}uff touw Helle tkeisjes $maa$d Swzz Süuitelaa? On&eudt 1C dcf. KLOOTS LOTION MALWIDA 31 25 Dansschool Schroder Stadsnieuws 1 STENOTYPISTES Béter Brood BaJti Smit ADVERTEERT IN DIT BLAD Kleedingmagazijn Roman van Else Wernecke Nadruk verboden ,De welopgevoede jongedame stelt het be lang van de zaak hooger dan haar gevoe- lens van collegialiteit en kijkt eens, wat er I in zit!" Gabi werpt het hoofd in den nek. Nou, en wat zat er dan wel in? „In de eerste plaats een spiegeltje en een I poederdoosje erf een notitieboekje met on- belangrijke aanteekeningen en zoo. Vervol gens een portemonnaie met met vijftig mark! Vijftig mark en dat tien dagen voor eerste! Begrijpt u nu, wat ik zooeven I wilde zeggen? Dat ze_ flink door iemand I de eerste! Begrijpt u nu, wat ik zooeven I wilde zeggen? Dat ze flink door iemand moet worden betaald? En bovendien was er dan nog een boek!" „Een boek? Een boek over bedrijfsspion- nage of zwarte kunst? U moet mijn nieuws- I gierigheid niet op zoo'n zware proef stellen. I juffrouw Gabi!" Dr. Prins schijnt een en al aandacht en buigt ïich over de tafel. Gabi kijkt even tersluiks om zich heen en i fluistert dan veelbeteekenend: „Een Itali- aansche grammatica!" Herbert Prins duwt zijn servet legen zijn mond en kucht bedenkelijk. Blijkbaar is i hem van louter schrik iets in het verkeerde keelgat geschoten. Hij knikt, natuurlijk, een Italiaansche grammatica, zeer verdacht! „Is het ook", bevestigt Gabi, „vooral als Imen weet, dat mevrouw Scheele een grooten concurrent in Home heeft zitten". „Tja", zegt Herbert Prins even later be zorgd en hij heeft nu werkelijk een echt samenzweerdersgezicht, „wat denk je nu te Idoen, Gabi?" Het vertrouwelijke „je" schijnt Gabi te ontgaan. Het raadsel, waarvoor ze zich ge plaatst ziet, neemt haar geheel in beslag. -Ze gaat weer rechtop zitten en kijkt den jongeman tegenover haar vastberaden aan „Afwachten, opletten, scherp opletten, haar geen moment uit het oog verliezen en als 'het zoo ver is toeslaan!" Gabi laat haar vlakke hand met een dreunenden slag op het onschuldige, .smettelooze tafellaken neerkomen. „Bravo", roept dr. Prins, „dat is geheel :mijn tactiek!" „Hoezoo?" vraagt Gabi verbaasd. „Wilt ju me .dan helpen?" „Ik? Nee! Waarom? Ach zoo ja na tuurlijk!" Dr. Prins schijnt geheel van 'streek te zijn, door al die sensationeele ont hullingen, maar Gabi hoort met stralende oogen alleen maar dat „ja" en steekt hem .met een spontaan gebaar haar hand toe. '„Afgesproken?" „Maar dan moet u me volledig op de hoogte houden". „Natuurlijk", knikt Gabi, „en met ver eende krachten zullen we haar wel ontmas keren!" „Wij zullen haar ontmaskeren!" zegt dr. Prins en sluit zijn hand om Gabi's slanke vingers. Zij kijken elkaar diep in de oogen. (Gabi bemerkt alleen, dat deze oogen van leen veelbelovende diepzinnigheid zi.in Van links naar rechts- Midden op de groote heidevlakte tus- schen Wezep en Oldebroek ligt een gehucht van ongeveer 150 woningen, welker inwoners thans weer een bestaan vinden in dc vervaardiging van de bekende heiboenders. Boendermakers aan den arbeid. (Polygoon/v. Bilsen Pax-Holland c) Rijks maarschalk Göring ontmoette op zyn tocht door de nieuwge- wonnen Sovjetgebieden een gewondentransport. De Rijksmaar schalk onderhield zich met de manschappen en liet zich over hun gevechten inlichten. (Scherl/Fellinga PK 0,tto Pax Holl. c) (wederom ontgaat haar het krampachtig on derdrukte trillen der mondhoeken van haar bondgenoot. Gelukkig verschijnt op het juiste oogen- iblik Kie onvermijdelijke bloemenverkoop- Ister, die van tafel naar tafel gaat en Her- bert Prins, gentleman van toD tot teen, legt een bouquet rozen naast Gabi's bord. De bloemen in haar arm, zoo schrijdt (Gabi een half uur later kaarsrecht door het restaurant, om vervolgens haar plaats in de zilvergrijze weer in te nemen. Het is nammer, dat Fritz