- IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Stadsnieuws Door FRED ANDREAS. Voor hem was de dood van Pranser niets buitengewoons. Zelfs als die studente den man vermoord,had, zou hij het nog rustig keek Gobel de stukken in, Wat. men gevonden had in het hotel, waar Pranser gelogeerd had, e_ een inventaris zijner bagage. Niets bijzonders, n. Een portret van een beroemde filmdiva, waar- en op geschreven stond „Aan mijn lieven Josef '"-(Pranser ter herinnering aan 6 Juni Zonder jaartal. Met drie uitroepteekens. Op den achterkant een briefje van den commissaris: Jj" Zie proces-verbaal 5. ;t^r Bijlage 1 leege enveloppe met hotel-adres ;e- van Pranser in vrouwenhand, zonder post zegel. Bijlage 2: briefje uit telefooncentrale (van hotel, gestempeld op heden 9.32 u. v.nv: 2 „Juffrouw S. verzoekt mijnheer Pranser niets -lie doen, alvorens haar gesproken te hebben". Daaraan een briefje van den commissaris, dat telefoniste verklaard had, dat het haar jprecies zoo'gedicteerd was door juffrouw S. S van Siegfried en mijnheer Pranser nt|wist ervan. Zelfmoord dacht Gobel 'verbaasd, dat ziet er als zelfmoord uit. i Daarop las hij het proces-verbaal d^r ver- ihooren door. Het eerst kwam de verklaring van Irene Keiler, d- Ze was, zoo had ze verklaard, door Pranser ;e-jtelefonisch uitgenoodigd, om 12 uur in zijn hotel te komen. Ze had in de hal op hem gewacht en in het restaurant met hem gege- tén. Pranser had eigenlijk om 12 uur willen vertrekken, doch had. om haar onbekende redenen, die reis tot den volgenden dag uit gesteld, haar verzocht hem mee te nemen naar haar woning en daar wat piano voor hem te spelen. Daar hij de kosten harer studie droeg, had hij er recht op, dat ze vpor hem geelde, maar ze had het pijnlijk gevonden, omdat ze nog nimmer heerenbezpek op haar kamer had ontvangen. Ze had er niettemin in toegestemd. Ze had dit liever gedaan, dan hem mee te nemen naar de hoogeschool, waar ze allicht genoodzaakt zou zijn geweest, hem voor te stellen aan haar kennissen. Na tafel, ongeveer 12.40 uur, waren ze per taxi naar de Keizerstraat gereden. Het traploopen was Pranser zwaar gevallen en hij had er over gemopperd, dat er geen lift was.-'Ongezien doof haar "kostjuffrouw was 2e met hem haar kamer binnen gegaan.'Het venster stond open. Na een gesprek van enkele minuten was ze naar haai; badkamergegaan, naast haar ka mer, om haar in de' taxi verwaaide kapsel in orde te brengen en haar handen te wasschen. Bij haar terugkeer had ze .Pranser niet ge- unnrfpn (irnc nnir het nnpn'n vonden, was naar het open'venster geloopen en had heni op den grond zien liggen. Op de bemerking van den commissaris, dat dit toch ongewoon was. want men vermoedt toch niet allereerst, dat een bezoeker uit bet raam gevallen 'is, had ze geantwoord, dat ze een soort voorgevoel moest gehad hebben, en het zich anders ook niet kon verklaren. En- ;n. kele minuten waren er toen verloopen, voor de dat ze haar hospita, juffrouw Plooi was gaan >e- roepen. Ze bewaerde, van schrik haar be- zinning kwijt geraakt te zijn. In geen geval had ze opzettelijk of door achteloosheid schuld aan den dood van Pranser. Hij was zoo sterk, dat hij zich met één hand tegen haar had kunnen verdedigen en al had hij zich niet' verweerd, dan achtte ze het onmogelijk, dat een meisje van haar constitutie in staat was, een man als Pranser uit een raam te werpen. Daarenboven had ze niet de minste reden, zich van heni te bevrijden; zijn dood beteè- kende het einde harer studie, want ze had nu geen middelen meer. Ze had niet van Pranser gehouden en alleen als haar verzor ger in haar studietijd had hij iets vo'or haar beteekend. »l Verstrooid bladerde hij in het dossier. Een briefje met het eenige telefoonnummer, door Pranser dien dag opgebeld: 78480. De com missaris had ernaast gezet: Sïgarenhandel Mergel, -nummer van juffrouw Keiler. Een inventaris van Pranser's portefeuille.... ivat geld, nu in depót,- visitekaartjes en zaken brieven; zwaar gouden horloge, twee din- manten ringen, dié in het vlecsch•gegroefd 3'waren en niet verwijderd konden worden. u,Ecn- opgave van Pranser's familiebetrekkin- n gen, die telefonisch door de politie gewaar- a schuwd waren. Pranser was sedert 1924 ,we- 6iduwnaar, uit het huwelijk waren twee fkin- 61deren geboren, de 21-jarige Coenraad Pranser, mr. in de rechten, sedert twee jaar mede- firmant, en de 24-jarige ^ongehuwde Maria 'Pranser. De zoon was op zakenreis in het Noorden. De dochter had het doodsbericht kalm opgenomen en gezegd, dat ze terstond overkwam. De overledene was vermogend, zakelijk, solïede, en stond niet ongunstig be kend. Geen reden om hem van zelfmoord te verdenken. Verveeld legde Gobel de bijlagen weg en nam het proces-verbaal weer ter. hand. De verklaringen van juffrouw Plooi klonken heel anders dan de onschuldige schildering van het^eval door Irene gegeven. Juffrouw Keller, zoo had zij verklaard, had ongeveer een jaar bij haar gewoond en ze had steeds een uitstekenden indruk van haar gehad. Ze was zeer vlijtig en studeerde dage lijks urenlang, al speelde ze bijna als een virtuose. Ook maakte ze veel schriftelijk werft en haar tafel lag altijd vol papieren en boe ken. Haar levenswandel was steeds zeer soliede. Een enkelen keer had ze niet thuis