Et Nieuws uit fJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken. Jubileumwedstrijd door duizenden menschen bijgewoond. BUBBELTJE EN KNOR Temidden der bijen Practische les in Den Haan's bijenpark De cjames zijn niet bang 1 DRIEHUIS. Zaterdag. De. belangstelling voor het houden van bij en neemt nog steeds toe en als vanzelfspre kend telt de afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot Bevordering der Büenteelt dan ook een schare enthousiaste leden. De genen, die deze liefhebberij beoefenen, be seffen echter spoedig, dat dit niet zoo een voudig is als het wel schijnt. Eenige kennis omtrent de behandeling en de gedragingen dezer nijvere diertjes mag dan ook beslist niet ontbreken. Zoo werd in de afgeloopen periode een cursus georganiseerd, waarbij de heer L. Hendrikse te Haarlem als leeraar optrad. In het kader van dit onderricht behoprt zooals gewoonlijk de practische les, waarvoor men zich Zaterdagmiddag naar Den Haan's Bij enpark aan den Duin en Kruidbergerweg te Driehuis !had begeven. Zelfs verschillende dames waren hierbij tegenwoordig en zij kenden geen bijenvrées. Allereerst 'demonstreerde men een kast, waarbij de deskundige wertken omtrent ra ten en dergelijke niet achterwege bleven. Het zoeken van de koningin eiscihte een weinig geduld, doch weldra kwam zij te voorschijn. Zij onderging een korte behan deling, Welke door de leden met aandacht werd gevolgd. Teneinde het zoogenaamde wegzwermen te voorkomen, kortwiekte men enkele harer vleugeltjes. Voorts werd Hare Majesteit gemerkt. Een stevig gedeelte van het lichaam wordt met lijm aangetipt, waarop een rond gekleurd, glinsterend merkteekentje verschijnt. De f kleur van zoo'n merk is ieder jaar verschil lend, zoodat bij een eventueele controle zelfs de ouderdom der koningin bekend is. Gedurende het verdere gedeelte van den middag kwamen de korven onder aller oogen. Verschillende volken bevonden zich in uitstekende conditie, zoodat zij weldra ge reed zullen zijn om te zwermen. De heer Hendrikse vertelde ons, dat zich hierbij ver schillende kenmerken voordoen. Wanneer bijvoorbeeld de raten „stomp" staan, de levende darren aawezig .en de koninginne- doppen belegd zijn, dan is de korf zwerm rijp, hetwelk echter uitsluitend bij gunstig weer geschiedt. Ten. slotte poogde men om enkele kunst zwermen te vormen en'dit bleek het hoogte punt van de les te zijn. Het afkloppen van een korf werd vol gens de bekende methode verricht,' doch 'de koningin was zoekDit karweitje vergde gerui-men tijd 'zonder direct resultaat en toch konden we vaststellen, dat men met voldoening op deze leerzame excursie kan terugzien. Na zestien lessen heeft men ken nis gemaakt met een bijenstaat en duidelijk kwam het verschil tusschen theorie en prac- tijk tot uiting. Het bijen houden berust naast de onmisbare theoretische kennis op ervaringen! Treffend was de koelbloedighei der da mes, die zich ondanks de duizenden zoe mende bijen (waarmede ze zelfs op haar kleeding bedekt waren) stoutmoedig overal vooraan vertoonden. Weliswaar bewaart uw verslaggever nog een aardig pijnlijke herin- nering aan deze diertjes, doch er is een troost voor degenen, die meer steken op liepen: het hoofdbestuur der Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt heeft aan de bevoegde instanties het verzoek gericht om aan de leden extra rantsoenen tabak te ver strekken, ter bestrijding van het „steek- gevaar". Het resultaat van deze actie is nog niet bekend, doch Wc twijfelen er niet aan of dit soort liefhebbers komt in een benijde positie! Marktprijzen. - TJMUIDEN 13 Juni 1342. Tarbot per kg. 1 7,90—f 7,10, tong per kg. f8,60 —f6,40, kleine schol le soort i 230J190, se soort f 184f 136, pufschol le soort f122—f90, 2e soort f86—f54, zetschol f 230. pieterman f180—f 162, kleine roode poon 1 220—f 1.64, poontjes f 88—f 84, pufschar le soort f 42—f 30, 2e soort f 27—f 19, horsmakreel f 305, wijting f 132—f 118, kleine griet f 171, muilen f 152—f 132, alles per 50 kg. Besommingen trawlers: VL 130 Noord-Holland T5 mnd. f 6437, KW 129 Bali 100 mild. f 9574. Kotters: IJM 21 f 12.960: IJM 224 f 3252. SCHEVENINGEN 13 Juni.-— Met versche visch waren hedenmorgen aan de markt de motorlog- ger SCH 260, H. Ouwehand, met f 8201, de kotter SCH 37, C. de Jong met f 900 en 45 botters met tezamen f 12.144 besomming. De prijzen waren: griet f3—f6, tarbot f6,50, beide per kg., middel schol f 93—f 149, kléinschol f 57—f 102, schar f 23 —f30, horsmakreel ^>9f64, wijting f 71,40, poon 1 290—f 114, alles persist van 40 kg. Plannen van uitbreiding. In een officieele publicatie van het hoofd van het gemeentebestuur, welke elders in dit blad is opgenomen, treft men bijzonder heden aan over plannen van uitbreiding, die In uitvoerige kaarten uitgewerkt van 15 Juni af gedurende vior weken ter gemeente secretarie, vierde afdeeling, voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Gedurende vo- renbedoelden