HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK EFFECTEN I F0RMAMIN1 DAM I AATJE-S FEUILLETON door FRANZ lYEXDELMUTB Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 18 „Ze blijven toch altijd kinderen, die menschen van het eiland", bromde hij. „Elk sprookje, dat hun verteld wordt nemen ze goedgeloovig als waarheid aan. Ze doen niet de minste moeite te onderzoeken, of er wel iets van waar is, en komen zelfs niet op de gedachte, dat de een of andere inbreker," 's nachts naar. binnen geslopen kan zijn, om te' stelen. BliksemHaters mij maken ze niet bang. Ik zal ze leeren spoken!" De weg tusschen de duinen werd gelei delijk smaller. De sterke lichtstraal van zijn zaklantaarn teekende een dansende kring in het zand voorzijn voeten. Het was te donker om de voorwerpen in de nabijheid goed te kunnen onderscheiden, maar de schilder wist, dat op dezel plaats een bocht in den weg kwam en dan zou hij weldra zijn woning bereiken. De tasch met boodschappen was niet zwaar. Hij had alles bij elkaar in een rug zak gedaan, o.a. een brood; een bu£ met geconserveerde groenten en vleesch; worst kaas; spek en enkele andere kleine dingen. Maar toch was hij blij, nu spoedig aan zijn doel te zijn en hij overlegde reeds, of hij zijn bed voor den eersten nacht op den bree- den divan of in een van de afgesloten al- coven zou opslaan. Maar toen, hij bedacht, dat het slapen in een alcoof vooral in deze warme nachten niet bijzonder geschikt was, besloot hij voorloopig met den divan genoegen te nemen. Later moest dan het geheele huis in orde gebracht worden. Hij zou zich nieuwe meubels aanschaffen, maar dat waren plannen, die nog in een verre toe komst lagen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, zou hij zich den eersten tijd wel behelpen met de dingen, die voorradig waren en zooais hij bij zijn eerste onderzoek had opgemerkt, kon hij het huis daar tame lijk gezellig en comfortabel mee inrich ten. En toen zag hij plotseling het huis uit de duisternis voor zich opdoemen. Tot nu toe was het voor zijn oogen verborgen geweest, omdat het achter een duin ver- scholen lag, maar met een verschrikten uit roep bleef hij eensklaps staan. Als twee vurige oogen in het nachtelijk duister gloeiden hem de stralen tegen van de beide ramen aan de voorzijde van het oude visschershuis. Twee helle stralen van de brandende petroleumlamp wierpen even zooveel rechthoeken in het zand vqpr de woning. Ondanks zijn heldhaftig voornemen, zich door niets of niemand te laten afschrikken, doorstroomde hem toch een beklemmend gevoel. Als aan den grond genageld bleef hij staan. De verhalen, die over het huis in omloop waren, kwamen opnieuw met on weerstaanbare kracht voor zijn geest. Maar ook de voetsporen, welke hij dien mid dag ontdekt had. Zijn verwarring duunie echter slechts kort. toen maakte zich een hevige woede van hem meester. Een vloek kwam over zijn lippen en moedig stormde hij vooruit. De deur was gesloten, zooals hij was heen gegaan, maar binnen enkele seconden had hij haar met zijn sleutel geopend en vloog door de vestibule naar de woonkamer, "waar hij het licht had zien branden. De kamer was leeg. Op de tafel stond een petroleumlamp te branden, hoewel Piet ervan overtuigd was, dat ze bij zijn heengaan op de commode stond. De lamp verspreidde een zacht, geel licht. In de deuropening bleef Homan staan en luisterde ingespannen naar elk geluid, dat tot hem doordrong, maar een onheilspel lende stilte hing over het huis; een angstig, hartbeklemmend zwijgen, nauwelijks ge stoord door het verre geruisch van de in slapende golven. Geruimen tijd bleef hij luisterend ^taan, maar toen hij geen enkel verdacht geluid hoorde, sloop hij op zijn teenen naar de tafel. Hij wist zelf niet, waarom hij het deed, het was, alsof een innerlijke stem hem zei, dat "daar iets bijzonders was. Eerst nu zag hij het witte papier naast de lamp. Piet Homan boog zich over de tafel en las de weinige woorden: Nie mand in dit huis kan blijven leven. Wie hier een voet zet. wacht de dood. Dit is geen grap, maar de waarheid. Verdwijn onmiddellijk voor het te laat is. HOOFDSTUK VIII. Op het water van den smallen doorgang tusschen de eilanden Texel en Vlieland, dobberde eenzaam een roeibootje in den nacht. De man die dat bootje met inspan ning van al zijn krachten vooruitbewoog, was er zich terdege van bewust, dat hij geen oogenblik mocht versagen, wilde hij niet de kans loopen, door de sterke strooming naar open zee te worden gedre ven. Ware het hem slechts een oogenblik ver gund geweest, aan iets anders te denken, dan aan hetgeen hem nu reeds wekenlang bezighield, dan zou hü ongetwijfeld geno ten hebben van den heerlijken koelen nach.t Dan zou hem zeker het schitterende schouw spel van de millioenen fonkelende sterren aan den strakgespannen hemel in verruk king hebben gebracht. Niets van dat alles zag hij echter. Het eenige wat zijn aandacht gespannen hield, was de witte lichtstra'at van den vuurtoren op Texel. De riemen plasten met eentonige regelmaat in het water. Het hout knerpte zachtjes als de man zijn volle gewicht in de riemen legde. Nu en dan sprong een visch verschrikt boven het water uit, of liet een vogel in de verte