met zijn ouwe rammel kast of althans Koekoek met zijn rooden kinderwagen zich niet in de buurt bevinden !om van dit schouwspel getuige te zijn. Er (lummelen helaas alleen maar een paar sla perige taxichauffeurs rond. L Dr. Prins zet zijn nieuwe kennis voor de deur van haar woning af. Over een volgende (ontmoeting heeft hij nog met geen woord gerept en F „Ach, weet u", antwoordt hij op Gabi's bescheiden informatie in (die richting, „ik ben een beetje moeilijk te bereiken. Het lijkt me het beste, dat ik u opbel, natuurlijk een der eerstvolgende dagen al". I „Goed", geeft Gabi toe, hoewel ze eigen lijk heel graag zou hebben geweten op welke wijze deze sprookjesprins zich door het le ven slaat. „Ik moet u trouwens ook den zak doek nog teruggeven, als hij gewasscheft is". Wat voor zakdoek?" De jongeman be- r; jgri ijpt werkelijk niet. wat zij bedoelt. „Die daar!" zeErt. Gabi nndpnopnH f. zegt Gabi ondeugend, terwijl Ze haar korte rokje wat optilt en op haar (Welgevormde knie wijst. Herbert Prins lacht, „Ach ja, dat is waar 'Ok nou goea, ik bel u dezer dagen in ver band met dien zakdoek even op! Wel te fusten en vergeet u vooral niet Hij heft pet een ernstig gezich zijn wijsvinger te len haar op. „Geen sprake van!" Hoe zou Gabi deze errukkelijke en in elk opzicht zoo nuttige iamenzwering kunnen vergeten! De zilver grijze verdwijnt in den nacht en Gabi zoekt in haar taschje naar den huissleutel. Den neutel vmdt ze, maar niet den zakdoek, die •u in alle haast gewasschen moet worden, zant het ligt voor de hand, dat de sprook- lesprms reeds morgen of overmorgen weer zan zich zal laten hooren. De zakdoek is er niet! (Wordt vervolgd.) EaamsmgeJ 16 Telef. 11045 Inschrijving van leerlingen DAGELIJKS Prospectus wordt op aanvraag-toe gezonden. ECONOMISCHE MISDRIJVEN. !p- I en i De Haarlemsche politie heeft proces- verbaal opgemaakt tegen drie Haarlem - mers, terzake het koopen en verkoopen '«■MÉSggM ,vo Van ongeveer 14 kg gezouten spek voor f 19,50 per kg. en 80 stukken toiletzeep yoor 12,25 per stuk. Alles werd in beslag genomen. Twee personen zijn aangehouden, ver dacht van frauduleuze slachting. Zij heb ben bekend in de laatste twee weken een ftier en twee koeien frauduleus te hebben geslacht. Tegen beiden wordt proces-ver- I baal opgemaakt, terzake overtreding van de Vee- en Vleeschverordening. Een expediteur, die gerookte aal voor 14,per halve kg. verkocht, terwijl de - (vastgestelde maximumprijs f 1,20 be- draagt, zag zijn voorraad van 15 pond ge- l rookte aal naar het politiebureau verhui- I gen; hij kreeg een proces-verbaal, terzake brijsopdrijving. Weer zijn twee groentenhandelaars - bekeurd, terzake het verkoopen van fruit en groenten tegen te hoogen prijs, n.l. 1 kg. druiven van f 1,08 voor f 1,50 en 1 kg. boo- hen van 25 cent voor 50 cent. In beslag ge- nomen zijn 42 kg. appelen, 43.5 kg. peren, [6 kg. tomaten. 2 kg. pruimen. 7,2 kg drui ven, 15 perziken. 70 roode kooien. 8 kg. peren en 10 kg. boonen. Voorts zijp drie Haarlemmers be keurd, terzake overtreding van de Distri- butieregelingsbeschikking (het ruilen en verkoopen van distributiebescheiden). Prijsvraag vooi de beste Nederlandscliê of Vlaamsche roman in 1943. Uitgeschreven door Haarlemsche Uitgeversfirma. Door de firma J. H. Gottmer en Co. te Haarlem, Mr. Cornelisstraat 2 is een prijs vraag uitgeschreven voor de beste roman in 1943. Gevraagd worden Nederlandsche of Vlaamsche romans, omvang ongeveer 18 vel van 16 pagina's, per pagina ongeveer 350 woorden. In totaal ten hoogste 100.000 woorden. De romans moeten in duidelijk handschrift of getypt worden ingezonden op slechts aan eén zijde bedrukt papier. De schrijver is geheel vrij in de keuze van het onderwerp, zoowel als in de te volgen spelling. De romans moeten in voor- treffelijken stijl geschreven, van inhoud en handeling moreel gezond en voor ieder aanvaardbaar