REX Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwiik en Omstreken.. Wat een excursie leert Zóó speelt Stormvogels. li BUBBELTJE EN KNOR Weliswaar gebeurt het niet zelden, dat er naar 4c terreinen en gebouwen der Verecnlging voor facultatieve Lijkverbranding een excursie wordt («houden, doch w|) willen thans eens een uil- jondering maken en uitvoerige bijzonderheden^ hieromtrent mededeelen. Zoo was dezer dagen ccn groot aantal leden van de Politiesportvereeni- jlng Velsen met hun dames onder leiding van Inspecteur W. Hitman in de gelegenheid om een reeks interessante en waardevolle indrukken ver deze merkwaardige instelling op te doen. In de Nieuwe Hal hield de heer J. van D ij k. iirectelir van het Crematorium, een causerie, nelke door allen met groote aandacht werd ge volgd. Deze excursie was bedoeld als een ken- nlsmaklng teneinde eventueele misverstanden. «1 4te over het cremeeren zouden kunnen bestaan, op te heffen. Het is een teere kwestie, waarover niet gedebatteerd dient te worden. De rondleiding geschiedt door deskundig per- t Jioneel; zoodat men zich ten volle van den geheelen -mg van zaken kan vergewissen. Uitvoerig be handelde spr. het justitioneele gedeelte, welke ongeiwlj/eld door het politiepersoneel met in- •I' teresse werd aangehoord. In 1914 werd de eerste J; crematieplechtigheid in ons land gehouden en deze leidde tot een proces-verbaal, daar niet werd voldaan aan de Begrafeniswet. Hierbij moet men echter bedenken, dat in vele landen .(Duttschland en Italië) dergelijke plechtigheden jeeds veelvuldig geschiedden. De zaak kwam voor den Hooge Raad. welke vrijspraak eischte en Ju bevestigde. Alhoewel hel cremeeren sindsdien oogluikend wordt toegelaten, ontbreekt nog de wettelijke «Reling. Kr zijn echter een aantal bepalingen Tvastgesteld. zoo houdt de Officier van Justitie te Haarlem een diiemaandelijksche contiöle. De overledenen moeten door twee doctoren worden geschouwd, waarvan er één bij het kisten tegenwoordig dient te zijn. De kist wordt m?t een lakstempel verzegeld, welke bij aankomst met de formulieren der geneesheeren worden vergeleken. Deze plechtigheden veroorzaken wei- n 0 nig moeilijkheden daai de ondernemers volledig ats lijn ingelicht over de te verrichten formali- 'CMeestal wordt het stoffelijk overschot tegen woordig per tiein aangevoerd, vyiar de dragers (treed staan. In het voorste gedeelte van het ge bouw der N.V. Begraafplaats Westerveld wordt de overledene opgebaard, terwijl in het midden- eedeelte de belangstellenden plaats nemen. Door gordijnen afgescheiden bevindt zich in de laatste numte de familie. BA INI naar 't Crematorium Duidelijke uiteenzetting van directeur Van Dijk. De plechtigheden. Te voet gaat de stoet door het fraaie oneffen (eirein naar een der Hallen. Zoo worden bijWoor- >m beeld in de Nieuwe Hal II groote plechtigheden -1 gehouden. Dit monumentale gebouw is, evenals het overige gedeelte, een schepping van den be kenden architect ir. Dudok te Hilversum. In deze ruimte kunnen honderdveertien personen plaats nemen, doch het ls reeds voorgekomen, dat achihonderd-twee-en-zestlg dames en heeren een dienst bijwoonden. Et bestaan in dit vei- 14band geen klassen en er zijn slechts twee tarie ven, namelijk voor leden en niet leden, Qe be handeling ls dan ook voor een leder volkomen .gelijk. Zooals men weet speelt de organist bij het naderen van een stoet een toepasselijk num mer. De baar wordt op een lift gelegd en het teheele verloop van den dienst kenmerkt z'Ch door een sfeer van wijding, eerbied en doodsche itilte. Vooraf kunnen geestelijke verzorgers, als- mede verschillende andere sprekers het woord ïtrij voeren. Er wordt hierbij met alle eventueele wensehen rekening gehouden. Na afloop der plechtigheid verzamelen de personen zich in ae wachtkamer der Vereeniglng aan de overzijde van de spoorbaan. Na het dalen van de kist, wordt deze gedemon teerd en van dé slerkist ontdaan. De btnnenkist plaatst men op een invoerwagen. waarbij een 'vuurvast steentje met een nummer in de oven meegaat. Door deze contróle zijn vergissingen onmogelijk. In deze ruimte heerscht een hitte van 1000 gr. C. Met nadruk zeide de heer Van Dijk. dat vóór den Invoer de gasvlam wordt uit geschakeld, zoodat onjuiste begrjppen hierom trent tegelijk werden ontzenuwd. Nauwkeurig wordt er gewaakt datgeen nieuwsgierige oogen bevredigd