Hettedta#, DE TIJDEN ZUN$U^0 I. C. HAAN HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Muziek en Zang passeeren de revue Bezoekt Heden Draai-en Zweefmolen EDEGO Wij hebben M. REM STENO TYPEN INST.PONT Grote Sortering BANKGARNITUREN 25.- belooning „NEERLANDIA's" producten EDEGO Slagerij J. LANGEDIJK VERSCHE BOUILLON OORLOGSSCHADE EDEGO TREKKERS Comité-School InsmgerSchool WAAROM ZOUDT GIJ HET UZELF EU UW GEZIN NOG MOEILIJKER MAKEN? FEUILLETON door FRAN'Z WENDELMETH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 47 „Men zei, dat er in de woning van Ruys een spook ronddwaalde", zei Treslong, boos over den toon van den ander, „en daar mede is tevens uw tweede vraag beant woord". „Zoozoo, maar ik heb al meer gezegd, dat ik niet u, maar mijnheer Homan vra gen stel. Zwijg dus tot ik u iets vraag!" Hy wendde zich weer tot den schilder: „U bent dus naar het don> gegaan om boodschappen te doen? Wanneer kwam u terug?" „Even voor middernacht!" „Zijn de winkels hier zoo lang geopend?" „De winkels niet, maar het cafe wel". „Dan hebt u, om zoo te zeggen, te diep in het glaasje gekeken!" „Dat is een zaak, die hier niet terzake doet!" zei Piet boos. „Dat is een particu liere aangelegenheid!" Van Stolberg deed, alsof hij den- woe denden toon van Homan niet hoorde. „Wat particuliere zaken zijn en wat niet, zal ik beoordeelen, mijnheer. Ik verzoek u, mijn vragen niet te ontwijken, maar naar waar heid te beantwoorden. Als u mij beter kende, zoudt u weten, dat ik niet altijd zoo veel geduld heb, als nu. Ik kan soms bliksems onaangenaam zijn. Ga verder, wat gebeurde er, toen u in het huis terug kwam?" „Toen ik terugkwam, zag ik reeds uit de verte, dat er licht-in het huis brandde". „Hm, wilt u daarmede zeggen, dat u de lamp niet zelf aangestoken had, maar een ander?" „Ja, dat wil ik daarmede zeggen! De rechercheur schraapte z'n keel voor hij verder ging met vragen. „Nu een tusschenvraag. In welken sta dium van dronkenschap bevond u zich, toen u terugkeerde?" Homan haalde geërgerd zijn schouders op. „Om in uw uitdrukkingswijze te blijven, in het allereerste stadium. Dat wil zeg gen, ik kon nog heel goed een bran dende lamp van een niet brandende on derscheiden. Bovendien kon ik nog terdege het hügfje lezen, dat onder de lamp lag". „Amf, nu begint het belangwekkend te worden! Er was dus een briefje en wat stond daarop?" „Er stond op, dat er in dat huis nie mand kon blijven leven en dat ik gewaar schuwd werd, onmiddellijk weg te gaan en niet meer terug te komen". „Hoe luidde de tekst woordelijk? „Dat weet ik niet meer". „Is dat briefje dan niet meer aanwezig?" bleef van Stolberg vragen. „Neen!" „Wilt u zoo vriendelijk zijn, mijnheer Homan, mij daarvan de reden op te geven?" „Omdat het gestolen is!" De wenkbrauwen van den politieman trokken zich onheilspellend samen. De woorden klonken spottend, sarcastisch en een beetje dreigend;» „Ik heb tot dusverre niet geweten, dat ik niet goed bij mijn verstand was, maar ik kan u werkelijk niet volgen". „Dat spijt me"5', zei Piet eveneens sar castisch, „ik vermoed, dat het komt, om dat u mij telkens in de rede valt. Laat mij alles in volgorde vertellen, dan zal uw denkvermogen wellicht terugkomen". „O, zit het zoo. Nu, ik wacht allang op uw eerste verstandige wbord". Dit scherpe onderhoud van beide kanten ging voort, totdat Homan tenslotte met zijn mededeelingen gereed was. Van Stolberg had op iederen zin het een of ander aan te merken en toen Piet hem vertelde, hoe hij de kast geopend had en het lijk voor zijn voeten gerold was, toonde hij openlijk zijn ongeloof. Toen de jongeman hem woedend aankeek, maakte hij een beweging met zijn hand. „Hetgeen u mij allemaal vertelt, mijn heer Homan, kan heel mooi klinken, maar u