y Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken .Jmuidenaren besluiten eerste competitie-helft. BUBBELTJE EN KNOR Oudet ie iotme EERSTE EN TWEEDE KLASSERS Stormvogels krijgt het in Den Haag niet gemakkelijk. 't Gooi zal zich (door V.S.V.) niet spoedig laten bedwingen. Wat presteeren De Kennemers en Santpoort? (Vat i voetbalmedewerker). V.S.V. heeft diet in den zwaren uitwedstrijd sgen D.H.C. niet kunnen bolwerken', Met 4—2 ïoesten de roodwilten het onderspit delven. spelend, als ln deze ontmoeting, was V.S.V. eker geen kampioensploee. We hoorden In V. .V.-krïngen mompelen, dat het niet mee zat m mogelijk schuilt hierin wat waars, maar sat men ook niet vergeten, dat het houtwerk pa%r maal een D.H.C -doelpunt in den weg tond en één der achterspelers van V.S.V. tot weemaal toe een doelpunt'voorkwam, towi Blom- iiet reeds geslagen was. Hoe V.S.V. ondanks dit alles toch nog aan twee oelpunten gekomen is? Omdat De Vries te lan en leste naar voren ging en toen kwam er wat chot 3n de voorhoede. Zou hierin een aanwijzing de officieele elftalcommissie liggen en zou i-officieele commissie-van-na-den-wedstrijd- egen-Feijenoord (Onze lezers zullen zich haar erinneren) dan toch gelijk hebben? Zondag besluiten de V.S.V.'ers hun eerste sei- oenhelft met den thuiswedstrijd tegen 't Gooi. Hilversummers bezetten het vorige seizoen de defste plaats, doch wisten zich in de degiada- :e-wedstrijden te handhaven. Een verrassing ras dit niet direct, want in hun eindspurt voor gewone competitie weerden zij zrch reeds der- te. dat 't maar een haar scheelde, of V.S.V. ras nog in 't gedrang gekomen. Zelfs wisten zij i deze periode op hun eigen terrein V.S.V. een ederlaag toe te brengen! GEEN ONDERSCHATTING! Dit, seizoen schijnen de Gooïers minder zin ln iet spelen van degradatie-wedstrijden te hebben mmers, terwijl ze het ^vorige seizoen na het pelen van de eerste helft a. h. w. reeds voor- leschikt leken, om de onderste plaats te bezet en, hebben ze thans evenveel punten als V.U.C.. iaarlem en R.F.C. en laten ze met hun 6 puntgn tt 8 wedstrijden Ajax en Emma onder zich. De V.S.V.'ers zullen er dan ook goed aan doen hun tegenpartij niet te onderschatten. Vooral de voorhoede mag wel uit een ander vaatje gaan tappen dan zij tegen D.H.C. deed, want de Gooische verdediging met Van Rheenen en doelman Mosterd aan het hoofd mag er ongetwijfeld zijn en is zeker in staat om een zoo als tegen D.H.C. spelende V.S.V.- voorhoede in bedwang te houden. En wil de V.S.V.-spil wie dit is, weten we bij het schrijven dezer regelen nog niet er om den ken, dat Kreuning den vorige» Zondag tegen R.F.C. drie doelpunten maakte. Een gewaar schuwd man geldt nog altijd voor twee. Stormvogels snoepte A.D.O. een puntje af en lit op zich zelf mag een vex-dienstelljk resul- aat heeten. En toch waren we niet tevreden, imdat- ook nu weer aan het spel der voorhoede e veel fouten kleefden. Een sprekend voorbeeld van de stelling, dat loog door de lucht getrapte ballen meestal een rooi van de tegenpartij worden, zagen we Zoiv ag in deze ontmoeting geleverd. Schoorl kreeg mgeveer op het midden van het veld een vrijen rap te nemen. Hard en hoog ging de bal naar roren, achtervolgd door drie Stormvogels-aan- allers. Voor het A.D.O.-doel stond De Jong rus- !g te wachten cn hij kopte het leder netjes voor ie aanstormende Vogels weg. Een opvallende fout van beide voorhoedes onden we het feit, dat zij zoo weinig van den ross-pass gebruik maakten, centers dus van inksbinnen naar rechtsbuiten en van rechts- linnen naar linksbuiten. VOGELS VOOR LASTIGE TAAK. Zondag trekken de Vogels naar H B S. Dat rordt ongetwijfeld een bijzonder lastige uitwed- trijd. In de eerste plaats beschikken de Haagsche x-Kraaien over een groot veld en als de Storm- ogels op zulk een terrein niet zorgen voor pen lecht contact tusschen de verschillende linies londerling, dan beteekent het een groot nadeel, Voorts bezetten tic H.B.S.'ers nog steeds de nderste plaats, doch waar hun positie nog lang liet hopoloos Is, zullen bU Zondag, vooral nu 't ontmoeting geldt tggen een club, welke zelf jok nog lang niet „buiten schot" is, er zeker illes op zetten, om op beide punten beslag te leg en. De kans hierop, Is, uit een Haagseh oog- mnt bekeken, zeker niet ongunstig, immers de loutruslers boekten Zondag hun eerste over- rinning en dit feit zal hun zeker het noodige elfvertrouwen geven. Toch blijven we hopen op en gelijk spel en die hoop gronden we op de oede