ECHFAX SIMON DE WIT EDEGO Electr. Slijpinrichting HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Bezoekt hedenjSTENO TYPEN Draai- en Zweefmolen I INST.PONT TREKKERS Bonvrij REM MEISJES GEVRAAGD OPLEIDING SECRETARESSE ERKENDE PITMANSCHOOL EDEGO 1lia yeheeCe yezm ïogelzanq $totntvo$e(s! R. Kuulman I. C. HAAN Eet-, Zit- en Slaapkamer- Ameublementen - Klein MeubeJen FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 35 „Ga gerust uw gang, veldwachter", zei Ai] met een nauw merkbaar glimlachje. „Ik- kan het voorloopig alleen wel af". Treslong en Piet gingen in de andere kamer van het huis. die aan de tegenover gestelde zijde van de vestibule lag en bij zijn binnentreden zag de politieman onmid dellijk, met een misnoegden blik, dat er uit de grootendeels uitgewischte sporen niet veel positief resultaat te behalSn. viel. Daar na gingen ze door de hal naar de keuken en kwamen in het zijkamertje. Hom an wees den veldwachter op een venster. „Daardoor moet de onbekende zijn bin nengekomen, voordat ik hierkwam", zei hij. „Hij heeft een ruit ingedrukt en daarna de spanjolet losgemaakt. Bij zijn eerste be zoek heeft hij een bloempot van de venster bank gestooten ert de scherven eenvoudig onder het bed geveegd". „En is hii op deze manier steeds binnen gekomen vroeg Treslong. ..Dat is" zoo goed als zeker. De menschen die zeggen, dat ze eiken nacht licht in het huis hebben gezien, hebben zich niet vergist. Kijk, daar zijn nog een paai* duidelijke voetsporen, die alleen van den inbreker af komstig kunnen zijn". Treslong richtte zijn blik naar den vloer en wreef nadenkend met z'n hand langs zijn kin. „Ik zou wel graag willen weten zei hij zacht, „wat de kerel hier in huis gteocht heeft. Het komt mii voor, dat er in dit huis iets is, waarvan hii weet, dat het er zijn moet. Anders zou hij niet zoo dikwijls teruggekomen zijn". - „Dat denk ik ook antwoordde Piet knikkend. „Misschien geld, of anderedmgen van Homan haalde de schouders op. De veld wachter dacht er over na, wat hij eigenlijk met de sporen in het stof moest aanvangen en wreef besluiteloos met de hand over zijn wangen. „Nu ja, zei hii op gerekten toon, „ik zou de voetsporen na kunnen meten en er een afdruk van maken. maar of dat veel helpen zal?" Hij wendde zich eens klaps tot den .jongen schilder: „Weet u wat?.... Ik heb een idee. We zullen de paar hotels op Vlieland een bezoek brengen en probeeren, of we kunnen vaststellen, waar de man ziin tenten heeft opgeslagen. U hebt hem al eenmaal gezien en daarom zal het niet moeiliik ziin, hem weer te her kennen, aJ,5 hij ons toevallig in den weg mocht loflpen". „Ja, dat is een goed idee", bevestigde Homan. „Maar hii kan toch evengoed op Texel wonen, of verblijf houden „Als we op Vlieland geen succes heb ben", meende Treslong, „dan kunnen we het onderzoek op Texel voortzetten.". Piét knikte zwijgend. Hij dacht met leed wezen aan zijn plannen, welke hem naar Vlieland gebracht hadden en aan de heer lijke zonnige dagen, die hij hier had willen doorbrengen. De woorden van den veld wachter maakten het hem maar al te dui delijk, dat deze plannen voorloopig tot zijn vrome illusies zouden behooren. Treslong haalde een duimstok uit zijn zak, knielde op den grond en legde het meetinstrument in alle richtingen op de voet sporen. Zorgvuldig nam hii de maat van de lengte en breedte en schreef de getallen in een boekje. Daarna boog hij zich tot vlak bij den grond en bestudeerde.de stoflaag. Hij wenkte Homan, die nieuwsgierig naar zijn bewegingen keek, om naast hem te ko men. Homan deed het en keek naar den wijsvinger van Treslong, die op een der in drukken was gericht. Het was de afdruk van een hak. „Moet je goed opletten", zei de veldwach ter gewichtig, alsof hij een heel belangrijke ontdekking had gedaan. „Kan je lezen, wat daar in het stof geschreven staat? Homan bekeek een oogenblik de kleine, nauwelijks zichtbare letters in de stoflaag: „Brown's Patent Rubber Heels!" zei hij. „Wat beteekent