Nieuws uit ?e> aan stormvogels. n. s. v. o. De wedergeboorte van de Harmoniekapel. BUBBELTJE EN KNOR Verwachtingen in lagere regionen. IJmuidenVelsenBeverwijk en Omstreken Sei Athletiekvereeniging voor dames. In duidelijke behoefte voorzien. Velen blijken mei genoegen te hebben vernomen, dat er te Velsen een speci fieke athletiekvereeniging voor dames is opgericht. Wie voor deze sport ook maar eenige belangstelling aan den dag legt, weet dat het zwakke geslacht algemeen behoefte aan een eigen club gevoelde. Degenen die het initiatief hebben genomen om de wehschen in vervulling te doen gaan, hebben begre pen, dat de tijd er nu rijp voor is, te meer, daar de belangstelling voor de athletiek allerwege grooter wordt. Men is nogal eens geneigd te vergeten, lat deze sport nog niet zoo lang .geleden n onze gemeente op slechts weinig bcoefe- paren kon bogen. Degenen, die er actief de Tuchten van wilden plukken, bleven in het verband van de gymnastiekvereenigin- ;en, welke er allengs meer aandacht aan gingen wijden. Er waren personen, die het indanks de beperkte middelen tot klinken- t;e ie resultaten wisten te brengen en een oe- ofte voor de toekomst toonden te zijn. Het s echter als vanzelf sprekend, dat de gym- nastiek verreweg de hoofdzaak bleef, het- »en nu eenmaal lettende op het karak- (r der clubs niet anders mogelijk was. d Geleidelijk werd de belangstelling \oor ithletiek in breederen kring grooter. Daar- rv: im namen enkele personen een kloek be- f luit door tot de oprichting van een speei- ieke athletiekvereeniging, Suomi, over te ;aan. Zij hadden goede verwachtingen, naar zagen deze nog overtroffen. In korten 1; iid nam de belangstelling op verbluffende J tryze toe, hetgeen onder meer in het ieden- 51 al en de prestaties van Suomi tot uiting 1R1 ;wam. Het is derhalve te begrijpen, dat ook de James op den duur van zich lieten spreken, fithletiek leent zich uitstekend voor beoefe- lïng door het vrouwelijk geslacht en hierop ,da verd door de verrichtingen der heeren eens e meer de-aandacht gevestigd. Toen wij en actie voor de oprichting van een IJmui- kr ensche vereeniging begonnen, deed zich p; an ook het eigenaardige verschijnsel voor. it er tegelijkertijd werd beraadslaagd over j mogelijkheid om een damesclub op te ...Jichten. De plannen bleven onuitgewerkt, rs naar het was duidelijk, dat er indirect Fr och wel iets was bereikt. Te Velsen is nu dus een damesvereeni- jng opgericht. Als naam is Suomi gekozén, oewel er direct de nadruk op wordt gelegd ,'ei at de nieuwe club in geen enkel verband z> oi de gelijknamige vereeniging voor het i terke geslacht staat. Wij kunnen de keuze vo^iet bewonderen, aangezien wij vreezen, it de naam aanleiding tot misverstanden .1 geven. Het ware beter geweest een nog iet gebruikte benaming te nemen. De ames zullen echter wel hun redenen heb- len gehad, zoowat we ons oordeel over jaar inzicht verder maar zullen opschorten ot de practyk ons de reactie toont. e" In ieder geval spreken wij den wensch ™jit, dat het £oed zal gaan met de nieuwe erceniging. Er ligt voor lï^pr een groot rbeidsterrein braak en er zal dan ook veel an het bestuur en de leden worden ge- ergd. Het is dus wel noodig, dat allen eseffen. talrijke bezwaren te moeten over winnen. Wanneer zij .daarvoor sterk genoeg ijn, zal de beloonmg later alle moeilijk eden doen vergeten, ^ooals gezegd, wordt •kefT in een behoefte voorzien, het is baan- Wit rekend werk, dat er moet worden verricht uwi n voor de gezonde lichaamsontwikkeling Ju an dit van groote waarde blijken te zijn. e- 1 loge het borelingskc derhalve de onvermij- elijke kinderziekten spoedig hébben over- •t." nnnen. Dit wordt bevorderd, wanneer elen, die met het besluit sympathiseeren, K< aadwerkelijk steun verleenen, hetgeen een e rachtige stimulans zal zijn om door te 'S al3T Dienst apotheken. f De dienst der apotheken "zal Zondag door e Kennemer Apotheek aan den Wijk aan eeërweg worden waargenomen. Van heden it,en met Vrijdag is de inrichting dok met avond- en nachtdienst, belast. S? Druiven en appelen te „prijzig' De prijzen welke de groentenhandelaren voor hun producten berekenen zijn niet altijd in overeenstemming met de geldende bepa lingen. Zoo verkocht een te IJmuiden wor de. -groentenhandelaar druiven voor V 1-20 per kilogram, terwijl hij slechts f 0.88 had mo gen rekenen.Er werd dus f 0.32 per kilogram teveel betaald. Een collega, eveneens te IJmuiden, werd ■erbaliseerd, omdat de döor hem verkochte appelen honderd procent te duur waren. De vastgestelde prijs