zijn. De boeken zijn bedoeld voor een grooten lezerskring en daarom zal over het algemeen een boeiende handeling meer worden gewaardeerd dan diepzinnige bespiegelingen of uitvoerige psychologische spiegelingen ontledingen. Prijzen: 1. Een eereprijs,,groot f 12.500, 2. een eerste prijs groot f 7.500, 3. een tweede prijs groot f 5.000, 4. een aanmoedigingsprijs groot f 1-500, Deze laatste .prijs is bedoeld als aanmoe diging voor een schrijver (of schrijfster) van wie nog nimmer een werk is uitgege ven en die niet in aanmerking komt voor een der onder 1, 2 en 3 genoemde prijzen. Jury: De namen der jury-leden zoo wel voor Nederland als voor België zullen nader worden bekend gemaakt. Het spreekt vanzelf dat voor deze jury alleen de meest deskundige menschen zijn aange zocht. Bepalingen: Door de inzending van hun copy worden de auteurs geacht zich onder worpen te hebben aan de volgende bepa lingen; 1. De door de jury bekroonde manuscrip ten gaan met het recht van uitgave in vol len eigendom over aan de firma J. H. Gottmer en Co. Over rechten van verfil ming en vertaling zal bij voorkomende ge legenheid overleg gepleegd worden. De niet bekroonde manuscripten worden na de uitspraak van de jury aan de inzenders teruggezonden. 2., Deelnemers aan de prijsvraag zenden hun manuscripten, zonder vermelding van naam, onder motto in. Zij voegen bii hun handschrift een goed gesloten en verze gelde enveloppe, die op duidelijke wijze, in den rechter bovenhoek, hetzelfde motto draagt als het manuscript. In de enveloppe sluiten zij een brief, ver meldende hun volledige naam en adres, benevens een korte levensbeschrijving, en een opsomming van de eventueel reeds van hun hand, zoo onder eigen naam, als onder pseudoniem, verschenen werken. 3. De uitgeversfirma Gottmer en Co. heeft alleen dan het recht niet alle prij zen toe te kennen, indien de ingezonden romans, volgens het oordeel van de jury niet zoodanig aan de gestelde eischen vol doen, dat alle prijzen kunnen worden toe gekend. 4. De datum voor of waarop de manus cripten in het bezit moeten zijn van de firma J. H. Gottmer en Co., is bepaald op 18 April 1943. 5.. De uitspraak der jury is bindend en zal voor of op 1 Ju)i 1943 worden bekend gemaakt. BEKRONING DOOR DE MIJ. TOT REDDING VAN DRENKELINGEN. Bestuurderen der maatschappij tot Red ding van Drenkelingen (opgericht 1767) heeft wegens het opwekken der levensgees ten bij drenkelingen of door gas verstikten toegekend: de bronzen medaille aan B. Barmentlo, Haarlem. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk Haarlem op Donderdag 3 September 1942. des namiddags van 34 uur door den stadsorganist leorge Robert. Programma, a. Kyrie, b. Gloria F. Couperln Noël L. C. d' Aquin Prelude et Fugue Elsa Barralne Sonate III A. Guilmaot Predudio, Adagio molto, Fuga. 5. a. Regrets, b. Feuillet d' album, C. F. Hendriks Offertoire Jos. Jongen GEVONDEN VOORWERPEN. Ceintuur, Splinter, Reigerstraat 136. Bank papier, Brederode, Groote Markt 21. Horloge, v. d. Putten, Haitsma Mulierstraat 32, Jas, Mulder, Karei v. Manderstraat 98. Portemon naie met inh., Horselenberg, Zocherstraat 32. Pet, Hiffies, Meeuwenstraat 58. Zak met inh,, Hoogenstijn, Zaanenlaan 41. PERSONALIA Als Meesterkapper bij de Handwerkskamer te Düsseldorf slaagden: mevr. C. Mlttlg, Heemstede, de heeren Otto Hoffmann. Heinz Gogoll. beiden Haarlem en Ant. Hyna. Heemstede. BENNEBROEK ZEVENTIGSTE VERJAARDAG FREULE A. WILLINK. Ds. J. G. Lekkerkerker schrijft ons Zooals gemeld is hoopt Donderdag a.s. de Ambachts- iiwe Freule A. Willink van Bennebroek, haar 70en verjaardag te vieren. Zij is reeds van vacantie teruggekeerd, om dien dag in de gemeente door te brengen. Wij behoeven werkelijk niet veel woorden neer te schrijven om de sterke band tus- schen de familie Willink en de gemeente Bennebroek aan te toonen. Iedere inwoner weet