dat?" „Dat is een Engelsch fabrieksmerkver klaarde Homan glimlachend. Treslong stond op en de jongeman volgde zijn voorbeeld. „Dat is in elk geval een waardevolle ont dekking", meende de politieman. „We we ten dus reeds, dat we met een Engelschman te doen hebben." „Neem me niet kwalijk", lachte de ander, „vindt u die conclusie niet een beetje voor barig? Kan het niet evengoed een Hollander zijn, die Engelsche hakken onder zijn schoe nen heeft, of een Franschman: een Ame rikaan of zoo iemand Het behoeft toch niet beslist een Engelschman te zijn, omdat hij Engelsche hakken draagt „En toch zeg ik je, dat mijn vermoeden juist is", zei de ander op overtuigenden toon. „In elk geval zullen we het daar voorloopig bij houden. En laten we nu weer naar dok ter Roobol gaan, om te hooren, wat hij ont- fldekt heeft". De geneesheer vertoonde bij hun binnen treden een merkbare verlegenheid en ver warming. Toen hij Treslong's vragenden blik zag, liet hij zich zuchtend in een stoel vallen. „Ik ben hier aan het einde van mijn kun nen", mompelde hij ontevreden over zich zelf. „In dit huis hangt een vreeselijk ge heim en er gebeuren dingen, die ik nlfet in staat ben, te verklaren". De veldwachter wierp een verbaasden blik op den dokter en keek toen Piet Ho man vragend aan. (Wordt vervolgd). IJMUIDEN Reddingmij. i^i 1941. De Reddingboot. No. 53 van De Reddingboot, uitgave van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij bevat het jaarverslag over 1941. Qnder meer wordt hierin geze^a: „Wij brengen een eeresaluut aan allen, die in het afgeloopen jaar hun beste krachten met vollen inzet van eigen persoon hebben gewijd aan het nobele reddingswerk. Dat al deze tochten zonder ongelukken zijn af geloopen. stemt tot groote dankbaarheid. Vol vertrouwen zien wij ook in 1942 de toe komst der N.Z.H.R.M. tegemoet; ons mate rieel is in 1941 uitgebreid en verbeterd en wij weten uit eigen ervaring, dat de be manningen der reddingbooten er naar hun keren om hun krachten te meten in den feilen, moeilijken strijd tegen de branding. de reddingboot gaat uit, Daar kan op gerekend worden. Deze plicht zal niet ver zaakt worden door de mannen van de N.Z. H.R.M., die. van Scheveningen tot Rot- tumeroog èn aan net IJsselmeer. in zwem vest en oliegoed, het stormgeweld trotsee- iwen wegens vertrek naar elders van den heer J. H. v. d. Borg uit de plaatselijke commissiè te Egmond aan Zee. De plaat selijke commissie te IJmuiden bestaat uit de heeren R. Rutten. voorzitter, C. Oud, secretaris, W. A. Dölleman, penningmees ter, I. Kuyper en J. Sevffert. Die te Wijk aan Zee wordt gevormd door de heeren F. R. C. Rijkens. voorzitter, Joh. Gerten- bach, secretaris-penningmeester en Jac. Bakker, terwijl de commissie te Egmond aan Zee aldus is samengesteld: C. J. Eyma, voorzitter, H. J. Conijn, secretaris-penning- meester en J. Blaauboer. Te IJmuiden wer'i C. Smit in plaats van K. Veldman als opstapper van de Neeltje Jacoba aangesteld. W. Grapendaal te Wijk aan Zee ontving wegens zijn 25-jarig ju bileum als schipper der reddingboot aldaar een binocle in foudraal met inscriptie. In het verslag wordt ondëV meer een oefening met de roeireddingboot te Wijk aan Zee weergegeven.' Uitvoerige bijzonderheden treft men over tic tochten en het materiaal aan. terwijl het boekje met talrijke foto's is verlucht Hoe staat het met ons sport-materiaal In het maandblad van de Vereeniging „Neder- landseh Fabrikaat" ls een artikel opgenomen van den heer Paul H. Lugard. waarin hij mededee- lingen doet over het sportmateriaal. Hij heeft een bezoek gebracht aan een fabriek ln Rotterdam.