Nieuws uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Omstreken Weer aantrekkelijke wedstrijden in lagere regionen BUBBELTJE EN KNOR VOLDOENDE KEUZE VOOR VOETBALLIEFHEBBERS (Van onzen voetbalmedewerkcr). In de 3de klasse A speelde Beverwijk de jriRe week zonder succes legen ..Succes" lodat de Wieringers nog steeds ongeslagen zijn Het ..al" 3 wedstrijden gespeeld hebbende •erwijk heeft voor de variatie morgen maar eens een vrijen Zondag, tenzij er onver- acht nog een wedstrijd voor de Dijkbewoners worden ingelascht. Ze zijn daardoor mooi de gelegenheid eens te gaan zien, hoe D.E.M trachten wraak te nemen voor het feit, dat vorige week de Wijker kleuren het moesten leggen tegen de Wieringer. Dat zal dien lemmers" echter met zoo gemakkelijk zitten, imers men vergete niet. dat Succes, zooals i) reeds zeiden, nog steeds ongeslagen is. Daar aat echter weer tegenover, dat D.E.M. dit iraedicaat" ook voor zich kan opcischen; zij dan ook alleen ten opzichte van haar thuis- edstrijden. Daarom: Laten we 't op een gelijk iel houden! Den Terrasvogels werd door afkeuring van »t D.T.S.-veld een reis naar het hooge Noor- in bespaard. Terrasvogels ls thans de eenige ub, welke nog maar 3 punten heeft. Alle idere clubs hebben er meer, maar van de tol eze categorie behoorende clubs hebben Half- :n Schoten resp. één en twee wedstrijden gespeeld. KINHEIM KKI.JGT 'T MOEILIJK. Van de leidende clubs hebben H.F.C. en Zand- Dort, die resp. Halfweg en Bloemcndaal op tzoek krijgen, het minder lastig dan Kinhelm. it bij Schoten op bezoek gaat. De Schotena- in verloren thuis alleen nog maar van de smdvoortmeeuwen, maar wonnen o.a. van .Y.B.B. Toch zijn we van mcenlng, dat Kin- elin op beide punten beslag kan leggen. De Terrasvogels ontvangen T.Y.B.B. Eenige eken geleden zouden we onvoorwaardelijk den telzwarten Haarlemmers de punten hebben legedacht, doch nu deze een inzinking schij- door te maken, geven we den Vogels een ansje op een gelijk spel, vooral wanneer zij 10 verstandig zijn hun tempo op te voeren Dor minder individueel spel en het meer in ng-passing dan in short-passing zoeken. Bij Zeevogels—Vitesse zal het spannen! De gmondsche' Vogels zijn op eigen terrein na ■ie Wedstrijden nog niet geklopt en wisten een doelgemiddelde te behalen van 231. itesse heeft zoo n produotieve voorhoede niet haar grootste overwinning was 51 tegen ergen - doch haar verdediging werd in 6 edstrijden slechts negen keer gepasseerd, ag er dus zeker vlezen en .zal het den Eg- ondschen voorhoedespelers lastig genoeg ma- t Meest waarschijnlijk lijkt ons een gelijk jH* UITGEEST—I. E. V;! Een tweede wedstrijd,waarin het spannen an is Uitgeest—I.E.V. Wel staat I.E.V. er heel al beter voor dan Uitgeest, maar we mogen lei vergeten, dat Uitgeest op haar eigen ter- ook U.S.V.U. heeft weten te bedwingen Wil I.E.V. dan ook met verder achterop Eken. dan zal zij zich danig dienen >annen. - - V.V.B. krijgt het o.l. heel wat gemakkelijkei tón I.E.V., daar Alkmaar op bezoek komt. Als at geen overwinning voor de V.V.B.'ers wordt, eten we het niet! De Alkmaar-doelman laat ich gemiddeld zes keer per wedstrijd passee en. Profiteert daarvan. V.V.B.'ers! Een wedstrijd, die wel eens meer spanning ju kunnen opleveren dan de stand van beide Tubs op het ranglijstje zou doen vermoeden, die tusschen C.S.V. en A.D.O. We hebben er unlnste zoo'n vermoeden van, dat de Castri- iimmers uit hoofde van het seml-plaatselijke an deze ontmoeting hun beste beentje nog ons voor zullen zetten, maar of hun dit helpen al, gelooven we niet: Wij houden het ten- linste op A.D.O. Tenslotte nog U.S.V.U.—Berger». Het komt ns voor, dat hier de Uitgeesters aan het langste Ind zullen trekken. Stormvogels 2 krijgt Zondag Helder 2 óp be zoek en zullen zeker niet op hun slofjes winnen. V.S.V. 2 trekt naar W-JT.C. 2. We hebben hoop op een V.S.V-zege Kennemers 2 ontvangt H.F.C. 2. 'We houden maai op e.en gelijk spel! Zondag trekt Santpoort 2 naar R.C.H. 3. We verwachten In leder geval, dat Santpoort op één punt beslag zal leggen. Stormvogels met nieuwen midvoor. Speler uit het vierde elftal. Stormvogels is er nog steeds niet in ge slaagd het voorhoedeprobleem bevredigend op tc lossen al is er met de opstelling van Meijer, op de linksbinnenplaats, een stap in de goede richting gedaan. Nog steeds wordt „de" middenvoor gezocht, vandaar proefnemingen met onder meer Hamers, Prins en v. d. Kuyl. Thans heeft de elftal commissie besloten een jongen speler van het vierde elftal, P. Keur, eens een kans te geven. Deze heeft, al eerder een plaats in het elftal ingenomen, voor het eerst in een uitwedstrijd tegen Feijenoord, waarbij hij voldeed. Later