SUNLIGHT ZEEP 5.384.000.000.- DAMIAATJES FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ VVENDELMtlTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 10) Bijna had hij een uitroep geslaakt, ook hier waren sporen van een grooten mannen schoen te zien. De sporen begonnen bij de deur en voerden in de kamer rond alle meu belstukken, tot aan het venster. Op enkele plaatsen waren de sporen ver ward, alsof de onbekende indringer was blij ven staan, om iets te onderzoeken, of om zich over zijn verderen weg te oriënteeren. Piet Homan bleef nadenkend op den drem pel staan. Een inbreker of een dief zou onge twijfeld alles hebben doorzocht en overhoop hebben gehaald. Alles wat bruikbaar was, zou hij hebben meegenomen en wat niet ge schikt was om mee te nemen, zou hij onver schillig over den vloer verspreid hebben. In dit vertrek echter heerschte, ondanks de verraderlijke voetsporen ln de stoflaag, een pijnlijke orde. „Een vreemde indringer", mompelde de jongeman, „eerst haalt hij alles overhoop en dan bergt hij alles weer netjes op de plaats, waar hij het gevonden heeft. Werkelijk, een man met een ontwikkeld gevoel voor orde en regelmaat". Hij moest ondanks zichzelf glimlachen en nam zich voor, het geheele huis grondig te doorzoeken. De oude visscherswoning was niet groot Beneden waren er vier kamers 'en een keuken Boven twee kleine dakkamertjes. De smalle trap, die naar boven voerde, bevond zich in het achterste gedeelte van de vestibule. In de beide dakkamertjes, waarin zich slechts een smal ledikant en een kleerenrek bevond, kon hij niets bijzonders ontdekken Hier was blijkbaar niemand geweest sinds langen tijd, want de stoflaag op den vloer was nergens aangetast. Iets nieuws consta teerde hij pas weer, toen hij de kleine kamer betrad, welke zich naast de keuken bevond. In deze smalle kamer stond een bed; een waschtafel en een paar stoelen. Onder de vensterbank lag een hoopje verdroogde aarde en toen hij onder het bed keek, zag hij een verdorde plant, met aan de onderzijde de droge wortels. Bovenaan hing nog een stuk van een verwelkte bloem. Van de beide ven sterruiten was er een gebroken; de scherven ervan lagen voor een deel op de vensterbank, de rest onder het raam op den grond. Peinzend bleef hij een oogenblik ernaar kijken, toen mompelde hij zacht: „Het geval schijnt mij toch in het geheel niet zoo ge heimzinnig en spookachtig toe, De een of andere bandiet, die wellicht geld in dit huis denkt te vinden, heeft een ruit ingedrukt en is door de opening naar binnen gegaan. Daar bij gooide hij een bloempot van de venster bank en veegde de scherven eenvoudig onder het bed. Toen hij de eerste maal geen geld vond, is hij een tweeden keer en misschien wel een derde maal teruggekomen Bij het laatste be#oek moet hij de petroleumlamp van de commode hebben genomen om zichzelf bij te lichten", ruit naar buiten. In gedachten keek hij door den gebroken „Maar waarom zou de onbekende zoo dik wijls zijn teruggekomen? Zou hij er een vermoeden van hebben, dat er zich iets in dit huis moest bevinden, iets aan welks bezit hij groote waarde hechtte? Geld, of iets anders? Wie kon het zeggen. Hij dacht er aan, de politie van deze nach telijke bezoeken in kennis te stellen, maar tenslotte wilde hij liever zelf nrobeeren. het raadsel op te lossen. De hoofdzaak was, te weten, of de indringer bij het laatste be zoek gevonden had, wat hij zocht, of dat hi.i onverrichterzake was weggegaan. Tn het eerste geval zou hij zeker niet meer terug komen, maar in 't andere was de mogelijk heid niet uitgesloten, dat hij binnenkort met den indringer in contact zou komen. Hij begaf zich weer naar de woonkamer, waar hij het raam open gezet had en keek naar buiten, Boonstra en Leenders lagen nu in het zand van het duin en bespiedden nog steeds met angstige blikken het huis, waarin de jongeman vertoefde. JZe schenen met elkaar te overleggen, wat ze doen zouden. Piet Homan lachte spottend, toen hij hen zag. Zouden de beide lafaards moed genoeg hebben, om naar het huis te komen, om te zien, wat er van hem geworden was? Hij wilde nog eenmaal probeeren, door te roepen hen over te halen, naar het huis te komen, Maar hij deed het niet. Als ze bang waren, dan moesten ze maar blijven, waar ze waren. Hij ging in den leunstoel zitten, die voor het venster stond en stak een sigaret aan. Nadenkend keek hij naar het strand en naar de wijde zee in de verte. Het water was langzaam teruggevloeid en breede strooken van het strand breidden zich voor zijn oogen uit. Op het nog natte zand glinsterden de zonnestralen, als wilden ze het zand in zui ver goud veranderen Plotseling schrok hij op. Het strand was leeg: de beide vissohers waren verdwenen. Slechts een witte vogel fladderde om een prooi, die blijkbaar tusschen de natglan zende steenen kroop. Alleen het krijschcnd geschreeuw van den vogel en het verwij derde geruisch der golven drong tot hem door. Piet Homan voelde in zijn binnenste iets wankelen. Was het de nabijheid van Cris