REX fyvan$ene 31} M. REM HAZEV0E7 Vtmdeu en touwen ,de Vont" Afgestudeerden gestoten^ C. Ackema Te koop gevr. kachels Cebr. de Ruijter Te koop Te koop Inderdaad.... Een DulcoWave Drukkerij Schmitz Schilderstukken Kinderplezier MADEN KOMT VOOR MEUBELEN 't Opklapbeddenpaieis THALIA-THEATER BIOSCOOP De Kribbebijter Gevraagd meisjes 14 tot 15 jaar H.B.S. OF M.U.L.O. Haarlem's Technische School (H.T.S) OOSTWALD FEUILLETON HET'GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ WENDELMtJTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerkine door B. L. VENZELAAR. 74 Ja, gelukt was het wel, maar het zou ook gelukt zijn, als Trevor oen opzichter minder hard gestooten had. Het zou zelfs dan gelukt zijn, als hij hem slechts even met zijn pink had aangeraakt. De opzichter wreef slechts even met zi.in hand langs zijn linkerarm en vergat merk waardigerwijze heelemaal alarm te maken. Kalm, alsof er zoojuist niet een gevaarlijk misdadiger ontsnapt was, ging hij naar de ijzeren deur, stak zijn arm door het tralie werk en trok den sleutel uit het slot. Daar na ging hij neuriënd de trap op. liep door de vestibule naar ziin wachtlokaal en greep naar den hoorn van het telefoontoestel. Toen hij aan den andeven kant een stem hoorde, zei hii kort en bondig: „Het is volbracht, commissaris!".... HOOFDSTUK XXVIII. De wagen verliet in Noord-Oostelijke richting de stad. De man, dien Trevor twee dagen geleden nog als gevangene gezien had, was nu bepaald elegant gekleed. Een costuum van buitengewoon goede en dure kwaliteit, zooals Trevor vaststelde, stond den voormaligen gevangene inderdaad keurig. Gedurende den rif. werd er geen woord gesproken. De gordijntjes voor de raampjes waren neergelaten, zoodat de vluchteling geen gelegenheid kreeg, naar buiten te zien. In Sloterdijk, dat aan den weg Amster damHaarlem ligt, verdween de auto in een grootert tuin van een witgeschilderde villa. Indien Trevor naar buiten had kunnen zien. dan zou hij hebben opgemerkt, dat het hek van dezen voortuin als door een on zichtbare hand geopend werd en nadat de wagen naar binnen was gereden, eveneens door! diezelfde hand werd gesloten. Voor den achteringang van de villa hield de auto stil. Een jongeman stond met over elkaar geslagen armen tegen een deurpost geleund en keek de twee mannen met een vroolijke grijns aan. Ze gingen de villa binnen en volgdenveen lange gang, waarin vier deuren uitkwamen. Door de laatste deur kwamen ze in een groote kamer, waar aich reeds twee perso nen bevonden. Ze keken op, toen George Trevor en zijn metgezel binnenkwamen. Ze groetten op een bijzondere manier, door met him wijsvinger aa« den hoed te tikken, dien ze ondanks d? warmte op hun hoofd hadden. De man. -die Trevor uit de gevangenis bevrijd had. wees zwijgend op een stoel en daarna vluchtig op de beide andere mannen. „Dat is Beekhuis en Van Geel, mijn naam is Weyman en deze jongeman heet Heidoorn. We hebben niet veel tijd te ver liezen, laten we dadelijk tot de zaak over gaan:" Hij wierp zijn jas, welke hii met ondoor grondelijke bedoelingen in de warmte droeg, op een divan en ging aan de tafel zitten. Van de andere zijde kwam een jongeman binnen met een blad, waarop vijf glazen stonden, benevens een fleseh, die gevuld was met alcohol of iets dergelijks. In het binnenste van Trevor ontwaakte een gevoel van wantrouwen, maar dat ge voel werd door de opnieuw herwonnen vrij heid spoedig verdreven. Pas nadat de gla zen voor de tweede maal gevuld waren, be gon Weyman: „Onze voorwaarden zijn dus aangenomen? Half om half. Over den ver koop van het radium voor een behoorlijken prijs behoeft u zich geen zorg te maken" Weyman sjak Trevor de hand toe: „Ac- ooord?" Trevor liet langzaam zijn blikken over de mannen gaan. „Met hoeveel personen bent u eigenlijk?' Vroeg hij met een onbehaaglijk gevoel. „Dat zijn onze zaken, maak u daar geen zorg over. Ik heb gezegd. half om half en dat beteekent, de helft voor ons en de andere helft voor u. Wees niet bang, dat