Nieuws uit Nederlandse^ circus RENZ te IJmuiden Oost „Beverwijk" wint Mid-Kennemerland-tournooi Prachtige gymnastiekdemonstratie te Santpoort. BUBBELTJE EN KNOR IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken M. v. d. Eikhof gaat jubileeren. De heer M. v. d. Eijkhof. de populaire chef van de Amsterdamsche Slagerij in de Neptunusglraat, zal Donderdag 10 Septem ber den dag herdenken, waarop hij een kwart eeuw geleden zijn entree in deze zaak maakte. F_~ - - Een dergelijk jubi- leum behoort hier tof_ zeldzaamhe den. want het is geen gemakkelijke taak om als slager èn zaken man op te treden. - Het zal slechts wei- nigen bekend zijn. i W";aya dat dit beroep naast f '^en grondige vakken- jhuijuk|nis tevens een groote /aardigheid eischt, opdat niets verloren iaat. Juist in dezen lijd komt weer eens dui- Familie-foto delijk tot uiting, dat ^Ik vleeschbonnetje benut dient te worden eh elk dier móet dan ook zoo doelmatig mogelijk verdeeld wor den. Ondanks de bonnen heeft de heer v. d. Eijkhof, beter bekend als ..Tinus". nog steeds schik§in zijn vak. Zijn verhouding met het personeel is uitstekend, evenals met de cliënten. Als sommige huisvrouwen eens nukken <toonen, dan heeft Tinus een gemoedelijk babbeltje en een kwinkslag om alle zorgen even te doen wijken. Zijn goed humeur isdan ook het ge heim, waardoor de heer v. d. Eijhof zich als spil van deze zaak populair heeft weten te maken. GEVONDEN VOORWERPEN. In het tijdvak van 20 tot en met 27 Augustus werd aan het hoofdbureau van politie de volgende 'collectie gevonden „Voorwerpen aangegeven: Een R.K. Kerkboekje, badjas, met twee zwembroekjes en een handdoek: twee re genjassen; een speld (witte, kruis); een muts; een damesschoen: een jongensboek (Karl May); een ceintuur; een paar zwarte kinderschoenen; een lichtblauw badpak; eenige portemoruiaies; een pet; een paar dameshandschoenen (roodbruin leder); een aktentasch, bruin leder, met pantoffels, brood, etc.; een geit; een schortje (wit ge borduurd); een armband (kind. koper); een sleutel; een hondenpenning (Haarlem, 4252); ee want (motor): een rokje (kind, wit); een hoepel; een nummerbord. G. Z. 41613 en een taschje (leder, oranje band). Zooals gewoonlijk zijn inlichtingen hieromtrent te bekomen op eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur; met uitzondering van Zaterdagmiddag. Per telefoon worden geen gegevens verstrekt. Goed nieuws voor Hoogovenpersoneel. Verzoek om extra bijdrage gratis briketten. De directie van de Hoogovens- en Staal fabrieken heeft door middel van een circulaire aan haar arbeiders medegedeeld, dat zij aan het College van Rijksbemiddelaars goed keuring heeft verzocht om een bijdrage we gens bijzondere omstandigheden te mogen uitkeeren. Indien hiervoor toestemming verkregen wordt zal aan gehuwde arbeiders en kost winners een uitkeering worden verstrekt dertig gulden, terwijl de bijdrage voor onge- huwden vijftien gulden zal bedragen. Voorts ligt het in het voornemen van de directie aan het geheele personeel (gehuwden en kostwinners), voor den komenden winter elk een honderdtal briketten van de bekende Hoogovensoort gratis uit te reiken. Een en ander zal door het betrokken perso neel ongetwijfeld op hoogerr prijs worden gesteld. D. G. S. weer bijeen. Lezing van pastoor Th. Moleman. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken D. G. S. gaat haar nieuwe activiteit voor h^t komende seizoen toonen. Woensdagavond te half acht zal de maandelijksche vergadering in het Oud-Kath. Vereenigingsgëbouw v den gehouden. In deze bijeenkomst zal slag worden uitgebracht van de reizen naar Amsterdam en Egmond aan Zee. Voor de leden zal pastoor Th. Moleman het bijzonder actueele onderwerp: „Waarom aan het einde van den H. Dienst geen Bene dictie behandelen. De serie „10 minuten-gesprekken" wordt verzorgd door mej. N. Zwart, Tenslotte zal een muzikale luisterwedstrijd