LOTION MALWIDA 31 DAMIAATJES FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden „Eerst drinkt u iets pittigs", beslist men "er Koekoek, ergens op een kaart wijzend, die een gedienstige kellner haar voorhoudt. ..En ifi eet u wat behoorlijks. U hebt vandaag natuurlijk nog niets gegeten. Nou dan." Juffrouw Faust drinkt gehoorzaam het vocht, dat kleurloos en onschuldig in het glas hangt en schier levensgevaarlijk in haar seel brandt. Ze heeft echter een vaag ge voel, dat men beter doet electriseermachi- nes niet te irriteeren. Maar als ik nu nog ïuurkool met een varkenskluif moet eten. denkt ze in- een plotseling opkomenden angst, dan de hemel sta mij bij! Maar neen. er komt een zeer delicate kalfsoester en Margarete Faust heeft een zeer gezonden eetlust. Meneer Koekoek laat proevend den wijn uit den hoogen kelk over zijn tong rollen en knikt goedkeurend. „Zeer behoorlijk; dien kunt u gerust drinken!" Dan komt de kellner om af te ruimen en meneer Koekoek zegt: „Ziezoo, laat u me nu maar eens hooren!" „Pardon?" vraagt juffrouw Faust welop- levoed. „Nou, komaan, komaan, vertelt u eens wat! Hoe bent u bij mevrouw dr. Scheele gekomen? Wat hebt u vroeger gedaan? Waar komt u vandaan? Ouders? Verdere familie? Verloofd? Toe maar, toe maar. Juffrouw Faust haalt eens diep adem en geeft dan in opstelvorm een overzicht vah haar antecedenten geboren, gedoopt, scholen bezocht, eindexamen, Handelsschool, cursus op de academie voor lichaamscul tuur en gezondheidsleer en nu-ja. nu bij mevrouw dr. Scheele. De informatie naar haar familie en wat daarmee verband houdt, laat juffrouw Faust onbeantwoord. Meneer Koekoek knikt instemmend en schijnt tevreden. „Vandaag voor het eerst? Aha. En die beide ganzen hebben zich schandelijk tegenover u gedragen?" „Och", zegt juffrouw Faust op vergoe lijkenden toon en zoekt tevergeefs naar een collegiaal antwoord. „Dus toch. natuurlijk? Prachtig. Heel joed. Hoe dwazer die twee zich aanstellen, des te grooter zal uw eerzucht worden". „Hoezoo? Hoe bedoelt u dat?" „M'n beste kind", antwoordt meneer Koe koek, meer oprecht -dan beleefd, „een vrouw, die zoo leeljjk is, moet nu eenmaal flink zjjn: dat is een natuurwet!" Margarete Faust is niet in het minst be- leedigd. Integendeel. Voor het eerst in den loop van dezen dag schijnt een zekere starre krampachtigheid van haar weg te vallen. Met een gevoel van bevrijding legt ze haar handen op het witte tafellaken naast het wijnglas en kijkt meneer Koekoek bijna dankbaar aan. „Ja", zegt zeuit den grond van haar hart, „ja, u toont dat te begrijpen. Ja. zoo Is het, precies zoo. Ik voel den onweerstaan- baren drang in me iets te presteeren en ik tal het ook tot stand weten te brengen". „Allicht", knikt meneer Koekoek met Rroote overtuiging, „natuurlijk zult u iets 'ot stand weten te brengen. Dat heb ik toch ip het eerste gezicht gezien. Maar dat u daarvoor nu juist en schoonheidssalon uit toep! ziet u, dat imponeert me! Dat im poneert me werkelijk! En daarom op- uw velslagen!" Margarete Faust is rood geworden en nipt aan haar glas. „Dank u", zegt ze dan tacht. Meneer Koekoek schuift zijn stoel wat dichter bij de tafel. „En nu moet u eens luisteren. U snapt dus nu, waarom ik u hierheen heb gesleept? Mooi. Wat is nu uw meening over de zaak? U zult misschien zeggen, dat u op dezen eersten dag nog geen overzicht hebt gekregen. Een overzicht na- ■'.uurliik niet, maar wel een eersten indruk in die is beslissend. U moet niet al te ver legen zijn. Het leven is maar zfeo kort. Ik :al u zeggen, wat ik van de zaak denk: het een janboel! Ziet u, het denkbeeld een in- 'ituut op te richten, waarih de vrouwen van tegenwoordig op gezonde en natuurlijke .grondslagen haar jeugd en schoonheid be vorderen en in stand kan houden ach, dat is eenvoudig het ei van Columbus! Is het ongetwijfeld. U hebt met qigen oogen kun nen zien, hoe de zaak loopt. En goedkoop z'.jn we niet. dat kan ik u wel zeggen. Maar jeugd en schoonheid is in onzen tijd nu eenmaal het parool, zooals vroeger geld en succes. Au fond is het natuurlijk hetzelfde: men heeft de film alleen maar wat terug gedraaid en begint een beetje eerder: door jeugd en schoonheid, jjus gezondheid, naar rijkdom en macht! Men' moest eigenlijk tij dig de vraag onder de oogen zien, of men niet nog wat verder zou kunnen teruggrij pen, begrijpt u wel. want ook dat zal met tertijd wel weer oude kost zijnEnfin. Qat kunnen we op het oogenblik gevoegelijk laten rusten. Wat zegt u van mevrouw Scheele?" ,Een buitengewoon aardige, vriendelijke en handige vrouw", antwoordde Margarete Faust voorzichtig. „Een honderd procent vrouw helaas! Een vrouw met een zoo gaaf vrouwelijk in stinct als Eva in het paradijs. Een vrouW. die zich een verschoten lampekap kan om hangen en men zal haar nieuwe Weensche modeljapon bewonderen! Een vróuw, die dezen zekeren treffer met het instituut heeft gemaakt. (Wordt vervolgd.) De fraude met de suikertoewijzingen. Tegen den P.T.T.