geslapen, maar was, naar haar zeggen, met vriendinnen een weekeind uitgeweest. Die vriendinnen waren echter nimmer bij haar geweest. Ze kreeg, volgens juffrouw Plooi letterlijk het heele jaar geen bezoek, wat wel licht opvallend, doch bevredigend was. Maar vaak, heel vaak was ze in den sigarenwinkel gaan opbellen en ook vaak door het zoontje van mijnheer Mergel geroepen, omdat zij werd opgebeld. Overigens was Irene Keiler gesloten van aard. (Wordt vervolgd). Pijpen in de ledematen verdwenen. Ik kan wéér wan delen als vroeger. Mevrouw M. L. te W. schrijft, d d. 25-l-'40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen en pijn in de kniege wrichten, zóó hevig, dat ikN af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaalrjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen hcelemaal ver dwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaalrjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In allé apotheken, en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. DUBBELE MOORD TE VELSEN VOOR HET HOF. Thans tien jaar geëischt tegen den verdachte. óp 26 Augustus van het vorig jaar werd te Velsen een dubbele moord gepleegd door den 41-jarigen fabrieksarbeider J. K. Heij- koop uit Muiden. Met een koksmes, dat hü 's morgens in een winkel te Amsterdam had gekocht, doodde hij zijn vrouw, die hem ver laten had en den man met wien zij samen leefde. Tóen hij met het mes in de hand naai de pont vluchtte, liep hij in de armen van een politieagent, die hem arresteerde. De Rechtbank te Haarlem veroordeelde den man in Januari van dit jaar tot twaalf jaren gevangenisstraf. Zoowel de verdachte als de Officier van Justitie, die 20 jaar had geëischt, gingen tegen dit vonnis in hooger beroep en gisteren stond de fabrieksarbeider terecht voor het Gerechts hof te Amsterdam, dat gepresideerd werd door jhr. mr. Van der Does de Willebois De winkelier, die het mes aan c!en man ver kocht had, werd als getuige gehoord. Hij verklaarde dat H. gevraagd had naar een mes, dat niet gemakkelijk dichtknipte. Dat meemoest hij hebben om touv/ te snijden, zoo vertelde hij. Hij had tenslotte een koksmes gekocht. De moeder van den vermoorden man, die getuige was geweest van het drama, vertelde, dat zij met haar zoon en de jonge vrouw aan de koffietafel had gezeten toen de verdachte eensklaps langs den achterkant van het huis naar binnenkNvam. Hij ging direct naar de vrouw en trachtfe haar over te halen weer mee terug te gaan. Er ontstond een woorden wisseling. Plotseling haalde de man een mes te voorschijn en viel de vrouw aan. Deze vluchtte naar buiten, maar de verdachte liep haar achterna en stak haar enkele malen met het mes. Vervolgens stormde hij op den man af. dien hij eveneens zoo zwaar verwondde, dat deze er aan overleed. Bij zijn verhoor bleef de map ontkennen de Bedoeling gehad te hebben zijn vrouw te vermoorden. In zijn nadeel pleitte echter het feit, dat hij een enkele reis naar Velsen had genomen. Hij zou destijds gezegd hebben, dat hij dit deed, omdat hij toch niet terug kwam. Dit zou inderdaad op voorbedachte rade kunnen wijzen, evenals het feit. dat hij het in papier gewikkelde mes in Velsen uitpakte en in zijn zak verborg. Het reclasseeeringsrapport schetste den verdachte als een oppassend man. Ook uit dit'rapport bleek, dat het huwelijk altijd gelukkig was geweest. Er was echter een verhouding ontstaan tusschen de vrouw en een man^ die veel op bezoek kwam en dit leidde tot een verwijdering tusschen de echt- genooten, die eindigde in die drama. De zenuwarts, dr. A. Groeneveld, als ge- tuige-deskundige gehoord, zeide tot de con clusie te zijn gekomen, daj de verdachte leed opder een angstcomplex. Het is aan te nemen, dat hij naar Velsen is gegaan, om do zaak ten goede te leiden, doch gedacht heeft„als dit mislukt dan ben ik tot alles ln staat". Hij zou dan verder in een schemerT toestand .hébben gehandeld. Dr. Posthumus Meyjes, die eveneens een rapport had uitgebracht, had geen ziekelijke stoornissen bij den man geconstateerd. Hij geloofde ook met in een vooruit beramen van een moordplan, doch wel in opwellingen van wraakgevoelens. die sterker geworden zijn toen de dag der scheiding naderde. De procureur-generaal, mr. A. A. L. F. van Dullemen, die hierna requisitoir nam, zeide dat een zaak als deze gelukkig een zeldzaam heid is in onze rechtszalen. Vijfmaal heeft deze man zijn vrouw gesto ken en viermaal den medeminnaar. Beiden bracht hij één steek in het hart toe, waar door zij doodelijk werdeiï getroffen. Deed hij dit met voorbedachte rade Aan de hand van de verschillende feiten meende de procureur-generaal - dit te moeten "aan nemen. Van een plotseling driftgevoel, toen de man voor zijn vrouw stond, is'niets ge bleken. Hij heeft gehandeld volgens een be paald plan. Mr. van Dullemen was het eens met de meening van dr. Posthumus Meyjes, dat de wraakgevoelens de ethische gevoelens hebben verdrongen. Al zijn er verzachtende omstandigheden toch verdient de maii de straf voor zijn verschrikkelijke /daden. De procureur-generaal kon zich niet ver eenigen met de straf door de rechtbank te Haarlem opgelegd en vroeg een gevangenis straf voor den tijd van tien jaren De verdediger, mr v. d. Goot. pleitte clementie. Uitspraak 19 November