en Nieuws uit IJmuiden, Velsen,- Beverwijk en Omstreken. BUBBELTJE EN KNOR Uitreiking bonkaarten. Maandag'; PU. De inwoners van Oud IJmuiden en IJmui den West. wier namen met dc letters P tot én met U beginnen, moeten Maandag de nieuwe distributiebescheiden in het gebouw van den heer B. Jenninga aan de J. P. Coen- straat halen. Dit is van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half) zes geopend. De inlegvellen van de stamkaarten en de for mulieren voor de aardappelkaarten dienen ie worden medegenomen. 't Actieve Watervliet. Watervliet is een actieve vereenigïng, in derdaad! En dat moet ook wel, want er is voor haar nog steeds veel werk te verrichten. Het is een feitfdat de belangstelling voor de mooie korfbalsport in onze gemeente veel te klein is, hetgeen aan de weinige bekend heid moet wonden toegeschreven. Hier geldt zeker het gezegde: „onbekend is onbemind". Wie eenmaal voldoende aandacht aan korf bal heeft gewijd blijft er in den regel van houden. Toch is er een verheugende groei bij Watervliet. Het ledental is nog steeds stij gende. Gedurende de laatste twee seizoe nen kon de vcreeniging steeds een twaalf- lal in het veld brengen, maar bij het begin van de zomertraining gaven zich zooveel nieuwelingen op, dat er reeds twee senio rentwaalf tallen .en een adspirantenploeg werden samengesteld. Inmiddels is liet aantal leden weer zoo gestegen, dat er bijna vier senioren- en twee adspirantcn- twaalftallen in het veld kunnen worden gebracht! Maar IJmuiden blijft achter. Dat is eigen aardig. De meeste nieuwe leden wonen in Velsen-Noord en Beverwijk, terwijl IJmui den een zeer poover figuur slaat. Dit moet toch anders kunnen worden! Vroeger is er zelfs een specifieke IJmuidensche korfbal vereniging geweest en allerwege doet zich toch het verschijnsel voor, dat de animo voor de korfbalsport toeneemt. We raden daarom den sportliefhebbers aan eens een kijkje bij Watervliet te gaan nemen. Er wordt op het Hoogovensportter rein van zeven tot negen uur getraind. Dins dagsavonds onder leiding van enkele leiden van he}, eerste twaalftal en Donderdags avonds onder leiding van den heer J. A. ten Npnel: Zondag doet zich een geschikte gelegen heid voor om kennis met Watervliet te ma ken. Op haar terrein wordt een korfbaldag met ongetwijfeld belangwekkende-wedstrij den gehouden. TJet is te hopen, dat velen present zullen zifr. We weten zeker, dat ze er geen spijt van zullen hebben! Het secre tariaat is gevestigd te IJmuiden-Oosl, Groe- neweg 2, terwijl er verder gaarne inlichtin gen worden verstrekt aan de adressen Pre sident Krugerstraat 16, Oud IJmuiden en Nieuwe Schulpweg 249 te Velsen Noord. Hoe Watervliet speelt. Tijdens den korfbaldag op het Hoogovensport terrein verschijnt Watervliet tegen Sport Ver eent 1. 2 en 3 met de volgende twaalftallen: Watervliet 1: de dames R. Muyen, B. Tuyn, X. Siegerist. E. van Eek. L. de Rover en C. Bvoeks-, Vna en de heeren R. J. Velthuys, J. Tolk. C Jof fer. C. Bonekamp, H. Jongedijk en J Bioeksma. Watervliet 2: de dames J Kuyper. Hellingman, j. Meyer. C. v. d. Wel. Velthuys en ,\I. Kerkhof en de heeren C. Hopman, B. van Galen, C. ten Cate. C.*J. de Groot. L. J. Weimar en D. Hel lingman. Watervliet 3: de dames M. Los, J Meyer. N. de Breed, J. Kruk, T. Veter en N. Kraayen en de heeren J. Marion, W. Marion, A. de Mink, *J. 8ieyser, J. Wisker en W. Sluimer. De voeding in dezen tijd. „De voeding in dezen tijd" is een veel zeggend onderwerp. Iedereen zal er van overtuigd zijn,'Bat hieraan niet spoedig ge noeg aandacht kan worden gewijd. Vooral tegenwoordig is de taak van de huisvrou wen niet alleen moeilijk, maar ook verant woordelijk, aangezien zij met beperkte mid delen het gezin zoo goed mogelijk dienen te voeden. We voldoen dan ook gaarne aan het verzoek om nogmaals de aandacht te vesti gen op de demonstraties van het Provinciaal Electrieiteitsbedrijf Noord Holland, die vol gende week in samenwerking met den Voe dingsraad te 's Gravenhage op twee plaat sen te IJmuiden worden gegeven. Heeds is ons gebleken, dat velen mei genoegen de aankondiging hebben gelezen. Iedere hulp, hetzij met raad dan wel met terdaad. is bij de huisvrouwen van harte welkom. Zeer zeker zullen zij tijl;ens de 'bijeenkomsten iets kunnen leeren. dat ook het gezin ten goede komt De eischen van de moderne voedingsleer worden immeps behandeld, 'terwijl er tevens wordt gekookt. Bovendien zal men zelf kunnen proeven. Zooals we hebben bericht worden de de monstraties Dinsdag in het Rex Theater en Woensdag in de zijzaal van het Thalia Theater gegeven, zoodat Ide vrouwen dicht bij huis kunnen blijven. De aanvang, is voor beide demonstraties op half drie bepaald. De chef-leidster van het kookonderwijs van het P.E.N., mevr. A. RoerschSemeijns, zal een inleiding houden over het onderwerp: ..Hoe kunnen wij het gezin zoo goed moge lijk door deze moeilijke tijden heen helpen?" en haar assistente, mevr. J. FeliusWynia, spreekt over: „De bereiding van voedsel in deze tijlden." De aandacht kan er nog op worden ge vestigd. dat de demonstraties met het elec- trisch koken als zoodanig niets'' hebben te ?jaken. De voorlichting staat in het teelten an hulp voor de huisvrouw. Deze prachtige gelegenheid mag men niet ongebruikt voor bij laten gaan! NED. HERV. EVANGELISATIE. Voor de Nederlandsche Hervormde Evan gelisatie zal Woensdagavond zeven uur de neer Luitjes te Oegstgeest in het lokaal Oranjestraat 8 voorgaan. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. In den dienst van het Nederlank'sch Lu- thersch Genootschap, afdeeling Velsen en Omstreken, welke om half elf aanvangt, zal Zondagmorgen mej. F. A. v. d, Bosch te Am sterdam voorgaan. Zooals men zal weten Komt men in een der zalen van het Veree- nigingsgebouw aan de Kalverstraat bijeen. vereenigïng van vrijz. hervormden. In het gebouw aan de Toisduineriaan tc Drie- huls zal dr. ir. Faber te Schiedam Zondagmorgen om half elf den dienst der Vereenigïng van Vrij zinnige Hervormden leiden. Rex Agenda- ZATERDAG 6 JUNI. Thai ia Theater. 8 uur: Arme Rijken. Rex Theater, 8 uur: Fraulein Doktor. Patronaatsgebouw, 6 uur: Keuring Geiten- fokvereeniging. ZONDAG 7 JUNI. Thalia Theater, 3. 5.15 en 8 u.: Arme Rijken. Rex Theater, 3 en 8 u.: Fraulein Doktor. Stormvogelsterrein, 2 uur: Stormvogels Z.F.C. (Herdenkingswedstrijd). MAANDAG ,8 JUNI. Bioscopen: Zie Zaterdag. Dienst der apotheken. Zonldag-, avond- en nachtdienst.: Kenne- hier Apotheek, Wijk aan Zeeërweg. Taléf. 4204. Onderhoudende schoolfilm. Fraulein Doktor. In de TobiafilnV „FrKulein Dokter", die in het. Rex Theater wordt vertoond, zit vaart'. De afloop laat zich na de eerste scènes weliswaar reeds raden, maar niettemin bekoort deze rolprent door de dartelheid en opgewektheid, de levens vreugde en aardige vondsten, die haar tot een onderhoudend filmwerk stempelen. Dr. Elisa beth Hansen fJennv Jugo) en Dr. Karl Klinger (Albert Marterstock), beiden docter in de wis- en natuurkunde, zijn aan hetzelfde gymr.asivftn verbonoden, waar Dr. Elisabeth in de laagste. Dr. Karl in de hoogste klassen doceert. Als vrouw vindt de laatste.de eerste charmant maar als wiskundeleerares vindt hij haar maar zoo- Versterkt in deze meening wordt hij als hij na een afwezigheid van enkele weken terugkeert en bemerkt, hoe Dr. Eli sabeth in „zijn" Iclas „zijn" wiskunde 'do ceert. Met alle fatale gevolgen daar aan ver bonden: de harten van N zijn jongens heeft ze gestolen en... het Mljkt, dat ze méér van wiskunde af weet dan de ge- heele hoogste klas tezamen. Haar „concurrent" is meer dan misnoegd, maar dit zit 'm meer in zijn tot over de ooien verliefd zijn op Fraulein, Doktor. Het komt tot een uitbarsting eerst van woede en dan van een openlijke erkenning van genegenheid. De sfeer in de film is goed getroffen; de scè nes in de hoogste klas, komen onder regie van Erich Engel goed tot haar recht. Al deze jongens zijn scholieren en geen filmacteurs, die zich moeite moeten geven zich op de schoolbanken thuis te gevoelen. Ook het milieu van de laagste klas, is aardig weergegeven; het dwepen der 12-jarlgen met hun leerares. Het schijnt wel of dit milieu, dat der Oberprima (d. w. z. Her hoogste klasse H. B. S.) zoowel als van de laagste, aanstekelijk op allen, die aan de film meewerken, gewerkt heef'.. Jenny Jugo is in deze film hei middelpunt, waar de geheele handeling om draait: zij wint niet alleen op de school het pleit, maar ook op het witte doek. Albert Matterstock Is een ver dienstelijk tegenspeler, die niettemin in enkele opzichten haar mindere is, als het in vergelij king met Jenny Jugo op routine aankomt De typen der leerlingen van de Oberprima zijn voortreffelijk, zoo'n Heinz Muller, de onver schillige of de.wiskunde-keï Alexander zijn uit stekend getroffen. Een alleraardigste schoolfilm. A. J. VAN DER WEIJDEN. Film over Noordzeevisscherij. In het voorprogramma van het Rex Theater draait een interessante en zeer verklarende Poly- goonfilm over de Noordzeevisscherij. Zij. die er tot nu toe slechts over hoorden spreken, kunnen nu op het witte doek zien wat de geheimen zijn der beugvisscherij, het vlsschen met vleet en trawl, enz.. Alles Js opgenomen aan boord van Nederlandsche visschersschepen op de Noordzee. OM DEN WISSELBEKER. Het tweede elftal van V.S.V. zal Zondag deelnemen aan het wisselbekertournooi van de R.K. SportVfireeaigmg Vitesse te Castri- cum. Hierin komen verder Vitesse, G.V.O. en Zeevogels uit. V.S.V. 2 speelt te half twee tegen Zeevogels. V.S.V. SPEELT IN SANTPOORT. Zooals wc hebben gemeld zal ook het eerste elftal van V.S.V. bij het jubileum wegens het twintigjarig bestaan der R.K. Sport vereen iging Santpoort :n actie komen. Zondagmiddag ftwart over twee speelt het een vriendschappelijken wedstrijd tegen Santpoort I. CHRISTEN VROUWEN BIJEEN. De afdeelinj IJmuiden van den Nedev- landschen Christen Vrouwenbond zal Woensdag 24 Juni wederom in de Bethle- hemkerk aan de James Wattstraat een le denvergadering houden. Door mevrouw M. WaardenburgLindeyer zal tijdens dit sa menzijn een gedeelte van haar brochure „De verhouding tusschen man en vrouw in het