TREKKERS Bezoekt HEI GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK uoj euujiEL opgeknipt 55iy VACANTIE DisttMutiedieust Helse* IJmuiden (Oud en West) Patronaatsgebouw M. VERWER HUuiekUoudet „Beethoven" Da^etiiks 4 tnaa draai- en zweefmoler MEUBELEN NETTE LEERJONGEN Woning Motorbotter Electro Radio Techn. Bureau STUURMAN Comité-School Insinger-School uet nieuwe waschvoorschr.K wasschen: D" ^aThgoed sparen! FEUILLETON door FRANZ WENDELMCTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VÉNZELAAR. 48 Dokter Voorst liet zich op de knieën zakken, maar stond tegelijk weer op. „Heeft geen doel", bromde hij mistroos tig, „dat is geen werk op deze plaats, Het lijk moet in het laboratorium onderzocht worden. Misschien zit de kogel nog ergens in het vleesch. Hij is immers doodgescho ten, nietwaar?" „Hij is doodgeschoten!" antwoordde de veldwachter met nadruk. „Goed, dan laten we het daarbij, tenminste voorloopig". Van Stolberg nam een notitieboekje uit zijn zak en ging in het zand zitten. .,Nu zullen we egrst eens zien, hoe de zaken zich hebben toegedragen. Vertel eens, Treslong?" Treslong kuchte even en keek Piet Ho- man aan. „Mijnheer ^loman betrok gisteren dit huis", begon hy met een stijgend gevoel van afkeer voor den rechercheur, maar deze onderbrak hem ruw: „Dus deze jon geman is egenlijk de hoofdpersoon in het drama? Uw naam. mijnheer?" „Piet Homan. Mijn eigenlijke woonplaats is Utrecht. „Mooie stad. Utrecht!" grinnikte de ander. „Dus tot gisteren was u in Utrecht? En nu bent u plotseling hier? Hoe zit dat eigenlijk?" „Heel eenvoudig"; antwoordde de jonge schilder met een tikje spot in zijn stem. „Ten eerste is het mijn vacantietijd en ten tweede was dit huis mijn eigendom". „Sinds wanneer?" „Sinds mijn oom, Jacob Ruys gestorven is, in Mei van dit jaar". „Hm, wie was die oom?" „Jacob Ruys was een van de meest ge achte visschers van het eilarfS", mengde Treslong zich in de ondervraging. „Mijn heer Homan was een neef van hem". „Goed, maar ik heb u niets gevraagd, veldwachter. Ik ben in gesprek met dezen jongeman. Vertel verder, mijnheer Homan!" „Ja" ging de schilder aarzelend voort, „ik kwam gisteren hier en ben eerst naar dommee Mulder op Texel gegaan om den sleutel te halen, dien hij bewaarde". „De dominee? Waarom moest de domi nee den sleutel bewaren?" wilde Stolberg weten. „Dat weet ik niet, maar hij had hem in bewaring, dat is een feit. Ik ontving in Mei een brief van hem, dat ik de erfgenaam van het huis was en dat de sleutel in zijn bezit was. Als ik hem noodig had, dan moest ik mij bij hem vervoegen". „Dank u en verder, menschenkind. U sloot met den sleutel het huis open en vond het lijk?" „Neen, dat vond ik pas later in den nacht, ik ging in huis, zette mijn bagage neer en vertrok toen" naar het dorp om de noodzakelijke inkoopen te doen". „En nergens iets verdachts bemerkt?" Toen de rechercheur zag, dat Homan aarzelde met het antwoord, riep hij woe dend: „Vooruit, spreek op! wat heb je geconstateerd?' „Ik vond voetsporen in het huis. Op den grond lag een stoflaag en daarin waren de voetsporen te zien. Bovendien was er in een van de kamers een ruit ingedrukt. Ik vermoedde, dat iemand ongevraagd een bezoek had gebracht". „Hm, was er iets gestolen?" „Dat weet k niet. In elk geval heb ik niet kunnen constateeren, dat er iéts verdwenen was". ,,U wist natuurlijk niet, wat er in het huis aanwezig was, voordat u kwam? Hebt u aanteekeningen gemaakt van de voet sporen?" .Meen!" zei Homan. „Niets?" herhaalde de rechercheur verwonderd over de woorden van Piet. „Waarom niet?" „Omdat, eh, ik