J LOTION MALWIDA 31 FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden Zwijgend zetten de beide meisje zich in beweging en verdwijnen. Margarete Faust glimlacht nog eens. Die kleine ronde heeft het'blijkbaar niet noodig gevonden haar stem te dempen, toen ze bij het weggaan vroeg: „Zeg, Gabi, mag een vrouw zóó leelijk zijn?" Juffrouw Faust staat alleen op den don- kerblauwen looper van de gang tusschen de vele deuren, die toegang geven tót de aan weerszijden gelegen, door een matgele houten betimmering van elkaar gescheiden cabines. Ze draait een der ronde knoppen om; de kleine ruimte is, dank zij het zalm kleurige behang rondom, in een weldadig aandoend mat licht gedompeld. Bijna ver blindend wit is de rustbank en op het gla zen kastje aan hét hoofdeinde liggen de schaaltjes, glazen, flesschen en instrumen ten in volmaakte orde gerangschikt. De vele geheimzinnige apparaten aan den anderen kant van het vertrek ballonlampen, standaards met draden, een hoogtezon en een transformator met knoppen en scha kelaars blinken in een spiegelend meng sel van nikkel en rubber. Juffrouw Faust knikt. „Mooi", zegt ze zacht voor zich heen. Ze gaat de gang weer op en kijkt daarna eens rond in de kleedkamer, die de beide meisjes zooeven hebben verlaten. Ze raapt den rok op. dien juffrouw Gabi achteloos heeft laten liggen en hangt hém over een hanger in de kast. Voor de twee persoons waschtafel, staan slordig een paar schalen en kommen verspreid juffrouw Faust zet ze voorzichtig in elkaar. Plotseling vliegt de deur met een ruk open. De ronde Eva stormt naar binnen en strijkt haastig een weerbarstige lok uit het voorhoofd. „Wie heeft nu weer mijn Ze grijpt gejaagd een stapel zachte doeken, die op de voorverwarming ligt en werpt in het voorbij gaan een blik op den electrischen ketel, die een waarschuwend gepruttel laat hooren. „Gabi, je omslagen koken zich dood!" roept ze, wat al te vrijmoedig en wat al te luid. Juffrouw Faust, die voor Eva niet schijnt te bestaan, trekt voorzichtig den stekker uit het contact. Telkens gaat de bel. Er klinken stemmen, steeds weer afgewisseld door vriendelijke en geruststellende woorden van juffrouw Eva en juffrouw Gabi. „Goeden morgen, me vrouw, natuurlijk, ik ben direct tot uw dienst. Alles staat al klaar. Als u zoo goed wilt zijn, in cabine 3 plaats te nemen. Mor gen, juffrouw Scküler alstublieft, daar fa, rechts een oogenblikje nog". Het bedrijf draait op volle toeren. Juffrouw Faust werpt een blik op haar armbandhorloge. Vijf minuten voor tien. Juffrouw Gabi is binnen komen vliegen, heeft de compressen uit den ketel -genomen en is weer weggerend. Juffrouw Faust loopt door de gang naai de voorste vertrekken. Ze kent ze al het zijn twee ineenloopende, groote kamers in rustige, maar deftige stoffeering. Donker blauw velours bedekt het parket, zalm kleurige gordijnen vormen een passende omlijsting voor de tusschen deuren en de hooge ramen, die op de hoofdstraat uitzien. Een paar diepe crapauds rond een laag tafeltje met goede tijdschriften" en aan de muren-glazen vitrines met smaakvol geëta leerde porceleinen schaaltjes en zilveren doosjes, in de glazen kast, recht tegenover den ingang, staat een enkele sierlijk ge vormde porceleinen vaas met een zalm kleurig zegel. Daaraan hangt een kaartje. Juffrouw Faust komt naderbij en leest: „Lotion Malwida 31! Origineel mevr. dr. Scheele". De telefoon op het glanzend geboende, rijk gebeeldhouwde schrijfbureau ratelt dis creet. Niemand schijnt het te hooren. Er wordt voor de tweede en voor de derde maal gebeld. Juffrouw Faust neemt den hoorn van den haak: „Met Instituut dr. Scheele?" „Wat is daar bij jullie nu toch in 's he melsnaam weer aan de hand? De dames- krans zit zeker te breien, wat? Of is het ge zelschap in slaap gevallen? Verdraaid nog an toé, zoo'n onmogelijk stel kletstantes«heb ik nog nooit bij elkaar gehad! 