huwelijk", behandeld worden. WERKMANSBOND. Het ligt in de bedoeling van het bestuur lier afdeeling Velsen en Omstreken'van den ChTistelijken Nationalen Werkmansbond, om ook in Juli normaal bijeen te komen. Waar schijnlijk zal men echter gedurende Augus tus in verband met de zomervacantie, geen ledenvergadering houden. GEREFORMEERDE KERK. In de Gereformeerde Kerk aan deii Vel- serduinweg te IJmuiden-Oost zal Zondag 14 Juni 's morgens om tien uur door ds. E. G. van „Teylingen een dienst worden geleiii, waarin verschillende personen hun 'open bare belijdenis zullen afleggen. Tevens wordt het H. Avondmaal voorbereid. Regelen geldelijk beheer. De burgemeester heeft ter waarneming van de taak van den gemeenteraad bij besluiten van 23 December 1941 en 10 April -1942 „Regelen met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boek houding van den ontvanger en andere re- kenplichtige ambtenaren der gemeente" vastgesteld. De commissaris der provincie heeft deze 18 Mei goedgekeu«i. In artikel twee wordt gezegd, dat de controle aan den verificateur der gemeen- te-finaneiën wordt opgedragen. Bij afwe zigheid wordt deze door de op zijn bureau werkzame controle-ambtenaren vervangen, wat de volgorde betreft met inachtneming van den door hen bekleeden rang. De controle geschiedt zoo vaak hij, die daarmede is belast, het wenschelijk acht. doch tenminste éénmaal in elk kwartaal en bovendien zoo vaak de burgemeester hem dit opdraagt. Er wordt niet vooraf een waarschuwing gegeven en de controle heeft op ongeregelde tijdstippen plaats. Verder is onder meer vastgesteld, dat bij schorsing, ontslag of overlijden van een rekenplichtig ambtenaar zijn kas en boek houding terstond worden opgenomen. De Regelen zijn 1 Januari 1942 in wer king getreden. 9 Distributiekaarten gevonden. Ondanks herhaalde waarschuwingen, om zeer voorzichtig met de distributiebeschei den om te gaan, bliiken er nog geregeld kaarten verloren te raken. Doorgaans hqort men er niets meer van, zoodat men maar al te zeer. onaangenaamheden ondervindt. Maar vandaag kunnen wij een witte raaf signaleeren en vooral door den verliezer zal deze met genoegen wordenwaargeno men. Aan het hoofdbureau vjm politie, Tiberiusplein, zijn op de bekende, uren in lichtingen te bekomen over zeven levens middelen- en twee aardappelkaarten.' cli? door een eerlijken vinder daar zijn gedepo neerd. Het in ongerustheid verkeerende ge zin haaste zich 1 Goede; voetballers. De samenstelling van enkele vertegenwoordi gende elftallen toont opnieuw, dat de plaatse lijke voetbalverenigingen over talrijke goede krachten beschikken In het sterke Zwaluwen- elftal. dat Zondag te Dordrecht tegen Emma speelt, is Raulus van V. S. V. als rechtshalf op gesteld En niet minder dan drie voetballers van V. V. IJ. zijn gekozen voor het elftal der Haar- lemsche. Zaterdagcompetitie, dat heden tegen het overeenkomstige Amsterdamsche team te Watergraafsmeer uitkomt, namelijk D. de Niét als rechtshalf. G. Hoek als rechtsbuiten en A. Wa penaar als middenvoor. BELANGRIJKE TELEFOONNUMME POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377 POLITIE. Willemsplein BRANDWEER LUCHTBESCHERMING E.H.B.O A P. Bakker E.H.B.O., Velsen i»o» ANTON1US ZIEKENHUIS 4445 hoofdpost :rs. 5555 5400 5242 4145 5455 K.C IJ.'ers weren zich. Bij de kampioenswedstrijden van Nederland. Naar wij vernemen zullen drie leden van de Kanoclub IJmuidei), de heeren Kremer, Dekker en Kooiman, Zondag deelnemen aan de langebaan-wedstrijden om het kampioenschap van Nederland," die door den Nederlandschen Kanobond te Wormerveer worden georganiseerd. Een flink aantal belangstellenden zal meereizen om de IJmuidenaren aan te moedigen. Men mag .verwachten, dat zij alles in het werk zullen stellen om een goed figuur te slaan. Met een bijzondere aandacht worden de resultaten tegemoet gezien. ELF JAAR.... En nl op 't dievenpad. Jeugdige inbreker op heeterdaad betrapt. Gistermorgen hoorden we tijdens de gebruikelijke persbijeenkomst in het hoofdbureau van politic van een droe vig verschijnsel, 's Avonds Iaat, op een tijdstip, dat de kinderen in bed moeten liggen, ontdekte een winkelier aan den Bloemendaalschen Straatweg te Sant poort, dat een jongen bezig was een ruitje van zijn woning uit te snijden. De zakenman had hier ontegenzeggelijk met een poging tot ipbraak te doen. Hij aar zelde niet in tc grijpen en het gelukte hem den knaap vast te houden. De jongen werd ter beschikking van de politie gesteld en bleek nog slechts. elf jaar te zijn. Wat moet er van zoo'n ventje terecht komen? Vereeniging bestrijding Tuberculose. Belangrijke jaarvergadering. In de bestuurskamer van 't Consultatie bureau aan de Brinioslraat. hield de Ver eeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Velsen, Vrijdagavond haar jaarverga dering. welke zich kenmerkte door de ge bruikelijke zakelijke en toch intieme sfeer. Met een enkel woord leidde de voor zitter, de heer J. H. U n g e r, de bijeen komst in. Hij gaf vervolgens het woord aan den heer W. Chr. Suwerink, die als secretaris de