HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Victoria Water damiaatjes Rechtsbijstand FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerkine door B. L. VENZELAAR. 78 „Ja!" antwoordde de ander. Ze klauterden over de eerste duinen en kwamen op den duinweg. Trevor ging voor op en bleef eensklaps als aan den grond genageld staan. „Hier zie ik een voetspoor in het zand enhier nog een „Schei nou alstublieft uit met dat gejam mer", bromd? Weyman woedend. Zijn Sezicht was door de warmte rood gewor- en, zoolat hij zich voortdurend met een zakdoek het voorhoofd afdroogde. ,Je doet net, alsof het heele eiland alleen van jou is en niemand anders dan jii er een voet mag zetten. Men is toch vrij, om hier te wandelen? Als je er zeker van bent. dat de Eolitie er geen vermoeden van heeft, dat ie ier het radium verborgen hebt, dan kan je er vergif op nemen, dat hier geen snuf felaar rondloopt. Ze kunnen toch tenslotte de maan niet bewaken?" Trevor maakte een beweging om aan te duiden, dat hii zwijgen moest, daarna liep hij langzaam vooruit. Na een paar passen bleef hii opnieuw staan en wenkte Weyman dichterbij te komen. Hii wees met zijn hand naar een punt in het zand. „Daar dat nestfluisterde hii heesch van opwinding ..Toen ik het schaak stuk erin legde, was de oudCjuist weg om voedsel te zoeken of zooiets, maar nu zit ze er weer op. Ze broedt niet meer. want de vogel is dood" „In dat nest onder den dooden vogel? Trevor knikte en schoof Weyman vooruit De dikke man wierp een verbaasden blik op zijn metgezel. Alle duivels. had de kerel soms angst voor een dooden vogel? „Haal 'm eruit", fluisterde de bandiel met klapperende tanden, „het schaakstuk moet midden in het nest onder de eieren liggen. En dan zoo vlug mogelijk hiervan daan!" Opnieuw wierp Weyman hem een blik toe. daarna ging hij naar het nest van de doode meeuw, schoot het dier terzijde en greep. „Heb je het? „Ja. - is het dit? Weyman hief zijn hand met het zwarte schaakfiguur omhoog en wenkte.wenkte met zijn geheelen armmet beide armen „Duivelswat moet dat beteekenen? riep Trevor angstig. „Ben je krankzinnig geworden?" Goeden morgen, mijnheer Tre vor!"klonk eensklaps een stem en in specteur Wildschut kwam met een sprong uit ziin schuilplaats te vocirschiin, precies voor de voeten van den misdadiger. „Goe den morgen, mijnheer Trevor, of moet men tegen een Engelschman .mister" zeg gen?" Een gebrul van woede was het antwoord. Weyman greep in zijn zak den zakdoek, 't Was ontzettend heet en de zweetdruppels Sarelden op z'n voorhoofd. Maar toen de and 'weer te voorschijn kwam, hield hij daarin geen zakdoek, maar een groote dienstrevolver. „Handen op, Trevor!" commandeerde hij. „Verraad!Gemeen verraad" brulde de Engelschman woest. Toen deed hij plotseling een sprong en wilde vluchten. Maar ver kwam hij niet. Althans niet ver der dan drie passen, toen struikelde hii over een klein mager kereltje met geel ge zicht. De botsing was zoo hevig, dat de twee mannen een salto door de lucht maakten maar toen was het wonderbaarlijke, dat niet de kleine, zwakke Chinees onderlag, maar de groote en geweldige bandiet. Ziin handen staken in een paar stevige hand boeien. Inspecteur Wildschut kon een lach niet onderdrukken. „Mijn kleine Yen is namelijk een soort heksenmeester" zei hij schuddend van het lachen, „en die heetJïu Jitsu. de Japansche worstelkunst". „Geweldig!" zei de dikke politieman, die Zich voor Weyman uitgegeven had, daarna maakte hii een correcte buiging en ver volgde: „Excuseer mijnheer Wildschut. mijn naam is Holsteyn, opsporingsambte naar van de recherche. U kent mij waar schijnlijk niet, want ik ben pas enkele we ken in de hoofdstad." Wildschut schudde hem krachtig de hand. „M'n beste Holsteyn", zei hii oprecht ge meend, „aan uw werk dankt het vaderland het teruggevonden radium, dat aan duizen den zieken en ongelukkigen verlichting en genezing moet geven. U hebt inderdaad schitterend werk verricht!" Holsteyn keek droomerig over de uitge strekte watervlakte. .Vroeger", zei hij zacht, „voor ik bij de politie kwam, was ik een goed tooneel- speler Op ongeveer honderd meters afstand van dit opwindende schouwspel zaten twee jon- gemenschen, die eveneens droomerig over de zee tuurden. Het mandje, dat oorspronkelijk bestemd was, om meeuweneieren in te bergen, lag ledig aan hun voeten. Geen van beiden schonken ze er aandacht aan, zooals ze aan niets aandacht schonken, dan aan elkaar. De arm van den jongeman rustte op den schouder van het iongemeisie en de arm van het jongemeisie rustte op den schouder van den jongeman. Ze keken elkaar aanlang en diep. en kusten elkaar innig, zonder aan radium schaakstukken en misdaad te denken. Maar tenslotte hebben twee verliefde menschenkinderen ook geheel andere zor- EINDE. GEZOND EN GENEESKRACHTIG AANDEELHOUDERSVERGADERINGEN TRAMWEGMAATSCHAPPIJEN. Gisteren zijn algemeene vergaderingen g^i ouden van aandeelhouders der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij, van de Mij tot Exploitatie van Tramwegen N.V., van de Eerste Ned. Electrische Tramweg Mij