weet niet, ik vond het niet de moeite waard. En bovendien is er Vlieland geen politiepost. Ik had naar op Texel moeten overvaren en daarom stelde ik het uit". „Zoo dat is heel merkwaardig", gromde van Stolberg. „Ten eerste noemt u gen inbraak niet de moeite waard en na- dCThand verklaart u, dat u den weg naar Texel te ver vond". „Daar kan ik geen antwoord op geven. Het is, zooals ik zeg. Bovendien wist ik toch niet, wanneer de inbreker in huis Was geweest? Misschien was het wel weken of maanden geleden en als het werkelijk een inbraak geweest is en niet louter nieuws gierigheid, dan moet ik zeggen," dat de in breker de zaak weer netjes achtergelaten heeft. Voorzoover ik heb kunnen nagaan, Was er niets van haar plaats gehaald". „Hoe weet u dan, dat de man 's nachts binnen is geweest?" „Omdat de menschen hier op het eiland vertellen, dat er eiken nacht licht achter de vensters schijnt", antwoordde de jon geman geduldig. Treslong waagde het op nieuw, een steentje by te dragen. „Er worden in den laatsten tijd vreem de dingen over het huis verteld", zei hij bijna fluisterend, „maar omdat het er dik bovenop lag, dat de merllchen het zelf hadden verzonnen, geloofde ik het niet". „En wat zijn dat voor vreemde dingen en waarom heb je er geen acht" op gesla gen?" vroeg van Stolberg op byna be velenden toon. (Wordt vervolgd) OUD -KATHOLIEKE KERK. De plechtige kerkelijke viering van het veertigjarig priesterfeest van den Zeereer- waarden Heer W. G. Th. C. M. Gol, pastoor te Leiden, zal Zondagmorgen te half elf in de fraaie oud-katholieke kerk aan den Zoeterwoudschen singel 50. al daar. plaats hebben. Pastoor Gol werd 15 Mei 1874 tt Utrecht geboren. Na zijn gymnasiale op leiding studeerde hij aan het Oud-Kath. Seminarie te Amersfoort, waar hij 24 Juni 1902 tot priester werd gewijd. Vele jaren was hij -herder van de oud- kath. gemeente te Hilversum, terwijl hij 1 October 1937 in de plaats van pastoor G. A. Smit, die naar Amersfoort vertrok, in zijn huidige gemeente werd aangesteld. VELSEN SUOMI ZENDT ALLEEN JUNIOREN. Een ploeg van de H.A.V. „Suomi" zou Zondag aan de Nationale B kampioen schappen te Rotterdam deelnemen. D< termijn van inschrijving is echter op on verklaarbare wijze overschreden. Daarom komen alleen de junioren uit. Hiervan zullen de 800 M. hardloopen J. Bosman en A. van Wijngaarden mededingen. BEVERWIJK De week op de veilingen Ook de laatste volle week in Juni bracht in den levendigen handel aan de bloemen veiling ,,'t Centrum"' geen verandering en als steeds waren het dezelfde factoren, n.l. veel kooplust en flinke aanvoer, die de bloemisten en de veilingen geen wind eieren leggen. In den irissenaanvoer voltrekt zich lang zamerhand een verandering, want het groote contingent Hollandsche irissen raakt uitgeput, terwijl de Engelsche iris sen steeds meer op de veiling verschijnen. Over het algemeen neemt echter het aanbod in dit product af, evenals van de pioen- iMn, die ook op de laatste beenen loopen. De prijzen van de pioenen zijn echter uit stekend. In het janbod en de prijzen van ranonkels en anemonen kwam vrijwel geen verandering en beide artikelen hand haafden hun *positie onder de hoofdpro ducten. De hoeveelheden zomerbloemen, welke aan de markt komen, breiden zich nog steeds uit en vinden vlot hun weg naar den handel. Ook de Amerikaansche anjers Komen in grootere hoeveelheden los. Bovendien werd in de afgeloopen week nog een aardig partljtjé gladiolen geveild, dat tegen hooge prijzen van eigenaar ver anderde. Dit is wel 't voornaamste nieuws van de bloemenveiling. Strawberries