-, waar op het oogenblik hockeysticks, tennisframes en cricketbats gemaakt worden. De tennisframes worden met speciale werkmethode vervaardigd en de fabrikant meent, dat sterkte, soepelheid en elegance wedijveren kan met het beste, dat vroeger uit het buitenland werd ingevoerd. Voor hockey-sticks wordt het origineele rottan nog gebruikt. De vervangings-stick kreeg van het Nederlandsche publick kritiek, maar ontving van andere zijden zeer veel waardeering. De nieuwe sticks zijn geheel samengesteld uit gelamelleerd hout met eenig opvulmatenaal. meestal Balsa hout. Zij kunnen onmogelijk stuk geslagen wor den (fabricage-fouten uitgesloten), echter wel stuk gebogen, zooals alles van hout breekbaar is. Het cricketmatenaal werd vrijwel geheel in gevoerd. door de beperkte beoefening loonde het bovendien niet. om hier zélf te fabriceeren. Er kon voldoende worden geïmporteerd. De Ne derlanders waren dus wel verwend en thans zijn ae meeste vereenigingen uiteraard gedupeerd. Zij zijn gedwongen zéér zuinig te zijn met bat en bal en enkele clubs zijn zelfs genoodzaakt met minder elftallen in de a.s. competitie uit te komen. Het behoeft dus geen betoog, dat elke poging in ons eigen land. het noodzakelijke ma teriaal te vervaardigen, aller belangstelling heeft! Verschillende leden-fabrikanten van „Neder- Iandsch Fabrikaat" maken in normale tijden wel cocosmatten: door de omstandigheden thans niet. De papleren-weefsels, welke nu als vervangings product in den handel worden gebracht, kunnen mogelijk wat helpen, doch lijken voor het spel toch minder geschikt, o.m. 1n verband met de vocht. De meeste clubs kunnen nog wel eenigen tijd zonder een nieuwe mat. maar toch bereikten ons van enkele zijden reeds berichten, dat ei een dringende behoefte bestaat aan dit cricket attribuut. De toestanden van de Nederlandsche speelvelden zijn dusdanig, dat een grasmat al léén wel onmogelijk zal zijn. Het bestuur van den Ned. Cricket Bond heeft na een ingestelde enquête zich gewend tot het College van GemaclJ- tigden. Dit zal trachten hulp te verleenen, ter einde in de benoodlgde hoeveelheid mat te voor zien. Het zal echter nog zeer de vraag zijn. of ten behoeve van deze sport, hier een toewijzing zal worden verkregen: laat.ons het beste ervan hopen! Verleden jaar werd reeds een kleine hoeveel heid ballen gemaakt. Ook voor het a.s. seizoen zal er weer een kwantum beschikbaar zijn. Als oefenbal werd hij het vorige seizoen reeds hier en daar gebmikt. De meeningen waren zéér ver deeld: het Ware te wenschen, dat dank zij de opgedane ervaringen een nog betere samenstel ling zal kunnen worden verkregen, zoodat vrij wat de ballen althans betreft dit seizoen weer een schrede .vooruit gaan. Groote berfbefte bestaat naar bats! Den gehee- len winter werden pogingen gedaan en proeven genomen met verschillende soorten wilgenhout, dat niet alleen voor cricketbats de aangewezen houtsoort is. maar ook veel gebruikt wordt bij de vervaardiging van o.a. remblokken, bood- schappenmandjes en de meer dagelijks gebruikte artikelen, zooals messen-slijpplanken, houten speelgoed, e.a. De modellen van bats waren uit stekend; het gebruikte hout echter bleek tt zacht. Het ls een goede gedachte, de proeven door te zetten en in den goeden zin „koppig vol te hou den" met de proefnemingen zélf de vervaardi ging van cricketbats ter hand te nemen. Damtournooi Kennemerland. (Van onzen dammedewerker). Nabetrachting. Een van de belangrijkste tournooien be hoort weet tot het verleden. Het werd goed georganiseerd en er werd hoogstaand spel ten beste gegeven. Jammer, dat wij zoo vele sterkere spelers in Kennemerland niet hebben zien meespelen. De Beverwijker v. Dixhoorn, de IJmuidenaren Ligthart, Laros en C. Suyk, benevens Buyck te Santpoort zijn krachten, die een tournooi kunnen winnen. Daarom wisten wij wel vooruit te bepalen dat D u k e 1 90 pet. kans had om den titel te behouden. De sterke meester had niet vol doenden tegenstand om ernstig bedreigd te worden. Spanning om het bezit der tweede en derde plaats ls er onderling genoeg geweest. Dat tenslotte Postma met de eer der tweede plaats ging strijken zal toch wel niemand heb ben verrast. Postma is een sterk hóofdklasse- speler met algemeene spelontwikkeling. In den wedstrijd om het damkampioenschap van Noord-Holland zal hij nog wel een woordje mee spreken. Bakhuys