conditie, waarin de defensie der blairwwit- momenteel verkeert. Mogen Schoorl c.s, dit rertrouwen niet beschamen. De Kennemers behaalden een overwinning- iet-korfbalcijfers op de Alkmaarsche Boys. Intusschen kunnen de Wijkers door deze zege neer even ruimer adem halen, al blijven „op lassen" en „aanpakken" nog steeds het parool! Zondag trekken De Kennemers naar de Zaan, m daar te trachten Z.F.C. de twee puntjes af landig te maken. Een lastige opgave! Want het noge al waar zijn, dat de Zaankanters Zondag ioor een week zich door O.S.V. met 3—1 heten doppen, een feit ls het evenzeer, dat ze met 10 iunten uit 7 wedstrijden evenveel veiliespunten lebben als het den kop hebbende O.S.V. en dat lijv. R.C-.H. en K.F.C. reeds de meerderheid van „F.C. hebben moeten erkennen. De Kennemers staan dus, zooals reeds gezegd, roor een lastige opgave. Werpen zij zich echter net evenveel enthousiasme en zelfvertrouwen in den strijd als tegen West-Frlsia. wie weet. of zij het niet tot „remise" brengen. Maar. eerlijk gezegd, als we moesten wedden, zetten we op Z.F.C. EN SANTPOORT? Santpoort is na de overwinning op de Ken- emers tegen W.F.C. gestruikeld. De zwakke plek was ook nu de voorhoede weer. Dat Bakkum door de strenge bewaking, welke hij doorgaans „geniet", niet zoo veel kan uitvoeren, als hij graag zelf zou willen, Js be kend. Maar daar moesten zijn medespelers van proflteeren. Doch dit laat nog al eens te wen- schen over. Kuypers, de back, thans tot rechts binnen gepromoveerd zoo u wilt, gebombar deerd schiet, het ligt min of meer voor de hand rijkelijk in tempo te kort, terwijl Gerrits, de voormalige aechtsbutten. op de linksbinnen plaats nog wat moet „acclimatiseeren". En als daar dan. zooals Zondag j.l., nog bijkomt, dat Wijker, de anders zoo verdienstelijke linksbui ten, er „uit" is, dan is het alleszins te begrijpen, dat de voorhoede maar één doelpunt scoorde. nu komt Zondag Alcmarla Victrlx op bezoek. De prestaties van de winnaars van hel Wester- kerk-tournool mogen dan al niet ln alle opzich ten zijn meegevallen, met hun 8 punten uit 7 wedstrijden slaan zij toch geen slecht figuur. Den vorigen Zondag brachten zij West-Frlsia haar tweede nederlaag toe. wat toch óók Iets zegt. Neen. de Santpoorters, die het waarschijnlijk zonder Bakkum moeten stellen, krijgen o.i. een zware pijp te rooken en als zij wederom aan het kortste eind zouden trekken, zou ons dit niets vonderen. Programma der Strawberries. Het eerste dameselftal der hockeyclub Strawberries gaat Zondag naar Rood Wit te Heemstede, welke het (als het tenmin ste zijn best doet!) toch heusch wel een paar puntjes afhandig kan maken. Het eerste- en het tweede dameselftai hebben van doelverdedigster verwisseld, zoodat Strawberries 1 verschijnt met: T. v. Eek, B. Poldervaart, G, Graeper, A. Niissen, G. Niissen, M. Koelemeijer, J. Lefering, Bj v. Malsen, K. Ophoff, H. Graeper, N. v. Rensen. Het tweede elftal ontvangt te Bloemen- daal Amsterdam 4, een ontmoeting, die het met vertrouwen tegemoet kan zien. De opstelling is aldus: R. Nijssen, A. Hessels, A, Veuger, M. Dangermondt, B. Loot, R. Bakkernes, N.' Ploeger, G. Müller, G. Arrdela, J. Voer man, J. Veuger. Gaat het derde dameselftal den verren tocht naar Hermes te Den Helder onder nemen, het vierde- en het vijfde elftal z'ullen achtereenvolgens Hermes 2 en Al liance 1 ontvangen. Het zesde dameselftal is uit de competitie teruggetrokken. De Heeren Strawberries 1 (heeren) gaat ditmaal naar Zandvoort, om met Z. H. C. 1 den strijd aan te binden. Als de verwachtingen juist blijken te zijn kan jde ploeg winnen, al zal Zandvoort de puntjes niet cadeau geven. Er wordt als volgt gespeeld: v. d. Bliek, Ferment, Huiskes, Bangma, Rodenberg, Droppert. Schaap, Maters, Stada, Brunink, v. Malsen Het tweede heerenelftal ontmoet Allian- Belangrijke wedstrijd van D.C.IJ, Krachtmeting met Haarlemsche Damclub. (Van onzen dammedewerher) Heeft het D.C.IJ.-tiental zün eersten lastigen uitwedstrijd tegen Oosterkwartier gewonnen, zijn tweede ontmoeting is niet minder belangrijk. Zondag krijgen de D.C.lJ.'ers in hun clubgebouw bezoek van de Haarlemsche Damclub. De Haar lemmers, wclko reeds viermaal in successie den kampioenstitel van Nederland konden behalen, tijn voor elke club ln den lande geduchte tegen standers. Ook in de competitie 1941—1942 moesten de IJmuidenaren, zij het dan-door slechter bord- gemiddelde. den kampioenstitel van Noord,-Hol- land aan de H.D.C.'ers laten. Tot dusver hebben deze weer met succes gespeeld. Zij hebben name lijk in hun drie wedstrijden vijf punten ge scoord, waarbij hun bordgemiddelde (42—18) wel 3er fraai is. Het D.C IJ.