LOTION MALWIDA 31 Stadsnieuws J. JANSEN Opplakvellen VREEMDE TALEN VAN CITTERT Funke's Roggebrood N.V. KELLER MACDQNALD REPARATIE THEE GENOT 'tTfuee sujtfio^aat THEE vakman. KAHREL fi! U bent eerlijk tot op den laatsten cent! DE CUPIDO'S Belangrijke yoetbalwedstrij< Stormvogels—A.D.O Moles tv erzekerinf Makelaars N.V. P. J. Bakkei Firma D. Bais Jzn. en Joh. Bais Geregelde Beurtvaartdienst IJmuiden—Rotterdam I nEs«<o0l 1 V"* 1 Bespaart Uw markiezen Eerste IJmuider Markiezenfabriek FEUILLETON Roman van Else Wernecke Nadruk verboden 70 Mevrouw Scheele geeft een stortvloed van nadere verklaringen. Natuurlijk waren ze daar hevig van geschrokken, van die con- currentiemanoeuvre van de Ejeströms, te meer, omdat die „Lotion Sylphida'" werke lijk goed bleek te zijn. Maar het heeft zich niet weten door te zetten; daarvoor waren de praeparaten ^an mevrouw Scheele toch te populair. En bovendien was het, achter af bekeken, eenvoudig absurd ook maar een oogenblik te gelooven, dat met dat eene ongelukkige schoonheidsmiddeltje de geheele onderneming van mevrouw Scheele. zoo grootsch en op de breede basis van alge meens lichaamscultuur opg/:et, omver zou kuonoi worden geworpen. Het was alles slechts de schrik van het eerste oogenblik geweest. Tot overmaat van ramp had ook Koekoek haar nog het hoofd op hol ge bracht, stel je voor. Koekoek, die ondanks al zijn geagiteer^heid. toch gewoonlijk heel goed weet, wat hij doet. Maar nu is dan gelukkig alles weer in orde gekomen. Het instituut floreert schitterend. „Lotion Mal- wida 31" blijkt zijn vroegere aantrekkings kracht nog nidt verloren te hebben en is. evenals vroeger, nog een groot succes en Marga is ook weer terug. „Ik ben ongelooflijk blij, dat ik je weer hier heb, lieve kind!" Bij de stormachtige omhelzing, welke op deze woorden volgt, geraakt het pakje, dat Marga in haar arm houdt, ernstig in gevaar. Marga overhandigt haar het boterpotje en geeft er de vereisclite toelichting bij. Het is slechts bedoeld als- een poging om de firma schadeloos tc stellen. „Ach. maar m'n lieve kind!" zegt mevrouw Scheele ontroerd en onmïddelijk inspecteert ze grondig, als .een volslagen vakman, de glazige substantie in den onoogliiken pot Het ruikt, heerlijk naar frissche kruiden en „Maar, Marga. dat is iets geweldigs! Dat is in een woord voortreffelijk! Weet je. wat dat is? Dat is nu pas de grootste concurrent van Lotion Malwida 31. En dat wou je aan mij geven? Je bent een schat. Marga en ik vind het ellendig...." Mevrouw Scheele's lachje verraadt zoowel ontroering als blijd schap. „Ik vind het ellendig, dat ik er geen gebruik van kan maken. Marga is werkelijk verbaasd. Er is toch geen enkel bezwaar tegen, dat mevr. Scheele dit nieuwe praeparaaf onder haar naam in den handel brengt. „Toch!" Mevrouw dr. Scheele lacht schelms en de blos op haar wangen wordt nog een nuance donkerder. „Er is helaas een zeer ernstig bezwaar, een bezwaar in den vorm van een man zoo groot en zoo .breed.Mevrouw Scheele wijst ongeveer de afmetingen aan van een tweepersoons kleerenkast. „Ik ben namelijk van plan te hertrouwen. En dan zal ik er de zaak na tuurlijk aan moeten geven". Marga moet er bij gaan zitten. Dan is dus eigenlijk alles tevergeefs geweest, tuintjes, want die heele geschiedenis was ten slotte lang niet zoo opwindend en ont- eerend geweest, als Marga had meenen te moeten aannemen, al di.e uren met Herbert in het laboratorium alles voor niets. „Zoo en wie neemt het instituut dan over?" Marga hangt nu eenmaal met hart en ziel aan het bedrijf, dat zij toch althans voor een deel heeft helpen opbouwen. „Wie komt daarvoor in aanmerking? Gabi