LOTION MALWIDA 31 REX Ciuusfoste k lEU® STENO TYPIST^) INST.PONT Hondenbrood, GEVRAAGD DE RUYTER Oproeping van gegadigden voor een volkstuin De N.V. Blaauwhoedenveem-Vriesseveem Heden nog voorradig KOMT VOOR MEUBELEN TREKKERS BIOSCOOP „DE PONTTV Schoonpapa knapt het op J.J.Heijneri/Zijlweg 111, Haarled Bespaart Uw markiezen Eerste IJmuider Markiezenfabriel N 't Opklapbeddenpale FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 68 „Ja, maar moest je dan eigenlijk niet in de fabriek zijn?" vraagt Marga verwonderd. Herbert Prins haalt ziin schouders op. Ja. goed beschouwd wel. Het is eigenlijk niet meer of minder dan grof plichtsverzuim, waar hij zich aan schuldig maakt, hij zou de eerste niet zijn die om zooiets op straat zou worden gezet. Ten slotte riskeert inen eigenlijk zijn geheele carrière voor zoo'n kleinigheid. Herbert Prins spreekt in het algemeen, want dat hij er bij de Faust fa brieken niet zoo gauw uit zal worden ge gooid, staat we! als een paal boven water. „Nou dan", zegt Marga angstig. „Wat be zielt je dan?" „Het leven is me meer waard", zegt Her- bert Prins, zonder haar aan te zien. Wat. wel beschouwd, een nogal eigenaardig ant woord is, wanneer men bedenkt, dat het ten slotte verband houdt met een tamelijk dood scheikundig experiment. Maar Marga schijnt dit niet op te vallen. Ze denkt er alleen nogal vaak aan. hoe hij dat gezegd heeft: het leven is me meer waard. Marga maakt zich zoo klein mogelijk op haar plaats in den zilvergrijze, als zij dezen ochtend het fabrieksterrein oprijden. Er is echter niemand te zien, behalve een paar arbeiders en die herkennen haar blijkbaar niet. Herberts ondergeschikten hebben waarschijnlijk een dag vacantie gekregen, of ze zijn ergens anders in de fabriek te werk gesteld: in ieder geval is het labo ratorium verlaten. En op dezen gedenkwaardïgen cag komt dan het oogenblik. waarop Marga Faust en Herbert Prins zich boven een onschuldig uitzienden. maar zwart geblakerden smelt kroes oprichten en elkaar stralend aankij ken: dat is het het lang verwachte en zoo zeer gewenschte resultaat! Tien maal wantrouwend onderzocht, tien maal aan een scherpe controle onderworpen en tien maal z;jn voortreffelijkheid bewezen. Marga wrijft iets van de doorzichtige pasta op haar vinger uit en ruikt er aan. Het is zeldzaam zacht en zuiver en het heeft noch den zwoelen geur van een of ander bloemenparfum noch dien van ver- sche vruchten: het ruikt veeleer naar pit tige, opwekkende kruiden en misschien ook een beetje naar "de vochtige aarde in de lente. „Dat is geweldig", jubelt Marga, ..dat is eenvoudig geweldig! Daarmee zul je een enorm succes hebben; dat wordt een wereld artikel!" „Ik? Nee dank je wel!" zegt Herbert Prins droog, terwijl hij zich naar het fon teintje begeeft om ziin handen te was- schen. Marga loopt hem achterna en staart hem stom verbaasd aan. „Waarom kijk je zoo?" vraagt hij lachend. „Nu dat zaakje gelukt is. heb ik er toch geen belang meer bii". Marga moet naar haar woorden zoeken. „Wat wil je dat nu maar eenvoudig laten liggen? Wil je er dan niets mee be ginnen? Maar waarom heb je je er dan in 's hemelsnaam zoo druk voor gemaakt?" Herbert Prins droogt zeer omstandig zijn handen aan een grooten, groven handdoek en loopt daarbij langzaam op Marga toe. Hij kijkt haar niet aan. „Ik vrees, dat een zekere jongedame me nu misschien zal aanvliegen", zegt hij kalm. „maar dat kan me niet schelen. Ik heb dien rommel daar alleen maar gebrouwen en jij hebt daarin zelf misschien nog een grooter aan deel gehad opdat je het naar mevrouw Scheele zult kunnen brengen en die dwaze geschiedenis met die lotion dinges van dr. Scheele en die broeders in Kopenhagen ein delijk eens uit de wereld zal worden gehol pen". Hij heeft haar slechts een seconde lang aangezien het was een ietwat verlegen, maar innig goede en bijna teedere blik maar dan wendt hij zich weer haastig af. „Nu hebben we nog een of anderen vetpot noodig om dat smeerseltje in te doen. Hier heb je zoo'n urn: denk je, dat je het daar mee voorloopig kunt doen? En neem nu alsjeblieft dien rommel, hier, kom pak new aan!" Herbert Prins draait zich op zijn hakken om en even later hoort men hémvin een aangrenzend vertrek tamelijk hard fluiten. Marga staart besluiteloos naar het grijs blauwe boterpotje in haar hand. Het is wer kelijk een opvallend leelijke pot, die bo vendien nog een grooten barst vertoont, maar het meisje Marga ziet niets van dit alles. Haar gedachten wijlen elders en hoe