HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK RENOVATUM" Zekerheid, RNHEM NU naar Café 't SCHUITENGAT OPENING DAMIAATJES Rechtsbijstand FEUILLETON door FBAXZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAH. HOOFDSTUK XIX. 51 Nadat dokter Voorst, daarbij geassis teerd door z'n collega, geruimen tijd bezig was geweest met de amputatie van de lichaamsdeelen- werd het overschot in de langwerpige kist gelegd en daarna op den boerenwagen geladen. Onderweg naar het dorp was dokter Voorst van gedachten veranderd. Zijn eerst genomen besluit, om het lijk op het eiland te laten begraven, had hij laten varen. Hij was tot de conclusie gekomen, dat er wel licht bij een nauwkeurig onderzoek van het stoffelijk overschot nadere bizonder- heden aan den dag zouden kunnen treden en daarom zou het lijk in de kist naar Leeuwarden worden vervoerd. Toen ze de landingsbrug naderden, waar de politieboot van Van Stolberg was ge meerd, stonden er reeds verscheidene nieuwsgierigen het slanke en sierlijke vaar tuigje te bewonderen. De kist met haar luguberen inhoud werd naar de motorboot gedragen en eensklaps ging er een zacht gefluister van mond tot mond, want de geheimzinnige gebeurtenis sen op het eiland en meer in het tüzonder, de raadselachtige dood van twee mannen in het oude visschershuis, had zich als een loopend vuurtje onder de bevolking ver spreid. Vermoedens werden uitgesproken op fluisterenden toon en spoedig wist de een meer dan de ander. Rechercheur van Stolberg had hier en daar iets opgevangen en hij verbaasde zich er over, dat men reeds nu in verschillende opzichten van alles op de hoogte was. Nadat het politiebootje van de landings brug was losgemaakt en in de smalle zee engte tusschen de eilanden Vlieland en Terschelling, den zoogenaamden Vlie- stroom, nog slechts als een stipje te zien was, probeerde Treslong den rechercheur wat vriendelijker te stemmen. „Wilt u nu niet eerst bij mij thuis een stukje eten, mijnheer Stolberg?" vroeg hij. „En natuurlijk ook u, mijnheer Homan? We kunnen dan de zaak nog eens rustig bespreken." Van Stolberg lachte vroolijk. •,Dat is werkelijk zoo'n slecht idee nog niet, veldwachter, „want ik rammel van den honger, om het maar eens platweg te zeggen". Piet Homan nam eveneens de uitnoodi- ging met vreugde aan. Onderweg klopte de rechercheur hem vertrouwelijk op z'n schouder. ,.Beht u nog boos op mij, mijnheer Homan vroeg hij lachend. moet het mij werkelijk niet kwalijk nemen, als ik een beetje ruw en misschien wat al te wantrouwend tegen u ben opgetreden, maar dat is nu eenmaal een karaktertrek van mij, welken ik dik wijls heb willen afleeren, maar mijn beroep brengt mij er telkens weer toe, in iedereen een misdadiger te zien. Misschien zult u het nog wel eens moeten ervaren, maar dan moet u dit gebrek maar over het hoofd zien." Hij zweeg en keek den kunstschilder in gedachten aan: „Hoe is het op het oogen- blik met uw eigendommen, na den brand? Ik bedoel uw kleeding, uw gald enzoo- voort Piet Homan glimlachte een beetje vroo- lijker. •Mijn geld heb ik gelukkig bij mij. Weliswaar zat er in mijn koffer een spaar bankboekje, maar daarover kan ik natuur lijk reclameeren. Dat is niet zoo erg, de bank heeft immers het geld, dat ik inge legd heb, in de boeken genoteerd informeerden Van Stolberg en Treslong informeerde van Stolberg en Treslong tegelijk. Hóman haalde zijn schouders op. „Dat is helaas alles verloren. Alles wat ik aan kleeding nog bezit, draag ik aan mijn lijf. maar ik kan mijn andere klee- dïng uit Utrecht laten sturen". De veldwachter legde zijn hand op den arm van den jongeman. ..Dat zal geruimen tijd duren voor het hier is en tot zoolang wil ik je graag hel pen. We hebben beiden ongeveer hetzelfde postuur". Homan kreeg een kleur. „Dat is werkelijk aardig van u, Tres long". Mevrouw Treslong ontving de heeren met alle kenteekenen van een innerlijke opwinding en de scherpzinnige rechercheur zag onmiddellijk, dat ze niet de kracht be zat, haar nieuwsgierigheid te verbergen. Maar ze kon toch niet wachten, totdat het een van de drie mannen behaagde- haar iets te vertellen. Ze moest naar de keuken, om nieuwe instructies te geven. Twee gasten meer aan tafel, daar had ze niet op gerekend en daarom haastte ze zich, de voorbereidingen voor den maaltijd verder uit te strekken. Maar voordat ze heenging, fluisterde ze haar man nog vlug het nieuwtje in van het bezoek, dat ze dien middag van Yen Fung Tsee had gehad. Ze liet hem den brief zien, dien