soms?" „Gabi!" Mevrouw Scheele maakt een af werende beweging. „Ach ja. daar weet je natuurlijk nog niets van. Gabi is den laat sten tijd steeds zonderlinger geworden. Een paar weken geleden is het al begonnen; ze werd steeds onuitstaanbaarder. nerveuzer en nog slordiger 'n haar werk dan ze vroe ger reeds was. f n slotte bleef ze eenvou dig weg en stuurde een attest, dat ze rust moest nemen in verband met een „zenuw overspanning". Ze heeft voorloopig ontslag genomen en Eva heeft een kaart van haar gekregen, een kaart uit Capri. waarop ze meedeelde, dat het haar uitstekend ging en dat ze zich kostelijk amuseerde. Die zal wel niet meer terug komen. Enfin, ik gun het haar. Maar Mevrouw Scheele krijgt plotseling een schitterend idee „hoe staat het met jou? Natuurlijk, dat is toch het ei van Columbus! Jij moest het instituut over nemen. Marga! Een betere zou ik er niet voor kunnen vinden!" Nu is het aan Marga om te blozen. „Ik heb helaas ook een onoverkomelijk be zwaar", zegt ze met een vergenoegd lachje. En mevrouw dr. Scheele begrijpt het on- middelliik. „Margakind!" Deze omhelzing wordt nog onstuimiger dan .de eerste. „Di rect, toen ik je zag* dacht ik bij mezelf: die Marga is totaal veranderd! Die ziet er zoo Stralend uit! Daar moet jets mee aan de hand zijn! Mijn hemel, wat vind ik dat heerlijk! En je ziet er werkelijk heel anders uit je bent slanker geworden en dien af schuwelijken bril heb je gelukkig ook thuis gelaten, maar je ziet er uit hoe zal ik zeggen nou. eenvoudig als een stralend, overgelukkig bruidje!" Er volgt nog een uitvoerig, zeer vrouwe lijk en zeer persoonlijk gesprek en pas. wan neer Marga op het punt staat afscheid te nemen, schiet mevrouw Scheele eensklaps te binnen, dat er intusschen nog een pakje voor Marga is gekomen, een pakje uit Ko penhagen. Ze heeft Jiet voor Marga. wier adres haar niet bekend was. zoolang in be waring genomen. Waar kan het nu toch- uit hangen? (Slot volgt.) Aanvragen voor Winterhulp. De persdienst van Winterhulp Nederland deelt mede, dat 10 November de laatste da tum is. waarop aanvraagformulieren inge leverd kunnen worden voor de tweede uit- keering van Winterhulp. Zij, die reeds eenmaal een verzoek tot steun aan Winterhulp hebben gericht, be hoeven «dit niet opnieuw te doen. daar alle aanvragen, ook van hen op wier aanvraag afwijzend is beschikte voor de tweede uit- keering opnieuw in behandeling worden genomen. Alleen zij, die dit jaar nog geen verzoek tot hulp aan Winterhulp gedaan hebben, behoeven dus een formulier te vragen, welk formulier dan. zooals gezegd, uiterlijk 10 November ingeleverd dient te worden. For mulieren. na dien datum ontvangen, kun nen niet meer voor de tweede uitkeering in behandeling worden genomen. Zii, wier fi- nancieele positie sedert het indienen van het eerste aanvraagformulier een verandering heeft ondergaan, benooren daarvan kennis te geven aan het plaatselijke bureau of de buurtschapshoofden. Britsche terreuraanvallen op Nederlandsch gebied. Bij willekeurige vluchten overdag van J3ritsche vliegers op Nederlandsch gebied, werden op overvallen gelijkende aanvallen met de boordwapens gedaan voornamelijk op burgerlijke doelen, welke aanvallen dui delijk een terroristisch karakter droegen. Aan boord van een schip werden drie leden van het scheepspersoneel gedood en 3 an deren zwaar gewond. Van de bemanning van een ander schip werd de stuurman ge dood. Voorts werden van de burgerbevolking vier personen gedood, 5 zwaar en verschei- denen licht gewond. De aangerichte mate- rieele schade is gering. De poging om een militair doel aan te vallen, mislukte door de krachtige