Nieuws uit 'v. z. v. 1 IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Eén jaar Suomi. Vele kranige prestaties gaven den naam der Vereeniging een goede klank pet fed< Het is dezer dagen een jaar geleden dat onze plaatselijke athletiekvereeniging de H. A. V. .Suomi". welke in deze periode zulk een grooten bloei en opgang heeft gemaakt, werd opgericht. De opl ichting kwam tot stand met zestien leden. In hoeverre „Suomi" zich actief heeft ;etoond, blijkt wel uit het tegenwoordig dental, dat de honderd overschrijdt. De grondslag voor de stichting van een eigen plaatselijke athletiekvereeniging vond grootendeels zijn oorzaak in het ontbreken van goede specifieke beoefening dezer sport. Wel hebben de plaatselijke gymnastiekver- eenigingen getracht qm athletiek als onder deel toe te voegen, maar dit bleef te klein. Voor hen. die zich in«het bijzonder aan deze sport wilden wijden, was er wel gelegenheid doch in Haarlem. Enkele jongelui, waaron der de actieve eerste voorzitter, de heer Bob Rencen, kwamen verleden jaar,op 20 Augustus op „Watervliet" bijeen om na en kele jaren van werken eindelijk, gesteund door het bestuur van Hoogoven Staten, een eigen athletiekclub op te richten. Veel dank is Suomi" aan Hoogoven-Staten verschul digd, daar zij alle medewerking ontving. Het eerste bestiiur werd gevormd door de heeren Bob Rencen, voorzitter; P. Grüteke. secretaris; L. Kwaak, penningmeester en J. v. Wijngaarden en J. v. d. Klooster, com missarissen. Reeds onmiddellijk zette dit bestuur een grootsche propaganda-actie voor de athle tiek op touw en de training zoo ter hand te nemen, dat beoefening buiten de plaats overbodig werd De grootste propaganda gingen wel uit van de 3 vertooningen dei- Olympische film, welke steeds voor een uit verkochte zaal plaats hadden. De winter- boschtraining in park „Rooswijk" werd na enkele maanden gevolgd door de R.K. Sport vereeniging D. E. M. uit Beverwijk. De zaal oefeningen blaakten van goeden geest en veelbelovende sportiviteit. „Suomi" was mede één van de grorfdlegsters voor het Bu reauman Me Het ijverige in den heer L. J.Vreeling, zijn clubarts erkennen. De vereerende opdracht tot het organisee- ren van de bekende Muiier-wedloop op 19 April 1942 werd met groot élan uitgevoerd en kon een buitengewoon succes voor de jonge vereeniging worden genoemd. Voorts heeft de training onder de deskun dige leiding van de heeren Jan de Vries, districtssecretaris voor N.-Holland der N.A. U. en G. Postma, kampioen discuswerpen A.P.G.S., .veel bijgedragen tot de vorming van „Suomi". Niet minder is dit het geval met den 19 Jarigen Joop Weenink, die met een flinke reeks successen in het afgeloopcn jaar zijn vereeniging groote bekendheid gaf en een stimuleerenden invloed uitoefende op den groei. Ook Joop van Wijngaarden heeft hierin op den langeren afstand veel bijgedragen. Ongetwijfeld kunnen van hen nog ver schillende aardige prestaties en resultaten verwacht worden. Voorts dienen wij van de junioren Bosman en Postma Jr. te noe men. De eerste heeft als 800 M.-looper reeds een goede reputatie afgedwongen. Postma Jr. kan het in het speerwerpen (hij wierp Zondag j.l. 40.10 M.) nog ver brengen. Doch ook behalve deze telt Suomi nog verschillende goede krachten, die de kleu ren van hun club zullen hoog houden. Een middelerwijl plaats gehad hebbende bestuursverkiezing deed Bob Rencen, die zich niet meer geheel kon geven als actieve voorzitter, op eigen verzoek aftreden. Zijn plaats werd ingenomen door J. v. Wijngaar den .Thans is het ook de heer P. C. Bais, die als wedstrijd-secretaris ontzaglijk veel werk voor „Suomi" verzet en zich buitengewoon