Sportief weekeinde te Heemstede! mi: Heemstede heeft een sportief weekeinde beleefd. Bekende amateurs uit de wielersport - er waren renners uit Den Bosch en Limburg en de beste waterpolospelers en zwemsters en zwemmers kwamen bijeen in sportieve kampen. De belang, rijkste feiten waren, dat H.Z. en P.C. het polokampioenschap van Nederland behaalde, dat Frits de Geest op fraaie wijze de honderd meter rugslag won en dat Arie van Vooren de zege bij de wielrenners behaalde. Geslaagd zwemfeest. Als H. P. C. aan het eind van Augustus een ^vemfeest organiseert, dan kan men er van verzekerd zijn, dat een goed programma wordt aangeboden. Dat was Zondagmiddag weer zoo en het publiek heeft kunnen ge nieten van een fraaie ontmoeting tusschen de poloploegen van H. P. C. en H. Z, en P. C. De Hagenaars hadden een gelijk spel noodig om kampioen te worden en'dat resultaat werd bereikt. Verdiend is dat succes, \vant de gasten vertoonden een spel, dat. technisch beter was, doch daar tegenover staat, dat de Heemstedenaren meer kansen bij doel hebben gehad. In de eerste helft gaf Den Haag den toon aan. Aan doelman Vrugt Js het echter te danken, dat doelpunten uitbleven. Door tactisch optreden van Den Haag werd na het uitzwemmen in de tweede helft de leiding genomen. De Hagenaars trokken met vier man naar voren, zoodat er één ongedekt bleef. F. Ruimschotcl kreeg den bal toege speeld en doelpuntte (0I). Kort daarop ftopte Vrugt een hard schot van Otter. Toen een Heemstedenaar en een Hagenaar wegens verzwemmen het water moesten verlaten, was de thuisclub sterker en het bleek wel, dat H. C. en P. C. niet gewend is aan een groot veld. Vooral Braam spande al zijn krachten ln en het was jammer, dat hij een vrijen worp naast schoot. Uit een strafworp bracht Elde- ring de partijen op gelijken voet. In de laat ste minuut kreeg Dc Geest een fraaie kans, zijn club de overwinning te bezorgen, doch hij wachtte te lang met schieten. Het resul taat bleef 1—1. Nadat mej. J. van Engelen en de heeren T. Mulder, N. van der Voort en A. Zomer een demonstratie schoonspringen hadden gegeven, volgde een zwemprogramma, dat vlot afge werkt werd Het hoogtepunt was dè Wijze, waarop Frits de Geest er in slaagde het nummer 100 meter rug- slag te winnen. Hij kwam in een serie van zwem mers. die veertien dagen geleden met hem/ start ten in Amsterdam en thans liet hij ze -achter zich. Het is dus de twee- de maal in acht dagen, dat De Geest een fraaie prestatie levert. Toch vermoeden wij. dat hij in staat is nog betere resultaten te boeken, als hij nog meer vecht. Thans leverde hij een strijd met Metman; ge- FRITS DE GEEST ruimen tijd ging het ge lijk op. doch tenslotte (Cliché arch. H.C.) ging De Geest naar vo ren en won. Zijn tijd 1 min. 10.8 sec. (met drie keerpunten) houdt beloften in voor de toekomst. Sipkema heeft Moolenaar op de 100 meter borstcrawl goed partij gegeven, doch hij moest zijn meerdere in hem erkennen. Toch was zijn resultaat goed. Het schoolslagnummer was voor Smitshuyzen, die een goeden voorsprong op de anderen behaalde. De dames-nummers brachten geen verras sing. Weliswaar leek. het er op, dat Rie van Veen-het niet zou bolwerken tegen Bep van Schaik, want deze was af en toe voor. In de laatste baan kwam Rie van Veen opzetten en met miniem verschil won zij. Jopie Waal- berg was de snelste op den schoolslag, waarbij Cobij Koster, die aanvankelijk ver achter was. de goede prestatie leverde, zich naar voren te dringen en den tweeden prijs te behalen. Iet van Feggelen had weinig moeite, om het rugslagnummer te winnen. H. P. C. handhaafde haar superioriteit in het estafette-nummer vier maal honderd me ter borstcrawl. De plpeg kwam uit tegen het IJ en H. Z. en P. C. In het begin lagen de zwemmers van Heemstede-en Den Haag gelijk op, doch De Geest behaalde een voor sprong. welke Sipkema nog vergrootte. In middels was het IJ komen opzetten en Moole naar slaagde er in een fractie van een seconde eerder aan te tikken. Het damesnummer vijf tnaal 50 m. borstcrawl was ook spannend; eerste tverd A. D. Z. en tweede De Meeuwen. Verder kreeg het in grooten getale opge komen pubhek gelegenheid de jongens van H. P. C. aan het werk te zien in een nummer 50 meter borstcrawl. De uitslag werd: 1. T. Mazurel 35.6 sec.; 2. H. van Leeuwen 37.7 sec., 3. F. Hage 38.6 sec.: 4. P. Smit 38.6 sec. Voor nadere bijzonderheden vbor de natio nale wedstrijden verwijzen naar voor de vol gende uitslagen 100 M. borstcrawl dames; I. R. v. Veen (RDZ) I min. 7.9 sec.; 2. B. van Schaik l min. 8 sec.; 3. A. Wiersma (UZQ 1 min. 11 sec. 100 meter borstcrawl heeren: I. S. Moole naar (IJ) 1 min. 2 sec.; 2. A. J. Sipkema (HPC) 1 min. 3.8 sec.; 3. F. Ruimschotel (HZ en PC) 1 min.s 4.6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 2 min. 59.8 sec.; 2. C. Koster (VZV) 3 min. 8 sec-; 3. G. Jellcma (ADZ) 3 min. 9 sec 100 meter schoolslag heeren: 1. H. Smits- huvzen (AZ) 1 min. 15 sec.; 2. W. H. Vogelzang (HZ en PC) 1 min. 18.6 sec.; 3. J. de Bais (Haarlem) 1 in. 21.8 sec. 100 meter rugcrawl heeren 1. F. de Geest (HPC) 1 min. 11.4 sec.: 2. P. Metman (IJ) 1 min 11.4 sec.; 3. H. van Schouwen (DJK) 1 min. 12.4 sec. 100 meter rugcrawl dames 1. I- van Fegge len (Meeuwen) 1 min. 16.2 sec.: 2. G. Gail- lard (ADZ) 1 min. 19.4 sec.; 3. M. van Dijk (ADZ) 1 min. 19.8 sec. Uw RADIO defect? Bel op 14609 radio moors n.v. KRUISSTRAAT 38 van ouds bekend AGENDA MAANDAG 31 AUGUSTUS. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling werken van meesters uit de HaagSche School (10 17 uur (laatste dag). Moviac: Zoölogica", toegang alle leeftijden. 2, 4, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat het he ter", toegang alle leeftijden. 2.30. 6.45 en 8.45 uur. Palace: „Watt en half Watt als dakloozen toegang voor alle leeftijden. 2. 6.30 en 8.45 uur. *r Rembrandt Theater, op het tooneel „Het theatermysterie". 2.30 en 7.30 uur. Luxor Theater: „Voor den politierechter toegang alle leeftijden. 2.30. 6.30 en 8.4o u. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns» Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem. Chef van Dienst en Stad S. R Kuiper. Haarlem (nfw). Sport cn stad: A. Over- meer, Heemstede. Buitenland: .T C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, Heemstede. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zand- voort. Nieuws en reportage voor velsea en omgeving: .1.. J. E. van Baarsel, IJmuiden Advertenties D. A. J. Spek. Haarlem. Zwaar was de weersomstandigheden, Viermaal 100 meter borstcrawl heeren 1 HPC 4 min. 18 sec.; 2. IJ, 4 min. 21.4 sec.; 2. HZ en PC, 4 min. 21.5 sec. 5 maal 50 meter borstcrawl dames: 1. ADZ 2 min. 52.7 sec.; 2. Meeuwen 2 min. 53.2 sec.; DWR 3 min. 2 sec. Van Vooren wint op fraaie wijze De Ronde van Heemstede in villawijk bij de Heemsteedsche Dreef moge voor het publiek, minder interessant geweest zijn, voor de renners was ze zeer zwaar. Dat de Bever weker Arie van Vroren als eerste aankwam, was verdiend, want hij vervulde een belang rijke rol in den strijd der amateurs. niet klleen door de maar bovendien om dat het parcours zich niet bijzon der leent, uit looppogingen met succes te bekro nen. Na het ver trekpunt op d« Joh. Wagenaar- laan is een ren ner in staat een aantal meters uit te loopen, welke hij dan op Wagnerkade. César Franeklaan kan handhaven. Maar de ongeveer een kilometer lange Dreef werkt weer fnuikend Als het peleton Arie van Vooren ging het eerste over de eindstreep. (cliché archief H. C.) den vluchteling daar in den rug ziet, heb ben de renners gelegenheid zich in te span nen en hem in te halen. Zoo ging het dezen Zaterdagmiddag verscheidene malen. Cor Bijster en anderen gelukten het in het begin een voorsprong te behalen, doch na eenige ronden zakten zij weer af en het peleton was dan gesloten. Dat was te danken aan den kampioen Mooy uit Assendelfl, die terschei- dene malen het tempo aangaf, doch vooral :aan Van Vooren, die als het ware de schake.' vormde tusschen den uitlooper en het peleton. Rustig reden de amateurs ronde na ronde. Velen vielen echter uit door een lekke band en stapten zij weer op, dan was de achter stand te groot, om weer in te halen. Ook Cor Bijster, op wien velen hun hoop hadden gezet moest dat ervaren. Hij had immers enkele malen den toon aangegeven en dertien ron den voor het einde was hij met C. Boersma (Haarlem), A. van Os (Den Bosch) en Spronk (Utrecht) honderd meter uitgeloopen. Van Vooren ging er daarna tusschen uit* en allen waren weer bij elkaar. Ook Kuilman (Bever wijk) en Middelink ^Amsterdam) behaalden een voorsprong, zonder succes en later ging laatstgenoemde zelfs twee ruiden aan den kop, doch dan waren het Van Vooren, daarbij gesteund door Mooy, die na een korce jacht de renners vereenigden. Twee rQnden voor het einde kwam L. Pepels (Elselo, Limb.) die gedurende den strijd een afwachtende hou ding had aangenomen en steeds achterin het peleton zat, naar voren. In de laatste ronde had hij nog een voorsprong; toen liet Van Vooren zich weer van zijn goede zijde zien. Op de Dreef had hij hem ingehaald, doch ook de overige renners haalden op dit gedeelte flink in. Van Vooren schoot de laatste meters naar voren en won met een verschil van twee meters op Pepels. Den afstand van 177 K.M. had hij afgelegd in 1 uur 51 min. 59 sec.; derde was J. Hulshoff (Den Bosch), vierde A. Kuilman en vijfde Midellink. De kampioen Mooy werd op de achtste plaats geklasseerd. De nieuwelingen^ hebben ook een goede course gereden en ook hier slaagden de ren ners er niet in een voorsprong te behalen. De beslissing viel in de sprint en eerste werd F. Homna (Amsterdam) in 46 min. 50 sec.: tweede Grift (Soest), derde N. Schuiten (Am sterdam) en vierde K. Neeft (Haarlem). Jam mer was het, dat de tiende aankomende C. Rep bij de verhoogde put in de omgeving van de finish viel; voor behandeling van een schaafwond werd hij naar een ziekenhuis ver voerd. De tweede Ronde van Heemstede is goed geslaagd en „De Jonge Kampioen" heeft met de organisatie, welke uitnemend was, eer behaald- VOETBAl Indeeling derde klasse. Belangrijke wijziging. De indeeling der reeds vastgestelde derde klasse competities is op speciaal verlangen der clubs uit den kop van Noordholland belangrijk gewijzigd. Ten gevolge hiervan zijn Beverwijk en D.E.M. in de noordelijke afdeeling terecht gekomen, de derde klasse A genaamd, met de volgende clubs: D.T.S. (Oudkarspel), G.V.O. en K.V.V. (Krom menie), H.R.C., Q.S.C., Schagen en Zaan dijk. De overige derde klassers uit dit dis trict zijn ondergebracht in de derde klasse B, die er nu als volgt uit ziet: Bloemendaal, Den