IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Arbeidsmannen uit het Oosten teruggekeerd. VOERBIETEN A. ZONDERLAND DAMIAATJES Rechtsbijstand ,Dat weel ik niet. Misschien. Ik heb van alles geprobeerd, om het hem uit het hoofd te praten, maar weet niet, of me dat ge lukt is." „Jij gelooft het toch niet „Neen, niemand van ons. Hilda ook niet." „Jammer," zei Irene met een kwaadaardi- gen klank in haar stem Hilda had het gerust mogen gelooven. Maar ik heb het niet ge daan." „Natuurlijk niet." Ze stond en borg haar zakdoek in haar taschje. Je moet me nog één ding zeggen." zei ze. „Is hy naar Italië „Hij is ten minste met den trein naar Mi laan vertrokken Meer weet ik niet." Ze nam haar koffer op en reikte, al wat vej rustiger geworden, Schot de hand „Wel bedankt. Tot weerziens." „Tot ziens. Irene." Hij wilde nog iets troos- tends zeggen, doch er viel hem niets in, zelfs niet, toen de gangdeur al achter Irene dichtgevallen was. FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 16) HOOFDSTUK XII. Irene neemt een besluit. Een kwartier later stond Irene voor pro fessor Witte in zijn muziekkamer. „Irene riep hij uit. haar beide handen overhartelijk drukkendwat 'n geluk, dat alles zoo goed afgeloopen isGa toch zit ten kindThea is jammer genoeg, niet thuis "„Dat komt goed uit," antwoordde Irene droogweg, terwijl ze op een sofa plaats nam. ,Ik zou Thea nu niet kunnen ontmoeten Ik kan trouwens niemand ontmoeten, zeker niet menschen, die me graag hebben mogen lijden ,,'n Mooi compliment voor mij Ze lachte heel even en streelde de hand van Witte. „U moest me toch begrijpen, pro fessor." Irene..., was het héél erg?" vroeg Witte, beangst voor haar antwoord. „Verschrikkelijkverschrikkelijk Nee, professor, ik zou het geen tweede...." Verschrikt keek Witte haar aan. „Hebben ze je slecht behandeld „Nee," schudde Irene het hoofd. „Heusch nietze waren allen keurig tegen me. zelfs beleefdallemaalvan de bewaak ster tot den rechter-commissaris toe. Neen. dat nietmaar....". Ze zocht naar het juiste woord, en schokschouderend stiet ze eindelijk uit „Die vernederingdie schan delijke vernederingdat vreemde men schen over een ander te zeggen hebben dat was erger, dan dat ze me geslagen en getrapt haddenOch, ik heb nooit zoo be seft, wat vrijheid is, professor Witte kende Irene. Als haar leeraar wist hij, waar ze alleen kwetsbaar wasin haar trots, haar eergevoel. Daarom juist mocht hij haar zoo graag. Troostend streek hij over haar handen. „Maar nu is het voorbij, Irene." ,Ja, voorbij. Maar wat zullen ze me nu na wijzen, wat zullen ze over me kletsen niet omdat ze aannemen, dat ik Pranser ver moord heb, maar alleen al omdat ik Pranser gekend heb. Nu heeft me iemand dat al in mijn gezicht gezegd „Laat ze kletsen, Irene ,En datdat juist mijnheer Gobel zich met me bemoeien moest Gobel krijgt met zooveel menschen te doen. Een officier van justitie denkt niet meer over...." Irene zuchtte diep. Opeens zei ze met ge heel andere stem „In elk geval gaat het zóó niet mëer. Ik kan niet meer op school komen. Ik moet weg." „Een reisje zou goed voor je zijn," gaf Witte gedachteloos toe. „Ga vier weken naar zee. Ondertusschen zal ik een beurs voor het vol gende half jaar voor je zien te krijgen." „Professor", zei Irene met gesmoorde stem. ,Ik heb een verzoek aan u Maar u moet nergens van uw kant naar vragenslechts Ja of nee zeggen „Niets vragen Nu, goed. Vooruit ermee „Kunt u me twee briefjes van honderd leenen Ik zeg leenen, maar het kan mis schien wel een jajr duren, voordat ik het terubetalen kan „Natuurlijk," antwoordde Witte verbluft. Hij had iets anders verwacht. „Ik veronder stel