HEX LOTION MALWIDA 31 Huwelijk STUDEEREN KOFFIE Dansschool Bioscoop Eén te veel aan hoord Dansschool Kleedingmagazi|n Jan Vessies, Leraar M. O. FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 38 Marga is er geenszins tusschen uit gekne pen. Ze heeft zich in de cabines met de in strumenten teruggetrokken en hier heelt ze de verre van gemakkelijke taak de vele nieuwsgierige bezoeker^ te bevredigen. Die taak is te minder eenvoudig, omdat ze voortdurend haar oogen op de deur gericht moet houden, teneinde, wanneer eventueel een blonde dame en een heer met een hoornen bril mochten opduiken, onmiddel lijk te kunnen verdwijnen. Maar dat gebeurt niet en als de drukte voorbij is en binnen in de ontvangzaal de stemmen plotseling verstommen, waagt ze zich zelfs tot aan de eerste deur, waar ze zich, half achter de portières verscholen, verdekt opstelt. In den halven cirkel tusschen de vergulde stoelen staat mevrouw Scheele, blozend, glimlachend en bepaald prettig om aan te zien, heet haar gasten welkom en houdt een korte, geestige en kernachtige toe spraak. Het moet waarschijnlijk een intro ductierede beteekenen, een rechtvaardiging voor de reorganisatie van het instituut en de verandering in het bedrijf maar het heeft de uitwerking van een buitengewoon charmante, humoristische causerie, waarbij de ongedwongen toon wel zeer sterk opvalt. Ja, zooiets kan mevr. dr. Scheele wel! Ze geraakt af en toe in geestdrift en lacht ver genoegd om den bijval, welke met steeds kortere tusschenpoozen haar woorden on derbreekt. en wanneer nu de ongetwijfeld al leszins beminnelijke heeren der schepping, wanneer zij onder elkaar zijn, ook graag beweren, dat wij, vrouwen uitsluitend om hunnentwil al het mogelijke doen om er fjezond, frisch en knap uit te zien, dan wil- en wij hen, ter wille van het nut, dat men van deze kleine vergissing kan hebben, gaarne in dien waan laten; onder ons mogen we het immers gerust hardop zeggen: de heeren der schepping zijn tegenwoordig, wat dit punt betreft, in geen enkel opzicht meer van doorslaggevende beteekenis! Ach nee, mijne heeren. die zoo vriendelijk wa ren aan onze uitnoodiging gevolg te geven, fronst u nu niet direct uw voorhoofd: nie mand denkt er aan u te onttronen! Wij vrouwen van tegenwoordig, weten alleen maar, dat in elk beroep en in alle maat schappelijke kringen van de vrouw heel wat verlangd wordt. Het gaat niet meer uitsluitend om een beetje meer schoonheid of een wat meer verzorgd gezicht! Wat he den ten dage iedere vrouw noodig heeft om op haar plaats in de wereld het beste te kunnen presteeren. is een sterk ontwikkeld levensgevoel. En dit sterke levensgevoel ver leent ons in de eerste plaats gezondheid. Gezondheid echter, is nu eenmaal een schat, die ons, stadsmenschen, niet zoomaar in den schoot komt vallen en zoo heeft dan ons instituut besloten, op grond der tot dusver bereikte, zeer verheugende resul taten van onze lichaamsverzorging volgens natuurlijke, gezonde richtlijnen, onze loka liteiten te vergrooten en wijd open te stellen voor alle vrouwen; voor de moeders, wie de dagelijksche zorg voor haar kinderen, huishouding en gezin al te eenzijdig heeft aangegrepen en die nu hier nieuwe krach ten züllen kunnen opdoen, voor de vrouwen, die aan de zijde van haar echtgenoot een stellig niet gemakkelijke rol in het maat schappelijk leven te vervullen hebben, maar ook voorme werkende vrouwen en meisjes, wier vaak zenuwsloopende arbeidsdag niet meer uitsluitend met een bezoek aan een bioscoop behoeft te eindigen, maar die uit onze avondcursussen voor lichaamsontwik keling en lichaamsverzorging voortaan dat sterke levensgevoel kunnen putten, dat haar het toppunt van. arbeidsprestatie waarborgt. Wij strijden niet zinneloos tegen den tijd en den ouderdom en evenmin met de een zijdige middelen van een schoonheidsbevor dering. die toch slechts op een kortstondig succes zullen kunnen bogen, wij strijden te gen de vermoeidheid, slapheid, lusteloos heid en nerveuse spanning, tegen al die niet te onderschatten