't Wordt hoog tijd, dat ik me weer eens laat zien! Nou, je zult je plezier op kunnen „Met Instituut dr, Scheele. Wat wenscht Juffrouw Faust herhaalt het min of meer verbaasd. De stem aan het anderg,eind van den draad is ongetwijfeld mannelijk en mannelijk is ook de hevige verbittering, die er uit spreekt. Misschien een misver stand? „Met Instituut dr. Scheele. Bent u mis schien verkeerd aangesloten?" „Nee, ik ben wel drommels goed aange sloten, helaas! Wat voor een gans hangt er nu weer aan het toestel? Gabi? Eva? Wat? Wie? Faust? Ken ik niet. Margarete Faust? Ach, schei toch uit met dien flauwen onzin. Nou, 't doet er ook niet toe. Misschien hebt u zooveel verstand mevrouw Scheele of een van de meisjes bij te kunnen bren- "in. dat ik vanmiddag even aankom^»ja? "t? Wie? Nou, ik natuurlijk, 'Koekoek!" Uit, opgehangen. Een minder toerekeningsvatbare, vermoe delijk, Juffrouw Faust besluit nochtans zich van de opdracht te kwijten en begeeft zich weer naar achteren. Het is vijf minuten over tien. (Wordt vervolgd Boven van links naar rechts: Tinus Osendarp won de 100 M. tijdens de internationale athletiekwedstrijden in het Olympia- stadion te Berlijn. (Schimer-Recla-Pax Holland-c). - „Niet als vijanden, doch als bevrijders". Inwoners van Sebastopol, die de verschrikkingen van de belegering-hebben overleefd, bestudeeren. van een zwaren drukkenden last bevrijd, d" bekendmakingen van de Duitsche weermacht. (Deutscher Verlag-Recla-Pax Holland-c) - Sterke afdeelingen van de Waffen SS, maakten een marsch door Pafijs. De bevolking sloeg met gespannen aandacht het voorbij trekken gade en toonde zich door deze militaire gebeurtenis diep onder den indruk. (Hoffmann-Stapf-pk Zsrhackel-Pax Hnll4hd-^v Onder van links naar rechts: Groot en klein. In Leesten (Gld.) heeft de molenaar Leyendekker den winter besteed, om van zijn molen een natuurgetrouwe copie te maken. (V. N. P.- Zeijlemaker-Pax Holland-m). - Na een warmen marsch drin ken de paarden met lange teugen het verfrjsschende water. (Scherl-Fellinga-p.k. Kintscher-Pax Holland-m) V ervoerbeperking noodzakelijk bij. de tram. Tariefsverhooging voor langere afstanden en beperking van dagabonnementen. Als gevolg van de aan de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg-Maatschappij opge legde beperking in het verbruik van elec trischen stroom is het noodzakelijk geble ken, maatregelen te treffen, om het steeds toenemend verkeer op de lijnen van deze maatschappij te beperken, niet alleen in 1 belang van degenen, die uit hoofde vgn hun beroep van de trams gebruik moeten ma ken. maar ookHen behoeve van vacantie- reizigers diende iets gedaan te worden tegen deze voortdurende toeneming van het ver voer. Er zijn tenslotte grenien, welke met het oog op de veiligheid vafi het tramver keer niet overschreden mogen worden. Vooral het vervoer van passagiers over langere afstanden veroorzaakt moeilijk heden, welke langzamerhand tot onhoud bare situaties hebben geleid. Daarom heeft de directie der N. Z. H.'T. M. besloten over te gaan tot een verhooging van de prijzen van enkele-reis- en retourbiljetten voor die langere afstanden. Bovendien wordt de af gifte van dagabonnementen op werkdagen beperkt, Dit zijn zeer ingrijpende maatregelen en de directie beseft, dat zij vooral m den vacantietijd vele teleurstellingen kunnen veroorzaken. Zij zijn echter noodzakelijk om het beoogde doel: stroombesparing en vervoersbeperking, te bereiken. VEE NIET GEREGISTREERD Wegens het niet registreeren van zijn vee is een 56-jarige koopman in vleeschwaren bekeurd. Inbeslagginomen zijn twee koeien, 2 kalveren en vier schapen. TE DURE KLOMPEN. De Haarlemsche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 33-jangen grondwerker, die klompen tegen den prijs van 1.30 per paar verkocht, terwijl de maximum vastgestelde prijs 71 cent per paar bedraagt In beslaggenomen zijn 134 paar klompen. NIEUW GLAZENIERSWERK VAN BOGTMAN. Voor de Kapelkerk te Bergen (N.H.) heeft de Haarlemsche