-tiental zal dan ook zijn uiterste krachten moeten inspannen om een overwinning te behalen. Daarbtj mogen de spelers nooit uit het oog verliezen, dat techniek fraai is. doch uithoudingsvermogen en enthousiasme steeds een belangrijke rol spelen. De H.D.C.'ers spelen, onder aanvoering der gebr. v. Dartelen, eiken wedstrijd met den wil „om te winnen". Ook de D.C-IJ-'ers zijn echter zeer enthousiast en dus kan Zondag een wed strijd worden tegemoelgezien. zooals er wat sfeer en techniek betreft, slechts enkele per jaar ln de competitie worden gespeeld. Winnen de IJmuldenaars, dan kan het niet anders of de kamploentitel van Noord-Holland ligt voor het grijpen. Jammer, dat v. d. Heijde nog niet kan uitkomen, waardoor D C.TJ. aan bord 7 met één invaller moet spelen. Het IJrhuidér tiental bestaat uit: Bord één- H. Laros, 2. B. Dukel. 3. C. Suyk, 4. H. de Boer, 5. T. Postma, 6. A. Ligthart. 7. J. Snel, 8. H- A. Hühl. 9. K. de Jong en 10. T. Hoek. Reserves zijn: J. Smit, H, Schaap en F. Dukel. De H.D.C.'ers hebben het volgende tiental: 1 J. B. Sluiter, 2. P- J. v. Dartelen, 3. P. K. Meure, 4. H. v. Lunenburg, 5. Th. Amelung, 6. K. Oly, 7. J. W. v. Dartelen, 8. J. v. Looy, 9. D Schrijnemakers en 10. K. J. Meure. Hier zijn A. Miedema en A. Fasol reserves. Wij laten den stand der clubs, zooals deze mo menteel is volgen: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t 0 5 42—IB D. C. IJmuiden 1 St. Bavo 1 Zaandam 0 Wormerveer l O.kwartier 1 Stabiel Verder wordt de 10 0 2 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 'O 6—14 0 0 1 0 5—15 0 0 1 0 2—18 wedstrijd Wormerveer—Sta biel gespeeld. Indien de Santpoorters volledig opkomen, hebben zij een fraaie kans op de over winning. St. Bavo—Zaandam is voor de R.K. dammer: te Heemstede. HET SCHAAP. (In enkele Brabantsche plaatsjes worden wagentjesdoor schapen getrokken). Het schaap is een zeer nuttig dier, Het is immers leverancier, van goede etenswaren; Nu blijkt, dat het ook trekken kan, En Brabant maakt gebruik hiervan. Opdat men geld kan sparen. Een paard is nu eenmaal te duur, Een bok blijft steeds een avontuur, Waarop men nifet kan bouwen: Daarom ziet men de wagens gaan, Met een goedmoedig schaap vooraan, Dat wèl is te vertrouwen. Ik had er nog nooit van gehoord, Dat er in een of ander oord, Een schaap als trekdier werkte Maar ik kan het niet misverstaan, Ik moet het wel gelooven gaan. Zooals ik dra bemerkte, t Is niet alleen van dezen tijd, Want het gebeurt als zuinigheid Toch staat me klaar voor oogen. Hoewel het schaap veel voordeel biedt, Toch krijgt men er zoo spoedig niet, Zijn schaapjesop het droge ce 2 te Bloemendaal. Dit is nu echt een wedstrijd, waarvan niets van te voren is te zeggen. Hier is de opstelling: Pleijler, Rodenberg, v. Veen, Marcelis, Bekker, Lef tying. De Nol^l, Holleman, v. Heugten, Brunink, Vriens. Te Heemstede speelt het derde elftal der heeren tegen H.B.S. 3. De vierde ploeg heeft te Alkmaar een ontmoeting met het vijfde elftal der gelijknamige club. Het vijfde van de Aardbeien gaat eveneens naar Heemstede om slag mét H. B. S. 4 te leveren en Strawberries 6 zal te Bloemen daal C. PI. C. 2 ontvangen. Zooals men ziet is er weer geen gebrek aan .afwisseling! Supporters paraat Het is reeds weer drie weken geleden, dat Stormvogels voor het laatst een uitwed strijd speelde. Zondag gaat de club echter naar Den Haag. waar tegen H.B.S. zal wor den gespeeld. Dit is een belangrijke wed strijd. zoodat het gewenscht is dat zooveel mogelijk IJmuidenaren naar Den Haag gaan om hun ploeg aan te moedigen. Het bestuur van de supportersvereeniging De Stormvogel heeft besloten de leden geza menlijk te laten reizen. Er zal te elf uur van het station IJmuiden worden vertrok ken. Clubavonden Motorgroep. Dinsdag organiseert het bestuur der Mo torgroep Kennemerland een clubbijeen- komst, waarbij de leden zich met de nieuwe clubliefbebbenjen, zooals biljarten en scha ken zullen kunnen vermaken. Men komt bijéén in het gebouw v. d. Lem te IJmuï- den-Oost. MARKTBERICHT IJMUIDEN t IJMUIDEN 29 October 1942. Groote tarbot f8, kleine tarbot f3.50. tong 17,50 —f2,50. groote kabeljauw f2.20f2. groote gul f 1.65f 1,50, kleine'gul f 1,35—f 1.20. idem 2e soort f 0,88—f20,80. kleine schol le soort f2. idem 3e soort f 0.80, idem 4c soort f 0,50, middelschol X 3. kleine