vijanden van onze le vensvreugde en onze levensfrischheid! Iede re vrouw heeft recht op dit levensgevoel en daarom strijden wij dan ook voor ons recht en willen wij dat voor iedere vrouw be reikbaar maken! Want het leven, nietwaar, het leven is toch zóó mooi!" Gedragen door een golf van hartelijke waardeering, schrijdt mevrouw Scheele door de ontvangzaal, vele handen drukkend, hier en daar een toelichting gevend en naar alle zijden lachend, terwijl Gabi, Eva en de jonge muziekleerares de prospectussen ronddeelen, waarin de cursussen en de voor- deeleh der nieuwe behandelingsmethoden nader en uitvoerig zijn omschreven. Het succes is werkelijk buitengewoon en Marga komt van achter de portières te voorschijn om mevrouw Scheele geluk te wenschen. „Ging het nogal? fluistert mevrouw Scheele opgewonden en met gloeiende wan gen. „Heb ik geen onzin uitgekraamd? M'n hemel, ik heb zoo zitten vossen op die preek, die Koekoek voor me 'had opgeschre ven, maar ik geloof niet, dat ik me er pre cies aan gehouden heb. Enfin, dat doet er ook minder toe. En geef me nu alsjeblieft een slok thee, kinderen. Ja. en Marga, waar heb jij al dien tijd gezeten? Heb je je broer en je schoonzuster dan al begroet? Wat zeg je wel van mijn verrassing? Dat ze ook nog gekomen zijn! Wacht, ik zal direct even Vóór Marga kans ziet het te voorkomen, is mevrouw Scheele natuurlijk zonder den verlangden slok thee in het gedrang verdwenen. Marga haalt berustend haar schouders op. Men schijnt het verleden nu eenmaal toch niet te kunnen ontloopen En daar komt mevrouw Hetty Faust dan ook al opdagen, een veel te klein hoedje op haar lichtblond haar en gekleed in een op vallend groen costuum met weelderige bont- garneering, dat haar niet bepaald slanker maakt. (Wordt vervolgd.) THEATER Vanaf Vrijdag a.s. KARIN HARDT PAUL WEGENER in de Sieaaftee (Starker als die Liebe) Tobis Tobis Holl. en Ufa Wereldnieuws Toegang 18 jaar tot"klagen gehad. Gisteren was het de bijzon dere dag, maar reeds daarvoor hadden vrien den, buren en andere kennissen van hun medeleven blijk gegeven. Het echtpaar ziet dan ook met voldoening op onvergetelijke dagen terug en is met goeden moed opnieuw an wal gestoken. VELSEN Nieuws van Suomi. De training. Nu het zomerseizoen ten einde is. althans voor de beoefening der athletiek, door Su omi, heeft het bestuur besloten de trainings avonden op het Watervliet-sportterrein met ingang van gisteren te doen staken. De Suomeezen krijgen nu veertien dagen rust om zich voor tê bereiden op de zaal-indoor- training, welke 1 October in het gymnas tieklokaal der Chr. school aan de Van Lan- geveldstraat zal beginnen. Nieuwe oefenmeester. Door den veelomvaltenden arbeid van den secretaris der Ned. Athletiek Unie vopr Noordholland, den heer Jan de Vries, die tot nu toe de training van Suomi verzorgde, is deze niet in staat zijn gewaardeerde oefe ningen voort te zetten. Het bestuur heeft zich nu voor de training de medewerking kunnen verzekeren van den heer P. Heyli- gers_ den bekenden oefenmeester van de R.K.S.V. „Santpoort". Met ingang van denzelfden datum zal de Zondag-boschtraining in het park „Roos wij ck" ook weer plaats hebben. Zondag naar Dordrecht. Door de Dordrechtsche Athletiek Com missie, bestaande uit de gezamenlijke ath- letiekvereenigingen te Dordrecht wordt Zondag 20 September aldaar de Wanty- parkloop georganiseerd. Deze wedstrijd be staat uit een 5 km-loop voor A-klassers en 3500 m. voor de B en C-klassers. Van onze plaatselijke athletiekvereeni- ging Suomi zullen enkele van de beste athleten deelnemen. Joop Weenink start op de 5.000 m„ ter wijl de C-klassers Jaap v. Wijngaarden, Am. van Veen, J. T. Kooiman, G. van Dool, L. Kwaak en B. Beentjes op de 3$4 km heb ben ingeschreven. Het deelnemen van laatstgenoemde is echter in verband met de Zondag te Leiden opgeloopen voetblessure niet geheel zeker. Ook een feestavond. In verband met het éénjarig bestaan van onze plaatselijke athletiekvereeniging Su omi op 20 Augustus j.l. heeft het bestuur besloten een intiemen