N.V., van de Electrische Spoorweg Mij N.V., van de Noordhollandsche Tramweg Mij en de Tweede Noordhollandsche Tramweg Mij N.V. De verschillende jaarstukken werden goedgekeurd. Evenals het vorig jaar zal geen dividenduitkeering plaats hebben. Het voorstel van commissarissen der N.Z.H.T.M. aan aandeelhouders dezer maatschappij om de winst ad 5.534,98 in mindering te bren gen van het verliessaldo. werd goedgekeurd. Aan prof. dr. ir. J. Goudriaan werd op diens verzoek op de meest eervolle wiize ontslag verleend als corrïmissaris. Besloten werd in deze vacature niet te voorzien. Goed gekeurd werd een overeenkomst, waarbij de financieele verhoudingen tusschen N.V. Ned. Spoorwegen en de aanverwante maat schappijen werd geregeld. Eveneens werden eenige ontbindings-, resp. exploitatie-over eenkomsten tusschen de verschillende maat schappijen goedgekeurd. Van de E.S.M. wer den de gewijzigde statuten goedgekeurd. De aan de beurt, van aftreden zijnde commis saris der N.H.T. en Tweede N.H.T.. mr. dr. J. Versteeg, werd herkozen. Aan ir. W. A. E. van Gèuns werd op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als direc teur der N.H.T. en Tweede N.H.T.met ge lijktijdige benoeming van ir. J. Röell tot directeur. PRIESTER-JUBILEA. Op 15 Augustus hopen de heeren H. P. A. van Dijk, oud-pastoor te Haarlem; J. de Vlieger, pastoor te Haarlem; C. Kors, oud- nastoor te Waddinxveen, thans wonende te fieemstede en G. van Niekerk, pastoor te Overveen, hun veertig-jarig priesterfeest te vieren. Op 15 Augustus herdenken de volgende priesters hun 25-jarig jubileum: mgr. N. L. A. Ammerlaan, vicaris-generaal van den Bis schop van Haarlem; L. J. H. Wolf, rector te Bloemendaal; H. W. van der Waarden, pas toor te Vijfhuizen; J. C. de Groot, pastoor te Lisse en J. P. Bik, pastoor te Velsen-Driehuis. WEER TWEE SCHAPENDIEVEN AANGEHOUDEN. Twee agenten van politie hebben gister nacht een 42-jarigen grondwerker en een 33-jarigen los-werkman aangehouden, die twee pas gedoode schapen vervoerden. Bij onderzoek bleken de mannen deze schapen gestolen te hebben uit een weiland in de gemeente Haarlemmerliede. Zij legden een bekentenis af en zijn daarna ter beschik king gesteld van de politie in Haarlemmer liede. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, de Vries, Vrijburglaan 35, Overveen; bril, Smit, Regentesselaan 26; bril, Hazeberg, Prin- sessekade 50; broche, Timmers, Teslastraat 91; étui met inhoud. Bureau van Politie, Smedestraat 9; kano, Visseher, Van Loostraat 12; kinderfiets, Bureau van Politie, Smedestraat 9; portemonnale met inh., Overbeek, Kinderhuissingel 22; porte monnale met inh.; Otter, Leidschestraat 8; por- temonnaie met inh., Hartemdorp, Schrevelius- straat 68; portefeuille met inh., Wijnja, West- kolk 44, Spaarndam; portemonnale met inh Tolk, Kleine Houtweg 9; portemonnaie met inh Bureau van Politie, Smedestraat 9; pop, Joos- ten, J. Leijsterstraat 26; regenkapje, Hetem, 2e Zuidpoldersraat 2; tasch niet inh., Kensen, Mr Joostenlaan 14, 3 tasschen, Spaarnwouderstraa'. 99; vulpen, Spaargaren, Merkmanstraat 19; auto onderdeel, v. Leeuv/en, Zaanenlaan 103; week kaart, Fortgens, Brouwersstraat 125. HEEMSTEDE UITSTAPJE „INDISCHE BUURT- VERÉENIGING" Maandag maakte de „Indische Buurt- vereeniging" haar jaarlijksch uitstapje. Om acht uur vertrok het gezelschap van 180 kinderen en pl.m. 120 ouders en andere belangstellenden, begeleid door een Haar- •lemsch muziekgezelschap naar de haven, waar de salonboot „Trio" gereed lag om het gezelschap aan boord te nemen en dit langs onze mooie waterwegen en over uit gestrekte meren te brengen naar den speeltuin „De Vink" te Leiden. Hier konden de kinderen zich eenige uren vermaken, terwijl zij, evenals op de heen- en terug reis volop wei-den getrakteerd op versna peringen, hetgeen mogelijk was door de groote medewerking van leden en ingeze tenen van Heemstede. In de beste stemming keerde het gezel schap om 8 uur weer terug. Voor de kinderen is het weer een prettig vacantiedagje tgeworden. PERSONALIA. Met ingang van 17 Augustus a.s. is de heer W. v. d. Rest, thans chef van het bij kantoor Binnenweg van den distributie- dienst Heemstede, benoemd tot leider van den distributiedienst te Gorinchem. SUIKERBON VERVALSCHT. Maandag probeerde een 28-jarige Heem- stedenaar bij een winkelier aan den* Bin nenweg een vervalschte suikerbon uit te geven. De winkeljuffrouw ontdekte echter de vervalsching en gaf daarvan kennis aan de politie. Aanvankelijk verklaarde de man den bon van een hem onbekende gekocht te hebben, doch later bekende hij den bon zelf vervalscht te hebben. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Bureau van poli tie, bril; Bendel, Craijennesterlaan 57, zil veren broche; H. Jansen, Jac. v. Campen- straat 9, hcftid: C. v. d. Meer, Ipenlaan 42, hond; Th. Gielen, Eikenlaan 42, dames handschoen; De Graaf. Valkenburgerlaan 26, heerenhoed; Moedt, H, Peeperkorn- straat 25, zakje kunstmest; Groenendijk, J. Verhulstlaan 22, kano; Hangard)?Rijnstraat 70, manteltje en luierbroekjé; i Miriahassa- straat 8, Haarlem, peddel van kano; de Jorig, v. Merlenlaan 7, portemonnaie; mevr. de Ruik, Binnenweg 93, portemon naie; Reith, L. v. Bloemenhove 4, porte monnaie; A. v. d. Berge, Mozartkade 8, fietssleutel; J. v. Gooijenstraat 14, kinder schoentjes; v. Amerongen, Raadhuisstraat 28, ijzerzaag. Het „tweede" front. Litwinof vraagt grootere rechtstreelische hulp. De correspondent van de Daily Mail te Washington meldt het volgende inzake het tweede bezoek'van Litwinof in het Witte Huis van president Roosevelt: naar verluidt heeft Litwinof opnieuw gewezen op den gang van zaken en op het slechter worden van den toestand aan het Oostelijk front. In kringen, die in nauw contact staan met het Witte Huis, wordt gezegd, dat het on derhoud tusschen Litwinof en Roosevelt betrekking had op de Amerikaansche hulp verleening aan de Sovjet-Unie, waarbij Litwinof aan zijn eisch kracht probeerde bij te zetten met de motiveering, dat het uiterst ernstig met de Sovjet-Unie gesteld Voordat Maisky, de Sovjetambassadeur te Londen. Donderdagmiddag tot een ge heime zitting in het Britsche Lagerhuis werd toegelaten, gaf Sir Stafford Cripps als woordvoerder van de regeering aan het parlement de verzekering „dat de belofte der Britsche regeering een invasie op het continent te ondernemen, nog altijd haar volle geldigheid bezit". Op een vraag van den communist Gallacher, of de regeering te dien opzichte een bepaald plan ontwor pen heeft, antwoordde Cripps kortaf: „dat kan ik niet garandeeren". Ook de gansche Zwitsersche pers wijdt commentaren aan de mogelijkheid van een Angelsaksische actie in het Westen. Kapi tein Eddy Bauer wijst erop dat Angel- saksers thans niet in staat schijnen te zijn een dergelijke actie op touw te zetten. Fransch protest aan adres van Londen. De Fransche ambassadeur, Piètri, heeft Zaterdag den Engelschen ambassadeur, Sir Samuel Hoare, de protestnota overhandigd van de Fransche regeering wegens den aan val van Engelsche vliegtuigen op Fransche visschersbooten in de kustwateren van Bre- jaar officieel wordt medegedeeld, is Vrij dagmiddag een Britsch vliegtuig door Fran sche kustluchtdoelartillerie neergeschoten boven de Fransche territoriale wateren in de nabijheid van Casablanca. Het toestel, dat zeer dicht nabij de Marokkaansche kust werd waargenomen, viel in de nabijheid van Mazagan in zee. Men gelooft, dat de bemanning kon worden gered. De commandant van de duikboot „Ven- geur", corvettenkapitein Digard en zes an dere officieren van deze duikboot zijn, naar de Fransche Staatscourant meldt, benoemd tot officieren van het Legioen van Eer. De duikboot „Vengeur" heeft tijdens kruistochten door den Indischen Oceaan, die 19 maanden duurden, verscheidene malen de Britsche blokkade van Djiboeti doorbro ken en aldus de Fransche kolonie Somali- land hulp kunnen brengen. Duitschland thans het goedkoopste land van Europa. Dr. Clodius, die zich voor de jaarlijksche economische besprekingen met Hongarije in Boedapest bevindt, heeft in een vergadering van de Rijksduitschers te Boedapest gespro ken over de grondslagen, die het Nationaal- Socialistische Duitschland op economisch gebied in het binnen- en buitenland heeft nagestreefd. Ten aanzien van de toekomstige economische samenwerking in Europa vatte dr. Clodius de grondslagen hiervan in het kort als volgt samen: 1. Elk volk moet elk artikel, dat m Europa verkrijgbaar is, in Europa koopen. waarbij de kosten niet den doorslag moeten geven. Geen producten zullen in Europa worden ingevoerd, zoolang er niet een over schot aan deze producten in Europa aan wezig is, 2. Omgekeerd moet geen enkel land grondstoffen naar landen buiten Europa verkoopen, zoolang de behoefte van Europa aan deze grondstoffen niet is gedekt. 3. Het Europeesche continent moet 2ich onvoorwaardelijk-'zooverre economisch on afhankelijk'maken, dat geen macht buiten Europa op de gedachte kan komen Europa via de economische blokkade te kunnen overwinnen, Dr. Clodius legde er den nadruk op. dat Duitschland thans het goedkoopste land van Europa is en het eenige land, waarin het gelukt is de prijzen en de verhouding van loonen en prestaties stabiel te houden, dank zij een consequent doorgevoerde staatsleiding. Alle andere landen zijn met hun pnjsapparaat Duitschland „voorbijge gaan". Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. Than» weer plezier in het werk. Mevrouw M.G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd pijn. Nadar ik evenwel een kuur met Ovaaltjes heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen Nu doe ik weer met plezier, mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep,zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur Deze hebben geen schade lijken Invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origincele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam. De rundveehouderij in verband met de voederpositie in den winter 1942 1943. Onvermijdelijk brengt bet derde oorlogs jaar evenals de twee vorige met zich mede, dat de veehouder den plicht heeft om het in ons land beschikbare veevoeder zooveel mogelijk