HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK GÉBÉ STADSNIEUWS DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 35 „Ga gerust uw gang, veldwachter", zei hij met een nauw merkbaar glimlachje. „Ilc [can het voorloopig alleen wel af". Treslong en Piet gingen in de andere kamer van het huis, die a;üi de tegenover gestelde zijde van. de vestibule lag en bij zijn binnentreden zag de politieman onmid dellijk, met een misnoegden blik, dat er uit de grootendeels uitgevvischte sporen niet veel positief resultaat te behalen viel. Daar na gingen ze door de hal naai' de keuken en kwamen in het zijkamertje. Homan wees den veldwachter op een venster. „Daardoor moet de onbekende zijn bin nengekomen, voordat ik hierkwam", zei hij. Hij heeft een ruit ingedrukt en daarna de spanjolet losgemaakt. Bij zijn eerste be zoek heeft hij een bloempot van de venster bank gestooten en de scherven eenvoudig onder het bed geveegd". En is hij op deze manier steeds binnen gekomen vroeg Treslong. „Dat is zoo goed als zeker. De menschen die zeggen, dat ze eiken nacht licht in het huis hebben gezien, hebben zich niet vergist. Kijk, daar zijn nog een paar duidelijke voetsporen, die alleen van den inbreker af komstig kunnen zijn". Treslong richtte zijn blik naar den vloer en wreef nadenkend met z'n hand langs zijn kin. •„Ik zou wel graag willen weten zei hij zacht, „wat de kerel hier in huis gezocht heeft. Het komt mij voor, dat er in dit huis iets is, waarvan hij weet, dat het er zijn moet. Anders zou hij niet zoo dikwijls teruggekomen zijn". „Dat denk ik ook", antwoordde Piet knikkend. „Misschien geld, of andere dingen van Homan haalde de Schouders op. De veld wachter dacht er over na, wat hij eigenlijk met de sporen in het stof moest aanvangen en wreef besluiteloos met de hand over zijn wangen. „Nu ja. zei hu op gerekten toon, „ik zou de voetsporen na kunnen meten en er een afdruk van maken, maar of dat veel helpen zal?" Hij wendde zich eens klaps tot dqn jongen schilder; „Weet u wat?.... Ik heb een idee. We zullen de paar hotels op Vlieland een bezoek brengen en probeeren, of we kunnen vaststellen, 'waar de man zijn tenten heeft opgeslagen, hebt hem al eenmaal gezien en daarom zal het niet moeilijk zijn, hem weer te her kennen, als hij ons toevallig in den weg mocht loopen". „Ja, dat is een goed idee", bevestigde Homan. „Maar hij kan toch evengoed op Texel wonen, of verblijf houden „Als we op Vlieland geen succes heb ben", meende Treslong, „dan kunnen we het onderzoek op Texel voortzette^.". Piet knikte zwijgend. Hij dacht met leed wezen aan zijn plannen, welke hem naar Vlieland gebracht hadden en aan de heer lijke zonnige dagen, die hij hier had willen doorbrengen. De woorden .van den veld wachter maakten het hem maar al te dui delijk, dat deze plannen voorloopig tot zijn vrome illusies zouden behooren. Treslong haalde een duimstok uit zijn zak, knielde op den grond en legde het meetinstrument in alle richtingen op de voet sporen. Zorgvuldig nam hij de maat van de lengte en breedte en schreef de getallen in een boekje. Daarna boog hij zich tot vlak bij den grond en bestudeerde de stoflaag. Hij wenkte Homan, die nieuwsgierig naar zijn bewegingen keek, om naast hem te ko men. Homan deed het en keek naar den wijsvinger van Treslong, die op een der in drukken was gericht. Het was de afdruk van een hak. „Moet je goed opletten", zei de veldwach ter gewichtig, alsof hij een heel belangrijke ontdekking had gedaan. „Kan je lezen, wat daar m~het stof geschreven staat? Homan bekeek een oogenblik de kleine, nauwelijks zichtbare letters in de stoflaag: .Brown's Patent Rubber Heels!" zei hij. ,Wat beteekent dat?" „Dat is een Engelsch fabrieksmerk ver klaarde Homan glimlachend. Treslong stond op en de jongeman volgde zijn voorbeeld. „Dat is in elk geval een waardevolle ont dekking", meende de politieman. „We we ten dus reeds, dat we met een E,ngelschman te doen hebben." ,|Neem me niet kwalijk'lachte de ander, „vindt u die conclusie niet een beetje voor barig? Kan het niet evengoed een Hollander zijn, die Engelsche hakken onder zijn schoe nen heeft, of een Franschman: een Ame rikaan of zoo iemand Het behoeft tóch niet beslist een Engelschman teyzijn, omdat hij Engelsche hakken draagt „En toch zeg ik je, dat mijn vermoeden juist is", zei de ander op overtuigenden toon. „In elk geval zullen we het daar voorloopig bij houden. En laten we nu weer naar dok ter Roobol gaan, om te hooren, wat hij ont dekt heeft". De geneesheer vertoonde bij hun binnen treden een merkbare verlegenheid en ver warring. Toen hij Treslong's vragenden blik zag. liet hij zich zuchtend in een stoel vallen. „Ik ben hier aan het einde van mijn kun nen", mompelde hij ontevreden over zich zelf. „In dit huls hangt een vreeselijk ge heim en er gebeuren dingen, die ik niet In staat ben, te verklaren". De veldwachter wierp een verbaasden blik op den dokter en keek toen Piet Ho man vragend aan. (Wordt vervolgd). leg eerst een goede bodem. Begin Uw maaltijd met efcn krachtige soep. GÉBÉ huislrbüdsoep. Men kan moeilijk een fijner of genriger soep verlangen. OfiBf; Hu ishoutisoep is evenals alle andere UÊBÊ surrogaten, uit vol waardige grond stof ten bereid. Kies GÊBÉ surrogaten. U dient er Uw gezondheid mee, wapt steil IJ te maap: tevrêe. -mmm VERKOOPKANTOOR: HANDELSONDER NEMING J. v. d. BERGE, POSTBUS 498, ROTTERDAM. AALSMEER WEDSTRIJDEN VAN DE ZEILVEREEN, NIEUWE MEER. De zeil- en roeivereeniging Nieuwe Meei hield Zondag op de Wésteinder plassen den eersten wedstrijd in dit seizoen. Niet minder dan in zeven klassen werd gezeild. In den wind werd gestart naar Leimuiden. De ka- juitjachten A bleven mooi bij elkaar, even als de twaalfvoetsjollan. Dezelaatsten ga ven een prachtïgen start te zien, onder vonden eenige hinder van een regenbui, doch hadden een gunstigen wind. Kajuit jachten A: 1 Wald.ja (K. Huizinga), 2 Paula (Soepnel), 3 Groda (H. Wesseling). Kajuitjachten B: 1 Tureluur (H. Hu berts). .Kajuitjachten C: 1 Windekind (H. de Korte). 