in actie Het programma vermeldt voorZondagmorgen 10 uur, den wèdstrijd HCK 4-Strawberries. in het Noorder Sportpark. Haarlem-N. Op eigen veW werd van dit negental met 24 12 gewonnen, zoodat ook de ontmoeting van komenden Zondag wel gewonnen kan wor den. De opstelling van het ..Aardbeien' -negen tal luidt: werper: Harry Stada; achterv. H. Huiskes: le honk: H. Brunink; 2e h.: Fr. de Weers; 3e h. H. Mantje; korte stop: Dick Lefering: verre velders: G. Bleeker, G. Ja nus, C. Horman. Reserves: Leo Ebeling, D. de Haan, W. Dopheide. Zondag 21 Juni werd nog gespeeld: H.B.C. 2Strawberries, welke wedstrijd met 158 door de Beverwijkers werd gewonnen. PAARBENSPORT. Donderdag 2 Juli ^vordt te Hoofddorp onder auspiciën van het Paardensportcomité „Vooruit" een kortebaandraverij over 300 meter georgani seerd. Reeds zijn hiervoor 18 paaiden ingeschre ven. zoodat wat de deelname betreft het slagen van deze course reeds vast staat. Het is de eerste kortebaan draverij in Nederland in het seizoen 1942. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door Dr. C. Versiewei de Witt Hamer. Vondellaan 89. telef. 3969. In de week van 28 Juni tot 5 Juli is de apotheek Sepp, Zeestraat- 27. telef. 3820, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. CASTRICUM FRAUDULEUS VLEESCH. Door ambtenaren van den C.C.C.D. wer den bij de veehouders Gebr. B. 5 koeien m beslag genomen waarvan er 4 reeds geslacht waren en ter verzending gereed lagen. MARKTBERICHT. Aardbeien per slof f 1, idem per K.G. f 0.40; idem per doosje f 0.10; sla f 0.02 per krop, pieterselie f 0.055 per bos, sjalotten en sel derie f 0.045 per bos. OPNIEUW RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van den heer N. werd uit de schuur achter zijn woning een fiets ont vreemd. Ver. voor Vrijzinnig Hervormden, g-ebouw Tolsduinerlaaoi. Geen dienst. CASTRICUM Ned. Herv. Kerk. 7: Ds. Seulyn. Geref. Kerk. 1 o en 5Ds. J. Krüger. BEVERWIJK Ned. Herv. Kerk. 1-0: Ds. J. de Vries. Doojx^gez. Gem. 10: Dr. Alb. Vis. Vrijz. Herv. Geen dienst. Evang. Luth. Gein. 10.30: Ds. J. Ph, Hau- merse.n. 0 Geref. Kerk, C. H. Moensplein. 1 O ^en 5 Ds H. Holtrop. Vrije Evang. „Maranatha". Kon ingstr. 41 9.30: Bidstond. 10: Ds. W. Dubbeldam uit Rotterdam. 11.45: Zondagsschool. Maandag 7.30: Zajigvereenig-ing Donderdag 7: Bij- beïklas. WIJK AAN ZEE ES DUIN N. H. Kerk. 10: W. A. Versteeg, hu-lppred-, Vereenigingsgebouw. 10: De. A. J. Bronk- horst. Inlevering Aangiftebiljetten Inkomstenbelasting over 1941 Verschillende belastingplichtigen zyn tot dusverre in gebreke gebleven het hun uit- fereikte aangiftebiljet voor de inkomsten- elasting over het jaar 1941 ingevuld en onderteekend bij den desbetreffenden in specteur der belastingen terug te bezorgen. Aan deze belastingplichtigen zal. indien zij dit biljet niet alsnog binnen enkele dagen inleveren, ambtshalve een voorloopige aan slag in de inkomstenbelasting voor het jaar 1942 worden opgelegd. Er zal geen gelegen heid bestaan tegen dezen aanslag bezwa ren in te dienen. Een eventueel te veel ge heven bedrag zal eerst bij de regeling van den definitieven aanslag over 1942 kunnen worden verrekend. Een waarschuwing tot het inleveren van het aangiftebiljet over 1941 zal na deze kennisgeving niet Wor den gezonden. Indien een belastingplichtige uitstel van de inlevering van zijn aangiftebiljet heeft zocht, is hij, indien hem dit uitstel is of wordt verleend, niettemin verplicht op een daar door den inspecteur te verstrekken formulier opgave -te doen van zijn vermoedelijk zuiver inkomen over 1941. Levert de belastingplich