Sr-tfeai UL Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken, 't Neusje van de zalm tegen Stormvogels. STORMVOGELS-ENTHOUSIASTEN. BUBBELTJE EN KNOR Drie oud-internationaals spelen mee! Het verheugt ons onze lezers reeds nu te kunnen mededeelen, dat Haarlem van den Nederlandschen Voetbalbond er toe m staat is gebleke:n voar.f jubileum wedstrijd van Stormvogel, die Ztondag wordt gespeeU. een zw «Ae^ftg bp de been te brengen. Het is werkelijk „het neurie van dejabn vanHaarlem en omstreken en de krachtmeting zal daaroyi een zéér bijzonder plaats dragen. Er spelen drie vroegere' spelers tan het Nederlan^ct^lf^ n»a en ook de anderen zijn welbekend. Een zware opgave wacht de ^^^Z^^reken Allen voetballiefhebbers wacht een krachtmeting, die nog dikwijls stof tot spreken zal geven. Ziehier het Haarlemsch Elftal: Wille (E.D.O) Onland, (H.B.C.) Schijvenaar, Van Gooi, (E.D.O.) (Haarlem) Hanse, Biesbroek, (R.C.H.) (R.C.H.) Koppe (R.C.H.), Spek. (Cd.o. Sterk (V.S.V.) Winter De Vries, (V.S.V.) Poulus (V.S.V.) Smit, (H.B.C.) Reserves: Van Vliet (R.C.H.), Branse (R.C.H), (Haarlem). Scheidsrechter: W. Joustxa, Haarlem. Voor dezen Zondag vermeldt het jubileum-programma verder de wedstrijden: Stormvogels 2Eeland 1 (eerste klasse van den Amsterdamschen Voetbalbond); Na* afloo^van^den'wedstrijd stormvogels 1—Haarlemsch Elltal heelt er een intieme bijeenkomst in Hotel Nummer één te Oud IJmuiden plaats. Politie—Terras vogels. Zooals we hebben medegedeeld speelt het eerste elftal van de Pohtiesportvereemging Velsen Woensdagavond te Santpoort tegen Terrasvogels 1. De opstelling van de agen ten is, met Ninaber als aanvoerder, als volgt Best v. d. Voort Dekker v. Woudenberg Geerlings Kamerbeek Wittebrood, Lanzaat, Oostenbrugge. Bakkef, Ninaber. Het bestuur der Vereeniging voor Vrij zinnig Hervormden zal dit jaar nog geen algemeene ledenvergadering houden, doch men hoopt thuisbijeenkomsten te kunnen organiseeren. Voorts meldden reeds ver schillende leden zich aan voor den Bijbel cursus, welke in September zal worden ge houden. EXCURSIE NAAR HET CREMATORIUM. De excursie naar het crematorium door de Politiesportvereeniging Velsen, die Zon dag zou plaats hebben, is tot hedenavond zeven uur uitgesteld. Ongeveer vijftig leden met hun huisgenooten zullen deelnemen. Dit toont, dat er véél belangstelling is, hetgeen opnieuw wijst, dat de leiding der vereeni ging de verlangens van de leden goed kent. Wie is de Vos te slim af Zelfs de benzinenood wordt vergeten Het ontbreekt het actieve bestuur der Motorgroep Kennemerland geenszins aan oorspronkelijke plannen. Geregeld komt men met iets nieuws voor den dag en de leden toonen nog steeds hun enthousiasme. In de korw periode 'van het bestaan konden reeds verschillende aardige denkbeelden wor den verwezenlijkt, doch binnenkort zal er in onze gemeente iets zeer ongewoons georganiseerd worden. De leden zullen namelijk aan een Vos senjacht deelnemen en gezien het succes elders, koestert men groote verwachtingen van dezen eenigszins zonderlingen speur tocht. Het is de eerste maal in onze gemeente, dat een dergelijke jacht van grooten om vang zal plaats hebben, behalve de leden zuilen de dames zich niet onbetuigd laten, zoodat waarschijnlijk tachtig personen den Vos zullen trachten op te sporen. Zondag 1*4 Juni zal dan wel een bnzon- dere datum worden voor de Motorgorep Kennemerland- Wellicht zijn velen nog onbekend mei het karakter van zoo'n wedstrijd. Daar om wendden wij ons tot den voorzitter, den heer R. Giesberts, die een korte toe lichting gaf.. De hoofdpersoon van. de jacht zal de heer S. Oudshoom zijn, die als „Vos fun- g6Hij' vertrekt enkele uren vóór de start der achtervolgers en gaat langs een ge heim parcours. - Op de wegen worden verschillende tee- kens aangebracht, zoodat de andere deel nemers hierop hun speurzin zullen kun nen beproeven. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat de vos al het mogelijke zal doen 'om aan zijn achtervolgers te ontkomen. Juist dit is een dankbare factor, waardoor ■de strijd interessant en spannend belooft te worden. Tr Degene, die het eerst den Vos heéTt in gehaald. levert de beste prestatie. De at tractie 7,al worden verhoogd door aardige vermakelijke verrassingen, welke als be looningen zullen worden beschikbaar ge steld. Sigaren, limonade en. worst demn ongetwijfeld een ieder watertanden! He^ is de bedoeling, dat-de jacht per rijwiel ge houden wordt over een afstand van twin tig kilometer De kansen zullen dus vrij wel voor een Vder gelijk zijn De motorgroep bli.ift actief en