Helder, Halfweg, H.F.C.. Kinheim. Schoten. Terrasvogels, T.Y.B.B., Zandvoortmeeuwen en Succes (Wieringen). Aalsmeer is j>ii de Amsterdam- sche afdeeling ingedeeld. Onze derde klas sers, die aanvankelijk een gemakkelijk reis programma, hadden, hebben dus nu de verre reizen naar Den Helder en Wieringen voor den boeg. Voor de verbinding Anna Pauw- lownaWieringen. zal door Succes worden zorggedragen, omdat hier niet van bus of trein gebruik kan worden gemaakt. Het programma voor Zondag a.s. is thans als volgt: HelderTerrasvogels; SuccesZand voortmeeuwen; BloemendaalSchoten; Kin heim—H.F.C.; Halfweg—T.Y.B.B. H.F.C. NUMMER 2 IN BET KAMPONG- TOURNOOI. H.F.C., U.D., V.O.C. en Kampong, vier clubs met een roemrijk verleden, namen deel aan het jaarlijksche tournooi van Kampong te Utrecht'. Het is voor de deelnemers een recht pret tige dag geworden; er werd door alle ploegen enthousiast, doch uiterst fair gespeeld. Het Rotterdamsche V.O.C. won dit tournooi; zij erloor één wedstrijd n.l. van H.F.C. Het merkwaardige was, dat H.F.C. van nummer laatst, U.D. uit Deventer verloor, waaruit blijkt, dat het krachtsverschil uiters gering as, hetgeen de spanning heeft vergroot. De wedstrijden duurden 2 x 20 minuten. H.F.C- kwam uit met: Schras; Bosman en Kammeijer; van Olphen, Beets en de la Mar Sr.; Flack, de Nijs, Drijver, Gerbranda en Ligtenstein. Hock was door ziekte verhinderd. Nadat Kampong U.D. met 43 had verslagen, kwam H.F.C. tegen V.O.C. in het veld. Deze span nende strijd, die op een behoorlijk peil stond, al had H.F.C. met het slechte veld nogal moeite, werd eenige minuten voor tijd door de Nijs in het voordeel van H.F.C. beslecht. De Haarlemmers kwamen hierna tegen Kam pong uit. Kampong nam de leiding en behield deze geruimen tijd, waarna Gerbranda gelijk maakte. Eindstand 11. U.D. werd vervolgens kansloos door V.O.C. met 30 verslagen. De roodzwarte Rotterdammers verzekerden zich van den eersten prijs door ook Kampong te overwinnen, n.l. met 21. omdat H.F.C., dat de beste kansen had, onverwacht van U.D. verloor. Wel was H.F.C. in het veld sterker, doch doelpunten bleven uit. Juist even voor lijd moest Schras voor detweede maal op dezen dag visschen. VRAAGT TOEZENDING VAN GRATIS BROCHURES OMTRENT Het Nederlandsch Arbeidsfront P C. Hooftstr. 180 - Amsterdam (Z.) Spacrnebeker-tournooi. V.S.V. in het bezit van den beker. Tien jaar lang heeft de door dc Suppor- tersvereeniging «der H.F.C. „Haarlem" aan geboden beker al$ prijs kunnen dienen voor het Spaerne-beker tournooi, maar door de kranige prestatie van V.S.V., om dit tour nooi drie jaar achtereen te winnen, is deze vereeniging in het bezit van dezen fraaien prijs gekomen en zal de organiseerende ver eeniging voor haar populair tournooi een nieuwen beker moeten aanschaffen. V.S.V.Volewijckers 42. V.S.V. heeft vooral in den eersten wedstrijd tegen Vole wijckers éen verheugend goed spel gespeeld. Tegen het niet zuidelijk vuur spelend Eind hoven kon ditzelfde spej niet tot ontwikke ling komen maar de totaalindruk van het V.S.V.-elftal was uitstekend. De Amsterdammers begonnen met een goed positiespel, waarbij doelman Michel een góeden- kopbal kreeg te stoppen. Het snel lere tempo van V.S.V. 'bracht él spoedig het; initiatief aan de zijde van V.S.V., maar toch was het de Volewijckers, dat na stevig doorzetten van middenvoor De Ruiter de leiding nam. Direct na de hervatting nam V.S.V. het spel in handen en binnen enkele minuten had Van der Lugt tweemaal suc ces. Een prachtig schot van Sterk, die niet Balvers een goeden vleugel vormde, werd weggeslagen, maar De Vries bracht uit den strafschop den stand op 3—1 en Sterk zorgde voor no. 4. Een doelpunt van De Jong verkleinde den achterstand tot 42. HaarlemEindhoven 00. Na het leven dige en goede spel ln den openingswed strijd viel het spel in dezen wedstrijd wel w-at tegen. Van het elan ider zuidelijke kam pioenen viel niet veel te bemerken en de roodbroeken waren evenmin in goeden vorm. Wel forceerde de Haarlem-aanval enkele hoekschoppen, maar doelman Van Veghel kreeg het niet al te moeilijk. Aan de andere zijde ontkwam het Haarlem-doel enkele malen, toen de voorhoede der gas ten in gebreke bleef van door doelman De Vries onvoldoende weggewerkte ballen bruik te maken. Wel was het spel in de tweede helft wat beter, maar goed werd het niet en de eind stand 00 gaf de verhouding vrij goed w-eer. Door het nemen van strafschoppen P-aatste Eindhoven zich in den eindstrijd. Na een tusschenwedstriid Haarlem 2— Scheten 04 (scheidsrechter Seubring). volgde de verliezersronde: HaarlemVolewijckers 21. De rood broeken speelden nu met meer animo en meer overleg en na een goed schot van tConmg volgde op gelukkige wijze een doel punt,, toen de door doelman Volger omhoog- gestompte bal bij het terugkomen van Vol ger s rug in het doel sprong. Een keurig door De Ruiter ingekopte bal bracht den ruststand op 11. Een doelpunt van Bot bitje* beslissend, want hoewel Volewijckers veelal m den aanval was, bleek het maken van Loelpunten een te moeilijke opgave. /\s- V~7Eindhoven 2—0. De eindstrijd gat de Zuide-iixff kampioensploeg gelegen heid te toonen. dat groot enthousiasme een factor van beteekenis kan zijn. V.S.V. kreeg i.ierdoor geen gelegenheid even goed te speien als tegen Volewijckers. maar de ver dediging van V.S.V. was tegen den storm- 1,00PT_°P£t'wassen. Een