werden zijn prestaties minder, doch momenteel is hij weer in vorm. Van der Kuyl is verhinderd. Jacobs is van zijn blessure genezen, doch probeert het eerst eens in het tweede elftal. Ook D. Haak kan nog niet meespelen. De opstelling ls dus Zondag tegen H.B.S. als volgt: Kraak, Visser. Schippers, Zwemmer, Schoorl, Goedhart, Verdam, v. Pel, Keur, Meyer, Opbergen. Watervliet krijgt 't moeilijk. Eerste twaalftal versus leiders der afdeeling. Het programma der korfbalvereeniglng Wa tervliet vermeldt voor Zondag drie aantrekke lijke wedstrijden. De twaalftallen zullen het moeilijk krijgen, maar men kan er van op aan. dat zij alles in het werk zullen stellen om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Watervliet 1 gaat te tien uur bij de leiders der afdeeling. Oosthoek 1, op bezoek. Het be looft een spannende ontmoeting te worden. Thuis verloor de Velser ploeg, voornamelijk door te weinig productivieteit, maar sindsdien heeft ze getoond deze kwaal te hebben over- en. Het is jammer, dat Watervliet niet in beste opstelling zal kunnen verschijnen, aangezien Broeksma van zijn blessure, die hij in den wedstrijd tegen Aurora opliep, nog niet is hersteld. Wanneer de vorm van de vorige weken echter desondanks wordt benaderd kan r worden gewonnen. Ook Watervliet 2 wacht een moeilijke uitwed strijd. namelijk tegen Animo Ready 2 (aan vang 2.15 uur). Toch moet het twaalftal de zege behalen om niet van de tweede plaats te wor den verdrongen. Watervliet 3 speelt te half drie op eigen ter rein tegen Stormvogels 2. De uitwedstrijd bracht den Velsenaren indertijd de eerste ne derlaag. Hier is dus, iets goed te maken! Een koeienhuid en een monsterrol. „VERSTOPPERTJE." (Tij-dens een inval in een clandes tiene slachtplaats te Heemskerk vluchtten vier der vijf daar aanwe zige mannen. Later bleken ze zich resp le hebben verstopt.in een schoorsteengat. onder beddegoed in een bedstede, in een gat in den grond en onder water in een sloot!) De clandestiene slachters ziin Verstoppertje gaan spelen. Hun camouflage-in-het-klein Hielp echter slechts ten deele. De controleurs zagen zich voor Een taak plaatsen, die waarlijk Niet zoo eenvoudig was: daardoor Werden ze juist gevaarlijk! Ze zochten naar ee mannen, die Zij toch hadden zien vluchten. Bevreesd voor de antipathie Van 'n controleur te duchten. De slachters leken eensklaps in Het niet te zijn verdwenen'. Behalve een, die blij van zin, Het vleesch stond uit te beenen Ten slotte is het toch gelukt De slachters op te sporen. Een stond in 'n schoorsteengat gebukt, Wat hem niet kon bekoren. Een ander lag (gekleed!) op bed, Klaarwakker door ziin zorgen. De derde had zich zonder pret Zelfs in een kuil verborgen! En dan de vierde; in een sloot, Het hoofd slechts boven water, Zocht hij naar uitkomst in den nood. (De griep bezocht hem later!) De vlieger ging dus nimmer op, De slagers konden klagen, Dat zij geslagen door den strop. Ook nooit eens kunnen slagen Necl. Hervormd kerkkoor 20 jaar. Zondag herdenkingsdienst Goede Herderkerk. Zondagmiddag om vijf uur zal in de Goe ie Herderkerk te IJmuiden-Oost tiidens •en bijzonderen dienst het twintig-jarig be- taanvan het Nederlandsch Hervormd [erkkoor worden herdacht. In verband hiermede hadden wij een on- lerhoud met den voorzitter, den heer H. Clee, welke reeds van de oprichting af met en korte onderbreking, deze functie ver- ruit. Van hem vernamen wil een reeks in_te- essante gegevens, welke stellig bij dit ju- lileum niet onvermeld mogen blijven. Het ras ds. W. Kroese, de toenmalige predikant Ier Nederlandsch Hervormde Gemeente, die n 1922 het initiatief nam. om een kerkkoor e vormen. Het plan slaagde en met twintig eden konden weldra de repetities te zijnen mize beginnen. Na een half jaar werd het epetitielokaal aan de Kalverstraat in ge- iruik genomen, waarin men zich zoo lang- amerhand thuis ging gevoelen. Steeds heeft mej. C. van Heyst de leiding ehaa en het zal voor haar dan ook een zeer tijzondere herdenking worden. Duidelijk liet de heer Klees uitkomen, dat nen het doel van het koor- steeds heeft kun- len verwezenlijken: het verhoogen van den eredienst. De poging van het koor om door iet eenvoudige lied Gods woord naar voren e brengen, heeft tot resultaat gehad, dat nen met voldoening op de afgesloten pe riode kan terugzien. Het ging immers niet om uiterlijke choonheid. Tijdens zangwedstriiden en con- rerten liet het koor zich dan ook niet hoo- en. doch op net terrein der evangelisatie intplooide het steeds een gezonde activiteit, loevele kerkelijke feestdagen werden door iet koor tijdens de diensten opgeluisterd en tok bij de tentzendingssamenkomsten ver eende