afweer. Kantoorbediende speelde voor dominee. Het was een uitermate zonderling heer schap, de 18-jarige kantoorbediende uit Eindhoven, die Donderdag voor de Bossche rechtbank terechtstond wegens oplichting. De verdachte had een buitengewoon ge makkelijke "manier gevonden om zich een goede bijverdienste te verschaffen. Hij belde namelijk links en rechts te Eindhoven goed gesitueerde burgers op en deed het voorkomen alsof zij spraken met een be kenden Eind'novenschen predikant. Hii vroeg dezen menschen een extra-bijdrage voor de diaconie of armenzorg der Nederl. Herv. gemeente, die later bij hen thuis zou worden opgehaald. Hij ging dan later zelf naar de goedgevige gemeenteleden toe en wist op die manier in het bezit te komen van bedragen, die varieerden van 2.50 tot 500 gulden. Het O.M. waargenomen door mr. Dubois, wees er op. dat rrren hier te doen had met een zeer eigenaardig jongmensch, dat over meer dan normale intelligentie beschikte, doch daarbij met een zonderlinge mentaliteit behept was. De jongen was reeds een keer aan het zwerven geraakt, had eenigen tiid in Biarritz doorgebracht, doch was ten slotte in de buurt van de Spaansche grens gepakt. De officier eischte ten slotte zes maanden gevangenisstraf. Echtpaar te Amsterdam door gas gestikt. Kat had de gasslang losgetrokken. De bewoners van het bovenhuis 2de Tuin dwarsstraat no. 6 bespeurden gisterochtend een sterke gaslucht in het perceel. Toen deze aanhield en om half tien de in het benedenhuis gevestigde kruidenierszaak nog gesloten bleek te zijn, waarschuwden zij den geneeskundigen dienst, die weldra mei een ambulancewagen ter plaatse kwam. Toen men de woning wns binnengeg; bleek spoedig, welk onheil het ontsnapte fas had aangericht: de beide bewoners, een 3-jarige man en zijn 44-jarige vrouw wa ren ten gevolge van gasverstikking over leden. De kat, die het echtpaar erop na hield heeft klaarblijkelijk bij een sprong de slang van het gascomfoor losgetrokken, waardoor 4en de woning binnen- en G.D. heeft naar het binnengasthuis gebracht. De heer J. H. W. Habermehl overleden. HUIZENVEILING., Uitslag van de verkooping van huizen welke Donderdagmiddag in 't Notarishuis gehouden is: huis en erf aan den Harmpn- jjansweg 31, groot 1 are 18 centiaren: B. W. J. Verwey qq voor f6125: een winkelhuis, werkplaatsen en afzonderlijke bovenwoning aan de Kleine Houtstraat 109. groot 1 are 29 centiaren: J. J. van der Geest voor f 6100. een huis en erf aan de Brouwerskade 43. groot 1 are 66 centiaren: G. H. van Delft voor f 8625; een winkelhuis met afzonder lijke bovenwoning aan den Wagenweg 70, 'groot 2 aren en 63 centiaren: A. A. A. Arons, qq voor f 14.300: een huis en erf aan de Goltziusstraat 12. groot 1 are 37. centi aren: H. van der Pol 99 (na loting) voor 6700,een huis met tuin aan de Krit- zingerstraat 32, groot 66 centiaren: A. J. Tom q.q. voor 4800.een huis met erf aan de Teylerstraat 37. groot 86 centiaren: H. M. G. J. Heynen. voor f 4200,een huis aan de Nieuwe Spaarnwouderstraat 16. groot 1 are 12 centiaren: J. J. Heynen Zuid stra voor 5505,een huis met erf en tuin aan de Atjehstraat 85, groot 1 are, 35 centiaren: H. M. Franken (na loting) voor 6300,een huis met erf aan de Roos- veldstraat 52. groot 88 centiaren: J. J. Krey- ger q.q. (na loting) voor ƒ4550. ALGEMEENE LEDENVERGADERING „HET WITTE KRUIS". In het Wijkgebouw van „Het Witte Kruis" aan de Nieuwe Gracht werd Donderdagavond algemeene leden vei gadering gehouden van de afdeeling Haarlem der vereeniging. Na een welkomstwoord van dr. J. J. Eckhardt, voorzitter van de afdeeling Haarlem, werden de verschillende punten van het programma afgehandeld. De