het; in zooveel deelen gesplitst moet worden Bovendien kan ik u een paspoort verschaf fen, waarmede u ongehinderd naar Amerika kunt gaan. Alleen voor een goede vermom ming zult u zelf moeten zorgen." Trevor knikte automatisch. Het wantrou wen dat langzaam maar zekej- gekomen was. wilde niet wijken. Hij was er geheel niet zoo zeker van, dat ze eerlijk spel me* hem speelden. Maar tegelijkertijd voelde hij dat hij aan handen en voeten gebonden er, volkomen in de macht van de mannen was Weigerde hij op de voorwaarden in te gaan dan zou hij onherroepelijk morgen weer in de gevangenis ziin opgesloten. In het geval dat hij hun de bergplaats van het radium aanwees* bestond de kans, dat ze hem vas* zouden houden, totdat ze de kostbare stof f;evonden hadden en hem verder aan ziin ot overlaten, of hoogstens met enkele rijksdaalders zouden afschenen. In dat geva" zou zijn arrestatie toch niet lang kunnen uitblijven, want waarheen zou hij zich zon der geld moeten wenden? „Dus" ging Weyman voort, „de zaak is heel eenvoudig. Wij halen het radium en v houdt zich zoolang hier verborgen. U kunt natuurlijk niet meegaan, want de omgeying waar u de stof verborgen hebt, wordt streng bewaakt. Vooruit dus spreek op.. Waar kunnen we het radium vinden?" (Wordt vervolgd.) BEVERWIJK Tuinbouw Studieclub. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de Tuinbouw Studieclub „Beverwijk en Omstreken" in de zomermaanden drie ten toonstellingsavonden te houden. De eerste hiervan is inmiddels achter den rug, maar de tweede, welke deze week gehouden zou worden, kan door verschillende omstandig heden niet doorgaan. Hoofdzakelijk wel, omdat het weer niet meegewerkt heeft. De eerstvolgende tentoonstelling is vastgesteld op Dinsdag 11 Augustus in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kenne- merland". Hiervoor worden gevraagd in zendingen snijbloemen, bloemen, groenten en fruit. Eenïge geldprijzen zijn voor de beste inzendingen uitgeloofd. Ook zal vol gens het gewone puntenstelsel gekeurd worden. THEATER Vanaf Vrijdag a.s. LOUISE ULLRICH GUSTAV DIESSL in (Schatten derVergangenheit) TOBIS-UFA NIEUWS Toegang 18 jaar. Marktprijzen. Prijsnotcering van 29 Juli ft42 Spinazie per kg. 8—10; Nat uursla per krop 1'.;2: Sla per kg. 7; Rabarber per kg. 4—6; Sel derij per bos 3: Peterselie per bos 3)4; Tomaten 1. 2. 3, 4 per kg. 20; Dopterwten Rijs per kg. 16; Witte Capucljners per kg. 16; Koorabï 1 per st. 3: Bospecn per bos 4.89—7; Peen z. lof gew. 1 per kg. 9; Tulriboonen per kg. 7; Aardbeien m dop per kg. 35; Vr. aardappelen per kg. 5.60. MARKTBERICHT SCHEVtNINGEN. SCHEVENINGEN 29 Juli. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de motor- loggers SCH 15. H. Plug met f 698. SCH 230. H. Messemakcr met f647 en SCH 110. G. Groen met f721. SCH 47. J. van Beelen met f614 SCH 260. H. Ouwehand met f902. Motorkotter: SCH 37. C de Jong met f620. motorsehokker SCH 76, W Kog met f 1011 en botters met tezamen f37.656 besomming. De prijzen waren: tarbot f9.40. griet f3.60— f5,20. long f 6.60f 10. slips f 3—f 5. alles per kg. middelschol f 179— f 280, klelnschol f127—f 169, pufschol f74—f99. bot f88—f220. horsmakreel f 80—f 138. schar f 60—f 74. alles per kist van 40 kg. Actie voor tweede front vermindert. „Het monster van Lochness." Verscheidene Londensche berichten van de Stockholmsche bladen constateeren eenstemmig, dat de propaganda voor een „tweede front" aanzienlijk is afgenomen. De Engelsche pers waarschuwde voor een overijlde invasie op het continent. De Zweedsche correspondent van Socialdemo- kraten haalt de Evening Standard .aan-, die er op wijst, dat Churchills militaire adviseurs stellig een tweede front hadden gevormd, wanneer zij over voldoende strijdkrachten hadden beschikt. De Daily Telegraph schrijft: een mislukken van het tweede front zou noodlottiger gevolgen hebben dan een uitstel. Socialdemokraten noemt deze Engelsche persstemmen een koude douche voor de bolsjewieken en voor hen die om een tweede