heeft zich van de derde plaats meester gemaakt en komt dus ook in den eindstrijd. De Stabielman heeft in dit tour nooi goede en slechte momenten afgewisseld. Een constant speler ls hij niet. Treft men Bakhuys in één zijner geliefde spelvormen, dan ls hij sterk, doch het va-banquespel, neendat is niets voor den Santpoortenaar. De "speelkracht van Bakhuys is minder dan die van Buyck, en daarom gelooven wij niet, dat de Stabielman ook maar eenige rol zal faan spelen in het a.s. tournooi. Het zal wel voor hem leerzaam zijn mee te doen. v. d. H e ij d e en B a i s hebben teleurge steld. Met hen houden immers de sterkste spelers in den lande rekening. Niet onmoge lijk is het dan ook, dat deze twee dammers ln een volgend tournooi weer favoriet zullen zijn. Janssen te Santpoort heeft een aardigen wedstrijd gespeeld. Vooral zijn partij met Snel was van goed gehalte van hem kan de Dam club Stabiel in de toekomst nog veel plezier beleven. Snel ls te zwak om in dit gezelschap te vertoeven. -v. Tenslotte nog een dankwoord aan den heer Ri edeman, die steeds keurig met elke ronde de spelers ontving, zich geheel belang loos ontfermde over 't materiaal en krachtig, tezamen met den heer K. de Jong, als wed strijdleider optrad. De belangstelling was als altijd heel groot.- Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Zomerverblijf en huurcontract. Indien de huurders door omstandigheden niet komen, wie draagt dan de schade? Een principieelc uitspraak op komst. Wij lezen in De Telegraaf: Het komt voor in oorlogstijd, dat bijzondere omstandigheden een bad plaats of een ander vacantïe-oord haar speciale aantrekkelijkheden ontnemen (strand afgesloten, bosschen verboden, enz.). In welke mate heeft dit invloed op bestaande huurcontracten van zo merhuisjes? Strikt genomen heeft de verhuurder den huurder slechts het rustig genot van het gehuurde te geven. Dit wordt door bijzon dere maatregelen gewoonlijk niet ver stoord. Hiertegenover staat echter, dat de verhuurder juist met het oog op de bij zondere plaatselijke aantrekkelijkheden een veel hoogeren prijs heeft kunnen be dingen dan de woning op zichzelf waard was. Hoewel ongenodmd, spelen deze aan trekkelijkheden dus wel degelijk haar rol in het contract. Kan de verhuurder nu te goeder trouw eischen, dat de huurder den vollen prijs betaalt? Kan de huurder in tegendeel verwachten, dat hij van de huur ontslagen wordt nu hij geen enkele aan leiding meer heeft om het zomerhuisje te betrekken? Of zal er een of ander com promis gevonden moeten worden? zoo schrijft de Telegraaf. Het standpunt van de vereeniging van huiseigenaren in Haarlem en omliggende gemeenten, die een aantal dergelijke ver huurders onder haar leden telt, werd door haar juridisch adviseur mr. H. J. M. To- nino ongeveer als volgt weergegeven: „In de eerste plaats zal men moeten na gaan, ot de bijzondere omstandigheden niet te voorzien waren ten tijde van het aangaan der huurovereenkomst. Is dit het geval, dan heeft de huurder het risico daarvan aanvaard en moet hij het dragen Een aanwijzing in deze richting is, dat vele huurders voor dergelijke gevallen een ont bindende voorwaarde in het contract heb ben laten opnemen. Zij gaan vrij uit. De anderen bindt nog een motief: Zoolang de bijzondere maatregelen het betrekken van het gehuurde niet onmogelijk maken, kan rrien niet zeggen, dat de verhuurder niet geeft wat hij moest geven. Wel kan de huurder niet genieten van strand of bosc'n of plas zooals hij verwachtte, doch dit is een 'belemmering, waarvoor hij komt te staan en niet de verhuurder. Volgens de gezaghebbende leer betreffende de over macht, moet diegeen de schade dragen, in wiens sfeer "deze zich voordoet. Dat is in dit geval ongetwijefld de sfeer van den huurder". Standpunt der huurders. Een bekend makelaar in een drukke badplaats, die zich uiteraard minder aan prof. Scholten's overmachtsleer gelegen laat liggen, gaf eerder den wegblijvenden huurders gelijk. „Een huis zonder meer