-beambte vier jaar tuchthuis geëischt. Het Duitsche Obergericht zette gistermid dag en hedenmorgen de zaak tegen 21 Neder landers, die zich hebben schuldig gemaakt aan zwendel mef suikertoewijzingen, voort. Nadat de metaalbewerker v d. B. uit Den Haag was gehoord, die verklaarde, dat Bra- kus destijds inderdaad 550 gulden aan Boort- man had gegeven (hetgeen Boortman hard nekkig ontkende), werden achtereenvolgens gehoord Elias Hamme, die samen met zijn familielid H. Hamme een toewijzing had ge kocht en weer verkocht, de Amsterdamsche kleermaker Izaak Theeboom, die als bemid delaar' tusschen Hoed en Brilleslijper, die sa men met Nebig hun toewijzing hadden willen verkoopen (hetgeen niet is gelukt) aan een handelaar in bonnen in Bussum, en Heïgmans, huisknecht, Turfrijer, metaalbewerker en Rijn, ijsfabrikant, welke laatsten allen min of meer betrokken zijn geworden bij het ver- Ifendelen van toewijzingen of bonnen. Ten-1 slotte werd nog naar voren geroepen de Jood Italiaander, die geld had aangepakt van Tim merman, als hij zijn mond hield over hetgeen hij wist. Hiermede was een eind gekomen aan het verhoor van de lange rij verdachten. In zijn requisitoir wees de Staatsanwalt er op dat de zaak, welke het Obergericht thans heeft behandeld, voornamelijk beschouwd moet worden uit het oogpunt van Kriegswirt- sch aftverbrechen Wat de hoofdverdachte Monnier heeft ge daan in diensttijd, als,ambtenaar van de P.T.T. komt hier op neer, dat hij geprobeerd heeft wat de bonnen betreft is hem dat ook ge lukt om 8500 kg. suiker aan de distributie te onttrekken. Hiervan hadden 8500 menschen een maand lang een suikerrantsoen moeten ontberen. Dank zij het krachtig optreden van de Duitsche politie is een en ander nog ver hinderd kunnen worden, doch dat neemt niet weg, dat men met de strafmaat ernstig moet rekening houden met de tendenz, welke ach ter dit geheele geval zit. Daarom zal Monnier de hoogste straf moeten ontvangen, terwijl daarnaast Boortman en Levi Hoed als de meest ernstige verdachten kunnen worden gebrandmerkt. y Nadat de Staatsanwalt op het misdrijf van ieder der verdachten nog had gewezen, eischte hij tegen S. Monnier, ambtenaar P.T.T., Den Haag, vier jaar tuchthuis. J. C. Boortman, zonder beroep, Den Haag, drie jaar en zes maanden tuchthuis. Levi Hoed, bakker, drie jaar tuchthuis. P. L. Geerts, artist, Den Haag, een jaar en drie maanden tuchthuis. C. J. Timmerman, groentehandelaar, Den Haag, een jaar et» drie maanden tuchthuis. M. J. C. Huising, koopman, Den Haag, zes maan den gevangenisstraf. J. J. Daems, schilder, Den Haag, vier maanden gevangenisstraf. N. Italiaander, chauffeur, Den Haag, zes maan den gevangenisstraf. P. J. Brakus, caféhou der, Den Haag, een jaar tuchthuis. J. Noor- dam, kruidenier. Den Haag, negen maanden gevangenisstraf. J. M. Jansen, grondwerker. Den Haag, negen maanden gevangenisstraf. Elias Hamme, bakker, Den Haag, twee jaar tuchthuis. S. Hakker, kruidenier, Den Haag, een jaar en negen maanden tuchthuis. H. Hamme, caféhouder, Den Haag, een jaar en zes maanden tuchthuis. Izaak Theeboom, Am sterdam, kleermaker, een jaar en drie maan den tuchthuis. San^iel Brilleslijper, groente boer, Amsterdam, een jaar tuchthuis. J. Bril leslijper, groentehandelaar, Den Haag, een jaar gevangenisstraf. M. Nebig, groenteboer, Amsterdam, negen maanden gevangenisstraf. A. Heigmans, huisknecht, negen-maanden ge vangenisstraf. J. Turfrijer, metaalbewerker, Amsterdam, negen maanden gqyangenisstrpf. D. van Rijn, ijsfabrikant te Hilversum, zes maanden gevangenisstraf, allen met aftrek van het voorarrest, terwijl de onmiddellijke gevangenneming van de niet-gedetineerden werd bevolen. Nada,t de verdedigers hun pleidooien heb ben gehouden, zal hedenmiddag uitspraak worden gedaan. STADSNIEUWS het i heer PERSONALIA. Te Den Haag is geslaagd voor Hoogduilsch m. O. (huisacte) de Schouten te Heemstede. Te Utrecht is geslaagd voor het examen En- gelsch L. O. mej. F. M. R. van Slogteren te Heemstede. 490e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE derde LIJST Trekking van 12 Augustus S 20.000 No. 21476. 200 No. 8645. PRIJZEN VAN ƒ30. iu30 1150 1354 1377 1436 1689 1757 1771 2025 2370 2389 2468 2514 2564 3107 3651 4748 4896 4907 5232 5275 5297 5355 5574 5696 5795 6174 6282 6292 6671 6790 7020 7405 7535 7802 7927 7958 8111 8223 8312 8468 8498 8533 8850 9518 10303 10537 10569 10634 10976 11275 11718 11929 12168 12210 12297 12986 12988 12990 13151 13167 13728 13799 13918 14270 14347 14550 14554 14735 14743 14835 14876 14931 15013 15325 15363 15538 15941 16027 1603» 16265 16291 16414 16787 17328 17584 18491 18526 18880 19331 19444 19982 20111 20213 20690 20918 21220 21548 21695 21^7 In de vori :?e lijst staat 12150 m z. 12130, Economische Rechter Gevangenisstraf van één jaar voor slachters. Zware straffen ztin noodig, oordeelt de officier. Tijdens de Woensdagmorgen gehou den zitting van den Economische» Rechter te Haarlem bleek, dat clan destiene slachters nog druk in de weer zijn. Terecht stonden bewoners uit Haarlemmermcr van wie er twee ver oordeeld werden_tot een gevangenis straf van één jaar. Begin Februari kon de politie uit de Haarlemmermeer definitief ingrijpen, hoe wel zij geruimen tijd vermoedens had, dat er koeien