worden. Dit wii geenszins zeggen, dat men de geheimzinnigheid huldigt. Integendeel, de zware hangsloten voor oven en kijkglas dienen er voor, dat slechts ..be voegde" blikken het verasschingsproces kunnen Kadeslaan. Hiervoor komen op verzoek de aan vrager of een gemachtigde van hem in aanmei- jitlng- Er zijn drie ovens in werking, terwijl een Vierde in aanbouw is. Bij het verloop der lijkverbranding zijn steeds twee personen tegenwoordige waarvan er een beeedigd is. Na de verbranding. ongeveer een uur kunnen de resten via een llede worden opgevangen. Dit geschiedtop zeei torgvuldige wijze, terwijl de houtiesten nog twintig minuten nagloeien (naverbrandmg). In de aschkamer wordt de asch gezuiverd-van even tueele metaalresten, waarna zij met het vuui- vast steentje in de bus wordt gedaan. Nadat dit voorwerp is dichtgesoldeerd, brengt men er allerlei gegevens op aan omtrent den overledene De asehbus wordt zwartgelakt en,^^rlooplg m de algemeene Nis geplaatst. De famiUe heeft thans voldoende tijd, ongeveer zes om over de asch te* beschikken. In dit stadium komen de verschillen in kosten tot uiting van wege de vele mogelijkheden. Wanneer een ascn- het Crematorium verlaat is scheikundig on- Voetballende agenten in actie. 5—3 Nederlaag tegen Terrasvogels. (Van onzen voetbalmedewerker) Ondanks het feit, dat Ninaber c.s. zeker geen slechte partij voetbal weggaven, heb ben zij 't tegen een „Terrasvogels -team, dat invallers telde voor Bunschoten jr.. be van Gelder, De Ruyter en J. de Jonge, niet kunnen bolwerken. De overwinning kwam de thuisclub, die vooral in de tweede helft aardig aanvalsspel liet zien, zeker toe, doch één doelpunt verschil zou o.i. afdoende be looning zijn geweest. Aanvankelijk gaf het politie-team, dat al evenmin volledig was, den toon aan. Het duurde dan ook niet lang, of Oostenbrugge, wien alle tijd werd gegeven om rustig te richten, zag kans om met een flink, aoch 0.1. niet onhoudbaar schot Douma te pas seeren (01). Nog even bleef het politie-elftal het meest in den aanval, doch plofseling scheen de geest vaardig te worden over den Ter rasvogels-aanval. Kraak zette krachtig door en zag kans, hoewel hij zwaar gehin derd werd. Best te passeeren (1—1). Weer volgde een periode, waarin de be zoekers het spel beheerschten, deels als gevolg van het feit, dat er onvoldoende contact bestond tusschen de halfbatks dei- Vogels en hun backs. Het was Ninaber, die op zijn bekende wijze Douma wist te pas- soeren*(l—2). nadat even te voren een ge weldig e doelworsteling, waarbij de bal tot driemaal toe werd ingeschoten, geen "re sultaat had opgeleverd. A Tegen de rust kwamen Vogels onder leiding van hun wing Röbken-Van Geldei Jr. geweldig opzetten. Van der Voort, maar vooral Dekker weerden zich uitstekend, doch konden niet verhinderen, dat door toedoen van Van Gelder en Kraak de rust met 32 voor de thuisclub inging. Na de hervatting zag de als een paard Werkende Ninaber al vrij spoedig kans de Partijen op gelijken voet te brengen (33) Het was voor den politie-aanvoerder jammer, dat hij zoo weinig steun genoot Daardoor konden De Jonge c.s. al hun aan dacht op hem concentreeren. Desondank- •kreeg hij voor open doel nog een dot van een kans, doch hij „lepelde" het leder jam merlijk over de lat. Een harden kogel, door hem uit een vrijen trap gelost, keerde Douma meesterlijk. Zooals reeds gememoreerd, speelde de Terrasvogels-aanval na de rust niet onver dienstelijk. beter gesieund als zij nu werd door de halflinie dan voor de rust. Vooral Van Gelder Jr. viel op door activiteit en doorzetten Hij zag kans Best ten vierden toale te passeeren (4—3). Deze stand scheen de eindstand te zullen 7-ijn. toen kort voor 't einde, nadat daar voor het houtwerk eenige felle schoten had gekeerd, Röbken aan alle onzekerheid een tinde maakte. derzoek verricht (40 a 50 gram worden naar ko per of arsenicumgehalte getoetst). De aanwendingen der aschbeschikking zijn velen bekend en daarom willen we thans het overzicht van deze interessante causerie be sluiten. De heer Van Dijk heeft allen aanwezigen een Juist inzicht van de serieuze wijze, waarop het personeel yan de Vereeniging wan Facultatieve r.iilfvprhran/lin. hilmriHprp U Goed nieuws voor de jeugd. De Moerberg wordt Maandag geopend Het bestuur der Speeltuinvereenlging De Moer berg heeft in de afgeioopen weken een onge kende