moet mij ten goede houden, dat ik daar zoo mijn eigen meening over heb. Het klinkt niet erg geloofwaardig. Ik kan bij voorbeeld niet inzien, waarom de moorde naar zijn slachtoffer in een kast zou ver bergen. Dat kost tijd en moeite". „Dan kunt u misschien wel inzien, welke reden ik ervoor heb, om u betreffende deze zaak om den tuin te leiden?" zei Piet Ho man verontwaardigd. Van Stolberg knikte met een leelijke grijns op z'n gezicht. „Jongeman!" zei hij waarschuwend, „je laat je teveel .door mij uit je evenwicht brengen. Dat moet je niet doen. Kalm blij ven onder alle omstandigheden. Ik kan mij nu eenmaal niet anders voordoen, dan ik ben. Menschen, die mij beter kennen, en die een zuiver geweten hebben, noemen mij een grappenmaker, maar boeven zien in mij een gemeen en laaghartig stuk hdpd. Zoo verschillende zijn de opvattingen om trent mijn persoon. Behoort u tot de eer sten of tot ae laatsten?" (Wordt vervolgd.) (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) Litwinof bij besprekingen te Washington Stephen Early, de secretaris van Roosevelt, heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie deelneemt aan de onder handelingen tusschen Roosevelt en Churchill en vertegenwoordigd wordt door Litwinof. Early heeft voorts verklaard, dat de vel schillende ontmoetingen met Litwinof een andere serie besprekingen vormen, waar bij overal tot in de kleinste kleinigheden gaande constateeringen en overzichten op gesteld zijn. Tegelijkertijd worden bespre kingen gevoerd met hooge officieren van het leger, het luchtwapen en de marine, waaraan ook de V.S., Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie deelnemen. Early voegde hieraan toe, dat de Britsch- Amerikaansche besprekingen voortgezet worden en beschreef de besprekingen met de Sowjets als van, „uitgebreiden" aard. Ook Cordell Hull is erbij aanwezig ge weest. De „New York Times" verklaart, dat Roosevelt en Churchill hun „nieuwe" stra tegie inzake een offensieve oorlogvoering hebben uiteengezet voor den Oorlogsraad voor den Stillen Oceaan en voor vooraan staande leden van het Congres. Roosevelt en Churchill gaven uitdrukking aan „hun vertrouwen", dat 't „nieuwe plan" 't resul taat zou opleveren, dat de Geallieerden „wenschen". Beide Staatslieden hebben in „bemoedigende bewoordingen" een alge meen overzicht gegeven van den oorlogs toestand. Churchill verklaarde, dat er geen gevaar bestaat Egypte te verliezen. De po sitie, waarin zich de Sowjet-Russische le gers zich bevinden werd „bevredigend" ge noemd. Na de bespreking met Roosevelt en Chur chill, zoo schrijft de correspondent verder, heerschte onder de leden van het Congres een „optimistische" stemming. De gezant van Nieuw-Zeeland, Nash. verklaarde na de conferentie, dat de „nieu we" oorlogstoestand over het algemeen tamelijk wel overeenkomst met de wijze waarop Australië, Nieuw-Zeeland en Tsjoengking den oorlogstoestand zagen. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjoengking, Soong, die om grooten steun door de luchtmacht had verzocht, verklaarde, dat hij er niet aan twijfelt, of de Geallieerden hebben „volledig begrip" van de beteekenis van den Stillen Oceaan. Op de vraag, wat hij erover zeide, dat de troepen van de Spil reeds in Egypte op rukken. verklaarde de gezant van Nieuw- Zeeland: „Ik geloof niet. dat de troepen van de Spil naar Cairo komen". Een lid van het Congres, dat aanwezig was bij de besprekingen met Roosevelt en Churchill, heeft den correspondent van de „New York Times" een commentaar ge geven, waaruit blijkt, dat Roosevelt en Churchill het overzicht over den algemee- nen oorlogstoestand op zoodanige wijze hebben gegeven, dat het allen leden van het Congres had ..voldaan". HET GENERAAL PARDON VAN HET