ïl ill Nieuws uit .*3 ia ,g A V.S.V. zal hartig woordjè meespreken b NE! 3 0< 3i n l 3 3 (X IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken *.a Sn n .2 Si) 5 's4 club! erek ordt Istriji Of 'edstj Tegen diphterie en roodvonk Dinsdag derde inspuiting. In verband met het veelvuldiger voor komen van diphterie on roodvonk werd besloten gelegenheid voor kostelooze inen ting tegen deze ziekten te geven. Er had den reeds twee inspuitingen plaats. De derde en laatste zal Dinsdagmiddag van twee tot vier u.ur geschieden, waartoe men zich in het Witte Kruisgebouw aan de Kennemerlaail moet vervoegen. Zooals we indertijd hebben medegedeeld, is de gelegenheid in het bijzonder bedoeld voor kinderen van één tot en met zes jaar, die een goede gezondheid hebben. De in enting is niet noodig voor degenen, die eerder zjjn ingeënt, tenzij dit reeds meer dan vier jaar geleden is gebeurd. De stamkaarten der kinderen moeten worden medegenomen. Van een aapje lot een kniekous. De gevonden voorwerpen. Tn het tijdvak van 28 Augustus tot en met September werd bij de politie aangifte van d« volgende 'gevonden voorwerpen gedaan: eer pluche aap.ie. een zinken penning (no. 267), eenige sleutels, een hangertje met rood steentje, een vulpen („Akker"), een rood kindertaschje met R.K. kerkboekje, enkele portemonnales, een ceintuur, een paar kinderrubberlaarsjes, een.paar kinderklompschoentjes, een houten kindersan daal. een damestasch, een melkbusdeksel met oranje rand, een paar jongensklompen, een tier,- rittenboekje AmsterdamIJmuiden, een lederen, geblokte damesboodschappentasch, een velgband van een auto (62 x S), een paar grijze heerensok ken, een klein rood fotoalbum en een grijze kniekous. Tevens werd een witte poes over handigd. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en var vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Za terdagmlddags uitgezonderd. Per telefoon worden er geen gegevens medegedeeld. O.I.V. tegen Waterloo. Jongeren krijgen een kans Voor de eerste ronde van den Stads-Edltie-beker gaat O. I. V. Zondagmiddag twee uur op bezoek bij Waterloo. Haar opstelling heeft een belang rijke wijziging ondergaan, aangezien aan jonge spelers een kans wordt gegeven om te toonen wat zij waard zijn. Zooals men zal weten was de voorhoede een vraagstuk, doch hiervoor hoopt men thans een bevredigende oplossing te hebbe: gevonden. De opstelling ziet er als volgt uit: Steenmeijer. Sneekes. Haver, Olgers, Jac. Vink, Jer, Vink, Beck, W. Buur, v. Itegem, Boon, Braam. Zwijntjesjager aangehouden. Het is de politie gelukt een zwijntjesjager #an te houden. Zij had een vermoeden tegen een IJmuidenschen chauffeur, die werd aan gehouden en aan een verhoor onderworpen. Hij bekende een rijwiel te hebben gestolen. Levensmiddelen ontvreemd. Opnieuw werd bij de politie aangifte van een diefstal van levensmiddelen gedaan. Dit maal werd het pakhuis van een te IJmuiden- Oost wonenden winkelier met een bezoek ver eerd. Het onderzoek is nog gaasje. Veiling van huizen. GOED NIEUWS In Het Friesche Koffiehuis te IJmuiden Oost had gistermiddag ten overstaan van notaris W. Boerlage te Velsen een veiling van twee woonhuizen plaats, die eerst 3 Juli zou worden gehouden, doch toen niet kon doorgaan. De perceelen Zeeweg 23 en 25 met erven en grond werden in combinatie van f 5618 door den heer J. v. d. Dool gekocht. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Konings plein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is de in richting ook met den avond-i eri nacht dienst belast. FILMS VAN DEZE WEEK Zarah Leander in De vrouw met den blauwvos. In korten tijd zijn er in onze gemeente be trekkelijk veel films met Zarah Leander ver toond. Daarbij kwam geregeld duidelijk tot uiting, dat deze filmster zich ook hier in» een goede populariteit mag verheugen. De oor zaken daarvan zullen wel verschillend zijn, maar in hoofdzaak trekken haar rolprenten toch door haar zang, die door velen graag Wordt beluisterd. Het behoeft wel geen letoog, dat ook in deze ilm vrijwel alles om iarah Leander draait. De titel zegt het reeds, ,de vrouw met den Zij vertolkt haar rol, Door de Nederlandsch Hervormde Gemeente zal een serie jeugddiensten worden gehouden waarvan er (beginnende in September en voor het laatst in April) elke maand een zal plaat? hebben. De jongeren worden opgewekt de bijeenkomsten geregeld te bezoeken in de Nc- derlandsche Hervormde Kerk te Velsen- Dorp. De eerste dienst heeft Zondagavonc" half zes plaats. Hierin zal ds D. Tromp voor gaan. die zal spreken over het onderwerp „Wereld in nevel". Verder worden onderwerpen behandeld ddor dr. J. H. Stelma op 4 October, ds. J Th. Meijer op I November, ds. A. J. Bronk- horst op 6 December, ds. H. J. Drost op 3 Januari, ds. Joh. Bronsgeest op 7 Februari, dr. E. Emmen op 7 Maart en ds. F. A. W. de Kluis op 4 April. Opstellingen voor Zondag. Kinheim, dat zich van het medespelen van W. G. Groeneveld heeft verzgkerd, doch anderzijds door ziektel F. Cnossen moet mis sen, komt Zondag tegen H. F. C. uit met H. B. Daniels: P. Rem en S. de Vries v. d. Kant, W. Groeneveld en H. J. v. d. Wateren W. A. Raaymakers, H. Prinsen, H. Groeneveld, A. Versteeg en O. Kuilenburg. De „Breesapers" gaan op bezoek bij A.D.O. 1920 in Heemskerk. De gehouden oefenwedstijden hebben er toe geleid, dat V. V. B. thans verscjiijnnt met; Olivier H. Lantsink en P. Clots; P. do Greef, J. Bravenboer en J. v. d. Linden; G. Zandbergen, G. v. d. Veldt, L. Spruit, M. de Boer en R. Nooy. De R.K. Sportvereeniging „I. E. V." heeft n aanzien van het vorige seizoen wel een ver doorgevoerde wijziging ondergaan. Zij ontvangt Vitesse 1922 uit Castricum in „Roos- wijck" met J. Rumping J. v. d. Zon en J. v. d. Klies; H. de Reus, G. Oorthuis en P. v. d. Berghe 3. Kolk, A. Vérkooyen, G, Nieuwen- huisen, N. N. en P. Schoorl. Voorts staat voor onze omgeving voor d< aanvangswedstrijden om den Stads-Editie- beker voor Z<®idag op het programma Stormvogels III—I. E. V. II. V. S. V. Ill—V. V/'B. II. ^paarndamKinheim II. 45 Jaar gehuwd. Het echtpaar O. ZalmE. Brand, wonende aan de Smidt van Gelderstraat, dat gisteren zijn vijf-en-veertïg-jarig huwelijksfeest her dacht, mocht van vele zijden groote belang stelling ondervinden. Tijdens de bruidsdagen bleek deze door een verscheidenheid van bloemen van vrienden, kennissen en buren. Deze laatsten hebben den echtelieden bovendien nog een heerlijke taart geschonken. De menschen van de electriciens werkplaats der Papierfabriek, waar de heer Zalm vele jaren als baas doorbracht (thans is hij ongeveer 8 jaren gepensionneerd). toon den hun medeleven door een prachtig bloem stuk. Bij de vele schriftelijke gelukwenschen, die van oude collega's en anderen binnen kwamen, was ook een felicitatie van ir. L. P. Krijger, welke op hoogen prijs werd gesteld. De Pont %ant zij is het, die blauwvos" uitbeeldt, tooals we dit van haar mogen verwachten. Het pleit voor haar opvatting, want de tfeer, waarin ze speelt, is geheel anders dan in vorige films. Dat blijkt onder meer bij de opnamen van een Hongaarsch wijnfeest, waar ze toch volkomen op haar plaats is. Het gelukt haar ook de mogelijkheden van de Czardas uit te buiten, hetgeen met de ge bruikelijke bekoring gepaard gaat. Aan zang is er in deze film weer geen ge