STADSNIEUWS ieuwen-Tii ammm De nieuwe bonnen. Negende Zomerconcert der H. 0. V. Gastdirigenl: Mr. Harm Smedes. Solist: Johan Patist, piano. Voor een uitverkochte zaal (een gedeelte van het publiek zat zelfs op het podium) dirigeerde Mr. Harm Smedes Donderdag avond zijn proefconcert. Hii kwam met een programma, dat verstandig gekozen was: met andere woorden gezegd: een, dat niet van zelfoverschatting blijk gaf. Dit wil niet zeggen, dat de vierde symphonie van Schu mann, waarmee hij het concert besloot, geen lastige opgave zou zijn: want al is dit werk niet al te gecompliceerd, het vergt toch heel wat inzicht en ervaring om het klaar te re- aliseeren en de niet al te gunstige instru mentatie tot een dragelijk evenwicht te brengen. Doch laten wij onze bespreking aanvan gen bij het begin. De heer Smedes diri geerde als eerste nummer de brillant ge- orchestreerde Freischütz-ouverture van Weber, en wist hiermede een zeer goeden indruk te wekken. Hij had het orkest uit stekend in zijn hand en bereikte, dat er niet alleen markant, maar ook vooral klank- schoon en zuiver, met romantische charme, gemusiceerd werd. Daarna volgde, met Johan Patist als so list, de voordracht van Beethoven's eerste klavierconcert. De #orchestrale inleiding liet duidélijk merken, dat op dit stuk ook goed. met voortreffelijk inzicht gewerkt was. En toen de solist mee in 't geding Jswam. bleek, dat Patist en Smedes het met elkaar uitstekend eens waren om het concert zoo delicaat mogelijk, zonder de Romantische uitbundigheid van de latere Beethoven- concerten, te realiseeren. Dat een bewuste beheersching van een solist dit karakter mede bepaalde en het resultaat niet door gemis aan temperament aldus uitviel, kon den wij opmaken uit zijn brillant vertolkte groote cadens, die zeer kernachtig klonk en den warmbloedigen artist verraadde. Het Largo werd een mooi wisselspel tus- schen klavier en orkest, waarvan de solo klarinettist een extra-vermelding ruim schoots verdiende. Ook met de symphonie van Schumann werd coor den dirigent eer ingelegd, vooral om den lichten toets, dien hij aan de hoek- deelen gaf. De Romanze had m.i. wel wat vlotter gekund; het „Ziemlich langsam'' hoeft daar heusch niet overdreven te wor den, wat trouwens blijkt uit het metronoom cijfer 66. De orchestrale zwakheden van het werk werden weliswaar niet alle gemas keerd, maar het geheel klonk toch zeer be vredigend en mocht gelden als een verblij dend resultaat van goed contact tusschen dirigent en orkest. Als geheel een welge slaagde muziekavond. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Morgen de laatste dag. VOOR DE VACANTIEGANGERS Voor de uitreiking var distributiebeschei den. welke thans voor de geheele stad in de Vleeschhal, ingang Groote Markt geschiedt, is het morgen de laatste dag. Alsdan hebben vacantie-gangers, die niet in de gelegenheid waren' hun bescheiden op den vastgestelden dag in ontvangst te nemen, alsnog gelegenheid zulks te doen. Parken en productie. TuEsclven de hulzen im de steden, op de pleinen in die vdiMadoarpeni, bloeden de aard appels. Waar eens glooiende fnlschgmoene gazons de vijvers omzoomden., waohrten erwten en boonen op den plukker. Waar eens de rozen gloeiden en die tuinman op knuse voeten achiter de maaimacihtaie over het fluweelen grasveld Mep, zijn thans aard appelrooiers bezig met het binnenhalen va in den eersten oogst, Parken en plantsoenen in öitenst wam den productieslag De parken en plantsoenen In ons land zijn eens onze gerechiUioardigdie trots geweest en d>e gedoehrtedat deze parken zouden worden veranderd In aardappelvelden en gmoeavtertiuinen, zou vroeger velen met ont zetting hebben vervuld. Nu vinden we het gewoon, dat park.bezoekers tegen elkaar zeggen: ,,Ga eens mee kijken, hoe de aard appels daar In het perkje staan". Parken en plantsoenen zijn een kostbaar bezit, maar voedsel is nog kostbaarder. Daarom zijn in vele gemeenten de plantsoenen tn dienst gesteld van de voedselvoorziening, evenwel zondier deze