front geroe pen hebben. Onder het opschrift: „Stort het demo- cratisch-bolsjewistische blok ineen?" pu bliceert het Spaansche blad Informaciones een opmerkelijk artikel. De bolsjewieken eischen het Europee- sche front als eenig doeltreffend middel tot redding uit het gevaar. De geallieerden schijnen echter zelf in te zien, dat dit front een even groote fantasie is als het monster van Lochness. Moskou zal de rol van „den man die de klappen krijgt" moe ten blijven vervullen, tot hem eindelijk de lucht wordt afgesneden. Welken afloop eal deze oorlog hebben voor de democratieën en de Sovjet-Unie, vraagt het blad, en het beantwoordt deze vraag met te constateeren dat volgens het oordeel van militaire deskundigen het tweede front niet voor uitvoering vatbaar is. Wanneer de Sovjet-Unie door \de op richting van qfn tweede Europeeschè front geen hulp krijgt, stort zij ineen Stort echter de Sovyet-Unie ineen, dan zouden de Geallieerden den oorlog niet meer kun nen winnen. Boven dit historisch gebeuren, zoo be sluit de Informaciones, staan de mogend heden van het Drielandenpact onwrikbaar met de laatste troeven in naar hand. Het tweede front verdwijnt in den nevel van het verleden en aan de horizon komt een nieuw tijdperktte voorschijn. 500.000 M3.' staalbeton per maand. Ten aanzien van den omvang der versterkingswerken in Noord-Frankr- rijk verneemt het D.N.B. van militaire zijde, dat meer dan 200.000 arbeiders aan de Kanaalkust per maand een half millioen kubieken meter staalbeton hebben verwerkt. Daarbij heeft men 100.000 kubieken meter rotswand la ten springen. Bij de duizenden reeds voltooide versterkingswerken komen er thans nog honderden, die op grond van de ervaring technisch volmaakt zullen worden uitgerust. Met onwillige honden In de Vereenigde Staten propageert men op het oogenblik de gedachte van een Pan- Amerikaansch legioen, dat in den strijd te gen de staten van het Pact van Drie ge bruikt zou kunnen worden. De Philadel phia Record zegt, dat daardoor de eenheid van het Westelijke halfrond -tot uiting zou komen, maar laat tevens doorschemeren, dat de Vereenigde Staten nog veel meer voordeel uit Latijnsch-Amerika willen trekken dan thans het geval is. „Een fac tor, dien wij verwaarloosd hebben", aldus het blad, „is de potentieele militaire macht onzer Latijnsch-Amerikaansche vrienden". Naar Duitsche opvatting bevestigt dit. dat de Vereenigde Staten de andere Ame- rikaansche republieken met alleen voor den wagen van hun economische imperialisme spannen, maar ook verwachten, dat zij haar bloed zullen vergieten. De ambassadeur van Chili in de Ver. Sta ten, Michels. heeft inmiddels een bespreking gehad met Hull en Sumner Welles. Aan journalisten verklaarde Michels, cat hij bij deze gelegenheid opnieuw bewezen heeft op Chili's gevoelige tekort aan petroleum en benzine. De verscherping van de brandstoffen- schaarschte, welke in de meest uiteenloo- pende takken van het Argentiinsche be drijfsleven tot ernstige storingen heeft ge leid, is voor de Argentijnsche regeering aan leiding geweest over te gaan tót het invoe ren van staatscontrole oo de productie en de verdeeling van vloeibare brandstoffen. Als eerste maatregel tot het verzekeren van de behoeften van het land aan vloei bare brandstoffen werd hiervoor een alge meen uitvoerverbod uitgevaardigd, dat ook geldt voor de levering aan buitenlandsche chepen. Het gevaar voor inflatie in de V.S. Uit Washington wordt gemeld, dat Roose velt binnenkort bij het congres nieuwe wetsvoorstellen zal indienen, weftke het in flatiegevaar moeten verminderen. In Wall- streetkringen blijft men echter van mee ning, dat de regeering de loons- en prijs- verhoogingen niet kan voorkomen en dat een inflatie onvermijdelijk is. Het grootste gevaar is gelegen in de stijging der credie- ten. Hieraan kan echter geen paal en perk wonden gesteld in verband met de eischen der oorlogsindustrie. Met betrekking tot het nieuwe Ameri- kaansche belastingptrogramma verklaarde