tige dit formulier niet binnen den gestelden termijn bij den inspecteur in, dan zal ook aan hem ambtshalve een voorloopige aanslag voor het jaar 1942 worden opgelegd. Voor zoover een inspecteur een termijn oor inlevering van de gegevens, benoodigd voor den voorloopigen aanslag voor 1942, heeft toegestaan, welke na 1 Juli 1942 af loopt, wordt deze termijn door deze kennis geving tot 1 Juli a.s. teruggebracht. IJMUIDEN Mej. T. Houtsma 25 jaar onderwijzeres Het is Woensdag 1 Juli 25 jaar geleden, dat mej. T. Houtsma, onderwijzeres aan de In- singerschool der Ned. Hervormde gemeente, haar loopbaan by het bijzonder lager onder wijs begon. Dit geschiedde in het Friesehe dorp Tzum, nadat zii in haar geboortestad Franeker, haar opleiding had ontvangen en 13 April 1917 de akte als ^onderwijzeres had verworven. Eerder, toen" ztf nauwelijks 18 jaar was. verkreeg zij de akte nuttige hand werken. Na eenige jaren in Tzum te hebben door gebracht besloot de jonge onderwijzeres om ook eens buiten Friesland te gaan; zij ver trok op 1 November 1921 naar het eiland Marken Dit trekt echter meer aan voor een kort bezoek dan voor een lang verblijf en zoo was mej. Houtsma al spoedig bereid om een benoeming hier ter plaatse, aan de Insin- gerschool. aan te nemen. Ze woont hier sinds 15 September 1922. Ze heeft zich in ruimen kring een plaats van beteekenis verworven, in de eerste plaats natuurlijk op de school, die zij mede hielp groot maken Velen, die thans reeds eenige beteekenis in de maatschappij hebben, herinneren zich nog dankbaar hoe juffrouw Houtsma hun met bui tengewone tact, de lessen der lagere school leerde. Ze Is bij d^ kinderen geliefd, wordt door de ouders vertrouwd, en blijkt door su perieuren en collega's hoog te worden geacht. Dat zij als onderwijzeres bijzondere eigen schappen heeft blijkt wel uit het feit, dat zij niet alleen in de jongste klassen les geeft doch ook in de school, waaraan verscheidene manlijke leerkrachten zijn verbonden, voor de afwisseling wel eens enkele jaren in de hoogste klassen stond. Buiten de school verwief mej. Houtsma zich eveneens vele goede vriendinnen; zij nam deel aan het vereenigingsleven. Zoo was zij presidente van de Chr. Meisjes Vereeniging Ad Dei Gloriam, waarmede zij afweek van het gewone type Chr. meisjesorganisaties. Voorts wijdde zij haar werkkracht aan de Vereeni ging tot steun van lijders aan vallende ziek ten „De Macht van het Kleine" en toonde zij belangstelling voor andere takken van in- en uitwendige zending. Het is te verw*hten dat de jubileumdag van Mej. Houtsma niet onopgemerkt zal voor bijgaan. Zij zal ervaren, dat velen in onze gem cento haar arbeid ten zeerste waardeeren. OFFICIEELE MlSjEDEELINGEN. GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN VOOR CONSUMPTIE-DOELEINDEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat aan de telers in de provinèie Noord-Holland tot een nader te be palen datum vergunning wordt verleend om hun goedgekeurde pootaardappelen, voor zoover ge teeld krachtens een tuinbouwteeltvergunning of een tijdelijke tuinbouwteeltvergunning zonder opdruk met het woord „Pootaardappelenbedrijf", te oogsten en door middel van de veilingen aan de V.B.N.A. voor consumptiedoeleinden te ver- koopen of at te leveren. Ingeschreven als Persbericht No. 961. R B.V.V.O. NEDERLANDSCHE VISSCHERIJCENTRALE. De Nederlandsche visscherijcentrale maakt be kend, dat haar kantoorgebouw, gevestigd 2de Adelheidstraat 300 te 's Gravenhage, met ingang van 2 Juli a.s .weer telefonisch is te bereiken onder nummer 720080. De telefoonnummers