voorzitter noemde bij de mededeelingen een vooruitgang van het leden aantal, dat nu ongeveer 3100 bedraagt, en hij sprak een woord van lof over de prestaties der wijkzusters, die in het afgeloopen jaar, in het bijzonder in den winter, zulk goed werk hadden verricht Na de benoeming van de kascommissie werden de drie periodiek af tredende bestuursleden, de heeren Groenen- daal, Martens en Schnitger. bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door de ontslagname van ir. G. Friedhof. werd dr. C. E. Lindenberg benoemd. De vergadering werd na de rondvraag gesloten, waarna een bestuursvergadering plaatsvond. VIJFTIG JAAR GETROUWD. Op Maandag 9 November zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer C Stolwijk in het huwelijk trad met mej. T. Bakker. Het gouden Echtpaar woont Zomervaart 199. De bruidegom is 74 jaar en heeft ruim 34 jaar als magazijn knecht aan de Werf'.Cmnrad gewerkt. Sedert 11 jaar geniet hij een welverdiende rust. De bruid is 73 jaar. Ongetwijfeld zullen zij op 9 November veel belangstelling ondervinden. BIOSCOOPBEZOEKERS MOETEN OP TIJD ZIJN. Men verzoekt ons, er de aandacht op te vestigen, dat het in het vervolg verboden is tijdens de vertooning der journaals in de bioscopen de zaal te betreden of te verlaten Burgerlijke Stand. HAARLEM 23 October 1942. BEVALLEN: 22 Oct., C. M. J. van Meel—Schef- fer, d.; J. C. Brongers—Smit, z.; C. M. Geene- vasen—Cornelissens, z.; A. Café—Noordhoek, d., "t. J. VerhageBlok, z.: H. Munsterman—Duda. 23 Oct., P. Out—Korzelius, z.; C. van Sloten ■Vasgn, d. OVERLEDEN: 19 Oct., L. J. N. Bruinier, 75 j., Zijlweg: 22 Oct., F. Arnolli—van Dijken, 78 j.. Kleverlaan; M. J. J., 4 J., d. v. K. j. J. Boers, Leidschestraat; C. R. A. Hoeing, 73, j„ Maerten van Heemskerkstraat. GEHUWD: 23 Oct., D. C. Verdel en J. M. Hirs (Cliché archief H.C.) In den ouderdom van 81 jaar is hier ter stede overleden de heer J. H. W. Habermehl. een vroeger zeer bekende figuur in onder wijskringen. De heej Habermehl werd in 1861 op Urk geboren, waar zijn vader geneesheer was. In October 1872 vertrok de familie naar Spaarndam, waar de jonge Habermehl de lagere school bezocht. Van het hoofd dier school, den heer S. K. Baas ontving hij ook orivélessen ter opleiding voor de Kweek school voor Onderwijzers in Den Bosch. Op 16-jarigen leeftijd werd hü tot die school toegelaten en na den cursus vSn vier jaar doorloopen te hebben, verwierf hii het di ploma voor onderwijzer, gymnastiek.en tee kenen. Voordat de heer Habermehl echter naar een betrekking kon solliciteeren. moest hij eerst zijn militairen dienstplicht als gre nadier in Den Haag vervullen. Daar kwam zijn opleiding als onderwijzer hem zeer van pas, want er bestond toen nog het rempla- cantenstelsel en bii die plaatsvervanger? waren er heel wat. die niet konden lezen of schrijven. Op 20-jarigen leeftijd werd de heer Ha bermehl onderwijzer aan de Rijksleerschool te Haarlem, die toen op het Keizerriik stond en die later verplaatst werd naar het gebouw van de Schreveliusstraat. Daar is hij tot zijn 65-ste jaar werkzaam geweest. Vele jaren was de heer Habermehl pen ningmeester van de afdeeling Haarlem van het Ned. Onderwijzers Genootschap, voorts was hij bestuurslid van de afdeeling Haar lem van Volksonderwijs en van de vereeni ging Vacantiebezigheden. Ook was hij twee de secretaris van de Commissie ter voor ziening van het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen, secretaris-penningmeester van de Commissie voor steun aan behoeftige geestverwanten van de Vrijz. Heiwormden en lid van de Commissie van verhaal van den Armenraad. Hoezeer de heer Habermehl in breeden