recneaMe-ooidem te vernielen. Met beleid is men te werk gegaan en slechts de gazons zijn in de meeste gevallen omge ploegd. Aiyn den aanleg is over het atlge- meen niets veranderd en wanneer de toe standen weer normaal geworden zijn, zul len onze parken en plantsoenen spoedig hun vroegere schoonheid herkregen hebben De oppervlakte echter aan cultuurgrond, op deze wijze verkregen, is niet gering. Aan den spits staat Rotterdam nvet zeventig hectare bebouwde plantsoengrond. dan komt den Haag met bijna twintig hectare, terwijl in de overige gemeenten de opper vlakte varieer' tusschen tien en twee hec tare. De oogstvooruits!Jhten zijn gunstig, wart alert in de laatste plaats te drinken is aan den uitstekenden cultuurgrond, die een goed onderhouden plantsoen nu eenmaal oplevert. Zoo wordt de aardappeloogst tn Rotterdam alleen al geschat op 4 00.000 rantsoenen van drie kiöo. Dit kosteiyke voedsel zo! ten goede komen aan zieken en weeshuizen, aan armlastigen en werk- loozen met groote gezinnen. Zoo krijgen or.ze parken een bestemening, die ruim schoots het verlies aan schoonheid goed maakt. In Haarlem heeft men afgezien ran het vanwege de gemeente hertelen van plantsoe nen e. d. Verleden Jaar is daarmede een proef genomen, doch dit jaar Is alle be schikbare gemeentegrond afgestaan anti den Xe d. Bond van Volkstuin houders, die er de bekende volkstuintjes op heeft larten aanleggen. O.a. is daarvoor ook het Noor- dersportipark -aangewend. Wat de volkstuinen hier ter stede betreft, er wordrt door de amateur-tuin Iers met groote zorg gearbeid aan den nieuwen oogst en over het algemeen te het een lust om te sicn, boe de diverse gewassen groeien. Jam mer dat deze zomer niert vat meer warmte brengt: Daardoor vallen de boonen dfit jaar niet mee, doch aardappels. ko<*. bic koolraap e. d. zullen, naar aancenon mag worden, een bevredigend beschot geven AGENDA VRIJDAG 7 AÜGUSTUS. Frans Hals Museum: Kamermuziek, 2.30 uur. Circus Saltarino, Kinderhuissingel: 2.00 en 7.30 uur. Frans Hals Thealer:^.,Mannen uit één stuk" 2.30, 6 30 en 8.45 uur Toegang 14 jaar. Luxor Theater: „La Habanera", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Toegang 14 jaar. Rembrandt Theater- 2.30 uur: Jeugdprogram ma- „De zeven Raven" en „Kalittf Ooie vaar". 6.30 en 8.45 uur„Bel-Ami". Toe gang 18 iaar. Palace „Sergeant Berry", 2.00, 6.30 en 8.45 u. Toegang 14 jaar. Moviac: „Repelsteeltje" 2. 4, 7 en 9 uur. ZATERDAG 8 AUGUSTUS. Circus Saltarino, Kinderhuissingel: 2.00 en 7.30 uur. Stadsschouwburg- Variété-programma, 7.30 t. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n. Hoofdredacteur: J V Baudewyns. Haar lem Plaatsvervangend Hoofdredacteur- F C Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R- Kuiper, Haarlem Spon en Stad: A Over- meer. Heemstede. Buitenland; J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Den Haag. Binnenland: J. A Steen Jr., Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. IJmulden Adver tenties D. A. J. Spek, Haarlem (afwezig). Uw jus-kom niet genoeg gevuld? Mevrouw, dal is Uw eigen schuld; Want HELDERMAN zijn DUBBEL-JUS Geeft dubbel jus. En óók voor U. CLvw Doowboi HELDERMAN -ig Prijsopdrijvers gingen rechercheurs te lijf. Haarlemsche kooplieden verkochten te dure houtblokken. Dat de politie het in haar strijd tegen de prijsopdrijving niet altijd gemakkelijk heeft, is te Velsen-Noord gebleken. Haar was medegedeeld, dat twee Haarlemsche kooplieden aan eenige inwoners van Velsen- Noord hout ver boven den vastgestelden prijs Verkochten. Twee rechercheurs van de afdeeling Handelsrecherche gingen naar de opgegeven adressen en constateerden dat de kooplieden bezig waren bij een particu lier een hoeveelheid hout af te leveren. Bij e ennader onderzoek bleek dat het hout tegen abnormaal hoogen prijs werd ver kocht. Het optreden van de rechercheurs werd door de prijsopdrijvers geenszins toege juicht. Gewapend met eenige kachelblok- ten gingen zij de rechercheurs te lijf, zoo- dat er een vechtpartij ontstond. De politie mannen kwamen als overwinnaars uit den strijd. De kooplieden werden naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar zij werden bekeurd wegens prijsopdrijving en geweldpleging. Het hout werd in beslag ge nomen. Nader werd tastgesteld, dat de Haarlemmers aan een inwoner van Velsen- Noord een partij brandhout van 600 K.G voor 100.hadden verkocht, hoewel de prijs 21.10 had moeten zijn. Jhr. mr. A. C. D. de Graeff heden 70 jaar. Oud-gouverneur-generaal van Ned.