Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Wedstrijden, die de aandacht trekken. BUBBELTJE EN KNOR o Groentenhandelaren steeds weer in overtreding. Opnieuw vijf personen verbaliseerd. De groentenhandelaren berzorgen de po litie handenvol werk door hun manie om de prijzen op te drijven. De bekeurden plegen 'nogal eens tot hun verdediging aan te voe ren. dat zij zelf hun waren duur hebben moeten betalen, aangezien zij deze uit den sluikhandel moesten betrekken. Het pu bliek tast onwillekeurig in het onzekere en betaalt. Ditmaal zijn er weer vier groentenhande laren bekeurd, die appelen voor 70. in plaats van voor 20 cent of zelfs voor 90 in plaats van 31 cent. per kg aan den man brachten. Het is goed. dat in enkele geval len onomstootelijk kon worden nagegaan, dat het fruit tegen den vastgestelden prijs was ingekocht. Deze overtredingen leggen dan ook den nadruk op een zeer bedenke lijke mentaliteit. De politie stelde tevens vast, dat groen ten als boonen en andijvie eve»eens te duur werden verkocht. Bovendien nam zij bij een fruithandelaar 45 kisten fruit in beslag, welke partij voor den sluikhandel bleetf te zijn bestemd. 400 Procent te duur. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen twee Haarlemsche venters, die I in onze gemeente hout verkochten, waar van de prijzen twee- tot vierhonderd pro cent te hoog waren. Van een zweep tot schoolboekjes. De gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 16 tot en met 22 October werd bij de politie aangifte van de jgolgende ge vonden voorwerpen gedaan: een sweep, eer. grijs kindermanteltje, een paar regenpijpen, een broche met een blauw steentje, een padvinders- riem, enkele sleutels, een badpak, een paraplule, een dameshoed, een brume ceintuur, een akten- tasch met beenbeschermers en een boek, een blauw regenkapje, een portemonnaie, een dames- handschoeon. een oude beige, heerenregenjas, een kLndermuts, drie rookerskaarten, waarvan op één de naam v. d. Lem, een oude winterjas, een zakhorloge met vergulde Romeinsche cijfers, een zwarte rechter-heerenhandschoen, een kasboekje en negen a tien schoolboekjes. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein, Zijn eiken werkdag van elf tot twaalf- en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen. Tele fonisch worden er geen gegevens medegedeeld. Wat Watervliet wacht. Het programma der korfbalvereniging Watervliet voor Zondag luidt aldus: Watervliet I: vrij; Oosthoek II—Water vliet II, 10 uur; Haarlem III—Watervliet III. 10 uur. Zondag speelt Watervliet II dus de re turnmatch tegen Oosthoek II. De thuiswed strijd leverde een 3—0 overwinning op. Ook ditmaal moet gewonnen kunnen worden, mits er van het begin af aan flink aange pakt wordt. Watervliet III, dat het de vorige week zoo leelijk liet liggen, speelt den returnwedstrijd tegen Haarlem III. Thuis werd met 3—1 gewonnen. Aan- een voorspelling voor den uitwedstrijd durven wij ons niet te wagen, aangezien Haarlem III over verscheidene Épeelsters en spelers beschikt, die om beur ten meededen. Veel zal er dan ook van af hangen, in welke, opstelling de ploeg ver schijnt. Onaf gesloten rijwiel ontvreemd POLITIERECHTER TWEE ZAKJES HOOI GESTOLEN. De 43-jarige grondwerker N. v. d. W. uit IJmuiden baci °P 2 Juni va" dit jaar twee zakjes met hooi weggenomen van een zekeren K. Tegen den man, die reeds zes vonnissen achter den rug had, werd een boete van 30 (subs. 18 dagen» geèischt. De Politierechter vonniste conform. FLESSCHEN WIJN GESTOLEN. C. P., inwoner van Santpoort, had dit jaar flesschen wijn en een horloge gestolen. Hier voor werd hij tot vier maanden gavangenis- straf veroordeeld. De eisch was zes maanden geweest. GUMMIJAS EN LAARZEN WEGGENOMEN. De 18-jarige los-arbeider A. S. uit IJmuiden had omstreeks half Februari van dit. jaar een gummijas en. een paar laarzen weggenomen. De Officier eischte tegen den jongen twee maanden gevangenisstraf Bij het bepalen van de strafmaat hield hij rekening met een gevangenisstraf van één jaar, die S. momen teel uitzit. Mr. F. van Qlerkom, de toegewezen raads man pleitte clementie. De Politierechter von niste conform. Verordening kinderbewaarplaatsen. De burgemeester heeft besloten de Ver ordening op het oprichten en het hebben van kinderbewaarplaatsen en het opnemen van pleegkinderen in dien zin te wijzigen, dat onomstootelijk komt vast te staan, dat ook de bewaarscholen daaronder vallen. Wederom werd bij het Distributiekantoor aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden- Oost en onbeheerd staand rijwiel ontvreemd, dat niet was afgesloten. Er werd dus m :oi strijd met het bekende voorschrift, dat de fietsen alleen zonder toezicht mogen zijn, wanneer zij van een goed werkend slot zijn voorzien, gehandeld. Aangifte bij de po litie volgde. Dieven kunnen alles gebruiken Een inwoner van IJmuiden deed bij de politie aangifte, dat een hem toebehoorend dekzeil is ontvreemd. Waarschijnlijk is dit op de Velser pont gebeurd, toen de bena- 6_ deelde daar met zijn auto werd overgezet. - d|De zaak is in onderzoek. Dievegge aangehouden. Te Amsterdam goederen gestolen. De Velser politie heeft een vrouw aange houden, die zich te Amsterdam aan dief stallen bad schuldig gemaakt. Een hoeveel heid ontvreemde goederen, waarbij vooral linnengoed, werd in beslag genomen. De h« dievegge is ter beschikkin^van de Arnster- damsche politie gesteld en inmiddels naar de hoofdstad overgebracht. Duizend paar klompen in beslag genomen Firma aan Zuidzijde dreef prijzen op. Het valt voor de meeste menschen niet mee aan een paar klompen te komen. Dat er desondaiiks wel zijn is dezer dagen ge bleken. De politie liad vernomen, dat «Ai firma aan de Zuidzijde klompen tegen een veel te hoogen prijs aan den man bracht. Er werd direct een onderzoek ingesteld, waarbij het vermoeden werd bevestigd. To taal werden ongeveer duizend paren klom pen in beslag genomen. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg worden waargenomen. Van he den tot en met Vrijdag is deze ook met den avond- en nachtdienst belast. NEDERL. PROTESTANTENBOND. Zondagmiddag half drie zal ds. G. West- mijse te Rotterdam den kerkdienst van de afdeeling IJmuiden van den Nederland- sohen Protestantenbond in het kerkgebouw aan de Helmstraat te Oud-IJmuiden leiden. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 24 OCTOBER. Thalia: Heimkehr, 7.30 uur. Rex: Circusgasten, 7.30 uur. De Pont: Schoonpapa knapt het op, 7.30 u. ZONDAG 25 OCTOBER. Thalia: Heimkehr, 3, 5 en 7.30 uur. Rex: Circusgasten, &-en 7.30 uur. De Pont: Schoonpapa knapt het op, 3 en 7.30 uur. MAANDAG 26 OCTOBER. Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond- en nachtdienst: Kenne mer Apotheek. Wijk aan Zeeërweg. DIEREN ZONDER BAAS. Aan het hoofdbureau van politie zijn op de bekende uren inlichtingen te bekomen over twee honden en een poes. die op straat zijn aangetroffen en waarvan de eigenaars onbekend zijn. Uitbreidingsplannen. Door den burgemeester is vastgesteld een plan tot herziening van een gedeelte van het. uitbreidingsplan in onderdeden, plan E, Sant poort noordelijk deel, en van een gedeelte van het bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland van 30 Juli 1924, no. 122 goedgekeurde uitbreidingsplan, omvattende een gebied tusschen den Kerkweg, en den Hagelingerweg. ten Zuiden van den Kruid- bergerweg, te Santpoort, met de daarbij be- hoorende bebouwingsvoorschriften. Tevens heeft hij vastgesteld een plan van uitbreiding, gemerkt C I, Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal, voor het gedeelte der gemeente gelegen ten Oosten van Park weg en de Meervlietstraat en ten Zuiden van het Noordzeekanaal, aanwijzende de bestem ming van den daarin begrepen grond in on- derdeelen, met de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften. Ingetrokken is het plan van uitbreiding, vastgesteld bij Raadsbesluit vaft 15 Juli 1924. no. 3, voor zooveel betreft grond, gelegen ten Oosten van het landgoed „Rooswijk" en ten noorden van den spoorweg Velsen Beverwijk, en het Raadsbesluit van 30 Sep tember 1924, no. 4, voor zooveel betreft aan wijzing van daar liggenden grond voor open bebouwing. „SCHOONPAPA KNAPT HET OP" IN DE PONT. De film „Schoonpapa knapt het op", waar over wij gisteren schreven, wordt niet, zoo als door een abuis ter drukkerij werd gemeld, in Thalia, maar in Bioscoop De Pont ver toond. Gebruikte tandenborstel ƒ2.50! Iemand kocht van een IJmuidcnaar twee tandenborstels en betaalde er 2.50 per stuk voor. Toen de man "zltfn nieuwe eigendommen goed bekeek kwam hij echter tot de pijnlijke ontdek king. dat de borstels nog sporen van tandpasta droegen. Ze waren dus uit de tweede hand verkocht. Burgerlijke Stand. GEBOREN: C. J. v. Amersloor. d.. Walraven straat 8, Velsen-N.; H Deiman. z„ v. Speijk straal 4. IJmuiden: J. Sehaaper. d.. Drlehulzei- kerkweg 97, Velsen; H. J. Vos. d.. Lumeljstraa» 17. IJmuiden; M. Geijteman. z.. Cederstraat i IJmuiden; Th. A. v. Kampen, z., Tusschenbeeks weg 60. IJmuiden; Ch. M. Tuntler, z.. Kennemei- laan 108, IJmülden. OVERLEDEN: j. C. Hageman. 