termijn- kunnen belangheb benden bij het hoofd van het gemeentebe stuur bezwaren indienen. THUSSEN TRAINT V'. V. B. Onze bekende plaatsgenoot de heer J. J. ThijBsen, die vroege re StormvoigelE-dcedmam, is tot oefenmeester van V.V.B. te Velsen- Noord benoemd. Zooals men weet traint hij nog verschillende andere clubs hier en el ders. GRATIA PLATO TE KROMMENIE. Het* ontbreekt het bestuur der Gymnastiek vereniging Gratia-Plato geenszins aan acti viteit. Thans heeft men het voornemen om Zon dag 26 Juli te Krommenie deel te nemen aan wedstrijden voor rhythmische gymnastiek, welke voor vereenigingen te Noord-Holland door den Zaanschen Turnkring zullen worden georganiseerd, De- damesploeg van Gratia- Plato zal ook ditmaal onder de vertrouwde lei ding van den heer P. Dijkstra staan. C. M. V. KLEINE KRACHT. Een aantal leden der C.M.V. Kleine Kracht *al Zondag 21 Juni deelnemen aan den Ver bondsdag der. Christelijke Meisjes en Jonge- lingsvereenigingen, welke in het Jeugdhuis tc Aerdenhout georganiseerd zal worden. Ongetwijfeld zal het. bij de jongelui niet aan belangstelling ontbreken, want het belooft een bijzondere dag te worden. Er is een uit gebreid programma samengesteld en er zullen verschillende sprekers optreden. De climax zal worden bereikt tijdens de opvoering van de bekende aloude'legende: Hel Vrouwtje van Stavoren. Het Haarlemsch elftal won verdiend. Wanneer er nog Iemand mocht twijfe len aan de belangstelling voor de voet balsport in onze plaats in het algemeen en de populariteit van Stormvogels in het bij zonder dan zal hij er Zondag van genezen zijn. Naar schatting drieduizend men schen waren present om den bijzonderen jubileum wedstrijd StormvogelsHaar lemsch Elftal bij te wonen. Er heerschte een prettige stemming tusschen en langs de lijnen, welke werd bevorderd door de vele vlaggen, die het terrein een opgewekt beeld gaven. Het Haarlemsch Elftal heeft een 42 overwinning behaald en terecht. Maar toch was de krachtsverhouding zoo. dat het al lerminst aan spanning ontbrak, vooral in de eerste helft van den wedstrijd. Voor den aanvang bracht de heer Van dei- Aart, voorzitter der onderafdeeling Hdarlem van den -Nederlandschen Voet balbond de jubüeerende club onder harte lijke bewoordingen een bloemenhulde, wel ke door den heer Suwgrink, Stormvo gels' voorzitter, kort maar krachtig werd beantwoord. Na afloop verzamelde men zich in Hotel Nommer Eén te Oud-IJmui- den. waar men gedurende eenrgen tijd ge zellig bijeen was. Over den wedstrijd schrijft onze voetbal- medewerker het volgende: IJmuider voorhoede viel tegen. Weliswaar kwam het Haarl. Elftal niet in de sterke samenstelling uit, waarin de commissie het gekozen had - 'o.a. ontbraken zooals wij reeds meldden, de R.C.H.-ers op 't appèl, doch tenslotte bleken ook de H.B.C.ers Kick Smit en Onland verhinderd te zijn maar toch was het een team, dat er in alle opzichten we/jen mocht, hetwelk Stormvogels in haar jubileumswedstrijd tegenover zich kreeg. rt Best wordt ,dit geaccentueerd door 't feit, dat de speler, die Kick Smit vervan gen moest de E.D.O.-er Bax 3 goals voor zijn rekening nam. De eerste helft beantwoordde beter aan onze verwachtingen dan de tweede. Voor de rust gaf vooral de voorhoede der gas ten mooi aanvalsspel te aanschouwen.Spoe- ciaal de V.S.V.-wing BalversSterk goo chelde met den bal, dat het een lust was en daar Haak er individueel niet „in"j was en ook het contact tusschen hem en Goed hart te wenschen overliet, dreigde van dien kant herhaaldelijk gevaar. Ook de bewe gelijke Bax eisebke de aandacht der IJmuider defensie, waarin vooral het spel van Schoorl en ^chippers opviel. In de IJmuider voorhoede liep het met zoo „gesmeerd.", als na den suceesvollen wedstrijd tegen Z.F.C. verwacht mocht worden verschil in tempo, wat te te genpartij betreft! maar toch kreeg Wille evenals zijn -collega Kraak afdoende ge legenheid te toonen, dat hij wat in. de AGENDA MAANDAG 15 JUNI. Thalia Theater: Alcazar, 8 uur. Rex Theater: Mensch erger Je niet. 8 uur. Zaal v. d. Lem: Jubileumbijeenkomst, Allen Present, 7.30 uur. DINSDAG 16 JUNI. a Bioscopen: Zie Maandag. Zaai v. d. Lem: Bijeenkomst Motorgroep Kennemerland, 7 uur. DIENST D10R APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: IJmuider Apo theek, Koningsplein, lel. 4229. BE LA N GR IJK E TE EEFOON X l MM ERS Politie, hoofdbureau 5178, 4377, 5555 Politie Willemsplein 5 4 00 Brandweer 524 2 Luchtbescherming, hoofdpost 4145 E.H.B.O., A. P. Bakker 5455 E.H.B.O., Velsen 49S9 Antonlus ziekenhuis 4444 Kennemer Apotheek 4204 Tevreden Voorzitters. De heer v. d. Aar t, voorzitter der onderafdeeling Haarlem van den Neder landschen Voetbalbond: speet mee kon spelen, zich doof een samenloop van omstan digheden een klein ongelukje voordeed. De dokter verzekerde, dat alles goed zal afloopen. Het is intusschen een prettige wedstrijd geweest. Men zou eigenlijk niet hebben verwacht, dat er zóó zou worden gewerkt", vooral voor de rust. Laten we afspreken, dat we over vijf jaar terugkomen om nogmaals een feestwedstrijd tegen Stormvogels te spelen!" De heer Suwerinte, voorzitter van Stormvogels: „Het is een mooie dag geweest met veel publiek en een góeden wedstrijd. Moge de beide gewonde spelers spoe dig opknappen. Voor Kennemerland in het algemeen en IJmuiden in het bij zonder was de wedstrijd een prachtige propaganda voor de voetbalsport!" i mars heeft. Jammer, dat Ninaber niet zoo op schot was een gevolg van een overbe last programma: 4 wedstrijden in 8 dagen anders had de È.D.O.