geslacht werden. In een schuur, niet ver van Bennebroek, was gen koe ge slacht en daarbij waren betrokWen A. Huur man, B. Huurman en J. P. Prins. Dezen hadden zich te verantwoorden wegens de slachting. De officier van justitie merkte 'op, dat er zware straffen opgelegd moeten worden aan hen, die zich regelmatig met de praktijken bezig houden. In het bijzon der dient dat het geval te zijn in de om geving van den Hillegommer- en Benne- broekerdijk in de Haarlemmermeer en ver der in Oostzaan en Heemskerk. De ver dachten in deze zaak, in het bijzonder H., houden zich langen tijd bezig met het slach ten en bij één beestje is het niet gebleven. De straf dient zoo zwaar te zijn, dat de schrik er in zit. Tegen A. eh H. Huurman eischte de officier van justitie een gevan genisstraf van één jaar en tegen Prins, van wien minder bekend is, een gevangenisstraf van zeven maanden. Overeenkomstig de eischen werden de verdachten veroordeeld. De slager F. J. van Veen had een gedeelte van het vleesch gekocht en tegen inlevering van bonnen aan Klanten verkocht; hij werd veroordeeld tot een geldboete van 200, subs, drie maanden. J. L. van Leeuwen, dir het vleesch vervoerd had, werd veroordeeld tot een geldboete van 250.subs, drie maanden hechtenis. v GESTOLEN SUIKER CLANDESTIEN VERKOCHT. Drie Haarlemmers hadden suiker ge kocht, wélke later bleek gestolen te zijn, zonder dat zi.i in het bezit waren van bon nen of toewijzingen. Voor dit feit hadden zij zich voor den economisch en rechter te verantwoorden. A. P. J. de Nijs had drie balen gekocht voor 280 en toen hem bleek, dat de suiker gestolen was, had hij den bestolene nog ƒ37.50 betaald. Inmid dels heeft hij ook een veroordeeling van den Inspecteur voor de prijsbeheersching. De Economische rechter hield hiermede reke ning en veroordeelde hem tot een geldboeté van 30, subs. 10 dagen hechtenis. L. Serné. die één baal gekocht had, werd veroordeeld tot een boete van 40 en P. M. Zuijderduin, die drie balen .gekocht had, tot 80, subs. 20^agen hechtenis. VLEESCH VERKOCHT IN ZANDVOORT. A. Visser te Zandvoort had een varken an veertig kilogram in huisslachting ge slacht en een gedeelte van het vleesch' ver kocht. De rechter legde hem hiervoor een gevangenisstraf van één maand op. De koo- per v.an het vleesch, T. van Staveren, die het op zijn beurt verkocht had, werd ver oordeeld tot een geldboete van 100, subs, één maand 'hechtenis. GEEN SPREEKUUR. Dr. Götte. de wethouder voor volkshuis vesting zal op 14 en 21 Augustus geen spreekuur houden. Vacantieganger, reist niet gedurende de weekeinden. In verband met de overstelpende drukte die de spoorwegen door de tienduizen den vacantiegangers te verwerken krij-, gen, wordt van bevoegde zijde op het volgende gewezen: De laatste weken werd den vacantie gangers den raad, gegeven, vooral niet op Zaterdag te reizen. Wie echter de meeste kans wil maken, niet gedurende de geheele reis te moeten staan, doet er verstandig aan den Zaterdag, Zondag en Maandag te niijden. In ieder geval wordt men in eigen belang verzocht zoo weinig mogelijk ge bruik te maken van den Zaterdagmid dag om te reizen, daar de treinen dan overbelast zijn. Dit advies klemt te meer voor reizigers naar de Veluwe, die ge bruik zouden willen maken van de aan sluiting uit Amersfoort richting Apel doorn te 15.04 (trein no.-1841) en rich ting Zwolle te 15.00 (trein no. 1509). Aan hen, die absoluut Zaterdagsmid dags moeten reizen wordt aangeraden van de speciale „seizoentreinen" gebruik te maken, die in verband met de vacan- tiespreiding reeds van 4 Juli af in dienst gesteld zijn. Voor de andere reizigers verdient het aanbeveling te trachten Zaterdagsmid dags voor twaalf uur de plaats van be stemming te bereiken, of te reizen na 19 uur. Zondags worde bij voorkeur tus schen 6 en 10 uur of tusschen 12 en 17 uur gereisd. Echter niet na 19 uur. Bus sen rijden er, zooals bekend, Zondags niet. Informeert bij de inlichtingenbureaux van de spoorwegen of bij de reïsbureaux. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Bloemendaal brengt ter openbare kennis, dat den lsten Augustus 1942 brand is gesticht in een ter beschikking van de Duitsche weermacht staand gebouw. Naar aanleiding hiervan heeft de Com missaris-Generaal voor de Veiligheid de navolgende represaillemaatregelen bevo len: 1. De kosten, door den brand veroorzaakt, komen voor rekening van de gemeente Bloemendaal. 