bedroeg 0.35, terwijl door hem 0.70 per kilogram ^erd berekend. Bijna 600 procent te duur Het loopt soms bij de prijsopdrijving de spuigaten uit. Dat is dezer dagen weer geble ken. Een te Santpoort Wenende fruithande laar verkocht sjalotten voor 0.90 per kilo gram. Daar de vastgestelde prijs f 0.13 be droeg, berekende hij f 0.77, dus bijna 600 pro cent per kilogram te veel. De politie betrapte hem en maakte proces-verbaal op. Een blocnote 1.50! De politie heeft tegen een te Amsterdam wonenden koopman proces-verbaal opge maakt, wegens overtreding der prijsvoor- schriften. Hij verkocht blocnotes, waarvan de erkoopwaarde op 9 Mei 1940 zeker niet hoo- ger dan f 0.35 gesteld mocht worden, voor f 1.50 per stuk. KRIS-KRAS-KRABBELS. Will^msplein, Vrijdag. KRIS. Wat gaat de tijd toch gauw joorbij, Kras. Maanden is het al weer ge ileden, dat we hier op het Willemsplein ge- ani ellig met .elkaar aan het praten waren. Ik wi eb onze babbeltjes gemist, wil je me ge- Jei joven? loc KRAS. Met mij" is het al niet anders )e tijd vliegt gewoonweg voorbij. Hoe lan<- p" al het al weer geleden zijn, dat de pomp lier nog stond? Weet je nog Kris, hoe dr meisjes en ,vrouwen van Oud-IJmuider Ro toen kenden we „Nieuw" nog niet!) geve eld naar het Willemsplein gingen om er iter te halen? Zoo nu en dan verdiep ik in den ouden tijd en dan staan me 'eer van die mooie herinneringen bij KRIS Precies als bii Stormvogels. Ik B eb me staan te verbijten, om het op z'n o Jmuidensch te zeggen, toen ik zag spe- ïn. Dat zou met Witte Jan niet zijn ge- eurd. Die was zoo 'enthousiast, dat-ie zo~ loodig door vuur ging voor z'n club. Dat loesten we weer Rebben. Dat heeft Storm- ogels noodig! Poi KRAS En.... supporters! Ik hoorde 'Ontmand zeggen: ik heb één wedstrijd ge ien en ik heb er voor het heele seizoen ge- oeg. van. Kijk 'ns, dat klopt niet. Als ir t i dejv'glorietiid supporter bent. fiat. dat i' r e begrijpen. Maar juist als het slecht gaat jke leeft de club je noodig. 30 KRIS. Precies. Met V.S.V. gaat he' ■f ang niet kwaad. Zondag Ajax! Daar ben ik .jcI KRAS. De-visschers waren er ook bij die itel je voor, ze hadden de gestolen visch •1. i een urinoir verborgen. Eet lekker, kp: KRIS. Of róók lekker. De Edel-Sortjr nu verboden. Dat was wat lekkers. Een- laai ben ik er in getippeld. Het was Dins- o J, ag en ik had niets meer te rooken. Weet twat, dacht ik, laat ik het 'ns probeeren heb een pijpje met die rommel ge- 1 topt maar kérel, de pul'fabriek zou de icht zelfs niet kunnen evenaren. Ik 'oe- p°5 oef je niet te vertellen, dat die surrogaat iigezond is. zü KRAS. Zoo is het ook met de berucht' bukshag". samengesteld uit eindjes siga- etten. Kellners schijnen zich in café's met inzameling er van te hebben beziggehou- "s en. Je moet je eens indenken wat het be- iekent zooiets te rooken, zonder te weter ek. rat het is. Een ziekte is heelemaal geen soi enkbeeldig gevolg. In IJmuiden zie je ook 1. dat kinderen eindjes sigaretten opra- en. Daar moet op gelet worden! Wie wee' l 'eiken weg die „tabak" gaat. Het kwaad loet in den kiem worden gesmoord! 1 KRIS. De politie moet er naar kijken KRAS. Laatst stond ik te kijken van o en opmerking van mijn kapper. Wilt v eeu oortaan een handdoek meenemen? vroeg '°- ij. Wat? vroeg ik. Een handdoek! her- e" aaide hij. Ik zie me al loopen. KRIS. Ik zag in de Kennemerlaan st." en dame r ij d e n. Dat is niets bijzonder. 1 je zeggen. Maar zi.i had een eigenaar- ige fiets. Als voorwiel gebruikte ze een feitje van een autoped. En het ging nog KRAS. Zoo zie je maar: volhouden 'vJiet versagen, dan lukt het We moeten f et hoofd niet zoo gauw laten hangen, n [ris. KRIS. Bliksies, nee! zou Jan van N; h-immelen zeggen. Het beste, Kras! KRAS. - Tot kyk.... De 81-jarige Roosdom te Markelo, maker van de bekende „goastokken", komt in deze dagen handen tekort, daar de vraag naar zijn kunstig vervaardigde wandelstokken ongekend groot is. (Hartgerink-Pax Holland-c) Rex DE NIEUWE FILMPROGRAMMA'S Jakko, de Circusjongen. In het Rex Theater wordt de film Jakko. de Circusjongen vertoond, waarvan wij reeds eerder een uitvoerige besschrijving hebben gegeven. De rolprent is onder regie van Fritz Peter Buch naar den roman Jakko van Alfred Weidenmann tot stand gekomen. Tot de spe lenden behooren Norbert Rohringer (Jakko); Eugen Klöpfer, Aribert Wascher en Albert Florath. Zooal? men indertijd ïeeft kunnen lezen be gint het verhaal met ïen terugkeer van een dein circus naar Duitschland, waar het thuis hoort. De oude clown Anton (Eugen Klöpfer) vertelt Jakko, een