ten goede te doen komen aan een passenden melkveestapel. Voor de veehou derij zijn daarom voor het komende jaar nieuwe bepalingen in het leven geroepen. In het algemeen zal het aantal runderen ouder dan eén jaar, dat de veehouder mag houden, gelijk mogen zijn aan ongeveer 9/10 gédeelte van de toewijzing van het vorige jaar, doch de veehouders hebben de vrijheid, wanneer de voederpositie van het bedrijf het toelaat voor 15 October a.s. te verzoeken meer vee te mogen aanhouden. Deze aanvrage zal worden beoordeeld door een speciale commissie, die zal nagaan of een hoogere veebezetting van het bedrijf in overeenstemming is met de voedervoor- raden, waarover beschikt kan worden en of de melkveestapel zich wel zoodanig tot den jongveestapel verhoudt, dat met aanwen ding van het beschikbare voeder zooveel mogelijk melk geproduceerd wordt. Wanneer de veenouder meent minder vee te kunnen aanhouden, dan dient hij dit eveneens voor 15 October a.s. mede te dee- len, doch hij wordt daardoor geenszins ont heven van zijn verantwoordelijkheid voor een juiste aanpassing van zijn veestapel aan de voederomstandighedefl op zijn bedrijf. Voor de verplichte veelevering zal de basis worden gevonden-in het aantal run deren, dat de veehouder mag aanhouden en dat hij dus zelf op grond van de voeder positie van het bedrijf heeft vastgesteld. De veehouder moet er rekening mede houden, dat een aanslag voor de verplichte levering van hooi en stroo onvermijdelijk is: dat alle granen (uitgezonderd de havertoe- wijzing voor de paarden op het eigen be drijf) en de aardappelen, welke voor con sumptiedoeleinden geschikt zijn, wederom moeten worden ingeleverd, dat voor rund- cee en schapen geen krachtvoer aanwezig is en dat de oppervlakte bouwland, gezien de scheurplicht, nog aanzienlijk uitgebreid zal worden. Bijzonderheden over deze bepalingen voor de veehouderij en over de verplichte veelevering 1943 zijn te vinden in de vak bladen en te vernemen bij de plaatselijke bureauhouders, terwijl de veehouders ten moedigste in het bezit gesteld zullen wor- fen van de volledige regeling. Jongetje van 2 jaar door panter gegrepen. Vreeselijk ongeluk in Artis. Onoplettendheid van de begeleiders is gistermiddag oorzaak geweest van een ernstig ongeval in Artis. Een twee-jarig jongetje kroop n.l. onder de afzetting door tot vlak bij de tralies van de roofdieren-afdeeling, waar een panter onverhoeds een poot naar het ventje uitstak en met zijn klauw in het gezicht sloeg. De hoofdhuid met het haar werden den kleine afgerukt en ook aan de wangen werd het ernstig gewond. In zorg- wekkenden toestand is het jeugdige slacht offer naar 't O.L. Vrouwe Gasthuis gebracht. De voedselbevoorrading voor den a.s. winter. Maatregelen van Overheidswege. Nu de tijd voor het conserveeren van pro ducten van den nieuwen oogst is aangebroken, heeft het A.N.P. te bevoegder plaatse inlich tingen ingewonnen omtrent hetgeen de over heid in dit opzicht voornemens is te doen. Voor wat de daarvoor in aanmerking ko mende groenten betreft is het drogen daarvan wel een van de voornaamste conserveerings- methoden, die van overheidswege worden toegepast. Dit geschiedt thans op groote schaal. Groenten, die voor drogiqg geschikt zijn, zijn nu in ruime mate ter beschikking. Men kan een strengen winter rustig tegemoet zien. Aardappelen.' winterpeen, koolrapen e.d. worden in groote massa's door de overheid opgeslagen om die in de moeilijke maanden voor de bevolking verkrijgbaar te* stellen. De moeilijke maanden zijn vooral April tot en met Juni, wanneer de in kassen gekweekte producten opraken en de koude grond nog niet voldoende nieuwe gewassen heeft opge- leyerd. Deze opslag van houdbare aardappe len en groenten zal vooral in en nabij J" groote wooncentra geschieden. Aardappelen zijn er thans voldoende. Wan neer desondanks de distributie van dit artikel wordt gehandhaafd, geschiedt dit om ver spilling b.v. door particulieren, die op eigen gelegenheid aardappelmeel zouden willen gaan maken, zooveel mogelijk te voorkomen. Om trent het scheppen van de gelegenheid tot be voorrading door particulieren is overigens nog niet beslist, doch het ligt wel in de be doeling om degenen, die over een doelmatige ruimte voor het bewaren van aardappelen be schikken, hierin tegemoet te komen. Verder speelt de transportmogelfjkheid hierbij een belangrijke rol. Voor de groenten, appelen e. d.. die niet op den bon komen, doch wel geschikt zijn voor bewaring tijdens den winter, zal naar een verdeelingsmetbode. met inschakeling van den groentenhandelaren. worden gestreefd. Ten slotte zullen artikelen als jam en stroop, zij het in dezelfde beperkte mate als totnutoe, op den bon verkrijgbaar gesteld blijven. Ook slachtproducten worden door de over heid in groote hoeveelheden geconserveerd en wel in de koel- en vrieshuizen, waardoor de distributie van vleesch enz gedurende den winter niet behoeft te stagneeren. Boter en margarinegrondstoffen zijn eveneens op ruime schaal ten behoeve van de bevolking inge slagen. De verwerking van melk tot melkpoeder