om de vel den te bezichtigen. EEN ERNSTIG ONGELUK, Omstreeks vier uur in den namiddag begon de terugtocht van de vele bollenbezoekers naar de steden. De trams reden af en aan om de rei zigers zoo snel mogelijk te vervoeren. In een der wagens bevond zich de 17-jarlge mej. A. B. uit Rotterdam. Zij gevoelde zich onwel en verzocht daarom of zij op het balcon mocht plaats nemen. Ter hoogte van de Leidschestraat maakte de tram echter plotseling een bocht om op het dubbelspoor te komen. Door den schok verloor mej. B. het evenwicht en viel uit den wagen. Zij kwam op de baan terecht, doch vlei noodlottiger wijze met het hoofd legen een paal. Met een érnstige hoofdwonde en een zware her senschudding werd zij in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden over gebracht, Het spreekt varjzelf dat dit voorval veel consternatie onder de trampassagiers ver oorzaakte. De politie te Hillegom stelde naar een en ander een onderzoek in. Tengevolge van het ongeluk ontstond in het tramverkeer een kleine ver traging. JAN KLAASSEN IN HET CONCERT GEBOUW. Op Hemelvaartsdag werd in het Concert gebouw een ouderwetsche kindermiddag ge geven met de poppenkast, een goochelaar en een clown, drie groote attracties voor een kind. De oude Nederlandsche poppenkast heeft zelfs in dezen tijd van de film voor de kinderen nog weinig van haar bekoring verloren. Vol spanning zitten de kleinen te luisteren en te kijken naar de altijd popu laire Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn, de groote helden van de poppenkast. Donder dagmiddag genoten de kleinen weer van de avonturen van hun held, die wederom met zijn guitenstreken den lach deed daveren d'oor de zaal. Ook de goochelaar, die zich „De Kinder vriend" noemde, mocht de harten der kin deren veroveren met zijn eenvoudige, voor de kleinen toch onbegrijpelijke en geheim zinnige trucjes. De clown, „Gijsje Goochem" bracht de zaal in opschudding met zijn frat sen. EXAMENS E.H.B.O. Voor het eenheids-diploma der Nederl. Ver, „Het Oranje Kruis" zijn geslaagd onze plaats- genooten de dames G. Bood. G. Eisinga, P. van Houweninge, H. Lycklama, E. J. E. Mar- gadant, W. M. v. d. Poll, A. Struik, M. Topper en J. Veelenturf en de heeren F. de Boer, J. Heemskerk, M. Imanse, J. Paling, P. Stolk. Verder zijn geslaagd de dames R. v. d. Berg Kolinsky, T. Bon, C. Klinkenberg en G. Ver- degaal, allen te De Zilk. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. In het bestuur der afd. Haarlem van de Evangelische Maatschappij is in de plaats van Ds. P. M. Foeken, die periodiek aftrad, geko zen Ds. I. P. v. d. Waal, Ned. Herv. predikant te Haarlem. VOORLOOPERS DER MODERNE SCHILDERKUNST. Voor de leden der Literaire Club hield1 de heer Ewoud de Kat Woensdagavond in het gebouw van de Haarlemsche Jonge- mannenvereemging een voordracht over de groote voorloopers der moderne schilder kunst. In zijn inleiding noemde hij het im pressionisme als reactie op de romantiek, die in de schilderkunst ten slotte te veel werd het zich laten gaan in de gevoelens. In het impressionisme kwam de zin voor de werkelijkheid, de realiteit, weer boven. De impressionisten vond men vooral in Frank rijk, waar de grooten als Manet, Renoir, De- gas e.a. leefden. Als reactie op het impres sionisme ontstond het neo-impressionisme en het pointillisme. Vervolgens ging spreker over op het eigenlijke onderwerp voor dezen avond: de groote voorloopers van de moderne schil derkunst: Paul Cézanne, Vincent van Gogh en Paul Gauguin. Cézanne, die een nieuwe kleurenharmonie in de schilderkunst wilde brengen, Van Gogh, die iets nieuws op psy chisch gebied en Gauguin, die een vernieu wing in de compositie en een teruggang tot het vlak wilde. De heer De Kat ging vervolgens wat die- Ëer in op de figuren van deze drie schilders. e kunst van deze mannen was te beschou wen als het begin voor de nieuwe richtin gen in de schilderkunst. Cézanne, die een grondslag legde voor wat veel later het cubisme zou worden de eigenlijke grond legger was niet hij maar Picasso en een nieuwe harmonie dn de kleuren zocht, Van Gogh, die dè groote expressionnist was en Gauguin, die het