circusjongen, die zijn ouders heeft verloren, waarom het zoo lang heeft geduui-d voor zij naar het vaderland terugkeerden. Jakko's moeder had jaren geleden oneenig- heid met den directeur van het .circus gehad, waarmee zij in een messenwerpersnummer optrad. Ze was 's avonds door een mes doo- delijk getroffen en Anton Aveet, dat de di recteur haar heeft vermoord, hoewel de po litie nooit een bevredigende oplossing voor het duistere geval heeft kunnen vinden. Als Jakko een zwerftocht maakt komt hij in aanraking met een groepje jongens van de Duitsche jeugdbeweging en na een vecht partij blijkt hij het uitstekend met hen te kunnen vinden. In de circustent teruggekeerd moet Jakko van zijn directeur grove.verwijten incasseeren, waarbij .deze hem zelfs met het zelfde ongeluk, als zijn moeder overkomen, bedreigt. Jakko en de oude clown besluiten dan het circus te verlaten. Wat er daarna geschiedt hebben we inder tijd reeds weergegeven, zoodat we er ditmaal niet verder over behoeven uit te weiden. Op gemerkt zij nog, dat „Jakko" op prachfige wijze wordt uitgebeeld en de fotografie 1 deze film dikwijls de aandacht trekt. J. J. E. VAN BAARSEL. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Augustus werden aan de kantoren van de Rijkspostspaarbank de volgende bedragen achtereenvolgens in gelegd en terugbetaald: IJmuiden 51.609.85 en 31.922.46; IJmuiden-Oost 15.282.91 en 8.369.20; Santpoort-dorp 34.801.02 en f 13.183.97; Santpoort-station 14.778.88 en 9.787.02; Velsen 7.745.33 en 3.765.85; Velsen-N. 9.671.51 en 2.240.90: Beverwijk 79.214.60 en 41.904.60. Er werden nieuwe boekjes uitgegeven te IJmuiden 37; IJmuiden-Oost 15; Santpoort dorp 13; Santpoort-station 7; Velsen 5; Vel- sen-Noord 11 en Beverwijk 54. Meer volkstuintjes. Naar wij vernemen heeft de burgemees ter van Velsen besloten eenige gedeelten grond als volkstuin in pacht uit te geven. Bedragen openbare scholen. De bedragen, bedoeld in artikel 55 der Lager Onderwijswet 1920, voor de open bare scholen, zijn door den burgemeester voor het jaar 1941 voorloopig vastgesteld. DE KENNEMER JAGERS. Het bestuur der Wandelsportvereeniging De Kennemer Jagei^ heeft het voornemen om binnenkort de clubbijeenkomsten te hervatten Wellicht kunnen de leden reeds Donderdag van hun clubhuis gebruik" maken. VERGOEDING VERHUISKOSTEN. De burgemeester heeft een regeling getrof fen voor de vergoeding van verhuiskosten, te maken door werknemers van elders, die in dienst der gemeente zijn aangesteld. SUPPLETOIRE BEGROOTING. De vierde suppletoire begrooting der ge meente voor het dienstjaar 1942 is door den burgemeester vastgesteld NED. HEKV. EVANGELISATIE. Voor de Nederlandsche Hervormde Evan gelisatie zal Donderdagavond zeven uur, in het lokaal Oranjestraat 8, ds. Keek te Stap horst optreden. De tanden op elkaar, de wedstrijd is nog niet verloren' Nog steeds wordt de beslissing op het voetbalveld geveld. Dus vraag nu niet welk lot je morgen middag is beschoren; Begrijp, dat juist je eigen kracht het allerminste telt. Wil winnen, dan gelukt het, pit en geestdrift moet je toonen. De tegenslag moet prikkelen tot een nóg feller strijd. En mocht je niet direct je zware moeite zien beloonen, Raak dan niet jezelve en je zelfvertrouwen kwijt. Wees eerlijk, maar strijdvaardig, en bewust van eigen krachten, Heb oog voor de traditie, die aan jou is toevertrouwd. Dan mogen we ook morgen weer iets goeds van je verwachten, Dan zal de verre reis de „aanhang" niet hebben berouwd. Op, Vogels, Geen versagen, nu de tanden op elkander Toon morgen, dat je anders kunt dan Zondag werd vertoond. Bewijs, dat je gevreesd wilt zijn. gevreesd als ieder ander En dat je in de plaats vanWitte Jan": IJmuiden woont! Nieuwe distributiebescheiden. Maandag wordt te IJmuiden-Oost begonnen. Maai\dag zal te IJmuiden-Oost met de uitreiking van de nieuwe distributiebe scheiden worden begonnen. Uitgereikt wor den de levensmiddelenkaarten en de aard- appelkaarten voor de elfde periode. De juiste data zijn op de bonkaarten van de tiende periode aangegeven. De inwoners van IJmuiden-Oost zijn van Maandag tot en .met Zaterdag aan de beurt en de inwoners van Oud-IJmuiden en IJmuiden-West volgen van Maandag 21 tot en met Donderdag 24 September. Allen moeten zich in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost vervoegen. De N.S.V.O.. onderkring IJmuiden. heeft besloten de door haar gemaakte goederen van 15 September af aan den Nederlandschen Volksdienst af te staan. Dit toont, dat er tus- schen den Volksdienst en de "N.S.V.O. een