plaats .hebben, waarvan de leiding berust bij den heer Chr. Broek. Derde excursie naar crematorium. Bij de kaartenuïtreikin'g voor de tweede excursie naar het crematorium bleek, dat wederom velen teleurgesteld zouden moeten worden wegens het beperkte aantal kaarten. Daarom heeft het bestuur der afdeeling Vel sen der Vereeniging voor Facultatieve Lijk verbranding besloten een derde excursie naar het crematorium te organiseeren. welke excursie voor dit jaar tevens de laatste zal zijn. Ze wordt Donderdag a.s. gehouden; plaats van samenkomst 's avonds 7 uur bij het helf van „Westerveld" In verband met den be schikbaren tijd voor een avondexcursie, heeft het bestuur besloten in geen geval op aan komst van treinen e.d. te wachten en wordt stipt op tijd vertrokken. CQMITESCHOOL. Voor de nieuwe leerlingen der eerste klasse van de Comitéschool aan de Keizer Wilhelm- straat, hoofd de heer C. Lijnzaad, zullen de lessen Dinsdag beginnen. K. GROEN NAAR SUOMI. De athleet K. Groen, alhier heeft de Neder- landschc Athletiek Unie om overschrijving van de gymnastiek- en athletiek vereeniging Olympia naar Suomi gevraagd. DE VACANTIE IS VOORBIJ. De lessen der openbare lagere school no. 7 zullen Dinsdag in het eigen -gebouw aan den Wijkerstraatweg worden hervat. W^lterkerktournboi. Stormvogels speelt gelijk. Met „1 gewonnen, 1 gelijk, 1 verloren'' heeft „Stormvogels" in dit toumooi, dat hoofdzakelijk uit 2de klassers bestond, hu wel niet direct een „schandalig" figuur ge slagen, doch dat de resultaten nu van dien aard zyn geweest, dat de nieuwe competi tie met gerustheid tegemoet kan worden gezien, kan toch ook met worden beweerd. De doelpunten-cijfers uit deze halve comptitie van wedstrijden, twee vóór en één tegen, zijn veelzeggend Deze wijzen er op, dat het komende seizoen'de Vogels het van hup., verdediging met Kraak aan het hoofd zullen moeten hebben, doóh dat de voorhoede in de tot dusver geprobeerde sa menstellingen allerminst in staat is om het met succes tegen een defensie, van een eerste-klasser op te nemen. Nu troffen de Vogels het slecht, dat zij het bij him „generale repetitie" in de voor hoede moestee stellen zonder Van Pel en Ninaber, zoodat het elftal er als volgt uit zag: Kraak, Haak, Schippers, Goedhart, Tol, Jacobs. Wichman, v. d. Kuyl, Hamers, Van Kempen, Opbergen. Zooals hieruit blijkt, was Tol weer van de partij. In aanmerking genomen de hooge temperatuur, moet zeker getuigd worden, dat deze „veteraan" het nog zoo slecht niet deed. Mede in verband met het feit, dat nog geen aanvalsleider gevonden is, zou het ons niets verwonderen, wanneer nogmaals een beroep op hem zou worden gedaan, teneinde Schoorl vrij te krijgen voor de midvoor-plaats. Ook in den wedstrijd tegen Hilversum speelde de voorhoede weer zwak. Het bin- nentrio kwam ondanks het harde werken van Van Kempen vrijwel niet aan het los sen van een schot toe, óók midvoor Ha mers niet. En toch heeft hij ook thans weer de gelegenheid daartoe gehad. Tegen Z. F. C., in den wedstrijd waarin hij debuteerde, hebben we gezien, dat hij schieten kan. Daarom zouden wij hem toch nog een kans willen geven, echter op een plaats, waar hij wat meer bewegingsvrij heid had: op één der binnenplaatsen. Eén' voorhoede-opstelling: Van Pel. Hamers, Schoorl, Opbergen, Ninaber lijkt ons in de gegeven omstandigheden nog de slechtste niet! De verdediging heeft zich niet slecht ge weerd, al dient erkend dat Haak en Schip per eventueel in de komende competitie tegenover heeter vuren zullen komén te staan. En ook Kraak zal het dan wel „even" zwaarder krijmn! Doch dat is hem wel toevertrouwd! W Succes voor de Velser Zweefvliegers. Gistermiddag organiseerde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer wedstrijden voor modelzweefvliegtuigen te Zandvoort, waaraan ruim vijftig personen deelnamen. De Velser Luchtvaartclub heeft hierbij een Op het strijdgebied der succesvol afgeweerde Britsche landingspoging in Dieppe heeft de opperbevelhebber in het Westen, generaal-veldmaarschalk v. Rundstedt aan honderd soldaten, die zich bijzonder onderscheiden hebben, het IJzeren Kruis uitgereikt. PB.Z.