hadden de menschen al. Dat zij er voor de zomervacantie een tweede bij huurden, was uitsluitend om van de natuur te ge nieten. Zonder deze verliest hun huur overeenkomst allen grond". De meeste huurders zullen het wel in deze richting zoeken. In onze overeen komst. zullen zij zeggen, was het genot van bosch of duin of strand een stilzwij gende voorwaarde, tot uitdrukking komend in den huurprijs, die veel hooger is dan het huis op zichzelf rechtvaardigt. Een voorwaardelijke overeenkomst dus, die. vervalt als de voorwaarde, n.l. de moge lijkheid van natuurgenot, niet langer be slaat. En bij tientallen vertrekken zij thans of sturen hun verhuurder -bericht, dat zij wegblijven en vragen vaak ook het reeds gestorte handgeld terug. Dat de verhuurders hiermee niet bijster ingenomen zijn, ligt voor de hand. Een ex ploitant van een twintigtal zomerhuizen wees op de practische kanten van de zaak: „Hoe moeten wij onze hypotheekverplich tingen nakomen en belasting betalen, waarvan de gestegen onderhoudskosten be strijden, als iedereen maar wegblijft na dat we de huizen voor 't seizoen in orde gemaakt jiebben? Maar je kunt toch ook niet gaan procedeeren met menschen, die al jarenlang klanten zijn en van wie we hopen, dat zij het in de toekomst zullen blijven? Na dezen tijd komt een andere, daar moeten wij rekening mee houden. Maar onze huurders ook! Het zou te wen schen zijn, dat er een regeling kwam, die allen bond en waarin met ieders belangen rekening gehouden werd of waarbij de overheid tegemoet kwam in de schade". Vele pensionhouders hebben met over eenkomstige moeilijkheden te kampen. Zij missen bovendien gewoonlijk het hand geld en het schriftelijk contract. ïntusschen is, naar wij vernemen, een huurder van een zomerhuisje reeds be zig een actie tot ontbinding van de over eenkomst en teruggave van het handgeld in te stellen, ten einde een principieele uitspraak te verkrijgen. Ook van ver huurderskant zal waarschijnlijk wel hier of daar een beroep op den rechter ge daan worden. Helaas zal de zomer lang voorbij zijn aleer men een beslissing in hoogste instantie kan hebben. Er zal dan ook weinig anders op zitten dan dat men over en weer wat geeft en neemt en met wat water dn den wijn een drank naar bfcider smaak mengt. Inbraken opgehelderd. Op den vroegen morgen van den 21sten April, werd door een aantal mannen een zeer brutale inbraak gepleegd in de Witte Hee renstraat, waarbij zij uit het perceel van de Eerste Haarlemsche Coöperatieve In- en Verkoopcentrale in Tabaksproducten een brandkast, met een inhoud van 1.290, 12.250 sigaren en 15.000 sigaretten meenamen in een auto. De Haarlemsche polirie stelde onmid dellijk een uitgebreid onderzoek in, waarbij zij meteen ontdekten dat de goederen met de auto /naar elders waren vervoerd. De recherche dacht enkele weken geleden een spoor gevajiden te hebben, hetwelk echter bleek dood te loopen. Dank zij de mededee- ling van de Amsterdamsche recherche kwam men echter op een nieuw spoor, waardoor de hand gelegd kon worden op een „zwaren jongen" uit Amsterdam, die na zijn over brenging naar Haarlem/ een volledige beken tenis aflegde. De inbraak werd door vier Amsterdammers, „zware jongens", gepleegd. Behalve de in Haarlem gehuisveste man, zijn twee ande ren reeds voor andere misdrijven in verze kerde bewaring gesteld. Van het^gestolene wist men alleen de brandkast op te sporen, die de daders in het water van de Pieter Lastmankade te Am sterdam hadden doen verdwijnen en die op aanwijzing van een der inbrekers werd -ge vonden. De Haarlemsche recherche is er in geslaagd de daders van een tweetal inbraken in een confectiefabriek aan het Spaarne te achter halen. Deze inbraken werden in de maanden April en Mei van dit jaar gepleegd, waarbij een groote partij, confectiegoederen, als jur ken, blousen, overhemden, slopen, enz. wer den gestolen, benevens eenige coupons stof. De daders van deze inbrakgn bleken twee jonge Haarlemmers te Zijn, een 24-jarïge