Boonstra en Klaas Leenders geweest, waar door hij zoo dapper en onbezorgd het oude vervallen huis was binnengegaan? Was he* nu eensklaps angst, wat hij voelde? Het kwam hem onverklaarbaar voor. maar hij moest zichzelf bekennen, dat hij niet zoo gerust meer was, als tevoren, toen de twee visschers in de buurt waren. Hij schrok op, toen hij tot «ie overtuiging kwam dat hij nu geheel alleen was, in het geheim zinnige huis met zijn raadselachtige voet sporen in het stof. Zelfs het gedwongen lachje bevrijdde hem niet van een merk- waardigen druk. (Wordt vervolgd.) Totaal verzekerd bedrag BEDRIJFSSCHADE EN HUURDERVING zijn twee oorlogsschaden, waarvoor geen Rijksbijdrage verleend wordt. Een ver zekering in AFDEELING E (verzekerd bedrag dezer afdeeling: 168 millioen guldenis daarom van te meer belang. Deze Afdeeling is gevestigd te ROTTER DAM, Meent 106, Minervahuis, Tel. 34572. Gevolmachtigden voor Amsterdam: Fa. TOLLENAER WEGENER, Rokin 75-79, Telefoon 42006. Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER HALFWEG UITVOERING .ZINGENDE JEUGD". Het kinder- en meisjeskoor „Zingende Jeugd" en het dameskoor „Con Anima", geven morgen om kwart over zeven onder leiding van de dames M. HesperSint en J. Hamersmavan Velden een uitvoering in de Sporthal te Zwanenburg. Opgevoerd wordt o.a, een zangspel: ,,'s Nachts in het korenveld", van G. Bos. ZWEM EN POLOCLUB „HALFWEG. Deze vereeniging houdt op Vrijdag 22 Mei a.s. in de bovenzaal van den heer Kroon te Halfweg haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Het bestuur zal met eenige zeer belan- rijke voorstellen komen. Bij de bestuursver kiezing zijn aftredend de heeren W. J. Cor- nelissen Jr., penningmeester en C. Frank fort, secretaris. „ONS KLEUTERHUIS". Ten bate van de stichting „Ons Kleuter huis", welke momenteel in zeer moeilijke financieele omstandigheden verkeert- geeft het tooneelgezelschap „Het Voetlicht" van de Lijnden', Zaterdag 30 Mei a.s. een uit voering in de Sporthal te Zwanenburg. Op gevoerd wordt: „Westerman en Zoon", een tooneelspel van Chr. van BommelKouw en Henk Bakker. BETER VERDUISTEREN. Nu de dagen lengen, blijkt de bevolking er geen rekening mede te houden, dat de verduistering op het aangegeven tijdstip toch moet geschieden. Zoo heeft de politie in de afgeloopen week verscheidene malen ernstige waarschuwingen moeten uitdeelen. Tegen, overtreders wordt in het vervolg proces-verbaal opgemaakt. „HET VOETLICHT" Bovengenoemd tooneelgezelschap voert op Zaterdag 30 Mei a.s. in „De Sporthal" te Zwanenburg een tooneelspel op van Chr. van Bommel-Kouw en Henk Bakker, ge titeld: „Westerman en Zoon". De baten komen weer ten goede aan de stichting „Ons Kleuterbuis" te Zwanenburg. HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE DISTRIBUTIEMEDEDEELINGEN. De hierna vermelde mededeel ingen heb ben, indien niet nadrukkelijk anders is vermeld, betrekking zoowel op het Distri- butiekringbureau te Hoofddorp als op het agentschap van dit 'bureau te Halfweg. Het distributiekringbureau te Hoofddorp is geopend uitsluitend van Maandag tot en met Vrijdag van 912 uur v.m. Het agentschap voor de gemeente Haarlem- merliede en Spaamwoude, gevestigd in het Raadhuis te Halfweg, is uitsluitend geopend op Maandag. Woensdag, Donder dag en Zaterdag van 1012.30 uur n.m. NA-UITREIKING. De na-uitreiking van: a. levensmiddelen- bonkaarten 6e periode; b. tabakskaarten: c. sigarettenkaairten; d. versnaperings'kaar- ten; e. vitamine-C-tabletten en f. brand- stoffenkaarten vindt plaats op Maandag, 18 Mei 1942 uitsluitend te Hoofddorp in Hotel „De Landbouw" en wel voor hen wier namen beginnen met een der letters: AL van 912,30 en MZ van 14,30. VASTE BRANDSTOFFEN. Personen, die ter verkrijging van een brandstoffenkaart voor verwarming voor het a.s. winterseizoen niet in staat zijn, een der bonkaarten J, K of L in te leve- ren( wegens vermissing enz.) dienen in het tijdvak van 18 tot en met 23 Mei a.s. een aanvraagformulier MD 61 in te vullen, hetwelk in genoemde periode ten kantore van 'het Distributiekringbureau te Hoofd dorp verkrijgbaar is. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester zal op iederen derden Dinsdag van de maand des avonds van 7,008,30 uur in het raadhuis te Hoofd dorp spreekuur houden voor diegenen, die door drutkke werkzaamheden of tenge volge van bijzondere omstandigheden ver hinderd zijn op de gewone spreekuren (Donderdags en Zaterdags des morgens van 10,0012,00 uur) te verschijnen. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wensehen te maken, dienen daarvan ten minste één dag tevoren schriftelijk of mondeling kennis te geven op het raadhuis (afd. gemeente-secretarie). ZWANENBURG UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. Voor de uitreiking van de nieuwe bon kaarten, de tabaks-, versnaperingen- en brandstoffenkaarten zullen Zaterdag in aanmerking komen de letters U tot Z. De uitreiking vindt plaats in het gebouw van den Gemeentelijken Luchtbeschermings dienst. GEEN LUNAPARK. De R.K. vereeniging H.B.C. heeft inder tijd plannen gemaakt voor de viering van tiaar jubileum. O.a. zou er een groot lunapark op het terrein der vereeniging komen. Naar wij vernemen, kunnen deze plannen niet verwezenlijkt worden. LEZING PROF. DR. K. SCHILDER. De lezing, welke prof. dr. K. Schilder Za terdag 23 Mei voor het Geref. Jeugdverbond in de Geref. Kerk aan de Camplaan zal houden, is uitsluitend toegankelijk voor le den van het Verbond op vertoon van het be wijs van lidmaatschap. AALSMEER CENTRALE KELKEN". Men verzoekt ons nogmaals mede.te dee- len dat zij, die gebruik wensehen te maken van stamppot of bouillon tegen verminder den prijs en in het Oosteinde (Machineweg, Kerk weg. Horn weg. enz.) of te Kudelstaart woonachtig zijn, zich schriftelijk moeten wenden tot het plaatselijk bureau voor Win terhulp te Aalsmeer. Men moet naam, adres en de grootte van het gezin opgeven. NIEUW-VENNEP „EXCELSIOR". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Excel sior" behaalde op het op Hemelvaartsdag te Amsterdam-Noord gehouden zangconcours een tweëaen prijs. SUNLIGHT ZEEP BLIJFT| STEEDS IN HAAR GEDACHTEN HILLEGOM GROOT MUZIEKCONCOURS. Woensdagavond gaf de Hillegomsche Mu ziekschool een concert ter opening van het groote zangconcours, dat op Hemelvaartsdag gehouden is. Na een openingswoord van den voorzitter den heer W. Esselman, werd door de afdeelingen der muziekschool, n.l. de accor- deonvereeniging Excelsior, de mandoline- en zangvereeniging „Entre Nous" en de R.K. mandolinevereeniging Ancora een gevarieerd programma uitgevoerd, dat zeer in den smaak viel. Op Hemelvaartsdag namen 15 zangvereeni- gingen aan het concours deel. De burgemeester Jhr. O. van Nispen tot Pannerden heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom en hoopte, dat allen elkaar vriendschappelijk zou den bekampen en velen nog eens naar Hille- gom zouden terugkomen. Het was zoowel voor de organisatoren als voor de deelnemers een zeer geslaagde dag. Tweede Pinksterdag wordt het tweede gedeelte van het concours gehouden. De uitslagen zijn: afd. A Kinderkoren. 1 Kinderkoor „Het Nachtegaaltje" Amsterdam 1ste prijs 321 punten, 2. Kinderkoor „De Wes ter" Amsterdam 1ste pr. 333 punten; Vierde afd. gem. koren. Herv. Zangkoor „Hart en Stem" Leiderdorp, 1ste prijs 312 p.; Chr. Gem. Koor „Zanglust" Haarlem 1ste pr 317 p. Derde afdeeling Dameskoren: Dameskoor „Reagee- ren" Utrecht, 1ste pr. 313 p.; Tweede afdeeling Mannekoren: „Kunst door Oefening" Amster dam 1ste pr. 325 p.; Tweede afdeeling Gem. Koren: „Soli Deo Gloria" Vleuten 1ste prijs 337 p.; Chr. Gemengd Koor „Maassluis" Maas sluis 1ste prijs met lof 381 p. Eerste afdeeling Gem. Koren: Chr. Gem. Koor „Scheveningen" Scheveningen, 1ste pr. 310 p.; Herv. Koorver. „Nieuw-Leven" Amsterdam 1ste pr. 330 p.; „Zingt den Heer" Wassenaar 2e pr. 275 p Eerste afdeeling Mannenkoren: Mannenkoor „De IJ-Zangers", Amsterdam 1ste pr. met lof 391 p.; Afdeeling Uitmuntendheid Mannen koor „Amsterdam-Oost" Amsterdam 1ste pr. 302 p. Eere afdeeling Gem. Koren: „Brouwers A Capella Koor" Amsterdam 1ste pr. 347 p.; Gem. Koor „Wilskracht" De lip 1ste pr. 374 p. In aansluiting werd een eere-wedstrijd ge houden voor die vereenigingen die in hun af deeling een eerste prijs met hoogste aantal punten hadden behaald. Een zestal vereenigin gen nam aan dezen wedstrijd deel. De uitslag hiervan luidde: 1. Gemengd Koor „Wilskracht" De lip. 1ste eereprijs met 160 p., 2. Chr. Ge mengd Koor „Maassluis" te Maassluis 2e eere prijs 155 p.; 3. Chr. Gem. Koor „Scheveningen" 3e eereprijs 152 p. 4. Dameskoor „Reageeren" Utrecht 150 p.; 5. Kinderkoor „De Wester" Amsterdam 149 p.; 6. Chr. Gem. Koor „Zang- lust" Haarlem 148 p. VIJFHUIZEN PERSONALIA. De classis Haarlem der Geref. Kerken heeft peremptoir geëxamineerd en toege laten cand. P. Visser te Amsterdam, beroe pen predikant te Haarlemmermeer-Vijf huizen. ZANDVOORT TERAARDEBESTELLING Jb. v. d. WERFF. Donderdagmiddag werd onder groote be langstelling op de Algemeene Begraafplaats bet stoffelijk overschot van Jb. v. d. Werff (oud-wethouder en raadslid der gemeente Zandvoort) ten grave gedragen. Aan het graf werd het woord gevoerd door burgemeester Van Alphen. Deze me moreerde hoe hij v. d. Werff kort voor zijn dood in het ziekenhuis bezocht en hem vroeg of hij wel eens eerder in het zieken huis had gelegen. Ziekenhuis? had v. d. Werff verontwaardigd uitgeroepen, ik ben in de 75 jaar van mijn leven geOn dag ziek geweest! AJs men in 75 jaar nooit ziek is gweest, aldus de burgemeester, dan heeft men niets te reclameeren als wii bedenken hoe er iederen dag weer jeugd aan de fron ten valt. Er werd wel eens gezegd, en met rech't, dat er in den raad altijd zooveel ge sproken werd. V. d. Werff heeft zich daar niet aan bezondigd, maar de woorden die hij sprak waren raak en getuigden van zijn groote liefde voor Zandvoort. Wii kennen hem als „bakker v. d. Werff van de Kerk straat". Hoe hij dan voor zijn winkel stend en „zijn" Kerkstraat afkeek. Maar in ?t bijzonder herdenken