notulen der vorige ver gadering las. Deze werden onder dank door den voorzitter aanvaard, waarna de secretaris het Ufrslag over het afgeloopen vereenigingsjaar uitbracht. De heer Suwerink stelde vast, dat de belangen der patiënten in de afgesloten periode op vlotte wijze konden worden be hartigd. De financieele steun van Rijk. ge meente en 't Provinciaal Verplegingsfonds werkten hiertoe ip belangrijke mate mede. Voqrts memoreerde spr. de hulp welke men van vele personen mocht ontvangen. Met uitvoerige statistische gegevens be sloot hij dit keurig verzorgde verslag. Onder aller instemming werd net over zicht door den voorzitter onderteekend, terwijl deze opmerkte dat de medewerking van den heer Suwerink ten volle op prijs wordt gesteld. Door den penningmeester, den hêer R. S. v. d. V e e n werd vervolgens een duide lijk beeld gegeven van het beheer der financiën. Hieruit bleek, dat er over 1941 een batig saldo van f 273.59 was. Op deze interessante gegevens komen wijnader terug. Wederom was 'de heer Unger de tolk der vergadering, toen hij zijn waardeering uitte voor het vele, dat door den ijverigen pen ningmeester werd verricht in het belang der vereeniging. Tevens bracht spr. zijn dank over aan alle personen en instanties, die op eenigerleï wijze hun medewerking verleenden. Vooral hetgeen door den heer R. S. v. d. Veen Jr. tijdens de verbouwing gedaan werd, had giroote beteekenis, Ten slotte uitte spr. de hoop, dat dr. Kielstra ook in de toekomst op aangename wijze zijn bezigheden op het bureau zal kunnen voortzetten. De vergadering besloot om de heeren W. A. Groenendaal, A. Rolloos, J. Raman en als plaatsvervanger de heer H. Rutgers, tot leden der kascommissie ie benoemen, ter wijl de periodiek aftredende bestuursleden, mevr. Herstra, mej. Kerbert en de heer J. H. Unger, bij acclamatie herkozen wer den. Namens deze bestuursleden dankte de heer Unger voor het in hen gestelde ver trouwen. Bij de rondvraag gaf de administrateur, de heer Anth. Peek, enkele bijzonder heden over de ledenwerving, waarna de voorzitter de vergadering, sloot. Inenting tegen pokken. We herinneren er nog even aan, dat Maandag voor kinderen beneden den leef tijd van twee jaren gelegenheid tot koste- looze inenting tegen .pokken wordt gege ven. Voor IJmuiden moet men zich met de trouwboekjes der OViders of de geboortebe wijzen der kinderen tusschen drie en vier uur in het perceel Kennemerlaan 125 ver voegen. Warmbloedige bioscoop bezoekers. Naar de bioscoop gaat men voor ontsoannlng of ter leering. maar niet om te .toonen, dat t stevige vuisten heeft. Wijkt men toch van gewoonte af dan krijgt men er later spijt Een zekere Van G. vernielde "s avonds een ruit van het Thalia Theater en het eerste gevolg was. dat hij zich bloedend aan een van zijn handen verwondde. Bovendien kwam de politie er aan te pas. die hem tot rede wilde brengen. Toen meende een kameraad van hem ook in actie te ihoeten komen. Hij verzette zich tegen de arrestatie, maar had er weinig baat mee. Beide personen werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Man greep zak aardappelen. Maar de politie greep hem! Teneinde met de rantsoenen toe te komen moet men voorzichtig met zijn aardappelen omgaan. Te IJmuiden Oost zocht iemand naar een middel om een extra hoeveelheid te krijgen en al spoe dig meende hij dit te hebben gevonden. Bij een winkel zag hij een zak aardappelen staan en hij aarzelde niet er zich meester van te maken. Tot dusver was alles goed gegaan, maar er werd een spaak in het wiel gestoken. De man werd door de politie aangehouden en in het hoofdbureau aan het Tiberiusplein opgesloten. KOKENDE PEK OVER BEEN GEKREGEN. De veertienjarige H. de J. bevond zich 's mid- plaats van zijn patroon aan de Zuidzijde. Hit had plaat svan zijn-patroon aan de Zuidzijde. Hij had daarbij het ongeluk een gedeelte van de heete massa over een van zijn beenen te krijgen. De neer A. P. Bakker van de E. II. B. O. werd ge waarschuwd en was als steeds spoedig ter plaatse voor het verleenen van de eerste fiulpt Later is de joneen per auto naar zijn woning aar. de Va- reniusstraat vervoerd. - Van sleutels lot tennisballen. De oogst van de straat. Bij de politie werd in het tijdvak van 28 Mei tot en met 4 Juni aangifte van de volgende voorwerpen gedaan Eenige sleutels, twee bankbiljetten van een gulden, vulpen en potlood in etui, en kele portemonnaies, een groene halsketting, een haarstrik met speldje, een grijze hee renpet, een ceintuur, een nikkelen aanste ker, een dop van een benzinetank, een zilveren medaillon, een handschoen, een klein wit kindersokje, een autoped, een kindertaschje en vijf tennisballen in een netje. Aan het hoofdbureau van politie, Tibe riusplein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdagsmidddags uitge zonderd. Telefonisch kunnen er geen gege vens worden medegedeeld. W. H. Arends ten grave gedragen. Treffende plechtigheid te Beekbergen. Op het stille kerkhof te Beekbergen is Donderdag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van den heer