wel haar blik onafgebroken op de doorzich tige pasta gericht is. beleeft ze opnieuw een scene, die vast in haar herinnering ver ankerd ligt. Ze ziet zichzelf en Herbert Prins in de hooge. betimmerde eetkamer in het huis van haar broer zitten, geheel alleen tegen over hem tijdens een der weinige minuten van alleen zijn, die mevrouw Hettv hun ge laten heeft. En ook dit hebben zij ten slotte nog slechts te danken aan de gelukkige om standigheid, dat de volijverige schoonzuster door den leverancier van Marga's uitzet aan de telefoon wordt geroepen. Er scheiden hen nog slechts een paar dagen van het tijdstip, waarpp de huwelijksvoltrekking zal plaats hebben en het meisje Marga, eenigs- zms onder den indruk van de emotie dezer opwindende bruidsdagen, weet niets beters te doen dan hem een gewetensvraag voor te leggen: „Waarom trouw je me eigenlijk. Her- bert?" En toen de aldus toegesproken jongeman haar daarop zwijgend en stom verbaasd aanstaarde, was ze aldus voortgegaan: ..Ik zal je zeggen, waarom. Omdat die heele geschiedenis hier je eenvoudig overvallen heeft, omdat je. als man van eer. denkt nu met meer te kunnen retireeren, En ten slotte ten slotte ben ik ook nog niet zoo'n slechte partij. (Wordt vervolgd) De inktzwam, een goetl eetbare paddenstoel. Vrijwel overal is hij te vinden. Ieder najaar ligt er weer een enorme voed selvoorraad in velden en bosschen voor hel N opscheppen. Iedere herfst steken weer hon derdduizenden paddenstoelen hun kop omhoog tusschen bladeren en takken, maar verreweg de meeste exemplaren rotten ongebruikt weg, want het aantal menschen, dat de vruchtbare soorten verzamelt en verkoopt of zelf ver orbert, is maar zeer gering. Is het gemak zucht, die ons doet besluiten om liever vee! geld te betalen voor een klein maaltje cham pignons. dan de paddenstoelen zelf te gaan zoeken en met een veel grootere hoeveelheid kersversche exemplaren thuis te komen, r.a een tocht te hebben ondernomen die wel twintig maal zoo plezierig is als het wande lingetje naar den- leverancier? Of is het de angst voor vergiftiging, die het publiek par ten speelt? Dat laatste is wel begrijpelijk, maar niet verstandig. Begrijpelijk, omdat inderdaad in onze sagen en legenden in onze folklore, de paddenstoelen steeds weer een slechte rol spelen. Maar toch is het niet verstandig, want men laat zich een groote hoeveelheid voedsel ontgaan, die niet alleen uiterst smakelijk tan worden toegereid, maar die bovendien een bonlooze aanvulling van het menu is, welke uiterst rijk aan voedingsstoffen mag worden genoemd. Een van die miskende eetbare paddenstoelen Is de Geschubde Inktzwam (Coprinus comatus). Overal in ons land kan men dezen duidelijk herkenbaren paddenstoel aantreffen. De 5 tot 16 cm. hooge, zeer smalle hoed, die vuilwit of heel licht rose getint is, en aan de boven zijde is voorzien van parelgrijze schubben, is al even karakteristiek als de duidelijke ring om den steel, waarmee de hoed vrij lang verbonden blijft en de aanvankelijk witte, later donkere plaatjes, d:e zeer dicht op el- THEATER Vanaf Vrijdag a.s. WATT EN HALF WATT Tobis Holl. en U.F.A.-Wereldnieuws Aanvang 7.30 uur Woensdags 8.30 uur TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. kaar staan. Verwarring met andere, gevaar lijke soorten is uitgesloten, en wanneer men één keer zeerheid heeft verkregen, dat men de goede soort voorheeft, vergeet men dezen zwam nooit meer. Gewoonlijk groeien de inktzwammen in groote hoeveelheden bij elkaar, wat het ver zamelen ten zeerste vergemakkelijkt. Op mestvaalten en vetten kleigrond plegen zij vooral vaak voor te komen» maar vaak ook kan men ze in de duinen vinden. Achter de bekende boerderij Meyendell tusschen Den Haag en Wassenaar is al jarenlang een. ver maarde vindplaats op zandgrond. Het verdient aanbeveling alleen jonge, frissche exemplaren te verzamelen, die nog denzelfden dag moeten worden toebereid. Na tuurlijk worden- zeker geen exemplaren mee genomen. waarvan de hoed reeds aan het ver vloeien is! Van deze inktzwammen kan men zeer sma kelijke ragout of een uitstekende soep berei- dèn, door ze te verdeelen in niet te kleine 6tukjes en ze daarna.met een paar bouillon blokjes en wat zout te koken, in ruim water voor de soep, in weinig water met 'wat boter voor ragout. Vijf minuten koken is voldoende. Men probeere eens een maaltje inktzwam men te bereiden! Het resultaat zal U zeker nog vaak erop uit doen trekken, om deze lekkernij te verzamelen. Clandestien geslacht