kring gezien was. is wel op 8 Mei van het vorig jaar gebleken, toen hij zijn 80sten verjaardag vierde. Zijn stoffelijk overschot wordt Maandag a.s. te Westerveld verascht na aankomst van trein 14.47 uur. - DR. F. J. LOS OVERLEDEN. In den ouderdom van 77 jaar is te Haarlem overleden dr. F. J. Los emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam. Dr. Frans Johannes Los werd 25 Juli 1865 te Leiden geboren. Hij bezocht het gymnasium aldaar en studeerde aan de Leidsche univer siteit theologie. In 1890 werd hij candidaat in Noord-Holland en in 1892 promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit te Leiden tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Wilhelmus Brakel". Op 15 Mei 1892 aanvaardde hij het predik ambt bij de Ned Herv Gem. van Bruchem, vanwaar hij in 1897 naar Alkmaar vertrok. In 1899 werd hij predikant te Barneveld en in 1905 deed hij intrede te Vriezenveen. In 1906 werd dr. Los predikant te Koudekerk d. Rijn en 30 Aug 1916 deed hij zijn intrede in de hoofdstad. Deze gemeente heeft hij ge diend tot aan zijn emeritaat dat hem 31 Oct 1937 eervol verleend werd Dr. Los vestigde zich metterwoon te Haarlem. Dr. Los was o.m. lid van het classicaal be stuur van Leiden en van het Prov. kerkbe stuur van Noord-Holland. Reeds in 1899 ver scheen van zijn hand een geschrift getiteld ..Christenen en modernen zijn elkanders prin- cipieele tegenstanders". Van zijn hand zag een standaardwerk het licht: Ned. Belijdenis des geloofs naar de teksten 1561—1619 in de gangbare taal overgebracht; voorts tekst en toelichting van de Geloofsbelijdenis der Ned. Herv. kerk. Ook schreef hij „Grepen uit de geschiedenis van Herv. Amsterdam". Aan de Synode van '14 bood hij ter overweging aan: Ontwerp-reglement voor de Ned Herv. Kerk. Zijn eigenlijke levenswerk „Geschiedenis van de Ned. belijdenis des geloofs". een werk van 1500 pagina's ligt al enkele jaren in porte feuille maar kan zonder subsidie niet ver schijnen. Dr. Los heeft ook veel kleinere ge- schriften het licht doen zien. het gas ontsnapte en de woning binnen- De teraardebestelling van het stoffelijk stroomde. De G.G. en G.D. heeft de lijkenoverschot zal a.s. Maandagmiddag om 12 uur op „Rhijnhof" te Oegstgeest geschieden. De Winter nadert Laat nu uw HAARD of KACHEL grondig na zien. Tevens Uw adres voor Carbid lampen. voor elk doel te gebrui ken. Brand bi uschappara ten bij zonder geschikt voor winkel, magazijn, garage, enz. ZEEWEG 117 - IJMUIDEN-O. GEEN TEEROLIEN VERBRANDEN OF ALS MOTORBRANDSTOF GEBRUIKEN Nu in de staatscourant van 9 October 1942 de teerbeschikking 1940 no. 1 zoodanig is gewijzigd, dat de verbodsbepalingen in artikel 7 van die beschikking niet alleen voor ingeschreven ondernemingen, maar voor een ieder geldig zijn verklaard, wordt er van bevoegde zijae op gewezen, dat het dientengevolge aan een ieder verboden is teeroliën, waartoe onder meer behoort car- bolineum en verwante producten, te ver branden of als motorbrandstof te verbrui ken. Overtreding van deze verbodsbepalingen kan worden gestraft ingevolge het econo misch sanctiebesluit 1941 en wel met een hechtenis van ten hoogste één jaar en met een geldboete van ten hoogste f 25.000 of met een van deze straffen indien geen op zettelijke overtreding moet worden aange nomen. Deze straffen worden verhoogd tot een gevangenisstraf van maximaal 8 jaren en een geldboete yan ten hoogste f 100.000 of met één van deze straffen, in dien opzet kan worden aangetoond. Bovendien kunnen nog bijkomende straf fen worden opgelegd, waartoe behoeren verbeurdverklaring van de voorwerpen, waarmede of met betrekking tot welke het feit is gepleegd of welke door middel van het feit zijn verkregen, verbeurdverklaring van alle of bepaalde voorwerpen van gelij ken of gelijksoortigen aard als in het voorgaande bedoeld, welke bij de veroor deelde of in het bedrijf, waarin het straf bare feit is begaan, worden aangetroffen en betaling van aanvullende geldbedrager ter ontneming van een voordeel, hetwelk door het strafbare feit en door gelijke of gelijksoortige strafbare feiten is behaald. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alle tot dusver verleende dispensaties geldig blijven. VERSTREKKING VAN ARTIKELEN AAN VERPLICHT VERZEKERDEN Het staatstoezicht op de ziekenfondsèn heeft een voorloopige regeling vastgesteld voor wat betreft de maximumbedragen, di< door de algemeene ziekenfondsen ten be hoeve van de verplicht verzekerden werden betaald bij de verstrekking van artikelen als brillen, breukbanden, buikbanden, or- thopaedisch schoeisel, steunzolen, kunst ledematen. krukken, enz. Tevens is bepaald dat bedoelde artikelen in twee achtereen volgende jaren ten hoogste eenmaal zullen worden verstrekt. Een uitzondering hierop vormen de brillen, waarop c]e verzekerden in drie achtereenvolgende jaren ten hoog ste eenmaal recht kunnen doen gelden. Indien een verstrekt hulpmiddel binnen den gestelden termijn op medisch voor schrift door een nieuw moet worden ver engen of wel. indien wijziging daarvan noodzakelijk blijkt, dan bestaat hiertoe uiteraard de mogelijkheid. De kosten van zulk een wijziging neemt het algemeen zie kenfonds voor zijn rekening, terwijl een vernieuwing als hier bedoeld, alleen kan plaats vinden, indien de medicus een voor werp van dezelfde soort, doch van een ander model of^andere samenstelling voor schrijft. Bij al deze verstrekkingen geldt echter de stelregel, dat hiervoor een recept van den behandelenden geneesheer en een machtiging vanwege het bestuur van het ziekenfonds of van den contrdleerend ge neesheer wordt vereïscht. Tegelijk met de afgifte van de machti ging doet het fonds mededeeling van het maximum-bedrag, dat vanwege het fonds ten behoeve van het te verstrekken artikel beschikbaar kan worden gesteld. Desgewenscht kunnen belanghebbenden bij het algemeen ziekenfonds, waarbij zij zijn aangesloten, steeds inzage verlangen van de hiervoor door het staatstoezicht vastgestelde regelen. Voedingsgewassen in eigen tuin PREI. Evenals boerenkool pleegt men prei ge durende den geheelen winter te oogsten Prei geniet algemeene waardeering. in het bijzonder als bestanddeel van. erwtensoep, maar eveneens als groente. Wil men tijdens het geheele winterseizoen uit eigen tum prei blijven gebruiken, dan houde men er wel rekening mede, dat strenge vorst de prei in den grond doet vastvriezen. In zeer vele tuinen was dit den vorigen winter het geval. Pas na den winter was toen rooien mogelijk. Om in het komende koude jaargetijde dergelijke minder aangename ervaringen te voorkomen, dient men reeds in November de noódige maatregelen te nemen. Men rooie daartoe een hoeveelheid prei en kuile de planten vrij dicht naast elkaar m den tuin in. Het is wel goed om vóór dat inkuilen de worteltjes met een mes een weinig in te korten, terwijl men er voor moet zorgen, dat de witte ondereinden van de prei goed onder den grond komen. Alvorens de aarde door de intredende vorst bevroren raakt, brenge itien tusschen de ingekuilde planten een flinke laag dorre bladeren of ruigte aan. Het wegwaaien voorkomt men door hier en daar op de af dekking een schop aarde te gooien. Bij strenge vorst is het raadzaam nog wat meer bladeren of ruigte aan te brengen. Wie op deze wijze te werk gaat, kan ook in