DE GEIT, REX Nieuws uit Velsen, IJmuiden, Beverwijk en Omstreken. in Velsen bij velen populair. Ceen honden in volkstuinen. BUBBELTJE EN KNOR hauim daltiat IJMUIDEN Dukel kampioen van Kennemerland. Janssen wint van v. d. Heijde. Nog vrU snel is de beslissing Inzake liet dam kampioenschap van Kennemerland gevallen. Zonder zelf te spelen is Dukel kampioen en winnaar van liet tournooi geworden. Te Santpoort leverde de vijfde ronde name lijk de volgende verrassende uitslag op: v .d. HeijdeBakhuys 11 Bakhuys—Janssen 2—0 Janssen—v .d. Heijde 2—0. Geheel onverwacht boekte v. d. Heijde dus tegen den Stabielenaar een nederlaag. In een vrij regelmatig opéningsspel verliep de partij in een klassieke variant. V .d. Heijde stond beslist positioneel beter. dochliep met de 40e zet. toen de grens- undspel was genaderd, in een damzetje van licht kaliber en verloor ineens. De kansen van v. d.- Heijde voor het bezetten der tweede plaats zijn thans wel erg gedaald. Bakhuys won op regelmatige wijze van Jans- jen en daar Dinsdagavond nog remise werd ge- jpeeld met v. d. Heijde heeft deze momenteel de tweede plaats. Of Bakhuys deze zal behouden tal het verdere programma uitwijzen. Postma moet Bakhuis en v. d. Heijde nog ontmoeten, en zwaar programma dus. De stand der deelnemers luidt: gesp. gew. gel. »rl. pnt. 10 1 B. Dukel T. Bakhuys postma Janssen v. d. Heijde Snel C. Bals Zomertournooi D.C.IJ. begonnen. Verrassende uitslagen in de eerste ronde. Het zomerdamtournooi van de Damclub IJmui den mag zich in een groote belangstelling ver heugen. Tal van oude bekende spelers, die in Jaren niet hadden gespeeld, en ook vele nieuwe lingen hebben zich bereid verklaard te spelen. De heer Herman Wichman had bericht gege ven verhinderd te zijn bij de opening, doch ver klaarde met nadruk eenige ronden in het club gebouw van D. C. IJ.. Royal te zullen bijwonen. De heer K. de Jong, voorzitter van D. C. IJ.. wees in zijn openingsrede op den grooten groei van den Nederlandschen Dambond door de cen tralisatie der dammers in Nederland. Hij hoopte, dat dit tournooi, evenals vele door D. C. IJ. ge organiseerde tournooien, gunstig mag verloo- pen met goed gespeelde partijen. Hij dankte den heer Wichman. den milden gever van den baaien beker en talrijk andere fraaie prijzen, voor diens belangstelling. Hieronder volgt de uitslag der eerste ronde. Doordat verschillende sterke spelers, zooals Laros Suyk en Ligthart, met aan de voorwed- itTijden kunnen deelnemen, moest een kleine wu- liging in het reeds opgemaakte wedstrijdprogiam- ma worden gebracht. w„_i Groep A: F. Basstra—Ten Napel 1—1, Waal— DGroep~B: Snel—Jonker 0—2: Beets—Bal 1—1. Groep C: D. Ott—T. Hoek 0—2; H. Diederiks— Groep *21 v.1 d. Heijde—Swier afgebr.: R. Huhl -Landweer 2—0; Landweer—Swier 2-0. Groep E: J. v. Straten—A. Schager 1—1, L. Koetsier—Lichtendahl afgebr Groep F: K. de Jong—Riedeman 2—0, T. Post- mfn een ^t weet al groepen werd nog niet gespeeld, omdat andere wedstrijden moesten worden afgespeeld. een. YERRASS1NG. In groep' A speelde F. Basstra. die in vijf jaar niet was uitgekomen^ tegen den "f^en Napel. Basstra vóór D, C. IJ. een erkend sterke hoofdklasse-speler en vanden nieuwe- ng een 16-Jarigen speler, wist men niets. Tusschen dezeB twee spelers is Sisteravond een partij Bespeeld, zoo fraai en spannend, als wijI in laren niet zagen. Om zóó als nieuweling, voor het eerst een tournooi meespelend, te kunnen dammen moet. men een bijzondere gave vooi het "oolc'fle'prestatie »a- ?'dBn6,S8v"'sD""c Tj" S ifttS" te noemen. C' "j Dinsdagavond halfacht wordt hel tournooi in Royal voortgezet. V.Z.V. naar Utrecht. Zooals mei, wellicht weet. ortranlscept de rtrechtsehe Zwemclub ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan een sr°ot water- polotournooi, dat twee dagen duren Zaterdag wordt begonnen: De t eiser Zwemvereeniging zal echter Zondag spe len. Zij zal dan met twee heeren- en een dames-zevental present zijn. Van de heeren zullen v. d. Broek. G. Janus. C. Visman. Chr. Visman. P. Gott- mer, P. Swier. N. Schoone. J. Wevers. P. Vissink, Ch. Moeken. P. Kramer. P. Duin- ker. H. v. Veen, J. de Mayer. K. Beets. J. de Jager en F. Schachtschabel de club ver tegenwoordigen, terwijl de dames als volgt zijn opgesteld: doel: B. Blok. achter: S. Kwak, C. Swier. A. Buding: voor: M. Kwak, C. Huysman, I. de Vries. Reserves: L. Lous. J. Mys en R. Groot. Ongetwijfeld zullen al deze leden hun uiterste best doen den naam van -Z;V. hoog te houden. Als het weer medewerkt, wordt het een prachtige sportieve dag. Uit het V.Z.V.