-lndië en oud-minister van buitenl. zaken. Heden is jhr. mr. A. C. D. de Graeff. oud minister van buitenlandsche zaken en oud- gouverneur-generaal van Nederlandsch Oost-Indië 70 jaar geworden. Jhr. de Graeff is te 's Gravenhage geboren, waar hij het gymnasium bezocht. Hii stu deerde rechten te Leiden, hii legde aldaar ook het fa culteitsexamen voor Indischen dienst af. Sinds 1895 was hij werkzaam op de algemeene secre tarie te Buiten zorg, waar hii op klom van ambte naar ter beschik king, tot alge meen secretaris van het gouver nement van Ne- derlandsch-Indië. Voorts werd hii (Archief H.C.) lid en vice-pre sident van den raad van Nederlandsch-Indië, om daarna een diplomatieke loopbaan te volgen en achtereenvolgens gezant der Nederlanden te Tokio en te Washington te worden. Van 1926 tot 1931 is jhr. de Graeff gouverneur- generaal van Ned.-lndië geweest. Na zijn terugkeer in Nederland bekleedde hii van 1933 tot 1937 de functie van minister van buitenlandsche zaken. Van de verderf functies welke hii in het openbare leven heeft bekleed, noemen wij het curatorschap van de techtoische hoogeschool, het lid maatschap van den raad van beheer van het Koloniaal Instituut en het voorzitterschap van den raad van beheer van de N.V. Ge meenschappelijke Mijnbouw Mij Bjlliton. Nederlandsche studenten helpen de boeren bij den oogst. In KiTrnenwerfciing nvett den Nedterlamd- schen landstand te Assen organiseert hert nartóoeiaaJl-eoc iaiist hsch e Ertiu-dienitein'fronit in Tinaarloo een oogstrtrullpkamp van 5 t.m. 16 Aufrustrus. Gisteren had de o-penimg: hiervan pCaats. Phis minus 70 deelnemers uit de universi teitssteden van ons land werden (Loot den kampconrmiandanrt, dir. B. F. Saris te Leiden leider van het front, naar hun respectieve '.aapzalen. in een schooi in het dorp, ge- dinigeerd. 's Avonds werden zij toegesproken door den boerenleider. Bode Geerts van Assen, die hfen eenigszins wegwijs maakte het werk, dat bun te wachten srtAe.itDit werk zafl in hoofdzaak bestaan uit arbeid op het land. Hiertoe hebben enkele boeren uit den omtrek zich aangeboden om de toe- konir-tige artsen enz. in dienst te nemen 's Morverne zal er worden gewerkt, terwijl de middag zal worden besteed voor sport en exercitie. Hopman Remmers en vaandrig JonxSs uirt Groningen zijn hierbij de leiders. Reeds den eersten dag ondervond men belangstelling van de zij^e der jeugd, die d>e „voor ka.mpies" (die liet kamp hebben ingericht) behulpzaam zijn bij het aard appel pitten. Heden hebben de studenten met opgewekt heid hun taak aangevangen. Goede Nederlanders weten, dat zij hun volk dienen door lid te worden van den Volksdienst. HOE ZIT DAT NU? St. Er zyn zeer veel Nederlanders, die het vraagstuk van onze voedselvoorziening in oorlogstijd absoluut niet schijnen te (willen) begrijpen. Op onze schrijftafel vonden we hedenmorgen weer een epistel ,-an een volksgenoot, die ons blad lederen dag met belangstelling leest, zooals hij schrijft, maar die ir. de eerstvolgende editie graag eens een verklaring zou willen zien van de volgende uitlating van Hauptdienst- leiter Schmidt in zijn groote rede van eenige dagen geleden te Waubach, waar hij dit zeide: „Een ding mag echter wel voor altoos worden gezegd: nooit zal het gebied dat aan 9 millioen Nederlanders 280 menschen op een vierkanten km ter beschikking staat, toereikend zijn om een normale voedsel voorziening te waarborgen. Alleen met in spanning van alle krachten, de zorgvuldig ste indeeling der benoodigde rantsoenen, is het mogelijk