glazenier Bogtman in op dracht van particulieren een raam vervaar-, digd. De voorstelling, welke hij er op aan gebracht heeft, is ontleend aan het lied „Een vaste burcht is onze God". Tevens is er een afbeelding van Luther voor den Rijks dag te' Worms in verwerkt. Het raam is dezer dagen aangebracht. ANTHRACIET ZONDER BON. Twep Haarlemmers kregen van de politie een proces-verbaal, wegens het koopen van anthraciet zonder bonnen voor den prijs van ƒ5.per hectoliter. DE HEER H, CORNET OVERLEDEN. In den ouderdom van 52 jaar is, in zijn woning'te Haarlem plotseling overleden de heer H. Cornet, procuratiehouder van de N.V. Drukkerij De Tijd te Amsterdam. Ruim vijf-en-dertig jaar geleden kwam de heer Cornet in dienst bij de Nieuwe Haar lemsche Courant en werd later chef van de adyertentie-afdeeling. In 1931, bij het 25- jarig bestaan van de drukkerij De Spaarne- stad, werd hij benoemd tot procuratiehou der. De begrafenis zal Zaterdag omstreeks halfelf geschieden op het R.K. kerkhof St. Barbara, na de kerkelijke plechtigheden in de parochiekerk van den H. Jozef. HEEMSTEDE PERSONALIA, Te Utrecht -daagden voor het examen Engelsch L. O. de dames A. A. Breedveld, A. Gerbranda en voor het examen Fransch L. O. de heer B. J Kniese, allen te Heem stede. Geslaagd voor coupeuse mej. A. Stet te Heemstede en mej. T. Seders, Aerdenhout. beiden leerlingen van de St. Antoniusschool te Heemstede. Goede Nederlanders weten, dat zij hun volk dienen door lid te worden van den Volksdienst. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Zondagmiddag, van 25 uur zullen in de Zwemvijver te Heemstede de jaarlijksche onderlinge wedstrijden van de Reddings brigade worden gehouden, waaraan even eens de Zandvoortsche reddingsbrigade deelneemt. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze brigade niet in de gelegen heid is gebruik te maken van het eigen -bad. Het bestuur der Zandvoortsche brigade heeft voor haar leden prijzen beschikbaar gesteld, evenals het bestuur der Heem- steed^che brigade dit voor haar leden heeft Zaterdag 22 Augustus organiseert de bri gade in samenwerking met H.P.C. een wed strijd in 500 meter gekleed schoolslagzwem- men in de Van Merlenvaart, voor leden, aangesloten in brigades uit den Kring Haarlem. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen handteekenen L. O., mej. E. J. Noordhof en de heer W. Helder, beiden te Bloemendaal. Burgerlijke Stand. Bevallen, 2 Aug.: M. G. van' der Nat Baaij, z.\ 5 Aug.: E. HoremanSluis, d.; A. StaalstraLubbers, d.; E. BierenVan der Meulen, d.; B. A. van RoonHofmans, z.; H. VosVan der Wal, z.; A. M. Pommée Van de Kamp, d.; 6 Aug.: E. JacobïKoper, z.; W. VeltkampHilbrand. d.; E. C. Glas Weijers, z. Overleden, 4 Aug.: H. Cornet, 52 j„ Korte Dijk: J. A. Graafland, 84 j.. Westergracht; J. H. Terhaar, 69 j., Kerklaan; C. A. J. Frankenmölle, 60 j., Tetterodestraat; H. Stouten, 60 j„ Plataanstr.: 5 Aug. M. Broek huizen, 69 j„ Schotersingel. Ondertrouwd, 6 Aug.: J. P. C. Bodden en J. Janssen: A- H. Hofer en J. M. Trap. Gehuwd, 6 Aug.: A. Speelman en J. Alma; M. Wesseling en W. C. G. Rieu; M. J. P. Rip en A. J. Oudolf; B. v. d. Wensch en F. Dannijs. Oproep aan familieleden van in Nederlandsch-Indie geïnterneerde leden der N. S. B. Echtgenooten, kinderen en ouders van in Nederlandsch-Indië geïnterneerde leden der NSB die in behoeftige om standigheden vorkeeren of om andere redenen hulp of. raad hoodig hebben, wordt verzocht zich daartoe schriftelijk onder opgave van volledige bijzonder heden te richten tot het secretariaat- generaal der N. S. B Maliebaan no. 35 te Utrecht H1LLEGOM KIND IN DE IIOFSLOOT VERDRONKEN. Woensdagmorgen viel het l'/4-jarig meisje A. M., wonende in de Pr. Hendrikstraat, dat met eenige kinderen aan het spelen was in de Hofsloot. De andere kinderen vertelden aan een voorbijganger, dat het kleine meisje te water was geraakt, waarop deze het kindje uit het water haalde. Doktoren, ge assisteerd door leden van E.H.B.O.. hebben geruimen tijd getracht door middel van een zuurstofapparaat en toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wélken, hetgeen fchter niet mocht gelukken. LAATSTE NIEUWS Verkenning boven Engeland. Geringe Britsche luchtactie. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben gisteren in den loop vap den dag en in den afgeloopen nacht gewapende ver kenningsvluchten ondernomen boven het Britsche eiland en de zee daaromheen. Zij keerden na vervulling van hun op- draenten met goede resultaten naar hun bases terug. Talrijke formaties jachtvlieg tuigen van de in de bezette Westelijke ge bieden gestationnerde eskaders Duitsche jachtvliegtuigen hebben den geheelen dag het luchtgebied boven het Kanaal en de kustgebieden van Nederland, België en Noord-Frankrijk bewaakt. Volgens tot nu toe ontvangen berichten zyn zij echter op geen enkele plaats in contact met vijande lijke vliegtuigen gekomen. Afzonderlijke Britsche bombardements vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht storingsvluchten zonder "militaire uitwer king ondernomen op West-Duitsch gebied In eenige plaatsen ofttstond door brisant- en brandbommen geringe materieele scha de, overwegend in woonwijken. Volgens de voorloopige berichten werden vijf der aan vallende machines neergeschoten. Fusie tusschen arbeiders organisaties in V.S. Het Zwitsersch telegraafagentschap verneemt uit Washington, dat de Ame rican Federation of Labor (A.F.L.) en het Congres of Industrial Organisation (C.Ï.O.) overeengekomen zijn hun orga nisaties tot een enkele te vereenigen. Pétain ontvangt Laval. De chef der Fransche regeering, Laval, is ontvangen door het staatshoofd, maar schalk Pétain, wien hij verslag uitbracht over zijn te Parijs gevoerde besprekingen. In den loop van den dag ontving Laval den staatssecretaris voor gezin en gezondheid» Grasset, en.den directeur-generaal van het Legioen, Darnand. ATHLETIEK Jeugdstorm- kampioenschappen. Zaterdag en Zondag 8 en 9 Augustus a.s. zal in Deventer een duizental stormers en en stormsters tezamenkomen voor de „eerste landelijke Jeugdstormkampioenschappen", waarbij gestreden zal worden om den titel „Jeugdstormkampioen(e) 1942". terwijl de beste tijden zullen gelden als „Jeugdstorm records*'. De besten uit ieder gewest van den Jeugdstorm komen tegen elkaar uit op de nummers 100 M., 400 M. en 800 M. hard- loopen, kogelstooten, ver- en hoogspringen, speerwerpen, knotswerpen, kastiebalwerpen. Dopr den hoofdstormeiwan den Jeugdstorm, C. van Geelkerken,, zijn twee wisselbekers beschikbaar gesteld voor de nüapmers 4 x 100 M. estafette van de stormen en storm- stërs. Zondagmiddag staan behalve de fina les van de athletieknumemrs een hockey wedstrijd tusschen twee Stormsters-elf- tallen, een handbalwedstrijd tusschen Jeugdstormkader uit de gewesten Neder- stigten Twente-Salland, een boksdemon- straue en rhytmische oefeningen op het pro gramma. Dien middag zal de jeugd worden toegesproken door den leider der N.S.B. en •oor den hoofd$tormer. Met het oog op de verwachte belangstelling heeft de Jeugd stormleider den toegang tot het Deventer Sportpark vrijgesteld. Van alle pijn in de leden verlost. Nu kan ik weer werken Dc Heer M V. te T. schrijft, dd. 20-l-'40i „Ik wil U mededeclen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben bewezen; dc gezwollen gewrichten zijn nu weet geheel normaal. Het verheugt mi), dat ik mijn bed verlaten en wc«r werken kan. Ik had vreeselijke pijn in de leden. Zoo gauw ik weer iets voel, zal ik direct weet Ovaalcjesnemen, want zij werken snel en afdoende Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpende Ovaaltjes van het Tnncral Agentuur Deze hebben geen schade- lijken invloed op hart, maag en darmen Neem direct de proef' Originecle verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam PAARDENSPORT De draverijen te Alkmaar. Pikeur fcottelman wint