de Chinees van commissaris Peeters had meegebracht en zei nog, dat ze hem had uitgenoodigd, te komen eten. Daarop verdween ze uit de kamer en liet haar 'man verbluft en rade loos achter. „Drommels", mompelde hij* terwijl hij den brief in zijn handen om en om draaide, en zich tegeliik in een stoel liet vallen, „nu wordt de zaak nog mooier". Daarbij keek hij de beide andere mannen beurtelings aan en vervolgde: „Tijdens mijn afwezig heid is er een Chinees hier geweest, die mij in verband met de zaak van het ge heimzinnige schaakstuk wilde spreken". „Een Chinees herhaalde Van Stol berg hoofdschuddend. „Ja hij komt vanavond terug en blijft hier eten. Mijn vrouw heeft hem uitge noodigd". De rechercheur spitste zijn lippen en liet een zacht gefluit hooren. „Een Chinees?"mompelde hij ver baasd. „Wat heeft die met het geval te maken Treslong schokschouderde. *,Ik weet het niet, maar als we dezen brief hebben gelezen, zal het ons wel dui delijker worden". (Wordt vervolgd). Te Hoofddorp werden Donderdagmiddag kortebaandraverijcn gehouden, welke een enorm succes geworden zijn voor de organisatoren. Het paard „Diabola" ging in de finale tegen Claudy O. als eerste door de finish en won de draverij. foto Stevens ,^4?T •jfoOö U ttog mat cj&deJcb te^e*i Vraag voor bet te laat ls een prospectus aan by RENOVATUM Lage voorschotpremie. Beperkte aansprakelijkheid. Vlotte schaderegeling. Afrekening van schade per half jaar. Algem. Onderling Waarborg Genootschap Amsterdam. Singel 202/8 - Tel. 35626-32219 Vijfde Zomercoiicert der H.O.V. Gastdirigent: J. Pieter Haikes Delgman. De tweede van de gastdirigenten die hun proef komen afleggen als candidaten voor de plaats van onder-dirigent van ons or kest. kwam Donderdagavond aan de beurt. J. Pieter Haikes Delgman opende zijn pro- 'ramma met de Rosamunde-ouverture van .Schubert, die hij vrij sterk geaccentueerd liet voordragen. De soliste van den avond, de sopraan Annie Schoen, vertolkte daarna de dankbare aria met obligaat-viool uit Mozart's II re pastore; haar stem bleek wei nig draagkracht te bezitten, maar toch moest men onder de bekoring komen van die prachtige melodie en de expressieve interpretatie ervan door concertmeester Gijs Beths. Vervolgens dirigeerde de heer Delgman de ouverture Cyrano de Bergerac van Wa genaar. Hij had over de volgzaamheid van het orkest niet te klagen en het wilde ons zelfs voorkomen, dat er meer uitdrukking gegeven werd, dan de ietwat linksche gestes van den nog onervaren leider deden ver- •achten. Toen volgde de kennismaking met Vier Madchenlieder van Hubert Cuypers, zeer melodieuse en soms hartstochtelqke zang stukken voor sopraan met een kleurige, saDpig romantisch doorwerkte orkest-bege- leiding. De realisatie van deze laatste was door den heer Delgman goed voorbereid; hij bereikte een voortreffelijk evenwicht vaivklank. Wat Annie Schoen in deze lie deren aan klankvolume te kort schoot, wist zijV te vergoeden door haar opmerkelijken zin voor voordracht. De componist kwam de uitvoerders op het podium danken en kon zich, uit het applaus van het publiek overtuigen, dat zijn muziek bevallen had. Tenslotte dirigeerde J. P. Haikes Delg man de Tweede van Brahms; een zware opgave voor iemand die nog maar aan zijn eerste ervaringen is! Maatslaan en aan geven is niet het moeilijkste, maar het be leven en herscheppen van het werk in al zijn details van constructie, met de zielsbe- wogenheden die in agogische welvingen en dynamische effecten dienen te reflecteeren, aldus het uit elkaar halen en weer in elkaar zetten van een partituur, met een zuiver begrip en een sensitief aanvoelen van de verhoudingen, dat is wat in de eerste laats geëischt wordt. En op dit punt is irahms niet de makkelijkste klant. Geluk kig dat ons orkest met zijn oeuvre goed vertrouwd is. zoodat er geen ontsporingen te duchten zijn. Maar ik vind niet dat zoo'n interpretatie ons veel wijzer maakt om trent de capaciteiten, of laat ons zeggen de aanleg van den adspirant-dirigent: die zouden beter kunnen blijken uit werk, dal hem volkomen aangemeten is en dat hil geestelijk totaal beheerscht. JOS. DE KLERK. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. W. C. VAN DEN BRINK. In een gisteravond tn het keikgebouw aan de Koedlefslaan te Heemstede gehouden gods dienstoefening had de bevestiging plaats van Ds W. C. van den Blink, overgekomen uit 's Gra- venzande als predikant van de Geref. Kerk van Heemstede. De bevestiger, Prof. Dr. G. Ch. Aalders hield daarbij een predikatie naar aanleiding van Jesaja 40 vers 8, n.m.l.: „Het gras verdort, de bloem valt af, als de Geest des Heeren daarin blaast; voorwaar, het volk ls gras"; waarin spr. o.m. den nadruk legde op de groote verantwoor delijkheid! van een dienaar des Woords; die het Woord zuiver aan de gemeente dient te brengen. Nadat Ds. v. d. Brink de in het formulier ge stelde vragen had beantwoord werd hem toege zongen Psalm 119 vers 65. In denzelfden dienst deed de nieuwe leeraar zijn Intrede met een predikatie naar aanleiding van Amos 3 vers 8, laatste gedeelte, n.m.l.: „De Heere, Heere heeft gesproken, wie zoude niet profeteeren?" Het thema van de predikatie was: „De profe tische noodzaak der Kerk. waarbij inzonderheid werd uitgeweid over haar grond en haar alge meenheid. De nieuwe predikant werd toegesproken door Ds. A. Dondorp, die hem verwelkomde als ambts broeder en den wensch uitte dat op zijn arbeid in de gemeente zegen moge rusten. Op zijn ver zoek werd Ds. v. d. Brink toegezongen Gezang 8 vers 3 gewijzigd (Morgenzang). Ds. L. Hoorweg uit Haarlem, die namens de classis Haarlem sprak, drukte den wensch uit, dat de predikanten in de classis met Ds. v. d. Brink een broederlijk contact mogen hebben. Nadat Ds. v. d. Brink een dankwoord had ge sproken, werd de dienst door hem met dank zegging gesloten. Onder de aanwezigen werden opgemerkt ge meenteleden van de kerk van 's Gravenzande. HOFJE DE BAKENESSERKAMER. Er zijn plannen het Hofje de Bakenesser- kamer te restaureeren, waarvoor een bedrag van ƒ20.000 noodig is. Het rijk is bereitj 50 pet in de kosten bij te dragen. De burge meester van Haarlem heeft besloten een bijdrage te verleenen van 20 pet tot een maximum van 4.000. KIND IN HET WATER GEVALLEN. Gistermiddag is een vierjarig kind bij het spe len op de Lorentzkade in 't water van de Hout vaart gevallen. De heer B. Proost van de Gem. Waterleiding, die in de nabijheid aan het werk was. zag liet ongeval, begaf zich direct te water en wist het kind, dat reeds vrij ver naar het midden was gedreven, op den wal te brengen. Het is daarna door omstanders naar de ouder lijke woning in de Van U Hoffstraat gebracht. Aardappelrantsoen weer 21/2 kg. 's-GRAVENHAGE, 3 Juli. - Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat het aard appelrantsoen in de komende week op nieuw verhoogd zal worden en weer ZVi K.G. zal bedragen. De bon voor dit rant soen zal Zaterdagavond bekend worden gemaakt en geeft ingaande Maandag recht op het koopen van 2V£ K.G. Voor OVERHEMD-REPARATIES „Ucpflfo" 3answeg 42 hoek Parklaan BETER EN VOORDEELIGER HEEMSTEDE PLAATSELIJK BUREAU VAN DEN NED. VOLKSDIENST GEOPEND. Donderdagmiddag had de officieele ope ning plaats van het plaatselijk bureau Van den Nederlandschen Volksdienst; dat ge vestigd is in perceel Valkenburgerlaan 20. Dit perceel is omgebouwd in een voor dit doel zeer prettige en gezellige inrichting, dat nu eens afwijkt van het idee „bureau" en waarin .de aanstaande bezoekers zich meer thuis zullen gevoelen als de nood hen dwingt er gebruik van te moeten maken. Onder de genoodigden, idie bij deze ope ning aanwezig waren, noemen wij o.m. den Pech?! NiRs daarvan, het bélooft een goede dag te worden, nu hij zijn pakje J.G. heeft! J.G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS OE BESTE» NV. Tobolt/obi heer N. Vos, gemeente-secretaris, den heer G. J. Arnold, directeur van het distributie bedrijf, den heer Schol, ambtenaar van So ciale Zaken van Heemstede, den hoofdin specteur van politie, den heer A. Berent- sen,-eenige heeren van het provinciaal bu reau N.H. van den Ned. Volksdienst, o.a. M, J. G. v. Leeuwen, arij.-directeur, D. H. Querner, chef afd. voorlichting. W. A. van Sons'oeek, hoofd afd. organisatie; den heer G. A. Jager, buurtschapshoofd, H. Heijmans. penningmeester van het buurtschap, mevr. De Gelder, districtsleidster van de N.S.V.O. en enkele andere belangstellenden. De heer v. Leeuwen heette de aanwezigen welkom om vervolgens over te gaan tot een uiteenzetting van de bedoeling van de stichting van dit bureau. Twee reden waren er, aliius spr., om tot deze stichting over te gaan, ten eerste de uitbreiding van het werk van Winterhulp en Ned. Volksdienst en ten tweede om dit werk af te scheiden van het werk van ambtenaren, maar dit te doen verrichten „door het volk voor het volk". Hulde bracht spr. aan allen, die hebben medegewerkt om dit bureau tot stand te brengen en >dat als voorbeeld mag gesteld worden in de geheele