vee: Een gevaar voor de volksgezondheid Wanneer men eens wist.... Het was in de tachtiger jaren, dat in ons land de eerste schreden werden gezet op het pad van de vleesc'nkeuring. Rotterdam was in 1884 de eerste stad in ons land, die de vleeschkeuring waar naast natuurlijk ook centralisatie van aan voer en slachting noodzakelijk was in voerde. Amsterdam volgde in 1887 met zijn centrale veemarkt en abattoir en langza merhand werd dit goede voorbeeld door tal van andere gemeenten nagevolgd. Vooral in de steden, waar dikwijls ziek vee, dat men op het platteland niet kwijt kon, aan ondeskundige slagers werd verkocht, breid de het keuringsstelsel zich uit. Toch zou het nog tot 1921 duren, eer deze materie in de Vleeschkeuringswet landelijk werd ge regeld. Wanneer men de groote frissche hallen van de moderne abattoirs beziet, waar met behulp van stoom, warm en koud water een zeer hooge mate van hygiëne wordt betracht, vraagt men zich met verbazing af, hce er menschen kunnen zijn, die door het min of meer regelmatig gebruik van vleesch afkomstig van clandestien geslacht vee medewerken aan toestanden, die daar mee de schrilste tegenstelling vormen en een aanfluiting zijn van de meest elemen taire begrippen van hygiëne. Eenerziids het abattoir, waar het afge keurde vleesch in den destructor vernie tigd wordt en zelfs het vleesch. dat niet volkomen aan de eischen voldoet, dM>r sterilisatie bacterievrij wordt gemaakt, 'al vorens voor consumptie te worden vrijge geven, anderzijds de clandestiene slacht plaats, waar temidden van faecaliën, afval en andere half vergane en rottende stoffen, van stank en vuil, menschelijk voedsel wordt gereedgemaakt, het is zelfs een leek volkomen duidelijk, dat dit een spotten is niet alleen met de eigen gezondheid van den consument, maar ook met de volksge zondheid in het algemeen. Degenen, die desondanks nog niet overtuigd zijn van hun even onverstandige als onverantwoordelijke handelwijze, moesten eens een kijkje nemen in de laboratoria van de abattoirs, waar een verzameling p-aeparaten staat opgesteld van allerhande ziekelijke afwijkingen, in den loop der jaren bij net geslachte vee ge constateerd, waarbij o.a. ook voor den mensch Zeer gevaarlijke infectieziekten. Wanneer men dan bedenkt, dat de op het abattoir aangevoerde dieren over het al gemeen de slechtste niet zijn en dat men met het oog op geldelijk voordeel vaak zal trachten, het vleesch van zieke of een natuurlijken dood gestorven dieren, clandestien te verkoopen, is het duidelijk, dat de verbruiker van dit vleesch een dub bel groot risico loopt. Daarom past hier slechts één conclusie: clandestien vleesch Dat nooit Rubbernood in de Vereenigde Staten. De leider der betrokken commissie noemt cijfers. De leider der Amerikaansche commissie voor ruwe rubber, Jefferson, heeft onlangs verklaringen afgelegd, dat de 15 Zuid- en Middel-Amerikaansche staten, die zich heb ben verplicht tot levering van rubber aan de Ver. Staten, de komende anderhalf jaar ongeveer 53.000 ton ruwe rubber beschik baar kunnen stellen. Het jaarlijksche ver bruik van Amerika bedraagt daartegenover omstreeks 800.000 ton. Op 1 Januari jJL bedroeg de voorraad nog 548.000 ton, maar die is waarschijnlijk in den loop van een half jaar zoo goed als'op, zoodat de Ver. Staten dan zijn aangewezen op den invoer uit Zuid- en Middel-Amerika en op de eigen productie van synthetische rubber. Daar de synthetische industrie voor loopig niet in staat is eenigszins omVang- rijke hoeveelheden te produceeren, kan met beslistheid worden verwacht, dat de voor ziening reeds in de eerste helft '43 op de grootste moeilijkheden zal stuiten. Tusschen het Braziliaansche Amazone gebied en de Ver. Staten is een geregelde vrachtdienst ingevoerd, uitsluitend voor het vervoer van ruwe rubber. De catastro fale achteruitgang van de rubberreserves heeft de Ver. S'aten reeds eenigen tijd ge leden gedwongen ook voor het vervoer van rubber uit de Columbiaansche oerwouden naar de kust vliegtuigen te gebruiken om den duur van het transport zooveel moge lijk te bekorten. Vloot, voor één oceaan strijdt op tivee oceanen. Verklaring van marineopperbevelhebber der V.S. De opperbevelhebber van de Amerikaansche marinestrijdkrachten, admiraal King, heeft verklaard, dat de Ver. Staten thans op twee oceanen moeten strijden, en wel met een vloot, die juist voldoende is voor één oceaan. Het Amerikaansche ministerie van marine heeft heden bekend gemaakt, dat in Augustus j.l. een