Nieuwe tabaks en sigarettenkaarten W KRUSCHEN ^AKKERTJE Het Journalistenkamp-1942 in „De Caonenburgh"geopenc Prof. dr. T. Goedewaagen voerde het woord In het romantische kasteel „De Cannen- burgh" te Vaassen is Zaterdagavond het Zomerkamp 1942 van het Verbond van 0 Nederlandsche Journalisten door den voor- zitter, den heer P. J. van Megchelen, ge opend. Evenals vorig jaar zullen hier weer vier groepen van 2024 journalisten» elk eon week lang verblijf houden om in kame- raadschappelijken geest zich te verpoozen, maar tevens om zich te laven aan kultureèle bronnen, die hier te hunner beschikking worden gesteld. De voorzitter heeft in een korte toespraak bij de opening gewezen op doel en beteekenis van dit kamp, dat in de eerste plaats een werkkamp zal zijn. Prof. ór. T. Goedewaagen, secretaris generaal van het departement van Volks voorlichtingen en Kunsten, heeft het zomer kamp ingewijd met een voordracht over ..Opkomst, bloei en verval van het huma nisme". Spreker vergeleek de politieke en cultureele omwenteling onzer dagen met de ingrijpende veranderingen jn het begin onzer jaartelling en den tijd der renais sance. De revolutie van thans gaat evenals toen verre boven de economie en de poli tiek uit: zij is van geestelijken aard. Vervolgens ging spr. de ontwikkeling van het humanisme, sinds de 15e eeuw in zijn vormen van individualisme, libe ralisme en communisme na en hij gaf een historische waardeering van deze wereldbeschouwing, die het moderne wereldbeeld en den modernen mensch heeft geschapen. Heel de moderne cul tuur met haar wereldveroverende missie is een maaksel van het humanisme. Het verval daarvan, dat zich in onmacht en verstarring der humanistische denk- en, handelingsvormen uitspreekt, tast dan ook onze heele cultuur aan. Zoo-omvat de opbouw van een nieuw maatschap pelijk en cultureel-bestel alle terrein van ons menschelijk bestaan. Voor den jour-f nalist is het noodzakelijk, zich van deze draagwijdte van het huidig gebeuren be- wust te zijn. Aan dezen openingsavond was een ge meenschappelijke ntaaltijd voorafgegaan, waarbij als gasten aanzaten prof. Goede waagen, de leider van het persgilde, de heer Max Blokzijl, de plv. leider van dit gilde, mr. J, Huyts en de zakelijke leider, de heer J. Learbuch. Zondag werd een welsprekendheidstour- nooi gehouden, dat des avond door een film- vertooning werd gevolgd. In den loop van de week zullen in het jeurnalistenkamp als sprekers optreden dr. W. Brauksiepe over het onderwerp: „Psychologie van de pers"; H. Ch. Nije over ..Nationaal-Socialistische levensbeschou wing"; P. J. van Megchelen, over „Journa listiek in den nieuwen tijd"; dr. J. Loohuis over „Geopolitiek"; J. Nachenius over „Het grassen vraagstuk"; drs. W. Goedhuys over „Nieuwe vormen in het sociale leven": K. Boekholt over „Het bevolkingsvraagstuk en M. Meuldijk over „Arbeid". i Eiken Donderdag wordt een kameraad- Bchapsavond gehouden, waarna de deelne mers Vrijdagsmorgens vertrekken. De kampleiding be berust bij Joh. Raat- Omwisseling tabaks- en versnaperingskaarten tbans niet mogelijk De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er de aandacht van het publiek op, dat bij de eerstvolgende uitreiking der'hieuwe bonkaar ten voor voedingsmiddelen tevens aan de hou- ders(sters) van tabaks- en sigarettenkaarten tegen inlevering van onderscheidenlijk de met ..tabak R 4" en „sigaretten R 4" ge merkte bonnen der thans in gebruik zijnde kaarten nieuwe tabaks- en sigarettenkaar ten zullen worden uitgereikt. Aangezien de versnaperingskaart echter tot en met 5 September a.s. in gebruik zal blij ven, zal het dus ditmaal zulks in afwij king van een vorig bericht niet mogelijk zijn de tabaks- respectievelijk sigarettenkaart om te wisselen tegen een versnaperingskaart of omgekeerd. Eerst bij de uitreiking der bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de periode van 5 September tot en met 3 October a.s. zullen mannelijke personen van 18 jaar en ouder en vrouwelijke personen van 25 jaar en ouder opnieuw een keuze kunnen doen tusschen een tabaks- en sigarettenkaart eenerzijds en een versnaperingskaart anderzijds. Vaste brandstoffen voor kook- doeleinden. Nieuwe bou aangewezen. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat- gedurende het tijdvak van 15 Juni 1942 tot en met 30 April 1943 de met „02KF" gemerkte bonnen der kookkaarten voor vaste brandstoffen recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen, met uitzondering van anthraciet en fabrleks- turf. Men dient er rekening mede te houden, dat men met de op dezen bon betrokken brand stoffen tot 1 Augustus a.s. dient uit te ko men, aangezfën eerst op genoemden datum wederom een bon zal worden aangewezen. PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurepde het tijdvak van 14 Juni tot en met 22 Augustus a.s. de met „01" ge nummerde bonnen van bonkaart „EA" voor kookdoeleinden, elk recht geven óp het koo pen van twee liter petroleum. Verduisteren van 22.03. tot 5.17 u. 16 JUNIzon op 5.17, onder 22.04 uur. maan op 7.49, onder 23.38 uur. AGENDA Maandag 15 Juni: Stadsschouwburg: „De Bedelstudent" 7.30 u. Frans Hals Theater: „Verscrroeide aarde", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: Feest in de Jordaan, 2.00, 6.30 en 8,45 uur. Luxor Theater: „Gevangene 317", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Twee meisjes en, één man, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. -» Moviac: Doorloopende voorstelling. Dinsdag 16 Juni: Groote eKrk: Orgelbespeling door den heer George Robert, 89 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Raudewyns, Haar lem (Afu-.i. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. nerkh. Haarlem. Chef van Drenst en Stad S. R. Kuiper, Haarlem. Spon en stad: A. O vermeer, Heemstede. Buitenland J. C. var. der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws- en reportage voor vcisen aa omgeving; j. j. E. van Baarse], IJmuiden. Huisvrouw! U doet immers alles Wot U kunt voor Uw gezin! Hoe groot ook de moeilijkheden, U zet zich er tegen in. Kent U deze trouwe helper, Die steeds klaar staat, ook voor U Hij helpt prima, want hij komt van: HELDERMAN. 't Is: DUBBEL-JUS. HELDERMAN - BUSSUM De eed van trouw aan den leider De persdienst der N.S.B. deelt mede: Op 20 Juni a.s. zal een groot aantal der hoogste functionarissen der N.S.B. op den Leider worden beëedigd. Deze plechtigheid, die onder de vele groote gebeurtenissen in hoogtijdagen, welke de be weging in haar ruim 10-jarig bestaan kende, moet worden gerangschikt, zal evenals bij voorbeeld de groote bijeenkomst op 9 October 1937 te Lunteren en de herdenking op 14 De cember 1941, van historische beteekenis blij ken te zijn, zoowel voor alle leden der be weging als voor het geheele Nederlandsche volk. Behalve de ruim 2000 leden welke op dien dag den eed van trouw op den Leider af leggen. zullen vele duizenden leden en ge- noodigden aanwezig zijn om mede getuigenis af te leggen van hunne oprechte instemming met alles wat Mussert deed in de periode van strijd voor de wederopstanding van ons volk. Dagelijks komen er gelden binnen Dagelijks komen er gelden binnen op de girorekening van de Nederlandsche ambulan ce. Groote en kleine bedragen als bewijs van medeleven met hen, die aan het front gewond geraakt zijn. Wij willen u geen bedragen noemen doch u kunt er van overtuigd zijn dat de Neder landsche hulpexpeditie aan het Oostfront in derdaad geheel bekostigd wordt door de vrij willige bijdragen van het Nederlandsche volk. Dat is iets om trotsch op te zijn. Dat is een eeretaak voor een ieder, die het wel meent met zijn medemenschen. Hebt U, lezer reeds bijgedragen voor dit mooie en menschlievende werk? Neen? Doe het dan vandaag nog. Stort een bijdrage op girorekening 87600, Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Graven- Bestrijding van kruisbestuiving Beschikking; van den boerenleider. De boerenleider van Hoerdholland heeft een beschikking uitgevaardigd tot bestrij ding van het gevaar van kruisbestuiving bij het telen van groentenzaden. Een publicatie- in dit nummer vermeldt de bijzonlderheden. Het doel van de' verordening is te komen tot een geordende teelt. Hieraan is re'eds langen tijd behoefte gevoeld. Van verschil lende zijden zijn er reeds pogingen in het werk gesteld om tot dit doel te geraken. Nu men echter nog nimmer tot een resultaat is rekomen, heeft de boerenleider het initia tief genomen om uit de impasse te geraken. De maatregelen in de publicatie genoemd zullen leiden tot het door allen beoogde doel: dat de zaden in dit gewest hun hooge waarde zullen houden en waarschijnlijk deze nog verhoogd wordt. Dit zal in de toekomst nooldig blijken te zijn, om onze reputatie te handhaven en den afzet en vermeerderingswaarde veilig te stellen. Ook voor een juiste waardeering bij de prijsbepalende instanties zal dit nood zakelijk zijn. VREEMDE VONDST IN DE HOLLANDSCHE IJSEL. De politie te Krimpen a. d. IJsel heeft ter hoogte van het boveneind in de Hollandsche IJsel het lijk van een manspersoon, vermoe delijk tusschen de 40 en 45 jaar, gevonden. Het zat in een juten zak, waarom ijzerdraad was gewikkeld. Om den hals van het lijk bevond zich een damesceintuur. De persoon was ge kleed in een blauw colbertjasje en sehippers- broek. Nadere bijzonderheden zijn niet be kend. In het op 13 Juni verschenen voedselvoor zieningsblad is opgenomen de „Zuivelverorde- ning 1942, verplichte be- of verwerking van melk op Zondag" van de onderbedrijfsorgani- satie voor zuivel, waarin is bepaald, dat het bestuur der O.B.Zr-aan fabrikanten van zuivel producten en aan ondernemers van stan- daardisatiebedrijven de verplichting kan op leggen om gedurende een bepaald tijdvak ook des Zondags melk van hun melkleveranciers te ontvangen en deze te be- of verwerken. LEIDER VAN DE PERSAFDEELING VAN HET N.A.F. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: De leider van het Nederlandsche arbeids front heeft tot leider van de persafdeeling van het N.A.F. benoemd den heer J. W. Stremming van Ek en tot. plaatsvervangend leider den heer Drs. W. Wienbelt. MR. H. B. DE BRUEYS TACK SPREEKT VOOR HET RECHTSFRONT TE AMSTERDAM. Op Woensdag 24 Juni, aanvangende kwart over 7, zal het Rechtsfront in het American hotel te Amsterdam een districtspropaganda- bijeenkomst houden voor de afdeeling rechter-1 lijke macht en advocatuur. De officier van justitie te Alkmaar, mr. H. B. de Brueys Tack, zal dien avond als spreker optreden. VOETBAL Haarlem—Den Haag 3—1. Het elftal van de afdeeling Haarlem van den N. V. B. heeft ook tegen Den Haag getoond over uitstekende kwaliteiten te beschikken, want na de fraaie overwinningen in het Vierbondentour- nooi moest thans ook het sterk geachte elftal van de afdeeling 's Gravenhage het onderspit delven. De Hagenaars waren geheel volledig, terwijl bij Haarlem Polderman, Buschman en Boouwens ont braken, die resp. vervangen werden door Stou ten.. Jansen en Oorthuis. De Haarlemmers begonnen uitstekend, want reeds na vijf minuten plaatste v. d; Wal den bal keurig voor doel, waar Oorthuis gereed stond om met een prachigen kopbal Kollenberg geen schijn van kans te geven. De Hagenaars bleken geenszins ontmoedigd, want zij verrasten het vrij talrijk publiek op een keurige partij voetbal, waar Haarlem bijna niet aan te pas kwam. Dat dit sterk overwicht voor de rust slechts be loond werd met één doelpunt pas gescoord in de 40e minuut door Holtkamp was maar een matige belooning voor het keurig aanvalsspel en vond hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit dat het Haarlemsch backstel Höcker—Roest ook.dit maal weer enorm op dreef was en vrijwel niet te passeeren bleek. Na de hervatting was er van deze veldmeer- derheid niets meer te bespeuren; verscheidene Hagenaars bleken in de eerste helft te veel van hun krachten gevergd te hebben en het initia tief ging thans vrijwel geheel van Haarlem uit. Door het ontactisch spel der beide Haagsche kanthalfs, die steeds te ver opdrongen, kregen de Haarlemsche vleugelspelers vrij spel en maak ten daarvan een dankbaar gebruik. Reeds spoe dig scoorde Berk op fraaie wijze het tweede doelpunt, waarna Enzler de overwinning vêilig stelde door Hollenberg ten derden male te pas seeren. De Haarlemsche Keuzecommissie mocht ook ditmaal weer over haar spelers tevreden zijn. Doelman Stouten verving Polderman op ver dienstelijke wijze. Het goede spel van de backs Höcker en Roest memoreerden wij reeds; zij vormden een uiterst hechte backlinie. In de half- linie deed Karpes technisch keurig werk; Vink en Jansen kwamen pas ln de tweede helft goed op dreef. In de voorhoede bleek Enzler weer de be wegelijke mldvoor, die een doorlooppnd gevaar vormde voor de verdediging der tegenpartij. In valler Oorthuis bleek een pittig spelertje en was heel wat beter dan zijn collega-linksbinnen Veld hoven, wiens spel veel te langzaam was. De beide vleugelspelers Berk en v. d. Wal deden vooral in Haag klopte het voor rust over de geheele linie; daarna speelde de ploeg een klasse minder. Hol lenberg. Koóymans en v. Beekum waren hier de uitblinkers, terwijl ook rechtsbuiten van Alst dikwijls heel 'goede dingen deed. RCH VERLIEST WEDEROM VAN DOS. RCH heeft de kans, die zij had om in deze pro motie-competitie met DOS gelijk te komen, on gebruikt gelaten. Er .moge van dezen wedstrijd niets meer hebben afgehangen, omdat de pro motie, van de 'Volewijckers inmiddels een feit is geworden, toch had de sportieve eer vereischt, dat de RCH'ers zich tot het uiterste hadden inge spannen om het schamele punt, dat zij slechts hadden veroverd met twee te vermeerderen. Dit niet geschied. Enkele spelers spanden zich niet in en lieten zich tot trucjes verleiden, die zin noch resultta hadden. Het gevolg hiervan was. dat het spel der overigen hierdoor ongunstig beïnvloed werd. DOS, dat ditmaal niet. zno'n goe den indruk maakte, kon daardoor wederom een verdiende overwinning boeken, die nóg grooter geweest zou zijn, indien Jacques Groeneveld niet zoo'n prachtige partij voetbal op de links-: backplaats had vertolkt. Na een half uur spelen nam RCH de leiding door D. de Wette, die doel man v. Baggem met een onhoudbaar schot pas seerde. Nadat RCH nog tegen de lat had gescho ten, maakte DOS door Veltmeyer gelijk. In de tweede helft heroverde RCH de leiding, toen van der Horst het leder goed aangegeven kreeg ln vrijstaande poéltie. Hierna werd DOS sterker. Van Leur maakte als rechtsbuiten van zijn bewegingsvrijheid gebruik 'door tweemaal te scoren (3—2). Het laatste doelpunt kwam kort voor het einde. Dumortier speelde ln deze ont moeting een verdienstelijke partij op de spil- plaats. UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Blauw Wit—Heerenv,een 2—1; Eindhoven—ADO l—l. DISTRICT I. COMPETITIEWEDSTRIJDEN. DOS—RCH 3—2. DISTRICT II. Neptunus—UW 0—1. ('t^ooi blijft, eerste klasser). DISTRICT V. EmmenVelocitas 0—0. (Velocitas blijft eerste klasser). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. In Amsterdam won Blauw Wit met 2—1 Heerenveen en de wedstrijd Eindhoven—ADO Indlgde l—l. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. A. D. O. 7 2 4 i 8 11— 9 Eindhoven 8 3 3 2 9 108 A. G. O. V. V. 7 3 2 2 8 12—11 Blauw Wit 8 3 1 4 7 14—13 Heerenveen 8 1 4 3 6 915 De Zondag te spelen wedstrijd AGOVV—ADO is dus van groot belang. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. De wedstrijd in afdeeling B tusschen VTY 3 en Johez 2 eindigde ln een 4—4 gelijk spel. FINALE ADSPIRANTENTOURNOOI. Voor de finale van het Adspirantentournooi speelden Zaterdagmiddag R.C.H. a, De Kenne- mers a. Slzo-en Santpoort op het terrein van laatstgenoemde club tegen elkaar. Het resul taat van de Halve competitie was, dat De Ken- nemers, R.C.H. en Sizo met vier punten gelijk eindigden. Zij speelden nog een halve competitie, waarbij R.C.H. en Sizo gelijk aankwamen, zoo dat deze nog tweemaal tegen elkaar in het veld kwamen. Hieruit verzamelde R.C.H. drie punten, zoodat zij op den beker beslag legde. GEMEENTE dREINIGING, HAARLEM—ALKMAAR. Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan der voetbalvereeniging „Gemeente Reini ging" Haarlem, werd op het terrein aan den Vergierdeweg een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen v.v. G.R.H. en V.V.R. ,,A". Voor dezen wedstrijd werd door de N.V. „Grasso" Machinefabrieken te 's-Hertogenbosch een be ker beschikbaar gesteld. Het resultaat was dat Haarlem met 8J on. Na afloop werden de spelers en supporters met een autobus naar Rest. ,,'t Bolwerkt" ge bracht, waar de prijsuitreiking geschiedde. De voorzitter van V.V.R. „Alkmaar", de heer Groot overhandigde met een toespraak, een bloemenmand aan het bestuur van Haarlem. Hierna sprak de voorzitter de heer J. B, Lub bers woorden van dank. De prijzen werden uitgereikt door den heer A. van Driel, direc teur van den Haarlemschen Reinigingsdienst. De „Grasso" (wisselbeker), werd overhan digd aan aanvoerder Bijster van het Haar lemsche Reinigingselftal. Aan den aanvoerder van V.V.R. „Alkmaar" werd een lauwer krans geschonken. Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen 1.47 - 0 76 0.41 bij Apoth.-en Orog. Ned. Lawnlennisbond. H.L.T.C. VERLIEST VAN ROOD WIT. H.L.T.C. I heeft zich in den laatsten thuis wedstrijd tegen het sterke Rood Wit I uit stekend geweerd. Niet alleen werden 2 par tijen meer gewonnen dan in den uitwedstrijd maar in 7 partijen viel de beslissing eerst na 3 sets. Dat hierbij in 5 partijen de winst toch bij de tegenstanders kwam, is nu eenmaal een H.L.T.C.-traditi^ geworden. Mr. Dolle man kreeg ditmaal tegen Bosschaart geen kans, maar mej. Blikslager bevestigde haat- overwinning op mej. Wellink. Door de af wezigheid van mej. J. Goeting speelde mej. I. Adams ditmaal ook het 2e enkelspel en deed dit op goede wijze, maar de 42 voorsprong in de final-set kon niet worden doorgedrukt. Mej. Blikslager kreeg nu ook drie partijen te spelen waardoor de oude combinatie in het dames, dubbelspel gelegenheid kreeg aan te toonen, dat dit de sterkste combinatie is. Erdman, die weer was opgesteld, was goed op dreef, maar zag zijn beide partijen na 3 sets verloren gaan. De combinatie mej. Blik slagermr. Dolleman in het gemengd dubbel spel bleek geen succes. Busselman en Rahusen speelden een -partij met wisselende kansen waarbij het 4e match-point werd benut. Heeren enkelspel: Mr. J. Dolleman verl. v, C. F. Bosschaart 16, 26. H. Busselman verl. v. P. de Groot 46, 16. De Booy vèrl. v. K. W. L. van Leeuwen 63, 4—6, 4—6. Dames enkelspel: mej. Blikslager sl. mej. Wellink 57, 60, 75. Mej. I. Adams verl. v. mej. J. van Alphen 36, 63, 46. Heeren dubbelspel: C. A. Erdman en J. van der Togt verl. v. C. F. Bosschaart en P. de Groot 26, 63, 57. H. Busselman en R. Rahusen sl. K. W. L. van Leeuwen en Münch 36, 8—6, 64. Dames dubbelspel: mej. I. Adams en mej. Blikslager sl. mej. Wellink en mej. J van Al phen 75, 6—4. Gemengd dubbelspel: m§j. I. Adams en C. A. Erdman verl. v. mej. Wéllink en C. F. Bos