brek, zoodat de bewonderaars en bewonde raarsters van Zarah Leander zich tijdens de nieuwe bioscoopweek in De Pont niet zullen vervelen. Dit is te meer het geval, aangezien ook het verhaal aantrekkelijk is en de stem ming juist is getroffen. De Zweedsche wordt bijgestaan door Paul Hörbiger, iemand, dien men hier eveneens graag ziet spelen. Ook hem hebben we in korten tijd dikwijls zien optreden. Ditmaal beeldt hij een geleerde uit en het gelukt hem ons te doen begrijpen, hoe weinig beteekenend deze is. Het is een goedige typeering, welke Paul Hörbiger wel is toevertrouwd. Tot het trio, dat de voornaamste rollen in handen heeft, behoort verder Willy Birgel. Hij weet steeds sympathiek en toch manne lijk spel te geven, daarbij menig hart in vlam zettend. In De vrouw met den blauwvos is hij even eens bij de vrouwen gezien, doch ook' zijn eigen hart wordt veroverd. De film stond onder regie van Victor Nour- janski, die zich ijverig van zijn taak heeft gekweten. J J. E. VAN BAARSEL. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 5 SEPTEMBER. THALIA; Ik trouw mijn eigen vrouw, 7,30 uur. REX: Haar eerste liefde. 7,30 uur. DE PONT: De vrouw met den blauwvos, 7,30 uur. ZONDAG 6 SEPTEMBER. THALIA: Ik trouw mijn eigen vrouw, 3, 5 en 7,30 uur. REX: Haar eerste liefde, 3 en»7,30 uur. DE PONT: De vrouw met. den blauwvos, 3 en 7.30 üur. MAANDAG 7 SEPTEMBER. BIOSCOPEN: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: IJmuider Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOOvNK"« A1ERS POLITIE, hoofdbureau 5178, 4377. 5555 POLITIE, Willemsplein5400 BRANDWEER 5242 E. H. B. O., A. P Bakker5455 E. H. B. O, Velsen 4980 LUCHTBESCHERMING. hoofdpost 4145 ANTON I US ZIEKENHUIS 4444 IJMUIDER APOTHEEK 4229 KENNEMER APOTHEEK 4204 VELSEN Jeugddiensten Ned. Herv. Gemeente. Zondag de eerste Buit van onbekende dieven. De politie-agenten houden er van steeds een oogje in het zeil te houden. Zij weten maar al te goed, dat het toeval bij het ophelderen van een duister zaakje dikwijls uitkomst brengt. Twee agenten .zagen in den nacht van Woensdag op Donderdag dank zij hun oplettendheid twee personen, die zich voor hen probeerden te verschui len. Men valt niet dikwijls met zijn neus in de boter en de politiemannen wilden dus van hun kans om een goed werk te verrichten een dankbaar gebruik maken. De onbekenden waren echter ook op hun hoede en gingen er, toen zij hun kans schoon zagen, met den grootst mogelijken spoed vandoor. Ze lieten eenige voorwer pen, die hen bij hun vlucht blijkbaar hin derden, voor den gelukkigen vinder achter. Het gelukte Kun door de duisternis en hun voorsprong te ontkomen, zoodat de agen ten tevreden moesten zijn met de ont dekking, dat de achtergelaten voorwerpen van diefstal afkomstig waren. Van links naar rechts: De vrije Haarlemsche schilderschool exposeert. De werken, die door de leerlingen dezer school gedurende de laatste twee jaren werden ver vaardigd, zullen thans worden tentoongesteld. Tijdens een der lessen onder' Van links naar rechts: Bruin heeft thans ook zijn identiteitskaart. Iedere houder of eigenaar van een paard ouder dan drie maanden zal er voortaan voor moeten zorgen, dat een identiteitskaart, waarop nauwkeurig signalement van het betrok ken dier is omschreven, aanwezig moet zftn. Iidentiteits-contröle op een boerderij. (V.N.P. de Keyzer Pax-Holland cl De zaden der zonnebloemen leveren een uit stekend voedsel op voor de vogels. Om te voorkomen dat zij door ongewenschte gevleugelde 'bezoekers worden opgepeuzeld, worden ze met een beschermend HET SPEL BEGINT! De voetballers, staan klaar: Het spel der spelers gaat beginnen! Men