-v. Eysden PÜL Koll-Pax Holland c). De tentoonstelling „Herlevend Nederland" van de N.S.B. is Zaterdag te Urccht door den leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert officieel geopend. Tijdens de openings rede van den Leider. (Fotodienst N-S-B./Otto Polygoon Pax Holland c) DISSONANT. IJmuidem, ik heb er mijn zin op gezet Je altijd te blijven waardeeren. AI visch ik voor vis oh telkens achter het net Tk kan je nog steeds niet ontberen. Ik houd van jo havens, je zee en je strand, Straks zal 'k jne er weer amuseeren Mijn hart heb Ik blijkbaar aan jou sleoh.ts verpand, De feiten zijn het, die dit leoren. Ik houd van je mensohen want 'k houd van mezelf, Al is dit ietwat overdreven. Ik houd vam je drukte.want daaruit juist delf Ik telkens den wil om te leven. Je bent wel eens grillig, maar wie is dat niet Dat wordt je begrijpend vergeven. Ik wil steeds met jou. zooals je weer eens ziet Naar 'n ^roede verstandhouding-streven. Maar zeg 'ns: je „luoht" heb ik nimmer bemind. Zij kan me ook nu niet bekoren. AI ben tk je dan ook zeer gunstig gezind. Je „lucht" wil me te!kens*Eveer storen. Waar komt ze vandaan? Vaak vraag ik het me af. Maar niemand verklaart 't naar behooren. Het is overvloedig, wat jij me al gaf. Aoh, ging deze „lucht" maar verloren! uitstekend figuur geslagen door twee prij zen te winnen. Frans Kwak verdiende mét zijn eigen ontwerp den derden, terwijl Lou v. d. Berg den vierden prijs behaagde met den Stootkop. Honderdjarige traditie, die „onder de parapluie" wordt voortgezet. Wat men niet zou verwachten: 12 paarden, waarbij Friesche schimmelhengst. 0 Alkm.Boys bezette de tweede plaats. D.E.M. herstelde zich Promotor Burghouwt over sfeer en romantiek Er staat een circus te IJmuiden-Oost. Het is klein, maar onder de tegenwoor dige omstandigheden mag men niets an ders verwachten. De hoofdzaak is, dat iedereen de sfeer aanvoelt en het pro- granjma hoogtepunten bevat, welke in een groote tent geen kwaad figuur zouden slaan. Velen hebben" er inmiddels een voor stelling bijgewoond en zich verwonderd afgevraagd waarom het ongeveer acht jaar moest duren voor er weer een cir cus naar IJmuiden kwam. Want duidelijk is gebleken, dat de oude kermisvermake- lijkheid het paardenspel, waarvan Renz een voortzetting is, nog steeds in den smaak valt. Tevoren hadden wij reeds een gesprek- met promotor Burghouwt gehad. Wie, die ooit zijn hart aan het circus heeft verpand, heeft nooit van Burghouwt gehoord Burghouwt zegt men wanneer men van Sarassani en Gleich spreekt, Burghouwt herhaalt men wanneer men de groote dagen van het circus voor oogen krijgt. Het is een naam, die alles zegt. de naam van iemand, die bekend is om zijn duidelijke en eerlijke reclames. Burghouwt is een rustige figuur, die geen illusies over het circus omroept. Elk uitbun dig vertoon ontbreekt, maar als hij eenmaal gaat vertellen, luistert men al spoedig met een bijzondere aandacht, omdat het nieuw is, omdat het ongewoon en romantisch is en tochnuchter, op zeer zakelijke wijze wordt verteld. Circus-romantiek. .Circus Renz". laire melodie. het is een bekende, popu- We hebben het lied al zoo Agenda IJmuiden. MAANDAG 31 AUGUSTUS. Thalia: De Veldtocht in het Oosten, 7.30 uur. Rex: Ridders in Lompen, 7.30 uur. De Pont: De Ster van Rio, 7.30 uur. Circus Renz. Willemsbeekweg, Voorstellingen 2.30 en 7.30 uur. DINSDAG 1 SEPTEMBER. Thalia: De Veldtocht in het Oosten, 7.30 uur. Rex: Ridders in Lompen. 7.30 uur. De Pont: De Ster van Rio, 7.30 uur. Circus Renz, Willemsbeekweg, Voorstellingen 2.30 en 7.30 uur. DIENST APOTHEKEN. Avond- en nachtdienst: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie, hoofdbureau 5178. 