activiteit aan den dag gelegd. Na een pe riode van twee jaren kreeg men weer de be! schikking over den tuin en er werd nle: geaar zeld om het ruime speelterrein aan de Cornells Dubbelstraat in gereedheid 'e brengen. Vanzelfsprekend bleven bierbij moeilijkheden niet achterwege, doch men toonde energie en voortvarendheid. De belangen der Jeugd in IJmuiden-West moesten worden behartigd, zoo dat men al het mogelijke deed om het vereeni- gingswerk te hervatten. Het is ons een voldoening te kunnen mede- 1 deelen, dat de voorbereidingen thans ver ge vorderd zijn. De tuin zal Maandagmiddag om twee uur worden geopend. Er wordt een groote opkomst der jongeren verwacht. .Alcazar in Thalia. In het Th al ia-Th eater zal van Vrijdag af de film Alcazar woiVen verioona, welke allerwege een bijzonder groote be langstelling heeft getrokken. De rolprent komt van de Italiqansche filmindustrie en Auguste Genina had er de regie van. De kunstzinnige waarde is zeer geroemd en wordt ook duidelijk bewezen door het feit, dat de f^lm. op de Biennale te Venetië een hooge onderscheiding, de MUssolini-Bokaal, verwierf. In ons blad van Zaterdag zullen wij er een verslag van bretigen. Ditmaal kunnen wij er aan herinneren, dat de rolprent bij besprekingen in de pers steeds werd ge prezen. Het Algemeen Handelsblad schreef ollder meer: Het is de bedoeling geweest van den regisseur Auguste Genma een poging te ondernemen, de verschrikkelijke en tege lijk glorierijke dagen van het beleg van het Alcazar, de eeuwenoude burcht van Toledo, te doen herleven. En het is niet teveel gezegd, wanneer wij hier verklaren, dat hij er een werk mee heeft gewrocht, .dat hem met één slag stempelt tot één der meesters in het moeilijke vak. Ook wat de artistieke kwaliteiten be treft. heeft de regie een uitstekend en semble weten bijeen te brengen. De ac teurs. Italianen, hebben in hun vertolking van de vertwijfeling, de stille heldenmoed, de opofferingsgezindheid der belegerden, de juiste toon weten te treffen. De comman dant van het Alcazar, kolonel Moscardo, (Rafael Calco). genoemde kapitein Vela, (Fosog Giachetti). de cadetten Pedro, (An drea Checci). en Fransisco, (Aldo Fiorelli), zijn erin geslaagd, de gemoedsstemming, welke zij in de moeilijkste uren van het ver schrikkelijke belegd doormaken, op na tuurgetrouwe wijze weer te geven". Opname uit de film ALCAZAR, die van Vrijdag af in het Thalia Theater wordt vertoond. (Foto Sonora Filmbedrijf N.V.) Hamers weer middenvoor. De opstelling van het eerste Stormvogelsclftal voor den belangrijken jubilieiumvedstrljd van Zondag tegen het Haarlcmsche Elftal is thans be kend. De elftalcommissie der blauw-wittcn hecit besloten, een uitzondering daargelaten, de oor spronkelijke opstelling voor den wedstrj|d tegen Z.F.C., die Zondag j.l. met 4—2 werd gewonnen, te handhaven. Opnieuw is de Jeugdige Hamers dus middenvoor. De wijziging betreft de voor hoede, waar K. vaii Pel de rechtsbuitcnplaats zal bezetten. Ziehier het elftal: - Kraak. Van Pel, v. d. Kuil, Hamers.-K. Reserves: Bakker en R. de Boer. luiq| als volgt: ,'t Is ook nooit goed Zwijntjesjager bracht gestolen fiets terug en werd gearresteerd Ook zwijntjesjagers kunnen wroeging hebben. Dat is zelfs in onze gemeente, waar het toch geen beleefde jongens zijn gebleken. Het is alleen zoo jam- mei", dat berouw eerst na de zonde komt, want de wrange vruchten van de verkeerde daad moeten nu toch tegen heug en meug in worden veror berd. Ziehier de lotgevallen van een IJmuidenschen fietsendief. Verleden week had een zekere B., wonende te IJmuiden-Oost, op hei ter rein van de Papierfabriek nabij het Kanaal «een rijwiel van een beambte ontvreemd. Dat deugt niet en daarom aarzelde een andere beambte, die goed had opgelet, niet de politie er van in kennis te doen stellen', dat twee per sonen (waarbij B. was herkend) zich op den tijd van den -diefstal ter olaatse hadden bevonden. Onze politie was natuurlijk direct actief, zij voelde B. stevig aan den tand. maar de jonge man ontkende beslist. Hij vond het het beste de fiets snel van de hand te doen en dit gelukte- Maar de kooper had sooedig spijt van het zaakje en bracht hem de kar te rug. Toen zat de jongeman met de handen in het haar. hij kreeg ook wroeging en besloot tenslotte.... het rijwiel terug te brengen. Dinsdagmorgen even voor twaalf deponeerde hij de fiets op dezelfde plaats, vanwaar bij haar had ont vreemd. Aan het karrre'ie ontbraken de lamp en enkele kleine dingen, maar men moet wat voor de moeite hebben. Doch het Ls nooit goed Er waren arbeiders m de buurt en die dachten het rijwiel meer te hebben gezien. Zij hielden den jongeman aan en leverden hem aan de politie over. Deze is verder gaan speuren en sloot ook een zekeren D te IJ muiden-Oost in het hoofdbureau op. die met B. had samengewerkt. En toen bleek boven dien. dat B. eerder te Beverwijk enkele fietsen had ontvreemd. Zal hii nu wroeging van zijn wroe ging hebben'' 12 uur: Stormvogels 2—Eeland 1 (Amsterdam). 