van de afdeeling garnalen en de afdeeling distributie en vischvervoer blij- voorloopig nog ongewijzigd. DE VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1942. j de vaststelling van den aanslag 1942 voor de verplichte rundveelevering 1942 werd, behal- een aantal kilogrammen, dat verplicht moest worden geleverd, tevens aangegeven een mini mum aantal runderen tenminste eenmaal ge kalfd, dat hierbij moest worden geleverd. Deze maatregel had ten doel om te Voorkomen, dat in de samenstelling van den veestapel 'e groote verschuivingen zouden optreden. Mede in verband met de vetpositle is echter besloten om het minimum aantal te leveren koeien te doen vervallen, zoodat thans de vee houder vrij is om zijn aanslag te voldoen door levering van die runderen, die hij daartoe het meest geschikt acht. Hierdoor wordt hem dus" de geelgenheid geboden zijn leveringsplicht te vervullen door levenng uitsluitend in den vorm van jongvee. VERVOERVERBOD HOOI. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat bij besluit no. 64 der Nederlandsche inkoopcentrale van akker bouwproducten (N.I.C.A.) de ontheffing van het vervoerverbod voor hooi is ingetrokken. Dientengevolge is thans het vervoer van hooi oor een ieder verboden, tenzij door of vanwege de N.I.C.A. of P.I.C.A. een geleidebiljet voor het vervoer is afgegeven. NIEUWE ADRESSEN VAN DE BEDRIJFS ORGANISATIE VOOR AKKERBOUW PRODUCTEN C.S. 26 Juni. De bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproduc ten vestigt de aandacht op de nieuwe adressen van de bedrijfsorganisatie, van de acht onder haar ressorteerende onderbedrijfsorganisaties en het aan- en verkoopbureau van akkerbouw producten. alle jjevestigd te 's Gravenhage. BedrijfsorganBatie voor akkerbouwproducten: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, lnferl. letters D. D.). Onderbedrijfsorganisatie voor granen, zaden en peulvruchten: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456). PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 JUNI IJMUIDEN NED. HERV. KERK. Nieuwe Kerk. Kanaalstraat 10. 10: Ds. P. Six-Dijkstra. te Baambnugge. Betlilehemkerk, James Wattstraat. 10: Jeugddienst. K. J. Noij. 5: Ds. L. Lagerwey. I>e Goede Herderkerk. Veflserd'uimveg. 10: Ds. G. F. Ca Hen bach. Bevestiging nieu we lidmaten. 5.30: Ds. G. F. Callenibach. Voorbereiding H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK Geref. Kerk, Noorderkade. 10: Ds. G. Leene. Stadskanaal (Pekelderweg). 5: Ca-nd. J. Haitsma. Geref. Kerk, Burgemeester Rambonnet- laan. 10: Cand. J. Haitsma. 5: Ds. G. Leene. Geref. Kerk, Velserdulmveg. 10 en 5: Ds. Koolstra. te Schermer horn. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. Oud-Katholieke Kerk, Noorderkade. 10. H. Dienst. 7: Vesper. Ned. Luth. Genootschap, Ver. gebouw, Kalverstraat. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Aid. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. F. F. MHatz. Geloofsgemeenschap Hei Leger des IIeils Oranjestraat 2. bovenzaal. 10: Heillglngs- d'lenst. 7.30: Verlossingssamenkomst. Don derdag 7.30: Heiliglngsdienst. Vergadering van Geloovigen, Wlllems- beekweg 22A. 10: Broodbreken. Maandag 8: BUbeJbespreklng en Bidstond. Evangelisatie „Gemeente Gods". Wille- brordstraat 10. kleine zaal. 4.30: Samenk. Hervormde Evangelisatie, Oranjestr. 8. 10 en 5: Luitjes, te Oegstgeest. Vrije Eiajigellsatle. Wiltobrordstraat 10. 4: W. Dubbeldam, te Rotterdam Baptisten Gemeente. Willemsheokweg 22 Woensdag SDs. L. de Haan. te Haarlem. Hersteld Apoet. Zend. Gem.. Willebrord- straat 10. 