stellig zullen de leden na dezen proef wedstrijd nog .meer belangstelling voor hun groep toonen. Het is zelfs niet uitgesloten, dat de ben- zinezorgen vergeten zullen worden Hulpprediker Allard nam afscheid. In de Goede Herderkerk aan den Velser- duinweg heeft Zondagmorgen de heer I Allard afscheid genomen als hulpprediker der Nederlandsch Hervormde Gemeente te IJmuiden-Oost. Namens velen bracht ds. G. F. Callen- bach hem bij deze -gelegenheid zijn dank voor het Vfele, dat in de afgesloten periode van twee jaren door den héér Allard kon worden verricht. In IJmuiden met haar typisch karakter en haar sterk uiteenlo pende bevolking is de leerschool verre van gemakkelijk, doch groote ijver en nauw gezetheid maakten het den hulpprediker mogelijk om zijn mooie taak op de juiste wijze te vervullen, aldus ds. Callenbach. Tenslotte memoreerde spr. het trouwe huisbezoek, waardoor de vele verworven vrienden hem thans zeer zeker zullen m§adat de heer P. AJlard door de ge meente met Psalm 121 vers 4 was zongen uitte hij zich in een enkel afscheids woord, waarin de prettige samenwerking werd gememoreerd. Hij merkte hierbij op. dat zijn aangename herinneringen aan IJmuiden-Oost blijvend zullen zijn. MOTORGROEP KENNEMERLAND. De leden der motorgroep Kennemerland zullen hedenavond om acht uur weer in de gelegenheid zijn om de Zweedsche Gymna stiek te beoef nen. Onder leiding van oen heer J. Bijleveld zal er flink getramd wor den. In het gebouw van den heer v. d. Hem aan den Zeeweg komt men bijeen en er wordt verwacht, dat allen tijdig aanwezig zullen zijn. Liefhebbers van schar. Het eten van visch is een gezonde bezig heid, maar het is niet gemakkelijk er tegen een lagen prijs aan te komen. Daai- om besloot iemand, die het met de eerlij k- heid niet zoo erg nauw neemt, er op uit te trekken om gratis een maaltje te „krij gen". In de rookerij aan de Loggerstraat ontvreemdde hij vier kistjes gefileerde schar, eigendom van de firma V. De politie stelt een onderzoek in. „Brille" aan 't woord! AGENDA DINSDAG 9 JUNI. THALI A-TH EATER. 8 uur: Arme Rij ken. REX-THEATER. 8 uur: Fraulein Dok tor. ROYAL.7,30 uur: Voortzetting zomer- tournooi D.C.IJ. REX-THEATER. 2,30 uur: Kookdemon stratie P.E.N. WOENSDAG 10 JUNI. bioscopen. zie Dinsdag. THALI A-THEATER (Zijzaal). 2.30 u.: Kookdemonstratie P.E.N. DIENST DER APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, \Vjjk aan Zeeërweg, telef. 4204. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377. 5555. POLITIE. Willemsplein 5400. BRANDWEER 5242. LUCHTBESCHERMING, hoofdpost 4145. E. H. B. O (A. P. Bakker 1 5455. E. H. B. O. (Velsen) 4989. ANTON1US ZIEKENHUIS 4444. zócht een bijdrage te leveren voor de jubileerende Stormpieten. Tja. hoewel wij direct met een jeugdig vuur in onze schrijf machine klommen, toch bleven wij even ha peren, net gelijk een oude veteraan, die weer 'n balletje wil trappen, maar na den eersten schop bemerkt, dat al zijn botten nog kraken. Is men er eerst weer een beetje ..in", och dan gaat het weer. Zoo ,ook thans, nu men even in het „ver- leden" terugglijdt komen de herinneringen weer boven. En hoewel wij niet tot den „oer tijd" kunnen afdalen, gelijk zoovelen, zoo zijn wij met onze 16 jaar IJmuldenaarschap eenigs zins bevoegd om over onze groote zusterver- eeniging mede te spreken, temeer gezien de vaak prettige relaties, die wij er mede mochten hebben. Veel is er veranderd op sportgebied. De pe riode. dat een „vol bloed" Stormvogels supporter b.v. liever thuis bleef of 'naar Stormvogels 5 ging kijken, hoewel b.v. V. S. V. een derby wedstrijd speelde, is voorbij. Thans ziet men, dan zoowel de V. S. V.- als Stormvo gels-aanhang, geregeld naar elkanders wed strijden gaan kijken en genoeg gezond plaat selijk chauvinisme be zitten om mee te leven Zeer zeker heeft dit begrip ..sportmanschap" de geboorte gevonden bij onze Stormvogels; juist op dit gebied is „Brillé", er in de 30 jaar zeer enthousiast als steeds, veel gedaan door onze heeft zijn geheugen sportvereenigingen, het geraadpleegd en dank- waren niet alleen de bare herinneringen op- successen, die -werden gehaald. nagejagd, een sportie- (Foto-archief H. C.) ve gedachte en opvoe ding werd er gekweekt. Maar persoonlijk hebben wij ook prettige ge dachten aan de jubilaresse. Was de Damclub IJmuiden ergens voor „in de running", de Vo gels leefden mee, wf^en de „Pieten" de P i e t, dan waren de dammers present. Als wij denken aan de wedstrijden, die wij tegen hen mochten spelen.... Wie herinnert zich niet de groote match" op het Stormvogels-terrein