Amerikaansche koopvaarder, die in convooi voer, op de Caraibische Zee door tor pedotreffers tot zinken is gebracht. De over levenden zijn in een haven aan de Oostkust aan land gebracht. Een Amerikaansch koopvaardijschip van middelbare grootte is begin Juli in het Noor delijke deel van den Atlantisehen Oceaan be schoten en tot zinken gebracht. De overleven den zijn in een haven aan de Amerikaansche Oostkust aan land gezet OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN' KOFFIE SURROGAATTOE WIJZINGEN. De geldigheidsduur van de toewijzingen voor koffiesur^ogaat met een vervaldatum, gelegen in het tijdvak van 5 November tot en met 9 Novem ber 1942, is verlengd tot en met 9 December 1942 INLEVERING EIEREN VAN PLUIMVEEHOU DERS ZONDER VOEDERTOEWIJZING. De Voedselcommissafis voor Noord-Holland maakt bekend dat alle georganiseerde en ongeor ganiseerde pluimveehouders, die geen voedertoe wijzing voor hun pluimvee ontvangen en die ge heel of gedeeltelijk aan hun leveringsplicht heb ben voldaan, hun leverlngskaart onmiddellijk bij dén Plaatselijken Bureauhouder voor hun rayon moeien inleveren. Van de pluimveehouders, die hun leverings- kaart r.iet vóór 23 October 1942 bij hun plaatse lijken Bureauhouder hebben aangeboden, zal worden aangenomen, dat door hen in het gehee; geen eieren zijn ingeleverd. Ingeschreven als Persbericht No. 137 TERUGBETALING STROOHEFFING. De P.I.C.A. v. N.-K. maakt bekend, dat de dooi telers betaalde heffing van f 7,— per 1000 kg. stroo voor den handel van boer tot boer aan hen zat worden terugbetaald. De consumenten Ingrijpende maatregelen inzake Britsche staatsleveranciers. De Britsche regeering heeft een Witboek uitgegeven, waarin haar politiek inzake ar- beids- en loonkwesties tegenover staats leveranciers voor den tijd na den oorlog wordt bepaald. Zoo zal in het leverantieverdrag o.m. een clausule worden opgenomen, waarin be paald wordt, dat de leverancier moet ver klaren ,dat zijn bedrijf ten minste drie maanden voordat de staatsopdracht ontvan gen werd, reeds geleid werd volgens de door den staat vastgestelde voorschriften. De verstrekking van staatsopdrachten zal afhankelijk worden gesteld van de voor waarde, dat de loonen na collectieve be sprekingen of op grond van een arbitrale uitspraak worden vastgesteld. Voorts zal het den bedrijven verboden zijn om be zwaren te maken tegen het georganiseerd zijn van het personeel. De Britsche minister voor de productie heeft ingrijpende maatregelen aangekondigd ter bereiking van de hoogst mogelijke pres taties in de Britsche oorlogsproductie. O.m. is bepaald, dat de oprichting van fabrieken, alsmede de omschakeling van bedrijven op een andeye productie de toestemming van de overheid behoeft. De Britsche firma's hadden in veel gevallen opdrachten aan andere firma's doorgegeven, welke tech nisch niet voldoende in staat waren deze opdrachten uit te voeren of die geschoolde arbeiders hadden gebruikt, waar men ook ongeschoold personeel had kunnen gebrui ken. NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Het departement Haarlem van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt Woensdagmiddag een bijeen komst in café-restaurant Brinkmann, waar de heer P. F. W. Mouton, directeur van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst te Rotterdam een lezing met lichtbeelden zal houden over de Nederlandsche zeesleepvaart, In een tweede bijeenkomst op 18 November zal de heer Mouton spreken over de atlan- tische hulpverleeningen en het bergingsbe drijf. Haarlemsche Rechtbank. UITSPRAKEN Tarwediefstal in Zwanenburg. In den nacht van 4 op 5 Augustus hadden de 25-jarige los werkman J. van K. en de 19-jarige ummerman J. J. van R. uit Zwa nenburg ingebroken in een graanpakhuis in Zwanenburg. Veertien dagen geleden werd tegen ieder van hen acht maanden gevan genisstraf geëischt. De Rechtbank veroor deelde hen conform den eisch. Tegen den heler den 28-jarigen caféhou der J. H. L. uit de Haarlemmermeer, was Diefstal en heling van benzine. Tegen den 19-jarigen electromonteur P. H. P. ui£ Beverwijk was veertien dagen ge leden een jaar gevangenisstraf geëischt voor verduistering van benzine en diefstal van autobanden, ten nadeele van zijn werkgever, een garagehouder. Hij werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De taxi-ondernemer H. v. d. L. hoorde wegens heling der benzine acht maanden tegen zich eischen. Hij werd tot vier maan den veroordeeld. De zoon van dezen taxi-ondernemer, 'de 25-iarige