goed contact bestaat, waarvan de resultaten niet uitblijven. Van lintzaag tot badpak. De gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 3 tot en met 10 Septem ber werd er bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan: een lintzaag, een blauw regenkapje, een blikken broche met groene glazen, een biljet van een gulden, een geblokt boodschappentaschje, een bruingroene sjaal, eenige portemonnaies, een kinderfietsje, een hondenpenning (41'1942), een roode fluweelen ceintuur, een houteij dames sandaal, een dameshandschoen, een honden- riem met penning (229T941), een zilveren schakelarmband, vijftien kaarten (bonnen voor twintig kg. waschgoed), een broodkaart, een blauw étui met diverse bonnen en een blauw badpak met handdoek. Verder werd er een grijs konijn gevonden. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur inlichtingen te beko men, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd. Per telefoon worden er geen gegevens medege deeld. Hond joeg inbrekers op de vlucht. Enkele personen, wier identiteit niet kon worden vastgesteld, hadden besloten in den nacht van Donderdag op Vrijdag een poging te wagen om in den Velser polder een goede buit te veroveren. Zij trokken er heen en wijdden al hun aan dacht aan een woning, waar zij wel iets van hun gading vermoedden. Zonder lang te aarzelen sloegen zij een ruit in en de kust leek veilig om poolshoogte te nemen. De inbrekers hadden buiten den spreek woordelijke waard gerekend, in dit geval een hond, die bijzonder waakzaam bleek te zijn. Hij vertrouwde de vreemde ge ruchten niet en sloeg aan, om zijn bSas te waarschuwen. Deze werd er wakker van en vermoedde direct, dat er onraad was. Toen de man een onderzoek instelde ble ken de inbrekers al de beenen te hebben genomen. Zij hadden geen gelegenheid ge had om iets te ontvreemden. De hond heeft wel een smakelijk kluif je verdiend! Concerten op het schavotje Van 1912 af ging het crescendo. Hi W. Hofmeester had onafgebroken de leiding over het corps. Toen in 1908 de vorige Harmoniekapel wegens onvoldoenden financieelen steun moest worden ontbonden, is wel zeer dui delijk gebleken/ hoezeer de Harmonie zich ook toen reeds een vooraanstaande plaats in de Beverwyksche samenleving had ver worven. Vier jaren misten de Rijkers hun harmonie op feestelijke gelegenheden. Al nam Schafer's Bavaria-kapel'haar taak over en al mocht zij het nog zoo goed doen. maar de Wijk was niet tevreden. Er ont brak iets aan de sfeerBeverwijk zonder Harmoniekapel was ten eenen male onmo gelijk De wedergeboorte. Het was vooral de heer D. Mello, die geen enkele moeite spaarde om tot weder oprichting van de Beverwijksche Haimonie- kapel te komea. Op allerlei wijzen werd de aandacht op ,,de Harmonie zonder sleun' gevestigd. In 1911 werd dit zelfs in een lichtstoet bij een of andere feestelijke ge legenheid gedaan. Hier eindigt min of meer het eerste deel der geschiedenis. Bovenal door het onvermoeide werken van wijlen den heer Mello slaagde men er op 16 September 1912 in de Harmoniekapel weer in het zadel te helpen. De heer H. W. Hofmeester, die reeds van 1894 af de Beverwijksche musici onder zijn leiding geschaard zag. was direct weer be reid ook nu de directie over de herboren kapel te voeren. In het eerste bestuur bij den aanvang van haar tweede loop baan kregen zitting de heeren H. H. E. Brinkman, voorzitter: D. Mello, secretaris; H. W. Hofmeester (Foto archief H.C.) H. Rol, penningmees ter: M. Schik en J. Schipper. De repetities be gonnen terstond en weldra -verscheen de Beverwijksche Har moniekapel weer in de straten, dit tot groote voldoening •an de burgerij. De vereeniging was ver rezen, krachtiger dan ooit tevoren. Van toen af ging het crescendo. Reeds het vol- gendg jaar werd aan twee wedstrijden deel genomen, namelijk te Warmond en te Oost- zaan. Het was het begin van een lange reeks successen, waarin jaar in' jaar uit de hoog ste onderscheidingen werden behaald. Een opsomming van de behaalde lauwe ren zou ons te ver voeren. Drie vaandels gaan schuil onder kransen, lauwertakken en medailles en heel deze voorraad eere- teekenen legt getuigenis af van de muzikale prestaties van den heer Hofmeester en zijn mannen, waarvan er velen zijn, die evenals hun directeur, bijha al die jaren lief en leed met hun vereeniging hebben gedeeld. Onder de rustige en bekwame leiding van den directeur heeft zij zich ontwikkeld tot een der beste corpsen van ons land. Bui tengewoon veel heeft de kapel dan ook te danken aan den heer Hofmeester en hoe zeer