16 m2 klasse: 1 Sirocco (H„ Koppen). Open kiel- en midzwaardjachten: Meeuwtje (K. Bakker). Platbodems; 1 Jeage (mej. A. van der Wal). Twaalfvoetsjollen: 1 Cupido (Balder), 2 no. 10 (Jansma). 3 no. 11 (De Ruyter). De winnaars der verschillende klassen zeilden daarna een wedstrijd met tijdver betering. Winpaar Meeuwtje (K. Bakker), die den bestuur 1937-beker als wisselprijs voor 1942 in het bezit kreeg. Ned. Zeil- en Roeivereeniging. Al was het weer niet aanlokkelijk, toch startten alle klassen regelmatig. De Valken gaven weinig bijzonders. Weliswaar wis selden de leiders, want bij de eerste ronde lag Stiemer met een flinke lengte vooraan, terwijl deze op de derde plaats eindigde. De Draken vertoonden een interessant beeld. Na de eerste ronde had de Van Brakel een grooten voorsprong, welke echter tegen het einde steeds kleiner werd, daar Tijl Uilen spiegel en ook de Tjoba kampten voor de eerste plaats. In de regenboogklasse ging het nu niet direct zoo voorspoedig. Het kwam hierbij vooral aan op de gunstige ligging in den wind. Niettemin bleei' het sparmen, want bij het ingaan der tweede ronde gingen achter elkander om de boei Duck, Stokpaardje en Hollandia. De uitslagen luiden: Valken: 1 Windveer (A, J. Homan), 2 Merlin (G. Schaap), 3 Stiemer (H. F. Wal ler). Draken: 1 Van Brakel (C. W. Jonker), 2 Tijl Uilenspiegel (J. R, Blikman), 3 Tjoba 5 (C. Groot). Regenbogen: 1 Duck (mej. P. Versluys), 2 Hollandia (C. van Staveren). AFSCHEID EN INTREDE. Ds. H. de Lange te Werkendam, die het beroep naar Aalsmeer aannam, is voorne mens Zondag 13 September a.s. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn intrede te doen. FINALE SCHOOLVOETBAL. In de afdeeling G. L. O. van het school- voetbaltournooi is er nog geen beslissing gevallen. De twee finalistep speelden te gen elkaar gelijk. Het was een spannen de wedstrijd, waarin voor de rust de Herv. Sch. no. 2, Amstelveen het meest in den aanval was, maar door het goede verdedi gen van Chr. School Thamen a. d. Am- stel, Uithoorn kon Amstelveen uit dit over wicht slechts één doelpunt maken. Na de rust was Uithoorn verre in de meerderheid en Amstelveen moest zich be perken tot enkele uitvallen. De backs van de Hervormde school verdedigden zich taai en alle aanvallen liepen op niets uit. Enkele seconden voor het«eïnde probeerde één van de backs van Amstelveen de bal met de handen weg te werken. Uit de elf- meterschop, dieN hierop volgde doelpuntte Uithoorn den gelijkmaker. Het was voor de Hervormde School Amstelveen jam mer, maar Thamen a. d. Amstel had het, gezien het spel na de rust wel verdiend. Deze Wedstrijd werd bijgewoond door den burgemeester van Uthoorn en het hoofd van politie van deze plaats. In afdeeling U. L. O. is de beslissing we! gevallen. De Openb. U. L. O. Aalsmeer 1 won op overtuigende wijze van de Middelb Handelsavondschool Aalsmeer met 40 Reeds van den aanvang af was de U. L. O sterker en dat er niet meer doelpunten gemaakt' zijn komt door het kranige ver dedigen van de Handelsacondschool. Het is nu reeds voor de vierde maal, dat de Openb. U. L. O. Aalsmeer den beker in haar bezit krijgt. HOOFDDORP JUBILEUMAVOND VAN E.T.O. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de voetbalclub E.T.O. werd in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een jubileumavond gegeven in tegenwoordigheid van den bur gemeerster, den heer H. Derks. Namens de feestcommissie heette de heer R. Hoffschlag allen welkom, waarna onder muziek van „The Marinucci's" de beside kampioenselftallen in tenue op het tooneel verschenen. Allereerst sprak de heer Hoff schlag het bestuur en de leden toe en bood een lange lijst van nieuwe donateurs aan. De aanvoerders der elftallen ontvingen kransen, lie scheidende secretaris, de heer J. Wijn, kreeg een-bloemenmand en de ver zorger van het terrein, de heer T. Dekker, eveneens. Eerste spreker was de burgemeester, die zeide dat E.T.O. een schitterend voetbal seizoen achter den rug heeft, waarin prach tige resultaten zijn oehaald. Om in op- waartsche lijn te blijven doorgaan zijn niet in de eerste plaats goede voetballers noo- dig, maar is een goede geest een eerste ver- eischte. Ten slotte bood de burgemeester aan den voorzitter, den heer Barendregt, namens het gemeentebestuur een bloemen mand aan, waarvoor deze dank zegde. Vervolgens spraken vertegenwoordigers van vereenigingen. De heer N. van Reeu- wijk feliciteerde namens de ijsclub, Dr. H. D. Nanninga namens de G. en A. V. Hoofd dorp en