NEDERLANDSCH ARBEIDSFRONT. De centrale persdienst van het N. A. P. meldt: De meening heeft post gevat, als zou door de genen. die gebruik maken van het generaal pardon, contributie betaald moeten worden, van het moment af. dat zij bedankt hebben als lid van het N. V. V., respectievelijk van hun vak-' bond. In tegenstelling hiermee kan worden meege deeld, dat ln deze gevallen de contributie ver schuldigd is te beginnen met den datum, waarop toetreding tot het N. A. F. plaats vindt, doch ln geen geval voor een tijdvak, liggende vóór 28 Juni 1942. Om eventueele uitkeeringen, welke ge baseerd zijn op de gestorte contributie, met uit zondering van die, welke voortvloeien uit de werkloozenkas, zoo hoog mogelijk te doen zijn, is lnverwijlde toetreding dringend gewenscht. Voor hen, die reeds eerder op grond van het generaal pardon zijn toegetreden, en dientenge volge meer contributie betaald hebben beteekent dit, dat door hen is overeenstemming daarmee hoogere uitkeeringen zullen worefcn genoten dan wanneer zij zich later hadden aangemeld. Candestiene slachtplaats ontdekt. Zes IJmuidenaren gearresteerd. Het was de recherche reeds geruime» tijd bekend, dat een groep te IJmuiden wonen de personen zich aan frauduleuze slachtin gen schuDdig maakte. Herhaaldelijk werd getracht de slachtplaats te ontdekken, maar aanvankelijk slaagde men hierin niet. Op een morgen, ongeveer anderhalve week ge leden, werd een paard en wagen aangehou den, waarmee zevenhonderdvijftig kg rund- vleeseh. werd-vervoerd, dat niet van de ver- eischté goedkeuringsstempels was voorzien en dus van een fraulduleuze slachting af komstig moest zijn. Thans gelukte het, de slachtplaats te vinden. Deze bevond zich in een buiten werking zijnde fabriek te IJmui den. Hiervan werd zonder medeweten van den directeur gebruik gemaakt. Lettende op de inrichting kon van een abattoir op kleine schaal worden gesproken. Nadat het vleesch in beslag was genomen, kon tot arrestatie van zes IJmuidenaren worden overgegaan. (Overzicht van onzen kunstrecensent). Het concertseizoen 19401941 werd ge opend met het goedgeslaagde kerkcon- c e r t, dat vroeg ln September door de hee- ren Nol van Leeuwen en Adriaan Verschoor (zang en orgel) gegeven werd. Hetgeen er ten gehoore gebracht werd getuigde van grooten kunstzin. De heer Verschoor toonde wat hij op het koninklijk instrument, dat orgel heet, waard is en tot welk een knap orgelist hij zich heeft weten te ontwikkelen. Het symphonieorkest „E u p h o n i e" gaf kort daarop een uitvoering, die tot een der mooiste in de annajen over het bestaan van dit ensemble behoort. Het was eveneens een kerkconcert; de gewijde muziek klonk, mede door de bezetting van ons plaatselijk concert van circa 40 leden, uitnemend. Met den diri gent Karei H Kerkhoff oogstten de mede werkers (Catharina Hessels en Jos. de Klerk) dank voor hun fraai muslceeren. De harmoniekapel „De Eendracht" onder leiding van Gerard H. Boedijn beklom dit seizoen slechts een enkele maal het po dium. Wat het korps zijn luisteraars te genie ten en te bewonderen gaf, stond weer op hoog peil. Men moet voor het sehoone, dat ook op dit concert geboden werd, de uitvoer ders oprecht erkentelijk zijn. Techniek en artisticiteit zijn door dezen dirigent hoog op gevoerd. Deze uitvoering brach't tevens de viering van het 25-jarig jubileum van den musicus Boedijn. Stampvol was de Concordiazaal toen het mannenkoor ..D e Eendracht" een zangavond gaf. dat onweerlegbaar getuigde van den grooten vooruitgang van dit en semble. Er werd beschaafd gezongen onder Stephen Jansen's rustige leiding: de stembeheersching was zeer bestudeerd en de vorderingen wa ren onmiskenbaar. De heeren van Leeuwen en Verschoor alsmede de harmoniekapel verleenden