12 uur: Stormvogels 3—Eeland 2. 2 uur: Stormvogels 1—Haarlemsch Elftal. Stormvogels 2 verschijnt met: Oldenburg. Wij kor. v. Vliet, Hoogendijk. Zwemmer. Glas, De Rooij, Hessel, v. Leeuwen, Cupido, v. Kempen. En de opstelling van Stormvogels 3 is: Wagenaar. Ermshaus. p. Heilig Jr., Keeminlc, Sieben, Marlens. A. v. Opbergen, Booy, Plokker, v. Dongen. Jordaan Haarlemsch Elftal gewijzigd. Balvers speelt mee. Aangezien Zondag de wedstrijd tusschen R, C. H. en D. 0.\S. deint te worden gespeeld is er in de opstelling van het Haarlemsche Elftal een wijziging gekomen. Hanse -(middenvoor) en Bies- broek (linksbinnen) kunnen niet medespelen. De Winter, die als reserve was aangewezen, bezet nu de rechtsbinnenplaats, terwijl Kick Smit mid denvoor is geworden. Verder is de bekende V. S. V.'ers Balvers als linksbinnen 'opgesteld. Het ge volg is. dat thans vier V. S. V.'ers medespelen, namelijk De Vries. Poulus. Sterk en Balvers De voorhoede ziet er als volgt uit: Spek (E.D.O.), De Winter (Haarlem), Smit (H.B.C.), Balvers (V.S.V.), Sterk (V.S.V.) Vacantiebureau voor den Middenstand. I11 een vergadering van de Middenstands Centrale, vertegenwoordigende de drie mid- denstandsvereenigingen Groot-IJmuiden, Wijkeroog en De Hanze, werd besloten om een bureau in te stellen voor de regeling der vacantieaanvragen van den midden stand. Het bureau, 'dat zijn werkzaamheden over onze geheele gemeente heeft, zal een particulier karakter dragen en is bedoeld als schakel tusschen overheid en midden stand. Zooals men weet, dient een midden stander voor zijn vacantie een regaling te treffen en toestemming te vragen aan den burgemeester. Naar wij vernemen; is de heer Tieman, wonende in de Kennemerlaan met de lei ding van het bureau belast. Tweede P.E.N.-cIemonstratie. Ook de twee demonstratie van het Pro vinciaal Electriciteitsb^drijf in Noord- Holland, in samenwerking met den Voe dingsraad, welke gistermiddag in he* Thalia Theater (zijzaal) werd gegeven mocht zich in een groote belangstelling ver heugen Men heeft wat de opkomst en de aandacht, waarmede de uiteenzettingen er de kookproeven werden gevolgd, aangaa* dus zeker geen red.en tot klagen gehad. Het P.E.N. en de dames, die de bijeen komsten verzorgden, verdiénen veel lof! VRIJ EN BLIJ. Na een korte onderbreking, is de speel tuin der R.K. Speelhiinvereeniging Vrij en Blij wederom normaal voor de jeugd ge opend. De kinderen spelen naar hartelust doch plannen voor een zomerfeest konder nog met worden uitgewerkt. W. P. Mets overleden. Algemeen bekende IJmuidenaar. (Clighé Archief H.C.) Velen zullen met ontroering vernemen, de heer W. P. Mets, een van de bekendste IJmuidenaren, Woensdag op bijna acht en vijftigjarigen leeftijd is overleden. Hij was immers een werkzaam menSch, die op ve lerlei gebied van zijn warme belangstelling en uitstekende kennis van zaken heeft blijk gegeven. Het leven van den heer Mets is steeds nauw aait'de scheepvaart verwant geweest, maar ondanks zijn drukke zaken heeft hij belangrijke functies in het open bare leven willen bekleeden. Veel heeft men aan hem te danken. Als jongen kwam de heer Mets in dienst van de cargadoors- en assurantiefirma N.V. Van Vliet en Co en dat was te begrijpen. Hij was immers zoon van een zeeloods en voelde zich "cus direct tot het scheepvaartleven aan getrokken. Het was in 1912. dat hij. bij het overlijden van zijn chef, met de leiding van de firma werd belast, om in 1933, bij de omzetting in een N.V., tot directeur te wor den benoemd. Vele functies zijn den heer Mets in het openbare leven toevertrouwd geweest. Hij was lid van den vroegeren gemeenteraad, secretaris van de Womngbouwvereeniging Velsen, secretaris-penningmeester van de vereeniging Zeemansrust, secretaris-pen