W. v. d. L., had voor zijn vader de benzine bij P. gehaald. Voor dit opzet telijk behulpzaam zijn bij heling was tegen hem een boete van 30 (subs. 15 dagen) geëischt. De Rechtbank ontsloeg hem heden van rechtsvervolging. Tegen den 26-jarigen chauffeur W. K. uit Beverwijk, die banden van P. had gekocht, was wegens heling vijf maanden gevange nisstraf geëischt. Hij werd veroordeeld tot drie maanden. De 41-jarige Beverwijksche koopman J. H, O. R. had voor W. K. een kooper gezocht voor een band. Hiervoor was drie maanden tegen hem geëischt. De Rechtbank veroor deelde hem tot twee maanden. BILJARTEN Het bestuur van den N. B. B. heeft aan de „D. E. S." opgedragen voorwedstrijden te organisee- ren voor het kampioenschap vierde klas van Ne derland Klein biljart cadër 35. De wedstrijden zullen worden gespee3a op Donderdag 22, Zater dag 24 en Zondag 25 October in het café-restau- rant „Bolwerk", Kennemerplein 5. Het programma luidt als volgt: Donderdag 22 Oct.: 7 uur C. v. d. Hoek—G. Osterthun, J. Roemer—W. Suurdonk. 8.30 uur J Roemer—C. v. d. Hoek, W. Suurdonk—G. Oster thun. Zaterdag 21 Oct.: 2 uur C. v. d. Hoek—W. Suur donk, G. Osterthun—J. Roemer. 4 uur W. Suur donk—J. Roemer, C. v. d. Hoek—G. Osterthun Zondag 25 Oct.: 12 uur W. Suurdonk—G. Oster thun, J. Roemer—C. v. d. Hoek, 2 uur G. Oster thun—J. Roemer, C. v. d. Hoek—W. Suurdonk. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 October 1942. BEVALLEN: 18 Oct., tl Proost—Sieraad, z.; 9 Oct., A. HorsmanKnikker, d.; 20"Oct., J. W. van Bakel—Warmerdam, d.; A. M. A. van Gorkum— van den Brink; 21 Oct., M. H. Gruson—Matia, z, OVERLEDEN: 13 Oct., W. Keijzer, 45 j., Vrou- wehekstraat; 18 Oct.. G. P. van Distel, 65 j Groote Houtstraat; 19 Oct., E. Weijers—van der Wiel. 50 Staringstraat; 20 Oct., W. H. Korringa, 77 j.. Kenaupark; L. Muider, 84 j., Rijksstraatweg, L. Stoi, 60 j.. Craijenesterlaan; E. van den Bosch- Roelofs. 71 j.. Allard Piersonstraat. ONDERTROUWD: 21 Oct., J. H. Jansen en A van Heerden; J. Lutgendorff en B. J. Fris; S. N Nagtzaam en J. C. Rausch; A. G. van der SIood en L. Does; J. E. van der Meer en W. j. Schelf; H Klootwijk en A. Hoogeveen; J. Kok en C. M Peï; G. Hommers en G. C. Waage; E. Kuijk en L. Setzger; H. Spier en E. van der Helde: F Huussen en J. Koejemans; J. C, van Wienen en E. H. Lobbes; P. P. Sehijvenaar en A. C. Schou ten: J. Huijboom en G. van den Tweel; B. L Hoekstra en C. H. Bruggink; A. de Vita en W Roeslnk; J. Hoogeveen en H. J. in den Berken; H. Haak en G Koning; J. Rozema en S. Böhm; P. Bos en A. J. Hammers; J. W. van Swinderen en H. C. M. Bak; B. p. Wijnberg en C, J. Voor- ting. GEHUWD: 21 Oct., M. C. C. Habraken en M.'C. Spec; J. J. F. Duivis en G. M. van Weel; H Sneekes en M. J. Kuiiboer; J. B. T. V^ijdeman en M. M. A. de Haan; A. Konings en A. A. Noor denbos; G. Claus en J. M. de Vos; J. de Graaf en C. van Gameren; W. Kokkelkoren en M. H. A. van der Tuïjn; D. Doorgeest en A. C. W. Kleln- hout; J. J. van Dokkum en E. Zwarts; J. Lara- mertsma cn E. Bakker; A. J. Veljst en A. Slag molen; P. Souverein en H. M. Hendrikse; E. J. B. Evers en C. W. Smorenburg; C. Kamoen en G. Nix; J. Rademaker en P. B Hoedeman; H. J M. Lips en A. J. C. Kurvers; P. de Waal en W. Versterre; J. T G. Munk en H. van den Merken hof; M. C. F. M. C. Mutsaerts en H. C. M. Kall mann; W. C. Teullng en E. Nljhuis; H. J. Root- lieb en M. C. van Rumpt; P. M. J. van Kimme- r.aede en J. H. Roelofs; H. Silvester en A. M. Dekker. wie deze f7,— in rekening zijn gebracht, dienen zich voor terugbetaling tot de telers te wenden Ingeschreven als Persbericht No. 135 OPGAVEPL1CHT KOFFIE- EN THEE- VOORRADEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening -n oorlogstijd maakt bekend, dat een ieder die kof fie (gebrand of ongebrand) en/of thee voorhan Jen of in voorraad heeft, voor zoover die produc ten niet kennelijk uitsluitend voor eigen ge bruik zijn bestemd, verplicht is hiervan opgave te doen. Deze opgave dient schriftelijk te geschieden aan de Nederlandsche Meelcentrale, afdeeling koffie en thee, Wassenaarscheweg 80, 's Graven- hagc en voor 30 October 1942 in haar bezit te zijn. Nauwkeurig moet worden opgegeven: a. aanta) en aard van de verpakking; b. soort en merk van het artikel; c. bruto en nettogewicht in kg.; d plaats van opslag. Door de Meelcentrale wordt een ontvf vestiging van de opgave toegezonden, controle moet worden getoond. De bij dtf gave verplichte personen aanwezige v< koffie en/of thee, dienen voorts ter besi co t van de Meelcentrale te worden gehoude j f erte het daartoe strekeknd verzoek bij haar den ingeleverd. Met nadruk wordt er o zen, dat elke andere aflevering, be H 3- schriftelijke toestemming van de centrc boden is. Heden nam de Heere in vollen vrede tot zich ons innig geliefd Dochtertje en Zusje Albertje Otter in den jeugdigen leeftijd van 13 jaar. IJmuiden, 21 October '42 Jac. van Heemskerkstr. 