2. De tijd, waarop men zich niet op straat mag bevinden, wordt met ingang van heden, voorloopig voor den tijd van 4 weken, verlegd van 24.00 naar 22.00 uur; dit geldt niet voor Rijksduitschers. Bloemendaal, 12 Augustus 1842. De Burgemeester voornoemd, J. W. ZIGELER. Honderdjarige kreeg veel bezoek. Het was te verwachten, "dat de neer A. W. de Boer, die in het Diaconiehuis der Nederlandsch Hervormde Gemeente aan de Jansstraat te Haarlem woonachtig is, ter gelegenheid van zijn honderdsten verjaar dag veel belangstelling zou ondervinden. Dat was reeds hedenmorgen het geval. In opgewekte stemming nam hij de geluk- wenschen in ontvangst en af en toe stak hij een sigaartje op. Het was vandaag ftest in het Diaconie huis. want ook de overige bewoners deel den in de vreugde. Ieder jaar wordt er iéts georganiseerd, vroeger in den vorm van auto-tochten en thans werd de viering van den honderdsten verjaardag aan het feestje gekoppeld. Tijdens de ochtendwij ding toen allen bijeen waren, richtte de directeur, de heer A. Sparreboom, zich in hartelijke bewoordingen tot* den jarige. In den loop van den morgei boden de voorzitter en secretaris van het college van regenten, het bestuur van de Jansstraat- vereen iging, ds. H. E. Beker, dr. E. Emmen en ds. Vermeulen hun gelukwenschen aan. Zij lieten dat vergezeld gaan van bloem stukken, fruitmanden of taarten. Vanavond wordt het feest voortgezet, waaraan de muziekvereeniging „Vooruit- §ang", onder leiding van den heer Henri chulpzand, medewerking zal verleenen. GROENTEHANDELAARS WEGENS PRIJSOPDRIJVING BEKEURD. Weer zijn door de Haarlemsche politie twee groentehandelaars bekeurd, die hun groenten en fruit tegen te hoogen prijs ver kochten, n.l. 450 gram pern voor 38 cent, terwijl de maximum vastgestelde prijs voor pern65 cent per kg. bedraagt en roode kool tegen 16 cent per kg., terwijl de prijs 10 cent per kg. mag zijn. JEUGDIGE FIETSENDIEF GESNAPT. De Haarlemsche recherche heeft een 17- jarigen monteur, uit Heemstede, aange houden, die betrapt werd bij het stelen van een rijwiel aan de Twijnderslaan. AATSTE NIEUWS Toestand in Br.-Indië neemt keer ten kwade. Naar de Engelsche nieuwsdienst uit New-Delhi meldt, wordt in een aldaar uitgegeven officieel communiqué ge zegd, dat de toestand een keer xen kwade genomen heeft. De gouverneur van de provincie Bom bay, Humley, heelt den Engelschen troe pen bevolen, de scherpste maatregelen te nemen en zonder pardon te schieten om de demonstraties voor de Indische vrijheid te onderdrukken. Letterlijk verklaarde de gouverneur: „Ik zal den opstand tot eiken prijs weerstaan. Politie en troepen hebben bevel gekregen, de scherpste maatregelen te gebruiken". Slag bij Salomonseilanden duurt nog voort. In een extra-bericht van den Engel- scfoen nieuwsdienst uit Washington wordt "ezegd, dat de slag bij de Salo monseilanden voortduurt. Op dit oogen blik valt er niets naders over te mel den. Salisbury, Deal en Derby gebombardeerd. Gisteren overdag hebben lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen bij verrassing voor den oorlog belangrijke doelen in Zuid-Enge- land aangevallen. In de stad Salisbury veroorzaakten de Bommen verscheidene ontploffingen. In de stad Deal werden het station, de spoorbaan en verscheidene ge bouwen verwoest. In den - afgeloopen nacht hebben Duitsche vliegtuigen bommen geworpen op wapen fabrieken te Derby in Midden-Engeland. Engeland heeft helft der vliegkampscliepen verloren. Van militaire zijde verneemt het D-N.B., dat de Britsche vloot met de Eagie thans de helft var. haar vlieg kampschepen en vliegtuigmoedersche pen heeft verloren. Tot dusverre zijn tot zinken gebracht de vliegkampscheper. Courageous (19 Sept. '39), Glorious (9 Juni '40), Ark Royal (15 Nov. '41). Hermes (9 April '42) en Eagle (11 Aug. '42). Voorts is op 23 Dec. '41, het vliegtuigmoederschip Untcorn tot zinken gebracht, zoodat de Britsche vloot van haar 9 vliegkampschepen en 3 moeder schepen er 6 verloren heeft. Het verlies van vliegkampschepen is bij den moder nen zee-oorlog een zware slag. De onder gang van de -Britsche slagschepen Prince of Wales en Repulse heeft oewezèn, dat zware schepen in zeer sterke mate aar. vijandelijke aanvallen blootstaan, wanneer zij niet voldoende door vliegtuigen be schermd worden. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd, 12 Aug.: J. Bol en R. Zon neveld: N. P. Doesburg en C. M. Knape; D. Meier en A. Weij: A. Bruins en M. W. Barn» hoorn: N. C. Besteman en J. A. Woortman; J. P. Lablans en E. van de Graaf: F. A. van Kessel en C. Hoenderdos; J. de Nieuwe en G. Loerakker; F. A. de Nifs en G. J. de Vries; P. S. van Rooij en V. P. Rozenhart; P. Doeven en A. Edam; P. J J. van der Steen en A'. M. Sweijen: J. Koning en A. Leuwener; H. Wriede en H. B Huigen: H. W. Beumer en P. van Velzen; H. J. Schnei der en F. P. Stroman; P. G. Cramer en J. Dijkstra: H. J. Metten en P. J. van Triel: H. van Galen en W. H. Somers: H. F Pals en N. Woltering; P. van Os en J. C. van Deelen; J. Douma en A. den Braven; A. F. Horeman en S. C. Rodenburg. GEHUWD 12 Augustus 1942: S. van der Ploeg en W. Mone; G. Koning en P. van Dijk. M. O. van der Zijl en J. Philips; W. J. van der Paardt en A- van der Veen: C. van den Berg en J. G. van Leeuwen; M. v. d. Burgh en G. Loerakker; H. Zorgdrager en J. G. Hirs; P. J. Hulsbergen en E Duijff; T. W. Bergman en P. Heesemans: P. Wardenaar en M. Moone; ,J. Horsten en J. Fortgens; T. A. Apeldoorn en M. S. van der Veldt: L. G. C. Kemper en W. M. DivendalP. L. Dullaard en B. E. M. van Emmerik; C. L. Krom en J. A. Pelt; A. Bronstring en T. C. Ruijgvoorn: D. van der Knaap en M. J. van Es; T. H. Peterzen en C. G. Rubeling: J. Beijer en J. de Vos; A Bloem en J. Bottelier; J. Vuijst en M. M. Bijster- Bevallen. 