4377, 5555. Politie, Willemsplein <100. Brandweer 5242. E. H. B. O.. A P Bakker 5455. E. H. B. O.. Velsen 4980. Luchtbescherming, hoofdpost 4145. Antonius Ziekenhuis 4444. ÏJmuider Apothe^ 4229. Kennemer Apotheek 4204. vaak gehoord en werden altijd getroffen door de „sfeer", die er in tot uiting komt. Het deed ons verlangen naar de romantiek van het circus, de romantiek, die in dezen zake- lijken tijd dood leek ,te zijn. Maar zij leeft nog In 1846, bijna honderd jaar geleden, werd circus Renz opgericht. Het was klein van stuk, maar kenmerkte zich al spoedig door zijn welverzorgde programma's. Het wist volkomen het publiek voor zich te winnen. Nu is het waar, dat de eischen betrekkelijk bescheiden waren. Het circus verscheen op de kermissen, waar de menschen al spoedig in de stemming geraakten. En 't was niet alleen. Hoeveel kleine circussen hebben we in den ouden tijd niet gekend Ze rezen op als padde stoelen en gingen doorgaans even snel ter ziele. Circus Renz wist zich echter op de been te houden. Wel moesten er dikwijls hinderlijke tegenslagen worden overwonnen, maar er was een sterke wil. Geleidelijk werd de belangstelling kleiner. De aandacht van het publiek werd door andere ontspanningsmogelijkheden opgeëischt. Er werd dikwijls gezegd, dat de ondergang van het circus aanstaande was. Een dame. die over de noodige mid delen beschikt, kocht echter de rechten van het circus Renz. Gegrepen door de sfeer wilde zij alles in het werk stellen om te redden wat er nog te redden was. En zij had succes. Het was aan haar te danken, dat de naam Renz op circus- gebied gehandhaafd bleef en nu al de honderd jaren dicht is genaderd. Wafcmogen we verwachten vroegen wij den heer Burghouwt. We dachten daarbij aan de teleurstellingen, die het publiek, ook den laatsten tijd. wel eens heeft onder vonden. Kijk 'ns, er zijn kennissen, die me heb ben gevraagd hoe tk nu eigenlijk bij Renz ben verzeild geraakt. Ze zijn er aan gewend, dat ik alles in het groot doe. Denk aan Saras sani met zijn duizenden bezoekers op een dag' 8ovendien wisten ze, dat ik korten tijd gele den meer dan een tournee heb verzorgd en ook bij den rondgang van een groot orkest ben betrokken. Tja, hoe zal ik verklaren, waarom ik nu juist met Renz werk. Misschien komt het door de circussfeer. Datgene, wat je eens heeft vastgegrepen Iaat je nu een maal niet gauw uit je gedachten verdwijnen. Tk heb bijvoorbeeld kort geleden nog in Zweden gewerkt. Maar hoe het zij ik ben nu „onder de parapluie" (een kleine tent voor zeshonderd man). En spijt Nee, het bevalt me best. In Mei zijn we met de tournee be gonnen, gedurende drie weken hebben we in den Haagscben Dierentuin gestaan en het laatst waren we in Lisse, waar het publiek zich geregeld tevreden toonde. We begrijpen het Circus Renz wil klein maar fijn zijn. Het is trouwens onder de hui dige omstandigheden niet mogelijk alles in het groot te doen. Het programma. Toen we Zaterdagavond de openingsvoor stelling bijwoonden was het allerminst onze bedoeling den toetssteen der critiek geregeld bij de hand te hebben. Voor ons was de sfeer hoofdzaak en met voldoening stelden we vast, dat het hieraan niet ontbrak. Hoewel de tent klein is en primitief ingericht voelt men de circusromantiek al spoedig aan. De oude tijd van de kermis met het paardenspel komt voor oogen Nu, paarden waren er genoeg. Het mooite beest was de Friesche schimmelhengst Casi- mir, een prachtig dier, dat men hier aller minst zou hebben verwacht. Ook de twee vos- •ries mochten er alleszins zyn, evenals Veera 1. Deze hoogtepunten van het pro gramma werden verzorgd door H. v. d. Zij den, die een bijzondere attractie bracht door een origineele, zeer leerzame uiteenzetting te geven. Het publiek smulde ervan. Buiten deze nummers bestond het beste uit hetgeen de beide acrobaten presteerden. Het was