-doelman onge twijfeld meer te doen gehad. De tweede helft viel tegen, ook wat het Haarl. Elftal betreft. Een groote fout was, dat de vleugelspelers te veel genegeerd werden. Ook was het plaatsen minder ver- zorgd en het tempo minder hoog. Ap de Vries en Poulus aan den eenen, en Schoorl. Goedhart en Schipper aan den anderen kant konden hun werk dan ook gemakkelijk af. Toen Poulus en Butter tot overmaat van ramp, na tegen elkaar te 1 hebben gekopt, gewond hel veld rmpésten verlaten geen Stormvogel had hieraan schuld was de aardigheid er heelemaal af. De invallers waren Röbken en v. d. Wulp. Zes doelpunten. De eerste -aanval der Haarlemmers had reeds succes. Een ver vooruit gespeelden bal miste Haak finaal, waarna Sterk een schietkans kreeg. Deze zag Bax echter in nog gunstiger positie staan, gaf het leder afgemeten af en de E.D.O.-er passeerde op keurige wijze Kraak (01). Geleidelijk aan kwam 't Haarlemsche team wat meer in den,aanval. Toch moest Wille eens al zijn capaciteiten te hulp roe pen, om een schot van Hamers uit zijn doel te houden. De hieruit ontstane hoek schop belandde bij Schoorl, wiens voorzet Van Pel keurig langs Wille kopte (.11). In de volgende minuut moest Wille we derom een kopbal van Ninaber uit z'n doel hoüden, wat hij keurig deed en toen trok Sterk er weer tusschen uit. Zijn voorzet kwam eerst bij Balvers en daarna bij Bax, die scoorde (12). Ook na dit doelpunt bleef het Haarl- Elftal den toon aangeven. Plotseling trok na een pass van Schoorl Hamers er tusschen uit, doch z'n vliegend schot ging rakelings over. Vlak voor rust gaf Sterk die een prima partij speelde, weer een afgemeten voor zet, welken Bax keurig inkopte (13). Van der Kuyl, bracht direct na de her vatting met een welgericht scjhot den stand op (2—3); Een kwartier voor 't einde schoot Bax den bal langs den uitgeloopen Kraak. De lat voorkwam erger, doch het bleek uit stel en geen .afstel te zijn. want drect daarop liep Balvers den te'rugspringenden bal in 't leege doel (24). Tot zoover onze voetbalmedewerker. In Nommer Een Tijdens de bijeenkomst in Hotel Nom mer Eén bracht de heer Suwerink het bestuur der onderafdeeling Haarlem van den N.V.B. dank. Direct was dit bereid om tot het slagen van den wedstrijd mede te werken; de heer v. d. Aart was de stuw kracht. Als herinnering aan „IJmuiden" bood spr. dit bestuur een fraai scheepje aan, waarop is vermeld: „IJmuiden, 14-6- '42 - De Stormvogel". Dit is bedoeld als herinnering aan de vriendschappelijke sa menwerking tusschen Haarlem en Storm vogels. De spelers van het Haarlemsch Elf tal ontvingen'vïschproducten van de Viseh- conservenfabriek Visco, alhier, welke spon taan door de directeuren Doevendans en Nierop waren beschikbaar gesteld. Voor de geschenken was de heer v. d. Aart, voorzitter der onderafdeeling Haar lem zeer erkentelijk. Het scheepje zal als Êrettig aandenken een goede plaats in het ondsbureau krijgeii. Als bestuurder had hü veel lof voor de Stormpieten, Dat Stormvogels toch bij het jubileum iets tot stand bracht toont den prettïgen, gezonden geest in de vereeni ging. Een lange reeks van jaren neemt Stormvogels reeds een vooraanstaande plaats in de eerste klasse in; er zijn vol doende waarborgen, dat het een poosje zoo door zal gaan! Verwondingen niet ernstig. Naar wij in een gesprek met den heer A. P. Bakker van de EJI.B.O. vernamen vielen de verwondingen van Poulus en Butter nogal mee. De heer Bakker heeft op het veld de eerste hulp verleend. Pou lus werd rechts en Butter werd links bo- Teraardebestelling W, P. Mets een treffende plechtigheid Dankbaarheid en medeleven kwamen tot uiting Bij de teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van den heer W. P. Mets, welke plechtigheid Zaterdagmiddag op de begraafplaats „De Biezen" plaats had is wel uitermate gebleken welk een bekend heid deze vooraanstaande figuur in IJmui den, doch ook daarbuiten genoot. Niet slechts kwam dit tot uiting in de bijzon dere belangstelling welke hierbij bestond, doch ook in hetgeen enkele sprekers, over den persoon en het werkzame leven, van den heer Mets naar voren brachten. - Onder de talrijke aanwezigen merkten wij onder meer op de heeren E. W. de Boer gemeente-secretaris, J, C. Dunnebier en W. F. Visser, P. Waardenburg, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon en lei der van den