doelpunt van Van der Kuil gaf V.S.V. in de twedde helft een nuttigen voorsprong. Feller werden de aan vallen van Eindhoven, maar productief was de aanval hier niet en toen een prachti" schot van rechtsbuiten van 't Sant den voorsprong op 2—0 bracht, was V.S V veilig. De prijsuitreiking geschiedde door den voorzitter der H.F.C. „Haarlem", den heer, •j. t. van Balen Blanken, waarna dr. Van Leasen .voorzitter van V.S.V.. namens de winnende ploeg sprak. V.S.V. 3 wint den Stads Editiebeker. Fraaie prestatie van V.V.H. V. 3 is er Zondag in geslaagd beslag te leggen op den Stads-Editiebeker, doch ver melding verdient tevens de fraaie prestatie van V.V.H.dat zich tot het uiterste heeft ingespannen. De doelman van V.V.H. was in bijzonder goedên vorm en aan hem was het te danken, dat zijn club tien minuten voor het einde met 1—0 voorstond. De druk was zoo groot, dat een doelpunt niet kon uitblij ven, Eerst werd gelijk gemaakt en een minuut voor het einde scoorden de IJmuidenaren het winnende doelpunt. Bij de prijsuitreiking richtte de heer A. va., der Aart zich zeer terecht tot de verliezende partij, die de kranige prestatie heeft gele verd in de finale te komen en goed weerstand te bieden. Daarna huldigde hij de winnaars en overhandigde den wisselprijs. E.H.S. WINT ELSWOUTTÖURNOOI. E.HIS. heeft Zondag het Elswouttournooï, ge organiseerd door D.I.O. gewonnen door in de finale na een spanneriden strijd van Droste met 3—2 te winnen. De uitslagen lulden: Dëmi-fihale; Droste—T.H.B. 2—1; Onze Gezellen—E.H.S. 0—l: verl ezersronde: T.H.B.-Onze Gezellen' 0-3; finale E.H.S.Droste 32. Na afloop reikte de heer Ponsteln de prijzen uit en huldigde Droste, dat voor een verrassing zorgde door de finale te bereiken. ATHIETIEK NIEUW RECORD VAN FRITS DE RUYTER. HONKBAL E. D. O. IS DEN DANS ONTSPRONGEN. Quick moet degradatiewedstrijden spelen. Dc flinke 198 nederlaag van Quick tegen BIauw-V.'it en de 8—2 overwinning van E D O op.H.H.C. hebben de beslissing in de eerste klasse doen vailen. De Amsterdammers moe- eevnals verleden jaar tegen H. C. K degradatiewedstrijden spelen. De Haarlem mers hebben dit jaar een goed jaar achter den rug en hun spel in zeer zeker vooruit gegaan. Toch zullen Lindeman en zijn manner een zwaarderen strijd moeten voeren om te promoveeren, daar Quick dit jaar sterker is dan verleden jaar. H. H. C—E. D. O. 2—8. De opofferingsgezindheid van Schijvenaar i Odenthal. die de tweedaagsche tour naar Maastricht lieten loopen om E. D. O. uit het gevaar van het spelen van degratiewedstrij- den te redden, is beloond geworden, doordat E. D. O. de H. H. C.-slagploeg in bedwang wist te houden, terwijl Odenthal met een viertal honkslagen eveneens een groot aan deel in de overwinning had. De mooie geste van clubliefde en Schijvenaar werd echter in den wedstrijd overschaduwd door een onsym pathieke houding, die de E. D. O.-werper aannam. De wedstrijd ging, nadat beide negentallen in de eerste beurt een punt gemaakt had den, langen tijdi gelijk op, totdat E. D. O. in de zesde innings door honkslagen van Leuven en KI. Zandstra een 2—1 voorsprong nam. In de zevende beurt werd Van Holst echter veel geslagen en maakte tweede honkman De Vries een serie fouten, waardoor zes E. D. O.- spelers over de thuisplaat kwamen. Pijn akker moest een einde aan deze innings ma den. H. H. C. scoorde in de laatste slag beurt door twee honkslagen van Panman en Lanz nog 1 run tegen. De werpersprestaties waren Schijvenaar 13 x 3 slag. 1 x 4 wijd en 3 h.s. tegen H. H. C. werpers 9x3 slag, 3x4 wijd 9 h. s. tegen. Overige uitslagen. Ov. Klasse A. F. C.—Zeeburgia 12—5 Haar lem II—E. D. O. II 19—11- Tweede Klasse A Ajax II—D. W. V. 12—3 (Aiax II en Celeritas promoveeren). Catchers T. H. B. 8—12, R. C. H. II—E. H. C. 11—PR H. H. C. II—H. D. M. 18—10. Demonstratie-stedenwedstrijd Amsterdam- Haarlem \r~2. Stedenwedstrijd: Den Haag—Utrecht 6 lb. Poging i i mevr. BlankenKoen mislukte. Geen record van mevr. Fanny Blanken—Koen op de 80 meter horden, en toch twee nieuwFre- cords tijdens de kampioenschappen van net district Noord-Holland der N. A. U. Daarvoor zorgden Frits ae Ruyter (Vole wijckers) en de junioresploeg van A. V. '23. De Volewljcker bracht het record van Jan Zeegers op de 2 k.m. met niet minder dan 12.9 sec. om zeep door dezen afstand in 5 min. 29.9 sec. te loopen. was nog een zeer prettige verrassing: Bou- maakte op de 800 m. den besten tijd van dit seizoen, n.l. 1 min. 55.5 sec. Het loopen van den A. A. c.'er, die geen tegenstand ondervond en de eerste 400 m. in 53 sec. aflegde, maakte een su perieuren indruk. Op de 1500 m. zonder De Ruyter. moest De Roode van Haarlem zoowaar het onderspit delven voor den jongen Blauw witter Van Olffen. Het nummer 100 M. hardloopen werden gewon nen door W. v. Beveren. De Haarlemmer Schreu- der bezette evenals op de 200 M. de vijfde plaafs. Tijd resp. 11.7 sec. en 23.4 sec. Walgien werd 4e op de 800 meter in den tijd 2 min. 4.5 sec. De Haarlemmers Hagttnglus en Paap bezetten de 4de en 5de plaats ln de 5000 meter loopen. Bij het hoogspringen kwamen drie Haarlemmers over de 1.70 M. Dit waren Kuiper. Brouwer, Koeten en Haringhuizen. Op de 400 M. werd kampioen de Haarlemmer Dekker in 52.5 sec. Zooals te verwachten was, won Lamoree hel polsstokhoogspringen met een sprong van 3.80 M. en bij het vèrspringen