de zwemclub, J. v. d. Ven namens de „Hoofddorpsche Boys", J. F. Koopman namens het fanfarecorps „Excelsior", A. Smit namens de zangvereeniging „Zang en Vriendschap", M. Gerritsen namens lie too- neelvereeniging „Gezellig Samenzijn". De heer Barendregt dankte namens de vereeniging alle belangstellenden en hoopte dat voor de wedstrijden diezelfde belang stelling zou bestaan. E.T.O. zal ter gelegenheid van het twee ledig succes op haar terrein 'n nieuw kleed lokaal krijgen. Aan den heer J. Wijn, die vele jaren de vereeniging heeft gediend als secretaris, bood het bestuur een armstoel aan. Hierna volgde een vroolijk cabaretpro- gramma, dat verzorgd werd door Johnny Pirns als humorist-conferencier, Barendini, de buikspreker en mr. Lawse, goochelaar jongleur. BADHOEVEDORP KAMPIOENSFEEST VAN V. V. „LIJNDEN". Voor een uitverkochte zaal, waarin zich ook de burgemeester van Haarlemmer meer en echtgenoote bevonden, is in hel gebouw „Van Ouds de Waterwolf" het eerste elftal van de voetbalvereenigine „Lijnden" gehuldigd in verband met hef behalen van het afdeelingskampioenschap van den A. V. B. Tevens werd ook hel eerste elftal van de adspirantleden in de bloemetjes gezet, omdat ook zij kampioen van hun afdeeling geworden zijn. Voorzitter JongeVos wees er op, dat het ledertaantal zich momenteel in opgaan de lijn beweegt en ook het aantal dona teurs neemt nog steeds toe. In de afge- loopen twee maanden zijn er 200 nieuwe donateurs geworven. Verder zeide spr., dal de. prachtige verrichtingen van de elftal len niet alleen komen door het goede spel, maar vooral door de goede geest, welke in de vereeniging heerscht. Aan alle spelers overhandigde de voor zitter een herinneringsmedaille. Vervol gens bood de propagandacommissie voor zitter JongeVos de kampioensvlag aan. waarbij de hoop werd uitgesproken dat het volgende jaar weer zoo'n vlag over handigd zou kunnen worden. Hierna bracht het gezelschap Pander met een non-étop revue de zaal in een echte feeeststemmïng. Tot slot van den avond zongen alle aanwezigen uit volle borst de „Lijnden-marsch". Het geheel werd opgeluisterd door mu ziek van het gezelschap Gerardo. Vervoerverbod voor groente. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt mede. dat de Ne- derlandsche Groenten- en Fruitcentrale. be halve de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht en de gebieden be staande uit de gemeenten Blaricum, Laren. Hilversum, Bussum en Naarden. ook de gemeente Haarlem heeft aangewezen als ge bied, waarop het vervoerverbod voor groen ten van toepassing is. HET AAN HUIS BEZORGEN VAN GROENTEN EN FRUIT. Zooals bekend, mag voor speciale bezorging van bestelde groenten en besteld fruit door kleinhandelaren 1 cent per k g. in rekening worden gebracht boven den werkelijken ver koopprijs in den winkel. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de venter en de groentenhandelaar, die met zijn wagen bij zijn klanten voorrijdt, dezen cent niet in rekening mogen brengen, aangezien bij den straathandel, die zij uitoefenen, van bestelling of speciale bezorging geen sprake ls. LEVERANTIES EN DIENSTEN VAN DUITSCH- LAND NAAR NEDERLAND. Zooals bekend, ls sinds 1 Mei 1942 in Duitsch- land een verordening van kracht, waarin is be paald. dat voor leveranties en diensten, die uit hêt Duitsche rijksgebied naar het bezette Neder- landsche gebied worden verricht, ten hoogste slechts die prijzen en»tarieven mogen worden berekend, welke in het Duitsche rijksgebied zijn toegestaan. Vool loopende contracten geldt dit met ingang van 1 Juni 1942. Wanneer er bij Nederlandschev handelaars en Importeurs twijfel rijst over de door den Duit- schen exporteur berekende prijzen, c.q. of deze prijzen boven het binnenlandsche Duitsche peil uitgaan, kunnen deze handelaars en importeurs zich om uitsluitsel wenden tot den dienst van den gemachtigde voor de prijzen,# Bezuidenhoutsche- weg 64. Den Haag. Pianolcerlingen van Lies Alphenaar. In het zaaltje van De Leeuwerik klonken Zaterdagavond tal van veelbelovende muzi kale beloften, en vele belangstellenden wa ren er de getuigen van hoe keurig de piano- leeraresse Lies Alphenaar haar discipelen voor dezen „grooten avond" voorbereid had. En niet slechts voor deze uitvoering bleken de executanten afgericht en gedrild: aan alles was te merken, dat hier het resultaat geboden werd van een degelijke piano- methodiek, van een voortreffelijken grond slag, waarop met succes kan worden voort gebouwd. Zulks was evengoed te constateeren m een primitief „Eerste pianostukje en in een reeds bewuster „De Olifant in een stukje van Lesly Fly, als in moeilijker werk: Ecossaisen van Beethoven, een deel uit het D dur-concert van Haydn. Jagerkoor van Le Couppey, Ballet uit de Petite Suite van Debussy, of de Beethoven-variaties van Saint-Saëns voor twee piano's om maar eens wat te noemen; want er was meer dat als voorbeeld kon gesteld worden. Onge lukjes kunnen altijd gebeuren en die bleven ook niet uit; maar slordigheden van aan slag, van pedaalgebruik, van rhythme. kwamen haast niet voor. Verder trad de zin voor samenspel, voor een frisschen mu- zlekgeest, duidelijk aan het licht en de lee- raresse wist daarbij inspireerend mee te werken of leiding te geven. Zoo was b.v. het