R. C.H. verspeelt haar laatste kans. HONDEN Gebr. VEENINGA K. J. J. Lotsy voorzitter van den N.V.B. 22 spel tegen de Volewijckers. De geringe kam. ie de blauwzwarten nog hadden op een plaats in de eerste klasse, is verloren gegaan, doordat Koppen c.s. net tegen de Volewijckers niet verder konden brengen dan een gelijk spel. De strijd moet nu tusschen DOS en Volewijckers worden uitgevochten. Afgaande op het tot dusver; vertoonde spel zou D.O.S hiervpor het meest in aanmerking komen, doch dit wil geenszins zeggen, dat da geeltjes hun plaats in de eerste klasse zullen behouden, want voetbal is "hu eenmaal een spel vol wissel valligheden. Da', bleek ook Zondag weer in het Keemstoedsche Sportpark. R.C.H. had zich een oogenschijnlijk veiligen voor sprong van 20 verschaft, doch mocht ten slotte nog blij zijn er met een gelijk spel af te komen, zóóveel sterker waren de Am sterdammers na de rust. Zooals reeds ge meld, had R.C.H. haar linksbuiten Meyer weer opgesteld, een maatregel; waarvan men zeker geen spijt zal hebben gehad, want Mever maakte de beide doelpunten voor de thuisclub. De overige spelers in de voorhoede hebben tegen de stugge verdedi ging van de Volewijckers met veel kansen gehad. Biesbrouck kwam in verband met zijn taak als "verbindingsspeler zelden of nooit voor het doel, Hanse had het weer bij zonder moeilijk tegen den stopper-spil Kon- radt, die.hem geen seconde vrij spel liet, terwijl De Wette nog hinder had van een oude blessure, die hem in de tweede-helft tot uitvallen noopte. De zwakste man in de voorhoede was Van der Horst, die door ego- istisch en peuterig spel niets bereikte. Zijn spel heeft aan de bekende homogeniteit van de ploeg veel afbreuk gedaan. De middenlinie van RCH heeft enorm ge zwoegd. Het plaatsen van Hoogendoom moge vaak te wenschen over laten, zijn groote ijver en snelheid zijn te loven. Hij bréngt gang in het spel. Koppen was weer de bere kende, tactische voetballer van altijd, ter wijl Groeneveld op de voor hem ongewone .linkshalfplaats veel nuttig werk deed. Zijn plaatsen dient echter beter verzorgd te worden. Het achtertrio kon het vóór de rust best af; daarna kwamen er tal van moeilijk heden door het voortdurend opdringen van de Volewijckers. Het was jammer, dat Brandse, hoe goed deze speler overigens is, tegen het einde trucjes ging toepassen, die een averechtsche uitwerking hadden. Zoo wel Bartels als Van der Vliet werden daar door onzeker. Als geheel verdient het RCH- team een pluim voor zijn harde werken en voor het eerlijke spel, een lof. die wij trou wens ook aan de twee andere ploegen uit deze competitie moeten toezwaaien. Het elftal der Amsterdammers heeft even min als veertien dagen geleden in de hoofd stad, een grooten indruk op ons gemaakt. Het plaatsen was in deze ontmoeting beter verzorgd dan bij RCH: in snelheid schoot men echter te kort. Doelman Volger, rechts back Van Gelder en middenvoor De Ruy- ter vielen nog het meest op. Al stond het spelpeil niet hoog, toch heeft het publiek, cat in grooten getale was opge komen, genoten van een aardigen kamp, die zeer spannend was. Onmiddellijk na het begin zetten de Volewijckers reeds een of fensief in, waarbij v. d. Vliet bijzonder frrai redde. De Racing kreeg toen een kans vcor open doel; doelman Volger voorkwam een bijna zeker doelpunt uit een kopbal van Hanse. Wel zetten de Volewijckers vele aanvallen op, doch R.C.H. was over het ge- isel genomen, sterker. Na een half uur gaf' Meyer uit een afgemeten center van Bies- brouck zijn club de leiding. Nadat een hard -chot van Hanse door den paal was ge leerd, maakte Meyer, vrijstaand, zijn twee- 3e doelpunt. Vijf minuten na de rust kopte 'mksbuiten Bognetteau een voorzet van De Ruyter achter v. d. Vliet. Doelman Volger rist vervolgens een harden kopbal van liesbrouck uit een corner van Meyer te oppen. Laatstgenoemde speler kreeg hier- i een goede kans voor open doel, doch choot hoog over. Na 20 minuten spelen am het bezoekende -elftal het initiatief, v' el trachtte Koppen het spel te veyplaasen, loch dit lukte niet.