wij ziin arbeid voor de Reddingmaatschappij. De secretaris, de heer De Booy was helaas door een verga dering verhinderd om vandaag hier te zijn en daarom is het ook namens de N.Z.H.R M„ wier plaatselijk bestuur en de beman ning van de boot hier aanwezig is. dat ik spreek. Het zal wel niet vaak. voorkomen, (lat een landrot zoo goed met de zee op de hoogte is als Jb. v. d. Werff. Hij liep niet met die kennis te koop en dat was wel het beste bewijs, dat bij het weten kon. Hij besdhouwde zijn werk voor de N.Z.HR.M. niet alleen als een plicht, maar ook als een roeping. We nemen af scheid van een jovialen. rasechten Zand- voorter! Hierna sprak Ds. D. Tromp met als punt van uitgang Rom. VIII 38 en 39. Deze memoreerde o.m. het aandeel dat v. d. Werff had ln het tot stand komen van de Wil- hekninasdhool. De oudste zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor hun belang stelling. Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Roosevelt zet actie tegen Martinique in. De Britsche nieuwsdienst maakt in een extra-bericht bekend, dat president Roosevelt den opperbevelhebber in de Caraibische Zee, admiraal John Hoover, naar Martinique gezonden heeft, om met den Hoogen Commissaris voor Fransch West-Indië, admiraal Robert, „te onderhandelen over een overeen komst." In gezelschap van admiraal Hoover be vindt zich de waarnemend chef der afdee ling voor Europeesche aangelegenheden van het departement van buitenlandsche zaken, Samuel Riber. In verband hiermede heeft het departement van buitenlandsche zaken te Washington een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat het besluit der regeering genomen is „in overeenstemming met de algemeene politiek welke gevoerd wordt sinds Laval aan het bewind is geko men." De beoogde overeenkomst heeft tot doel, „de bescherming en het behoud van Martinique voor Frankrijk te waarborgen." Honderden Nederlanders te Batavia in arrest. Naar Domei meldt, hebben de Japansche militaire autoriteiten Maandagochtend te Batavia eenige honderden anti-Japansch gezinde Nederlanders in hechtenis laten nemen. Nederlandscli schip tot zinken gebracht. Van militaire zijde verneemt het D.N.B.: Een Nederlandsch koopvaardijschip van 4800 brt„ daf bij het uitbreken van den oorlog met de Vereenigde Staten door de Amerikaansohe scheepvaartautoriteiten in beslag was genomen, is aan de Oostkust der V. S. door een Duitsche duikboot aan gevallen en met torpedotreffers tot zinken gebracht. Burgerlijke Stand HAARLEM 13 Mei 1942. BEVALLEN: 8 Mel, J. M. Visservan der Eist, d.; 11 Mei, J. M. Kruijtde Haas, d.; E. M. Baan- stra—van der Linden, z.; 12 Mei, S. Schreuder— Kiekens, d.; L. Mens—Karman, d.; 13 Mei: H. Takken—Biere, d. OVERLEDEN: 12 Mel, S. P. Deinum, 69 J„ Has- selaersplein; I. M. J. HesselsJoolen. 56 j„ de Clercqstraat. ONDERTROUWD 13 Mei: G. B. Meerman en A. E. Korthouwer; H. S. Keur en G. A. van Put ten; L. A. Rompa en M. Huberts: G. Thuis en J. E. van der Goes; P. W. Killan en E. A. M. Sehoo- nebeek; P. M. Knijper en C. M. Hazenberg; S. H van Loon en M. C. P. de Mol; A. J. J. Ooms en M. C. Vissers; A. Baas en M. J. Poestkoke; D G. H. van der Las en H. M, Wijkhuizen; P. J Kol en L. Hommels; A, F Dalman en A. Jonk man: J. P. Gramberg en A. C. M. Rustemeljer- K. Follaars en C. C. Zwart; J. H. E. C. Godde en M. M. G. v. d. Peijl; J, W. G. C. Saelman en F. A. J. Doezie; J. Booms en C. E. M. Schrijver, D. de Graaf en L. Buss; H. Willemsen en E, A de Vos; W. Alberts en A. W, Groot; J. P. Peper en T. A. Offenberg; H. ten Hove en B van den Eijkhof; G. G. Gieske en E. H. van Velzen; S v Veenendaal en A. W. Wilmes; J. W. v. d. Landen en K. I. Logmans; G. J. van Beem en S. Zwarts. D. J .Kok en G. S. Diehl; H. J. C. Straver en A D. Roskam; K. Bakker en H, Metz; G. Treuren en A. J Offenberg; A. Bron en H. Kuipers: L W. Zeijlemaker en W. G. M. Metselaar; H, G. Schoen en M. E. Metselaar; L. P. P Borst en E M. A. Belj; D. C. de Gier en P. J. M. Biesman: T. Heeg en H. M. Seöel: T. van Dieren en C. Men del: J. Bouman en M. C. Boone; M. Begerman en M. S. Bink. TRANSPARANTA is geen surrogaat maar een zuiver aardappelmeelproduct, dat ook na den oorlog blijft. Vraagt ons receptenboekje. «V. A. SC HOL TEN'S AAKOAPPClMEElEABRtfKEN BBBBBHII Groningen 'oxhoi „Het uur der bevrijding heeft geslagen." Bose houdt Britsch-ïndië nogmaals vrijhcidsdoel voor. De leider der Indische nationalisten. Soebhas Chandra Bose, heeft vla een on bekenden geheimen zender opnieuw een toespraak gehouden tot het Indische volk, waarin hij wees op het verraad en ge- huichel welke ten grondslag ligt aan de politiek der Britsche regeering en welke zijn hoogtepunt bereikte in de reis van Sir Stafford Cripps naar Indië. Het afschuwelijke aanbod van Sir Stafford Cripps werd onvoorwaardelijk afgewezen. Dit maakt de Indiërs in alle deelen der wereld gelukkig en trotsch. Voor iederen welden- kenden Indiër moet het duidelijk zijn. zoo verklaarde Bose. da' Indië ter wereld slechts één vijand bezit, den vijand die