10: Samenkomst. De Vrije Katholieke Kerk. Popel-laan, Klnhelmpark. Bilofemendaal. 10.30: Gezon gen H. Mis. VELSEN Ned. Herv.-Kerk. 10: Ds. J. N. Seulijn, te Castricum. Gereformeerde Kerk, Koningsweg. 10: Ds. F. E. Hoekstra. 5: Cand. J. v. d. Mei je, hulppred. te Schagen. SANTPOORT. N. TI. Kerk. 10: Ds. R. H, Olderroam. N. H. Kapel. 10.15: Ds. G. Grootja.ns Jr., Ned. Herv. pired. te Watergraafsmeer, die den Wel.eerw. Heer J. Adr. Visser, Cand. t. d. H. D. te Santpoort tot zijn taak ais voorganger-evangelist zal inleiden Geref. Kerk In TI. V# P. Verdun, theolg. Geref. Kerk in H. V. 10: P. Verdam, theol-og. cand. Bussuim. DRIEHUIS Geref. Kerk, Gebouw Tol6diu'J<nerlaan. 3.30 lijken" Bureau°houder! Ds. F. E. Hoekstra, Ingeschreven als Persbericht No. E. E.). Onderbedrijfsorganisatie voor zaaizaad en pootgoed: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, interl. letters D. D. D.). Onderbedrijfsorganisatie voor aardappelen: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, interl. letters D. D. D.). De afdeeling bonnenadministratie van deze onderbedrijfsorganisatie is echter geves tigd: Z. O. Binnensingel 65—67 (tel. 183540. Interl. letters E. E. E. E.). De correspondentie inzake fabrieksaardappelen en inzake de verwerking da^fvan tot aardappelmeel kan als tevoren ge richt worden aan het adres: Kerkstraat 22, Veen- dam (tel. 316). waar een bijkantoor van de onder- bedrijfsorganisatie gevestigd is. De onderbedrijfsorganisatie voor suiker, voor veevoeder, voor hooi. stroo en ruwvoeder, voor vlas en hennep en voor griend en riet zijn alle gevestigd: Z. O. Binnensingel 6867 (tel. 183540. interl. letters E. E. E. E.). De bedrijforganisatle herinnert eraan, dat deze nieuwe instellingen de werkzaamheden overne men. welke tot dusver verricht werden door de Nederlandsche akkerbouwcentrale (N.A.C.), de Nederlandsche inkoopcentrale van akkerbouw producten (N.I.C.A.), de Nederlandsche meelcen trale (N.M.C.) en de Nederlandsche aardappel meelcentrale, dat gedeelte van het werk dezer centrales, dat betrekking had op het aankoopen van producten en het verkoopen er van aan den handel en de industrie, alsmede het afsluiten van in- en exportcontracten, is overgenomen door het aan- en verkoopbureau van akkerbouwpro ducten: Bezuidenhout 15 (tel. 720090. Interl. let ters T. T.). VERPLICHTE VEELEVERING 1942. Teneinde een regelmatige vleeschaanvoer te kunnen waarborgen, zal met ingang van 6 Juli 1942 alleen vee voor de verplichte levering op de markten aangeboden kunnen worden, indien een „lastgeving tot levering" door den betrojckën leverancier-veehouder overgelegd kan worden. Deze leveringskaarten zullen regelmatig aan de veehouders toegezonden worden met vermelding van het te leveren aantal kilogrammen. Zooals ook op de kaarten vermeld staat, zal bij een le vering, welke over tijd geschiedt. een boete worden toegepast. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat géén uitstel, voor deze verplichte aanschrijvin gen wordt verleend, ook onttrekken reclames de veehouders niet aan toepassing van de boete bepaling bij een levering over tijd. Ingeval van een vrijwillige levering zal even eens bij aanbieding op de markt een leverings- kaart overgelegd moeten worden. Voor <feze gevallen kunnen de betrokken vee houders zich tenminste één week van tevoren schriftelijk opgeven aan de Landbouw-Crlsls- Organisatie, Afdeeling Veeleveringsadministratie met vermelding van ongeveer het te leveren aantal kilogrammen vleesch, opdat hun een last geving tot „vrijwillige" levering toegezonden kan worden. Indien er een spoedlevering dient plaats te vin den van b.v. een nuchter kalf, kan eventueel hiervan opgave gedaan worden bij den Plaatse- Dr. D. v. d. KOOI 0 ARTS zal praktijk hervatten op Maandag 29 Juni. Vrije Evangelisatie Willebrordstr. 