den strengsten winter steeds prei uit eigen tuin oogsten. De Deensche radiofabrikanten hebb verklaard, dat de koopers van een niet toestel in den vervolge non ferro-metalt -n wel in de eerste plaats koper, moeten leveren. Als motief wordt aangevoerd, de Deensche radioindustrie te kampen he met een gevoelig gebrek aan grondstof! en dat een productie in voldoenden omva slechts kan worden gehandhaafd, indien benooiigde metaal, ten minste voor deel. door de koopers van radiotoestel! wordt opgebracht. Afdeeling IJmuiden f.d. Ned. Protestantenbond ZONDAG 25 OCT, HALF DRIE Ds. G. Westmijse Onderwerp: „Moeders schorteband is sterk". Tekst Jes. 66 vs. 13. TE HUUR OF TE KOOP gevraagd, voor direct HEERENHUIS OF VILLA met mod. comf., liefst met centr. verw. Br. lett. A. N. D., aan Nijgh v. Ditmar, den Haag. Voor H.H. winkeliers opplakvel\ len M.D. 18 te koop, bij afname van minstens 1000 stuks f 2,50 per duizend. Brieven no. T 800 Bureau van dit blad. ANDREOLINI Italiaansche Schoorsteenveger b.z.a. voor het vegen van schoor- steenen. Hagelingerweg no. 177, Santpoort. ,DAMOFA" Haarlem Schouwburgstraat 16, Tel. 16884 't adres voor 't maken, van uw mantel Boeken voor zelfstudie, bij Spekstraat 14. Telef. 10839. alom verkrijgbaar alleenverkoop Avanes -Oeqstqeest 'n Dosis vitaminen.... krijgt U, wanneer U bij Uw broodmaaltijden Uw boterham met" één sneed je "belegt. Vraagt het Uw bakker. Laat het U regelmatig bezorgen. Let op den naam. Jansweg 42 tel. 11828 Philips' scheerapparaten. om Douw enz. Ook voor den handel. Erkend Philips Philishave Reparateur Hondenbrood, Mergpijp]es, Krachtvoedei, Ter- niervoer. Bon no. 10. Gebr. VEENINGA, Naturalisten Jacobijnestr. 10-18. Tel. 13265. ^iiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiimimiiiiuiiminiiiiiiiiiiiiiiiii^ van. den, Wees het ook tot op den laatsten bon. Breng vooral Uw leverancier niet in moeilijkheden. Welbeschouwd is het achterhouden van bonnen erger dan diefstal. Komt hii bonnen tekort, dan kan hij zijn voorraad niet voldoende aanvullen en verloopt zijn zaak I Publicatie van het Departement van HuAlel, Nijverheid en Scheepvaart Lb.v. het Centraal Distributie-kantoor „De töeii(Hak* Gewone consumptieprijzen VANAF ZONDAGAVO! o. 1. v. J. VAN PUTTE Aanbevelend, VELLING, TREKKERS Personeel gevraagd Gevr. NET MEISJE v. S.30- 2 uur of werkster v. 2 d. p. \v. Kruidbergerweg 55, Santp. Voor direct gevraagd flinke WERKSTER. Vleetstraat 8. iJm. Personeel aangeboden SCHOORSTEENVEGER b.z.a. M. Ploeg, Pres. SLeynstraat IA, IJmuiden. Diversen Echtpaar, groot huis bewo nend, midd. leeftijd, zoekt we gens evacuatie ZITKAMER en SLAAPKAMER met keuken of bruik van keuken, evt. eigen meubelen. Br. no. T 804 bur. v. d. blad. GEVONDEN bij Distributie kantoor Velsen, Troel straw eg, in legvel. Terug te bek. tc-g. advert, kosten Bloemendaalschestraat- weg 55. Santpoort-St. - KOSTHUIS gevraagd. Br. no T 807 bur. v. d. blad. Diversen te koop gevr. GROOT FORNUIS te koop ge vraagd. IJmuiderstraatweg 110. IJmuiden. Eenige INDISCHE PAKKEN te koop gevr. Br. no. T 805 bur. v. d. blad. Te koop gevr. in g. st. z. DRIEWIELIG KINDERFIETS JE. Dennenstraat 13, IJtn, O. Gevr. PIANO-ACCORDEON. Br. m. prijsopg. no. T 806 bur v. d .blad. Gevr. kl. zindelijk waak§ch HONDJE, beslist goed tehuis Rijksweg 259, Santp. Te koop gevr. M. MANTEL of CAPE, 9 j. en j. jasje 2 j. Tul penstraat 28, Santpoort. Diversen te koop 2 H. COSTUUMS te koop, z. g. a. n. Na 5.30 u. Luc. v. Heems kerkstraat 3, IJmuiden Te koop 6 STOELEN, mah. r. pluche, tafel en divan enz. Te zien tuss. 3-5 u. Leeuweriklaan 41, IJm. O. Te koop WIEG, kinderledik.. kinderstoel, driewielig fietsje. 