tegen Sparta vrijwel geheel bestaande uit Storm vogels-vete ranen. Welk een zomeravondfestijn was dat' Wielrennen tusschen RademakersBrillé, de 100 M. hardloopen, een groot pierement, dat het geheel opluisterde, met een ongekend aantal bezoekers van 1500 man, die op luidruchtige wijze de duels tusschen Brillé en Koster etc. aanmoe digden. Dat was nog hef echte, specifieke IJmui- denschc. Welk een gezellige sfeer; Dagenlang waren deze ontmoetingen „het gesprek van de hal". Dat zijn dingen, waar men weer eens echt naar kan verlangen. «Die joviale stemming rood en op het terrein. Zullen onder de komende generatie wederom jonge menschen zijn. die alle schroom van zich af duiven zetten om te zijnei tijd wederdm dergelijke evenementen te orga niseeren? En onze gedachten glijden terug naar den tocht naar Amsterdam. Moest er niet tegen Ajax ge kampt worden? Ja. er stond zelfs een kampioen schap op-het «pel! En zoo verzamelde, op eer regenachtige Zondagmorgen alles wat 4 wie len had zich op het Slulsplein, touringcars, fraaie wagens, maar oolc vehikels, die letterlijk liepen op „drlepits-petroleumstellen". Maar allen bezield door één gedachte: we zullen onze jongens op felle wijze daar in het Ajaxstadlon bijstaan: Dat ze toen niet wonnen, tja, aan de supporters lag het niet. Vandaag den dag zou men zeggen „pech gehad" Maar de loeiende en elaxoneerende, bevlagde optocht had bekijks. Voorop onze kranige mo torbrigade. (De heeren vonden het zeer te be treuren. dat ze bij de grens onzer gemeente re tour moesten') Kortom „IJmuiden" leefde in die dagen zeer mede. toen er successen in het zicht waren. En hoe is het thans? Wel bestaat er een kern vasten aanhangers, verbonden in 'n suppor tersvereniging (welke wij de eer hebben gehad mede het levenslicht te doen schijnen), maar de „massa" dat is een moeilijk object. Het is geen kunst om met groote successen aanhangers te krijgen, maar komen de moeilijke dagen, juist dan heeft men ze noodtg. dan kan zoo n vaste kern in den rug als het ware een stimulans zijn om fel door te zetten, men weet zich gedragen door de sympathie. Maar wij IJmuidenaren zijn erg sarcastisch in die dingen, loopt het spaak dan staat men direct\„ln zijn hemd" want „the man In the street" kan hard ztjnVelen' zijn fel op hun club of sport. Indien al deze menschen die sport niet zelf willen of kunnen beoefenen, waarom sluiten zij zich dan niet als supporters aan? IJmuidenaren, wordt actief! Laat dit jubileum der Stormvogels voor u de stimulans zijn u aan te sluiten als lid of supporter van een der plaat selijke vcreenigingen, hetzij voetbal, klenclub of dammen. i>»n kr|)gen we een prachtig bloeiend clubleven, waaraan onze gchecle plaats deelneemt, Mooter geschenk kunt gil sportief IJmuiden niet schenken. Laat geheel Nederland zien, dat w|i met- en voor elkaar onze plaats aan den top willen brengen. Een waardiger geschenk kunt gij moeilijk voor onze 30-Jarige jubilaresse vinden. Bestuur, spelers, supporters! Moge de wensch van Brillé in vervulling gaan. Voor de kroon daarop, in den vorm van een a.s. kam pioenschap van. Nederland, zorgt g i) natuurlijk! Mijn welgemeende wenschen en.een stroom van aanhangers toegewenscht. „BRILLé" K. C. IJ. maakte goeden indruk Bij kampioenswedstrijden te Wormerveer De Kanoclub IJmuiden is in onze plaats niet onbekend. Dat heeft zij voor een be langrijk deel aan haar geslaagde bonte avonden in het Thalia-Theater te danken. Over de eigenlijke verrichtingen op het wa ter dus, is echter in het algemeen weinig bellend. Zondag heeft K. C. IJ. bij de natio nale langebaan kampioenswedstrijden te Wormerveer weer eens getoond, dat zij er in dit opzicht zeker mag zijn. De deelne mende leden zorgden er voor, dat er in het peddelwereldje wel degelijk rekening met hen werd gehouden. De heer Jae. Rep. de actieve voorzitter, aarzelde dan ook niet van een groot succes te spreken. Er waren sterke tegenstanders van be kende vereenigingen. Bij' de juniorenwed strijden over 7V2 K.M. werden de eerste plaatsen bezet door: 1. W. Schaap, Quo Vadis te Koog aan den Zaan; 2. C. Mulder, Deventer Kanovereeniging; 3. J. B. Veld maat, De IJsseTte Zutphen; 4. H. Verwilli- gen. Viking te Amsterdam; 5. W. C. Sap, Stormvogels te Zaandyk; 6. W. K r e m e r van K. C. IJ.; 7. De Jongh. Quo Vadis te Koog aan den Zaan; 8. A. Kooiman van K. C. IJ.'Er waren verder nog zeven deel nemers, waarbij de K. C. IJ.'er H. Dekker De drie IJmuidenaren hadden een zeer zwaren strijd te leveren, te meer, daar de start niet zoo vlot van stapel liep. Ne zes tienhonderd