de Nederlandsche bevolking te voeden. Deze volksgenoot schrijft dan: Ons volk werd-voor den oorlog niet alleen van alles voldoende voorzien, doch wii konden ook no§ in zeer ruime mate groenten, fruit, zuivelproducten en vleesch exportee ren en zelfs eieren." Precies, zoo is het en het is even precies, dat we er nu niet meer zoo ruim in zitten. En nu weet ik heusch wel wat deze volks genoot bedoelt met zijn schrijven, want hij had in enkele regels ook kunnen zeggen: de Duitschers hebben alles opgegeten en weggesleeptNiet waar, dat bedoelde hij toch. We gaan nu voor dezen volksgenoot weer eens verklaren hoe dat nu feitelijk in elkaar zit, want hij schijnt er maar bitter weinig van te begrijpen. Voor het uitbreken van dezen oorlog was er van alles genoeg in Nederland. Neen, te veel zelfs. Want hn herinnen zich nog wel, dat we de tomaten, bloemkool, spinazie en wat al niet meer bij duizenden kilo's naar de mestvaalt brachten om er dan petroleum over te gieten, opdatniemand ook de hongerende werkloozen niet zich er tegoed aan kon doen! Graan was er ook voldoende, want Ca nada leverde ons zooveel als we maar hebben wilden. Vleesch en vet kwamen ook van overzee. Boter hadden we zelf zooveel, dat we de Engelschen er zoo mee vol stop ten (tegen een lageren prijs dan in Neder land zelfs) dat de Hollandsche boeren zei# margarine moesten eten. Deze volksgenoot weet dat toch allemaal wel of heeft hij voor den ooi-log nooit ge hoord van dat handjevol Nederlandsche na- tionaal-socialisten, die deze feiten in het belang van ons volk steeds weer bpnieuw naar voren brachten? Maar het Nederlandsche volk geloofde hen niet enmocht hun niet gelooven. Deze eerlijke, trouwe Nederlanders waren immerslandverraders. Weet deze volksgenoot dan wellicht niet. dat wij hier in Nederland van alles genoeg hadden bij de gratie van Engeland en Ame rika? En dat onze boerenstand dank zij het heerlijke democratische bewind werd uit gezogen en uitgemergeld, zoodat onze eigen productie ten 'slotte den ondergang nabij was? Ons binnenlandsche graan werd ge bruikt voor kippenvoer,, omdat we 'het kos telijke Amerikaansche graan voor ons brood konden gebruiken. Maar nu is er oorlog gekomen. Alle bui tenlandsche verbindingen zijn afgesneden en nu zullen we ons zelf moeten bedruipen. Het gevolg is, dat we onze veestapel moes ten inkrimpen door een groot gedeelte af te slachten, omdat de veekoeken en het krachtvoer uit het buitenland moesten ko men. Onze kippen moesten er aan gelooven omdat het binnenlandsche graan noodig is voor de broodvoorziening. Ons vleeschrant- soen moest drastisch verminderd worden, omdat er geen 'aanvoer meer was. En zoo is het met zooveel andere producten. Daarbij komt nog, dat de weermachtsbehoeften er ook nog bijkomen, zoodat de spoeling dun is geworden. En wat zou deze volksgenoot nu feitelijk willen? Dat we hier in Nederland in een luilekkerland leven, terwijl rondom ons de oorlog woedt? Want ook het Duitsche volk heeft al in langen tijd geen voldoende groenten meer gehad. In vele gevallen nog minder dan het Nederlandsche volk. Denkt hij nu werkelijk, dat wij hier in Nederland van alles maar volop moeten hebben, ter wijl Engeland, dat hij toch zeker vereert als de strijdende voor vrijheid en voor recht er voor zorg draagt, dat de schepen onze havens niet kunnen bereiken. Wanneer ons volk thans minder te eten krijgt dan het gewend is, dan moet men niet naar Duitsch- land zien, maar den blik laten gaan naar het menschlievende Albion, dat door zijn blokkade ter zee den strijd voert tegen vrouwen, en kinderen in de bezette landen. Laat onze volksgenoot daaromtrent onze buitenlandsche .berichtgeving van enkele dagen terug maar eens naslaan, dan zal hij zien, dat de Engelsche zeeschuimers ook dé kleinste Fransche vrachtscheepjes in de Mid- dellandsche Zee aanvallen en tot zinken brengen, die goederen aan boord hadden voor de eigen Fransche bevolking. Want heu^h DuitscJjland beschikt wel over vol doende voorraden, dat hij den