REX „lEPIRILAINID" LOTION MALWIDA 31 Ridders in Lompen f 6000.— Ie Hypotheek Flinke Jongens Bruidssluier TE KOOP GEVRAAGD REM Kachels - Fornuizen DE RUYTER Inderdaad Hondenbrood, N.V. Keiler Macdonald Reparatie Philishave Inrichten en Controleeren Accountantskantoor G. KAMMINGA Bekwame Mangelsters bekwame en aankomende naaisteri Biaseooft „iie Bout" LA JANA THALIA THEATER DE ELF PROVINCIëN-DRAVERIJEN TE ALKMAAR 't Opklapbeddenpaleis KOMT VOOR MEUBELEN Accountantskantoor J. A. Barens G. FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 20 Mevr. dr. Scheele wuift Marga nog eens vriendelijk toe. als zc weer in een taxi zit. Die beslissing heeft ze weer eens van zich af weten te schuiven, gelukkig. Maar dat meisje, die Marga Faust, is toch een eigen aardig ding. Dat werpt zich daar met een Ijver op voor een of ander instituut, waarin ze toevallig te werk is gesteld, maakt aller lei plannen en wil zich een rompslomp op den hals halen, waarvan menig ander een voudig zou griezelen en heeft het boven dien niet eens noodig. Enfin, smaken verschillen. De taxi stopt voor een hotel met zware zuilen in den breeden voorgevel en een roo- den looper tot op het trottoir. Mevrouw dr. Scheele stapt uit, maar keert, als ze halverwege is, nog eenmaal om. omdat de chauffeur haar iets achterna roept. Ze lacht vergenoegd. Och gut ia. heeft ze me toch zoowaar vergeten te betalen. Dan spoedt ze zich door de glazen deur. die dc portier onderdanig voor haar opent, en dood de hal naar een klein kooktafeltic in de theesalon. Het orkest speelt discreet een tango en een heer met griis haar rust uit zijn fauteuil om harfr te begroeten. „Zoo zijn de vrouwen Marga heeft zich zeer gehaast en werpt een blik naar het huis. boven welks eerste étage een verlichte naamplaat prvikt met de woorden:'..Gezonde schoonheid Instituut mevr. dr. Scheele". Het is al een paar mi nuten over zeven, maar achter de noo^j ramen brandt nog volop licht. Waarschun- lijk ziin de beide meisjes dus nog niet klaar; mogelijk hebben ze ook alleen maar verge ten het licht uit te draaien. Marga duwt de zware deur open. Achter haar rug hoort ze het schuren van rubber banden tegen den kant van het trottoir en het remmen van een auto. Ze let er niet op. In deze drukke straat stoppen zooveel auto's. Vlak voor de zilvergrijze, die zoo juist is voorgereden, staat een zwarte li mousine en als Marga niet zoozeer m haar eigen gedachten verdiept was geweest, dan zou ze de zwarte vermoedelijk al heel Kauw als het eigendom van Egon Hofrichter heb ben herkend. Ze heeft echter den knop van de deur nog in de hand, als ze door iemand wordt aangeroepen. „Hallo, juffrouw, gaat u naar de eerste VCMargankiemt haar hand om den koperen deurknop. Het hart klopt haar plotseling m de keel en ze voelt slechts 'n dringende be hoefte de deur zoo snel mogelijk achter zjch te sluiten en zich in het duister van het hooge trappenhuis te verbergen. Ze roept zichzelf echter onmiddellijk energiek tpt de orde. Wanneer men aan een welverzekerde, werkzame toekomst bouwt, zooals Marga zooeven in gedachten, dan mag men zich niet veroorloven voor het verleden weg te loo- pen! En langzaam keert Marga zich om; hopelijk is het buiten donker genoeg, dat men den verraderlijken blos op haar ge zicht en het beven van haar handen niet be merkt. De jonge man in den zilvergrnzen wagen met den slappen vilthoed en het litteeken op zijn linkerwang buigt zich ver uit het portier. „Luistert u toch eens even. juf frouw'. U gaat toch zeker naar de eerste verdieping, of er toch in ieder geval voorbij, ja? Doet u mij een genoegen en zegt u die slanke, blonde jongedame even. dat ik hè. wat zullen we nou beleven? Dat laatste komt er half lachend, half verbaasd en verlegen uit. Marga is lang zaam uit de duisternis van den ingang naar voren gekomen en staat nu in het volle licht van een straatlantaarn. Ze kijkt den jonge man, die haar aanstaart alsof hij een spook ziet, rustig aan en zegt: .