hun medewerking. Als directeur van „Ku nst Na Arbeid" heeft de musicus M. Kleij zich populair we ten te maken bij zijn mannen Geen wonder dat het feit, dat hij 10 jaar dit corps leidde, aangegrepen werd om hem hartelijk te huldi gen Een eendrachtig en juist musiceeren viel er te beluisteren op dit huldigingscon cert, waar artistieke arrangementen van den heer Kleij uitgevoerd werden, die alle ge tuigden van het vakmanschap van den oud kapelmeester en diens liefde voor Apollo's kunst Eenzelfde enthousiasme toonde de jeugdige dirigent van de Chr muziekvereeniging ..Juliana van Stolber g". de heer J. van Soest, die m i. voor dit jonge corps alles zins op zijn plaats is- Er werd met animo ge blazen. levendig, met flair en tevens muzi kaal. Zoo'a dirigent bad dit corps noodig. dat door studiezin nog veel zal kunnen be reiken. Van de R.K. harmonie „S t. C a e c i 1 i a" hoorde ik een vrij zwaar programma. Uit „Finlandia", „Heimkehr aus der Fremde" e.d. bleek, dat directeur P. N. Joossen het zijn blazers niet gemakkelijk maakt, maar er was goed gestudeerd, zoodat er vele moeilijkheden overwonnen werden. Johan B. Kpk gaf met de arbeiders-mando lineclub „Excelsior" een uitvoering, dit in alle opzichten verzorgd was en die wee eens bewees, dat dit een orkest in den w? ren zin des woords geworden is, waarop c' leden trotsch kunnen zijn. Uitmuntend van samenspel, rijk aan "scha keering in klank en volume, gloedvol van voordracht weet „Excelsior" simpele tokkel- muziek tot iets heel moois te maken. De medewerkers, een kamerorkestje van den heer P. Grin Jr. en het trouwe Hawai ian-sextet, hadden eveneens een aandachtig publiek. Ter gelegenheid van zijn vijfjarig bestaan vierde het R.K. koor „Inter Nos", direc teur Lou Tervoort, feest; dartel en frisch werd er gezongen, welluidend was de klank, overweldigend was de belangstelling voor dit concert, dat door meer dan 650 bezoekers werd aangehoord De mannenzangers „Onze Gezellen" en een in tempo uitgevoerde non stop cabaretrevue waren o-m. een groote attractie. Drie plaatsgenooten, Miep de Geus (alt), Riek Coppée (viool) en Roel Riphagen (pia no) verzorgden een solistenavond van het Nut, waar degelijk geschoolde artisten voor naam musiceerden en getuigden van den ernst, waarmede zij hun cultureele taak op vatten. Zoowel deze vakmusici als de talrijke di lettanten hebben zich in het afgeloopen sei zoen beijverd goed verzorgde uitvoeringen te geven en daarbij onweerlegbare bewijzen te geven van hun liefde voor de kunst, de groo- tere onder hen In de meer gecompliceerde, de eenvoudige in de simpelere melodieën, die alle tezamen den lof bezingen van de muziek, de oudste der kunsten. Juist in deze ernstige tijden kan de muziek de groote troosteres zijn, die ons onttrekt aan dagelijksche sleur en zware beproevingen verzachten kan. Wie Apollo's kunst liefheeft vindt een steun in het leven, waardoor hij dc kracht krijgt hoopvol verder te strijden Men behoeft geen kunstenaar van Gods genade te zijn, om genot te vinden in de mu ziek. Maar wel moet men geleerd hebben met aandacht en met eerbied te luisteren en zoo te trachten haar verheven macht te begrijpen en te doorleven. A. J. VAN DER WEIJDEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. INNAME GRAUWE ERWTEN EN PLATTE VALE ERWTEN VARIëTEIT „LANGSTROO" OOGST 1942. De Provinciale Inkoop Centrale van Akker bouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaai maakt bekend, dat, met het oog op het dikwijls te onderschelden verschil tusschen de diverse variëteiten, is bepaald, dat Indien een teler aanspraak meent tc kunnen maken op de richt prijs, oogst 1942, welke werd vastgesteld voor: Grauwe Erwten Witbloel, langstroo. op f27,— per 100 kg. Platte Vale