het van zijn vrijheid beroofde, den vijand die het sind? meer dan honderd jaar uitbuit, den vijand die nog heden Moeder Indië het bloed uit zuigt. Deze vijand is net Britsche imperialisme. Wanneer eenigen mijner landgenooten zich zoo lieten verblinden door de Britsche pro paganda. dat zij den werkelijken vijand van Indië vergeten en steeds spreken over een Japanschen. Duitschen c< Italiaanschen aan val, dan kan ik u slechts in allen ernst ver zekeren dat het de wensch van deze drie mogendheden is. Indië volkomen vrij te zien en in staat om zijn eigen lot te vormen. Deze mogendheden zijn vasc besloten, het Britscb Imperialisme te bestrijden en te vernietigen Het is daarom de taak der opgroeiende natie van het ,'ndische volk. in welker hand de toekomst van het lend ligt, van de huidige internationale crisis gebruik te maken opdat er uit de asch van het Britsche wereldrijk een vrij en eensgezind Indië moge te voorschijn komen. In deze internationale crisis heeft de logica der geschiedenis de vijanden van het Brit sche imperialisme tct onze naaste vrienden en bonagenooten gemaakt. Alleen wanneer hei Britsche imperialisme overwonnen en uitge roeid is. zal Indie het juk der slavernij af schudden en zijn vrijheid kunnen verkrijgen Indië is derhalve thans geplaatst voor dè keuze tusschen vrijheid en slavernij. En het moet de vrijheid kiezen. Vooi de Indiërs is dat hun levenskans en voor Indië is het een gelegenheid in de n.enschelijke geschiedenis welke zich slechts eenmaal voordoet. Mijn geheele leven, zco vervolgde Bose, ts een lange, gelijkmatige, en voortdurende keten van verbeten strijd tegen het Brilsch imperialisme De Britsche propagandisten, die door de historische verklaring van den Ja panschen minister-president Tojo „Indië voor de Indiërs" bijna tot zwijgen gebracht waren, zijn thans weer op hun oude argumenten teruggekomen. Japan, da' met Engeland en Amerika in oorlog ls ri besloten het Engel- sche en Ameriknsnsthe imperialisme in het Oosten uit te roeien Hei is de hoogste tijd dat het Britsch imperialisme van de opper vlakte der sarde verdwijnt, opdat 1500 mil lioen menschen zich weer in het leven en de vrijheid kunnen verheugen De Golf van Ben galen en de Indische Oceaan zijn ook reeds onttrokken aan de controle van de Britsche heerschappij ter zee. en ondanks de inspan ning van Chineesche huurlingen om Burma voor Engeland te behouden, is Mandalay ge vallen en zijn goallieerde troepen uit Burma verdreven AMERIKANEN OVERSTROOMEN HET LAND. Sinds ik de laatste maal het woord tot u richtte hebt ge kunnen zien hoe de Britsche regeering. onder het voorwendsel den Ja panschen inval af te slaan, de deur opende voor den Amerikaanschen overval. Ameri kaansche diplomaten, Amerikaansche zaken lieden en Amerikaansche strijdkrachten overstroomen thans Indië. Komt hieraan niet terstond een einde, dan zullen wij spoedig een nieuw gevaar onder het oog moeten zien. De heeren van het Witte Huis en van Wallstreet hebben het Britsche wereldrijk tot de liquidatie genoodzaakt en zij probeeren met alle hun ter beschikking staande middelen het Britsche wereldrijk nog tijdens den oorlog volkomen onder hun controle te krijgen.. Daar het Britsche wereldrijk met den dag meer afbrokkelt en het lot van Indië onzeker is, wil ik U er aan herinneren dat in Mei 1857 de eerste onafhankelijkheids strijd in Indië begon. In 1942, 85 jaar later, zal de laatste onafhankelijkheids strijd in Indië beginnen. Het uur voor dc bevrijding van Indië heeft geslagen. Wii Indiërs buiten Indië hebben ons op deze laatste phase van onzen nationa!en strijd voorbereid. Wij hebben ons niet alleen uitgerust voor den gewapenden strijd om ons geliefd vaderland te bevrijden, doch wij heb ben ook alle voorbereidingen getroffen om de vraagstukken van den weder opbouw na den oorlog in het vrije Indië regelen. De Azad Hind Sangh zal als internationale organisatie aan uw zijde staan om te strijden en dc vrijheid van Indië te verwerven, alsmede het vrije Indië weer op te bouwen. i ander mest- OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEIf voor de provincie Noord-Holland. SCHEUREN VAN GRASLAND. Schriftelijke verzoeken om uitstel van het scheuren van kiel grasland tot Augustus 1942, met verplichting dan koolzaad te gaan verbou wen, worden na 18 Mei a.s. niet meer ln behan deling genomen. De bedoelde verzoeken moeten gericht zijn aan mijn nieuwe kantoor, adres Voordam S te Alkmaar. DE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. INLEVERING PEULVRUCHTEN. Dc aandacht van alle telers van Akkerbouw producten ln Noord-Holland wordt nogmaals ge vestigd op het feit, dat vóór t Junt a.s. alle granen, zaden en peulvruchten bij de P.I.C.A. dienen te worden Ingeleverd. Het ls derhalve verboden na 1 Juni nog pro ducten als bovenbedoeld, uitgezonderd de hoe veelheden waarover een toewijzing voor eigen gebruik werd verstrekt, op de bedrijven of elders in voorraad te hebben. Het ln voorraad hebben van deze producten na I Juni zal worden