vraagt, als ieder jaar: Wordt het verliezen, gaan we winne^? Zeg, hebben we een kans Om kampioenschapwaarts le trappen? Nu, zullen we de dans (De laatste plaats!) bok thans ontsnappen' De een is optimist. De ander is geneigd tot klagen. De een weet zeer beslist. Dat straks de strijd hem zal behagen. De ander is reeds bang. Dat hij het goede weer moet wenschen En weer een wedstrijd lang Verveeld moet kijken naar zijn menschen. Het voetbal -lief 'en -leed Doet vóór 't begin reeds van zich blijken, En toch.gaat elk, zoo 'k weet, Vol hoop weer naar zijn club straks kijken! SANTPOORT ONDERWIJSNIEUWS. Zooals wij reeds mededeelden, zijn in de schooltijden d?r Santpoortsche lagere scholen belangrijke wijzigingen gekomen. Alle leer lingen hebben nu halve dagen school. De lessen worden gegeven in School 8, in het Jeugdhuis der Ned. Her\o Kerk en in een, zaal achter de Ned. Herv. Kapel. ZONDAG IS HET ZOO VER! Stormvogels eerste verrassing Tol spil, Prins in de voorhoede, Schoorl middenvoor. Het spel om de punten. (Van onzen voetbalmedewerker). Zondag gaat 't spel om de punten weer be ginnen en dat beteekent, dat dan pas de meeste voetballiefhebbers den smaak om de wedstrijden te gaan bijwonen, weer te pakken krijgen en de spelers zelve zich weer tot het uiterste gaan inspannen. Want 't moge waar zijn, dat Zilverer Bal-, Arol-, Spaernebeker-. Westerkerk-, Mid- Kennemerland en andere tournooien aardige wedstrijden te zien hebben gegeven, het sum mum van voetbalgenqt wordt pas gesmaakt, tr de ware spanning verkeeren spelers en publiek pas, als niet de één of andere trophée, doch dc punten, die over promotie en degradatie zullen beslissen, in 't geding komen. In dit licht bezien, zijn de wedstrijden voor bovengenoemde tour nooien niets anders geweest dan, zij 't ook nut tige, vóorpostengevechten. Wat zal het nieuwe seizoein onzen clubs brengen? Promotie? Degradatie? Niemand, die het vooruit weel. maar we gelooven wel, dat ze er goed aan zui len doen te handelen naar het woord van den Bondsvoorzitter. iSarel Lotsy: „Van stonde af aan te trachten 50 veel mogelijk punten te verzamelen". Te beginnen met de beide eerste klassers ons rayon, dan gelooven we, te oordeelen naar de tot dusver behaalde resultaten, dat Storm vogels een moeilijker seizoen, tegemoet gaat dan V. S. V. Niet, omdat de Vogels in een zwaardrv afdeeling zijn ingedeeld vye lieten destijds reeds uitkomen, dat we beide afdeelingen vril- wel gelijkwaardig achtten maar wel, omdst in Vogels-kringen over minder materieel beschikt dan bij V. S. V. De V. S. V.'crs hebben in het Spacrnebekcr- tournooi en ifi de ontmoeting tegen Santpoort getoond dit seizoen weer over een homogeei elftal te beschikken en al zou 't wat al tc voor barig zijn, reeds nu aan de herhaling van 't sei 1940—1941 te denken, we kunnen ons voor stellen, dat men in V. S. V.-kringen allerminst denkt aan een herhaling van het vorige seizoen, toen V. S. V tenslotte zoowaar nog moest „op passen". In hei afgeloopen seizoen moest herhaaldelijk gewag gemaakt worden van de onvoldoende be zetting van de midvoor-, rechtsbinnen- en rechts buitenplaats, waardoor het fraaiste werk van den linkervleugel meestal niet tot zijn refcht kwam Dit schijnt, bedriegen de voorteekenen niet, tol het verleden te zullen biïhooren. nu Van der Lugt z'n zelfvertrouwen aa daardoor z'n ouden productieven vorm teruggevonoden blijkt te heb ben en Van Zand zich een waardig opvolger van Döring getoond heeft. We hebben dan ook veel ■ertrouwen in de V. S. V.