Capucljners. langstroo, op f 27,— per 100 kg. bij de aanbieding van het monster der partij voor de classificatie, een ver klaring in het bezit der P.I.C.A. moet zijn, in houdende, dat door den teler inderdaad de lagstroo kwaliteit verbouwd werd. In verband hiermede wordt belanghebbenden in overweging gegeven, onmiddellijk, doch in leder geval vqor 8 Juli a.s. een verzoek tot de P.I.C.A. te richten om het te velde staande ge was te doen contröleeren. Dit verzoek dient ge richt te zijn aan: Provinciale Inkoop-Centrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Holland, Afd. Graaninname, Landbouwhuls, Alkmaar. Na ontvangst van dit verzoek zal het gewas te velde worden gecontröleerd en een verklaring worden opgemaakt. Verzoeken, welke na 8 Juli a.s. worden ont vangen zullen zeer beslist niet in behandeling worden genomen. Slagschepen uit de mode? Uit Washington wordt gemeld, dat de democratische senator Clark de schrap ping heeft voorgesteld van de goedkeu ring voor den bouw van nieuwe slag schepen. Hij motiveerde dit voorstel hiermede, dat de bouw van kleine en grootere vliegkampschepen bespoedigd moei worden. Het slagschip, zoo zeide hij, is uit de mode en men zou er goed aan doen om slagschepen en kruisers, die thans in aanbouw zijn. te verande ren in vliegkampschepen. Churchill terug in Engeland Attlee over het „tweede front". Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, is Churchill uit de Vereenigde Staten in Engeland teruggekeerd, In het Lagerhuis heeft Attlee verklaard, zich te verheugen, dat hij de gelegenheid kreeg in het algemeen te kunnen verkla ren, dat geen speculaties over tijd of plaats van het toekomstige offensief der Gealli eerden, hetzij in krantenartikelen, hetzij in redevoeringen, gewenscht zijn. Bij 1 de tusschentijdsche verkiezingen in Maldon, in Essex, Is de regeering verslagen, zoo meldt de Britsche berichtendienst. De onafhankelijke candidaat verwierf met 12.219 stemmen een meerderheid van bijna C000 stemmen op zijn tegencandidaat. Hunt, van de regeeringspartij, «n den onafhanke- lijken candidaat Metthews. Naar uit een bericht uit New-York blijkt heeft de Amerikaansche censuur aan de bladen medegedeeld, dat in de toekomst over diplomatieke besprekingen of onder handelingen geen „voorbarige" berichten of •commentaren mogen worden gepubli ceerd. De pers moet zeer groote terug houdendheid in acht nemen. Hoe staat het met de kersen? In de Over-Betuwe geldt als norm, dat met Sint Jan dat is 24 Juni de keysen- oogst aanvangt. Van het jaar is dit precies op den dag af uitgekomen, want terwijl men in Huisser? en omgeving de notentakken aan de deur stijlen ophing, lclom men in Gendt het kersenstadje bij uitnemendheid in de bpomën om de ronde en roode vwichten te plukken. Op St. Jan ving dus de campagne aan en thans zijn overal in de Over Betuwe de plukkers doende de „druppels bloed" te oogsten, die in deze streek eigenlijk als de herinnering hangen aan veel vergoten bloed in den strijd, welke rond Angeren gevoerd werd. Ook de jamindustrieën in Eist beginnen thans hun groote campagnes. Werden an dere jaren honderden meisjes uit alle deelen van de streek per bus naar de fabrieken in Eist vervoerd, thans heeft men, bij gebrek aan verkeersmiddelen, de meisjes, die de kersen van de stelen moeten ontdoen, mid den in de kersencentra tewerk gesteld. Zij werken in Gendt. waar in, normale tijden de kersenoogst met veel plezier gevierd wordt, in Huissen en te Eist. Tlmns trokken reeds veel vreemdelingen de Over-Betuwe door, niet alleen genietend van do schoonheid der streek, maar ook van de vruchten, die zi.1 oplevert. Zooals bekend, is do verkoop aan de boomgaarden tot een bepaald kwantum ge oorloofd en daarvan wordt rijkelijk ge