Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken. Jan van Drimmelen haalt goud op! Concurrentiestrijd onder ivater. Premie van f8.000verdiend i- Jan van Drimmelen zoekt naar goud. Men heeft niet naar hem willen luisteren, maar toch doet hij zijn best. Hij werkt samen met een Britschen duiker. Elk zijn zij onder wa ter in een put van dertig voet aan den slag. Concurrentiestrijd laait op! Er is een premie •an achtduizend gulden uitgeloofd voor hem, die het eerste goud ophaalt. De wrakstukken lagen in die dagen tien voet onder het zand. Het werk was dus niet ge makkelijk. Boven dien wordt het koortsachtig verricht. Een pre mie van achtduizend gulden verdient men niet eiken dag! De duikers gaan naar beneden. Als ze kop tan kop staan en hard schreeuwen kunnen ze elkaar verstaan. „Ga je gang", roept Oome Jan. Van Drimmelen is in zijn put. Hi? zoekt jachtig, maaar vindt niets. Een kwartier is hij er nu. „Laat je niet beduvelen. Jan" denkt hij. Hij verlaat zijn put en kijkt over den rand van de put. De Brit zit daar. Ook hij heeft niets gevonden. Ze worden opgehaald „Goeden dag", zegt de chef.„Duikers, we halen de zuigpijpen op! Jullie moet het ter- ren gaan afsteken". Ze gaan weer onder water. Daar werken nu in een wijden kring. Beiden hebben een stok in het zand geplant. Daaraan is hun lijn bevestigd. Ze „loopen dezen uit" en ma ken een minder wijden kring als ze een halve cirkel achter den rug hebben. Geregeld ste ken ze een staaf met een ijzeren punt in het zand om te voelen of er iets onder is. Drie maal heeft Van Drimmelen rondgewandeld als hij in het midden wéér met de ijzeren punt in het zand stoot. En dan gaat z\jn hart sneller kloppen. Hij heeft iets hards aangeraakt! H\j is vol vreug de. Het goud ziet h(j al in gedachten voor zich. Hij gaat zijn maat w&arschuwen. Dat is niet gemakkelijk, want het is pikdonker onder water. Maar hij vindt hem en pakt hem beet. „Ga mee!" gebaart hij. De Brit grijpt Van Drimmelen van achteren bjj zijn lood vast. Ze komen op de oude plaats. „Hier is het!" beduidt Oome Jan. Hij steekt den stok weer in het zand. Waar is de ander gebleven? Hij ziet hem niet meer. Zijn felle oogen turen rond. Dan krijgt hij hem toch in de gaten. De man ligt bij de plaats, waar iets moet zijn verborgen, voorover. Hij graait met zijn handen in het zand. koorts&htig als bezeten. Hij wil de eer ste zijn, die goud vindt! „Eerlijk ben je niet, en je zult het ook niet van me winnen, vader", denkt Van Drimme len. Hij klauwt óók in jiet zand en gunt zich rust noch duur. Het gaat om achtduizend gul den! De strijd wordt steeds feller. Beiden hij gen van inspanning. Zoo kon het niet lang voortgaan. Maar daar voelt Jan van Drim melen iets. Wat het is weet hij niet. Hij seint om een haak. Hij bevestigt er het zware voor werp aan en laat het ophalen. Dan schiet eensklaps de andere duiker weg. Maar Oome Jan lacht! Hij gaat naar boven. „Goud!" roept men hem toe. „Je hebt goud opgehaald!" Htf kijkt het gevonden voorwerp. Het is een groote „ballastbult" met een lengte van drie Oome Jan voor de radio. Er gebeurde gistermorgen in de De Ruyterstraat iets bijzonders. Vele nieuwsgierigen bevonden zich bij een auto en tuurden nieuwsgierig naar binnen. Oome Jan sprak, voor de radio Na het eerste artikel in ons blad is het perswereldje in touw gekomen om over den vijl en zeventigsten verjaardag van Jan van Drimmelen te schrijven. Bijna alle dagbladen hebben er aandacht aan geschonken en duidelijk in het licht gesteld hoe