feestavond te orga- nïseeren. Deze zal in het Statenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk worden gehouden op Vrijdag 25 September. Daar de tijdsomstandigheden dit .nood zakelijk maken zullen de leden den avond vullen met voordrachten, tooneelstukjes, muziek, enz. Voor dit doel is een feestcom missie uit de leden gevormd. UITGEEST PAARD VERDRONKEN. Een paard van den heer C. aan het Wes tergeest ging uit eigen beweging te water en verdronk. Ook vorige week was het paard in de sloot geloopen, doch toen had men het nog weten te redden. Voor den heer C. beteekent het gebeurde een leelijke schadepost. JUBILEUMAVONDEN VONDEL. De tooneelvereeniging Vondel zal ter ge legenheid van haar 70-jarig bestaan het blij spel ,,'n Wespennest" van J. W. v. d. Heiden en H. Bakker opvoeren Woensdag 7 October wordt voor donateurs en genoodigden ge speeld terwijl de voorstelling op Zaterdag 10 October openbaar is. LASKER BLIJFT PARAAT. De schaakvereeniging Lasker heeft het seizoen geopend met een onderlinge competi tie. In een halve competitie met alle leden zal dit jaar om den clubkampioenstitel wor den gespeeld. De eerste uitslagen luiden: Jb. VermeulenH. Kiewit 01, G. v. d. Eng— Jb. Vermeulen 01, S. HoopeJ. Vermeulen 01, P. MeijerW. Hendriks 0—1, A. Vermeu lenKiewit 10, D. PeijsB. Postma 01. KiewitC. Schenk 0—1, J. JWeijerTh. Meijer 10, W. VerbuijsJ. Rodenburg J/2%- D. Prijs—H. Kiewit 0—1. Economische Rechter 15 TON MELKPOEDER VERHANDELD. De Beverwijker Harkema, reiziger in bak- cerij-artikelen, had in Augustus van het vorig jaar voordat melk en melkproducten tot de distributieartikelen werden gerekend, een partij van 15 ton magere melkpoeder gekocht, welke hij in September en October weer ver kocht. Aangezien deze verkoop niet geoor loofd was, werd de man verbaliseerd. De economische rechter, die hem Woensdag morgen voor zich kreeg, legde hem een boete van 300.(3 maanden) op, conform den eisch. GROOTERE TOEWIJZINGEN EN ZWARTE HANDEL. De IJmuidensche slager J. B. Krabbendam had in Februari 41 Kg. gerookt spek in huis Door tekort aan bonnen waren zijn toewij zingen langzaam aan kleiner geworden. Om weer grootere toewijzingen te kunnen krijgen had hij dit spek gekocht in den zwarten handel. Hij wilde het weer tegen bonnen ver- koopen. De officier van justitie eischte een boete van 250.— (subs. 2 maanden), over eenkomstig welken eisch de economische rechter den slager veroordeelde. IJMUIDEN Extra bijdrage voor personeel Papierfabriek. Toestemming aan College gevraagd. Door de directie der N.V. Vereen. Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen is aan het personeel der fabrieken te Velsen mede gedeeld, dat zij 14 September aan het Col lege van Rijksbemiddelaars toestemming heeft verzocht om in het begin van October wederom een bijdrage wegens bijzondere om standigheden aan het personeel te mogen ver- strekken.Deze zal, indien de vereischte toe stemming wordt verkregen, evenals de uit- keering in Juli bedragen: voor mannelijk- en vrouwelijk personeel boven 25 jaar en kostwinners (sters) f 20; voor personeel van 21 tot 25 jaar f 13.50; voor personen van tot 21 jaar f 6.50, van 16 jaar tot 18 jaar f 4 en van 14 tot 16 jaar f 2. Het Hgt wederom in het voornemen om deze bijdrage ook uit te lceeren aan de leden van het personeel, welke elders werkzaam zijn. Zoodra van gpnoemd college op bovenstaand verzoek bericht is ingekomen, zullen nadere mededeelingen worden gedaan Een en ander zal door het personeel van de Papierfabrieken uiteraard op hoogen prijs worden gesteld. 