het telkens zijn medewerking Thans telt het koor dertig leden en stel- ig zullen zeer velen Zondagmiddag van ïun.belangstelling blijk geven. Als bijzon- lerheid kan vermeld worden, dat ds. W. Croese te Oosterhout bij deze gelegenheid zal spreken, evenals ds. G. F. Callenbach. Zoowel hei bestuur, bestaande uit de hee- ren H. Klees. mej. W. Bosman en J. Eikel- man, als de dirigente, zullen de waardeering voor hun arbeid mogen waarnemen. Het verleden kenmerkte zich immers door een gezellige sfeer en een goede samenwer king. Zeer zeker vormde dit een hechten grondslag om het geestelijke lied op de uiste wiize te zingen, waardoor men ook zoor de evangelisatie goede resultaten kon bereiken. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Tong f 7f 2,50, kl. larbot f 3,50, kl. griet 2,50, kabeljauw f 2.20—f 2 per stuk, groote gul 1,65—f 1,50. kleine gul f 1,35— f 1,20, kl. schol 2e soort f2, 3e soort f 0,00. 4e soort f0,50. mid delschol f3. kl, middelschol f2,50. bot f 1, groote schar f0.60, pufschar f 0.3t), wijting ge stript f 0.88. wijting dicht f 0,80, pufschol f 0.88 ■f 0,80, alles per kg. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van den burgemeester van Velsen wordt in plaats van Woensdag 4 November op Donderdag 5 November var -11,30 uur gehouden. De gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 22 tot en met 29 October werd bij de Velser politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan Een koeienhuid, een R.K. zangboekje, een wiel dop van auto V 8, een gladde gouden trouw ring, een gonjezak met groene streep, een bruine kindermuts met randje van bont, een doublé armband, een rozenkrans, een defecte vulpotlood van blank metaal, een armband (v.h. horlogeketting met plaatje), een grijze heerenhoed (P.S.),' een polshorlogekast, een ceintuur, een wollen handschoen, 0.55 aan kleingeld, enkele wanten, een zakje zuurtjes, een paar zwarte regenpijpen, een veelkleurige boodschappentasch, een nikkelen dames horloge, twee inlegvellen (nummers 18574 en 276), een „Ausweis" van P. Wakker, idem van P. Post, een broche (vermoedelijk zilver), een donkerblauwe wollen muts, een bril en een monsterrol ten name van P. Post. Bovendien werden er twee honden gevon den, een kleine zwarte en een zwarte Russi sche herder. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein, zijn eiken werkdag van 11 tot 12 en van 4 tot 5 uur. uitsluitend mondeling, inlichtin gen te bekomen, 's Zaterdagsmiddags uitge zonderd. Te Oudorp zijn de fundeeringen gevonden van het kasteel Middelburg, dat graaf Flo- V na zijn krijgstocht tegen de West friezen liet bouwen. In den loop der 14e eeuw werd dit kasteel bestemd tot ambts woning van den rentmeester van Kenne- merland en Westfriesland. Nadat het bouwwerk in 1517 door brand was ver woest, werden de resten .gesloopt. Een kijk je van de opgravingswerkzaamheden. (Polygoon-Kuiper Pax Holland c) P. H. v. Os spreekt voor V olksonderwijs. Onderwijsvernieuwing in leden vergadering ter sprake. De afdeeling Velsen-IJmuiden van „Volksonderwijs" heeft Woensdag 4 No vember de jaarlijksche algemeene leden vergadering uitgeschreven, die in Kerbert's Dierenasyl aan den IJmuider straatweg zal worden gehouden. Onmiddellijk na den aanvang zal de heer P. H. van Os, hoofd van de O. L. school 1 alhier, een causerie houden over „onder- wijs-vernieuwing", het onderwerp waar deze spreker reeds een reeks artikelen in deze kolommen aan wiidde. Daarna zullen de gebruikelijke agenda punten (notulen, jaarverslagen van secre taris en penningmeester, beschrijvingsbrief voor het congres en benoeming van een af gevaardigde daarvoor, bestuursverkiezing) behandeld worden. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de IJmuider Apotheek aan het Konings plein worden waargenomen. Van heden tot en met Vrijdag is deze ook met den avond en nachtdienst belast. Tooneelavond in Thalia. Op veler verzoek heeft de directie van het Thalia Theater besloten Donderdag 5 November weer een tooneelavond te doen plaat hebben. Het bekende spel Levens avond van Jaap v. d. Poll zal voor het voet licht worden gebracht door een gezelschap waarbij Rika Hopper een vooraanstaande plaats inneemt. Zooals men zich zal herin neren is .Levensavond" reeds eerder met succes door een beroepsgezelschap IJmuiden opgevoerd. Agenda IJmuiden. ZATERDAG 31 ^OCTOBER Thalia; Mijn neef uit Dinges, 7.30 uur. Rex: 2 meisjes en een man, 7.30-uur. De Pont: Hartstocht. 7.30 uur. Witte Kruisgebouw. Kennemerlaan: Le denvergadering Het Witie Kruis. 3.30 uur. ZONDAG 1 NOVEMBER Thalia: Mijn neef uit Dinges, 3. 