minister Morgenthau, naai* uit Washington wordt gemeld, dat hieronder ongeveer 7 millioen personen zullen vallen, die tot dus verre in verband methun geringe inkomen geen directe belastingen behoefden te be talen; OPLICHTERS AAN 'T WERK IN DEN HAAG De laatste dagen schijnen te Den Haag een aantal oplichters aan het werk te zijn, die onder het mom van confiscaties wollen de kens, naaimachines, radiotoestellen e.d „in beslag nemen". Namens den bu®emeester en den hoofd commissaris is het A. N. P. gemachtigd te verklaren, dat dezen autoriteiten van een dergelijke Inbeslagneming niets bekend is. 490e STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE DERDE LIJ* Trekking van 29 Juli 400 No. 21465. 100 No. 9145, 9497. PRIJZEN VAN ƒ20. 1129 1148 1245 1281 1374 171? 1886 2425 2503 2586 3921 4137 4257 4656 5190 5253 5406 5535 5552 5855 5908 6013 6578 7135 7213 7416 7419 7493 7583 7600 7641 7703 7»2f> 8212 8663 8807 8946 9149 9277 9980 10091 10253 10273 10617 10763 10780 11234 11282 11*76 11481) 11675 11758 11879 12134 12143 121,71 12540 12692 12822 13215 13232 13250 13288 13320 13577 14096 14244 14657 14722 14912 15040 15072 15210 15554 15760 16141 16807 17082 17092 17255 17449 17507 17663 18043 18068 19175 19218 19318 19721 20112, 20370 20386 20578 20708 20831 21011 21101 21421 Benzine-tekort in de Sovjet-Unie. De „Prawida" drukt slagzinnen voor een grooter besparing aan benzine bij den oogst-arbeid af. „De oorlog ver- eischt enorme hoeveelheden benzine", schrijft het blad. „Bijgevolg is het noo- dig, dat de oogst dit jaar vooral met de hand geschiedt en dat men meer en meer gebruik maakt van paarden. Zij, die uitsluitend met behulp van tractoren zouden maaien, zonder1 eerst alle andere meer economische middelen te hebben beproefd, zullen als saboteurs worden beschouwd." BURGERLIJKE STAND Haarlem Bevallen, 26 Juli: A. den DekkerVan der Stelt, d.; 27 Juli: W. H. Zeulevoet— Vaarberg. z.; 28 Juli: A. J. DolléVan Norden, d.: 29 Juli: W. NicolaiProsee. d. Overleden, 27 Juli: J. BormanTen Broe- ke. 77 j„. Essenstraat. Ondertrouwd. 29 Juli: C. M. van War merdam en E. M. Jansen: J. Vuiist en M. M. Bijfeter: A. Bloem en J. Bottelier: H. J. de Weèrs enJ. Heeren; 'J. Beijer en J. de Vos; C. E. Veenstra en J. J. Timmer; J. van der Goes en M. A. C. Rooijers: J. C. Smit en W. S. v. d. Eijkhof: F. P. Hagen en A. M. J. van Deenen; H. Bijster en A. E. Smit;-W. J. C. v. d. Eertwegh en J. M. v. d. Aardweg; J. Boelens en A. R. Borst; P. Wardenaar en M. Moone; W. M. Hofman en B. C. Otsen: N. C. Kampman en L. M. Hendriks; W. Kuipers en C. C. van der Kroft; G. Koning en P. van Dijk; A. A. Bronstring en T. C. Ruijgvoorn; H. Zorg drager en J. G. Hirs. Gehuwd: 29 Juli: R. G. Wit en F. Hove- stad; L. J. J. van Dijk en K. E. Schave- maker; P. van Bilderbeek en H. F. M. Verzijlberg; P. C. M. v. d. Velden en M. C. v. Zundert; K. F. Peschar en T. H. Boonacker; H. Hoekstra en A W. Kardol; A. van Eek en L. C. Wassenberg; H. C. Hagen, en A. J. Hagen: H. J. Vaars en R. Posthuma; T. H. Hessling en P. C. J. Bod den; J. R. Smit en G. ter Maat; J. C. v. d. Muijzenberg en H. van Waveren; H. van Tongeren en A. T. Wijtkamp; N. S. Mok en B. Turksma; J. P. Gramberg en A. C. M. Rustemeijer; H. P. Kruithof en C. v. d. Putte; H. de Looze en M. J. Nieman; J. W. Rijk en A. C. van Hamelsveld; C. Jan sen en H. A. Selhorst; J. P. Spruijt en B. Verruga; C. Luske en A. M. Elfering; W. Snieder en M. Vermeulen; H. J. Dieben en M. C. van Eük,^6. J. Otter en J. Schrein- ders; S. Kooi en J, M. Zoomers; H. J. Pluk ker en E. D. Zeeman. De Nederlandsche Volksdienst is: DIENST AAN HET VOLK! zaamheïd stopzetten. FTNSCH-AMER. CONSULAIRE BETREKKINGEN VERBROKEN. Het Finsche gezantschap in Washington heeft aan de regeering der Ver. Staten eer nota overhandigd inzake hët verbreken der consulaire betrekkingen tusschen de Ver Staten en Finland. Daarin brengt de Fin sche regeering haar verwondering tot uiting dat een dergelijk besluit der regeering