Cor van der Lugt Melsert over zijn ervaringen in het afgeloopen winterseizoen. WEGEN VER.KE£.QSFZEGEU NG De nieuwe bonnen. Veel moeilijheden overwonnen, maar het succes bleef niet uit. „Het tooneel heeft nog toekomst „Ik ben aanvankelijk somber gestemd geweest, maar mijn somberheid is volkomen ongemotiveerd gebleken" zoo zeide ons de heer Cor van der Lugi, Melsert, de inten dant van de afdeeling tooneel van het ge meentelijk theaterbedrijf Amsterdam, toen wij hem vroegen of het eindigend tooneel- seizoen tot zijn tevredenheid verloopen is en of het naast kunstzinnige ook materieele Voldoening geschonken heeft. „Wij moesten onder moeilijke omstandigheden werken en het is te begrijpen dat men dan niet al te optimistische verwachtingen heeft. Toen de buitengewoon strenge winter kwam hebben wij het dan ook hard te verantwoorden ge had. Maar desondanks is het seizoen prach tig verloopen. Wij hebben een repertoire gebracht, dat stukken van beteekenis bevatte en de 'pu blieke belangstelling was zoowel te Amster dam als in de provincie zeer groot. Het is weer eens duidelijk gebleken dat kunst on der bijna alle omstandigheden zich kan handhaven en dat het publiek naar goed tooneel wel komt kijken, ook al beweert men „dat het er nu geen tijd voor is". Juist in moeilijke tijden heeft de mensch behoefte aan geestelijke verdieping of aan gezonde ontspanning en het tooneelpubliek heeft be wezen. dit te begrijpen tot verheugenis van hen aan wie 't trouw gebleven is. De strenge wintermaanden hebben ons overigens voor vreemde problemen gesteld" zoo vertelde de heer v. d. Lugt Melsert verder, „en het was soms moeilijk om den moed niet te verliezen. Het reizen, dat in het algemeen geen pretje is voor de tooneelkunstenaars. werd nu bijna een nachtmerrie en menig maal was men zoo lang onderweg, dat men nog maar juist op tijd arriveerde om in een of andere plaats te kunnen spelen. Er ge beurden zelfs nog erger dingen. Zoo moesten wij op 25 Januari m Nijmegen „l'Arlésienne" spelen. Om op tijd te kunnen aankomen, zaten wij reeas 's morgen om half negen met het ballet, het koor en de figuranten in den trein. Het orkest zou uit Arnhem komen. Om tien uur vertrokken wij en om kwart over twee in den middag waren wij eindelijk in Nijmegen. Wadend door de sneeuw-massa ontmoetten wij in de stad een lid van de Arnhemsche Orkest Ver- eeniging die ons vertelde, dat de voorstel ling niet doorging, zoodat wij weer rechts omkeert konden maken. Het bijna tragische van deze geschiedenis was echter dat er ruim zesentwintighonderd plaatsen waren verkocht en dat men te Nijmegen de voor stelling had afgelast, zooals eerst later bleek op de foutieve mededeeling aan het station, dat het spoorwegverkeer met Amsterdam geheel gestremd was. In Den Haag gebeurde het bij een op- vof-ing van „De Zondaar", dat John Gobau niet op den normalen tijd arriveerde. Het spel was reeds begonnen toen men zijn af wezigheid bemerkte. Grootc consternatie die groeide naarmate het oogenblik van zijn op treden naderde. Enkele seconden vóór hü het tooneel moest betreden, werd de deur opengeworpen en 'n bijna ademloozc Gobau rende de gang door, het tooneel op en schakelde zichzelf iri het stuk in alsof er niets gebeurd was en er nooit treinvertra- gingen hadden bestaan. Wij hebben soms moeten spelen in wei nig-passende decors en in de costumes. „De twee weezen" "Willem Goossens Volkstooneel Hoe lang is het geleden, dat de twee weezen zich voor het eerst vertoonden aan de bogen van een tot tranen toe bewogen publiek? We weten het niet precies, maar het moet geweest zijn in de- gelukkige da gen, dat iiaif Parijs na afloop der voorstel ling zich voor der. artistenuitgang verdrong, om den „marqué" op te wachten