verdienstelijk maakt. De vele successen van het afgeloopen jaar waarin Joop Weenink vooral een groot aan deel heeft, toonen wel aan, dat „Suomi' haar bestaansrecht en mogelijkheid ten volle heeft bewezen. Maar niet alleen deze successen zijn het welke „Suomi" bekend heid gaven. Het bestuur, de trainer, ja, alle leden geven op overtuigende wijze hun krachten om him vereeniging op steeds hooger peil te brengen. Niet slechts om persoonlijke resultaten te bereiken, maar veeleer om de sport en voor hen de specifieke athletiek- beoefening in eigen omgeving met groote geestdrift en kenmerkende sportiviteit te propageeren. Moge het „Suomi" ook in de komende jaren voor den wind gaan De Zondag te houden clubkampiocnsehap- pen kunnen althans als een goede herden king van het succesvolle jaar beschouwd worden Uitreiking Distributie bescheiden De bewoners van Oud-IJmuiden en IJmui- den-West zullen van Maandag 24 Augustus tot en met Donderdag 27 Augustus in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te ÏJtnui- den-Oost, hun distributiebescheiden kunnen afhalen .Op de bonkaarten der vorige dus 9ê periode staat voor ieder de datum aange geven. Voor den Politierechter. Een Santpoorter en een Velsenaar ver schenen Vrijdagmorgen voor den politie rechter als schuldigen voor diefstallen van boter, margarine en suiker in de maanden Februari, Maart en April van dit jaar. Een dezer mannen werkte in een bakkerij in Velsen-Noord, de ander, arbeider bij de Hoogovens, werkte af en toe bij dezèlfde bakkerij. Bij kleine hoeveelheden hadden zij de verschillende producten ontvreemd. De officier van justitie rekende beide ver dachten het feit zeer ernstig aan en eischte tegen ieder van hen een zesweeksche ge vangenisstraf. Hoewel mr. Proper voor den Hoogoven-arbeider uiterste clementie vroeg, in aanmerking genomen .het feit, dat de man als hooge uitzondering weer terug zal kunnen komen bij dit bedrijf, werd de bakkersknecht tot twee en de Hoogoven man tot een maand veroordeeld. De Hoogovenwerkman stond verder te recht voor ontvreemding van een stuk ka bel van het terrein van de Hoogoven. Hier voor werd twee maanden tegen hem geëischt. Hij werd. omdat hij de andere veroordeeling net te pakken had. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Tegen een anderen bakker uit IJmuiden, die eveneens bij dezelfde bakkerij werkte, werd een straf van 6 weken geëischt. De man had in den loop van eenige maanden 20 leg. margarine bij halve ponden en ver der suiker gestolen. Voor de politie had hij eerst verklaard inderdaad de suiker gestolen te hc&ben. doch reeds den dag volgene op de oekentenis kwam hij vefcel- len, dat hij alleen uit angst voor een con centratiekamp, waar economische misdadi- gers in terecht komen, had gezegd dat hij gestolen had, want hij had de boter uit den zwarten handel gekocht van een onbeken de. De raadsman van verdachte, mr. J. O. Baron, meende dat de diefstal niet bewezen was. oo grond van de getuigenverklaringen die elkaar tegenspraken en dacht dat de jpan voor het verhandelen van de boter reeds genoeg straf zal krijgen van den economischen rechter. De uitspraak luidde zes weken gevange nisstraf. Dienstregeling Ned. Spoor- Lijn IJmuiden-Haarlem blijft ongewijzigd Met ingang van Maandag ondergaat de dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen over het geheele land diverse wijzigingen. In dit verband wendden wij ons tot het personeel van het station, teneinde enkele nadere inlichtingen te vernemen. Het stemt ons dan ook tot voldoening om te kunnen melden, dat de dienstregeling voor de lijn IJmuidenHaarlem volkomen onge wijzigd blijft. Waardevolle