Economische Rechter. GROOTHANDELAAR IN „ZWARTE" WAREN. Tot anderhalf jaar en vijfduizend gulden veroordeeld. In een extra-zitting behandelde de Economische Rechter hedenmorgen de zaak tegep J. van Dillewijn, een vijftig- jarigen papierhandelaar uit Aalsmeer, thans gedetineerd in liet Huis van Be waring, die op zéér groote schaal in zwarte waren had gehandeld. In zijn requisitoir zeide de Officier van Justitie, dat hij nog nooit een dergelijke zaak te benandeien had gehad. Van Dille wijn had gehandeld in suiker en suiker bonnen, kazen, groene erwten, witte boo- nen, koffie, thee. slaolie, nicotinesülfaat, benzine en petroleum. Tal van menschen had hij in verlegenheid gebracht, en dank zij hem waren tal van waren aan de distri butie onttrokken en dapk zij hem was de regelmatige distributie m gevaar gebracht. Er was tegen den papierhandelaar proces verbaal opgemaakt wegen overtreding der prijsvoorschriften. De inspecteur voor de prijsbeheersching achtte de zaak té ernstig om nog met' een geldboete af te doen en had haar daarom overgedaan aan de justi tie. Deze overtreding was Van Dillewijn niet ten laste gelegd, maar de Officier wilde er toch rekening mee houden. Ook waren alle overtredingen niet ten laste gelegd, al leen de kazen, de suikerhandel en de nico tinesülfaat. De Officier zei, dat het hem niet 'duide lijk was, hoe 'de man er tóe was gekomen: hij had een goed loopenden papierhandei-en het geld had hij niet noodig. Toch had hij zich in den zwarten handel begeven. Merk waardigerwijs had hij zich kort voor zijn arrestatie op het „Nationale Dagblad" ge abonneerd. In dit blad had verdachte toch zeer goed kun nep leeren, hoe men over den zwarten handelaar dacht en hoe die werd gestraft. De Officier achtte het feit zóó ernstig, dat hij meende hier een gevange nisstraf voor den tijd van twee jaar en zé: maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis, een geldboete van 5000 en ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen waren te moeten eischen. De toegewezen raadsman van Van Dille wijn noemde de geëischte straf de volslagen vernietiging van den man: hij wordt er door geruïneerden" gaat er physiek door ten gronde. Hij vroeg een grootere geldboete en een geringere gevangenisstraf. De Economische Rechter, die Van Dille wijn eveneens een zwarten handelaar noem de, zooals hij nog nooit voor zich had ge had, veroordeelde den man tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve hechte nis doorgebracht, betaling van een boete van 500P en verbeurdverklaring van de inbeslaggenonflfen waren. Teraardebestelling Arend van Berkum. Gistermiddag om één uur had op de alge- meene begraafplaats aan de Kleverlaan de teraardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van den 17-jarigen Arend van Berkum, leerling van de M.T.S. hier ter stede, die de vorige' week door een tram op de Groote Markt werd aangereden, tengevolge waarvan hij in het St. Elizabeths gasthuis is overleden. Zeer velen hebben hem op zijn laatsten gang de laatste eer bewezen, waaronder, wij opmerkten den directeur van de M.T.S., den heer ir. G. E. M.#Jansen en de leeraren ir. Voorts was aanwezig de heer J. Thie, direc teur van de 2e H.B.S., alsmede de leeraren Posthuma, ir. Struyck en ir. Witteveen. Vos, Van Dis, Klinkenberg en v. d. Andel. Allereerst werd het woord gevoerd door den directeur van de M.T.S., die Arend van Berkum schetste als een goed en veelbelo vend leerling. Wij vragen hier bij dit graf of dit alles noodzakelijk was. Dit jonge leven is nu weggerukt, in het ouderlijk huis en ook op school laat hij een leege plaats achter. Voor de ouders is het een zware slag doch mogen zij rust vinden in de ge dachte, dat hij een goed zoon was. Nadat spr. nog enkele woorden van troost tot de ouders had gesproken, besloot hij met: Jonge vriend" Van Berkum, rust zacht. Vervolgens werd het woord gevoerd dooi den heêr J. Thie, directeur van de 2e H.B.S. Deze herinrierde er aan, dat Arend van Berkum -kortgeleden zijn einddiploma van de H.B.S. had behaald en zijn'studies toen ging voortzetten aan de M.T.S. Hij was een vlgt en begaafd leerling. Door zijn prettigën omgang met de leerkrachten dei- school was hij allen zeer sympathiek ge worden. En nu is hij zoo plotseling uit dit. leven weggenomen. Spr. besloot met een woord yan opbeuring tot de zwaargetroffen ouders. Namens de klassegenooten van den over ledene, die zich allen- rondom het graf ge schaard hadden, sprak de heer» Herfkens een laatste woord van afscheid. Wegens te froote aandoening moest hij zijn rede af reken. Tot slot sprak een familielid, die Arend van Berkum schetste als een flink zoon, waarop zijn ouders terecht trotsch mochten zijn. Er wachtte hem een goede toekomst, maar dit alles is nu niet meer mogelijk. Aan het einde dankte spr. allen, die in zoo grooten getale van hun -belangstelling hadden blijk gegeven. Er was een schat van bloemen. Daaren boven was er nog een speciaal bloemstuk van leeraren en klassegenooten van de M. T. S., dat-door twee leerlingen op het graf gelegd werd. Ds. V. Roos 90 jaar. Zaterdag wordt Ds. V. Roos. emeritus-pre dikant. wonende te Bloemendaal. negentig iaar. Ds. Roos is Belg van geboorte. Hij ont ving zijn vooropleiding te Doetinchem en studeerde in Utrecht