ningmeester van de Protestantsche Begra fenis vereeniging, lid van de permanente commissie van arbitrage inzake geschillen tusschen de Goudsche Verzekering Maat schappij voor ziekenhuiskost^ en ongéval- lepverzekering en haar verzekerden, lid var de permanente controlecommissie der af- deeling Velsen van Het Witte Kruis, ver tegenwoordiger van de Duitscné Jachtclub. Eerder was hij waarnemend consulair agent van Italië, voorzitter der plaatselijke afdee- ling der Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende Dranken, lid van liet scheidsgerecht voor ambtenaren dei- gemeente Velsen, penningmeester .der plaat selijke afdeeling van het Witte Kruis, lid van het bestuur der Nutss'paarbank en wa terconsul van den A.N.W.B. Gedurende den laatsten tijd, bij den achteruitgang van de scheepvaart door de oorlogsomstandigheden, heeft de heer Mets zijn functie verwisseld voor die van admi nistrateur der Centrale Keuken. Ook als zoodanig heeft hij goed werk weten te ver richten. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Zaterdagmiddag half vier op de Algemeene Begraafplaats De Biezen te Santpoort plaats hebben. Te drie uur ver trekt de stoet van het Antonius Ziekenhuis. Zomertournooi D. C. IJ. Basstra, Jonker en Du kei in de winnaarsronde. (Van onzen Dam-mèdewerker). Reeds met het beëindigen der tweede ronde zijn beslissingen gevallen, Basstra. Jonker en Dukel hebben zich in de A en B groep door overwinningen in de win naarsronde geplaatst. Wij laten hieronder de uitslagen volgen: Groep A: B. DukelTen Napel 20. BasstraWaal 20. Groep B: JonkerBeets 20. SnélBeets 20. Groep C: HoekDiederiks 02. OldenburgD. Ott 02. Groep D: Huhlv. d. Heide 11. SwierHuhl, afgebroken. Groep E: v. StratenLichtendahl 11. KoetsierSchagen 29, Groep F: F. DukelP. Smit 20. T. PóstmaRiedeman 20. In de andere groepen is wel gespeeld, doch vele partijen moesten worden afge broken en enkele dienden te worden uit gesteld. De nieuweling Ten Napel heeft het tegen B. Dukel niet kunnen houden. Wel heeft deze zich in de hekstelling-speelvorm krampachtig verdedigd, doch hij werd het slachtoffer van Dukel's geraffineerd com binatie- en slagspel. Met een fraaien slag maakte Dukel door de 38e zet een einde aan Ten Napel's stel ling. BasstraWaal was tot aan de 40e zet een gelijk opgaande strijd. Een onschuldig zetje van Waal volgde en Basstra was win naar. De prestatie van Jonker is fraai. Twee overwinningen op Beets en Snel zijn niet zóó maar te bevechten. Wij gelooven, dat Jonker nog een rol in de winnaars-ronde zal gaan spelen. Ook Lichtendahl in de E groep heeft zijn ouden vorm weer, en hoewel hij het nóg niet tot een overwinning bracht, kent men dezen gevaarlijken speler uit de ge schiedenis. De broer van B. Dukel, F. Dukel, is na een afwezigheid van 5 jaar weer tot D.C.IJ. ieruggékeerd. Hij speelde tegen den hoofd klasse-speler en kampioen van onzen plaat selijken R.K. Damclub Gezellig Samenzijn. Piet Smit. Ook deze had wegens omstan digheden .voorloopig geen gelegenheid tot spelen. Dinsdagavond wordt het tournooi in het clubgebouw van D. C. IJ. Royal, voort gezet; Allen present. De competitie van de kaartclub Allen Present IJmuiden Oost is deze week beëindigd. De prijswinnaars waren in afdeeling A: 1 v. Hout. 2 Moot. 3. Rademaker en in afdeeling B: 1 Glas. 2. v. d. Does. 3 v. d. Lees; Dit was het gevolg van'de resultaten in de ronde der winnaars. De uitslagen waren: afdeeling A: eerste ronde Bohm. tweede ronde De Lange, derde ronde: Zwanen burg en vierde ronde Moot; afdeeling B- eerste ronde Glas. tweede ronde Schellings. derde ronde Bosschart en vierde ronde Glas. Winnaars van den doormarscheriprijs waren in afdeeling A: Rademaker en in afdeeling B: Peggeman. CHRISTELIJK ONDERWIJS. Hedenavond zal de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs haar jaarvergadering houden. De bijeenkomst heeft in de voor zaal van de Bethlehemkerk aan de James Wattstraat plaats en vangt te acht uur aan Teekening Hessels fPax Holland m Vroolijke film in Rex. Het Rex Theater brengt van Vrijdag af de film Mensch, erger je niet, een veel zeggende titel! Hierin kan men Hans Moser weer eens zien Spelen en verder zijn de rollen ender meer in handen van Josefina Dora, Herma Relin, Fritz Kampers en Hans Holt. Hans Deppe was met de regie belast Het is een Tobisfilm. ZWAKZINNIGENZORG. De jaarvergadering der Vereeniging voor Zwakzinnigenzorg is enkele weken uitge steld en zal thans waarschijnlijk aan het einde van deze maan£ of begin Juli wor den gehouden. Marktprijzen. IJMUIDEN 10 Juni 1942 Tarbot per kg. f7.10—f7.00. tong per kg. f8.00 f S.to. kleine schol 2e soort f 196— f 138. pufschol ie soort f 148f 108, 2c soort f 82—f 47. muilen f 150—f 128. pieterman f 172—f 144. kleine roode poon f232—f 172. poontjes f90—f78, groote bot f 154f 147. kleine bot 1120—f 100 pufschar le soort f 47—f 30. 