W. H. Arends, ter aarde besteld. Er waren fraaie bloemstukken van de V. E. M. en den Vereenigden Steenkolen handel N.V. te IJmuiden. Tot de aanwezigen behoorden de heeren J. M. Fentener van Vlissingen, namens de Steenkolen Handelsvereeniging te Utrecht en P. Jansen, namens den Vereenigden Steenkolenhandel te IJmuiden. Nadat de kist gedaald was trad aller eerst de heer J. M. Fentener van Vlissingen naar voren, die namens de directie van de. Steenkolen Handelsvereeniging te Utrecht een woord van afscheid sprak. Hij memo reerde de groote trouw en toewijding van den overledene voor zijn werk en stelde vast. dat het ruime vertrouwen aan hem geschonken nimmer is beschaamd. Zich tot de familie richtende, uitte -spr. harte lijke woorden van deelneming. Vervolgens sprak ds. Exel, de pastor- loei. die zeide, dat het de wensch van den ontslapene was zijn begrafenis sober te doen zijn. Daarom volstond spr. met eenige korte, troostvolle woorden. De oudste zoon van den overledene, de heer C. M. Arends. dankte hierna voor de belangstelling en het warme medeleven. Hij achtte dè aanwezigheid van den heer Fentener van Vlissingen een groote eer voor de familie,en dankte hem, evenals $3s. Exel, voor de gevoelvolle grafrede. Met de gedachte aan een goed mensch verliet men de begraafplaats. Marktprijzen. IJMUIDEN 5'Juni. 1042. Tarbot f7,30—f7,10; Tong f7.30— f4,90 per kg.; Kleine schol le soort f130—f 106; 2e soort f120— f 80: Mtddelschol f110; Pufschol le soort f 90 f 60: 2e soort f58—f33; Zetschol f 120—1110; Pie terman f 145: KI. roode poon le soort f 122—f 108: Poontjes f76—f58: fufschar le _soort f 32—f 16; 2e soort f 14—rf5,50; Horsmakreel f94; Wijting f 104—f88; Muilen f108. alles per 50 kg. Besommingen trawler: VL 130 Noord-Holland 150 mnd. f 7749. v Kotters: E 19 f2914: HD 7 f4419. Loggers: KW 110 f 4894: KW 18 f7907: SCH 35 f 10.168SCH 95 f 3055. Kustvlsschers: TX 51 £553; HD 22 f765; HD 95 f 1066; HD 131 f1204: HD 80 f 800: KW 91 f2100; KW 143 f760; IJM,318 f970; fJM 207 f 750; IJM 237 Mh9; UK 59 f 1044; UK 75 f 944: UK 161 f1487 UK 168 f 1655: UK 202 f2007; UK 45 f 1273 UK 8( f 1869; UK 119 f900: UK 1 f2169: UK 172 f871 UK 97 f 1104; UK 190 f 1460; UK 104 f1178; UK 243 f 2840. UK 8 f 824; UK 187 f 769; UK 94 f 1294. SCHEVEXINGEN 5 Juni. Met versche visch waren hedenmorgen aan dfe markt de motor schokker SCH 76. w. Rog, met f 6248 en 73 bot ters met tezamen £24.761 besomming. De prijzen waren: Griet f2—f5 Kleine tong f5,60, belde per kg.; Middelschol f128—f154; Kleine schol f 78- f106; Pufschol f34—f56; Keline poon f50; Pic terman f 114; Schar f 15.40—f 18; Wijling f56— f 69. alles per kist van 40 kg. Na 40 jaren. Er heerschte gisteren een gezellige stemming ten huize van het echtpaar G. J. van Roden en E C. van Roden—Koek aan de Lceuweiiklaan la rd. Het vierde namelijk zijn veertigjarig hu welijksfeest en vanzelfsprekend kwamen tal van familieleden, vrienden en bekenden het bruids paar hun gelukwenschen aanbieden. Temidden der vele bloemen beleefde men een onvergetc- ken dag. Burgerlijke Stand. GEBOREN: H. J. M. Tonino. z„ W. de Zwijger laan 11. Santpoort; J. X. Klaver, d.. Wlllems- beekweg 33. IJmuiden:' S. J. Bol, z„ Hagelinger- weg 265. Santpoort; C. P. v. Toor. d„ Willebrord- straat 53. IJmuiden: A. Bosman. d„ v. Galenstraat 26, IJmuiden; K. Steijn, z„ Rembrandtlaan Gl IJmuiden. OVERLEDEN' W. Wijnhoud, 74 j„ wed. v. Th. C. Duijvelshof. Pelsstraat 45, Velsen-N.: Th. M. Braams, 61 j„ echtgen. v. C. v. Beusekom, Zui derkade 71, IJmuiden: D. Luijtlng, 83 j„ echtgen. v. N. Sint, Beecksanghlaan 18. Velsen-N H. M Keezer, 70 j., ongehuwd. Spilbergenstraat 1. IJmuiden: D. v. Zadel. 5 d„ z. v. L. G. v. Zadel. D. Hartoghstraat 31. IJmuiden; T. Blom, $3 j„ wed. v.' S. Schuurman, Noorderdorpstraat 17, Velsen. ONDERTROUWD: H. Burk. Haarlem en A. Eskes. IJmuiden: J. Kramer, IJmuiden en A. J Heiligenberg, IJmuiden. Toek. adres: Konings plein 16, IJmuiden: R. v. d. Heide. IJmuiden en M M de Weijze. Velsen-N. Toek. adres: Cor- veïlaan 94. Ve!sen-N.; G. Box. IJmuiden en J. Lub, IJmuiden. Toek. adres: Kennemerlaan 155. IJmuiden. A. P. Bax, Velsen en J. H. Cornet. IJmuiden; E. de Leeuw, Vflllebrordsiraat 19 IJmuiden en A. M. Jimmink, IJmuiderstr.w 170. IJmuiden: J. Gravemaker, IJmuiden en C Glas. IJmuiden. Toek. adres: Kanaalstraat 10 rd., IJmuiden; G. S v. Bakel. IJmuiden en T. v. Ginneker. IJmuiden. Toek. adres: Heidestraat 43. IJmuiden; W. J. v. Tunen. IJmuiden en J. Wij- ker. Velsen; W. de Doe. IJmuiden en B. de Hond. IJmuiden; J. Nêdernof. IJmuiden en F Reek. Velsen. Toek. adres: Melklaan 20. Vel sen-N.; H Meijer. Velsen-N. en C. E. v. d Kooy. Velsen-N. Toek. adres: Walravenstraat 12. Vel sen-N.: J. L.' v d. Putte. Santpoort en L. J. M Ruijsenaars. Santpoort- Toek. adres: Beekvltet- straat 12. Santpoort; P. V. Veeken. Haarlem en J. M. A. v. d. Putte. Velsen: F. v. Rixel. Velsen- N. en M. Morcus. Velsen-N. Toek adres- Melk laan 131. Velsen-N.; J. Oldenburg, IJmuiden en J. v. d. Putten, IJmuiden: B. v. Leeuwen. Haar lem en E. A. Snijders. Velsen-N.; S. Kaandorp. Beverwijk