zeer Oome Jan de belangstelling verdient na zijn veelbewogen jaren als duiker en menschenredder. „U was toen de eerste en nu bent u het weerJan van Drimmelen voegde het ons knipoogend toe. Maar wat was er dan toch aan de hand „Ik moet voor de radio spre ken", verklaarde hij en die mede- deeling was voor ons voldoende om te maken, dat we present waren. Tegen elf uur verscheen de repor tagewagen va»1 den Nederlandschen Omroep gister,..orgen in de De Ruij- terstraat. Eerder was de verslag gever, de bekende Herman Felder- hof, al gekomen om den jarige eenigszins voor te bereiden. Oome Jan was wel nieuwsgierig naai- den gang van zaken, want hij had nog niet eerder voor de radio, gesproken. Daar kwam dan iemand om de verbinding met zijn woning tot stand te brengen. Hij hield Van Drimmelen een microfoon voor de neus en toen verzocht Felderhof om attentieEerst werd een proef- babbeltje gehouden en dat verliep, naar wensch. En eindelijk werd het ernst, er werd vijf tellen gewacht en toen klonk de welluidende stem van den verslaggever": „Wij zijn hier in IJmuiden in de woning van den bekenden menschenredder en duiker Jan van Drimmelen.... Oome Jan moest iets vertellen van zijn eerste redding, waarvan een schilderij in zijn kamer hangt. Daar na vertelde hij iets van het duiken, om tenslotte op den „ouden dag te komen. Natuurlijk was niet ver zuimd zijn pogingen om het goud van de Lutine te bergen, aan te halen. Van Drimmelen vertelde hoe hij van een ouden Egmonder waar devolle aanwijzingen kreeg men herinnert zich het verhaal in ons blad. „De schat zit er nog m. Het goud moet fer uit en het komt er. uit. AVis- en-waarachtigDat moest Oome Jan nog even aan het praatje toe voegen. ,-U is een geboren radiospreker zei ie verslaggever en die waardeerende opmerking stelde Van Drimmelen zeer op prijs. In het begin viel het niet mee, maar al spoedig had hij in het geheel geen last' meer. En in den radiowagen heeft hij met een bijzondere belangstelling naar zijn eigen stem geluisterd. Dat was iets geweldigs, er was een gramofoon- plaat opgenomen en nu reeds werd deze gedraaid. Knap zoozei Oome Jan. Hij keerde terug naar zijn gezel lige kamer, waar hij opnieuw te midden van de bloemenschat ging zitten. Men heeft hem wel bedacht Hoe prachtig hadden de buren zich niet geweerd. „Wilt u ze allemaal van harte be danken Ik ben erg verheugd. Ze hebben me tenminste niet vergeten Buren, vrienden en kennissen be dankt, zet u dat in de krant als u wilt." Natuurlijk voldoen we hiermede gaarne aan zijn verzoek. Wü vernemen, dat het babbeltje met Oome Jan Dinsdagavond tus- schen half zeven en zeven uur in de rubriek Van Heinde en Verre over den zender Hilversum 2 zal worden uitgezonden. Zeker zullen vele IJmnidenaren luisteren. OM DE SCHATTEN. Ir. Van Wienen demonstreert te Spaamdam een door hem ontworpen zand-slip-duiker instal latie. Hiermede wilde men, evenals met den Lu- tinetoren, de op den bodem der zee liggende schatten aan de oppervlakte brengen. De foto werd genomen toen er een diepte Yan 2'i meter was bereikt. (Foto-archief H.' C.) meter. De bult zit ónder het goud! Jan van Drimmelen heeft de hooge premie in de wacht gesleept! Zijn naam trekt weer in het geheele land de aandacht. „Jan van Drimmelen heeft goud opgehaald". „Weer een succes van den be roemden Nederlandschen duiker". „Eindelijk de goudschat van de Lutine?" De kranten schrijven er veel over. De Lutine is weer het gesprek van den dag. „Jan van Drimmelen", iedereen kent den naam. Maar „de heeren" willen niet naar hem luisteren. Er is goud gevonden, jawel, maar toch moet er op een andere plaats worden gezocht om kans te hebben de groote schat te bergen. Jan van Drimmelen betoogt het telkens en telkens. Zijn raad wordt altijd weer in den wind geslagen Oome Jan heeft een pittig fiondje. Het springt tegen ons op en blaft, alsof het wil toonen - te weten, hoe verkeerd het wfcs, dat „ze" niet voldoende aandacht aan Van Drim- melen's aanwijzingen schenken. „Koest!" zegt Oome Jan. Hij strijkt het beest over zijn kopje. „Van dien hpnd hou ik", zegt hij. „Er zit leven in. Als je een plak worst hoog boven zijn kop houdt springt-ie een uurlang, al weet-ie, dat-ie er niet bij kan komen." „Zoo is het met mij eigenlijk ook gegaan.." „U is toch nóg eens naar de Lutine ge weest?" Hij trekt aan zijn sigaar en kijkt naar bui ten, waar kinderen vroolijk spelen. „Luister", zegt hij dan. „Dat was een jaar l^ter". v, B. HOUT TE DUUR VERKOCHT. Tegen een te Oversohie gevestigde firma is proces-verbaal opgemaakt, terzake het verkoopen van hou-t tegen te hoogen prijs aan iemand te Velsen. TE DUUR. Een drietal kooplieden werd bekeurd, _omdat zij voor hun waren, die niet ge prijsd waren, te veel berekenden. Valsche bonnen in onilooj] Een aantal winkeliers blijkt vervalschte distributiebonnen in ontvangst te hebben genomen. De politie is hiervan op de hoogte gebracht en zü heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. Er wordt nog naar de vcrvalschers gezocht. Met klem wordt den zakenlieden aan geraden bij het in ontvangst nemen van distributiebonnen goed op te letten E.H.B.O.-examens Reddings brigade Goed resultaat bereikt Het is een verheugend verschijnsel, dat velen in onze gemeente een groote belang stelling voor het E.H.B.O.-onderricht aan den dag leggen. Dit bleek duidelijk bij de op 23 en 24 Juni gehouden examens. Het resultaat van den cursus, die door de IJmui- der Reddingsbrigade werd georganiseerd, mag er zijn! Van de 19 candidaten werd er slechts één afgewezen. In het Vereen igingsgebouw aan de Ka naalstraat nam dr. Smit te Haarlem het examen af. De volgende leerlingen volUe- den aan de gestelde eischen: dames: Rem- merszwaal, G. de Hartog, L. de Hartog en Rolloos en heeren: Boon. Kettman. Van Velthoven. Scheffer, Ni j man, Van Hoven, Verharen, Lichtendahl, Riemersma. C. Bak ker, v. d. Steen. Verhagen, Roodzand en Dekker. Dr. Mac. Daniel te Driehuis, die den cursus leidde, kan met voMóening op zijn arbeid terugzien. Van een zakje snoep tot een geit De lijst, die nooit ontbreekt Bij de politie werd in het tijdvak van '18' tot en met 25 Juni aangifte gedaan van heft vinden vaiu. een zakje snoep, een padvindersriem, enkele sleutels, een gou den hangertje (peervorm), een witte me talen vulpotlood, een regenkapje- eenige Eortemonnaies, een zwart-bruuv geribde- oodschappentasch met witte banddoek, een hondenhalsband met zes penningen, een blauwe kinderpet, een autoslinger, een grauw kinderkousje, een witte rozenkrans, nog een rozenkrans in een zakje, een zwar te rozenkrans, een grijze regenjas, merk Kreimborg met een leesboek („De Man van Mustang"), eenige aardappelbonnen, een rookerskaart (Sïoop), een bagage binder, een kinderschoentje, een kinder- taschje, een fantasie-broche, een textiel- kaart (6141), een bril met gedeeltelijk bruin hoornen montuur, een bankbiljet van een gulden, een paar zwarte kinder schoenen, een getting met kooeren slot, een zinken penning (V.K.Y." 56), een ver chroomd heerenhorloge