middelschol f 2.50, bot f 1. pufschar le soort f 0,60, idem 2e soort f 0,30. wijting gestript f 0,88, idem dicht f 0,80, vlsehpuf f 0,10, alleen kabeljauw t.. overigens per kg. Ned. Hervormde Gemeente. Zondagmiddag'om half vijf zal in de Ne- 'derlandsch Hervormde Kerk aan de Ka naalstraat een bijzondere dienst worden gehouden, waarin ds. I. P. van der Waal zal spreken over „Gelooven en niet ver twijfelen". Een dergelijk samenzijn is spe ciaal bestemd voor hen die van de Kerk vervreemd zijn of buiten het kerkelijk ie- ven staan. Verder kan nog worden vermeld, dat ds L. Lagerwey 's morgens dc Kerkhervorming zal herdenken. Zaterdag geitenkeuring. Het bestuur van de Geitenfokvcrecniging Velsen en omstreken heeft besloten Zaterdag middag te half drie in Rozensteyn te Sant poort een geitckcuring voor het hulprcgister te doen plaats hebben. Juist onder de tegen woordige omstandigheden is deze van bij zondere waarde, aangezien het aantal geiten- fokkers belangrijk is toegenomen. De vereeniging, die reeds jarenlang aan den slag is, zag zich door den oorlog en diens ge volgen voor een uitbreiding van haar werk zaamheden geplaatst, doch heeft niet geaar zeld haar taak te blijven vervullen. Ditmaal richt zij zich overal tot degenen, die in het bezit van witte, ongehoornde gei ten zijn, welke minstens eenmaal hebben ge tarnd. Het is noodzakelijk, dat deze dieren ter keuring worden gebracht. Bovendien be staat de mogelijkheid om vólbloedgelten, welke nog een jongvee-nummer hebben en niet in het stamboek zijn ingeschreven, mede te brengen. Het bestuur van de geitenfokvereeniging heeft er de aandacht van de leden op geves tigd, dat het in ieders belang is, van de keu ring gebruik te maken. Door een verstandige verzorging krijgen de geiten meer waarde en tevens kan men dan, door het fokken van een geregistreerde geit met een der stamboek- bokken, lammeren fokken, welke in het stam boek worden ingeschreven, de zoogenaamde F-geiten. En daar is nog steeds een dringende behoefte aan. VRIJE EVANGELISATIE. Voor de Vrije Evangelisatie zal de heer Van der Vlis te Vlaardingen Zondagmid dag om vier uur in het gebouw Willebrord een godsdienstoefening leiden. VELSEN Uitreiking distributiebescheiden. Voor het laatst Velsen-Noord. De inwoners van Velsen-Noord zijn Za terdag voor het laatst in de gelegenheid om de nieuwe distributiebescheiden te halen. Zij ontvangen de levensmiddelen- en aardappèlkaarten voor de twaalfde periode alsmede (voor kinderen van drie maanden tot drie jaar) vier vitamine-tabletten. Men moet zich vervoegen in het Ver- lenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg. dat Zaterdag alleen van negen tot twaalf uur is geopend. - BEVERWIJK „Het zien van schilderijen". De cursus van ,,'t Nut". De cursus, welke vorig jaar door ,,'t Nut" onder leiding van den heer Otto van Tussen broek werd gegeven, is toen zoo'n succes geworden, dat het departement Beverwijk thans weer een serie van vier middagen, dit maal over het onderwerp „Het zien van schilderijen", in het winterprogramma heeft opgenomen. Achtereenvolgens zal de heer Van Tussenbroek spreken over „Het stil- ,eyen", „Het landschap", „Het portret" en „Het genrebeeld". De lezingen worden ge houden in de Menno-zaal aan de Parklaan op de Zaterdagmiddagen 14 en 28 November, 12 en 19 December. lederen middag zullen een •tal lichtbeelden het gesprokene verdui delijken. Otto van Tussenbroek beoogt met dezen cursus kunstwerken van voorheen en met elkander te vergelijken en een poging te doen om de cursisten op zoo eenvoudig mogelijke manier bij te brengen, waar het in de oude en nieuwe schilderkunst" om gaat. De te vertoonen en te bespreken werken zijn zoo gekozen, dat deze tot de beroemdste stuk ken behooren. welke men in musea en par ticuliere verzamelingen vindt, meerendeels in Holland, opdat men er bij gelegenheid persoonlijk van kennis kan nemen. Tevens wils de heer Van Tussenbroek meer belang stelling wekken voor de schoonheid van menig kunstwerk, waarbij tevens verduidelijkt wordt, hoe deze tot stand zijn gekomen. De elftallen voor Zondag. Jeugdappèl. In de Jeugddienst, welke Zondag in de Ned. Hervormde Kerk wordt gehouden,zal dr. M. v. d. Voet te Haarlem (Noord) voor gaan. Deze zal spreken over het onderwerp „Onze vastberadenheid". De dienst begint 's avonds te half zes Oor spronkelijk zou deze worden geleid door ds J. Th. Meyer te Alphen a. d. Rijn"; welke echter door omstandigheden is verhinderd. Teekening Hessels (Pax