eenvoudig verbluffend wat zij boden en een ontzaggelijke oefening moet hieraan dan ook zijn vooraf gegaan. We zijn er van over tuigd, dat zij het nog ver kunnen brengen! Heel aardig was ook -de scène met de slaap wandelaarster, waarin de clown Charley weer eens flink de lachspieren in werking stelde. We hebben hem dikwijls in de piste gezien en al waren zijn grappen nogal eens zouteloos en op en over het randje hij liet Joch een goeden indruk achter vooral als mép dacht aan zijn avonturen met het „surrogaat-paard" Trixi en het „vleeschpaard". Een ander goed nummer was dat van de kunstschutters en de messenwerpers, waarbij ook aan de costu mes de noodige zorg was besteed. We zagen verder goochelen en jongleeren, individueel kunstrijden, den heer H. Renz met zijn ponyhengsten en als goed einde het werk van de gebroeders Renz in den nok van het circus, waarbij het publiek, even heerlijk kon griezelen. Een uit vier man bestaand orkestje verhoogde de stemming door pittige muziek. Als we iets wenschen dan is het een nog straffer opgevoerd tempo en een kloppender afwerking, in belangrijk mindere mate na dan vóór de pauze. In ieder geval hebben we ons weer een avond kunnen vermaken in de circussfeer, die we hier zeer lang hebben moeten ontberen en welke toch zoo geschikt is om de gedachten een wijle aangenaam af te leiden. J. J. E. VAN BAARSELw Beverwijk is tot in de laatste ronde van het voetbaltournooi om het kampioenschap van Midden-Kennemerland de groote ver rassing gebleven, want de rood-witte Aag tendijkbewoners slaagden er in voor één jaar den wisselbeker te veroveren. Een fraai resultaat van het jeugdige elftal, dat indien het zich in de competitie ook zoo weert, zeker weer een hartig woordje mee zal spreken in den strijd om de bovenste plaats. Zaterdagavond werd de verliezersronde besloten met den wedstrijd D. E. M Kinheim. Het vertoonde spel van de blauwwitten was een stuk beter dan in de voorgaande wedstrijden en dit ondervond Kinheim aan den lijve. Niettemin heeft Kinheim vele kansen gehad om te winnen, doch het ge brek aan schutters deed zich weer geducht gelden. Op mooie wijze nam D.E.M. door Slotemaker de leiding. Kinheim maakte echter weer gelijk. Vlak voor de rust was het weer middenvoor Slotemdker, die goed samenspel met Tervoort besloot met een doelpunt. In het eerste gedeelte van de tweede helft was het D.E.M., dat den toon aangaf ep de Kinheim-verdediging, waar het wat rommelig toeging, voor vele opgaven plaatste. Tervoort vergrootte tenslotte dan ook den voorsprong tot 31. De Velsen- Noorders kregen -daarna véle kansen, doch zij wisten er slechts één te benutten. Zondagmiddag werd het Mid-Kennemer- land-tournooi voortgezet fnet de winnaars ronde, waarin uitkwamen Santpoort tegen Beverwijk en Alkmaarsche Boys versus De Kennemers. In de ontmoeting SantpoortBeverwijk hadden beide partijen invallers, 'hetgeen zeker voor Santpoort eerf nadeel bleek. Beverwijk nam 2 minuten na de hervatting ■ie leiding door een penalty, welke Holman benutte. Aan de andere zijde kreeg de Santpoort-spil eveneens door een straf schop gelegenheid de partijen op gelijken voet te brengen, maar hli faalde. Aan spannende momenten ontbrak het niet. Vooral toen C. v. d: Stroom vlak langs het door Stet verlaten Santpoort-doel een opgelegde kans miste. Wat de spelverhou- ding betreft was een gelijk spel meer-reëel geweest. Vanzelfsprekend bestond bii De Kenne- mersaanhang groote belangstelling voor den wedstrijd Alkmaarsche BoysDe Kennemers. Ook hier weer het euvel van invallers maar desondanks ontplooide zich vooral bij de Noordelingen een prachtig combina tiespel, waarin spil Bokweg, linksbinnen Appel en in hoofdzaak de vlugge doelman Kramer groot aandeel hadden. Aan den anderen kant was het A. v. d. Bos, die voor de verrassingen zorgd® daarin goéd bijge staan door de halflinie. Echter ontbrak het ook nu weer bij De Kennemers-aanval aan schutters, hoewel pech een woordje meesprak. Na 10 minuten scoorde v. d. Bos suit een verrassenden aanval. Een pracht schot van v. d. Bos uit moeilijke positie stopte de keeper keurig, maar direct waren de Alkmharders weg en kon Untied A.B.'s middenvoor langs Bosman inschie ten.