met bruin lederen bandje, een schortje, een paar regenpijpen, een handzaag (plm. 35 cM.). een imitatie lederen ,riem, een autoped, een catechis musboekje (R.K.) en een witte geit. Aan het hoofdbureau van politie, Tibe- riusplein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen. Per telefoon kunnen er geen gegevens worden verkregen. Er rijden minder bussen Uurverbinding met Haarlem Het is geen prettig bericht, dat de N.V. Autobus Exploitatie Stormvogels ter ken nis brengt, maar er is niets aan te doen en daarom dienen de reisenden er geregeld rekening mede te houden: er is van Maan dag af nog slechts een uurverbinding met Haarlem. Nadrukkelijk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat er geen verande ring komt in de verbinding van Haarlem met Alkmaar v.v. Te IJmukieti vertrekken de bussen van Maandag af op de volgende tijdstippen naar Haarlem: 6.45 uur, 7.45 uur- 8.45 uur etc. tot 19.45 en 20.35 uur. Van Haarlem kan men naar IJmuiden gaan te 7.35 uur, 8.35 uur, 9.35 uur etc. tot 20.35 en 21.20 uur. Zooals men ziet is er een belangrijke beperking. Opnieuwt dient daarom onder de aandacht te worden gebracht, dat alleen zij van de autobussen gebruik behooren te maken, die daarop voor hun werkzaam heden zijn aangewezzen. Rex Liefde is wonderlijk Een schoonzoon teveel „Extra-rantsoen" is een toov er woord- maar,'in de liefde leidt het tot' vervaar lijke verwikkelingen. De titel van de film in het Rex Theater: „Een schoonzoon teveel" voorspelt dan ook dolle situaties De oorspronkelijke benaming „Mein Mann darf es nicht wissen" zegt ook al meer dan genoeg. En als men bedenkt, dat een jongeman tegen een o zoo fatsoenlijke dame, wier dochter hij bemint, iets heel leelijks schijnt te hebben gezegd, waaruit een proces wegens huisvredebreuk, vrij- heidsoerooving en beleediging voortvloeit, dan begrijpt men wellicht reeds, dat de film een aaneenschakeling van malle din gen is. Men kan zich in gemoede afvragen hoe zooveel zots bij elkaar kon worden ge voegd. Uit de vele verwikkelingen kan het publiek onmoge lijk nog een behoor- lijk einde weten te brouwen,, maar voor den schrijver van het scenario waren geen bezwaren aanwezig. Hij voert de zotteklap nog wat op en zorgt er op deze manier voor, dat alles tenslotte op zijn pootjes terecht komt. Wat 't nu eigenlijk voor een film is? Het is meer een blijspel. Men gaat er heen om eens alle zorgen te vergeten, om te lachen bij de onnatuurlijkste dingen, om te wor den opgenomen in de dwaasheid en zoo alle andere gedachten te verbannen. Ook Peter Kreuder heeft ziin aandeel tot het genoegen bijgedragen. Op de van hem be kende wijze heeft hij de muziek in handen gehad en men weet dus, dat er in dit op zicht geen reden tot klagen is. En nu het verhaal. Het is als zoo vaak: we mogen niet te veel vertellen- omdat de aardigheid dan in gevaar zou worden ge bracht. Maar iets mogen we toch wel zeg gen. Welnu ziehier eenige bewijzen van Amors dartel optreden. In Kampen, een aardige badplaats op het eiland Sylt, woont mevrouw Senden (Annemarie Holtz). De bovenverdieping van haar landhuisje heeft zij verhuurd aan Willi Ulbrich (Hans Nielsen), die van een pretje houdt en daarom een fuif had ge organiseerd, waarbij het vroolijk toeging. Mevrouw Senden aarzelde niet er haar misnoegen over uit te spreken, met het gevolg, dat zij in een kelder werd opge sloten. Bovendien werd haar een droevig scheldwoord toegevoegd Zij is woedend op den goeden Willi, die van den prins geen kwaad weet. Want het opsluiten gebeurde abusievelijk en het was een ander die schold. 