en J. Servaas, IJmuiden. Toek. adres: D. Hartoghstraat 66. IJmuiden; H. v. d. Zwet. Slotemaker. IJmuiden en A. C. Swan, IJmuiden, Toak. adres: Conradstraat 18, IJmuiden; H. Ma joor, Beverwijk en A. Molenaar, Velsen-N. GEHUWD: N S. G. Schoots en G. M. Ter voort. Noorderkade 34, IJmuiden; M. de Boer en C. J. Blok. Napierdwarsstraat 14. IJmuiden; W. Huljer en M. P. Brakelé. Ladderbeekstraat 25, Velsen-N.; J. Dames en F. Huijer, de Rijpstraat 59, IJmuiden; P. Meijer en <G. M. Voorhout. Rel- weg 31, Beverwijk: J. M. de Ligt en M. W. Bus sen. Schulpweg 123, Velsen-N.; C. Knegjes en C. W. M. Vlieren, Kerkweg 23. Velsen; P. H. v. d. Broek en L. Smit. Ommen, Zeese 78: J J. Lich- tcndahl en M. E. Zwanenburg. Zuiderkade 22. IJmuiden; J. E. Onkenhout en F H. Schilt. Ha gel in ger weg 19. Santpoort; A. Nieukoop en M. c. v. Leeuwen, Fr. Halsstraat 45, IJmuiden; A. J. S. Merhotteln en M. M. v. Heijst. Feithlaan 2. Velsen; 9 M. v. Dijk en D. M. Wljker. de Ruij- terstraat 12. IJmuiden: H. D. Smit en M. B Mul der. Middendulnerweg 80. Santpoort: C. v. Thiel en N. M. Kotter.' Oosterdutnerweg 15. IJmuiden, APOTHEKEN De dienst, der apotheken zal Zondag door de Kennemer Apotheek aan dep Wijk aan Zeeërweg, telefoon 4204) worden 'waargeno men. Van hetèen tot en met Vrijdag is de in richting tevens met den avond- en nacht dienst belast. DE SCHOLIEREN JUICHEN: VACANTIE! De leerlingen der openbare Uloschool aan de Plantanenstraat zullen van Zater dag 18 Juli VA Dinsdag 1 September met vacantie gaan. GESLAAGD. Uit -onze plaats zijn te 's Gravenhage oor net diploma Hulp der Moeders ge slaafd: W. Euldner en L. v. d. Heide. Teekenlng Hessels (Pax Holland r (wAt-ziejv kr\or-^ llkilils ae pu.jue i?> arfiifciiitr tcuncit. UIL onbeheerd op den Velserdulnweg staanden bak kerswagen enkele brooder, zijn ontvreemd. VEISEN INENTING TEGEN POKKEN. In het perceel Jan Kostelijklaan 6 wordt Maandag van half twee tot half drie gele genheid tot kostelooze inenting van kinde ren beneden twee jaar tegen pokken ge geven. BEVERWIJK Dubbeltjes voor gasmeters. Van Maandag 8 Juni af zal iederen morgen van 9 tot 12 uur voor de verbrui kers van gas over muntmeters (z.g. dub beltjes, meters) in het gebouw Raadhuis straat 5. gelegenheid worden gegeven tot het wisselen van dubbeltjes bestemd voor den muntgasmeter. De verbruikers, bij wie de meter over de periode MeiJuni reeds werd opgenomen, moeten de kwitanties, afgegeven bij de laatste meteropneming, overleggen, daar op deze kwitantie het af gegeven aantal dubbeltjes wordt aange- teekend. terwijl de overige verbruikers de kaart, waarop het gasrantsoen voor het jaar 1942 staat aangegeven, dienen mede te brengen. De afgifte van dubbeltjes in de toonzaal aan de Breestraat zal voor het laatst op Zaterdag a.s. plaats hebben. VEREENIGDE VEILINGEN ..KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Prijsnoteering 5 Juni 1942: Spinazie per K G. 5—7; Postelein per K.G. 18' Sla per 100 krop 3'-j—S; Prei per K.G. 7'i—10; Raapstelen per K.G. 7: Rabarber per K.G. 67; Radijs per bos 1,40—1.80; Selderij per bos 4VaPe terselie per bos 5',-j; Komkommers per stuk 19: Bospeen per bos 11—14; Aardbeien per doosje 30; Asperge I K.G. 75; Asperge II per K.G. 50. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: J. Antonljsen, boekhande laar. alhier. Lijsterbeslaan 40 en.H. J. A. Enden dijk, onderwijzeres. Weststellingwerf (Idzaardt). Adres na huw.: alhier. rBeestraat 76; P. J. Kop pen, bankwerker, alhier. Arendsweg 123 en A. M. Tesselaar, z. b„ alhier. Hofl.weg 302. Adres na huw.: alhier; Hoflanderweg 302; C. van Wijck. schilder, alhier. Assumburgstraat 40 en P. G Pallesen, naaister, alhier, Assumburgstraat 40 Adres na huw.: alhier. Assumburgstraat 40: B, Spieker, handlanger H.O alhier. Hoflanderweg 24 en J. v. d. Outenaar. z. b alhier. Vondellaan 24. Adres na huw.: Heemskerk. M. v. Heemskerck straat: Th. Hoogland, metaalbewerker, alhier, Munnikenweg 45 en V. van Baarsen. winkeljuf frouw. alhier. MeerstJhat 132. Adres na huw.: Meerstraat 132, alhier; C Dijkhuizen, buizen slijper, Velsen. Willem Barentzstraat 7 en Lubbers, z. b„ alhier, Arendsweg 109. Adres huw.: alhier. Arendsweg 109: E. Daniels, fa.- brleksarbeider, Velsen. Melklaan 77 en H. J. Steenbeek, z'. b„ alhier, H. Mandeweg 34. Adres na huw.: Velsen: de Groot, pompmachtnist, al hier. Strick van Llnschotenstraat 42 en J. Klaas- sens. z. b„ alhier, Zeestraat 41. Adres na huw.; Ijmuiden-O., IJmiiiderstraatweg 23: H. Bakker, fabr.arbelder. Velsen, Stephensonplein 11 en B, H. Pletting, z. b„ alhier. Bloemhofstraat 4. Adres na huw.: Velsen, Stephensonplein 11, J. C. Sturk. electricien. alhier, Arendsweg 42 a en T, G. W. Schulte, winkeljuffrouw, alhier. Populie- tenlaan 11 a. Adres na huw.; aliher. Arends weg 42 a; M. v. d. Linden, chauffeur, alhier. Bloem hofstraat 9 en J. A. Tromp. z.