documenten Onder de traditioneele rèeks gevonden voor verpen bevinden zich ook ditmaal diverse waardevolle documenten. Het inlegvel num mer 97565 is immers voor de betrokkene on misbaar. Biljetten van f 1.f 2.50 en f 10. zou men eveneens gaarne willen bezitten. Nogmaals worejt een ieder dan ook aange raden om zorgvuldig met distributiebeschei den en geld om te' gaan. Er zijn nog wel eerlijke vinders, doch even min ontbreken de gelukzoekers, die het niet serieus met de bezittingen van anderen meen en V. S. V. laat den bal rollen Terwijl menige voetbalclub reeds van den eersten Zondag waarop voor het seizoen ge speeld mocht worden, gebruik heeft gemaakt, meende men in V. S. V.-kringen dit niet te moeten doen. Thans is echter ook Zondag dc dag aangebroken, waarop V. S. V. haar 1ste elftal in het veld brengt en wel tegen het eerste elftal van Santpoort. Moge deze partij oogenschijnlijk een groot krachtverschil geven, de betrokken vereeru- gingen 2ien dit anders. Santpoort bijv. oordeelt het een uiterst nut tige oefenwedstrijd tegen een zeèr sterke tgenpartij, waardoor haar spelers zich van stonde aan geheel moeten geven om tot een behoorlijk resultaat te komen en bij V. S. V. is men van meening dat een dergelijke wed strijd tegen een goede tweede-klasser veel zwaarder is dan tegen een eerste klasser. Voor beide clubs dus een goede gelegenheid jor het vaststellen van hun elftallen. Hoe dan de competitie ook möge zijn, zij is even belangrijk als iedere andere en natuur lijk wil elke vereeniging hierin een zoo goed mogelijk (zoo niet het beste) figuur slaan. Fraai succes voor P. S. V. Velsen's voetballende agenten behaalden een derden prijs De Politie Sportvereeniging Velsen kenmerkt zich steeds door 'n veelzijdige activiteit. Dammen, zwemmen, schieten, ('s winters) schaatsen, wandelen, voet ballen; ja wat niet al, wordt druk be oefend. Tevens dient te worden vastge steld, dat men geen gelegenheid over slaat om de krachten met die der zuster verenigingen of andere groepen sport- liefhebbèrs te meten. Niet zelden konden dan ook uitstekende prestaties worden geleverd. Duidelijk heeft men dit weer eens deze week gedemonstreerd tijdens den te Utrecht gehouden voetbaldag van U.P.S. (Utrechtsche Politie Sportvereeniging). Behalve twee elftallen van het politie- opleidingsbattaljon Schalkhaar, namen, ploegen uit Utrecht, Hilversum, Voorburg en Baarn hieraan deel. De wedstrijden hadden een vlot ver loop en onze Velsensche agenten wisten de derde prijs te bemachtigen. De ploe gen uit Schalkhaar en Utrech.t ontvingen hierbij respectievelijk den eersten en tweeden prijs. Voor de Politie Sportvereeniging Vel sen kan dit resultaat geenszins slecht ge noemd worden. Integendeel, het zal zeer zeker een stimulans zijn voor de volgen de overwinning op sportgebied C. S. V.—Stormvogels 2 Zondag speelt Stormvogels II een vriend- schappelijken wedstrijd tegen C. S. V. (Cas- tricum). Het elftal zal nagenoeg hetzelfde zijn, dat Zaterdagavond tegen Kennemers speelt. t DE MODEL-ECHTGENOOT Een film, die tot hoofdfiguur Heinz Rüh- mann heeft, is voor hen, die zoo'n rolprent gaan zien een waarborg, dat zij hun entree goed belegd hebben zij krijgen waar voor hun geld. Rühmann is een groot artist van het witte doek, die reeds vele jaren film engagement achter den rug heeft. Ik heb hem zien „starten" in rolprenten jar De Pont hij een veelbelovend acteur was, wiens carrière al spoedig door de rollen die hij te spelen kreeg, aan wijsbaar was. De wijze waarop Rühmann. zich kweet om uit een onbenullige bijrol pracht type te creëeren, verried toen al, welk een groot speler van het