#20 minuten voor lijd kwam de gelijkmaker door De Ruyter, eén doelpunt, dat voorkomen had kunnen wor den. De druk op het RCH-doel bleef aan houden; De Busser schoot tegen de bo venlat. De.stand onderging evenwel geen wijziging meer. - D. O. S. 2 1 1 0 3 6—4 1.50 'Volewijckers 3 1 2 0 4 6—5 1.33 R. C. H. 3 0 1 2 1 5—8 0.33 Haarlem wint Vierbonden- tournooi. Na verlenging werd Amsterdam geklopt. Het jaarpiksch tournooi tusschen de verte genwoordigende elftallen van de -afdeelingen Amsterdam, Haarlem. Leiden cn Noord-Hol- land is. na een onderbreking van een tweetal Jaren, weer in eere hersteld en de organisatoren kunnen ook ditmaal weer met voldoening op deze wedstrijdenreeks terugzien. Er werd over het algemeen goed spel te zien gegeven en vooral de finale tusschen Haarlem en Amster dam was zeer spannend. Nadat Woensdagavond Amsterdam van Leiden met 7—2 gewonnen had. speelde Zaterdagavond het Haarlemsche elftal In Zaandam tegen Noord- Holland. In de eerste helft was Haarlem voort durend sterker en met de rust hadden v. d. Wall (2 x) en Buschman reeds voor een veiligen 3—0 voorsprong gezorgd. In de tweede helft was er van krachtsverschil weinig sprake. Noordholland deed energieke pogingen om den achterstand in te Ioopen. doch de uitstekende Haarlemsche ver dediging gaf geen krimp. Ook de Haarlemsche voorhoede, waarin speciaal Enzler opviel, zag geen kans meer der. stand op te voeren, zoodat er in den einduitslag geen verandering kw; DE EINDSTRIJD. Haarlem plaatste zich dus in de finale tegen Amsterdam. wefKe Tweeden Plnkstercfag onder bavredlger.de belangstelling werd gespeeld op het D.W.V.-terrein in Amsterdam. De hoofdstede- ilngen. *iie het voordeel van den krachtlgen wind hadden, zagen spoedig kans door zijn ac tieven mldvoor Westenberg te doelpunten, doch Berk maakte gelijk. De Amsterdammers, die qua ploeg een beter geheel vormden, wisten vóór de rust hun veldmeerderheid nog slechts éénmaal te toonen wederom door een keurig doelpunt van Westenberg, doch ook ditmaal bleef Haarlem het antwoord niet schuldig toen Enzler op zeer han- Trimmen, Plukken, Wasschen, Scheren Kvnologische Inrichting „DE IJDELTUIT" Jacobijnestr. 10-18, Tclef. 13265, Haarlem Naar wij vernemen, is de lieer K. J. ,T. Lotsy bij enkele eandidaatstelltiiR tot oorzlzter van den Ncdcrlandsclicn Voethalbond benoemd. In 1517 - hij was toen 23 jaar oud - werd de heer Lotsy benoemd tot voorzitter van H, F. C., hetgeen hij tot hej veertigjarig be staan in 1919 is gebleven. Toen legde hij deze functie neer. omdat hij meende van Dordrecht uit de club niet goéd te kunnen besturen. Doch in 1921 kwam een deputatie van deze club opnieuw een beroep op hem doen, toen de Haarlemmers naar de derde klasse waren afgezakt. Hij werd toen ge woon bestuurslid en van dien tijd dateert het ontstaan -van de concentratiemeyiode van Lotsy. Hierover zóu veel te vertellen zijn. Bekend zijn o.a. de opmerkelijke resul taten, welke hij later met deze methode bereikte bij de spelers van hetNederiand- sche voetbalelftal. Het zou ons echter te" ver voeren hier uitgebreid op in te gaan en daarom volstaan wij met het volgende uit zijn H.F.Cr-tijd. Hij schreef elke week twee brieven aan de elf spelers van het eerste elftal van H.F.C.. waarin hij voortdurend hamerde op het dool, n.l. dat zij terug moes ten naar de eerste klasse. En zie het ge beurde, In 1923 hadden de Haarlemmers hun oude plaats weer ingenomen. Hierna trok de heer Lotsy zich weer uit H.F.C. te rug. daar inmiddels vele andere functies op voetbalterrein zijn aandacht opeiscliten. Hij was o.a. benoemd in de westelijke elftalcom missie. een ondercommissïe van de toen malige Nederlandsche elftalcommissie, en werd door het goede werk, dat hij hiervoor verrichtte in 19 2 4 verzocht mee te gaan naar de Olympische Spelen in Parijs. Achtereen volgens werd de heer Lotsy toen o.a. dis- triötsb^stuurslid van den N.V B. in hot Wes ten, bestuurslid der alg. Ned. voebbalver- eeniging ..De Zwaluwen", bestuurslid van de Nederlandsche Corinthians, voorzatter van den Dordtschen voeobal'bond en consul van den Belgischen voetbalbond in Neder land. Bij de Olympiade In 1928 te Amsterdam henoerr.de de F.I.F.A. hem tot voorzitter der reseiingscommissie van de afdeeling voet bal. In ï-930 volgde zijn benoeming in het hoofdbestuur ran den N. V. B. en hij werd toen tevens voorzitter van de technische commissie. In het Nedérlandsdh Olympisch Comité kreeg de heer Lotsy Sn 1932 een plaats, in welke hoedanigheid hy voorbe reidingen trof voor de uitzending van Ne derlandsche deelnemers naar de Olympiade in Los Angeles. Bij de Olympische Spelen ;r. 1936 in Berlijn trad hij op