zijn eentonig schel ge- krijsch hoor en. (Wordt vervolgd.) INCASSO-BANK N.V KRUISWEG 59 HAARLEM AAN- EN VERKOOP VOORSCHOT IN REK. COURANT Ernst van 't Hoff te Haarlem. In het programrfia van lichte amuse ments- en dansmuziek, dat het orkest van Ernst van 't Hoff op den avond van twee den Pinksterdag in het Concertgebouw gaf, kwamen de kwaliteiten van dit orkest, dat steeds grootere bekendheid geniet, wel dui delijk naar voren. Voortdurend bleef de toon beschaafd, ook in de solistische presta ties van de verschillende orkestleden en andere medewerkenden. Veel succes mocht en terecht ide nieuwste aanwinst van het orkest, de kangeres Maria Zamora, oogsten met haar Spaansche liederen, met veel vuur en gevpeligheid' ten gehoore ge bracht. Deze nog jonge soliste zal het, wan neer zij met hetzelfde enthousiasme door- gaatjop dit gebied nog ver kunnen brengen. Annie Wilson mochten wij slechts in een paar liederen hoorep, maar zij gaf hierin blijk overheen goede sterft te beschikken. Het optreden van Stan Haag als inleider van verschillende nummers, was niet erg ge slaagd te noemen, daar hij geenerlei contact met het publiek had en voor dit werk niet de vereischte talenten schijnt te bezitten. Alleen zijn imitaties van den Franschen chansonnier Charles Treinet mochten een weinig succes oogsten. Het orkest speelde verschillende compo sities en arrangementen van 'Ernst van 't Hoff, van den guitarist, Hans Vliger en de trombonisten André Smit en Jan Koulman. Als gewoonlijk deed, behalve het orkest, ook zekere Haarlemsche elite op het balkon zich weer gelden met begeleidéhde*herrie als stampen en klappen. Deze menschensoort schijnt nu eenmaal niet te weten hoe zij zich moet gedragen bij het optreden van dansorkesten, waarnaar alleen geluisterd moet worden. v. HEYNINGEN. Cl IR. GEREFORMEERDE KERK De kerkeraad der Qhr. Geref. gemeente van Urk, die sedert het vertrek van ds. E. du Marchie van Voorühuysen in Jan. jl. naar Driebergen, vacant is en een en ander maal zonder gewensoht resultaat een be roep heeft uitgebracht, heeft besloten den consulent der gemeente, ds. H. O. Binee te Zaandam, te verzoeken goedkeuring te wil len verleenen aan het besluit om ds. W. F. La man, te Haarlem-C., bij acclamatie te beroepen. Indien deze daartegen bezwaren moefht hebben dan zal de kerkeraad aan de gemeente een tweetal aanbieden om daar uit een keuze te doen. bestaande uit de pre dikanten ds. W. F. Laman te Haarlem-C. en Ds. P. v. d. Bijl, te Ba rend recht. De kerkeraad Is tot dit besluit gekomen pmdat in de eerste twee maanden in verband "met de vissoherij het niet mogelijk is in de week een vergadering van stemgerechtig de lidmaten bijeen te roepen, PINKSTERDRUKTE. Het was beide Pinksterdagen in Haarlem zeer druk. Dit was vooral op de stations van trein en tram te bemerken. De Spoorwegen hadden op extra-drukte serAend door eenige speciale treinen te laten loopen. Vooral gisteravond spitste de drukte zich toe. De velen, die met de Pinksterdagen op familiebezoek of anderszins waren geweest, wilden zoo vroeg mogelijk aan de stations zijn om een goed plaatsje te bemachtigen Dit had tengevolge dat na 5 uur trams en treinen als het ware bestormd we'rden. De N.Z.H., die vooral een druk vervoer had op de lijnen Haarlem-Amsterdam en Haarlem- Leiden, nam speciale maatregelen om don relzigersstroom zoo ordelijk mogelijk tot de. trams toe te laten. Haartoe waren evenals op Hemelvaartsdag touwen gespannen op het Houtplein. Tenslotte was echter de file wachtenden zoo lang. dat de reiz'igers tot vér op den Raamsingel stonden. De politie was ook op haar post en regelde het verkeer ter plaatse keurig, zoodat het Instappen vlug en ordelijk kon plaats vinden. Ook Zandvóort heeft tijdens de Pinkste ren nog veel bezoekers getrokken. Trein en tram brachten velen naar de badplaats. In de duinen was het zeer druk. Ook de voetbalwedstrijd R.C.H.-Vole- wjjekers bracht veel vertier in de stad. Niet minder dan 600" Amsterdammers waren naar Haarlem gekomen om den wedstrijd bij te wonen GEVONDEN VOORWERPEN E NI® IER EN. Armbandje. Keuse. Mr. Joostenlaan 14; auto ped. Jacobs. Molukkenstraat 41; broek (tennis-). Parsen. Zijlweg 1; beursje m. inh.. Lagerwey. Eemstraat 12; ceintuur, Mooy. Asscndelver- straat 29; geldsbedrag. Bijlsma. Barendsestraat 50; geit. Rijbroek, Zuid Polderstraat 104; hand schoen. Hulshof. Ged. Oude Gracht 24; hondje. Ruygrok, Delftstraat 35 rood; hondje, v. d. Put ten, Leidschestraat 96; handschoen. Takes, Veen- bergplein 3; handschoenen. Joosten, Vinkenstraat 4; hoed. Vegt, Rijksstraatweg 188; jas. portier Diaconessenhuis. Hazepaterslaan; koffertje^Beck. Tulpenstraat 42 zwart; klomp. Radder. Oranje- plein 29; levensmiddelen, Battenheft. Spaam- vogelstraat 21; portemonnaie. de Könnigh. Wa genweg 30 rood: portemonnaie met inh. Schui ten. Bloemhofstraat 31 rood; portemonnaie. Spek. Athjestraat 90; persoonsbewijs. Bur. van Politie, Smedestraat 9: portefeuille m. persoonsbewijs enz.. Bur. v. Politie; portemonnaie m. inh.. Zwar ter. Rozenprleelstraat 36 B. portemonnaie. Boa- ree v. Loenen. Gasthuislaan 162; portemonnail. Barnhorn, Tempeliersstraat 36 rood; portemon naie met Inh.. Boelhouwer. Bebkenstraat 50; ring (sleutel-), v. Veldhoven, Bloemfonteinstraat 1; ring Scholten, Timorstraat 23: rozenkrans. Bender. Kruistdchtstraat 76 rood; sigarettenkoker en portemonnaie. de Vries, Perseusstraat 59; sleutels. Hommels, Planetenlaan 114; schooltasch met inh.. Elfrink. Frans Halstraat 16; actetasch met inh., Koelemeijer, Houtmanpad 12; tasch met inh., Willemsen, Schoterweg 164: tasch m. per soonsbewijs. Barsen, Seringenstraat 3; want, van Dijck. KI. Houtweg 32. Haarlem's Muziekinstituut. Leerlingen-uitvoering. Op de derde uitvoering, die in den Stads schouwburg gegeven werd kwamen meer ge vorderde leerlingen voor het publiek. Het waren discipelen uit de pianoklasSen van de heeren Hoogerwerf, Jan Hoog en D. v. d. Stam, alsmede vioolleerlingen van Jesw. Wulf en Joh. Vierveyzer; verder trad op de oalletklasse van Marja Marinska en werd men nog eens vergast op de prestaties van het Jeugdorkest, dat, onder leiding van den heer Nico Hoogerwerf. andermaal de twee Slavische dansen ten gehoore bracht, die we reeds op den vorigen leerlingenavond hoor den. Niet minder dan zeven violisten legden nun proefstuk af en wat zij ten gehoore brachten was doorgaans heel goed. soms zelfs van voortreffelijk gehalte; composities van Vival di, Viotti en Rode werden de verschuldigde eer aangedaan; een concertdeel van dezen laatate werd zelfs frappant vertolkt. Twee élèves van Joh. Vierveyzer kwamen met een trio-sonate van Joh. Stauritz, waarvan de klavierpartij gespeeld werd door de veelbe lovende jonge pianiste Frieda Hoogerwerf, die dezen avond als begeleidster nog heel wat meer belangrijks te doen had. Het spelen van triosonates en andere kamermuziek in een voudige bezetting, kan bij de jeugdige élèves niet genoeg aangewakkerd worden; het is de beste manier om een smaakvollen muziek- geest te kweeken en handigheid in lezen en musiceeren te bevorderen. Als zoodanig had dit programmanummer een extra paedago- gische waarde. Onder de pianisten die zich lieten gelden waren er die goed voor den dag kv/amen en niet al te zeer onder den invloed van de plankenkoorts geraakten; allicht dat er ook een paar waren die het thuis en op de les ongetwijfeld beter gedaan hebben. Niet allen is het gegeven zich zoo volkomen te beheer- schen voor het publiek als bijv. de begaafde knaap, die met Ecossaise van Beethoven een zoo goede beurt maakte. De dramatische dans, waarmee de ballet klasse haar demonstratie begon, had als as pect en als uitdrukking goede eigenschappen. Het Jeugdorkest toonde zich wederom zeer paraat. JOS. DE KLERK. OPVOERING VAN „DE TWEE AVEEZEN". Het bekende oude en indertijd zeer popu laire volksstuk „De Twee Weezen", die zoo slecht werden behandeld in hun jeugd, is door het Nederlandsch Volkstooneel onder leiding van Willem Goossens in studie geno men. Donderdagavond 28 Mei a.s. zal het voor het eerst sedert jaren weer in Haarlem ten tooneele worden gebracht en wel in het Gem. Concertgebouw. „DOOR INSPANNING UITSPANNING" Het bestuur van de Haarlemsche tooneel- ver^eniging „Door Inspanning Uitspanning" is thans als volgt samengesteld: A. Mourik, voorzitter, J. van Dam, secretaris, J. Zwart, penningmeester, L. Ruifrok en P. Wouda commissarissen. Wiensdag 27 Mei wordt op „Kareol" een tooneelavond gegeven met „Clairvoyance" van A. J. Zoetmulder. Het seizoen in den Stadsschouwburg zal worden gesloten met „De Vreemdeling", tooneelspel van Anton Coolen. Beide stukken staan onder regie van Arie Mourik. TRANSPARANTA n geen artikel dat na den oorlog weer gaat ver dwijnen. Als aardappelmeelproduct zal het altijd in den handel blijven. Leert nu reeds de vele toepassingen kennen en vraagt ons receptenboekje. Burgerlijke Stand Ondertrouwd, 23 Mei: G. Kuperus en E. C. van Gils; 26 Mei: C. L. C. Strems en J. J. Robeerst. Gehuwd, 26 Mei: W. Hoogkamer en C. A. van Velzen; W. Strietman en C. A. Scholte; W. A. Koster en W. van Akkeren: A. R. de Jong en E. Harmeijer; C. J. Huijboom en J. H. Hesselink; H. C. Verbruggen en C. Vester. Bevallen. 22 Mei: J. A. H Duineyeld Schellekens, d.; 23 Mei: E. C. van der BijlTeijgeler, d.: J. S. de Vosvan Wijk, z.; E. C. van DijkZuiderduijn. z.; A. B. GritBos, d.; C. H. Van ArkOssewaarde, z.; A. StrijlandBey. z.; J. van Daalen van Wijk. z.: A. SietsmaHitman, z 24 Mei: H. M. Minke—Geldorp. z.; H. C. van StaverenBergman, z.: H. D. Akersloot de Boer, z.; A. E. BuijsVeeken. d.: L. Bogaardvan der Linden, d.: 25 Mei: P. A. A. HomburgHubbers, z.: G. J. Baan Eijkman, d.: G. E. van der WeijdenKoe- leman. d R. M. KasteelenKoekkoek, d.: G. Meijerde Klerk, z.: F. P. M. Beljon van Meeuwen, z.: M. P. L. Warmerdam Heemskerk, z.; 26 Mei: A. M. A. Bakker van Soest, d.: W. R. JamesDouma. z.: Overleden, 22 Mei: C. van Stijn, 64 j„ 2e Zuidpolderstraat; C. de Groot, 75 j.. Gerrit van Heesstraat; M. H. J. WouterloodVan Outersterp. 84 j„ Kamperlaan; C. Penne- kampAlders, 55 j.. Zuidpolderstraat; 23 Mei: C. H. Danko. 69 j„ Kijkriuinstraat: A. van HalstPotteboom, 67 j„ Gasthuisstr.; A. TabemalNieuwenhuizen, 71 j„ Craije- nesterlaan; S. NicolaGrandiek, 77 j„ Scho- terVeenstraat: 24 Mei: E. W, Reinders, 21 j-, Hooglandspark; H. LgmoreeMaat, 60 j., Ged. Schalkburgergracht; H. Wassenaar Van den Bosch, 92 j„ Nwe Kruisstraat; M. de NijsRijneveld. 