88 H. OTTER I. OTTER—BAKKER JAN MARIJTJE JAN JACOB HILLY en verdere Familie De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 24 October a.s. des namid dags 3 uur op de Bijzon dere Begraafpl. te IJmui den. Vertrek van Jac. van Heemskerkstr. 2,45 u. n.m. olom verkrijgbaar DANKBETUIGING Langs dezen ,weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Kennissen en Buurt- genooten voor de betoonde be langstelling ondervonden bij ons vijftigjarig Huwelijksfeest. P. BRUIN en Echtgënoote. IJmuiden, Breesaapstraat 20. STENO, club- of privéles TYPEN, aanv. elke week Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Mergpijpjes, Krachtvoeder. Ter- riervoer- Bon no. 10. Gebr. VEENINGA. Naturalisten JacobUnestr. 10-18, Tel. 13265. Goede gebruikte HAARDEN, KACHELS en HAARD KACHELS. Hooge prijzen TROMPSTRAAT 35 - IJM.-O. De Burgemeester der gemeente Velsen, brengt ter openbare kennis, dat van gemeentewege te IJmuiden (Oost) - en Velsen (Noord) volkstuinen zullen worden uitgegeven ter grootte van 200 M2. Zij die voor toewijzing van een volkstuin in aanmerking wen- schen te komen dienen daartoe een aanvraagformulier, dat ten gemeentehuize, alhier, kosteloos verkrijgbaar is, volledig inge vuld vóór 1 November a.s. in te zenden. VELSEN, 19 October 1942. De Burgemeester voornoemd, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, TJ. VAN DER WEIDE De Secretaris, E. W. DE BOER te Amsterdam belast zich met het transport en de be waring te Amsterdam van geheele of gedeeltelijke inboedel in daarvoor bij uitstek geschikte opslag ruimten. Inlichtingen voor Castricum en Omstreken bij B. H. A. Wilhelm, Bieumerweg 5, Castricum, post Bakkum een partij eerste klas LITSJUMEAUX SLAAPKAMERS Engelsch noten en blank MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK WESTERHOUTPARK 8, HAARLEM, TELEFOON 18840 bijtijds Uw keuze maken. Nu hebben wij nog voorraad en in goede kwaliteit. Zw. Eng., Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Aparte SALONS met halfronde bank. Eng. en moderne BANKSTELLEN en SLAAPKAMERS. DIRECT VAN FABRIEK MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARK 8 bij den Wagenweg HAARLEM TELEFOON 18840 Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 nun. 24 cent, elke m.m. meer 4 cent. Alle aiKere advertenties van particulieren In dé zelfde ru briek: 3 tot mm. 36 cent, elke mm. meer 6 cent. Personeel gevraagd FLINK 3IETSJE gear. voor hee-ie dag>en. Bïoematr. 17 zw.. IJmuiden. MEISJE gevraagd. KievietlaAn 17. IJm.-O. NET MEISJE gevr. voor de rnoirge-muren. Zondvrij. Mevr. Hom/burg', H3outmaustn\ 3i5, IJm. NETTE WERKSTER gevr. Zeeweg: 22 2. IJmiuiliden-Ooet. Gevr. NET MSEISJE van 9-5 uur im kil. gez. z. k, Rnedierood scheweg- 106, Santpoort bij Rulinie. Diversen AMeenst. jiuffir. vraagt gom. SLAAPKAMERTJE te IJmuiden. Br. no. T 797 bur. v. d. blad.. Jonggehuwden vragen GED. IIUIS te huur. omg. IJmtuiden-O. Br. van Gatenefcraait 21, IJm.-O Jong echtpaar m. 1 kind zoekt ontrem. ZIT- EN SLAAPK. met gebr. v. k. Omg. Santpoort. Br. no. T 79 6 bur. v. d. blad. KOSTHUIS gevraagd. Rr. ru®. T 79 5 bur. van d'it blad. WIE WIL VOETBALSCH. 32 ruilen voor gewone soh. <m. 35 r. d. Hefletstraa/t 20, IJm.-O. Diversen te koop gevr. TE KOOP G.EVR, notte hand koffer, kil n de.rschen panitiof fei tjes m. 18 of 19 en zw. d.. soh. m. pil. hak m. 3'S. Mar.nixlaan 13, Driebuis, Diversen te koop Te koop: z. g. a. n. WRINGER merk Velo. Zoutmainstraat 1 rd.. IJnvulden-Oost. Te koop: PHILIPS RADIO TOESTEL, Type 2 514. Torricei- listraat 21. IJmuiden. Te koop: prima VI TRDUVEL- TJE, z. g. a. n. pr. f 20. Adres bur. van dit blad. Aangeb. pr. 2 pers. eik. OM BOUW v. OPKLAPBEO m. berg plaat» v. boeken, o. kw. 53, Sohaepnmnlaan 11. Driehuis. Te koop: een ITAARD. Kerk- weg 15, Santpoort (Domp). Te koop: 3 RADIOLAMPEN z.g.a.n. e'lec. rljwielilamip. compk In g. st. Planciusatraait 31. IJm. 1 paar b-este hooge JONGENS SCHOENEN te kioop m. 29. Lin- dienst/raart 2S. IJmiuiiden-O. Te koop aanige/b. NEEUWE ACCU. gtëphensonsitjraat 6. IJm. Te koop: 5 JONGE KRIEL KIPPEN. Lijsterlaam 5. IJm.