als Chef de Mission en leider van de Olympische ploeg. Aan hem is ook het ontstaan te danken ran den Olympischen Dag in Nederland, om geld te krijgen voor het uitzenden van Ne derlandsche deelnemers naar de olympiades Eveneens in 19 32 werd de heer Lotsy geko zen in het bestuur van de F. I. F. A. en in 1934 in de organisatiecommissie van de wereldkampioenschappen voetbal in Rome. Ook in 1938 was hij comitélid voor de we- relkanvpioenscihappen voetbal in Frankrijk. Tijdens de mobilisatie in 1939 werd hij met den rang van kapitein benoemd tot leider van O. en O. in het leger en tenslotte ■in 1940 werd hij aangezocht tot rijksgevol- maohtigde voor de sport, welke functie hy later, door drukke werkzaamheden genoopt moest neerleggen. Thans heeft deze eminente sportfiguur in Nederland den hoogsten trap op voetibalge- bied bereik/t, door zijn benoeming tot voor zitter van den Nederlaindsohen Voetbalbond, Iedereen zal het gezien zijn prestaties unaniem over eens zijn, dat men geen betere keus had kunnen doen. Met gerust heid ka.n d,e N. V. B. met zulk een leider de toekomst tegemoet - gaan en ongetwij feld is den bond en ,het Nederiamlsohe voet een nieuwe bloeitijd (beschoren. dige wijze den Amsterdamschen doelman pas seerde. Het begin van de tweede helft was sen sationeel, want zonder dat een Haarlemmer den bal aangeraakt had doelpuntte Wagemakcr van den aftrap het derde doelpunt voor Amsterdam. Lulde aangemoedigd zette Haarlem een krachtig offensief in, om het verloren gegaan terrein te heroveren, doch het duurde toch nog vrij lang alvorens Enzler na keurig werk van Berk dè partijen op gelijken voet bracht. Er werd enthou siast gestreden om het winnende doelpunt; een aantal goed genomen hoekschoppen van v. d. Walle en een vliegend schot van denzelfden spe ler bleven zonder resultaat, doch ook aan de andere zijde had de Haarlemsche verdediging, met Roest aan het hoofd, alle krachtsinspan ning noodig om verdere doelpunten te voorko men. Het bleef dus 33, zoodat er verlengd moest worden. Reeds in de eerste halve minuut zag Berk kans met een laag hard schot den Amster damschen doelman te passeeren, waarmede Haarlem winnaar van het tournooi werd en in het bezit kwam van den fraalen wisselbeker. Amster dam werd tweede, terwijl Noord-Holland, dat in de verliezersronde Leiden met 70 klopte, den derden prijs veroverde. SPANNING IN DE KAMPIOENSCOMPETITIE. De uitslagen van Zaterdag en Maandag van den strijd om het kampioenschap van Nederland zijn van belang geweest voor de spanning. Het zag er naar uit, dat Eindhoven kampioen zou worden, doch AGOVV zorgde Zaterdag voor een verrassing door Eindhoven een 10 nederlaag toe te brengen. Maandag kreeg de club uit Apeldoorn bezoek van Heerenveen en won met 30. Door twee overwinningen van ADO op Blauw Wit zal de Haagsche club nog een woordje mee spreken, hetgeen uit den volgenden stand blijkt: De stand der kampioenscompetitie van den N. B. luidt: gesp, gew. gel. verl. pnt. v.-t. Eindhoven 5 3 1 1 7 8—3 A.D.O. 5 2 2 1 6 8—6 A.G.O.V.V. 5 2 2 1 6 8—6 Heerenveen 5 1 2 2 4 510 Blauw Wit 6 1 1 4 3 7—11 UITSLAGEN VAN MAANDAG 25 MEI. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ADO—Blauw Wit 2—0; Eindhoven—AGOVV 0—1; Blauw Wit—ADO 1—2; AGOVV—Heerenveen 4—0. PROMOTIEWEDSTRIJDEN. District I: RCH—De Volewijckers 2—2. District III: Rheden—Hengelo 2—2; Borne Go Ahead 06. District IV: Bli3erheideMaurits 01; Helmond Vlissingen 51. District V: Velocitas—Emmen 2—1. Aclspiranlcnwedstrijden. 413 voetballers maken 190 doelpunten in 114 wedstrijden. Hoeveel doelpunten er ieder weekeinde gemaakt worden, hebben wij nooit gelei:, doch nu wij de resultaten bekijken van de adspirant-wedstrijden van de afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond om den wisselbeker, zagen wij. dat niet minder dan drie en Veertig elftallen-of vierhonderd drie en zeventig spelers-"elkaar ontmoetten. Het aantal wedstrijden bedroeg honderd veer tien en de jeugdige spelers maakten in to taal 190 doelpunten. Een doelpuntenregen was het dus op de verschillende terreinen in Haarlem en om geving, waar dé jongens hun best deden om kampioen te worden van hun groep. Zij dongen mee naar den wisselbeker, welke de directie van Haarlem's Dagblad in 1939 ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van den Haarlemschen Voetbalbandv had aangeboden. Na een