76 J.. echtgen A. M. Mahlman, v. d 'Vondellaan 53, Velsen ONDERTROUWD: D. de Groot, de Rijpstraat 61, IJmuiden en C. Winkel, Verl. Wijk aan Zeeër- •eg 22, IJmuiden. Toek, adres: Bothastraat [Jmuiden; M. Verbeek, Brederoodscheweg 48, Santpoort en S. v. d. Steen, Brederoodscheweg 48, Santpoort. Toek adres: Brederoodscheweg 48, Santpoort; H. H. Belgraver, Wlllebrordstraa: IJmuiden en G 't Hoen, Velserduinpleln S, IJmuiden; M. Llchtendahl. W. Barendszstraat 1, IJmuiden en A. J. Bos, I.inaeusstraat 21. Am sterdam; Toek. adres- W. Barendszstraat 1. IJmuiden; H. W. de Melker. Zijlstraat 23. Haar lem en M W. Kootj, Bloemendaalschestraatweg Santpoort. Toek. adres: Bloemendaalsche straatweg 37. Santpoort; M. de Weers. Cederstraat IJmuiden en J. M. Bohm, de Ruijterstraat 132, IJmuiden. Toek. adres: Cederstraat 25, IJmui den; A. Rijkeboer. iJmuiderstraatweg 173, IJmui den en W. E. Bais, Zuiderkade 37, IJmuiden. Toek. adres; Wormerveer, Zaanweg 109. GEHUWD: C. Koper—G. Wijtman, de Ruyter- straat 114, IJmuiden; C. Vis—M, A. de Jeu. Vis- scherstraat 44, Alphen a. d. Rijn: J. Buys—A. C Hellman, Wijk ean Zeeërweg 152, IJmuiden: J. C. Versteeg—J. J. C. Hoogland, Bloemend.stv.weg 146. Santpoort: G. Acda—C. Groen. W. Beukelsz- it 22, IJmuiden; M. F. Brandhoff—J. C. M. Lamboo, van der Meerstraat 51, Haarlem; 'G. Willijns—P. Groesz, Rijksweg 314, Santpoort: J, F. Over—E. M. Beijne, Wijk aan tZeeërwèg 54, [Jmuiden F K. van Urk—D. Wlerda, Langestraat S3, Zaandam; D. L. Reijnen—C. C. Veldman, Kom passtraat 34, IJmuiden; J. Brinkman—H. v. d. Bèrge, Zaandammerweg 30, Assendelft. GEEN SUBSIDIE WITTE KRUIS. De burgemeester heeft besloten afwijkend te beschikken op het verzoek van de afdee ling Velsen der Noordhollandsche vereeni- ging Het Witte Kruis om subsidie voor 1943. JUBILEUM AAN DE^PAPIERFABRIEK. De heer J. v. d. Wel was gisteren 25 jaar 'n dienst van de papierfabriek. Hij werd des morgens door den heer J. Smit, procuratie- 'houder, op het kantoor ontvangen, die hem namens de directie geluk wenschte en het gebruikelijke geschenk in enveloppe over handigde. Vervolgens had een huldiging plaats door het administratief personeel bij monde van den chef der afdeeling Buiten- oloeg, den heer J. Sehilp. Deze overhan digde een fraaie kleurets van den Wijker toren. De jubilaris toonde, dat hij een en ander zeer op prijs stelde. Dezer dagen is opnieuw een contingent Nederlandsche jongens en meisjes voor den vrijwilligen landdienst naak het Oosten vertrokken. In het streekkwartier van den Jeugdstorm te Utrecht werden de vertrekkenden toegesproken door den stafleider, opperstamheer Quispel. (Polygoon fotodienst N.S.B.-Cino-Pax Holland c) VOETBAL VAN DEN DAG Steeds meer spanning in 4 c (Van onzen voetbalmedewerker). In de 3de klasse A stelde D.E.M. ons niet teleur. Volokmen verdiend snoepte zij den huldigen leldfers - hunner afdeeling een puntje af en we maken ons sterk, dat zij, wanneer ze volledig had kunnen uitkomen, de Schagensche voetbal lers zelfs met leege handen .huiswaarts had ge stuurd. Dat de Noordelijke voetballers de uitein delijke bezetters van de bovenste plaats zullen zijn, gelooven ,we inmiddels niet! Daarvoor mankeert uit eén tecnisch en tactisch oogpunt bekeken nog te veel aan hun spel! In de 3de klas B werd de Kinhelm-overwin ningsreeks even onderbroken, doordat de wed strijd tegen Helder geen doorgang vond. Of de Velsenaren nu morgen hun overwinningen zullen voortzetten? Daar zouden we zoo maar zonder meer geen ja op durven zeggen, immers- Zand- voortm. komt op bezoek, één der vele gegadig den voor de bovenste plaats. De Zandvoorters begingen 14 dagen geleden een misstap tegen T.Y.B.B., doch herstalden zich de vorige week weer tegen Halfweg. We gelooven dan ook niet, dat de Kinheimers het verder dan tot een gelijk spel zullen brengen. En dat zouden we een goede prestatie achten! WACHTEND OP KENTERING. De Terrasvogels leden hun zooveelste neder laag, zij 't dan ook, dat H.F.C. slechts met 32 won, Jammer van die inzinking van 10 minuten, welke Röbken c.s. op een 3—0 achterstand kwam De nieuwe opstelling schonk geen algeheele voldoening, zoodat wij verwachten, dat de Vo gels morgen wel weer ln een nieuwe opstelling zullen verschijnen, waarbij men'echter dient te bedenken, dat