10, IJmuiden-O. Bezoekt a.s. Zondag des nam. 4 uur onze eerste der groote samenkomsten ter voorbereiding onzer confe rentte. Hierin zullen voorgaan de heeren W. Dubbeldam, Rot terdam, A. Th. Besselaar, Am sterdam, J. Sevensma, A'dam. ZWEMMER's Rijwielhandel t'ftPiMr.iat XI. IJi»-O Personeel gevraagd Gevr. tegen 1 Aug. in Velser- beek FL. DIENSTBODE v. d. en n. of heele d. m. vollo kost. Br. no. T 259 bur. v.-d. blad. R.K. Levens-, Spaar-. Volks-* en Variaverz. Mij. zoekt voor IJmuiden en Omstr. ACTIEF VERTEGENWOORDIGER. Br. no. T 263 bur. v. d. blad. Gevr. NRT MEISJE boven 16 r. half 9 tot 1 uur. Goed loon. Kalverstraat 8, IJmulden-Oost. DAGMEISJE gevr. in kl. gez weinig werk, hoog loon. Mevr. Sijpkens, W. Daniëllaan 7, Sant poort. Gevr. NETTE WERKSTER r 2 d. p. w. of flink meisje v halve dagen. Goed loon. Lauril- lardlaan 23. Santpoort-Station. Te koop gevraagd Te koop gevraagd SNELWE GER en gewichten. Zeeweg 62. IJm. O. Te koop gevr. JASJIjJ v. pak m. 46 of 48. Br. bur. v. d. blad no. T 266. Te koop gevr. z.g.a.n. zw. of wit emaille KOLEN FORNUIS. Hoofdstraat 108. Santpoort (D. Te koop aangeboden Te koop z.g.a.n. ELECTR. W ASCII MACH1N E m. wringer f 120. Adres te vern. bur. v. d. bl Te koop nieuwe KINDER WAGEN. Eschdoornstraat 1, IJmuiden-öost. Te koop mooie Dultsche KIJ KER en kinderbox. Hofdijklaan 16, Driehuis. Te koop D. en H. FIETS m. pr banden. Noorderkade 41. IJm. Te koop gloednieuwe ACCOR DEON, 80 bassen met register Hofdijklaan 17, Driehuis. Te koop pr. VOETBALSCHOE NEN, m. 41-42. Willebrordstraat 39. IJm.-O. HOOGTEZON te koop ultra violet Philips no. 5014. Stations weg 84, Velsen. Tel. 5414. Te koop pr. zw. JONGENS SCHOENEN m. 39. Grahamstraat 10, IJmuiden. HEERENFIETS m. beste ban den en gummi knielaarzen m. 41 te koop. Dirk Hartoghdwarsstr 13. IJmuiden. Pr. WERKSCHOENEN te k m. 42-43. Kanaalstraat 162, IJm. HARMONIUM 2 spels m doorl. harp, mah. pol. kast, merk Hörügel. Br. no. T 268 bur. v. d blad. BADKUIP wit emaille, nieutt partic. ter overn. Br. no. T 268 bur. v. d. blad. Te koop pr. jonge goudfaz HAAN EN HEN. Fultonstraat 4. IJmuiden. Te koop Palthe normaal PRO JECTIE FILM^YPP. m. film en paralscherm (pracht beeld) en pr. jongensschoenen m. 36 en 37 (geen nieuwe). Ratelstraat 40 IJmuiden-O. Te koop pr. DAMESSCHOE NEN, slangenleer m. 39. z.g.a.n. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop HEEREN WINTERJAS, fl. maai. Adres te ern. bur. v. d. blad. Te koop DRAGERSPAK met hoed f 25. le kwal. kl. maat. Oosterduinweg 22. IJm.-O. Diversen Nette ZIT- EN SLAAPKAMER aangeb. v. meisje m. huisel. ver keer. Meervlietstraat 52. Velsen (bij de pont). WIE WIL RUILEN sterke jongenschoenen m 31 v. 34? En- gelmundusweg 104, IJmuiden-O. KANTOORRUIMTE of spreek kamer aangeb. in part. huis. Zee- eg. IJmuiden-Oost (gez. z. k.). Br. no. T 265 bur. v. d. blad. ONGEM. KAMER gevr. Drie huis of Santpoort v. opberging meubels. Br. met prijsopg. no. T 269 bur. v. d. blad. TANDEM te huur gevr. in de week v. 4 tot 13 Juli. Br. met prijsopg. hur. v. d. blad T 2 67. U behoeft geen llgjeeil» Selder» le hebben, om «nel 'I ijjleem» ohyp 'n eigen buis 1» koopen. Wie binnen oliienboren tijd illzijn eigen huis wil wonen, schrijve ons om inlichtingen. N.V. BOUWKAS ROHYPJ Singel 202-208 Amilerdom Inlichtingen worden verstrekt door: C. VISSER Hzn., IJmuiden Makelaar en Taxateur, Wijk aan Zeeërweg 