schaart 46, 64, 26. Mej. Blikslager en mr. J. Dolleman verl. v. mej. J. van Alphen en Münch 62, 1—6,- 6—4. Westrust I komt er steeds beter in en speel de opnieuw 44 tegen Never-Mind-Waalsdorp I. Behalve de drie heeren partijen van Verwaal en H. Borgerding was het opnieuw mej. A. J. Timmers, die door een fraaie overwinning op meyr. Schade van Westrum, haar team aan »n punt hielp. Groenendaal I verloor uit van het sterke V.V.G.A. I met 62. De winst kwam hier uit het heeren dubbelspel van Melse en Vië- t.or en het dames dubbelspel van mevr. v. d. Klashorst en mevr. Kramer. NEDERLANDSCHE LAWN TENNIS BOND. Hoofdklasse. Nw Marlot ClubDDV 37; Anglo DutchSchiedam 91Het Spiegel Hilversum 19; Groen WitRhijnauwen 28. Eerste klasse. HLTCRood Wit 3—7; Thor—Nw Marlot Club 2 28; De Mattenklop-, perPark Marlot 28; Siodde Metselaars 4—6. Overgangsklasse. WestrustNever Mind Waalsdorp 4—4; VVGAGroenendaal 6—2. Tweede klasse A., N.W. JoyReady 28 80; BeverwijkHLTC 2 53; Groenendaal 2—Westrust 2 7—1;. Tweede klasse B„ N.W. Game and set- Beverwijk 2 53; de RuineGroenendaal 3 53; Heemstedede Ruine 2 26; Stadivo Swift 6Shell 2Groenendaal 4 53; Deu ceWimbledon 35. Derde klasse A„ N.W. DuinlustSMN 17; Wimbledon 2Ready '28 2 71; West rust 3-^-Duinlust 2 17; Redcover 2de Aem- stelspelers 53; Groenendaal 5Heemstede 2 5—3; Ready '28—VVGA 2 0—8. Derde klasse B„ N.W. Groenendaal 6 de Ballenjagers 4—4; Ready '28 4—Stadivo 2 5—3; Joy 3Wimbledon 3 6—2; Shell 5—Jati- loo 7—6; Jatiloo 2—Groenendaal 7 2—6; Wim bledon 4Westrust 4 17; Groenendaal 8— Jatiloo 3 35; De Ballenjagers 2Heemstede 2 3—5; VVGA 3—De Ruine 3 5—3. HONKBAL Drie Haarlemsche over winningen. Gelijk spel van E.D.O. legen Ajax. De Haarlemsche eerste klassers hebben zich ditmaal verre de meerderen van de Amsterdam mers getoond. Haarlem, Schoten en H.H.C. boekten overwinningen en EDO speelde met 6—6 gelijk tegen Ajax. Vooral de no run zege x H.H.C. tegen V.V.G.A. mag genoemd wórden. Haarlem—Quick 9—1. De Mon heeft tegen Quick zijn kunnen" nog weer eens laten zien door 21 spelers op drie slag uit. ie schakelen: Slechts twee spelers konden op den Haarlemwerper slaan. Vonk gaf twee honk- slagen, terwijl de oude geroutineerde Bakker eveneens twee maal sloeg,' uit een waarvan van Pareeren in de zevende innings de eer voor de Amsterdammers kon redden. Haarlem presteerde op het werpen van Geestman niet veel. Slechts drie honkslagen van Proper, Koning cn Lange- werden er te zien gegeven, Dat de score toch 9 runs opliep, danken de Haarlemmers het zwakke veldwerk van Quick en aan de negen vrije looopen, die werper Geestman weggaf. De prestaties van de werpers waren: De Mon 21x3 slag, 3x4 wijd en 4 h.s. tegen. Geestman slag. 9x4 wijd en 3 h.s. tegen. Haarlem: 05110002-=- Quick 000000100 H.H.C.—V.V.G.A. 4—0 Ook H.H.C. heeft de overwinning aan den werper te danken. Pijnakker was prachtig dreef en boekte het succes van een „no run no hit" overwinning. Door twee fouten ln het veldwerk en door twee vrije loopen kwamen er slechts vier spelers de G A op de honken, waarvan van der Zwaan het slechts tot het derde kussen bracht. Ook de G.A. liet. aanvankelijk goed veldwerk zien. In de eerste innings stelde Mulder met een flinken s^g zijfi voorganger van Holst ln staat binnen te ko men, maar daarna duurde het tot de achtste innings, eer de score verhoogd wyd, Speyer Meenhorst maakten toen fouten, waarvan van Hólst, Hartog én Noordhoff dankbaar profiteer den. De werpersprestaties waren: Pijnakker 14 x 3 slag, 2x4 wijd en 0 h.s. tegen. Meen horst 8x3 slag, 4x4 wijd en 2 h.s. tegen. H.H.C.: 1000000-3 - 4 V.V.G.A. 000000000-0 Blauw Wit—Schoten 2—: Werper Hoogendijk heeft zich ditmaal met eer. goed veld achter zich goed geweerd. Hij had een uitstekende controle over zijn werpen, al was zijn succes van 3 slag maar matig. De vele slagen van de Blauwwitters in het tjinnen- en bultenveld werden echter uitstekend door de Schotenaren, waarbij de Kley'n en Klooster ontbraken, ver werkt. Slechts (eenmaal waren de gasten in hel veld de kluts kwijt. Pot profiteerde hiervan han- dig-door een tegenpunt te scoren. Schoten had in de tweede innings door van Leeuwen op een honk^lag van Kessens de score geopend. Door een fout van derden honkman Linke had Kessens den voorsprong tot 20 vergroot, voordat Pot het tegenpunt maakte. Nadat Zandstra den stand op 3—1 gebracht 'had, kwam door sjagen van de Koekkoek en Kolijn nog een blauwwitter veilig over de plaat. Blauw Wit: 000010100-2 Sohoten: 01001 -1 000 3 Hoogendijk 6x3 slag. 0x4 wijd. 5 h.s. tegen, Wilders 10x3 slag, 4x4 wijd en 5 h.s. tegen. Ajax—E.D.O. 6—6. E.D.O. met Schijvenaar heeft de nederlaag te gen Quick weer goed gemaakt door in een door beide partijen goed gespeelden wedstrijd