Distributiedienst, H. Schmitz, referendaris ter secretarie, als vertegen woordiger van het hoofd van het gemeen tebestuur, A. Smit, gemeente-ontvanger van Beverwijk, ds. L. Lagerwey, Ned. Herv. Predikant, W. Landeweerd, waterschout en oud-wethouder. W. van Doorn, verifica teur der gemeente-financiën, A. P. Bakker, bestuurslid Comité voor Ouden van Da gen, D. Glas, beheerder van het gebouw der Vereeniging Zeemansrust, P. J. A. Kramer, oud-schipper van de reddings boot „Neeltje Jacoba", en voorts het be stuur der Woningbouwvereniging Velsen, vertegenwoordigers van de scheepvaart en cargadoors kantoren Ned. Bevrachtings kantoor en Halverhout en Swart, Ver- eenigde Steenkolenhandel, Scheepvaart en Steenkolen Maatschappij, het bestuur van de Vischhandelvereeniging, ver tegenwoordigers van reederijen als mede talrijke personen, welke be- hooren tot het waterstaats- en loodsperso- neel, van de invoerrechten en accijnzen en uit onderscheidene kringen van scheep* vaart, handel en industrie. x De sprekers. Nadat het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde was toevertrouwd, zeide de heer J. W. Verbeek voormalig raads lid, dat met den heer Mets één van de be"=- te vrienden ten grave was gedragen. Hij was een braaf man. die hard werkte, een vriend van velen, die hem noodig hadden, een goede huisvader. Spr. schetste voorts hoe hij den heer Mets ongeveer dertig ja ren heeft gekend en dat deze, hoewel een voudig, toch een man van groot formaat was. Ondanks omstandigheden toonde hij steeds moed en blijmoedigheid, opgewekt met moed en vertrouwen de toekomst te- gemoetziende. Zelfs op zijn ziekbed geloof de hjj, dat betere dagen zouden aanbreken. Zich tot de echtgenoote en de kinderen richtend, zeide de heer Verbeek het een troost te achten te weten, dat de ontslapene vele goede vrienden heeft, die dit zeker ook ten aanzien van de achterblijvenden zullen zijn. De heer J. Kleyn, voorzitter der wo- ningjjpuwver. Velsen. sprak een woord van afscheid tot den secretaris-penningmeester welke functie de heer Mets meer dan £0 jaren met zorg heeft bekleed. Na gewezen te hebben op het feit, dat mede door de bekwaamheid van den ver scheidene de Woningbouwvereen. Velsen tot één van de besten in den lande kan worden gerekend, gaf spr. weer hoe de heer Mets steeds met bijzonderen zorg er aan dacht om ook den gewonen arbeider een goede woning te kunnen geven. Namens het Comité voor Ouden van Dagen en van de Autotochten dankte de heer A. P. Bakker den heer Mets, die voor dit mooie werk bijzondere belangstel ling had, hetgeen hij immer en bij vele ge legenheden heeft getoond, ook voor de ouden van dagen zelve. „Uw goedmoedig heid", aldus spr. strekt ons tot eer. Rust in vrede-'. De heer L. M. C a m m a n sprak namens het personeel der Wonïngbouwver. Velsen een kort woord van afscheid en dankbaar heid, zoo ook de voorzitter van de Vereeni ging „Zeemansrust". Als voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente van IJmuiden en als wijkpredikant nam Ds. L. W. E r d- m a n namens den kerkeraad en kerkvoog dij afscheid van den overledene, wien hij dank bracht voor zijn arbeid als adminis- treerend kerkvoogd, aan welke taak deze zich ruim een jaar geleden met het ge- heele hart heeft gegeven. „Hier past", al dus ds. Erdman, „een woord van groote erkentelijkheid". Spr. las de lievelingspsalm van den heer Mets (Psalm 23) „De Heer is mijn Her der, mij zal. niets ontbreken" om vervol gens één zijner geliefde gezangen, de Avond zang, ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen" te citeeren. Met het „Onze Vader" besloot ds. Erd man deze aangrijpende plechtigheid, waar op de jongste zoon van den overledene, de heer'W. Mets Jr., mede namens zijn in het buitenland vertoevenden broeder, woorden van dank uitte voor de betoonde belang stelling, welke ook was uitgegaan naar de ziekte en bij het overlijden van zijn vader. Een schat van bloemen dekte de groeve. ven de oogen gewond, waarvan laatstge noemde de minste hinder had. Nadat dok ter P. Brouwer de wonden had gehecht heeft de heer Bakker met zijn auto Poulus naar diens woning en Butter naar het sta tion Velsen-IJmuiden-Oosl gebracht. Er zijn nog een dame en een knaap flauw gevallen, maar ook deze waren spoe dig weer ter been. Voonvedstrijflen: Er werden twee voórwédstrijden ge speeld. waarvan de uitslagen waren: Stormvogels 2Eeland 1 4—2; Storm vogels 3Eeland 2 52. Zomertournooi D. C. Y. (Van onzen dammedewerker) Dinsdagavond half acht zal in Royal het damtournooi van D.C.IJ. worden voortge zet. Deze ronde is zoo belangrijk, omdat in de groepen beslissende partijen worden gespeeld. Als volgt zullen de spelers elkaar ont moeten: Groep A: B. DukelT. Basstra. Ten NapelWaal. Groep B: Beëls-Snel. Jonker—N. N. Groep C: HoekOldenburg. DiederiksD. Ott. Groep D: Swierv. d. Heyde. HuhlLandweer, Groep E: v. StratenKoetsier LichtendahlSchagen. Groep F: T. DukelRiedeman. P. SmitT. Postma. GEDROOGDE SCHAR ONTVREEMD. Door de vischhandelaren Johan en. Cor Tol te IJmuiden is aangifte gedaan, dat 's nachts uit hun vischdrogerijen aan de Zuidzijde eenïg materiaal is ontvreemd. Ook namen de dieven voor circa 15.