decoratieve en Idle compo sitie in de schilderkunst weer naar voren wilde brengen. SUNLIGHT ZEEP BLIJFT| STEEDS IN HAAR GEDACHTEN H. .1. VAN LANGEVELD. f Op 66-jarïgen leeftijd ie hier ter stede overleden de heer H. J. van Langeveld. ge pensioneerd commies der Ned. Spoorwegen. De heer van Langeveld was een bekende persoonlijkheid, die in het vereenigingsle- ven menigmaal van zijn belangstelling op verschillend terrein blijk gaf. O.m. heeft hij destijds voor de belangen van het bijen- houden in en om Haarlem veel nuttig werk verriaht, terwijl hij ook veel belangstelling voor Haarlemsohe kunst en oudheden aan den dag legde. De begrafenis zal plaats hebben Zater dag a.s. te 2. uur op de Alg. Begraafplaats te Haarlem. INBRAAK IN CONFECTIEFABRIEK. In een confectiefabriek te Haarlem is in den nacht van 6 op 7 Mei j.l, ingebroken, waarbij door de dieven een buit ter waarde van eenige duizenden guldens aan man telstoffen werd medegenomen. De Haar lemsche reoherche slaagde erin de daders vier Amsterdammers en twee mede plichtige Haarlemmers aan te houden en de gestolen stoffen in de woning van een der Haarlemmers terug te vinden. De daders zijn aan de Duitsche ipolitie over geleverd. aangezien het hier een diefstal in een Duitsch bedrijf betrof. DE EERSTE ZWEMMERS TE WATER. De Haarlemsche Gemeentelijke Bad- en Zweminrichtingen hebben vandaag hun deuren geopend voor het publiek en reeds vroeg in den morgen kwam een eerste moedige zwemster met schuchtere schreden het zwembad binnen om zich te water te begeven. Behalve deze koene zwemster, die ieder jaar opnieuw een der eerste bezoek sters van het gemeentelijke zwembad aan de Kleverlaan is, waren er hedenmorgen in de beide zweminrichtingen aan de Hout vaart en de Kleverlaan slechts enkelen die zich hadden laten verlokken door de aangekondigde opening en enthousiast ge noeg waren om een weinig waterkoude te trotseeren. Merkwaardig is het altijd te constateeren, dat steeds weer de dames de moedigsten zijn en het eerste de sprong in het nat durven wagen. Maar de heeren zullen ook komen, al is het misschien met bibberende beenen en kippevel! Ook het Heemsteedsche zwembad is ge opend. Reeds den elfden Mei konden de eerste zwemmers daar hun hart ophalen en ook de volgende dagen was het bad voor 't publiek toegankelijk. Toch zal de feite lijke opening eerst Zaterdagmiddag 16 Mei plaatsvinden en wel des namiddags om vier uur door den voorzitter van de propaganda- commissie van de H.P.C. en den voorzitter der vereeniging. De clubvlag zal dan plech tig in top worden geheschen, waarop een groote gezamenlijke start zal plaatsvin den. Groote gift van den Rijkscommissaris. Voor talentvolle kunstenaars. 's GRAVENHAGE. 15 Mei. De Rijks commissaris heeft de afdeeling beeldende kunst van het departement van Volksvoor lichting en Kunsten een bedrag van 50.000 ter beschikking gesteld, dat besteed moet worden voor steunverleening aan talentvolle Nederlandsche kunstenaars. Dinsdagavond heeft een Engelsch vlieg tuig koers gezet naar Haarlem. Het vliegtuig streek over Haarlem-Noord en beschoot een aantal personen, die aicli op straat be vonden, met het gevolg, dat drie hunner awaar en twee lloht gewond werden. Alle ge troffenen werden naar een ziekeninrichting overgebracht. Wederom hebben we het dus weer hier ter stede ervaren: dat onschuldige burgers het doelwit vormen van de Engelsche pilo ten, die uit het wolkendek omlaag komen schieten en blijkbaar niet beter weten te doen dan schieten op een volkomen arge- looze bevolking. Het kan niet laffer, niet misdadiger. Een aanval op een voor de oor logsvoering belangrijk o'bjeot kan een on vermijdelijk onderdeel van het krijgsbedrijf vormen. Dat daarop gesohoten was, zou iedereen begrijp.en. Wat echter te zeggen van het schieten op rustig wandelende meneahen die in den avondstond zich over straat bewegen? Hier is zelfs geen plaats voor de gedachte aan oorlogsbedrijf. Dit is kortweg duivelswerk, werk van misdaad en verdwazing, dat in vredes- noch in oorlogs tijd eenige redelijke motiveering zal kun nen vinden. Ieder rechtschapen menscli zal dit moeten beamen. Wordt het ook ingezien door hen. drte zich zooveel beloven van de komst van hun En gelsche „vrienden"? Ze hebben dan opnieuw b(j ervaring kunnen bemerken, wat Engel sche hulp voor Nederland beteekent: het beschieten van werken des vredes eu dood of verminking van onschuldige landge- nooten. Er komt weer havermout! Vanaf 17 Mei a.s. 