gaat geregeld door, een methode, die het transport aanmerkelijk vereenvoudigt en het mogelijk maakt, in den wintertijd dit poeder weder om te zetten in melk. Zoo wordt voor onze voeding gezorgd en profijt getrokken uit de lessen van den af- geloopen buitengewoon strengen winter. Wehrmachtsbonnen niet meer geldig. Volgens een verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied zijn de in omloop zijnde weermacht bonnen voor levensmiddelen met Ingang van 1 Aug. 1942 niet meer geldig. Zij mogen dus na dit tijdstip voor den inkoop van levens middelen en voor het nuttigen van spijzen niet meer worden gebruikt. Wie losse weermacht bonnen. die den opdruk dragen „Deutsche Wehrmachtmarke Niederlande" uitgeeft of in ontvangst neemt, is strafbaar. Een uitzondering bestaat slechts, voor de nieuwe roode bon voor gebak, die den zwarten opdruk draagt „Deutsche Wehrmachtmarke Niederlande 25 gr. Kuchen", die bij genoemde verordening wordt ingevoerd. Evenzoo blijven de groene levensmiddelen kaarten der Duitsche weermacht in Nederland verder geldig. Accijnsheffing op geslacht rundvee geschorst. Het publiek zal van dezen maatregel niets bemerken. De Staatscourant heeft dezer dagen het bericht gebracht, dat de secretaris-generaal van het departement van Financiën beslo ten heeft tot tijdelijke schorsing van de heffing van den accijns op geslacht rund vee. Dit besluit, dat voor onbepaalden tijd is getroffen, beteekent een tegemoetkoming van de Overheid jegens de rundveehouders, daar deze met den huidigen te lagen prijs van het slachtvee niet meer uitkomen. Om te vermijden, dat de verhooging van den vleeschprijs op den consument zou drukken, is thans als tegemoetkoming voor den te lagen veeprijs de schorsing van de accijnsheffing op geslacht gekomen. Het publiek zal van de uitvoering van dezen maatregel dus niets bespeuren, doch deze komt den veehouders ten goede. TURKSCH OUD-AMBASSADEUR PLEEGT ZELFMOORD. De vroegere Turksche ambassadeur te Moskou, Ali Haydar Aktay, heeft zich gis terochtend in 'een vlaag van waanzin dood geschoten. De ambassadeur was niet ter stond dood. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij des middags om 3 uur aan de gevolgen van zijn verwonding is bezweken. WIELRIJDEN WEDSTRIJD IN VELSEN. De eerste ronde van Kennemerland, welke Zaterdagmiddag op het parcours Gildenlaan, Koningsweg, Schulpweg is ver reden. is in alle opzichten een succes geworden. Bij de nieuwelingen verschenen 50 renners aan den start voor een afstand van 30 K.M., wat neerkwam op 22 ronden. De Haarlemmer Voorling was hier de favoriet, doch hij heeft in het verloop, van den strijd waarschijnlijk wel te veel van zijn krachten gevergd, want bij den eindsprint kon Voorting niet mee komen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Nieuwelingen: 1. W. Grift, Soestdijk, 1 uur, 10 min 20 sec.; 2. J. Fleury. Amsterdam; 3. K. Neeft., Haarlem; 4. R. van Zalingen, Bus- sum; 5. H. Schuiten, Amsterdam; 6 G. Raven- stein, Amsterdam; 7. J. Groenewald, Amster dam; 8. v. d. Heuvelen, 's-Hertogenbosch; 9. M. Schoutema, 's-Gravenhage; 10. De Boer, Zaandam. Amateurs 80 K.M. (55 ronden): 1. D. Mooy, Assèndelft, 2 uur, 3 min. 40 sec.; 2. C. Rot- schafer, Amsterdam; 3. P. Ott, Amsterdam; 4. B. de Kort, Amsterdam; 5. K. de Vries, Rot terdam; 6. A. Vooren, Beverwijk; 7. J. Berk hout, Assendelft; 8. J. Middelink, Amster dam; 9. P. den Rijer, Scheveningen. ATHLETIEK HAARLEMMERS STARTTEN IN BEVERWIJK. Zondag werden te Beverwijk de regionale wedstrijden gehouden, georganiseerd door D.E.M. De leden der H.A.V. Haarlem brachten het tot zeer goede prestaties, waarvan de resultaten bij het hoogspringen door P. Ha ringhuizen met 1,66 en het Icogelstooten van P. Koeten 11,225 de beste waren, waarmee ze dan ook naar de B klasse promoveer en, De uitslagen luiden: 100 m. B: no. 2 J. v. d. Waa 11.4; 800 m.: C. Wernik. 2 min. 16. no. 4 F. v. Es 2 min. 16.1. 1500 m. C.: J. Soomer Sr.. 4 min. 41,8, no. 6 A. Paap, 4 min. 54,1; 3000 m. B: J. Joustraa 9 mm. 54,2. Hoogspringen C: Haringhuizen 1,66, no. 2 H. Kluft 1,61. Kogelstooten C: Koeten 11,225. Discuswerpen C.: P. Koeten, 30,94. Olymp. estafette klasse C: no. 3 Haarlem, 4 min. 8,2, met A. Pahp, v. Es, Wernik en Koeten. Burgerlijke Stand. Bevallen, 1 Aug; D. van <ier VeldtPiers- ma, z.; 2 Aug.: C. M. H. BerkhoutRöbken, d.; 3 Aug.: C. E. JansenZwart, d.: B. J. P. ConsentSchilte, z.; T. M. van Hooff Persoon, d.; 4 Aug.: A. van der Putten Loos. d. OverlefSen, 31 Juli: J. Smeuter, 54j„ Ar- nulftstraat; H~ G. P., 7 j., d. v. H. Kruse, Prévinairestraat; 1 Aug.: B. J., 14 j„ z. v. J. D. v. d. Veen, Hazepaterslaan; 2 Aug.: M. Smityan Westerop, 77 j., Lombokstr.; J. W. Molenaar. 