-ploeg en drukken dan ook zeker niet gewaagd onvoorzichtig uit. beweren, dat de V. S. V.'ers een hartig •oordje zullen meespreken in de competitie. Voor hen is allereerst de uitwedstrijd tegen Emma vastgesteld. De ontmoeting tegen de ener gieke Dordsc.ne ploeg is zeker geen gemakkelijke maar toch achten we de roodwitten zeker niet kansloos. Ze trekken met het volgende elfta heen: Michel: Brock, Voet; Poulus, De Vries, «Van Osch; Van Zand, Van der Kuyl, Van der Lugt, Balvers, Sterk. GRIJZE HAREN We zeiden reeds, dat 't onze meening was. dat Stormvogels een moeilijker seizoen tegemoet zou gaan dan V. S. V. Inderdaad, wat de blauw- hemden tot dusver In een tweetal tournooien vertoond hebben, is van dien aard geweest, da", het elubbestuurderen en elftalcommissieleden grijze haren heeft bezorgd 't Ergst heeft de voorhoede gefaald! En dat terwijl men na het eerste optraden van Hamers als midvoor tegen Z F. C. in een soort hoera- stemming verkeerde! In de beide tournooien heeft deze jonge speler, van wien in de toekomst zeker nog wel wat verwacht kan worden, zoo goed als niets gepresteerd. „Maar welke voor hoede-speler heeft dit wel?", zouden wij willen' vragen. En naarom hadden wij hem, na al de kansen, welke hij gehad heeft, nu er twee ge routineerde spelers zijn opgesteld in het binnen- trio, nogmaals aen kans gegeven. Leiding geven, 't ligt voor de hand, was den jeugdigen aanvals leider te awaar, nu echter twee anderen spelei dit is toevertrouwd, wordt de zaak even anders. Wie die geroutineerde binnentrio-spelers zijn? Schoorl en Prins. U zegt?? Ja zeker. Toon Prins, de vroegere voorhoede- en middenliniespeler. Toen „old Toon" be merkte. dat het zijn club niet goed ging. heeft hij spontaan zijn diensten aangeboden en de Stormvogelsleiders hebben deze dank baar aanvaard, Toon voelt zich weer geheel fit en zal, naar wij hopen, Zondag laten zien, dat hij het voetballen nog niet verleerd Is. Wie Zondag ook weer van de partij is? Ge raadt het natuurlijk al. lezer(es)! Jan Tol. Er Is reeds afscheid van hem genomen, een al scheidscadeau ls aangeboden. Jan heeft aïles stil letjes geaccepteerd enkomt weer terug, nu men opnieuw een beroep óp hem gedaan heef! En de-man-van-de-eeuwige-jeugd zal hopenlijk evenals Prins. Zondag laten zien, dat ook hij nog ■oetballen kan. En als alle Stormvogels, zooals hij. enthou siast spelen, en aan dit enthousiasme het noo- dige overleg paren laat men zich. om te be ginnen eens op zuiver en langs den grond „plaatsen" toeleggen dan. zijn de pittige Vole- wijekers nog lang niet zeker van de overwin ning. De opstelling van 't Stormvogelsteam is: Kraak: Haak. Schippers: Jacobs. Tol. Goed hart: Van Pel. Van der Kuyl, Schoorl, Prins, Nlnaber. Terras vogels ontvangt D.E.M. HelderTerrasvogels gaat niet door. Naar wij vernemen is er in het wedstrijdpro- gramma der derde klasse van den Nederlandschen Voetbalhonod, dat voor Zondag was vastgesteld, een radicale wijziging gekomen. De maatregel ls, naar men mag verwachten,, in afwachting van een nieuwe indeeling genomen. De wedstrijd Helder—Terrasvogcls is hierdoor komert te vallen en nu zal Terrasvogels—D. E. M. (Bever wijk) worden gespeeld. Over dc verdere wijzi gingen in het programma treft men elders in dit blad nadere bijzonderheden aan. De opstelling der Terrasvogels is aldusf Douma. Bupschoten, Kraak, Dc Ruijter. Dortmunth, Klumper. IJzerloo, Van Gelder Jr., De Jonge, Röbken, Van Gelder Sr. TERRASVOGELS II IN ACTIE. Terrasvogels II zal Zondag tegen Sant poort III op haar eigen terrein om 12 uur voor den Stads Editiebaker moeten spelen met de volgende.opstelling: v. d. Bos, Nat, van Leen, Beundcr, v. d. Werff, Rusman, Tabernal, v. Vliet, Vlietslra, Akkerman. Spiljart. T.V.S.