echter, dat je ze verstandig gebruiken zult. Bijvoorbeeld voor een reisje." „Of het verstandig is, weet 11c niet, profes sor. Maar het is wel om te reizen." Witte stond op en wilde een chèque gaan schrijven. „Kunt u het me niet in contanten geven vroeg Irene. „Want ik zou vanavond graag al vertrekken." „Wat Vanavond al Witte keek in zijn portefeuille. „Ja, toe vallig heb ik het bij me, Irene. Maar het is Jammer, dat je vandaag almoet het per- vandaag „Waarom niet vandaag, professor Thea zou je zeker graag nog gesproken lebben. En nog iemand, Dr. Dael „O, dr. Daelneen, dien spreek ik liever hiet. Haar stem klonk stroef. „Heb je wat tegen Dael „Niets. Maar ik wil hem niet spreken." „Wil je ons tenminste je adres geven Dael belt elk oogenblik op, of we al iets na ders van je weten...." „Verschrikkelijk! Die dr. Dael is een vreemd raensch, ten minste in de als vanzelfsprekende manier, waarop hij zich met mijn privé-leven bemoeit. Heeft hij nog niet genoeg van mij „Daar ziet het naar uit," antwoordde Witte. (Wordt vervolgd). Rijksminister Seyss Inquart en ir. Mussert spreken hen toe. Na een werkzaamheid van ruim vier maanden achter de linies aan het Oostfront keerden eenige weken geleden een vier honderdtal arbeidsdienstmannen, behooren- de tot den Reichsarbeidsdienst doch afkom stig uit den Ned. Arbeidsdienst, terug in het vaderland. Zij arriveerden te Amersfoort en namen voorloopig hun intrek in het na bijgelegen arbeidsdienstkamp ..Waterloo". Een groot deel hunner zal als kader terug- keeren in de oude gelederen, de overigen zullen binnenkort naar huis vertrekken. Om de beteekenis van de daad. die deze jongemannen geheel eigener beweging heb ben gesteld, nog eens nadrukkelijk te ondar- streeper. en hun tevens hun dank en erken telijkheid daarvoor te betuigen, brachten gistermorgen Rijkscommissaris Rijksminis ter Seyss Inquart en de leider der N.S.B.. ir. Mussert. een bezoek aan het kamp. Omstreeks half elf arriveerde de Rijks commissaris in het kamp, vergezeld door Generalarbeitsführer Bethmann en verwel komd door ir. Mussert. en den wnd. com mandant van den Ned. Arbeidsdienst gene- raal-arbeidsleider De Bock. Nadat hij. mede geëscorteerd door den Arbeitsführer Hek man en Manns. de gelederen had geïnspec teerd. begroette hij de mannen met een heil arbeidsdienst der Niederlande. Vervol gens werden geweren en spaden aan den grond gezet én las General-arbeitsführer Bethmann een boodschap van den Reichs- arbeitsführer Constantin Hierl voor, waarin deze dank brengt voor de gebrachte presta ties. Toespraak Rijkscommissaris. Het muziekcorps speelde hierna het dank lied „Wilt heden nu treden", waarop de Rijkscommissaris het woord richtte tot de mannen. Deze ving zijn toespraak aan met te me- moreeren, dat het initiatief tot den inzet in het Oosten uit de gelederen van den N. A-. D. zelf 'kwam. De oproep vond bij velen weerklank, duizend man meldden zich eige ner beweging en na selectie en voorberei ding vertrok dan deze groep. Het getuige nis van den Reichsarbeitsführer, aldus ver volgde hij, bewijst ons, dat gij u als echte arbeidsdienstmannen hebt gedragen en al uw krachten ingezet. Als vertegenwoordi ger van het rijk dank ik u daarvoor. Spr. wees er vervolgens op. dat deze mannen thans uit eigen aanschouwing het bolsjewisme kennen. Tegenover dezen materieelen kolos is het niet voldoende met geestelijke wapens te strijden. Men moet er het heele gewicht van zijn macht tegenover plaatsen. Het is dan ook dom, wanneer men hier soms rede neert: het bolsjewisme beteekent voor ons Nederlanders geen gevaar, omdat we toch geen bolsjewisten wordenWat kan dat die