-polokamp. Het derde.zevental der Velser Zwemver eeniging heeft de zomercompetitie ingezet met een wedstrijd tegen de Watervrienden in Stoop's bad te Haarlem, welke een 4—0 overwinning opleverde. Donderdag avond om halfacht speelt de ploeg te Half weg tegen Halfweg I. V.Z.V. komt uit met de heeren De Mayer. Vissink, Jager, Schachtschabel, Hamers. V. Veen en Beets. Denzelfden'avond speelt V.Z.V. I om 8 uur een vriendschapnelijken wedstrijd tegen Nereus I te Zaandijk. Opgesteld zijn de heeren v. d. Broek. N. Schoone, Chr. Visman. C. Visman. P. Swier, P. Gottmer en G. Janus. Ter voorbereiding van het groote water- polo-tournooi te Utrecht zal het eerste tevental Vrijdagavond om half acht een oefenwedstrijd tegen het tweede spelen. Deze wordt in De Heerenduinen gehouden. Polyhymnia zet door. Aanvankelijk zou het gemengde koor Polyhym nia onder leiding van den heer Jan Bolder Zon dag j.l. te Utrecht, aan een concours deelnemen. Helaas kreeg men niet de gelegenheid om de Zangprestaties ten beste te beven, daar de zang- tvedstrlid moest, worden afgelast, Een tweede poging om Jn Nijmegen uit te komen, faalde (veneens, doch men beseft volkomen, dat moei lijkheden er zijn om overwonnen te worden. Zoo wordt er niet geaarzeld om wederom plannen te beramen. De heer Beider lsat zich niet zoo spoedig ontmoedigen en overweegt om dezen zomer in een pane te Alkmaar een gecom bineerd vocaal concert te verzorgen Behalve >ns bekende IJmuidensch gemengd koor zal het gemengd koor Bergen hieraan deel nemen. AGENDA DONDERDAG 4 JUNI Thalia Theater, 8 uur: Schandaal in een Filmatelier. Rex Theater: Geen voorstelling. VRIJDAG 5 JUNI Thalia Theater, 8 uur: Arme Rijken. Rex Theater, 8 uur: Fraulein Doktor. Consultatiebureau, 8 uur: Jaarvergade ring Ver. tot Bestr. der Tuberculose. DIENST DER APOTHEKEN "Avond- en nachtdienst: IJmuider Apo theek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Politie, hoofdbureau 5178, 4377, 5555 Politie, Willemsplein 5400 Brandweer 524? Luchtbescherming, boofdpost 4145 E. H. B. O.. A. P. Bakker5455 E. H. B. O.. Velsen t4989 IJmuider Apotheek 4229 Kennemer Apotheek 4204 Uitreiking bonkaarten. Vrijdag: HK. De inwoners van Oud IJmuiden en IJmui den West, wier namen met de letters van H tpt en met K aanvangen, moeten Vrijdag !de nieuwe distributiebescheiden in het ge bouw van den heer B. Jenninga aan de J. P. Coens.traat halen. Dit' is van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes geopend^ De inlegvellen van de' stamkaar- iplieren voor de aardappel- te worden medegenomn. ten en de fc kaarten dieni Uitreiking bonkaarten. De inwoners van Velsen Noord, wier na men met de letters van N tot en met U aanvangen, moeten Vrjjtiag de nieuwe dis tributiebescheiden in het bekende gebouw aan den Wij kerstraat weg halen. Men kan er van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes terecht. De inlegvellen van de stamkaarten en de formulieren voor de aardappelkaart.en dient men mede te nemen. D.G.S. weer bijeen. De vergadering, der vereeniglng van Jonge Oud-Katholieken „D. G ,S,". welke Woensdag avond ln het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw is gehouden, kenmerkte zich door een feestelijke stemming, die door een eenvoudige bloemver- siering nog werd verhoogd. Dit yond zijn oor zaak in het iett, dal de voorzitter, de heer Jan Wijker en het lid mej. Arn. van Pel, voornemens zijn op 15 Juni in het huwelijksbootje te stappen. In zijn openingswoord releveerde de 'voorzit ter er aan, dat het bezoek aan de sedert de laat ste bijeenkomst ingevoerde krans7 en clubavon den, over het algemeen gunstig was. In verband met de ingekomen stukken werd medegedeeld, dat gezamenlijk met de zusterver- eeniging „Vita Nuova" te Hilversum is overeen gekomen binnen afzienbaren tijd een uitstapje naar Artls te Amsterdam te maken. Door om standigheden zullen zeer waarschijnlijk de Bondsdagen, welke 27 en 28 Juni te Amersfoort /ouden worden gehouden, wordén uitgesteld, zoo dat thans geen nadere mededeelingen daaromtrent zijn te doen. In de ,,10-miniuten gesprekken" behandelde de voorzitter het bedrijf van de N. V. v.'h. Van Leer. thans geheeten „Waleerij-o'ost". Op interessante wijze vertelde hij iets over het walsen van plaatijzer, daarbij onderscheidende de blok- en plaatwalsen, voor welke laatste spe ciale aandacht werd gevraagd. De diverse werk zaamheden. die ter verkrijging van een leve»-- bare ijzeren plaat noodig zijn. werden uitvoerig toegelicht. Onder leiding van den heer K. Gouda werd het vereenigingslied van de vereeniging „Van Neer- cassel" te Amersfoort Ingestudeerd. Nadat een „feestlied" ,op het bruidspaar was uitgebracht bood de heer C. v. d. Plas geluk- wenschen aan en overhandigde de secretaresse namens de vereeniging een prachtig blijvend ge schenk. In