al dat veranderen de eenheid an het elftal niet ten goede komt. Zondag trekken de Vogels naar D.T.S. in Oud karspel, ook al een adsplrant-candidaat i onderste plaats. Op eigen terrein schijr Oudkarspelaars echter niet lekker te zijn. Ze verloren er na 3 wedstrijden nog niet, speelden tweemaal gelijk en wonnen de vorige week van Bloemendaal met 4—1. Is het nu juist eens niet iets voor de Terrasvogels, om aan dit trotsche thuisrecord een einde te maken? .,IJs en weder dienende", komt Zondag Bever wijk, dat "al" twee competitiewedstrijden en even zooveel nederlagen achter haa^ naam heeft staan, weer eens in actie. Maenhout c.s. trekken naar het voormalige eiland Wieringen om daar te trachten „Succes" met succes te bestrijden. Dit zal niét medevallen, want „Succes" speelde tot dusver tamelijk succesvol al behaalde ze pas Zondag ln haar vierden wedstrijd de eerste overwinning. (Haar eerste drie wedstrijden ein digden in een gelijk spel). De Wieringers staan met evenveel verlies- punten als het leidende Schagen op de derde plaats, dus staan er lang niet slecht voor. De Wij kers zullen dan ook in hun eersten uitwed strijd uit een ander vaatje moeten gaan tappen, willen zij het zelfs maar tot een gelijk spel brengen. Voor D.E.M. Is geen wedstrijd vastgesteld, ERNSTIGE CONCURRENTIE. De spanning in 4 C duur onverminderd voort. I.E.V. leverde knap werk door ook V.V.B. aan haar zegewagen te binden. Ze blijft daardoor een ernstige concurrent van Zeevogels, dat volgens de regelen der kunst Uitgeest klopte en Vitesse, dat al bijzonder fraai werk leverde door U.S.V.U. te verslaan. De Utgeestenaren en V.V.B. raakten door hun nederlagen in gezelschap van A.D.O. wat op het tweede plan. C.S.V. Is een onberekenbare club: Den keer klopt ze het leidende Vitesse en twee weken later verliest ze met sprekende cijfers van het toch heusch niet zoo uitblinkende Bergen. j Van de 3 ernstigste candidaten voor de bo venste plaats krijgt o.i. I.E.V. het morgen het minst gemakkelijk. Zij krtfgt dan U.S.V.U. nj* bezoek en vyillen de Uitgeesters niet nóg verder achter komen, dan dienen zij op z'n mins); gelijk te spelen. I.E.V. kan er zich dus van verzekerd houden, dat ze het niet gemakkelijk zal krijgen. Maar desniettegenstaande rekenen we er op, dat de punten voor de thuisclub bestemd zijn. A.D.O. versus Zeevogels kan ook een spannen de ontmoeting wox-den. Geheel kansloos zijn de Heemskerkers zeker nog niet en als zij er eens in konden slagen de Zeevogels te kloopen, dan Maar zooover zijn ze nog niet. Wij voélen leer voor een gelijk sepl. Vitesse krijgt Uitgeest op bezoek en als zij de zaken niet al te licht opnemen, dan leggen de Castncummers zeker beslag op de twee punten. V.V.B. trekt naar Bergen. Door hun overwin ning op C.S.V. hebben de Bergenaren nu nog maar één verliespunt meer dan V.V.B. Toch re kenen we er op, dat V.V.B. aan 't langste eind zal trekken. Voor de onderste plaats Is Alkmaar—C.S.V. van het grootste belang. Beide clubs boekten tot dusver nog maar één overwinning, wat al zegt, doch de £1 tegenpunte'n van Alkmaar wedstrijden spreken boekdeelen, wat haar de fensie betreft. Wij houden het op C.S.V. DE RESERVES De IJmuider Reserve 2de klassers brachten het r beide kranig af: Het wispelturige V.S.V. klopte voor de variatie H.F.C. met 30 en de Stormvogëls brachten den ongeslagen reserves van Alcmaria Victrix de eerste nederlaag toe (4-0).- De Kenneniers-reserves verloren, maar met eere: R.C.H. won slechts met 2—1! Morgen wordt de derby V.S.V. 2—Stormvogels 2 gespeeld. Dat zal er even spannen! In de wed strijden, welke de reserves onzer eerste klassers tot dusver tegen elkaar speelden, trok Storm vogels meestal aan het langste eind. We houden het thans op een gelijk spel of wederom een kleine zege der bezoekers. Kennemers geven we tegen A.F.C. 3 een kansje p een gelijk spel. Santpoort 2 deed Zondag, zooals we verwacht ten: Ze boekten tegen T.Y.B.B. 2 een gelijk spel. Morgen zullen de Santpoorters het tegen H. C. 2 zwaarder hebben. Hoogstens behalen ze een gelijk spel, maar, eerlijk gezegd, verwachten ve dit niet. Hoe verschijnt Stormvogels? Stormvogels zal met het volgende elftal trachten den kampioenen van Nederland de twee puntjes afhandig te maken: a - Kraak. Visser, Schippers. Zwemmer, Schoorl, Goedhart, Verdam, Van Pel, v. d. Kuyl, Meyer, Opbergen. Haak en Jacobs ontbreken dus. SANTPOORT Uitreiking distributiebescheiden. Maandag en Dinsdag Santpoort