inhoud van deze scheepjes nog niet noodig heeft. Het Fransche volk heeft echter ook bij andere gelegenheden reeds voldoenden kijk gekregen op de mentaliteit van zijn vroege- ren bondgenoot Daarom laat onze geachte briefschrijver zich daarom maar niet zoo opwinden, wan neer hij denkt aan onze „weggesleepte" voorraden. Laten we liever nog blij zijn, dat het tot dusverre nog zoo gaat. Heusch. het is niet prettig voor ons volk. dat we momenteel met zooveel minder toe moeten dan voorheen. Wanneer ons volk echter eendrachtig de handen uit de mouwen steekt, dan zullen we onze eigen voedsel voorziening spoedig weer op gang kunnen brengen. De saboteurs echter en de ophit sers, die hoofdzakelijk schuldig zijn aan de gruwelberichten over het wegsleepen van „enorme" voorraden, zullen echter eerst be recht moeten worden en uit ons volk ver wijderd. Zoolang dit niet is gebeurd zullen trouwe en goede Nederlanders, waartoe ik ook onzen briefschrijver reken, in het val letje der vijandelijke propaganda loopen. Laten we als Nederlanders toch gaan zien. waarom het gaat. Engeland heeft ons in de ure des gevaars 'smadelijk en lafhartig in den steek gelaten en probeert thans onrust te stichten in de bezette gebieden door het aanwakkeren van een verzetgeest tegen Duitschland. Om dan te besluiten met de regels van den briefschrijver zelf: „Ons volk werd voor den oorlog niet alleen van alles ruim voorzien". Inderdaad, wij werdep van alles ruim voorzien.maar we zullen onze voedselvoorziening nu voortaan zelf tea- hand moeten nemen. Daarom Nederlanders, laten we het zelf doen en goed! Vroeger kon ik geen kwartier rustig zit ten, maar Zwitsal Aambeienzalf heeft mij van alle last be- POT F. 0.75 TUBE F. 1 - A ^tv»/ ZII/V AAMBEIENZALF ^ZETPILLEN 1 ZWITSAL FABRIEKEN Voor de volgende week zijn de bonnen 41 aangewezen voor het koopen van de ge bruikelijke hoeveelheden brood, beschuit, vleesch, aardappelen (3 kg) en rookartike len (ook voor de dames). Bovendien wordt op bon 41B van de aardappelenkaart nog V, kilogram aardap pelen beschikbaar gesteld. In de vierwekelijksche periode van 9 Augustus tot 5 September zullen geldig zijn de bonnen: 357 voor suiker. 358 voor jam, 359 voor peulvruchten. 360 voor gort (het oude rantsoen van 250 gram),^61 voor ver micelli of maizena, 362, 363, 364 en 365 voor bloem, 367, 368 en 369 voor kaas, 41, 42, 43 en 44 voor melk, 4-41 en 4-42 reserve vóór rijst, 41 en 42 versnaperingen voor choco lade en 43 en 44 versnaperingen voor sui kerwerk. Van 8 tot 19 Augustus is boter verkrijg baar op bon 39 en rundvet voor hen, die destijds dezen bon bij den slager hebben in geleverd. Boter en rundvet op bon 39. Gedurende het tijdvak van 8 tot en met 19 Augustus 1942 geeft elk der met 39 ge merkte bonnen van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van 125 gram boter. Zij, die gedurende het tijdvak van 15 tot en met 18 Juli 1942 de bonnen 39 bij den slager hebben ingeleverd, ontvangen gedu rende bovengenoemd tijdvak per bon 100 gram rundvet. De strijd gaat voort. Ginds in het Oosten wordt de strijd met onverminderde kracht voortgezet. Groote offers worden gevraagd van de mannen, die dezen strijd voeren. Van U wordt slechts een klein, bescheiden offer gevraagd. Wij vragen U slechts een bijdrage voor de Nederlandsche ambulance, de Nederland sche hulpexpeditie, die de helpende hand biedt aan gewonden vriend en vijand. Dat kleine offer kunt U niet weigeren Stort Uw bijdrage op girorekening 87600 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. Verduisteren van 21.22 tot 6.11 u. 8 Aug.: zon op 6.10, onder 21.20 uutr maan op 2.51, onder 18.52 uur 9 Aug.: zon op 6.12, onder 21.18 uur maan op 3.38, onder 19.37 uur SPORT EN SPEL ATHLETIEK P.H.-BEKERWEDSTRIJDEN IN DEN HAAG De Haarlemploeg, die a.s. Zondag zal deelne men aan de wedstrijden om den P. H. beker (waaraan tevens is verbonden het clubkam pioenschap van Nederland), zal zeer gehavend naar Den Haag trekken om tegen haar sterke concurrenten den titel te verdedigen. Men zal door diverse omstandigheden den steun moeten missen van verschillende leden, o.a. A. Schaap, C. v. d. Kolk, J. Brijs, J. Koopman en anderen De ploeg is als volgt samengesteld: 100 M. H. Schreuder-A. J. v. d. Waa. 400 M.: C. Dekker- C. J. Stolwijk. 