Nog voorradig EDEGO Heimhehr LOTION MALWIDA 31 Drogisterij „Modern" Mej. N. DE LEEUW N.V. Keiler Macdonald Reparatie Philishave OUDE BOEKEN HAZEVOET A. TRAP Bespaar een boete IJZERHANDEL THALIA THEATER Inboedelveilingen De winter nadert! FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 69 Herbert Prins had langzaam gezegd: „Ji.i denkt dus, dat ik je om je geld trouw?" Marga had daarop hel hoofd in den nek geworpen, het onstuimige kloppen van haar hart en den wurgenden angst, dien zii plot seling in zich voelde opstijgen, ten spiit. „Ja!" zei ze koppig. En Herbert Prins, niet minder geïrriteerd dan zij door deze geheele dwaze scène, waarvoor eigenlijk niet de minste aanlei ding bestond, had haar plotseling toege schreeuwd: ..Ja. ja. ja, verduiveld nog aan toe, natuurlijk trouw ik je alleen om je geld!" Zoo nadrukkelijk en vol eerlijke veront waardiging was dat er uit gekomen, cat zelfs een doove had kunnen hooren. dat hij het tegendeel bedoelde. Vermoedelijk had Marga het heel goed gehoord, maar daar was nu eenmaal niets meer aan te doen. Bovendien was Hetty op dat oogenblik de kamer weer komen binnen vallen, ge agiteerd als steeds. „Ach. Herbert, ik weet van louter drukte niet meer, wat ik het eerst moet aanpakken. Zou jij zoo lief wil len zijn dit even voor me in orde te bren gen?" Maar Herbert, anders de welwillendheid in persoon, had haar ditmaal grof toege beten: „Laat me met rust!" en was daarop woedend de kamer uitgerend. En Marjv* had met ,een schier verbijsterende kalmte haar broer meegedeeld, dat ze van een hu welijk met dr. Herbert Prins had afgezien,* vervolgens, na het gelamenteer van haar schoonzuster over zich heen te hebben laten gaan, haar koffers gepakt en zich ernstig voorgenomen een nieuw leven te gaan be ginnen. Ze had zich een schitterende levenstheo rie opgebouwd, die echter al spoedig door een onzinnig toeval omver was geworpen. En nu staat ze dan hier met dien mallen boterpot in haar hand en dat is geen toeval. Dat is niets meer of minder dan de wil van een man, dien zij eens heeft afgewezen, die er geen levenstheorieën op nahoudt, maar die eens gezegd heeft, dat het leven hem meer waard was dan al het andere. En plotseling beseft Marga Faust zonne klaar, wat er in haar mooie levensplan ver keerd was. Ze begrijpt, ook al beeft ze dat nooit eerder willen erkennen en al is ze het daarover dan nooit met zichzelf eens gewor den, dat ook voor haar het leven belang rijker was, het leven aan de zijde \?an dien luid fluitenden jongeman daar in het aan grenzende vertrek. Het bloed stijgt haar naar de wangen bij deze ontdekking en plotseling bekruipt haar het verlangen om weg te hollen, zoo snel haar beenen haar dragen kunnen. En reeds staat ze op het punt aan deze opwelling ge volg te geven, als ze zich eensklaps de be traande oogen van Tora Carlsberg herin nert. „En je loopt dan weg ik weet niet waarom, uit onnoozelheid. uit angst of ver legenheid dat doet er ook niet toe en degeen, dien. je lief hebt. denkt dan. dat je hem niet magen hij komt nooit, nooit meer terug Marga legt met lood in haar schoenen den ontzettend langen weg van de deur tot de aangrenzend^ kamer af en blijft daar iet wat hulpeloos staan. „Ik ik heb je nog heelemaal niet bedankt", zegt ze, bijna on hoorbaar. Het gefluit breekt plotseling af. Herbert Prins keert zich af van het raam, waardoor hij al dien tijd naar buiten heeft staan turen. „Ach, Marga, ben je daar nog, praat toch niet zulken onzin 't is immers niet de moeite waard". Hij rent plotseling op zijn schrijfbureau toe. trekt een lade open en begint daarin ijverig naar iets te zoeken, dat hij absoluut niet noodig heeft. Marga ziet, dat zijn han den trillen en een sinds lang ongekende tee- derheid dreigt haar te overweldigen. Bijna onmerkbaar treedt ze op hem toe en legt haar hand heel voorzichtig pp zijn schouder. „Herbert Ach, hemel, wat moet ze nu zeggen" Maar Herbert Prins is nog steeds de beste kerel van de wereld. Marga behoeft in het geheel niets te zeggen. Ze behoeft slechts haar oogen stijf dicht te doen en heel stil te blijven staan. Ze kan zelfs een klein beetje lachen, terwijl twee stevige armen haar als een bankschroef omklemmen en de beide tranen, die haar over de wangen big gelen, in