profiteerd. Wanneer men dan tegelijk do schoonheid der streek in zich opneemt, kan men dubbel tevreden huiswaarts keeren. Geest en ma terie hebben dan ieder hnn deel, N.V. ALG. NOORDHOLLANDSCHE MIJ. VAN LEVENSVERZEKERING Deze maatschappij hield heden te Haarlem haar jaarlijksche vergadering van aandeel houders. Aan het door directeuren uitgebrach te verslag ontleenen wij het volgende: - De stand van het verzekerd kapitaal, ver meerderd met de verzekerde rente, steeg per 31 December 1941 tot f 21.751,911.de premie ontvangst over 1941 bedroeg f 623.116.95. De sterfte onder de verzeterden bedroeg 73,8 pet. van die. welke berelfend was. De uitkeeringen, eigen risico, beliepen dit jaar f 269.423,62. De premie-reserve komt op de balans voor met een bedrag van f 4.744.334,38, onder welk bedrag niet is begrepen de premie-reserve voor posten, welke bij andere Maatschappijen in herverzekering werden gegeven De rente-ontvangst bedroeg dit jaar f 217.773,361/2- De gemiddelde gekweekte rente in 1941 be droeg 4,31 pCt. De onkosten bedroegen totaal f 210.078,47. De effecten, voor zoover genoteerd aan de AmsterdamscheBeurs, werden gewaardeerd volgens den Ultimo Decemberkoers, terwijl de waarde der niet-genoteerde fondsen door een commissionnair is geschat. Door koers stijging bedraagt de winst op effecten f 22.410.58. Op vaste goederen werd f 1477.95 afgeschreven. Door bijschrijving werden de extra reserves gebracht van f 319.040.op f 351.500.—. Aan het pensioenfonds voor per soneel werd uit de winst f 10.000 toegevoegd, dat daardoor tot 150.000 klom. De vergadering hechtte goedkeuring aan de overgelegde balans en winst- en verliesre kening. De voorstellen omtrent bij- en af schrijvingen en winstverdeeling werden aan genomen. Het dividend werd bepaald op f 126.per aandeel In de algemeene vergadering van aandeelhou ders der Handelmaatschappij vb. Boeke en Hul- dekooper N.V. te Groningen werden de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 10 De heer G. Kalff A.zn werd als commissaris herkozen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Juni. Bevallen: 25 Juni: L Treffers—Weij, z., 26 Juni: M. J. A. Heijne—<van Roode, z., C, G. BlomHuijsmans. d., M. van Loon Snoeke, d., 27 Juni. N. Koster—'Tanger- mamn, d. Overleden: 25 Juni: E. Klaverweiden- Plette, 45 j.. Kweektuinstraat: 26 Juni: J. de Nobel. 60 j.. Rozenhagempieln; H. En- gelema, 84 i„ SchouMjtjeslaan; J. van VeK- huijsea—van Dijk. 66 j., Hagestraat. Ondertrouwd: 25 Juni. A. Ipenbursr en P. J. van Zomeren: T. J. Smeding en G. C. Schipper. Gehuwd: 27 Juni: C. Bogaer* en E. C. Oaro: W. T. Weidema en H. M. Lasschuit, A. Beerthuijzen en J. C. M. van der Heijden. Door bemiddeling van liet Roode Kruis ontvingen wij bericht dat de Heer en Mevrouw DE BAK-KOEMAN. Emmastad, Cu racao, op 31 Mei 1942, werden verblijd met de geboorte van een Zoon: HENBRIK JAN. IJmuiden, 29 Juni 1942. Velsen. Familie KOEMAN. Familie DE BAK. In verband met het overlijden van den Heer W. P. METS, geeft ondergeteekende hiermede ken nis aan belanghebbenden dat 't agentschap IJmuiden van de N. V. As? Mij. ,Be Nederlanden van 1845" Haarlem, „alle Ver zekeringen" thans door mij zoon van den overledene, wordt voortgezet. Hoogachtend. W. P. METS. Juni 1942. EN MORGEN DE Standpl. BANJAERTSTRAAT, t.o. het Postkantoor te Velsen-N H. F. KOEK Zonen SANITAIR Brillantine per flac., oude kwal Beenbruin per maatje. Matte en vette Crème. Vinolia Crème. Castella - Medinos en Solidox Tandpasta. Haarwater Boldoot. gr. fl. 1.25 Kalverstr. 