meter lagen zij op de tiende plaats, na drie-en-dertighonderd meter wist Kremer op de achtste plaats te komen. De stand bleef na de keprboei ongewijzigd, doch na zes-en-zestighonderd m^ter gelukte het Kremer zevende te worden. Een uur la ter kwam het einde in zicht. Toen legde Kremer er nog een schepje op en het resul taat was, dat hii als zesde eindigde. Werd Kooiman achtste, Dekker bezette de vijf tiende plaats. Over ongeveer veertien dagen wil de Kanoclub IJmuiden aan den kortebaanwed- strijd te Zaandam deelnemen, de heeren op achthonderd* meter en de dames op vijf honderd meter. Ook dan zal het zeker niet aan spanning ontbreken Beter verduisteren Dikwijls is er reeds de aandacht op ge vestigd. dat het noodzakelijk en verplicht is ook thans goed te verduisteren. Desondanks blijken er nog altyd personen te zijn, die de voorschriften niet voldoende naleven. Zaterdagavond heeft (je politie dit bij een controle opnieuw moeten vaststellen. Het gevolg was, dat twee personen te IJmuiden- Oost, wonende aan de Trompstraat en de Willebrordstraat, werden bekeurd. Jeugdige kruimeldieven. Jongens kochten van gestolen geld lekkernijen. Verleden week meldden wij een poging tot inbraak van een elfjarigen jongen en thans moeten wederom en kele gevallen van misdadigheid door jeugdige personen worden gesigna- leerd. Twee jongens te IJmuiden-O. ondérnamen Woensdag een reisje naar Haarlem en maakten misbruik van de gastvrijheid door de Spaarne- slad- geboden. Uit een fietstasch stalen zij een portemonnaie, waarin zich een bedrag van ongeveer vijf tien gulden bevond. Van het geld hebben zij gebruik ge. maakt om het er eens goed van te nemen. Zij kochten zooveel gebakjes als ze konden krijgen en gingen toen voor de afwisseling ijsjes verorberen. Het geld kon niet op en daarom sloe gen ze ook wat speelgoed in. Gelukkig is onze politie er spoedig in geslaagd de knaapjes aan te hou-, den. Zij wist de helft van het gesto len »bedrag terug te vinden en liet vervolgens den politiehond Black in actie komen. Deze spoorde ook de portemonnaie op, die te IJmuiden-O. onder een hoop steenen was verstopt. De politie moest nog een andere zaak ophelderen. Te Velsen-Noord bleken uit een leegstaande woning een portefeuille, mesjes, een vulpot lood en kleine gebruiksvoorwerpen te zijn ontvreemd. De veertienjarige D- wonende te IJmuiden-Oost^swerd als de dader aangehouden en er werd procesverbaal tegen hem opgemaakt. Veertien jaar is de jongen nog slechts. En toch was hij reeds geen onbekende voor de politieWaar moet dat heen Het V. S. V.-elftal. (Van onzen voetbalmedewerker) In "t V.S.V.-elftal, dat Zondag te Sant poort speelde, stonden (wee nieuwe spelers opgesteld, n.l. Van 't Zand (rechtsbuiten) en Sturk (linkshalf). Vooral eerstgenoemde lijkt ons een kracht, waarvan de V.S.V.-ers {jleizier kunnen beleVen, temeer daar den aatsten tijd we kunnen wel zeggen sinds het vertrek van Döring deze plaats zwak bezet was. Ook Sturk speelde niet kwaad, doch ons oordeel, of hij al geschikt is voor eerste klasse-competitie-voetbal, schorten we nog liever even op. Geitenfokver. tevreden. De voorzitter van de Geitenfokvereeniging Velsen etn omstreken, de heer H. Prent, deed ons nog enkele interessante mededeelingen over de Zaterdagavond te IJmuiden-Oost gehouden keuring. Er waren zes F-geiten (volbloed-stam boekgeiten) en dit aantal is zeker niet al te groot. Van de zestien H-geiten (zoogenaam de halfbloedgeiten) werden er veertien in het register geboekt, hetgeen veel hoop voor de toekomst geeft. De lammeren van laatst bedoelde beesten, totaal vijftien, werden allen in het jongveeregister ingeschreven. Bij een zorgvuldigen opfok kunnen deze na voor het eerst te hebben „gelamd" het F- merk bekomen en als volbloedgeiten wor den genoteerd. Indien alles goed gaat kan de vereeniging volgend jaar minstens een en twintig F-geiten ter keuring brengen, zoo dat er dan heel wat voor noodig zal zijn om een prijs te behalen. Een dergelijke stimu lans mag zeker worden toegejuicht De vereeniging is op den goeden weg. Zij gaat met deze lammeren een prachtige toe komst tegemoet. Oud-Kath. Kerk. Den geloovigen der Oud-Katholieke ge meente wacht Zondag, den derden Zondag na Pinksteren, weer een hoogtijdag. 