onderbreking zijn Za terdag de wedstrijden voortgezet met de eerste ronde. Groepskampioen werden Stormvogels a, Kennemers a, Kennemers c, RCH a, Halfweg b, Santpoort a, OIV, DSSH a. BSM, Kennemerland a, RCH b, Spaarn- dam, Schoten en Sizo. Deze veertien kampioenen komen 6 Juni jn idistrictswedstrijden uit en op Zaterdag '13 Juni volgei^ de eindstrijden. Onder leiding van den heer De Jong uit Zandvoort ontmoetten Hillegom b, Half weg b en c, THB b en Zandvoortmeeuwen op net terrein van THB in Aerdenh'out el kaar. Aan spanning ontbrak het hier niet en verscheidene partijen eindigden zonder doelpunten. Halfweg b werd kampioen in de groep. De heeren Ch. Boeree en C. Westerbeek waren op het terrein van Bloemendaal aan wezig, waar acht ploegen van Bloemendaal, EDO, Kennemerland, EHS en RCH strijd leverden. Zij waren in twee groepen ver deeld en in de eerste werd Kennemerland a winnaar met drie overwinningen en een doelgemiddelde van 71. In het Heemsteedsche Sportpark waren drie groepen aan het werk onder leiding van de heeren P. Tiggeloven en T. C. Besse. In groep A was men spoedig klaar, omdat EDO niet' verscheen. Drie- ploegen speelden twee maal en RCH a werd winnaar door een overwinning op DIO en een gelijk spel tegen DCO a. Schoten werd winnaar in de tweede groep door beter de strafschoppen te nemen. Groep C leverde tien wedstrijden op met 24 doelpunten. Sizo was het best op dreef, boekte drie overwinningen en een nederlaag. Een heele competitie speelden de elftal len van VI. Vogels, WH en Spaamdam op het terrein van TYBB, onder leiding van den heer P. J. Boerrigter. De Spaarndam- mers waren in uitstekenden vorm en boek ten drie overwinningen en een puntloos spel tegen VI. Vogels. T)e Voorwaartsen maakten elf doelpunten en de doelman werd niet niet gepasseerd. Voor de R.K. Voetbalclubs waren spe ciale afdeeliwgen gevormd, welke in Sant poort en Heemstede bijeenkwamen. Op het terrein van Santpoort traden de heeren H. van Turnhout en C. van Soest als leiders op. Santpoort a boekte een fraai succes door vier wedstrijden te winnen en een maal ge lijk te spelen. De tweede kampioen werd OIV. dat vier wedstrijden won en een ge middelde van 11.1 behaalde. De heeren J. Ferdolage en Tt- J. Mooren waren op het R.K. Sportpark in' Heemstede aanwezig, waar twee groepen gevormd waren. DSSH a werd winnaar der drie partijen en in de andere groep eindigde BSM op de eerste plaats met twee overwinningen en een gelijk speL CRICKET GEMAKKELIJKE ZEGE VOOR ROOD EN WIT. Aanvoerder Van Baasbank scoorde 87 runs. Zoowel het bowlen als batten was zwak bij Haarlem in den strijd tegen Rood en Wit en daardoor won de oudste club de plaatselijke ont moeting op gemakkelijke wijze. Rood en Wit trok het eerst naar de .mat en de eerste batsmen speelden kalm. Keeper Voogd was achter het wicket op dreef en deed twee vangen, n.l. de wickets van R. Kramer (4) en later W. Kramer (24). Van Bueren (17) moest na een bijzonder fraaien vang van Van Tlggelen vertrekken. Nadat .T. de la Mar 10 runs aan het totaal had toege voegd. zetten A. van Baasbank en P. "Ligtenstein een stand van 80 runs op. Beiden sloegen er lus tig op los en eerstgenoemde maakte in één over 19 runs'en Ligtenstein in drie overs 25. Op het totaal van 137 werd Ligtenstein voor 46 door Abendanon gebowld, Hagenaar scoorde 10 runs en toen Van Baasbank voor 87 door Peschar ge bowld werd, sloot hij op 207 bij het verlies van zes wickets de innings. W. Peschar bowlde 1—35, A. van den Bergh 1—53, R. Ton 2—25, O. Abendanon 2—42, A. Maas 147 en H. Boeree 0—1. Voor Haarlem opqnden J. J. Voogd en B. Kleefstra en zij zetten een stand van 20 runs op. waarna zij kort na elkaar resp. voor 8 en 11 runs moesten vertrekken. P. van Tiggelen en A. Maas zorgden voor wak runs, resp. 13 en 16, doch daarna hadden de bowlers de overhand en op 66 was Haarlem uit. L. J. Sodderland bowlde 5—21. P. C. Hagenaar 2—24 en J. Nijhuis 113. Rood en Wit won dus met 141 runs op de eerste innings. ROOD EN WIT 2—H.C.C. 3. Gewonnen door Rood en Wit 2 met 126 runs op de eerste innings. Rood en Wit scoorde 177 runs voor het verlies van acht wickets. Jhr. Th. Elias 31. A. van der Togt 32. C. Bultman 24. J. Meeu wenoord 22, Sanders 13 n. u. -en J. C. Schmeink 13 n. u. Van Musscher bowlde 2—83, Lugard 3—73. Koeleman jr. 3—17. H.C.C. 3 scoorde 51 runs. J. C. Schmeink bowl de 