komische genre aan het werk was. Rühmann heeft, het zij gezegd welverdiend, carrière gemaakt en be hoort inderdaad tot de filmacteurs met een Europeesche vermaardheid. In „De model-echtgenoot" is Heinz een eega, die ons mannen wellicht als een z.g. wenschdroom van vele vrouwen wordt uit- geteekend, een man waarop een vrouw, die an orde en fegel houdt, geacht wordt trotsch te zijn. Niets, absoluut niets is op dit man neke aan te merken: hij leeft stipt „op de klok", veegt stqeds behoorlijk de voeten als hij binnen komt, vergeet nooit zijn vrouw een kus te geven bij zijn komen en gaan, is steeds hulpvaardig in de huishouding, flirt niet met andere vrouwen en heeft altijd een vriende lijk woord voor zijn gade. Kortom het is een model-manneke, maar voor het gros der leden van het sterke geslacht een onuitstaan baar wezen. En ik geloof niet. dat er veel liefhebsters, getrouwd zoowel als a.s. ge trouwd. gevonden zuilen worden, die zoo'n wenschdroom graag verwezenlijkt zouden zien. Het zou haar in ieder geval gauw ver velen. Dit wil niet zeggen, dat Rühmann zijn toe schouwers verveelt. Daarvoor zijn de situaties te geestig, dikwijls zelfs te dol. Maar het fraaist wordt de film, waar Rühmann zijn voorbeeldelooze levenswijs plots ineen laat storten, Dit incident begint zoo onsohuldig zijn vrouw is op reis en de -echtgenoot van haar vriendin eveneens. zoodat Heinz zich beijvert de laatste aangenaam bezig te hou den, alies heel degelijk. Tot dat zij beiden door eenige apéritiefjes onmerkbaar in de stemming geraken. Weg is het etiket „model" van dezen echtgenoot-zond er-weerga. Natuurlijk keert, na vele'vermakelijke Inci denten en misverstanden, alles zich ten goede Heinz wordt iets modelloozer en daardoor menschelijker, wat ons allen aangenamer is. Rühmann fs. hoe kan het anders bij ee speler van zijn kaliber, de spil waar alles in de film om draait. Heli Finkenzeller is zijn gracieuze tegenspeelster. De rolbezetting van Links: De Fuhrer ontving in lijn hoofdkwartier in tegenwoordigheid van den Rijks- I gerant dr Schmidt. (Hoffmann-Stop! Pa\ Holland-r) - Rechts: Te Puimercnd werden onder veel belangstelling de groote kortcbaan-druverijen gehouden. „Donath (links) minister van Buitenlandsche Zaken, Von Ribbentrop, den meuwbenoemden Turkscnen en belkom", dc favoriet van den middag, aan de eindstreep, gezant in Berlijn, Saffet Arikan, ter overhandiging van diens geloofsbrieven. Links: (V. N. P. De Haan Pax Holland-c) Links: De gigantische verdedigingswerken aan de Kanaalkust worden nog voort durend verder uitgebreid en versterkt. - Geschutsloopen worden op de geweldige affuiten geplaatst. (Deutscher Verlag Recia P.K. Hornung Pax Holland-c). - Rechts: Het nieuwe Omroep-piano-trio, dat Vrijdag j.l. voor de eerste maal een uitvoering gaf over den zender Hilversum I, hoopt door zijn wckeliiksch optreden voor den Ned. Omroep de beoefening van kamermuziek in ons land te stimulceren. V.l.n.r. de jeugdige en talentvolle violist Willem Noske, Theo van der Pas, die duizenden boeide door zijn brilliante pianoconcerten en de Limburgsche cellist Albert Loerkens. (V.N.P. Ned. Omroep-Vermeulen Pax Holland-c) Mid-Kennemerland-tournooi V, S. V.-Santpoort Zondag wordt dit tournooi voortgezet met de wedstrijden D.E.M.Terrasvogels en Alkm. BoysBeverwijk. In.'beide wed strijden zal het niet aan spanning ontbre ken, daar o.i. de partijen vrijwel aan el kaar gewaagd- zijn. Zooals wij1 reeds mededeelden, ontmoe ten hedenavond 7 uur Kennemers en Stormvogels eikhar. Santpoort probeert in dezen wedstrijd het -volgend elftal: Stet; Kuypers, Maar schalk; Nijssen. Tromp Jr., Tromp Sr.; Warmenhoven, Gerrits, Heugten, Kalden- bach, Wijker. D. E. M.