65 j., Vosmaerstraat; 3 Aug.: A. H. Bergman, 47 j., Emmaplein; W. van GasterenSmit, 66 j., Wóuwermanstraat; C. van Roode, 70 j„ Theemsplein; 4 Aug.: J. H. van der WerffCassee, 56 j., Kenaupark. Gehuwd, 4 Aug.: H. Presser en E. van den Berg, P. J, Stringer en A. Scheephouwer; H. J. Alma en W. H. V. Heerens. Duidelijk zichtbare prijs kaartjes op groentenwagens I Daar er bij de prijsaanduiding op groentenwagens onzekerheid bestbat om trent de wijze, waarop zij moet geschie den. vestigt de gemachtigde voor de prijzen er de aandacht op. dat groenten- vei\ters verplicht zijn de waren op hun wagens alle afzonderlijk te prijzen. Volgens artikel 2 van het prijsaandui- dingsbesluit 1941 moeten zichtbaar uitge stalde waren Immers van duidelijk zicht bare en leesbare prijskaartjes worden voorzien. Het meevoeren van een priji- lijst is derhalve niet voldoende. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 2SU942. Deze prijslijst geldt van 5 Augustus 1912 af. De prijzen, direct achter de artikelen genoemd, zijn de grossiersprijzen per 100 eenheden, de an dere zijn de detalllistenprijzen per eenheid. GROENTEN. Holl. bloemkool: Ia boven 27 cm. over den kop gemeten 18.— st. 0.24 st. Ib 22—27 cm. over den kpo gemeten 15,— st. 0.20 st. TI ld—22 cm. ever den kop gemeten II.— st. 0.14 st. m 1218 cm. over den kop gemeten 7.50 st. 0.10 sL Witte kool 6.50 kg. 0.09 kg. Roode kool 7,70 kg. 0.10 kg. Snvoye kool 7,70 kg. 0,10 kg. Chineesche kool 6.70 kg. 0,09 kg. Spitskool 6,70 kg. 0,09 kg. Sntjsln 10.— kg. 0.13 kg. Andijvie 10,50 kg. 0,14 kg. Postelein 18.— kg. 0.24 kg. Spinazie: blad 13,50 kg. 0.18 kg. struik 12.50 kg. 0.1G kg. Boonen: stok prinscsse 29.50 kg. 0,38 kg. snij spek 24,— kg. 0,31 kg. witte stamboonen zonder draad 22,— kg. 0,28 kg. Ove rige soorten 18.50 kg. 0.24 kg. Doperwten: rljs- en krombek 19,50 kg. 0.25 kg. overige soorten 15.50 kg. 0.20 kg. Tuinboonen 8.50 kg. 0,11 kg. Kropsla: 1 minstens 2 kg. p. 10 st. 3.50 st. 0.06 st. n van 1.7 tot 2 kg. p. 10 st. 3,— st. 0,05 st. Kom kommers: Ia minstens 850 gr. p. st 17,— st. 0,23 St. Ib 700—850 gr. p. st. 14.— st. 0.18 st. II 600—700 gr. p„ st. 11,— st. 0.14 st. III 500-600 gr. p. st. 8.— st. 0,10 st. Komkommerstek 10.50 kg. 0.14 kg. Tomaten I. IT. Ill en IV 22.— kg. 0.28 kg. Toma ten bonken 17.50 kg. 0,23 kg. Tomaten kriel en gescheurde 11.— kg. 0.14 kg. Aubergines 33.— st. 0,40 st. Peterselie, kervel 5,— bos 0.07 bos. Bossel- aerlj 4.50 bos 0,07 Bos. Knolselderij (minstens 8 cm doorsnee) 7,50 st. 0.10 st. Bosprel 7,— bos 0.09 bas. Bosuien 6,50 kg. 0.09 kg. Zllverulen 15 50 kg. 0.20 kg. Augurken: Soort I 31.50 kg. 0.40 kg. Soort II 21 kg. 0.27 kg. Soort III 13.— kg. 0.17 kg. Soort IV 10.— kg. 0.13 kg. I «c 11 stippel 13.— kg. 0.17 kg. m IV sUppel 5.50 kg. 0.08 kg. Pepera 112,— kg. 1.35 kg. Paprika 24.— st. 0.31 st. Kool rabi (boven 7 cm. doorsnee) 8,— st. 0,08 st. Peen zonde rlof: I van 20—50 gram gewasschcn 11.— kg. 0,14 kg. n van 51—200 gram gewasschcn 8.50 kg. 0,11 kg. III van 201—500 gram gewasschen 7.— kg. 0.09 kg. Bospeen (0,6 kg. peen minstens 15 st. per bos) 7,50 bos 0,10 bos. Kroten 7,50 kg. 0,10 kg. Ramenas 12.— kg. 0.16 kg. Voor het snijden van kool mag S cent per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of p. bos berekend worden, met dien ver stande. dat de wortelen vóór het schrappen ge wogen worden. Voor de bezorging van groenten mag door detaillisten 1 cent per kg. In rekening gebracht worden boven den verkoopprijs aP winkel. Voor de afwijkende qualitelt van bovenge noemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen berekend worden, die ln een redelijke verhouding staan tot de hierboven ge publiceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij Inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten da verkoopprijzen dienovereenkomstig worden ver laagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN 18 STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen do vrocgcro ongeldig maken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. RUNDVEEPRIJZEN. Het bedrljfsschap voor vee en vleesch maakt bekend, dat. In verband met een schorsing voor onbepaalden tijd van de heffing van de ge slachtaccijns. met Ingang van I Augustus 1942, de volgende prijzen bij overname van slachtvee gelden: Koeien, ossen en slieren. Klassen aa f0,63— f 0,68; a 10,56f 0,61. b f 0,49— f0,54; c 1 10,43-» f0,47: C 2 f 0.41—f 0,42: d f 0,33—f 0,40. Kalveren, andere dan nuchtere: 1. f0.50, 3» t 0.44. 3. f 0.30. 4. f 0,33, 5. I 0,30. Nuchtere kalveren tot 30 kgf 0.33 van 30 tot 36 kgf 0.39 van 36 tot 40 kgf 0.44 boven 40 kgf 0.48 Deze prijzen gelden, evenals voorheen, per kg. leven gewicht. Voor rundvee, aangevoerd op de slachtvee- marktery te Amsterdam. Alkmaar, Rotterdam. Hilversóm, Haarlem, 's Gravenhage. «Hoorn, Purmerend. Schagen, Delft, Lelden. Utrecht en Gouda, worden deze prijzen voor de klasse aa, a. b en c met 2 cent verhoogd. Voor rundvee in de c 2 klasse op deze markten aangevoerd, ls de prijs vastgesteld op f 0,41—f 0,44. HOOI VERSTREKKING. De Provlnlcale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van heden hoot kan worden aangevraagd door particuliere paar- denhoud*rs. Voorlooplg wordt voor een termijn van H weken, 200 kg. ongeperst hooi per paard ter beschik king gesteld. In aanmerking komen alleen paar- denhouders, die niet over weldegelcgenheld voor hun paarden beschikken. Aanvragen moeten direct worden Ingediend bij bovengenoemde "cntrale onder opgave van naam. adres en Org.Nr. der L. C. O., aantal paarden en naam en adres van den erkenden kleinhandelaar, van wien het hooi betrokken wordt. Een toewijzing van geperst hooi kan vermoe delijk eerst In den loop van September tegemoet worden gezien. Ingeschreven als persbericht No. 89. HANDLEIDINGEN „C" VOOR SERVIESGOED. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt be kend, dat ten behoeve van handelaren ln kera mische producten en Instellingen» met een zoo genaamd permanente bevolking, zooals Interna ten, kloosters e. d.. van 7 Augustus 1942 af bij de distributiediensten handleidingen „C" verkrijg baar zullen zijn. met mededeellngen inzake de herbevoorrading enz. van serviesgoed. TELERSPRTJZEN A EN B STER POOTGOED. De Provlnc'ale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland te Alkmaar maakt ln aansluiting op de reeds gepubliceerde te- lersprijzen voor pootaardappelen bekend, dat de maximumprijs voor A cn B ster pootgocd #3.— per 100 kg. hooger Is, dan den vastgesteldcn B prijs. Indien dit A en B ster pootgoed ls ge rooid vóór den vroegrooldatum voor B. Ingeschreven als persbericht No. 88. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m. Lessen Gevr. ENGELSCHE CONV. LES Omgeving station Aerdenhout. Br toet opg. lesgeld 6960. Personeel gevraagd Voor Huishouding WERKSTER gevr. D. of Vrij dag 9 tot 5, klein gezin. Klever parkweg 28. NET MEISJE gevr. 16 jaar toet warme maaltijd 9-4. Br. 7147. Gevr. een NET ZELFST. MEIS JE in gez. v. 2 pers. yan 9 tot ong. 3 uur. Fl. sal Aanm 's av. na 7 uur Brederodestr 32, Haarlem. Gevr. een NET MEISJE voor de toorgenuren van 8V212 uur in klein gezin Zondags vrij. Mole- naerpl. 11 Gevraagd DAGMEISJE of Werkster v eenige dagen p. week Rampl. 32, Overveen. DAGMEISJE gevraagd van 9-3 Aanmelden 7-9 u. Molijnstr, 19 Gevr. FLINK DAGMEISJE, •.g.g.v. van 8 Vfe uur v.m. tot 4 uur n.m. klein gezin, goed loon. Prins Hendriklaan 127, Overveen. Gevraagd te H'stede bij bej. echtpaar MEISJE voor d. en n., dat eventueel de huishouding kan waarnemen. Br 7096. DAGMEISJE gevr. niet ben. 17 jr. in gez v. 2 pers. van 8.30 tot 3.30, zelfst. kun. w. Goed loon Aanm. na 7 u. Garenkokerskade 62 NETTE WERKSTER gevraagd voor 2 dag. p. week. Pernambuco- laan 33. Overveen. Tel. 23539. Gep. werkman 70 j. zoekt eenv. NETTE HUISHOUDSTER P.G., 60 j. Br. 7085. Gevr MEISJE v. d. ochtend uren of werkster voor 4 ocht. p. w. Oranje Nassaulaan 78. Over- WERKSTER gevraagd voor 2 ochtenden per week. Ramplaan 65 NET MEISJE gevr. in kl. ge zin van 9-4 uur Platanenlaan 5 Bl'daal. FLINKE WERKSTER gevr. v Vrijdags event. Donderdags. Leid- schevaart 528. NET MEISJE gevr. in kl. ge zin van 8-2 uur. De Krakeling 12. Bennebroek. Gevr. NET MEISJE van 8.30 2.30 Twijnderslaan 8. Gevr. DEG. DAGMEISJE zelfst. kunn, werken. Goed loon. Zond vrij. Bloemendaalschew. 237. Over veen. Tel 22407. Gevraagd voor zoo spoedig mogelijk te Aerdenhout in rustle gezin van 2 personen beschaafde IIULP IN DE HUISHOUDING v.g.g.v. Br. 7093 R.K. HUISHOUDSTER gevr. lft. 50 j. bij Heer met 4 zoons. Br. 7074. Flinke heldere WERKSTER gevr. vier ocht. p. w. M., D., D., Delftlaan 71. Gevraagd NETTE WERKSTER 2 halve dagen per week. Klever parkweg 172. VERPLEEGSTER gevr. in een Rusthuis. Br. 7077. NETTE WERKSTER gevr. Bo- narius, Zijlweg 227. Gevraagd een NET DAGMEIS- Clematislaan 28. Aerdenhout. Gevr. in kl. gez. MEISJE v. d. en n. v.g.g.v. niet ben. 28 j. Zelfst. kunn. kc-k. en werk Hulp v. werkster aanw. Br. 7080. Gevr een NET MEISJE voor de morgenuren. Mevr. Dekkers, Aelbertsbergstr. 102. Nette heer vraagt een nette HUISHOUDSTER of samenwo ning met. dame. niet boven 50 j niet R K., geen loon. Br. 7171. Gevr. R.K. NAAISTER vooi verstelwerk. 1 dag per week. Aan melden 's avonds na 7 uur. Kerst holt, Koninginneweg .105. Voor direct gevraagd in kl gezin flinke HULP van 9-1 uur Zond. vrij. Br. 7179. Voor Bedrijf OVERHEMDENPERSTER en leerlingen gevr. Wasscherij Key- ser, Lorentzpl. 25. Fabriekskantoor gevr. VLOT MEISJE, uitst kunn. rekenen, leéït. 17 j Br. met verl. sal 7099. Gevr LEERLING-KAPSTER. goede gelegenheid het vak te lee- ren en 2e kapster, goed kunnende inkrullen Dameskapsalon Tiny, Slachthuisstr. 14 rd„ Haarlem-O. AANKOMENDE RIJWIELHER STELLER gevr. Wagenweg 144. WINKELJUFFROUW gevraagd in boekhandel en bibliotheek tegen September. Aanbiedingen met op gave van opleiding en vorige be trekkingen 7101 H.H. KAPPERS. Gevr. bed.. kunn. scheren en knippen. J. Nie- meijer, Zijlweg 124-126. COURANTENBEZORGERS- (STERS) gevraagd, in bezit van goed rijwiel. Aanmelden voor 4.30 of na 7 uur. Schouwtjeslaan 65. Haarlem. Personeel aangeboden Voor Huishouding B.z.a. ONGEDIPL. VERPLEEG STER in rusthuis of partic. Br. 7109 Mej. Moser, Raamvest 47, tel. 11684 vr. en biedt aan v. terst. Aug. en Sept. VROUWEL. IIUTSPERS., ook heele en halve dagen. OUD-VERPLEEGSTER zoekt een haar pass werkkr. in- of extern. Gen. leiding huish. op zich te nemen Br. 7104. Meisje uit netteh burgerlijken stand P.G.. zoekt een betrekking als HULP IN DE HUISHOUDING. Leeftijd 25 jr Br. 7105. B.z.a. voor noodhulp of vast een ERVAREN KINDERJUFFR. of voor gezelschap. Br. 7106. Jongedame 19 j b.z.a. als TANDARTS- OF DOKTERSAS SISTENTE 4 j. H.B.S.