24 Jongelieden zullen tot de eerste H. Communie worden toegelaten. De Heilige Dienst van deze jaarlijks terugkeerende plechtigheid vangt dan in- plaats van 10 uur om half tien aan. terwijl de Vesper 's middags te half vier wordt ge houden. In verband met dit gemeentefeest zal er dien dag geen Zondagsschool zijn. Marktprijzen. IJMUIDEN* 8 Juni 1942 Tarbot per kg f 7.10— 1 6.60: tong per kg. f 7,50 f6.00 :kleine schol f122f 100: pufschol le soort £78—f72; 2e soort f54; pieterman f166; kleine roode poon f146; muilen £140, alles per 50 kg.; pufschar f 24—f 22 per kist. Besomming logger:'SCH 247 f5304 2e gedeelte. SCHEVENINGEN 8 Juni. Met versche visch waren hedenmorgen aan de markt dfe motorlog- gers SCH 260, H. Ouwehand met f5885 en SCH 47, L. Rog met f6192 besomming. De prijzen waren: kabeljauw f 19,80—f33; kleinschol f 39.60—£49; wijting f5860.40, Kabeljauw per stuk, de beide andere per kist van 40 kg. DE KENNEMER JAGERS. De Wandelsportvereeniging De Kennemer Ja gers heeft weer eens blijk gegeven van haar activiteit. Zondag heeft men een gemeenschap pelijk uitstapje naar Amsterdam gemaakt. Hier aan namen niet minder dan vijf en veertig leden deel. Per boot vertrok men 's morgens om kwart voor negen en het duurde niet lang of de Am- stelstad werd bereikt. In het Lunapark maakten velen een dankbaar gebruik van de vele bronnen van vermaak. Er heerschte een gezellige en vroolijke stemming, zoodat het uitstapje stellig door meer gevolgd zal worden. De Wandelsportvereeniging De Kennemer Ja gers heeft haar gemoedelijk karakter geenszins verloren en stellig zal men in de toekomst meer activiteit kunnen ontplooien. Prijsuitreiking geitenkeuring. Van verschillende zijden werd ons ge vraagd wanneer de bii de Zaterdagavond gehouden .geitenkeuring behaalde prijzen zullen worden uitgereikt.. Bii informatie deelde het bestuur van de Geitenfokver eeniging Velsen en omstreken ons mede, dat op de eerstvolgende bestuursvergade ring zal worden besproken waar en wan neer de uitdeeling zal geschieden. Een be kendmaking zal in ons blad worden gepu bliceerd, zoodat den leden door de ver eeniging wordt aangeraden goed deze krant in het oog te houden. TRAINER KAUFMAN. De bondsoefenmeester Kaufman, die onder meer VS-V. heeft getraind, zal In zorgen in het komende seizoen blijkens de Sportkroniek aan 't Gooi. Allen Weerbaar (Bussum), TJelder en Concordia (Delft) wijden. (Aansluiten b(j Politie-Terrasvogels) De opstelling van Terrasvogels is als volgt: Deuma; J Bunschoten en K. de Jonge; Nat, Dortmund en van LeenTabernal, W. de Jon ge, Kraak, Röbken en W. van Gelder. V.Z.V. NAAR AMSTERDAM. Morgenavond begint het eerste zevental var de Velser-zwemvereeniging de competitie met een wedstrijd legen Dolfijn, welke in het Amstelparkbad tc Amsterdam wordt gehou den. V.S.V. 2 WON. In den wedstrijd voor het Vitesse tournooi, die Zondag te Castricum werd gespeeld, heeft het tweede elftal van V.S V. mgt 3—2 van Zeevogels 1 gewonnen. Onze plaatsgenooteji verdienden de zege, omdat zij de kansen beter wisten, te gebruiken. Zondag spelen zij opnieuw te Castricum en wel tegen Vitesse 1, dat nu tegen G.V.O. 1 gelijk speelde, doch na strafschoppen won. VELSEN Kinheim jeugd er op uit. Het besfuur en de jeugdcommissie van de Voetbalvereeniging „Kinheïm" hebben Zondag aan 53 adspiranten en junioren een prachtige sportbelevcnis bezorgd door een bezoek aan den Blauw-Wit' sportdag ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan dezer vereeniging. Het ruime stadion bracht de knapen reeds onder den indruk, temeer daar dit geyuld was door circa 17.000 bezoekers. Tijdens de athlétiek hebben zij oprecht genoten van de loopnummers, waarin be faamde athleten uitkwamen. De honkbaldemonstratiewedstrijd Blauw- WitBondsnegental had hun onverdeelde aandacht. Dit kwam mede door de wijze, waarop tijdens deze demonstratie een dui delijke verklaring van den inhoud der spel regels werd gegeven, wat de verwachting in zich heefi, dat de jeugdige Kinheimers straks deze tak van sport eveneens volgens de régelen der kunst op een of ander gras veldje gaan bedrijven. De grootste belangstelling ging echter uit naar den voetbalwedstrijd Blauw Wit Rest Amsterdam, waaraan zü hun jonge harten konden ophalen. Na afloop werd een bezoek gebracht aan het Lunapark, waarvan het „Spookhui^" wel de bijzondere belangstelling had. De jongens hebben een heerlijken dag gehad, waartoe ook de reis per Alkmaar Packet veel heeft bijgedragen. SCHOLIEREN VERZORGEN PLANTEN. Zooals reeds enkele jaren gebruikelijk is heeft de Oudercommissie van de openbare lagere school no. 7 ook dit jaat weer voor den aankoop van potplanten zorg gedragen. Maandagmorgen zijn aan ongeveer 200 leer lingen in het clubgebouw der Speeltuin ver eeniging „Kindervreugd" planten ter verzor ging uitgereikt. Hierdoor kweekt men bij de kinderen eer groote liefde voor bloem en plant, wat dan ook steeds weer tot uiting komt bij de in het najaar te houden tentoonstelling. Want hoe de plant, waardoor blijk gegeven wordt een juiste en goede verzorging, des te ^grootere kans is er op een prijs. 