en Amsterdam, eerst etteren en daarna theologie Zijn eerste ge meente was Breaevoort en in 1B90 vertrok hij naar Vollenhove. Toen een vacature aan het. Prov Ziekenhui^ te Santpoort was ontstaan werd hij door Ged. Staten van Noordholland op 9 Februari 1907 tot predikant bij dc Her vormde Gestichtsgemeente benoemd, welke met die van Castrieum tot één gemaakt/was. Op 1 Januari 1922 werd hem eervol emeritaat verleend als predikant der Ned. Herv. Kerk. waarna ds. Roos zich metterwoon fh Bloe mendaal vestigde. Ds. Roos is geestelijk leider van het Diaco- nessenhuis in Haarlem en vice-voorzltter van de Christelijke Philantropische Stichtingen te Doetinchem geweest. Voorts was hij bestuurs lid van de Vereen, tot bevordering van in wendige zending te Doetinchem, welke ver- eeniging hem bij zijn aftreden tot eerelid be noemde. Ds. H. J. Drost. Ned. Herv. predikant in Haarlem-Noord is gisteravond beroepen in dc vacature van de twintigste predikantsplaats te 's-Gravenhage. HUIZENVEILING. In het Notarishuis zijn gisteren geveild een huis en erf aan de Saenredamstraat 101. groot 1 are 32 centiaren, voor f 6225.S. A. Gijzen qq een huis en erf aan de Sumatra- straat 13, groot 1 are 5 centiaren, voor 5000. N. J. Duistcrhof, na loting: een huis met erl aan de Glasblazerstraat 9. groot 87 centiaren, voor 2700.J. W. Heuperman ALBERT DE KLERK CONCERTEERT IN BELGIE. De jonge Haarlemsche organist Albert de Klerk is door den Vlaamschen Omroep te Brussel uitgenoodigd om Maandag a.s. van kwart over vier tot vijf uur een orgelvoor dracht te geven op het studio-orgél. Hij zal o.a. zijn Sonate (1942) ten gehoore bjrengen. Tevens is hij uitgenoodigd mede te werken aan het concert, dat het groot orkest van den Vlaamschen omroep Woensdag a.s. van zes uur tot half acht zal geven. Albert de Klerk zal hierbij zijn eigen orgelconcert spelen. Ook te Mechelen in het Lemmens Instituut de bekende school voor organisten geeft De Klerk een concert, waarop hij o.a. de groote Symphonia van 'Hendrik Andriessen zal vertolken. Op. speciaal verzoek zal hij ook improviseeeren over opgegeven thema's. VLEESCH ZÓNDER VET. Een huisvrouw klaagt ons haar nood over de slagers. „Wanneer men eens in de'week zijn rantsoen vleesch gaat koopen" zoo schrijft zij, „dan krijgt, men altijd vleesch zonder vet er .aan,-dat'hebben de slagers er al afgesneden. Slechts bij enkele slagers- krijgt men een enkelen keer een half onsje vet." „Mogen de slagers het vet van het vleesch afhalen?" vraagt zij. Wij hebben deze vraag voorgelegd aan een lid van de Plaatselijke Toewijzings- commissie, die ons mededeelde, dat, indien de slagers het vet van het vleesch snijden, zij verplicht zijn, dit vet ook aan het pu bliek te verkoopen. Doen zij dit niet, dan zijn zij strafbaar. Men moet echter bedenken,, dat het hier om zeer kleine hoeveelheden vet gaat, waarmee de slager niet al zijn klanten kan bedienen. GEVONDEN VOORWERPEN. Bankpapier. Vroom en Dreesmann. Groote Houtstraat: handschoenen, Pielage, Joh an van Vlietstraat 76; handschoen. Sarlet. Nagtzaamstraat 36: horloge, mevr. Kroes Leidschevaart 283; motorkap. Klaasen, Boogstraat 22; portemonnaie met inhoud, Schauekes. Potgleterweg 5, Bloe- mendaal: portemonnaie met inh.. Wiersma. Tes- lastraat 7; rozenkrans, Breek BUdaaischestr.jveg 136. Santpoort Station; regenpijpen, v. d. Lange- maat, DumvUetspad 5; tasch. Visser. Van "t Hoff- str. 4 A; wandelstok, v, Brugge, Leidschestr. 111. BLOEMENDAAL AANRIJDING. Op het Kerkplein te Bloemendaal reed een personenauto, die den Kennemerweg wilde op rijden in de richting van Santpoort. Op dat mo ment naderde van die zijde een vrachtauto. De wagens raakten elkaar in de linkerflank, doch er werd geen ernstige schade aangericht. De politie steit^een onderzoek in naar de schuldvraag. OVERVEEN PERSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men apothekersassistent mej. W. Steneker te Overveen. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. f ONDERTROUWD: C. Lohman en L. Kwakkel; C. Beths en T. Korringa. GETROUWD: W. Polak en J. v. d. Hoogen; L. v. Dijk en J. M. M. Beij; P. J. Hulsebosch en A. M. v. d. Welden; A. J. v. d. Ploeg en H. R. v. Haagen; H. C. Jongkind en S. Henstra. BEVALLEN: A. C. D". Sanders—Rusman, z.; C. Th. Uitendaal—Dodenbier, z.; Chr. v, der Eem— Uitendaal, z.; H. J. Koster^Verzeilberg, z. OVERLEDEN: A. de Koning, 76 j., geh. met W. P. J. Overmeer, Oosterlaan 11. Gistermorgen heeft de politie te Amersfoort twee brandweerlieden aangehouden en in arrest gesteld, die zich Woensdag avond bij het blusschen van een brand hebben schuldig gemaakt aan diefstal van sigaren. Veel offerende handen maken het Winter- liulpwerk licht. Giro 5553. Duizenden vragen. LAATSTE NIEUWS Republikeinen met 38 zetels in den senaat. Het oordeel van Hoover. Volgens een bericht uit New York is het aantal Republikeinsche zetels in den Se naat tot 38 gestegen. De voorzitter van het Republikeinsche nationale comité. Frank Gennet. heeft met. betrekking tot den ver kiezingsuitslag verklaard; de groote win sten der republikeinen geVen ons het ver trouwen, dat wij bij de volgende verkie zingen de overwinning zullen voltooien. Herbert Hoover, de vroegere president der V. S., gaf als zijn meening te kennen, dat in het resultaat der