drie courses. Onder overweldigende belangstelling zijn Woensdagmiddag te Alkmaar de langebaan- draverijen gehouden, welke prachtig ge slaagd zijn. Zeer succesvol waren zij voor den pikeur Nottelman, die drie draverijen achtereen won en waarvan twee met eén paard, n.l. Domine. Dit paard bewees reed? in de vierde klasse haar goeden vorm, door uit een sterk bezet veld als eerste te ein digen. De Fries Frans leidde langen tijd het veld, maar werd op laatste rechte eind naar de tweede plaats verwezen. De derde aan komende Floris A werd gediskwalificeerd, waardoor Donar en Frits v. Silladar zich resp. als 3e en 4e plaatsten. De heatdraverij werd in verband met het groote aantal paarden als een Engelsche heat verreden, welke een buitengewoon spannend verloop had. In de eerste serie was Douglas H de leider van het veld, hoe wel sterk bedreigd. Elisabeth nam de lei ding echter over en stond deze niet meer af. Darelet V verloor haar berijder in zeer gunstige positie en werd uitgeschakeld. De tweede serie bracht direct na den start Carma Norton aan den kop en goed dra vend stond zü die niet meer af. De vele fouten makende Cisca B en Cavalcade werd 2e en 3e. In de finale plaatsten zich Elisa beth, Douglas H, Dienares, Carma Norton en Elizabeth. Opnieuw wist Nottelman de Norton's dochter op bekwame wijze naar de overwinning te sturen, maar dit ge schiedde pas na een feilen strijd met Eliza beth en Douglas H. Carma Norton wees echter iederen aanval af en liet»beide met klein verschil achter zich. De Groote Prijs van Alkmaar bracht een verrassing, daar de vierde klasser Domina, gaarden als Barones Spencer, Amazone G, ampa v. N.Z. en Diana Norton ver achter zich liet. Domina vertrok van 2400 M en haar concurrenten van 2480 M. Geen van hen heeft echter die voorgift in kunnen loopen; alleen Barones Spencer heeft haar dicht benaderd, doch op het beslissende moment kwam zij stoopi tekort den aanval door te zetten. Een prachtig nummer De heerijderscourse'werd een onbedreig de zege voor Claudy O, welke dóór den heerrijder A. Blom Hzn. uit Beverwijk ge reden werd. Zelfs een bekwaam heerrijaer als Jos. de Lijster vermocht met Baronesse Hollo Claudy O niet ernstig bedreigen. Crach werd als 3e aankomende gediskwali ficeerd, omdat zijn berijder na de course verzuimde zich te laten wegen, wat ook het geval was met den berijder van Néosto. Y Kernei en Colombine S profiteerden hiervan en bezetten resp. de 3e en 4e plaats. De kortebaan bracht weer de traditioneele verrassing en ditmaal door Bob Scott. Na spannende ritten werd Barones Spencer eerste, Dumas tweede en Douglas H derde. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN NATEELT VAN SPINAZIE De productiecommissaris voor den tuinbouw en de ooftteelt te 's-Gravenhage maakt aan de telers van splnazlezaad bekend, dat het voor de voedselvoorziening van belang ls om met de za den, die bij het oogsten van splnazlezaad op den bodem achterblijven, een nateelt van spi nazie uit te oefenen, door het land gelijk te maken en eed lichte nabemesting met stikstof- houdende kunstmest te geven. De oogst van spinazie kan worden aangevoerd aan de nabijgelegen veiling of wel in overleg met de Nederlandsche Groenten- en Frultcen- trale. Laan Copes van Cattenburch 62 te 's-Gra venhage, voor conserveerlngsdoeleinden worden afgezet. 1 INVOER UIT CLEARINGLANDEN Het Devlezenlnstltuut deelt mede: Voor de aanvragen van vergunningen tot stor- ting by het Nederlandsch Clearlnglnstttuut we gens Invoer van goederen zijn nieuwe formulie ren (formulier C. 1) vastgesteld Exemplaren zijn vanaf heden verkrygbaar bij de Kamers van Koophandel en het Deviezen- instituut en vanaf half Augustus eveneens by da devlezenbanken. Van 10 Augustus a.s. af dient uitsluitend van dit nieuwe formulier gebruik te worden ge maakt. Het nieuwe formulier is samengesteld utt drie exemplaren. Aanvragen waaraan het duplicaat of triplicaat ontbreekt, kunnen