-jeugd in actie. Driekamp een succes. De driekamp, welke onder leiding van den heer Marsman dooi de jeugdige T.rV. S 'ers gehouden werd. is een succes geworden. Er werd met nimo gestreden, zoodat de kampioenen hun tel niet cadeau kregen. De resultaten op de verschillende ondeideelen waren: Kleine meisjes tennisbal: 1. Margot Marsman 28.04 M.: 2. Lily v. d. Leeuw 21.85 M.; 3. 'Janny Dienaar 19.82 M. Hardloopcn 50 Meter: 1. A. Schipper 8.2 sec.; Fr. Rol 8 9 sec.; 3. An Ovcrstege, Suze Bakker. Menny Einthoven. 9 sec. Verspringen: 1. Francien Rol en A Schipper .20 M.: 2. A Oversteege 3.10 M.; 3. Mies Bijte- laar en Fietje Winzmann 3.05 M. Kleine jongens balwcrpen: 1. Martien Vogel' 14.42 M 2 Henk Vuuren 13.25 M.; 3. Hans Bij- telaar 13.15 M. Hardloopen 60 M.: 1. J. v. Minster, Henk Vuuren en Aat Hop 10 sec.: 2. Klaas v. Vuuren Jan Schinkel 10.1 sec.; 3. Martien Vogel 10 3 sec Vèrspringen: 1. Aat Hop 3.65 M.; 2. Henk i Vuuren 3.40 M.; 3. Jan v. Moort 3.15 M Groote meisjes 80 M. hardloopen: 1. Jet Krul :.l sec.; 2. Thea du Cocq 12 2 sec.: 3. Jos Aurlch. Maartje Dienaar en Pop v. d Bosch "3 sec. Bal werpen: 1. .Topie v. Vliet 13.38 M.: 2. Jef Krul 12.77 M.: 3. Bep Boeree 12.70 M. Vèrspringen: 1. Jopie Nanninga 3.50 M.: 2. Je! Krul 3 45 M 3. Toosje Kreuger en Maartje Die naar 3.40 M. PERSONALIA. Aan de School voor Chr. Nationaal Onder wijs te Schagen is tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer I de Kok, tot dusver werk zaam aan de School met den Bijbel te Sant poort. BEVERWIJK Verandering in 3e klasse- indeeling op til Wijzigingen in wedstrijdprogramma voorbode. Zooals reeds enkele malen in ons blad i medegedeeld heeft de plotseling gewijzigde indeeling der derde klasse van den Neder landschen Voetbalbond in de kringen Beverwijk niet alleen verrassing, maar ook ontevredenheid verwekt. De club kwam voor groote moeilijkheden te staan en besloot zich er niet zonder meer bij neer te leggen. Thans vernemen wij, dat er in het wed strijdprogramma van Zondag voor de derrie klasse, afdeelingen A, B en C, in afwachting van een nadere regeling een radicale wijzi ging gekomen is. De wedstrijd BeverwijkK.V.V. gaat niet door, waarvoor BeverwijkZandvoortmeeu- wen in de plaats komt. Verder zijn de vol gende wedstrijden uitgesteld: G.V.O.—D.E.M.. Succes—Zandvoortmecuwen en Helder—Ter rasvogels. Thans worden gespeeld: Helder- K.V.V., G.V.O.Succes en Terrasvogels- D.F, M. Met groote belangstelling zullen vele Be- verwijksche voetballiefhebbers nadere berich ten tegemoet zien! DE BIJZONDERE DIENSTEN IN DE GROOTE KERK. In verband met de te verwachten groote opkomst voor den bijzone eren dienst od Zondag a in de Groote Kerk is besloten om denzelfden dienst 's middags om half vier weer te doen houden. R.K. Lagere Tuinbouwschool. Tot de eerste klassen van de R.K. Lagere Tuinbouwschool werden toegelaten: H. Dui ker, D. v. Egmond. P. Eyking, P. de Wild*, P. v. Noort, allen te Beverwijk; G. Marte- ring, Velsen. M. Dekker. J. Vendel. C. Adri- chem. Heemskerk: J. Balbus. H. de Wild:. Castricum en CT. Pepping te Limmen. Tot de derde klasse: L. van Balen, Am sterdam en P. J. Verduin, Heemskerk. De lessen zullen begin October beginnen. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 89. telef. 3969. Inde week van 6 tot 13 September zijn de Dumwyk Apotheek. Populierenlaan 44, telef. 3380 en de Apotheek „Velsen Noord". Wijkerstraatweg 134. telef. 3030. belast met de waarneming van den Zondags- en nacht dienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur PREDIKBEURTEN. ZONDAG fi SEPTEMBER TJMFIDl-TX NED. HERV. KERK Nieuwe Kerk. Kanaalstraat, in: Ds. I,. Lafferweij. BeUiloliomkerk, James Wa «.straat. 