verkiezingen er sterk element van protest en de eiseh van een betere organisatie van den oorlog ligt. De Diplo ziet ir. de aanzienlijke verster king van de oppositiepartij een „uiting van ■de teleurstelling der massa over Roosevelt's verrichtingen", omdat' 'net 'Amerikaanscho f volk, indien het werkelijk gesloten en van ?anscher harte achter den president en di.ens politiek zou staan. Dinsdag onge twijfeld de gelegenheid had aangegrepen om door het uitbrengen van de stem op de democratische partij zijn onbeperkt ver trouwen in zijn leider te verkondigen. Eenigerlei politieke gevolgen van deze schijnbare parlementaire wijziging van koers meent de Diplo evenwel niet te kunnen verwachten, daar de Amerikaan- sche democratie nog slechts een schaduw van zichzelf vormt. De Korrespondenz be sluit haar beschouwing met de woorden: Het sweet land of liberty" heeft zich ge schaard in dc. rij van autoritair bestuurde landen, welker systeem juist Roosevel: zoo hartstochtelijk voorgeeft te bestrijden en met oud-testamentairen ijver verdoemt Weer «Britsche oorlogsbodems te Gibraltar aangekomen. Naar uit La Linea wordt gemeld zijn Don derdag te Gibraltar een Britsche kruiser en zeven torpedojagers aangekomen. Het aantal in de oorlogshaven van Gibraltar liggende Britsche marinevaartuigen wordt op 125 ge raamd. Bovendien zijn Donderdagmiddag op het vliegveld van Gibraltar 25 vliegtuigen geland, waarbij zes „vliegende forten", die spoedig daarna in de richting van de Middel- landsche Zee zijn gestart. Londens luchtbescherming gaat met chloorgas oefenen. De Londensche correspondenten dq| Zweed- sche bladen melden, dat in Engelana weder om groote luchtbeschermingsoefeningen zullen worden gehouden. Zelfs is men in enkele wij ken van Londen overgegaan tot gasoefenin- gen. waarbij van chloorgas gebruik is ge maakt. Naar Reuter meldt, heeft het Britsche mi nisterie van lubhtvaart toegegeven, dat cr Donderdagochtend op twee plaatsen aan de Zuidoostkust en des middags op twee plaatsen in het Zuiden van Engeland door bommen „eenige schade" veroorzaakt is. Britsche defeusiemaatregelen in Teheran. De Britsche militaire autoriteiten in Iran zijn thans bezig met het aanleggen van ver dedigingswerken in Teheran en in de olie- gebieden. In Teheran doortrekken patrohilles van tien man de straten en het tijdstip, waar op men zich des avonds binnen moet bevin den. is vervroegd van 24.00 tot 23.00 uur. Woensdag is te Teheran proefluchtalarm ge houden. De lufhtdoelartillerie trad in wer king, "'vliegtuigen voerden schijnaanvallen op de stad uit en de sirenes gilden. Dergelijke maatregelen worden getroffen om de bevol king te wennen aan hetgeen misschien gaat komen. Opdracht voor Generalkommissar Sclimidt. Gauleiter Saukel heeft den generaalkom- missar Z. B. V. Schmidt benoemd tot gevol machtigde van den algemeen gevolmachtigde voor het gebruik der arabeidskrachten in het bezette Nederlandsche gebied. Vrouw bestal haar blinde zuster. De politie te Amsterdam heeft een 53-jarige bewoonster van de Kuiperstraat, wegens een laaghartig misdrijf aangehouden. De vrouw die met haar blinde muster samenwoont, had door middel van eenige valsche handteeke- ningen, een bedrag van 6000.in handen weten te krijgen, zijnde de opbrengst van eenige aandeelen, welke aan de blinde toe behoorden. De zuster had dit geld te eigen bate aangewend en inmiddels reeds grooten- deels uitgegeven. Complot van handelaars in persoonsbewijzen ontdekt. De centrale récherche te Amsterdam is er in -geslaagd, een complot, bestaande uit kapper, een winkelierster, een metselaar, een timmerman, een fabrieksarbeider en een los werkman, te ontmaskeren, dat handel dreef in vérvalschte persoonsbewijzen. Deze bewij zen, meerendeels van diefstal afkomstig, wer den tegen hooge prijzen van de hand gedaan Een huiszoeking, bij de winkelierster lever de slechts één persoonsbewijs op. Een zestal andere, welke nog kort te voren aanwezig waren, had de vrouw, volgens haar verkla- rïhg, vernietigd. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM fi November 1942. BEVALLEN 5 Nov A. M. Mol—van Assem», A Rosenh.ii!— Hein. z.: T M. Laan—de Boer. 6 Nov.. C. J. Drogtrop—Deen. d. OVERLEDEN: 5 Nov.. w. van den Bcrgh— Craije. 64 j./Assendelverstraat. f OFFICIEF.I.r LANDBOUWMEDEDEELINGEN AANHOUDEN VAN RUNDVEÉ. Teneinde zooveel mogelijk te voorkomen, dat de rundveehouders in de Toekomstige stal periode overtreding komen, lijkt het ons nog eens van belang, trop te wijzen dat het verboden i*. rund vee. boven en beneden l jaar. aan te houden. In dien dit niet is gedekt door een toewijzing ol door een contract. Men stelt zich dan bloot yin een extra aanslag, gevolgd door een evcntuccle inbezitneming. WU adviseeren den tuinders en akkerbouwers, ie koelen in voorraad hebben, welke hun eigen dom zijn. hiervoor contracten af te sluiten. Be treft dit koeien van andere veehouders, dan moet deze veehouder zorgen voor een contract, of'zijd toewijzing laten verlagen, waarna aan den tutr.