800 M.: W. v. Gog-J. Hermans. 1500 M.: A. J. J. de Roode-J. Walgien. $000 M D. Hagtinglus-J. Joustra. Polshoog; J. Verkes- C. Lamoree. Vèrspringen: L. Brouwer-C. La- moree. Discuswerpen: H. M. Kluft-A. J. Mulder Speerwerpen: Th. Wernik-L. v. tflffen. Kogel- stooten: H. M. Kluft-A. J. Mulder. Hoogspringen: Kuiper-L. Brouwer. 4 x 100 M. estafette: A. v. Geenhuizen, H. Schreuder, A. J. v. d. Waa, Rin kei. 4 x 400 M. estafette: C Dekker, De Roode, v. Gog, Stolwijk. Reserves P. Koeten, D. Jordens, J Buis, de Ronde. CRICKET NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem. ROOD EN WIT BHAARLEM (ADSPIR.) Rood en Wit trok het eerst naar de wicket cn scoorde 82 runs, waarvan E. Peereboom 40. R. Hinloopen 18. I. Vanier 5 v. 25 (waaronder de hattrick) D. Kost 3 v. 22. J. Damiaans 1 v. 10 en A. van der Wal 1 v. 10. Haarlem scoorde voor deze comp. het hooge totaal van 163 v. 6. I. Vanier 81. A. van der Wal 30. H. Onkenhout 13 en A. Honderdos 10 n.o. J. F. Slendebroek 3 v. 60. C. de Nijs 2 v. 16. Geldige bonnen in de week van 9 Aug. t/m 15 Aug, Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: 9 AUG. T/M 15 AUG. 1942 41A BROOD 41B BROOD 41 BESCHUIT 41A VLEESCH 41B VLEESCH 11A AARDAPP. 41B AARDAPP. 41A TABAK 41A SIGARETTEN. 4 Rants. y2 Rants 1 Rants 1 Rants Vz Rants. 1J/2 K.G. 1/2 K.G. 1 Rants. 1 Rants. Brood of gebak Beschuit, brood of geb Vleesch of VI waren Aardappelen Aardappelen Tabak Sigaretten 9 Al'G. T M 5 SEPT. 1942. 1 K.G. 500 Gram 1 Rants. 250 Gram 250 Gram 250 Gram 100 Gram 357 ALGEMEEN 858 ALGEMEEN 362 t/m 365 ALGEMEEN 4-41, 4-42 RESERVE 359 ALGEMEEN 360 ALGEMEEN 361 ALGEMEEN 367 t/m 369 ALGEMEEN 41A t/m 44A MELK 41B t/m 44B MELK 41, 42 VERSNAP. 43, 44 VERSNAP. 12 JULI T/M 5 SEPT. 1942 338 ALGEMEEN 1250 Gram 8 AUG. T/M 19 AUG. 1942 39 BOTER I Vz Rants. 39 VETV, Rants. 100 Gram 3V2 Liter 13% Liter 1Ó0 Gram 100 Gram Suiker Jam Bloem, brood of gebak Rijst Peulvruchten Gort Vermicelli of maizena Kaas Melk Melk Chocolade Suikerwerk Beschikbaar per persoon: i, h s "2 23 8 IV, 18 Rants. Rants. 3 Rants. 3 4Vï 3 K.G. V, V* \'z K.G. 1) 2 Rants. 2) 1 Rants. In tijdvak van vier weken 1111 K.G. 500 500 500 500 Gram. 4 4 4 4 Rants. 500 Gram. 250 250 250 250 Gram. 23b 250 250 250 Gram. 100 100 100 100 Gram. 300 300 300 300 Gram. 28 14 Liter. - 7 7 Liter. 200 200 200 200 Gram. 200 200 200 200 Gram. In tjjdvak van 8 weken: I Koffiesurrogaat 250 250 250 Gram. In tjjdvak van één week 15 JULI T/M 12 SEPT. 1942 2-35, 2-36 RESERVE 3-35, 3-36 RESERVE 4-36 RESERVE V2 Rants. \'2 Rants. Va Rants. I Boter Boter Boter 87 J/2 175 175 146 Gram. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 1-30, 1-31, 1-32, 2-30, 2-31, 2-32. 3-30, 3-31, 3-32, 4-30, 4-31, 4-32 Reserve 01 Petroleum 01 t/m 05 B.V. Brandst. 01, 02, 03 K.F. Brandst. 335 Algemeen Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (Mannen) Serviesgoed 2 liter Petroleum 1 eenh. Brandstoffen 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) 1 rants. Eenheidszeep 1 Rants Waschpoeder 1 rants. Eenheidszeep en 1 rantsoen waschpoeder 75 gram toiletzeep 80°/» 50 grata scheerzeep 29 Juni 1942 14 Juni 1942 11 Mei 1942 diverse data 1 Juli 1942 1 Juli 1942 1 Mei 1942 8 Aug. 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 15 Aug. 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 8 Aug.:-39 Brood, Beschuit, Vleesch, Aardappelen, Tabak, 337, 339 "tlm 352 Algemeen, 38 Boter en Vet, 36 t/m 39 Melk, 4-33, 4-34 Reserve. 36 t/m 39 Ver peringen. De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch vleeschwaren en aardappelen. 1) Mannelijke personen van 18 jaar en ouder. 2) Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. Tinus Osendarp, de winnaar van de 100 meter tijdens de Internationale atletiekwedstrijden in het Olympia-stadion tc Berlijn, wordt door den Duitschen Rijkssportleider von Tschammer und Osten met zijn overwinning gecomplimen teerd (Atlantic-Boesig-Holland-Pax Holland-m). - Het be slissend moment van de 100 meter tijdens de internationale athletiekwedstrijden in het Olympia-stadion te Berlijn. Oscn darp passeert als eerste de eindstreep. (Atlantic-Boesig-Holland-Pax Holland-c) WINDHONDENRENNEN Zal Flying Belwiti winnen? Berlios van de Kaasstad rent met handicap. Voor de derde en laatste maal in dit seizoen zullen a.s; Zondag op de Heemsteedsche Sport parken windhondenrennen worden gehouden. Het programma omvat elf vlakke baan rennen, waarvoor 20 renhonden zijn' ingeschreven. „Flying Belwin", de kampioen van Nederland 1941 werd in de le en 2e course geslagen door resp. Carla Scott en Aranka Belwin en daarom zal in deze course de handicap van de Neder landsche kampioen iets worden teruggebracht en wel tot 7 Meter. Hierdoor zal de spanning in de renklasse A aanmerkelijk toenemen en Carla. Aranka en Cinderella zullen het niet gemakke lijk krijgen. In de renklasse B komt o.a. Mary Windspeed uit, de winnaar van j.l. Zondag te Den Haag; Berlios v. d. Kaasstad, de winnaar van de 2e course te Heemstede zal worden gehandicapt met 5 Meter achterstand; deelname van Cara- Timco-Treska en een aantal Belwin-honden houden een belofte in voor mooie sport. De whippetrennen bestaan uit vijf courses en kunnen door den buitengewonen vorm van ver schillende outsiders een hoogtepunt vormen in het programma, zoodat de kampioenhondjes Sherley, Luuk en Letty het niet gemakkelijk ^Attractieve hindernisrennen zullen ook dit maal op de Heemsteedsche Sportparken te zien HONKBAL KAN E.D.O. AJAX VERSLAAN? De strijd om het kampioenschap van Nederland kan Zondagmiddag op 't E.D.O.- terrein in een beslissend stadium komen, wanneer het E.D.O. gelukt om de geduchte Ajax slag- en veldploeg een nederlaag toe te brengen. Met Schijvenaar op de plaat hebben dg Amsterdammers aan slag niet veel ie vertellen: Het is slechts de vraag of de vele slagen, die de E.D.O. spelers op het werpen van Blomvliet zullen geven, binnen het bereik van de zeer sterke velders van Ajax zullen komen. Haarlem, de andere kampioenspretendent zal tegen Quick wel geen fout maken. De wedstrijden op de Haarlemsche vel den zijn: Zaterdag: tweede klasse B. Haar lem 3Tybb 3 uur; derde klasse: Schoten 4H.C.H. 3 3.30 uur: Halfweg 1Kenfte- merland 3.30 uur; Beverwijk 2Haarleri 4 3.30 uur: H.F.C. Haarlem 3—H.H.C. 4 3.30 uur: StrawberriesE.H.S. 3 3.30 uur (op E.H.S.-terrein). Zondag le klasse: SchotenBlauwwit 10 uur; E.D.O.Ajax 3 uur. Ov. klasse: Haar lem 2—A.F.C. 10 uur; R.C.H.—D.O.S. 10 u. Tweede klasse A: H.C.K. 2D.W.V. 10 uur: 2D: H.H.C. 3Z.R.C. 2 uur. Derde klasse: ZandvoortmeeuwenSpaarnevogels 10 u.; Schoten 5H.F.C. Haarlem 2 12 uur: E.D.O. 4Havenmeeuwen 10 uur; H.F.C. Haarlem 1—Schoten 4 10 uur; E.D.O. 3—H.H.C. 5 12. uur; H.B.C. 2E.D.O. 6 2 uur; Haarlem 3Tybb 3, 2 uur. ZWEMMEN HET NATIONALE KAMPIOENSCHAP 1500 M. Voor het nummer 1500 mtr. vrije zwemwijze Heeren van de Nationale Kampioenschappen biijkt de animo zoo buitengewoon groot te zijn, dat het onmogelijk is, om vóór donker het wedstrijdprogramma van Zaterdag 15 Augustus af te werken. De Commissie Zwem wedstrijden heeft zich daarom genoodzaakt gezien het geheele nummer een dag vroeger te laten verzwemmen en het te stellen op Vrijdag 14 Augustus 's avonds. 7 uur precies- in het Amstelparkbad. DERDE ZWEMWEEK TE HEEMSTEDE. Het bestuur van de H.P.C. zal ook dit jaar een zwemweek organiseeren. In de beide voor afgaande jaren werd eveneens met stijgend succes een dergelijke week georganiseerd. De opening zal plaats vinden op. Zaterdag 22 Augustus, wanneer de 1 K.M zwemwedstrijd zal worden gehouden in de Jachthaven én de Van Merlenvaart om den H. D.