een overweldigend tempo worden weggekust. Nog lang, heel lang nadien staat het blauwgrijze boterpotje met den barst, ih het midden vergeten en verguisd op een hoek van de tafel in het laboratorium. Wat zullen de menschen wel zeggen?. Toen ik voor het laatst hier was, denkt Marga den volgenden ochtend, als ze in de kleine salon van mevrouw dr. Scheele moet wachten, dacht" ik volmaakt gelukkig te zijn. Dat was on dien avond, die te mi er eere werd gege7 :n, toen ik uit Kopenhagen terugkeerde. Filiaalleidster! Hoe heb ik mezl% toch zoo kunnen wijsmaken, dat ik toen werkelijk gelukkig was. Marga lacht zachtjes voor zich heen. Maar daar komt mevrouw Scheele. Blo zend en stralend als steeds treedt ze met open armen op Marga tóe. „Ben je daar weer, Margaltind? Waar heb je toch al dien tijd gezeten? Als je eens wist, hoe ongerust we zijn geweest! Heerlijk, dat je er weer bent! Hoe heb je die dwaze geschiedenis toch zoo tragisch kunnen opnemen. Dat was toch alleen maar een gevolg van de opwin ding dien eersten dag? We waren immers allemaal ons hoofd kwijt. En jij, arme stak ker, heb je cat zoo aangetrokken, dat je er vandoor bent gegaan! Kijk me maar eens goed aan. ik ben er bepaald mager van ge worden. Nachten lang heb ik er over liggen Eiekeren, wat die Marga toch in haar hoofd on hebben gehaald! Enfin, nu hebben we je. den hemel zij dank, tenminste weer te rug en alles is weer goed!" „Hoezoo is alles weer goed?" vraagt Mar ga verbaasd. (Wordt vervolgd) Ernstige dierenmishandeling. Voor den Delftschen kantonrechter had zich gisteren te verantwoorden de 70-jarige H. J. van V. uit Delft, die op 27 Augustus tL een koe achter een bespannen voertuig ad laten loopen met een snelheid van on geveer 5 km per uur, terwijl die koe een gebroken poot had. Volgens de dagvaarding liep het dier kromgetrokken van de pijn. Het openbaar ministerie, vertegenwoordigd door mr. J. H Kemper, merkte op, dat wat verdachte deed. verschrikkelijk ernstig is. Er is een neiging om te zeggen „er gebeurt zooveel vreeselijks tegenwoordig en dit kan er nog wel bij". Maar spreker meent, dat leed. dat voorkomen kan worden, ook voorkomen moet worden. Hij eischte daarom een hech- tenisstraf van veertien dagen. De kantonrechter wildé echter rekening houden met verdachte's leeftijd en legde ditmaal nog een geldboete van 30.— subs. 15 dagen op. (Onderstaande is reeds ln een dee vaD de vorige oplaae .|):;oo'imen Koopt geen brood zonder bon De bakker komt in moeilijkheden. De ondervakgroep broodbakkerij doet langs dezen, weg nogmaals een dringend be roep op het puDliek om geen brood zonder bon te koopen, noch om de bezorgers van brood te verleiden tot verkoop van brood bonnen. Immers door brood zonder bon van bezorgers te koopen, werkt men er aan mede het bedrijf van den bakker, voor wien de broodbezorgers het brood distribuoeren, ten onder te brengen. De bakker immers krijgt slechts meel tot het produceeren van brood in verhouding tot het aantal door hem ingeleverde broodbonnen. Reeds ver schillende bakkersbedrijven hebben hun bedrijf stil moeten leggen op grond van het feit, dat zij geen meel meer kondpn krijgen, daar het Rubliek hun de noodige broodbon- nen had onthouden. Daarnevens zijn reeds vele bezorgers door de bakkers ontslagen wegens verkoop van brood zonder bon. ter wijl een aantal vervolgd is wegens diefstal van broodbonnen, 't Publiek is mede schuld aan het leed, dat over de huisgezinnen van de bakkers en de arbeiders is gekomen, doordat het de bezorgers op allerlei wijzen tracht te bewegen tot verkoop van brood zonder bon. Daarom dit dringend beroep op het publiek om voortaan geen brood zonder bon te betrekken. Geen inschrijfgelden voor wouingbureaux Uit veelvuldig voorkomende klachten is gebleken, dat verschillende woning- bureaux van het woning-tekort mis bruik hebben gemaakt door adspirant- huurders inschrijfgelden te laten beta len. Veelal beperken de bemoeiingen van deze woningbureaux zich tot het incasseeren van de inschrijfgelden, ter wijl van een serieuze bemiddeling geen sprake is. Bij de bemiddelingsdiensten van woning bureaux moet nog steeds het prijspeil van 9 Mei 1940 worden gehandhaafd. In enkele Slaatsen van ons land was het op dien atum gebruikelijk bij het tot standkomen