's GRAVENHAGE, 15 Mei. De secre taris-generaal van het departement van landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende de distributieperiode van 17 Mei tot en met 13 Juni a.s. bon „307 al gemeen" naar keuze recht geeft op het koopen van 250 gram peulvruchten of 250 gram havermout. Zooals bekend, is gedurende eenigert tijd geen havermout meer gedistribueerd, doch zijn in plaats daarvan peulvruchten be schikbaar gesteld. Hierin is dus thans in zooverre wijziging gebracht, zij het in be perkte mate. Het betreft hier namelijk den verkoop van restantvoorraden. Uitreiking nieuwe bonkaarten 's-GRAVENHAGE, 15 Mei. De Secretaris- Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt bekend, dat de distributiediensten der gemeenten wuar men in het bevolking?rujis;er is ingeschreven tegen overlegging van de stamkaart en in ontvangstneniirg van een bon van het Inleg vel, gedurende het tijdvak van 25 Mei tot en met 13 Juni a.s. op nader te bepalen tijdstip pen de bonkaarten voor voedingsmiddelen 7e periode 1942, Derevens nieuwe aardappel- kaarten, welke gebruikt zi llen worden van 28 Juni tot en met 8 Augustus a.s., zullen uit reiken. De diensten zullen uitreiken: Aan houders van een inlegvel KI of LI. een bonkaart K104 of L104, benevens een aardappelkaart EN, welke de nummers 33A, 34A, 36A tot en met 39A bevat, van elk num mer twee bonnen. Aan houders van een in legvel K2 of L2 een bonkaart K204 of L204, benevens een aardappelkaart EP, welke drie bonnen met dezelfde nummers als de EN- kaart bevat. Aan houders van een inlegvel K3 of L3 een bonkaart K304 of L304, benevens een aard appelkaart EN. Aan houders van een inlegvel K4 of L4 een bonkaart K404 of L404, benevens een aard appelkaart EQ, welke één bon van de op de EN-kaart voorkomende nummers bevat, Houders van L-inlegvellen zullen ditmaal geen toeslagkaarten voor aardappelen ont vangen. Voorts zullen ditmaal aardappel telers wel een aardappelkaart ontvangen, met uitzondering van die telers, die vroege aard appelen verbouwen. De distnbutiediensten zul len de brood-, respectievelijk vleeschkaarten van zelfverzorgers voor brood of vleesch in houden, evenals de melkkaarten van kinderen van melkveehouders. De aandacht wordt erop gevestigd, dat zij, die geboren zijn in de maand Juli van de jaren 1921, 1928 en 1938 hun inlegvellen moe ten ruilen, vóór zij hun bonkaarten in ont vangst nemen. Voorts wordt er op gewezen, dat men on middellijk bij de uitreiking der bescheiden dient te controleeren of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, heeft ontvangen, aangezien latere reclames niet in behande ling kunnen worden genomen. De distribu tiediensten zullen voor deze controle de noo- dige gelegenheid geven. PERSONALIA. Bij de Woensdag j.l. in de kweekschool te Heerlen gehouden examens voor kraamverzor- ging is geslaagd mej. C. A. M. de Brouwer uit Haarlem. STADSKWEEKTUIN VOOR HET PUBLIEK GEOPEND. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar de gemeentekweekerijen aan de Kleverlaan gedurende enkele weken voor het publiek opengesteld worden en wel van 16 tot en met 31 Mei, des morgens van 10 tot 12 uur, des middags van 2 tot- 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur. TRANSPARANTA is geen surrogaat maar een zuiver aardappelmeelproduct, dat ook na den oorlog blijft. Vraagt ons receptenboekje. cuJuAjGLppd&bfHOca N.V. ■H. A. SCHOITEN'S AARDAPPELMEELFABRIEKEN 1 GRONINGEN FOXHOLBBI „De Nederlandsche Volkshuishouding." Orgaan van het Economisch Front. (Van onzen Haagschen redacteur) Het eerste nummer van „De Nederland sche Volkshuishouding", tijdschrift voor het Economisch Front is, als orgaan van het bedrijfsleven in het nieuwe Nederland, ver schenen. De leider van het Economisch Front, Mr. M. M. Rost van Tonningen, geeft in zijn inleidend artikel