5 en 7.30 Rex: 2 meisjes en een man. 3 en 7.30 uur. De Pont: Hartstocht, 3 en 7.30 uur. MAANDAG 2 NOVEMBER Bioscopen' Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN Zondag- en nachtdienst: IJmuider Apo theek, Koningsplein. Jiii Jitsu demonstratie voor Motorgroep. Tevens een lezing van Pièt Nortier. De motorgroep Kennemerland kenmerkt zich door een bloeiend vereeniglngsleven. Trots de huidige tijdsomstandigheden ontwikkelt het be stuur veel activiteit: waardoor telkens nieuwe, oorspronkelijke plannen niet alleen aan dc orde komen, doch tevens worden verwezenlijkt De popualire voorzitter, de heer E. Giesberts, kan als de stuwende kracht beschouwd worden. Steeds heeft zijn zakelijk, met humor afge wisseld, betoog aller aandacht en met zelden worden er dan ook na een dergelijke, kern achtige uiteenzetting belangrijke besluiten ge nomen. Het spreekt als vanzelf, dat de overige be- tuursleden hem trouw terzljd^ staan, want _ak de heeren Van der Linden, Dictus en Apetz nemen hun aandeel in het vereenigings- werk der „rustende" motorrijders. Met zorg worden de belangen van de motorgroep be hartigd en er wordt al het mogelijke gedaan; om aan alle wenschen der leden te voldoen. Een ieder zal kunnen begrijpen, <jat een en ander geen gemakkelijke taak is, doch tot heden ont brak het geenszins aan eensgezindheid. Inte gendeel, met %'oldoening kan het bestuur op de voorbije periode terugzien. De leden hebben zich reeds menig uurtje uitstekend vermaakt Zelfs de dames kunnen dit bevestigen, want hoewel de motorgroep aanvankelijk uitslui-1 tend voor en door de heeren werd opgericht, heeft het bestuur blijk gegeven van tact en een juist inzicht. Zoo nu en dan noodigt het de dames uit, zoodat ook zij in de ontspanning en de vreugde kunnen deelen.Duidelijk kwam tot uiting, dat dit de motorgroep Kennemerland doet groeien De heer Giesberts en zijn staf zijn echter nog geenszins»tevreden, want achter de scher men worden reeds nieuwe voorbereidingen getroffen. Zoo vernamen wij. dat er aan het einde van November een bijzondere motor- groep-avond georganiseerd zal worden. Tijdens dit samenzijn mogen de dames niet ontbreken. Onder het motto „Elck wat Wils" wordt een programma samengesteld, waarvoor stellig veel belangstelling zal zijn. De gekende redacteur van het blad „Motor- (tevens populair wegens zijn radio-reportages van de T.T.'s), de heer Plet Nortier, zal de motorgroep-familie op de hem eigen wijze be zighouden. Er zullen allerlei motorwederwaar- digheden worden verteld. De organisatoren hebbeo echter nog pijlen op hun bóog. De climax van den avond zal een Jiu-jltsu-demonstratie zijn, die beslist veler aandacht zal trekken. Verder ligt het in de bedoeling om nogmaals een bekend accor- deondue uit te noodigen, zoodat het succes van dezen bonten avond niet twijfelachtig is. O.I.V.-progranima. Voor Zondag vermeldt het programma dei R.K. Sportvereenlging O.I.V. de volgende wed strijden: O.I.V. 1—V.S.V. 3 te 2 uur; D.E.M. 3—O.I.V. 2 te 12 uur en O.I.V. a—Stormvogels b* te 12 uur. Voor de tweede ronde om den Stads-Editlo- beekr speelt O.I.V. dus tegen V.S.V. 3. De opstelling is: Steenmeljer, Sneekes. Haver, Duin, Jac. Vink, Jer. Vink, Zonneveld. Beck, v. Begem, Nanne, Jac. Buur. 10e Jaarvergadering Oud Kath. Besturenbond. Jubileum on rustige wijze herdacht De tiende jaarvergadering van den Oud- Katholieken Besturenbond, welke :n het Oud- Kat h. Vereenigingsgebouw is gehouden en waarbij vertegenwoordigers van dc aange sloten vcreenigingen tegenwoordig waren. is op de bekende, prettige wijze in den geest van goede samenwerking verloopen. De voorzitter, de heer W. D. Wiljouw, ge waagde in zijn openingsrede van de prettige sfeer, waarin de vergaderingen en de orga nisatie van bijzondere gebeurtenissen steeds hebben plaats gehad. Hierdoor heeft de bond i de afgeloopcn jaren een gezond bestaar •eten te handhaven. Dit is zeker gebleken door de vele beroepen op den bond gedaan, die alle konden worden uitgevoerd. Dikwijls kon in ruime mate moreele of financieele steun worden gegeven. De voorzitter herin nerde voorts aan de oprichtingsvergadering op 30 October 1932, waarbij niet minder dan negen vcreenigingen of corporaties als lid toetraden, weik getal in 1935 nog met drie werd uitgebreid. Vervolgens schetste de heer Wiljouw. wat in den loop van tien jaren is gedaan. Daarbij werd niet vergeten melding te maken van de zeer gewaardeerde vocale en instrumentale medewerking. Spreker liet vervolgens de bestuurswijzigingen de revue passeeren om daarbij speciaal den heer P. C Tol, secretaris, te betrekken, wien hij dank bracht voor zijn dikwijls veelomvattende werkzaamheden, waardoor deze de spil van den bond genoemd kan worden. De