Holland m.) Cabaret Ontspanningsavond in Thalia. De artisten, die Donderdagavond in het Thalia Theater een cabaretprogramma ver zorgden, hebben wèl met pech te kampen ge had. Door omstandigheden buiten hun schuld kwamen zij veel te laat in IJmuiden, waar het talrijke publiek hun komst natuur lijk met ietwat ongeduld verbeidde. Het gezelschap, dat zich zoo vlug mogelijk voor de voorstel ling gereed moest maken, had derhalve een moeilijke taak. Gelukkig was het hiervoor echter berekend. Zooals men mocht verwach ten was het programma niet grootsch van op zet. maar toch konden de artisten de verge lijking met. confraters, die ovei* dezelfde mid delen beschikkend te IJmuiden optraden, glansrijk doorstaan. De bezwarende omstan digheden ten spijt was er vaart in het pro gramma. juist dat, wat we verleden week tijdens den Hawaiiafiavond zoozeer hebben gemist. Bovendien waren alle optredenden de aandacht waard, hetgeen tijdens dergelijke avonden ook wel eens anders is geweest. Het tempo was niet. in de laatste plaats te danken aan Arno Klein, die de conference werkelijk op een zeer goede manier verzorgde. In vrij1 langen tijd hebben we geen gelijk- waardigen conferencier te IJmuiden gezien. Zijn anecdoten waren frisch en werden pret tig gezegd; iets wat op zichzelf reeds een bij zondere verdienste is Het contact met het publiek 'liet niets te wenschen over en Arno Klein heeft dan ook een alleszins bevredigen den indruk achtergelaten. Zijn liedjes waren immers eveneens opgewekt en zij werden zoo spontaan gezongen, dat de „zaal" van harte meedeed Alle lof' voor de begeleiding van den pianist. Lia Snel bracht pittig^diedjes, die we nog niet eerder hadden gehoord. Haar voordracht was aantrekkelijk. Na haar zagen we Marina met haar zingende en sprekende pop. die veel succes had en dan ook zeker niet kwaad werkte, maar toch geen nieuws presenteerde; het laatste deel van hetgeen zij bood kregen we al meer door een buikspreker voorgezet. Jammer was het, dat het nummer „Sin-li-fo met haar Oostersche geheimen" moest ver- •allen. Wat de muziek betreft, we luisterden, doch keken nog meer naar Cees Schouten en zijn solisten, een Haagseh dansorkest. Het voor laatste nummer (de Boemeltrein) toonde, dat de muzikale prestaties goed en rijk aan rhvthme zijn, doch overigens had de „show" de" overhand, die wel niet erg oorspronkelijk, maar toch zeker afwisselend was. De zang was middelmatig. Over het algemeen heeft het orkest ongetwijfeld voldaan. Het verzorgde het gedeelte van het pro gramma na de pauze als de „Djinny's Ha- waiians". waarbij een charmante jongedame den zang, dans en declamatie voor haar reke ning nam. Dat we hier „Neêrland's meest ge vierde Hawaiian-ensemble" zagen durven we niet te beweren en toch had het oorspronke lijke invallen, die het luisteren tot een ge noegen maakten Wil men een algemeenen indruk, ziehier dan: het was een prettige, afwisselende avond, beter dan vele soortgelijke voorstellingen, die we te IJmuiden zagen. Het gezelschap moet maar spoedig eens terugkomen! J. J. E. VAN BAARSEL. Muziek Concert Juliana van Stolberg. Samenzang slaagde uitstekend. Over belangstelling had het fanfarecorps „Juliana van Stolberg" niet te klagen: een volle zaal luisterde Donderdag naar het musiceeren van deze Chr. muziekvereeni- ging, die op zoo'n enthousiaste manier door den heer 1È. van Soest (Heemstede) aan gevoerd wordt. Het corps heeft, als zoovele vereenigingen in dezen tijd, met ernstige zorgen te kam pen. Desondanks heeft het bestuur, gesteund door een onvermoeiden dirigent, taai volge houden. Steeds weer zou dit aangekondigde concert worden gegeven en steeds weel moest men tot uitstel overgaan. Nu heeft de leiding deze uitvoering eenigszins gefor ceerd, zoodat «er wellicht gebreken aan zul len kleven, zeide de heer Teijl in zijn openingswoord, maar desondanks zullen wij ons beste beentje voorzetten. Nu, dit hebben de dame (hoorniste) en heeren gedaan: het'viel al te hooren aan 't Wazen der lange noten van het openings psalm 42, waarvan het eerste vers gezamen lijk door de aanwezigen meegezongen werd. De heer Van Soest had op het programma o.m. Gerard H. Boedijn's- fantasie pastorale, voor een corps als dit een interessante stu die, die allen leden flink wat werk geeft. De dirigent is een liefhebber van felle con trasten, die hij uitmuntend accentueert. Zijn ensemble reageert perfect en hij heeft het zeker orkestdiscipline geleerd. Dat viel b.v. behalve in Boedijn's