van' Washington genomen is zonder de gebrui kelijke voorafgaande gedachtenvisseling Tevens wordt medegedeeld, dat de Finsche consuls en consulaten einde Juli hun werk- Het hapert aan krachtsinspanning In het Londensche blad People van 12 dezer wijdt Hannen Swaffer een beschou wing aan den binnenlandschen toestand in Engeland. Het hapert volgens hem aan de Engelsche krachtsinspanning voor den oor log en hij illustreert dit op velerlei wijze. De ambtenaren verschuiden zich in hun functie en rijkeluiszoontjes koopen boerde rijen om zich als voor den oorlog belang rijke landbouwers te onttrekken aan den militairen dienst. Andere welgestelden dra gen slechts voor den schijn de uniform, maar bekleeden in werkelijkheid posten die niets om het lifE hebben. In weer andere gevallen worden mannen, in staat tot weerdienst, met goede rela ties benoemd tot directeur of leidervvan groote bewapeningsbedrijven, zonder dat zij slechts het geringste verstand van dit val: hebben. Dit alles is ontduiking. Er wordt welis waar voortdurend gepraat over tekort aan werkkrachten, maar men vindt niet den moed eens flink door. te tasten. Hoe staat het in dezen met de politieke partijen? Op deze vraag kan men slechts antwoorden dat het Britsche volk alle vertrouwen daar in heeft verloren, daar er in het Lagerhuis geen oppositie in den ouden zin van het woord meer is. Als een afgevaardigde het maar waagt, zooals onlangs bij de motie van wantrouwen tegen Churchill, tegen de re geering te stemmen, dan -wordt hij ter ver antwoording geroepen en in het openbaar berispt. Overal ontbreekt de sterke leiding en da1 weegt het zwaarst bij de militairen. Op militair gebied doorleeft Engeland's prestige tegenwoordig een depressie als nimmer te-, voren in de geschiedenis. Dat gaat zoover dat men zelfs een Amerikaan wil benoe men tot bevelvoerend generaal van. de ge- heele Britsche weermacht. Dit streven wordt gesteund door de economische afhankelijkheid, waarin Enge land ten opzichte van.de Ver. Staten is ge raakt. Het betoog luidt dan aldus, dat niën nie{ alleen wijst op Engeland's voortduren de militaire nederlagen, maar ook op dt omstandigheid, dat Washington den Engel- schen hoeveelheden "manschappen en oor logstuig beschikbaar stelt voor de voortzet ting van ziin oorlog en de Ver. Staten nu zelf ook toezicht op alles willen oefenen. Duitschland levert treinen aan Turkije. Op het gebied van de voorziening in de behoeften van het land zijn in Turkije enkele belangrijke besluiten genomen, welke gepaard gaan met een opheffing van alle bestaande regelingen op dit gebied. De leider der Turksche delegatie, die in Duitschland onderhandelingen heeft ge voerd over den aankoop van spoorweg - materiaal, heeft aan de Turksche pers ver klaard, dat een leveringsverdrag is gesloten waarbij Duitschland zich verplicht Turkije 15 locomotieven en 500 wagons le leveren ter waarde van 150 millioen Turksche pon den. De kortgeleden in Turkije aangekomen locomotieven kwamen reeds voor rekening van deze overeenkomst. Geboortehuis van Gogol onder Duitsche hoede. Te Sorotsjinzy staat het huis van den Dekenden schrijver Gogol. Naderhand is hei overgegaan in het bezit van een Oekrain- schen dokter, wiens bibliotheek er nog steeds een plaats in heeft behouden. Hei geheel is, evenals het gedenkteeken van Gogol, dat in zijn geboorteplaats staat# on beschadigd in Duitsche hand gekomen. Een Reuterbericnt, dat beide, huis en ge denkteeken door de Duitschers zouden zijn vernietigd, .jyordt onweerlegbaar weerspro ken door 5e photografische opnamen van den districtsleider, in deze maand genomen De beide bouwsels genieten de bijzondere verzorging der Duitsche bezettingsmacht DE CHOLERA IN SJANGHAI. De cholera-epidemie, die dit jaar een maand eerder dan de vorige jaren is uit gebroken en daardoor groote bezorgdheid heeft yerwekt, grijpt ondanks uitgebreide tegenmaatregelen steeds verder om zich heen. Het is derhalve noodig gebleken be paalde zwaar geteisterde stadswijken