„Ik zal juffrouw Gabi meedeelen. dat dat ze verwacht wordt." Dan keert ze zich om en is zeer vlug verdwenen. Dat de jongeman achter haar nog haastig zijn hoed afneemt en iets onsamenhangends mompelt, bemerkt ze niet meer. i. Marga's adem gaat wat onregelmatig, als ze de ontvangkamer van het instituut be treedt. Gabi, met een dot van een hoedje, eigenlijk niet veel meer dan eon aanduiding van een hoedje, komt langzaam aangeslen- terd.' „Je wordt beneden verwacht", zegt Marga kort en kijkt weg. „Jij ook!" repliceert Gabi en gaat als op stelten voorbij. In den hoek naast de schemerlamp staat Theodoor. „Ik moest u gaan halen, juffrouw', zegt hij. zijn pet in zijn handen rond draaiend. „Mevrouw Hofrichter heeft den geheelen middag geprobeerd u telefonisch te berei ken. Maar ze kreeg steeds geen gehoor en mevrouw had u zoo dringend noodig. Gaat u alstublieft gauw mee!" Marga werpt een haastigen blik op de te lefoon. De hoorn ligt nu weer behoorlijk op den haak. Dan loopt ze vlug naar achtyen, grijpt haar taschje en het rood lederen kof fertje van het instituut en draait nog snel het licht uit. voor ze zich achter Theodoor de trap^ifspoedt Eva blijkt reeds verdwe nen te zijn, vermoedelijk geplaagd door haar slecht geweten inzake den telefoonhoorn. (Wordt vervolgd.) THEATER Vanaf Vrijdag a.s. HARALD MATSEN CARI SCHENSTRÖM Een express-film voor alle leeftijden. Ufa en Polygoon Journaal CASTRICUM VITESSE BIJEEN. Tn een der lokalen van het R.K. Jeugdhuis hield de voetbalvereenlglng Vitesse een leden vergadering. De voorzitter de heer Th. Schermer opende met den Chr. groet en heette vooral den geestelijken adviseur, kapelaan v. d. Zalm. wel kom. Ofschoon de belangstelling der leden bevre digend was had spi\ met het oog op de com petitie een grooterc opkomst verwacht. Na een langdurige bespreking aangaande de competitie werd besloten, dat nader zal worden beslist of men met drie of vier seniorenelftallen zal deelnemen. Als alle leden spontaan opkomen kan men met vier sentoren- en twee junioren elftallen uitkomen. Wegens het bedanken van den heer Bakker als bode voor het innen der contributie werd als zoodanig de heer Eekhof Jr. aangesteld. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld cit be antwoord. waarna door kapelaan v. d. Zalm het oord werd gevoerd. BEVERWIJK Groote plannen van Zanglust in den a.s. winter. Twee concerten. Tot de zangvereenigingen. welke nog ge regeld dpor een gezonde activiteit van zier doen spreken, behoort ongetwijfeld hei mannenkoor „Zanglust". waarovpr de heei H. van Dijk den dirigeerstok zwaait. Zoowe zomer als winter door laten directeur yan Dijk en zijn mannen de leden en vele lief hebbers van den werkelijk fraaien man- nenzang van „Zanglust" genieten. In den winter gebeurt dit m de uitste kende zaaluitvoeringen, waarbij het instru mentale gedeelte vrijwel nimmer vergeten wordt. Door het niet beschikbaar zijn van de muziektent op het C. H. Moensplein moest „Zanglust" er in dezen zomer van afzien, om in de open lucht te concertee ren. Om deze redenen kon het mannen koor zich in de afgeldopen maanden slechts twee maal laten hooren en wel in de con certen. welke „Zanglust" gaf in de Tuinen van het Roode Kruis Ziekenhuis en „De Westerburgt". Thans heeft het bestuur reeds nieuwe plannen gemaakt voor het aanstaande win terseizoen. Zoo mogelijk zullen twee con certen gegeven worden, het eerste zal een vocaal en instrumentaal concert zijn en het tweede zal weer, zooals in de laatste jaren gebruikelijk