- Na de rust was het linksbinnen Apoel, welke bijna onmiddellijk den Boys de lei ding gaf. De Kennemers zetten alles op den aanval, maar het positiespel van A.B. en doelman Kramer wisten den gelijkma ker te voorkomen, zoodat Alkmaarsche Boys verdiend met 21 wonnen. Uiteraard konden de elftallen van De Kennemers en Santpoort welke in de verliezersronde uitkwamen, slechts flauw spel te aanschouwen geven, daar vermoeidheid een groote rol speelde. Santpoort was in het veld beter op dreef, maar ook bij deze club mankeerde het aan schutters. De rust kwam met blanken stand. Na de hervatting gingen de rood-zwarten uit een ar.der vaatje tappen. Ongeveer 10 minuten warén gespeeld toen A. v. d. Bos onhoud baar Stet passeerde (10). Een vergissing van den scheidsrechter was het, toen deze een formeel buitenspeldoelpunt aan De Kennemers toekende (20). Santpoort gaf zich daarop geiyonnen. Met een vliegend schot van Van den Bos, dat eerst tegen den staander kwam, werd Stet voor de vierde maal door denzelfden speler gepasseerd. BeverwijkAlkmaarsche Boys lieten direct een geestdriftig aanvalsspel zien. Het kopwerk van de Noorderlingen viel op. Het open spel van A.B. bleek Be verwijk eerst te machtig, doch enthousias me gaf den doorslag. Doelman Kramer speelde wederom een prachtige partij, maar Maenhout c.s. hielden dapper vol, ondanks de goed'- werkende verdediging van A. B. Toch was het Beverwijk dat met een verrassenden aanval even voor de rust door Holman de leiding nam (10). Het spelbeeld na ie hervatting droeg hetzelfde karakter. Beverwijk drong A. B. in de verdediging. Keer op keer werd doelman Kramer be- aagd- Flink gesteund door de middenspe lers drong Beverwijk steeds meer op. Van der Steen zag de kans schoon een achter speler te omspelen en had geen moeite de zege veilig te stellen. Het actieve ver dedigen van Kramer deed den „Rijkers" een derde doelpunt teloor gaan. Eindstand 20 voor Beverwijk. De rood-witten kwa men door deze overwinning in het bezit van den fraaien zilveren bokaal, terwijl A. B., dat zich in het M. K. tournooi zoo kranig heeft geweerd, den tweeden prijs kreeg toegewezen, bestaande uit een zil veren beker. De derde prijs wordt Woensdagavond aan De Kennemers overhandigd. Santpoort is vieróe in het tournooi geworden. Storm vogels wer4 nummer vijf en D.E.M. num mer zes. jt De prijsuitreiking. Na afloop van den wedstrijd Beverwijk Alkmaarsche Boys heeft De Kennemers- voorzitter, de heer Max Lindner,, de spe lers van beide clubs hartelijk gelukge- wenscht met de behaalde resultaten. Hij dankte als voorzitter van de organiseeren- de vereeniging alle deelnemers, die on danks de omstandigheden zich zoo kranig hebben gehouden. Speciaal ging zijn felicitatie uit naar „Beverwijk", dat het gelukt is voor dit jaar beslag te leggen op den bokaal. Vol gens den heer Lindner heeft het Midden- Kennemerland-tournooi zich gekenmerkt dopr een groote sportiviteit, welke haar .stempel op alle wedstrijden heeft gedrukt. Hij hoopte, dat de winnende club in de aanstaande competitie, hetzelfde enthou siasme aan den dag zou leggen. Beverwijk leert zwammen. Voor den derden leeer in dit seizoen is zaterdagmiddag door-BO leerlingen van de instructrice'mevr. Groen in het zwembad „Adrichem" voor net diploma gezwommen. Alle 50 eandidaten slaagden, waardoor het aantal gediplomeerden dit jaar de 129 be reikte. Vermoedelijk zal in September nog één keer de gelegenheid gegeven wor den om net diploma te behalen. De volgenden behaalden het diploma: Dames: E. LimmenDuin, A. M. Heems kerkBakkum: J. G. VeensWebbe, J. Kok. A. C. Wesselingh, W. Beentjes, M. Roon. Heeren: G. C. Heine, G. v. Eerden, C. Limmen, J. v. Hattum. Meisjes: E. Terhorst. T. Lansen. E. Ster ken. A. Stam, C. Jansen. A. v. 