de houding van de leden van het Front als volgt weer: „Toen, na de bezetting van ons land. de re geering en het parlement der sabotage uit Nederland waren verdwenen, toen de Jo den, die hier de lakens uitdeelden, althans gedeeltelijk onschadelijk waren gemaakt, kwam de weg vrij voor een opbouw ten bate van ons volk. Volkshuishoudelijk ge zien, was het belang van ons volk gediend door aan allen, die eerlijk wilden medewer ken aan den strijd, de kans hier toe te bie den. De misleiding van ons volk is zoo groot geweest, dat wij niet kunnen verwachten het met één slag voor de Nationaal-Socialisti- sche idee te winnen. Wij moeten eiken goe den Nederlander door onze standvastige houding, onze onkreukbare eerlijkheid en onze werkkracht, door de onwrikbare over tuiging. die ons bezielt, weten te winnen. Wij reiken derhalve aan deze volksgenooten eerlijk de hand." In een uitvoerig artikel schetst Mr. Rost van Tonningen verder de organisatie van de Nederlandsche volkshuishouding, zooals die thans bijna voltooid is en de plaats van deze volkshuishouding in de Europeesche ruimte. De heer F. B. J. Gips wijdt een be schouwing aan den Nederlandschen handel :n den loop der tijden. De organisatie van :1e Nederlandsche nijverheid wordt door den heer L. P. Krantz onder de loupe genomen. Ten slotte schrijft de heer H. C. van Maas dijk over de anseering van het Nederland sche bedrijfsleven en Mr. F, W. A. de Koek van Leeuwen over de reorganisatie van de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Vooraan in het tijdschrift is een lijst van sectieleiders van het Economisch Front op genomen. In Haarlem en omgeving wonen de volgende sectieleiders: de heer W. Kruijs- hoop te Aerdenhout (voedingsindustrie en handel voedselvoorziening), W. Vermeer te Haarlem (chem. en pharmaceutische arti kelen-handel), J. M. van Heijningen te Overveen (bouwmaterialenhandel). P. J. Groeneveld te Aerdenhout (electr. techn. art. handel). Mr. F. W. A. de Koek van Leeuwen te Heemstede (koloniale producen ten en Kamers van Koophandel). Z ANG CONCOURS. Bij het op Hemelvaartsdag te Hillegom gehouden zangconcours behaalde het Chr. Gein. Zangkoor „Zanglust" Dir. de heer K. Zeilmaker, mot 317 punten een eersten prijs. Burgerlijke Stand HAARLEM 15 Mei 1942. BEVALLEN: 11 Mei. J. M. van Oei—LassoolJ, d.; 13 Mei. j. Tadema—Sporry, cl.; p Kleefman—Sminla. d.; 14 Mei, M. M. Dogger— Plerkes, d.; M. Treffers—Koningen, d.; E. J. H. Zegwaart—Kingma, d.; B. Wesseilng—Bol, z.; M. Jansen—Geutskens. d.; M. van deii Bos—Strik, d.: E. Waldemaier—Aangeenbrug, d.; 15 Mel: K Blansert—Koning, z.: M A. J. Westerhuls—van Gestel, d.; P. m. van den Berg—van Es. d J A. M. Suasso de Lima de Prado—Nederkoorn, d OVERLEDEN: 12 Mel. W. Hogervorst, 63 J„ sta tionsplein; A. Kroes, 67 Kampersingel; J. van der Kroft, ao j„ Gasthuislaan: 13 Mei. J. E. M. Roling. 74 j Engelszstraat; H. J. van Langeveld 66 j„ Gasthuissingel; D. J 3 m„ z. v. J. J Wou denberg. Kedoestraat. ONDERTROUWD: 13 Mei. T. M. J. Funke en H. Dikkeboom; N. H. Roozen en A P. Schelle- man; F. J. Gosselink en P. C. Beerthuizen: T J. v. Esmond en H. A. Kaestner; B. van Straaten en G J. C. Dernison; D. v. Dokkum en M. Brals; G. J. Prins en J. Baars; A. R. de Jong en E. Harmeljer; II. Sehuddebeurs en H. M Sparre- boom; J. G. Willemse en C. A. Braakman; J. A. Geleljns en O. Rijkers; R. Groenendaal en G. Schouten; J j. Timmer en D. van Leiienhorst: H, Wesseilng en S. C. Rlege; j. N. van Staveren en H. Bruesslng; C. A. Inpijn en E. P. Droog; W. M. F. Jansen Steenberg en M. E. G. v. d, Valk; H. J. Sluiters en j. Behr; 15 Mei. J. p. Blauw en E. de Heer Kloots. GEHUWD; 13 Mei. N. Funcke en A. W. v. Oers; 7, F. J. Sweerts en A. S. de Vries; J. W. Droog en J. H. Disco; C. J. van Poppelen en M. P. E. Glesen; J. H. van Puivelde en C. v. d. MelJ; A F. C. de Zwart en M. G. Kollmeijer; J. Steenken en W. C. van den Berg; J. Stam en J. Klingers; A. van Doorn en J. J. J. Plgmans; j H. van Driest en E. v. Zetten; W. van Wort en W Biesbrouck; L. P. Roest en E. Albers; J. Tjeertes en M. de Jongh. C. Zwart en C. M ter Laare; L. de Ridder en G. Vermeer; H. Spee en A. J. NeijsselJ. Honcoop en P. A. M. van Lies hout; B. Bos en M. J. A. Tlessellnk; A. Aartsen en A. M. Haldenbach; W. Kenselaar en H M. Brakel; P. B. M. van den Eijnde en F. J. Meijer; W. Straatman en N. M. v d. Broeke; P. v. Gooi en A. S. v. d. Laar. de Vries; H. M. Diermanse en P. G. de Vries; Bijnagte en A. van Wichen; B. v. Dijk en F. Kamphuis; J M. A. Kerssens en E. A. H. van der Meer; C. Koedam en G M de Haan; J. J. Geljssen en J. G. Houtzager; F. K. Bartels en A. M. van den Boogaard; F. Jansen en A. Oosterhof; 15 Mel, R. J. M. Bootz en E. E. E. M. Nleuwonhuljs. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEIf voor de Provincie Noord-Holland. SCHEUREN VAN GRASLAND. Schriftelijke verzoeken om uitstel van het scheuren van klei grasland tot Augustus 1942, met verplichting dan koolzaad te gaan verbou wen. worden na 18 Mei a.s. niet meer in behan deling genomen. De bedoelde verzoeken moeten gericht zijn aan mijn nieuwe kantoor, adres Voordam 5 te Alkmaar. DE PRODUCTIECOMMISSARIS OOR NOORD-HOLLAND. INLEVERING PEULVRUCHTEN. De aandacht van alle telers van Akkerbouw producten in Noord-Holland wordt nogmaals ge vestigd op het feit, dat vóór 1 Juni a.s. alle granen, zaden en peulvruchten bij de P.I.C.A. dienen te worden ingeleverd. Het ls derhalve verboden na 1 Juni nog pro ducten als bovenbedoeld, uitgezonderd de hoe veelheden waarover een toewijzing voor eigen gebruik werd verstrekt, op de bedrijven of elders in voorraad te hebben. Het In voorraad hebben van deze producten na I Juni zal worden gestraft, terwijl tevens zonder eenige formaliteit tot Inbezitneming zal worden overgegaan. DE PROVINCIALE INKOOPCENTRALE VAN AKKERBOUWPRODUCTEN VOOR NOORD-HOLLAND. AANSLAG VEELEVERING 1912. Alle aanslagen voor de nieuwe veeleverlng 1942 zijn verzonden aan de veehouders. Het verdient wellicht aanbeveling ln het kort de richtlijnen waarop deze aanslag Is gebaseerd uiteen te zetten. De aanslag wordt geheven van het totaal aan tal stuks jongvee en ouder vee, hetwelk met de December-Inventarisatie op het bedrijf werd aangetroffen, met Inbegrip van vee bij anderen lngeschaard of opgestald. Het wordt onderverdeeld in: Rubriek I mannelijk en vrouwelijk Jongvi*. Jonger dan 1 Jaar; gust Jongvee 1—2 jaar en ouder dan 2 Jaar; mestkalveren cn ander mest- vee beneden 1 Jaar. Rubriek II drachtig Jongvee 1—2 Jaar en ouder dan 2 Jaar; melk- en kalfkoclen; mest en weldevee. Het totaal aantal Jongvee van rubriek I vormt grondgetal I nadat ls afgetrokken bet Jongvee, dat nog voor 1941 moest worden geleverd als mede de geregistreerde stierkalveren. De aanslag op het Jongvee is vastgesteld op 220 kg. per dier. Het totaal aantal stuks ouder vee van rubriek II vormt grondgetal II nadat is afgetrokken het aantal contracten waarvoor contractueel een koe moet worden geleverd alsmede oude leverlngs- plicht van 1941. Op het totaal aantal stuks vee van grondgetal II (ouder vee) ligt een aanslag van 112 kg. met dien verstande dat de 2, 3. 4 en 5 houders moe ten leveren respectievelijk 40, 100. 250 en BOO kg., derhalve zullen de houders van 6 of meer koelen 6 of meer maal 112 kg. moeten inleveren. Het minimum aantal te leveren koelen ls vast gesteld op 19 van grondgetal II. Op de groote bedrijven zullen eventueel kalveren niet wor den aangeslagen als het minimum aantal te leveren koelen bedraagt, terwijl voor de kleine bedrijven met 3 of 4 koeien eveneens aftrek wordt verleend voor een kalf Indien dit aan wezig was. Derhalve zullen veehouders met een of twee koelen en een kalf voor dit kalf wel een aanslag krijgen daar dit voor aanfok niet wordt vrijgesteld. LANDBOUW-CRISIS-ORGANISATIE VOOR NOORD-HOLLAND. PAARDEN. Tn aansluiting op onze vorige publicatie be treffende de door het Veo- en Vloeschaankoop- bureau erkende agenten vermelden wU onder staand de namen van degenen, die eveneens in het bezit van een erkenning zijn gesteld: R. v. Baart. Noorderstraat 14, Hoorn. R. B. Brouwer. Naarderstraat 31. Hilversum. L. K Vader, Schagerbrug F 101. Stolpen. R Vader Czn., Woudmerk F 61. Dlrkshorn. K Stammis, Wijk G 169, Heerhugowaard. N.V. Amsterdamsche Rijtuig Mij.. Overtoom 399. Amsterdam. J. M NJjssen. Berkenlaan 4, Blarlcum. H. Burger, Velserweg 134. Amsterdam. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat voortaan tedere Vrijdag, voor zoolang dit noo- dlg is, een dergelijke publicatie in de Offlcieele Landbouwmededeelingen zal worden opgenomen. VERBOD TOT VERHANDELEN EN AFLEVEREN VAN STROOVLAS. In aansluiting op het persbericht van hel R.V.V.O. wordt nogmaals aan belanghebbenden ter kennis gebracht, dat het aan exporteurs niet meer Is toegestaan stroovlas aan te koopen op de namens de N.A.C. door de Stichting van Ne derl. Stroovlasexporteurs uitgereikte machti gingen. Telers cn'of handelaren mogen dus geen stroo vlas meer verkoopen op vertoon van deze mach tiging. Van de reeds aan exporteurs verkochte partijen voor export mag aflevering nog plaats vinden. Voor het verkrijgen van toestemming tot ver koop en aflevering van stroovlas aan Nederl. Vlassers is de volgende regeling getroffen. De reeds vóór 30—12 '41 en daarna op vergun ning door telers en/of handelaren aan vlassers verkochte partijen, mogen slechts worden afge leverd tegen in ontvangstneming van een mach tiging tot afname van deze partijen. Deze mach tiging moet door de betrokken vlassers worden aangevraagd bij de ondervakgroep „Vlasbower- kende Industrie", Schtedamsche Singel 50 E te Rotterdam, Postbus 1149. Voor zoover door de N.A.C. aan telers en han delaren reeds ontheffing van het afleveringsver bod is gegeven, kan op die ontheffing nog afge leverd worden. Voor door vlassers nieuw aan te koopen partijen geldt, dat deze tot 15 Mei van handelaren uit do door hen aangekochte, doch nog niet doorver kochte partijen mogen koopen op een aankoop vergunning, welke door den vlasser aangevraagd en aan den handelaar moet worden afgegeven Bij aflevering moet tevens de bovenbedoelde machtiging tot afname worden ingenomen. De aankoopvergunning moet eveneens worden aangevraagd bij de ondervakgroep „Vlasbewer- kende Industrie". Na 14 Mei kunnen de vlassers tegen afgifte van de aankoopvergunning nog slechts koopen bij de Stichting Nederl. Stroovlasexporteurs, gevestigd tc Rotterdam, kantoorhoudende te Groningen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Offlcieele Landbouwmede deelingen" No. 17. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. OVERNEMEN VAN NUCHTERE KALVEREN. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op slachtveemarkten en leveringsplaat sen op 16 en 25 Mei niet zal kunnen geschieden. VERBETERING In on.s vorig nummer vermeldden wij het HF. jubileum van den heer J. v. d. Laan. Daarin stond dat do a.s. Jubilaris bakker bij v. d. Linden's Bakkerijen is. Dit is on juist, De heer v. d. Laan is bij genoemd be drijf hoofdboekhouder. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm 8 ct Niet vooruit bet p mm 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct Niet voojult bet. p. mm 8 ct minimum 6 mm Klefne Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet p mm. 12 ct minimum 6 mm max 30 mm Lessen •- SANTPOORT-DORP. Rijwer ken van l'eerl. door hoofdond. Br. 1871. ENGELSCH-DUITSCH schrift lessen, vLot spr, en schr. m 8 mnd t 2 p. ni. Middenstandsdipl. (alg 'ontw.) f 2.85 p. mnd. Boekh. of Nederl. taal en eorresp. f 1 p. m Ned. Talen Inet. Burg. Meinesz- laan 62, Rotterdam. Gevraagd PRIVAATLESSEN steno en typen, liefst door Dame te H'stede. Br. 1913. Personeel gevraagd Voor Huishouding FLINK ZELFST. MEISJE ge vraagd van s.30 tot 4 üur. Mid denlaan 62 bij de Blauwe brug. HANDIGE HULP gevr. voor heele dagen. De Genestelweg 10, Bloemendaai NET R.-K. MEISJE gevraagd voor de morgenuren 8-2 met mid dagmaal. v, g. g. v. Middenweg tl4. Haarlem-N Gevraagd: nette N V\TSTER verstel- en verandei-werk, Zandvoortschelaan 175, Il'stede. FLINKE WERKSTER gevr. 1 maal per week. Mevr. v. d. Horst, Rijksstraatweg 75. Direct gevr. besch. HUIS HOUDSTER hij wedn, met klein gezin g. k. koken enz. v. g. g. v. lp aanw. Br. met ref. i960 Hen nette ongehuwde WERK STER gevr. voor Woensdag en Vri.fd, van 9-5 u. Hazepaterslaan l In kl. gez, z. kinderen wordt :ot pl.m, 4 uur gevr. een zeor ■letle HULP IX DE HUSH. Bok. met alle voork. bez.boden. Lauril- lardlnan 2. Santpoort-Stat. NETTE WERKSTER gevr. v. 9-5. Middenweg 109 H.