dit op prijs werd gesteld is wel ge bleken bij zijn jubileum in 1934. In het openbare leven. Van 1912 af ontbrak de kapel op geen enkel openbaar feest. Reeds in 1913 door stond zij met recht de vuurproef, want toen vierde Beverwijk de Onafhankelijkheids feesten, waarover de oudere Beverwijkers nog steeds niet uitgepraat zijn. Op 2 Sep tember van dat. jaar gaf de Harmonie voor de eerste maal voor het raadhuis een avond concert. Als herinnering aan blijde dagen volgt hier het eerste programma, dat er zijn mocht voor een vereeniging, die toen in de derde afdeéling uitkwam: 1. Volksliederen, 2. Spearmint, 3. Ouverture Romantique, 4. Hymenée, Valse,5. The British Parol, 6. Nederland in zang en dans; 7. Scheybeeck- marsch, 8. Ouverture La Reine d'été, 9. Fantasie Cleopatra", 10. De Fremersberg, legende uit Baden-Baden, Ontelbare concerten zijn daarop gevolgd en hoevele prettige horinneringen bewaart de burgerij hier niet aan! Zelfs uit den tijd. toen voor de school in het Villapark bij wijze van muziektent het z.g. schavotje nog dienst deed. En hoeveel keeren zal de Harmoniekapel er niet op uit getrokken zijn voor het brengen van muzikale huldebetui- iingen? Voor de woningen van gouden iruidspgren zal zeker wel honderden malen het „Lang zullen zij leven" geproduceerd zijn. De band met .Scheybeeck' In het programma van het eerste concert trof men aan den „Scheybeeck-marsch". Het was een compositie van den dirigent, den heer Hofmeester. Tusschen het builen „Scheybeeck" en de Harmoniekapel heb ben altijd zeer hechte banden bestaan. De vroegere beschermheer, dr. C. J. K. van Aalst woonde op ..Scheybeeck" en na diens vertrek werd het buiten betrokken door mevr. A. A. van Hattum-Dekker, thans be schermvrouwe der kapel. Mevr. Van Hat- tum heeft een hooge opvatting van haar taak als beschermvrouwe. Niet alleen dat zij de vereeniging met raad en daad steunt, zij leeft ook intensief met de vereeniging mede. Geen concert of mevr. Van Hattunï was er tegenwoordig en na ieder succes op wedstrijden was de bewoonster van „Schey beeck" altijd een hartelijke en gulle gast vrouw. Het hoeft wel geen betoog, dat de vereeniging haar beschermvrouwe in hooge eere houdt. Een groot deel van de hulde straalt, behalve op den dirigent, ook op haar af. Dit is evenzeer het geval met den eere voorzitter, den heer N. J. Groot, die langen tijd de ijverige voorzitter was van de kapel. Onder de energieke leiding van den voor zitter, den heer Verhorst, gaat de Harmonie door deze tijdsomstandigheden rustig ver der, en directeur Hofmeester brengt de prestaties van zijn kapel op een steeds hoo- ger plan. Moge het jubileumconcert, dat deze maand ter herdenking van 't jubileum gegeven wordt, hiervan een sprekende ge tuigenis afleggen Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. van Dalen, Klooster straat 1 en M. C. J. Ruiter. Uiterwaarden straat 77, Amsterdam; A. Scheerman, Vin- keveen en IVaverveen 13 en A. W, van Well dr. Schuitstraat 9; J. H. van Ordel, Heems- kerkerweg 17 en M. W. M. Peperkamp. Slootstraat 171, Amsterdam: toekomstig adres: Heemskerkerweg 17. J. Ooienburg, Relweg 41, Wijk aan Zee en A. Brak. Texel: toek. adres: Relweg 41, Wijk aan- Zee. Getrouwd: A. Schellevis en C. J. Schram. Geboorten: R. Lagrand-van der Voort, d. Oosterduinen 17: G. M. Kuiper-Betjes, d„ Alkmaarscheweg 95: J. C. NooiVan dei- Heide, z„ Kastanjelaan 9; C. Waarts Joosten, d„ Hoflanderweg 14. Overleden: C. Spruvt, 71 j.\ wedn. van G. M. Woltering, Parklaan 11; D. G. M. v. d. Sluis, 1 jaar. Koog a. d. Zaan; H. J. M. Mulder, 1 jaar, Arendsweg 131; J. Dl. T. v. d. Graaf, 74 j., echtg. van C. Walburg, Peperstraat 17; E. Amse, 3 jaar, Populieren- laan 93, NED. HERV. GEMEENTE WIK AAN ZEE EN DUIN. De kerkelijke zendingscommissie in de Ned. Herv. gemeente van Wijk aan Zee en Duin is door den kerkeraad op haar ver zoek ontbonden. In de plaats daarvan werd e ennieuwe kerkeraadscommissie ingesteld, waarin zitting hebben uit den kerkeraad ds. A. J. Bronkhorst en de heeren D. Bak ker en H. v. d. Kolk. Verder zullen ver tegenwoordigers wordén gevraagd van de glaatselijke afdeeling van den Vrouwen endingsbond en van de verschillende ver- eenigingen, die zich op dit terrein bewegen. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. O. J. R. Lap- pöhn, Zeestraat 88. Telef. 