10: de heer A. Kooi, Jeugddienst. 5: Ds. L. \Y Erd man. De Goede Herderkerk. Vclserdutovweg, 10: Ds. A. J. van Rhljn. te Vlam-dingen. 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest, te Velsen. GEREF. KERK. Geref, Kerk, Noorderkade. 10: Ds. S. E. Wesbonk. 5: candldaat TTattsma. .Gcrcf. Kerk. Burgemeester Ramibonnet- laan. 10: Gandldaat Hnitsma. 5: Ds. S. E Wesbonk.» dir. Geref. Kerk. Marconistraat. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. Oud-Katholieke Kerk. Noorderkade. 10. H. Dienst Doopsgezinde Gemeente, Afd. Ned Pro; Bond. 10.30: Ds. Alten/». te Zaandam. Ncd. Luthersch Genootschap. Vor. gebouw Ka! verst raat. Geen dienst. Geloofs Gemeenschap ..Het Leger de- Hells" Gebouw Oranjestraat 2. 10: Heili ging!*! Senst. 7.30: Wrlosslngssamenkomst. "Donderdag 7.30: Heiligingsdienst. Evangelisatie Gemeente Gods. WP.lems- beekweg 10, kleine zaal. 4.30: Sanmenk. Ned. IIer\. Evangellsaitc. Oranjestr. S. 10 en 5- Luitjes, Oogstfeest. Vrije Evangelisatie. WiHehrotdatr 10 4 A. Th. Besse3aar. te Amsterdam. Vergadering van Geluovlgen. Wi'.lems- beekweg 22A. 10" Broodbreken. Maandag S: Bijbelbespreking en Bidstond. Baptisten Gemeente. Wülemabeekweg 22 Woensdagavond S: Ds. L. de Haan, te Hrl. Horst. .4post. Zendingsgemoeiile. WiP.e- brordstraat 10. 10: Godsdienstoefening. VELSEN Xed. Ifcrv. Kerk. io; Ds. Johs. Bronsgeest Bed. H. Doop. 5.30: Ds. D. Tromp. Jeugdd. Geref. Kerk. Koningsweg. 10 en 5: Ds. E E. Hoekstra. DRIEHUIS. Ver. van Vrjjz. Herv., Tolsduinerlaan. 10.30: Prof. Dr. G. A. van den Borgh van Evsinjra. Geref. Kerk. gebouw Tolsduinerlaan. 8.30 C&ndidaat J. H. Boeker. te Haarlem. SANTPOORT Ned Herv. Kerk. 10: Ds. R. II. Oldeman Ned. ïierv. Kapel, in De. J, Adr. vi Santpoort. 4: Dr. EI. Emmen, Haarlem. Geref. Kerk. 0.45 on 5.30: Ds. H. .1. ten Brink. Geref. Kerk in II. V. Wustelaan 90. 10: A, C. Reuyl, van Bentveld. BEY KB WIJK Ned. Herv. Kerk, 10: Ds. J. dy'Vries. H. Doop, 0.30: Ds. J. do Vries en Ds. J. .7. Bus- kes Jr.. uit Rotterdam. Doopsgez. Gemeente. 10- Dr. Alb. Vis. Yrljz, Herv. Geen dienst. Kvang. Lnth. Gom. 10.30: Ds. J. Pb. Haoi- Gcref, Kerk. 10 en 5: Ds. M. Feitsma. Vrljb Evangelisatie „Maranatlia". Ko ningstraat .41.® 9.30 Rididond. 9.45, 3, 7: Eéndaagsche Conferentie onder leiding van L. J. Pnsman. Hillegom. Yerseh-lllendo spr en Zangkoor. (Tusscheii d<> samenkomsten gemeenschappe). koffietafel). Dinsdag Zaagvereeniging. Woensdag 7.30: P.ijbeihc- spreking J. Peoreboom. Xoordwljk n. Zee Donderdag 7: Bljbelièlii.s WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ned. Herv. Kerk. io; Ds. A. Hagedoort uit Heemstede. Vereenlglng>geitouw. 10. Ds. A. J. Bronk- horet. Bed. H. Doop. Iiicïeeling 3de klasse gewijzigd. Beverwijk en D.E.M. in Haarlemsche afdeeling. De voetbalvereenigingen Beverwijk en d. f. m. waren aanvankelijk bij de derde klasse b. om vattende de 3de klassers in Haarlem cn omstre ken. ingedeeld. Om onbegrijpelijke reden bracht de N. V B. hierin de vorige week een verande ring. en wel zoodanig dat de Beverwijksche cluba in de derde klasse A (Noordelijke cn Zaansche vereenigingen). en Helder en Succes ln de Haar lemsche afdeeling werden samengebracht. De besturen hebben tegen deze verandering geprotesteerd bij den bond en zijn erin geslaagd het protest te winnen, zopdat Beverwijk en d. e. M. ln de nieuwe competitie In dc Haarlemsche afdeeling der 3do klasse zullen uitkomen cn Helder en Succes ln de Noordelijke «fdecllng. De omzet aan de bloemenveiling. Een beduidende verhooging. In dc afgeloopcn week was dc aanvoer aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" weer bevredigend. Het aanbod