bolsjewisten schelen, in de jaren tusschen 1917 en 1925 hebben ze daar der tig millioen menschen laten omkomen, ge- fusileerd, vermoord, naar Siberië verban nen of laten sterven. Zouden ze daar hier tegen op zien Dit alles hebt ge in u opgenomen, een belevenis gehad van het groote front van vandaag en dezelfde zekerheid en rust in u gevoeld, waarmee wy strijden. Een zeker heid en rust, die ons niet verlaten. Ook niet wanneer er thans sprake is van een drei ging uit het Westen. Een dergelijke dreiging vreezen wfj niet, integendeel we begroeten haar. Want nu zal het Westen zelf moeten aantreden. Nu zal men niet langer kunnen parasiteeren op het bloed van den soldaat, die in het Oosten strijdt. Wij begroeten den strijd, want hij schept klaarheid. Temeer kunnen wij gerust zijn, omdat wij de middelen van gansch Europa te on zer beschikking hebben. Engeland heeft in dertijd in Narvik de bus gemist. Toen had het met zijn vloot de kansen kunnen be ïnvloeden. Die tijd is echter voorbij en komt niet weerom. Dat geeft ons de rust en de gelatenheid, waarmede wij de toe komstige gebeurtenissen tegemoet zien, als mede het bewustzijn van onze kracht, die steeds weer aan den dag treedt. Maar bo vendien nog het bewustzijn, dat wanneer in de toekomst nog een Eurppa wil bestaan, het slechts bestaan kan, wanneer de Duit- sche wapens en de wapens der verbonde nen zegevieren. Toespraak van ir. Mussert. Teruggrijpend op den naam van het kamp „Waterloo", zeide Mussert, dat daardoor wordt herinnerd aan den tijd, nu meer dan honderd jaren geleden, waarin een Fransch- man Europa wilde overheerschen en de volkeren kapot wilde maken, zooals dat nu het streven is bij de aanslagen van Enge land en Amerika. Gij zijt, aldus de leider, naar den Arbeidsdienst gegaan, die een stuk nationaal-socialisme is. In den arbeidsdienst gaat het om de eer van den arbeid en om net herstel van de volkseenheid. Het na- tiionaal-socialisme breekt de schotjes af en wil één volk zien. De arbeidsdienst is daar uit voortgevloeid als een logische conse quentie. In ons programma van 1931, dat in dien tijd niets dan hoon ontmoette, is de eisch van een jaar arbeidsdienstplicht op genomen. Als de voorlooper daarvan hebt gij vrijwillig een half jaar gediend. Gij hebt daarna gevolg gegeven aan den op roep mede te werken aan den strijd om het zijn of niet-zijn van Europa. Na er op gewezen te hebben, dat Europa in het Oosten wordt bedreigd door het bolsjewisme en in het Zuid-Westen door het Amerikanisme, bracht Mussert den mannen van den arbeidsdienst den dank over van de beweging en van het geheele Nederlandsche volk. Draag uit, hetgeen gij gezien hebt. zoo drukte Mussert den man nen op het hart en zorg, dat het volk wak ker wordt. Nadat generaal-arbeidsleider De Bock in een korte toespraak verklaard had trotsch te ziin op deze mannen, vooral nu zij hun taak zoo goed hebben volbracht, besloot General-Arbeitsführer Bethmann het appèl waarna het muziekcorps de indrukwekken de plechtigheid met het spelen der volks liederen besloot. Dag der Nederlandsche politie in de radio. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: Wanneer morgen voor het eerst in ons land de „Dag der Nederland sche Politie" wordt gehouden, zal ook de Nederlandsche Omroep aan dit belangrijke feit in zijn radio-programma aandacht be steden. De gevolmachtigde voor de reor- fanisatie der Nederlandsche Politie, mr. L, Broersen, zal zich om 9.00 uur in een toe spraak richten tot ons volk en den politie man in stad en land. Van 11.2011.45 uur zal de omroep een concert uitzenden, dat door een politiecorps „ergens in Neder land" voor de burgerij wordt