17 Z 7 lonnfn Wij 'j. (hier rn knor?)(op"htelerr j Teekentng Hessels fPax Holland CHR BEWAARSCHOOL. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het bestuur der Christelijke Maria Bewaarschool om deze maand de jaarvergadering te houden In verband met verschillende moeilijkheden zal deze bijeenkomst voorlooplg niet doorgaan. De bestuursvergadering zal Woensdagavond om zeven uur in het schoolgebouw gehouden worden. SANtPOORT NED. HERVORMDE EVANGELISATIE In aansluiting op ons bericht van Zater dag, bovengenoemde vereeniging betreffen de zij nog het volgende gemeld: i Zooals bekend worden door de Ned. Herv. Evangelisatie iederen Zondag in haar kapel godsdienstoefeningen gehouden. In deze diensten gaan verschillende rechtzinnige predikanten uit omliggende plaatsen voor Aan du.laatste zal binnenkort grootendeels een einde komen. In een vergadering heb ben het bestuur en de leden-der vereeniging n.l. besloten om een vasten voorganger te benoemen. Als zoodanig is gekozen de heer J. A. Visser, cand. tot den Heiligen Dienst te Amsterdam, die zijn benoeming inmid dels heeft aanvaard. Deze zal dus binnenkort zijn werkzaam heden als voorganger-evangelist der Evan gelisatie aanvangen. SANTPOORT-NIEUWS. De tweekamp SantpoortT.Y.B.B.. wel ke vorige week half verspeeld was. is Zon dag tot een einde gebracht. De T.YB.B - junioren verloren- met 51, terwijl de T.Y.B.B.-adspiranten met klinkende cijfers de Santpoort dito's versloegen: 93 was het resultaat. Santpoort behaalde vijf, T.Y B.B. drie punten. De voorzitter van net Jubileum-comité overhandigde den fraaien beker aan het Santpoort-bestuur. PERSONALIA. Te Den Haag is geslaagd voor het examen nijverheidsonderwijs mej. M. C. Walburg te Santpoort. HERV. EVANGELISATIE. Naar wij vernemen heeft de heer J. A. Visser, theol. candidaat te Amsterdam, zijn benoeming tot voorganger-evangelist bij de Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort aan genomen en zal 1 Juli a.s. in functie treden. BEVERWIJK Boksen te Beverwijk. (Van *een sportmedewerker). Promotor G. W. Th. Verbeek had voor Zondag wederom een aanlokkelijk pro gramma samengesteld, waaraan medewerk ten de leden van de Amsterdamsche Ama teur Boksclub „De Aamateur Boksers". ,.J. J. Corbett" en boksschool „Dick Groothuis''. Het programma, bestaande uit 8 wedstrij den, stond onder leiding van scheidsrechter M. J. S. Desmet. welke vijfmaal het Ne- derl. kampioenschap op zijn naam heeft. De voorzitter van den Amsterdamschen Boksbond, de heer D. de Jong. verwel komde de vele bezoekers, welke de zaal van het Kennemer Theater geheel vulden en zette uiteen dat het de bedoeling is door deze wedstrijden in Noord-Holland de bokssport te pro pageeren, terwijl het stre ven bestaat in elke plaats een bcksvev- eeniging" te stichten. Van de wedstrijden tusschen rivalen in de verschillende klassen en gewichten heeft het publiek ruimschoots genoten. De eerste strijd ging tusschen J. Duist (D.A.B.) en Vos (school Groothuis) in de C-klasse vedergewicht. De eerste toonde een goede stijl en'vocht aanvallend, terwijl Vos zich teveel in de verdediging terugtrok, Van Du'.st won op punten. In de 'lichtgewicht B-klasse kwamen Selling (D.A.B.) en Van Berkurh (Cor bett) tegenover elkaar. De laatste bezat weinig.aanvallende kracht, waardoor Sel ling hem in de tweede ronde met prachtig geplaatste treffers op het gelaat tot opge ven dwong. H. Ti-ben (Groothuis) bokste in de wel- tergewicht C-klasse iets beter dan C. de Vries (D.A.B.), die een goede verdediging heeft. Bloedverlies door een gelaatsblessuve noopte Tiben in de derde ronde zich in zijn vechtlust te beperken, waardoor de scheidsrechter dezen strijd als onbeslist kwalificeerde. J. G. Rietveld (D.A.B.) bleek in de wel- tergewicht A-klasse overduidelijk de min dere van E. Hofstede (Groothuis), die een geweldigen stoot bezit en zeer sterk aan vallend optrad. Reeds tijdens de eerste ronde voorkwam de scheidsrechter „knock -out'' door inter ventie. De middengewicht B-klasse gaf een goede partii lifsschen M. Bogaers (D.A.B.) en A van Rijn (Groothuis). Bogaers was tech nisch de betere, omdat v. Rijn teveel af wachtte. won de eerste op punten. De strijd C. v. d. Lem (Corbett) versus D. Waagmeester (Groothuis) in de half- zwaargewicht A-klasse deed <y?n harde partii vermoeden. Wel begon de eerste uiterlijk