-b„ alhier, Arendsweg 190. Adres na huw.: alhier, Arends weg 190. GETROUWD: L. W. Bruinzeel en M. van Breu- gel; H. Kolk en E Bubbers; J. C. Muijen en D L. Boon; D. BooiJ en H. Brasser; G. Kaestner er J. Berg; A. W. Harsema en E. Ruis: M. Rade maker èn J. A. Bakker. BEVALLEN: A. C. Zoontjes—Dekker, z. Arendsweg 183; J. Prjester—Schaap. d„ 3eeck- zanglaan 46; E. J. M.' van Delden—Guïchelaar, d„ Populierenlaan 125; C. S. Valk—Matter. z„ Hofdijkstraat 43; H. Th. de Jong—Bakker. d„ Patersweg 10; A. Wagter—Booker, d., Creutz- berglaan 20 a OVERLEDEN; J. C. Weetjen. oud 71 jaar. ong. (m.). alhier, overleden te Zeist: J. D. Nieuwen- huizen. oud 63 jaar. wedr van M. A. Maks. al hier. overl. te Castrlcum; W. A. M. Schermer, oud 76 jaar. wed. van A. van den Heuvel. Peper straat 17. alhier; D. Luijttng, oud 83 jaar. echtg. van N. Sint. Velsen. Beeckzanglaan 18: T. Blom. oud 63 jaar. wed. van S. Schuurman. Velsen, Noorderdorpstraat; D. Hulsman, oud 66 jaar, wed. van W. Kluft, wonende te Heemskerk. De veilingen op Vrijdag. Ook de groenteveiling van Vrijdag bood. evenals op de andere dagen, weer een bedroe vend beeld. Slechts enkele partijtjes spinazie, bloemkool en rabarber werden aangevoerd, welke onder het, groote aantal kooplieden ver deeld moesten worden. Het behoeft wel geen betoog met hoeveel handelswaar de kooplieden naar hun zaken zijn teruggekeerd. Een nieuw product op de veiling van gisteren was. dé 'koolplant, waarvan het lof geconsumeerd kan we schrijven kan worden. Drie maai In de week wordt nog maar geveild, maar het is waarlijk voor dezen aanvoer nog te veel. Een geheel ander beeld bood ook nu weer de bloemenveiling: flinke aanvoer en levendige handel. De geheele week bleven de prijzen on danks het warme weer op een zeer goed peil wat on de eerste vellings'dagen wel te danken was £ran den niet al te.grooten aanvoer. Maar ook gisteren bij een zeer groot aanbod bleven- de bloemen duur. Hoofdzakelijk bestond het aanbod weer uit irissen, zoowel uit de kassen ais van den kouden grond, lelies, renonkels en lathyrus. Een eersteling was deze week de lelie Teunepholium. Verder was er een behoor lijk kwantum van korenbloemen, margrieten papavers. Peretrums. pioenrozen en anemonen De kasirissen verwisselden van eigenaar te gen prijzen, welke varieerden van 40 tot 60 ct per bos. De irissen van den kouden grond, die thans ook los komen, konden dezen hoogen prijs niet halen en werden verkocht van 10 tot 35 ct. per bos. Deze irissen zi'n doorpaa-v een stuk kleiner dan de kasirissen. De pioen rozen waren in vergelijking met de vorige week iets minder in prijs, maar blijven bij den handel zeer gewild. Met de tulpen loopt het op een eind; slechts enkele late soorten worden nog aangeboden. De kwaliteit Is ook niet te best meer. Orgelconcert. Het programma van het orgelconcert, dat op Dinsdag 9 Juni in de Ned. Herv. Kerk door den heer G. J. Moed met solistische medewerking van Kees Deenik. bariton, gegeven wordt, luidt als volgt: l. Variaties en Fugato over: „Ik wil mij gaan vertroosten". Adr. Antonlsse; 2. Oud-Neder- landsche liederen: a. Vergeefs gejaagd: b. Ik wil mij gaan vertroosten: 3. Prélude pastoral Cor Kint: 4. a. Ik ben mijn zonden moe: b Kleines Abendlied, Bern Smilde: 5. Partita D dur. Sigfr. Karg-Elert; a. Entrata. b. Cou rante, c. Sarabande, d. Bourée et Musette, e Air. f. Gavotte, g Loure. h. Rigaudon et Epi- 'ogue: 6a. Höre Gott main Flehen, b Wende dieh zu mir. Dvorack: 7 Symphonische koraal Ach bleib mit deiner Gnade; Sigfr. Karg-Elert. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Mel- chior, Noord erwijk weg 1. Telef. 3340. Tn de week van 7 tot 14 Juni is de Apotheek Donker, Breestraat 61, Telef. 3150, belast mei de waarneming van den Zondags- en nacht dienst. DIPLOMA-UITREIKING- De diploma-uitreiking van de Handelsavond school ,.De Hanze" heeft Dinsdagavond a.s. plaats in het K. S. A.-gebouw, SANTPOORT Santpoort-nieuws. Zondag zal in het kader der jubileum- wedstrijden in de eerste plaats een wed strijd tusschen twee Santpoort-veteranen- elftallen worden gespeeld. Verwacht mag worden, dat de 22 oud-spelers der vereeni ging, welke in den loop der twintig jaren in diverse elftallen zijn uitgekomen, Zondag een partij voetbal zullen spelen, waarin het zal spannen. Het zal de moeite waard zUn hen aan het werk te zien. Te 2.15 uur komen hierna de eerste en tailers in het veld tegen V.S.V. 1. Een in teressante strijd kan Verwacht worden. TERRASVOGELS SPEELT. Het bestuur van de voetbalvereeniging Terrasvogels verzoekt ons er nog even aan te herinneren, dat. Zondagavond half ac^t op het terrein aan den Terrasweg een vriend schappelijke wedstrijd tusschen Terras- vogels 1 en het eerste elftal van de Haarlem- sche vereeniging T.Y.B.B. wordt gespeeld. KOSTELOOZE INENTING. Voor kinderen beneden twee jaar wordt Maandag is; de openbare lagere school no. 8 aan de Burgemeester Enschedélaan gele genheid tot kostelooze inenting tegen pok ken gegeven. Men kan er van half vijf tot vijf uur terecht. NED. IIERV. GEMEENTE, Zondag om half 11 spreekt in de Ned. Herv. Kerk te Santpoort ds. P. Elderlng te Oegstgeest. IIERV. EVANGELISATIE. Tot voorganger van de Herv. Evangelisatie alhier is benoemd de heer J. A. Visser, theol. candidaat te Amsterdam. CASTRICUM HULPPOSTKANTOOR. Van 16 Juni tot 15 Ju'.t zijn de uren van openstelling van het hulppostkarVtoor te Bakkum als volgt gewijzigd: voor den post dienst van 9-11.30 uur. van 14-15 uur en* van IS-19.30 uur. Voor den telefoon- en telegraafdienst van S-21 uur. op Zon- en feestdagen van 8-9 hur. 