verk'ook goed te hoo ren in Cerfontaine's ouverture „Sephyrus" dat eveneens streng rhythmisch vertolkt werd; steeds weer viel het mij op, vooral in, het marschprogramma, hoe de leden van „Juliana vanStolberg" onder Van Soest's leiding maatvast geworden zijn. Het blazen is in de forti nog wel wat ruw en kan meer „bijgeschaafd" worden, maar hierin zal de dirigent ongetwijfeld voorzien als hij meer blazers tot zijn beschikking heeft. Het kleine koper was goed op dreef: bugles en cornets musiceerden vlot. Bassen en trombones bleven niet achter en gaven stevig partii. De technische moeilijkheden hadden de blazers goed bestudeerd, zoodat het programma het aanhooren zeker waard was en „Juliana van Stolberg" met dit con cert werkelijk een goed figuur gemaakt heeft. Laten we hopen, dat hdt ensemble spoedig weer op volle ledensterkte zijn re petities zal kunnen houdes Ter afwisseling van de lanfaremuziek had het bestuui een samenzang door het publiek aan dezen avond verbonden. Werkelijk, zelden heb ik hier ter stede een zaal zoo spontaan hooren reageeren op de uitnoodi- ging mee te zingen als men het ditmaal deed. De heer Van Soest toonde zich dan ook een prima gangmaker, die zich aan de taak, als leider van deze zangklas op te tre den. vol vuur en mcesleepend enthousiasme wijdde. Zoo'n diligent houde men in eere A. J. VAN DER WEIJDEN. Mijn neef uit Dinges. Het Thalia Theater presenteert een genoe- gelijke film, waarin de Nederlandsche filmster Lien Deyers optreedt. Voor de liefhebbers van dit genre biedt de rolprent gelegenheid een avondje aangeriaain door film te brengen. i urn De werkelijkheid moet men in het verhaal niet zoeken, want de schrijver heeft er blijk van gegeven van verwarrende verwik kelingen te houden en geen gebrek aan fan tasie te hebben. Hij heeft Amor flink aan het werk gezet. De film is dus zonder preten tie en bovendien niet nieuw, maar zoosfs gezegd de liefhebbers zullen zich niet ver velen. In het begin zien we hoe een zekere Hans, die musicus is en meer idealen dan geld heeft, kennis heeft gemaakt met een werkloozen kappersbediende, genaamd August. Ze zijn arm maar slagen er in toestetpming te krijgen om in een dorpsherberg te overnachten. Zij zullen zeker niet hebben voorzien, welke avonturen hun wachtten. Maar ze kenden ook de familie nog niet, die bij het dorp een leuke villa op de heide heeft. Daar vertoeft een meisje, Julia, die met haar oom woorden heeft gehad, omdat zij er niets voor voelt om diens candidaat voor haar levensgeluk in dank te aanvaarden Ze wacht op een zeke ren Roderich, waaraan zij in haar prille jeugd haar hart heeft verloren. De verre ridder zond haar trouwens een telegram, waarin hij mede deelde haar na langen tijd weer eens te zullen opzoeken. Op een wonderlijke wijze doet zich het ge val voor, dat musicus Hans in het villatje verzeild raakt en door iedereen, behalve Julia en haar vriendin, die echter zwijgen, voor Roderich wordt aangezien. En dan gaan er vreemde dingen gebeuren, die wel onwaar schijnlijk zijn, maar toch onderhoudend. We zullen er natuurlijk niets van verklappen. Behalve Licn Deyers, die we in langen tijd niet meer hebben zien spelen, treden in deze film de grappenmaker Rudolf Platte en ver der Paul Heidemann Lizzi Holzschuti, Walter van Lennep en Jakob Tiedtke op De regie is van Georg Zoch.J. J. E. VAN BAARSEL 2 Meisjes eq één man. In het Rex Theater kan men van heden af de reprise van de film 2 meisjes en één man bijwonen, waarvan Wolfgang Liebe- neiner de regie heeft gehad. De rollen wa ren in handen van Hilde Krahl (Magdale- na), Mathias Wieman (Martin), Harald Paulsen (hoofdingenieur), Erich Parto (di recteur), Charlotte Schuliz (secretaresse), Richard Haussier (ir. Patzke), Eduard Wenck (werkmeester) en Margarete Haa- gen (weduwe Schmitz). Wat het verhaal betreft zij er aan herin nerd. dat wordt weergegeven hoe een jong meisje uit ,een provincieplaatsje naar Ber lijn gaat om werk te zoeken. Na veel moei te slaagt zii er in te worden aangenomen om de fabrieksadministratie voor den nachtdienst van een werkmeester in een locomotievenfabriek bij te houden.Zij is een knappe verschijning en verandert haar uiterlijk. Bovendien gaat ze echter over dag in dezelfde fabriek als teekenares bij den hoofdingenieur werken en nog we; met een zeer bekoorlijk uiterlijk. Aldus ontstaan er talrijke verwikkelingen, waar bij ook Amor een woordje meespreekt. Het sortceren van zaai-aardappelcn (poters), welke in het komende