3—25, Kaptein den Bouwmeester 420 en Meeuwenoord l4. HERCULES—ROOD EN WIT 2. Rood en Wit 3 won met 19 runs op de eerste innings. Rood en Wit 3 124. waarvan H. Panjer 13, H. A. Hakenitz 13, J. Berendsen 15, P. A Roorda 32, D. J. de Jong 19. Bowltngcijfers: A. van Spanje 365; J. Daudey 17; C. Hulleman 515. Hercules 105, waarvan A van Spanje 23, L. van Erp Talman Trip 16. C. Hulleman 26, G. Buysse 14 niet uit. Bowllngcijfers: J. de Jong 340; H. Thon 536; D. Bijleveld 1—20. HAARLEM 2—C. V. H. EL In Bloemendaal won Haarlem 2 met 93 runs (twee wickets in handen) van C.V.H. 2. De gasten scoorden 72 runs, waarvan Th. van der Pas 13, T. Kuenen 21, R. Lotten 19. Voor Haarlem bowlde B. Dik 334, Th. van Nol 633 en J. de Boer 11. Voor het verlies van acht wickets scoorde Haarlem 2 165 runs. waarvan H. Peschar 23, P. van den Bergh 44. C. van Vreeden 15, J. de Bner 17. H. J. van Vreéden 13 n.u., en G. Jans en 11 n.u. Th! ran der Pas bowl de 4 —59, J. Bastiape 470 en Th. Kuenen 0—17. HONKBAL Zilveren masker voor Haarlem. Voor de derde maal in dit seizoen heeft het eerste negental van Haarlem beslag gelegd op den eersten prijs in een honkbaltournooi. Ditmaal was het het zilveren masker, de hoofdtropee van het jaaihjksche Celeritas-tournool. dat aan de zegekar van de Mon werd gebonden. De Haar lemsche negentallen waren, evenals in Hilver sum. ook nu weer dé sterksten. het geen wel blijkt uit dc finalisten, die ditmaal uit uitslui tend Haarlemsche negentallen bestonden. Een bijzondere prestatie werd geleverd door het ne gental van H.C.K., dat de negentallen van Blauw Wit cn H H.C. in drie wedstrijden versloeg. Gemis van werpers deed zich gelden. Van dc vier stad tegen stad wedstrijden voor de eerste klasse werden er drie zonder den werper van het eerste negental ge speeld. Blauw-Wit speelde zonder Wilders nog het beste. L.D.O. moest het gemis van Schijvenaar met een nederlaag betalen en Schoten wist slechts op het nippertje de overwinning te behalen. E.D.O.V.V.G.A. 8—20. Zonder Schijvenaar heeft het spel van E.D.O. weinig te beteekenen.' Hófstra had te weinig controle over zijn werpen om de G.A.-ers in bedwang te houden. Eerst nadat de G.A.-ers een 13—0 voorsprong hadden genomen scoorden de Haarlemmers op een stootslag van Oldenthaftwee runs tegen. Op slagen van Kr. Zan'dstra, Van der Putten en Oldenthal werdén nog zes runs gemaakt. Het spel van de Amsterdammers was veel sterker, Vooral het slaan van Lammers, Pronk. Alders en Smoorenburg was produc tief. De werj^ers prestaties waren: Hofstra 10 x 3 slag. 11 x 4 wijd en 16 h.s. tegen. Meenhorst en Nottrot 12 x 3 slag, 7x4 wijd en 5 h.s. tegen. E. D. O. 000022202=8 V. V. G. A. 5 4 2 2 0 0 2 0 5 20 Evenals Schijvenaar bij E.D.O. werd Hoo- gendijk bij Schoten gemist. Aanvankelijk, toen Van Leeuwen op de plaat stond, steeg de score van Quick door vele vrije ioopen sn?l. Schoten wist echter door goed slaan van Geurts, Zandstra, de Bok en Kessens gelijken tred te houden en zelfs na vijf in nings een 109 voorsprong te behalen. Geurts kon Quick het scoren beletten tot de achtste innings, toen onverwachts door slagen van Van Staveren en Visser de stand in een 1211 voorsprong voor Quick werd omgezet. De beslissing in de laatste beurt viel in het voordeel van Schoten, toen Geestman eerst een vrijen loop weggaf en toen een honkslag van Klooster kreeg te in- casseeren. Op een doorgeschoten bal scoorde Klooster het winnende punt. De werpersprestaties: Geestman 4 maal 3 slag, 8 maal 4 wijd, 14 h.s. tegen. Schoten werpers: 12 x 3 slag, 18 x 4 wijd en 10 h.s. tegen. Schoten 225010102 13 Quick 310500030 12 AJAXH.H.C. 3—6. De grondslag voor de H.H.C.-overwinning op Ajax werd in de eerste innings gelegd, toen door .slagen van Panman, Mulder en Hartog en \een fout van Hordijk vier runs op het bord kwamen. In deze eerste innings miste Blomvliet den noodzakelijken steun van zijn velders. Later, toen de Ajax velders op volle toeren meedraaiden, kwamen nog slechts twee H.H.C.