van gladiolen vermindert reeds geleidelijk, maar daar tegenover staat dat de aanvoer van asters en troschrysanten regelmatig toeneemt. Van beide soorten is de verscheidenheid zeer groot. Ook de Helianten beginnen los te komen en gaan voor hooge prijzen van de hand. Vuurpijlen, welke andere jaren in groote partijen aan de markt kwamen, worden tot nu toe slechts in kleine partij tjes aangeboden. De oorzaak hiervan is, dat zeer veel van deze bloemen bevroren waren. De inzinking in de prijzen, die vorige week ontstond, is men weer geheel te boven en op de veiling van Vrijdag werden zelfs hooge noteenngen -gemaakt De maand Augustus is voor ..'t Centrum" een .uitstekende maand geweest, want de omzet bleef met niet minder dar. f 12708.49 boven die van de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Het omzetcijfer bedroeg 143.917,71, tegen f31.209.22 in Augustus 1941. In. 1940 be droeg de omzet f 14.695,56 cn in 1939 f 12.469,89. Hoofdzakelijk is dit gunstige resultaat tc danken aan de groote vraag naar bloemen, die zelfs meestal het aanbod nog verre overtreft. Nieuwe bonnen voor voedingsmiddelen. Dc secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt het vol gende bekend in verband met de aanwijzing der nieuwe bonnen voor voedingsmiddelen. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, wordt het melkrantsoen voor kinderen tot en met 3 jaar met ingang van 5 September 1942 gebracht op 5V% liter per week In verband hiermede worden voor deze kinderen in den vervolge wekelijks drie met „melk" gemerkte bonnen, elk recht gevende op 154 liter gestan daardiseerde melk. geldig verklaard. Ilct melkrantsoen voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar blijft gehandhaafd op 3'/2 liter per week, zoodat voor deze groep van kinderen wekelijks twee met „melk" gemerkte bonnen elk recht gevende op 1.14 liter gestandaardi seerde melk, worden geldig verklaard. In verband met het bovenstaande wordt er te vens met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de melkbonnen in den vervolge niet meer gedurende vier weken, doch slechts gedurende één week geldig blijven. Men houde er voorts rekening mede, dat de met de woorden „380 algemeen" gemerkte bon van de bonkaart „voedingsmiddelen 10c periode 1942", welke geldig is verklaard ge durende het tijdvak van 5 September tot cn met 3 October 1942, ditmaal uitsluitend recht geeft op het koopen van vermicelli, macaroni of spaghetti en vermicelli-, kippen- of poulet- soep. zoodat hierop dus geen maizena. sago, aardappelmeel, puddingpoeder en pudding- sauspoeder verkrijgbaar is gesteld Ten slotte wordt er nog op gewezen, dat bon ,390 algemeen" welke recht geeft op het koo- pc-n van 250 gram koffiesurrogaat. ditmaal geldig is gedurende een tijdvak van vier weken, dus tot cn met 3 October 1942. leiding van den bekenden Haavlemschen schilder Jan Visser. (J. C. Stevens Pax- Holland ci. Onuitputtelijke reserves van het Duitsche luchtwapcn. In eindclooze rijen wachten Heinkel-gevechtsvliegtuigen op hun voltooiing, om aan het front te worden ingezet. (Eko-Stapf-Pax Holland). gaasje omgeven. (J. A Stevens Pax-Holland c). Duitsche pantsers in den Kauka- sus. De Koeban wordt overgestoken. Ridderkruisdrager SS-Sturmbanführer Dick- mann (rechts op achtergrond) brengt als eerste zijn eenheid over de rivier. (Orbis Holland SS-PK Fritsche Pax-Holland cL Noordhollandsche journalisten trekken als gasten van de Nederlandsche Landstand met de paardeauto door het West- Friesche land voor het bezoeken van diverse land- en tuinbouwbedrijven. (Foto Kuiper-Hoogwoud)

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3