jaar weer eert nieuwe oogst zullen opbrengen. (Polygoon Kuiper Pax Holland c) Zondag komt „Beverwijk" met dezelfde elftal in het veld, dat vorige week Zondag met 43 van Succes verloor. G. V. O. zal de volgende Wijkers tegenover zich vinden J. Grapendaal; G. Grapendaal en N. N.; Woortman. Bennink en A. van Lint: H. van Lint. Teeling, v. d. Steen, Maenhout en Holman. Ook de elftalcommissie van D. E. M. schijnt de juiste opstelling gevonden te hebben, want wederom is er geen verandering in het elftal gebracht. De Wieringers zullen op „Adrichem" dan ook een zware pijp rooken. Het elftal ziet er als volgt uit: Pels; D. Schram en Zout man; Jansen. P. de Vries en Appel: Tervoort. Warfemius, J. de Vries, C Schram en Dekker De roodzwarten gaan Zondag een moei lijken uitwedstrijd tegemoet tegen Z. F. C Daar de verrichtingen van het elftal in de laatste weken van dien aard zijn geweest, dat er reden tot optimisme is, heeft <- - commis sie het elftal geheel ongewijzigd gelaten. Koldewijn bezet. Wederom de middenvoor- olaats. Het elftal ziet er als volgt uit Bosman: v. d. Putten en Rijnders; Six, Stee man en Hoen; Verbeek, J. Albers, Koldewijn, C. Alders, Blecker. De opstelling van Kennemers II fs als volgt: Brethouwer; Van Vliet en Hoogestein; Bret- houwej-. Jonker en Duiveman: Steenbeek. a Luyn, v. d. Bos, Hoeben en Ooyevaar. De Groenelaan wordt opgeknapt. Eerst de lasten, dan de baten", zegt een spreekwoord De bewoners van de Groene laan hebben de waarheid hiervan ondervon den. Eerst werd het wegdek opengebroken voor het -leggen van een nieuwe rioleertng. met al de ongemakken van dien. De bestra ting, welke er daarna j'ngelegd werd, liet al gauw veel te wenschen over, zoodat de Groenelaan één der slechtst geplayeide stra len van Beverwijk werd. Nu het wegdek na deze werkzaamheden genoeg „bezonken" is. 'iin de stratenmakers opnieuw in actie ge komen. Het is een herstrating, maar dat neemt niet weg, dat wanneer het werk geëindigd is. hier van een belangrijke verbetering sprake zal zijn. Ook de trottoirs worden in deze ver betering betrokken. Aan den Oostkant komt nu een tegeltrottoir, echter niet breeder dan het bestaande. De Westzijde wordt weer be straat met klinkers. De verbetering had vol komen kunnen zijn, ajs de huiseigenaren niet zoo gehecht waren geweest aan hun voor tuintjes. waardoor de verbreeding van de Groenelaan voorloopig toekomstmuziek blijft Schaakclub ,.Weenink". De uitslagen .van de wedstrijden voor de clubcompetitie lulden als volgt Groep 1 P. StetF. v. Tuinen 10; F. Hen driksv. Ph. v. d. Kolk 01; G. L. Wijsman A. Slings, afgebr.; V. Ph. v.- d. Kolk—P. Stet afgebr.F. v. Tulnon—F. Hendriks, afgebr. Groep 2 C. v. ZijlM. Soeteman 01dr. de Wit I-IamerTh. Rademaker 01: D. RIkke C Koomen afgebr. Groep 3 A. G. v. DijkJ. Jonker 0—1 C. KantorsN. Molenaar V2V2 J- F GrootJ. Los afgebr. Groep 3 B W. NijkampP. C Bakker 10: J D. SemeinsH. v. 't Hoff 10; J Sehilp—J. Muvs 1—0; F. C. Hendriks—W Rijkers V2—V2. EVANGELISATIE BIJEENKOMST. Op Zaterdag 31 October wordt in de zaal naast de Gereformeerde Kerk een samen komst gehouden, waarin ds. M. Feitsma en candidaat C. Moens zullen spreken over het onderwerp „I-Iet licht dat niet verduistero wordt." Het evangelisatie-zangkoor vin Velsen- Beverwijk onder leiding van den heer H Slings verleent aan deze bijeenkomst mede werking. „DE TIRANNIE VAN TANTE MIJNTJE". De Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" heeft voor haar eerstvolgende uitvoering In studie gpnomen ..De tirannie van tpnte Mijntje", blijspel in drie bedrijven. De regie zal worden gevoerd* door den heer G. Ter- stall Jr. PERSONALIA. Tot vast leeraar aan de Rijkstuinbouwwin- 'erschool te Hoorn is benoemd de heer J Oragt te Beverwijk. CASTRICUM LET OP DE NTIJD. De burgêmeester vestigt er onze aandacht op. dat in den nacht van 1 op 2 November te 3 uur de torenklok één uur zal worden teruggezet. 