73 j.. Kolkstraat. Natte Schoenen! Koude voeten en een -begin van keelpi|n! Neem direct Formamint om Uw keel te ontsmetten en onheil te voorkomen. Koop nog vandaag een flesehje. de keelonismeitende lobletien j| BESCHERMING DER OPENBARE ORDE. Geheime organisaties en wederspannigheid. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be treffende maatregelen tot bescherming van de openbare orde en van de veiligheid van het openbare leven. Hierbij wordt o.m. bepaald: Hij die een geheime organisatie in het leven roept, wordt gestraft met tuchthuis straf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, in ernstige gevallen met levenslange tuchthuisstraf of met den dood. Hij die aan een geheime organisatie deel neemt of difte ondersteunt, wordt gestraft met de vermelde straffen, in gevallen van lichte- ren aard met.gevangenisstraf van ten minste een jaar. doch van ten hoogste vijf jaren. Hij die middellijk of onmiddellijk opwekt of aanzet tot ongehoorzaamheid aan de gel dende rechtsvoorschriften of tot weerspan nigheid tegen maatregelen der bezettende macht of tot het onthouden vai\ vrijwillige medewerking bij de uitvoering van zoodanige maatregelen, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste vijf jaitn en met geld boete van ten hoogste vijftig duizend gulden of met een van deze straffen. Poging is straf baar. In bijzonder ernstige gevallen kan tucht huisstraf van ten minste één jaar, doch ran ten hoogste vijftienjaren en geldboete tot een onbeperkt bedrag worden opgelegd. De voorschriften betreffende de uitlokking blijven onaangetast. Hij die jot het begaan van gewelddaden jegens personert of zaken opwekt of aanzet, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete van ten hoogste vijftigduizend gulden, of met een van deze straffen. In bijzonder ernstige ge vallen kart tuchthuisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren en geldboete tot een onbeperkt bedrag worden opgelegd. De voorschriften betreffende uitlokking blijven onaangetast. Bovenbedoelde feiten zijn delicten in den zin van paragraaf 2. lid 2, der verordening nr. 52-1940 betreffende de Duitsche rechter lijke macht voor strafzaken, zooals deze is gewijzigd door de verordening nr. 56/1942. Deze verordening treedt 23 Mei in werking. Beroepswerkloozen en bonnenzwendelaars in Den Haag. De politie hield een groote opruiming. Zaterdagmiddag heeft de Haagsche Poli tie? tot twee maal toe opAuming gehouden onder* de handelaars in distributiebeschei den, welke zich steeds weer verzamelen m de Bezemstraat. Den eersten keer werd een aantal handelaars op straat ingerekend en per arrestantenwagen naar het hoofdbureau gebracht om te worden gefouilleerd en ver hoord. Talrijke distributiebonnen, waarvan herkomst en bezit niet verklaard konden worden, alsrtiede aanzienlijke bedragen aan geld werden in beslag genomen, terwijl te gen de bezitters proces-verbaal werd op gemaakt. Den tweeden keer werd een inval gedaan in het volkskoffiehuis „Metropole", dat dienst doet als overdekte beurs voor de bonnenhandelaars. Alle aanwezigen werden hier ter plaatse gefouilleerd en verhoord. Onder de handelaars bevonden zich vele beroepswerkloozen, die in geen jaren heb ben gewerkt. Hoewel zij best tot werken in staat zijn. staan zij niet ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. De sociale dienst van de politie maakt hier onmiddellijk een einde aan. Aan deze werkschuwe elementen werd duidelijk gemaakt, dat zij zich zoo snel mogelijk hadden te melden bij het Ar beidsbureau, of dat anders krachtiger maat regelen tegen hen genomen zouden worden. Het is te begrijpen, dat in dit milieu van menschen, die aan den zelfkant der maat schappij leven, moreeldefecten zich op hun plaats voelen. Een der arrestanten had dan ook den zak vol met de meest schunnige pornografische foto's, teekeningen en ge schriften. De man vond het nog heel ge woon, dat men met zooiets in den zak liep. Het is dus zeker geen plaats, waar jeugdige H.B S.-leerlingen thuis hooren, die ook m dit gezelschap werden aangetroffen. Het behoeft geen betoog, dat ook de sjacherende jood niet ontbrak. Natuurlijk handelde hij alleen maar in goud, waarvoor hij een vergunning in den zak had, alsmede een weegschaaltje, gewichten en toetssteen. Toch had deze Davïdszoon een reeks bon nen bij zich, welke hij in geen geval langs den regelmatigen weg van den distributie- dienst kon hebben ontvangen. Deze razzia's van de politi# beoogen twee erlei doel. Aan de eene zijde wordt een einre gemaakt aan het handelen in distri butiebescheiden, terwijl aan de andere zijde tallooze asociale elementen in handen der politie vallen, zoodat op krachtige wijze te gen hen kan worden opgetreden. „Wie zijn de schuldigen aan dezen oorlog?" Het antwoord op de schuldvraag. Prof. mr. "dr. R. van Genechten voor de radio. Wie zijn de schuldigen aan den oorlog en aan den rampspoed die over ons volk is ge komen? In een 5-tal radiolezingen, waarvan heden avond om 19.15 de eerste zal worden uitge sproken, geeft Prof. mr. dr. R. van.Genech ten hoofd der afdeeling vorming der N S B. op deze vraag een door opzienbarende feiten, gedocumenteerd antwoord. Luistert dus allen hedenavond om 19.15 naar de eerste lezing. Behandeling van Joodsche vermogenswaarden. Hoogst toegestaan bezit: ƒ250. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de be handeling van Joodsche vermogenswaarden. Hierin wordt o.m. bepaald: Vorderingen van elke soort moeten schrifte lijk bij de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Co. tc Amsterdam worden aangemeld, wan neer zij op het tijdstip van het in werking tre den dezer verordening of nadien geheel of ge deeltelijk rechtens of economisch toekomen aan een persoon, die ingevolge het bepaalde bij arti kel 4 der verordening no. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood is of als Jood wordt aangemerkt. Het bovenstaande is niet van toepassing ten aanzien van vorderingen eener onderneming, welke 'op grond der verordening no. 189'1940 tot het doen van aangifte gehou den is. De aangifte van de op het tijdstip van het ir werking treden dezer verordening bestaande vorderingen dient uiterlijk op 30 Juni 1942 tc geschfeden. Vorderingen, welke eerst na het in werking treden ontstaan, of van welker ontstaan de tot het doen van aangifte gehouden personen eerst na dit tijdstip kennis nemen, moeten binnen een week worden aangemeld. Vroegerevrije maxima tot dusverre niet be handelde vermogenswaarden hioeten onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1942. overeenkomstig de nor men van artikel 1 der verordening no. 148 1941 worden gestort, in depot gegeven of overge schreven. De verordening is niet van toepassing voor zoover de gezamenlijke waarde der con tante gelden, cheques, effecten, tegoeden er deposito's, waarop de tot een gezin behoorende personen op liet tijdstip van het in werking tre den dezer verordening recht hebben, niet meer bedraagt dan tweehonderd vijftig gulden. Over vorderingen en andere rechten, waarop de tot een gezin behoorende personen recht heb ben. kan per kalendermaand tot een gezamenlijk bedrag van twee honderd vijftig gulden worden beschikt. Collecties van alle soorten kunstvoorwerpen, voorwerpen van goud, platina of zilver, alsmede bewerkte en onbewerkte edelsteenen. halfedel- steenen en parels, moeten, wanneer zij geheel of gedeeltelijk rechtens of economisch aan een der Sn artikel 1 genoemde personen toebehoorefl. de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Co. worden ingeleverd. Dit laatste is niet van toepassing ten aanzien van: 1. Eigen trouwringen en die van een over leden echtgenoot; 2. Zilveren pols- en zakhorloges in persoonlijk gebruik: 3. Gebruikt tafelzilver, met dien verstande, dat elke tot het gezin van den eigenaar behoo rende persoon een vierdeelig eetbestek be staande uit mes, vork, soeplepel en dessertlepel behoudt; 4. Gebitvullingen uit edele metalen ln per soonlijk gebruik. De inlevering dient onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1942, te geschieden. Worden de goederen eerst na dit tijdstip verworven, dan moeten zij onverwijld, uiterlijk binnen een week na hun verkrijging, worden ingeleverd. Hij wien door de bankiersfirma Lippmann. Rosenthal en Co. bij de uitvoering van de aan de genoemde bankiersfirma in deze verordening of in de verordening no. 148/1941 opgedragen taak. verzocht wordt inlichtingen te verstrekken, is verplicht de hém gestelde vragen volledig naar waarheid te beantwoorden. Boeken, bewijsstukken en andere bescheiden moeten de bankiersfirma op verlangen worden overgelegd. Indien paarden, voer- of vaartuigen, rechtens of economisch aan een der ln deze verordening genoemde personen toebehooren, moeten deze uiterlijk op 30 Juni 1942 schriftelijk bij de „Zen- tralstelle fUr Jüdische Auswanderung" te Am sterdam worden aangegeven. Hij, die opzettelijk in strijd handelt met dt voorschriften dezer verordening - of deze ont duikt, dan 'wel die opzettelijk vermogensbe- standdeelen. welke aan du voorschriften var deze verordening of van de verordening no. 1481941 onderworpen zijn aan de registratie trekt, wordt gestraft met gevangenisstraf ten hoogste vijf jaren of met geldboete van beperkte hoogte of met eer. dezer straffen. Indien het feit door schuld wordt gepieegi kan een gevangenisstraf van ten hoogste een Jaar of geldboete van ten hoogste honderdduizend gulden worden opgelegd. Deze verordening treedt 23 Mei in werking. MINISTER DARRé MET ZIEKTEVERLOF De Duitsche minister Darré is wegens gezondheidsredenen voor geruimen tijd met verlof gegaan. De Fuhrer heeft gedu rende dien tijd den staatssecretaris van het ministerie van voedselvoorziening en land bouw. Herbert Backe, belast met de leiding van de zaken van den minister voor voed selvoorziening en landbouw, den boeren leider en den Pruisischen minister voor voedselvoorziening en landbouw. 