't Hoff, J. Bakker, M. Beentjes, F. Giroldi. J. M. Rijke, C. Kuys. M. Kochx, T. Boom, L. Schipper, B. Burger, J. Niesten, T. Duin, M. Davidson, B. Steenbeek, C. Heine, A. J. v. d. Winkel, M. Bos, A. M. Versluis, W. Backer, C. v. d. Lem. Jongens: E. Meyer, H. Hienkens, C. J. Kröder, Th. v. d. Peet, B. Niesten, P. Bijl, W. Smit. P. v. Vuuren, J. Smit, E. Duiker, M. Machielse, J. Bergers, P. Groen, H. Duin. ALGEM. ZIEKENFONDS. Aan het Algemeen Ziekenfonds R.K. Zie kenfonds „Beverwijk en Omstreken" zijn thans ook de apotheken Sepp en Duïnwijk verbonden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWT): Geen. GETROUWD: J. C. s. Mulder en A P. R. Lnmm; J. A. Stegcmeyer en M. de Vreeze; H. Kletijr man en J. <le Ruiter; A. J. de Gram cn D. Kuj» pers: H. Buys en J. van den Outenaar. BEVAJLi.EN: J. de Jong—v. Wnveren, z.: Rcl- weg lsjElvuk aan Zee; c. c. M Mlnnebo—Kuy*. z„ Adrfehemstraat 25; J. M. Talsma—v. Oldcn- mark, d„ Vondellaan 13; C. M. Lleftlng—v. Hooff, d.. Baanstraat» 12; H. Caratl—Houtwipper, d„ Wijkermeerweg 61; F. Vos—Bos, d„ Hobb«- straat 17.* OVERLEDENL. A. Pirovano, 83 Jaar, weduw naar van A. Duyn, Peperstraat 36: A. M. Vos, 66 Jaar, weduwe van F. v. Twist, Velsen. Tromp straat 25; J. J. Pirovano, 78 Jaar, echtgenoot van M. Rumphorst, de Visscherstraat 28. SANTPOORT Uitreiking distributiebescheiden. We herinneren er aan, dat er Dinsdag voor de inwoners van Santpoort-Dorp voor het laatst gelegenheid is om de nieuwe distributiebescheiden in ontvangst te ne men. Zij moeten zich vervoegen in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedé- laan, dat van negen tot twaalf on van twee tot vijf uur is geopend. Uitgereikt worden de levensmiddelen kaarten voor de tiende periode, aardappel-, tabaks-, sigaretten- en versnaperingskaar- ten. Santpoort nog niet op dreef. „Santpoort" zonder Bakkum, een schip zonder roer!! De rood-blauwen kunnen nog maar geen geschikten plaatsvervanger voor hun eminenten midVoor vinden en daardoor is het elftal de kluts kwijt. Zon dag j.l. werd de achterspeler Kuypers op deze plaats geprobeerd, doch ook hij slaag de er niet in Jan Bakkum te doen vergeten. T Gevolg was nederlagen tegen de Bever wij ksche clubs „Beverwijk" en „Kenne mers". Terrasvogel 2 tweede. Het heeft Terrasvogels In den Zondag voor het bekertournooi te Amsterdam ge speelden wedstrijd te«en S. D. W. 1 niet meegezeten. In het begin waren er aan weerskanten gevaarlijke aanvallen. Wielart trapte in eigen doel (0-1) en na een kwar- e tier scoorde de S.D.W.-rechtsbuiten on houdbaar (0-2). Terrasvogels ging uit een ander vaatje tappen en na goed combinee ren tusschen middenlinie en voorhoede had Scheen succes (1-2). Hiermede kwam de rust. In de tweede helft was Terrasvogels ac tiever doch er volgde juist een doelpunt aan de andere zijde, waardoor het reeds 1-3 voor S. D. W. stond! Bij een schermut seling voor het doel dezer club moest Zaal een strafschop nemen, die hij miste. Even daarna bouwden de Vogels een mooien aanval op; Tabernal zéite goed voor en Zaal schoot onhoudbaar in, doch het doel punt werd wegens buitenspel geannuleerd Opnieuw trapte Wielart in eigen doel en het was 1-4 Terrasvogels bleef volhouden; spil P. Bunschoten gmg er alleen van door en met succes. Zaal maakte er 3-4 van. Door een misverstand in de Santpoorter achterhoed® werd het 3-5, maar toen, werd het Terras* vogels te erg en Goedhart en Tabern* scoorden. (5-5). Er werd twee maal zeven-en-een-halve minuut verlengd, doch de stand bleef gelijk. Nu moest elke ploeg vijf strafschoppen ne men. waarbij S. D. W. het beste was en dus op den eersten prjjs beslag legde. Met veel vertrouwen gaat Terrasvogels 2 de competitie tegemoet. weerden