Dorp. De inwoners van Santpoort Dorp moeten de nieuwe distributiebescheiden, bestaande uit de levensmiddelen- en aardappelkaar- ten voor de twaalfde periode Maandag en Dinsdag in het Jeugdhuis aan de Burge meester Enschedélaan halen. Dit is van ne-' gen tot twaalf en van twee tot vijf uur ge opend. Bovendien woroen er vier vitamine tabletten voor kinderen van drie maanden tot drie jaar overhandigd. De Terrasvogels. Zondag trekt Terrasvogels naai* het hooge Noorden om daar D.T.S. te bekam pen met: N.N.; De Ruyter, Kraak: Zaal, Dortmunth, Klumper; Van Vliet. Röbken, De Jonge, Van Gelder Jr., Van Gelder Sr. Hoe Santpoort uitkomt. Santpoort zal W.F.C. bekampen met: Van Egmond; J. Nijssen, Maarschalk; D. Nijssen, Tromp, Slok; Lunter, Kuypers, Bakkum, Gerrits, Wijker. BEVERWIJK Kennemer Oudheidkamer. De Kennemer Oudheidkamer kreeg van den heer C. Rol ten geschenke een consentbrief, gegeven door „De Raden ende Meesters van de Reeekeningen der Domeynen van de hee- ren Staten van Hollandt en West-Vrieslandt" aan Hessel Pietersz. „buerman tot Uytgeest" voor -het stichten van een „Vogelkoy" (een denkooi) op zijn eigen „Landt in den Bahne van Castercom". De consentbrief werd gegeven conform het betreffende „Placcaet" van 8 Januari 1585. Burgerlijke Stand. GEBOORTEN: R. Bosscher—Rengers, z„ Mun- nikenweg 102; Th. M. Grosfeld—van Balen. d. Vondellaan 13; I. NeeftVeldhuys, z„ Patersweg 43; C. M. van Bragt—Nuyens ,z., Vondellaan 13; M. van der Klei—Messelaar. z„ Breestraat 2a, van NoortDekker, d„ Kees Delfsweg 32; H van Zutphen—Grapendaal, d„ Vondellaan 13 F. M. Burget^-Klarenaar, z„ Breestraat 86: P Bakker—Hoogland, d„ Acacialaan 39; J. G. B Stegerhoek—Aardenburg, z.. Beeckzanglaan 40 A. Backer—Nuyten, z., H. Mandeweg 2; A. van der WalHavik, d., Adrichemstraat 51. OVERLEDEN: M. A. J. Bruinaers, 6 jaar. Kerk straat 1; A. H. N. Vester, 54 jaar, echtgenoot van M. Krabman, H. Burgerstraat 51; J. A. Schef- fer. 77 jaar, weduwe van H. Hoenderdos, Zee straat 35. ONDERTROUW: F. Berkhout, Peperstraat 21 en J. M. Langendijk, Baanstraat 25. Toek. adres: Baanstraat 25; C. H. M. van Baar, Begijnestraat C. van Veen, Hoflanderweg 32. Toek. adres: Begijnestraat II; J. P. H. Niester, Arends- weg 71 en J. C. Tervoort, Arendsweg 173. Toek. adres: Heemskerkerweg 204; H. H. Muys, Graaf wijkstraat 5 a en M. J. Rumplng, Strick van Lin- sehotenstraat 2 a. Toek. adres: Strick v. Lin- schotenstraat 2 a; J. Schavemaker, Schulpweg 42 en C. J. Hoogland. Arendsweg 58. Toek. adres- Arendsweg 58; A. Deyle, Limmerweg 2, Uitgeest en M. J. Hey, Kagerweg 4. Toek. adres: Lim merweg 2, Uitgeest; D. Oort, Boogaardlaan 2 en C. de Boer, Arendsweg 188. Toek. adres: Duin- wijklaan 30. GETROUWD: E. Th. Verbij en I. G. C. Pater; C. Rol en M. v. d. Plas: D. Twisk en A. G. Koning; H. J. Lange en J. F, Tinnemeier; A. de Wit en C. M. Böhm; P. C. Nijssen en A. Zoontjes. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. W. J. Roy- aards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 25 October tot 1 Novem ber is de Apotheek Donker. Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waarneming,van den Zondags- en nachtdienst. PAARDENSPORT. De Beverwijksche draver Douglas H., eigenaar A. Blom Hz., is door zijn overwin ning véfn Zondag j.l. gepromoveerd naar de tweede klasse. HERDENKING KERKHERVORMING. Evenals vorig jaar zal de Ned. Hervormde Gemeente van Wijk aan Zee en Duin de Kerkhervorming herdenken. Vrijdag 30 October gebeurt dit in het Vereenigingsge- bouw aan de Populierenlaan en Zaterdag 31 October in het kerkgebouw te Wijk aan Zee. Sprekers zijn ds. A. J. Bronkhorst en de hulpprediker W. A. Versteeg. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Prijsnoteerlng van 24 October 1942. Spinazie per kg. 8; Natuursla per krop ZVr, Andijvie per kg. 4—5; Prei 1 per kg. 7; Radijs per bos 2; Selderij per bos ^'/j; Peterselie per bos 3; Knollen 1 per st. 8; Knollen 3 per stuk 2; Toma ten 1, 2, 3, 4 per kg. 12—22: Tomaten kriel en ge scheurd per kg. 7: Bloemkool 1 A per st. 14Mi Bloemkool 1 per st. 111 uBloemkool 2 per st. 8; Bloemkool 3 per st. 6,80; Boerenkool per kg. 3: Pronkboonen per kg. 8.80—11; Koolrabi 1 per st. 8JS3; Chineesehe kool per kg. 3; Savoye kool per kg. 4Ü; Bospeen per bos 7; Peen z. lof gew. 1 per kg. 7; Herfst- en Mcirapen per kg. 2','y, Kom kommers 1 per st. 11; Idem 2 per st. 8; Idem 3 per st. 5M». Harddraverijvereeniging „Heemskerk". Na een onderbreking van drie jaren