en hem hardhandig den indruk te laten voelen dien zijn rol gemaakt had. Sedertdien zijn de „deux orphelines" Henriëtte en Louise de wereld over gereisd, hebben ze haar smet- tclooze reinheid temidden van veel ellende en slechtheid ten toon gespreid tot in de theaters van Vuurland en Japan. IJsland en Nieuw-Zeeland toe. En tot op den huldigen dag was er een veeltallig 'publiek te vinden, dat schreide, zich opwond, rildein één woord: genoot van het drama van d'Ennery en Anniset Bourgeois. Tot op der. huidigen dag. Want Willem Goossens heeft kans gezien, nog gisteravond een vrü veeltallig publiek te trekken, toen hij met zijn Volkstooneel het stuk speelde in dc Gom. Concertzaal. De draak herleefde een avond. Er waren weer do menschen, die hun tranen niet konden terug-houden, de gebalde vuisten, de verzuchtingen. En er waren .ook weer, aan de andere zijde van het voetlicht, de valsche vrouw Frochard, haar zoons Pierre en Jacques, die twee levende tegenstellingen, de lichtzinnige markies" de Presles, de strenge graaf de Linières en zyri zwaar be proefde gemalin en niet te vergeten de blinde Louise mei haar toegewijde zuster Henriëtte. Onder Goossens leiding werd gespeeld dat de stukken er af vlogen. Dat de dé cors niet in staat waren, ons het Parijs van de achttiende eeuw voor oogen te tooveren hoe kwam men aan een bosch bij den Pont Neuf? legde minder gewicht in de schaal dan de rollende oogen der schurken, de teedere zuchten der belaagde engelen, het verwoed schermen der lichtzinnige ede len. Willem Goossens, Jan van Dommelen, Roosje Kohier en Bram Boelé speelden Idat fraais in gewaagde doublures de anderen hadden aan één rol reeds meer dan genoeg. Het waren Nclly Gijswijt en Greta Goossens als de beide lammeren in het zwart, Emmy Bouwmeester als de duivelsche vrouw Frochard. die zij nog vaNcher en bloeddoor- ïoopener maakte dan strikt noodzakelijk was en vele anderen, die tezamen de romantiek van weleer nog eens op de planken brachten. Binnenkort hoopt het Volkstooneel Ib- sens „Een vijand des volks" ten tooneele te brengen.... M. SYBR. KOOPS -I waarmede wij de reis hadden aanvaard omdat de bagage niet gearriveerd was. Maar al die moeilijkheden stonden ons succes niet in den weg. In de groote en kleine steden kwamen de menschen toch. Wij trokken volle zalen, zoowel bij de blijspelen als bij de ernstige stukken. Op 6 Juni wordt voor de eerste maal op gevoerd onder regie van Louis van Gasteren „Madame Sans Gêne" van Sardou, met Magda Janssens in de titelrol. Frits van Dijk is Napoleon terwijl de rollen van Fouché en Levèvre door Van Gasteren en Elsensohn worden gespeeld. In Juni volgt dan nog „Aimee onder regie van Jan van Ees. Na de vacantie gaan wij in Augustus reeds verder. Dan kan men de opvoering tegepioet zien van Dumas' „Marguerite Gautier" onder myn regie en met mijn vrouw, Annje van Ees, als hoofd figuur. Johan Schmitz, weer bij ons terug gekeerd, speelt Armand Duval, John Gobau vader Duval en Caroline van Dommelen „Prudence". Voor het volgend seizoen is het tableau, de la. troupe gehandhaafd zij het dan, dat het aangevuld is met Johan Schmitz en de pas geslaagde leerlingen der tooneelschool Anny de Lange en Kees van Iersel. Wij hebben hard gewerkt en werken even hard verder", zoo eindigde de heer v. d. Lugt Melsert het onderhoud. „En omdat dit seizoen mij zooveel voldoening heeft ge schonken, ga ik met vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet. Het tooneel heeft nog toe komst!" Haarlems' Muziekinstituut Leerlingen-uitvoering. De vierde uitvoering in dit seizoen b'rachr het neusje van den zalm. Tal van vergevor derde leerlingen maakten dezen avond in den Stadsschouwburg tot een hoogst inte ressante demonstratie. Nadat