was. een gevarieerd karakter dragen. Voor het eerste concert is de keuze ge vallen op een keur van mooie koorwerken, n.l. „Miin Hof", van Philip Loots: „Zondag morgen" van P. Flipse; „Hymne aan den Vrede", van H. v. Nieuwenhoven; „Tranen", van Fred. J. Roeske; „L'Orgue". van L. de Rille: de Zwitsersche Psalm. Zweisig en „Holland's Glorie" van R. Holl. De laatste twee werken zullen met bege leiding van een orkestje uitgevoerd worden Het mooie werk ,%'Orgue" is op verzoek wederom op het programma geplaatst. De plannen van het bestuur kunnen eerst dan goed slagen als directeur Van Dijk over een groot aantal zangers den scepter kan zwaaien. Het bestuur doet dan ook een beroep op de zangers, die aan de concerten willen medewerken, de wekeliiksche repe titie-avonden In het gebouwtje „De Har monie" te komen bezoeken. Het Middeii-Keiiucmerland- tournooi. StormvogelsTerrasvogcls (21). Woensdagavond hebben Stormvogels en Terrasvogels hun optreden in het Midden- Cennemerland-tournooi besloten met een wedstrijd voor de verliezersronde. Tevras- .ogels verscheen met de volgende opstel ling: v. d. Bos: Bunschoten en De Jonge: De kuiter, Dortmund en Klumper: Tabernal. Rusman, Zaal. Röbken en G. v. Gelder. Stormvogels stelde hier tegenover'het vol gende elftal: JCraak: Schipper en Visser; sieben, Schoorl en Jordaan; v. d. Linden. Cupido. Hamers. Opbergen en v. Kempen. Tegen deze sterke (op papier) IJmuider- combinatie, heeft Terrasvogels zich zeer 'erdienstelijk geweerd. Is het niet de beste, ^oo is het toch één van de beste wedstrij den van de Santpoorters in dit tournooi ge weest, die een uitstekende oefengelegen- ïeid voor hen is geweest. In de derde klasse zullen zij hun weg wel vinden. Het sterkste deel van het elftal was de inkervleugel, gevormd door G. v. Gelder ;n Röbken. De laatste was de motor van de .•oorhoede. Jammer was echter, dat Van Selder met voorzetten van het leder veel te lang wachtte. Spil Dortmund kan eveneens op een goeden wedstrijd terugzien, evenals doelman v. d. Bos. De IJmuidenaren hebben iet juiste elftal, waarmee zij de competitie n moeten, nog niet gevonden. In de voor- -ïoede vlotte het niet. waardoor de goede T.-verdediging geregeld kon ingrijpen. Tot een behoorlijk schot is geen één van het aanvalskwintet gekomen. Voor de .achter- rioede was het maar goed. dat Kraak be houdens op enkele zwakke momenten goed in vorm was, want het backstel was zeer 2wak. Vooral Schipper maakte fouten, die men niet mag maken als achterhoede speler. Bovendien stelden zjj zich vaak ge heel foutief op. waardoor o.a. de gelijk maker ter wereld kwam. Neen, wil Storm vogels eenige kans maken, in de nieuwe competitie, dan mag wel uit een ander vaatje getapt worden. Al met al is het ver toonde spel in dit tournooi vrij poovertjes geweest. Stormvogels nam het eerst de leiding door d. Linden, nadat eerst Hamers deze kans gemist had. Middenvoor Zaal profiteerde handig van één tusschen de backs door ge- speelden bal door den uitgeloopen Kraak met een mislukt schot, dat juist nog doel trof, te passeeren (11). Even later pas seerde Röbken in zijn eentje en Visser er Schipper, idoeh Kraak redde uitstekend. In de tweede|helft kon Stormvogels een lichte veldmeeraerheid bereiken, maar door haar doorzichtig aanvalsspel duurde het nog geruimen tijd eer Opbergen een foutje van de T.