50-Jarige echtvereeiiiging. Een vaart van vijftig jaren In het huwelijks bootje verdient de aandacht, want beter be wijs van trouw is voor de echtvereeniging niet noodig. Het is altijd prettig, wanneer bruid en bruidegom niet worden vergeten en in de gelegenheid worden gesteld om in een gezelligen vriendenkring herinneringen op te halen. Het echtpaar H. van Veep en E. van Veen- Vermeulen heeft in dit opzicht geen reden Ook dit jaar inzameling van rijkswege van eikels, beukenootjes en kastanjes. Een ieder, die wil, kan meehelpen aan dit nuttige werk. Wederom nadert een oorlogszomer het ein de. Weer zullen binnen enkele weken de eiken, beuken en kastanjes hun vruchten afwerpen. En wederom heeft de overheid gemeend deze vruchten, die in normale tjjden reeds een ge wild artikel vormden, niet verloren te moeten laten gaan. Evenals het vorig jaar is ook nu weer Inzameling van eikels, beukenootjes en kas tanjes van rijkswege geregeld. Vele ijverige rapers hebben den vorigen nazomer een aar dig daggeldje verdiend en de overheid heeft de beschikking gekregen over een aanmerke lijke hoeveelheid dezer boschvruchten. Thans staat de oogst van deze vruchten er, naar men verwacht, heel wat beter voor dan toen, zoo dat de nieuwe inzamelcampagne een aanmer kelijke bijdrage kan zijn voor de voedselvoor ziening van ons land. Immers de beukenoot jes zullen behoudens een klein gedeelte dat voor zaaidoeleinden zal worden gebruikt olie kunnen opleveren, die voor de vet- voorziening van ons volk in den komenden winter van groot belang kan zijn. Daar de vetpositie thans moeilijker is dan het vorige jaar. klemt de noodzaak om alle bronnen volledig uit te buiten, nu te meer, zoodat zij, die gaan rapen en hun oogst bij de agenten inleveren, ervan overtuigd kunnen zijn een wezenlijke bijdrage aan de voedselvoorziening van ons volk te leveren. De eikels zullen hoofdzakelijk voor zaai doeleinden worden gebezigd; ook herbebos- sching is van groot zij het indirect belap. voor onze voedselvoorziening- De kastanjes ten slotte zullen worden verwerkt tot vee voeder, evenals de resten van de beukenoot jes. nadat de olie eraan is onttrokken. Het is duidelijk, dal dergelijke waardevolle voortbrengselen van onze bosschen en lanen niet mogen vergaan en niet te hooi en gras door particulieren mogen worden ver werkt. Alleen wanneer de verwerking goed geregeld is en oordeelkurdig geschiedt, kan daaruit het hoogte rendement voor ons volk worden verkregen. Daarom heeft het aan- en verkoopbureau van akkerbouwproducten (A.V.B.A.),Bezuidcnhoutscheweg 15, 's*Gra- venhagc, de leiding van de inzamelingscam pagne. Het land is voor de inzameling verdeeld in tien districten, aan het hoofd van elk waar van een hoofdagent staat. Ondertrouwd: G. J. DE WAARD en A. KRAMER IJmuiden, 16 Sept. 1942 Thuis: Woensdag 23 Sept. van 8-10 uur n.m„ Huygensstraat 53; Zondag 27 Sept. van 8-10- uur n.m. De Rijpsti^at 38. De Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 8 October om 5 uur door den Wel- eerw. Heer Ds. Lagerwey in de Ned. Herv. kerk aan de Kanaal straat. Net meisje z. kennism. met dito Heer, 26 j. Ger. Godsd. Brieven T 620 bur. van dit blad PRIJSOPDRIJVING. De politie te Heemstede heeft proces ver baal opgemaakt tegen een winkeleir wegens prijsopdrijving van tubes ansjovis, die hij verkocht tegen 65 cent, toewei de vastge stelde prijs 36 cent is. Ongeveer honderd tubes zijn in beslag genomen. Verklaring van Von Papen over Turkije. Voor de leden van de Duitsche club van Istanboel heeft Von Papen, de Duitsche ambassadeur in Turkije een rede uitgespro ken, waarin hij o.m. verklaarde: J „Onze positie tegenover het land, waar wij te gast zijn, is duidelijk. Duitschland ïs vastbesloten den vrede van dit land en van dit volk te eer biedigen. Ik meen hieraan te kunnen toevoegen, dat een natie, zoo roemvol en zoo geschikt voor den strijd als Turkije, wel besloten is, wanneer de vraag in de toekomst zou gesteld wor den, zich te weren tegen de vernieti ging en de bolsjewiseering van Europa, waarvan het, net als wij, deel uit maakt." Loonpakkorij vraagt PAK- EN PLAKWERK in elk kwantum. Personeel 60 meisjes. Speciaal ingericht voor Zeep- en Bleek- poeders. Willemsstraat 188, Am sterdam, Tel. 46109. is de beste geldbelegging Avondlessen aangeboden door werktuigkundige. Brieven T 605 Bureau van dit blad OFFICIEELE MEDEDEELINQEN AFDEKKEN VAN STROOMIJTEN. Het is gebleken, dat door de betrokken verbou- ■ers niet steeds de noodige zorg aan den da^ wordt gelegd