van een huurovereenkomst zoowel van huurder als verhuurder een provisie te vragen. Waar dit zoo was, mag dit zoo blijven. In het algemeen kwam echter de provisie ten laste van den verhuurder en hierin mag onder geen beding verandering komen. Een inschrijfgeld werd echter nimmer door een bona fide woningbureau gevraagd. De ge machtigde voor de prijzen deelt daarom mede, dat, indien zulk een inschrijfgeld toch wordt geheven, daartegen strenge maatregelen zullen worden genomen. I Uit het raam van de derde verdieping gevallen en overleden. Bij het aanbreken van den dag vond een voorbijganger Woensdagmorgen achter de comedie te Maastricht het lijk van een man in nachtgewaad. De politie, die onmiddel lijk gewaarschuwd werd. liet het stoffelijk overschot naar het ziekenhuis overbrengen. Bij onderzoek bleek, cat het lijk was van den 23-jarigen kok Th. A., uit Valkenburg. De man had Dinsdagavond een bruilofts maaltijd in de Redoutezaal van den schouw burg verzorgd en zich om half drie ter ruste begeven. Waarschijnlijk is hii uit het raam van de derde verdieping van den schouwburg op straat gevallen. De politie acht een misdaad uitgesloten. „Wie en wat waren onze voorouders." Tentoonstelling in de Bijenkorf te Amsterdam. De tentoonstelling „Wie en wat waren onze voorouders", die in Den Haag zooveel succes heeft mogen boeken, is gisteren in de Bijenkorf te Amsterdam geopend. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond voor sibbekunde, met medewerking van den heer C. L. ten Kate, directeur van den centralen dienst voor sibbekunde, heeft met deze ex positie een goed werk gedaan. Het spreekt vanzelf, dat het hier geen tentoonstellen van volledige verzamelingen betreft. De be doeling is da belangstelling van het groote publiek te prikkelen, een overzicht te ge ven van het wezen van sibbekunde en eenig inzicht te verschaffen op een terrein, dat velen onbekend is. En daarin is men volko men geslaagd. De bezoeker, die met aan dacht de overzichtelijk ingerichte stands beschouwt, zal zich een duidelijk beeld kun nen vormen van de bedoeling van sibbe- kundig onderzoek. Hij maakt kennis met den weg, dien hij moet Volgen om wat meer bekend te raken met zijn voorouders. KNAAPJE DOOR ONTPLOFT PROJECTIEL ERNSTIG GEWOND. De tien-jarige W. de Laat. wonende aan de Kasteeldreef te Tilburg, is bij het spe len met enkele gevonden projectieled ernstig gewond, toen een van die voorwerpen tot ontploffing kwam. Door de scherven werd het knaapje zoo zwaar gekwetst, dat ver moedelijk een der beentjes zal moeten wor den geamputeerd. Gebleken is, dat de projectielen gevon den waren dóór een vrouw uit de Kapel straat te Tilburg, die ze in een schuurtje had opgeborgen. Haar zoontje had vervol gens de gevaarlijke voorwerpen aan het slachtoffer gegeven. VERHOOGING VAN VERZEKERINGS- PREMIëN. NEET TOEGESTAAN. Naar aanleiding van klachten over het ongeoorloofd verhoogen van verzekerings- premiën. deelt de gemachtigde voor de prij zen mede, dat binnenkort de premiën en tarieven voor verzekeringen bii beschikking zullen worden gefixeerd op het peil van 9 Mei 1940". Voordat deze regeling definitief haar beslag zal hebben gekregen, is het niet toegestaan eigenmachtig verzekeringspre- rruen en tarieven te verhoogen. Verzeke ringsmaatschappijen doen er goed aan zich ten aanzien van eventueele verhoogingen te wenden tot het departement van bijzon dere economische zaken, teneinde door ver kregen goedkeuring zekerheid te hebben. Burgerlijke Stand. HAARLEM 22 October 1942 BEVALLEN: 19 Oct., T. Schipmöldervan der Sluijs, d.; M. Semeijns de Vries van Doesburgh —de Kanter, z.; 20 Oct., C. J. Logmans—van den Berg. z.; 21 Oct.. G. G' Aldershof—de Wal, d E. de Jong—van Slooten, d.; J. Schuitemaker— Groot, z.; M. C. Kok—Kruup, z.; G. A. van de. Laarse—Boelrijk, z.; A. H. Brink—de Vink, z.; 22 Oct F. Hofstee—van der Werf, z.; J. G. Meure —Beers, z.; A. S. M. Kottmanvan Soest, z. OVERLEDEN: 19 Oct.. H. Bank, 81 1. Potgle- lerstraat; 20 Oct.. S. Jellema, 82 j., Middenwe?, H. C. Kemper, 59 j„ Harmenjansstraat: 21 O:: A., 13 j., d. v. H. Otter, Gasthuisvest. GEHUWD: 22 Oct., P. G. Cramer en J. Dijk stra; C. Roodbol en G. Bouman; L, A. Neüssen en T. A. M. Smit; H. D. Wessel 'en H. Martin; P. W