dat. Als wij spreken van Freule A. Wil link van Bennebroek, dan is dat voor ons allen meer dan een naam of een titel. Freule A. Willink is van Bennebroek, maar Bennebroek is ook van Freule A. Willink. Zij en haar ouders hebben die band gelegd. In zonderheid is ook de Ned. Herv. Gemeente haar veel verschuldigd. Hiervan veel te zeg gen zou niet zijn naar haar geest van eenvoud en bescheidenheid Maar dat neemt niet weg, dat het toch zoo is. En bij een enkele ge legenheid mag het ook wel gezegd worden. Wij willen onze dankbaarheid ook wel eens uitspreken. Wij zullen natuurlijk gaarne gebruik ma ken van de gelegenheid, die Freule Willink ons hiertoe biedt op haar verjaardag. Zoowel des middags van 2.30—4 uur als des avonds van 8.3010 uur zal zij allen, die haar willen gelukwenschen, gaarne ontvangen. Wij zijn zeer dankbaar voor alles wat onze Ambachtsvrouwe voor onze Herv. Gemeente gedaan heeft. En wij zullen dit blijven. God schenke haar nog menig jaar. Hij geve haar, ook in den levensavond, nog veel zegen, blijd schap en vrede. HEEMSTEDE DURE AARDAPPELEN Dinsdagmiddag liepen drie personen uit Haar lem, waarvan twee van 20. en een van 25 jaar oud, m de Jacob van Campenstraat te Heem stede ,die aardappelen te koop aanboden tegen den prijs varieerende van 17 H.L. De politie, die dezen te hoog vond drietal in verhoor en na aanvankelijk ontkend te hebben, bekenden zij de aardappelen gekocht te hebben van een Haarlemschen schipper een zekeren H. voor den prijs van f 12,50 per H.L. Acht zakken aardappelen, die nog onverkocht waren, en eenige ledige zakken werden in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt. LAATSTE NIEUWS Scherp Fransch dementi van Londensche leugens. Geen Duitsche troepen in Fransch West-Afrika. Het Fransehe ministerie van voorlichting publiceert het volgende communiqué Verscheiden buitenlandsche nleuwsbureaux hebben geruchten van Russischen en Engel- schen oorsprong verspreid, als zou de Duit sche regeering van de Fransehe regeering toestemming hebben geëischt tot bezetting an steunpunten in Fransch-West-Afrika. Enkele dezer bureaux hebben zelfs be weerd, dat Duitsche troepen te Dakar zijn aangekomen. De Fransehe regeering dementeerf deze leugenachtige mededeelingen formeel. Zij verlengen slechts de lange lijst valsche berich ten, die al twee jaar lang door Londen en Moskou worden rondgestrooid. De gouverneur-generaal van Fransch-West- Afrika, generaal Boisson, is Dinsdagmiddag onverwacht per vliegtuig in Vichy aange komen. Hu werd terstond ontvangen door Maarschalk Pétain, met wien hij een lang durig onderhoud had, waarna hij terugkeer de naar West-Afrika. Voorts intving het Fransehe Staatshoofd o.a. den voorzitter en oprichter van het Fran sehe legioen van frontstrijders in Noord- Afrika, generaal Francois. Enorme wapenvoorraden in Noord-Ierland ontdekt. Vrees voor bestorming van gevangenis. De Britsche nieuwsdienst meldt uit Bel fast,- dat de Noord-Iersche .politie twee wapenopslagplaatsen van dusdanigen om vang heeft ontdekt, dat duidelijk is dat een grootscheepsche opstand in het voornemen heeft gelegen, waarschijnlijk als vergel dingsmaatregel voor de arrestatie van den Ier Thomas Williams De eene opslagplaats is de grootste, die men ooit in Noord-Ierland heeft gevonden. O.a. heeft men Lewis-machinegeweren, ma chinepistolen, granaten, munitie en ontplof bare stoffen aangetroffen. Er bestaat geen twijfel, aldus het bericht uit Belfast, dat deze wapens verdeeld moes ten worden onder de leden der I.R.A. en men meent, dat dit op zekere hoogte reeds is ge schied. De politie van Ulster heeft verklaard, dat men moet zijn voorbereid op eventueele in cidenten, Vóór alles verwacht men een be storming van de gevangenis. De „legerraad" van de I.R.A. heeft een waarschuwing gepu bliceerd, waarin wordt gezegd, dat de Ame- rikaansche soldaten de