af te sluiten. Ruim 15.000 bewoners van Sjang hai hebben zich de laatste weken tegen cholera laten inenten. OOGSTVERWACHTINGEN IN FRANKRIJK. Volgens berichten van officieele zijde luiden de rapporten omtrent de Franschen tarwe oogst tamelijk - gunstig.Het binnenhaien van den oogst en het dofgefien hebben een bevre digend verloop. Ten einde de landbouwers tot -hoogere prestaties aan te sporen, zijn dorschpremies ingevoerd. De oogst van vee- voerproducten, vooral het binnenhalen yan het hooi, heeft tengevolge van de droogte' in de onbezette gebieden, geleden. De droogte heeft ook voor den aardappeloogst eenige nadeelige gevolgen, hoewel door de rc-ger.v^l van den laatsten tijd de toestand zich schijnt te verbeteren. NIEUWE TURKSCHE AMBASSADEURS scheidende Turksche ambassadeur. Gerede, is van Berlijn vertrokken. Talrijke vertegenwoordigers van staat, partij en weer macht en veie leden van het diplomatieke corps deden hem uitgeleide. De nieuwe Turksche ambassadeur 'voor Berlijn, Saffet Arikan, heeft op 27 Juli An kara verlaten om zich naar zijn nieuwe standplaats te begeven. Naar voorts uit Istanboel wordt gemeld, zal dc nieuwe Turksche ambassadeur voor de Sowjet-Unie, Dsjevat Atsjikalin, zich op 3 Augustus naar Koeibisjef begeven. Afwezig Tandtechnicus. Wijk aan Zeeërweg 106, van 1 Augustus t./m. 9 Augustus. en fornuizen door de Trompstr. 35, IJmuidén-Oost. Tel. 4273. 1 vlet v. 20 vt„ z.g.a.n.; want en kurk voor kl. zegen; 4 p. hoozen, enz.; 1 p. laarzen. Te bezichtigen: Zaterdag a.s./ De Vries, Ruygh- weg 128, Den Helder. DISTRIBUTIE VAN SMEEROLIËN EN VETTEN VOOR MOTORRIJTUIGEN. Met Ingang van 1 Augustus 1942 zal .blijken? een dezer dagen in de Staatscourant af te kon digen beschikking van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart het koopen en in ontvangst ne men en het verkoopen en afleveren van smeer oliën en -vetten, bestemd voor verbruik in nv torrutuigen voor wegverkeer imet uitzondering van het verkeer per rail) uitsluitend zijn toegp staan onder afgifte van geldige distributiebe scheiden. De rijksverkeersinspectie zal daartoe aan de verbruikers aanvraagformulieren zenden. De ver bruikers behooren deze formulieren ingevuld er. onderteekend aan de rijksverkeersinspectie te rug te zenden. Vervolgens ontvangen zij van de de de maand, waarin de machtiging is afgegeven bonnen kunnen verkrijgen, die op het koopen va i smeeroliën en -vetten recht geven. Hierbij wor den de verbruikers onderschelden naar de om standlgheid, of zij al dan niet zelf de afgewerkte olie regenereeren. Verbruikers, die niet zelf regenereeren, ontvangen van de rijksverkeers Inspectie roode machtigingen. De distributie diensten zullen tegen deze roode machtigingen ook roode bonnen afgeven, verbruikers, die zelf regenereeren, ontvangen van de rijksverkeers inspectie blauwe machtigingen en van den distri .butledienst blauwe bonnen. Bij de afgifte van de blauwe machtigingen, houdt de rijksinspecteur van het verkeer rekening'met de omstandigheid dat de verbruiker zelf regenereert door den be trokkene v20 procent op zijn hoeveelheid te korten. Verbruikers, die niet zelf regenereeren en die dus roode machtigingen en bonnen ontvangen, zijn verplicht bij ververschlng van lipt carter de afgewerkte olie aan den leverancier af ie staan. Zoowel de roode als de blauwe bonnen worden uitgegeven ln coupures van een halve eenheid. 