0,211 j o.m-j 0.16V4 1.20 HEEMSTEDE INTREDE Ds. W. CL v. d. BRINK Ds. "W. C. v. d. Brink te 's Gravenzande. die het beroep naar de Geref. Kerk van Heemstede, heeft aangenomen in de vac. van Ds. T. v. d. Born, is voornemens Don derdagavond 2 Juli a^s. te Heemstede zijn intrede te doen na tevoren in denzelfden dienst te zijn bevestigd. MIE MIST WASCHGOED? Sedert 19 Februari bevindt zich op het bu reau van politie een pakje waschgoed in een gonjezak, dat als gevonden werd aangegeven. Tot dusverre heeft zich geen eigenaar aange meld. Voor inlichtingen yervoege men zich op het politiebureau in de Raadhuisstraat. OFFICIEEI.E MEDEDEELÏNGEN. GAVFX NOG NIET VERKOCHTE RTIJEN STROOVLAS. V Rijk?' voor d». Voedselvoorziening in Oc -lcgstljd maakt bekend, dat alle stroovlashan- dtiaren »'e op 14 Mei J.l. door her. nog niet ver- koch'.e partij stroovias onverwijld dienen op te geven aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Bezu'denho-'tscheweg 15. 's Gravenhage. Er moet daarbij worden opgegeven of het gerepeld of on- gerepeld vlas betreft, waar de partijen zijn opge slagen en hoe groot zij zijn. Na 13 Mei 1942 mag geen vlas verkocht worden, trwijl momenteel alle vervodt- van vlas. voor zoover niet bestemd voor uitvoer naar het bui tenland. is verboden. Ingeschreven als Persbericht No. 786. L. en V. TOESLAG OP GELEVERDE OF TE LEVEREN VAARSKAI.VEREN. In aansluiting aan het dezer dagen verschenen persbericht Inzake een te verleenen toeslag op vrouwelijk Jongvee van respectievelijk 40.— en 30,— per dier. wordt den veehouders verzocht ten spoedigste het aantal stuks vrouwelijk jong vee. te leveren tusschen 23 Mei 1942 en 6 Juni aan hun Plaatselijken Bureauhouder op te geven, daar aanbiedingen vóór 7 Juni a.s. even eens voor den toeslag in aanmerking zullen komen. Levering op de slachtveemarkten van deze die ren zal evenwel slechts zijn toegestaan na ont vangst van een oproepkaart van de Landbouw- Crtsis-Organlsatle te Alkmaar. Ingeschreven als persbericht No. 59. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 110. MAXIMUM KLEINHANDELSPRIJZEN VOOR ROZIJNEN. Rozijnen le kwal. per 100 gr.. Rozijnen 2e kwal. per 100 gr. Rozijnen 3e kwal. per 100 gr. MAXIMUM KLEINHANDELSPRIJZEN VOOR SINAASAPPELS. Spaansche blonde sinaasappels per kg... Spaansche bloed sinaasappels per kg1,10 HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. POTASCH. De Directeur van het Rijksbureau voor Che mische Producten maakt het volgende bekend. Bij publicatie van -begin April 1942 ls van het verbod van het be- en verwerken van potasch zonder schriftelijke vergunning van den direc teur, tot en met 31 Mei 1942 dispensatie verleend, met dien verstande, dat deze dispensatie niet gold voor het vermengen van potasch met na- tnumsulfaat, glauberzout, bitterzout en andere producten ter vervaardiging van sodavar- vimgingsmlddelcn e.d. Deze dispensatie is verlengd tot en met 30 Juni 1942. Ingeschreven als Persbericht No. 782. H. N. en OVERNAME NUCHTERE KALVEREN. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt bekend, dat het overnemen van nuchtere kalveren op 22, 23, 24 en 25 Mei niet zal kunnen geschieden. 22 Md D£ INLEVERING VAN EIEREN DOOR PLUIMVEEHOUDERS. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening ln oorlogstijd maakt bejeend. dat alle pluimveehou der;. die voor hun dieren geen voedertoewijzing ontvangen, voor het Jaar 1942 15 eieren per kip moeten afleveren aan een door de landbouw crisis-organisatie ln overleg met de Nederland sche centrale voor eieren en pluimvee te De Bilt aangewezen verzamelaar. Van deze eieren moeten er voor 28 Juni ten minste 7. voor 26 Juli .tenminste 12 en voor 30 Augustus 1942 tenminste IS zijn afgeleverd. Voor pluimveehouders, die voor hup dieren een voe- dertoewljzing ontvangen, geldt reeds een rege ling. Deze blijft ongewijzigd. De bij een landbouw-crisls-organisatie aange sloten pluimveehouders zullen vanwege den pro vincialen voedselcommissaris een kaart ontvan gen. waarop het aantal te leveren eieren, bere kend naar het aantal kippen aanwezig tijdens de Inventarisatie in December 1941 staat vermeld. De nlqt bij een landbouw-crisis-organlsatle aan gesloten pluimveehouders zullen zelf bij hun plaatselijken bureauhouder een kaart moeten af halen, onder mededccling van het door ben aan gehouden aantal kippen. Ditzelfde geldt voor ge- organlseerden die na 1 December 1941 kippen zijn gaan houden. Een kaart, waarop het te leve ren aantal eieren is vermeld, zal hun dan wor den uitgereikt. Op de kaart zal de verzamelaar het aantal door hem ontvangen eieren aantee- kenen, zoodat bij contröle kan worden nagegaan of aan den leverlngspllcht is voldaan. De Inzameling der eieren door de verzamelaars zal zoo spoedig mogelijk beginnen. Mocht de pluimveehouder nog geen kaart ontvangen hebben dan zal een voorloopig bewijs afgegeven worden Het nog niet in het bezit hebben van een kaart ontslaat den pluimveehquder niet van den leve rlngspllcht. De pluimveehouders, die niet aan den leverlngspllcht voldoen, zullen geen pluimvee meer mogen aanhouden, afgezien nog van andere tegen hen te nemen maatregelen. AFWIJKEND VEEVOEDER. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor veehouders met een slechte gras- en/of ruwvoederpositle, afwekend veevoeder beschikbaar is. Veehouders, die hiervoor in aanmerking wen- scheu te komen, kunnen schciitclUk vóór 30 Mei a.s. een aanvraag indienen aan het Bureau Voed selcommissaris te Alkmaar, afdeeling Veevoe derdistributie. onder opgaaf van naam, adres, plaats en organisatienummer, aantal melk- en xalfkoelen. jongvee, en oppervlakte grasland, terwijl tevens de handelaar dient te worden ver meld. die voor levering van het voeder moet zorgdragen Aanvragen, welke na 30 Mei a.s. binnenkomen of waarin de gevraagde gegevens niet zijn ver meld, .worden onherroepelijk terzOde gelegd. Ingeschreven als persbericht No. 58 KOUDIJSPOEDER VOOR IJ^EREIDERS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de Nederlandsche Meelcentrale geen toewijzingen voor suiker meer aan Usbereiders zal verstrekken, doch den ijs- bereijers ln plaats van suiker voortaan koudijs- poeder zal toewijzen. In verband hiermede heeft de Secretaris-Gene raal van het Departement van Landbouw en Vis- scherlj bepaald, dat het afleveren van koudijs- poeder aan ijsberelders slechts is toegestaan, in dien de desbetreffende Ijsberelders in het bezit zijn van een hun door de Nederlandsche Meel centrale verstrekte toewijzing, welke recht geef» op den aankoop van ten minste de afgeleverde hoeveelheid koudijspoeder en indien voorts-de genen. die het bedoelde product aan Ijsberelders afleveren, telkens de door. hen afgeleverde hoe veelheid van het product op de aan de betrok ken Ijsberelders verstrekte toewijzing aanteekc- neit en toewijzingen, waarop het geheele toege wezen quantum is afgeschreven, innemen en bij de Nederlandsche Meelcentrale inleveren. Ingeschreven als* Persbericht No. 787. L. en V. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. f1000 3720, 11930, 17493.17268. f400 1096, 2087, 9101. 9476, 14700. f200 5946. 10202. 13841. f100 2349, 3483, 6622, 7536, 8061, 13207. 15382, 16632. 18394. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. E ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 8 mm. max 30 mm Lessen Wie kan leerl. 3e kl. H. B. S. V BIJWERKEN DUITSOH? Br. met prijsopgaaf 3634 LES GEVK. land-machinist motor techniek. Adres C. Balder Zandv.Iaan 23A. Zandvoort. ENC.ELSCH, DITTSCH. Privé en clublessen, pract. examen. Conv. gramm. W. A. Levert. Lo- remtzplein 1. Tel. 12656. HAW. GUITA.VJL In 3 maan- leer ik U Haw. guitaar spelen a f 3 p. mnd. Tel. 24402. Br. 3611 Personeel gevraagd Voor Huishouding FLINK MFKJE gevraagd, van tot 5 of ?.30. Zondags 1 mhMaer r. w. vrij. Houtm Wagenweg 2 5. NET MEISJE gevr. van 9 U uur, niet ben. IS jaar. Lindeolaan SS, Overveen. Gevr. NET MEISJE vóór den dag öf v. d. en n. goed loon. Bron- steeweg 106. Heemstede. Gevr. ervaren HUISNAAISTER Adres te bekomen Boekh. A. Ver- nout. Overveen. Gevr. FL. DAGMEISJE van 8.30-6 uur. IToog loon. Rio Grandelaan 32. Overveen. Spoedis: gevraagd: een net R.-K; DIENSTMEISJE v. d. e. n. Zeer hoog-loon. N". W. v. d. Pouw da.g of d. en n. Goed loon. Bron- steeweg 106. Heeirtstede. VERSTETA A AT STER gevr. meisje of werkster. Eerelman- straat 12 b. d. roei- en zeilver. Gevr. flink DAGMEISJE 9-5 Zond. vrij. Heemstede, Laan n Rozenburg 19. NET MEISJE gevraagd, dage lijks van S.30 tot 2 uur, ln gezin van 2 personen. Zondags vrij. Aanm. Landziohtlaan 50 IPstede Mevr. Hiependaal. Wester- houtpark 22, vraagt voor direct een net BUITENMEISJE In ge zin m«t schoolg. kinderen. Gevr. R.-K. MEISJE d. en na of dag goed kunn. koken en werken in kl. ge-z. 3 pers. Mevr. W. G. Kuenen Burger, Ged. O. Geacht 105, Haarlem. Mevr. M. de Heer Kloots. Wes- terhoutstr. 40. Haarlem."1 vraagt een FLINK MEISJE van 9-5 Zondags vrij. NET FIETSJE gevr. v. g g. v voor dag en nacht per 1 Juni. een*., kunn. koken en net jes werken. Aanm. 's avonds Wa genweg 54. Gevr. il. zelfat. DAGMEISJE n b IR j. v. 9-4 of 9-7. Zondag» vrij. Zaanen'.aan 6S. Gevr. in gez. v. 2 pers. FLINK MEISJE of werkster voor de norgenuren. Zond. vrij. Mr. Cor- nell.satraat 30 zwart. Gevraagd met 8 Juni een MORGEN MEISJE van 8.30-12.30 bij twee dames. Des Zondags vrij Aanm. 's avonds tusschen 7 en 8. Iordensstraat 7 6 rood.' IEMAND GEVR. om 1 x per le -wasch te doen. Bl'd.weg 63, Bloemendaal. Voor Bedrijf GEVRAAGD strijksters, man. gelmeisjes, vouwstere. meisjes v. de pers en inpaksters. Hoog loon. reiskosten vergoed. Zicli aan te melden Stoomwasseberij Meul- man. Dr. Metzgerstraat 10. Zand "oort. PERFECTE EN AANK. DRAAIER gevr. Motorrevisle- erkplaats J. Amelung, Pieter straat 15. Haarlem. Bij Kousenfabrlek Hin N.V. te Haarlem worden JONGENS ge raagd .Leeftijd 14-18 jaar. Gun stige beginloonen en mogelijkheid m een goé'd vak te 'eeren. Te ens is er gelegenheid tot het ge bruiken van bonlooze warme maaltijden. Aanmelden Zijlweg van 9-5 uur. Zaterdag vat 2 uur of na telefonische af spraak 11935. NETTE SLAGERSHALFWAS gevr. goed wijk k. fietsen. Lam, Perseusstraat 53. -— FT*. JONGEN gevr. H. Kramer en Zoon, Bloeptisten. Kleveriaan 3. Bloemendaal. -/FLINKE JONGEN gevr. hoog loon. Creemer* Groentehande: Prof. v. d. Waalsstr. 76. NETTE LOOPJONGEN gevr. oed kunnende fietsen N.V.'kan toorboekhandel Anton Bos9c, Btyrteljorisstr. 12. H.H. KAPPERS. 2e bed. ge raagd. Hoog loon. Veel verval. Paul Krugeistr. 14. H.-N. BESTELLER gevr. .16-18 'j, bek. H. en omstr. Hoog loon, ex tern of Intern. Melden Floraslr. 