9 Aug.: P. HeeremansDraijer. z.; 10 Aug.: W. E. KuiperLieuwes. d.: M. van LoenenKroes, d.: J. C. Hilterman Jutjens, d.; 11 Aug.: G. J. van Ruyven Bouman, z.: 12 Aug.: S. G. Niemeijer Rouges, z.; J. SeinenDe Muijnck, d. Overleden, 10 Aug.: C. MöhringerWolfs- hagen. 70 j., Ged. Oude' Gracht: 11 Aug.: I. C. Reiier, 61 j., Maerten van Heemskerk straat; H. P. la SeurHacken, 78 j., Jans- weg. DISTRIBUTIED1ENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK Het hoofd van den Distributiedienst Heemstede —Bennebroek maakt bekend dat van 17 tot 21 Augustus aan. het kantoor Binnenweg 160 door hoofden van gezinnen, die voor verlichting van hun woning uitsluitend op het gebruik vah pe troleum zijn aangewezen en op gèen enkele wijze hierin kunnen voorzien, aanvraagformulieren MD 73 behooren te worden ingevuld, ter verkrij ging van petroleumkaarten voor verlichting. Voor inwoners van Bennebroek bestaat gele genheid tot het Invullen van deze formulieren op Donderdag 2» Augustus tusschen 10 en 12 uur. op het Raadhuis aldaar. DISTRIBUTIE Bloemendaal, Ovcrveen, Acrden- hout, Vogelenzang, Zandvoort. Bonkaarten voedingsmiddelen voor de 10de periode worden uitgereikt op den datum, gestem peld op de bonkaarten voor de 9de periode, Zij die zich NIET aan dezen datum houden, kunnen NIET geholpen worden. Als bewijsstuk dienen de bonkaarten 9de periode te worden getoond. Tabaks-, sigaretten- of versnaperingkaarten worden tegelijk met de bonkaarten uitgereikt Tabakskaarten alleen aan mannelijke personen die op 6 Sept. '42 18 jaar of ouder zijn en die een tabakskaart wenschen. Sigarettenkaarten alleen aan vrouwelijke per sonen, die op 6 Sept. '42 25 jaar of ouder zijn en die een sigarettenkaart wenschen. Versnaperingkaarten aan ieder ander. Zij die hun bonnen door «en ander laten halen dienen hun keuze duidelijk aan deze kenbaar te maken, bij voorkeur schriftelijk; in geval van twijfel worden dezelfde kaarten als de vorige keer uitgegeven. Achteraf ruilen is niet mogelijk. Aardappelkaarten worden eveneens tegelijk met de bonkaarten uitgegeven. Hiervoor dienen, zooals gebruikelijk, ingevulde en geteekende ver klaringen te worden overgelegd. Deze verklaringen moeten van te voren worden afgehaald aan de distributiekantoren te Overveen en Zandvoort, of aan de politieposten te Aer- denhout en Vogelenzang. In de uitreiklokalen zullen geen formulieren beschikbaar zijn. Zij die hiervoor dus niet tijdig gezorgd hebben, kunnen niet aan aardafjpelkaarten geholpen worden. De uitreiklokalen zijn voor het publiek ge opend van 9 tot 12VS uur en van 13& tot 16 uur. Op de Zaterdagen alleen van 9 tot 12 uur. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTEN PRIJZEN VOOR FRUIT. Bekendmaking No. 26 1942. Deze prijslijst geldt van 12 Augustus 1942 af. De prijzen, direct achter de artikelen genoemd, zijn de grossiersprijzen per 100 eenheden, de an dere zijn de detallUstenprijzen, per eenheid. FRUIT. Pruimen (natuur): Groep I Dubbele Boeren Witte enz. Extra kwaliteit 40,— kg. 0,50 kg. Ie Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. Na korten tijd ge heel verdwenen. Je Heer J. R. te R. schrijft, dd. 4-10-'40 Jjsp »k „Gedurende 'n half ja«r K leed ik aan voortdurende hinderlijke hoofdpijn. A j4WÜ8 Juni 1940 begon ik een kuur met Ovatltjes. Reeds na konen tijd waren de pijnen geheel verdwenen Ook thans heb ik 6een pijn meer." Bij rheumatiek. ischias, spit. verkoudheid, griep.zenuw- en hoofdpijn helpen deOvaalqes van het Trineral'Agentuur Deze hebben geen schade* lijken invloed op hart. maag en darmen Neem direct de proef' Onginccle verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trinera) Agentuur. Nassaukade 373. Amsterdam kwaliteit M.- kg. 0.42 kg. 2e kwaliteit 17.— kg; 0.22 kg. Groep It Reine Victoria enz. Extra kwa liteit 32— kg. 0.40 kg. Ie kwaliteit 27.50 kg. 0.34 kg. 2e kwaliteit 17.— kg. 0.22 kg Groep III Overige soorten Extra én le kwaliteit 27.50 kg. 0.34 kg. 2de kwaliteit 17.— kg. 0.22 kg. Perziken: Ia boven 8 cm doorsnee 35.— st. ,0.42 st. Ib van 6—8 cm. doorsnee 20.— st. 0.24 st. II van 5—6 cm. doorsnee 11.— st. 0.14 st. III van 4—5 cm. door snee 5.— st 0.07 st. IV beneden 4 cm. doorsnee 32.— kg. 0,40 kg. Druiyen. Groep I. Gros Collman. Golden Champion, Muscaat. West-Frlsia. Leopold 95.— kg. 1,14 kg. Grfoep II. Frankenthaler 84.— kg. 1.— kg. Groep III. Overige soorten 89.50 kg. 1.07 kg. Meloenen: suiker en kleine groene ana nas 37,50 kg. 0.45 kg. overige soorten 27,— kg. 0.34 kg. Aalbessen: le kwal. Prolific cn Holl. roode (10 mm. doorsnee) 37.50 kg. 0.48 kg. overige soorten en kwal. 29.— kg. 0,37 kg. Kruisbessen 22.— kg. 0,28 kg. Boschbessen 80.