verantwoordelijkheid moeten dragen, als zij betrokken worden bij onlusten van eenigerlei aard. Voorts heeft de politie te Belfast 13 perso nen gearresteerd. Zij zouden betrokken zijn geweest bij een schietpartij om een boerderij, waarbij iemand werd gedood. Java-suikerindustrie in Japansche handen. De Japansche regeering heeft aan de zes grootste Japansche suikerondernemingen opdracht gegeven in de toekomst de ont wikkeling van de Javasuikerindustrie in handen te nemen. De ondernemingen zullen beginnen met onderzoekingscommissies naar Java te zenden, voordat zij positieve schreden ondernemen. Eerste seilivaften te Parijs Dezer dagen heeft zich te Parijs op straat de eerste zeilwagen vertoond. Hij reed met twee meisjes en een jongeman door de breede Rue Royale. De snelheid van het voertuig, dat behalve van mast met zeil nog voorzien is van een trapinstallatie, bedroeg vijftig kilometer per uur. hetgeen zeer indrukwek kend was. daar men geen motorgeronk ver nam. Het zeil kan natuurlijk alleen worden gebruikt bij wind mee of schuin achter, want een wagen met mast en zeil, die als een boot zich scherp bij den wind kan^voortbewegen. is nog niet uitgevonden. COMPLOT IN ECUADOR ONTDEKT. Naar uit Ecuador wordt gemeld, is daar Dinsdagmorgen een revolutionnair complot ontdekt. Verscheiden arrestaties geschiedden. Onder de arrestanten bevinden zich ook partij gangers van den gewezen president der repu bliek Velasco Ibarra. Herhaaldelijk zijn dit jaar pogingen onder nomen om president Arroyo del Rio ten val te brengen. Het schijnt, dat deze onlusten voortkomen uit ontevredenheid over de grens regelingen tusschen Peru en Ecuador. Zondag is in de omgeving van Port Lyautey in Marokko opnieuw een Engelsch vliegtuig door Fransehe luchtdoelartillerie neerge schoten. Orthodoxe Hindoes eischen eveneens vrijheid voor Br. Indië. Volgens een Reuterbericht uit Bombay is Pandia Balkrisjna Sjarma, bestuurslid van het al-Indisch congres, te Cawnpore gearres teerd. Zooals reeds meegedeeld, meldt een bericht van den Engelschen nieuwsdienst uit New Delhi, dat na onderhandelingen van verschei den dagen de invloedrijke organisatie der or thodoxe Hindoes, Hindoe Mahazabha, de on middellijke onafhankelijkheid van Indiè heeft geëischt benevens de onverwijlde opening van onderhandelingen tusschen de Britsche regee ring en de leidende politieke partijen van 20 gulden per indië. In deze motie wordt o.a. ook de vorming van een nationale Indische regeering ge ëischt. waaraan de Britsche regeering de ge- heele macht moet overdragen. Het uitvoerend bestuur van deze organisa tie veroordeelt, naar voorts bekend wordt, de politiek van onderdrukking, die tot dusver door de Br. Indische regeering is toegepast en verwacht, dat alle gearresteerde nationa listische leiders terstond worden bevrijd. Mocht de Britsche regeering deze eischen niet inwilligen dan zou de Hindoe Mahazabha gedwongen zijn, zoo luidt een aanhangsel van deze motie, haar tegenwoordige program, dat nauwe samenwerking met Engeland behelst, te herzien en te zoeken naar middelen en we gen, waardoor aan Engeland en zijn bondge- nooten zou worden duidelijk gemaakt, dat In dië als een zichzelf respecteerend land niet langer kan worden onderdrukt. Doelen in Midden- en Oost Engeland getroff-en. 3 Britsche vliegtuigen boven Duitschland neergeschoten. Britsche bommenwerpers zijn den afge- loopen nacht in geringen getale naar West Duitschland gevlogen. Boven enkele plaatsen werden brand- en brisantbommen uitgewor pen. Drie der toestellen werden neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen des nachts voor den oorlog belangrijke installa ties in Midden- en Oost-Engeland met waar genomen succes aan. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. EN DETAILLISTEN Bekendmaking No. 29b/1942. Deze prijslijst geldt van 2 September 1942 af. De prijzen direct achter de artikelen genoemd zijn de grossiersprijzen per 100 eenheden, de an dere zijn de detaillistenprijzen per eenheid. FRUIT. Perziken: Ia boven 8 cm. ooor- lee 35.— st.. 0,42 st. Tb van 6—6 cm. doorsnee 20.— st.. 0,24 st. II van 5—6 cm. doorsnee 11, St., 0,14 st. Ill van 45 cm. doorsnee 5.— St.. 0.07 IV beneden 4 cm. doorsnee 32.kg., 0.40 kg. Druiven: Groep i. Gros Collman, Golden Cham pion, Muscaat. West-Frisia, Leopold 84.— kg 1,— kg. Groep II. Frankenthaler 73,— kg., 0.81 kg. Groep III. Overige soorten 63*- kg 0,82 kg. Meloenen: suiker en kleine groene ananas 35.50 kg.. 0,43 kg. overige soorten 24.50 kg., 0,31 kg. Voor de bezorging van fruit mag door detail- listen 1 cent per kg. In rekening gebracht worder boven den verkoopprijs af winkel. voor de afwijkende quallteit van bovengenoem de producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen berekend worden die In een rede lijke verhouding staan tot de hierboven gepubli ceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd Voor den prijs van appelen en peren wordt vèr- •ezen naar publicatienummers 25 d.d. 28.7.42. Voor den prijs van pruimen wordt verwezen naar publicatienummer 26. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Burgerlijke Stand. HAARLEM 2 September 1942. ONDERTROUWD: 2 Sept.. W. J. Sol en H. M Franse; F. W. A. Kareis en M. A. Loos: W. Funcke en G. Broekman; J. H. van Honschoten en M. C. Duivenvoorden; B. Warmer en A. de Vogel; P. T Neeskens en H. M. W. Rodenburg; W. J. van Wouw en A. H. Hubers; K. Cuperus en B. Holterman; O. Douma en A. van Sprake- laar; J. Pijl en J. Geerlings; M. Verhulst en C. Neumann; D. de Jong en D. Koer; T. van Buren en T. Renout; J. Sieval en C. Oosterhout; K. Bak ker en L. de Haan. GEHUWD: 2 Sept., W. J. van den Eertwegh en M. van den Aardweg; A. Weijers en J. M. Ha gen; F. A. van Kessel en C. Hoenderdos; P. S. van Rooij en V. P. Rozenhart; A. J. Half en G. J. Muller; J. van den Berg en A. Entius; A. G. P. Rosenhart en M. J. G. Pennarts; C. C. Hartog en H. P. van Maris; J. A. van Thuijne en J. P. Ver- kooijen; J. P. Lablans en E. v. d. Graaf; D. Meier en A. Weij; J. G. C. Captijn en A. A, A. Janssen; H. J. van Os en M. F. Grüter; H. C. A. Joosten eh C. M. Alders; A. F. Horeman en S. C. Rodenburg; G. van Bilderbeek en H. A. Kos ter;. H. Krom en J. F. Zwarter; G. A. Kolmus n W. Hekkers; H. Wriede en H. B. Huigen. BEVALLEN: 1 Sept., M. Wouterson—Ottenbros. C. A. Stokman—Lippus, d.; M. J. Veldkamp- van der Kroft, d.; D. V. van der Pligt—Pruis." d.; 2 £ept., J. C. Hahn—Kok, d.; J. E. Ooms- Voor twist, d.; P. J. M. Achten—Albertus, d. OVERLEDEN: 1 Sept., J. Okkerse, 76 j„ Kam perlaan; E. P. J. de Neyn van Hoogwerff, 28 j. Kleverlaan. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. irking is getreden, welke onder meer inhoudt, dat op afslagen, waar visch ten verkoop of ter verdeeling wordt aangevoerd, de aan den afslag verschuldigde retributie wordt vastgesteld op van de bruto-opbrengst van de verkochte of verdeelde visch. Voorts zijn reducties op of ge- heele of gedeeltelijke terugbetalingen van deze retributies verboden. Voor ontheffing van bovengenoemde voorschrif ten en verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staatscourant van 31 Augustus 1942. 1 September. AFLEVERINGS- EN VERVOERSVERBOD VISSCHERIJPRODUCTEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat met ingang van l September 1942 een besluit ln werking is getreden, waarin wordt bepaald, dat het te koop aanbieden, verkoopen, afleveren, be- of verwerken van visch, schaal- en schelp dieren en producten daarvan slechts is toege staan aan degenen, die, doordat zij den handel In en de be- of verwerking van visch als bedrijf uitoefenen, als georganiseerden zijn aangesloten bij de Nederlandsche vlsscherijcentrale en voor zoover door dezen kan worden aangetoond, dat ten aanzien