nog een paar pianonummers van het vorige programma (leerlingen van Hoogerwerf en Van.der Stam) een beurt gekregen hadden, hoorde men een reeks prestaties uit de solo-zang klasse van J. Stroomenbergh, die zeêr geluk kig ingezet werd met een Bach-aria met viool-obligaat en continuo. Een drietal leer lingen van Theo v. d. Pas legdèn vervolgens opmerkelijke proeven af; Schumann's „Vo gel als Prophet" beteekende een stellige be lofte. Chopin's Nocturne op. 62 no. 1 klonk bijzonder expressief: Nocturna van Fauré en Concert-Etude van Pierné was een verras sende openbaring. Met Frieda Hoogerwerf aan den vleugel hoorde men daarna een trompet-leerlinge van J. Ros in de sonate voor trompet van Hindemith; deze buiten gewoon zware opgave kon mede als een der hoogtepunten van- de uitvoering gelden. Uit de pianoklasse van Jan Hoog lieten zich ook. twee leerlingen met succes hooren; zoo wel de uitvoering van Valse romantique als die van Prélude uit „Pour le piano" van Debussy gaven blijken van talent. Onder leiding van Karei Mengelberg trad de orkestklasse op, ter begeleiding van het eerste deel van het Concert voor twee violen van Bach, waarmee twee discipelen van, Jesw. Wulff veel eer inlegden. Andermaal traden zangleerlmgen op van J. Stroomen- berg; Au pays oil se fait la guerre van Du- parc en de groote rondeau-aria uit Le billet de loterie van Nicolo Isouard vielen bijzon der op; het laatste stuk vooral om het fris- sche timbre en de vlotte coloratuur. Ook Theo van der Pas kon nog twee' leerlingen presenteeren die tot spannend luisteren dwongen; de Ballade in g mineur van Chopin werd stevig verklankt en de Sonatine van Ravel kreeg een zeer geache veerde. en intens muzikale vertolking. Tot slot werden twee scènes uit de opera Orphée van Gluck ten tooneele gevoerd door drie leerlingen van de zangklasse van J. Stroomenberg, begeleid door de orkest klasse, alles onder de muzikale leiding van Karei Mengelberg. Vocaal slaagde deze krachtproeve opmerkelijk goed en ook het orkest trok zich hoogst verdienstelijk uit den slag. Alles te zamen was het een avond van groot succes voor het resultaat van het werk der leerkrachten van Hoogerwerf's instituut. JOS. DE KLERK. Wie wordt de opvolger van Toon Verhey? (Van onzen Haagschen redacteur) Nu Toon VerhejMie H.O.V. voor het Resi dentie-orkest gaat verwisselen en daarmee dus in de voetsporen treedt van Frits Schuurman, is men in Haarlemsche muziek- kringen natuurlijk benieuwd wie tot opvol ger van Verhey zal worden benoemd. De dirigenten van de H.O.V. hebben den laat- sten tijd zoo'n bijzonder goeden naam ge kregen, „den laatsten tijd" dan altijd in i-uimen zin op te vatten, dat het voor een jonge, ambitieuze dirigent wel een bijzonder eervolle taak moet zijn te trachten deze muzikale traditie in denzelfden lijn voort te zetten. Zooals men weet is het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten van meening, dat men vooral ook jonge veelbe lovende kunstenaars een goede kans moet geven zich verder te bekwamen en hun talenten op de juiste wijze te ontwikkelen. Overal in den lande, dus niet alleen in Haarlem, zullen daarom talentvolle jonge musici in de gelegenheid worden gesteld hetzij repetitie s, hetzij concerten van stede lijke orkesten te leiden. Toen de eerste op roep van het Departement uitging, meldden zich ongeveer 70 gegadigden. Na een zorg vuldige selectie bleef een twaalftal over en hun zal dus een kans worden geboden ?om als tweede of als assistent-dirigent de noo- dige routine op te doen. Zoo is iip Arnhem reeds een jeugdige dirigent tot volle tevre- denheicl werkzaam en ook in Maastricht en Groningen zullen onderhandelingen spoedig waarschijnlijk tot resultaat hebben, dat ook daar