ten aanzien van het afdekken stroo, hetwelk na afdorschlng in mijten wordt gezet. ïn verband hiermede vestigt de P. I. C. A. voor Noord-Holland te Alkmaar er nog eens nadruk kelijk de aandacht op, dat stroo een crisispro duct is, en dat degene, die voor een goede bewa ring van stroo niet zorgdraagt, strafbaar is. In dit verband wordt verwezen naar art. 2 en 9 van het Voedselvoorzïeningsbesluit. Op de naleving van de voorschriften zal strenge controle worden uitgeoefend. Ingeschreven als Persbericht No. 116. AFDEKKEN VAN STROOMIJTEN. Het is gebleken, dat door de betrokken verbou wers niet steeds de noodige zorg aan den dag wordt gelegd ten aanzien van het afdekken van stroo, hetwelk na afdorsching in mijten wordt gezet. In verband hiermede vestigt de P.I.C.A. voor Noord-Holland te Alkmaar er nog eens nadruk kelijk de aandacht op, dat stroo een crisispro duct is, en dat degene, die voor een goede be waring van stroo niet zorgdraagt, strafbaar In dit verband wordt verwezen naar art. 2 en 9 an het Voedselvoorziemngbesluit. Op de naleving van de voorschriften zal strenge controle worden uitgeoefend. Ingeschreven als Persbericht No. 116. INZAMELING GEBRUIKT PERSDRAAD. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat veehouders, die op een aankoopvergunning geperst stroo ontvangen, gehouden zijn bij ont vangst van het stroo het persdraad onmiddellijk los te knoopen en af te geven aan den kleinhan delaar. die het stroo heeft geleverd. Het draad mag niet worden geknipt, maar dient te worden losgeknoopt en moet gestrekt dus niet gevouWen worden ingeleverd. In verband met een regelmatige stroo- ziening van de veehouders, is de medewerking an de betrokkenen dringend geboden. Via de kleinhandelaren zal het aldus verkre- geh draad weer ter beschikking komen voor he' persen van verdere hoeveelheden fouragestroo Ingeschreven als Persbericht No. 119 HOOI VORDERING 1942. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland maakt bekend, dat. de telers van hooi. die tegen den hun ge zonden aanslag tot inlevering van hooi gegronde bezwaren hebben, deze moeten indienen bij hun Plaatselijken Bureauhouder. Rectftstreeksche indiening bij de P. I. heeft vertraging in de behandeling der klachten gevolge. Ingeschreven* als Persbericht No. 117 OPHEFFING HANDELSVERBOD VOOR DE RASSEN FURORE EN INDUSTRIE. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Noord-Holland te Alkmaar deelt mede. dat pootgoed van de rassen Furore en Industrie,, sorteering 45 m.m. opwaarts, klasse A, C en N thans weer voor het binnenland mag worden verhandeld en afgeleverd, althans voor zoover dit pootgoed niet voor export aan de B. II is verkocht. Ingeschreven als Persbericht No. 118. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN, Bericht No. 120. PRIJZEN GESTOOMDE EN ÖEDROOGDE VISCH Voor gerookte, gestoomde en gedroogde visc'n mag volgens de terzake van kracht zijnde voor schriften niet meer berekend worden dan op of voor 9 Mei 1940. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, indien ten hoogste de hier onder vermelde prijzen berekend worden. I II Bij verkoop Bij verkoop door den roo- door den ker/verwer- kleinhande- ker aan den laar aan den LAAT UW slecht passend kunstgebit over zetten. Reparatie binnen 1 dag gereed. C. ACKEMA tandtechnicus WIJK AAN ZEEëRWEG 106 naast mag. „de Ooievaar" DAGELIJKS TE SPREKEN. ver-bruiker. f 0,42 kg f 1,30 p. kg kg. f 2,10 p. kg, kg.f 1,75 p. kg kg.f 2,10 p. kg kg.f 1,65 p. .kg. kg.f 2,40 p. kg. kleinh. Pakjes gefileerde schar in cellophaan papier, inh. 100 gr. f o,35 Gestoomde schar 15 tot 24 c.m. f 1,— p. Gestoomde schar bo ven 24 c.mf 1,65 p. Gerookte" schar zon der kop f 1,35 p. Gedroogde schar zonder kop f 1,70 p. Gestoomde horsma kreel f 1,30 p. Gestoomde pieter man if 1.90 p. Gestoomde muilen f2,50 p. kg.f 3.