-vePöediging afstrafte 1) Hiermee kwam ook het einde. Diploma-zwemmen in „Adrichem". Zaterdagmiddag a.s. zal voor den derden keer in dit seizoen in zwembad „Adrichem" 'oor het diploma worden gezwommen. Ruim 40 cantiidaten hebben zich* hiervoor aange meld. Het aantal leerlingen, dat de in- structrice, mevr. Groen, de zwemkunst heeft machtig gemaakt, is hiermede tot ruim .100 gestegen. Indien de weersomstandigheden het toe laten. zal in September nog eenmaal ii „Adrichem" de gelegenheid voor het ver krijgen van het diploma worden openge steld. VELSEN Uitreiking distributiebescheiden. Vrijdag en Zaterdag. De inwoners van Velsen-Do'rp moeten Vrijdag en Zaterdag de nieuwe distribu tiebescheiden in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost halen. De juiste data voor ieder persoonlijk zijn op de thans in gebruik zijnde bonkaarten voor de negende periode aangegeven. Uit gereikt worden de levensmiddelenkaarten voor de tiende periode, aardappel-, tabaks-, sigaretten- en versnaperingskaarten. Het gebouw is van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur geopend. Velsen-Noord komt eerst van 3 tot en met 5 September aan de beurt. DRIEHUIS Nieuwe distributiebescheiden. Driehuis aan de beurt. De nieuwe distributiebescheiden zullen Vrijdag en Zaterdag aan de inwoners van Driehuis worden uitgereikt, peze moeten zich vervoegen in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost. dat van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur is geopend. De juiste data van uitreiking zijn op de bonkaarten voor de negende periode vermeld. Men ontvangt de levensmiddelenkaarten voor de tiende periode, aardappel-, tabaks-, sigaretten- en versnaperingskaarten. SANTPOORT Bijzondere dag voor T.V.S. De openlucht-gvmnastiekdemonstratie. Zondag belooft voor de Turnvereeniging Santpoort wederom een bijzondere dag worden. Zooals wij reeds mededeelden bestaat het •oorncmcn om de jaarlijksche openlucht- gymnastiekdemonstratie te organiseeren. Aan dit turnevenement kunnen vereenigingen, aangesloten bij den Kennemer- en den Zaan- schen Turnkring op Noordhollandsch Zuider kwartier deelnemen. De .uitvoering vangt om twee uur aan op het terrein der Sportverceniging Terras vogels. Er is reeds een aantrekkelijk, pro gramma samengesteld: Na den opmarsch en de opening worden er vrije oefeningen gege- De kleine meisjes maken een aardig boerendansje, waarna de kleine jongens bank- oefeningen verzorgen. De brug (keurkorps K.T.K.) wordt door de dames afgewerkt, ter wijl het K.T.K.-keurkorps der heeren met het nummer paard-voltige komen. De kleine meisjes weren zich voorts klas sikaal brug eerste graad en de groote jongens toonen hun prestaties aan het lage rek. Nadat het keurkorps heeren van den K. T. JC- zUn verrichtingen aan de brug heeft gedemon streerd, zijn de dames met interessante rhyth- mische oefeningen aan de beurt. Dan komt het keurkorps aan het rek in actie, waarna de dames en heeren aan de ringen van hun kunnen blijk zullen geven. Tenslotte houden alle deelnemers zich met paardspringen op. Het turnfeest zal tijdens de pauze zijn cli max bereiken. Bij de daarin te houden tra- ditioneele estafette zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken FA ILLISSE M ENTEN De Rechtbank te Haarlem heelt Dinsdag de navolgende faillissementen uitgesproken L. Verpoorten, rijwielhersteller, wonende te Haarlem. Kamperstraat 7. Curator Mr. K. Heimig, Frans Halsplein no. 10. J. Dekker, zeilmaker, wonende te Pur- merend. Koemarkt 64' curator Mr." W. N. Felhoen Kraal, te Wormerveer. Opgeheven werd het faillissement van S. J. van der Mey, schoenmaker, wonen de tc Beverwijk; curator Mr. K. A. F. J. Pliester, te Haarlem. Geëindigd is het faillissement, na hel verbindend worden der eenige uitdeelings- Itfst na verzet, van: de nalatenschap van wijlen Jan Sint, in leven caféhouder, ge woond hebbende te Haarlem. Eén enkel plantje wordt vertroeteld! Maar of er 'n heel bosch verloren gaat door brand, daarom bekommeren de meest® menichen zich. niet veel. (Anders zou men immers wel voor zichtiger zijn met vuur of sigaretten!) NEDERLAN09CHE TOERISTENBOND (ANWB) Het