schilder en een 18-jarige zuivelarbeider. De beide jongemannen waren goede bekenden van de Haarlemsche politie, die hen reeds in het Huis van Bewaring had laten insluiten voor eenige andere inbraken en pas later ontdekte dat zij ook deze inbraken op hun geweten hadden. Zij legden een volledige bekentenis af. De gestolen goederen van de eerste inbraak hadden zij verkocht aan een 36-jarigen bloe- menkoopman uit Haarlem, die eveneens werd aangehouden, terwijl de coupons zelf, die bij de tweede inbraak werden meegenomen, aan een 28-jarigen los-werkman uit Haarlem wer den verkocht. De goederen waren het eigendom van een Duitsche onderneming, waarom de daders ter beschikking van de Duitsche politie zijn gesteld. Tweede dirigent der H. O. V. Voordracht ingediend bij het departement Naar wij vernemen, hééft het bestuur der Haarlemsche Orkest Vereeniging thans bij het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten een voordracht ingediend voor de benoeming van een tweeden dirigent. Deze voordracht bevat een zevental namen van bekende jonge kunstenaars, die voor deze functie in aanmerking komen. Men moet dus than3 de beslissing van het departement af wachten, dat een keuze uit deze zeven candi- daten zal doen. Onder deze omstandigheden is het uiter aard voorbarig namen te noemen. Wel kan worden medegedeeld, dat op het H.O.V.- zomerconcert van 25 Juni Piet van Egmond uit Amsterdam zal dirigeeren. De belangstelling voor deze zomerconcer- ten is groot. Ook het op Maandag 29 Juni te geven Beneficeconcert ten bate van de nage laten betrekkingen van wijlen den heer Georg Schmidt, die zeven en veertig jaren eerste fluitist van de H.O.V. is geweest, blijkt veler sympathie te hebben. Burgerlijke Stand HAARLEM Bevallen: 10 Juni: A. H. de BellSëhar- wachter, d. 12 Juni: E. J. Zevenhoven van der Meer, z. L. M. Karpesvan Velsen, z. C. M. KroonKoedooder, z. J. H. Derk- senJanssen, d. 13» Juni: M. de Leth Snoeks, d. STENO, clubles 3.60 p. m. TYPEN. aanv. 17 of 19 Juni, EN MORGEN DE Standplaats: Engelmundusweg IJmuiden-Oost. Sluiting Dinsdagavond half 11. H. F. KOEK Zn. MEINDERT DE CR00T ARTS Afwezig van 17 Juni af tot nader aankondiging. Praktijk wordt waargenomen door Dr. A. de Groot. Tel. 8310; en (Dr. D. Mansholt, Tel. 8320. Apotheek open van 25 uur. I Opleiding Assoc. diploma's. Clubles ƒ4.60 per maand Prosp. gratis - Oude Gracht 71 Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrekkin gen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke cn.m. meer 4 cent. Alie ahdere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent slke m.m. meer 6 cent. Personeel gevraagd 3J0EJSJE gievr. lat 3 uur kJeim gezin. gr. w. b. h. vacantie, ge garandeerd hoog loon. Da Cosrta- laan 43, Driehuis. Te koop gevraagd Te koop geva-.r PIAXO-AC- CORDKOX m. 12 batten. Hoo- ge prijs. Br. no. T 178 bur. v. d. blad. SPRIXGMATRAS 2 pers. te koop gevr. Cypressenstr. 21. IJim.-Oost. Te koop aangeboden TE KOOP AAXGEB. Philips radiotoestel, transportfiets, merk Simplex m. prima ba.ndieii, 6 jon ge konijnen en VI. reus. voedsters WiUebrordstr, 97, TJm.-O. Te koop: DAMI-ISRT.IWTEL met prima banden. Hofdijk/laan 17, Driehuis. Te koop: geheel nieuw \7<OER,KLEET). 6 els, effen rood pluche. Wiileinisbeekweg 5, IJm u id en-Oost. TE KOOP: l paar me-isjessoh bruin led. m. 36. Te zien na 7 uur Zeeweg 143, IJmuldien-Oowt. Diversen Gem. ZJT-SLAAPJvAMER ge vraagd. 2 pens. m. kookgel. Br. no. T 198 buil*, v. d, blad. Te buur aangeb. gein. ZIT- en SLAAPK. met gebruik van keu ken. Br. bur. v. <1. blad n,o. T 1 TWEE KAMERS m. gebr. keuken te huur gevr. Cypncssen- straat 21. IJimu klein-Oost. OFF. PUBLIC. VAN DE ONDERBEDRIJFS ORGANISATIE VOOR ZUIVEL. VERPLICHTING VOOR FABRIKANTEN VAN ZUIVELPRODUCTEN EN VOOR STANDAARDI SATIE BEDRIJVEN OM OP ZONDAG MELK TE BE- OF VERWERKEN. 