kalm. doch in de eerste minuut reeds plaatste de vlugge Waagmeester een buitengewoon harden reehtsehen hoek op den slaap van Van der Lem. waardoor deze zwaar knock out geslagen werd. Een val op het achterhoofd had reeds tot ge volg. dat deze onfortuinlijke bokser eenige oogenblikken volledig bgiten bewustzijn bleef. De partij P Dirkzwager (D.A.B.)C. Kleinhoudt (Corbett) (lichtgewicht B- klasse) was zeer sportief. Veelal waren het i gelijkwaardige tegen standers. doch Kleinhoudt zette meer door.' waardoor hem de zege op punten gewerd De mooiste strijd ging tusschen A. Rin geling (D.A.B.). den karrmioen-welterge- wicht B-klasse 1942. en J. Kraus (Corbett). welke laatste de vorige maal van Springer (Dnitschland) door K. O. won. Ringeling is een technisch goed bokser, welke thans grooten hinder van een ver brande huid ondervond. Kraus. een vech ter van klasse, beschikt over harde sla-gen Tn de tweede ronde kreeg hu een zuivere linksche op de kaak. waardoor hii eer. oogenblik „gevloerd" werd. Tn de laatste ronde moest RingeVng het doorzettings vermogen van Kraus erkennen, die een formidabele oartij weggaf. Kraus werd ten «lótte'winnaar on punten, besten stijlbokser van dezen interessanter schikbaar gestelden 'raaien beker aan den De jurv had den. doo- den nromotor be- boksmiddag. Waagmeester. toegekend. HINDERWET. Ter gemeente-secretarie liet ter inzage een verzoek van de Comm. Vennootschap Stevens, alhier, om vergunning tot het op richten van een werkplaats voor metaal bewerking in"een Derceel aan den Wijker- meerweg, waarin gebezigd zullen worden 13 electro-motoren. „ZWIJNTJESJAGERS" HEBBEN OPERATIE-TERREIN MINDER. Een dankbaar operatie-terrein voor de rijwieldieven is in o«ue gemepnte steeds de. omgeving van het distributiekantoor aan den Kees Delf^veg geweest. De bezoekers van het ,^>onnen-mekka" lieten vaak. on danks de vele waarschuwingen van de po litie, hun rijwielen achteloos achter, maar voordat zij na een langdurig bezoek aan het kantoor weer on straat stonden had vaak dan al één van het gilde der lang- vingers zich over het rijwiel ontfermd. Vele rijwielen zijn daar In den loop van den tjid reeds ontvreemd, maar nu is het, zeker volgens de autoriteiten te bout ge worden. Het gemeentebestuur is.er namelijk toe overgegaan een rijwielHewnarder aan te stellen, die voor een luttel bedrag een oogie^ op de fietsen houdt. Dank zij deze maatregel is het thans dus zoo goed als uitgesloten, dat opnieuw karretjes worden "esfojen. terwijl bovendien den zwijntjes jagers een voor hen zoo dankbaar terrein ontnomen is. Aardbeien in cijfers. Zooals elders in dit blad vermeld w'og-t beschikken de Beverwijksdie veilingen voor het a.s. aardbeiensetzoen over 650.000 sloffen, welke 8 cent per stuk kosten. Dit maakt het niet onaar dige sommetje uit van 52.000.—. Iedere slof moet voorts netto 2y2 kg aardbeien inhouden. Komen deze 6501)09 sloffen dus weer volgeplukt van den tuinder op de veilingen terug, dan wijst een klein rekensommetje uit, dat dan niet minder dan 1.625.000 kg aan aard beien geveild is. Vorig jaar bedroeg de dooreneeprys aan de vereenigde Veilingen ruim 0.34. Nemen wij aan. dat het dit jaar 35 cent wordt, dan zullen 650.000 sloffen met een inhoud van 1.625,000 kg opbrengen 568.750 Als u het niet gelooft, rekent u het dan maar na! Het aardbeienseizoen nadert. Sloffen moeten netto 2V> K.G. inhouden. Het aardbeïenseizoen 1942 nadert thans met rassche schreden en behalve de tuin ders treffen ook de Beverwijksche veilingen hiervoor reeds voorbereidingen. Deze week zullen de bekende aardbeiensloffen aan de tuinders afgegeven worden- De veilingen beschikken over 650.000 mandjes, een aan tal dat m de eerste behoefte zeker zal voorzien. De prijs der manden bedraagt 8 cent, terwijl na het veilen der aardbeien 6 cent per slof terugbetaald zal worden. Een nieuwigheid in het a.s. seizoen is, dat de aardbeien niet meer aan de vei lingen gewogen zullen worden, zooals voor heen het geval was. De weeg inrichtingen zullen dit jaar ongebruikt gelaten worden, want thans moet de tuinder Instaan' voor het gewicht van de slof aardbeien. Alle aardbeien zullen n.l. dit jaar op netto k g. per slof verkocht worden. Minder dan 2-A k.g. mogen de sloffen niet wegen, daa- de koooer dan het recht heeft de arbitrage van den keurmeester in te roepen. Hoe deze maatregel in de practijk zal werken moet nog afgewacht worden. Ecu merkwaardig jubileum. Het kleine, landelijke Heemskerk is niet alleen het land van de aardbeien en. zoo als kwade tongen beweren, van de ezels hoe de