ventverbod van groenten 'ii fruit en de markthandelaren In aansluiting op het bericht, waarbij het ventverbod van groenten en fruit werd bekend gemaakt, deelt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd alsnog mede, dat dit verbod niet geldt voor den normalen marktverkoop. De OEF1CIEELE MEDEDEELINGEN DISTRIBUTIE VAN ZEEP. ins-generaal van het departement Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewij zingen voor zeep met een vervaldatum gelegen in het tijdvak van 20 Augustus tot en met 21 September 1942 is verlengd tot en met 21 Sep^ tember 1942. MISLUKKING TEELT STOPPELKNOLLEN E.l GEEFT VERPLICHTING TOT TELEN ZOMEROLIEGEWAS. De regeenngscommissarls voor de bodempr® duetie maakt aan de telers die stoppelknollen koolrapen en mergstamkool voor zaadwlnninj verbouwen, het volgende bekend Indien gedurende den winter een deel van h« gewas stoppelknollen, koolrapen of mergstam kool dat vooi zaadwJnning wordt geteeld waarover ontheffing van koolzaadteelt is ver! leend. verloren gaat. is de teler verplicht in ht| voorjaar 1943 een overeenkomstige oppervlakt; met een zonieroliegewas te bebouwen. Zoodoend) zal dus op het bedrijf de gezamenlijke opper, vlakte van de gewassen stoppelknollen. koolrapei of mergstamkool voor zaarlwlnning, winterkool zaad, winteri aapzaad en zomerohegewas in he: voorjaar 1943 ten minste zoo grooi moe als de oppervlakte, die men verplicht koolzaad te betelen. Welke ge-vassen in den zin van deze bepallnj als zomeroliegewas zullen worden aangemerkt zal nog nader bekend worden gemaakt. W. v. HAS EL EN PRAKTIJK HERVAT Gevraagd per 1 September op groot winkelpand. Br. T 552 Bureau van dit blad. gevraagd voor huiswerk. N.V. Hooggreef's Bloembollenbedrijf, v. d. Vondellaan 40, Driehuis. CONCERT Zaterdag 7 uur heeft vanwege de N. S. D. A. P. te Haarlem een concert plaats in het Gem. Concertgebouw. Medewerking verleenen de Haarl. Orkest Vereeniging. een orkest der Duitsche Weermacht, een soldatenkoor van 60 man en eenige solisten. De opbrengst van het concert komt ten goede van het Duitsche Roode Kruis. CORPS SPORTDAG EN ZOMERFEESTEN VAN DEN N. A. D. 29 Augustus zal te Wierden, bij Almelo, een corpssportdag van den Ned. Arbeidsdienst wor den gehouden. Een uitgebreid programma zal worden uitgevoerd, teneinde den winnaar van en wisselbeker aan te wijzen. Tevens zullen voor het einde van deze maand _en aantal zomerfeesten van den N. A. D. wor den gehouden, ter gelegenheid van het bereiken van de helft van den diensttijd. Deze feesten worden gehouden: 27 Aug. Donkerbroek, Schoon- loo, Westerbork en Overloon—Srhakt, 28 Aug Hooghalen, Huiten, 29 Aug. Overloon-Zuid. Eibergen, Gaasterland, Venray-Endepoel, Ven- ray-vlakwater, Diever en Zweeloo. 30 Aug Nlspelrode en Hilvarenbeek. GEEN VESTIGING ZONDER VERGUNNING INGEVOLGE DE VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF 1937. Thans ook voor stoffeerders en behangers. Vi de Staatscourant van 24 Augustus 1942 is op genomen een beschikking van den secretaris generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart, betreffende de uitvoe ring van de vestigingswet kleinbedrijf. Hierbij wordt de vestiging, overneming, verplaatsing enz. zonder vergunning van den secretaris-generaal verboden van inrichtingen, bestemd of mede be stemd voor de uitoefening van het stoffeerders- onderscheidenlijk van het behangersbedrijf, voos zoover dit uitoefening betreft. Deze beschikking treedt op 25 Augustus 1942 in werking. Ten gevolge van deze beschikking treedt het besluit algemeen vestigingsverbod kleinbedrijf 1942 ten aanzien van deze bedrijfstak buiten werking. LAURENS BOGTMAN BENOEMD BIJ HET MUZIEKLYCEUM. Aan de afdeeling conservatorium der ver eeniging „muzieklyceum" is tot