Wildschut en M. Pendraat; E. A. Sterkenbu en A P Veênstra. Gunstige gezondheidspositie van het Duitsche volk. De Duitsche gezondheidsleider, dr. Conti, die een officieel bezoek aan Finland brengt, heeft een rede gehouden. Geconstateerd kan worden, dat Duitschland in dezen oorlog vrij van ziekten is gebleven als nooit tevo ren. De hoop van den vijand op de ver breiding van een vlektyphus-epidemie uit het Oosten is niet in vervulling gegaan en ook de oude oorlogsziekten dysenterie en typhus blijven binnen de nauwste grenzen De zuigelingensterfte heeft zich gehand haafd op het gunstige niveau van tusschen 6 en 6,4 procent, waarbij rekening moet worden gehouden met de annexatie van de deelen van het vroegere Polen, waar de toestand zeer ongunstig was. In tegenstelling tot den eersten wereld oorlog is het geboortecijfer niet gedaald. Tot en met 1941 ^aren er meer dan anderhalf millioen geboorten per jaar, terwijl dat aantal bijvoorbeeld in 1932 nog geen mil lioen bedroeg. Sprekende over de organisatie van den gezondheidsdienst wees Conti op het groote aantal dokters, 74.000, waardoor de medi sche behandeling in oorlogstijd vergemak kelijkt wordt. Heden werden wij door 'Gods goedheid verblijd met de ge boorte van een Zoon HARM JAN. C. M. TUNTLER R. T. TUNTLER— MEERSMA IJmuiden, 23-10-'42 Kennemerlaan 108. Bij exploit is ten verzoeke van ENGEL KRAB. Pres. Kruger- straat 5, Velsen, opgeroepen zijn Vader: TEUNIS KRAB. woon- verblijfplaats onbekend, ter terechtzitting Kantongerecht Haarlem, 30 October 1942 v.m. 1,30 uur. Jansstraat 46 om te worden gehoord op het inge diend verzoek om tusschenkomst huwelijk. C. H- ERBRINK Deurwaarder. Haarlem. BEROEPSCHRIFTEN GRASLANDSCHEUREN. Hierbij wordt aan belanghebbenden medege deeld, dat beroepsschriften tegen de opgelegde scheurplleht 1942—1943 alsmede beroepschriften Ingediend tegen een afwijzende beschikking op het verzoek tot overdracht, welke na 26 October a.s. binnenkomen niet meer in behandeling zul len worden genomen. Eventueel voor dat doel na genoemden datum ontvangen gelden worden niet meer teruggestort, GRASLAND SCHEUREN VOOR OVERDRACHT. Hierbij wordt aan belanghebbenden medege deeld, dat pereeelen te scheuren grasland waar op erkende overdrachten geplaatst kunnen wor den vóór 31 October a.s, moeten zijn aangegeven bij het bemiddelingsbureau van den heer S. Slot te Westwoud. Aangiften na genoemden datum kunnen niet rekenen op een behandeling volgends de beken de voorschriften. Tevens is deze dienende om er op te wijzen, dat verzoeken om herkeuring (beroepen) welke niet binnen 14 dagen na dagteekening van de lastgeving zijn ontvangen, terzijde worden ge legd. DE PROVINCIALE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. VEULENREGISTRATIE. Hiermede brengen wij ter kennis van belang hebbenden, dat een registratie ven veulens za! plaats vinden in de provincie Noord-Holland, zoo mede van alle paarden, die tot op heden nog niet van een jndentiteltsbewijs waren voorzien. Voor deze paarden en veulens zullen na de registratie Identiteitskaarten worden uitgereikt. Men is verplicht alle paarden als bovengenoemd voor te geleiden; ontheffing kan alleen worden verleend bij overlegging van een veeartsattest, waarop redenen van het niet verschijnen en een zoo volledig mogelijk signalement van het be treffende paard staan verm&ld. Dit veearts attest moet op de monsterplaats aan de registra tiecommissie worden afgegeven. Wij vestigen er de aandacht op, dat na deze registratie ieder paard of veulen, waarvan geen Identiteitskaart kan worden overgelegd. In be slag wordt genomen. De registratie wordt gehouden op 26, 27 en 28 October 1942, voor datum, uur en plaats, waarop gemonsterd wordt op de onderschelden monster plaatsen, verwijzen wij naar de in verband hier mede aangebrachte aanplakbiljetten of de con vocaties. die door de plaatselijke bureauhouders zullen worden verzonden. Tenslotte vestigen wij er nog de aandacht op, dat de veulens ln een behoorlijk reine toestand worden voorgebracht, zoodat de afteekeningen duidelijk zichtbaar zijn. Alle andere inlichtingen zijn te bekomen bij de Plaatselijke Bureauhouders. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Offïcleele Landbouwmede- deelingen No. 39. Bij exploit is ten verzoeke van GERARD JACOB DEN HEIJER, Pres. Krugerstraat 19, Velsen, zijn Vader: WOUTER DEN HEIJER, woon- en verblijfplaats onbekend, ter terechtzitting Kantongerecht Haarlem, 30 Oc tober 1942, v.m. 9,30 uur, Jans straat 46 om te worden gehoord op het ingediend verzoek om tusschenkomst huwelijk. C. H. ERBRINK Deurwaarder. Haarlem. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht No. 128. 22 October 19421 OPDRIJVING VAN HUREN. In verband met de huidige schaarschte aan woningen, vestigt de gemachtigde voor de prij zen nogmaals de aandacht op de bepalingen om trent de prijzen voor het verhuren van huize:, en van gemeubileerde- en ongemeublleerde ka mers, al dan niet met pension. Huizen of kamers, al dan niet gemeubileerd, zonder pension. De hoogst toelaatbare huurprijs voor huizen en gemeubileerde of ongemeubileerde kamers, is in het algemeen de prijs, waarvoor het huis of de kamer op 9 Mei 1940 was verhuurd, of indien dal niet het geval was, de prijk waarvoor het laat stelijk in het tijdvak van 1 Januari 1935 tot 9 Mei 1940 verhuurd is geweest. Indien voo* 9 Mei 1940 niet werd verhuurd, geldt de prijs, die voor soortgelijke huurobjecten op 9 Mei 1940 gebruikelijk en redelijk was. Indien het vermoeden bestaat, dat een te hooge prijs wordt gevraagd, wende men zich met. een klacht tot de politie ter plaatse. Pensions: De hoogst toelaatbare pensionprijs is het bedrag, dat op 9 Mei 1940 is of zou zijn vastgesteld, ver meerderd met de volgende bedragen of percen tages: a. bij verhuring voor korter dan een week: resp. 5 Indien op 9 Mei 1940 de huur ls of zou zijn vastgesteld, incl. resp. excl. omzetbelasting. b. bij verhuring per week: bij een bedrag per week tot f 14.—: f 1.25. Bij een bedrag per week van f 14,— lot f 18,50: f 1,—. Bij een bedrag pet week van f 18,50 en hooger: 2Vi resp. 5 in dien op 9 Mei. 1940 de huur is of zou zijn vast gesteld, incl. resp. excl. omzetbelasting. c. bij verhuring per maand: bij een bedrag per maand tot f60,—: f5,— resp. f5,50. Van f60,— tot f 80,—: f 4,— resp. f 4.50. Van f 80,— en hoo ger: 2\<i resp. 5 indien op 9 Mei 1940 de huur Is of zou zijn vastgesteld incl. resp. excl. omzet belasting. Ook hier wende men zich met een klacht tol de politie ter plaatse, indien het vermoeden be staat. dat een te hooge prijs wordt gevraagd. Wegens het anti-sociale karakter dezer overtre dingen, zal hiertegen ten strengste worderf opge treden, volgens een werkwijze, die snelle afdoe ning mogelijk maakt. Bericht No. 129. IN TE DIENEN STUKKEN BIJ PRIJSAANVRAGEN. De gemachtigde vóór de prijzen maakt be kend, dat hij aan de verschillende, met de be handeling van prijsaangelegenheden belaste over heidsinstanties instructies heeft doen uitgaan be treffende bij prijsaanvragen in te dienen stuk ken, welke het volgende inhouden: In den vervolge zal geen prijsaanvrage mee: in behandeling worden genomen, indien deze niet is vergezeld van: 1. gespecificeerde begroottng der kosten volgens de richtlijnen voor de prijsvaststelling no. 1. naast een opstelling der kosten over het laatste, voor 9 Mei 1940 verloopen boekjaar met toelich ting der afwijkingen; 2. balans per ultimo van het laatst verloopen boekjaar, opgesteld volgens de richtlijnen de prijsvaststelling no. 1; 3. winstrekeningen over eenige jaren, terug gaande tot het laatste, voor September 1939 ver loopen boekjaar: 4. Commercieele balansen, teruggaande tot den aanvang van het laatste, voor September 1939 verloopen boekjaar. Daar genoemde richtlijnen reeds op 11 Apfil: van dit jaar zijn verschenen (Nederlandsche: tSaatscourant no. 69a). kan thans verland wor den.' dat hiermede volledig rekening wordt ge houden. Daar deze bepalingen voor de categorie van kleine ondernemers, welke niet over een behoorlijke administratie beschikken, tot een zeker, hard heid kunnen leiden, kan voor bedrijven van ge ringe omvang door de behandelende instanties een zekere soepelheid worden toegepast. In het algemeen zal echter steeds de overlegging de bovengenoemde gegevens en bescheiden elscht worden, waar zulks redelijkerwijze, om vang en aard der onderneming van aanvragen ln aanbmerking nemend, kan worden verlangd. Daai bij zal in aanmerking worden genomen, dat be trokkenen zich door particuliere