de pauze lieten de thee en koek door de feestelingen aangeboden, zich heerlijk smaken. De heer C. v. d. Plas wist op kostelijke ma nier de aandacht bezig te houden met een schets van Nono, hetgeen zeer. werd geapprecieerd. Op gebruikelijke wijze werd deze feestelijke bijenkomst met het Bondslied gesloten. Motorgroep Kennemerland In de zaal van den heer v .d. Lem aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost hield de Motorgroep Kennemerland haar clubavond, welke zich dit maal kenmerkte door een flinke opkomst. Zooals gewoonlijk vormde de Zweedsche gymnastiek het begin van dit samenzijn en met yoldoening kon geconstateerd worden, dat het oefenuurtte bijzonder in den smaak viel. Onder-leiding van den heer Bijleveld wordt er prettig gewerkt. De leden vermaakten zich voorts met bekende spelen zooals kaarten, sjoelen en biljarten. Er werd gezellig over allerlei gebabbeld, zoodat deze echte motorrijdersbijeenkomst uitstekend slaagde. Stellig verlangt men dan ook thans naar den volge Juni gehouden zal wordér Politie-elftal nog ongeslagen. Twee wedstrijden resten. Verschillende malen werd ons gevraagd hoe de voetballende politieagenten er in de competitie voorstaan. Het is bekend, dal zij zich uitstekend hebben geweerd en dan ook ernstig aanspraak op de eerste plaats zijn gaan maken. Van <Jen heer W. Ritman, de actieve voorzitter van de Politlesportvereeniging Velsen vernemen wij, dat het elftal nog steeds ongeslagen ls. Er resten nog een thuis- en een uitwedstrijd tegen Am sterdam ,die binnenkort zullen worden gespeeld. De juiste data zijn echter nog niet vastgesteld. In korten tijd hebben onze voetballende politie mannen een uitstekenden naam weten te verwer ven. In de eerste plaats was dit natuurlijk aan de goede prestaties te danken, die meer dan eens opmerkelijk waren. Men had namelijk de beschikking over talrijke flinke krachter, terwijl ook aan de onderlinge verstandhouding in de ploeg veel aandacht werd gewijd. Bovendien trok de P. S. V. Velsen echter de belangstel ling door haar sportieve opvatting. In de politiecompetitie diende het elftal tegen Amsterdam, Hilversum, Baarn en Bussum uit te komen. Er zijn prettige wedstrijden' gespeeld, die duidelijk aar, het doel bleken te beantwoor den. Thans wordt afgewacht wat er in de restee- rende wedstrijden zal worden gepresteerd. Men kan er van op aan. dat alles in het werk zal worden -gesteld om ongeslagen te blijven. Agenten maken excursie. Naar het Crematorium. In onze gemeente wordt aan de ontwikke ling van de agenten steeds belangstelling ge schonken. Onder meer wordt begrepen, dat deze de eigen gemeente goed dienen te kennen. Voor een goeden gang van zaken is het Immers toe te juichen wanneer ze van den aard der verschil lende deelen en dei merkwaardigheden daarvan op de hoogte zijn. De Politlesportvereeniging Is aan een en ander aandacht gaan wijden. Zij heeft besloten in de komende maanden excursies te gaan organisee* ren. Het ls voor het eerst, dat dit geschiedt, zoo dat er bij het voorbereiden heel wat komt kijken. Het plan is aan verschillende bedrijven een be zoek te brengen. Zondag heeft de eerste excursie plaats. De le den van de Politlesportvereeniging gaan dan onder leiding van den voorzitter, inspecteur W. Ritman naar het Crematorium, waar zij te ell uur een rondgang zullen maken. De directeur van het Crematorium, de heer J. van Dijk. zal een causerie houden, terwijl ook naar orgelspel zal worden geluisterd. Men'verwacht, dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken. De Kennemer Jagers. Nu er voorloopig niet meer getippeld wordt, bleek het noodzakelijk om de bakens te verzet ten. Het bestuur der Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagers toont in dit opzicht een juist begrip; men aarzelt niet om de mogelijkhéden te gebruiken. Zoo worden de clübavonden normaal gehou den en men heeft een nieuw plan uitgewerkt. Er zullen uitstapjes worden georganiseerd, waarvoor het stellig niet aan belangstelling van cle zijde der leden zal ontbreken. De Kennemer Jagers gaan Zondag per boot naar Amsterdam, alwaar een bezoek aan het uit gebreide Lunapark geenszins zal worden ver zuimd. Ongetwijfeld zal de dag in een vroolijke stemming worden doorgebracht. Indien dit uitstapje slaagt, zullen er meer vol gen. Het resultaat, dat men hiermede v/11 berei ken. is in de eerste plaats het onderling con tact -te bewaren. Tot nu toe bleef het ledental stabiel, zoodat De Kennemer Jagers stellig de moeilijkheden zullen overwinnen. Het bestuur is paraat en de leden weten dit te waardeeren. STEEDS MEER GRATIA PLATO- ADSPIR ANTEN. De adspirantenafdeeling der Gymnastiek- vereeniging Gratia Plato kenmerkt zich door een sterke toename van het ledeittal. Over dit gunstige verschijnsel is men vanzelf sprekend zeer tevreden en de jongeren kun nen er dan ook verzekerd van zijn, dat het bestuur voor de noodige afwisseling zal zorgen, opdat naast inspanning ook aan de ontspanning voldoende aandacht zal worden besteed. - Marktprijzen. IJMUIDEN 3 Juni. MARKTBERICHT Tarbot per kg. f7,80—f7,40. Tong per kg. f8,20 f 5. Kleine schol le soort f 232—f 208. 