van het desbetreffende visscherij pro duct is gehandeld met inachtneming van de daaromtrent door de Nederlandsche VlsscherlJ- èentrale op grond van het visscherijbesluit 1941 gegeven aanwijzingen. Voorts is het vervoer van bovengenoemde vis- scherijprodueten slechts toegestaan, indien kan worden aangetoond, dat ten aanzien van het ver voerde vlsscherijproduct eveneens is gehandeld met inachtneming van de daaromtrent door de Nederlandsche Vlsscherijcentrale op grond vaa vorengenoemd besluit gegeven aanwijzingen. Deze bepaling betreffende het vervoer is niet van toepassing op sport- en gelegenheidsvisschers, indien de vervoerde visch is verkregen uit eigen vangsten en een hoeveelheid van 3 kg. niet te boven gaat. IDENTITEITSKAARTEN VOOR PAARDEN. Het bedrijfschap voor vee en vleesch maaktJ het volgende bekend, dat krachtens de paarden- verordening 1942 voor elk paard, ouder dan 3 maanden, een Identiteitskaart, waarop het signa lement van het betrokken paard nauwkeurig is omschreven, aanwezig moet zijn. Deze identiteits kaart wordt door den voedselcommissaris der provincie waarin de eigenaar (houder) van het paard woonachtig is, uitgereikt. Indien men op l Sept. 1942 nog niet in het bezit is van een der gelijke kaart, dient men alsnog een aanvrage Een half jaar hinderlijke hoofdpijn. Na korten tijd ge heel verdwenen. De Heer J. R. te R. schrijft, dd. 4-10-'40» „Gedurende 'n half jaar leed ik aan voortdurende hinderlijke hoofdpijn. Juni 1940 begon ik een kuur met Ovaaltjca. Reeds na konen tijd waren dc pijnen geheel verdwenen Ook thans heb ik geen pijn meer.- Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets, in alle apotheken en drogisteryen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. hiertoe bij den plAatselijken bureauhouder In te dienen. Het nummer van dc identiteitskaart moet in de kolom „geboren of op het bedrijf aangevoerd ander vee dan rundvee" van het vee- boekje worden ingevuld. Bij verkoop, verhuur of uitleenert van een paard dient de identiteitskaart overhandigd te worden' aan den nieuwen (houder) eigenaar: Bij verkoop, verhuur of ultleenen van een concours-, fok-, renpaard of harddraver, dan wel bij verhuur of uitleenen van een gebruiks- of stamboekpaard, vindt dus rcchtsteeksche overhandiging aan den kooper (houder) plaats, terwijl bij verkoop van een gebruiks- of stamboekpaard aan het vee- en vleesehaankoopbureau de kaart o». de markt aan der. secretaris der toewijzingscommissie ter hand gesteld wordt. De nieuwe (houder) eigenaar dient ten aanzien van de inschrijving van het nummer den idenUteitskaart in zijn veeboekje op boven omschreven wijze te handelen, terwijl de oude houder/eigenaar van de aflevering in de kolom .gestorven of van het bedrijf afgevoerd ar.der ee dan rundvee" aanteekening houdt. Voorts moet van elke ontvangst respectievelijk aflevering van een paard, ouder dan 3 maanden, binnen 3 x 24 uur, schriftelijk bericht worden ge zonden aan den betrokken plaatselijken bureau houder. Belde laatste bepalingen gelden niet, in dien het paard wordt verhuurd voor een periode van niet meer dan 7 dagen, terwijl dan de iden titeitskaart evenmin behoeft te worden overhan digd. Bij sterfte of slachting van een paard moet de eigenaar de identiteitskaart binnen 3 x 24 uur bij den betrokken plaatselijken bureauhoudcr in leveren, waarbij door hem een verklaring van den de structor, welke het dier heeft afgehaald, of he tslachtbewijs dient te worden overgelegd, terwijl hiervan tevens aanteekening in de kolom „gestorven of van het bedrijf afgevoerd ander vee dan rundvee" gemaakt moet worden. Een ieder is verplicht een hem verstrekte Iden titeitskaart op eerste aanvrage te vertoonen of tegen ontvangstbewijs af te geven aan een daar toe bevoegd ambtenaar. Zooals reeds bekend is, mogen paarden van 1 jaar en ouder niet zonder vergunning verhandeld