is dit aar voor het eerst weer in Heemskerk een kortebaandraverii georganiseerd, waarmee een traditie in dit landeliike dorp weer in cere hersteld werd. Want evenals in zoo vele andere plaatsen is de draversdag in Heemskerk een echt volksfeest, dat een eigen karakter draagt. Mede dank zij de medewerking van de hoeren A. Blom Hz. en E. Rus, bekende Beverwijksche figuren in de wereld van de paardensport, slaagde deze draverij boven verwachting uitstekend en dit feit is voor Heemskerk aanleiding geweest om te trachten de oude Harddra verijvereeniging nieuw leven in te blazen en het doorgaan van den jaarlijkschen dra versdag voor de toekomst zeker te stellen. Gedachtig aan het spreekwoord dat men het ijzer moet smeden als het heet is. heeft het bestuur van de Harddraverijvereeniging .Heemskerk" in samenwerking met de hee ren Blom en Rus een propaganda-actie op touw gezet om de verecniging weer in een ouden blpei van eenige jaren terug te her stellen. Deze pogingen worden op loffelijke wyze door het gemeentebestuur gesteund. Dezer dagen werd de eerste propaganda bijeenkomst gehouden, waarin de heer Blom op de hem zoo bekende wijze een uiteen zetting heeft gegeven van de vele belangen, welke uit een bloeiendev harddraverijver eeniging voor de gemeente kunnen voort-* vloeien. In zijn toespraak wees de Bever wijksche nestor er op, dat Heemskerk de mooiste draversbaan van heel Nederland bezit en dat het daarom alleen al te betreu ren zou zijn als de draverssport in Heems kerk zou blijven kwijnen. Dat het anders kan werd op 3 September j.l. bewezen, toen duizenden Heemskerk bezochten. Een ieder pikt hiervan een graantje mee. want regent het op den één„dan drukt het op den ander. Bovendien komt op zoo'n dag een niet on aanzienlijk bedrag, door niet-ingezetenen betaald aan vermakelijkheisbelasting, in de gemeentekas, terwijl daarnaast en dat is misschien wel het belangrijkste, de ge meente weer eens in het middelpunt van de belangstelling komt te staan. Na herinnerd te hebben aan de her invoering van «den totalisator, waardoor de paardensport na 30 jaar van een kwijnend bestaan in één slag weer is gaan bloeien als nooit tevoren, drong spr. er op aan niet aan den kant te blijven staan, maar daadwer kelijk met het fajestuur van de vereeniging mee te werken om opnieuw te komen tot. een bloeiende vereeniging in het belang van Heemskerk. Met een krachtige aansporing om als lid tot de herboren vereeniging toe te treden, besloot de heer Blom zijn betoog. De heer C. Tijms bracht den heeren Blom en Rus hierna dank en deelde mede, dat binnenkort wederom een propaganda- avond georganiseerd zal worden. De burgemeester toonde door zijn aanwe zigheid, dat de pogingen van de oude ver eeniging zijn volle sympathie hebben. De Nederlandsche Voiksdienst Reeds meer begrip voor het werk. Voor de gisteravond in het Kennemer Thea ter gehouden openbare bijeenkomst van den Ned. Voiksdienst in samenwerking met de N.S.V. bestond heel wat meer belangstelling dan voor de eerste vergadering. Onöer de aanwezigen merkten wij o.a. op den waarne mend burgemeester, den heer W. van Dok. De eerste spreker, de heer H. Evers, merkte in zijn rede op, dat Nederlanders eigenschap pen bezitten, welke hun sieren, maar ook ontsieren. Zij zijn niet direct overal enthou siast voor te maken en kijken eerst liever de kat uit den boom. Deze houding is niet alleen te merken bij het werk van den Voiksdienst, maar ook in veel minder idiëele dingen. Toch kon spr. echter met vreugde constateeren, dat ondanks tegenwerking hier en daar de be langstelling voor het werk toeneemt in breede kringen van het volk. Die belangstelling is positief en negatief. De eersten vormen de medewerkers en de leden en de negatieven bestaan uit een groep, die probeert den Voiksdienst te „vangen met beweringen van: jullie zijn te Duilsch enz. Zij vergeten echter hierbij, dat de N.S.V. met haar meer dan 10-jarige ervaring itf Duitsch- land slechts adviseerend optreedt en het werk door de werkers van den Voiksdienst laat verrichten. Dit werk is langzamerhand reeds groot ge worden, wat spr.'bewees met eenige cijfers. Vroeger telde Nederland ook vereenigingen bij duizenden, die ieder op hun manier hun eigen groepje bijstonden. Wij stellen hier tegenover één lichaam, één organisatie en gelooven hierdoor rotsvast meer te bereiken. Immers de oude vereenigingen werkten altijd niet zoo feilloos als voorgesteld werd. Ver volgens