2e soort f 194—f 132. Pufschol le soort f 126—f 98. 2e soort f 80—f 59. Muilen f 150—f 140. Pieterman f 174— f 154. Roode poon le soort f 190—f 175. 2e soort f88. Poontjes f84—f,76. Groote bot f 160. Kleine bot f 112. Pufschar le soortf 40—f 23. 2e soort f21—f 14. Horsmakreel f 122—f 120. Wijting f130 f 116, alles per 50 K.G. Besommingen loggers: SCH 130 f 7754; SCH 332 f 8562; SCH 247 f8033; SCH 245 f 11.153: SCH 246 f 8094. Kustvisschers: TX 51 f 1682; TX 4 f 2467: HD 139 f 1798; HD 22 f 1730; HD 131 f 2327; MM 310 f 993; IJM 237 f 924; IJM 318 f 1990; IJM 207 f 1670; IJM 208 f 1459; UK 9 f 2259; UK 184 f 2477; UK 97 f2289; UK 215 f1092: UK 1 f1341; UK 243 f 1.924: UK 46 f 2063; UK 190 f1728; UK 104 f3749: UK 59 f2619; UK 94 f 2091: UK 3 f 1775; UK 45 f 1129; UK 202 f 5377; UK 172 f 1802. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Kotter: IJM 221 f4676.. Loggers: KW 173 £6814: SCH 95 £6563. VISCHBERICHT SCHEVENINGEN. SCHEVENINGEN.— Woensdagochtend waren met versche visch aan de markt de motorlOgger SCH 47. L. Rog, f 7824 en 70 kotters met tezamen f29.239 besomming.. De prijzen waren: Tarbot f 5; Griet f 3.20—f 6.60; Kleine tongen f 2,90—f 4, alles per kg. Middelschol f 127—f212; Klein schol f80—£117; Pufschol f51 —f69; Wijting f57—f69; Schar f 23,50—f32. alles per kist van 40 kg. Houdt de banden in eere Hot heeft de fietsers den lnatsten tijd steeds weer onaangenaam getroffen, dat de wegen in onze gemeente rijk aan „bsndenbelagers" zijn. Wanneer mep even oplet ziet men scherpe voorwerpen als glasscherven en steentjes liggen, die verderfelijk kunnen werken. Zoo sneu velen bü de Kennemerbrug nogal eens, banden door de daar van wagens ge vallen steentjes e. d. Men zal begrijpen, dat de gemeente ook in dit opzicht haar best doet. maar het is in de eerste plaats noodzakelijk, dat het. publiek me dewerkt. Het is goed als we het voor beeld van Heiloo aanhalen, waar de bur gemeester tot de hoofden van alle scho len een schrijven heeft gezonden, waarin hij uiteenzet, dat het de plicht van alle burgers, groot en klein, Is voor de, fietsbanden gevaarlijke scherpe voorwerpen van den rijweg verwijderd te houden. Men handelt in zijn eigen belang door raeae te werken. De banden moeten zoo lang mogelijk mee en daarvoor kan men zich wel een kleine moeite getroosten: Moeilijkheden en Mogelijkheden. De geil is zich gedurende den-oorlogs toestand In steeds meer belangstelling kun nen gaan verheugen. Wanneer men zijn weetje weet, is het een plezier er één te houden. Want het dier geeft melk, van die degelijke, vette en pittige melk, waaraan een groote voedingswaarde mag worden toegekend. Ook in de gemeente Velsen ic de geit populair, daar behoeft niemand aan te twijfelen. En we zijn zoo gelukkig over een vereeniging te beschikken, die altijd weer klaar staal om aan iedereen op des kundige wijze voorlichting te geven. Hel is goed als daar de aandacht op wordt ge vestigd, want het houden van geiten steil eischen, die menigmaal worden onderschat, terwijl men niet gauw voorzichtig genoeg kan zijn om niet het slachtoffer van lieden, die het,met de eerlijkheid minder nauw nemen, te worden. Wij brachten dezer dagen een bezoek aan den voorzitter, den heer H. Prent te Drie huis. In zijh" geriefelijke woning aan de Spieghellaan, waren wij weldra gezellig aan het babbelen. Het geiten houden is géén verschijnsel van de laatste maanden, doch meestal in teresseerden zich uitsluitend arbeiders er landbouwers voor deze dieren. In dezen tijd veranderde dit echter, zoowel arm als rijk maken thans een dankbaar gebruik van de geit en haar mogelijkheden. Hierbij is echter eenige voorlichting on misbaar en op dit terrein verricht de Neder- landsche Commissie voor Geitenfokkkerij een belangrijke taak. De verbetering van het ras is» namelijk van groot belang voor de kwaliteit en de opbrengst der waarde volle melk. Eventueele koopers dienen er dan ook voldoende aandacht aan te schen ken, dat zij geen minderwaardige dieren tegen te hoogen prirtbemathtigen (het- gen niet zelden voortkomt). De keuringen voor het jongvee- en stamboekregister zijn hierbij van grooten invloed en kunnen voor de gegadigden een waarborg zijn. Ongetwij feld is