— gedroogde visch, hoofdzakelijk schar, mee. NAAR ANDERE CLUB. Naar De Sportkroniek mededeelt, heeft de IJmuidenaar A. Kraak den Nederlandschen Voetbalbond om overschrijving van V.S.V. naar Terrasvogels gevraagd. BEVERWIJK Adrichem-tournooi. (Van een sportmedewerker). Het Zondag door de R.K. Sportvereeni- ging „D. E. M." op haar terrein georgani seerde „Adrichem-tournooi" tot besluit van het voetbalseizoen is in alle opzichten voor treffelijk geslaagd, niet slechts door de groote publieke belangstelling, maar zeker ook door de verrichtingen van de deelne mende clubs, waarvan D. E: 1VL tenslotte, zij het met de kleinst mogelijke cijfers in beide door haar gespeelde wedstrijden, .als overwinnaar eindigde. Door de partijen werd tweemaal een half uur gespeeld. Het programma begon keurig op tijd met de ontmoeting D. E. M.Zaan dijk. Uit een goeden aanval scoorde Sunnier in de eerste helft het eerste en eenige doelpunt (10), zoodat D. E. M. in de win naarsronde zou uitkomen. A. D. O. (Heemskerk) kwam uit tegen een jeugdcojnbinatie van den tweeden klas- ser Z. C. C. De rood-witten wisten na enkele i minuten uit een prachtïgen aanval te doelpunten. De gelijkmaker kwam door een fraai diagonaal schot van linksbuiten J. de Vries (11). Bijna direct na de rust forceerde de A. D. O.-voorhoede een door braak welke midvoor P. Sinnige beloonde (21). Door de veldmeerderheid en het doorzettingsvermogen moest de rood-witte doelman nog eens bezwijken voor een zui ver doelpunt van Sinnige. Eindstand 31. De verliezers-ronde, ZaandijkZ. F. C., eindigde door middel van den linksbuiten in 1—0. Bij D. E. M.A. D. O. kwam de rust met 00. Na de hervatting gaf een goede door braak over den linkervleugel Slo tem alter gelegenheid het A. D. O.-net te vinden (l-*-0). Ondanks hard werken kon A. D. O. de gelijkmaker niet maken en zoo had D. E. M. verdiend het tournooi gewonnen. De voorzitter van D. E. M., de heer W. Geldermans, reikte met enkele hartelijke woorden den wisselbeker uit aan zijn ver eeniging, alsmede een medaille, terwijl A*. D. O. en Zaandijk eveneens in het bezit van een medaille werden gesteld. Z. F. C. ver wierf als de verliezende club van het ge- heele tournooi toch ook nog eeri herinnering. Winkelier vloog tegen de lamp. Bij controle van den winkelvoorraad werd door de afdeeling economische recher che van de gemeente-politie in een winkel alhier, een partij zeep, cacao en thee aan getroffen, waarvan vermoed werd dat zij clandestien voorhanden was en tegen hooge prijzen in den zwarten handel werd ge bracht. Als verdacht vah prijsopdrijving werden naar aanleiding hiervan in arrest gesteld de eigenaar van den winkel, de 53- jarige W. H. en diens zoon G. A. H. In totaal werden 200 stukken toiletzeep, 11 Kg. cacao "en 5 Kg. thee in beslag genomen. Het onderzoek duurt voort. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: C. Bohm. boekhouder, alh. Kerkstraat 24 en J. Kluft, z. b„ alh., Gladiolen- laan 155. Adres na huw.: alhier, Fopulierenlaat* 129: Fr. Hooyberg. etaleur. Dordrecht, Marnix" straat 36 en J. Taba"k, z. b„ alhier, Acacialaan 34. Adres na huw.: Dordrecht, Singel 222; J. L. M Wedemeijer. z. b.. Amsterdam, Willemsparkweg 152 en G. C. A. Admiraal, winkelierster, Bree- straat 130. Adres na huw.: alhier, Breestraat 130; D. Philippl, fabrieksarbeider, alhier, Kuikensweg 39 en M. van Woensel. z. b., alhier, Kuikensweg 39. Adres na huw.: alhier, Kuikensweg '39; J. Steenbakker, los arbeider, alhier, Arendsweg 200 en H. van den Heuvel, z. b., alhier, Gr. Houtweg 68. Adres ha huw.: alhier, Arendsweg 200; W. A, Hania,' gereedschapmaker, Amsterdam, Vega- straat 28 en T. Dekker, z. b. alhier. Hofdijk- straat 6. Adres na huw.: Amsterdam. Vegastr. 28. GETROUWD: P. Teeling en* G. Tjipjes; G. H. Spring in 't Veld en J. Hugtenburg; p. M. Zon neveld en M. A'. Numan; M. Snijders en M. G. van Zutphen; P. de Munk en E. A. Hutje; A. van RJjn en G- Visscher. BEVALLEN: S. B. de KleuverOuwerkerk, z„ Creutzberglaan 24; J. M. de Weyer-de Goede, z,, Boetweg 64; U. M. Driesprongvan den Berge, d., Doelenstraat 15 a; J. K. de Ruig—Steen, d., Alkm.weg 254: G. de Graaf—Prins, d., Populieren laan 22; A. van der Meij—van der Mije. z., Van Oldenboi'ghweg 17; E. E. M. Lubbers—Kors, d-, Hofl.weg 34: B. J. Weststrate—Verbrugge, d-, Ka- naahveg 93: W. M. Meester—Winsthorst, z... Arendsweg 68; W. A. Hajos—Bakker, d.. Alkm. weg 15; M. A. Demmers—v. d. Meijden, z„ Hen drik Burgerstraat 31. OVERLEDEN: B. w. van Binsbergen. oud 44 jaar. echtgen. van G. J. Nieuwenhuis, alh., over leden te Haarlem: w. Waanders, oud 9 Jaar, m„ alhier. Kerkstraat 93: II. Spindelaar, oud 4 jaar. m.. alhier, Gröafwijkstraat 25. E. Bloem, oud 80 