variatiewerk van Saint-Saëns een op merkelijke prestatie. Maar het Rondo van Chr. Bach boeide niet minder en evenzoo Norwegisch van Grieg.Maar laat ik niet verder citeeren. Het zal mij niet ver wonderen. wanneer uit dit stel leerlingen een paar talenten tot vollen wgsdom komen. De overvloedige bloemenhulde aan de lee- raresse was dan ook alleszins verdiend. JOS. DE KLERK. De Öedelstudent. De Haarlemsche operette-vereeniging „Johann Strauss" ondernam een niet geringe taak met het in studie nemen van De Be- delstudent, de operette waarmee Millöcker naam en fortuin gemaakt heeft. Niet alleen stelt dit werk aan dilettanten vocaal tame lijk hooge eischen, doch ook het libretto (van Zeil en Genée) is een goed ontwikkeld speelstuk met karakteristieke figuren, dat ervaren vertolkers vergt. Maar de leiders van het gezelschap, de dirigent Jac. Zwaan, de regisseur Ely Huy- boom en Leny van Tricht, die de balletten instrueerde, hebben blijkbaar al hun ener gie gespendeerd, om Ide onderneming te doen slagen. De opvoering van Zondagavond (Maandag gaat ook nog een tweede) had tal van momenten, die op voortreffelijk dilettantenpeil stonden. Moch het mogelijk zijn. dit gezelschap bij elkaar te houden, dan is er van „Johann Strauss" in de toekomst heel wat te verwachten. Wij willen hopen dat dit gebeurt en dat wij de spelkwalitei- ten, vooral de karakteruitbeelding, die in het operettegenre altijd dik mag aangezet worden, gaandeweg zullen zien groeien en ook, dat de vocale prestaties meer en meer den lichten toets zullen krijgen, die tot het karakter van de operette behoort. De opvoering werd hoofdzakelijk gedra gen door Ely Huyboom, die van den snoe- verigen majoor Ollendorf een markant type maakte en met zijn spel voortdurend het tooneel vulde; het was werkelijk een vlotte en temperamentvolle creatie. Ook de ver tolking van gravin Laura, door Truus Mo- rien Blom was alleszins te prijzen; haar zang was zelfs opmerkelijk goed. Leny van Tricht had zich als de oude gravin wel wat jong gegrimeeid. doch acteerde en zong overigens zeer verdienstelijk. De gravin Bronislava van Ali v. Graas Zwart had als typeering en uitbeelding opmerkelijke kwa liteiten. De titelrol werd'vervuld door Henk Koene, en dat was vocaal zeer goed: aan spel en parlardo valt echter nog te werken. Piet Mudde was niet onaardig in zijn rol van Bogumil en ook Corrie Zauft voort mocht er wezen als Eva. maar toch had er nog iets meer karakteristieks van kunnen gemaakt worden. Joop Reinders toonde goede kwali teiten als Jan Janicke, ook vocaal en Jan Hoeben Sr. begldde voortreffelijk-caricatu- raai zooals het hoort den gevangenbe waarder uit. Het militaire kwartet (Joop Dubbe, Jan v. d. Ree, Wim Christiaans en Tinï ten Brink) deed goede dingen, vooral ih het eerste tafereel. Het koor was goed af gericht en zong doorgaans beschaafd: al leen in het laatste bedrijf was het zingen wat wild. Maar alle respect voor de actie van koor en figuratie; op dit punt heeft re gisseur Huyboom heel wat bereikt, wat mede het succes van de opvoering bepaalde. Sommige enser»ble-effecten ik denk vooral aan de jaarmarkt waren zeer kleurig en pittoresk. Ook de medewerking van Leny van Tricht'^ balletgroep gaf aan een paar tafereelen een mooi effect. Aan décor en costumeering was de uiterste zorg besteed. Jac. Zwaan wist al te groote schom melingen te voorkomen en kon daarbij re kenen op de handigheid van de H.O.V., die nagenoeg voltallig aan de uitvoering mee werkte. Ondertussehen was zijn taak geen sinecure. Maar het totale succes, voor zoo verre het 't muzikale gedeelte betrof, mocht hoofdzakelijk op hem overgedragen worden. Wij wenschen de heeren Zwaan en Huv- boom de noodige energie om het peil van hun operettevereeniging steeds hooger op te voeren. J®S. DE KLERK. EXCURSIE BIJENHOUDERS. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt heeft Za terdagmiddag een excursie naar Den Haan's Bijenpark te Driehuis gemaakt, welke als geslaagd mag worden beschouwd. Onge twijfeld is men door dezf practische les, die op den tot dusver gehouden cursus aan sluit, vele wetenswaardigheden rijker ge worden. (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Zomerverblijf en huurcontract Indien de huurders door omstandigheden niet komen, wie draagt dan de schade? Een principicele uitspraak op komst. Wij lezen in De Telegraaf: Het komt voor m oorlogstijd, dat bijzondere omstandigheden een bad plaats of een ander vacantie-oord haar speciale aantrekkelijkheden ontnemen (strand afgesloten, bosschen verboden, enz.). In welke mate heeft dit invloed op bestaande huurcontracten van zo merhuisjes? Strikt genomen heeft de verhuurder der huurder slechts het rustig genot van he gehuurde te geven. Dit wórdt door bijzon aere maatregelen gewoonlijk niet ver stoord. Hiertegenover staat echter, dat d' verhuurder juist met het oog op de bij zondere plaatselijke aantrekkelijkheden eer» veel hoogeren prijs heeft kunnen be dingen dan de woning op zichzelf lyaarci was. Hoewel ongenoemd, spelen deze aan trekkelijkheden dus wel degelijk haar ra! in het contract. Kan de verhuurder nu tc goeder trouw eischen, dat de huurder den vollen prijs betaalt? Kan de huurder in tegendeel verwachten, dat hij van de huur ontslagen wordt nu hij