-Terrasvogels Terrasvogels komt als volgt uit: Douma; Bunschoten, Kraak; De Ruyter, Dord- munth, Van Leen; IJzerloo, Van Gelder Jr., -De Jonge, Röbken, Van Gelder Sr. De elftallen voor morgen zien er als volgt uit: D.E.M.Slotema-ker; D. Schram en P. de Vries; Zoutman, De Nijs en J. de Vries; Tervoort, Waifemius, Slotemaker, C. Schram en Zonjee. Beverwijk; Hoogewerf; N. N. en J. Ves- sies; J. Wooriman. H. Bennink, A. v. Lint; H. v. Lint, Maenhout, v. d. Steen, v. d. Stroom en Holman. De Kennemers: Bosman; v. d. Putten en Koldewijn; Six, Steeman en Rijnders: Ver beek, Van Luin, v. d. Bos, C. Albers en Bleeker. Heerenduinen-tourriooi Spannende polo-wedstrijden Evenals de vorige jaren organiseert de Velser Zwemvereeniging morgenmiddag een waterpolo-toumooi in „De Heeren duinen", waarvoor de eerste heerenzeven tallen van D. W. R. {Haarlem), Nereus (Zaandam) en H. P. C. Haarlemzijn uit- genoodigd. Als prijs is een fraaie wtssel- beker door de directie van het zwembad uitgeloofd, welke op het oogenblik nog in handen van H. P. C. I is. Ongetwijfeld zullen het weer. interes sante en spannende wedstrijden worden, waarnaar groote belangstelling zal uit- Èxamens Onze plaatsgenoot de heer I. v. d. Linde. Jaagde dezer dagen voor het examen Eng. Handelscorrespondentie. BEVERWIJK De week aan dè bloemenveiling De geheele week zijn aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" zeer groote partijen van ver schillende soorten bloemen aangevoerd. Het leeuwendeel hiervan werd gevormd door de gladiolen, waarvoor niettemin de goede prij- zijn gehandhaafd bleven. In het midden van deze wéék was het aanbod van lelies niet zoo groot, maar op de veiling van Vrijdag was men deze inzinking weer geheel te boven. Daarnaast blijft het kwantum asters, voor al de kleinere soorten, steeds toenemen, even als de kooplust der handelaren voor dit artikel. Het gevolg is, dat voor deze bloemen zeer goede prijzen besteed worden. De aan voer van dahlia's blijft op hetzelfde peil en z. dat het nog niet veel te beteekenen heeft. Bovendien zijn het nog maai* enkele variëteiten, welke aan de markt komen Overige zomerbloemen worden in groote massa's aangevoerd en wel in het bijzonder goudsbloemen en Afrikanen. De kwaliteit is over het algemeen goed te noemen. het tweede plan is in handen van Leni Mariën- bach en Hans Söhnker, die allen den toe schouwers een aangenamen avond bezorgen A. J. VAN DER WEIJDEN. Dienst apotheken De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Koningsplein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond en nachtdienst belast. „Elck wat wils" In de periode van 13 tot en met 20 Augustus bood de oogst van de straat weer een bonte verscheidenheid „Elck wat wils": Een pr. roode kinderschoentjes, 1 biljet van f 1.—. f 10.— en f 2.50, een kop van ec-n rijwielbei, eenige portemonnaies, een zeiltje van kinderwagen, een rozenkrans, een huis sleutel, een kinderbril, eenige kinderschoenen, een hondenbalsband, een inlegveld no 97565, een mantelceintuur (blauw), een aamespara- pluie, een ring met sleutels, een beige dames jasje. een sportriem, een tabakspijp, een schop. Aan het hoofdbureau van politie. Tiberius- plein, zijn op iederen werkdag van 11 tot 12 en van vier tot vijf uur hieromtrent inlich tingen te bekomen, doch uitsluitend monde ling. Zaterdagmiddags kan men echter niet terecht. EXAMEN HOOFDAJSTE. Geslaagd voor de geheele akte. mej. J. E. Lubbe. J. de Raay. mej. W. Annes, mej. p. M. v. d. Mur, M. H. Veens en J. Jonker. Ge slaagd voor A: G. Deemster. Geslaagd voor B m>»j. M. de Jong. VELSEN Alweer een „stalen refc" verdwenen Regelmatig worden er in onze gemeente rijwielen ontvreemd. Er gaat dan ook bijna geen dag voorbij of er valt een slachtoffer te betreuren. Zoo moest dezer dagen een arbeider der Van Leers Walsbedrijven tot de minder aangename ontdekking komen, dat zijn „stalen ros" verdwenen was. Wellicht zal het de politie gelukken om den dader op te sporen. Dommekracht gestoleii Het aantal diefstallen in onze gemeente neemt nog steeds toe en aan de lange reeks verdwenen artikelen kunnen weer 'n elec- trische motor, alsmede een dommekracht worden toegevoegd. Onbekenden wisten deze zonderlinge buit op de terreinen der Hoogovens te bemach tigen; Zal het de politie gelukken de daders op te sporen PREDIKBEURTEN ZONDAG 23 AUGUSTUS IJMUIDEN NED, HERV. KERK. "Nieuwe Kerk. Kanaalstraat. 10: Ds. L. W. Erdmian. Deithilieh-emikerk, James WattNtraat. 10: D. Selling:. Jeugddienst. 5: D-r. G. G. J. Stree. dei', te Leiiden. De Goede Herderkerk. Velserdiuiinwcg. 10: s. G F. Callenbach. 5.30: Ds. D. Tromp, te Zandpoort. GEREF. KERK Geref. Kerk, Nooirder-kade. 10: Cand. J. EGaksma. 5: Ds. D. S. A. Hagenbeek te Strljen Geref. Kerk, Ra.mboanenlaan. 10: Ds. D. A. Hagenbeek, 5: Cand. J. Hjadtsma. Geref. Kerk, Velserduimveg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. Chr. Geref. Kerk. Marcoinoetraat. 10 en. 5: s. A. Zwtiep. Ond-Katholieke Kerk. Noorderkade. 1-0: H. Dienst. Doopsgezinde Gemeente, afó. Ned. Prot. Bond. 10.30: Dr. Maarse. te Krommenie. Ned. Eutlierseli Genootschap. Vereeni- gingsgebo-uw KaSÉerstraait. Geen dienst. Geloofsgemeenschap ..Het Eeger des Heils", Oranjestraat 2. 10: Heiiigingsd .30: Verlossingi-samenkiomst. Donderdag 7.30- Hefl'igjngsdie.nst. Evangelisatie „Gemeente Gods". Willem; beek weg 10 (kleine zaai). 4.30: Samenkomst. Ned. Herv. Evangelisatie. Oranjestraat S. 10 en 5: Leesddenst. Vrije Evangelisatie. WiWebrordstraa-t 10. 4A. Besselaar Sr. Vergadering van Geloovigen, Wi'.'emsbeek eg 22A. 10: Brood breken. Maandag Bidstond en Bijbelbesprekdng. Baptisten Gemeente. WiHemsbekweg Woensdag 8: Ds. L. de Hhan. pred. te I Hersteld Apost. Zendingsgem. Wl'lebrord- atraat 10. 10: Godsdienstoefening. VELSEN Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Johs. Bron-geest Geref. Kerk. Koningsweg. 10 en 5: E. Hoekstra. DRIEHUIS Ver. voor Vrijz. Herv. gebouw Toisd-uiner- laan. 10.30: Ds. J. van Rossum. te Amers foort. G.eref. Kerk. gebouw Tolsduönerlaan. 3.30 Cand. C. van Moens. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. 10:-Ds. c. A. ter Linden van Amsterdam. Red. H. Doop. Ned. Herv. Kapel. 10: Geen dienst. 4: Ds. J. Adr. Viseer te Santpoort Geref. Kerk. 10: Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk in H. V. AYlustelaan. 10 K. van den Berg, voorber. H. A. BEVERWIJK Vrije Evangelisatie „Maranatha". Ko ningstraat 41. 0.30: Bidstond. 10: Joh. H. van Oostveen. uit Alkmaar. Dinsdag 7Zang •reeniging. Ned. Herv. Kerk. 10: E. Dijkhuis, zen deling te Schevenlngen. s Doopsgezinde Gem., Meerstraat. 10: Dr. Alb. Vis. Vrijz. Herv. Parklaan. Geen dienst. Evang. Lutli. Gem.. Geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. Feitsma. CASTRIOUM Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. P. H. Kaptein,] uit Scha gen. WIJK AAN ZEE EN DUIN Ned. Herv. Kerk. 10: W. A. Versteeg,, hulpprediker. Yereenigingsgebouw. 10: Ds. W. V. d. Ende, uit Vaals. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. Gerrits. alhier en A Terpstra. Hilversum. Toek. adres: Leiden 24, Hilversunf. J. Groot. Watervlietstraat 19, Vel- sen-N. en J. C. Albers. Noorderwijkweg 48, toek. adres: Santpoort. J. van Wijngaard. Helmweg 29, Wijk aan Zee en C. S. v. d. Wel, idem, toek. adres: Helmweg 29, Wijk aan Zee. K. Braams, Ladderbeekstraat 48. Velsen en J. W. Zonjee, Breestraat 30, toek. adres: Wil- genhoflaan 8. Getrouwd: K, Visser en L. Waterdrinker. N, C I-ïühl en C. v. d. Kommer. P. Lensen en M. A. Pirovano. W. Verhagen en P. A. Fossen. Geboorten: C. M. PaddingBloem, d., Von dellaan 13. E. W. GaleslootMay. d., C. Ma- tersweg 108. A. W. de JongSprayt, z., Lijs terbeslaan J14. C. E. C. van RoonBeentjes, d., Bankenlaan 66. J. E. Half—de Graaf, d.. Dicr- luststraat 22. J. M. Eeltink—Runiping, d. Arendsweg 6. C. BrakenhofMorcus, z„ Noor derwijkweg 59. H. van ZutphenDoesburg, Oostertuinen 51. A. C. Zonneveld—Metse laar, d., Boeweg 33. M. A. LangendijkBak ker, dHobbesteeg 7. M. C. Kos—v. d. Hoorn, Groote Houtweg 192. Overleden: K. Kuyer, 30 jaar, echtgenoot van A. Nijman, Hofdijkstraat 69. alhier. NED. VOLKSDIENST. Wegens-plaatsgebrek moet een verslag van de vergadering van den Ned. Volksdienst tot Maandag worden uitgesteld. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. Th. J. J. Duter- loo. Zeestraat 29^ Telef. 3838. In de week van 23 tot 30 Augustus is dc apotheek- Donker, Breestraat 61. telef. 3150. belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdag avond 8 uur 4n. DE TREINENLOOP NA 24 AUGUSTUS. Zooals bekend, worden met ingang, van 24 Augustus a.s. in de bestaande diénst- règeling van de Nederlandsche Spoorwe gen verschillende ingrijpende wijzigingen gebracht. 9 In den treinenloop tusschen Uitgeest en Haarlem is echter geen enkele wijziging gekomen, zoodat alle oude vertrektijden zooals die nu gelden gehandhaafd, blij ven. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNFMERLAND" EN „VRIJE VELING" BEVERWIJK. Prijsnoteering van 21 Aug. 1942: Spinazie 8—10. Postelein 13 i>. kg; Natuursla lti—2 p. krop; Sla 7 p. kg; Raapstelen 7. Rabarber 45 p. kg. Selderij 2'j. peterselie 3 p. bos; Tomaten 10. StÖkpr. boonen 22. Stamboonen z. dr. 16, Stok- snijboonen 16. Pronkboonen 11. Doperwten Rijs 16 p. kg. Koolrabi 3 p. st. Bospeen 5 p. hos, Herfst- en Meirapen 3, Tuinboonen 6 p. kg. Augurken lï—17 p. kg. CASTRICUM c. s. v. i. Het voetbalprogramma voor Zondag luidt: C.S.V. IStormvogels II op het ter rein aan den Zeeweg. UITVAART FATHER SCHUT. In de Parochiekerk van de H. Pancra- tius werd onder groote belangstelling den plechtige uitvaartdienst gehouden van de in Oeganda Afrikaansche Missiën overleden priesterzoon Father Schut. De H. Mis werd opgedragen door den Eerw. Pater Van Leeuwen, geassisteerd door Pater Ham als diaken en Pater Eelting als sub-diaken, welke allen van dezelfde orde warén. Tal van geestelijken alsmede voor aanstaande gemeentenaren woonden deze plechtigheid bij. Het zangkoor onder lei ding van dirigent P. Kuijs voerde op in drukwekkende wijze de Gregoriaansche ge zangen van Requiem uit. Na afloop der plechtigheden hield de Eerw. Pater Van Leeuwen een toespraak over het leven en den onvermoeiden ar beid door den verscheidene in de verre missiën verricht. Hij ruste in vrede. NED. VOLKSDIENST. In de zaal van Hotel de ..Rustende Jager" werd vanwege den Nederl. Volks dienst een bijeenkomst gehouden. Dit sa menzijn opende de burgemeester met een woord van dank voor de flinke opkomst. Door den heer Beinders werd een uiteen zetting gedaan van het doel en streven dezer organisatie. Spr. had een aandachtig gehoor. Verschillende vragen, die door de aanwezigen waren gesteld, konden worden beantwoord. Deze vergadering werd onder anderen bijgewoond door het personeel werkzaam in gemeentedienst, verder was vertegen woordigd het personeel van den distribu- tiecnenst van Uitgeest. UITGEEST