- der-akkerbouwer. een toewijzing wordt verstrekt. Het geven van de koeien om dc melk. zonder contract of toewijzing Is verboden, en zal dan ook niet wórden toegestaan. Tevens deelen wij aan de tuinders mede, dat het omruilen van eontractkoeien. voor andere die méér melk geven, niet wordt toegestaan. Men zorge dus van te voren, dat men een koe krijgt, die aan de verwachtingen voldoet. DE VOF.DSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HQLLAND. OFFICIEELE MEDE DEELINGEN. LANDBOUWWERKTUIGEN-DISTRIBUTIE. De koopvergunningen enz. voor nieuwe land bouwwerktuigen. welke door het rijksbureau voor de voedselvoorziening In oorlogstijd namens het rijksbureau voor de metalen verwerkende In dustrie sedert 17 Februari 1942 werden verstrekt, zijn met ingang vap 35 December 1942 vervallen, voor zoover tenminste geen andere geldigheids duur staat aangegeven. Is.wel een geldigheids duur op de koopvergunning aangegeven, dan blijft déze laatste datum gehandhaafd. Voor den vervaldatum van de koopvergunning móet het werktuig In hel bezit zijn van den gebruiker, wiens naam op de koopvergunning staat aange geven. De bedoeling is, dat gebruikers van land bouwwerktuigen de koopvergunningen slechts afgeven tegen in ontvangstneming Van het des betreffende werktuig, zaodat op den vervalda tum van de koopvergunning de rechthebbende gebruikar oók daadwerkelijk ln het bezit is van het werktuig. Voor verkoop door fabrikanten en importeurs aan handelaren dan wei voor weder verkoop aan handelaren blijft de koopvergun ning ongelimiteerd geldig. VERBOD VERHANDELEN TUINBOUWZADEN. Ingevolge besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij is het: l. aan telers van tuinbouwzaden tot nader order verboden het door hen z.g. vrije teelt geteelde tutnbouw/aad (oogst 1942) te verhandelen of af televeren; 2. aan handelaren ln tuinbouw zaden tol nader order verboden het tulnbouwzaad, waarover zij de beschikking hebben of krijgen, te verhandelen of af te leveren. Voor verdere verplichtingen wordt verwezen naar net. desbe treffende besluit (St.crt, van 4 Nov. 1942). GEBRUIKTE LANDBOUWWERKTUIGEN. Ten opzichte van aankoop, verkoop en vervoer van gebruikte landbouwwerktuigen en overige machines, aanwezig op land-, tuinbouw- en vee houderijbedrijven geldt sinds 7 Augustus 1942 een speciale regeling, die ln beginsel overeenstemt met die, welke sinds Februari voor de nieuwe landbouwwerktuigen ;n werking is. Op enkele punten wijkt deze af en wel spelcaal van de re geling ten opzichte van het vervoer. De land-- bouwer, de tuinder of de veehouder, die hier omtrent nadere inlichtingen wil ontvangen, kan deze verkrijgen bij de land- en tuinbouwconsu- lenten of de provinciale voedselcommissarissen. al naar gelang het landbouwwerktuig, hetwelk bedoeld is. De provinciale voedselcommissaris sen behandelen namelijk uitsluitend de dorsch- machlnes, stroopersen en stroobinders; andere werktuigen behooren onder de land- of tuin- bouwconsuleten. Ook ten aanzien van andere op de boerderij, tuinderij of veehouderij aanwêzige gebruikte werktuigen, en machines dan land- bouwconsulenten. Ook ten aanzien van andere op stanties aan belanghebbenden inlichtingen kunnen 'erstrekken. DISTRIBUTIENIEUWS Het Hoofd van den Dlstributiedienst Heemstede Bennebroek maakt bekend, dat nieuwe bon kaarten voor de 13e periode zullen worden uit gereikt van 9 November tot en met 28 November 1942. De uitreiking geschiedt in het lokaal Bin nenweg 160. Heemstede. Voor Inwoners van Ben nebroek aan de Schoollaan ln het R.K. Vereni gingsgebouw. Uitgereikt worden: Levensmiddelen! en aard- appelkaarten. Tegen inleverlhg van de correspondeerende bon van het inlegvel wordt uitgereikt: Aan houders van K inlegvellen: Met inlegvel K 1 bonkaart K 110 plus 2 aard- appelkaarten N 110. Met inlegvel K 2 bonkaart K 210 plus 3 aard- appelkaarten N 110. Met inlegvel K 3 bonkaart K 310 plus 2 aard- appelkaartên N 110 1 Met inlegvel K 4 bonkaart K 410 plus I aard- appelkaart N lift. Aan houders vno L inlegvellen bovendien voor leder persoon 1 aardappelkaart N 210. Zij. die geboren zijn tusschen 1 November cn 30 November van de jaren 1921, 1928 of 1938 moe ten vóór de ultreijcing hun Inlegvellen omruilen, deze omruiling geschiedt in het uitreikingslokaal bij het uitreiken van de nieuwe bonnen. Ieder dient te komen op de voor hem bepaalden tijd. Deze tijd Is te Viqden op de levensmiddelen kaarten. die u thans gebruikt. Het strookje van deze kaarten, waarop dag en uur vermeld staan, moet worden medegebracht, tegelijk met alle stamkaarten en inlegvellen. Ieder lette nauwkeurig op. of hij, ontvangt, waar hij recht op heeft. Dit moet worden gecon- tröleerd voor men van de uitreikingstafel ver trekt. Zelfverzorgers voor brood, vl^fsch. melk en aardappelen moeten hun kaarten halen aan de vah Merlenlaan 2. De na-uitrelklng voor die genen. die verhinderd zijn op der. bepaalden HJd te komen zal plaats hebben op 2 December van 9—12 uur aan de Binnenweg 160. TOESLAG VOOR ZWAREN. ARBEID. De uitreiking van toeslagkaarien voor zwaren arbeid zal plaats hebben vanaf 10 November des morgens tusschen 9—12 uur aan loket I van het Distributiekantoor van Merlenlaan 2. Belanghebbenden worden in hun eigen belang verzocht, zich strikt te houden aan de op den achterkant der thans geldige toeslagkaarien ver melde datum. De na-uitreiking der toeslagkaarien zal plaats hebben op 7 December tusschen 9—12 uur aan bovengenoemd loket. Vraag an Aanbod Vooruitbetaald per Niet vooruitbet. p. Werkzoekenden i.tn. 8 ct. i.m. 10 ct. aangebo- en aangeoo- den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet. voorültbet. p m.m. 8 ct minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen SPA.YNSOH.T5 LES. EXGEL- SCHE I/ES. Mevr. J. L. v. Bffen- Sohoiltens. Hcrm. Heyermtvnsl. S. H'stedie. Leer ar es Spaansch M.O.,1 EngeJsch M. O. Personeel gevraagd Voor Huishouding DIENSTBODE. Welle meesje heeft interesse om in 's Elertogein- bosch als d'icnstbode lm betrek king: te gaan. in een R.