accountants of boekhouders deskundig kunnen laten bijstaan. Wij hebben weer heerlijke erwtensoep voor slechts 1 penning 13 ets. per portie Reslautattl „Huks" CROOTE HOUTSTRAAT 21 HAARLEM Tandborstels en Tandpoeder. Camelia en Interna Verband. Hoofd eau de Cologne. Parfum. Koopt voor Uw kinderen: Keel-ontsmettende tabletten en Sina-Vlta levertraan, vitaminen A en D. F. W. 3. NEETESON Pr. Hendrikstraat 109, IJmuiden Bij beschikking Kantonrech ter Haarlem, 16 October 1942, is aan KAREL OUDSHOORN, Huygenstraat 13, Umuiden, be perkte handlichting verleend, zoodat hij bevoegd is als fir mant in de firma K. Oudshoorn opgenomen te worden, en voor en in de firma Karei Oudshoorn, rijwielhandel en herstelinrich ting, Huygenstraat 13, IJmui den, alle overeenkomsten en verbintenissen aan te gaan be- noodigd voor de richtige uit oefening van dit bedrijf en voor en namens die firma als firmant te teekenen. C. H. ERBRINK Deurwaarder, Haarlem. PEDICURE Wijk a. Zeeërweg 156, IJmuiden. Ook voor den handel, 's morgens gebracht, 'sav. terug Telef. 11828. Boterhampapier De Jager Zn. TROMPSTRAAT No. 66 IJmuiden-Oost Doorloopende expositil van goede Schilderijen HukstUakdel Attistiek KAIVERSTRAAT 8, DMUIDEN-OOST H. C. v. Dokkum voor betere accordeon en pianolessen Desgewenscht ook aan huis. Kalverstraat 73 - IJmuiden-O. PERS. MOLEST. ONGEV. VERG. f 2500.— f 5000,— f 500,— premie f 4,per y2 jaar. SERVAAS, Planciusstr. 3, IJm. naast Kerkje J. P. Coenstraat. Te koop gevraagd: Albums - Bibliotheken „EUREKA", Kruisweg 13 Telefoon 18530. Opplakvellen Voor H.H. Winkeliers opplak vellen M.D. 18 te koop. Bij af name van minstens 1000 stuks f 2,50 per duizend. Br. onder no. T 800 Bureau van dit blad. geeft de hoogste waarde voor Uw meubelen, zolderoprui- mingén, haarden, kachels enz. KONINGSTRAAT 48, Tel. 17308 HAARLEM. Kanaries en. t Papegaaien TE KOOP GEVRAAGD. STEPHEXSONSTRAAT 4 IJmuiden. wegens 'onvoldoende verduistering. Gebruik daarom 't prima ZWARE VERDUISTERINGPAPIER van de Fa. 71.1}. J. a. d. Jdeys VELSERDUINPLEIN, UMUIDEN.OOST Kookkachels en hoohtoestellen TREKKERS Personeel gevraagd Gevraagd: WERKSTER miiin» stp.nst 2 d, p. w. Stationsweg 61, Velsen. MEISJE GEVR. voor die miof- genoiren of eenige dagen p-er w. een Werkster. Paulus Potiterstr. 25, IJjmtiden-O. Gevr. NOODHULP v. haute- hoaiddng v. 3 a 4 weken v. direct Goed loon. Sohaepmhnlaan 7. Driehuis. Gevraagd: een FLINK MEIS JE. H. J. v. Leeuwen, Groente zaak. Boe weg 8 5. Beverwijk. Mevr. Verbeek. Hoofdstraat 46 Santpoort-Dorp. vraagt net DAG MUTSJE van 9-3 u. Vrijdag® tot 5 u. Zondags vrij. 2c KAPSTER en LEERLING- KAPSTER g-evraagid. MVrison Wagner, Terras weg 14, Santpoort Personeel aangeboden NET BUITENMEISJE v. g. g. v. gioed k koken, zoekt bettireikk.iug v. dag en naohit bij dame en heer mH.een. Xoirderka.naa.Iweg 9, Vel- sen-Noord. Diversen VERLORENgioiuidien daimes- moIshoHlioge. Teg. bel. terug te bezorgen Hoofdstraat 1J-9, Sant poort. Diversen te koop gevr. TE KOOP GEVR,: Pa;k. te vens Regennn. kl. d. m. Brieven four, van flit blad no. T 799 GVMSOH. m. 43 of hainidibaJ- soh. en H, tirailulngispaik tie kioop gevr. Pres. Krugerstraat 60, IJnn. Te koop gevi-, d. bi. MEISJES CAPE, leeft. I jaar. Elzenstr 44 IJmiuid'en-Oofit. FL. HANDKOFFER te koop gevraagd. M. Go ris. SineüiWusstr. :47. IJmul'dien. Gevr. d,oor jongeliuii KEUKEN UITRUSTING, cassette Gerozi'l- ver en linnengoed. Br. no. T 802 buir. va.n dit blad. Diversen te koop TE KOOP: 3 z. g. a. n. d. win- termaniets, m. 40-42, pr. f 45. f 49, f 57.50, d. sch. z. g. a. n. m. 3*7 tot 42. dtemii f 27.50, ki.nder- jasje 4-5 jaar. Velse.rbroekstr. 17 Santpoort'. Te koop agb. pracht PIANO Adres te vernomen bur. v. d. bl. Te koop: prima Excetgior STOFZUIGER. Pr. Hendrikslr. 61» IJmuiden, Te koop: een z. g. a. tv. blauw WERKPAK. Adr. te bevragen bur. van dit blad. lp. Bordeaux r. MOLIèRES m. 23-24 be k. Dirk Hlairtotgh- dwarsstraat S, IJm. TER OVERNAMEpuitrieten wieg. baby-uitzet box m. matras, gr. kmdierledik. Br, no. T 798 bur. van d<it blad. Te koop a.gb. IJZEREN LEDI KANT m. kapok bed en kussen f 40. 's Av. na 8 uur. Kjnu'ldber- gerveg 2. Santpoort. TE KOOP AGB.: 2 h. regen- Jassen en modepop, dame m. 48 op voetstuk. De Genesbetlaan 24, Driehuis-Velsen Te koop: LINOLEUM KAMER ZEIL. Na 6 uur. Burg. Weerdstr. 