niet In behan deling worden genomen. DAM I AATJES Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 ct. Niet voorultbei. p. m.m. 10 ct werkzoekenden en aangebo den betrekkingen by vooruit betaling per m.m 6 ct Niet vooruitbet. p m.m. 8 ct minimum 6 m.m Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen ENGELSCH DUITSCH. Privé 61^ clublessen, pract. examen Cönv. gramm. W A. Levert. Lo- renitzplein 1. Tel. 12656. FRANSCHE LES gevr. Br. m. oond. 7651 KOOKLES gezocht. Goede kookster wenscht haar kennis Perfectioneer en bij eerste lclas kok. Br. no. 1351 v. Petegem'f Boekh.. Zandvoort. Personeel gevraagd Voor Huishouding net meisje gevraagd, voor heele of halve dagen. Aanmelden Pa 7 u, n'.m. Mevr. v. Opzeeland. Eyaohvtehilaan 29. werkster gevr. 4 ochtend P- w. Heerenweg 142. Heemstede. Gevr, p. 1 Sept. lm kl. gezin hesch. meisje als hulp in de huishouding in- of extern t hulsel, verk. veel vrij. Br. 748S Nette J. mam vr. eenvoudige huishoudster, onverschillig welken leeftijd. Br. 74S7 Gevr. net DAGMEISJE 8.30-1 uur, tm k' gez Lod Heyssellaan 20» H.-N. Gevr. NET DAGMEISJE of meisje voor de oohtenduren in kl gezin. Pr Hendriklaan 142 Over- veen. net dagmeisje gevr. vam 8-15 uur. Nassaulaan 8. Gevraagd: een flink DAG MEISJE voor heele of halve da gen. Goed loon. Mevr. den Hoed. Bachlaan 1 (bij de Dreef) H'st> Gevr. een fl, jonge WERK STER. Vrijdags van 2.3» tot 6.30 Bilderdijkstraat 1 winkel. NET MEISJE gevraagd voor morgenuren. Vrijdags den ge. heel en dag. Aanb Lorentzkade 83 Haarlem. NET MEISJE gevr. In kl. ge zin van 9-4 uur Platamemlaan 5 Bloemendaal. BREIWERK. Adres gevraagd voor het breien van eenige arti kelen tegen nader overeen te k. conditie. Br. 766 5 Gevr. PU HULP voor alle hulsh, bezlgh Halve of heele.dag. Goed loon. Mevr. v. Kemipen Orayenesterl. 6. H'lem halte BI Brug. HUISHOUDSTER gevraagd lm klein werkmansgezln mlddelb Ift. Br 7663. Gevr. tegen 1 Sept. NET FIETSJE van 9-1 uur.-4 maal n week. Br. 7662 NET EERLIJK METSJE of ongeh. werkster gevr. Dï.. Do. en Za. v. 9-1. Ramplaan 80. DAGMEISJE gevr. boven 18 J. van 8-5 uur Goed loon en kost vergoeding. Mevr. Sleswerda Santpoorterstraa* 6 2. 5evr. DAGMETSJE van 8.30-3 of nette werkster v. 4 h d w. Zijlstraat 73. VET METS.TE gevraagd van 9-5 uur. Zondags vrij. met wairm eten, goed loon Tram of bus wekelijks vergoed Werkster aan wezig. Zand voortschei a an 125. Heemstede. Gevr. per 1 Sept. In klein gez. een net R.-K, METSJE voor d en n. Penitlslaan 2. Aerdenhout Gevr. BTEGERIWETSJE van 9 tot 4. Zondags vrij In jong ge zin van 2 pers Prettige werk kring. Aarnm. Heemsteedsch' Dreef 133 of na tel. afspraak no 79962. WERKSTER gevraagd voor den Donderdag- en Vrijdagmor gen. Adres: Ramp laan 39 O'veen Wed. van bulten 49 jaa.r. vrgt een nette HUISHOUDSTER. Br 7653. Gevraagd: NET, JONG MEISJE voor huishoudelijke be zigheden. 2 ochtenden per week. Schoilevaanlaan 13 bij Station H eemstede-Aerdenhout. Bij kleuters gevr. een LIEE METSJE als hulp vam 8.30-4.30 uur. Dipl. K. en O str. t. aanbev Br, 75S5 METSJE gevr. v. halve dagen of dag en nacht. Loremtapleln 11 bij Houtplein. NET METSJE voor halve da ge vr. Marnlxstr, 29. Gevr. MEISJE voor de mor gen- of middaguren of 3 dagen per week. Deokerstraat 40 (bij Techn. School) Voor Bedrijf Wegens uitbreiding personeel IE KAPSTER en LEERL. OE AANK. KAPSTER gevr. Werk tijd van 9-6 uur. Dameskapsalon Louis Pierlöt Zijlstraat 88, Nette betrouwbare JONGEN gevr. .voor mag. en wtnikelwerk leeft. pl.m. Ir J. Dubbeldam Witte He eren str, 33. De ..Zwitsersohe" vraagt nette BEZORGERS niet ouder dan t9 1. Aanm. Kleverparkweg 100 vóór 12 uur. Gevr. HO V ENTER S-TON GEN E. Wijnands. Anjelierstraat 26. ARBEIDERS gevr. voor dd- rect. bekend met boilenvak door J. Barth Bos. O verveen. Zijlweg no. 273. Snort f on dsenbad Haarlem. BAD JONGEN gevraagd, leeftijd 18 jaar. FLINK METSJE gevr. voor winkel en lichte admtnwerk- zaamh. Kunst- en Antiquiteiten. handel