5 eenheden en 25 eenheden. Een eenheid smeer middelen bedraagt een liter smeerolie of een ke smeervet. De bonnen, die gedurende de maanden Augustus tot en met October worden uitgegeven, zijn voorzien met den opdruk „periode a" en ,zijn»to1 en met 31 December 1942 geldig. De handelaren dienen de volle hoeveelheid, di» óp de bonnen verkrijgbaar ls gesteld, af te leve ren en mogen dus geen korting toepassen. Met ingang van 1 November 1942 zullen aie», .periode B" gemerkte bonnen worden uitgége» ven. die tot en emt 30 Juni 1943 geldig zijn OFFICIEELE MEDEDEELINGEN DISTRIBUTIE VAN SMEEROLIËN EN -VETTEN Handelaren in smeeroliën en -vetten dienen d» van verbruikers ontvangen bonnen voor smeer, olie te plakken op opplakvcllcn MD 18 in veel. vouden van 10 eenheden met een minimum van 10 eenheden, met dien verstande, dat op elk vei slechts bonnen voorkomen van dezelfde kleur, waarde en geldighèldsduui. Op een opplakve] mogen maximaal 25 bónnen worden geplakt. Een bon beslaat vier vakjes van het opplakvel. De handelaren leveren deze bonnen wekelijks, op een roode en de blauwe bonnen een afzonderlijk ont- vangstbewijs MD 201 A in te leveren, waarop de kleur en het aantal en de waarde van de mei het ontvangstbewijs ingeleverde bonnen moeten vermelden. Voor de Ingeleverde bonnen ont vangt de handelaar toewijzingen en wel voor dj blauwe bonnen blauwe toewijzingen en voor dj roode bonnen roode toewijzingen Bij wijze van uitzondering zullen gedurende de maand Augus tus ook voor de Ingeleverde roode bbnnen blauw» toewijzingen worden uitgereikt. Deze toewijzin. gen worden uitgegeven In coupures van 10, 50 of 200 eenheden en zijn een half jaar na den dag van afgifte geldig. De toewijzingen geven recht op het koopen van het op de toewijzingen ver melde aantal eenheden. Met de roode toewijzin gen mag de handelaar zich slechts herbevoorra, den. indien hij ten minste 25 pet. van het op d» toewijzingen vermelde aantal eenheden in dea vorm van gebruikte motorolie bij zijn leverancier inlevert, dan wel aan zijn leverancier inleve- ringsbewijzen voor gebruikte motorolie afgeef!, waaruit blijkt, dat hij een hoeveelheid motor olie, die overeenkomt met ten minste 25 pet. van zijn voorgenomen aanvulling, bij een centrale in- leverplaats heeft ingeleverd. 2 pers. opklapfced met prima ombouw. Unie, Meeuwenlaan 2, IJm.-O. Tel. 4810. evenaart de natuur. Auteurs recht bij: Duller's Kappershuis N.B. Dames! Bespreekt u in verband met de stroomrantsoe- neering uw haarbehandeling vroegtijdig. Dit voorkomt teleur stelling. Duller's Kappershuis Kalverstr. 184 IJmuiden (O.) Tel. 4516 Velsen N. Tel. 3207. Een mooie collectie Doorslagpapier en carbonpapier. Leien, griffels, poëzie-plaatjes, krijt, kleurkrijt, springtouw 0.56. Knikkers, tollen, puzzles, leesboekery, teekenboeken. knip- platen. Kalverstr. 14, IJm.-O. Tel. 5162 Inboedel veiling Op Woensdag 5 Aug. 1942, des voormiddags teij 10 ure, zal in het perceel- te Santpoort a./d. Brockbcrgenlaan 25, t.o.v. nota ris Anten te Velsen, De Genestet- laan 1, i./h. openbaar worden verkocht de inboedel van wijlen mevr. de wed. H. F. Meijer Tim merman Thjjssen—Roos, waar- ionder: ameublementen, kleeden, itrages, geijser, etsen, Betaling om contant geld. Kijkdag: Dins dag 4 Aug. 1942, van 104 uur. Inlichtingen zijn te bekorden b./d. makelaar C. Janus te IJmuiden, Fr. Naereboutstr. 1 en ten npta- riskantore. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui mingen, haarden kachels enz. KONINGSTRAAT 48. tel 17308 HAARLEM TREKKERS Personeel gevraagd Gevr. NET MEISJE hoven 18 j.,.v. café en huish. Wijkerstraat- weg 216, Velsen-N. Gevr. fl. net DAGMEISJE bo ven IS j. v.g.g.v. Aanm. tusschei 7.30 en S.30 u. Stationsweg 82 Velsen. Flink* MEISJE gevraagd van S.30-12.30 of 5 uur. Duin en Kruidbergerweg 23C. Santpoort WERKSTER gevr. v. ochtend uren. Visseringstraat 1, IJm, Diversen Welke dierenvriend wl! klein POESJE voor goed in huis ne- mep wegens evacuatie? Dll Noordkade 39, IJm. Ik heb paar goede autoped- buitenbanden' en wensch te RO LEN v. prachtige bruine teddy beer die mama roept, lengte 85 c.M. Adres te vern. bur. v. d. bl Te huur beneden ged. van WONING, gel. Zuiderkade. f 3.75 p. w Te bevr. Zuiderkade 30. IJm Te huur BOVENHUIS Pr Hendrikstr. 