-ers binnen door slagen van Panman en Hartog. Weppner zorgde met een prachtigen drie-honkslag, die twee runs opleverde, nog even voor de spanning, maar Pijnakker bleef den tegenstander de baas. Blomvliet 11x3 slag, 1x4 wijd, 8 h.s. tegen. Pijnakker 15 x 3 slag, 2x4 wijd en 3 h.s. tegen. Ajax 100 0- 20000=3 H. H. C. 402000000=6 BLAUW-WIT—HAARLEM. De jeugdige vervangers van Wilders heb ben tegen Haarlem goed gespeeld. Door een tweetal runs in de eerste innings op het werpen van de Koekkoek behaalden de Haarlemmers de overwinning. In de rest van den wedstrijd, toen Linke het werpen verzorgde, kwam slechts cjpor een foutj'e van Van Heeswij k in de zevende beurt nog een Haarlemmer binnen. In dezelfde innings scoorde Blauw-Wit door een twee-honkslag van de Koekkoek en een. honkslag van Pot een punt tegen. De Mon was met 20 maal 3 slag weer bijzonder op dreef. Haarlem 200000100=3 Bl.-Wit 00000010. 0= 1' De overige uitslagen: Overg. Klasse: EDO 2—HCK 7—22; Haarlem 2Hilversum 224; Zeeburgia RCH. Tweede Klasse A: Quick 2Catchers 3 13: DWV—THB 16—6. Tweede Klasse B: KruissterHDM 17 22; Haarlem 3—Blauw-Wit 2 11—17; HHC 2Kruisster 2910. Tweede Klasse C: DWS—RCH 2 31—1; EHSDEC 125; Hilversum 2O WO. Tweede Klasse D: VVGA 2Watergr.- meer 17—13; ZRG^-Spartaan HHC 3— Schoten 2 15*—7. Derde Klasse Amsterdam: AMVJZee burgia 2 12—38; APGS—DWS 2 8—29: WOL—FHDC 28—8: DWS 3"WGA 3 18 —16; TIW—WGA 4 50—8; WOL 2—Brand weer 112; Watergraafsmeer 2Kanaries 720. Derde Klasse Haarlem: EDO 3Schoten 4 9—6; TYBB 2—HHC 5 22—21; Kennemer land 1—Schoten 3 8—19; HFC Haarlem 3 —EDO 5 10—37; Beverwijk 2HCK 3 1— 40: EHS 2—Spaamevogels 13—13; THB 2— HHC 4 915; HavenmeeuwenEDO 4 34 8; ZandvoortmeeuwenHFC Haarlem 2 20 —13: HFC Haarlem 1—RCH 3 30—15; TYBB 3—Schoten 6 19—7. Links: In de omgeving van Syvari Svir, waar kortgeleden hevige gevechten plaats hadden, zijn de wegen vrij van sneeuw en in modderpoelen herschapen. In de wouden ligt echter zooveel sneeuw, dat de soldaten hun stellingen in winterkleeding betrekken. (Suomen-Holland-P. K. Rupanen-Pax Holland-c) Rechts: Na de installatie van den heer B. A. v. d. Sluys tot burgemeester van Alkmaar defileerde een vendel van de W.A. voorbij het Raadhuis, op het bordes waarvan de nieuwe burgemeester had plaats genomen. (Foto Peperkamp) BIJ ALLE APOTH. EN ERKENDE DROG i F. 1 45 PER BUS FABRIKANTE. N.V. NOURYPHARMA. DEVENTER Instelling vrijwillige hulppolitie Voorwaarden en vergoeding. In het verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche. gebied be treffende de instelling van een vrijwillige hulppolitie. Hierin wordt o.m. het volgende bepaald: Een vrijwillige hulppolitie wordt inge steld, welke tot taak heeft de gewone po- litie-organen te ondersteunen: 1. bij de bestrijding van rampen en andere openbare noodtoestanden; 2. bij de bestrijding van ernstige gevaren en schaden, welke ten gevdige van lucht aanvallen ontstaan: 3. in andere bijzondere gevallen van handhaving van de openbare orde en de veiligheid van het openbare leven. De vrijwillige hulppolitie wordt aangeslo ten bij de eenheden en bureelen der gewone politie. Zij js uitsluitend onderworpen aan de aanwijzingen en bevelen van de com- mandeerende instanties der gewone politie. Agent van de vrijwillige hulppolitie kan slechts zijn hij die: 1. Nederlander is; 2. Ten minste achttien en ten hoogste vijf en veertig jaar oud is; 3. Lichamelijk, geestelijk en moraal ge schikt is; 4. de nieuwe Europeesche orde voorstaat ea bereid is deze naar zijn beste vermogen te dienen. De aanstelling bij de vrijwillige hulppoli tie geschiedt op grond van een schriftelijke sollicitatie, welke wordt gericht aan den ge volmachtigde voor de reorganisatiè van de Nederlandsche politie bij de denartementen van Justitie en van Binnenlandsché zaken. Uit de sollicitatie moet blijken, dat de on der 1 en 2 vermelde voorwaarden zijn ver vuld en dat de gegadigde bereid is een schriftelijke verzekering, als bedoeld onder 4. te geven. De tot den politiedienst opgeroepen agent van de vrijwillige hulppolitie heeft de rech ten en nlichten van een gewoon ambtenaar van politie. De vergoeding bedraagt voor iedéren aan gevangen dag, waarover de oproeping zich uitstrekt: 1. voor ongehuwde agenten van de vrij willige hulppolitie drie gulden; 2. voor gehuwde agenten van de vrijwil lige hulppolitie, vier gulden vijftig cent: 3. voor ieder kind beneden achttien jaar bovendién vijftig cent. De vergoeding wordt, indien de agent van de vrijwillige, hulppolitie vrijen kost en inwoning geniet, dienovereenkomstig verminderd. In gevallen, waarin deze regeling tot on billijkheid leidt, kan den agent van de vrij willige hulppolitie op verzoek een passende tegemoetkoming worden verleend. De eer van