J. J. Heynen. Ziilweg 111 Soil, na 2 uur Gevrangd practise h ervaren MNTfc KANTOORBEDIENDE. kunnende stenografisch opnemen en voldoende bekend met Fran sche en Duitsche correspondentie Salaris naar bekwaamheid. Br met volledige inlichtingen 7675 NETTE JONGEN gevr. pl.m 16 jaar. voor licht winkel werk en andere bezigheden. Aanm. Jaoo- bljneetraat 3. Personeel aangeboden Voor Huishouding Een nette Dame. 46 j„ zag zich gaarne geplaatst als HUIS HOUDSTER bij heer-alleen van zeer g. g. v. Br. 7493 NET NEDERL, MEISJE 27 J. b. z. a. per 1 Sept. ads Nóodtoulu voor 3 maanden g. k. k. en w. er? v. g. g. v. Br. 7492. NETTE JUFFR. zoekt hulsh. werk voor enkele morgenuren Br. 7682 DAME-HUISHOUDSTER. 37 j„ werkt zelfst., goede ref., lief v. kind., z. pi. moedert, gez. of heer alleen. Stelt prijs op gezellig te- huls. Uitv. br. no. 94132. Bolrek. Koningsplein 1, A'dam. Nette jonge WLRKS'rER b.z.a. voor heele of hadve dagen. Br. 7589 NET MEISJE z. z. g. ge pi. in vac. kindertehuis of iets derge lijks, 1. 21 J. omversch. waar. Br 7588 Nette juffr. 63 Jaar, P.G. zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER bij Heer-aildeem of kl. gez. ^egen kleine vergoeding. Br. 7587 B. z. a .invor "-x"Ei?KSTER v. Ma.. D!., W. A. Breedljk, Ma negelaan 8. Hoofddorp. BESCH. MEISJE. P.G., 35 J. zoekt pl. In de huishouding bij Heer-alleen of kl. gezin liefst pr. omgeving. Br. 7 679 Voor Bedrijf B. z. a. ELEUTI EUHN1 KER. voor rep. aan zwak- en sterkstroom motoren, installatie? en Instrumenten te vernieuwen. T W. Adres van Zeeeelenstr 4 Hulzen gevraagd PAKHUIS ie huur gevr. Om trek Zijlweg. Br. m. ong. v. pril? iDoorweirstraa» 2 Hrl. Huizen aangeboden Wie ruilt RIANT HUIS, om trek Groenendaal. Heemstede huur f 750 v. kleiner huis Heem stede. huur pl.m. f 500. Br. 7482 WONIXGRUIL. Mod. bovenh H.-N. f 6 p. w. voor bovenh omg. station f 35 d. m Ook huur overn. Br. 7591. f WONIXGRUIL. Aangeb. vrij huls (centrum, f 37.50 p. mnd.) tegen klein huis H.-N. tusschen Zaanenü. en Jan Gijzenv. Br. 7590 Kamers gevraagd Dame en Heer. b. b. h. h. zoe ken GESTOFF. ETAGE of bene den ged. huls met gebr. keuken of stookgelegenheid. Omtrek stad Brieven met tnd. omtrent ligging prijs 7485. Jongelui zoeken gestoff. ZIT- EN SLAAPKAMER m. vrije of gebr. v. keuken m. prijsopg. Br 7484. 2 Dames zoeken ZIT-SL.KA MER of zit» en slaapk. Pr. f 4 a f 5. Br. 7483 Gevraagd per 1 Sept. '42 door echtpaar zonder kinderen een GEM. SUITE of groote zlt-slaap- kamer met vrije keuken f 50 a f 60 per maand. Br. 7504 Gep. Heer vr ZÏT-SLP.K. m. pension, alleen-inwonend, rustige besch. omg. Br. 7503 Jongeman v. g. h. b. b. h. h. zoekt GOED PENSION per 1 Sept. omtrek Houtplein. Br. m voll. tal. en prijs lett. K, Boekh Loosjes. Gr. Houtstraat 100. Gevr. d&or jong echtpaar gr. gem. ZIT-SLA APK A MER mei gebr. van keuken. Br. 7501 R.-K. Juffrouw, b. b. h. h zoekt ZIT-ST.A PK MER ir' volledig peneion op netten stand Prijs tot f 70 per maand. Br. 750n Jongedame, b. b. h. h. zoekt per 1 Aug. vrije gest. ZIT- of ZIT- EX SLP.K. met keuken, liefst hen. Br. 7499 Heer ruim 60 J. zoekt PEN SION met h. v. bij dame alleen f 15 n -w als alleen-lnw. Br 7498 Eenv. Dame zoekt gem. ZIT- SLAAPK AAIER waar gest. kan worden en k. ge!°g Br met nrip opg. 7496. Onderw.es nat, soc. zoelet in Haarlem gem. ZIT- SEA APKm pension of kookgel. Br, 7495. Jongeman zoekt nette gem ZIT-SLAAPKAMER met pens Br. 7494 VOLLEDIG PENSION ge zocht voor bejaarde Dame, mei gebruik van vrije gemeubileerde kamer, of bij Dame-alleen In Haarlem. Br. 7497 Te huur gevr. in arb. gezin ZIT-SEAAPK. liefst H.-N. Brie ven 7593. Te huur gevr. tegen 1 Sept. 2 gemeub. KAMERS, ineenloopend zonder pension Br, 7592. Kamers aangeboden Te Bennebroek KAMERS ie huur. str. w.t k. en st. gel. m. of z. pension. Liefst voor echtpaar P.G.. ook voor hulpbehoevende Br. 7511. Agb. KAMER m. vrije keu ken a f 3 p. w. in ruil voor ben of bov. h. of étage met vrije keu ken. f 5 a f 6 p. w. Van 't Hoff- straat 62, Haarlem. Te huur ln het Kleverpark gest of gemeub. ZIT- EN SL.