-O. Te koop: z. g. a. n. BADGEY- SER, m. Homanin. P. Wijker, Marconistraat 60. IJmuiden. Te koop: z. g. a. n. domkerbl DAMESMANTEL m. 42 f 25 en spiegel f 10. FM'. Xaereboutsbr. 24 IJm<uiden-0. TWEE ANGORA KATJES te koop aangeb. IJsmuMier Wassche- rij. SheMhjsstr. 39. IJm. Te koop aangeb. pracht; SIN GER NAAIMACHINE. Adres te vernbur. van d'iit blad. TE KOOP AANGEB.: goed onderhoii'dien kinderwagenvi trine 45 x 3 0 x lo voor munt en of rweda ililes. Posteeigteihierz. Ntoodu geGdiverzamieltiing'. Adres te vern. bur. van dkt blad. Agb.: een gedragen LEEREN JAS, 20 M. siingelibamd. Na 6 uur Terrasweg 39. Santpoort. Te koop: prachtige HAARD KACHEL. Tevens Philips radio toestel. Miiddendonpsth K Velsen. TE KOOP: kont bruin bont- jasje, veulen (kl. maat) en l pr. leeren d. kaplaarzen m. 3S. 's Av. 7-8 uur. Middendluinerweg 73, hoek W. de Zvijgertaan Sant poort. Te koop: mod. RADIOTOE STEL m. Phillips. Adres te vern. bur. van dit blad, Te koop: 3 pr. JOXGENSSCH. 32. 37. Gevr.: jas. leeft. 8 of 16 j. Hofdijklaan 4 7, Driehuis. —•TER OVERN. AANGEB. auii- woillen Jaeger oamdsofle korte mouw en Idem kniewar- mers, beide z. g. a. n» zeer gescih v. oudere da mie; wiftrtie bedsprei, (één pers. lediiik.) en 1 pr. elas tieken kousen (zeer lang modefl) Br. no. T 794 bur. v. d. blad. - GOEDE OLÏEJAS te koop. Pres. Krugerstr. 29. IJm. Te koop: prima VULKACHEL. Tuindersstraat 9C. IJmuiden-O. Te koop VAMPIER STOFZ. m. slang en hulpstukk. klein de fect stofz. slang en zeekijker. Cy- pressenstraat 4. IJm.-O. TE KOOP: sredr. leeren jek ker. mass. eik. ov. tafel, mando- ine met üusch. scheepje hand werk. li. gr. Jaquet m. 52. 1 pr. rege-nipijpetn. Koningsweg 294, Velsen-N. Geen opfle. i Van Vrijdag 23 t.e.m. Woensdag 28 Octobei Hans Moser in een dol amusanteLj klucht. Een tikje pikant en een tikje ondeugend. Zondag 2 voorstellingen: 3 uur en 7.30 uur Toegang 18 jaar. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Verkorting van den vrijen termijn voor het laden eq lossen, resp. voor het ten invoer aangeven van wagens. Wegens bijzondere omstandgiheden wordt ingaat Maandag, 26 October a.s. de vrije termijn voor het laden [a. lossen van wagens, zoowel op werkdagen als op Zondag- teruggebracht tot 6 uren. Na verstrijking daarvan is d reeds verdubbelde staangeld verschuldigd, met een mi en mum van 5.per wagen. °v Met ingang van denzelfden datum wordt voor het geven ten invoer en het visiteereu i'an wagenladingen het buitenland, zoowel onderweg als bij aankomst een vi termijn toegestaan van 6 Uren, vallende op alle werkdag^es tusschen 9 en 18 uur. Nadere inlichtingen verstrekken de stations. Utrecht, October 1942. De Direcfva, Verkoop Uw JUWEELEN GOUD en ZILVER RECHTSTREEKS en zonder tusschenpen^' Laat ze gedurende de wintermaandeipl opbergen door de: MIDDENHAVENSTRAAT 41, IJMUIDEN, TEL. 41S i" «er GROOTSTE SORTEERING IN DE NIEUWSTE MODEL! OPKLAPBEDDEN. Alle maten, alles voorradig. Ook le en 2-; verticaal. - 40 modellen, ombouwen met boven- en zijkan v° Java kapok bedstellen, dekens, divanbedden, spiraalmatrai fe Grootste keuze. Eerste klas Onbeperkte garantie, MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, HAARLEM.NOflfc bij Zaanenlaan, Telefoon 23932 Ie TBEKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PREMIELEENWG 19IÏ) (e KLASSE, 14e LIJST. TREKKING VAN WOENSDAG .31 OCT. 19421 HOOGE PBEMIEN t 10003325 16132 18727 20539 20637 ,t 400.— 1414 1803 7140 18370 200— 3429 5539 6570 6072 11281 11579 19508 l 1.00— 4020 6268 12238 13272 14685 17119 30027 30718 90797 30881 i PREMlEN VAN ƒ70—v 27 191 385 410 467 590 624 652 644 655 674 691 768 874 911 984 1042 1139 1148 1176 1253 1389 138» 1417 1454 1673 1699 1744 1783 1793 1836 3052 2065 2133 317ll 2531 2707 3813 2829 2862 2906 2911 2951 2952 2956 3116 31991 3201 3250 3320 3413 3478 3574 3605 3848 4074 4092 4113 «117 4170 4226 422R 436» 4362 4304 443S 4530 4541 4682 4741 4858 4906 4986 5079 5516 5879 5917 5919 6987 6084 6145 6146 6216 6246 6325 6434 6474 6622 6933 7060. 7101 7195 7201 7226 7427 7552 7571 7593 7637 7749 7793 7961 7975 7995 8016 811fl 8218 8326 8395 8506 8577 3641 8780 8793 8885 8891 8944 8971 9006 9048 9069 9215 9392 0395 9560 0813, 9674 9686 9960 9975 9998 10030 10059 10152 10163 10167 10275 10285 10358 10332 10635 10643 10784 10938 1117» 11194 11199 11303 11469 11760 11804 11811.11829 11871 11909 11995 1 12169 12592 12831 13018 13081 13106 13143 13225 13347 13387 13407 1„ 13477 13724 13827 14109 14335 14342 14549 14593 14696 14737 14781 14962 15079 15129 15248 15272 15312 15352 15423 15444 15448 15573 15648 15752 15759 15861 16025 16052 16054 16089 16153 16180 16290 16339 16374 16380 16403 16588 16604 1677,1 16813 10965 16980 17255 17265 1732! 