11, IJm.O. Tel. 5162. Zorg vooreen goed en Eet dan FUNKE's rogge- en volkorenbrood. Vraagt het Uw bakker Let op den naam I STENO, clubles, 3.60 p. m. TYPE&. aanv. elke week. IN AANSLUITINC OP M.U.L.O., H.B.S., CYMN. Voor jongens: Steno-typist; Cor respondent, Boekhouder-corresp Voor "meisjes: Steno-Typiste; Secr. (alg. of part.). Dagles. Prosp. gratis - Oude Gracht 71 dat U verschuldigd bent I voor een crematie-plechtigheid bedraagt DE HELFT van het gewone tarief, indien U ingeschreven staat als lid van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Alle leden van het gezin zijn lid voor slechts 75 cents gezamenlijk, voor het tweede halfjaar 1942. Inschrijvingen als lid gaarne bij den afdeelingssecretaris A. J. VAN DER WEIJDEN, Alex. Bellstr'aat 51, IJmuiden Gironummer 418060. BARTELJORISSTRAAT 39—41 HAARLEM Telefoon 10250 OPGERICHT 1 833 Meubeltentoonstelling BARTELJORISSTRAAT 34 voor den besten slagzin op de buitengewone kwaliteit van BANKETFABRIEK Inzendingen tot 1 Aug. '42 aan Banketfabriek „NEERLAN Dl A", Vroomstr. 14, Haarlem Uitslag 15 Auguttus in de Haarlemsche Courant. Besteedt Uw bonnen aan het beste: „Koopt er bij Uw winkelier Neerlandia'i overheerlijke boter, koekjes op". ALLE SOORTEN MANDEN Zorg dat U zich nooit behoeft te verwijten ctó codden uïe da/kh meurt, -ééXdeh -nczah -Éaï&n- -K/jAen!" Dakgoten en afvoerbuizen moeten regelmatig worden schoongemaakt, anders raken ze verstopt met als ge volg beschadigde plafonds, gehavend behang en bedorven vloerbedekking. Wanneer II zelf niet op het dak kunt, laat het cfen op gezette tijden door een vakman doen. Roep bij het eerste begin van lekkage direct den lood gieter er bij. Een ernstige lekkage beteekent in deze 'tijden vaak een on herstelbare schade. FRANS NAEREBOUTSTR. 49 Woensdag weer verkrijgbaar. Stelt niet uit, doch vraagt thans inlichtingen omtrent oorlogs schadeverzekeringen. (Deze ver zekering dekt tevens risioo van diefstal en plundering tijdens evacuatie.) Agent JOH. BAIS KERKSTRAAT 5 - TEL. 4151 IJmuiden. SCHEERMESJES Trekkers, voor werkzoeken- ien en aangeboden betrekkin gen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke Ti.m meer 4 cent Alle andere advertenties van jartlculleren In de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent ilke m.m meer 6 cent Te koop aangeboden TE KOOP gr. palm m. tafel- feitje, wagenmaker, babycape en w. doek. Weerdstraat 9, IJmui- den-O. Te koop na 7 uur THEESER- VIES (12 kop.) "en overal! m. 56. Driehuizerkerkweg 46. Driehuis Pr. d AMESSCHOENEN m. 3S te koop. De Ruvterstraat 100. IJmuiden-O. Te koop extra groote HAND WAGEN. ook geschikt voor trek hond. Pres. Krugerstraat 39, IJmuiden. TE KOOP aangeh. elec-tr strljkijzer. stof-z., wieg, radio, stoelen, studiepiano, keukenge rei, pannen enz., schemerlamp, gest. deken, haardstel, dames hoed, Na. 8 u. Corn. Drebbelstr. 32 rd, IJmuiden. Diversen - Ongem. KAMER gevr. Drieh. of Santpoort v. opberging meu bels. Br. m. prijsopg. bur. v. d. blad no. T 269. Voor dlr te huur gevr. ged. v WINKELHUIS of deel van ben. huis te lJmuiden-Oost.' Ko ningsplein 10 IJmuiden. Flinke huur. ZIT-SLAAPKAMER to huur gevr. te IJmuiden-Oost. Tuinder - atraat 112, IJmulden-Oost. Aangifte van leerlingen voor dc bekende scholen der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden. Hoofd: de Heer C. Lijnzaad. Dinsdag 30 Juni, 's avonds 78 uur in de^chool Hoofd: de Heer J. Dalhuysen Dinsdag 30 Juni, 's avonds 7-8 uur Julianakade 52. De beic^e scholen hebben speciaje brugklassen met opleiding - In 6 jr. - voor M.U.L.O., H.B.S. en Gymnasium De leerlingen der nieuwe le klas moeten vóór 1 Oct. 6 jaar zijn. Zorgt dat de voordeelen, die het Ned. Arb, Front U thans,1 na vele jaren contributie-be»j taling, biedt, niet lichtvaardig worden weg» geworpen. Laat Uw man gebruik maken var» het Generaal Pardon, door onderstaand tnvui'j formulier omgaand In te zender»

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4