geen enkele aan leiding meer heeft om het zomerhuisje te betrekken? Of zal er een of ander com promis gevonden "moeten worden? zoo schrijft de Telegraaf. Het standpunt van de vereeniging van huiseigenaren in Haarlenj en omliggende gemeenten, die een aantal dergelijke ver huurders onder haar leden telt, werd dooi haar juridisch adviseur mr. H. J. M, To- nino ongeveer als volgt weergegeven: „In de eerste plaats zal men moeten na gaan, of de bijzondere omstandigheden niet te voorzien waren ten tijde van het aangaan der huurovereenkomst. Is dit hei geval, dan heeft de huurder het risico daarvan aanvaard en moet hij het dragen Een aanwijzing in deze richting is, dat vele huurders voor dergelijke gevallen een ont bindende voorwaarde in net contract heb ben «laten opnemen. Zij gaan vrij uit. De anderen bindt nog een motief: Zoolang de bijzondere maatregelen het betrekken van het gehuurde niet onmogelijk maken, kan men niet zeggen, dat de verhuurder niet geeft Wat hij moest geven. Wel kan de huurder niet genieten van strand of bosch of plas zooals hij verwachtte, doch dit is een belemmering, waarvoor hij komt te staan en niet de verhuurder. Volgens de gezaghebbende leer betreffende dè over macht, moet diegeen de schade dragen, in wiens sfeer deze zich voordoet. Dat is in dit geval ongetwyefld de sfeer van den huurder". Standpunt der huurders. Een bekend makelaar in een drukke badplaats, die zich uiteraard minder aan prof. Scholten's overmaihtsleer gelegen Iaat liggen, gaf eerder den wegblijvende» huurders gelijk. „Een huis zonder meer hadden de menschen al. Dat zij er voor de zomervacantie een tweede bij huurden, was uitsluitend om van de natuur te ge nieten. Zonder deze verliest him huur overeenkomst allen grond". De meeste huurders zullen het wel in deze richting zoeken. In onze overeen komst, zullen zij zeggen, was het genot van bosch of duin of strand een stilzwij gende voorwaarde, tot uitdrukking komend in den huurprijs, die veel hooger is dan het huis op zichzelf rechtvaardigt. Een voorwaardelijke overeenkomst dus, die vervalt als de voorwaarde, n.l. de moge lijkheid van natuurgenot, niet langer'be staat. En bij tientallen vertrekken zij thans of sturen hun verhuurder bericht, dat zij wegblijven en vragen vaak ook het reeds gestorte handgeld terug. Dat de verhuurders hiermee niet bijster ingenomen zijn, ligt voor de hand. Een ex ploitant van een twintigtal zomerhuizen wees op- de practische kanten van de zaak: „Hoe moeten wij onze hypotheekverplich tingen nakomen en belasting .betalen, waarvan de gestegen onderhoudskosten be strijden, als iedereen maar wegblijft na dat we de huizen voor 't seizoen in orde gemaakt hebben? Maar je kunt toch ook niet gaan procedeeren met menschen, die al jarenlang klanten zijn en van wie we hopen, dat zij het in de toekomst zullen blijven? Na dezen tijd komt een andere, daar moeten wij rekening mee houden. Maar onze-huurders ook! Het zou te wen schen zijn, dat er een regeling kwam, die allen bond en waarin met ieders belangen rekening gehouden werd of waarbij de overheid tegemoet kwam in de schade". Vele pensionhouders hebben met over eenkomstige moeilijkheden te kampen. Zij misspn bovendien gewoonlijk het hand geld en het schriftelijk 'contract. Intusschen is. naar wij vernemen, een huurder van een zomerhuisje reeds be zig een actie tot ontbinding van de over eenkomst en teruggave van het handgeld in te stellen, ten einde een principieele uitspraak te verkrijgen. Ook van ver huurderskant zal waarschijnlijk wel hier of daar een beroep op den rechter ge daan worden. Helaas zal de zomer lang voorbij zijn aleer men een beslissing in hoogste instantie kan hebben. Er zal dan ook weinig anders op zitten dan dat men over en weer wat geeft en neemt en me: wat water in den wijn een drank naar beider smaak mengt. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. In den morgen van 21 April ls een bedrag aan geld en een groote partij sigaren en sigaretten gestolen uit het perceel van de Eerste Haarlem sche Coöperatieve In- en Verkoopscentrale in Tabaksproducten. Het is de Amsterdamsche recherche gelukt, de dieven, vier Amsterdam mers. te ontdekken en te arresteeren. Voorts werden ln April en Mei van dit Jaar inbraken gepleegd in een confectiefabriek te Haarlem aan het Spaarne, waarbij groote par tijen confectlegocdercn werden buit gemaakt. De Haarlemsche recherche !s cr in geslaagd, de be drijvers ook van deze diefstallen te achterhalen cn te arresteeren. Het zijn twee Haarlemmers, een 18- en een 24-jarige werkman. Daar de dief stallen gepleegd zijn ten nadeele van een Duit sche onderneming zijn de daders ter beschikking van de Duitsche politie gesteld. Burgerlijke Stand HAARLEM Bevallen: 10 Juni: A. H. de BellSchar- wachter, d. 12 Juni: E. J. Zevenhoven van der Meer, z. L. M. Karpesvan Velsen, z. C. M. KroonKoedooder, z. J. H. Derk- senJanssen, d. 13 Juni: M. de Leth Snoeks. d. Overleden: 11 Juni: H. VerbooljLas- schuit, 78 i„ Brouwersplein. 12 Juni: J M. Kuipers—de Klankrijker. 60 j„ Spaansche- vaartstraat. N. Eijskoot-Verhagen, 38 jaar, Gasthuissingel. OFFICIEELE MFDEDEEI.IXGEN. OFF. PUBLIC. VAN DE OXDERREDRIJFS- ORGANIS/ijjriE VOOR ZUIVEL. VERPLICHTING VOOR FABRIKANTEN VAN ZUIVELPRODUCTEN EN VOOR STANDAARDI- SATIEBEDRIJVEN OM OP ZONDAG MELK TE BE- OF VERWERKEN. 