winstpunt te behalen. Schijvenaar was er ln het begin en het eirfde goed in, maar had in het midden van den wedstrijd een inzinking, waarvan de Ajaxieden profiteerden door den aanvanke- lijken voorsprong van E.D.O., die verkregen was door goed slaan van Augustinus en Schijvenaar, teniet te doen en in een voorsprong van 63 om te zetten. In deze periode gaven Bloem, Ter Hei de, Weppner en Blomvliet goede slagen. Schijve naar boekte met 16 maal 3 slag een mooi resul taat, maar had met 10 maal een. vrijen loop blijk baar nog te weinig contröle over zijn wei-pen. Hij kreeg vier honkslagen te incasseeren. De wer persresultaten van Blomvliet waren 10x3 slag, 4 wijd 10 h.s. tegen. Ajay. - - - - E. D. O.: 21201000 De overige uitslagen Ov.klasse: Zeeburgia—A.F.C. 7—14, H.C.K.— Hilversum 224, E.D.O. 2—Haarlem 2 9—18. 2 A: Catchers—Ajax 2 8—14. D.W.V.—H.C.K. 9—2, CeleritasT.H.B. 2 B: H.D.M.—H.H.C. 2 12—10, T.Y.B.B.—Haar lem 3 23—5. 2 C: O.V.V.O.—D.W.S. 8—7, R.C.H. 2—D.E.C. 24—2, Hilversum 2—E.H.S. 15—14. 2 D: V.V.G.A. 2—Spartaan 7—15, Watergr. Schoten 2 19—13, Z.R.C.—H.H.C. 3 Z.R.C. niet opgekomen. 3de klasSé Haarlem: H.C.K. 3—H.F.C. Haarlem 4 25—26. E.D.O. 6—Strawberries 21—10. H.H.C. 5 —E.D.O. 3 6—13. T.Y.B.B. 2—R.C.H. 3 16—15. Ken- nemerland 2—H.B.C. l 16—23, Schoten 3—H.H.C. 4 15—14, Halfweg—E.D.O. 5 17—47, E.D.O. 4—Spaar- nevogels 10H.F.C. Haarlem 2Schoten l 18—10, H.C.K. 3—Schoten 6 29—13, Beverwijk 1- H.F.C. Haarlem 1 4—32. KORFBA' SPORTIEF—OOSTERKVVARTIER 7—4. Opnieuw heeft Oosterkwartier in de promo tie- en degradatiecompetitie verloren en thans van Sportief met 74. Na tien minuten opende Bertoen Sr. met een afstandschot de score, waarna mej. D. Segerius gelijk maakte. In het tweede aanvalsrvak gaf Hendriks de Amsterdammers opnieuw de leiding en hoewel Sportief in den aanval gevaarlijker was, maakte Molenkamp gelijk (2—2). De Haar lemsche korf ontsnapte enkele malen ternau wernood aan een doorboring en tegen de ver houding in, doelpuntte D. Starink kort voor rust (23). Na de hervatting was het spoedig 3—3 en de Amsterdammers maakten er zelfs 43 van. Nadat H. Hommes gelijk had ge maakt, kwam Sportief opzetten en bracht-den stand op J—4. ATHLETIEK NIEUWELINGENDAG TE AMSTERDAM Een groot aantal nieuwelingen uit Noord-Hol land waren Zondag in Amsterdam-byeen, om deel te nemen aan athletiekwedstrijden. Aan de uit slagen zijn de volgende ontleend: 100 meter hard- loopen: l. T. Tervoort (DEM, Beverwijk) 115 sec.; Polsstokhoogspringen: 1. w. Kapteln (DEM) 3.32 meter; hoogspringen: 1. Koete (Haarlem) 1,68 meter; 400 meter Kardloopen: 1. J. Brijs (Haar lem) 53.3 sec.; 3. J. Weenink (Suomi) 54.7 sec.; kogelsooten: 3. W. Kaptein (DEM) 10.90 meter. ZWEMMEN PROPAGANDA-AVOND N. Z. R. B. De Kring Haarlem van den N.Z.R.B. organi seert Donderdag a.s. te halfacht een propaganda- avond in de Inrichting aan de Kleverlaan, die voor het publiek dank zij de bereidwilligheid van het gemeentebestuur, gratis toegankelijk kan worden gesteld. Ned. Cricketbod. i Wit—P. W. ge- Links: Verbitterd wordt er aan het Oostelijk front gevochten. Een dorp, waar de strijd op zijn hevigst woedde, draagt de sporen van de hevigheid, waarmede het offensief werd ingezet. Atlantic-Holland P.K. Muck-Pax Holland-c Rechts: In de eerbiedwaardige omgeving van den Gothischen Kloosterhof te Utrecht zullen de „Ghesellen van den Spele" Maandag a.s. een aanvang maken met de ver- toonlng van een reeks middeleeuwsche Nederlandsche spelen onder leiding van, Adriaan Hooykaas. De tribunes voor het auditorium worden ln gereedheid gebracht. Pax Holland-De Haan-c 'iterdagmlddag werd" Rood ■ld en de Haarlemmers kets op de eerste Innings. De Erischedéschè jeg batte eei-st en het zag er aanvankelijk naar uit, dat Max Jansen voor wat runs zou zoi-gen. Toen hij op dreef was. kwam een bal verkeerd van zijn bat en de bowler Sodderland ving hem. Stroïnk speelde weer erg kalm. doch inmiddels Vielen verschillende wickets dank zij de succes sen, welke Sodderland boekte. In twee uur had den allen een beurt gehad en het totaal bedroeg 74. waarvan J. Buma 10, M. Jansen 17. N. Leef- tink 15 en M. G. Schnitger 11. Voor Rood en Wit bowlde Hagenaar 1—22. Sodderland 6—29, J. Nij- huis 114 en J. C. Schmeink 15. Om kwart voor zes begon Rood en Wit te bat ten en op 8 had bowler J. Visser reeds de wickets van Van Bueren (3), J. de la Mar (1) en W. Kra mer (2) genomen. Met R. Kramer en A. van Baas- bank op de'mat ging het beter en zij legden den grondslag voor "de overwinning. Op 52 werd R. Kramer door Visser op eigen bowlen voor 15 ge vangen, waarna Hagenaar en Van Baasbank de resteerende 23 runs maakten. Bij dezen stand 75 voor 4 werd gesloten. De aanvoerder bleef niet uit met 41 runs, waaronder vijf vieren, twee