- KAMER, met gebr. van keuken voor Dame-alleen Br. 7509. INWONING aangeb. aan meisje of juffr., b.b.h.h. Br. 7508 Pr. gest. KAMERS te huur Alle comfort m. pension, schitte rend uitzicht. Gelogen Lindelaan, (v. h. Julianalaan). ©verveen Br. 7507. Te huur gem, SL. KAMERTJ1- prijs f 2.50 p. w. Schouwburg straat 33 Heemstede, pension „De fta ven". Raadhulsploin 6. tel. 2906ET Te huur oen groote leege KAMER met balcon. 2 p. v. wascht., hang kast, c.v., schoorsteen niet met keuken of keukengebruik. Aangeb. ZIT-SLAAPK. m. ge br. keuken of m. pens. ln kl. Chr gez. Aelbertsbergstraat 12. Gem. ZIT-SL.K. te huur voo> heer. b.b.h.h. m. of z. pens., str water Zaanenl. 5 min v. Soen laplein Br 7594. Kost en Inwoning Huisraad gevraagd KOl.rNFOItN l is le koop k, vr. In prl. st. Br. m. pijp en grootte 7515. Huisraad aangeboden Te koop prima KOLENFOR- NU1S en kleine Salamander en een Unie kachel, Rljksstraatwee 410. Hrl. N. CHIXEESCHE LANTAARNS voor gang of hall. Woning Inr 't Woonhuis. Wagenweg 60. Te koop 2 pers. LEDIKANT m Auping matras. Ted. v. Berk houtstraat 102. Te koop prima HAARD, z. g a. n. Te bez. 6-7 uur. Wagen weg 104 rd. Z.g.a.n. GOTISCH DRESSOIR agb Pracht snijwerk/ 195 c.M breed. Zandvoortschelaan 143 Heemstede. 3 stel halfw. VITRAGE GOR DIJN EN.1. 2.50 M. f 12.50 p stel Zijlweg 5. HAARD m. plaat te koop in z g. st. f 55. Karei v. Manderstr. 89 Aangeb. BOEK ENK ASTBED 2.M. x 0.90 M. Eiken ombouw m gordijnen, compl. met 3 dl. ma tras. peluw en 2 wollen dekens (alleen part.) Br. 7517. TE KOOP mahonie hang-, leg spiegelkast, stofzuiger, buffet Tuss. 7-8.1 Rlpperdapark 14 Vijf nieuwe PANNEN te koor Iets beschadigd Meulman, Zoete- straat 38 rd.. Hrl. Te koop ENG. LED. mét orlg Auping. dekkleed. 3 dl. matras sen met kussens. Adres bur. v d Mad. fe koop 2 pers. VEERENBED I. g. st. f 25 Jan Luyckenstr 15 Hrl N. - KOLENFORNUIS te koon Vrchipelstraat 31. Z.g.a.n. éénpersoons ZEE GRASMATRAS. Eenhoornstr 14 Wijnroode HAARD met vloer en4»-andplaat te koop. z. gebreken. Na 7 uur. Javastraat 22. Hrl N Te koop ze? huiskamer STOF LEN. groote hulskamer tafe spiegel en een t heekast. o Orlonweg 114. Hrl. N Te koop een wit emaille FOR NUIS. zoo goed als nieuw, merk KUppersbusch. Br. 7599. Te koop 1 pera. ENG. LED1 KANT met veerenbed. kussen er overtrek, pr. f 25. Na 6 uur. PIJ'? laan 32. Pracht massief ovale eiken TAFEL te koop. Pres. Steljn- straat 65, Hrl. N. Te koop aangeb. nieuwe Faber HAARD, 800 M3. cap. met mica, vloer- en mantelplaat en pijp, compleet. Deckerstraat 40, Klo- verpark. Te koop 2 SALONFAUTEUIL TJES. dressoir, moderne bank met bijzetmeubel. Alles nieuw Adres te vern bur. van dit blad. Muziekinstrumenten Te koop RADIO WALDORP 1939. Geen kooplieden. Kostver- lorenstraat 43. Zandvoort. Te k. een prima N.S.F. RADIO TOESTEL met luidspreker. Dik kers. Dolfijnstr. 34 .Hrl. N. Aangeb. ACCORDEON, 4 8 bas sen „Hohner" Adres bur. v. d. bl. Particulier vraagt moderne RADIO. Br. met prijs en merk no. 7606. Prachtige Duitsche PIANO te koop. merk „Stelnbach'', z.g.a.n. Moderne kast. Nog met garantie. Slechts f 450. Marnlxstraat 84, Hrl. N. Gelljkstr. RADIO ln st. eiken- kast met gelljkstr. plaatstr. enz. alles In prima staat t. o. a. Steen- bokstraat 38, Na 7 uur. ORGEL, 4 spel. 18 reg. wjo. door!, harp merk „Spaethc. Kruid hergerweg 51. Santpoort. Te koop pr. KOFERGAM. m. platen Zannenlaan 51. Hrl. N. Te koop agb. BLAUPU.NKT RADIO, nieuw model. Deckerstr. 40, Klever park. RADIO te koop. speelt prach tig. Prijs f 70. Herculesstr. 13. Rijwielen Auto's MOTORRIJWIEL Simplex lcht. nieuwe b. f 400. Schagchel- straat 6. Te koop een In goeden staat zijnd DAMESRIJWIEL. Paulus Potterlaan 21. Heemctode. Diversen WIE VERNAUWT voor mij een lecrcn jas? Br. 7616. HYPOTHEEK f 3000 aange boden. Br. 7614. J

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3