16 5-6 uur. Personeel aangeboden Voor Huishouding -B. 7.a. Dame m. 1. voor HULP IN 1)10 HUISHOUDING klein ge. zin^of heer alleen. Br. 3743 BESOH. JU'FFR, 37 j. Xed. Herv. op de hoogte niet alle huish. werk, baby- en klnder- verz.. goed kunn. naaien en ver stellen 7.. met 1 Juni of later een haar ^passende betrekk. Op een gezellig tehuis wordt meer gelet, dan op hoog sal. Br. 3744. B. z. a. NET MEISJE, goed kunnende werken, naaien, strij ken 3s cent per uur, zonder kost v. g. g< v. ook genegen 's av. op te passen, nog alle dagen ytU. Br. 3745. VERPLEEG STER biedt hulp 's morgens en 's avonds aan ken en h. beh. ook in den mid dag. (Klein tariof). Br. 3746 NET MEISJF.. 21 jaar. zoekt betrekking d. en n. tegen 15 Juni. Br. 3747 Een v. Dame R.-K.. m. 1. zag zich gaarne a.!s nnsHOUD- STER geplaatst. Indien noodlg eigen bed en meubelen. Br. 374S Voor Bedrijf NET }IEISJE. oud 14 j. P.G. zoekt plaatsing in nette zaak. Brieven 3749. Huizen aangeboden Voor direct te huur modern GEMKUB. IIUIS in Rampl.kw. voor echtp. v.. kind. Br. no. 3638. Te huur Oct. v. eig. A'hout bij lste tramh. HALVE GESTOFF. VILLA bev. 5 gr., 3 kl., en badk., centr. verw. Gar. prijs f 1300 per jaar. Br. no. 3637. Agb. ETAGE best. uit voor- en zijkamer, boven keuketTen slaapk., vaste wascht., centr. verw.^ahlia- laan 44. Aerdenhout. Kamers gevraagd Te huur gevr. per half Juni of 1 Juli door dame zinnige gestoff ETAGE. Br. no. 3754 Heer vraagt GEMEUB. ZIT- SLAAPKAMER met volledig pen sion (geen beroepspension) waar telefoon aanwezig is bij voorkeur: Bloemendaal, Overveen of Haar lem (omtrek Delftlaan). Br. m. RTijsopg. B. 277 Boekh. Vernout, Bl'daal. -v Juffr. b.b.h.h. vraagt gedeelte! gemeubileerde ZIT- EN SL.KA- MER of gr. zit-sl. -kamer, zonder pension me» telef. in centr. Br. m. voll. in! no. 3641. Jonged. vr. met Sept. ZlT- SLAAPK. op het_ Westen in Haar- lem-Z met vol! ~d Br. no. 3640. 2 GESTOFF.KAMERS met vrije keuken te huur gevr Omgeving H.-N.. Santpoort of Driehuis. Br. Dame vraagt kleine GESTOFF. SUITE of flinke gestoff. kamer met pension. Br. met prijsopg. 3612, Kamers aangeboden Direct te huur asngeb. tot 1 of 15 Sept. zeer gr. GESTOFF. KA MER en keuken omg. Zijlw. Prijs ine! gas, w., e! f 45 per m. Br. 3644 —Met 1 Juni te huur voor iemand b.b.h.h. ZOLDERSLAAPKAMER TJE prijs f 1.75 p. w. K! Houtstr. 47 rood. Voor net pers. FR. SL.KAMER le h. met v.w., kast en berg. fiets, f 2 p. w. Zaanenstr. Br. no. 3614. Te huur gestoff. 2 GR. EN 1 KL. KAMER met gebr. van keu ken H.-N. Br. no. S6I3. Kost- en Inwoning Gep. Heer zoekt PENSION met huiselijk verkeer te Bloemendaal Br. B. 275 Boekh. Vernout, Bloe mendaal. KOSTHUIS gevr. voor jonge man, die onderwijs volgt. Van Za- terd. tot Maand. afw. Br. no. 3615. Huisraad aangeboden Ter overname: 2 PERS. MAH. LED. met Auping. Bl'd.w. 63, Bl' daal. Te koop EIK. BUFFET m ges! glas. Olieslagerslean 24 z. Te koop aangeb zeer mooi hand werk EIKEN BUFFET, tafel en theetafel. Antiek spinnewiel en Delftsch blauw likeurste! Br. 3646. Te koop KINDERLEDIKANTJE na. 7.30 uur Marnlxstr. 112, H.-N. Muziekinstrumenten Te koop een partij KLASSIEKE MUZIEK. Zich vervoegen Beste- aerstr. 9, 's avonds na 7 uur. Te koop aangeboden 7-'8 VIOOL met kist f 15. Br. no. ^öO. Nieuwe GUITAAR m. foudraal f 45, na 7 u., G. v Aemstclstr. 26. Té koop GUITAAR met hoes. Br. no. 3618. Te koop prima KOFFERGRA- MOF. met p! Tesselschadestr. 13. Rijwielen - Auto's DAMESFIETS te koop aange boden met banden, prijs billijk Duvenvoordestraat 57 rood. Te koop aangeboden H.FIETS in prima staat. Te bevragen Zand- voortschelaan 120, tusschen 6-7. Heemstede. Te koop gevr een in goeden staat zijnde MEISJESFIETS. leef tijd 6 jaar. Br. B 276 Boekh. Ver nout, Bloemendaal. 1 DAMESFIETS te koop. Johan de Wittlaan 18, Haarlem. Te koop gevraagd 1 BAKFIETS of onderste! k! model met of zonder banden Th. H Drost, Pijn- boomstr. 60, Haarlem. Diversen VERLOREN" te Spa&rnd&m gouden broche.'Vinder ontv. be looning. Aires bur. v. d. blad of br. 3922. DE PERSOON die Dinsdag 19 Mei een damesfiets mprk Kdego heeft mede genomen bij Heek. wordt ln eigen belang verzocht dit rijwiel ln de stalling naast Heek te deponeeren, daar hij be kend ls. Dames. Reclame OLIEPERMA NENT f 1.50. Gelieve zelf uw hand doek mede te brengen. A, H. Kort- huis, Leidschevaart 346. Te! 18855. Eenige beschaafde jongelui ge zocht om een JAZZ-GITAAR- CLUBJE op tc richten. Leeft. 19 j. Omgeving Heemstede. Br. 3659 Wie kan mij einde Mei of an ders in Juni billijk VERHUIZEN van Ilr! naar Rijksw. Bussum. Br. nr. 3660. Nette Wed. oud 52 zoekt KENNISM. met dito Wed. om streeks denzelfden leeftijd voor ge- zclligen omgang. Br. no. 366! Net Friesch meisje zoekt VRIENDIN ong. 20 J. oud, omg. Overveen. Br. lctt. O 193 Boekh. A. Vernout, Overveen. POKON en A.S.F. TABLETTEN zonder bon. Beunder's Zaadhandel, K! Houtstr. 41. Te! 18920. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. licht HEEREN- COSTl'UM maat 52-54 ln goeden staat. Br. mot prijs 3695. PASSERDOOS voor M.T-S. gevr. Merk Richter of gelijk waardig. K. v. d. Helde. Distel- laan 13, Acrdonhout. Tel. 27061. To k. gevr. 1 opvouwb. KIN DERWAGEN met dikke banden, tovons luiers gevr. Br. met prijs 3664. SPORT-MANTEL of mantel pak m. 44-46 o.k. te k. gevr. Br. met pr. 3«65. Oude L.ADBNKAST te koop gevr. Stuk geen bezwaar. Br.^3666 Gevraagd: ENCYCLOP/EDÏE Winkler PrinF. Brockhaus of Meyer. Br. met opgave van druk en prijs 3660.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11