een jonge kracht.wordt geëngageenfl. AGENDA Erq BOVE.NDIEN VE.R_BOOeM, VOLOENS. AF£T. Polyfoon-S«ym-P«Jt Holland m Zooals wij reeds mededeelden, ligt het in de bedoeling in Haarlem eenige van deze jonge krachten proef concerten te laten ge ven. Van den zomer zullen dus nieuwe ge zichten op het Haarlemsche concertpodium te zien en laten we hopen naar aanleiding .van hun muzikale prestaties, ook te bewon deren zijn. Namen noemen heeft voorlöopig natuurlijk nog geen zin, daar een beslissing eerst na afloop van deze concerten zal wor den genomen. Als wij goed zijn ingelicht, is het niet de bedoeling, dat zooals met Verhey en Marinus Adam de H.O.V. twee eerste dirigenten krijgt; de te benoemen dirigent zal als assistent of als tweede leider van het Orkest optreden. Onder de beproefde en rustige leiding van Marinus Adam zal de H.O.V. echter ongetwijfeld haar huidige, hooge muzikale peil weten te handhaven. Het buiten de veiling om koopen van groenten en fruit. Handelaren worden geschorst. Aan de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale is het bekend, dat sommige bij haar aangesloten handelaren in tuinbouwgewassen, zooals exporteurs, groot- en kleinhandelaren, markttuinders en pachters van ongeoogst fruit, en voorts sommige verwerkers, waar onder ook drogers en jamfabrikanten, zonder daartoe gerechtigd te zijn, buiten d^, veiling om, groenten fruit koopen. Vanzelfsprekend kan de centrale deze; han delwijze, die de haar opgedragen taak onder mijnt, en de voedselvoorziening van het Ne derlandsche volk ernstig benadeelt, niet dulden. Met de strengste maatregelen zal de Cen trale daartegen optreden en er niet voor terugdeinzen, om lederen handelaar of ver werker te schorsen, die zich aan bovenge noemd feit schuldig maakt, of die producten koopt, verkoopt of verwerkt, waarvan lijj be hoort te begrepen, dat zij niet op rechtmatige wijze in den handel zijn gebracht. Gedurende de schorsing zal de geschorste niet in de gelegenheid zijn waar dan ook producten van den tuinbouw te koopen, ter wijl hem de verkoop en verwerking van der gelijke producten eveneens verboden is. Bo vendien zal hij zich voor den economischen rechter hebben te .verantwoorden. Deze kan. als straf o.a opleggen gevangenisstraf van ten hoogste ft jaar en sluiting van het bedrijf, gepaard met het verbod van ten hoogste 5 jaar- om in de groenten- en fruitbranche op Andere wijze werkzaam te zijn. DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. MUTSAERS. Naar wij vernemen, zal de coadjutor bisschop van 's-Hertogenbosch. Mgr. W. Mutsaers, voor het geval dat de geloofsbrie ven tijdig uit Rome ontvangen worden, op 29 Juni in de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch worden gewijd. De p'echtige bisschopsconsecratie zal geschie den door den aartsbisschop van Utrecht. Mgr. dr. J. de Jöng, daarbij geassisteerd door de beide oudste bisschoppen van Ne derland, Mgr. Lemmens van Roermond en Mgr. Hopmans van Breda. DE MAN OP DEN ACHTERGROND houdt de hand op zijn zak. Hij doet niet mee, weet altijd een uitvlucht te bedenken en maakt er zich gewoonlijk met een „Jantje van Leiden" af. De man op den achtergrond zal daarom ook altijd op den achtergrond blijven. Zijn ge- heele leven lang. Hij zal een vergeten man neke blijven. Is U ook een van die mannen van den achtergrond? Houdt u zich ook altijd achteraf? Neen? Maar waar blijft dan uw storting voor de Nederlandsche Ambulance op girorekening 8 7 6 0 0, Nederlandsche Ambulance. Ko ninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Op 8 Juni a.s. zal mej. N. Stenfest, te Dieren, haar 103en verjaardag bereiken. Sinds het vorige jaar zijn haar geestelijke en lichamelijke vermogens niet noemens waard verminderd. Voor