13 Juni Het bestuur der onderbedrijfsorganlsatje voor zuivel maakt bekend, dat het ingevolge de „zui vel verordening 1942 verplichte be- of verwerking van melk op Zondag" aan de fabrikanten van zuivelproducten en aan ondernemers van stan- daardlsatiebelrijven de verplichitng kan opleggen om gedurende een bepaald tijdvak ook des Zon dags melk van hun melkleveranciers te ontvan gen en deze te be- of verwerken. Aan de melkveehouders wordt dc verplichting opgelegd, om ook des Zondags de door hen in hun bedrijf gewonnen melk op de gewone wijze af te leveren aan de bedrijven, waaraan zij ple- STRANDSANDALEN, HUISPANTOFFELS, COSY PANTOFFELS KLOMPSOKKEN, ZADELDEKJES 0.59. KALVERSTRAAT 14 - IJM.- 30EKH. TALEN voor alle afdeelingen. Vergoeding* van reisgeld. Wasscherjj HOEK EN VAARTr Bloemendaalschestr.weg 17, Santpoort-stat. Part. Secr. duur 7 mnd. Alg. Secr. duur 12 mnd.. 15 d. mnd. Dagelijks inschrijving. Schouwburgstraat no. 47 vil. Wilhelminastr. - Haarlem Hoofdzetel den Haag. Antieke Munten HORLOGES, enz. koopen wij nog steeds. W. Dames Kruisstraat 19, Tel. 16910. Haarlem. Plannen v. uitbreiding voor de gemeente Velsen Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 15 Juni a.s. af gedurende vier weken, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter gemeente-secretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd: 1. Een ontwerp van een plan tot herziening van een gedeelte van het uitbreidingsplan in onderdeelen, plan E. Santpoort noordelijk deel. en van een gedeelte van het bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland van 30 Juli 1924, no. 122, goedgekeurde uitbreidingsplan, omvattende een gebied tusscher. den Kerkweg en den Hagelingerweg, ten zuiden van den Kruidbergerweg, te Santpoort, met de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften 2. een ontwerp van een plan van uitbreiding, gemerkt C I, Vel- sen, ten zuiden van het Noordzeekanaal, voor het gedeelte der gemeente gelegen ten oosten vaiv den Parkweg en de Meervlietstraat en ten zuiden van het Noordzeekanaal, aan wijzende de bestemming van den daarin begrepen grond in onderdeelen, met de daarbij behoorende bebouwingsvoor schriften. Gedurende den bovenbedoelden termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij den Burgemeester bezwaren indienen. Velsen, 12 Juni 1942. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, GROENEVELDT, l.B. SCHEERMESJES altijd voorraad! VOOR GRASMACHINES Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding te laten inschrijven als lid van de per 1 Juli a.s. beteekent: dat allen lid zijn tot 31 Dec. 1942, indien U direct het geringe bedrag van S 0.75 betaalt (halve jaarcontributie). U kunt zich laten inschrijven bij den afdeelingssecretaris A. J. v. d. WEYDEN. Alex. Bellstr. 51. IJmuiden. Gironummer 418060. Nu is het tijd voor 'n Wij zijn ruim gesorteerd in y n v. mode Imagozi «pecioalhois dameskleediog De beste wenschen worden U aan- geboden door en zijn accordeonisten Hofdijklaan 17 Driehuis Telefoon 4584 „En kom je nu óók een middag bij mij?** ,,'k Zou het graag willen, maar ik ber» bang, dat ik er heusch geen tijd voor zal hebben...! Alles neemt ook evenveel tijd in beslag, als je geen goede reinigings middelen meer hebt!" „Wat... Gebruik jij dan geen Echfax? Maar kind! Dat jij nu nog niet weet, dat je met Echfax vlug afwascht, houten vloèren ev, tegels af neemt, er de huishoudwasch In doet!* Opgericht 1833 - Tel. 10250 Complete Me u bil ee ring Barteljorisstr. 39-41 en 34 Zijlstraat 19 Haarlem Erdal voortaan alléén bij inlevering van een ledige Erdaldoos. Schoenen gaan tenger mee...door ERDAL No. 20 normale.doos 16 cent. Daar blijkt, dat ie dien aanzien misverstand bestaat, vestigt de directeur van het njksbüreau voor oude materialen en afvalstoffen er de aan dacht op. dat bedrijven.