— kg. 1— kg. Frambozen £0,— kg. 0.75 kg. Vroeger aardappe len: I boven 28 mm. kg. 0,09 kg. II kriel boven 15—28 mm. kg. 0,06 kg. Voor de prijzen voor peren, appels en kersen zie vorige ^publicatie. Voor de bezorging van fruit mag door detail listen 1 cent per kg. |n rekening gebracht wor den boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende quallteit van bovengenoem de producten, alsmede voor het zg. uitschot, moe ten prijzen berekend worden die in ccn redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij Inkoop tegen lagere dan de gepu bliceerde maximumprijzen' moeten de verkoop prijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. I1ET VRAGEN VAN IIOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. OFFICIEELE MEDF.DEELINGKN. Op grond van art. 1 van de Prijzenbeschikklnp 1942 Zeevisch zijn met Ingang van 18 Augustu-- 1942 de volgende maximumprijzen per kg. vooi zeevisch aan den afslag vastgesteld: versche haring 0.80; Jonge versche haring (tootersi 0,55; makreel II beneden 30 cm. 0,55; makreel I boven 30 cm. 1,50; horsmakrccl 0,40; kool- Vlsch 1,—; kleine schelvlsch III tot 25 cm. 1.—. kleine schelvlsch II 25—30 cm. 1,50; klein- schelvlsch I 30—37 cm. 2.—; klein middclschel- visch 3714 cm. 2.50; groot mlddclschelvlsch 44—50 cm. 3,—; groote schelvlsch 50 cm. cn groo ter ƒ3.25; wijting ƒ0,80; gestripte wijting ƒ0.88 kleine kabeljauw III tot 35 cm. 0,80, kleine ka baljauw II 3555 cm. f 1,20; kleine kabeljauw 55—72 cm. 1.50; kabeljauw 72 cm. en groote 2,gestripte kleine kabeljauw III 0,88; ge stripte kleine kabeljauw II 1,35; gestripte klein kabeljauw I 1.65; gestripte kabeljauw 2,20 kiene schol IV 15—21 cm, 0,50; kleine schol II 21—27 cm. 0,80; kleine schol II 27-r35 cm. 2.— kleine schol I 27—35 cm. 2,—; klein middc schol 35—40 cm 2.50; groot middclschol 40—? cm. 8,—; groote schol 50 cm. en grooter 3,— bot 1\—heilbot II tot 3 kg. 4,— heilbot I kg. en zwaarder 6,— schar II 15—25 cm. 0.30 schar I 25 cm. en grooter OtfiO; roode poon 1 ƒ1,20; roode poon I ƒ3,—; zwarte klcino poo> 0.60; -groote rog (drie-staarters) 0,70; groou rog (een-staarters) 1.—; kleine rog (ongesor teerd) 0.50; kleine vleet 0,50; groote vleet 0.90; pieterman 1,50: vlschpuf beneden 15 cm. f 0,10; tongschar 11 2,50; tongschar I 4,—; schar- tong II l,—; schartong I J 1.50; muilets 1.—; vischlever 2.—; visehkult 1,50; griet II tot 1 kg. 2.50;- griet I 1 kg. cn zwaarder 5.—; tarbot IV tot 1 kg. 3.50; tarbot lil 1—2 kg. 5,—tar bot II 2—4 kg. 6,—; tarbot I 4 kg. en zwaarder 8,—; kleine tong IV tot 15 cm, 1,—; kleine tong III 1523 cm. ƒ2.50: kleine tong li 23—28 cm. 4,—; kleine tong I 26—29 cm. 5.50; klein middeltong 29—32 cm. 7,—; groot middcltong 32—37 cm. 7.50; grootetong 37 cm. cn grooter 7,50; geep 0.75. Ingeschreven als Persbericht No. 1230. L. cn V. INLEVERING RUNDVETBONNEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherU maakt, in verband met de beschikbaarstelling van rundvet op dc bonnen der boter- cn vetknarten. bokend. dët sla- bonnen op Maandag 17 Augustus 1942 bU de plaat selijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van vettoewijzingen. VERGUNNING TOT HET KOOPEN OF VERKOOPEN VAN TE VELDE STAAND RIETGEWAS. De ondervakgroep groothandel In riet brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een leder, die te velde staand rietgewas van den oogst .1942 wenscht te koopen of te verkoopen. hiervoor voor 20 Augustus a.s. vergunning dient aan te vragen bij het secretariaat voor de ondervakgroep. Kei zersgracht 517, Amsterdam (C), onder opgave van den omzet In geld en in bossen In de Jaren 1940 en 1941 en met vermelding van wlen het riet werd gekocht, respectievelijk aan wicn het werd ver kocht. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per rn.ro. 8 et Niet voorultbet. p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p. m.m. 8 ct minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct. minimum 6 m.m. max. 30 mm. Lessen - Les gevr, in DAMESKAPPEX. Br. met prijsopg. no. 9681 - DUITSCHE LES gevraagd. Opleiding Handelscorr. en con versatie. Br. no. 96S2 - BOEKnOUD-EXAMEXS. Opleiding door Lei-aar M.O. Van Kinsbergen plein 43 - RUSSISCHE LES aangeboden, ^'estergracht 51 rd. - SPAAXSCHE LES. EXGEL- SCHE LES. J. L. SchoKcns. Schulpweg 29, Aerdenhout. Lee- ^•"cs Spaanech M.O./- Eng-elsch M.O. Personeel gevraagd Voor Huishouding - Gevraagd in kl. gezin een XET MEISJE, zc-lfst. kunnende wer den, van 8.30 tot 4 uur. Goed '«on. Zondags vrij. Aam molden 's avonds Klever parkweg 217. - Gevr. BE KW. X AAI STEIi vw.werk. Br. no. 9828. -■Gerr. FLIXK HAXDIG MEÏS- Pl.m. 15 jaar, in gez. z. k.. nilf negen to-t 12 uur. Mevrouw Schmidt, Haarlemmerhoutlaan 10 v.h. Wllh.laam. - DAGMEISJE gevr. Tram ver red. Mevr. Sta.rit.sky. Leidsche- ^art 556 - Gerr per 1 Sopt. oen NET MEISJE, v. d. en n., in een N.H. pzln m. 2 kl. kind. Mevr. Bo- knd, Rijnegomlaan 19, A'hout, W. 27963 XET DAGMEISJE gevraagd bij A. P. Biesheuvel. Hoofdweg .79 5. Hoofddorp. XET DAGMEISJE gevr. van 91. Ot^imje Nassaulaan 79. Overveen. Gevr. XET BURGERMEISJE van 9 tot 4. Zondags vrij. In jong gezin vam 2 pers. Prettige werk kring. Aanm. Heemsteedsche Dreef 133 of na tel. afspraak no. 29962. XET DAGMEISJE gevr. v. d. morgenuren. Mevr, Walles. Veen- bergplein 26. H.N. Gevr. te Zamdvoort bij ouder lOchtp. FLIXKE DIENSTBODE- HUISHOUDSTER, 30-45 j.. int.. huis. vork., netje® werken en k. k. Br. m. iavl. en verl. sal. no. 9863 MEISJE gevraagd, niet jonger dam 17 jaar. voor dag en nacht of van 8.30—19.30. F'.orastr. 14 XET DAGMEISJE gevr.. van haJf negen tot 5 uur. Zondags rij. Bloemendaalschew. 