bereikte L. Brouwer de vierde plaats met 6,29 M. Aan de kampioenschappen hebbeö ook eenige leden van de dames athletiekvereeniging „Gita' deelgenomen. De resultaten waren: Speerwerpen: Mej. R Landwehr werd derde met een worp van 29.90 M vèrspringen: Mej. R. de Goede werd vierde met een sprong van 4.95 M.; hoogspringen: Mej. Landwehr werd tweede met een sprong van 1.45 M. Sport-allerlei FeUenoord is na een 2—1 zege op Quick ln het bezit gekomen van den Zilverenbal. In Amsterdam zijn de wedstrijden om den Arolbeker voortgezet. U.V.V. won met 42 van A.D.O., A.F.C. en Ajax speelden 0—0. doch A.P.C. kwam in de finale door beter strafschoppen te nemen. De eindstrijd leverde een 3—1 overwin ning voor U.V.V. op. bij de Friesche tenniskampioenschappen in Leeuwarden wonen de dames Blikslager en Adams uit Haarlem de finale dubbelspel van'mej. Tienstrat en mej. Kruistnga met 1—6, 6—1 en 6—3 bij het gemengd dubbelspel werden mej. Blik slager en de heer G. Onstein in de finale versla gen door mej. Wiersma en H. Keizer (Groningen) met 64, 60. CRICKET PAARDENSPORT Spannende draverijen in Alkmaar. De draverijen, welke Zaterdag en Zondag te Alkmaar zijn gehouden, zijn buitenge woon geslaagd. De Zondagdraverij werd door een record aantal bezoekers bezocht. De Zaterdagmiddag bracht in de ope ningsdraverij voor 4e klassers direct reeds een verrassing door de fraaie overwinning van Faust B, die met Floris A op zijn hie- len van het groote veld wegliep. Floris A kon Faust niet voorbij komen en werd voor den zooveelsten keer tweede. De heat voor paarden met een winsom boven 3000 is het glansnummer an beide dagen geworden. De buitenlander AJ.eghe- ny demonstreerde in de le heat een gewel dig overwicht en het had heel weinig ge scheeld of alle deelnemers op Xerxes na, die uitstekend partij gaf, waren gedistan- ceerd. De k.m.-tijd was 1.24(2, een tijd, welke nog nimmer in Alkmaar gemaakt is. De tweede heat werd van begin tot einde een strijd tusschen Alleghenny en de groote stayer Amazone G. De merrie bleek den meesten stoom te hebben en klop«.e Al- leln6 de" 3e heat kon v. d. Berg Amazone zelfs niet meer voorbij komen; de eerste heat had te veel van zijn krachten ge vergd. Een prachtig nummer. De heerrijderscourse was met minder spannend, Het drietal x Kernel, Claudy C en Bobichon namen een steeds gr Ou'.eren voorsprong. Vlak voor de finish schooi de bekwame heerrijder De Runer Y &?rne] naar voren en won uitstekend. De finale van de kortebaan was al even enervee rend. Donum Vita won, maar- was dit wel J"zondag'bleek Freddy Scott heel wat be ter in vorm en won met overwicht de 4de klasse. Dorian en Faust B. herhaalden hun goede verrichtingen van Zaterdag en lie pen plaats. Floris A werd derde. De heat voor amateurs werd een overwinning voor» het hengstje Fred Mc Clyo K, die in han den van Venneman het pleit in twee heats beslechtte. Blue Band kwam juist een hals te kort. In de groote course over 2300 M. bleek evenals den vorigen keer, dat de achterstand voor de stayers op de toppaar den op het ronde baantje vrijwel niet m te loopen is. Het toppaard Carla Scott wón dan ook onbedreigd. In de derby voor 2- jarigen stelde de favoriet Herman J. teleur door als derde te eindigen. Harrte Scott jH. .n Ts».MT sei werd met een tijd van 1.42 over den IO- onbedreigd eerste. Hollyrood Nimble werd goede tweede. kortebaan bracht alle favorieten in De aui ttuatu* den eindstrijd. Douglas H. verraste min of meer door de tweede plaats te bezetten, mede doorda Bobichon de befenen kwijt raakte. De gedetailleerde uitslagen luiden 313 vc,,Êt: ZATERDAG. Prijzendraverij 4e klasse, afstand 2040 M.: 1 Faust B, eigenaar S. J. Brouwer (J. N. Brouwer), 3.15 K.M.-tijd 1.37.5; 2 Floris A, 3 Camelia, 4 Dorian. Toto: w. 28.40, plaats 6.20, 1.60. 5.40 en 6.—. Prijzendraverij Ned. paarden, afstand 000 M.: 1 Carla Scott, 2000 M„ P. Dekker (C. Bak), 3 min., K.M.-tijd 1.30; 2 Cisca B; 3 Dalver. Toto: V stal Dekker met Car la Scott en Cavalcade 8.80, plaats 4, 2.30 en 1.90. v Heatprijzendraverij over 1700 M. Ie heat. 1 Allegheny, 1760 M., M. France (J. M. v. d. Berg), 2.28,2, K.M.-tijd 1.24.2; 2 Xerxes: 3 Ondihe VIII. Toto: w. 2.90, plaats 1.40. 1.40 en 3.40. 2e heat: 1 Amazone G. 1720 M„ eigenaar en rijder G. Poppen, 2.28.3. K.M.-tijd 1.26.5; 2 Allegheny; 3 Xer xes. Toto: w. 1.30, plaats 1.30, 1.10. 3e heat: 1 Amazone G. 2.33.8. K.M.-tijd 1.29.4; 2 Allegheny; 3 Xerxes. Toto: w. 1.30. Definitief: w. 7.50, plaats 1.40, 1.30 en 1.70. Handicapdravenj voor amateurs, 2000; M„ 1 Y Kernei, 2020 M., J. Haan Jzn (De Ruiter). 3.03.2 K.M.-tijd 1.30.7; 2 Bobichon; 3 Claudy O. Toto: w. 5.30, plaats 1.60. 1.60 en 1.40. Kortebaan 800 M. le serie: Donum Vita 730 M., C Stein (W. H. Geersen). Toto: 1.30; 2e serie: Excellentie Brewer, 720 M., Stal de Wildhoef (B. P. ten Hagen). Toto: 2.10; 3e serie: Betsie O, 720 M., J. Terlingen (J. v. d. Berg). Toto: 1.20; 4e serie: 1 Fred Mc. Clyo K, 700 M„ Stal Ne- derhorst (L. Combee). Toto: 2.60. Finale: 1. Donum Vita; 2 Fred Mc Clyo K; 3 Betsie O; 4 Excellentie Brewer. ZONDAG Prijzendraverij 4e klasse. 2040 M. 1 Freddy Scott, 2040 M., stal Vita Nova (V H Geersen), K.M.-tijd 1.36.6; 2 Dorian; 3 Floris A; 4 Faust B. Toto: w. 3.20, pl 1.20. 2, 1.30, 2.50. Derby voor 2-jarige paarden, 1100 M Harrie Scott, 1120 M.; R. B. v. d. Veen (A. B. v. d. Veen), 1.54.2. K.M.