* die niet over een voor raad afvalrubber beschikken, daarvan geen mede- deeling aan zijn bureau behoeven te doen. officif.f.le med ede ei.ing en verkoop van stroovlas. De Landbouw-Crlsis-Organisatic voor Noord- Holland deelt hierdoor aan belanghebbenden mede. dat de verkoop en aflevering van alle stroovlas. dus ook van oogst 1942. verboden ls op grond van het „Vlasbesluit 1941" en het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Vlsscherij van 3 Juli 1941 No. 18523 Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd, afd. A. Z. Het ligt echter in het voornemen voor den verkoop van stroovlas oogst 1942 de volgende regeling te treffen. Aan Vlassers en aan z.g. repelbedrijven zullen door de ondervakgroep „Vlasbewerkende In dustrie" aankoopvergunningen - worden uitge reikt voor een vastgesteld percentage van hun verwerkingscapaciteit. De telers zullen op vertoon van deze aankoop- vergunningen hun stroovlas te velde mogen ver- koopen, echter slechts tot de hoeveelheid, die op de aankoopvergunning is vermeld. Deze ver koop mag echter alléén geschieden in het tijd vak van 22 Juni tot en met 31 Juli 1942. Voor alle verkoopen van stroovlas oogst- 1942, die vóór 22 Juni hebben plaats gehad, zal den kooper géén vergunning tot ontvangst worden verstrekt. Bij verkoop van hun stroovlas in bovengenoemde periode zullen de telers er zich dus terdege van moeten overtuigen of de kooper in het bezit is van de noodige aankoopvergunningen, aangezien zij bij verkoop aan niet bezitters van aankoop vergunningen strafbaar zijn. Onmiddellijk na verkoop, doch in ieder geval binnen 5 dagen na verkoop zyn de telers ver plicht een verkoopbriefje in te dienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie, waaronder zij res sorteeren. Deze verkoopbriefjes zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de Landbouw-Crisis-Organisatie. Het niet tijdig inzenden van een verkoopbriefje kan tengevolge hebben, dat de kooper geen ver gunning krijgt tot het ontvangen van het vlas De verkoop te velde heeft niet plaats tegen taxatieprijs doch jïe kooper zal er rekening mede dienen te houden, dat hij niet meer betaalt, dan op basis van den gemiddelden prijs van 12 cent voor gerepeld vlas. Het vals, dat na 31-Juli ver kocht wordt door telers, zal uitsluitend tegen taxatieprijs moéten worden verkocht op aan koopvergunningen. dié na die ntijd uitgereikt zul len worden. Op de voor de periode van 22 Juni tot en met 31 Juli uitgereikte aankoopvergun ningen kan ook na dien datum nog vlas aan gekocht worden, doch uitsluitend tegen taxatie prijs. beschikkingstelling in eigendom van hun vlas gevorderd worden. De aflevering zal eerst dan door de- telers mo gen plaats hebben, als zij in het bezit zijn via een machtiging tot afname, welke zij van hua .koopers ontvangen moeten. Deze machtiging to! afname dient tegelijkertijd als vervoerbewtjs zoodat voor oogst 1942 alle vlas, zoowel ongerfr peld als gerepeld of geroot door een vervoert*- wijs gedékt zal zijn. Het vervoer van het lari naar de bedrijfsgebouwen van den teler is vrü, behalve m gevallen, dat het vlas elders is ge teeld en per spoor of schip moet worden ver voerd. In dat geval moet het vervoer gedetf zijn door een machtiging tot afname. Voor de goede orde maken wij belanghebben den er nog op attent, dat op 22 Juni 1942 allf aankoopvergunningen, welke vóór dien datum zijn gedateerd, vervallen zijn. Op 22 Juni ul dus uitsluitend verkocht mogen worden op aan koopvergunningen. welke gedateerd zijn op nè 22 Juni 1942. Ingeschreven als Persbericht No. tt lA'Ii ISSLACHTINGEN VARKENS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holland maakt het volgende bekend: In afwijking van het bepaalde, dat men ln vo rige jaren moest hebben geslacht om voor «n huisslachtingsvergunning in aanmerking te Ko men. is bepaald, dat Iedere aangeslotene bij de Landbouw-Crisis-Organisatie door middel vaneen afgesloten mestcontract voor een hulsslachtinf i aanmerking komt. Alle nog aan te vragen mestcontracten zullen derhalve met de daaraan verbonden vergunninl voor eeri huisslachting kunnen worden toefe wezen. De aanvragen dienen tc geschieden via de daaf voor ingeschakelde vaskenshandelaren. Ingeschreven als Persbericht No.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4