13 Juni. Het bestuur der ondcrbedrljfsorganlsatie voor zuivel maakt bekend, dat het Ingevolge de „zui vel verordening 1942 verplichte be- of verwerking van melk op Zondag" aan dc fabrikanten van zuivelproducten en aan ondernemers van stan- daardisatiebedrljven tic verplichting kan opleggen om gedurende een bepaald tijdvak ook des Zon dags melk van hun melkleveranclers te ontvan gen en deze te be- of verwerken. Aan dc melkveehouders wordt de verplichting opgelegd, om ook des Zondags de door hen ln hun bedrijf gewonnen melk op de gewone wijze af te leveren aan de bedrijven, waaraan zij ple gen te leveren, indien deze bedrijven Ingevolge het bepaalde ln de onderhavige verordening ook des Zondags werken. Daar blijkt, dat te dien aanzien misverstand bestaat, vestigt de directeur van het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen er de aan dacht op. dat bedrijven, die niet over een voor raad afvalrubber beschikken, daarvan geen mede- deeling aan zijn bureau behoeven te doen. VERKOOP VAN STROOVLAS. De Landbouw-Crlsls-Organlsatio voor Noord- Holland deelt hierdoor aan belanghebbenden mede, dat de verkoop en aflevering van alle stroovlas, dus ook van oogst 1942, verboden ls op grond van het „Vlasbesluit 1941" pn het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en VlsscherlJ van 3 Juli 1941 No. 18523 Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd, afd. A. Z. Het ligt echter In het voornemen voor den verkoop van stroovlas oogst 1942 de volgende regeling te treffen. Aan Vlassers en aan z.g. repelbedrljven zullen door de ondervakgroep „Vlasbewerkende In dustrie" aankoopvergunnirigen worden uitge reikt voor een vastgesteld percentage van hun verwerkingscapaciteit. De telers zullen op vertoon van deze aankoop* vergunningen hun stroovlas te velde mogen ver knopen, echter slechts tot de hoeveelheid, die op de aankoopvergunning ls vermeld. Deze ver koop mag echter alléén geschieden ln hét tijd vak van 22 Juni tot en met 31 Juli 1942. Voor alle verkoopen van stroovlas oogst 1942. die vóór 22 Juni hebben plaats gehad, zal den kooper géén vergunning tot ontvangst worden verstrekt. Bij verkoop van hun stroovlas ln bovengenoemde periode zullen de telers er zich dus terdege van moeten overtuigen of de kooper in het bezit ls van de noodige aankoopvergunnlngen, aangezien zij bij verkoop aan niet Bezitters van aankoop vergunningen strafbaar z(jn. Onmiddellijk na verkoop, doch ln leder geval binnen r> dagen na verkoop zUn de telers ver plicht een verkoopbrlelje in te dienen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie. waaronder zU res sorteeren,'Deze verkoopbriefjes zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de Landbouw-Crisis-Organisatie. Het niet Uidig inzenden van een verkoopbriefje kan tengevolge hebben, dat dc kooper geen ver gunning krijgt tot het ontvangen van het vlas. De verkoop te velde heeft niet plaats tegen taxatieprijs doch de kooper zal er rekening mede diehen te houden, dat hij niet meer betaalt, dan op basts van den gemiddelden prijs van 12 cent voor gerepeld vlas. Het vals, dat na 31 Juli ver kocht wordt door telers, zal uitsluitend tegen taxatieprijs moeten worden verkocht op aan koopvergunnirigen, die nè die 'ntUd uitgereikt zul len worden. Op de voor de periode van 22 Juni tot en met 31 Juli uitgereikte aankoopvergun ningen kan ook na dien datum nog vlas aan gekocht worden, doch uitsluitend tegen taxatie prijs. Indien telers ongenegen blijken te zltyi hun vlas tegen taxatieprijs te verkoopen, zal de ter beschikkingstelling ln eigendom van hun vlas gevorderd worden. De aflevering zal eerst dan door de telers mo gen plaats hebben, als zij In het bezit zijn van een machtiging tot afname, welke zij van hun koopers ontvangen moeten. Deze machtiging tot afname dient tegelijkertijd als vervoerbewljs zoodat voor oogst 1942 alle vlas, zoowel ongere- peld als gerepeld of geroot door een vervoerbe wljs gedekt zal zijn. Het vervoer van het land naar de bedrijfsgebouwen van den teler ls- vrij, behalve ln gevallen, dat het vlas elders ls ge teeld en per spoor of schip moet worden ver voerd. In dat geval moet het vervoer gedekt zijn door een machtiging tot afname. Voor de goede orde makep wij belanghebben den er nog op attent, dat op 22 Juni 1942 alle aankoopvergunningen, welke vóór dien datum zijn gedateerd, vervallen zijn. Op 22 Juni zal dus uitsluitend verkocht mogen worden op aan koopvergunningen, welke gedateerd zijn op of n& 22 Juni 1942. Ingeschreven als Persbericht No. 63. HUIS SLACHTINGEN VARKENS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord- Holland maakt het volgende bekend: In afwijking van het bepaalde, dat men ln vo rige Jaren moest hebben geslacht om voor een huisslachtlngsvergunnlng ln aanmerking te ko men. ls bepaald, dat iedere aangeslotene bU de Landbouw-Crisis-Organisatie door middel van een afgesloten mestcontract voor een hulsslachting in aanmerking komt. Alle nog aan te vragen mestcontracten zullen derhalve met de daaraan verbonden vergunning voor een huisslachtlng kurlhen worden toege wezen. De aanvragen dienen te geschieden vla de daar voor ingeschakelde varkenshandelaren. Ingeschreven als Persbericht No. 64. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit- Detallng per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. "hinimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig yan handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm. Personeel gevraagd Voor Huishouding - Gevr. in ld. gez.. 1 k„ wouw afwezig, nette HUISHOUDSTER Wet boven 3'5 jaar, Clvr. beg. Spo-e Br. 0080. - Gevr. nette WERKSTER v-oor Donderdagmiddag. Meeuwenstr, W, .Haarlem-N, - Net heldier DAGMEISJE gevr. van 8-€.30 of ochtend of mltddag wen. Or tonweer 12-0 - EENV. MEISJE gevr. rail' 8.30-12.30, D. D. Vr. Z. held. *e!tst. k. w. goede behBr. 9078 - Gevr. een NET MEISJE v. d. of <J. en n. ld. gez. goed loon. Sronsteeweg 106. I-I'stede. - Dame-alleen vt. net DAG MEISJE vaat 9-12, o,mgev. Ma fia Stiohttnig. Adres bur. v. d. bi - NET MEISJE gevr. voor d,€ hihsh. tog..20 Juni. Bloemend.weg HO, Bloemendaail. - FUNK MEISJE gevraagd övtysitcmis 1" jaar, met middag- kost. Lo-terijka-ntoor Kleine Hout •traat 61. Haarlem. HULJP IX DE HU1SH. gevr. In kl. gez. tegen kl. verg, en k. en inw. Br. 909 0 NET MEISJE gevr. voor hulp in de huteh. vaat S.30-5.30 uur. Iordensstraait 4 3. Heldere WERKSTER gevr. v. 3 och tiend. p. w. Nieuwe Gr. 7S. Arenitsen, Prol. v. Vloten1 weg Bid., vraagt nebte WERK STER. Voor Bedrijf NETTE LOOPJONGEN gevr. 15-16 j. W. J. Vogel, le I-Pooger- wo-erd,dwarsstraat 14. H.-N. Oroo't Accooivtamtskainitoor vir. voor spoedige Indienstitreding een all esziims bekwame TV PISTE. Volledige kennis va.n Xed<ei'l, en Duitsche taal verplacht. Kennis stenografie gewenschrt. In staat zoo noodtiig leiding te geven aan de typwerkaaam.heden. Uitv. sol licitaties met. ver melding van op leiding. vorig en werkkring,- toaitsn genoten saiaris, leeftijd, gods dienst eniz. 9082. Goemans Puddimgpoederfa- brlelc N.V., Raadhuisstraat 2. Haarlem-N. Wij kunvnen nog eenige NETTE MEISJES plaat sen op o>nzc verpakkiftngaafdeeling NETTE JON GEN gevraagd, liefst eenigszins miet het vak be kend. Rijwielhandel Plein 37 Gevr. een NETTE LEERLING WINKET,JFFFROTTW voor luxe brood- en bankstibükkerlj. Leef tijd 17 a IS j. Br. m. opg. v. leeftijd, evt. laatste betr. en ver langd loon 9097 GEVRAAGD: winkeljuf fr.. bediiendie en nwisle, geschikt voor opleiding kruideroiensbedr. \V. v. Amero-ngen. Bronstee weg 2 Hst. Eenige NAAISTERS gevr. ge_ vorderd voor d.ireet. Akkenmane. Zojndvoontschelaan 12.9. H'stede. Personeel aangeboden Voor Huishouding B, a. HUISHOUDSTER. 32 j. G.G. in klein moederloos gezin of bij dame of heer alleen. Brie ven 90S4. B. z. a. NET MEISJE voor dag cn nacht eenigszins bek. met koken liefst omtrek Haarlem. Br. 9100. Voor Bedrijf Nebbe WERKSTER vraagt werk v. kawtoipen, U'èfiet centrum. M. Seebo-oher, Jansstr. 25. Huizen gevraagd Gevraagd: BENEDEN of BO VENHUIS, 2 groobe, 1 kleine ka mer on keuken. Ook genegen sa men te wonen. Br. 69 6 0. Kamers gevraagd #0.ng$m. ZIT(EX) SLAAPKA MER met keuken te huur gevr. door wed. event. ruM-en begen gr. 'zit- en glwapk, met keuken aan drukken verkeersweg of samen wonen. Br. 9054 Jong meisje (studente) zoekt kleine c-cnv. Z-IT-SL.K. op 't Zui- f'ën, vooral in rustig beech, mi lieu, met gel. -tot stoken en thee zetten. v. w. fletsb. geen beroeps, pension. Br. 9Q'53. Onderwijzeres zoekt gestoff. ZIT- SLAAPKAMER op het Zuii- d-en, oimitrek Mlddenlaain. Br. 6967 Jong echtp. m. baby v.tJi 1/2 j. vr. gem. ZIT-SLAAPK. - met gébr, v. keuken, Br. 6 966 Dame m. 1. vr. I J-ull of 1 Aug. zonnige ong. 7JT-SL.KAMER m. vofll, pension a f 55 p. m. bij centrum. Br. 69 65 Jong echtpaar vraagt voor di- reot 2 KAMERS plus keuken. Br. 6963. - Gevr'. dtoor jonge!die gaan trouwen gem. ZIT- en SLA APK. of zit-slaapkamer, liefst met vrije keuken. Br. 6964. Gevr. voor direct 1 ZIT-SLP.K. cn 1 SLAAPKAMERTJE met gebr. v. keuken of kookgel. Br. 6962 Mooie gestoffeerde KAMERS gezocht, met bediening. Met of zonder middagmaal. Opgaaf prijs en -ligging 69 61 Kamers aangeboden Weg. verandering v. werkkir. gr. ZIT-SLAAPK, m. pension dis ponibel. Stolbergstraait S. telef. 19328. GOED TEHUIS met goede verzorging aangeb. aan oude Heer of dame. ook hulpibeh. cen trum. Br. 6970. Zonnige ZIT-SLAAPKAMER aan de st,r. voor 2 heeren ook m. kort en Inwoning, tefl. aanwezig. Schal kwlj kerstra at 57, H.-O. Ged. gem. ZIT-SLAAPK. agb. in Heemstede ln rust. besch. nvil. voor d. of h. v. g. h. Rr. 6972. Gest. gr. ZITKAMER cu kl. aangr. SI J'.KAM ER aangeb. m. voll. pens. g. stand, g. vera, in Heemstede, ebr. w. bad tel. Brie ven 6973 Genreub. SLAAPKAMER te huur, v-oor net meisje of joinge man. Koudenhomn -72 rd. Te huur 2 gestoff. of gem. KAMERS evt. m. gebr. van keu ken. Adres te vern. bur. v, d. bl. Te huur 2 ongein. KAMERS met balkon op 't Zuidien. Br. 9102 Kost- en Inwoning KOST EN INWONING nangeb. aan eenv. pers.. liefst gep. of m.b. leeft. Dr. Leydastraaf 111 Haarlem-N. KOST EN INWONING gevr. (toor een heer P.G. Ln kl. gezin, liefst centrum stad of omtrek Spaarne, Br. 6974 Huisraad gevraagd Gevr. door Jongelui dié gaan trouwen keurig AMEUBLEMENT vloerkleed en stofzuiger, slee model. Br. met prijs en omschr 9067. Spoed. Flinke .SALAMANDER KACHEL of derg type. Br. 9057 Ik zoek BAD MET GEYSER, keuken geyser, gas fornuis, 2 of 3 pdte gasstel, hl, gebr. geen beaw Br. nvet prijs. Spoed 9055 TE KOOP GEVR. vitrage gord. Liefst m. rand en velours overgord, en liöhit zeil of balatum alles Ln prima «t. Br. 6975.. Huisraad aangeboden TE KOOP: eiken ledikant en springbak, koper ver chr. vogel kooi en stand, geslepen glazen Gegalv. badkuip, 1/1 viool, com pleet en étui en foudr. en stand Diets veld 22. H.