vroeg spr. zich af hoe het dan wel moet? In de eerste plaats ons volk dienen, door ons hiervoor in te zetten. De Voiks dienst wil diegenen helpen, die buiten hun schuld in moeilijkheden zijn geraakt. Voiksdienst wil de gezonden gezonder maken en de sterken sterker maken. Vervolgens zette de heer Evers in het kort de taak van den Voiksdienst uiteen, de zorg voor moeder en kind (15000 kinderen zijn er reeds uitgezon den), de tandverzorging op de scholen, ma- terieele bijstand, sociale hulp bij bominslag, Centrale Keuken en Winterhulp. De eerste collecte voor Winterhulp heeft reeds een aanzienlijk grooter bedrag opge leverd, dan die van vorig jaar. Wacht met praten en „tharen" tot na den oorlog, maar help nu mede de behoeften van het volk te lenigen onder het devies: „Open uw hart, open uw beurs in dienst van het volk' De heer Ernst Ehbets behandelde na deze fede de taak, wezen en doeleinden van N.S.V., die in 1932 werd opgericht Ook zooals hier in Nederland waren er in Duitschland van toen duizenden vereenigingen, die hulp verleenden, maar daarbij slechts enkele groe pen, bereikten. De N.S.V. heeft hiermee gron dig gebroken door een organisatie op te bou wen, die heel het volk omvatte en zich vooral concentreerde op de zorg voor moeder en kind. Na de organisatie van de N.S.V. uiteen gezet te hebben wees spr. op het groote be lang en het werk van de blokhoofden, die samen het fundament vormen voor de groote organisatie. Evenals de vorige spreker be handelde de heer Ehbets vervolgens de taak van den N.V.D., die hij een schakel tusschen arm en rijk noemde. Het gaat hier om zoo'n mooie taak, dat iedereen zich hiervoor dient in te zetten. Met een krachtige opwekking besloot spr. zijn interessant betoog. De plaatselijke leider van den N.V.D., de heer J. Deegenaar, die de bijeenkomst met een welkomstwoord opende, gaf daarna in vogelvlucht een overzicht van het werk, dat in Beverwijk reeds verricht werd. Hieruit bleek, dat sinds het bureau aan de Breestraat gevestigd werd, een steeds drukker gebruik is gemaakt van de diensten van den N.V.D. De eerste kinderen zijn reeds uitgezonden en thans is men bezig moedei s uit te zenden De opbrengst van de eerste collectes van Win terhulp waren zeer bevredigend. Met een aan sporing tot de aanwezigen zich als collectant (trice) op te geven besloot de heer Deegenaar zijn overzicht. De heer Evers sloot tenslotte deze geslaag de bijeenkomst nogmaals met een krachtige opwekking zooveel mogelijk hel werk van den N.V.D. te steunen. CASTRICUM UIT DE B.K. PAROCHIE. Zondag zal de sluiting plaats hebben van de vormingsweek der R.K. jongemannen. Na afloop der kerkelijke plechtigheden zal 's avonds te 7.30 uur in de zaal van cafe Beentjes een buitenkerkelijke godsdienst bijeenkomst worden gehouden. Voor de ouders der deelnemers zal deze Maandag plaats hebben te 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Reijnders te Haarlem en M. A. Kehi te Castricum. Gehuwd: D. J. Luijendijk en K. J. de Jong. beiden te Castricum; C. Houwaart cn M. J. v. d. Put, beiden tc Castricum; C. Meyne en M. Koppcs, beiden te Castricum; J. den Ouden tc Jutphaas en F. T. Stobbe te Castricum; M. J Lute en E. W. Gooijcr beiden te Castricum. Geboren: Theodorus Hendrikus Sneekes; Hendrik Jacobus Castricum; Cornelis Adrie Hoogerhuis; Ursula Agnes Maria Vaesen. Overleden: Geert Middelveld, 07 j., te Castricum. UITGEEST VERSCHILLENDE DIEFSTALLEN. De laatste dagen hebben dieven in ew bij het dorp hun slag geslagen. Van den heer K. M. werden op Assum de uien van het land meegenomen: tevens heeft een zwijntjesjager het transportrijwiel voor den winkel van B. van den Middelweg gestolen. Een dezer nachten werd ingebroken in het ebouw aan de jachthaven. Ook daar heb- >en inbekers verschillende artikelen, w.o. eetwaren, medegenomen. Waschpoeder en huishoudzeep In aansluiting op hetgeen onlangs is ge publiceerd met betrekking tot de aanwij zing van nieuwe zeepbonnen, maakt de secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart be kend, dat de met „algemeen 413'' gemerkte bon van de bonkaart voor voedingsmidde len, alsmede de met "N waschpoeder" ge merkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaar ten, tot en met 31 October -1942 elk recht geven op het koopen van 250 gram wasch poeder of zeeppoeder (oude of nieuwe sa menstelling) of op 't doen wasschen van 9 kilogram droge vuile wasch. Voorts geven 2 der bovengenoemde bon nen tezamen