-tijd 1.42; 2 Hollyrood Nimble; 3 Herman J. Toto: w. 7.10, pl. 3.50 en 2.50. Heatprijzendraverij 3e en 4e klasse, 1700 M. le heat: 1 Fred Mc Clyo K, 1700 M.. stal Nederhorst (G. J. Venneman), 2.39.4. K.M,-tijd 1.33.8; 2 Douglas H.; 3 Cisca. Toto: w. 3.10, pl. 1.50, 1.90, 1.40. 2e •heat.: 1 Fred Mc Clyo K, 2.38.8, K.M.-tijd 1.33.4; 2 Blue Band: 3 Cisca. Toto: w. 2. d1. 1.60 en 3.30. Definitief: w. 3.40, pl. 1.50, 1.80, 1.60. Prijzendraverij voor Ned. paarden, 230C M. 1 Carla Scott, 2300 M., P. Dekker (C. Bak), 3.28.8. K.M.-tijd 1.30.8; 2 De Gleaner T.: 3 Benna Dosa: 4 Diana Norton. Toto: w. 1.90, pl. 2.30. 1.50, 3.70 en 1.70. Kortebaan, 800 M. le serie: Diana Nor ton, 720 M.. 1 min. 4 sec. Toto: 1.49, 2e serie: Douglas H. 730 M 1.8.4. Toto: 3.20 3e serie: Barones Spencer, 740 M.. 1.7.8 Toto: 1.10. 4e serie: Bobichon, 740 M„ 1.5.4 Toto: f 1.70. Finale: 1 Barones Spen cer; 2 Douglas B; 3 Bobichon; 4 Diana Nor ton. Toto: f 2.20. Definitief: w. 2.20, pl. /1.20, 2.90, 1.50 en 1.40. Dé Zaterdag en Zondag op het terrein van Rooc* en Wit te Haarlem gespeelde wedstrijd tussche spelers van Nederlandsche elftallen uit 1933 to 1939 tegen de eRst van Nederland is geëindigd ii een inningsoverwinning voor eerstgenoemd ploeg. De Rest van Nederland begon Zaterdag t batten en regelmatig vielen de wickets. Allee J. J. Alders (22). H. Herklots (11), Ch. Lungei (10) en W. van Weelde (17) sloegen* wat runs, Op M«hadden allen een beurt gehad. Aanvoerder, nir. H. van Manen bowlde 1—14, L. J. Sodderlanri 3—40, A. Terwlel 5—28 en mr. P. C. G. Laboüchère 1—2. -Denzelfden middag slaagde de ploeg van Ned Elftallen er in voor het verlies van drie wickets otaal te passeeren. Schnitger en Gallon een goeden stand op, n.l. van 3—38 tol Om zes uur werden de stumps bij den stanc 10, H. C. W. Schnitger 38. W. H. Gallois 36. H. van Manen 22-en a. Terwiel 11. H. J. ki bowlde 438. L. Wunder 4—50. Ch. Lungen 1—12, Laoory 017 en J. J. van der Lu^jr 1- De Rest van Nederland faalde in de- innings nog meer en het totaal werd sl runs. waarvan H. Herklots 13, w. van 11. Thans bowlde a. Terwiel 6—33 en L. J. Sod- derland 3—12. Vermelding verdient het fraaie veldwerk aan beide zijden. C.V.H.—QUICK. Gewonnen door C.V.l-I. met 17 runs op de eerste innings. Quick scoorde 57 runs; G Zeeuwe bowlde 219, Th. van der Pas 0—I en A. J. Roodt 821. C.V.H. scoorde 74 runs F. Feitz 11 en A. J Roodt 17. B. Ma- belis bowlde 622, J. Heyligers 116, A. dc Vos 215 en J. van Noord 08. NEDERL. CRICKET BOND. District Haarlem UIT HET ARCHIEF. L. van der Meij scoorde op 15 Aug. tegen Rood en Wit 5 z'n 1000ste run. Z'n totaal is nu 1003 runs in 109 lnniijgs, waar van 9 n.o. Gernidd. 10.03. Th. Hetem nam op 22 Ayg. tegen R. C. H. 600ste wicket voor 5916 runs gernidd. 9.86. M. Kruijff sloeg op 15 Aug. tegen C. V. H. 3 precies z'n 1000ste runs voor Rood en Wit in 119 innings daarvan 12 n.o., gernidd. 9.35. HAARLEM 3—BLOEMENDAAL. Haarlem 3 trok het eerst naar de wickets en scoorde het magere totaal van 66, waarvan W. F. van der Lee 11 en F. C. Jaski 21 n.o. J. Beljk 6 v. 24. G. Nes ting 1 v. 11 en L. Van der M.eij 3 v. 17. Op 87 had den alle Bloemendalers een beurt gehad. G. Resting 33 ret. L. van der Meij 21 en G. Strik 15 F. Lanting 3 v. 28. Th. Hetem 2 v. 13. W. Onken- hout l v. 15. W. F. van der Lee 1 v. 27 en Heijdeman 2 v. 0. C. V. H. 3—HAARLEM 4. C. V. H. 3 scoorde ins waaronder 25 extra's. H. Hoogerbeets 12. Langelaar 12 en J. van der Sluijs 24 n.o. der Wal 1 v. 19. G. Wessel 2 v. 15 en A Hartog 2 v. 20. Haarlem 4 scoorde 68 runs. I. Vanier 14. A. J. Stoete 18. G. van Langelaar 3 36 en J. van der Sluijs 4 v. 18. Artikel Bon Kaart lióevcclh. t./m. Aardappelen 44 A Aard. 1 kg. 5 Sept. \nrrfap]>clcn 44 B Aard. I kg. Sept. Beschuit 44 Beschuit 75 gr. 5 Bloem 362 t.m. 36.". AP:. 100 gv. 5 Boter 44 Bot.Vet 12 5 gr. 12 Sept. Boter 2-3-5 2-36 Reset »e 125 gr. 12 Sept. BOter 3-35 3-36 Reserve 125 gr. 12 Sept. BOter 4-36 Re-se; ve 125 gr. 12 Sept. Brit mist. 0-1 t.m. 05 BV Brandst. 1 eenh. 31 Dec. Brandst, Brandst. 1 eenh. 01. 02, 03 KF 30 Apr. '43 Brood 44 A Brood 400 gr, 5 Sept. Brood 44B Brood 50 gr. 5 Sept. Chocolade 4 42 Veren. 100 gx;. 5 Sept. Cigaretteji 44 A Tabak 20 St. a Sept. 'igarlHos 44A Ta bak 10 st. -5 Sept. Eciihi zeep 335 -370 Als. 1 rants. 30 Sept. Eeiüi. zeep LM Toilets. 1 rants. 30 Sept. O.ort 360 Als. 250 gr. 5 Sept. Jam 35S Als. 500 gr. 5 Sept. Katts 367 t.m 369 A!g. 100 SJ-. 5 Sept. KOfflesurr. 338 Alg. 2 50 gr. 5 Sept. AlaizeiiH 361 Alg. 100 gr. 5 Sept. Melk 41A t.m. •14 A Melk 3 1/2 L. 5 Sept. Melk 41B t.m. 44B Melk 1 3/4 L. 5 Sept. Petroleum 02 Potr. 2 L. 3 Oct. Peitlvr. 350 Alg. 250 gr. 5 Sept.. Rijst 4-41, 4-42 Res. 2'50 gr. 5 Sept. Scheerzeep U T,extlöl 50 gr. 3L Aug. Sigaren 4 4. A Tabak 5 st. 5 Sept. Suikerwerk 4 44 Vcrs.11. 100 gr. .5 Sept. Suiker 357 Alg. 1 kg. 5 Sept. Tabak 43 A Tabak 25 gr. 29 Aug. Vermicelli 361 Alg. 100 gr. 5 Sept. Vlceseli 44A Vleesch 100 gr. 5 Sept. Vlcéstli 44B Vlees oh 00 gr. 5 Sept. Wasehp. 336 -371 Alg. 250 gr. 30 Sept. AA'aschpocdcr AM Wasch- Wasellpoedcr poeder 250gr. 30 Sept. L Zeep 250 gr. 30 Sept. EINDSTAND. R. C. H. X) 10 8 1 1 Rood en Wit 4 x x) 10 ,5 2 3 Haarlem 3xxx) 9 4 1 4 Rood en Wit 5 x) 10 4 1 5 C. V. H. 3 x) 10 4 1 5 Bloemendaal xx) 9 3 0 6 Haarlem 4 x x) 10 3 0 7 x) Verregend. C. V. H. 3—Bloemendaal uitgesteld. R. C. H.