— Gestoomde wijting f 2,20 p. kg.f 2,"" Bij verkoop door den rooker-verwerker aan den groothandelaar dienen de in de eerste kolom ge noemde prijzen met 5 °/o te worden verlaagd. Bij verkoop door den groothandelaar aan den kleinhandelaar gelden de in de eerste kolom ge noemde prijzen. Het berekenen van hoogere prijzen is straf baar als overtreding van de prijzenbeschikking 1940 no. 1. Bericht No. 121. DE PRIJS VAN STOBBEN. In de dagbladpers van 31 Augustus j.l. deed de productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt een ernstig beroep op alle bosch- elgenaren om zooveel mogelijk gelegenheid te scheppen hout in hun bosschen te verzamelen en weg te voeren. Den boschbezitters werd boven dien verzocht zooveel mogelijk het rooien var stobben toe te staan, aangezien ook deze in be langrijke mate kunnen bijdragen om voor den komenden winter in de behoefte van brandstof te voorzien. Indien deze stobben (of nollen), na gerooid te zijn, worden verwerkt tot kachelblok ken, is hierop de prijzenbeschikking kachelblok- ken no. 1 van toepassing. Onverwerkte slobben mogen volgens de terzake van kracht zijnde prijs- voorschriften goor geen hoogere prijzen worde; verkocht dan op of voor 9 Mei 1940. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overge gaan, Indien stobben In den grond verkoch' worden voor ten hoogste f 50.— per hectare en stobben, geleverd loco boseh aan den berijdbaren weg, inclusief omzetbelasting voor ten hoogste f 17,50 pet- 1000 kg. Hierbij wordt geen onderscheid gemaakt tusschen beuken-, eiken-, iepen- of dennenstobbén of -nollen. Het vragen van 'hoo gere prijzen is strafbaar als overtreding van de prijzenbeschikking »#40 no. 1. TREKKERS Personeel gevraagd MEISJE gevrij boven 16 jaar. Heilig, Kennemerplein 28, IJm. WERKSTER gevr. v. Vrijd. den geheelen dag en Zaterdag morgen. Aanm. 's av. half acht. Mevr. D. IJ. BoosmajnStaitioms- K 7, Velsen. Flinke HUISNAAISTER gevr. Ook japonnen veranderen. Ken- nemerlaan 129, IJmuiden. Flink zelfstandig MEISJE ge vraagd, niet beneden 25 jaar. Werkster aanwezig. Volle kost. Goed LoonStationsweg 102, Vel sen. NAAISTER gevraagd voor vast, 1 dag per w. voor verstel- jongehskleeding. Stationsweg 2, Velsen. Gevr. zoo spoedig mogelijk net MEISJE^ m. volle kost. Verloren v. Themaatlaan 16, Velsen. MEISJE gevr. voor de mor genuren. Mevr. Heylcoop, Kenne- merlaan 26-28, IJmuiden. Oiversen Net persoon zoekt SLAAPKA MERTJE in bezit v. bed en ledi kant. Br. no. T 615 bur. v. d. blad Te hour flink opgeknapt BO VENHUIS f 4 p. week Froger- etraat 5, IJmuiid'en. R. Verwoerd. WIE RUILT: nieuwe werk schoenen m. 42 voor nieuwe jon gensechoenen m. ,32 of 33. Tevens t:e lcoop gevraagd goed omderh. kachel. Napierdwaa-sstr. 11, IJm. Net persoon. 31 j. oud, zoekt NET KOSTHUIS. Br. no. T 6J7 bur. van dit blad. KOST EN INWONING ge vraagd bij bej. mensohen door oude flame, Br. no. T 618 bur. v. d. blad. Te huur SLAAPK. v. heer all. m. str. w. Tevens te koop 2 p. d. sch. m. 37 m". h. h. o. k. Zeeweg 37 9, Driehuis ie Koop gevraagd Te koop gevr. TRANSPORT FIETS z. handen. Adr. te vern bur, v. d. blad. Te koop gevraagd WINTER MANTEL, m. 42, bont, stof of leer. Adr. te vein. bur. v. d. blad Te koop gevr. REGENJAS v jongen 16 a 17 jaJtr en groote Keulsche pot, te ruilen voor zw Damesschoenen m. 38. Tevens tt ruilen D. sell. m. 38 voor 37. Adr te vern. bur. v. d. blad. Diversen te koop Te koop ACCORDEON mei 12 bass. Na 4 uur. Pr. Hendrik- str. 63 rood, IJm. Te koop aangeb. goede KIN DERWAGEN. Leeuweriklaan 23, IJmuiden-Oost. Te koop zacht lila TROUW JAPON, chique model m. 40-42, ook z. gesch. voor avondjap. o.k, f 25. Adres te vern. bur. v. d. bl. DAMESRIJWIEL te koop. Fa zantenlaan 17, IJmuiden-Oost. Te koop: nikkel HEEREN HOR LOtJE, eenige jongensbroe ken, leeft. 10 a 12 j„ 1 p. dames- sch. m. 38 en kinderfilmtoestel met 7 films, Br. no. T 616 bur v. d. blad. WOLLEN POPE LI NE BLOU SE te koop. donker grijs m. 46. Prijs f S. "Adres te venn. bur. von dit blad, Te koop goed ond>erhioud>en KINDERWAGEN. Tasmanipledn 12, IJmiudden. TE KOOP: beste haard f 45, en pr. wit/te h. schoenen ruibb. zolen. Kruiidibergerweg 55, Sant poort. TE KOOP: 2 pers. gefli. bed sprei, 10 jaarg. v. Prins, ingeb. jaquet m. vest. Kruiidibêr©$o-weg 23, Santpoort. Te koop: W. HEEREN JEK KER o. kw. m. 50. Br." bur. van dit blad T 619. Te koop: m.oderne KINDER WAGEN op kogellagers. Acaoia- straat 37, IJm.