notulen werden onveranderd goedge keurd, evenals het jaarverslag van den secre taris, den heer Tol, die gewaagde van een goede saamhoorigheid en herinnerde aan twee bijeenkomsten, één waarbij pastoor Th. Mole- man als spreker optrad en één in verband met een herdenkingsfeest van de huisbewaar ders. Tenslotte werd nog vermeld, dat de bond ook het afgeloopen jaar de 'bloemver- siering bij feestelijke plechtigheden in het kerkgebouw had verzorgd. Bij ontstentenis van de penningmeesteres, evr. Ph. van. Kleefde Rooy, bracht de heer Tol verslag uit van de kasmiddelen, wel ke een voordeelig saldo lieten zien. De kas- commissie, ^bestaande uit de heeren J. Zwart J. Wijker, déchargeerde de penningmees teres, waarbij de voorzitter zich met dank der vergadering aansloot. De voorzitter, aan de beurt van aftreden werd bij acclamatie voor den tijd van drie jaar herkozen. Op voorstel van pastoor Th. Moleman werd besloten op 17 November in het O.-K. Ver eenigingsgebouw een gemeente-zangavond te houden. Dit geschiedt in verband met de in gebruikneming van de nieuwe'Oud-Katholieke Gezangboeken, welke met ingang van den eersten Zondag van de Advent, het begin van het kerkelijk jaar (29 November), voor het eerst offcieel bij de kerkdiensten zullen wor den gebezigd, waardoor dus de bestaande ge zangboeken komen te vervallen. Teneinde de Oud-Katholieke gemeenteleden met de gewijzigde teksten en melodieën ver trouwd te doen geraken, zal deze zangavond zoo mogelijk wbrden herhaald. De voorzitter wekte tenslotte op tot een bezielend vereenigingsleven. waartoe de Oud- Katholieke Besturenbond ongetwijfeld het zijne zal bijdragen, zulks in aangename sa menwerking met de aangesloten vereeni- gingen. Schaakclub „Kijk Uit Er bestaat voor de competitie der Schaak club Kijk Uit! een flinke animo en hoog stens ontbreken twee leden op de weke- lijksche clubavonden. Dank zij de activiteit van het bestuur is men er in geslaagd om voortaan in de groote zaal van het gebouw Willebrord te spelen, hetgeen natuurlijk een verbetering beteekent. Over den laatsten speelavond kunnen de volgende uitslagen worden medegedeeld: Baljet-Stekelenburgh 0-1; Deelder- Oderkerk 0-1; Wolfraat-v. d. Helm 0-1; Hellema-De Boer 1-0; Hellema-De Ruijter 1-0; Korff-Woldrïngh 0-1; v. Heijst-Hoog- zaad 1-0; Lauser-Wiersma Jr. 1-0: Ringers- De Vries 0-1. De vier overige partijen wer den afgebroken. Hoe V.S.V. zich weert. V. S. V. komt morgen tegen 't Gooi uit met: Blomvliét; Van den Gevel, Toet; Pou- lus, De Vries, Van Osch; Van Zand, Van der Kuyl, Van der Lugt, Balvers, Sterk. Film OUDERLINGEN GEREF. KERK. Tot ouderlingen der Gereformeei'de Kerk van Velsen zijn door de gemeente gekozen •en door den kerkeraad benoemd de heeren Verhoog en H. Zuidervaart. Hartstocht De Tobis geeft deze week in de bioscoop „De Pont" een vlotte speelfilm te zien, die behalve een eenvoudig opgezette, maar goed uitgewerkte intrige, meesleepend spel en zeer mooi camerawerk te gemeten geeft. „Hartstocht" (Lei- denschaft) Is de ti tel van het gegeven, dat vertelt van de tragiek in het leven der jonge gravin Gerda, gehuwd met een veel ouderen echtgehoot, die als hart stochtelijk jager veel afwezig is. Alleen achtergebleven op een eenzaam jachtslot leert Gerda de bekoring van een jonge- liefde kennen door den omgang van den haar toegevoegden jachtopziener Strobel, die haar met hart en ziel is toe gedaan. Wanneer op een groote drijfjacht de graaf onder raadselachtige omstandigheden dood geschoten wordt, valt de verdenking op zijn jonge vrouw en een aanklacht we gens moord wordt tegen haar ingediend. De verdenking wordt des te sterker als de verhouding van Gerda met Strobel aan het licht komt. De behandeling voor het gerecht zeker niet de minst spannende scene in deze speelfilm, waar Olga Tschechowa als Gerda en Hans Stüwe als Strobel de hoofdrollen met gloed en overtuiging vertolken. Olga Tschechowa is reeds geruimen tijd een graag geziene actrice, die haar drama tische gaven steeds weer op een uitnemen de wijze weet weer te geven. Ook hier toont zij zich een speelster van den eersten rang, die vooral in de rechtzaalscène haar spel tot een groote climax weet te brengen Stuwe geeft haar waardig partij al con centreert aller aandacht zich op deze tragedienne, die reeds vele jaren onder de vooraanstaande Duitsche kunstenaressen van het witte doek gerekend wordt. Paul Otto heeft als de oudere graaf even eens goede momenten. De regisseur en de cameraman hebben een open oog gehad voor de schoonhei" van het landschap. Prachtig fotowerk van de natuur met haar herfsttinten doet den toeschouwer betreuren, dat noodgedwongen deze opnamen slechts kort