—Rood en Wit 5 uitgesteld. ZWEMMEN De laatste wedstrijden om de kampioen schappen van kring Haarlem werden Zater dag in het bad de Heerenduinen te Velsen, onder auspiciën van de Velser Zwemvereeni- ging verzwommen. De resultaten hiervan waren: 100 Mtr. borstcrawl dames: 1. I Smit (HPC) 1 m. 14.2, 2. S. Verkes (D.W.R.) 1 m. 19.5 sec.. Verhagen (DWR) en H. Bakker (HPC) beiden 1 m. 21.1 sec. Mejs Smi-t ^ing geheel alleen over .de baan, zoodat de door haar gemaakte tijd een goede orestatie is. 100 Mtr. rugslag heeren: 1. F. de Geest (H.P.C.) 1 m. 13.7 sec., 2. F. Maus (Haarlem) i. 17,7 sèd, 3. H. Smits (Haarlem) 1 m. 19.6 sec. De Geest was overwegend sterker en is tot veel betere prestaties in staat. Zijn uitdrijven aan het eindpunt verhoogde zijn tijd met zeker 1 sec. 100 Mtr. schoolslag dames: 1. C. Kraft (Haar lem) 1 m. 28.2 sec., 2. A. v. Wijk (D.W.R.) 1 m. '.3 sec.. 3. W. Compiet (DWR) 1 tn. 33.9 sec. Mej. Kraft was onbetwist de sterkere en haar tijden bewegen zich nog steeds in neer gaande richting. 3 x 50 mtr. wisselslagestafette heeren: 1. Haarlem 1. m. 37 sec., 2. VZV 1 m. 43.6 sec., 3. Haarlem 2 in 1 m. 44.8 sec. Schoonspringen: 1. H. Haase bij de dames met 35.70 punten en 1. Heeren' R. Kuit (even eens Haarlem) met 62.22 punten. 10 x 50 mtr. borstcrawlestafette dames: 1. :aarlem 6 m. 31.9 sec., 2. H.V.G.B. 6 m. 5>:4 rsec. 4 x 100 mtr. borstcrawlestafette heeren: 1. H.P.C. 4 m. 24.2 sec., 2. Haarlem 4 m. 41.8 sec., 3. H.V.G.B. 4 m. 45.1 sec. BOKSEN Het gevecht om het Europeesche kampioen schap middengewicht tusschen Besselmann en den Rotterdammer Luc" van Dam is voorloopig bepaald op Zondag 4 October in d'e Deutseh- landhalle te Berlijn. WAPENSCHOUW OVER DE AMATEURS TE AMSTERDAM. De Nederlandsche Boksbond heeft het plan met een ploeg amateurs deel te nemen aan den lan- denwedstrijd, welke volgend jaar te Rome zal worden gehouden. Wat de financieele zijde van deze uitzending betreft, vertrouwt men eener zij ds op een subsidie van den staat, aan den an deren kant wordt het echter zeer gewenscht geacht, dat ook door den bond zelf voor een sterk fonds wordt gezorgd. In verband met dit laatste zullen verschillende wedstrijden worden georganiseerd, waarvan de baten geheel aan dit fonds ten goede kennen. De eerste van deze serie werd Zaterdag in het Tennisstadion te Amster dam gehouden; De Nederlandsche kampioen bantamgewicht. H. Hessels uit Haarlem, nam met succes deel. Het geen hij liet zien tegen den veel zwaarderen Eindhovenaar P. B. Vissers was van de best: kwaliteit. Snel ging hij weer door den ring, hij draaide lustig om zijn tegenstander heen. plaat ste met beide vuisten bijna steeds volkomen zuivOT en had een dekking, die „onneembaar" •as voor Vissers. De uitslagen waren: Bantamgewicht: H. de Bruin, Den Haag, w. o van C. Voorhout, Groningen, H. Hessels, Haarlem, w. o. p. van P. B. Vissers, Eindhoven Lichtgewicht. W. v. d. Busken, Amsterdam, w. p. van Hendriks,; Maastricht, W. te Nuijl. Amsterdam, won door disqualiifcatle van H. Bouvrie. Maastricht in de 2e ronde, B. Knoppers Amsterdam, w. o. p. van F. Beekwildei-, Breda, Joustra, Amsterdam—J. de Roode, Den Haag, onbeslist. GOLF K ENNE MER GOLFCLUB. Öp de banen van de Kennemer Golf Countr; Club werd gisteren de wedstrijd gespeeld om den Van der Vliet Wisselbeker. Aan deze 18 hole-- üandicap medalplay namen 32 spelers(sters) deel Met een netto score van 63 werd J. van Alphèn (15) voor één jaar winnaar van den beker. Ir. T. F. Hubrecht (3) eindigde met 70 netto; M. Wetselaar (2) en mej. E. Veltman (9), beiden 71; mevr. N. DIemer Kool (13) 72; J. Nienhuys (7) Jhr. P. N. Quarles v. Ufford (11) en Beels van Heemstede (13) en dr. H. J. Oltmans (20) 74. DE DISTRIBUTIEBONNEN Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan de letter V. OP BON 44 BOTER OF RUNDVET. Gedurende het tijdvak vanvl tot en met 12 September 1942, geeft elke der met 44 gemerkte bonnen van de boterkaart en vet- kaart recht op het koopen van 125 gram boter. Zij, die gedurende het tijdvak van 12 tot en met 15 Augustus 1942 de bonnen 44 bij den slager hebben ingeleverd, ontvangen gedurende bovengenoemd tijdvak per bon 100 gram rundvet. GENERATORANTHRACIET EN BAGGERTURF. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 30 September 1942 geven de met de woor den „generator-anthraciet 9e periode" ge merkte bonnen recht op het koopen van één. hectoliter (max. 75 kg) anthraciet- nootjes IV of V, terwijl gedurende hetzelfde tijdvak de met de woorden „generatorturf 9e periode" gemerkte bonnen recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 17. Het rijksbureau voor de voefdselvoorzie ning iij oorlogstijd maakt bekend, dat voor I de periode van 1 tot en met 30 September 1942 op bon no. 17 van de voederkaarten voor honden volgens dezelfde normen als voor de voorafgaande pei-iode hondenbrood wordt beschikbaar gesteld. Op bon no. 17 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor boven genoemde periode 1V2 kg kattenbrood be- schikbaar gesteld. Na 30 September 1942 zijn de bonnen no. 17 van de vermelde kaarten ongeldig; zij i mogen nadien niet meer worden aange- 1 nomen. DAPPERE MEISJES. Wederom is een contingent Nederland sche verpleegsters naar het Oostfront ver- trokken. Na een grondige