-wisselbeker, thans in handen van H.P.C. Ditmaal wordt de middag nog interessanter doordat de Heemsteedsche Reddingbrigade na de 1 K.M. zwemwedstrijd, een zwemwedstrijd zal organiseeren voor 500 mtr gekleed zwem men volgens bondseischen. Deze zal op de zelfde baan worden verzwommen. Inderdaad is dit een prachtig initiatief van deze briga de en brengt haar aan de spits van de Ne derlandsche brigades. Op 25, 26. 27 en 28-Augustus heeft het tour- nooi om het waterpolokampioenschap van Kring Haarlem plaats, terwijl tot besluit der zwemweek een nationaal zwemfeest wordt gegeven, met als inzet de revanche van de nationale kampioenschappen. De echte, oude de bekende prim liteit worden geleverd. Alleen moet U voor iedere nieuwe tube een leege oude tube met dop inleveren I NEDERL FABRIKAAT SINDS 1830 WATERP01 AMSTERDAM—REST VAN NEDERLAS Na afloop van de wedstrijden om zwemkampioenschappen van Nederlat welke 16 Augustus te Amsterdam zuli worden gehouden, zal een waterpolowe strijd worden gespeeld tusschen net As sterdamsch zevental en de „Rest van Neöe land". Het Nederlandsch zevental is volgt door de waterpolocommissie van N.Z.R.B. samengesteld: J. Vlothuizen (Z.I. N.) doel; C. Brasem (Z.I.A.N.), A. n Overhagen (U.Z.C.)) en R. den Hamer Z. en P.C.) achter; F. Ruimschotel (H.Z.« P.C.), F. de Geest (H.P.C.) en D. Rur schotel (H.Z. en P.C.) voor. Reserve Swier, (V.Z.V.) RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1042 HILVERSUM I, 415.5 M. 6 45 Gramofoonplaat; 6.50 OchtendgymnasW 7.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 WeekeiC (gr.) 7.45 Ochtëndgymnastiek. 8 00 B. N Nieuwsberichten en gesproken programma treksel. 8.15 Brandende kwesties (opn.). 8.30 vn> lljke Ochtendklanken (gr.). 9.15 Voor de vrouw. 9.30 Populaire orkestmuziek (gr.). H Ernstige muziek (opn.). -11.-00 Voor zieke kb» ren. 11.20 Pianovoordracht. 12.00 Ensemble Rr meester. 12.40 Almanak. 12.45 B N. O. Nieol zakelijke berichten. 13.00 Frans Wouten zijn orkest en gramofoonmuziek. 14,00 Voor vacantiegangers. causerie. 14.20 Na gedaneni beidmuziek en vroolijkheld. 15.45 Opr fragmenten (gr.) 16.00 Bijbellezing en ge*7 muziek (opn 16.30 Gemengd koor „Zingö Dietschers" met pianobegeleiding. 16.55 Kir netten en fagot. 17.15 B. N. O.: Nieuws- er"1 kelijke berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De antwoordt. 18.15 Marschmuziek (gr.). 18.30 sche liedjes (gr.). 18.45 B. N. O.: Nieuwsbert" ten. 18.55 B. N. O.- De wereldmeening uit aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen, tt Gerard van Krevelen en zijn orkest, solis'.1 gramofoonmuziek. 20.15 Filmpraatje. 20.30 i de elf. interprovinciaal programma. N. O.: Nieuwsberichten. 22.00 Heinz Muf nlus en zijn orkest (gr.). Vanaf 22.15 Alleen» de Radio-Centrales die over een lijnverblnff met de studio beschikken. 22.15 Lichte klank van de zwarte schijven (gr.). 23.15-24.00 Far.u lische melodietjes (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Beroemde pit' composities (gr.). 8.45 Mozartprogramma l? 9.35 Solokwartet, koor van de Nederland*! Bachvereenlging en Omroeporkest (opn). Morgenwijding. 10.15 Berlijnsch PhilharmoaK orkest (gr.), ld.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 li- en piano. 12.45 B. N. O. Nieuws- en zakelijke» richten. 13.00 Tujnbouwreportage. 13.15 Klassiu gramofoonmuziek. 13.40 Wij kijken de natuur 14.00 Haarlemsche Orkestvereemging, soliste gramofoonmuziek, 15 30 Tijdschriftenschod 15.46 Ensemble Wllly Kok. 16.30 In en ore bijenstal. 16.45 Rudi Schurlcke (gr.). 17.00 Voor- binnenschippers. 17.15 B. N. O. Nieuws-. lljke berichten. 17.30 Omroeporkest. 18J5J» kwartier van den arbeid. 18.30 AmusementfOl»' en soliste. (Om 19.00 Groeten aan Nederland*; zeelieden). 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. B. N. O. Groningsch praatje. 19.50 Spiegel van dag. 20.00 Vlooi en plano. 20,20.Cello cn plkj 20.50 Zang voordracht (gr.). 21.00 Als ik 't 't zeggen had. 21.15 Orgelconcert. 21.45 B, Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Militair o» zicht. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Progf ma Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2