91, Telefoon 4830 DULLER'S KAPPERSHUIS IS GESLOTEN van 6 tot en met 11 Juli. De Leider van bovengenoemden dienst brengt ter kennis van de bewoners varf dat zij de bonkaarten levensmiddelen, enz., NIET MEER moeten afhalen in het gebouw Jenninga aan de J. P. Coenstraat, doch in het aan den Zeeweg hoek Willemsbeekweg. Het afhalen moet geschieden op de data, welke ver meld staan op de thans in gebruik zijnde kaarten. De Leider van den Distributiedienst, P. WAARDENBURG Makelaar te Velsen, Meervlietstraat 53. Telefoon (K2550) 49S Ootogsschade verzekeringen Agentschap van de ONDERLINGE OORLOGSSCHADE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ te 's-Gravenhage Vraagt inlichtingen Ruime keuze mandolines, violen, guitaars Compleet drumstel. Blaasinstrumenten. Diverse kleine muziekinstrumenten enz. Zéér ruime sorteering sna[en, studieboe ken. Piano-, viool- en mandolinemuziek. Pr. Hendrikstraat 87c hk. Willemsplein, IJmuiden Personen en Goe$lerendiens naar Amsterdam Inlichtingen kantoren te Velsen en te Ilmuiden,. gedurende 4 dagen, vanaf Zaterd. 2 u. t.m. Dinsdagav, 10 u. onz Standplaats BANJAERTSTRAAT Velsen Nrd. t.o. 't Postkantoor H. F. KOEK EN ZONE! unie MEEUWENLAAN 2 - IJMUIDEN-OOS] Algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Visscherij Maatschappij „DE DAAD" te IJmuiden, te houden op Vrijdag 10 Juli 1942 ten n.m. 3 uur, ten kantore der Ven nootschap. De agenda, balans en winst en verliesrekening 1941 liggen vanaf heden voor aandeelhou ders ter visie. DE DIRECTIE gevraagd niet ouder dan 16 jaar Middens tandswoning te koop gevraagd in Driehuis of omge ving. Br. T 264 Bur. v. d. bl^d. KANARIES Parkieten. Papegaaien te koop gevraagd. fA. TRAP, Stephen- sonstraat 4, IJmuiden. TE KOOP een van normale grootte. Br. T 270 bur. van dit blad VEILING TE IJMUIDEN-OOST, (wegens sterfgeval) in café .Flora", Zeeweg 113-115. op Vrijdag 3 Juli 1942, nam. half drie, t.o.v. den te Velsen gev. notaris W. BOERLAGE, van 1. Een Heerenhuis. m. schuur erf en grond, te Velsen,.Stations weg 95, groot 4.65 A. Beh. tot de nalatensch. van wijlen den Heer Mr. M. G. J. Boissevain. 2. Een Woonhuis met erf en grond, te IJmuiden-Oost, Kal verstraat 178, groot 1.05 A. Beh ,tot de nal. van wijlen den Heer J. Bruin. Nadere inl. te verkrijgen ten kantore van gen. notaris, te Velsen, en voor wat betreft het perc. sub 1 ook ten kantore van de notarissen J. ZWART en W. STRAUB, te Amsterdam, Leid- schegracht 20. De veiling van de perceelen Zeeweg 23 en 25 te IJm.-Oost is tot nadere aankondiging uitge steld. verzorgt vakkundig uw opdrachten. Hoofdstraat 160 SANTPOORT Tel. 8607 Aangifte van leerlingen voor de bekende scholen der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden. Hoofd: de Heer C. Lijnzaad. Dinsdag 30 Juni, 's avonds 78 uur in de school Hoofd: de Heer J. Dalhuysefl Dinsdag 30 Juni, 's avonds 7-3 uur Julianakade 52. De belde scholen hebben speciale brugklassen met opleiding in 6 jr. - voor M.U.L.O., H.B.S. en Gymnasium De leerlingen der nieuwe le klas moeten vóór 1 Oct. 6 jaar zijn. Jdatste maal! uet uit te knippen Alstublieft: Uw laatste kans o Het zeep. Dóét U 't nu, want U ning za( nameti|k noê ooeder van nieuwe sam? d ou<je zeeppoeder- eeniien tijd "^P^^'p staa" Ïus een oude niet verpakking- En d gebruiksaanwijzing- meer geheel ^£e,£uu« sonensM wollen, halfwollen en 1 koud wasschen natuurzijden goederen koud overige goederen- ook j kunstzijde s,, 'Publicatie ./I, Dept. H,.,!*!. Ni,». Stheep.. l-h v. Rijlcsb Ch«m. p.od. Secl,.; Ztcjï

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4