DEMONSTRATIE E.H.B.O. De plaatselijke afdeeling EH.B.O. zal hedenavond (Zaterdag) om 7 uur een de monstratie geven op het terrein aan dè Jachthaven o.a. in het .redden van dren kelingen. DRIEHUIS Vereenigino; voor Facultatieve LijkverbTaiuling Blijkens een mededceling der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding behoor den de overledenen, welke over het afge loopen kwartaal in het Crematorium wer den verasqht, tot de meest uiteenloopende gezindten. In verband hiermede kunnen de volgende interessante gegevens worden vermeld. Van de gecremeerden behoorden er negentig tot de Nederlandsch Hervormde Kerk, twaalf lot de Remonstrantsche Kerk. negen tot het Ned. Luthersch Genootschap, acht tot de Dooosgez. Gemeente, vier tot. de Roomsch- Katholieke Kerk, één tot de Oud-Katho lieke Kerk. één tot de Vrije Gemeente, ter wijl er achttien onder andere godsdienstige richtingen gerangschikt kunnen worden. Tenslotte waren honderd één en dertig van twee honderd vier en zeventig ontslapenen niet bij een kerkgenootschap aangesloten. SANTPOORT Terras vogels De opstelling van het eerste elftal voor a.s. Zondag 2.30 uur tegen D.E.M. in het Mid-Ken- nemeriandtournooi, is als volgt: Douma Kraak J. Bunschoten De Ruiter Dortmunth v. Leen IJzerloo, J.v.Gelder. De Jonge, Röbken,G.v.Gelder De opstelling van het 2e elftal tegen Goldstar Amsterdam in het tournooi van D.T.C. is v. d. Bos Nat Wielart Beunder. P. Bunschoten. Klumper Tabernal, v. Vliet, Zaal, Schoon, Spjljart. Christenvrouwen In de Hervormde Kapel komt de afdeeling Santpoort van den Nederlandschen Chris ten Vrouwenbond Dinsdag bijeen. Men heeft de aanvang van deze ledenvergade ring bepaald op acht uur. Spaarkas Arbeid Adelt Dezer dagen hadden wij een onderhoud met den heer P. H. Visser, oprichter der Spaar kas Arbeid Adelt. Ruim twee en dertig jaren hanteert hij reeds de voorzittershamer en het is een feit over deze lange reeks van jarén kon reeds veel voor de leden worden bereikt. Het ge- meerisc)ajHH|gjMA^^H bracht I tevens was men ervan verzekerd, dat de kwa liteit aan hooge eischen voldeed. Zoo lieten bijvoorbeeld de bestuursleden de diverse monsters scheikundig onderzoeken, waardoor de belangen der leden ten volle werden ge waarborgd. Indien de opgestelde analyse immers afwijkingen vertoonde, dan ging de inkoop der betrokken partij niet door. Vnnzelfsprekend kon een dergelijke metho de onder de huidige omstandigheden geens zins worden gehandhaafd. Duidelijk blijkt evenweL da! het bestuur der Spaarkas Ar beid Adelt haar ledental wist te behouden. Ongeveer tweehonderd gezinnen zijn nog aan gesloten en wanneer de oorlog voorbij zal zijn, zal men stellig weer ongestoord de taak der brandstoffenvoorziening kunnen vervul len om voor billijke prijzen uitstekende soorten' te kunnen bemachtigen. ischappelijk inkoopen van brandstoffen ht niet alleen financieel voordeel, doch AGENDA ZATERDAG 22 AUGUSTUS. Thalia: Dik Trom, 2, 4 en 7.30 uur. Rex: Immer nur - Du. 7.30 uur. De Pont: De model-echtgenoot, 7.30 uur. ZONDAG 23 AUGUSTUS. Thalia: Dik Trom. 3. 5 en 7.30 uur. Rex: Immer nur - du. 3 en 7.30 uur. De Pont: De model-echtgenoot, 3 en 7.30 u. MAANDAG 24 AUGUSTUS. Thalia: Dik Trom. 7.30 uur. Rex: Immor nur - Du, 7.30 uur. De Pont: De model-echtgenoot, 7.30 uur. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie. Hoofdbureau 5178. 4377, 5555. Politie. Willemsplein 5400. Brandweer 5242 E. H. B. O.. A. P. Bakker 5455. E. H. B. O.. Velsen 4989. Luchtbescherming. Hoofdpost 4145. Antonius Ziekenhuis 4444. IJmuider Apotheek 4229. KennemerApotheek 4204.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3