gestraft, terwijl tevens zonder eenige formaliteit tot Inbezitneming zal worden overgegaan. DE PROVINCIALE INKOOP CENTRALE VAN AKKERBOUWPRODUCTEN VOOR NOORD-HOLLAND. AANSLAG VEKI.EVERING 1942. Alle aanslagen voor de nieuwe veeleverlng 1942 zijn verzonden aan de veehouders. Hot verdient wellicht aanbeveling ln het kort de richtlijnen waarop deze aanslag ls gebaseerd uiteen te zetten. De aanslag wordt geheven van het totaal aan tal stuks jongvee en ouder vee. hetwelk met de Deeembcr-lnventarisatle op het bedrijf werd aangetroffen, met inbegrip van vee bij anderen ingcschaard of opgesteld. Het wordt onderverdeeld ln: Rubriek I mannelijk en vrouwelijk Jongvee jonger dan 1 Jaar; gust. Jongvee 1—2 jar- ouder dan 2 Jaar; mestkalveren r - vee beneden 1 Jaar. Rubriek II drachtig jongvee 1—2 Jaar en ouder dan 2 Jaar; melk- en kalfkoelen; mest en weidevee. Het totaal aantal Jongvee van rubriek I vormt grondgetal I nadat Is afgetrokken het Jongvee, dat nog voor 1941 moest worden geleverd als mede de geregistreerde stlèrkalveren. De aanslag op het Jongvee ls vastgesteld op 220 kg. per dier. Het" totaal aantal stuks ouder vee van rubriek II vormt grondgetal II nadat ls afgetrokken het aantal contracten waarvoor contractueel een koe moet worden geleverd alsmede oude leverings- pllcht van 1941. Op het totaal aantal stuks vee van grondgetal II (ouder vee) ligt een aanslag van 112 kg. met dien verstande dat de 2. 3, 4 en 5 houders moe ten leveren respectievelijk 40, 100, 250 en 500 kg., derhalve zullen de houders van 6 of meer koelen 6 of meer maal 112 kg. moeten Inleveren. Het minimum aantal te leveren koelen ls vast gesteld op 19 van grondgetal II. Op de groote bedrijven zullen eventueel kalveren niet wor den aangeslagen als het minimum aantal te leveren koeien bedraagt, terwijl voor de kleine bedrijven met 3 of 4 koelen eveneens aftrek wordt verleend voor een kalf indien dit aan wezig was. Derhalve zullen veehouders met een of twee koelen en een kalf voor dit kalf wel een aanslag krijgen daar dit voor aanfok niet wordt vrijgesteld. landbouw_crisis_okganisatie VOOR NOORD-HOLLAND. PAARDEN. In aansluiting op onze vorige publicatie be treffende de door het Vee- en Vleeschaankoop- bureau erkende agenten vermelden wij onder staand de namen van degenen, die eveneens in het bezit van een erkenning zijn gesteld: R. v. Baart, Noorderstraat 14. Hoorn. R. B. Brouwer, Naarderstraat 31. Hilversum. L. K. Vader. Schagerbrug F 101. Stolpen. R Vader Czn„ Woudmerk F 61. Dirkshom. K. Stammls, Wijk G 169. Ileerhugowaard. N.v. Amsterdamsche Rijtuig Mij,, Overtoom 399, Amsterdam. J. M. NIJssen, Berkenlaan 4. Blarlcum. H. Burger, Velserweg 134, Amsterdam. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat voortaan Iedere Vrijdag, voor zoolang dit noo- dig Is. een dergelijke publicatie ln de Officieels Landbouwmededeelingen zal worden opgenomen. VERBOD TOT VERHANDELEN EN AFLEVEREN VAN STROOVLAS. In aansluiting op het persbericht van het R.V.V.O. wordt nogmaals aan belanghebbenden ter kennis gebracht, dat het aan exporteurs niet meer is toegestaan stroovlas aan te koopen op de namens de N.A.C. door de Stichting van Ne- derl. Stroovlasexporteurs uitgereikte machti gingen. Telers en'of handelaren mogen dus geen stroo vlas meer verkoopen op vertoon van deze mach tiging. Van de reeds aan exporteurs verkochte partijen voor export mag aflevering nog plaats vinden. Voor het verkrijgen van toestemming tot ver koop en aflevering van stroovlas aan Nederl. Vlassers ls de volgende regeling getroffen. De reeds vóór 30—12 '41 en daarna op vergun ning door telers en/of handelaren aan vlassers verkochte partijen, mogen slechts worden afge leverd tegen in ontvangstneming van een mach tiging tot afname van deze partijen. Deze mach tiging moet door de betrokken vlassers worden aangevraagd bij de ondervakgroep „Vlasbewer- kende Industrie", Schledamsche Singel 50 E te Rotterdam. Postbus 1149. Voor zoover door de N.A.C. aan telers en han delaren reeds ontheffing van het afleveringsver bod is gegeven, kan op die ontheffing nog afge leverd worden. Voor door vlassers nieuw aan te koopen partijen geldt, dat deze tot 15 Mei van handelaren uit de door hen aangekochte, doch nog niet doorver kochte partijen mogen koopen op een aankoop vergunning. welke door den vlasser aangevraagd en aan den handelaar moet worden afgegeven Bij aflevering moet tevens de bovenbedoelde machtiging tol afname worden Ingenomen. De aankoopvergunnlng moet eveneens worden aangevraagd bij de ondervakgroep „Vlasbewer- kende Industrie" Na 14 Mei kunnen dc vlassers tegen afgifte van de aankoopvergunning nog slechts koopen bij de Stichting Nederl. Stroovlasexporteurs, gevestigd te Rotterdam, kantoorhoudende te Groningen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Offlcleele Landbouwmede deelingen" No. 17. OFFICIEELE MEDEDEKLINGEN. OVERNEMEN VAN NUCHTERE KALVEREN. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op slachtveemarkten en leveringsplaat sen op 16 en 25 Mei niet zal kunnen geschieden. RECTIFICATIE GROENTEN- EN FRUITPRIJZEN No. 13. Bij asperges staat onder kwaliteit IV detail- llstenprljs 0.49, dit moet zijn 0,54. Bij asperges, kwaliteit V staat, detallllsten- prijs 0.61, dit moet zijn 0,66. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Babypakje, Teerkenburg. Jan Gijzenkade 291; handschoen. Aarts. Nassaulaan hoek Nassau- straat; hondje. Hey, Leliestraat 23 D; kleeding. v. d. Herik. Oblstraat 19; portemonnaie met Inh., Reedeker, Wouwennanstraat 110; rozenkrans. Rooze, Oosterstraat 34. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm Lessen 1871. ENGELSOH-DUITSOH schrift, lessen, vlot spr. en sclir. in 8 mnd. 2 p. ra, Middensta.ndsdipl, (alg. ontw.) f 2.8'3 P. mnd. Boelch. of Nederl. taal en corresp. f 1 p. m. Ned. Talen Inst. Burg, Meinesz- laan 62, Rotterdam. Gevraagd PRIVAATLESSEN steno en typen, liefst door Dame te IT'stede. Br. 1913. Personeel gevraagd Voor Huishouding FLINK ZELFST. MEISJE ge vrangd van S.30 lot. 4 uur. Mid denlaan 6 2 liii de Blauwe brug. HANDIGE IU LP gevr. voor heele dagen. De Genestetwcg 10 Bloemendaal. NET R.-K. MEISJE gevraagd ir de morgenuren S-2 met mid dagmaal. v. g. g. v. Middenweg 114. Haarlem-N. Gevraagd- nette NAAISTER «oor verstel- en veranderwerk. Zandvoortschelaan 17'5. H'stede. FLINKE WERKSTER gevr. 1 maal per weck. Mevr. v. d. Horst. Rijksstraatweg 75. Direct gevr. besch. HUIS HOUDSTER bij wedn. met klein eeztn g. k. koken enz, v. g. g, v. hulp aanw. Br. met ref. 199 0 Sen nette ongehuwde WERK STER. gevr. vooi- Woensdag en Vrljd. van 9-5 u. Ha z epa tersla an 1 In kl. gez. z. kinderen wordt tot pl.m. 4 uur gevr, een zeer nette HULP IN DE HUISH. Bek. et alle voork. bez.heden. Lauril- lardlnan 2. Santpoort-Stat. NETTE WERKSTER gevr. v. i. Middenweg 10-9 I-I.-N. Mevr. van de Bunt, Duinwijk- weg 1, Bloemendaal, zoekt per 1 Juni in haar gezin met 3 kinderen MEISJE-ALLEEN. Liefst P.G. v. g. g. v. Goed loon. - HUISNAAISTER gevr. goed erstellen en kindergoed maken. Jan Harlngstr. 34. Na 7 uur n.m. NET DAGMEISJE gevr. van 8-3 uur, 16 a 17 j. Zondags vrij. P. Rut te Jr. Kleverlaan 56. H. IN DE HITSH, gevr. in ge. zin v. 4 pers. Middagk. Zond. Garenkokerskade 4<2. Gevr. 1 Juni of later FLINKE DIENSTBODE voor d. en n..•«zelf standig k. w. en k.. kat. en kw. dr en v. g. g. v. Goed loon. Mevi Marlet. Koninginneweg 49. Hrl BURGERMEISJE gevr vom alle huish. bezlgh. v. dag en naeh' Mevr. Knreman, Willemspark weg 62hs. Amsterdam. Gevr. flink DAGMEISJE voor Ohr. gez. v. 2 p. v. 9 tot pl.m. 4 u. 's Zond. vrij met middagmaal. Mevr. Vari der Schuur, Beetho- venlaan 25, Heemstede. ERV. KINDERJUFFROUW gezocht ln Aerdenhout v. 2-8 uur goed k. naaien, strijken, liefst diploma Tess. of K. en O. Brie- en 203 0 HANDIG MEISJE v. 1.30-5.30 of Werkster goed loon. Mevr. H. de Ruyter, Vrijburglaan 40, Over een. - Gevr. te TT'stede nette heldere WERKSTER. Maand.ochtend en Donderdag heele dag. Mevr. Hoo- gerwerf. Troelstrastraat 30 bij Glip per weg. Gevraagd beschaafde Jl'FFR. h. voor de ochtenduren ge zin 2026 IEMAND GEVR. ont 3 x p. w. aardapp. te schillen. Adres bur. van dit blad. DAGMEISJE gevr. z, k, w. v. S.30-5 30 u. Zondags vrij. Hoog loon. Prins Hendrikl. 68. Over- veen, NET MEISJE gevr. 15 Mei of 1 Juni, gez. z. k. v. d. e. n. Goed loon en aangename condities. Aanmelding na 7 uur, anders na tel. afspraak. Westerhoutpark 2>8 Tel. 12879. NETTE WERKSTER gevr. v heele of halve dagen. Iepenrode- straat 4. Nette R,-K. WERKSTER ge vraagd. bij voork. Dinsdag. Mevr. Luyten. Prinsen Bolw. 5. Hrl. MEISJE gevr. voor heele"of haive dagen. Westerhoutstr, 50. Voor direct gevr. NET MOR- GENMEISJE v. 8.30-12.30. Zon dags vrij. Or. Nassau!. 106. Over- veen, bij Stoop's Bad. FLINK MEISJE gevraagd, van 8-5 of 7 uur, Zondags vrij. Hout man. Wagenweg 2'5. NET MEISJE gevr. van 8.30- 10 ii. leeft. pl.m. 16 jaar. Mr. Cornelisstr. 21. HELDERE WERKSTER gevr. Woensdags en Vrijdags 's mor gens van 9 tot 1 uur. Prins. Scho- tervveg 23. Gevr. HULT' IN DE HUT-SH. 8-4 uur. met middagkost. Adres: Barrevoetestraat 17 rood, KINDERMEISJE gevraagd 14 1 5 jaar. Br. 2015. NET MEISJE gevr. niet ben. 17 jaar van 8.30-3 uur. Klever parkweg 129. NETTE WERKSTER gevr. v. g. g. v. voor halve dagen van 8.30 tot 12.30 uur. Bosch en Hoven- straat 14. JONG MEISJE gevr. voor huish. en winkel leeft. 16 a 17 j. Jansstraat 15. Gevr. bekw. NAAISTER P.G. eenm. per w. v. nieuw-, veran der- en verstelwerk. Cloosterweg 20 B, Heemstede. Gevr. NET MEISJE v. dag of d. en n. fl. loon. N. Stationsweg 28. Bloemendaal. Tel. 241 38. Gevr. een NET MEISJE voor d. of d. en n. Goede behandeling Br. 2009 FLINK DAGMEISJE gevr. hoog loon. Kl. Houtweg 29. NETTE WERKSTER gevr. v. 1 heele of 2 h. dagen p. week Mevr. Goeden, Kleverparkstr. 