3652. In de week van 13 tot 20 September is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met/ de waarneming van don Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het kantoor van de Rijkspostspaar bank te Beverwijk werd in Augustus 79.214.06 ingelegd en 41.904.60 terug betaald. DRIEHUIS Nieuwe bonkaarten. De inwoners van Driehuis zullen de nieuwe distributiebescheiden (levensmid delenkaarten en aardappelkaarten voor de elfde- periode) 25' en 26 September in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost ont vangen. SANTPOORT Uitreiking distributienieuws. De inwoners van Santpoort-dorp moeten de levensmiddelen- en aardappelkaarten voor de elfde periode 28 en 29 September halen. Degenen, die te Santpoort-station wonen, ontvangen de bescheiden 30 Sep tember. Teekening Hessels (Pax Holland m.) VOETBALPROGRAMMA VOOR ZQNDAG. Wat presteeren de Beverwijkers? Terrasvogels voor moeilijker opgave. Het debuut van Santpoort. De clubs in Velsen, Castricum, Uitgeest, Heemskerk en Egmond. (Van onzen voetbalmedewerker) Die Beverwijkers. die Beverwijket^. wat waren die Zondag leelijk de kluts kwijt! Zelfs de kam pioen van 't Mid-Kennemertand-tournool kwam er dezyi keer niet aan te pas' In hun eersten wedstrijd kwamen Maenhout c.s. reeds uit tegen één hunner zwaarste concurrenten van het vorige seizoen en als de 2—5 uitslag inderdaad een Juist beeld geeft van de krachtsverhouding dezer beide clubs, dan beteekent dit. dat dit seizoen de rollen wel eens omgekeerd zouden kunnen worden.' En dan de Kennemers! We wisten nog van 't vorige seizoen, dat WFC niet voor de poes is. maar 4—0! vooruit roodzwartenlaat spoedig zien, dat het een vergissing Is geweest! Vergissen we ons niet, dat liep DEM bij haar ntrede in den N. V, B. was 't niet legen Bloe- mendaal? met een groote overwinning var. stapel. Nu liep ze weer met iets „groots" var. stapel, doch thans met een groote nederlaag. Dat de Terrasvogels, de Benjamins, met hur. 7—1 overwinning in hun nopjes waren, ligt voor de hand! De competitie-leider heeft „Beverwijk" direct in de gelegenheid gesteld revanche te nemen door voor morgen reeds dezelfde ontmoeting in Zandvoort vast te stellen. Daar Zondag J.l. over duidelijk bleek, dat de Zandvoor'.ers. in wier gelederen o.a. de oud-Stormvogel I.uuc Gerrlf :s opgenomen, onbetwistbaar de sterksten waren, hebben we weinig hoop op revanche nemer, door de Wijkers. Denken deze er anders ove~ ons is het natuurlijk best! Kennemers krijgt Aicmaria Vlctrix op bezoek Alweer een 2ware tegenpartij dus! De Alkmaav- ders toch hebben in 't Westerkerktournpoi een uitstekend figuur geslagen en het gelijke spel van den vorigeivZondag tegen het toch zeker niet matsche HBC (4kan toch al evenmin een slecht resultaat genoemd worden. De Kennemers zullen het dan ook zwaar te verantwoorden krijgen, vooral, wanneer de homo geniteit van het elftal zooveel te wenschen over laat. als Zondag. Mogelijk echter keeren de rood zwarten morgen reeds van de dwaling huns weegs terug en dat gevoegd bij het voordeel van eigen terrein Mogen we op een gelijk soei- letje rekenen? DEM speelt haar tweeden 3chtereenvolgenden uitwedstrijd en wel tegen Schoten. Hoewel hit resultaat, dat Schoten tegen Bloemendaai be reikte (2—2), ons eenlgszins tegenviel, gelooven we niet, dat DEM ook maar eenige kans maakt .„Santpoort", dat den vorigen Zondag vrij-u.' had. zet het scl2oen in ifie'. den thuiswedstrijd tegen „West-Frisia". We Weten niet. of de Enk- huïzers inderdaad grootsche planenn hebben, doch haar 3—0 overwinnig op OSV zegt toch in iedci geval, dat de Streek-menschen geenszins van Handballende agenten in actie. Dezer dagen speelde een twaalftal der Po- lltiesportvereeniging Velsen een handbal wedstrijd tegen een ploeg der Hoogovenstaten. Het was een spannende sportieve strijd, waar bij door het goede werken der doelverdedi- gers het aantal doelpunten bepertk bleef. De rust ging met 10 voor de Hoogovenstaten in. In de tweede helft maakte P.S.V. een doelpunt, zoodat het •einde met 11 kwam. Het publiek sloeg met interesse dit aardige sportgebeuren gade De wedstrijd \v«s voor onze politiemannen als training bedoeld voor een, poliiie-handbal- öag. die Woensdag 16 September te Amster dam wordt gehouden. plan zijn dit seizone voor het bekende „zachte eitje" te fungeeren en meer voor de rol van „kluiF" gevoelen. En we vreezen, dat de Sanl- poorters-zonder-Bakkum aan de West-Friezen inderdaad een heele kluif zullen hebben, vooral ook. omdat in de tot dusver gespeelde vriend schappelijke wedstrijden is gebleken, dat ook dc juiste defensie-opstelling nog niet was gevonden. Toch durven we op een gelijk spel hopen. De kranige Terrasvogels bleken bij hun eerste optreden allerminst aan plankenkoorts te lijden. Ze