kunnen duren en als onderdeel der ensceneering slecht? .bijwerk" moeten zijn. Dat kan, gezien de groote lijnen, nu eenmaal niet ander: •naar het maakt het werk van regisseur Walter Janssen des te artistieker. A. J. VAN DER WEIJDEN Teekening Hessets (Pax Holland m.) 33 IJmonders strijdvaardig. Programma der handbalclub De handbalverceniging IJmond komt Zon- •iac; voor dc eerste maal in dit jaar met drie elftallen uit, namelijk 2 heeren- en 1 dames elftal. wat uiteraard in het kamp der Velse naren veel aandacht zal trekken. Dit niet al- een door de belangrijke wedstrijden. die zoowel het eerste heerenelftal als het dames- elftal zullen speltn. maar ook door de ver wachting omtrent de verrichtingen van het nieuwe IJmond II. Het eerste elftal bezoekt 's morgens te kwart over negen Concordia II aan den Schalkwij- kerweg te Haarlem. Deze club is het gelukt het sterke Rapidltas de eenige tot nu geboek te nederlaag toe te brengen (86). Zelf heeft Concordia II van de 3 gespeelde ontmoetin gen 1 partij verloren. Ondanks het feit, dat Concordia verrassin gen kan brengen zijn de verwachtingen voor de Velser club gunstig; wellicht blijven de punten bij IJmond 1. De opstelling luidt: C. Bol. G Schaar, L. Aptroot, B. Laman, C. v Geelen, J. v. Riessen, v. Voorbergen, .1 A. ten Napel, J. L. v. Woudenberg, B. Hofman, P. v. Geelen. Op Watervliet krijgen de dames van IJ mond om 2.15 uur H.O.C. 1 te bekampen. Hoe wel de samenstelling in de laatste wedstrij den beter geworden is, zal het tegen de H.O.C.-dames moeilijk strijden zijn. Mej. W. Hiahan is weer doelverdedigster geworden, waardoor mej. A. v. d. Scheur, uit het doel, de voorhoede aanmerkelijk kon versterken. De dames komen uit met: W. Hiohan, C. de Pagter, J. Backer, Mevr. de Groot, A. v. IJselmuiden, A. Harweijer, Vissinga, T. Struik, A. Oortwijn, A. v. d. Scheur, N. de "Waard. IJmond-heeren II speelt eveneens een thuis wedstrijd togen H.O.C. II, uit Haarlem, 's mid dags te 3.15 uur. Daar dit de eerste competi tie-Zondag voor do derde klasse is, valt van deze ontmoeting weinig te voorspellen. Ver wacht mag worden, dat de nieuwelingen hun uiterste best zullen doen om althans de voet sporen van hun oudere sportmakkers te druk ken. IJmind II verschijnt met: A. de Groot, L. Witteman, B. Kramer, T. Dijkstra, J. Negrijn, Th. v. Duffelen, M. Poppe, T. Messie, P. Zaagstra, H. Nabben, D. Steeman. BEVERWIJK Eerste studio-concert. Liederenavond met Beatrix Schut, De vereeniging Kennemer Muziek-Lyceum zal, Dinsdag in de studio der Beverwijksche Muziekschool het eerste concert in dit seizoen geven. De aandacht wordt gevraagd voor een „romantischen liederenavond", welke door Beatrix Schut, alt, zal worden verzorgd. Dit concert behoort tot de cyclus „De grond slagen der muziek" (vierde jaargang). Aan den vleugel begeleidt G. J. Moed. directeur der vereeniging. Hét programma vermeldt Rob. Schumann (1810—1856), Fr Schubert (1796—1828) en Edw. Grieg (1843—1907). Het is een verstandige maatregel, dat de zaal te precies acht uur zal worden gesloten Hierdoor kan men ongestoord van het con cert genieten. Nieuws voor volkstuinders. De waarnemend burgemeester van Be verwijk maakt bekend, dat voor personen, die in aanmerking wenschen te komen voor de toewijzing van een volkstuin in deze ge meente. van 2 tot en met 7 November, de: voormiddags van 9 tot 12 uur. aanvraag formulieren verkrijgbaar zijn ten -raad- huize (le afdeeling). Deze formulieren moe ten vóór 15 November volledig ingevuld bij het gemeentebestuur worden ingediend. Ook zij, die reeds een perceel grond van de gemeente in gebruik gehad hebben, moe ten ben formylier invullen, Na 15 Novem ber zullen geen aanvragen meer in behan deling worden genomen. De treinenloop. De nieuwe dienstregeling van de Neder- landsche Spoorwegen, die Maandag a.s. in gaat, bevat in .den treinenloop voor zoover Het station Beverwijk en halte Hoogovens betreft, geen enkele wijziging met de thans bestaande regeling. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. Lyda van Heyst. Groote Houtweg 136. In de week van 1 tot 8 November is de Apotheek Sepp. Zeestraat 27, telef. 3820, belast met de waarneming van den Zon dags- en nachtdienst. „GEMEENTE OPBOUW'. Het classicaal bestuur van de Ned. Her vormde Kerk heeft besloten tot instelling van een classicale commissie voor den ar beid onder de jonge lidmaten. Tn deze com missie zijn o.m. benoemd ds. J. de Vries en J. H. Hanneman. De arbeid van' deze commissie vormt een onderdeel van het breede werk van „Gemeente Opbouw", dat door de synode ter hand genomen is. MARKTBERICHTEN Prijsnoteering van 30 Oct. 1942 Vereenig- de Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Prijzen per 100 eenheden. Spina zie k.g. 10. Natuursla krop 2. Sla k.g. 7. Andijvie k.g. 4-5. Prei 1 k.g. 7. Radijs bos 2. Selderij bos 2,/2- Peterselie bos 3. Knollen 1 st. 8. Knollen 3 st. 2V2. Spruiten ongesch. k.g. 16. Tomaten 1-2-3-4 k.g. 12V2-16. Boe renkool k.g. 3. Pronkboonen k.g. 11. Chi- neesche kool k.g. 3. Savoye kool k.g. 3.70. Witte kool k.g. 2.30. Bospeen bos 7. Peen z. lof gew. 1 k.g. 7. Herfst- en meirapen k.g. 2V2. Peren k.g. 22. ZONDAG: Q.S.C.