11. MEISJE v. d. morgenuren gevr. ln doktersgezin. Aanm. Van Edenstraat 15 Tel. 1726-1. Gevr. KEURIG MEISJE v. d. en n, in kl. gezin, beslist, zelfst, k. w. Aanh. na 7.30 u. De Zwart. Meer en Boechlaan 12. H'stede. MET. MOSER, Raanivest 47. Tel. 11684, vraagt en biedt aan alle vrouwelijke dienstpersoneel, ook heele en halve dagen en huis knechten. R.K. DAGMEISJE gevr. van 9 tot 5 of 7 uur met volle kost. Tetterodestraat 65. Gevr, voor spoedige indienst treding eep flinke DIENSTBODE voor dag of d. en n. fl. loon, v. g. g. v, Verspronckweg 110. FL. MEISJE gevr. voor heele dagen of d. en n. Hoog loon. Bloemstraat 17. TJmuiden. Gevr. net zelfstandig DAG MEISJE, Haarlem-N. Hoog loon. Br. 1 995. MET. MOSER, Raam vest 47, Tel. 11684. vr. eri biedt aan alle huish. personeel, ook huisknech ten. ook heele en halve dagen. Voor Bedrijf EERSTE HEEREN KAP PERSBEDIENDE gevr. Vak- en Handelstoennlsd'iplomia verelscht. Iloog loon en veel verval. Brie ven 1902. Gevraagd: NETTE MEISJES voor strijken, mangelen en per sen. Met vergoeding van tramgeld Wassc-herij Peeperkorn. Blee- kersvaartweg 39. Heemstede. —NRT MEISJE gevr. Wasscherij .De Toekomst", Kennemerstraat t, Haarlem. APOTHEKERS - ASSIST EN TE gevraagd, liefst pas geslaagd, ge negen eerst 3 maanden te volon- talren, teneinde zich in te wer ken. Werkiijd S uur daags, om de S weken Zondags- en avonddienst Br. met verlangd salaris 2063 KAPSTERS, Aank. kapster gevr, goed kunn. manicuren. Br. 2055. FLINKE JONGENS gevr. pl.m. 16 jaar voor liöht timmer- en schilderwerk. Aanm, tuss. S en 5 uur. Havenstr. 53. H'stede. Wasselierijkantoor vraagt MEISJE voor eenvoudige kantoor werkzaamheden. Goed handschr. vereischt. Br. 2060 SPORTFONDSEN BAD. Bad- meisje gevraagd. Gevraagd: nette JUFFROUW7 voor winkel en huishouding, niet ouder dan 20 jaar. P.G. voor Ban ketbakken! Br. 2058 Gevr. NET At ETSJE voor win kel en huishouding is a 20 jaar. Aanmelden na 6 uur. A. v. Velzen, Gen. Cronjéstraat 65. Voor ons atelier vragen wij AANK. NAAISTERS <-n LEER LINGEN. Pers. aanmelding tus schen 10-12 uur. Verwulft 5. Gerzon. MEISJE GEVR. voor strand- bedrijf. Br. 2062. Gevraagd tegen 26 Mei wegens huwelijk van tegenwoordige een flinke ongehuwde WERKSTER voor het schoonhouden van kan toren enz. 's avonds van 5 tot 8 uur, Zaterdags van 7 30 t.oi 3.30. Aanmelden na 7 uur. Ged. Oude Gracht 65. Gevr. perfecte DRAAIER EN BANKWERKER, electrlseh kun nende lasschen. Brieven en ge- tuigschr. 2053 KAPSTER gevraagd, voor tij delijk of vaat. beslist goed kun nende onduleeren. Malson Oer- lemans, Kennemcrlaan 59. IJmui- den. Tel. 5538. Gevr. FLINKE NETTE JON GEN. leeft. 16 j werkzaam ln mollebedrUf. Aajtm. "s av. na 8 u. bij M. Dodenhuis, Temnellersstr. no. 22. Gevraagd: NETTE JONGEN voor loop- en magazijnwerk. niet ouder dan 16 Jaar. Br. 2051 FL. JONGEN gevr. leeft. 14-15 J. voor loop- en magazijnwerk. C v. Looij, Zandv.laan 160, Aerdenh Op lampekap:penatelier kun nen geplaatst worden NAAI STERS, bekwame, aank. en leer lingen. Aanm. Spaarne 6s van 8 tot 5.30 uur. Gevr .WINKELMEISJE KINDERMEISJE. Br. 2047 Wordt gevr voor direct Iemand met SCHRÏJFMACn. om partle. correspondentie té verzorgen als bljverd. Br. 2046. Stoonuwnssciherij vr. bekwame HOOFDJUFFR. v. mangel en strljkafd. Zij die geen leiding k geven behoeven niet te refl. Te vens twee bekw. mnngelsters en meisjes v. 15-17 j. Br. 2/fi4<5 Gevr. een ITETSKNKC'HT. Aanm. Apotheek Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19. JONGEN GEVR. 16 jaar. ex peditie 10 tot s uur. Hoog loon. Goed hekend H. en O. Aanm. Florastraat 16. 7-8 uur. LERRLING-11IJ AATELHER- sTELLER gevr. 15 jaar, blP Korssens. Aanmelden Maasstr. of ,T, Gijzenkade 261 H.-N. H.H. KAPPERS Gevr. 2e Bed. Koog loon. P. Krugerstr. 14. IJZERWAREN. Gevr. voor direct Bediende goed op de hoog te met het ijzerwaren- en gcreed- schappenvalc, prima verkooper Br. met uitv. inl. 1997. Gevr. AANK. KAPSTER. Mary v. d. Horst, Rijksstraatweg 75. Leerling of aankomend .MO- TOR. EN RÏJAATELMONTEUR gevraagd. C. van Maren en Zn, Overveen. Personeel aangeboden Voor Huishouding "B.z.a. voor direct net PR1ESGH MEISJE v. d. e. n. v. g. g. v. liefst bij Friesche menschen met huiselijk verkeer en goede ly>han_ deling (niet bulten de stad). Br. 2068. B z. a. NET MEISJE 21 j. voor de huish. of winkel-hulshouding 't Jaar als zoodanig werkz. ge weest. Brieven 2067. JONGEDAME. 24 Jaar. v. g. h. alg. ontw.. muzikaal (plano), zag zich gaarne gepl. voor de huls houding of bij kinderen intern. Brieven 2 066 NET MEISJE 22 j. b. Z. a. V. hulp ln de huish. geen H'stede. Br. 2001. It. z. a. per 1 Juni R.-K. MEIS JE 35 J. zelfst. kunn. koken en werken. Br. 2000 Voor Bedrijf B. z. a. een KELLNER voor Zondags en feestdagen. Br. 2-071 GEEN VASTE KOSTEN. LT kunt uw werk soms niet af? Dame m. elg, machines, kantoor en tel. op lsten stand wil uw cor resp. en ander typewerk vlug en correct verzorgen. Gerout. cor resp. en 8tenotyn. 6 talen, bulten!, ervaring. Condlt. redelijk. Per ir, dag of langer te ontb. Kwes- van vertrouwen. Wilt U zich en met mij in verb, stellen? Br. 2070. THUISWERK gevr. door aca demisch gevormde dame pret eigen schrijfmachine. FTansoh, Dultach en Engelsoh. Br. 2069

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7