's Zaterdags van 16 uur af is het kantoor voor den postdienst gesloten. MARKTBERICHT VAN VRIJDAG. Spinazie 6 ct. per kg. Rabarber 7 ct. per kg. Kervel öV^ct. per bos. Selderij 4% ct. per bos. Wortelen 16 ct. per bos. Peterselie tV» ct. per bos. WISSELBEKERTOURNOOI. Zondag organiseert de R.K.V.V. Vitesse een wisselbekertournooi, dat gehouden wordt op het Vitesse-terrein. Als volgt wordt ge speeld: V.S.V. 2—Zeevogels, aanvang 1.30 uur. Vitesse—G.V.O.aanvang 2.15 uur. priesterjubileum. Dc WelEerw. heer A. A. van der Togt, oud- kapelaan onzer parochie, thans te Amsterdam .(O. L. Vrouw O. O.), herdenkt Zondag zijn 12!) Jarige priesterfeest. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Regina M. Ineke, Schoutenbosch 63. Johannes A. W. Teuthof, Oud Haarlem merweg 9. Petrus Borst. Blcumcrweg 20. Gerardus M. Schram, Ruiterweg 31. Albertus M. Veldt, Kooiweg 29. Overleden: K. Wesseüus, 4 j. M. Gezina, 75 j„ wonende te Castricum. echtgenoote van J A Klein. P. Faber, 75 j.. wonende te Sneek. Gehuwd: P. Zonneveld en M. Cops. A. Lim- men en J. Twisk, J. Zonneveld en C. Twisk, P. C. Beentjes en C. Lute Ondertrouwd: G. Schermos en J. M. Hol lander, A. P. Scholten en M. Tromp. L. Wil- lcms en A. M. G. Aaftink, P. van Duin en A. Tamis. EGMOND AAN 7EE ZEEVOGELS IN ACTIE. Zondag neemt het eerste elftal van Zee vogels aan het wisselbekertournooi van Vi tesse te Castricum deel. Het speelt te half twee tegen V.S.V. 2. UITGEEST GESLAAGD. De v\)f leerlingen van de R.K. Jongens school, die zich hadden onderworpen aan het admissieexamen der U.L.O. school te Bever- wijk. zijn allen geslaagd. Het zijn: Wim Dek ker, Frans van Goethem, Jac. Meiten, Chris Waardijk en Steph. Zonjée. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 JUNI IJMUIDEN. NED. HKKV. KERK. Nieuwe Kerk, Kaaiaalstr.uit. ld: Ds. La~ garwey. Bethlchemkerk, James WaWetrnat. 10: H. v. d. Veen. Jeugddienst. 5: De. L. W. Erdmnn.. Dc Gpcdc Herderkerk. Velserdulnweg. 10: P. Allard. neemt afsolield als hulpprediker. 5.30: Ds. O. F, Callenbach. Bed. II. Doop. G EI l E FORMEER I) E KI". R.K E V Geref. Kerk, Noorderkade. 10: Ds. S. E. Wivfbonk. Voorber. H. Av. Opcnib. belijdenis 5: I>s, J, A, Vink. van Berkel en Rodenrijs, Geref. Kerk. Burgemeester RaticboTune:- laan. 10: Ds. J. A. Vink. 5: Ds. S. E. Wes- bonk, Voorber. H. Avo-ndïmuU. Geref. Kerk, Velserd u in weg. 10 en 5: Ds. E. O. van Teylingen. Clir. Geref. Kerk. Marconistraat. 10 en-5: Ds. A. Zwiep. Oud-Katliolieke Kerk, Noorderkade. 10: IT. Dienst. 7: Vesper. Ne<l. Lutherscli Genootschap. VereenU erSngsgebouw. Kalverstraat. 10.30: Mej. F., A. v. d'. Bosch te Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente, Afd. Nod. Prot. Bond. 10.30: De. Milatz. Geloofsgemeenschap Het LWfCr des Hells Oranjestraat 2. boveciaaal.' 10: HeUigings- dtenst. 7.30: Verlossingssame.nkomst. Don derdag 7.30: HeiligLngsdienst. Vergadering van Goloovlgen. Willenis- beekwog 22A. 10: Brood-breken. Mhandag S: Bidstond en Bijbelbespreking. Evangelisatie ..Gemeente Gods", Wllle- hrordstraat 10. kleine zaal. 4.30: Samen komst Ned. Hervormde Evangelisatie, Oranje straat 8. 10 en 5: Leesdlenst. Vrije Evangelisatie, Wlll°brordstrnait10. •t: A. Th. Rcsselaar. te Amsterdam. Horst. A post. Zend. Gemeente. Wllle- brordtstraat Kb 10: Godsdienstoefening. Vrije Katholieke Kerk, Popellanm, Kin- helmpark. Bloem en daal. 10.30: Gezongen H. Mis. Rapristen-Genieente. Willemsbeek weg 2J Woensdag 8: Ds. L <1Haan. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. Drost, te Hnarlom-N. Geref, Kerk, Koningsweg. 10: Ds. F. E, Hoekstra. 5: Cand. O. Moens. BEVERWIJK. Vrije Evung. .Marana- tha". 9.30: Bidstond. 10: A. BeseeJaar Sr. uit Amsterdam. 7: Conferentb- Uitgeest. WIJK VAN ZEE EN 1>UN. N. II. Kerk. 10: Ds. A. J. Bronkhorst. Bed. II. Doop. Verccnigingsgebouw. Poptillerenfaan. 10: W. A. Versteeg, hulppred. 7: Ds. A. J. Bronk horst. UITGEEST. Geref. Bvang. gehouw ..de Zandkorrel'* 10: Ha ra hap. 4.45- eand Gorls. 11.f,0- Zon dagsschool. Maandag 4.30- Meisjosvercen. Dinsdag 5: Catechisatie. DRIEHUIS Gercr. Kerk. gebouw Toisduineriaan. 3.30 Ds. F. E. Hoekstra. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden gebouw Toisduineriaan. 10.30: Dr. H. Fa ber. te Schiedam. N. H. Kerk. 10: Ds. M. G. Blauw, ent pred. te O verveen. Doopsgez. Gem. 10: Dr. Alb. Vis. Vrijz. Herv. .10: Ds. Joh. AalbCtrs, uit Scholsum. Evnug. Luth. Gom. 10.30: Ds. J. Ph. Htuimeroen. Gercr. Kerk. 10 en s Ds. c. Houtman, uit Maarsen. SANTPOORT. N. Ff. Kerk. 10.30: Ds P Elderlng. te Oegstgeest. N .Tl. Knpo!. 10.13 D:. A. p. Meetor. Watergraafsmeer. Crr, Kerk in H. V. 10: Dr. E. C, B. Kok. vaa Bussum. Loopsbedlening,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3