provincie. Namens den provincialen leider, zoo besloot de heer v. Leeuwen, aanvaarden wij dit gebouw, om dit aan de goede zorgen van den heer De Jager toe te vertrouwen. Medegedeeld werd nog, dat het bureau voorloopig geopend zal zijn iöderen werkdag van 1012 uur v.m. en van 24 uur n.m. Hierna werd de thee geserveerd en maakten de aanwezigen een uitstapje naar de stichting „Meer en Bosch", om daar het evacuatiegebouw te bezichtigen, dat daar in het gebouw „Zoar" is onderge bracht. In de verschillende zalen en zaal tjes zijn voorloopig 80 bedden beschikbaar, om bij eventueele ernstige gebeurtenissen de bewoners van onbewoonbaar geworden huizen een tijdelijk ondehdak te bezorgen. Deze evacuatiedienst is ook ondergebracht bij den Ned. Volksdienst. Na eerst door Dr. Dozie te zijn rondgeleid, gaf de heer v. Leeuwen een overzicht van de wijze van hulpverleening. Voor de bewoners van Heemstede, aldus de heer v. Leeuwen, moet het een veilig gevoel zijn, te weten dat ook hier voldoende voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Dank bracht spr. ten slotte aan de dames van de N.S.V.O., voor het vele werk, dat geheel belangeloos werd ver richt. Tijdens de rondwandeling werden ver schillende vragen gesteld, waarna de heer v. Sonsbeek de verschillende vragen uitvoerig beantwoordde, zooals ide voeding, kleeding en voorbereiding tot andere huisvesting, om te besluiten met een woord Van dank aan allen, die aan de voorbereiding hebben medegewerkt. O. L. SCHOOL AAN DEN VOORWEG. Van de O.L. School aan den Voorweg te Heemstede gleden dit jaar 16 leerlingen examen voor het M.O., die alle zestien slaagden en wel: Voor de H.B.S. A: Jan Groot. Marietje Heinsius. Beppie Mohl, Frits Schwithel en Leni Zwarter. Voor H.B.S. B: Rob van Beaumont Ank ie Krabbe en Henrik Steinbeck. Voor het Chr. Lyceum: Jan Cousenheim, Thea Jordens, Harry Schraa en Dick Zij verden. Voor het Kennemer Lyceum: Walter Schuurman. Voor het Katholiek Lyceum: Bennie te Marvelde. Voor de Meisjes H.B.S.r Greetje Kolk man en Truusje de Wilde. PERSONALIA. Voor het examen gemeente-administratie is geslaagd de heer P. R. Kromhout, alhier. BLOEMENDAAL BEVORDERD TOT DOCTOR. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: .De handel in geneesmiddelen te Amsterdam tot om streeks 1637", de heer D. A. Wittop Koning, geb. te Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. Buwalria—Tuininga. d. Ondertrouwd: G. Zwarteveen en G. van Putten. G. de Weerd en L. Schaafsma. Getrouwd: J. Roelofs en J. M. van der VIis. O. Wiersema en A. Bruins. P. A. J. van Kcs- sel en D. J. ter Schiphorst. A. J. van der Putten en J. E. Westerik. J. van de Linde en M. E^S. C. van Maren. Overleden: L. W. C. Bierens de HaanBer- voets, 73 j. Wed. M. Vermeer—Jonker 67 j., H. J. Kruijswijk 59 j. VOGELENZANG NOOIT GEDACHT. Zondag hield „Nooit Gedacht" een wed strijd op punten, om den Amstel wissel beker, geschonken door den clubhouder G. D. Blokker. VooiToopige winnaar werd C v. Norden. beker en eersten prijs van den onderlingen wedstrijd), 2 N. J. Abswoude, 3 P. v. d. Zon, 4 W. v. d. Meij, 5 W. Meden- blik, 6 Th. Abswoude. 7 W. Huizebosch. 8 T. Huitma, 9 M. Ruighaver, 10 Diependaal, 11 A Stijnman, 12 P. v. d. Aar, 13 P. La- ;erweij, 14 Th. Weijers, 15 A. Weijers, 16 Cremer. BENNEBROEK DS. J. A. GERTH VAN WIJK JR IN DE NED. HERV. KERK. Ds. J. A. Gerth van Wijk. predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Zundert en vroe ger te Bennebroek, hoopt 25 Juli wegens emeritaat zijn ambtswerk neer te leggen. Ruim vijftig jaar geleden werd hij alhier tot het ambt bevestigd door wijlen zijn vader, die predikant was in Den Haag. De kerke- raaa van Bennebroek heeft ds. Gerth van Wijk uitgenoodigd Zondag a.s. een predik beurt te vervullen in zijn gemeente, welke hij 22 jaar bediend heeft. Velen zullen Zon- imorgen om tien uur in de kerk zijn, ar ide Bennebroekers met waardeering herdenken hetgeen de predikant voor hen is geweest. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rokus Cornells, zoon van D. van Duijn en van C. C. Koning, Noordbuurt 7. Ondertrouwd: J. E. Davids en C. Keur, Willemsstraat 17. Getrouwd: W. Bol en M. Keesman, Da Cos- taplein 15. Overleden: Catharina van Geijl, oud 81 ja ren, weduwe van K. Persenaire, wonende te Amsterdam. LAATSTE NIEUWS Vliegkainpschip der V.S. tot zinken gebracht? Het Zweedsche blad ..Dagens Posten" be vat een uit Lissabon ontvangen bericht, waarin gezegd wordt, dat volgens een ra- diomededeeling het Amerikaansche vlieg kampschip „Wasp" Woensdag in Europee- sche wateren tot zinken gebracht zou zijn. Het D.N.B. meldt, dat op den Atlantischen Oceaan een vrij groot Anierikaansch koop vaardijschip en aan de Noordkust van Zuid Amerika een Braziliaansch vrachtschip ge torpedeerd is. Het Amerikaansche ministerie van marine, dat wat betreft het opgeven van verloren gegane schepen zeer terughoudend gewor den is, heeft deze torpedeering weer moe ten toegeven. Vrijdagavond zullen met den Berlljnschen trein uit Den Haag vertrekken de secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming, prof. J. van Dam, de rljksgevolmachtigde voor de sport, de heer H van Groningen a .Stuling en de voorzitter van den Nederlandschen Voetbalbond, de heer K. J J. Lotsy. Deze autoriteiten op het gebied van de lichamelijke onvoeding en sport in ons land zullen onder leiding van den persoonlijken pers en sportreferent van den Rijkscommissaris dr. Hermann Harster, een bezoek brengen aan Ber lijn. waar zondag o.a. de eindstrijd om het Duit- sche voetbalkampoenschap in het Olympisch Stadion zal worden bijgewoond en op Maandag een officieel bezoek za'. worden gebracht aan den Relchssportfuehrer Staatssekretaer Hans von Tschammer und Osten. De Nederlandsche Oostcompagnie. Mr. Rost van Tonningen voorzitter van den Raad van Beheer. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor de bezette Ne derlandsche gebieden, Rijkscommissaris Seyss Inquart, heeft op 1 Juli den president van de Nederlandsche Bank, mr. Rost van Tonningen, benoemd tot voorzitter van den Raad van Beheer van de op 6 Juni 1942 te Amsterdam opgerichte Nederlandsche Oost compagnie N.V. Burgerlijke Stand HAARLEM 3 Juli 1942. BEVALLEN: 30 Juni. H. v. Leeuwen—Oor, z 1 Juli, S. Winkel—de Vries, d.: S. B. O vermeer Kuzewsky, z.; M. H. Mathot—de Graaf, d.: M. C. M. AlgeraGuldemond, d.; A. van Breugei—van Zon. d.; A. de Lange—SIJmons. z.; C. T. Alders —Pronk, z-: P. E. Fictoor—Stevenhagen. d.: M. L. Krijt—Ruijsenaars. d. OVERLEDEN: 30 Juni, J. Vink, 80 J.. Ripperda- park; J. A. M.. 1 m.. z. v. J. B. A. Vink. Timor- straat; 1 Juli. A. Sterrenburg—Boer, 86 J.. Jas mijnstraat. ONDERTROUWD: 2 Juli. J. M. W. Noordhof en G. C. Molenaar; J. W. J. Franssen en M. J. J. Betjer; A. Burgerhout en G. S. Hartgerlnk. GEHUWD: l Juli, J. J. A van Roon en J A. van 't Oever; A. G. Liedmeijer en A. M. P Ewald, H. J. R. v. Tienen en A. M. Spelde: T. J. Sme ding en G. C. schipper; 2 Juli. G. Duijster en A. E. Deekens; H. Otte en G. C. Steenkist; G. H. Koning en W. M. B. Obbink; C. G. Fortgeris en G. Pieterman; H. G. J. Hoogestljn en L .van den Berg; W. Waaijer en A. C. Weijers; P. van Heerden en A. Jansen. DE ARNHEM geeft t !M LEVENSVERZEKERING VELPERPLEIN 1- ARNHEM OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor de Provlnice Noord-Holland. PAARDEN. (Gelieve uit te knippen en te bewaren). Hiermede brengen wij ter kennis, van belang hebbenden, dat tot nog toe de onderstaande per sonen door het Vee- en Vleeschaankoopbureau a s agenten zijn erkend. Zooals bekend moet men zich voor den aan- en verkoop van paarden tot erkende agenten wenden. R. van Baar, Hoorn, Noorderstraat 14; R. B. Brouwer. Hilversum, Naarderstraat 31; J. Er- kelens. Amsterdam. NIc. Maesstraat 79: N. Th. Groot, Schagen, Markt B. 4; J. p. v. Herp, Haar lemmermeer, Vijfhuizerdijk 185; \V. .Tongeneel, Amsterdam, Javastraat 98 II; P. Kleft, Gr. Schermer A. 4; A. Kuiper. Heerhugowaard*E. 65; P. v. Noord. Amstelveen, Talmastraat 27; L. K. Vader, Stolpen. Schagerbrug F. 101; R. Vader Czn„ Dirkshoorn. Woudmeer F. 61. J. W. Hui- beris. Castricum, Vinkebaan 10; J. Jongende'. Nw.Amstel. Amsteldijk Z. 207; J. Koolhaas, Twisk. Doipsstraa: 65; N. J. v. Reeuwijk, Hoofddorp, Hoofdweg 386; K. Stammis, Hperhugowaard, Wijk G. 169; P. de Wit, Texel, Postweg E. 58; N.V. Amsterd. Rijt. Mij., Amsterdam, Overtoom 399; G. A. Nleu-.veboer Amsterdam, Nlasstraat 68 h.; C. Verbrugge, Uithoorn. Wllhelminakade 5; T. Vos. Benningbroek, Kerkelaan HI; J. R. Brouwer Naarden, Amsterdamschestr.weg 39; J. Broessen St. Maartensbrug 11 SS; J. M. Nijssen. Blaricum! Berkenlaan 4; B. Biesheuvel Azn.. Spaarndam. Ringweg; A. Broens Wzn., Schagerbrug, Groote- sloot t. 200 B; H. Jonker, Eenigcnbrug (P. 3ur- gerbrug) A. 28; C. Kuit. Schagerbrug (gem. Ztjpe) f. 10; C. Noom. Uitgeest. Bus en Dam 17; Th. Oostenbrug, Middenmeer, Schagerweg; v. Raa Aartswoud. Dijkbuurt F. 20; .T. Tak. Blarlcum. Eemnesserweg 13; H. Burger. Amsterdam. Velser- weg 