1 Hoe de Velser voetballers spelen. Nadat j.l. Zondag de wedstrijd Borgen— V. B. werd uitgesteld, kan voor den aan staanden Zondag weer een normaal voetbal- programma door de Velser clubs worden af gewerkt. De derde klasser Kinheim gaal op bezoek bij Schoten. In de opstelling is docf de aanwezighid van H. J. v. d. Wateren coj( kleine wijziging gekomen. Deze heeft gedu rende een vijftal ontmoetingen de linkshalf plaats aan K. de Jonge afgestaan. Verwacht mag worden dat de halflinle hierdoor een ver» betering heeft ondergaan. Kinheim vertrekt mot: H. B. Daniels;'W. Groeneveld en S. de Vries.F. Cnossen, Rem en H. J. v. d. Wateren; W. A. Raay« makers, J. Rademaker, P. A. de Boer, A. Ver-» steeg en O. Kuilenburg. De R.K. Spottvereentging „L E. V." zai in Uitgeest tegen de gelijknamige club den strijd aanbinden. In de samenstelling, is .geen wij ziging gekomen: A. Lute; J. v. d. Zon en J. v. d Vlies; J. Brakenhof, P. v. d. Berghe en G. Oorthuis; S. Slotemaker, J. Schravemaker, G. Nieuwenhuisen, A. Verkooyen en P. Schoorl. De club der „Breesapers" speelt op Water vliet tegen Alkmaar. Na de vergeefsche reis naar Bergen heeft V. B. geen wijziging ondergaan G. Oli vier; H. Lantslnk en P. Clots; P. de Greef, J. Bravenboer en J. de Wit; P. de Ruiter. L. Spruit, C. v. d. Bosch, M. de Boer en R. Nooy. NIET-VOETBALLERS ACHTER HET LEER. Zaterdagmiddag om 3 uur kan op h^t sportterrein Watervliet aan den Konings weg een interessante voetbalontmoeting verwacht wordep tusschen elftallen, die, behoudens een enkele uitzondering, uit niet-voetballers bestaan. Het plan is om twee ploegen samen te stellen uit het per soneel van de laboratoria der Papierfabriek en van de Mekog. Ongetwijfeld zuilen velen deze ontmoeting bijwonen. JEUGDAPPÈL In de Nederlandsch Hervormde Kerk ta Velsen zal oZndagmiddag om half zes hei jeugdappèl van deze maand worden ge houden. Ds. J. Th'. Meyer zal spreken over het onderwerp: Is geloof een goedkoops oplossing? SANTPOORT Sport Vercent treedt weer aan. Het programma voor Zondag. Zondag is Sport Vercent I er in geslaagd op eigen terrein het vrij sterke Oosterpark er onder te houden, door met 32 te winnen. Het is vrijwel 5 kwartier een open strijd geweest, doch ten slotte wist S.V. op beide punten beslag te leggen, waardoor de bo venste helft van de ranglijst werd bereikt. Zondag is de ploeg de gasj van de Wester» kwartierreserves te Amsterdam; oppassen is daar de boodschap, want W.K. is op eigen terrein heel wat mans! De S.V. reserves gaan dien dag naar de Zomervaart om den strijd aan te binden met de Oosterkwartier-reserves. Wij ver moeden, dat ook hier S.V. II het onderspit zal 'moeten delven, want de speeltuinbewo ners weten op een handige wijze heel vaak de mand te vinden. Het wordt anders wel eens tijd, dat S.V. II ook eens 1 of 2 punten binnen haalt. De' speelsterkte van deze ploeg is be hoorlijk. doch in wedstrijden gaat {iet nu eenmaal om het maken van doelpunten, waarvan dit. twaalftal het geheim niet vol doende schijnt te kennen. S.V. IIIHaar lem III is uitgesteld. j HERDENKING KERKHERVORMING. In de Ned. Hervormde kapel zal Zater dagavond om acht uur in een bijzonaeren dienst de Kerkhervorming worden herdacht. In dezen dienst, die uitgaat van de Ned. Hervormde Evangelisatie en van de Geref. Kerk (ih Hersteld Verband) zullen spreken de heer J. Blonet. cand. t. d. H. D. der Ge ref. Kerken (in H.V.), beroepen predikant en ds. J. Adr. Visser, voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie. DRIEHUIS T eraardebestelling G. A. Huykman. Onder groote belangstelling werd Donder dagmiddag het stoffelijk overschot van onzen plaatsgenoot den heer G. A. Huijkman op de Begraafplaats Westerveld ten grave gedragen. De overledene was vele jaren in Indio als administrateur voor de Deli-Maatschajipij werkzaam. Tal van oud-collega's waren naar Westerveld gekomen om de plechtigheid bij te wonen. Aan de groeve gaf de heer B. C Woudstra, beheerder afd. Inkoop der Deli-Maatschap- pij. uiting aan zijn dankbaarheid en waar deering voor het vele wat de verscheidene gedurende talrijke jaren voor de maatschappij heeft verricht. Zijn groote werkkracht werd gekenmerkt door een groote dosis humani teit. Dit gold niet alleen voor de Europeanen, ook de inheemsche arbeiders konden hiervan profiteeren. Persoonlijk schetste de heer Woudstra den heengegane als een goed mensch met een edel karakter. De herinnering aan hem zal blijven voortleven. Als collega memoreerde de heer J. v. d. Heuvel de jaren van samenwerking. Tenslotte dankte een schoonzoon voor de deelneming. Agenda IJmuiden. VRIJDAG 30 OCI'OBER Thalia: Mijn neef uit Dinges, 7.30 uur. Rex: 2 meisjes en een man, 7.30 uur. De Pont: Hartstocht. 7.30 uur. ZATERDAG 31 OCTOBER Thalia: Mijn neef uit Dinges. 7.30 uur. Rex: 2 meisjes en een man, 7.30 uur. De Pont: Hartstocht, 7.30 uur Witte Kruisgebouw. Kennemerlaan: Le denvergadering Het Witte Kruis. 3.30 uur. DIENST APOTHEKEN Avond- en nachtdienst: Keiinemer Apo theek, Wyk aan Zecërweg.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3