159. Bloemendaal FLIXK MEISJE gevr.. voor dag cn nacht. Verspronckweg 56 XET MEISJE gevr.. ong. 16 j. tot 5 uur. In gez. v. 2 pers. Bronsteeweg 6S Heemstede. Aam_ 4 uur. Gevraagd te Santpoort station oor dag of d. en n. HULP IX DE nüISD., zelf stkunn. werken, geen koken. Goede behandeling, eel vrij. Br. no. 9846 Gevr. NETTE WERKSTER v. 1 uur. Rijksstraatweg 380 B. z* a. XET MEISJE om eenige a. p. w. op te passen. Br. no. 9869 WERKSTER gevr.. 9-2 uur. Donderdag of Vrijdag. Velser- straat 78. XET JOXG MEISJE gevr. Leeft. 16 a 17 J.. als hulp in de huish., van S-12 en 1.30—4.30 u. Werkster aanw. Br. no. 9871 Gevr. XET MEISJE van 9-1 uur. Potgieterstraat 18 FLIXKE XOODIIUTP bij oude hulpbehoevende dame. kl. gez Br. met epg. verl, sal. no. 9842 FLIXK MEISJE'gevr.. v. 8.30 tot 12.30. Gr. Heiligland 13 Gevr. HUISHOUDSTER m werkmansgezin mot een zoon. Br. no. 9831 JOXGE WERKSTER, R.R. revr. voor Vrïjdag6 den geheel en en Zaterdags haiven dag. Adres mevr. Spook, Pijnboomstraat 10 Wegens teleurst. gevr. voor terst. of later een FL. MEISJE v. d. en n„ *v. g. g. v. Goed loon en vee! vrij. Meerdere hulp aan- w. Hellebrekers. Iepenlaan 55. Bloemendaal Wegens teleurstelling gevr. XETTE WERKSTER. 3 dagen p. w. v. Nesstraat 56 Gevraagd DAGMEISJE of jonge werkster. Aelbertsbergstr. 92 (Kleverpairk) Gevr. XET MEISJE, S.30-12.30 uur of 8.30-2.30 uur. Goed loon. Jan Haringstraat 51 Gevr. tegen 1 Sept. FLIXKE HULP IX DE H.. zelfst. k. w. en koken. Mevr. J. Beekman. Hoog- la.ndsp. 7 r. hk. Wagenweg Gevr. per 1 Sept. DEGELIJKE DIEXSTBODE in klein gezin. 2 pers., zelfst. koken en werken, v Aanm. bij mevr. van Lan- keren Matthes Sweelïnckplein 6 Heemstede XET MEISJE gevr.. v. d. en n.. met huis. verk P.G. Mevrouw Rustige. Raam vest 13 Gevraagd v. terstond een flink XET MEISJE voor de ochtend uren. Aanm. 's avonds na 8 uur Koninginneweg 47. XET MEISJE gevr.. v. 8.30— 2 uur. v. ICinsbergenpiein 3 b.d. Piilslaan. Gevr. FLIXK XET MEISJE, van 8.30—4 uur. of Jonge werk ster voor eenige dg. per w. Br. no. 9840 Gevr. begin Sept. voor 12 dg. WERKSTER gevr., eenige hal ve dagen per week. of een net' meisje voor halve dagen. Klever parkweg 70 zw, NET MEISJE gevr.. 15-17 jr. in kl. gez. v. 8.30—3 u. Zijlweg 91 Voor Bedrijf Terstond gevraagd een SMTDS- AXK OMELIX G. W. Wernik Ged. Oude Gracht 152. Wordt gevr. voor opl. tot oos- tumière onder desk leiding een NETTE LEERLING en aankom, naaister op een prima maat- atellcr. Br. no. 9862 FLIXKE JOXGEX gevr. om in de Schoenmakerij als prima vakman opgeleid te \éorden. Aan melden tusschen 6 en 7 uur Aar- dema. Parklaan 96. Gevr NETTE LEERl.INL XAAISTER. Modehuis^ Kufjken. Groote Houtstraat 162 rd. In fH. drog. is plaats voor SER. LEERLIN G (E) en/of hulpje in huish. Br. no. 9876 KAPSTER gevr.. uitstekend ond. vereischt. Br no. 9877 le en 2e KAPSTER ge^r. O. Hoogendoorn. Stu>wesantetr. 80 H.N. Gevr. XAAISTER EX IJEER- LIXG. Kraagjeshuis G. O. Gr. 119 Per 1 Sept. ISTE OF AAXK. KAPSTER gevr v. Gunsteren, Zandv.laan 37. Werktijd tot 's av. 6 uur. FLIXKE JOXGEX gevr.. Ift. jaar. aan de Grofsmederij en Constructiewerkplaats van H. de Mon. Floresstraat 79. Haarlem N. Voor dir. JOXGMEXSCH ge- r. ih kantoorboekh.-leesbibl enz. T. Tromp Zandvoortschelaan 165. Aerdenhout, LEERLIXGE gevr. v. atelier. Aanm. v. 1-2 uur Van Duren's Oorsettenmag. Gr. Houtstr. 10 EEXIGE JOXGELUI, die e goed va.k wenschen te leeren, kunnen geplaatst worden bij A. G. Geerts, Boekbinderij en Kan- roorboekenfabriek. Nassaulaan 9. Einddiploma der lagere school is vereischt. Gevraagd voor zoo spoedig mo gelijk bekwame en aankomende NAAISTERS voor kinderjurken Hoog loon. vast werk, Harry He- zemans' Confectiebedrijf. Klein Heiligland no. 66. Haarlem Bloemenmagazijn .,'t Centrum' Koningstr. 58. vriiagt een netten LOOPJONGEN. AAXK. WINKELJUFFROUW terstond gevraagd door Bakkerij ca. 16 jaar. In het bezit van pitte mouwschortcn en bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Aahmelden met getuigschriften: Donderdag tusschen 1-4 uur Graaf's Bakkerij Ged. Oude Gracht 39, Haarlem SMIDSKNECHT GEVRAAGD, 'halfwas. Kampersingel 42. GROOTWERKERS-MACHI- VESTTK STEILS en HALFWAS gevraagd. Kleermakerij Eek. Gr. Houtstraat 88 Personeel aangeboden Voor Huishouding B. z. a. XET MEISjp voor keuken- of 2e meisje. Br. no. 9S00 Juffr.. 35 j.. met zoontje van 9 j.. z. z. g. g. ais HUISHOUD STER. Br. no. 9799 WERKSTER biedt zich aan >r heele dagen behalve Zater dags a f ^.50 per dag, omtrek Groote Houtstraat. Adres mevr. Heemskerk. Westergracht 49 rd. Mej. Moser. Raanwest 47. tel. 11684. vr. en biedt aan v. terst.. 15/8 en Sept. VROUWEL. HUIS PERS.. ook heele en halve dg. XETTTÈ HUISHOUDSTER b. Ift. 55 jaar. liefst bij Heer of Dame alleen. Br. no. 9820 Jon ged. z. z. gaarne tegen 1 Sept. gepl. in HUISH. t. verz. der kinderen. Kenn. v. raaien en verstelwerk. Uitst. ref Br. 9819 Juffr. zoekt betrekking ali JUFFR. IX DE HUISH. De beste getukrschriften staan ten dienste Br. |o. 9867. Erv. naaister vraagt aan huls VERAXDERWERK, ook verstel- g. Bill. pi>Br. no. 9S03 Voor Bedrijf XET FLIXK MEISJE biedt zich aan, voor 3 of 4 heele of halve dagen per week. om be hulpzaam te zijn in winkel, ban ketbakkerij of dergelijke. Br. no. 9802. n THUISWERK gevr.. plakw.. verpakk,, sehtlderw. schrUfw. Br. no. 9823 B. z. a. ie BEDIENDE HEE RENKAPPER, leiding kunnen de geven. Br. no. 9879 Hulzen gevraagd Voor zich hier te vestigen so lide rustend echtpaar wordt ge zocht HUIS OF GED. VAX GR. HUIS met keuken. Huur ofkoop. Omg. BI. Brug, Overveen of Bl.