12. Velsen-X. Te koop: g. a. n. WIEG, m. BEDJE. Snellvusstraat 47. IJim. Te koop: WrXTERJASJE, leeft. 4 a 5 j, 1 p. d, sch. m. 39. m. steunzool en melkgeit. Hage- veldetraat 5. Santpoort. TE KOOP: gr. k. lediikant. stofzuiger, h. costuum. Narcissen straat 15, Santpoort. WIT TEDDYBEERMANTEL TJE te koop leeft. 1 a 2 j. Getr. Doustraat 10, IJm.-O. Te koop: 1 p. JONGENSSCH. m. 38. Ger. Domstraat 37. IJm.-O. Te koop aamgeb. z. g. a. n. GASGEYSER en R ADIOVER- STERKER. Hto'Mijkl'aan 8, Drie. huis. Prachtig MALTH. LEEUW TJE, te koop. B. O. de Jong. Zee. weg 50, IJmiutden-O. TE KOOP: een haard en een haard-kaichefl. Prainssen,, Haiygens- straat 40, IJm. Modem RADIOTOESTEL te koop. K. de Best, Zeeweg IJmukl'èn-O. Te koop: HEBRENJEKKER gr. m. Te bew. bur. vain diit blad Te koop: d. bruine TEDDY" - MAXTEL (kont) 40-42. Ger, Do<ustraat 83, IJmt-O. Te koop: I pers. HOUTEN LEDIKANT. A. Trap, Sitephen- sonstraat 4, IJmuiden. TE KOOP: w. emlaridilie fcofoen- for.niuis, koflemkist, 4 d. w. keu kenbuffet, divan, n. neiswitegje, Prisma kijken, luidspreker, kin derwagen. auto-accu, zw. darmes schoenen m. 39, KamaaLatr. S3, IJmuiden. 4-7 uur. TE KOOP: pracht sa<Lomaim<eu- biement, 4 clubs en salnnitafel, prachtige ieeslamip, aM-es nog nieuw, modern en o. kw. Hofdijk- laan 17, Dniehiuis. TE KOOP: l p. melsiessch. m, 37 f 6.50, Tevens te koop gevr. H. Winterjas 52-54. Adres te vern, bur. van dit blad. (HET THEATER MET DE BESTE FILM Vanaf Vriidag 23 October: met PAULA WESSELY, PETER PETERS! en ATTILA HöRBIGER. Vooraf Tobis en Ufa nieuws. (Toegang alle leef tijde ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL NIEUWE GRAC Makelaar P. Hoogeveen Zn. Anno VEILING COMPLETE INBOEDEL op DONDERDAG 29 OCTOBER, bevattende o.m. pr; Slaapkamer-, Eetkamer- en Salon-Ameublement, Smyi en andere Karpetten, Balpootkastje, Schilderstuk) Krigtal, Porselein, Wandschotels, Haarden, Kachels, dl afzonderlijk Meubilair en al het geen meer tot Inboedel behoort. KIJKDAG: WOENSDAG VAN 10—3.30 UUR, ELKEN DAG GELEGENHEID TOT INBRENGEN AFHALEN VAN GOEDEREN TER VERKOOP. TEL. 13 OasiwM Kruisstraat 11 Toonzaal Ridderstraat 24 Telefoon 11491 Woninginrichting Huiskamers Slaapkamer! Salons Maakt het thuis met de lange avonden zoo gezel lig mogelijk. Wij hebben voor U nog een groote keuze muziekstukjes voor diyerse instrumenten. Ook kunnen wij uit voorraad leveren diverse muziek^ instrumenten. U tot een bezoek uitnoodigend fkuziekkaudetBeetham PRINS HENDRIKSTRAAT 87 c OMUiD QxatmoHumenteiu- Beverwijksche Steenhouwerij N. J. Groot Zn. Telef. 3t38 - Munnikenweg 1 Prijzen scherp concurreerend Vraagt catalogus IBezoekl onze J&anzaat -8e TBEKKJNG HAIGHTON CO. WETTIGE PREMIELEENING 19» ge KLASSE, !Se LIJST. TBEKKING VAN DONDEBDAG 22 OCT. 19U HOOGE PREMIËN 50.000.— 3970 1.500.14598 f 1.000.— 6652 7838 10173 10335 f 400— 1077 1248 2630 13572 16128 f 200— 482 2798 4825 5301 9694 11977 13C55 13413 181» 1«4N 100— 1228 1667 3557 4604 8906 9312 11638 12148 12488 13071 PREMIËN VAN f70- 163 167 227 429 485 495 528 666 688 1281 1311 1347 1375 1456 1516 1571 1697 1726 18» 2004 2051 2084 2113 3143 2284 2354 2408 2475 2613 2747 2801 2828 2881 3126 3265 3355 3360 3372 3381 3408 3536 3731 3754 3920 3936 4060 4193 4242 4291 4300 4371 4393 4421 4486 4587 4605 4618 4642 4667 4676 5682 5905 6002 6044 6062 6065 6178 6208 6419 6497 6528 6659 6671 6691 6772 6790 6837 6911 7093 7098 7188 7218 7222 7421 7661 7820 7989 8155 gl72 8474 8776 8864 8904 8921 9049 9071 9171 0196 9283 9297 0299 9451 9613 9660 969s 9758 9762 9826 9651 10181 10207 10271 10451 10471 10598 10720 10821 10831 10859 10800 10991 11031 11068 11124 11137 11257 11274 11284 11312 11317 11323 11341 11411 11509 11718 11751 11998 12061 12093 12161 12174 12231 12400 12505 If"" 12816 12952 12977 13042 13159 13256 13318 13419 13524 13579 13591 U— 13831 13883 13891 13006 13978 14082 14191 14265 14284 14436 14550 14605 14792 14869 14877 14888 14900 14901 1490) 15044 15120 15144 15216 15345 15891 15578 15593 15716 15837 15856 16011 16077 16115 16139 16221 16274 16312 16385 16456 16567 16749 16856 168H 17008 17056 17071 17162 17239 17290 17445 17493 17651 17762 17784 17860 17937 18028 18140 18239 18402 18420 18470 18476 18656 18732 18935 18976 18989 19040 19111 19161 19241 19287 19323 10346 19525 19520 10731 20020 30033 20045 20047 20051 20C60 30090 20253 20331 20334 20362 20401 2050a 20571 20579 20638 20737 GEEN PREMIËN 19 30 117 120 183 192 243 255 280 303 333 415 425 458 476 489 556 614 902 924 1184 700 831 947 950 960 964 095 1090 1120 11»! 