134; A. E. Groenink, Amsterdam, Midden weg 834 Amsterdam, Amstelveensche- Eventueele aanvullingen op bovenstaande lijst zullen door ons in de Officieele Landbouwmed*- deelingcn worden gepubliceerd. De taxatiemarkten voor paarden voor de maan den Juli, Augustus en September zijn als volgt vastgesteld; 2 Juli, Hoofddorp; 8 Juli, Alkmaar; 13 Juli. Amsterdam; 23 Juli, Schagen; 6 Augustus. Hoofd dorp; 10 Augustus, Alkmaar; 12 Augustus, Hoorn- 17 Augustus, Amsterdam; 27 Augustus. Schagen' Ontvlucht nu weer de steenen stad Burg. Engelbertstraat 74, Zandvoorl ZONDAG 5 JULI Groot windbeschut terras met uit. zicht op zee. Alle consumpties nog van prima kwaliteit. BOLS EN BOLSLIKEUREN. Gasten van Noorderbad en palv Zuiderbad, zegt het voort. R. J. v DEURZEN 2 September. Alkmaar; 10 September. Hoofd dorp; 14 September. Amsterdam: 24 September. Schagen, DE PROVINCIALE VOEDSELCOMM1SSAR1S VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Officieele Landbouwmedc- deelingen" No. 24. OFFICIEELE MED EDE E LING LN Het komt herhaaldelijk voor. dat grossiers >n distributie gebrachte goederen in coii'.lgn.v e of depót geven aan andere handelaren. Deze laatste zijn daardoor in staat de in consignatie of in depót gegeven goederen te verkoopen. voordal zij de benoodigde toewijzingen bij den giossici hebben ingeleverd. De secretaris-generaal var het departement van landbouw en vlsscherij wij" er met nadruk op. dat deze handelwijze In strijd ls met de distributiebepalingen, welke gelijk tijdige of voorafgaande inleverinlg van toewij zingen bij den grossier als vereischte stellen er. bovendien uitdrukkelijk voorschrijven. «Jat d' grossier verplicht is de goederen aan het op dt door hem ontvangen toewijzingen vermelde adr'i te bewaren, totdat hij deze tégen ontvangst var. to ewijzingen aan zijn afnemers aflevert. Aan grossiers wordt in hun eigen belang aan geraden de bedoelde depóts ten spoedigste op t« heffen, aangezien in den vervolge met gestreng heid tegen dit euvel zal worden opgetreden. I Juli. SMEEROLIEDISTRIBUTIE. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening 'r oorlogstijd maakt, in overleg met het rijksbureau voor aardolieproducten, bekend, dat verbruiker' van minerale smeermiddelen ten behoeve vao werkzaamheden op akkerbouw-, tuinbouw- en veehouderijbedrijven en van particuliere bem a lingen. Indien zij voor een toewijzing van smce - olie In aanmerking wenschen te komen, bij den plaatselijkcn bureauhouder van den voedsc.- commlssaris ln het district, waarin zij wonen, een aanvraagformulier V.A.L. naar waarheid moeten invullen en indienen bij het bureau grondstoffen van het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd. Lange Voorhout "9, 's Gravenhage. In het algemeen komen slechts die bedrijven in aanmerking voor een toewijzing van smeer oliën. welke motorische kracht bezitten en dan nog slechts ln zooverre zij per Jaar meer dan 11 kg. aan minerale smeermiddelen verbruiken Van de overige bedrijven zullen slechts weinige op gipnd van hun behoefte aan smeeroliën en ,'ol vetten voor hun landbouwmachines in aanmer king komen, omdat de hoeveelheid, welke zi noodig hebben minder dan 12 kg. per Jaar ls ca deze kleine hoeveelheden vrij betrokken kunnen worden. De formulieren moeten worden ingediend ton minste drie weken, doch niet vroeger dan vijf weken voor den vervaldatum van de laatst ver leende vergunning tot aankoop van smeermid delen. Onvolledige of onjuiste invulling van hel desbetreffende aanvraagformulier heeft onver mijdelijk nlet-behandcling ten gevolge. MAXIMUMPRIJZEN VOOR SPIERING EN POS. De secretaris-generaal van het departement v.m landbouw en vlsscherij maakt bekend, dat mot ingang van 3 Juli 1942 de maximumprijzen voor -ersche spiering en pos zijn vastgesteld als volgt: Spiering: Max. verkoopprijs voor den vlsscher per kg.: In de periode van 1 Mei—l Sept. f0,20. 1 Sept l Me! f 0.40. Max. marge v. d. groothandelaar franco sta tion v. bestemming lncl. verpakking en bijko mende kosten per kg.: ln de periode 1 Mei—1 Sept fO.10, t Sept.—1 Mei f0,12. Max. marge v. d. kleinhandelaar af kleinhan delaar. netto contant per kg.; in de periode l Me!—1 Sept. f 0,12, l Sept.