-K. gezin met veel kinderen. Leeftijd niet ouder dam 20 jaar. Voor een bur_ germeisje met werkJust goede ge legenheid om een goed onderdak te krijgén. Voor goedie be- hamdeHng cn goede kost wordt gezorgd. Br. 5 532. NET MEISJE gevr. voor 3 dg. per weeft. Annm. Weide ma, Tes- selschadelaati 6, H'stecle-A'houit. DAGMEISJE gevr. 's Zondags vrij. Hioog loon. Zommelaaai Haarlem. FLINK GEZOND MEISJE ge vraagd in- of extern, die de huis houding v. 5 volw. pers. goh. op zich kan nemen. Prettige werk kring en vr. beh. hulp v. werkster V-sa norcaT-i.lt. 52ö,i H.-N, - Flinke nette WERKSTER ge vraagd v„ kantoorwerk. Br. 5529- - DAGMEISJE gevr. of Werk ster, 3 x p. IV, in klein gezin. Hoog loon. Dahllalaan 15. Aer- d en hout. - Gevr. NET MEÏSJE v. d. dag jf Werkster, 3 x per week. A, Kolk, D.ibE.ilun.n 10, Aerdenhout. - Gevr. per 1 Dcc. flink DAG MEISJE, goed ku'nn. w. Wuste_ iaan 92.fSautp. NETTE WERKSTER gevr. 2 a 3 ocht. w. in k>I. gez. Kerk plein 26. Bloemendaal. - Gevr. net ZELEST. MEISJE, liefst niet ben. 20 j. v. d. e, n. goed loon, veel vrij. gezin 2 pers. Pr. Mau rits' aan 123. Overveen. Tel. 18016 Hitarl. NET MEISJE gevr. v. d. rrtld- dag. Staten Bolwerk 12. Gevr. vopr sp. in d. tr, een FL. MEISJE voor heele of halve da- -on, flink loon. Tevens gevr. een Werkster Voor 1 of 2 dagen p. w. Mfevr% Rot, Linnaeuslaan 1. Postzegel,handel vraagt voor dir. eenige nette JONGELUI (m. of vr.) v. g. v. Br. 5503 NETTE WERKSTER gevr. 2 ochtenden p. w. Berkenrodestraat uo. 24. Gevr. nette jonge WERK STER voor 1 dag en 1 ochtend p. w. Mevrouw Winkel. Mesdag'.aam 10, Heemstede. NET HELDER MEISJE „gevr in goede fam. v. g. g. v. Mevr. Janssen. Prins Mauritstaan 2S, Haarlem. Tel. 1S335. Mevr.. Kikkers, v. Edenstr. Tel.. 1 5794 vr.xv. spoedig een KEURIG IIOLT/. MEISJE v. d dag of int. Meerdere h. aan>w. z g. g. onil. "na.om. Rusthuis ..Overduïn" Klever- parkweg 69 vraagt flinke VER PLEEGSTER. aiieen goede ge- tulgen. WERKSTER gevr. Gr. Hout straat 126. In gezin met 1 kind. "HULP i. d. HUISH. gevr. tot 5 uur of n. goed koirun. naaien. Naircis- semlaan 14. Heemstede. Gevraagd: NETTE JONGE WERKSTER, voor 3 ochtenden per week. I ordemest ra at 65. GEVRAAGDiemand om be- liulipz. te zijn bij verzorging van 2 oude dames en lvuieh. Br. 5494 Gevraagd: een FLINK MEIS JE voor hnive dagen. Zondags vrij. Jan G ijzen kade 107, Gevr. netto WERKSTER. 3 x v. M„ TV. Vr. of Z. Voor duin straat 1. Gevr. ALEISJE voor taulsh. be zigheden. event, halve dagen. Verspronokvog 163. DAGMEISJE gevraagd van S.30-1 uur. Zond. vrij. Goed loon. Orion weg 126. HUISHOUDSTER. 3d a 40 j. gevr. in kez. v. 4 pers. (3 loi.) zeitót. werkkr. Br. met ref. verl. sal. enz. 5489 Direct gevraagd: flink DAG MEISJE van S.30-5 uur. Aamm. Kleverparkweg 192 na 7 u. 's WERKSTER gevr. voor Zat er dag den geh. dag. Staten Bol werk 3. Gevr. een NET MEISJE, on eer 16 jaar, van S.30-1 uur. Zond. vrij. Aamm. van .5-6 uur Marnlxstraat 9. Voor Bedrijf Ie KAPSTER gevr. in le k!a> zaak voor direot of later. Goede verdienste, werktijd 9-6 uur. Br. 5516 Gevr. aank, NAAISTER en LEERLING. Vergierde weg 223. Voor aJ'lc voorkomende werk- zaamih. not eerlijk JÓXG- MEXSCII gevr. op kweekerij, Hesselink Jr.. Jan Steenetr. Haarlem. Gevr. NETTE JONGEN, niet ouder dan 17 j. voor groer.tcr.wljk Aar.m. v. 6.30-7.30. G. W.' Koe- lemij. Zandvoortschelaan 159i Vo'ldersgracht 14. Pc -soneel aangeboden Voor Huishouding Beschaafd jong meisje zoekt werkkring a.ls KINDERJUFFR. liefst in moederloos gezin. Is als zoodanig 11/2 jaar ln een kinder tehuis werkzaam geweest. Liefst omtrek Velsen, Brieven 5520. NET MEISJE. 18 j. zoekt betr. voor d. en n. 1/ietót omgeving Hrl Br. 5519. Dame 32 j. wed. met zoontje ran 5 1/2 j. zoekt plaatsing als HUTSHOUDSTER Sn moederloos jezin of bij heer-alleen. Br. 551S NETTE JUFFROUW b. z. a. voor de huishouding. Maandag, Woensdag en Vrijdag ran 9-5 u. Br. 5517 Voor Bedrijf Huizen gevraagd Te huur gevr. HUIS of GED. v. HUIS mot vrije keuken. Liefst géstoff. Br. 5472. Een of meerdere PERCEE- LEX TE KOOP GEVR. voor be legging. Br. 54 01 Kamers gevraagd Jongelui dde willen trouwen zoeken voor eind Deoemiber een ETAG.E of KAMER m. stook- en k. gel. Br. 54.04 Domo, Op kacitooi" wei-kz. zoekt gezell. gem. 7JT-SLAAPKAMER met goed pension. aWeen centrum. Br. 54 03 Onderwijzeres vr. zoo spoedig j mogelijk géstoff. ZIT-SLAAPK. mee stook- en kookgei. in Let Z. ider stad. Br. 5402. Heer alleen vraagt per 15 Nov. of 1 Dec. één groote zonr.lge ge- meuk. ZIT-SLAAPKA MER of twee ineenöóopende kamers met of zonder pension, (str. water en liefst m. balkon) Bij voorkeur Haarlem-Z. Br. 5405 Kamers aangeboden Gest. ZIT- en SLAAPKAMER met vaste waschtafel aangeboden met of zonder pension, omgeving Zaanenlaan. Aangeb. 