4 Mevrouw Senden geeft er den brui aan. Zij begint een proces. Maar nu heeft Anior het zoo geschikt, dat haar dochter, de lieve Sabine (Mady Rahl) op genoemden Willi doodelijk verliefd is. Ze durft er niet rond voor uit te komen en bovendien moet haar moeder voor een dieetkuur in een sana torium worden opgenomen. En daardoor kan het gebeuren, dat het paar goed en wel getrouwd is als mama terugkeert Sabine's weet thans heelemaal niet, hoe ze dit zal vertellen. Daarom stelt ze den verloofde van een vriendin als haar man voor, een zekere dr. Erich Stiebel (Günther Lüders), die' bij mama uitstekend in den smaak valt. En dan Maar verder doen we er het zwijgen toe. Alleen mag nog worden opgemerkt, dat er aardig wordt gespeeld. J. J. E. VAN BAARSEL. HAN ZIRKZEE CONCERTEERT. De ook in deze gemeente welbekende musicus Han Zirkzee geeft met zijn leerlin gen Woensdag 1 Juli een openbaren voor drachtsavond in de Stadsgehoorzaal te Lei den., Medewerking verleent o.m. het Chr. kinderkoor Lenteklokjes, onder leiding van Riek Meijering, eveneens voor tite IJmui den a ren geen onbekende. Zirkzee zoowel als mej. Meijering waren hier vele jaren werkzaam op het terrein van den kinder zang. Dienst der apotheken De dienst der apotheken zal Zondag door de ÏJmuider Apotheek aan het Koningsplein wor den waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag ls de inrichting ook met den avond- en nacht dienst belast. ZONDAGSCHOOLONDERWIJS. Daar de Creutzbergschool niet beschik baar is zal het Zondagschoolonderricht der Nederlandsch Hervormde gemeente in een der lokalen van School 2 aan de Cornells Drebbelstraat worden gegeven. Het aan- vangsuur onderging geen wijziging. Eindstrijd meestertitel Plover resultaat van De Boer (Van onzen dammedewerker). Het is een sterk gezelschap, waarin dr D. C. IJ'er H. de Boer zijn kansen ln den eindstrijd om den meestertitel moet verdedigen. Het tour- nool. dat door den N. D. B. in het kader der jubileumwedstrijden valt, ls reeds zoover gevor derd, dat Zondag ln het Amsterdamse!» Schaak huls te Amsterdam de laatste ronde wordt gespeeld, De Boer heeft in de eerste ronde na een fraaie partij tegen den kampioen van district Dordrecht, Pors, remise gespeeld De tweede heeft hij na een emotievollen strijd van Tusveld te Almelo verloren, terwjjl hij ln de derde ronde tegen den stenken Rotterdamschen hoofdklassespeler R. Klnnegin remise speelde. De stand luidt- gesp. gew. gel. verl. pt. Tusveld. Almelo 3 12 0 4 Metz, Amsterdam 3 1, 1 1 3 Pors. Dordrecht 3 1113 Klnnegin, Rotterdam 4 1 2 ,1 4 H. de Boer. IJmuiden 3 0 2 1 2 Klnnegin is uitgespeeld en uitgeschakeld, ter wijl oók De Boer geen kans meer heeft. Zondag ontmoeten elkaar: H. de Boer—Metz en Tus veld—Pors. Indien Tusveld weet te winnen verwerft hij den meestertitel. Het is ook mogelijk, dat er nog herkampen om den titel zullen moeten plaats vinden. De Boer zal tegen def» Amsterdammer Metz alles in 't werk stellen-om een zoo fraai mogelijke party te geven. Marktprijzen. IJMUIDEN 36 Juni 1943 Tarbot per kg. f 7.80, tong per kg. f 9.50—f 7.30. zetsehol f 240. kleine schol le soort f 219—f 215, 2e soort f 214—f 154. pufschol le soort f 148—f 108. 