-opleiding Br. 7107. B.z.a HUISHOUDSTER in kl gezin Br. 7108 Voor Bedrijf NET PERSOON boven 40 jaar, 's middags vrij, vraagt werk, lonversch, wat. Br. 7151, ONDERWIJZERES zoekt een haar passende bijverdienste (bij lessen, schrijfwerk, handwerk e.d.) Br. 7110. B.Z.A. STOFFEERSTER, bont- machinestikster voor huiswerk. Br. 7111. Huizen gevraagd - Jongelui zoeken GEDEELTE VAN WONING. Br. 6962. Jong echtpaar zoekt ETAGE of gemeubil. kamers met gebr van keuken. Br. 6972. Per 1 Sept. gevr HUIS, ged. huis of étage voor kl. rustig ge zin, minstens 2 sl.kamers. Br 6963. Juffr. alleen zoekt vrij BENE DEN- of BOVENHUIS m vrije keuken of étage Br 6964. Te huur gevraagd VRIJE BEN. OF BOVEN ÉTAGE. Br. 6965 Gevraagd HUIS. geschikt v woning en kantoor. Br. 6966. Net echtpaar op leeftijd, vast inkomen zoekt een VRIJ HUISJE of bovenhuis met zolder. Br. 6967 Een HUIS te koop gevraagd te Haarlem of Heemstede. Br. met prijsopgaaf lett. H.S.. Boekhandel v Mourik, Heemstede. Gevraagd voor zoo spoedig mogelijk KLEIN HUIS of étage voor moeder en zoontje. Br. 6961 Huizen aangeboden WONINGRUIL Ruime ét. Lo- manstr. 10 bov. A'dam-Z. tegen won. Haarl. omg. Kleverp., Bloe mend.. Overv Br. m uitv inl. aan gen. adr. tel. 96320. 2 Dames bieden VRIJ BOVENH. huurpr. f 30 p. mnd. aan tegen vrij ben.huis of ged. van huis, huurpr, f 25 p. mnd. Br. 6971. Wie wil ruilen ARBEIDERS WONING voor middenst.huis omg. Bennebroek-Hillegom. Br. 6970. Geldbelegging Te koop aang. te Heemstede van part. BURGER WOONHUIS. Br. 6969 Kamers gevraagd Gevr ZIT-SLPK. of zit- en slpk. m. telef omtr. Gasthuisvest. zonder pens. Br 7152. Dame zoekt 1 Sept. zonn. ge- stoff. ZIT- EN SLAAPK. m. vaste wascht. en gasstel. Br. 7114. Nette juffr met baby van 6 weken zoekt een voordeelige ZIT- SLAAPKAMER met stook- en kookgelegenheid f 4 p. w Br. 7153. Wed. z. eenv GEMEUB. ZIT- SLAAPK.. stookgel. Br. 7116 Verpleegster wil SAMENWO NEN of 1 a 2 gestoff. kamers op goeden stand met telefoon. Liefst omtrek St. Elisabethsgasthuis. Br 7113. Heer 70 jaar vraagt ZIT- SLAAPKAMER met degelijk pen sion. Br. 6973 Dame vr. KAMER z. p. te Bloe mendaal. Br 6974. Te huur gevraagd. GF.D. WO NING of kamers met gebr. keu ken. door moeder en dochter Br 6975. Gevr. door jong echtpaar tegen September a s. GEMEUB. ZIT- EN SLAAPKAMER of étage plus keuken. Br met prijsopg. 6976. Dame zoekt GESTOFF. ZIT- SLAAPK.. gas en water. Br 6977. Met spoed gevraagd ZIT- SLAAPKAMER zonder pension, omgeving Haarlem station, Bloe mendaal stat. of Santpoort stat. iB^. met prijsopg. 6979. Twee dames vragen twee drie KAMERS met kookgelegen heid- Centrum van de stad. Br 6981. Gevr. 2 GEST. KAMERS met keuken of,kookgel Br. 6978. Gezoch't d. jong echtp. 2 GE STOFF. KAMERS met gebruik van keuken omg RIjksstr.w of -tatton Br 6980. PENSION. Rustig pension ge zocht in de omgeving van Haar lem. voor 2 dames. 3 4 weken vanaf ongeveer 20 Aug Br. met prijsopg. onder lett V P.. Boekh Mourik. Heemstede. Dame b.b.h.h. zoekt 20 Sept bij voorkeur te Lisse (of omge ving tot Heemstede of Lelden» deel v. e woning: liefst 2 groote DEKL v. e. WONING, ltfefst groote zonnige kamers, klein ka mertje. gebruik v. keuken en bad eenige kelder- en bergruimte me' bed en ev. ged. pension. Brlever a. h. Lab. voor Bloemboilenoti derzoek te Lisso. Heer vr. r. Z.-SL.K. z. pen? omg. H'stede. den Hout of Bl'daa ln kl. Nederl. gezin. Br. 7174. Gevr. ongem. KAMER met oi gebr. v. keuken. Spoedig. Br. 71 "r Kamers aangeboden Aangeboden: 3 gem. ZIT- EN' SLAAPK. m. o. z. pene. Goeden stand. Omg. Kleverpark. Br. 7154 O verveen - Bloem e n daaJAgb. KL. KAMER w. k. water, centr verwarming met kookgelegenheid zopder bedilenlmg voor een of twee dames voor kort of langer Br. 6985 Direct te hoiur GEM. KAMER m. of z. pension. Dioht bij sta tion. Br. 7118 Bur. KRANEVELD, Zijlweg 21, (bU Zijlbrug) Behandeling van dagvaardin gen., contracten schuldregeling. Informaties, enz. Kant 95 uur: 'sav. 7—9 uur. Advies 1 Voor alleen st. meisje een ge zellig TEHUIS AAN GEB. leeft, olrca 25-35 J. Br. 6983. Te huur agb. per 1 Sept. voor dame alleen of echtp. z. k. IE ETAGE van Heerenbuis te Heem stede, bev.- 2 kamers en snufte, ka binet, keuken. W.C.. voor- en achterbalkon m. kolenbergpiaata f 30 p. m. Br. no. 16. Daudcy'a Boekhandel. Heemstede. Te huur Heemst.-Aordorah. m. Sept. bij Dame wed., geh. vrije gemeub. of gedeolt. gemeub. IE ETAGE, met gr waranda, privé badk. m. kookgelegenb. en W.C., telefoon en olgen meters. Prijs f 60 D. mad. Indus, onderh. Brie ven 6984 Te huur: GK. ACHTERKA MER m. str. w gas en schoor steen centr. Telef. 20903. Br. G9S6 Te huur een flinke ongem. BOVEN VOORKAMER, met vrije keuken. Br. 7173. Kost en Inwoning Genens. burgerheer vr. KOST RN INWONING hij wed of bej. Achtp. m. huieeltjk verk. Br. 6988 Huisraad gevraagd Te koop gevraagd: 2 FAtT- TEUU/S, 4 STOELEN. Br. 6990,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3