—BEVERWIJK. Aanvankelijk was voor Zondag de wed strijd BeverwijkG.V.D. vastgesteld. De N.V.B. heeft hierin verandering gebracht en thans op het programma geplaatst Q.S.C. Beverwijk. De thuiswedstrijd verloor Be verwijk eenige weken geleden met 23. UITGEEST Handel in boter. Voor den Economischen rechter te Alkmaar had zich te verantwoorden mej, Antje Wage- maker, welke het vorig jaar 20 kilo boter kocht voor den inmaak. Zij was lijdende aan suikerziekte, en moest daarom extra veel boter gebruiken. De prijsbeheersching ver oordeelde haar reeds tot een boete van 30 .1 kreeg zij een boete van 200. De verkooper. de melk-'en boterboer C Jongenjans te Uitgeest, had op deze boter een aardig winstje gemaakt, zoodat de prijsbe heersching hem veroordeelde tot 50.boete 'Thans was het vonnis conform den eisch. Intusschen was In het huis van Antje Wa- gemaker, nog hgel wat meer aangetroffen, maar daarvoor werd niet zij. maar haar man, C. de Wit, aansprakelijk gestéld. Het viel niet te bewijzen, dat het echtpaar alles ge hamsterd had, maar de aanwezigheid van 75 Kg tarwe was al te bezwaarlijk. Deswege werd hij veroordeeld tot betaling van een geldboete van 150. CASTRICUM KANTONGERECHT. De Kantonrechter veroordeelde L C. M. wegens het loopen over verboden grond ieder tot 2.— boete, of 1 dag hechtenis en A. H. en A. de G. te'Bakkum tot 2.— of 1 week tuchtschool. VERHUIZINGEN. Naar ons wordt medegedeeld, kan door den burgemeester vergunning worden verleend voor het verhulzen binnen de gemeente. BEKENDMAKING. Gravenhage, 30 October. Officieel wordt medegedeeld Op het verbod der intérlocale meubeltransporten kan een uitzondering ge maakt worden voor de verhuizing uit het kustgebied ingeval vóór den 28en October aan een vcrhuisflrma opdracht tot verhuizing gegeven was en voorts vóór den 28en October de nieuwe woning gehuurd was. Hetzelfde geldt voor een verhuizing r.aar het kustgebied. Wanneer de verhuizing drin gend noodig is en een vergunning verstrekt is overeenkomstig de verordening van 15 en 19 October inzake de vestiging. Verzoeken tot verhuisvergunningen onder dc boven aangeduide voorwaarden moeten schriftelijk met nadere motiveering worden ingediend bij de centrale leiding van den autobevrachtingsdienst te Den Haag, Benoor- denhoutscheweg no 6 Het verstrekken van de vergunning geschiedt schriftelijk via het departement van waterstaat. Personen, die uit het kustgebied geëvacu eerd worden en voor wie bovenstaande voor waarden niet gelden, moeten het verzoek tot het beschikbaar stellen van transportmidde len indienen bij den agent van den auto bevrachtingsdienst In hun woonplaats. Voor de bewoners van Den Haag en Scheveningen bevindt zich het kantoor van den agent in het gebouw aan den Hofweg no. 9. ZEEVOGELS I—VITESSE I. In den wedstrijd van Zondag zal Vitesse uitkomen met K. Zonnevelt, J. Tromp, W. de Wildt, Th. Tromp, P. Stengs, G- de Groot. J. Zonnevelt, N. de Zeeuw, T. Zonnevelt, L. Res, N. van Weencn, STEUNT WINTERHULP Het verheugt het buurtschapshoofd van W. H. N., den heer W. J. Marsdorp, te kunnen mededcelcn, dat zoowel de eerste lijst - als straat(bus)-collecte aanzienlijk meer hebben opgebracht dan vorig jaar. Verreweg het grootste deel der bevolking heeft hieraan medegewerkt. Toch is de opbrengst nog niet zoo, dat men er totsch op kan zijn. Dit komt voornamelijk, omdat niet altijd naar draag kracht wordt gegeven. Andere gemeenten van gelijken omvang steken Castricum nog den loef af. Het aantal aanvragen om steun in de gemeente is groot en bij onderzoek blijkt, dat in vele gevallen hulp dringend noodig is. Het buurtschapshoofd doet daarom een beroep op allen, die het hart op de juiste plaats hebben hun bijdrage bij de lijsten- collecte van heden en Zaterdag, werkelijk als een offer op te vatten. Dan eerst kan men zeggen, dat men zijn plicht tegenover onze meest behoeftige volksgenooten heeft vervuld en dat men den zin „Eén voor allen en allen voor één" heeft verstaan. CASTRICL'MSCHE HOCKEYCLUB. Nog twee wedstrijden moet C. H. C spelen en dan is de eerste helft der competitie reeds beëindigd. Dat deze twee wedstrijden wel zeer belangrijk zijn, blijkt