jaar, wed. K. Mantel, alhier, Groenelaan 10; C. B. Leuring, oud 34 jaar, vr.. alh., Heemsk.weg 92; J. Duljn, oud 72 jaar, echtgen. van J. van Steen, alhier. Heemsk.weg 70; P. Q. M. Olsthoorn, oud 2 maanden, m., alhier. Boeweg 6; W. van Zutphen, oud 13 jaar, «m.. alhier, Patersweg 52. Bevestiging en intrede Ds. M. Feitsma. Zondag heeft onder zeer groote belangstel ling de bevestiging en intrede plaats gehad van den nieuwen predikant Van de Geref. Kerk. ds. M. Feitsma uit Schettens-Schraard. Dc bevestiging geschiedde in den morgen dienst door den emerituspredikant ds. F. Kramer uit Beverwijk, die voor zijn preek als tekst had gekozen Timothëus 3, vers 14 15. Hierin vermaant, aldus spr., de Apostel Paulus Timothëus. Die vermaning duidt op een gevaar, dat toen niet denkbaar was, maar bestond. In de dagen van Paulus bestond een bedreiging om de menschen van het evangelie te vervreemden. In zijn brieven noemt Pau lus allerlei dingen, die hij ziet opkomen in het kwaad. De apostel zegt dan blijf in het geen. wat ge geleerd hebt. Dit kan alleen gezegd worden tot één. die opgevoed was in de waarheid en dat was Timothëus. Breedvoe rig behandelde cfk. Kramer voorts de naar aanleiding hiervan gemaakte vertalingen, waarvan hij dé volgende vier noemde: Waarvan u verzekerd gedaan is; Waarvan ge innerlijk verzekerd zijt geworden; wat ge met volle zekerheid hebt aanvaard en wat u toe- betrouwd Is. Hij eindigde tenslotte met te zeg gen, dat wie de gulden draad des behouds, die door God gesponnen wordt, tot het einde toe volgt, behouden blijft. Hierna las hij het formulier om den Die naar des Woords te bevestigen voor, waarna de bevestiging plaats had. De intrede. In den middagdienst heeft de "nieuwe her der van de Beverwijksche gemeente onder zeer groote belangstelling zijn intrede ge daan. Do predikant hield zijn predicatie naar aanleiding van hoofdstuk 23 uit de Profetiën van Jeremia 28-31 „De profeet bij welken een droom is, vertelde de droom en bij wel ken profeet Mijn woord is, vertelde dat woord" enz. Ds. Feitsma merkte op, dat het een heerlijke gedachte is, dat het werk van God altijd doorgaat, wat er ook gebeurt. En het is vooral goed te weten, dat ook in dezen tijd dit werk doorgaat. Hij komt nooit te staan voor een overmacht en voor Hem be staan geen hinderpalen. Voorts schetste spr. het optreden van de valsche profeten in dien tijd, die het volk aan het wankelen bracht. Deze dienaren van het Woorci Gods brach ten eigen verzinsels in het Woord. Zulke val sche profeten zijn er nu ook nog, terwijl God een zuivere bediening van Zijn Woord eischt. Nadat in aansluiting hierop psalm 81 was gezongen wees spr. op de onweerstaanbare kracht van dit Woord en de verantwoording van den Dienaar van het Woord. Verwacht niets van mij, aldus eindigde spr., de gemeente moet alles verwachten van God. Hij zal zijn werk voortzetten en eenmaal beëindigen. Aan het slot van den dienst werd gezongen psalm 43. De maximumprijzen. Met ingang van Dinsdag 16 Juni heeft de Ned. Groenten- en Fruitccntralé voor het binnenlandsch verbruik de volgende maxi mumprijzen vastgesteld. Glaskoolrabi f 2.50. kropsla f 2, kaskom- kommers f5,50f 11, platglaskomkommers f6,50f 16, bloemkool f 10,50f 14. per '100 stuks, radijs f 1,80, bospeen f 12 per 100 bos, rabarber f6f7, tomaten f42, per 100 k.g., raapstelen f 5,60f 7, postelein f 12.80f 16, spinazie f 6,40f 7,20, bosuien f 6,40— f 8, an dijvie f 11,20f 14, asperges f 16f75, boonen f 48f 60, doppers f 24f 30, peulen f 25,60 f 32, aardbeien f 36—f 45, per 100 k.g. BEVERWIJK SPEELDE NIET. De aangekondigde vriendschappelijke voet balwedstrijd van „Beverwijk" tegen de Am- sterdamsehe derdeklasser Ahrends V.C., welke Zondagmiddag op het terrein aan den St. Aag- tendijk zou worden gespeeld, is wegens bij zondere omstandigheden niet doorgegaan. Wel had de ontmoeting plaats tusschen de tweede elftallen van bovengenoemde verébni- gingen, welke in een 55 gelijk spel eindigde. POLITIE VERSUS ZWIJNTJESJAGERS. In samenwerking met de gemeente-politie te Velsen werd als verdacht van een onlangs te Beverwijk^ gepleegden diefstal van twee transportrijwielen aan het bureau van polN tie te Beverwijk in arrest gesteld de 18-jarige IJmuidenaar C. B. Bij verhoor door de politie te Velsen heeft hij een volledige bekentenis afgelegd; de rijwielen bleken inmiddels te Amsterdam verkocht te zijn. De recherche van de Beverwijksche gemeen tepolitie zet het onderzoek voort. Brutale veediefstallen opgehelderd. Het leek wel Wild-West. Wat men feitelijk tot nog toe alleen maar vpor mogelijk had gehouden in de cowboy romans over het Wilde Westen, heeft in de afgeloopen weken ook te Beverwijk plaats gehad, namelijk veediefstallen. Er knalden hierbij weliswaar geen revolvers en het ging ér niet zoo rumoerig en romantisch toe als het in de romans van Zane Grey pleegt te geschieden, doch déze overeen komst hadden zij wel, dat zij buitengewoon brutaal