—l Mei f0.18. Pos. Max. verkoopprijs voor den vlsscher per kg.: f 0,10. Max. marge v. d. groothandelaar af groot handelaar, lncl. verpakking en bijkomende kost-i» per kg.: f 0,06. Max. marge v. d. kleinhandelaar af kleinhan delaar. lncl. vracht v. groot- naar kleinhandelaar, netto contant per kg.: f 0,09. Voor versche spiering uit de Waddenzee en het IJsselmeer en versche pos gelden de bovenstaan de maximumprijzen slechts ln zooverre genoem de vlsschsoorten een lengte van ten minste :o cm. hebben en voor menschelijke consumptie geschikt zijn. De maximumprijzen voor gerookte en ge stoomde spiering cn pos zijn evenwel onveran derd gebleven. Voor bijzonderheden wordt ver wezen naar de prijzenbeschikking voor spiering en die voor pos In de Staatscourant van 2 Juil 1942. MEDE DEELING BLOEMENDAAL, ZANDVOORT. UITREIKING FORMULIEREN Br. C. 251. Zij. die een brandstoffenkaart D.v. ontvangen hebben kunnen een formulier Br. C. 251 afhalen voor het aanvragen van een toeslag brandstof fen. Deze toeslag kan alleen aangevraagd wor den voor: A. particuliere woningen, die riet beschikken over een woonvertrek of een vertrek, dat hiervoor kan dienen, met schoorsteenaanslui ting en derhalve niet anders dan centraal kunnen worden verwarmd. ruimte voor bijzondere doeleinden, waarvan de gezamenlijke inhoud GELIJK ls aan of KLEINER is dan de ruimte(n) voor particu lier gebruik ln hetzelfde perceel gelegen. Onder bijzondere doeleinden worden MET be grepen: Leskamers, van onderwijzers of leeraren, die hun beroep hoofdzakelijk in een onderwijsinstel ling uitoefenen, of voor wie het lesgeven aan hyis slechts een bijkomstige bron van inkoms ten Is. Studeer- spreek- en Werkkamers. Hiervoor worden geen extra, brandstoffen ve - strekt. De uitreiking van bovengenoemde formulieren vindt plaats: ZANDVOORT, Haltestraat 4 op Maandag 6 en Dinsdag 7 Juli 1942, BLOEMENDAAL, Bloemendaalschewcg 188 op Woensdag 8, Donderdag 9 en Vrijdag 10 Juli 194" Het aanvragen van extra brandstoffen voor pensions en kamerverhuurders word: nog nader bekend gemaakt. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 et Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max. 30 mm. Lessen RUSSISCHE LES gevraagd Br. 1967. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. NET MEISJE per 1 Aug. v. d. en n. N. Stationsweg 28, Bl'daal. Tel. 24138. Gevr. te A'hont NET MEISJE voor dag en nacht, goed kunn koken en werken, meerdere hulp aanw. Br. 2097 of Tel. 2776" Gevraagd en fl. handig NET DAGMEISJE of zelfst. hulp in huishouding of werkster v. 1 tot of 3 dagen bij J. L. de Jong. Kanaal weg 15 bij de Haven. Heemstede, Tel. 2894 5. Gevraagd per 13 Juli of 1 Augustus NET MEISJE, dag en nacht, kunnende koken. Hemonv- iaan 308 (voorheen Julianalaan bij Zijlweg). Voor tijdelijk VERSTEL- VAAISTER gevr. met kost. Mevr. de Boer. Bloemendaalschewcg 151, Bl'daal. In kl. R.K. gezin WERK MEISJE gevr. 2 midd. p. week. Kinderhuissingel 11S, Hrl. Gravin van Lynden, Keuken hof, Lisse, vraagt per 1 Augustus W ER K-LI N N EN MEISJE. Goede :etuigen verelscht. Gevr. NET MEISJE voor hal ve of heele dagen of 3 dag. per week. Goed loon. Kl. gezin. Hee- renweg 164. Heemstede. Gevr. fl NET DAGMEISJE v. 9 tot 4 met midd.mual in kl gezin, netjes en zelfst. kunn. w Direct of h. Juli Aanb, v. d. Spie- geliaan 10, Heemstede. Goede VERSTEEN AAI STE R gevr. Br. 2104. Gevraagd te Wassenaar per 1 Aug. of eerder een keurig* DIENSTBODE, ooral goed kun 'nende koken. Br. 2062. N ET MEISJE gevraagd voor winkel en huishouding bij J. Spijkstra. Koninginneweg 14. Voor ftirect gevr. NETTE: WERKSTER v. 1 dag of 2 och tenden per week. Aanm. Fa Kuyken, Gen. Cronjéstr. 62-64 Gevr. een NET MEISJE voor hulp in de hulshouding van 9 tot 3 uur. Zondags vrij. Dr. Schacp- manstraat 98. bij de A'damsche Vaart. Gevr. te Zandvoort bij ouder echtp. zelfst. DIENSTB.-HUIS HOUDSTER, 30-45 j. Intern, huls. verk. Netjes werken en kunn. ko ken, Br. m. inl. en verl. sal. 2109. NET MEISJE gevr. van S 30- 3 uur. Vrijdags tot 5 uur, z.k.w Aanm. na 7 uur: Zomerlust- straat fi, Haarlem. DAGMEISJE gevr. 9-4 uur. Zond. vrij. Adres Orionweg 126. MEISJE GEVR. voor huish.. evt. verz. kind. van 9-4 uur of d. en n., v.g.g.v. K. Vos. Burg. En gelbertstraat SO rd. Zandvoort. Per 1 Aug. gevr. flink eerlijk MEISJE, v.g.g.v. in Duitsche fam. met 2 kinderen (11 en 12 j.) Br. 2069. Gevr. flink zelfst. MEISJE voor heele of halve dagen. Van Rijn. Raamslngel 50 rd. Mevr. Warmelink. Van Tuyll- wu 32. Yelsen. vraagt een MEISJE voor de morgenuren. NET DAGMEISJE gevr. J. G. Noë. Zijlvest 1. Gevr. deg. .R.K. BURGER MEISJE (aank. naai-leerltng) op klas maat-ateller. Modevak school. A'albenburgerlaan 86. Heemstede. Tevens gelegenh. tot algoh opleiding met dipl. Voor dir. of later gevr. Sn kl. gez. DAGMEISJE of werkster v. W oensdag. Vrijdag en Zaterdag. Goed loon en ruim kostgeld. Zond. rij. Aanm. na 5 uur. Heemst Dreef 157. H'stede. Duitsch gezin van 3 pers. zoekt DIENSTBODE v. d. en n., goed kunn. koken, veel vrij, goed loon. 36 j. Zandv. weg 8. Bentveld. Tel. 27378. Door huw. tegenw. gevr. 1 of 15 Aug. fl. DIENSTM., zelfst. k k. en w„ v.g.g.v., kl. gez, mooi loon, 's avonds meest vrij. Bron- steeweg 82, Heemst, bij Hl. Brug Gevr. nette j. WERKSTER v Donderdagm. en Vrljdagm, Zaa- nenlaan 78. NET MEISJE of werkster gevr. in kl. gezin \oor de mor genuren. 