en allesbehalve gemakkelijke vooropleiding zullen zij in gezet worden met de Nederlandsche ambu lance. Men moet respect hebben voor deze moedige meisjes, die veelal een gemakke lijk leventje hier in Nederland opofferen i om ginds aan het Oostfront onder vaak zeer moeilijke omstandigheden voor de gewenden te zorgen. Zij verdienen uw I steun en waardeering. Denkt daarbij aan het gironummer van de Nederlandsche ambulance, 87&0Ö Nederlandsche Ambulan ce. Koninginnegracht 22, Den Haag. ELK GEZOND KIND MOET IN NEDERLAND LEEREN ZWEMMEN. Elke maand publiceert de propaganda- commissie van den Ned. Zwem- en Red- dingsbond het aantal verdrinkingsgevallen in de pers, om de bevolking, dus de ge meenschap, er op te wijzen, dat de zwem kunst machtig zijn, hoognoodig is in ons waterrijke land. Het is treffend te moeten constatèeren, vooral in de zomermaanden, dat 'net aantal verdronkenen groot is, door- I dat velen (die de zwemkunst niet beheer- schen) de verleiding niet kunnen weer- staan om te gaan in voor hun te diep- of stroomend. water. Het is plicht, dat elk ge- zond kind in Nederland leert zwemmen. Het is verheugend te ervaren dat nu in deze tijden de autoriteiten inzien, dat de zwemkunst machtig zijn een integreerend 1 deel van het schoolleerplan moet uitmaken. Ruim 75.000 kinderen hebben, in 1941, door middel van de scholen, zich de zwem- i kunst eigen gemaakt. Een mooi en goed begin is gemaakt, maar.hfet ideaal: „ieder Nederlander zwemmer" is nog lang niet bereikt. Het daghet in den Oosten en I wij verheugen ons. Moge dit ideaalverwezenlijkt worden. 1 RADIOPROGRAMMA DIXSDAG 1 SEPTEMBER 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 650 Ochtendgymnastiek. .00 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.15 Goed begon nen (gr.pl.). 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten en programma uittreksel. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.). 8.30 Het Amusements orkest (opn.). 9.155 Voor de huisvrouw. 9.20 Semi j populair programma (gr.pl.). 10.00 Zang en piano. 10.20 Viool en orkest (gr.pl.). 10.30 Orgelconcert. 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 Amabile sextet. 12.U0 Klaas .van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 13.00 Salonorkest i en gramofoonmuziek. 14.00 Haarlemsche Orkest- vereeniging, soliste en gramofoonmuzièk. 16.00 i Ziekentroost en gewijde muziek (opn.). 16.30 Or- kestconccrt. (gr.pl.). 15.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Zweedsche liedjes (gr.pl.). 17.15 B. N. O. Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Om en om programma. 18 30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.05 Wat doet de Directie van den Landbouw? 19.30 Gemengd koor en orgel. 20.00 Otto Hendriks en zijn orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de i studio geschlkken). 20.45 In volgorde zingen (gr.pl.). 21.00 De Melodlsien en solist. 21.45 B. N„j O. Nieuwsberichten. 22.0lk Erna Sack en Karl i Schmitt Walter zingen (gr.pl.). 22.15 U raadt wat wij draaien. 22.45—24.00 Gevarieerde lichte me- lodieën (gr.pl.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum T. 8.15 Vierhandig piano- I spel (gr.pl.). 8.45 Symphonisch Morgenconcert I (gr.pl.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Populaire or- I kestmuziek (gr.pl.). 11.00 Zang met pianobege leiding. 11.25 Kwintelconcert (gr.pl.). 12.00 Ensem ble Willy Kok 12.45 B. N. O. Nieuws- en zake lijke berichten. 13.00 Voor de rijpere jeugd, van het platteland. 13.15 Pianovoordracht. 13.35 Ga briel Plerné dirigeert eigen werk (gr.pl.). 14 00 30 zingende minuten (gr,pi.). 14.30 De Lichte Toets, gevarieerd programma. 15.30 Voor de zie ken. 16.00 Het Lied van Hugo Wolf, causerie met muzikale omlijsting. 16.30 Cello en strijkkwartet, (gr.p!.). 16.35 Zang. viool en ctavecimbel. 17,15 B. N O- Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Musette orkest en soliste. 18.00 De Reportage staf presenteert. 18.30 Groot Omroeporkest en soliste. 19 30 B..N. O. Nieuwsberichten. 19.40 B. N. O. Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 B. N. O. Engelsche uitzending ..Hol land and the economic reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Liederen van Robert Schu mann (gr'.pl.). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over oen lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Cello en piano, 20.43 G. A. A. GUSSENHOVEN In Beverwijk, waar hij de laatste jaren woonde, is in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer G. A. A. Gussenhoven. een bekend oud-Haarlemmer, die vele jaren een banketbakkerszaak aan de Kruisstraat gedreven heeft. Hij heeft een werkzaam ■even achter den rug en nuttig werk heeft hij verricht voor zijn medemenschen. Daar toe bood de spijskokerii van de Sint Vin- centiusvereeniging hem de gelegenheid. Van deze vereeniging was hij president en de wkracht en ook na zijn aftreden bleef '•^langstelling hebben voor dit mooie werk. nmorgen droeg zijn zoon, pastoor J. Gussenhoven van Texel ,e H. Mis van Re^ quiem op in de kapel van „Rustoord' te Be> verwijk. De begrafenis geschiedde op „Bar-lberichten. 22.00 B. n. o. Militair overzicht. 22.10 bara" aan het Soendaplein, alhier. Ar/ondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum 1.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2