Beverwijkers hieraan gekomen zijn is ons een raadsel maar ook van de Beentjes. Neen lezer, geen beentjes van den slager, maar menschelijke Beentjes met een hoofdletter, zooals kunst met een groote K. Sla het adresboek maar eens op om een zekere Beentjes te vinden en het duizelt U. Niet minder dan 77 namen telt het adres boek van Heemskerk onder de rubriek van de Beentjes. Voor den uitgever van een nieuw adres boek ligt hier nog een mooie taak. Zooals uit het bovenstaande wel blijkt, is deze familienaam even talrijk als de Schelle-, Schelvissen(schen) in Wijk aan Zee. En zoo kon het dan ook 25 jaar gele den gebeuren, dat zich in Heemskerk op één dag drie paren zich in den echt lieten verbinden, n.l. P. Beentjes. F. Beentjes en J. Beentjes. Zondag hebben zij hun zilve ren bruiloft gevierd. De echtelieden hebben gezamenlijk 36 kinderen. PERSONALIA. Te Den Haag Is geslaagd voor hot examen nijverheidsonderwijzeres mej. T. H. Meyran tc Beverwijk. „VOLKSONDERWIJS". De plaatselijke afdeel in g van de vereeni ging „Volksonderwijs" houdt on Dinsdag 16 Juni haar jaarvergadering in Menn~- zaal aan de Parklaan. CASTRICUM WARME MAALTIJDEN. Deze week worden dagelijks door de centrale keuken 203 warme maaltijden be reid, bestaande uit stamppot, voor hen die geplaatst zijn in werkverruiming en te werk zijn gesteld in de Provinciale Duin terreinen. C.S.V.—U.S.V. 8—0. De Castricummers hebben kans gezien om met'10. rfa de rust zelfs met 9 spelers hun huren een 80 overwinning af te dwingen Reeds in den aanvang was de thuisclub in de meerderheid, maar het duurde toch nog 20 minuten voor Boot met een goed schot zijn club de leiding gaf (10). Het vlotte bij de bezoekers maar niet en R Nijssen bracht even voor rust den stand op 20 Na de her vatting werd De Haan het veld uitgestuurd. De overige 9 spelers lieten zich hierdoor niet ontmoedigen. En Cor Boot bleek in 7.ijn ele ment. Vooral door dezbn speler werd de stand op regelmatige wijz.e op gevoerd tot 80. Wij vragen ons af waarom de C.S.V.-crs in de competitie, die achter ons ligt, zoo vaak zulk een slecht en futloos spel hebben te zien gegeven, want zij hebben in dezen wedstrijd getoond goed te kunnen voetballen. BIJEENKOMST Vanweee het plaatselijke bestuur van de Huishoudelijke Voorlichting ten Platte- lande werd een nraatavond gehouden in de zaal van hotel „De Rustende Jager" o. L v. mei. L. M. Groot te Egmond-Binnen. Nuttige wenken en voorlichting werden begeven in verband met de bestaande moei lijkheden in het huishouden. Het was voor de huismoeders een nuttige, leerzame avond. VERGADERING Voor de leden der St. Joseph Gezellen zal Woensdag 11 Juni een ledenvergade ring worden gehouden in een der lokalen van het Jeugdhuis aan de Overtoom. Di verse besprekingen zullen plaats hebben o.a. over den sportdag en de te houden bedevaart. VEILING OVERZICHT. De aanvoeren aan de Groen'enveiling waren in de afgeloopen week zéér gering. Slechts enkele producten werden in kleine kwanta aangevoerd. Sla. spinazie, wortelen en rabarber we den dan ook na toewijzing onder de koopers verdeeld tegen de vastgestelde prijzen. TOURNOOI VITEfSSE. De uitslagen waren- V.S.V. 2—Zeevogels 3—2 en Vitesse 1G.V.O. 1 2—2 (Vitesse wint met strafschoppen). De Castricummers waren dadelijk iets sterker en de rechtsbuiten scoor de (10). G.V.O wist echter gelijk te ma ken In de tweede helft nam G VO. de lei ding. doch Vitesse maakte dit ongedaan.(22i. Er werd tweemaal 7Vfc minuut verlengd' doch er werd niet doel getroffen. Toen werden er strafschoppen genomcr^ Vitesse had vier- en G.V.O. drie van de vijf maal succes. Zondag worden gespeeld; Zeevogels 1 G.V.O. 1 en Vitesse 1—V.S.V. 2. DWAALTOCHT A.N.W.B. De A.N.W.B. heeft onze plaats bij het orga niseeren van zijn zoogenaamde Dwaaltochten niet vergeten. In het tijdvak van 12 tot 15 Juni voert een tocht de deelnemers naar Cas tricum. De vertrekplaats is hotel Bakker, Mient 1, meldt De Kampioen. INBRAAK. In den nacht van Zaterdag of> Zondag is ingebroken in een perceel aan de Geelvlnck- straat. Er werden een rijwiel en eenig geld ontvreemd De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. EGMOND AAN ZEE DISTRIBUTIENIECWS. Aanvraagformulieren voor extra zeep die» nen te worden aangeboden op Donderdag van 9—12 uur in café Apeldoorn te Egmond-Bin nen en van 2—5 uur in het distributiekantoor te Egmond aan den Hoef, waar uitreiking van de rantsoenbonnen plaats vindt. Aanvraagformulieren voor schoenenbon- non kunnen uiterlijk op 10 Juni aangevraagd worden. 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3