- daal. Br. Wonlnginr. A. J. Postu me, Kinder huisvest 11 G(jyr. een VRIJ HUISJE of VTije tage of flinke kamer met kookgelegenheid. Br. met prijs opgaaf Schouwburgstraat 51. Jonge menschen (beiden ouderloos) die willen trouwen, zoeken HUIS OF GEDEELTE et gebruik v. keuken. Br. 9688 Kamers gevraagd Bej. Heer zoekt ZIT-SLAYPK. met pension. Br. met prijs 9814 Te huur gevr. OXGEM. ZIT- EN SLAAPKANIER met keukeu of étage, door jong echtpaar z. k.. omtrek Leidschevaart. Br. 9S04 2 GEM. KAMERS met keuken te huur gevr. voor echtpaar, na bij centr. stad. liefst tel. Br. 9689 Heer (gep. off.) zoekt ZIT- <LAAPK. z. pens., omtrek Bl.br. Br. no. 9690. X. bej. juffr. vr. ie Haarlem X. met 1 Sept.-15 Sept.-l Oct. een OXGEM. of GESTOFF. Z.-Sl.K. m. st.- en k.geleg.h. of gebr. v. k. a. d. str. Br met opgaaf van prijs G 9691 Gevr. XET SLAAPKAMER TJE voor mijn huhv in de huish. Br. met condities no. 9 692 Wed. m. kind v. 5 j„ zoekt 1 GR, LEEGE KAMER of 2 kl. m gebr. v. keuken. Arbeidersstand. -Huur tot f 5. Br. no. 9693 Te huur gevr. een GEM. ZIT- SLAYPK AMER met gebruik van keuken. Br. no 9694 Heer zoekt ZIT-SLAY PK A- MER. omg. Kl. Houtweg. Br. m. prijsopg. G 9695 bur. v.d. blad Gevr. voor Dame alleen 2 OX GEM. KAMERS met stookgel. or keuken, niet gestoff., omg. Leid schevaart of Rijksstraatweg, te gen 15 Sept. Br. no. 9696 Kamers aangeboden Burgerheer, groote zitkamer bewonend, centr.. zoekt MEDE- KAMERBEWONER. leeft. 31 jaar. voor besparing licht en brandstof.Br. 9707. MOD. ETAGE te huur. Moolr stand. Br. 9 698. Dame m.l. biedt haar gr. gesl SUITE met keuken, tuin en 3 ka mers. 2e etage te huur aan. Prijs 70 p. m. Br. 9701. Te huur ZIT-SLAAPK., vast wascht., gas en schoorst., straat zijde. Velserstraat 95. In 't flatgeb. voor Dames Nieuwe Gr. 86. door ultbr. KA MERS m. keuken te huur van f 15 tot 25 p. m., gas en el. in begrepen. In besch. milieu agb. gezell ruime ZIT-SLAAPK., keurig ge stoff., ged. gemeub., omg. Viaduct lijlweg. 20 p. m. Br. O 216 Boekh.' 'A. Vernout. Overveen. Te huur ZIT-SLAYPKAM1 R straatz. v. juffr. b.b.h.h. Br. 9702 Te huur in Heemstede ZIT- -IN SLAYPK. met of z Vrije kook gelegenheid. Br. 9703 Kost- en Inwoning Een net degelijk KOST1H I» agb. in klein gezin, aan net long pers., of 2 broers of 2 vrienden Omg. Zomervaart. Br 9704 Huisraad gevraagd Te koop gevr. 2-pers. AUPING SP. MATRAS. Aanb. met prijs en afm. Br. 9705. Tp koop gevr. KAOHEL(TJE) of Kgiokfornuts. Br. m. prijs 9706 iuisraad aangeboden To koop groen cmaille HAARD KACHEL, 35. Teylerstraat 17 Te koop E. M. JAARSMA HAARD en 5 arm. lichtkroon Korte Zijlstraat 8 rd. Een net WASCHKASTJE agb met waschstel. Prijs f 10. 's Av na 6 u. Meijer, Brouwersstr 103 Te koop zoo goed al® nieuw* eiken DRESSOIR. Haarl. straat 72. Zandvoort. Te koop agb. mooi EIKEN LEDIKANT met spiraal, prima 3-delig kapokbedstel, geheel com pleet f 125. Een innssrnpolljst- machine f 5. Br. 9712. TE KOOP: 2 crap en 4 stoe len. ganglooper 1. 4.60, hr. 70 c.M,, klnderledikantjc. hulstrai 9 tr., leeren actetasch. Nieuwe Kruisstr. 24 r. hoek Wijngaardstr Wegens verhuizing billijk te koop een pr. Singer NAA1MACH in salonkast. 1 J. gar. Pijnboom- str. 38, Hrl. N. Te koop wegens vertr. SALOX AMEUBLEMENT, pendule mot kandelaars. 2 st., gov. overgor dijnen. radio, zitbad on r. mantel, n. 44. Tel. 14S12. Muziekinstrumenten PIANO te koop. Prijs f 250. Mooi van toon. Br. 9715. To koop RADIO. Leidschoplein 32 rood. Hrl. Na 6 uur. Tart. vraagt oen goed nUIS- OKGEL, liefst met register- Brle- cn met prijsopgaaf aan P. Baxc, an Walbceckstr. 11. Amsterdam Partic. vraagt MERKKADIO- TOESTEL (na '39). Br. 9718. PHILIPS RADIO, Super In ductance. als nieuw, f 97 50. A. L. Dyscrlnckstra?t 120. Hrl. Part. vraagt to koop prima MODERN RADIOTOESTEL zon der gebreken. Br. met prijs 9720. Te koop RADIOTOESTEL. f 80. Geen ultrakort. Ilarmon- jansstraat 23. ORGEL. Ik zoek een goed on derhouden huisorgel met regis try Aanb. met prijs cn merk. aantal registers 9722. Y'erpleegster vraagt moderne RADIO. Br. mot merk en prijs no. 9807. Te koop aangeh moolo zwnrto PIANO. Merk „Pleyol". Prijs f 290. Marnixstraat 104 zw. Rijwielen - Auto's Tc koop gevr. een in goeden staat verkeerendo OPEN BAK FIETS. lengte pl.m. 2 M. Brie ven 9723. Te koop gevr. 2o h. RUW. BUITENB. 28 X V/. Kleine gaat jes geen bezwaar. Br. met prijs opgave 9724. To koop goede DAMESFIETS. Ruysdaelstraat 4 zw. Hrl. N Te KOOP damesfiets en jon gensfiets, 8-12 j. Tevens ten tan dem Adres Gasthulslnan 112. RACEFIETS te koop met goe de buitenbanden. H. vnn Alphen- straat 39, Hrl. O. Diversen Friosch molsjc zoekt nette VRIENDIN. 19 J. Br. 9728.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3