hoofdleeraar in den solozang benoemd de heer Laurens Bogtman. N PETROLEUM VOOR VERLICHTING. De secretaris-generaal van het dept. van han del, nijvei-held en scheepvaart maakt bekend, dat de distributiediensten alsnog gelegenheid geven tot het aanvragen van petroleum voor verlichting. Aanvragen hiertoe kunnen worden ingediend door personen, die in het seizoen 1941,42 een petroleumkaart S of S en T ontvingen, of die in verband met nieuwe vestiging meenen hiervoor thans in aanmerking te komen. Zij zullen hierbij echter overtuigend moeten kunnen aantoonen. dat zij vóór 22 Augustus 1942 niet in staac waren hun aanvraag in te dienen. Deze regeling geldt eveneens voor schippers, die permanent aan boord wonen, deze moeten zich wenderf tot den distributiedienst der ge meente, waar zij tijdelijk vertoeven, ten einde een aanvraagformulier in te vullen, Na verloop van 14 dagen doch in geen geval vóór 4 October a.s kunnen zij. indien hun aanvraag inmiddels is goedgekeurd, bij den distributiedienst, waar zij alsdan ligplaats hebbèn, hun petroleumkaart in ontvangst nemen, terwijl zij zoowel bij den eersten als bij den tweeden distributiedteost hun grijze, respectievelijk bevrachtingsboekje, dan wel de afzonderlijke verklaring dienen over te leggen. te koop gevraagd. Kalverstr. 184 IJmuiden-Oost. oude flesschen, jampotten, ge- heele of ged. inboedels, tevens te koop aangeb. div. soorten kas ten, bij: P. FRANSEN, Ger. Doustraat 31, IJmuiden-Oost. Gelieve geen geld of goederen af te geven aan Mevrouw C. KAMMINGA—VAN ES iaar door mij niets wordt be laid. J. KAMMINGA Neptunusstraat 3, IJmuiden. Schaencième Wij vullen uw ledige doozen. ook Meubehvas, wit en bruin. Zeep zonder bon, per groot stuk f 0,14, 2 stukken f 0,25. Afwaschmiddcl f 0,15 Kalverstraat 14 Telef. 5162 SPORT EN SPEL ZEILEN WEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub organiseert natio- iale- en onderlinge zeilwedstrijden op Zaterdag en Zondag 6 September a.s. op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Hel te Haarlem. De inschrijving staat open voor de volgende klassen: 12-voelsJollen a en b. Olympia jollen. 12 M2. Sharpies. 16 M2. eenheids- en toerklasse, draken, pamous (zonder bijzeilen) en valken, alsmede voor Spaarnejollen (onderlinge wed strijden). De 12-voetsjollen a en b zeilen drie wedstrijden •aarvan e e n op Zaterdag. De overige klassen zeilen twee wedstrijden, alleen op Zondag. De groepswedstrijden worden Zaterdags gehouden eventueele beslissingswedstrijden op Zondag SPORT-ALLERLEI. VooF de turnkampioenschappen. op Zondag 6 September te Krommenie zijn ingeschreven 7 jeugdturnsters. 20 dames, 7 jeugdturners en 37 heeren. Met een totaal van 71 is dit een zeei gunstig resultaat, Indien men bedenkt, dat in 1939 67 en in 1940 57 candiaten hadden inge schreven. Tot de Ingeschrevenen behooren diver se oud-kampioenen van voorgaande javen, ter wijl ook van enkele nieuw aangesloten vereenigingen inschrijvingen van hun keur- turners(sters) zijn ontvangen. Het eerste zevental der Haagsche Zwem- en Poloclub, dat Vrijdagavond om negen uur in de overdekte zwem- en badinrichting aan de Mauritskade te Den Haag, zijn eersten wedstrijd het kampioenschap van Nederland zal spelen als volgt samengesteld: J. Smith (doel); C. Plev, H. Herklots en R. den Hamer (achter); D. Ruimschotel, D. Otten en F. Ruimschotel (voor) Bij de jubileumzeilwedstrijden van de Zaanlandsche Zeilvereeniging op het Alk maarder Meer behaalde M. Hoedemaker (Haarlemsche Jacht Club) met „Daphinia" een hoofdprijs in de Twaalfvoetsjollenklasse b. !Bxuine IJmuiden-Oost Telef. 5162 Naaimachines, Stofzuigers, Mo toren, nette Meubelen. KOOPT ALLES Trompstr. 35, Tel. 4273. IJm.-O EEN DULCO-GOLF Evenaart de natuur. Auteursrecht bij: TREKKERS Kalverstr. 