de volgende week zijn ter bekoming van de gebruikelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappelen aangewezen de bonnen 28. Voor rookartikelen zijn aangewezen de bonnen 31 en 32 van de kaart voor mannen en bon 07 van de kaart voor vrouwelijke personen. Wederom sinaasappelen voor kinderen De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat ten behoeve van kinderen van 0 tofen met 3 jaar wederom sinaasappelen beschikbaar gesteld zullen worden. Derhalve zal gedurnde het tijdvak van 29 Mei tot en met 13 Juni a.s. de met „Reserve 419" ge merkte bon recht geven op het koopen van ongeveer 250 gram sinaasappelen. In plaats van ongeveer 400 gram wordt dus dit maal ongeveer 250 gram per bon verkrijgbaar gesteld. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het, evenals bij vorige gelegenheden, niet mogelijk js reeds aanstonds overal te zorgen voor een voldoende voorraad bij den han del. Het publiek-dient zich derhalve bij zijn leverancier op de hoogte te stellen of deze de sinaasappelen reeds voorraadig heeft. In verband hiermede zal de geldigheidsduur van den betreffenden bon te zijner tijd zoo noadig worden verlengd. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur-der met „Reserve 3-12" en „Reserve ,412" gemerkte bonnen, tegen in levering waarvan eveneens sinaasappelen te verkrijgen zijn. verlengd is tot en met 13 Juni a.s. Uitreiking distributiebescheiden Morgen Zaterdag is het voor de uitreiking van distributiebescheiden de beurt aan het gedeelte van de letter H van Ha tot en met Hem. De rest van de ietter H is Maandag aan de beurt. Bewoners van het Ramplaankwartier heb ben morgen, voorzoover het de letters A tot en met K betreft, een afzonderlijke gelegen heid tot het afhalen der kaarten en wel in het Wijkgebouw Elswoutslaan 1. BRANDSTOFFENKAARTEN IN BEWARING GEVEN IS VERBODEN De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en ScheeD- 'vaart vestigt de aandacht van belangheb benden èr op, dat het in bewaring geven van brandstoffenkaarten aan den brand- stoffenhandelaar niet is toegestaan. De eige naar dient deze kaart zelf te bewaren en slechts de geldig verklaarde bonnen bij zijn brandstoffenhandelaar in te leveren. Verduisteren van jj.ir tot 5.26 u. 30 Mei: zon op 5.26, onder 21.49 uur. maan onder 6.04, op 21.59 uur. (7.29 uur V.M.) 31 Mei: zon op 5.25, onder 21.50 uur. maan onder 6.56, op 23.07 uur. CRICKET DE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE BEGINT. lederen zomer trekken op Zaterdagmiddag cricketers naar de velden, om deel te nemen aan de wedstrijden van de afdeeling Haarlem van den Ncd. Cricketbond (vroeger Haarlemsche Cricket bond). Tallooze Haarlemmers bewaren aan dezen tijd aangename herinneringen en steeds komen er nieuwe spelers bij. die zich met enthousiasme aan deze tak van sport wijden. Groot is de animo weliswaar niet, doch de geest is prettig. Morgen begint de competitie weer. waaraan hetzelfde aantal clubs als het vorig jaar deelneemt. Op het teirein van Haarlem aan de Donkerelaan te Bloemendaal krijgt Haarlem 3 bezoek van Rood en Wit 4 en aan de Spanjaardslaan spelen Rood en Wit 5 en CVH 3. Enkele ploegen zijn nog op non-actief, doch die komen de volgende wceic aan de beurt. De belangstelling onder de jeugd is weer van dien aard. dat een competitie op Woensdagmiddag gehouden wordt. TENN3S PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor de clubs uit Haarlem en omgeving luidt: Eerste klaS: THOR—Haarlem. Overgangsklasse: Never MindGroenendaal; Westrust—WGA. Tweede klas: BeverwijkJoy; Haarlem 2Ready '28; Groen Wit—Westrust 2; Groenendaal 2— DDV 4; De RuïneGame and Set; Groenendaal 3 Beverwijk 3; HeemstedeStadivo; Swift Ruine 2: Groenendaal 4Wimbledon. Derde