2e soort f 88—f 61, pufschar le soort f 46—f 41, kl. roode poor. 2e soort f 220. pieterman f 202, poon tjes f 96, wijting f 138—f 132. muilen f 146. Besommingen loggers: SCH 242 f 4048. SCH 198 f7118. SCH 35 f 9020, SCH 201 f7733. SCHEVENINGEN 26 Juni. Met versche vlsch waren hedenochtend aan de markt de motoplog- ger SCH 260 (H. Ouwehand) met f 6766 besom ming. SCH 47 (J. van Beelen) met f 6901 en de motorschokker UK 105, K. Ras met f334 be somming. De prijzen waren: klein schol f 117—f 137, puf schol f62—f69. wijting f113—f117. horsmakreel f 89. poon f 63, schar f 40, alles per kist van 46 kg. AARDBE1ENDIEFSTAL. Door een tuinder werd aan de politie medege deeld, dat onbevoegden eenige sloffen aard beien van zijn land hadden geplukt. De dader ls bij de politie bekend en tegen Item wordt proces verbaal opgemaakt. i zijner knechts een hoe- .;md. Men stelde de politie hiervan in kennis, waardoor de suiker kon wor den opgespoord. GEREEDSCHAP ONTVREEMD. Een metselaar, die zijn gereedschap cenigen tijd onbeheerd-achter liet op een der trottoirs ln de Pres. Steynstraat kwam tot de ontdekking, dat zijn attributen waren ontvreemd.De politie stelt een onderzoek ln. ZAKKENROLLER GEPAKT. Woensdag werd te Velsen Noord ten nadeele van een daar wonenden melkboer een portemon- naie met inhoud gerold. Men slaagde er in den. dader, eveneens een -Inwoner van Velsen-Noord. te arresteeren. De man heeft bekend. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: A. Koenen. IJmuiden en C. van der Leek, IJmuiden; J. D. Poelstra, Sappe nneer en D. Schoo; J. M. van der Putten. Arn hem en A. J. Hirs, Santpoort. Toek. adres: Am- hen». Klarendaalscheweg 334. H. Scholts. Bever- wyk en J. Jonker. Velsen. Toek. adres: Meer- vlletstraat 82. Velsen: R. P. U Douma, Velsen-N. en J. M. Lettemeijer. Velsen-N. Toek. adres: Sm. Gelderstraat 23. Velsen-N.; M. Koomen. Am sterdam en H. Hoogerwerf, IJmuiden; T. de Groot. IJmuiden en M. Besse. IJmuiden. Toek. adres- Fr. Naereboutstraat 55, IJmuiden: L. Ha ver, IJmuiden en C. C. Rowoud. Amsterdam. GEHUWD: H. van der Zwet Slotemaker en A. C. Swan. Ahornstraat 2. IJmuiden: L. J. Fon- teijne en J. Smit. Hagel!rrgerweg 233. Santpoort; H. Majoor en A. Molenaar^WlJkerstraatweg 268, Velsen-N.: K. Verhoef en E. Oortwyn. Schulp weg 13, Velsen-N.; W. van der Doe en B de Hond. IJmuiderstr.weg 61, IJmplden; S. Kaan dorp en J. Vervaas, D. Hartoghstraat G6. IJmui den! A. H. Raspoort en E. M. Rekveld, Ceder straat 3, IJmuiden; A. Juckers en P. J. DuUn, Melklaan 45, Velsen; W van Berkel en A. M, Stengs, Platanenstraat 3, IJmuiden; S P. Met selaar en C. H, van den Bos, Adrichemstraat 2 B, Beverwijk; R- W. A. Oomes en L. M. E. Ra'aUmakers, Breestraat 91, Beverwijk; W. J. v. Tunen en J. J. Wijker, Frogerstraat 8 r„ IJmui den; H. Jacobs en G. J. Heeremans, Roskamstraat 16, IJmuiden; A. J. Antonioli en A. M. Donker, Bloemgracht 54, Zaandam; J. Nederlof en F. Reek. Melklaan 20. Velsen; Ea van der Wal en J. Zeeuw, Planciusstraat 2, IJmuiden; B. Mun ter en J. Schouten. Schulpweg 70, velsen. GEBOREN: P. Hoogeduln. d. Kerkweg 8. Vel sen; H. H. Noorman, d„ Drlehuizerkerkweg 110, Velsen; C. Kwast, z., Kennemerlaan 143, IJmuiden. OVERLEDEN: A. van der Wateren. 61 J.. wedr. J. J. Bosman. Eschdoornstraat 25, IJmuiden. Ter gelegenheid van het driedaagsch bezoek van den leider der N.SJ5.. ir. A A. Mus- sert, j»an Noord-Holland werd Donderdagavond op den Dam te Amsterdam een groote bijeenkomst gehouden van de N.S.B., waar de Leider een rede hield. Pax Holland-De Haan-m. Aan den vooravond van den val van Tobroek. Generaal-veldmaarschalk Rommel ln gesprek met eenige van zijn dappere soldaten. Enit-Recla-P. K. Koch-Pax Holland-m. Van links naar rechts: 1. Duitsche stormtroepen nemen een bunker voor Sebastopol. Door de stuk geschoten ramen worden handgranaten naar den vijand geworpen. P. B. Z.