-N. Mevr. van de Bunt, Duinwijk- weg 1, Bloemendaai. zoekt per 1 Juni in haar gezin met 8 kinderen PL. ME IS JE-ALLEEN. Liefst P.G, v. g. g. v. Goed loon. HUTSNAAISTER gevr. goed verstellen en kindergoed maken. Jan Haringstr. 34. Na 7 uur n.m. NET DAGMEISJE gevr van I uur. 16 a 17 j. Zondags vrij. Rutte Jr. Kleverlaan 56. H. IX DE HUSH. gevr. in ge. zin v. 4 pers. Mlddagk. Zond. vri Garenkokerskade 42. Gevr. 1 Juni of later FLINKE DIENSTBODE voor d. eji n„ zelf standig k. w. en k., kat, en zw. dr en v. g. g. v. Goed loon. Mev; Marlet. Koninginneweg 49. Hrl BURGERMEISJE gevr, voor alle huish. bezlgh. v. dag en nacht Mevr. Koreman. Willemspark-weg 62hs, Amsterdam. Gevr. flinlc DAGMEISJE voor Ohr, gez. v. 2 p. v. 9 tot pl.m, 4 u. 's Zond. vrij met middagmaal. Mevr. Van der Schuur, Beefcho- venlaan 2 5, Heemstede. ERV. KINDERJUFFROUW gezocht ln Aerdenhout v. 2-8 uur oed k. naaien, strijken, liefst diploma Tess. of K. en O. Brie- '030 HANDIG MEISJE v. 1 30-5.30 f Werkster goed loon, Mevr. I-I, de Ruyter. Vrtyburglaan 4 0. Over_ Gevr. te H'stede nette heldere WERKSTER. Maand.ochtend en Donderdag heele dag, Mevr. Hoo- f. Troelstrastraat 30 bij Glipperweg. Gevraagd beschaafde JUFFR. v. h. h. voor de ochtenduren ge in 2 p. Br, 2026 IEMAND GEVR. om 3 x p. w. aardapp. te schillen. Adres bur. •an dit blad. DAGMEISJE gevr. z. k. w. v. -5.30 u. Zondags vrij. Hoog loon. Prins Hendrikl. 68. Over veen. NET MEISJE gevr. 1 5 Mei of 1 Juni, gez. z. k. v, d. e. n. Goed loon en aangename condities. Aanmelding na 7 uur, anders na tel. afspraak. Westerhoutpark 28 Tel. 12879. NETTE WERKSTER gevr. v. heele of halve dagen. Iepenrode- straat 4. Nette R.-K. WERKSTER ge vraagd. bij voork. Dinsdag. Mevr. Luyten. Prinsen Bolw. 5. Hrl.' MEISJE gevr. voor heele ot halve dagen. Westerhoutstr. 50. Voor direct gevr, NET MOR GEN MEISJE v. 8.30-12.30. Zon dage vrij. Or. Nassau 1. 106. Over veen, bij Stoop's Bad. FLINK MEISJE gevraagd, van 8-5 of 7 uur, Zondags vrij. Hout man. Wagenweg 25. NET METS.TE gevr. van 8.30- '30 u. leeft, pl.m, 16 Jaar. Mr. Cornelisstr. 21. HELDERE WERKSTER gevr. Woensdags en Vrijdags 's mor gens van 9 tot 1 uur. Prins, Scho- terweg 23. Gevr. HULP IN DE HUSH. 4 uur, met mlddagkost. Adres: Barre voetestraat 17 rood. KINDERMEISJE gevraagd 14 tot 15 Jaar. Br. 2015. NET MEISJE gevr, niet ben. 17 jaar van 8.30-3 uur. Klever parkweg 129. NETTE WERKSTER gevr, v. g. g. v, voor halve dagen van 8.30 tot 12.30 uur. Bosch en Hoven- straat 14. JONG MEISJE gevr. voor huish. en winkel leeft. 16 a 17 j. Jansstraat 15. Gevr. bekw. NAAISTER P.G. eenm. per w. v. nieuw-, veran der- en verstelwerk. Cloosterweg Heemstede. Gevr. NET MEISJE v. dag of d. en n. fl. loon. N. Stationsweg 28. Bloemendaai. Tel. 24138. Gevr. een NET MEISJE voor d. of d. en n. Goede behandeling Br. 2009 FUNK DAGMEISJE gevr. hoog loon. Kl. Houtweg 29. NETTE WERKSTER gevr. v. l heele of 2 h. dagen p. week Mevr. Goeden, Kleverparkstr. 11. MEISJE v. d. morgenuren gevr, ln doktersgezin. Aanm, Van Edenstraat 15 Tel. 1 7264. Gevr. KEURIG MEISJE v. d. en n. in kl. gezin, beslist zelfst. k. w. Aanb. na 7.30 u. De Zwart. Meer en Boschlaan 12. H'stede. MEJ. MOSER, Raainvest 47, Tel. 11684, vraagt en biedt aan alle vrouwelijke dienstpersoneel, ook heele en halve dagen en huis knechten. R.K. DAGMEISJE gevr. van 9 tot 5 of 7 uur met volle kost. Tetterodestraat 65. Gevr. voor spoedige Indienst treding een flinke DIENSTBODE oor dag of d. en n, fl. loon. v. g. g. v. Verspronckweg 110. FL. MEISJE gevr. voor heele dagen of d. en n. Hoog loon. Bloemstraat 17, IJmuiden. Gevr, net zelfstandig DAG MEISJE. Haarlem-N. Hoog loon. Br. 1 995. MET. MOSER. Raamvest 47. Tel. 11684, vr. en biedt aan alle hulsh. personeel, ook huisknech ten, ook heele en halve dagen. Voor Bedrijf EERSTF. IIEERENKAP- PERSBEDIENDE gevr. Vak- en Handelskennlsdlplo'tna vereischt. Hoog loon en veel verval. Brie ven 1902. Gevraagd: NETTE MEISJES voor strijken, mangelen en per sen. Met vergoeding van tramgeld Wassoherlj Peeper korn. Blee- kersvaartweg 39. Heemstede. —NBr MEISJE gevr. Wasscherij ,De Toekomst", Kennemerstraat 1, Haarlem. APOTHEKERS - ASSISTENTE gevraagd, liefst pas geslaagd, ge negen eerst 3 maanden te volon- tairen. teneinde zich in te wer ken. Werktijd 8 uur daags, om de S weken Zondags- en avonddienst Br. met verlangd salaris 2068 KAPSTERS. Aank. kapster gevr. goed kunn. manicuren. Br. 2055. FLINKE JONGENS gevr. pl.m. 16 jaar voor Mulit timmer- en schilderwerk. Aanm. tuss, 8 en 5 uur. Havenstr. 