12 rood. IJmuiden. Huur f 4 per week. Adres Prins Hendrikstraat 56, IJmuiden. PENSION gezocht voor oüdc dame. Br. m. prijsop. Boekhande' Bierma. Kalverstr. Te huur leeg WINKELHUIS 60 M2. ook voor opslag meubi lair. Boeweg 20, Beverwijk. Diversen te koop gevr. Te k. gevr. BANKSCHROEF Zeeweg 209, IJmuidén-Oost. Te koop gevr. pr. SKISCHOE NEN m. 43 en rijbroek m. 48. Br no. T 417 bur. v. d. blad. PLUSFOURS of sportpanta Ion.of costüifm V. heer, lang pos tuur te koop gevr. Velserduin- weg 165, IJm. O. Diversen te koop Te koop HAWAIIAN-GITAAU v. g. st. zijnde. Br. no. T 428 bur van dit blad. Te koop étui met 6 Gero THEELEPELTJES. Adr. te ver nemen bur. v. d. blad. Te koop agb. TANDEM m prima banden. Dorpsstraat 41 Castricum. Te koop HUISORGEL met harpen. Hadleystraat 45. IJm. Te koop z.g.a.n. VLOER KLEED en wollen traplooper 15 M. Zeeweg 199. Na 5 uur. IJm.O. Te koop RADIOTOESTEL f 20. Br. no. T 427 bur. v. d. bl Te koop ZEI L»ACHT. B. M Adr. te vern. bur. v. d. blad. Te koop groote RADIO-COMB. m. pick-up en platenrek. 1 P.K motor A.E.G. nieuw Pelsstraat 36. Na 6 uur. Velsen N. Te koop moderne KINDER WAGEN. damessoh. m. 39. kln- dersch. m. 23. Kalverstraat 71. IJmuiden-Oost. TE KOOP 2 fauteuils m. 4 st zw. eiken f 45; 3 rieten tuinst. m cretonne bekl. f 12. 4 babylakens en sl„ pr. kw. f 5 per stel. Rijks weg 213. Velsen. Te koop blauw H. COSTUUM z.g.a.n. m. 48. f 65. Adr. te vern bur. v. d. blad. Te koop 2 pers. KANO en Agfa fototoestel 6x9. Helmstraat 1 zw.. IJmuiden. Te koop ZOMKRPAK f 10 en eiectrischo kabels. Jac v. Heems kerkstraat 9 5. IJm. Te koop BOOTMOTOR 350 waterkoeling en z.g.a.n. kiii- •ledikant met bedje Tuinders hofje 12, IJm. O. Te koop fl KONIJNTJES, VI R. De Rufjterstraat S6, IJm.-O Te koop ROEIBOOT met bun 's Av. na 7 u. Annastr. .13, IJm Te koop BURGERWOONHUIS in Oud*IJmuiden. Br. no. 430 bur. v. d. blad. Te koop In g. st. zijnde KIN DERWAGEN, schildpadkleur. Br no. T. 431 bur. v. d. blad. Te koop 2 DAME SR IJ WIE LEN, i.g.st. Van Tuylhveg 5. Vel sen. voor H.H. Hengelaars GEBR. VEENINGA Naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10-18 bijtijds/Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en.... In goede kwaliteit, Zw. Eng.. Goth.- en Heraldieke. HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank. Eng. en moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPAÖK 8 bij den Wagefiweg HAARLEM TELEFOON 1884P GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pers verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkasten Java kapok bedstellen, dekens, divanbedden, spiraalmatrassen Grootste keuze. Eerste klas. Onbeperkte garantie. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM-NOORD bij Zaanenlaan, Telefoon 23932 (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vanaf Vrijdag 31 Juli (Schwarzfahrt ins Glück) met RENé DELTGEN, RUTH HELLBERG e.v.a. Vooraf Tobis en Ufa-nieuws. Toegang 18 jaar. Vrijdags en Dinsdags twee avondvoorstellingen aanvang 6.30 uur en 8.30 uur. Zondagmiddag 3 uur: SPECIALE VOORSTELLING (Toegang alle leeftijden). N' WIJKERSTRAATWEG - VELSEN-NOORD Van VRIJDAG 31 JULI t.m, WOENSDAG 5 AUGUSTUS vertoonen wij de groote Nederlandsche Succesfilm met COR RUYS. LOUIS DE BREE, FRITS VAN DONGEN. LOUIS BOREL, MARY DRESSSL- HUIS, DOLLY MOLLMGER. Zondag 1 voorstellingen 3 uur en 8 uur. TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD fcij STOOMWASSCHERIJ BIJVOET te BLOEMEND AAL, Hoog loon, vast werk, vergoeding van treingeld. In het schaftuur wordt warme maaltijd verstrekt. Wilt U techniek studeeren? Volgt dan de cursussen in: WERKTUIGBOUWKUNDE OF ELECTRO.TECHNIEK EN AANVERWANTE VAKKEN aan Schouwburgstraat 39 (voorh. Wilhelminastr.) Haarl., Tel. 15811 Eén-, twee of driejarige cursussen. WECENS VACANTIE VAN 5—10 AUGUSTUS KRUISSTRAAT 11 maar HOOG en DROOG is ons smakelijk brooc Wij bakken ons brood zoo GROOT zoo LUCHTIG zoo SMAKELIJK als nu mogelijk, is!!! Maar..... dan dient U het ook te be trekken van een bakker, wiens voortdurend stij gende omzet heeft be wezen, dat zijn brood aan de hoogste eischen voldoet Dit is v. Beverwijk en om geving de Luxe Bakkerij JOH. SMITHUIS Torenstraat 1. Beverwijk Telefoon 3059 Aangesloten bij het Sta tion v. Bakkerij en Maal derij te Wageningen --4

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4