het fokstation voor geiten en bokken te Seroosjterken voor dit streven een stimu lans. De heer Prent vertelde voorts, dat de afdéeling Velsen over vijftig tot zestig le den beschikt, welke toraal honderd tien geiten bezitten Daar men verschillende ionge stamboekbokjes heeft, levert de ver betering van het ras in onze omgeving geen bezwaar op. In het belang van de voedsel voorziening wil men zich tot de autoriteiten wenden, opdat- ook in onze gemeente h,et wilde-bokken-verbod van kracht zal wor den. Reeds bestaat het plan om gemeenschap pelijk hooi voor de dieren in te koopen. Tot nu toe leverde deze pogingen geen resultaat op, doch het bestuur hoopt, dat er alsnog een regeling zal kunnen worden getroffen. Degene, die den geitenfokkers hierbij zijn medewerking verleent, kan bij voorbaat reeds op aller waardeering rekenen. Het lidmaatschap der afdeeling biedt tal rijke voordeelen. De voorlichting beteekent voor velen een uitkomst. Doch bij de op lossing der geitenproblemen ontbreken de komische voorvallen nietZoo werd de hulp van den inspecteur der -afdeeling in geroepen bij een geit, welke uitsluitend met taptemelk Werd gevoed. Vanzelfspre kend was een nieuwe voeding noodzakelijk en na dit eenvoudig advies kon de geit spqedig herstellen. Een andere geitenliefhebber behandelde zijn jonge geitjes (3 a 4 dagen oud) gelijk zijn poes en gaf het.slechts een scho teltje melk met korstjes. Per dag dient het dier evenwel vijfhonderd en twintig gram melk te verorberen! Spoedig kon aan de ondervoeding een einde worden gemaakt. Niet zelden veronderstelt men, dat de verzorging dezer dieren op goed geluk kan geschieden. Dit is echter een misverstand want zonder de vereischte kennis verliest de liefhebberij een groot gedeelte van haar waarde en zelfs groote, overbodige teleur stellingen blijven niet achterwege. Mer 'ïandele dus verstandig KAMPIOENS- FLITSEN. In 't Nederlandsch elftal. Ja, ze spreken nog wel over Gerrit Visser, de sportlievende IJmuidenaren. En dat is geen wonder. Want het was 'deze Storm vogel, die niet minder dan zeven maal in het Nederlandsch Elftal speelde! Nu de club dertig jaar bestaat moeten er ook aan hem enkele regels worden gewijd en we doen het gaarne. GERRIT VISSER, die zevenmaal ih het Ned. Elftal speelde, o.m. tegen Uruguay te Parijs. (Foto-archief H. C.) Visser speelde zijn eersten wedstrijd voor Stormvogels in het seizoen 19191920 te gen WJF.C. te Wormerveer. Hij was als rechtshalf opgesteld en voldeed niet be paald aan de verwachtingen. De rest van het seizoen kwam hij dan ook in het tweede elftal uit. Maar spoedig wist men toch wat men aan hem had. Hij kwam opnieuw in het eerste team en wist er voor te zorgen, dat hij daarin bleef. Hij maakte de intrede in de eerste klasse mede, waarbij A^ax dep IJmuidenaren zou toonen wat het betee- kende in het voetbalwalhalla te zjjn opge nomen. De Stormpieten boekten echter een prachtig resultaat! In Januari 1925 heeft Visser ons land verlaten, aangezien hij zich in de Ver- eenigde Staten ging vestigen. Hij schreef eens (in 1932): „Ik heb zes jaren m Ame rika gevoetbald, maar zonder eenigen twij fel kan ik zeggen, dat ik de plezierigste voetbaljaren met de Stormvogels heb door gebracht Het is aardig er, nog even aan te herinne ren, dat Visser ook de Olympische Spelen te Parijs medemaakte en in den bekenden wedstrijd tegen Uruguay speelde, welk het Nederlandsch Elftal met slechts 21 ver- Van Stormvogels is verder Gok Olden burg eenmaal in het Nederlandsch Elftal opgenomen. Trouwe supporters. De supporters deelen in de vreugde. Natuur lijk! Zij hebben duidelijk hun aandeel bijge dragen; zij waren pyaat toen het goed ging, maar ook toen de motor op minder toeren draaide. Ook aan hen heeft de vereeniging veel te danken. De "Stormvogel is welbekend. Dat is de supportersvereeniging. Zij werd 1 December 1935 opgericht en trok direct veel belangstel ling. In het begin waren er reeds 72 leden en 40 donateurs. Ook httr was op- en neergang. Maar altijd hield men kranig vol. Men heeft bewezen, dat' zoo'n vereeniging van veel nut kan zijn. Zij zorgt er immers voor, dat er bij eiken wedstrijd een aantal IJmuidenaren present is om de club aan te moedigen en hoe belangrijk is deze moreele steun! Zij kan zoo noodig ook financieel helpen. Ze" helpt mee den onder- iingen band te verstevigen. De Stormvogel is kerngezond.