184, Tel. 4516, IJm.-O. Voor prima INMAAK-FUST naar Gebr. GEYTEMAN, Prins Hendrikstr. 6 en D. Hartogh- dwars^traat 7 IJmuiden Mergpijpjes, Krachtvoeder, Ter- riervoer. Bon no. 6. Gebrs. VEENINGA, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Tel. 13265. Ook voor den handel, 's morgens gebracht, 's av. terug. Telef. 11828. Personeel gevraagd NET DAGMEISJE -gevraagd met volle kost. Breosaapstraat 52 IJmuiden. AAN'K. of 2DE BEDIENDE gevr. bij J. v. d. Laan, Breesaap- straat 16. IJmuiden. - Te koop gevraagd: een goede roote HANDKOFFER. Adres te vera. bur. van dit blad. Gevr. voor direct NET MEISJE d. morgenuren. Aanm. 's av. 7-8 uur. Mevr. Tu-ntler, Zuider- kade 65. IJmuiden. Gevraagd: NETTE WERK STER voor twee dagen per week of flink Meisje voor halve dagen. Goed loon. Laurillard-laan 23 Santpoort-Station. beslist zelCst4.6ajv..ndiol 4è- Gevr. FL. DIENSTBODE, zelfst. kunn. werken van 8-12 u. van half 2 tot 6 u. Hoog loon. Bakker. Zeeweg 113. lJb.rO. Diversen Een ervaren HITS N A AISt F11 zag nog gaarne 1 dag in de week bezet. Br. no. T 548 bur. v. d. bl Te huur gemeub. ZIT EN SL.- KAMER met gebruik van keuken te IJmuiden-Oost. Br. no. T 549 bur. v. d. blad. LEUKE VRIENDIN gezoclu door net meisje te IJmuiden, lft 16 j. Br. no. T 550 bur. v. d blad. W'ONIXGRUIL gevraagd huurprijs 5.50 p. w. voor wo ning van f 6 a f 6.50 ftgr week in IJm. O. Br. no. T 5 53 bur. bl Mahonie LINNENKAST t> koop of in ruil v. penantkastje Wed. v. Hilten, Verlengde Anna- straat 1. IJmuiden. WIE RUILT jongensschoenen m. 35 voor 39 of 40 en m. 30 voor 33 of 34. Hofdijklaan 47. Driehuis Te koop gevraagd Te koop gevr. een'of twee IN- MAAKPOTTEX. Br. bur. van d-it blad T 547. Te koop gevraagd: VOETBAL SCHOENEN m. 42. IJmuiderstr.- sveg 44. IJmuiden-O. Gevr. 1 d. goede TEXXISSCH. m. 40 a 41 in ruil v. 1 p. nie tenn. sch. m. 38 a 39. Br. T bur. van dit blad. Te koop gevraagd: DAMES RIJWIEL zonder banden. Hage- lingerweg 2 86, Santpoort. Te koop gevraagd: SCHOOL BOEKEN 4e klasse (B) der H. B. S. Velsen. Tc koop billijken prijs voor 1ste en 3de klasse. Adres bur. van dit blad T 543. Diversen te koop KOLENHOK en WERKBANK te koop. Kennemerlaan S5. IJm. l GEIT en 5 KONIJNEN met hokken te koop. Fr. Naerébou-t- straat 63, IJm.-O TE KOOP AANGEB.: kinder- wagen wollen .wage-ndekje, box met vloer bekl. strandwagen, relswlegje^ roode schoenen ni 19. Na 6 uur. Kennemerlaan 154. H.II. W INKELIERS Jk h*>b voor u in prima staat 5 korte en 1 3/4witte jas maat 50-52. Te koop gevr. lederen aotetasoh Huygensstr. 81. IJm. Te koop eikenh. THEEMEU- BF.Ij m. gesl. glas f 30. Vloer kleedje 1.65 x 1.20 f 15. Te be zichtigen na 7 uur. Wijk aan Zeeërweg 127. Te koop aangeb. modern' SPIEGEL, afm. 80 c.M. Leeuwe riklaan 29. IJm. O. Te koop SPIEGEL met old- finish lijst. Willebrordstraat IJmuiden O. Te koop gevr. HIEL VELGEN •m. 26 x 2Vs. Wasscherij Speciaal Huygcnstraat 69, IJmuiden. Te koop z.g.a.n. HAARD. Adr bur. v .d. blad. Te koop zwarte PIANO, uiter ste prijs f 150 en Amerikaansch radiotoestel 125. Le Maire- straat 26. IJmuiden-O Te koop een pr. wit em. FOR NUIS. Wrillembeeksweg 127. IJm Oost. Burgerlijke Stand. HAARLEM 26 Augustus 1942. BEVALLEN: 24 Aug., D. M. H. Bertram—KoW- schein, z.; 25 Aug., J. C. van Olphen—de Vos, 2 /an Rossum—Zwart, d.; .T. M. van den Bosch—van der Heiden, d.; TN C. van Hout- Deen. d.; 26 Aug., J. IJ. Zegwaard—Kienjet, z.; C. M. G. van Emmerik—van der Plas, d. OVERLEDEN: 25 Aug., J. A. J. Poulen. 