-N. Wegens «fat. huw. te k. 12 cou verts LEPELS. VORKEN, Sola Zilver. Gerritsen. Zeist. Adres bur. v. d, blad. TE KOOP elkenh. zilverkaste en tafeltjes nvet planten enz. Pa dangst raat 26. TI -N. TE KOOP: mooie kinderstoel en mooie eiken pendule. 14 d. gongslag (keus uit 2 stuks) Na 6.30 u. Rijksstraatweg 76. TE KOOP: nieuwe dikke 2 pers. stroomatras f S en 2 p. d. schoenen m, 38 39. Spionkop- straat 63. KARPETTEN. Nog in voor raad: zware wollen m. Smyrna karpetten ln diverse maten, op vergontndmg. Partij salon-, hal! en slaapk. kleedjes, mooie dessins. Tapijtenharudel H. Ineke. Schcr- me.rstraat 26 (goal. huis) b. d. Zljlweg. Haarlem. TE KOOP: 1 divan met kleed t p. d. schoenen tn. 37-38 a f 4. Teasel.schadiertraa.t 67. ANTIEK KABINET te koop Zijlweg 137. TEJvOOP: ijzeren led. en ma- bras, 1 per», ij-z. waschtafeltje f35 mooie pendmle en coupes f 35 Adres to vera. bur. v. d. blad. Muziekinstrumenten TE KOOP: Telcfunkon radio prima, spelend en handnaaima- ohlne m. Veritas. Indischestraat 120. H.-N. Te koop: prima JAZZTROM- PET. Rijksstraatweg S4. H.-N. To koop; PHILIPS RADIO, Pneangersbraat 2 2. H.-N. Te koop: z. g. a. n. ACCOR DEON. Te bevr. na 's av. 8 mur. Tetterod-estrna.t 10-c. Gevraagd: ACCORDEON, piainokilnvier, SO of 120 bassen mo et in prima staa/t zijn. Br. 6981 ACCORDEON te koop Hohner 12 bassen, plano-kin vier mét kof fer. Ti monstra a/t 122. Aana-eb. pr. Dutltsche d. eiken PIANO. Xeumeyer. kruifefsnaTlg Na zeven u. Adres te ve-ro. Kir. van dat bzlad. Rijwielen - Auto's TE KOOP: n,ool Foivgcra TT, rfjvr. prima band, en mooi D. rijw. b. h. Preangerstivat 31. H.-N. Na 5 uur. TE KOOP: z. g. a. n. Bungeus Heeren rij wiel met torp. naaf en goede Damesfiets. Na 6 uur. Adr. bur. v. d. blad. Gevraagd: een in goeden staat verkeer «wie TROMMEL- REMMEN, compleet. Jansen. Zandvoortsch-olaan 227. Zaud- voart. Na 19 uur. TE KOOP; oen bakfiets, dich te bale, boete banden en een schuif ladder, z. g. a. n. 36 breeds. Warmoesstraat -S. H.rl. Na 6 uur. Gevr. MEISJES1TETS. 8-12 j Br. 69 8 6 Te koop aangeb. II. FUSTS prima bam den. Te bevr. Zamd- voortschelaan 12i0, tiusschon 6*. 7. TE KOOP: z. g. a. n. H.eorcn- rijvviel compleet en eenage g. geb. b. banden. Tcseelfichad«straat 67. HEERENRIJWIEL te koop. IGoede h. v. Obirachotrtr.- 1. Te koop: JONGENS spORT- F1ETS, prijs f 50 Botermarkt 15. 'IV koop: H. FIETS, Generaal Toubortsinaat 67. Haarlem. Goon jpkoope.rs. Te koop: H. en D. RUWT EL net b. b. Spiegelstraat 23A. Na Diversen WIE WIL maat 38 jongens- ichoouen ruilen voor maat 417 Tevens een trapnaalmachino te koop, f 60. v. Vlijmen, Kl. Hout straat 115. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. een I"TOPED- Ll'C HTBANDJE. Br! 9003. Tor overname gevraagd KIN- DKRZITJIS voor damesfiets, voorop. Houtmankade 31, Hrl. WECKGLAZEN te koop gevr. Van Dorpstraat 30. Gevr. door part. flink kwan tum WECKFJUESSC1LEN. Br. no 1589 AVcnslng's Adv. Bur. Tem peliersstraat 32. MANTEL OF MANTELPAKJE 4 4-46 te k. gevr. Br. ju. pr. 6999. Gevr. in goeden staat vork. KON IJN EN HOK. Oosterdulnweg 241. Aerd. TAFELBILJART gevraagd, flinke maat. Van Weert, Ane- ;ang 4 6. AUTOPED op luchtb. te k. r. Korte Kleverlaan 66. Bl'daal Gevr. HARTU.XSCHORTEN blauwe verpl. japonnen m. 4 2 6995. Te koop gevr. AARDAPPEL- SC HILMACHINK. 2e handsch lerstelingsoord Karcol, Aerd en- hout. Te koop gevr. ENG. HOCKEY STICK. Br. met prijsopg. 6903. Diversen te koop I O.OOOtlcn ANDIJVIEPLAN- TKN. slaplanten, roode-, witte-, boeren- en sprultkoolplanten. „Do Morgenstond", Socndaplein 31, Hrl. X. Tel. 19903. TE KOOP goed!, doublé d. armb. horl .en 2 d. boeken „De vrouw als Dr. thuis" met krui- denbeh. Beukenstraat R, Hrl. N. Te koop flinke zwarte KO NIJNTJES a f 3.50 p. st. Juno- plantsoen 76. Te koop DAM ES BADPAK m. 44, z.g.n.n. Riebeecklaan 8. MARKIES, effen blauw. 355 x 160 als nieuw te koop. Recht- huisstraat 11. Hrl." N. TE KOOP I Lot haringcr voed ster on 1 Loth, met 7 Jongen. Rijksstraatweg 97A (lng. Wijn- bergli). Na 6 uur. Te koop goed onderh. KIN DERWAGEN. Weltevredenstr. 14. Hrl. X. TE KOOP grijs leeren dames schoenen, m .38. z.g.a.n.; kinder stoel en ping pong spel met blad. Na 7 u. Atjehstraat 97. TE KOOP gebruikte baby kleertjes, opv.b. kinderwagen m. vacht, pitr. wieg, mantel m. mutsje, 1. 1 j„ lp .zw. suède D. sch. m. 38. Gevraagd: m. schoenen m. 24 en 28. Na 7 uur. Klevcrlaan 125. Te~ koop KINDERSTOEL f 12.50. Üennenstraat 3. Te koop mud. zw. D. MANTEL prima o.k. m. 38, z.g.a.n. f 28 of rullen voor witte z. m. m. 40-42. Br. 9047. Zuiver wollen BADPAK z.g. a.n. te k f 7. Kleverlaan 84 bon. AANGEB. mod. kinderwagen, kind. ledikant, babykleertjes, wol len pakjes !4-lYz Jaar, Philip» radio, zw. rouw cosfuum m. 50, Rola luldapr. p. Krugerkade 9 r. Hrl. N. Te koop agb. 2 KONIJNEN an 4 mnd. To zien na 6 u. Nlc. Bec-tslaan 6, Aerdenhout.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7