zich uitstekend.' Estafette eerst eind September. Turnvereeniging maakte een goede beurt. De Keurkorpsen van de K. T. K. 5!clve ^urkorpsen v«n den k. r iK. natuurlijk hoog gespannen waren, on te recht, zooals straks blijken zal. doch laten we er direct aan toevoegen, dat ook T. V. S. zelve dezen middag goed voor den dag kwam. De inzet de algemeene vrije oefeningen sloeg reeds direct In. Het vi#l op, hoe deze" oefeningen gelijk en vrijwel zohder foutjes wer den uitgevoerd. Van het door de kleine meisjes uiigevoorde .Boerendansje" vonden we het Jammer, dat het niet in eostuum werd uitgevoerd. Textlelpunten- schaarsehtc? Door het uitvallen van de estafette werden nog een paor extra damesnummers ingelascht. n.l. ringzwaalen en de oefeningen 1. 2 en 3 uit do „Mens sana"-serie van het K. N. G. V. De T. V. S.-dames leverden hiermede een uitstekende prestatie by het ringenzwaalen voorat het eerste gelid die door het publiek op hoogen prijs werd gesteld. Het nummer „klassikaal brug" voor kleine meisjes gaf wel wat te veel van het goede vijf nummers voor vrij groot gelid zoodat de bclanagstelling hiervoor tenslotte wat verflauwde, doch de door de dames uitstekend uitgevoerde rhythmlsche oefeningen hadden van 't begin tot het eind de onverdeelde belangstelling. Het was ook inderdaad prachtig, dames! (Van een sportmedewerker). SANTPOORT, Zondag. Het was met begrijpelijke teleurstelling, dat e voorzitter van T. V. S., de heer G. Hop, In zijn openingswoord moest mededeelen, dat de Jaarlüksche estafette ditmaal wegens gebrek aan deelname van de zijde der tot deelneming ge rechtigde vereenigingen uit den K. T. K., Z. T. K. Noord. Zuiderkwartier, niet kon doorgaan, ir dit was dan ook de eenige tegenvaller van dezen zoo bü uitstek geslaagden dag, want wat zoowel van de zijde van de dames en heeren van den K. T. K. als van die van de leden van T. V. S. te zien werd gegeven, mocht er in alle op zichten zijn. Na den opmarsch van de leden van T. V. S - waar bleven de heeren? sprak voorzitter Hop een openingswoord. Hij uitte de hoop, dat deze dag een goede propaganda voor de gym nastiek in 't algemeen cn voor T. V. S. in 't bij zonder zou zijn en bracht dank aan de dames ën heeren van 't keurkorps voor hun medewerking. „Santpoort's Bloei" voor 't beschikbaar stellen van een wisselbeker, 'kan E. H. B. O. en aan de pers. T. V. S. AAN HET WERK. Teekenlng Hessels {Pax Holland t De keurkorpsen in nrt!«, We zeiden reeds, dat de verwachting van het publiek ten opzichte van het optreden der beide keurkorpsen hoog gespannen was en laten we er direct aan toevoegen, dat zoowel de dames als de heeren niet heb ben teleurgesteld. Het feit. dat bij de dames een drietal T. V. S. dames stonden opgesteld, verhoogde voor de Santpoortsche kijkers (sters) de attractie. De dames zagen we aan brug en ringen in actie. Ze hadden het zich aan belde toestellen niet gemakkelijk gemaakt, doch de zware oefen stof, noch d» gewaagde afsprongen vormden een beletsel om de oefeningen uitstekend te doen slagen. Maar ook de heeren weerden zich! En 't dient gezegd, dat de leiding er voor gezorgd had, dat ze daartoe alle gelegenheid kregen, daar zoowel paard, rek, br.ug en ringen te hunner beschik king waren. Prachtig werk is er aan deze toe stellen ie zien gegeven, krachtnummers en num mers. 41e getuigden van groote lenigheid! En dat het pub, ek zulks wist te waardeeren, bleek uit het applaus na elk nummer, een applaus, dat door zyn meer of minder sterk zijn getuig de van kennis van zaken en alzoo een goeden graadmeter kon genoemd worden. De dames en heeren van de K. T. K.-keur korpsen hebben door hun optreden een prach tige propaganda gemaakt voor de turnzaak. En T. V. S. kan terugzien op een uitstekend ge slaagden sportmiddag, die een vlot verloop had. Hopen w|J voor de actieve vereeniging,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3