heel duidelijk uit onder- staanden stand, die de positie der kopclubs aangeeft: C. H. C. 5 5 0 0 17— 2 10 Alkmaar 4 4 3 0 1 15— 6 8 Alliance 3 5 3 0 2 tl—12 6 Hermes 3 2 10 II— 6 5 Zondag speelt C.H.C. tegen Alkmaar, terwijl de week daarop de wedstrijd tegen Hermes op het programrrta staat. Zouden besde ontmoe tingen gewonnen worden, dan staat er een hernieuwd kampioenschap niets meer in den weg. Maar dan moet natuurlijk eerst Alkmaar verslagen worden, hetgeen de Castrlcummers zeker kunnen, indien de voorhoede in nog productieveren vorm speelt. Is dit het geval, dan houden wij het op een zesde overwinning De Castricumsche dames trekken naar Am sterdam om V.V.V. te bekampen. V.V.V. be hoort niet tot de sterkste teams, zoodat, in dien de betere vorm van C.H.C. aan blijft hou den, de eerste overwinning in de 3e klasse ze ker niet tot de onmogelijkheden behoort. Het 2e dameselftal heeft vrijaf, terwijl het 2e heerenteam tegen Strawberries 6 te velde trekt. We zijn waarlijk niet overdreven optimistisch, indien we ook hier een C.H.C.-overwinning voorspellen. DIEFSTAL. Door den veehouder G, Veldt werd bij de politie aangifte gedaan, dat een schaap., het welk zich in de weide bevond, is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. DS. J. KRüGER. De gezondheidstoestand van Ds. J. Krüger, predikant van de Gereformeerde Kerk van Castricum, welke predikant eenigen tijd zijn ambtsbezigheden niet had kunnen waarne men, is thans zoodanig verbeterd, dat Ds, Krüger in den dienst die morgen Zondag middag te half vijf begint, weer zal voorgaan. SANTPObRT Speler van Santpoort overleden Te Leiden is Donderdagmorgen overleden, nadat nog door chirurgisch ingrijpen ge tracht was zijn leyen te redden, Jan Visser, een speler van de R.K.S.V. „Santpoort". Insiders, die de verrichtingen van „Sant poort" óók in R.K. verband reeds volgden, zullen zich Jan. den zoowel in als buiten het veld bescheiden rechtsbinnen, nog wel herinneren. Jan was een prettige voetbal ler. speelde het spel om het spel en was daarom bij zijn clubvrienden en de tegen-, oartij gezien. Na geruimen tijd niet gevoet bald te hebben, had hij onlangs de voetbal schoenen weer aangetrokken, om het in één der lagere elftallen nog weer eens te probeeren. Maandag wordt hij op het R.K. kerkhof te Driehuis" ter aarde besteld. Dan zullen zijn clubvrienden hem naar zijn laatste rustplaats brengen. Zondag zal, voor de ontmoeting tegen Alc- maria Victrix een aanvang neemt, één mi nuut stilte in acht genomen worden. Santpoort mist v. Bakkum. Santpoort komt morgen uit in de volgen de opstelling: Van Egmond; J. Nijssen, Maarschalk; D. Nijssen, Tromp, Slok: Lun- ter, Kuypers, Molenkamp, Gerrits, Wijker. Terrasvogels met G. v. Gelder. Terrasvogels ontvang T.Y.B.B. In de volgende opstelling: N. N-, De Ruyter, Kraak; Zaal. Dortmunth, Klumper: Van Vliet. Röbken. De Jonge, Van Gelder Jr.. Van Gelder Sr. Gé van Gelder zal dus na een lange afwezig heid weer van de partij zijn. Verder worden nog gespeeld Terrasvogels 2— D.E.M. 2, 12 uur cn Terrasvogels Jun.—Sant poort Jun., 12 uur. FEESTAVOND UITGESTELD. Do feestavond van Terrasvogels, welke oor spronkelijk op 22 November zou gehouden wor den, ls uitgesteld tot Januari van het volgende jaar. GEREF. KERK Met ging van Zondag 1 November zullen de middaggodsdienstoefeningen der Geref. kerk om 4 uur beginnen. KERKHERVORMING. In den dienst ln de Ncd. Herv. kerk van Zondagochtend zal ds. R. H. Oldeman het feit der kerkhervorming herdenken. VOGELVRIENDEN BLIJVEN TROUW. Het bestuur van de supportersvereniging De Terrasvogel ziet in dat de derde klasser juist nu flink moet worden aangemoedigd. Zondag zullen de leden dan ook present zijn bij den wedstrijd TcrrasvogelsT. IJ. B. B. Zooals men weet boekten de bezoekers tegen H. F. C een verpletterende nederlaag en speelde Terrasvogels tegen de oudste club van Nederland een goeden wedstrijd. Met moed wordt de ontmoeting dan ook verbeid. De leus van de supportersvereniging is „Maar Vogels bedenk wel: tempo, tempo, en open spel I" EGMOND AAN ZEE DISTRIBUTIENIEUYVS. Kamerverhuurders kunnen tot uiterlijk 12 November aanvraagformulieren voor vaste brandstoffen afhalen aan het kantoor te Egmond aan den Hoef op de zitdagen. Kaarsen voor stalverlichting moeten uiterlijk 24 November worden aangevraagd ian het distributiekantoor, eveneens op de bekende zitdagen. DOKTER BERKHOUT NAAR ZAANDAM. Dokter J P. Berkhout, die sinds 1938 te Egmond aan Zee praktiseerde, als assistent an dokter Bol op. ie. zal zich than? te Zaan dam vestigen, waar hij-de praktijk van dok ter Peit heelt overgenomen.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3