-O. Te koop: JONG.ENSSCHOE- NEN, m. 28. Gerard Doustr. 26, IJmuiden-Oost. Te koop: moderne KINDER WAGEN op kogellagers. Prijs f 32.50. Albert Ouypslr. 10, IJm.- Oost. Eimiiiiiiimiiiiiiiiimiiii swifio^aaz vort den, vakman, KAHREL Horloges, Armbandhorloges, Haarden, Kachels, Naaimachines, Stofzuigers, Motoren, Rijwielen, Nette Meubelen gebruikt of nieuw Alles Koopt DE RUYTER TROMPSTRAAT 35 IJMUIDEN-OOST ctt. o. tDakkum heeft nog plaats voor: EENIGE DAMES OP DE BEGINLES Les voor gevorderden: EENIGE DAMES EN HEEREN Inschrijving dagelijks van 7-9 uur: KALVERSTRAAT 73, IJMUIDEN (O.) NIEUWE VIL THOEDEN Wij hebben een pracht collectie voor U klaar tegen onze bekende lage prijzen. Haast U dus in Uw eigen voordeel naar DAMES MODEHUIS WORTMAN Breestraat 162, Beverwijk In het veranderen en vernieuwen van oude VILT- HOEDEN bezitten wij een ongekende reputatie. Groote keuze DRESSOIRS prima kwaliteit inic MEEUWENLAAN 2 IJMUIDEN-OOST ENSABD helpt U tijd, geld en punten besparen! Dames en Meisjes MAAKT NU ZELF UW KLEEDING THU IS I Zendt een briefkaart aan INSTITUUT E.N.S.A.I.D. Sp.ci.io Machtiging mi. Tolsteegsingel 54,-, Ut r e o h t vooriien van een duidelijk adres, beplakt met 35 cent aan postzegels (porto briefkaart inbegrepen, zie model) en wij zenden U een mooi boek mot ruim 100 maten en modellen, en tevens een gratis apparaat om U te laten zien hoe gomakkelijk onzo methode Ie om THUI8 zonder rekenen en teekenen alle kleeding te leeren maken en vermaken. m ff.(Liaid VjUMiuyl H. „Se tü" WIJKERSTRAATWEG VEL5EN-NOORD Van Vrijdag 18 t.e.m. Woensdag 23 Septembei vertoonen wij: Spanning van begin tot einde. Zondag 2 voorstellingen 3 uur en 7.30 uui Toegang 14 jaar. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vanaf Vrijdag 18 September (behalve Maandag en Dinsdag) Menschc n- n o o tl I o f (Vorbestraft) met FOSCO GIACHETTI en LAURA SOLARI, Een episode uit het bonte circusleven (Toegang 14 jaar). Maandag 21 en Dinsdag 22 September: DE KILIMA HAWAIiANS e. v. a. In WARENHUIS kan geplaatst worden: 1 VERKOOPSTER boven 18 jaar 1 LEERLING-VERKOOPSTER Eigenh. geschr. br. met afschr. getuigschr. onder no, T 620 bureau van dit blad. A. dmfit HAGELINGERVVEG 142 SANTPOORl CURSUSSEN v. R.K. EN NEUTRAL! BEGINNERS EN GEVORDERDEN Deze week aanvang der cursussen te Velsen-Noord, Santpoort □muiden-Oost. Inschrijving en inlichtingen dagelijks van 7-10 uur, HAGELINGERWEG 142 of Donderdags van 7-9 uur in het R.K. VEREENIGINGSGEBOUW te VELSEN-NOORD en Zaterdags van 7-9 uur in „DE GRIFFIOEN", IJMUIDEN-OOST. Vraagt prospectus, -Het adres voor het vakkundig keeren van Uw costuum of winterjas is: KLOOTS' KLEINE HOUTSTRAAT 2a (voorheen chef kleedingmagazijn „De Matador') Steeds voorradig Heerencostuums en demi's PIANO voor beginnelingen en gevorderden. Muziek paedagogiek. Theoretische vakken, o.a.: Algem. muziekleer; Harmoi Muziekgeschiedenis; Solfège. Behalve het onderwijs aan A vakstuderenden ook volledige opleiding staatsdiploma. onzer leerlingen slaagde dit jaar met uitstekende results voor het toel. examen Amst. Conserv. Prospectus zonder enige verplichting toegezonden. TORENSTRAAT 47, TELEFOON 3769, BEVERW Se TREKKING HAIGHTON CO. V/LTTTGE PSEMJELEENING 1942 4s KLASSE, 2e LIJST. TBEKKINC VAN WOENSDAG 16 SEPT. 1942 HOOGE PREMIËN f 25 000.— 12776 I 2 Of t 1.51 645 400.— 4158 7239 10510 200 2504 3564 8645 16807 100 2483 12081 13277 20683 675 706 PBEMIËN VAN ƒ65.— 208 213 242 281 441 487 510 533 723 17t8 296 301 303 537 554 612 628 813 817 818 834 974 1003 1086 1159 1185 1195 1271 1280 1334 1361 1380 1389 1391 1404 1430 1433 1434 1435 1444 1467 1498 1507 1541 1558 1580 1609 1659 1685 1747 1755 1862 1910 1919 1939 1944 1958 1963 2005 2036 2087 2127 2142 2158 2176 2213 2229 2261 2263 2588 2321 2329 2372 2386 2453 2457 2467 2517 2537 2538 2545 2568 2576 2582 2589 2621 2701 2722 2735 2757 2819 2858 2R~ 2891 2929 2337 3001 3016 3020 3026 3051 3069 3108 3119 3 3167 3175 3181 3185 3189 3219 3229 3262 3301 3460 3-. 