klas: Wimbledon 2—Duinlust; Duinlust 2—De Aemslel- spelers; Redcover 2—Westrust 3; Ready '28Groe nendaal 5; WGA—Heemstede 2; Groenendaal 6 —Ready 4; Stadivo 2—Ballen jagers; Jatiloo—Wim bledon 3; Wimbledon 4Jatiloo 2; Westrust 4- Groenendaal 7; Ballenjagers 2—Groenendaal Jatiloo 3—Heemstede 3; Ruïne 3—Assu 2. i Links: De Führer heeft in de Mozaikzaal van de Rijkskanselarij te Berlijn de plechtig heden der staatsbegrafenis van den overleden Gouwleider en Rijksstadhouder C'arl Rover bijgewoond. (Atlan tic-Holland-P. K. Boesig-Pax Holland-m) Rechts: De „Deutsche Dicnstpost in den Niederlandcn" hield Woensdagavond in dch Dierentuin te 's-Gravenhage een bedrijfsappèi, waarbij ook de Reichsamtsleiter Georg Kömer tegenwoordig was. Georg Körner tijdens zijn rede. (Stapf Mol-Pax Holland-c) Geldige bonnen in de week van 31 Mei t/m 6 Juni Elk der volgende bftnnen I MEI T/M 6 JUNI 1942: 28A BROOD 28B BROOD 28 BESCHUIT 28A VLEESCH 28B VLEESCH 28A AARDAPP. 28B AARDAPP. 31, 32 TABAK 07 SIGARETTEN 4 Rants. Vz Rants. 1 rants. 1 Rants. Vk Rants. 1% K.G. >/2 K.G. 1 rants. 1 rants. 17 MEI t/m 13 JUNI 1942: 299 ALGEMEEN 1 K.G. 303 ALGEMEEN 500 Gram 301, 305, 309, 313 ALGEMEEN 1 Rants. 4-17, 4-18 RESERVE 250 Gram 307 ALGEMEEN 250 Gram 311 ALGEMEEN 250 Gram 315 ALGEMEEN 100 Gram 298, 302. 306, 310. 314 ALGEMEEN 100 Gram 26A t/m 29A MELK 3V2 Liter 26B t/m 29B MELK WA Liter 26 VERSNAP100 gram 27 VERSNAP100 gram 28 VERSNAP100 (gram 19 APRIL T/M 13 JUNI 1942 288 ALGEMEEN I2Ö0 Gram .1 Koffiesurrogaat 26 MEI T M 4 JUNI 1942: Brood of gebak Beschuit, brood of geb. Vleesch of Vl.warcn Aardappelen Aardappelen Tabak Siga-etten Suiker Jam of 250 gr. Suiker Bloem, brood of gebak Rijst Peulvrucht, of haverm. Gort Vermicelli of maizena Kaas Melk Melk Chocolade Suikerwerk Choc, of Suikerwerk y2 Rants. I Boter I Vo Rants. I Boter. Rants. I Boter, margarine, vet Beschikbaar per persoon: In tijdvak van één i 5 18 22 18 Rants. 4 rants. VA 2 V-> 2V? 2l/2 Rants. 2V? 3-Vj 2'/9 K.G. V-, V? Vt K.G. 2?) Rants. - - 1**) rants. In tijdvak van vic weken 1 1 K.G. 500 500 500 500 Gram. 4 4 4 Rants^ Gram. 250 250 25(1 Gram. ?.50 250 250 250 Gram. 100 100 100 100 Gram. 500 500 500 500 Gram. ?.a 14 Liter. 7 7 Liter. 100 100 100 100 Gram. ion 100 100 Gram. 100 100 100 100 Gram. In tijdvak van acht weken 250 .250 250 250 Gram. In (jdvak v n 10 dagen: Va 1 1 1 rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 16 Petroleum 01 t/m 05 B.V. Brandst. 01 K.F. Brandst. 293 Algemeen J Zeep J Toiletzeep U Textiel (Mannen) 2 liter Petroleum 1 eenh. brandstoffen 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) 1 rants zeep 1 Rants. Zeep 75 gram toiletzeep 80*/» 50 gram scheerzeep 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 30 Apr. 1943 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 30 Mei: 27 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 28, 29 Tabak. De .geldigheidsduur van de volgende bonnen Is verlengd: t?m Zondag 31 Mei: 211, 228, 272 Algemeen (Zeep). G, H, I Zeep, Toiletzeep, t/m Zaterdag 13 Juni- 3-12, 4-12 Reserve (Sinaasappelen). De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren. Mann. personen van 1? jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. HONKBAL ZONDAG TWEE PLAATSELIJKE WEDSTRIJDEN. Dit weekeinde zullen in de eerste klasse vier plaatselijke wedstrijden gespeeld wor den. Zondag komen des morgens Haarlem en Schoten tegen elkaar in het veld en 's middags zullen H.H.C. en E.D.O. tie krachten meten. Hopelijk is bij E.D.O. Schijvenaar weer van de partij en Schoten verschijnt weer met Hoogendijk op de plaat. Zijn deze beide spelers niet aanwezig, dan behalen de gastheeren zeker de overwin ning. Het volledig programma van de wed strijden op de Haarlemsche velden is: Zaterdag. Overgangsklasse: HOKAFC 3.30 uur. Tweeae Klasse C: RCH 2Hil versum 2. 