1356 1359 1410 1826 1639 1640 1167 1192 1200 1210, 1293 1312 1341 1472 1490 1519 1551 1555 1569 1587 1612 1733 1784 1786 1797 1815 1833 1885 1899 1905 1933 1960 2007 2008 2041 2088 2167 2172 2205 2269 2283 2324 2331 2410 2411 2417 2421 2434 2448 2460 2466 2473 2516 2347 2556 2567 3598 2601 3629 2636 2645 2649 2669 2768 2900 2910 23211 2938 2985 3017 3038 3080 3088 3096 3143 3207 3210 3311 3380 3384 3476 3477 3524 3525 3598 3606 3608 3028 3660 3664 36» 3706 3772 3796 3861 3908 3971 4032 4051 4067 4085 4103 4131 4155 4183 4208 4293 4302 4352 4364 4392 4412 4453 4404 4SM1 4566 4594 4700 4720 4777 4780 4783 4784 4851 4875 4877 496J 5038 5112 5118 516U 5280 5289 5327 5357 5402 6468 6473 5490 5520 5584 a607 5000 5797 5850 5901 5910 6008 6022 6050 0001: 6082 0132 6143 6154 6181 6190 6218 6248 6289 6291 6404 0454 6541 0008 6067 6704 6723 6802 6859 7023 7049 7142 7156 7194, 7208 7233 723B 7241 7279 7281 7284 7298 7302 7330 7357 73911 7402 7438 7439 7478 7512 7559 7588 7612 7021 7625 7629 7640 7684 7707 7712 7716 ,7768 7814 7804 7927 8075 8134 8146 8154 8198 8226 8256 8281 8304 8317 8319 8344 8417 8444 8460 8494 8527 8535 8537 8546 8548 8610 8636 8640 0666 8831 8834 8911 8926 8052 8963 8965 8987 9018 9045 9055 0003 9074 9068 0093 9123 9104 9173 9194 9202 9208 9220 9228 9260 9311 0347 0378 9404 9426 9440 9442 9450 9481 9511 ,9525 0535 9622 9628 9645 9689 9690 9706 9813 9841 9862 9877 9939 9954 10024 10028 100351 10050 10009 10145 10148 10106 10214 10224 10238 10298 10342 10377 10441 10400 10498 10532 10617 10627 10086 10601 1075tf 10801 10810 10846 10849 10856 10863 10867 10877 10909 10953 10956 10971 10983 11019 11020 11035 11078 11147 11160 11176 11200 11224 11234 11261 11204 11268 U273 11320 11334 11348 11347 11351 11362 11367 11381 11408 11446 11500 11504 11505 11578 11582 11595 11508 11653 11669 11672 11717 11765 11768 J1807 11809. 11838 11878 11908 11926 11931 11935 11939 11952 11963 12016 12037 12043 12057 12000 12123 13135 12146 12150 12153 12154 12100 12165 12189 12207! 12275. 12287 12318 12341 12389 12395 12402 12445 12452 12459 12400 13463 12508 12527 13536 12560 12568 12586 12814 12823 12916 12054 13960 12963! 12989 13037 13047 13049 13055 13065 13067 13068 13090 13113 13417 13136 13160 13201 13242 13315 13300 13401 13402 13409 13468 13494 13502 13508 13511 13539 13547 13553 13556 13628 13709 13767 13788 13804 13890 13894 13921 13929 13988 13989 13995 14127 14170 14180 14237 14242 14243 14244 14255 14323 14338 14345 14398 14416 14450 14467 14470 14605i 14600 14608 14858 14829 14842 14854 14861 14873 14927 14954 14991 1503» 15072 15124 15378 15384 15453 15456 1545B 15464 15472 15498 IS509 16527 15632 15547 16501 15609 15615 15640 15668 15679 15736 15740 15707 15840I 15872 15885 15981 15992 16009 16065 16088 16106 16118 16126 16129 16140 16179 16249 16315 16326 16477 16478 16483 16512 16510.16582 10653 16081 i 16683 16726 16731 16761 16769 16797 16805 16334 18891 16919 16932 16933 16941 16958 16982 17017 17103 17113 17116 17130 17140 17165 17172 17420 17472 17510 17512 17515 17517 17547 17654 17727 17760 17859 15873 17879 17887 17010 17911 17923 17941 17950 17953 18016 18024 18034 18044 18197 18214 18216 18224 18245 18260 18297 18342 18410 18411 18448 18462 1850* 18671 18690 18747 18836 18860 18907 18929 18960 18964 19001 19031 19061 19078 19083 19090 19238 19242 19285 19295 10320 19362 19365 19376 19381 19356 19416 19423 19438 19482 19488 19530 19539 19641 19556 19559 1976S 19773 19824 19852 19854 19857 19905 19910 19914 19956 90004 20010 20019 20031 20037 20054 20103 20145 20148 20170 20179 20187 20202 20240 20955 20264 20288 20302 20328 20378 2040? 20412 2C413 20473 20476 20573 20600 20610 20883 20685 20690 20693 20752 20930 20955 20964 ONGECORRIGEERD Verbeteringen se klasse 14e Hjsl. Premiën van I 70—; 145* rerralk' moet «im°1789^n 'S882 GeeD pre* mlea; 12292 O"*! 1J297- t7^

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4