recht op het koopen van 1 stuk van 80 a 90 gram huishoudzeep, voorzoover deze nog voorradig is. VERPLICHTE NOTA BU VLEESCH- LEVERING AAN HUIS. Woensdag, 14 October, heeft in de bladen een mededeeling gestaan, volgens welke de gemachtigde voor de prijzen het aan slagers verplicht heeft gesteld bij de artikelen, die zij bij den kooper aan huis afleveren, een nota te voegen, waarop o.m. de hoeveelheid, de kwaliteit en de priis per eenheid moeten zijn vermeld. Naar aanleiding van gerezen vragen wordt er van bevoegde ziide op gewezen, lat met kwaliteit is bedoeld de soort van het vleesch en de benaming van het onderdeel, zooals b.v. kalfsfricandeau, run derbiefstuk enz. KLEINZOON VAN DEENSCHEN KONING GEBOREN. Prinses Caroline-Mathilde, de echtgenoote van Prins Knud, tweeden zoon van Koning Christiaan en Koningin Alexandrine van Denemarken, heeft het leven geschonken aan een zoon. Moeder en kind maken het goed. In het jongste bulletin over den toestand van den Koning na zijn val van het paard wordt gezegd, dat er Woensdagmiddag een achteruitgang viel waar te nemen. Een her nieuwd onderzoek bracht complicaties aan het licht. Woensdagnacht trad er echter weer een verbetering in. De temperatuur daalde tot 38.2 en de krachten van den patiënt waren weer toegenomen. Teekening Hessels (Pax Holland m.) PREDIKBEURTEN ZONDAG, 25 OCTOBER LDfTIDEV Nieuwe Kerk. Kaïnaailstraat. 14): Ds. L. Lagerwey. Bethlchemkerk, .Tamves Wartitaönaat. 3: Da. L. W. Erma.n. 19: S. Zevcwhuiiiizan, Jcugdid. De Goede Herderkerk. Velserd'iljtnweg. 10! s. G. F. Cailflenbach, H. Av. 5.30: I>s. E. Emtneo, te Haarlem. Nabetrachting- H. Av. GEREFORM. KERK. Geref. Kerk, Noorderkade. 10: Oa/ntdilidaaifc J. Hnóittsme;. 5: Ds. S. E. Wosboink. Gercf. Kerk, Burgemeester Rtumlbo<n.Tuetl- iaam. 10: Ds. S. E. Wesboimk. 5: Oaind. J. Hailtsmb.. Geref. Kerk. Vefleerduitnweg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teyirangen. Olir. Geref. Kerk. Marcoiralstiraat. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. Oud-Kutholiekc Kerk, Noorderkodie. 10: H. Dienst. 4.30: Vesper. Doopsgezinde Gemeente, Afd. Ned.. Prott. Bond. 2.30: Ds. Westnveyse te Roitteirdaim. Ned. Imthorscli Genootschap. Ver. gelvoatw Kalverartraat. 10.30: Qs. W. Spfl'letihioff. te Haarlem, Geloofsgemeenschap „Het Leger des Hcils", Oranjestraat 2. 10: Helifoiirgvidiicnat 7.30: Verlot5sim©ssamenk<)imBt. Donderdag 780lj«<fMg-ingedienst Evangelisatie Gemeente Gods, Wtll'obrord straat 10. 4.30: Sa merekomst. Ned. Hervormde Evangelisatie. Oranje straat 8. 10 en ,l: Leesdiienst. Vrije Evangelisatie. Wdiltebrwiidstrafi/t 10. 4: G. Wngiter, te Beverwijk. Vergadering van Geloovlgen, WlMems- beekwag 22A. 10: Bnoodibreken. Maandag S: Bidstond en Bljbetllbesprekiimg, Baptisten Gemeente. WIMemsibeekweg 22A. Woensdag F. Oostier wijk. te Haard. Hersteld Apost. Zend. Gom., WUi'lebrotrd- sbraait. 10Godsdienstoefentog. VELSEN" Ned. nerv. Kerk, 10: Ds. Joha. Bnons- geest. 5.30: Ds. Th. G. Ton.no, te Amsterdam Geref. Kerk. Koningsweg. 10: Ds. F. E. Hoekstra. 5: Canid. C. Moens. driehuis. Vereeniging van Vrijzinnig Herv. gebouw Talsdarinerkian. 10.30: Ds. Fraiher Smit, te Haarlem. Geref. Kerk. gebouw Tolsdulnerlaan. 3.34): Cand. C. Moens. N santpoort. Ned. Hen-. Kerk. 10.30: Ds. R. H. OI- deman. v Ned. Herv. Kapel. 10. Ds, J. Ad>r. Vkwer. Santpoort. 4: Dr. A. H. Edeflikaont., A'darn. Geref. Kerk. 9.45 en 5.30* Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk In H. V. Wtistelaam. 10: P. Verdam, theoü, cand. te Bussuin. BEVERWIJK Nod. Herv.'Kerk. 10: De. J. de Vries. 5.30: Dezelfde. Doopsgez. Gom. Geen dienst. Ver. van Vrljz. nerv. 10: Ds. J. M. Et-ke lens. uit Hilversum. Evaog. Luth. Gem. 10.30: Ds. J. Ph. Hdu. morsen. Geref. Kerk, 10 en 5: Ds. M. Foiitsma. Vrije Evangelisatie „Mnranatha", Ko ningstraat 41. 9.30: Bidstond. 10: U. v.nn dei- Bnimk, uiit Blioemtendaail, 11.4-5: Zonde.gs- echiool. 5: Dezelfde. Dinsdag 7- Znngvcr- eeniitrimg. Woensdag 7.30: Evangel. J. A. Bmi'ijin, uitt Wassenaar. Dondcrdac; 6: Bij- belikkis (Jongeren 14-17 jaar) WTJK AAN ZEF, EY DUIN Ncd. Herv. Kerk. io W. A. Versteeg, hulpprediker. 3: Herdenkingsdienst. Mede werking Kerkkoor. Za.terdag 7.30: Herden king Kerkhervorming. Veroenlglngsgebouw. 10: Ds. A. J. Bnoaik- horat. Vrijdag 7.30: W. A. Versteeg en Ds. A. J. Bronkihorat. Herdenking Kerkhervor ming. CASTRICUM Ned. Herv. Kerk. 10: Dj). Sculijm H. Av,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3