3e Klasse: Schoten 4Beverwijk 3.30 uur; KennerrterlandHFC Haarlem 3 3.30 uur; Beverwijk-2Schoten 6 3.30 uur; EDO 6EHS 3, 3.30, uur; HHC 6—Straw berries 2.45 uur. Zondag: HaarlemSchoten, 10 uur: HHC EDO 2.15 uur. Ov. klasse: RCHHaarlem 2 10 uur. Tweede klasse A: THBQuick 2 10 uur. Tweede klasse D: Schoten 2WGA 2 12 uur. Derde klasse: EDO 4EHS 2 12 uur; HFC Haarlem 2HavenmeeuWen 10 li.: Schoten 5Zandvoortmeeuwen 2 u; TYBB 2—HFC Haarlem 1 12 uur: RCH 3— HHC 5 12 uur EDO 5—HHC 4 10 u.. Half wegSchoten 3, 10 u. en HBCHCK 3 12 uur. DAMMEN KAMPIOENSCHAP 1942 VAN HAARLEM. In het clublokaal van Damclub „Haar lem" ving de eindstrijd om het persoonlijk hoofdklasse kampioenschap 1942 van Haar lem aan, waarvan de uitslagen luiden: P. J. van Dartelen wint van Aebe de .Tong: P- H. Meure wint van H. Berghuis; Yme de Jong wint van H. v. d. Linden. Wim de Jong was vrij. De tweede ronde wordt Maandagavond a.s. in het clublokaal der Haarlemsche Damclub gespeeld. Voor bovengenoemde wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: J. van Looij wint van A. Miedema; P. J. van Dartelen wint van J. H. Meure. Tweede klasse: A. Blom remise met G. van Es; J. J. Zalm remise met A. Blom. Zomerwedstrijden: K. Olij wint van D. Philippo; J. B. Sluiter Jr. wint van A. Pi- men tel; J. B. Sluiter Jr. wint van P. H. Meure; J. B. Sluiter Jr. wint van P. L. Schrijnemakers; J. J. .Holrn remise met J. W. van Dartelen; G. Bakker remise met J. J. Holm; H. L. Philippo remise met A. Smit; A. J. Verwoerdt wint van G. van Es; G. J. Steenkhst wint van C. B. de Laat; P. L. Schrijnemakers wint van F. Akersloot; A. J. Verwoerdt wint van J. van Looij; I. Ris- seeuw wint van J. M. Rutgers; J. B. Slui ter Jr. wint van A. Smit. Ha: Kooi 1 uur. r Th<Mf*r: „Kapioroden op zee", 2.30. 6.30 on S.45 uur. Alle leeftijden. Rombrnnüt Theater: „Quax, de brokken piloot". 2.30, 6.30 on S.45 uur. Alle leeftijden. Frans Mals Theater: „Het leven is nog niet zoo kwaad", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Alle leeftijden. Palace- „De Veldtocht in het Oosten", 2 uur. (Hedenavond geen openbare voorstel lingen). Alle leeftijden. ZATERDAG 30 MEI. Stadsschouwburg: ..De schat in de lieksen- grot". (Haarl. Kinderoperettekoor), 2.15 uur: „De Mascotta" (De Operettezangers). 7.30 uur. Bioscopen! Middag- en avondvoorstellin gen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem Plaatsvervangend Hoofdredacteur F. C. Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem Sport en stad: A. Overmeer, Heemstede Buitenland: J C. van der Laag, Heemstede. Haagsoh Redacteur. B. Korsten. Den Maag Binnenland: J. A. Steen Jr.. Zandvoort Nieuw - en icportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarscl, IJmuide^ VOETBAI Haarlem—Ncderl. Politie XI. Tal van bekende spelers. De Zaterdagmiddag vier uur op het Haar lem-terrein te spelen wedstrijd Haarlem— Nederl. Politie elftal beteekent voor de voetballiefhebbers een in verschillende op zichten interessant slot van het seizoen. Daar is in ce eerste plaats het Politie elf tal, waarin tal van bekende krachten uit komen. In het doel de hier nog wel be kende Hollenberg en in den aanval spelen als Lagendaal, Van der Vegte en Ninaber, Het Haarlem-doel zal worden verdedigd door Wille, die het komende seizoen voor de roodbroeken zal uitkomen. Voorts wordt een proef genomen met een aanvallenden- inplaats van eert stopperspil, in verband waarmede Stammes is opgesteld voor Van Wonderen. Onder leiding van scheidsrechter Kotte komen de volgende ploegen in he; veld: Nederl. Politie XI: Hollenberg; Knoef Haak; Geerlings. Kammeyer en Van