waren. Immers een koe v&lt toch zoo maar niet te verduisteren De eerste diefstal werd in den nacht van 4 op 5 Juni gepleegd, toen uit een weiland van den veehouder'J. N.. alhier, een koe werd ontvreemd. De politie werd in den arm genomen en deze kwam al spoedig ter oore. dat door zekere personen tegen onge bruikelijke prijzen rundvleesch te koop werd aangeboden. Zij bracht dit met den diefstal in verband en stelde daarom in de woning Van den 29-jarigen chauffeur R. de G. alhier een onderzoek in. De politie bleek de plank niet misgeslagen te hebben, want in de woning werd een partij versch ge zouten rundvleesch aangetroffen. De chauf feur-veedief werd gearresteerd en op het bureau van politie aan een langdurig ver hoor onderworpen. Hij legde een volledige bekentenis af. Hieruit bleek tevens, dat hij in samen werking met anderen nog ander vee uit een weide in deze gemeente had gestolen. Hierna kon de politie overgaan tot de arres- tatie van den Beverwijker G. B. en den Amsterdammer W. A. N. de V. De ver dachten zullen ter beschikking van de Jus titie worden gesteld. Dank zij het uitstekende werk van de Beverwijksche politie is thans de rust op de „ranches" in onze omgeving weer terug gekeerd. Als verdacht van diefstal van 650 vel perkament papier, ten nadeele van een groentenexportfirma alhier, werd door de politie -een onderzoek Ingesteld tegen den 21-jarigen Beverwijker P. K., die eenigen tijd bij bedoelde firma had gewerkt. Een deel van het ontvreemde papier bleek in middels aan derden te zijn verkocht. Het onderzoek wordt voortgezet. Teekenlng Hessels (Pax Holland m.) SANTPOORT Terrasvogcls liet zege ontnemen De vriendschappelijke wedstrijd Terras- vogelsKinheim,' de laatste van dit sei zoen, stond wel in het teeken van voet balmoeheid, van Terrasvogelszijde ten minste. Het verschil was te. groot, want met groote energie wierp Kinheim zich in den strijd. De opstelling had een volledige wijziging ondergaan door verhindering van spelers. Zoo werd aanvoerder Röbken als reserve voor het Haarlemsch Elftal tegen Storm vogels opgesteld én moest G. van Gelder door ziekte verstek laten gaan. J. de Jonge viel na een kwartier rëeds door een bles- sure uit. Het was wel een verzwakte ploeg. Tot aan rust domineerde Kinheim zeer aardig. Overal was een Terrasvogel telaat of stelde hij zich niet goed op. De verdedi- ding met J. Bunschoten aan het hoofd speelde voor wat ze waard was. waardoor de middenvoor van Kinheim slechts twee maal kon doelpunten. Na de rust ging het met Terrasvogels direct anders, liet tempo werd opgevoerd tot Kinheim" zelfs in eigen home terugge dreven werd. Er waren 20 min. in de tweede helft gespeeld en de stand'was 22 door J. van Gelder en Tabernal. VLietstra, de invaller voor J. de Jonge, had er ook een groot aandeel in. Nu trok Kinheim weer ten aönv,al met open spel, wat zij ook in twee doelpunten omzette (24). Daarna kreeg Terrasvogels er eerst zin in. Toen was er weer eenige geestdrift te bespeuren, er was weer een wil, om zoo niet. te winnen toch op zijn minst gelijk te maken. Doch de tijd, dat nog gespeeld moest worden, was te kort. Tabernal. de rechtsbuiten, wist toch nog den stand op 34 te brengen. Met deze kleine nederlaag nam Terras- vogels afscheid van het voetbalseizoen. Uit alles blijkt wel dat Terrasvogels een hartig woordie iri de komende competitie mee zal spreken. Adspirantentournooi verliep onbevredigend. R. C. H. won. (Van onzen voetbal medewerker). Zaterdagmiddag werd op het „Santpoort"-ter- reln de finale van het adsplranten-tournooi ge speeld, waarvoor zich geklasseerd hadden R.C.H. a. Kennemers a, Slzo en Santpoort. Het eindresultaat was, dat R.C.H. a beslag wist te leggen op den beker, hoewel ztj gedeci deerd geklopt was door Slzo. Bevrediging wekte dit eindresultaat niet, omdat feltelUk Kenne mers a de moreele winnaar was. Dc oorzaak van een en ander moet gezocht worden in het vol gende: De 4 genoemde clubs speelden een halve com petitie. DU sluit, zoo een wedstrijd ln een gelijk spel eindigt, een beslissing door verlengen cn, zoo noodig, door het nemen van strafschoppen, zooals dat bij het afvalsysteem wèLhet. geval is, o.l. uit. Alleen wanneer twee of meer clubs met een gelijk aantal punten eindigen, dan kan het middel van strafschoppén nemen te hulp worden geroepen. Dat geschiedde ook in de voorwedsLrfjden van dit tournooi. Thans echter werd hiervan afgeweken. BIJ ge lijk spel werd met 2x5 minuten verlengd en zoo dan geen beslissing werd verkregen, moesten strafschoppen, beslissen. Nu wilde 't geval, dat voor de bovenste plaats R.C.H. cn Kennemers, tegen elkaar gelijk spoelden. De wedstrijdlei ding besloot de strafschoppen aan 't einde van de halve competitie te spelen. Toen deze halve competitie gespeeld was, had Kennemers 5 Slzo 4. R.C.H. 3 cn Santpoort 0 Pitnten. De ln een gelijk spel geëindigde ontmoe ting Kennemers—R.C.H. (00) moest echter nog volgens de