ons volk. De eer van ons volk eischt van ons niet alleen begrip voor dezen tijd, maar daden, waarmede wij bewijzen waard te zijn als gelijkwaardige partners te worden opge nomen in de gemeenschap der Germaansche volkeren. De eer van ons volk-gedoogt niet, dat wij anderen het bolsjewisme laten vernietigen en straks trachten daarvan zelf de vruchten te plukken. Dat zou oneervol zijn en met recht on-Nederlaydsch. Daarmede zouden wij ons zelfrespect verspelen en ons ge lijk stellen met parasieten, die wij, N' "V- landers altijd diep veracht hebben'. Neen, de eer van ons volk eischt. «et wij. ten strijde trekken, tegen den vijand vam Europa, tegen het bolsjewisme. Daarom eischt ook uw eer van u dat u zich aanmeldt bij het Vrijwilligerslegioen Nederland, Ko ninginnegracht 22 te s Gravenhage. H. UITTENBOSCH OVERLEDEN. In het Diaconesenhuis te Haarlem is Zon dag op veertigjarigen leeftijd overleden de heer H. Uïttenbosch, organist van de Zuider kapel te Haarlem. De overledene was diri gent van verschillende zangkoren, o.m. van het Chr. Geref. Evangelisatiekoor. Hij heeft zich vooral verdienstelijk gemaakt door de vele zanguitvoeringen in verschillende zie kenhuizen. het Diaconiehuis en rusthuizen, die voor vele zieken en ouden van dagen 'n verkwikking waren. De teraardebestelling zal Donderdagmiddag om half drie plaats vinden op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede, Vrijdagavond wordt om 8 uur in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 een herdenkingsdienst gehouden. - IS. 302. 30 Kaas 310, 314 Koffiesnrr. 2 SS Maizena veini.) 31 5 Mars:, (bot) 26 Melk 26 t/m 29A Melk 2S t/m 29B Petroleum 16 Peulvr. haver mout) 307 Rijst 4-17. 4-18 ïheerzee» U sa rot tcu 28, 29 garetten 06 Sigaren 28, 29 Suikerwerk 27. 28 Tabak 2S. 29 Suiker ^99 Suiker (jam) 303 Toiletzeep (S0 pet.) J /'ermieelli 315 /et (bot. marg.) 23 /leesch 26 A Yleesch 26B Zeep J Zeep - 203 Verduisteren 26 Mei va., 21.44 tot 5.29; 27 Mei van 21.45 tot 5.28 uur 26 Mei: zon op 5.30, onder 21.44 uur. maan onder 3.54,op 16.41 uur. 27 Mei: zon op 5.29, onder 2T.45 uur. maan onder 4.21, op 18.00 uur. 28 Mei: zon op 5.28, onder 21.46 uur. maan onder 4.49, op 19.22 uur. AGENDA DINSDAG 26 MEI: Groote Kerk: Orgolbespcling door George Robert, 8-9 uur. Palace: „liet klffd van de rekening", 1.30, 6.30 en 8.46 uur. Toogupg hoven 18 Jaar. Luxor The&ter: „Wij zijn toch allemaal geen engelen". 2.30, 6.30 cn 8.45 uur. Toe gang boven 18 jaar. Rembrandt Theater; „Met den helm ge boren". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Toegang eiken leeftijd. Frans Hals Theater: „Zeven oorvijgen", 2 30. 6.30 en 8.45 uur. Toegang eiken leef tijd. WOENSDAG 27 MEI. Bioscopen: middag- en avondvoorstellin- w.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar- iem. Plaatsvervangend Hoofdrèdacteur F. C. ,->?rks. Haarlem. Chef vnn-Dienst cn Stad: S. R Kuiper, Haarlem. Spon cn stad- A. Overmeer. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laas. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: I j. j. E. van Baarscl, Umulden. DE DISTRIBUTIEBONNEI Artikel Aardapp. Bot 27 A Aardapp. 27 B Bloeit) igcb. 301.305 brood) 309, 313 Boter Boter Braiulhtoff. 01 t/n Brood Brood Chocolade irillos rg.) Clgai G.ort Havermout lam (2GO g suiker) Kaas 2! 311 307 303 Algem. Alsem. Algem. Alsem. .Algem. Algem. Vet Melk Hoeveelh. I 1/4 kg. 30 1! 1/2 k*. 3 100 gr. 13 Ji 100 gr. 1 vereelt. 31 D 400 gr. 30 X 50 gr. 30 100 gr. 13 J: IOsL.30 X 250 gr. 13 Ji 2*0 gr. 13 J: 100 gr. 13 Ji 2'50 gr. 13 J; 100 gr. 13 Ji 1 2-5 gr. 2~ 3 1/2 L. 1! 1 3/4 L. 13 Jt 2 L. 13 Ji Algem. 230 gr. 13 J; Reservé 2 50 gr, 13 Ji Textiel Tabak Sigaret. "Tabak Ver&n. Tabak Algem. Algem. 20 St. 5 20 st. 23 1! 5 st. 30 M llfO gr. 1 3 Ji 2-5 gr. 30 Ji 1 kg. 13 Jt 2(50 gr. 13 Ji Tolletz, 7 5 gr. 31 M Algem. 