4 x p. w. Kleverlaan 42 WERKSTER gevr., hoog loon Dinsd. en Zaterd. ochtend, kl. ge zin, 2 pers. Spaarnd. weg 8. VERSTELNA MSTER gevr voor thuiswerk. Br. 20xs. MEISJE gevraagd v. d. en n. Florastraat 14. FLINKE WERKSTER gevr. voor 2 halve dagen p. week. Aanm. na 7 uur. Voorduinatr. 15. HANDIG MEISJE gevr. uit net gezin. 14 of 15 j„ voor lichte huish. bez. 's morgens van 9-12. Mevr. Beek, Bronsteeweg 84. H'stede. bij Blauwe Brug. WIE komt mij gedurende de morgenuren met alle huiselijke bezigheden helpen? Mevr. Van Epenhuysen. Joh. Vermeerstraat Heemstede. Aanm. na 6 u. Gevraagd DAGMEISJE, Aer- denhout. Hoog loon. Br. 2060. NET MEISJE gevr. ln klein gezin van 8-5. Goed loon.. Zon dags vrij. Lorentzkade 228, Haarlem. Nette ongeh. WERKSTER gevr. voor kantoor In Heemstede, alle avonden en Vrijd. en Zat. middag. Aanmelden Vrijd. 6-8 uur. Binnenweg 7. Heemstede. Voor hulp in de huishouding gevraagd net jong MEISJE voor de morgenuren. Adres: Regen- tesselaan 9B. Voor Bedrijf Gevr. PERKAMENT-BEWER KER. op de hoogte niet massa- werk en een Jongen. Goed loon Br. 2074. KAPSTER. Ie of 2e gevr. Hoog loon. Santpoorterplein 1. Groot Accountantskantoor vr voor spoed. Indiensttreding een alleszins bekwame TYPISTE, volledige kennis van N'edeil. en Duitsche taal verelscht. Kennis stenografie gewenscht In staat zoo noodig leiding te geven aan de type werkzaamheden Uitv. sollicitaties met vermelding van opleiding, vorige workkr., laatst genoten sal., leeft.. Godsdienst. Op kantoor gevr. NET MEISJE met eenlge kantoorroutine, voor eenv. adminlstr. en typen Vreem de talen niet verelscht, doch wel goed handschrift cn goed thuis In Nederl. taal. Br. met opg. verl. sal. 2113. Gevraagd gevorderd RIJ WIELHERSTELLER. J. E. Gla- zemaker, Barendsestraat 7 hoek Kamperstraat. Gevr. eenlge fl. JONGENS voor soldeer-, frais-, boor en draaiwerk van 14-17 J. Adres te vern. bur. v. d. blad. Gevr. Een aankomende SMID> KNECHT, liefst het dipl. Am bachtsschool door firma J. Schol te Zn.. Lange Hcerenstraat 25 Haarlem. WIE HEEFT GELEGEN HEID om dagelijks beh. Zaterdag tus schen 3 en 5.30 pakketten af tc leveren? Bakfiets aanwezig. Brie- en 1314. Gëvr KLEERMAKER voor nieuw en keerwerk. Br. 2076 In de rijwielstalling C. Vork Rozenstr. 33 kan IEMAND GE PLAATST WORDEN voor direct SCHILDER gevr. een be kwaam of aank. schilder. Ura- nusstrant 45. Hrl. N. MeJ. Mos or, Raemvest 47. tel. Personeel aangeboden Voor Huishouding B.z.a. juffr. als WERKSTER. Don.. Vr. heele dag. Br. 2116. Mcj. Moser, Raamvest 4 7. tel. 11684 vr. en biedt aan v. torst 15/7 en Aug. VROUWEL. HUIS- PERS,, ook heol<- en halve dntren B.z.a. NET KEUKEN WERK- MEISIE ome Haarlem. Br. 2118. B.z.a. NET PERS. v. alle werkz. ook v. d. huish. 1/1 of i/, dagen Br. 2078. NET ZELFST. MEISJE z. be- zigh. v 's midd. a f 1 p. m. ook gen. 's av. op te p. Tevens stopw. a. huis gevr. Br. 2080. WERKSTER b.z.a. alle dagen beh. Vrijdags. Br. 2090. B.z.a. BESCH. HUISHOUDSTER 41 j. bij Heer all. of vader en zoon of kl. gezin tegen kost en inw. Nette omgev. Br. 2082. B.z.a. NET MEISJE v. d. mid dag v. 2-7 u., eenv. k. k. met mid dagmaal v.g.g.v. Br. TwjjndersL 12 Bur. KRAXEVELD, Zijhveg 21, (bij Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen, contracten, schuldregeling, informaties, enz. Kant. 9—5 uur; 's av. 79 uur. Advies 1. Jongedame v z. g. h. z. z. g. gepl. voor LICHTE HUISH. BEZ. gezelschap of bij kind., daar waar hulp aanwezig. Hoog salaris geen vereischte. Br. 2079. Voor Bedrijf Gediplomeerd BOEKHOUDER biedt zich aan voor het bijhouden van boeken Br. 2119. B.z.a, nette ontwikkelde JONGE MAN. onvcrsch. welk werk. Br. 2121. Jonge man m mach. vr. TYPE- EN ADMIN. WERK ook aan huis. Br. 2083. Ontwikkelde jongeman zoekt BIJVERDIENSTE voor zijn vrije avonden. Ook bonnen plakken voor H.H. winkeliers. Br. 2042. B.z.a. nette jon^c WI.RKSTKR h. Rchoonh. van gebouwen en kantoren. Br. 2056.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11