2e soort f 21—f 13. horsmakreel f 122—f 110, wijting f 124—f 102, kleine grtet i 147. alles per 50 kg. Besommingen trawler: KW 129 Bali 70 mnd. f4871. Loggers: SCH 196 f 3229: SCH 246 f 6006: SCH 443 f 11.474; SCH 332 f 5807; SCH 169 f7979; KW 8 f4194; KW 45 f 10850; VL 166 f 9444 Kustvisschers: HD 95 f555; HD 139 f 1203; HD 89 f1254; HD 245 f141* KW 160 f801; KW 164 f780; KW 109 f 2057; UK 44 f2150: UK 99 f 1611; UK 77 f 1749: UK 79 f 2927, UK 121 f 1748 UK 141 f2819; UK 66 f 1366; UK 1W f 1802; UK 51 f2869: UK 7 f 1244; UK 206 f 1673; UK 98 f964: UK 109 f936 UK 43 f928; UK 93 f 1393; UK 34 f2519. SCHEVENINGEN 10 Juni. Met versche visch waren hedenmorgen aan de markt de motor schokker SCH 76. W Rog met f 7704 en 17 botters met f 12.237 besomming. De prijzen waren: griet f 4—f 4.30. kleine tongen f2.50—f4.15. beide per kg., -middelschol f129— f 177. klelnseho! f 65— f 106. pufschol f 40—f 58, schar f32—f39. wijting f78—f106. alles per kist van 40 kg. V. Z. V. 2 NAAR HAARLEM Vrijdagavond om 8 uur ^1 het tweede zevental d-er Veleer Zwem vereeniging; te Haa,rlom tegen de Waterratten II uitkomen. VELSEN KINHEEM SPEELT ZONDAG. Het eerste elftal van de voetbalvereeni- ging Kinheim zal Zondagmiddag te Sant poort een vrienschappelijken wedStrijd te gen Terrasvogels 1 spelen. BEVERWIJK C. J. Groeneveld zegt de kracht sport vaarwel. Vijfmaal kampioen van Nederland. Naar wij vernemen heeft de bekende Beverwijksche worstelaar C. J. Groene veld wegens gezondheidsredenen de wed strijdsport voor goed vaarwel gezegd. Hier mee is een einde gekomen aan een worstel- loopbaan die moeilijk te evenaren is en- doet herinneren aan de groote dagen van Jan Sint. Op 17-jarigen leeftijd werd Groeneveld lid van de Beverwijksche Krachtsportver- eeniging „D.O.K." en zette daarmee de eer ste scherden naar vele successen. Al gauw kwam hij op wedstrijden uit die hem al werd hij afgevaardigd naar de Europeesche jaar werd hij een ge vreesder tegenstander op de mat door zijn vele overwinningen. In totaal behaalde Groeneveld vijf maal het kampioenschap van Nederland in de af deeling lichtgewicht. Maar behalve deze kampioenschappen heeft hij vele geweste lijke en provinciale kampioenschappen op zijn naam staan. Toen wij hem vroegen hoeveel er dit wel waren was zijn ant woord: „Dat weet ik zelf niet meer". In 1936 verleende de Nederlandsche Krachtsportbond hem den meestertitel voor de beste prestaties. Ook door zijn afvaardi gingen naar het buitenland erkende de Bond zijn groote capaciteitep. Want in 1937 werd hij afgevaardigd naardeÈuropeesche kampioenschappen, die te Parijs gehouden werden, Hij verloor daar van een Zweed en een Hongaar, maar won van een Zwit ser1. Voorts verdedigde hij in Luik en Spa de Nederlandsche kleuren en wist daar met nog een D.O.K.-lid de eenige overwin ningen op touché te behalen. Ons land won toen met 43. Meermalen kwam hij uit' in landenwed- slrijden tegen Duitschland en België, waar hij steeds een uitstekend figuur sloeg. Vele tropeeën medailles, linten, bekers, pla- quetten enz. herinneren nog aan deze dagen en om nog maar niet te spreken van de vele prijzen, die in/de prijzenkast van D.O.K. hangen. In de wedstrijden van den Bond was hii een gevreesd, maar bovenal een gezien en sportief tegenstander, die niet alleen zijn vele successen, maar ook zijn verlies goed kon dragen. Op vele demonstraties werkte hij mee en heeft er daardoor niet weinig toe bijgedra gen, dat ook deze tak van krachtsport eer. ruimere plaats is gaan innemen in de har ten van sportief Nederland. Hoewel de heer Groeneveld thans niet meer in wedstrijden uitkomt, dient hij thans nog de belangen van de krachtsDort als bestuurslid van D.O.K.waarvan hii steeds zoo'n uitstekend vertegenwoordigen geweest is. Dp £i-ocntpnlian<leI. Het was op de groenteveiling van Woensdag al evenroo gesteld als op de andere dagen