3514 3568 3575 3649 3686 3687 3701 3713 3741 3759 '3761 378". 3826 382R 3850 3955 3961 3975 3991 4041 4072 4083 4140 4167 4239 4255 4326 4328 4332 4354 4357 4361 4368 4416 4431 4435 4462 4482 4501 4540 4561 4565 4590 4612 4627 4677 4774 4788 4810 4860 4891 4931 4949 4966 4976 4992 4996 5018- 5034 5145 5149 5152 5214 5228 5285 5296 5300 5351 5376 5396 5403 5412 5457 5472 5474 5491 5502 5513 5552 5588 5648 5685 S687 5705 5708 5742 5769 5790 5834 5835 5841 5880 5909 5914 5950 6020 6036 6047 6106 611» 6133 6139 6219 6244 625o 6253 6265 6274 6304 6307 6342 6352 6355 6368 6387 6393 6426 6486 6524 6525 6529 6550 6533 6558 6578 6606 6653 6690 6719 6730 6785 6792 6825 6860 6888 6910 6917 6948 6979 6982 6993 7033 7053 7054 7055 7067 7091 7113 7130 7160 7236 7269 7271 7280 7305 7360 7522 7534 7565 7569 7598 7626 7730 7802 7823 7844 '7876 7891 7907 7941 7972 8023 8099 8128 8162 8167 8163 8189 8197 8261 8284 8295 8483 8438 ,8450 8462 8466 8487 8531 8540 8622 8683 8684 8707 8716 8725 8743 8766 8782 8803 8836 88SC 8869 8873 8898 8900 8910 8919 8029 8034 9020 9098 9120 0128 9133 9251 9262 9340 9405 9421 9449 9482 9513 9536 9550 9564 9571 9583 9636 9669 9699 9731 9749 9756 9789 9840 9846 £859 9892 9921 9947 9971 9993 10006 10041 10046 10064 10164 10175 10199 10201 10223 10256 10280 10303 10312 10350 10356 10368 10385 10419 10420 10439 10472 10482 10513 10571 10582 10620 10625 10682 10723 10735 10740 10760 10800 10837 10864 10891 10902 10929 10947 11045 11074 11105 11122 11128 11172 11195 11211 11252 11293 11350 11385 11389 11441 11471 11476 11496 11583 11606 11636 11640 11650 11660 11661 11700 11749 11783 11788 11801 11812 11888 11896 11911 11947 11948 11050 11951 11956 11971 12002 12003 12018 12131 12175 12218 12223'12256 12261 12264 12280 12295 12338 12448 12609 12621 12655 12675 12707 12710 12714 12744 12758 12759 12763 12793 12806 12812 12838 12862 12S66 12974 13016 13020 13080 13115, 13198 13215 13260 13286 13327 13341 13353 13391 13400 13424/13432 13434 13504 13530 13554 13557 13570 13599 136611 13670 13689 13696 13723 13729 13750 13798 13799 13814 13842 13845 I3R4S 13905 13915 13924 13973 140D7 14074 14119 '.4175 14184 14186 14205 11214 14230 14232 14267 14272 14299 14324 14367 14370 14397 14441 14458 14461 14551 14661 14673 14713 14753 14768 14769 14790 14802 14807 14816 14830 14855 14947 14961 14977 14985 15027 15029 15036 15032 15098 15099 15107 15119 15121 15142 15147 15203 15204 15207 J5209 15220 15270 15314 15322 J533S 15379 15382 15386 15390 16407 1S434 15451 15470 15480 15624 15537 ^15567 15580 15661 15665 15721 15737 15741 15760 15773 15775 15845 15817 15857 15864 15871 15912 15914 15940 15989 15995 16000 16028 16034 16C81 16093 &6117 16J47 16162 16231 16240 16270 16278 16418 16441 16453 16451 16515 16574 16714 16752 16760 16793 16800 16815 16B66 16886 16888 16923 16983 16986 16998 17009 17048 17062 17102 17149 17188 17215 17264 17284 17316 17317 17342 17363 17373 17395 17416 17453 17500 17550 17555 17554 17504 175S7 17615 17650 17636 17673 17678 17779 17805 17812 17895 17927 17946 17970 17989 17994 18027 18077 18111 18133 18170 18190 18198 18220 18226 18312 18339 18341 18325 18560 18597 18615 18027 18668 18699 18701 18711 18714 18734 18739 18804 18823 18917 18926 18972 19026 19065 19118 19151 19226 19252 19280 19298 19299 19332 10334 19352 19400 19418 19440 18448 19456 19462 19527 19538 19560 19608 19642 19662 19733 19756 19778 19784 19793 19906 19908 19925 19960 19990 20011 20016 20029 20048 20067 20094 2C119 2012o 20135 20149 20175 20180 20182 20206 20225 20269 20292 20294 20320 20388 20395 20439 20510 20520 20531 20561 20620 20624 20630 20652 20732 20741 20751 20789 20840 20893 20903 20907 20959 ONGECORRIGEERD Verbeteringen 4e klasse. Ie lilst: Preralën van f 45 749 M z 7lft' 878 vergeten. 1916 m. z. 19U. 5334m z 5384, 8078 ver»»lt en 18073/ tn Z. 18078

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4