zullen natuurlijk uit hun eigen wel zoo verstandig zijn, om te begrijpen, dat deze stevige zege op DEM allerminst betee kent. dat ook de derde klasse voor hen een aangenaam wandelingetje naar de tweede klas zal zijn, zooais eigenlijk tot dusver elke afdeeling is geweest, waarin zij uitkwamen. Er zal zeker stevig aangepakt moeten worden om het weer tot de eerste plaats te brengen. De tegenpartij voor morgen. Halfweg zal o den Vogels al heel wat zwaarder op de maag liggen, maar toch. gewonnen kan er worden, vooral als Van Gelder Sr. weer zoo'n productieve bui heeft. Kinheim's eerste optreden tegen HFC toonde aan. dat de Velsenaren de juiste opstelling nog niet gevonden hebben. Te oordeelen. naar wat de Velsenaren tot dusver gepresteerd hebben, zouden we zeggen, dat ze dit seizoen een rol van het tweede plan zullen vervullen. Of denken de leerlingen van Jan Thijssen er anders over? Da- ze het dan morgen tegen TYBB maar eens toonen! In de 4de klasse ontvangt VVB. dat tegen ADO niet slecht begon. CSV. Als 't een beetje wil, dan bkjven de punten ln de Breesaap. ADO kon met US VU wel eens meer moeite hebben, doch Uitgeest zal o.i. van Alkmaar kunnen winnen. Bij VitesseBergen houden we het op een ver deeling der punten, terwijl we Zeevogels tegen IEV de meeste kans geven. De vergelijking tusschen de eerste elftallen •an Stormvogels en VSV blijkt ook ten opzichte an de tweede elftallen dezer vereeniglngen op te gaan VSV 2 opende het seizoen met een klinken de overwinning op Kennemers 2. terwijl Storm vogels 2 met 4—0 kansloos tegen WFC 2 ten onder ging. Voor morgen verwachten we voor Stormvogels hoogstens ee ngelijk spel tegen RCH 2. een over winning van VSV op EDO 2 en een nederlaag an Kennemers 2 tegen WFC 2. Ais Santpoort 2, dat het seizoen met een $—3 zege op Bloemendaai 2 inzette, met een gelijk sptl van Watergraafsmeer 2 terugkeert, zijn we best tevreden. Sport Vereent opent seizoen. Zondag moeilijke opgave. Het eerste twaalftal var» de Korfbalver eniging „Sport Vereent", opent dit seizoen met een uit-wedstrijd tegen Amstelodamum. Aangezien de2e sterke ploeg zich uitstekend, op haar klein grintteri'ein aan de Vijzel gracht te Amsterdam thuisgevoelt en daar dus weinig nederlagen heeft te incasseeren. staat Sport Vereent voor een zware opgave. Onder de bezielende leiding van haar nieuwen voorzitter, den heer Hanekroot, stevent Sport Vereent al aardig naar haar zilveren jubileum toe. Momenteel heeft zij drie flinke twaalftallen en twee- adspirant- twaalftallen. Het eerste twaalftal speelt in de tweede klasse van den N.K.B. en het tweede in de derde klasse van den N.K.B.. terwijl het derde uitkomt in de afdeeling Haarlem. Sport Vereent dankt voornamelijk haar bloei en kan zich steeds handhaven door haar zorg voor de adspirantenafdeeling. welke zij reeds jaren bezit en met succes steeds weer kan aanvullen. Wie de jeugd heeft heeft de toekomst. Iïet Santpoort-elftal. Haar eersten competitiewedstrijd in dit seizoen speelt „Santpoort'» met het volgend elftal: Nijssen Jr.: Nijssen Sr.. Kuvpers; Meyer, Tromp Jr., Maarschalk: Gerrits, Tromp Sr.. N. N„ Kaldcnbach. Wijker. Zooals hieruit blijkt, staat Nijssen Jr. wederom onder de lat. Op Jan Bakkum's plaats stond'oorspronkelijk Lunter opge steld. Nu deze verhinderd is. zal vermoede lijk Molenkamp deze plaats bezetten. Terrasvogels versus Halfweg. In haar tweeden thuiswedstrijd tegen Halfweg komt Terrasvogels uit met: Douma; Bunschoten. Kraak: De Ruyter, Dortmuntli. Klumper. De Jonge. v. Gelder Jr., Zaal, Robken, v. fielder Sr. IJzerloo is dus vervangen door Zaal. Wij hebben veel vertrouwen in de nieuwe voorhoede en 't zöu ons niets verwonde ren als de Vogels ook Halfweg aan hun zegewagen bonden. TERRASVOGFXS 2—SANTPOORT 3. Na den vorigen Zondag met een verzwakt elftal van Santpoort 3 voor den Stads- Editie-beker verloren te hebben, speelt Terrasvogels 2 morgen voor de competitie opnieuw tegen haar plaatselijke zusterver- eeniging. De Vogels beschikken over: v. d. Bos. Rusman, Gtljard: v. d. Werf. Bun schoten. Beunder: Tabernal. v. Vliet, Vliet- itra. Schoon. Dinkla. KLEUTERS IN DRAAIMOLEN. De leerlingen der Neutrale Particuliere Kleuterschool aan den Terrasweg hebben twee prettige dagen beleefd De heer P. Pruys had hun n.l. op beide dagen een half uur gratis „draaien" in een bij de Hoofd straat opgestelde kindercaroussel aangebo den. Zooals begrijpelijk, hebben de kleuters van dit bij uitstek gewaardeerde kinderver- maak dankbaar, met volle teugen, genoten. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de kinderen met een hartelijk: „Dank u wel mijnheer Pruys" en een „Lang zal hij le ven", opgetogen den draaimolen verlieten. De pret was hiermede echter nog niet ten einde. Ten slotte werd ieder kind nog getracteèrd op een door mevrouw Pruys aangeboden ijslolly. In feeststemming keerde men hierna weer naar school terug. VELSEN Jac. Kraayer jubileert. Vrijdag 18 September zal de heer Jac. Kraayer. den dag herdenken, waarop hij vóór vijf en dertig jaar. op vijftienjarigen leeftijd, in dienst kwam bij dc Papierfabrie ken. Hij werd 16 December 1891 te Velsen geboren. Bij zijn indiensttreding werd hij te werk gesteld als bordjongen bij de snijmachi nes. Na eenige maanden reeds kwam hij bij de snijders en hij was toen de jongste onder hen. Na ruim een jaar ging hij in de afdeeling kapperij van de Cellulose- fabrieken werken. Hier heeft hy verschil lende werkzaamheden verricht o.a. bij het kloven, het electrisch zagen en ongeveer 4 jaar bij de schilmachines voor het pa pierhout. Zelfs is hij nog ecnigen tijd in de z.g.n. ketelploeg werkzaam geweest. Een ernstige ziekte noopte den heer Kraayer in 1930 over te gaan naar de papierfabricage. Eenigen tijd was hij bii de papierVervaardiging als proevennemer. Voorts verrichtte hij verschillende functies om zich in alle deelen van deze fabricage te orlënteeren, teneinde de uitgebreide technische administratie van de papierfa briek te kunnen -voeren. Deze functie heeft hii reeds van 1931 af tot heden waargeno men. De heer Ki'aayer heeft door dit werk vrijwel met het geheele personeel contact, zoodat hij algemeene bekendheid geniet. Vooral zijn behulpzaamheid op velerlei ge bied heeft hem in het bijzonder in de laat ste jaren de achting van allen, die met hem omgaan, verzekerd. Het zal den heer Kraayer op zijn jubi leumdag dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Distributienieuws. De nieuwe distributiebescheiden, be staande uit de levensmiddelén- en aardap pelkaarten voor de elfde periode, zullen Vrijdag 25 en Zaterdag 26 September aan de inwoners van Velsen,-dorp worden uit gereikt. Zij moeten zich vervoegen in het Patronaatsgebouw, te IJmuiden-Oost. De genen, die te Velsen-Noord wonen, moeten zich van 1 tot en met 3 October in het be kende gebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. VRACHTAUTO VERSUS WIELRÏJDSTER Donderdagmorgen had op het pontplein te Velsen een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en de wielrijdster mej. Van R. te IJmuiden-Oost, die van haar fiets viel en een lichte hersenschudding bekwam. Zij werd per ziekenauto naar haar woning vervoerd. Den besthurder van den vracht auto treft geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboorten: L. Plug. z„ Enschedéstraat 24. IJmuiden: A. Groen. z„ Pr. Hendrikstraat 33, IJmuiden: M. v. Berkel, z„ Fazantenlaan 24, IJmuiden. C. J. Moolenburg. d.. Wijn. Daniëlslaan 13. Santpoort: L. H. Blom. z., Hagelingerweg 13. Santpoort. Overleden: G. Klein. 51 j„ echtgen.e v. H. Bakker. Narcisscnstraat 38. Santpoort; H. Hartog. 21 j„ ongehuwd. Pr. Hendrikstr. 100, IJmuiden: W. Tielrooij. 20 j.. onge huwd, De Ruijterstraat 81, IJmuiden. Ondertrouwd: C. Th. J. Gieben. Bever wijk en J M. Noorman. IJmuiden: A. Rom- kes, IJmuiden en H. J. v. Alphen. IJmuiden. Toek. adres: Oranjestraat 22. IJmuiden: G. v. d. Dos. IJmuiden en D. Scheffer. IJmui den. Toek. adres: Pres. Steijnstr. 48. IJm.; P. v. d. Wiele. IJmuiden en W, M. Smit, IJmuiden. Toek. adr.: Torricellistraat 15, IJmuider.; J. Tromp, Santpoort en G. A. Bart. Santpoort. Toek. adr. Brederoodschew. 7, Santpoort. D. Dus. Velsen-N. en M. J. Honsbeek. IJmuiden. Toek. adres: Groote Houtweg 268, Velsen-N. J. Landsman, Bloe mendaai en G. S. Zwiep. Santpoort. Toek. »dres: v. Dalenlaan 76. Santpoort. J. A. Ureon. IJmuiden en J Rosendaal. IJmuiden. Toek. adres: Leeuweriklaar. 43. IJmuiden. T. Groen. Beverwijk en A Wittebrood, Vel sen-N Toek. adres: Wijkerstraatweg 166, Velsen-N. J. Deiman, TJmuiden en J. Kieke boe, Haarlem. Toek. adres: Bothastraat 8, IJmuiden; C. J. de Groot, Haarlem en Th. C. Martens. Santpoort. Toek. adres: v. Kins- bergenplein 45. Haarlem. Gehuwd: W. L. P. K. v. Lubbe-Christoph en H. M. Hellema. Utrecht. Mauritsstr. 29; K. Vos en E. J. Meijer. Kennemerlaan 130. IJmuiden: J. Haf maT. de Man. Zeeweg 180. rjmuidén; M. Verhoef-S. Mossel, Haarlem. KamerlinghOnnesstr. 13: L. Ver hoef en J. Kramer. Haarlem. Kamerling On- nesslraat 13. D. C. Spaans—P. A. Moot, Gouda.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3