2 ZIT-SLAAPKA MERS m. pension, algeheele ver zorging, ihodern comf. zeer ge schikt v. H. of D. op gev. leeftijd. Tel. aanw. e. g. ref. IC!. Houtweg 34. Nette gern. SLAAPKAMER te huur f 2. Frans Halsstr. 15. Te huur: gr. gem. ZIT-SL.KA- MER m, baJkon en st. g. zonder pens. Centrum. Adres bur. van dit blad. Groote' gern. ZIT-SLAAPK. geschikt voor 2 vrienden met pen sion of middagmaal. Nieuwe Gracht 24. 2 ONG. KAMERS te huur agb. omtr. Santpoort Stat. Br. 5409 Aangeb. ZIT- en SJ/AAPK. gemeub. voor heer of dame m. pension, omg. Raonpl. Br. O. 240 Boekh. A. Vermout. Overveen. Aangeb. ZIT-SLAAPK AM ER. geetoff. y. dame of meisje alleen gebr. v. keuken. Oranje Nas- saulaan 19.' Overveen. Kost en Inwoning Wie zoekt gezellig tehuis? DE GELIJK PENSION AGB., fris- scfie kamers, str, water. bad. tel. goeden st.. centrum stad. f 14 p. w. Voor verhuizing-aanvraag wqrdt gezorgd. Br. 5413 Huisraad gevraagd Te koop gevr. VLOERKLEED o. k. Br. 5414 TE KOOP GEVR,: goed on derhouden gasfornuis of gasstel, lage kinderschoentjes m. 20 en vleeschmolen. Br. met prijsop gaaf 5415. Huisraad aangeboden Te koop: 1 SALAMANDER KACHELTJE en 1 gr. vulkachel ln z. g. st. Bloemhotótr. 11 zw. EIKEN BOEKENKAST. In disch estraat 51. Na 6 uur. VUURDUVEL te koop. Bijna nieuw. F"'! o reestraat 17. Te koop: KIN DER LEDIKANT gr. maat met matras f 20. Spar- rènstraat IS. Te koop: KACHELPIJP, nw., niet gebruikt. 2 Meter. Pleter Marltzstraait 24 zw.. Haarlem. TE KOOP AGB.: l old finish boekenkast 120 x 120 met gl. I. lood. 1 old finish theemeub^l m. gl. i. lood, «soked meubel wakers- werk. Romelnenstraait 16. II.-N. HAARDKACHEL f 40. Te be vragen Sperwerstr. 41. H.-N. Te kortp een z. g. a. n. Davo NOODKACTIEL. Br. 542 3 Te koop: SPINNEWIEL. Adr. Dreef 2 0, Haarlem. AANGEBODEN door omstau- digh. 4 Fauteuiltjes, m. tafeltje, schemerlamp, serveerboy. vloer kleed. 2 1-pers. kapokrnatr. m. peluw cn kussen bouclé looper (4.50 x 0.70 M.) 13 M. ra.r.dtapijt stofzuiger, dien bak en kamer scherm, alles z. g. a. n, Harmen- janeweg 3 zw. Ook Zondag. MEUBELS TE KOOP. Mah. boekenkast, br. 133, h. 240. f 300 Bank voor Ir.geb. bed. f 250: mak. klaptafel f S5. waschtafel f 50, fauteuils f 75. f 60, f 20. W. de Zwijgerlaan 110, Overveen. Tel. 21605. Te koop aangeb. prima RED STAR VULKACHEL in bedrijf. Te bevr, Zfjlweg 244. Haarlem. Agb. complete old finish HUIS KAMER met theemeubei, Cor- inelkssteeg 11. TeL 1S760. Te koop: notenh. SALOX- AMEÜBLEMEXT. stijl Lode wijk XV en 2 pers. ledikant. Vondel- kade 38. Heemstede. Weg. verh. TE KOOP AGB.: old finish ameubl., bost. uit: 2 f. 4 stoelen, dressoir, ultech.t.. 2 cr. 4 stoelen, 4 famt. en tafel, 1 ta felkleed (wol), 1 z.g.a.n. kachel, lltsjum., 2 Auplng^, spiegelkast, w. tafel, 2 n. kastjes, .tafel, 2 stoelen, Allés prlmA kwaliteit. Adres: Ged. Oude Graoht 112 rd. ing. Gr. Heiligland, tuss. 9-5 uur. Te koop: prima 2 pers. VEE- REN BEDSTEL, 4 d met Au ping matras. Adres bur. v. d. blad. Te koop: 6 ZW. EIKEN STOE LEN, bekl. met moquette, rug en zitting. Adres bur. ran dit blad. Muziekinstrumenten Te koop PR. KOFFERG R A - MOFOOX m. 12 dansm. platen Bid. straatweg 162, Santpoort St AM F. REK. H. ORGEL. 10 reg Br. 5429. RADIO met luldspr. te koop Klever park weg 27. PIANO EN ACCORDEON t. k. 175 bas. Scheeporstraait 17 rd. Diversen „ARCO" VERMAAKT EN VERSTELT uw tricotage naar wensch. Brouwersvaart 138. VERLOREN Zondag donke-- bl. jongens regenjas, Teg. bet ter. te bez. Tuinwijklaan 40. HOUTEN ZIJWIKLKN dade lijk te leveren. Kramer, Bake- nessergracht 57. STADS EVANGELISATIE Lange Heerenstr. 6. Zondag 8 Nov. 4 uur spreekt Br. Dijkstra van Amsterdam. BLOEMEN: Dp gchppje stad ir rond, bezorgt „De raforgen- stond". Soendaplein 31, Tel. 19903 Echtpaar z. k. vraagt <liio voor gezellig KAARTAYOXDJE of iets dergelijks. Lit. 40 j. Br, 5479.. VERLOREN door werkster: broche (gedachtenis) roods ko-i ralen aan staafje. Tegen bel. bez. Schotersingel 127. BONTWERKEN, vermaken rep. van alle soorten. Do Jonge. Slachthuisstraat S5. ELKCTR. ONTHAREN en verwijderen van wratten. Ria ito Korte, Nic. Witsenstraat 5, Aift- sterdam. Tel. 36132. VERLOREN: blauw klnder- taschje. aand., inh. rood portem. met inh, enz. KI. Houtstr., Jans- str., Cronjéstr., Schotcrweg. Te gen flinke bei. ter. bez. Stephen- sonstraat 78. Hrl. JOS. v. tl. BERG. Brocstr. 18. Tel. 21030. koopt alles en overal. Meubelen, kleeding, zolderApr. enz. Oude gram. pi. 1 per KG. Mod. KINDERWAGEN, wan delwagentje, Babyuitzet. com mode, kinderled, m. m„ box. stoel, speelgoed voor meisje, da mesmantel m. 42, moolo winter jas m. 48, meisjes regenmantel"^ jaar,, traplooper m. roeden, kar pet. Twijndérslaan 17. Vergevorderd Amateurs Band vraagt ACCORDEONIST en saxo fonist. 22-30 j. Br. 5430. WIE RUILT z.g.a.n. H. schoe nen m. 42 voor 43. Tempeliers- straat 63. Hrl. Te huur gevr. kl. electr. HUIS- KOELKAST. Aanb. Spechtlaan 2. Aerdenhout. Tel. 26990, Diversen te koop gevr. Te koop gevr. drlowlelig KIN DERFIETSJE v. d. leeftijd 3-5 jaar. Br. 5480, To koop gevr. EMMER VUL KACHEL, vloerkleed, schilder stuk. Br. met prijs no. 544 5. T o. gevr. groot PERZISCn TAPIJT en 3 kleinere. Geen kale fapijten. Br. 10S7. Warburg's 3kh.. Overtoom 66. A'dara. Te koop gevr. HONDENKEN NEL roet hok. Hok afz. ook goed Bf. 5442.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3