100 gr. 13 Jt Vet. 125 gr. 2 5 11 Vleesch 100 ge. 30 M Vlcesch 2-5 gr. 5 Zeep 90 a 4*0 gr.31 Alg. 90 a 450 gr.31 M WELVAART IN UW GEZIN DOOR ARBEID W" IN DUITSCHLAND! MELDT U AAN BU DE GEWESTELIJKE AftBEIDSBUflEm Pinksterdrukte op de Vel uw Veel gasten uit Westen des lands. De beide Pinksterdagen Jiobiben zich de -Veluwe dooreen levendig vreemdells genverkeer gekenmerkt, dat óp don twet den dag zijn hoogtepunt heeft' bereikt. Ondanks de ban dense haarschte is hl nieuwe toerisme het wiel-er-tourisme druk beoefen^. Ook de tandem zag m( veel. Voorafl naar de rijtuigen bestond ver vraag voor een ritje door de schoone natui De uiispanmlngen hebben haar. eerste merdrukte beleefd. Enkele ven de«e. o.a Apeldoorn, hebben enorm veel pulbliek st trokken. De meeste hotels waren ge. du re nc de Pinksterdagentot de laatste plaats zet, evenals tal van pensions. De stroom 'vu gasten was voornamelijk uit de steden het Westen des lands afkomstig, DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VET. De secretaris-generaal van het departemet van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat gedurende het tijdvak van 26 Mei tot e met 4 Juni a.s. de met „27" genummerde ba der boterkaart recht geeft op het koopen vi 125 gram boter. Gedurende genoemd tijdve geeft de met „27" genummerde bon der vel kaart recht op het koopen van 125 gram bote of. voor zoover dé voorraad strekt. 125 gram margarine of 100 gram bak- braadvet. De eerste Betuwsche Meikersei EEN BEETJE DUUR NOG.... NIJMEGEN. 23 Mei. Aan de Nij meegsche veiling zijn vandaag de een' Betuwsche meikersen aangevoerd. Z: kwamen uit Oosterhout. gemeente Valbui) en brachten 5,70 gld. per kg. op. P. J. JONGEJAN. Zoo'als wij reeds mededeelden, zal de h« P. J. Jongejan, hoofd van de Chrf School de Bakenessergracht te Haarlem, op Vrijcu 29 Mei a.s. afscheid nemen. Om drie uur wori een bijeenkomst gehouden, uitsluitend vo: bestuur en genoodigden. Om vijf uur krijgt de ouders gelegenheid, van den heer JongejE afscheid te nemen. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 27 MEI 1942. HILVERSUM I, «5.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. C.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek, 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek. 8.oo B. N. O. "Nieuwst* richten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hu:: vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Frans Wo. ters en zijn orkest (opn.). en gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack iv Kinderen. 12.00 Orgel en viool. 12.40 Almanak. lM B. N. O. Nieuws- en ecoonmische berichten. 13* Reportage. 13.15 Zang met clavecimbel cn piano begeleiding. 14.00 Orkest Malando, solist cn gr«- mofoonmuzfek. 15.00 Reportage. 15.20 Rollen damsch Philharmonisch orkest en solist. Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramt- 'foohmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm kwartier. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Een werk zoekende vraagt inlichtingen, lezing. 18.15 Cells piano en gramofoonmuziek. 18.50 B. N. O. Nieuw- beirchten. 19.01 B. N. O. Economisch praatje ov den landbouw. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 W Familie de Boer. 19.30 Melodie en Poczie. 2" Theo Uden Masmaii on zijn dansorkest. 2 Gramofoonmuziek. 21.00 Bert van Dinterep zijn orkest. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. »a B. N. O. Politiek praatje. Vanaf 22.10 alleen vo# de Radio-Centrales die over een lijnverblndri met de studio beschikken.. 22.10—24. Gi-amofoM' muziek. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 7.30—7.40 Boksles. W Amusementsorkest, solist en het Kleine Omroep Mannenkoor (opn.). 9.15 Gramofoonmuziek. 10* Morgenwijding. 10.15 Planovoordracht. 10.40 VOO'- dracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en mofoonmuziek. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12® B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 11* Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste e zang het pianobegeleiding. 14.00 Gramofoonm:- ziek. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Omror? Operette-Orkest. Omroep-Operette-Koor en listen (opn.). 15.15 Ensemble Joan Lancé en so listen (opn.). 16.00 Gramofoonmuziek. lrt Rotterdamsch Philharmonisch orkest en sol'i 17.00 Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, nomische- en beursberichten. 17.30 Ernst va Hoff en zijn orkest. 18.15 Gramofoonmuziek. Van huis tot huis. 18.15 Gramofoonmuziek opnamen. 19.00 Zang en piano. 19.30 B. N'. 0 Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. IS51 B. N. O. Brabantsch praatje. 20.00 Gramofoon muziek. 20.05 Inleiding Bruckner-cvclus. K' Concertgebouworkest. 21.30 Als Je verre reiie: doet. dan kan je veel verhalen. 21.45 B. N Nieuwsberichten 22.00 GraWfoonmuziek. 2 Avondwijding. 22.10—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6