hierboven genoemde bepaling door strafschoppen worden beslist. Van de eerste 3 benutte elk der clubs er één van de tweede 3 schoot R.C.H. er 2 en Kennemers er 1 ln het net. Het eindresultaat was nu, dat Kennemers, R.C.H. en Slzo elk 4 punten hadden. Deze 3 clubs speelden een halve competitie met strafschoppen. Slzo speelde gelijk tegen R.C.H. en won van Kennemers en daar R.C.H. ook van de Wijkers won. moesten R.C.H. en Slzo op nieuw tegen elkaar in 't veld. De eerste wedstrijd eindigde in een* gelijk spel (2—2), den tweeden won R.C.H. (3t). zoodat R.C.H. den beker won, welke aan haar aanvoerder door den heer Boe ree werd overhandigd. De uitslagen van de halve competitie luidden als volgt: Santpoort—R.C.H.05; Kennemers—Slzo 2—0; Slzo—Santpoort 2—1: R.C.H.—Kennemers 4—0; Kennemers—Santpoort 3—0; Siw>—R.C.H. 2—0. Zij nog vermeld, dat de spelers van R.C.H. en Slzo als pex-soonlijke herinnering een speldje kregen. Een dergelijke „onderscheiding" viel ook den heeren Turnhout en Westerbeck, den wed strijdleiders én den scheidsrechters ten deel. Santpoort verloor van A. F. C. Zoo goed als „Santpoort" in haar eersten jubileumwedstrijd tegen V.S.V. voor den dag kwam, zoo'n slecht resultaat boekte zij in haar tweeden jubileumwedstrijd tegen A.F.C. Met niet minder dan 40 -werd deze ontmoe ting verloren. Voor de rust was de thuisclub het meest in den aanval. Dé Amsterdammers verdedig den echter met hun uitstekenden doelman aan het hoofd zich uitstekend, zoodat de Santpoortenaren het niet verder brachten dan een flink aantal éorners. Na de rust was AT.C. het meest aan het woord. Dè stevige partij voetbal, waartegen de thuisclub niet opgewassen bleek, ook niet, toen Bakkum en Tromp van plaats verwis selden. Tot overmaat van ramp moesten Niji^ sen en Kuijpers nog uitvallen, terwijl een paar spelers, o.a. Maarschalk, op halve kracht moesten spelen. Viermaal werd Nijssen gepasseerd, terwijl Sarjtpoort niet eens de eer kon redden, hoe- jv.el Wijker daartoe wel de kans kreeg. Lof voor R.K. S.V. Santpoort. In De Sportkroniek is een zeer waarrlecrend stukje over de jublleerende R.K. Sportvereenl- ging Santpoort geschreven, waaraan wij het vol gende ontleenen: Een eenvoudig clubhuls. dc nimmer man- keerende consumptietent en één rij zitplaatsen, grootendeels voor dames en Invlté's. Over zulk 'n accomodatle beschikt ook het momenteel Jubl- leerende „Santpoort", waaraan wij echter in één adem toevoegen, dat dit genre sportvelden door hun gezelligheid ons altijd treffen, vooral gezien in de omlijsting der mooie landelijke omgeving. Nauwelijks waren wij aangeland, of wij Hepen pardoes ln cle annen van den'gemoedelljken voor zitter, J. P. Nijssen, wiens geheele nakomeling schap aan sport doet en nog niet lang geleden het hechte achtertrio van het eerste elftal vofm- XJe. Amice Smit, de Ijverige scriba huppelde en dartelde, ook al vanwege de vlerde»iustrum- festiviteltjes, als 'n dartel veulen In één der belde veteranen-korpsen. Zoo ademt de geheele sfeer gemoedelijkheid en gezelligheid, wat trouwens een der kenmerken Is dezer vereeniging. Haar doelwit was en is vooral naar binnen uit te bouwen, en Indien ln alle clubs zoo krachtig aan behoorlijke sportmanleren werd gewerkt als hier, dan zou de Straf-commissle van onzen Bond een luier leven kunnen leiden, dun zij thans doet. Daarnaast dienen wij ook terdege rekening houden met het feit, welk Integreerend aandeel soortgelijke sportclubs hebben ln het dorpsamu sement. Vooral tegenwoordig, nu gebrekkig# vcrvoergelegcnheden beletsel zijn voor vlotte uit stapjes, nu Is men geheel op dergelijke evene menten aangewezen. JAARLIJKSCHE NOVENE. Van Zaterdag 20 Juni tot cn met Zondag i Juni wordt in onze plaats de Algemeene Maria Novepe ter aanroeping van de Moeder van Altijddurenden Bijstand, gehouden. Op den sluitingsdag. Zondag 28 Juni, wordt in de Votiefkerk plechtig het feest van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand gevierd. De oefeningen zijn iede-en avond om 8 uur en eindigen met een Maria Triduum, onder leiding van Pater G. de Greeve. Op den slui tingsdag is er aanbidding van het Allerhei ligst Sacrament. Den,gelobvlgen wordt verzocht of zich door persoonlijke deelname aan te sluiten of om schriftelijke intenties te sturen. De algemeène intentie ls: Het behoud des geloofs in de hulsgezinnen. CASTRICUM INGEKOMEN PERSONEN. G. Stolte, Hilversum, Van der MIJloweg S; M. Verdifrn, Uitgeest, Bakkummerstraat 54, Ch. H. Meijer, Langedijk, Dorpsstraat 43; J. A. Janssen, Den Helder. Van Oldenbar- neveltweg 31; Ch. M. Th. Trousselot. Am sterdam, le Groenelaan 6: M. Köhne-KIa- ver. Beemster. Jan Evertsenstraat 23. Vertrokken imrsonenBrakenhoff, Amsterdam, le Oofiterparkstraat 27 IIAj'. P. Gorter. Hilversum. Loosdreelitschclioseh 79; A. C. Verwrik, Velsen. De Savo-nnln Lohmanlaan 15; M. J. Heins-Koopman, Utrecht. Baljjnenilaa/n SS,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3