2 raamhorren. Te koop gevr. l pers. kl. m. kapök matras. Eksterlaan 13, IJmuiden-Oost. Te koop mod. PH .RADIO TOESTEL m. drukknop systeem, type 855. Adres bur. v. d. blad Te koop gebr. 16 els Tapis Beige VLOERKLEED, o. kw.; goede bergsch. m. 37. Adres bur. v. d. blad. Te koop 1 p. WERKSCHOE NEN. z.g.a.n. m. 42. Ratelstraat 39, IJm. O. j Te koop beste BAK FIETS m. 2 reserve b. P. v. d. Berg, Ken- nemerlaan 29, IJm. PIANO te koop, merk Hoel- ling en Spanjenberg Zeitz. Gene- stetlaan 53, Driehuis. Te koop goed zw. D. SCH. m h. h. m. 39. Roggeveenstr. 4, IJm TE KOOP 2 konijnenhokken en 4 konijnen Leeuweriklaan 29. IJmuiden Oost. T.o axingeb. eenige BLAUWE WERKBROEKEN, oude samen stelling. Tot 7 uur. Ook Zondag Tuindershofje 13, IJm. O. TE KOOP ong. 9 el cocosloo- per 20, 1 bl. gabar, regenmantel m. 40-42 f 15; 1 br. woll. claines- japon m. 44 7.50, alles o. kw. Adres bur. v. d. blad Te koop HEEREN FIETS. Hadleydwarsstraat 12, IJm. —Te koop 4 KONIJNEN, VI. R. 3 voedsters en een ram Deunenstr. 17, IJm. O. Te koop mooie eiken THEE- KAST en spiegel, v. Dalenlaan 3u. Santpoort-St. Te koop z.g.a.n. zw. PIANO, pr. instrument. Duïnlustparkweg •55. Santpoort-St. Te koop KORT BONTJASJE, m. 44-46. Adres. bur. v. d. blad Te koop KACHEL uitst. cesch v. keuken 25, salamanderk. f 15 ?n haardkachel 37.50. Pr. Hen drikstraat 56.» IJm. Te koop z.g.a.n. WERK BROEK, z.g.n. Engelsch leder en rubber stofzuiger-snoer. Ceder straat 43, IJmulden-O.' EVACUATIE. Spoed. Aangeb. Fiat type 522, 4 onder de kap, i-undlederen bekleeding. Bill. pr. Spieghellaan 13. Driehuis. Zondag 2 uur Nadere mededeeling Ingevolge de heden ontvangen Instructies kui nen wederQm verzekeringen tegen oorlog schade worden geaccepteerd, óók in h< evacuatie-gebied. Vraagt inlichtingen bij de v.h. Bakker, Dijksen Co., Kennemerlaan 66, IJmuide Makelaars en Taxateurs INCASSO VAN HUREN ALLE VERZEKERINGEN •DcUiteS Uw oude Hoed met spoed weer goed Niet van nieuw te onderscheiden. Rijkelijk met lint gegarneerd. Eén adres Dames-Modehuis lüottmaa^ BREESTRAAT 162 BEVERWIJK Gecombineerde Motorbootdieristen N.V. MOTORBOOTDIENST „TRANSPORTEUR" vJl. J. LO cn N.V. VAN KEULEN's MOTORBOOTDIENST Steigerweg 5, IJmuiden, Telefoon 4101 0 IS NU TE VERWEZENLIJKEN» Vroeger keek U uit het raam van Uw huurhuis en be nijdde Uw buurman met zijn eigen huis. Nu kunt ook U in een eigen huis wonen, zonder dat U liggend geld bezit Vroog inlichtingen over het Rohyp-systeeml N.V. BOUWKAS ROHYP SINGEL 202-208 AMSTERDAM Laat ze gedurende de wintermaanden opbergen door de: MIDDENHAVENSTRAAT 41, IJMUIDEN, TEL. 4108 9e TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PREMIELEENING 1912 5e KLASSE. 16e LIJST. TREKKING VAN VRIJDAG 23 OCTOBER 1942 j HOOGE PREMIEN t extra premie' van t 30.000. premie van f 3000. 19188 f 1000 13338 met I 1000606 17142 PREMIEN VAN 70.—. 854 1530 1600 3446 5023 5025 6395 6940 7129 7993 10603 1132»! 13234 14426 15340 15678 1S930 16234 16881 17748 17896 18444 19101 1915» GEEN PREMIËN 826 1326 2119 2244 2287 2295 2930 3652 3872 3881 4187 427» 4285 «737 .5037 5319 53C8 5390 5543 5669 5827 5978 6118 6316 6347 6481 7100 7120 7434 9013 005(1 0742 lOODO 10288 1*076 11488 11542 11624 1167(1 12015 12556 1355b 12890 12934 13804 14081 14089 14192 14576 14579 14797 1482! 15512 15677 15749 10792 15943 173S9 17408 17522 18176 18409 18531 19289 19702 19864 19968 20150 20301 20447 20606 20748 ONGECORRIGEERD j Verbeteringen 5c klasse 15e lijst Premie v*n f 7 282B r 2871 Geen prêmlen 303 moet zün 313 15373" moet ZJIQ "17873?^ 16731 ajjo 16781, 18483 moet zyn 19498. «v J

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4