80 Bakenessergracht; G. Droppert, 26 j„ Obistraat ONDERTROUWD: 26 Aug.. M. J. J. Janssens er W. Post; S. van Broekhuizen en G. C. Koper; G. A. Lamboo en J. M. Hümmels; D. de Ridder en A. Hofer; A. J. Sallé en J. W. de Goede; J C. Verton en J. G. Metselaar; J. van Heiningen e«i H. M. Groeneveld; H. Koejemans en C. de Boer; G. Huijing en G. Oosterdljk; J. Haak en J. Kloek; C. Koejemans en J. Heeren; H. F. Bergh en W. F. Wallbrink; G. Andrlessen en L. J. van Meer; J. Eljkhout en H. van Ake; W Zorn en I. Augustinus; G. A. Wlllemse en P. M an Oldenmark. 1 GEHUWD: 26 Aug., T. L. Thijssen en M. A Sehackman; J. Bol en A. Zonneveld; N. P. Does burg en C. M. Knape; A. Bruins en M. W. Barn- hoom; H. J. Metten en P. J. van Triel; A. var den Heuvel en B. van Hoorn; P. Slebe en P.-A Teeuwen; C. van Oorschot en C. J. C. Assen- delft; H. W. Beumer en P. van Velzen; P. var der Wiele en P. Martens; P. Zwanenburg en A M. Smink; A. Schllperoord en J. M. Raveslooc; w. Planting en J. H. Kelder; J. Wassing en C A. Gouwen; P. J. J. van der Steen en A. M. Sweijen; J- de Nieuwe en G. Loerakker; N. T Werner en J. Bierenbroodspot; P. Rol en G. Troost; S. R. Kuiper en J. J. Homann. Radio Technische School DAG. EN AVONDSCHOOl Opleiding tot Radio-technicus De nieuwe cursus begint 3 Sept. Aanmelding en inlichtingen dagelijks: KLEINE HOUTWEG 31. Telefoon 20843. van ADMINISTRATIES, BELASTINGADVIEZEN IJmuiden-Oost, Verl. Wij'k a. Zeeërweg 24, Amsterdam, Keizersgracht 239; Tel. IJmCiiden 5169, Tel. Amsterdam 34875 en 41085. Spreekuur IJmuiden Dins., Dond. en Zat. van 7.30—9.30 nam. GEVRAAGD: STRIJKSTERS, MEISJES en AANKOMENDE MEISJES WASSCHERIJ „HOEK EN VAART", Bl'daalschestraatweg 1? Santpoort (Stat.). Gevraagd eenige ook EENIGE MEISJES voor expeditiewerkzaam heden, afdeeling ontvangst der goederen en andere lichte werkzaamheden. Zich aan te melden bij HAVERSCHMIDT KLA3E Brouwersvaart 76. WIJKERSTRAATWEG. VELSEN-NOORD Van Vrijdag 28 Augustus t.e.m. Woensdag 2 September vertoonen wij de onvergetelijke de Stet va* ilia Zondag 2 voorstellingen 3 uur en 7.30. Toegang 18 jaar. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) 4 Vanaf Vrijdag 28 Augustus: Be VeëdtacUt in Uet Oastet Feldzug im Osten. Toegang alle leeftijden. Woensdag 2 Sept.: AAF BOUBER in „DE WOEKERAARSTER worden in twee dagen verreden OP ZATERDAG 29 AUGUSTUS aanvang n.m. 2.30 uur 4 lange Baan Draverijen w.o. 1 Heat en tot slot een 800 Meter Draverij. ZONDAG 30 AUGUSTUS aanvang n.m. 1.30 uur 4 lange Baan Draverijen w.o. 1 Heat voor Amateurs en DE GROOTE DERBY voor 2 jarige paar den en een 800 Meter Draverij. TOTAAL 8500 AAN PRIJZEN EN 160 INSCHRIJVINGEN. Gewone entréeprijzen. „LAAT ALKMAAR MET DIT GROOTE SPORTFESTIJN HET SLOT VAN UW VACANTIE ZIJN." GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODELLf OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pei verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkaste Java kapok bedstellen, dekens, divanbedden, spiraalmatrasse te Grootste keuze. Eerste klas. Onbeperkte garantie. w' MONSTERKAMERS ORIONWEG 8. HAARLEM-NOOR bij Zaaneulaan. Telefoon 23932 iK/itte en Bêauu/e Hieieu voor leerlingen Nijverheidsschool verkrijgbaar bij bijtijds Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en. in goede kwaliteit, Zw. Eng., Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank Eng. en moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK 8 bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON 18840 IJMUIDEN (O.) en VELSEN (N.) Het is mi Uaafstnaadzoketoi dat Uwe BELASTINGEN op VAKKUNDIGE wijze worden behandeld. Laat daarom Uw aangiften en BEZWAAR SCHRIFTEN van INKOMSTENBELASTING - ONDERNEMINGSBÉLASTING - VENNOOT SCHAPSBELASTING VERMOGENSBELASTING enz. behandelen door een deskundige. LEEUWERIKLAAN 23, IJMUIDEN-O., TELEF. 5852 Inrichten - Bijhouden - Controleeren van Boekhoudingen. Belastingdeskundige. Spreekuur: Dinsdag en Donderdag van 7.8 u. bi

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4