-v. Eysden-P. K. Karbach-Pax Holland-m. 2. Bij het Nederlandsch legioen aan het Oostelijk front. Eenige soldaten krijgen het IJzeren Kruis. Feïlmga-S.S. P. K. Brantsen-Pax Holland-m. 3. Op de Bakenessergracht te Haarlem wordt een 17e éeuwsch geveltje voor rekening van de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zn. door den architect A. H. Kok gerestaureerd. Foto-De Haas. 4. De populaire ziekenverzorger van den Nederlandschen Omroep Frans Verlaan. is Zaterdag j.l. begonnen met een nieuwe uitzending voor de zieken, ditmaal voor de kleuters. Hierboven ziet U hem sprookjes vertellen temidden van zijn aandach tige luisteraars. Ned. Omroep-Vermeulen-Pax Holland-m. Boiinenkandcl Vier inwoners van onze gemeente maakten zich schuldig aan het koopen en verkoopen van distributiebescheiden. Er werd proces-verbaal tegen hen opgemaakt „Kijk uit!" actief De leden der Schaakclub „Kijk Uit V* toonen veel belangstelling voor de denk sport. Geregeld komt men 's Dinsdagavonds in het Vereenigingsgebouw aan de Wille- brordstraat bijeen en niet zelden heerscht er een merkbare spanning. De winter-competitie is nog steeds in vollen gang, hierbij onderscheide mevrouw Wijgchel'zich. Voor de eerste maal in dit tournooi moest zij echter den strijd met schaak-mat" beëindigen. Als eenige dame weert zij zich kranig en de heeren vinden in haar dan ook een geduchte tegen standster Onder de heeren schuilen eveneens goede schaakliefhebbers, die zich niet zoo spoedig gewonnen geven. We denken aan Stals, mr. Hannema, Woldeiungh, De Vries, Van der Plas'en Plugboer. zij zijn het, die den naam der schaakclub in practijk bren gen en hoog houden De schaakclub heeft een tyd van bloei gekend, toen zij over njet minder dan vijf en zestig leden beschikte. Dit bleef .echter niet zoo. Thans kunnen wij met voldoe ning mededelen, dat er een gunstige ken tering is waar te nemen. De belangstelling neemt toe, het leden tal stijgt zeer gestadig herwint „Knk Uithaar oude plaats in de schaak wereld. ELECTRO-MOTOREN ONTVREEMD. Uit een fabriek aan de Zuidzijde wer- den twee electro-motoren ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Eénlgen t. enkele diefstallen uit étalages te Santpoort waar bij de winkelruiten werden vernield. Thans is het de politie gelukt den dader, een Inwoner van VELSEN PERSONALIA. Bij de in Den Haag gehouden examens voor scheepswertuigkundige zijn geslaagd voor diplo ma A de heeren J. Greutlnk en P. Jes te Velsen- Noord. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. We herinneren er nog even aan, dnt de inwo ners van Velsen Dorp de nieuwe distributiebe scheiden Maandag of Dinsdag in het Raadhuis moeten halen. De Juiste data treft men op de thans in gebruik zijnde bonkaarten aan. De bon nen Tabak R 4 en Sigaretten R 4 moeten voor de rookerskaarten worden medegenomen, Wanneer men rantsoenbonnen Voor brandstoffen ten be hoeve van groote gezinnen wil ontvangen dient men boveniden een volledig ingevuld en onder teekend formulier MD 108 mede te nemen. GUMMIKABEL VERMIST. Er werd van het terrein der N.V. Papier fabrieken Van Gelder en Zonen een gummikabel gestolen. VERKIEZING NOTABELEN. In de consistorie der Nederlandsch Her vormde Gemeente zal Zondag de verkie zing van vier notabelen plaats hebben. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Ds. J. N. Seulijn te Castricum zal Zon dagmorgen om 10 uur in de godsdienst oefening der Nederlandsch Hervormde ge meente voorgaan. Er zal een extra collecte voor een fonds van geestelijke behoeften worden gehouden. BEZOEK AAN WATERLAND. Zooals we reeds mededeelden zal de Christelijke Mannenvereeniging der Neder landsch Hervormde gemeente te Haarlem Noord hedenmiddag een excursie naar de- Begraafplaats Westerveld houden. Nader vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt om vervolgens een bezoek te brengen aan het buiten Waterland. Het gezelschap telt ruim vijftig leden en staat onder leiding van ds. M. van der Voet. BALDADIGHEID. Het fraaie plantsoen aan den Parkweg nabij den Drlehuizerkerkweg, biedt nog steeds een aardige afwisseling. In den vijver is een tweede zwaan gekomen, ter wijl de eenden vooral de belangstelling van de jeugd trekken. Het is echter jammer, dat de jongeren >g steeds hun baldadigheid niet kunnen •dwingen. Het grasgazon wordt niet zel den als speelveld gebruikt. Men vraagt zich af wanneer er aan deze vernielzucht een einde zal komen. WIE VERMIST DISTRIBUTIE BESCHEIDEN De kroniek der gevonden voorwerpen vermeldt deze week een toxiielkaart no. 6141 en zelfs een rookerskaart (Stoop). Aan het hoofdbureau van politie zijn op de bekende uren inlichtingen te bekomen. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. In het gebouw Oranjestraat 8 zal de heer Luitjes te Oegstgeest Zondag om tien en vijf uur de diensten der Nederlandsch Hervormde Evangelisatie leiden. DRIEHUIS GEREFORMEERDE KERK. Ds. F. E. Hoekstra te Velsen-Noord leidt Zon dagmiddag om halfvler de godsdienstoefening der Gereformeerde Kerk. welke ln het gebouw aan de Tolsdulnerlaan gehouden wordt. DISTRIBUTIEBESCHEIDEN HALEN. De inwoners van Driehuis dienen er op te let ten. dat zij Maaandag of Dinsdag ln het Raadhui!» de nieuwe distributiebescheiden moeten halen. De data zijn op de achterzijde van de thans in gebruik zynde bonkaarten vermeld. De bonnen Tabak R 4 en Sigaretten R 4 cn eventueel een formulier MD 108 (brandstoffen voor groote ge zinnen) moeten worden medegenomen. SANTPOORT BOTER ZONDER BON. De politie heeft tegen een inwoner van Santpoort proces-verbaal opgemaakt we gens het koopen van boter zonder bon. TRAINER VOOR TERRASVOGELS. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Terrasvogels den heer D. W. van Ooyen te 's-Gravenhage tot trainer be noemd. CASTRICUM DAGELIJKSCHE VEILING. Volgende week zal dagelijks een aardbeien- veiling plaats hebben Voor de groenten zal drie maal per week worde:: geveild Het aanvangs- uur voor de aardbeien i* bepaald op 11 uur. ter wijl de groentenveillng te 11.30 uur zal aan vangen. ZONDAGDIENSTEN. Zondag zal de dokterdienst door dokter Chr. v. d. Sluis, Bakkummerstraat 48 wor den waargenomen. De zusterdienst is in handen van zuster Boelrijk, Torenstraat 29. AGENDA ZATERDAG 27 JUNI Thn.Ha: Voswten tragedie, 8 uur, Rex: Een schoonzoon teveel, 8 uur. ZQNDAjG 28 JULI ThaliaVorstent raged le, 8 uur. Königw- walaer, 3 uur. Rex: Een schoonzoon teveel. 3 cn 8 uur. MAANDAG 29 JUNI Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST DER APOTHEKEN Avond-, T»aoh«- en Zondagsdienst- IJmaH- der Apotheek. Konlrfwpleln. BEL A NGRWKE Tl :i iEFOO N* NI 'NEMERS Pol'Hle, hoofdbureau 5178.4377. 555-5 5400 52-12 4145 5455 4*989 4444 PoMtie. WlHemwplein Brandweer Luchtbescherming-, hoortpost E. H. B. O., A. P. Bakker E. H. B. O.. W.-cn AnCotvhM» Zlekc-ihuS IJ mulder Apotheek Kt .crater Apotheek 4229 4204

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3