maal drie en zes maal twee en Hagenaar maakte 15 runs niet uit. Visser had de vier wickets geno men voor 19 runs; verder bowlden N. Leeftink 07, B. Höpink 026 én M. Jansen 018. In dern. Zondag gespeelden wedstrijd Rood en Wit—HBS stelden de Haarlemmers bij het batten bijzonder teleur. Zij verloren met 23 runs op de eerste innings. Rood en Wit batte eerst en zat reeds voor de lunch voor slechts 44 runs aan den kant. Op 4 waren reeds dei wickets van De la Mar en W. Kramer neer en» daarna hielden Van Bueren en R. Kramer stand. Laatstgenoemde werd voor 14 gevangen en regelmatig vielen de wickets. Nadat Van Bueren bij den stand 7—39 door Wunder gebowld was, was het spoedig af- geloopen. De score bedroeg 44 runs. Van der Vegte bowlde 5r-27 en Wunder 514. Het batten bij de Hagenaars stond evenmin op ■hoog peil en op 37 waren reeds zeven wickets 'neer. Broda en Van Katwijk passeerden echter 't totaal en voegden nog een aantal runs aan het totaal. Op 67 sloot de innings. In de dubbele cijfers waren Van Katwijk 37 en Broda 10. Sod derland bowlde 7—21, Hagenaar 3—32, Schmeink 0—7 en Nijhuis 04. Rood en Wit trachtte nog op de tweede innings te winnen, echter zonder succes, want bij den stand van 71 voor negen werd opgegeven. W. Kramer 14, J. L. Sanders 16. Thans bowlde Van der Vegte 6—42 en Wunder 2—20. HCC 2—Haarlem leverde een overwinning op voor de thuisclub. De Hagenaars batten eerst en DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardapp. Aardapp. 31B Aard. Bloem (geh. 317 brood) t/m 32 0 Algem. Boter 31 Boter Boter (marg.) 31 Vet Brandstof!. 01 t/m 05 BV Br Bon Kaart Hocvcelh, 31A Aard. l&kg. 20 Juni jïrandstoff. 02KF ïCooklu-t. ]/2 kg. 20 Jut! 100 gr. 11 Jul 125 gr. 24 Jm 125 gr. 24 Ju; A 1 èenh. 31 Dcj Brood Brood Chocolade Cigarlllos Gort Jam 31A Brood 31B Brood 31, 33 Versn. 30, 37 Tabak 331 Algem. 329 Algem. Kaas -322 t/m 320 Algem. Kofflesurr. 328 Algem. Maïzena (verm.) 332 Algem. Marg. (bot.) 31 Vet Melk 31 t/m 34A Melk Melk 31 t/m 34B Melk' Petroleum 01 Petr. Peulvr.330, 333, 334 Algem. Hijst 4-25, 4-26 Reserve 250 gr. 11 Jül| Scheerzeep U Textiel(m) 50 gr. 31 Au?, 3, 37 Tabak 20 st. 20 Juni 08 Sigaret. 20 st. 20 Juni 6. 37 Tabak 5 st. 20 Juni 4-19 Reserve 250 gr. 20 Juni 32, 33, 34 Versn. 100 gr. 11 Juli 327 Algem. 1 kg. 11 Juli eenh. 3 0 Apr. 400 gr. 20 Juni 50 gr. 20 Juni 100 gr. 11 Juij 10 st. 20 Juj; 250 gr. 11 Juij 500 gr. 11 Juli 100 gr. 11 Juli 250 gr. 11 Ju» 100 gr. 11 Juli 125 gr. 24 Jun| 3'A L. 11 Juli 134 L. 11 Juli 2 L. 22 Au» 2 50 gr. 11 Juli Sigaretten Sigaretten Sigaren Sinaasapp. Suiker» Suiker Tabak 36, 37 Tabak 25 gr. 20 Juni Toiletzeep K Toiletz. 7 5'gr. 30 Juni Vermicelli (maï zena) 332 Algem. 250 gr. 11 JU]| Vet (bot.) 31 Vet 100 gr. .24 Juni Vleesch -31A Vleesch 100 gr. 20 Juni Vleesch 31B Vleesch 2 5 gr. 20 Juni Zeep G. II, I. J. K Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni Zeep 211, 228, 272 Alg. 90 a 450 gr.. 30 Juni Zeep. 293, 300 Alg. 90 a 450 gr. 30 Jun' Juist, nu ik uit moet en geen tijd heb Voor den tandarts. Hindert niet. AKKERTJES nemen d« pijn direct weg mevrouw, morgennaar den tandarts. De Nederlandsche Pijnstiller scoorden voor het verlies van zeven wickets Ui is. Mr. A. Dankelman was topscorer met tl Van Oven volgde op hem met 55. W. Peschat bowlde 140, Abendanon 1—15, A. van den Bergh 2—53, P. van Tiggelen 2—23, R. J. Ton 0—8 en A, Maas 032. De scorqs van Haarlem luidden. Eerste innings Haarlem: A. v. d. Bergh b. J, Rutgers 6; B. Kleefstra l.b.w. F. Laboyrie 17; P. van Tiggelen b. Rutgers 3; A. Maas b. F. La- boyrie 1; W. Peschar l.b.w. Laboyrie 4; J. j, Voogd c. G. Duetz b. F. Laboyrie 5; W. v. d, Werft c. G. Duetz^ b. F. Laboyrie 8; R. J. Ton played en Laboyrie 10; O. Abendanon b. Laboy- rie 1; J, de Boer not out 8; C. van- Vreden b Dubru 12; extra's 3; totaal 78 runs. Bówlingcijfers H.C.C. 2: C. W. Bakker 0 voor 4, F. Laboyrie 7 voor 24, J. M. Rutgérs 2 voor 28, J. A. Dubru 1 voor 17. Tweede innings Haarlem: J. J. Voogd c. J. H. Teuwlsse b Rutgers 18; .1. de Boer l.b.w. b. Du» bru 6; P. van Tiggelen not out 9; A. Maas c, J. H. Teeuwisse b. Rutgers 0; extra's l; totaal voot 3 wickets 34 runs. F. Laboyrie 0 voor 7, G. Duetz 0 voor 8, J. M, Rutgers 2 voor 10, J, A. Dubru 1 voor 8. In Heemstede werd CVH—Sparta gespeeld en gewonnen door Sparta -met 61 runs op de evsta innings. Sparta scoorde 145 runs, waai-van J, Sonneveld 47, J. Donker 13 en H. C. Lagro 29 Zeeuwe bowlde 6—65, Th. van der Pas 3-21 en A. J. Roodt 1—26. CVH scoorde 84 runs, waarvan F. Seveke 15 cn h. van der Pas 12. L. de Bruijn 4—29, F. Schilt- huis 2—17, J. Wepster 2—17 en J. Sonneveld 2-5. RIORood en Wit 3 leverde te Amsterdam een draw op. De Haarlemmers scoorden voor het verlies van acht wickets 168 runs, waarvan E, Konings 34, J. Berendsen 25, B. Wildschut 10, J, de Jong, 34, Van Zeeland 23 n.o. en H. Thon a n.o. A. van Gemen bowlde 343 eri P. Schor 324. Bij den stand 114 voor negen wickets was de tijd vex-streken. Van Gemen scoorde 84 n.o. 1 G. Vos 15. Bljleveld bowlde 425. S.C.H.C.