^ Zij wordt door een prettigen geest gekenmerkt. En ze heeft een bestuur, dat van werken houdt en niet voor een kleintje is vervaard. In het be gin bestond dit uit de heeren K. de Jong, voorzitter, H Sterteveld, secretaris, P Ra demakers, penningmeester, J. v. d. Bos, twee den voorzitter, G. v. d. Outenaar, tweeden secretaris, J. Smit, tweeden penningmeester en S. Neervoort, commissaris. Thans is de samenstelling aldus: J. Th. v. d. Put, voor zitter, H. Sterteveld, secretaris, P. Borst, pen- penningmeester, J. v* d. Bos, tweeden voor- zitter, G. v. d. Outenaar, tweeden secretaris, C. de Zeeuw, tweeden penningmeester en S. Neervoort, commissaris. Met Stormvogels is altjjd een goed contact onderhouden. Dat komt ook nu tot uiting. Door de tijdsomstandigheden kon het vijf jarig bestaan der supportersvereeniging niet worden herdacht. Nu verzorgt zij tezamen met Stormvogels het herdenkingsprogramma. De supporters zullen stand houden. Ze zul len hun club, waar ze zooveel voor over blij ken te hebben, trouw blijven! Kranig jeugdwerk Wie de jeugd heeft heeft de toekomst. Aan deze waarheid twijfelt niemand meer. E)aar- om is het zoo verlHugend, dat Stormvogels altijd veel aandacht aan het jeugdwerk schenkt. Zij beschikt over een actieve com missie, bestaande uit de heeren v. d. Plas, Nat. Van 't Geloof en Driessen. Deze geeft geregeld van een kenmerkende activiteit blijk. Stormvogels beschikt over talrijke jonge ren. Zij bieden een goede belofte voor de toe komst. Onlangs hebben wij daar nog eens de aandacht op gevestigd, zoodat we ditmaal kort kunnen zijn. Het is een mooie taak, die de jeugdcom missie heeft. Moge zij haar werk met evenveel toewijding voortzetten! LESSEN OLYMPIA WORDEN HERVAT. Aangezien de reeds langen tijd in gebruik zijnde zaal niet meer beschikbaar was dien den de lessen van de gymnastiekvereni ging Olympia te worden gestaakt. Het be stuur is echter direct in actie gekomen om een oplossing te vinden en1 is hierin ge slaagd. Volgende week zullen leden reeds weer kunnen oefenen. Zij dienen zich te vervoegen in het turnlokaal van school 2 (de vroegere school J). In de bioscopen. Het Thalia Theater presenteert van Vrijdag af de film Arme Rijken, die onder regie van Jo hannes Riemann is ontstaan. De muziek werd door Michael Jany verzorgd .terwijl de hoofd rollen.in handen van Victor de Kowa, Heinrich George. Adèje Sandrock en Edna Creyff waren In het Rex Theater wordt de amusante film Fraulein Dokter vertoond, waarvan Fritz Schwlefert de regie had Met de hoofdrollen wer den belast: Jenny Jugo. Albert Matterstock. Gustav Waldau en Hans Richter. Aan de klachten moet een einde komen Dc Burgemeester van Velsen brengt ter algc- tneene kennis, dat hem klachten hebben bereikt over schade, welke door losloopende honden is toegebracht aan binnen de gemeente gelegen -olkstolnen. Hiertegen zal ten strengste worden opgetreden, aangezien niet kan worden gedoogd, dat afbreuk wordt gedaan aan het lol waardig streven van velen om zelf naar vermogen in hun behoeften aan voedingsgewassen te voorzien. In verband hiermede wordt verwezen naar de desbetreffende artikelen der Algemeene Politie verordening, waarbij o.m. is bepaald, dat hon den. die tusschen zonsondergang en zonsopgang op andermans terrein zonder diens verdunning losloopen of die losloopend worden aangetroffen op gronden, waar zulks door derv eigenaar ol gebruiker nadrukkelijk verboden is. door de po litie kunnen worden opgevangen en. wanneer de eigenaar of houder zich niet binnen 24 uur aanmeldt en de onderhoudskosten benevens oe eventueel verschuldigde hondenbelasting niet betaalt, worden afgemaakt, een en ander onge acht nog de tegen de eigenaren of houders der honden bedreigde straffen. DRANKWET. De Burgemeester, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter open bare kennis, dat mevrouw F. List—Daalder zon der beroep, wonende te Velsen, haar verzoek om een slijtvergunnlng voor het perceel Wijk aan zeeórweg no. 47 te IJmuiden/ heeft vervangen door een verzoek om een tapvergunning voor de benedenlocaliteit van het perceel Breesaapstraat no. 11 te IJmuiden. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking (2 Juni) kan ieder tegen het ver- leenen der vergunning schriftaiijk bezwaren bij den Burgemeester inbrengen. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Daar de heer P. Allard. hulpprediker der Nederlandsch Hervormde gemeente te IJmuiden Oost Zondag in den morgendienst afscheid zal nemen, zal ds. G. F. Callenbach Zondagmiddag om half zes in de Goede Her derkerk aan den Velserduinwég te IJmui- den-Oost de H. Doopsbediening verzorgen. SANTPOORT Avondwedstrijd Terrasvogels. Het voor 3 wedstrijd Terrasvogels- zal worden gespeeld. De opstelling der Santpoortenaren toont, dat aan jonge krachten een kans wordt gegeven om te laten zien wat zij in het eerste elftal kun nen presteeren. Als bijzonderheid kan worden opge merkt, dat dit een avondwedstrijd is, welke te half acht zal beginnen. Er'mag een span nende ontmoeting worden verwacht en bovendien is het „gesloten seizoen" spoedig van kracht, zoodat zeker velen de Terras vogels nog eens in actie zullen willen zien. Zondagmorgen tien uur speelt Terras vogels 2 op het eigen terrein eveneens een vriendschappelijken wedstrijd. Het elftal krijgt Kinheim 2 te Velsen Noord, op be zoek. Terrasvogels 1 verschijnt met: Douma J. Bunschoten N. N. De Ruiter Dortmunth Kraak K. de Jonge, J. de Jonge, P. Bunschoten, J. van Gelder, G. van Gelder. Het tweede elftaJ ziet er aldus uit: S. v. Vliet Nat. Wielart Beunder, IJzerloo. Spiljard Tabernal, Vlietstra, Steffens, Schoon. Voovtmg TURNVER. SANTPOORT. Met belangstelling zien de "leden der Turnvereeniging Santpoort de estafette tegemoet. Zooals we reeds mededeelden verwacht men een buitengewoon groote deelname uit geheel Noordholland. De be langrijke sportgebeurtenis zal op- 23 of 30- Augustus worden gehouden. TWEEKAMP MOEST GESTAAKT WORDEN. - De omstandigheden waren voor het ju- bileerende „Santpoort" Zondag bij haar tweekamp tegen T.IJ.B.B. wel zeer ongun stig. de helft .van het programma kon slechts worden afgewerkt. De volgende resultaten werden bereikt: Santpoort 3aT.IJ.B.B. 4 66: Santpoort 2—T.IJ.B.B. 2 5—1. Hierdoor hebben onze plaatsgenooten dus reeds 3 punten ver overd. Zondagmiddag wordt de tweekamp met de volgende wedstrijden voortgezet: Santpoort Jun. aT.IJ.B.B. Jun. a Santpoort adsp. aT-IJ.B.B. adso. Beide wedstrijden vangen aan om 12 Uur. CASTRICUM BILJARTWEDSTRIJD De plaatselijke afdeeling der St. Jo- sephgezellen houdt Zondag een biljartwed strijd tegen de afdeeling Heemskerk. Door eerstgenoemde vereeniging is een medaille uitgeloofd. De wedstrijd vindt plaats in een der lokalen van het Jeugdhuis aan de Overtoom. DRIEHUIS LAM VERDWENEN. De heer D. te Santpoort moest tot ziin groote teleurstelling oonstateeren, dat in den nacht van Zondag op.Maandag vanal zijn weide aan den Duin- en Kruidberger- weg, alhier een lam was verdwenen. Tot nu toe heeft het. opsporingswerk geen resultaat opgeleverd. DIEFSTAL. Een inwoner van deze gemeente deed bil de politie aangifte dat een zich op het kampeerterrein bevindende ijskast is ontvreemd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. ONDERHANDSCHE VERKOOP. De boerenhofstede aan den Brakersweg, eigendom van de erven Pepping, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer P. Borst Jr. te Bakkum. ST. JOSEPHGEZELLEN. Aan den te Heiloo te "houden sportdag op Zondag J2 Juli zal de plaatselijke af deeling deelnemen. WARME MAALTIJDEN. Door de Centrale Keuken worden deze week dagelijks 20Ö warme maaltijden be reid, bestaande uit stamppot, voor hen, die geplaatst zijn in werkverruiming en te werk zijn gesteld in de Provinciale Duin- terreinen. BEVERWIJK HET ADSPIRANTEN-TOURNOOI. Het adspiranten-tournooi van de afdee ling Haarlem van den N. V. B. wordt Zaterdagmiddag a.s. voortgezet met wed strijden tusschen de winnaars van de eer ste ronde. Het programma vermeldt de volgende wedstrijden Stormvogels aDe Kennemers a De Kennemers aDe-Kennemers c. De Kennemers cStormvogels a. De Kennemers aStormvogels a. De Kennemers cDe Kennemers a. Stormvogéls aDe Kennemers c. Teekenlng Hessets fPax Holland m.) THEATER Vanaf Vrijdag' aj>. Jenny JUGO en Albert MATTERSTOCK in TOBIS TOBIS-UFA-NIEUWS. Toe tg an g 14 jaar. Gunstige maand voor ,,'t Centrum". De aanvoeren aan de bloemenveiling ,.'t Centrum" blijven regelmatig op hetzelfde peil, evenals de prijzen, die echter af en toe door weersinvloeden of bijzondere om standigheden dalen of stijgen. En zoo gaat het al eenige maanden lang en hoewel de aanvoer niet zoo groot is als in andere jaren, kunnen door de hooge prijzen omzetten bereikt worden, die nog nimmer in het bestaan der veiling bereikt zijn geworden. Ook de afgebopen maand Mei maakte op dezen gunstige» gang van zaken geen uitzondering, want de omzet bedroeg niet minder dan f 69.226.41, tegen f 44.993.7$ in de overeenkomstige maand- van het vorige jaar. Een vermeerdering dus van niet min der dan f 24.232.63 of bijna 60 procent. Nog nooit is aan deze veiling in de maand Mei de omzet zoo hoog geweest. Ter vergelijking geven wij nog de vol gende cijfers: Mei 1936: f 28.211.26; 1937: f 29.254.12; 1938: f 31.435.72; 1939 f 37.983.11 en Mei 1940: f 16.604 98. De maand Juni heeft ook weer .goed in gezet, want gisteren was er een zeer be- vredigdende aanvoer, welke hoofdzakelijk bestond uit tulpen, irissen, seringen, pioen rozen en mooie partijen papavers. De Brijzen, welke voor deze artikelen werden esteed, waren goed. De promotie-degradatie competitie. Zooals bekend moesten Beverwijk, O. V. V. O., Hollandia, H. R. C. en