en dal wil zeggen, dat er heel weinig was. Het grootste gedeelte van den kleinen aanvoer bestond uit bospeen. welke tegen de maximumprijzen onder de kooplieden verdeeld werden. Voorts was er nog wat radijs, rabarber en koolplanten. Een flink deel der handelaren kon weer onverrichter zake naar hun winkel terugtrekken. Ook de groentengrosslers passen nu een ver- deelmgssysteem toe. De groentenwlnkeliers heb ben in eenige gevallen ook maatregelen getrof fen. Er zijn er. die hun klanten een nummer hebben gegeven: 's morgens maken zij dan be kend welke nummers groente kunnen krijgen Zaterdagmiddag was er een handelaar, die In zijn winkel nog één kist andijvie had staan, waar voor natuurlijk tientallen liefhebbers waren. Hoe moest hij dit restant zoo ecrIUk mogelijk onder zijn klanten verdeelen? Hij kwam op het lumineuze Idee om lootjes te maken, die hij zijn klanten uitreikte. Iedere ge lukkige kreeg op deze manier een deel van de andijvie, die thans wel zoo eerlijk als mogelijk onder de hulsmoeders verdeeld was. beverwijk—ahrends v. c. Zondagmiddag a s. speelt ..Beverwijk" op haar irrem aan den St Aagtendijk ccn vriendschsp- pelljken wedstrijd tegeó de Amsterdamschc der deklasser Ahrends \*k C. De wedstrijd begint om 5 uur. Het tweede elftal speelt om 3 uur togen Ahrends V. C. 2. Het ligt in de bedoeling van de elftalcommissie om tal van nieuwe spelers in dezen wedstrijd op te stellen. BLOEMENVEILING „T CENTRUM". Aan de bloemenveiling ,.'t Centrum" wa voor fden Woensdag de aanvoer bijzonde: goed te noemen. Groote hoeveelheden iris sen, zoowel nog wat uit de kassen als van den kouden grond vormden hiervan he grootste deel. Daarnaast waren er mooii partijen pioenrozen in verschillende varië teiten. die voor goede prijzen van de hand gingen. Papavers, lathyrus, anemonen, ko renbloemen en een klein partijtje van de mooie Akeleien gingen vlot van de hand De handel was wat levendiger dan op de veiling van Maandag, die echter toen door niet zooveel koopers was bezocht. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn in de week van 1 tot en met .7 Juni de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: heeren- rtjwiel, zeiltje van kinderwagen, rozen krans, autoped, kralen haLsketting. coupon dames?tof, rozenkrans vulpenhouder, huis sleutel, portemonnaie met inhoud, kinder- bril, zilveroon, kanarie, een paar glacé heerenhandschoeneti. THEATER VANAF VRIJDAG A.5. HANS MOSER HERMA RELIN FRITZ KAMPERS jn Jéenszh etqec je niet (DAS EXEL) Tobis Tobis-Ufa-nieuws. Toegang 14 jaar. Jaarvergadering van „Beverwijk" N. Grapendaal weer voorzitter. De voetbalvereeniging „Beverwijk" hield Woensdagavond onder voorzitterschap van den heer Chr. Noest in Café „De Vriend schap" haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord gaf de voorzitter een overzicht van de behaalde successen in het afge ioopen seizoen. Bij het kampioensch&p "fan het eerste elftal en de teleurstellende pres taties in de promotiecompetitie stond de voorzitter in zijn toespraak uitvoerig stil. Het slechte resultaat in deze competitie weet spr. aan de onoordeelkundige samen stelling van het wedstrijdprogramma, waar door Beverwijk binnen acht dagen tijds drie zware wedstrijden moest spelen. Tot voorzitter werd hierna benoemd de heer N. Grapendaal, die na vele verzoeken zich hiervoor weer beschikbaar had gesteld. Den scheidenden voorzitter, den heer C. J. Groeneveld, werd voor zijn vele werk har telijk dank gebracht. Uit het jaarverslag van den penningmees ter. den heer S. Rumping, bleek, dat de fi- nancieele toestand van de vereeniging kerngezond was. Niettemin zal, indien deze goede positie behouden wil blijven, een zuinig beheer noodzakelijk blijven. Voorts werd in het verslag dank gebracht aan de Supportersvereniging „Rood-Wit" voor den financieelen en moreelen steun. In het jaarverslag van den secretaris, den heer C. van Veen, werd de prettige samen werking met de supportersvereniging en de verrichtingen van alle elftallen gerle- veerd. Het ledental nam in het afgeioopen jaar met niet minder dan 90 toe. De toe- was van leden was het grootst onder ,de adspiranten. Door deskundige leiding en training wordt met dit jeugdige materiaal de grondslag gelegd voor de toekomst van Beverwijk. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. van Veen en S. Rumping her kozen. In de plaats van den heer C. van 't Hoff, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de Heer C. J. Groeneveld gekozen. In de kascommissie werden benoemd de heeren J. Steenvoorden, J. Corridon en J. Vessies. Bij 't agendapunt, „beleid bestuur" wer den de valsche geruchten over den wed strijd BeverwijkO.V.V.O. ter sprake ge bracht, Hieruit bleek, dat van al deze be weringen totaal niets waar was en dat het bestuur krachtig deze geruchten den kop heeft ingedrukt. Medegedeeld werd, dat de contributie voor alle «enior-leden thans over de ge heele linie 25 cent bedraagt. Bij de rondvraag bracht de heer J. Maen- hout hulde aan het bestupr, elftalcommis sie en jeugdcommissie voor het gevoerde beleid en de goede samenwerking met de spelers. Voorts drong hij er op aan. dit jaar een onderlingen "sportdag voor de leden te organiseeren. In de commissie, die de voorbereidingen voor dezen dag zal treffen, werden benoemd de heeren J. Maenhout, H. van Lint, J. v. d. Steen, N. Hoogewerf en J. Corridon. Aan het slot van de vergadering uitte de voorzitter den wensch, dat ook in het ko mende seizoen de samenwerking met de Joden, elftallen, commissies en „Rood-Wit" van denzelfden aard zou zijn als in het voorgaande het geval was geweest. SUPPORTERSVEREE^IGING „ROOD ZWART". De supportersvereeniging „Rood Zwart" houdt op Donderdag 18 Juni'.in café „De Groentenbeurs" aan- de Meerstraat haar jaavergadering. De agenda vermeldt o.ni. df jaarverslagen van secretaris en pen- nmgmeester en een bestuursverkiezing. HANDELSAVONDSCHOOL „DE HAM". Het diploma van de school kon wqjxlen uitgereikt aan: J. Aardenburg, D. Blom, E. Duiker. H Heidoorn, K. Hille, J. Zwart, S. de Bie. W. Duyn, J de Koter, J. Maalman, L. Schoonemvolf, J. V. de Winkel. N. Duin, H. Duin. K. Half, Th. óe Nijs. J Smit en C. Stet. Aan 6 leerlingen kon geen diploma worden uitgereikt. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: L. van Breugel, A. Burger. M. Davidson. J. Duin. T. Groot, T. van der Meulen, N. Rut ten, M. de Ruyter, M. Bakkum, T. Boon. J. Boon, G. Burger. R. v. Noort, A. Kors, T. Beukman, T. v. Buggenum. F. van Bugge- num, W. Hendrikse. J. Jurriëns. R Kooiman, T. v. der Molen. M. Oort. J Otte. G. Slo- temaker, Th. Boots, H. v. Bugnum. A. v. Gelderen. G. de Nijs, P. de Nijs. J. Velle- koop, P. Vellekbop. G v. Amersfoort, R, Baltus, W. Limmen. Niet bevorderd 14 leer lingen. Van de ,2e naar de 3e klas: A. Niesten. W. Aardenburg. J. Eeken. J. Henneman. K. Houtkooper. F. Kleyn, K. v. d. Meulen. J. v. Stralen, W. Veerman, F. van der Wijst en A. de Wit. Niet bevorderd 2 leerlingen. SANTPOORT Finale adspirantentournooi. De finale van het adspirantentournooi der onderafdeeling Haarlem van den Ncder- landschen Voetbalbond zal Zaterdagmiddag te vijf uur op het terrein van de R K. Sport- vereeniginp Santpoort worden gespeeld. Als leider-- zijn de heeren H. van Turnhout en C. Westerbeek. beiden te Haarlem, aange wezen. De '.vedstrijden duren tweemaal een kwartier; wanneer het einde met een gelijk Spel komt, wordt er twee maal vijf minuten yerlengd piet het voorbehoud, dat het elftal, hetwelk dan het eerst een doelpunt m#akt, als winnaar wordt b^chouwd Brengt ook de verlenging geen verandering, dan be slissen strafschoppen. Deelnemende ploegen ziin: Santpoort, R C H a. Sizo (Halfweg)- en De Kennemers Het programma ziet er aldus uit: SantpoortR.C.H.. De KennemersSizo, R.C.H.De Kennemers. Sizo,Santpoort, R.C.H.Sizo en SantpoortDe Kennemers. Hondeft keu ring. De afdeeling Noord-Holland van de Ne derlandsche Gebruikshond Vereeniging, voorheen Ned. Poliiiehondenver., houdt Zaterdagmorgen om negen uur een voor keuring of een terrein nabij den Midden- duinerweg te Santpoort. 'De dieren, welke eventueel voor een certificaat in aanmerking komen, kunnen hieraan deelnemen. AGENDA Donderdag 11 Juni: Thalia Theater, 7.30 uur: Indra met ult- sbreid voorprogramma. Theater Geen voorstelling. Vrijdag 12 Juni: Thalia Theater, 8 uur: Alcazar. 3X Theater. 8 uur: Mensch erger je niet. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. Telef. 4204 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie, hoofdbureau 5178, 4377, 5555 Politie, Willemsplein 5400. Brandweer 5242. Luchtbescherming, hoofdpost 4145. E. H P,. O.. A. P Bakker 5455. E. H B. O.. Velsen 4989. Ah toni us Ziekenhuis 4444,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3