53. H'stede. Wasscherljkantoor vraagt MEISJE voor eenvoudige kantoor werkzaamheden. Goed handsehr. vereischt. Br. 2060 SPORTFONDSEN BAD. Bad- meisje gevraagd. Gevraagd: nette JUFFROUW voor winkel en huishouding, niet ouder dan 20 jaar. P.G. voor Ban ketbakkerij Br. 205 8 Gevr. NET MEISJE voor win kel en bulshouding IS a 20 jaar. Aanmelden na 6 uur. A. v. Ve:zen. Gen. Cronjéstraaf 65. Voor ons atelier vragen wij AANK. NAAISTERS en LEER LINGEN. Pers. aanmelding tus schen 10-12 uur. Verwulft 5. Gerzon. MEISJE GEVR. voor strand- bedrijf. Br. 2062. Gevraagd tegen 26 Mei wegen» huwelijk van tegenwoordige een flinke ongehuwde WERKSTER voor het schoonhouden van kan toren enz. 's avonds van 5 tot S uur. Zaterdags van 7 3e toi 3.30. Aanmelden na 7 uur. Ged. Oude Gracht 65. Gevr. perfecte DRAAIER EN BANKWERKER, electrisch kun nende lasschen. Brieven en ge- tulgschr. 2053 KAPSTER gevraagd, voor tij delijk of vast. beslist goed kun nende onduleeren. Maison Oer- lemans. Kennemcrlaan 59. IJmui den. Tel. 5538. Gevr. FLINKE NETTE JON GEN. leeft. 16 j. werkzaam la melkbedrijf. Aanm. av. na 8 u. bij M. Dodenhuis, Tempeliersstr. no. 22. Gevraagd: NETTE JONGEN voor loop- en magazijnwerk. niet ouder dan 16 jaar. Br. 2051 FL. JONGEN gevr. leeft. 14-15 J. voor loop- en magazijnwerk. C. v. LoniJ. Zandv.laan 160. Aerdenh Op lampekappenateller kun nen geplaatst word»n NAAI- STERS, bekwame, aank. en leer lingen. Aanm. Spaam» 6s van S tot 5.30 uur. Gevr. \VTNKE1.MKIS.TF KINDERMEISJE. Br. 2047 Word' gevr voor direct Iemand met SCHRIJFM.ACH. om partic, correspondentie te verzorgen ah? bljverd, Br.' 2046. StoomwMssoherlJ vr. bekwame TIOOfd.TUFFR. v. mangel en strljkafd. ZIJ die geen leiding k. geven behoeven niet te refl. Te vens twee bekw. mangelsters en meisjes v. 15-17 j. Br. 204 5 Gevr. een FIETSKXECÏIT. Aanm. Apotheek Grijseels en Van Hees, Lange Veerstrnat 19. JONGEN GEVR. 16 jaar, ex peditie 10 tot S uur. Hoog loon. Goed hekend H. en O. Aanm Florastraat 16. 7-8 uur. LEERLING-RI.FWTKLHER- STELLER gevr. 15 jaar. bij P. Kerssens. Aanmelden Maasstr. 4 of J. GIJzenkade 261 H.-N. H.H. KAPPERS Gevr. 2e Bed Hoog loon. P. Krugerstr. 14. IJZERWAREN. Gevr. voor direct Bediende goed op de hoog te niet het ijzerwaren- en gcrced- schappenvak, prima verkooper Br. met uitv. lnl. 1997. Ge\r. AANK. K Aï'STEIt. Mary v. d. Horst. Rijksstraatweg 7 5. Leerling of aankomend MO. TOK. EN RÏJWTFLMONTEUR gevraagd. C. van Maren en Zn Overveen. Personeel aangeboden Voor Huishouding B.z.a. voor direct not 1-TUESOH MEISJE v. d. e. n. v. g. g. v. liefst bij Frle.sche menschen niet huiselijk verkeer en goede behan deling (niet bulten de stad). Br. 2068. B. z. a. NET MEISJE 21 J. voor do huish. of winkel-hulsho-uding -l/i Jaar als zoodanig werkz, ge weest, Brieven 2067. JONGEDAME, 2 4 Jaar. v. g. h. alg. ontw.. muzikaal (plano), zag zich gaarne gepl, voor de huis houding of bij kinderen Intern. Brieven 2nr,6 XET MEISJE 22 j. b. z. a. v. hulp in de huiah. geen H'stede. Br. 2001. B. z. a. per 1 Juni R.-K. MEIS JE 3 5 j. zelfst. kunn. koken en werken. Br. 2000 Voor Bedrijf B. z. a. een KKLLNER voor Zondags en feestdagen. Br. 2071 GEEN VASTE KOSTEN, IJ kunt uw werk soms niet af? Dame m. eig. machines, kantoor en tel. op lsten stand wil uw eor resp. en ander typewerk vlug en correct verzorgen. Gerout. eor resp. en atenotyp. 6 talen. buHonl. ervaring. Condit. redelijk. Per ir. dag of langer te on tb. Kwos- van vertrouwen. Wilt U zich even met mij in verb, atollen? Br 2070. THUISWERK gevr. door aca demisch gevormde dame met eigen schrijfmachine. Fransch, Duitsch en Engelsoh. Br. 206$

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11