Alkmaarsche Boys met hun vijven in de promotie degradatie-competitie. om één plaatsje in de tweede klasse A spelen. Wegens het groote aantal wedstrijden en het reeds vergevorderde seizoen besioot de N. V. B. toen deze afdeeling een halve competitie te laten spelen, welke thans zoo goed als geëindigd is. Maar nu is er door een beslissing van den N. V. B. een kwestie ontstaan. De bond besloot n.l. door de verwarde situatie in de afdeeling 2 B, dat de tweede klas- sers daar niet behoeven tc degradeeren, terwijl de derde klasse kampioenen een heele competitie spelen om een plaats in' de tweede klasse. De bovengenoemde clubs, welke men wel om een plaatsje liet spelen, voelden zich hierdoor gedupeerd. Gelijke monni ken. gelijke kappen, redeneerden de ver- eenigmgsbesturen en verlangden van den N. v. B. een zelfde maatregel voor hen als voor de clubs in 2 B genomen was. Een protest van de deelnemende clubs is dan opk reeds ingediend. Vooral voor de Alk- maarders en H. R. C. is deze zaak van belang, daar hun tweede klassersehap op het spel staat. Boverwjjk, O. V. V. O. en Hollandia ondersteunden het protest om de promotiekans en om de financieele redenen.- De afgevaardigden van de belangheb bende clubs, de besturen van Alkm. Boys en H. R. C.. zouden gisteren door den N. V. B.-voorzitter, den heer Lotsy, ontvangen worden, waarbij deze aangelegenheid ver der uiteengezet zal worden. Tuinbou w-Studieclub. De uitslag van de keuring der inzenauf- §en op de vergadering van de Tuinbouw tudieclub luidt als volgt Bloemen: lathyrus 7y. p.. papavers 8',2 p., rozen 9 p.. anemonen 8 p.. alles van den heer A. H. Martens; yellow 10 p., Adriadne 8 p., Scarlet Beauty 10 p. Whist- ler 7y3 p.. Bartigon 8>/2 p., vaas irissen en tulpen 6 p., Meidoorn 7',2 p., drijfschaal 8'/2 p.. irissen 8V2 p., Gloxinia 9'/-> p., alle3 van H. Houtwipper. Groenten 1. D. v. .d. Zwaan, 2. R. Doc tor. Extra-prns: C. Nieuwland voor een kist bloemkool; H. Houtwipper voor asper ges en W. Muyen voor een inzending tomaten. LAGERE TUINBOUWSCHOOL. Van de tweede naar de derde klasse der lagere tuinbouwschool zijn bevorderd J. Markerink. G. Straus, K. Honig, W. Glorie, J. Glorie, K. Fatels. G. Henneman, G. Wigchert, J. Pirovano, P. Muntjewerf, D. v. d. Outenaar, J. Rolink, G. Jonge- jans, N. Rutte, G. van Egmond, P. Goos- sens, B. Gerritsen. GEITENKEURING. Zaterdagmiddag 6 Juni zal op de weide bij ..Westerhout" aan de Zeestraat dc in schrijving plaats hebben voor het fok- register van den Provincialen Bond van Geiten-fokvereenigingen. DE BLAUWE WEEK-ACTIE. Gedurende de Blauwe Week werden evenals vorige jaren door de plaatselijke afdeeling van den A. N. G. O. B. aan de hoogste klassen der verschillende lagere scholen priisraadsels uitgereikt, in totaal ruim 359. Hiervan kwamen er 212 inge vuld terug, waarvan er echter 56 foutief waren. »De beschikbare prijzen moesten dus onder de» 156 goede óplosscrs verdeeld worden. Dc uitslag van dezen wedstrijd is ten slotte als volgt geworden De extra-prijs voor de mooist uitgevoer de inzending werd gegeven aan Olga Hen- annks, Oostertumen 81, leerlinge van de Noorderschool. Eerste prijzen werden toe gekend aan Jaap Hoeben, Jeannne Klin kenberg. Theo Wernke. Louise Klein, Ger ne Roek. Henk van Hattum. Jannie Mcn- sing. Carla Hendriks en Wim van Ooste- rom Verder werden nog 4 tweede, één derde en 31 troostprijzen uitgereikt. soreuk. welke gevormd moest wor den, luidde„Alcohol is hersenvergif". EGMOND AAN ZEE JAARVERGADERING E. R. B. De Egmnndzee^r Reddingsbrigade hield haar ln De Vergulde ValS:. onder wees er op. dat door de tijdsom standigheden de brigade zeer ln haar werkzaam heden beknot is. maar dat deze toch paraat d!*it te blijven. Hij bracht in het bijzonder dank aan den heer S. Visser voor het vele door hem gepresteerde werk. Na goedkeuring der notulen la* de secretaris, de heer P. Schotsman, het jaarverslag tmt .dat wegens de tijdsomstandigheden sober was en on der dankzegging wero goedgekeurd, De penningmeester, de heer A. Blok. bracht het financieel verslag uit. De rekening 1941 sloot met een batig saldo van f 137. Als bestuursleden werden de heeren P. Schots man en L. Zwaan herkozen. Hierna weiden verschillende maatregelen be sproken met het oog op het komende seizoen, waarvan men het resultaat zal moeten afwachten BIJ dc rondvraag stelde de heer s. visser voor 1 clubverband te gaan zwemmen in Pcsle's bad it vond algemeen bijval en de heer A. Blok wordt belast met de.nadere regeling. Nog wordt op voorstel van mej. Kap besloten zoo mogelijk dezen winter weder een E. H. B. O.-cursus t« Qrganlseerea,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3