Lodensteyn, v. d. Vegte, Lagendaal, Lit en Ninaber. Haarlem: Wille; Butter en Verhappen: Van Daalen, Stammes en Van Gooi; De Winter, Bot, Van der Hulst, Boeree en Koning. KORFBAl FEESTAVOND OOSTERKWARTIER. Zondag 31 Mei, om 7 uur, geeft de Korf balclub Oosterkwartier een feestavond in de H.K.B., met medewerking van het be kende cabaret „De Muggen" en het Haar- lemsch Hawaiiangezelschap.' BOKSEN DE GROOT WINT VAN DIESEN. Jo de Groot, halfzwaargewicht kampioen van Nederland, bokste te Rotterdam tegen Nico Diesen, in een strijd van 10 ronden van 3 minuten. De Groot toonde van den aanvang af een bokser van formaat te zijn, die goed was opgewassen tegen de aanval len van Diasen. Hij moest evenwel verschei dene zware klappen incasseeren. die he. gevolg waren van Diesen's voortdurend fanatieke aanvallen. In de derde ronde kreeg Diesen een paar klappen, waarvan veel hinder ondervond en De Groot blee' in net voordeel. In de achtste ronde kwara De Groot zoo geweldig opzetten, dat Diesen voor 9 tellen neer kreeg. Direct daarna plaatste hij zoo'n geweldigen slag op de kin van Diesen, dat ideze werd uitgeteld, zoodat De Groot verdiend deze partij won- RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 30 MEI 19«. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbf- rchten. 8,15 Brandende kwesties, causerie (opn). 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsorkest (opn.). 10.00 Ernstige mu ziek (opn.). U.OO Voor de vrouw. 11.20 Piano ea gramofoonmuziek. 12.00 Melodisten. 12.40 Alntf- nak. 12.45 B. N. O. Nieuws-, economische- beursberichten. 13.00 Reportage. 13.15 Orkest Ma- lando en solist. 14.00 Waarom leeren wij eigen lijk? 14.20 Na gedanen arbeidmuziek e» vroolijkheid. 15.45 Gramofoonmuziek. 18.00 BI- bellezlng. 18.20 Orgelconcert. 16.50 Delfshavensch gemengd koor. 17.15 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 17.30 Gramofoonmuzlek. 17.S Duiische taalcursus. 18.00 Gerard van Krevelt: en zijn orkest. 18.15 Kwartier van den arbeid- 18.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 18.50 B N. O. Nieuwsberichten. 19.00 B. N O. De wereM- meening uit den aether geplukt. 19.10 Gramofoon muziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. IfJ* Bonte avond. 20.30 Gramofoonmuziek. 2Q.40 Film- praatje. 20.55 Gramofoonmuziek. 21.80 Bon'! avond. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B N. O. Militair overzicht. Vanaf 22.10 alleen voo: de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.10—24.00 Zie Hil versum. I. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 10.00 Morgenwijdinf 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Viool, plano en gramofoonmuziek 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 B. N. O. Nieuw* economische en beursberichten. 13.00 Ensemble Francis Keth. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Omroep- Symphonle orkest. 14.45 Gramofoonmuzlek. 15OS Omroep-Symphonie orkest en solist. 15.45 „Wi ls er op til?" causerie. 16.00 Een muziekcoipt van de Duitsche Weermacht en gramofoonmu zlek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B. O. Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgel spel. 18.00 Programma-overzicht. 18.15 Gramofoon muziek, en eigen opnamen. 18.30 De N. S. 5. antwoordt. 18.45 Gramofoonmuziek en eigen op namen. 18.50 Ernst van 't Hoff en rijn orkest 19.30 B. N. O Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel vr den dag. 19.50 B. N. O. Gromngsch praatje. 2*<* Hier W. A. 20.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en gramofoonmuziek. 21 45 B. N. O. Nieuwsberich» ten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 Avondwijdlnli 22.10—24.00 Zie Hilversum J.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2