—Rood #n Wit 2. is te Utrecht ge speeld en gewonnen door S.C.H.C. met 5 wicket» Rood en Wit 2 scoorde 71 runs waarvan jhr. H. B. van Tets 15, J. W. A. K)ein de Groot 18. Bówlingcijfers: D van Oorde 2—15, F. van Oordj -17, C. Breuning 3—28. S.C.H.C. scoorde 73 runs voor 5 wickets, waat- an L. Hupkes 27, H. Breuning 33. Bówlingcij fers: M. Kaptein den Bouwmeester bowlde 2—32, W. A. Klein de Groot 3—12. Voor de derde klasse kwamen Haarlem II en SCHC II tegenover eikaar. Het resultaat was,een inningsoverwinning voor Haaidem II, dat 17$ runs scoorde. De Utrechtenaren stelden daar te genover totalen van 34 en 36. Spannend was de strijd ACC 3—CVH 2, want het resultaat was, dat beide elftallen evenveel runs maakten. ACC 3 50 en 62 en CVH 2 34 en I runs. DISTRICT HAARLEM. Bloemendaal—C.V.H. 3. C.V.H. trok het eerst naar de wickets en scoor de 72 punten, waarvan A. Bak een goede 32. L, van der Meij 6 voor 32, G. Kesting 2 voor 24 en W. Roozen 1 voor 9. Bloemendaal kwam tot 64 en verloor daarmede z'n eersten wedstrijd op het ve veld. W. Roozen 35 en G. Strik 15. G. van Langelaar 4 v. 28. J. v. d. Sluijs 4 v. 16, J. Bastiaan v. 11 en O. J. Keijser 1 v. 15. De wedsti-ijden R.C.H.Haaxdem' 4 en Haarlem 1—Rood en Wit 5 zijn afgelast. GOLF KENNEMER GOLFCLUB. Zondag werd öp de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker uitgeloofd door den heer E. A. Veltman, Het was een 18 hole handicap wedstrijcL die gespeeld werd volgens het Stapleford systeem. Winnaar werd J. Nielsen (16) met 37 punten. Daarna volgden A. D. Strumphlef (24) met 32 punten. Graaf C. I. Schimmel» ■enninck met 31 punten en dr. Ir. J. lorren (6) met 30 punten. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 16 JUNI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6-45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek .00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7J>5 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N .O. Nieuwsbe richten. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 834 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9 20 Gramofoonmuziek. 11.00 Vpor de vrouw. 11-20 Amabile-Sextet. 12.00 Salonorkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws-, en economische gerich ter». 13.00 Medolisten en gi-amofoonmuzlek. HM Haarlemsche Orkestvereenlging en solist en gra mofoonmuziek. 16,00 Voor de zieken. 16.20 Gra mofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gra mofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economi sche- en beursberichten. 17.30 Musette-órkest ot soliste. 18.00 Nederlandsche volksliederen (opnj 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 8. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Gesproken binnenlandsch overzicht. i£05 Duitsehe taalcur sus. 19.30 Bertus van Dlnteren en zijn orkest. (Als intermezzo: Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten). 20.15 Wie zijn de schuldigen aan Neerlands Ondergang? door ProL Mr. Dr. R. van Genechten. 20.30 Muzikaal pro gramma „Het. lied van Bretagne". 21.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22,00 'Gramofoon muziek Vanaf 22.15' Alleen voor de Radio-Cen trales. die over een lijnverbinding met (je studio beschikken. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orkesteoncerl (gr.). 9.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Zang niet planobegeleiding. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12,45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Boerenland in boek en krant. 13.15 Planovoordi-acht. 13.50 Gramofoon muziek. 14.30 De Lichte Toets. 15.30 Voor de zie ken. 16.00 Voordracht met muzikale illustraties. 16.25 Zang met pianobegeleiding. 17.15 B. N. 0. Nieuws-, economische- en beursberichten. 1730 Theó Uden Masman en zijn dansorkest. 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Omroep orkest en gramofoonmuziek. 19.30 B. N. 0, Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Praatje in Twentsch dialect. 10.50 Spiegel van den dag. 20,00 B. N. O. Bngelsche uitzending, „Holland and tb» economic reorganisation". (Voor de Radio-Cent* trales: Gramofoonmuziek). 20.15 Fluit, viool, alt- vlooi en cello. 20.35 Vlooi, altviool en cello. 20 45 Luisterspel: „Cecil Rhodes". 21.30 Fluit, viool, altviool en cello. 21,45 B. N. O. Nieuwsberichten» 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10 Avondwij» ding. 23.15—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 14