17333 17372 17488 17571 17795 17945 18061 18066 18084 18101 18109 18116 18280 18293 18310 18376 18474 18683 18891 19087 19394 19396 19460 19476 19671 19873 ■üj' 443 457 461 57 82 134 157 223 "•'•S 244 321 8311 766 890 910 940 975 977 1092 1104 1155 1171 1238 1255 1588 1635 1665 1691 1707 1736 1916 1964 1986 2043 2081 2105 2139 2141 2215 2217 1846 2248 2276 2281 2317 2320 2357 2371 2431 2459 2485 2672 2594 2595 2597 2606 2615 2618 2627 2644 2651 2675 2711 2807 2848 2854 2855 2883 2924 2955 2978 2996 3121' 3124 3147 3154 3156 3252 3331 3362 3363 3423 3433 3450 3543 3549 3666 3708 3750 380u 3840 3857 3875 3025 3982 4134 4183 4198 4222 4235 4240 4383 4389 4428 4443 4490 4495 4531 4s51 458! 4583 4620 4622 4640 4064 4685 4719 4743 480i 4821 4833 4835 4913 4920 4981 5005 5068 509! 5238 5294 5302 5311 5247 6353 5370 5421 5486 5514 6519 5526 5527 5597 5599 5637 5641 6725 5726 5746 5781 5766 5814 5817 5898 5903 5912 5922 5969 5984 6000 6011 6021 6037 6053 6117 6120 6166 6235 6348 6353 6367 6383 64c2 6415 6416 6465 6470 6490 6504 6547 659g 6613 6635 6681 6813 6855 6887 6932 6936 6943 6953 6994 7018 7030 7056 7069 7136 7139 7360 7372 7389 7473 7486 7407 78 8 7623 7633 7648 7688 7725 7747 7740 7782 7800 7832 7061 7920 7990 8000 8006 8031 8053 8077 8104 8310 8355 8405 8429 8441 8447 8462 84B4 8543 8571 8575 8592 8609 3835 8669 8724 8756 8792 8823 8860 8931 8945 8968 8976 9006 9051 9068 9087 9096 9166 0170 9177 9203 9279 9280 9315 9324 9342 9349 9356 9306 9402 9415 9418 g«27 9467 9469 9470 9475 9479 0487 9516 9543 9610 966! 9S6-> 9672 9691 9741 9815 9310 10007 10014 10022 10036 10037 100Q2 10065 1CC98 10168 10170 10172 10230 10248 10330 1033G 10388 10396 10502 10632 10802 10807 10842 10843 10923 11005 11011 11021 11C47 U060 11130 11140 11151 11IG4 11198 11212 11319 11237 11270 I 11322 11384 11397 11429 11455 11489 11506 11566 11593 11670 11607 11712 11713 11755 11776 11798 11814 11847 1 12003 lonoi Iln.,1 nw, l'lz 9893 9014 9923 10077 10251 10267 10278 10301 10306 }°5;8 }9570 10878 1°733 10770 10802 10807 *10842 10843 10923 H005 1101» HH n Utt* '11K' voB 11212' 11219 11237 11270 11946 11996 12023 12031 12041 12066 12078 13126 12201 12229 12282 lilKM 12306 12308 12310 12316 12350 12361 12362 12409 2418 2433 124G7 ïSSfl 12507 12523 12553 12579 12G16 12653 12673 12686 12099 12711 12732 12741 12743 12770 12794 12879 12U89 12902 12959 12988 13092 13095 13^05 13220 13220 13229 13267 13312 13345 13349 13383 30 lo397 13455 13459 13466 13490 13517 1S593 13608 13G21 136-10 13662 138RT J2S?? !?Z!7 l??®? 13788 13772 13,123 13841 L3Ö47 13851 13872 13878 13926 j|Mj|gMjj^r M333 ,4a61 24340 13941 13962 14029 14065 14095 14103 14111 14115 1 -*-•8 14369 14374 14399 14423 14463 14491 14499 14520 14531 14533 14554 2 14726 14752 14775 14776 14796 14849 14920 1 .ti~ .coc ,5I30 1522(J 15231 j 14602 14613 14640 14649 .MP. 14934 15043 15057 15096 15100 15109 15125 1 III 1M.0 ,*mis ïsss itss ifgf iig iL 1173 l8780 15'Sl 15833 15838 15920 13929 1597C 15979 16018 16035 160461 16135 16187 16189 16203 10211 16245 16253 16292 16356 16404 10426 16449' 16450 16461 16473 16552 16599 16601 16C10 16620 10773 16792 16802 1683l! JS212 12Ü52 lö9?8 170,0 17011 17012 17022 17057 lUll 17144 17156 17190- 17206 17209 172^8 17380 17435 17494 17516 17529 17573 17576 17595 I7599i 17804 17642 17681 17669 17686 17702 17746 17764 17770 17794 17817 178®' 17872 17893 17901 17907 17995 18003 18021 18043 18046 18060 18156 1317tf 16211 18215 18233 18227 18257 18265 1R3C6 18344 18368 13381 18387 183891 ifü? 18444 I852S 13578 13632 13736 13765 18842 18883 1888+ 18893 18941, 18981 19048 19089 19096 19140 19251 19256 19282 19413 [9424 19463 19483' 19517 19526 19567 10S98 19615 19622 19625 19631 19681 19724 19740 19759 I9777 19788 19797 19798 19800 19817 19822 3982P 19872 19892 19915 19922 19985 19991 50013 2O018 20096 201O0 20117 30138 20156 20164 20165 20192 20214 20344 30366 20376 20379 30382 3C453 30519 30555 20586 20605 30631 20647 20678 20720 20726 20734 20739 20756 20767 20772 20807 20831 20635' 2083E 20897 20987 20900 ONGECORRIGEERD t( Verbeteringen 6e klasie, 13o HJat. Premie van 1 10—: 5017 moot ïflft pDlft, QctD plöBlêa: 0430 OlOCt Sljn 9436, 16933 moet zijn I69aay

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4