worden. Zij dienen voor zoover het stamboek- en gebruikspaarden be treft, aan het vee- en vleesehaankoopbureau aan geboden te worden, terwijl de overige catego rieën alleen met een door den provincialen voedselcommissaris uitgereikte aankoopvergun ning verhandeld mogen worden- Ingevolge de paardenverordening 1942 zullen ook de paarden van 4 tot en met 12 maanden onder deze bepalingen vallen. Deze categorie is echter niet aan maximumprijzen onderhevig en kan dus buiten het vee- en vleesehaankoopbureau om worden verhandeld. Echter moet wel steeds bij een paard van 4 tot en met 12 maanden een Identiteitskaart aanwezig zijn. Indien door of namens het bedrijfschap voor vee en vleesch aanbieding ten onderzoek ea'of Inlevering van paarden ouder dan 3 maanden wordt verlangd, wordt bij inlevering een bedrag vergoed, hetwelk voor elk paard wordt vastge steld door een daartoe beveogde taxatie-com missie aan de hand van het huidige maximum- prijzenschema voor paarden. Tenslotte vestigt het bedrijfschap voor vee en vleesch er de aan dacht op, dat het gebruik van paarden ouder dan 3 maanden op den weg binnen een langs de Belgische grens gelegen grondstrook van 3000 M. breedte zonder identiteitskaart verboden is. geleider van een paard ouder dan drie nden, moet dus ln deze grensstreek te allen tijdig ter plaatse op verlangen van dc daartoe be voegde ambtenaren de bij het paard behoorende Identiteitskaart kunnen toonen. Overtredingen van bovenstaande bepalingen worden tuchtrech telijk gestraft. AARDAPPELBONNENINLEVERING. De secretaris-generaal van het dapartement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de bonnen „44 B" der aardappelkaarten, welke bon nen gedurende de week van 30 Aug. 1942 tot cn met 5 Sept. 1942 elk recht geven dp het koopen van 1 kilogram aardappelen, op aparte opplak- vellen moeten worden Ingeleverd, waarbij men er rekening mede dient te houden, dat drie bon nen „44 B" een rantsoen vormen. WASSCBERIJ* KLEVEKPAEK, Santpoorterstraat 41, vraagt EEN FIJNCOEDBESTELLER boven 50 jaar 'en EEN FLINKE HULP voor de. wasscherlj. Het provinciaal kantoor van het Nederlandséhe Arbeids front vraagt voor direct geroutineerde Kennis van de Duitsche taal gewenscht. Aanmeldingen dagelijks van 8.3012.30 uur en 1.305.30 uur aan het kantoor van het N.A.F., Kruisweg 74, Haarlem. Groot Levensmiddelenbedrijf SIMON DE WIT N.V. vraagt Enkele flinke mannelijke bedienden van 18 t.m. 22 jaar om in het vak te worden opgeleid. Bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling, doch is géén vereischte. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, schoolopleiding en eventueele vorige werkkringen te richten aan: SIMON DE WIT N.V., Afd.. Personeel, Post bus 2, Zaandam. Groote Nederl. Onderneming wenscht overname van: CHEM. PHARM. OF COSMETISCH BEDRIJF KOEK.BESCHUIT-BROODFABRIEK VLEESCH WARENFABRIEK CHOCOLADE. EN SUIKERWARENFABRIEK TIMMERFABRIEK ZUIVELFABRIEK VERMICELLIFABRIEK PUDDINGPOEDERFABRIEK Alleen vóór-oorlogsche bedrijven komen in aanmer king. Verkoopers kunnen desgewenscht Directeur of Bedrijfsleider blijven. Brieven no. 8338 bur. van dit bl. Gevraagd in MEUBILERINGSZAAK pl.m. 16 jaar, voor opleiding In de verkoop. Aanmelden: I. C. HAAN, Barteljorisstraat 39-41. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERU N.V. Kampersingel 52-58. Mode Academie Leerares Nederl. Mode-Vakschool KLEVERPARKWEG 130 HAARLEM - TELEF. 14802 Begin September speciale cursussen ln patroon teekenen en ontwerpen van costuums voor eigen gebruik. Opleiding examen Ned. Mode Vakbond voor Costumiêre, Coupeuse en Leerares. AANMELDING LEERLINGEN DAGELIJKS. Het adres voor het vakkundig keeren van Uw costuum of winterjas is: KIEINE HOUTSTRAAT 2a (voorheen chef kleedingmagazijn „De Matador") Steeds voorradig Heerencostuums en demi's

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3