gegeven. In aansluiting hierop volgt de uitzending van een reportage, die gewijd is aan de oplei ding van de nieuwe politiebataljons m Schalkhaar bij Deventer. In den ..Spiegel van den dag" zullen de luisteraars om 18.40 uur enkele flitsen hooren van de gebeurte nissen in verschillende gemeenten, welke morgen ter gelegenheid van den „Dag der Nederlandsche Politie" plaats vinden. Al deze uitzendingen gaan over zender Hilver sum 2. SCHOOLKINDEREN ZAMELEN OUD-PAPIER IN. De schoolinzameling van oud-papier en andere afvalstoffen georganiseerd door het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen („Romea") verheugt zich in toenemende belangstelling. Elke maand worden geldprijzen toegekend voor de scho len. die het meeste inleveren. Voor October is de eerste prijs, een premie van .50.— toegekend aan de O. L. school te Dintel- oord. Deze school, die 80 leerlingen telt. heeft niet minder dan 2160 K.G. oud papier verzameld, d.w.z. 27 K.G. per leerling. Vijf andere scholen ontvingen premies van 25.—. 10.— en 5.—. Twee jaren „Vreugde en Arbeid". Mededeelingen van den heer H. J. Woudenberg. De gemeenschap „Vreugde en Arbeid" neeft haar tweeden verjaardag gevierd en naar aanleiding hiervan heeft de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront, de heer H. J. Woudenberg, in de dagelijksche pers conferentie het woord gevoerd. Hii herin nerde aan zijn woorden, bij de opening de zer gemeenschap op 4 November 1940, even eens in de persconferentie, gesproken: „Dit is de aanvang van een groote omwenteling tegen de wereldbeschouwing van voor Mei 1940, de wereldbeschouwing van het kapi talisme. Op deze wereldbeschouwing wordt tegenwoordig van alle kanten critiek uit geoefend, maar een wereldbeschouwing sterft niet aan critiek, zij overleeft zichzelf en gaat daaraan te gronde. Hqt leven zelf brengt in ons nieuwe mogelijkheden en ver langens, die sterker zijn dan de oude voor stellingen." Spreker beschouwde de oprich ting van „Vreugde en Arbeid' als een van de nieuwe daden, waaraan het leven hangt en hij noemde verder eenige andere met de organisatie van den arbid verband houden de daden, zooals de onderbrenging van het toenmalige N.V.V. onder zijn commissa riaat op-15 Juli 1940, de oprichting van het N.A.F. op 1 Mei 1942 en de inwerkingtre ding der verordening op 1 November j.l. betreffende de ordening van den arbeid. Gaarne verklaarde spreker, dat bij een en ander veel erfenissen zijn aanvaard uit den vroegeren tijd, doch in wezen is in het N.A.F. een geheel nieuwe vorm gevonden. De gemeenschap „Vreugde en Arbeid" is een middel om het doe*l van het N.A.F. te bereiken. Haar eerste afdeeling: „Schoon heid van den arbeid" heeft vooral den laat- sten tijd een groote actie gevoerd voor reinheid in de bedrijven en ondanks de schaarschte aan materialen was het moge lijk in het afgeloopen jaar in 216 bedrijven nieuwe cantines en verbeteringen, verbou wingen en verfraaiingen in lokalen te doen aanbrengen. De volgende afdeeling is die betreffende „Volksontwikkeling", welke af deeling cursussen heeft ingericht voor Duitsch, Italiaansch, Engelsch. Fransch. Verhouding Amerikaansche- en Japansche verliezen7 tot Z. Japan boorde 2.200.000 brt. handelstonnage in den grond. In een door radio Tokio.verspreide samen- attmg van de Amerikaansche en de Japan sche verliezen wordt gezegd: In den tijd tusschen 25 Augustus en 26 October heeft de Amerikaansche vloot in het Zuidelijke deel van den Stilien Oceaan verloren: een slagschip, vijf vliegkampsche pen. 16 kruisers, 14 torpedojagers, negen duikbooten, een mn nen veger en een oor logsbodem van onbekend type, dus in totaal 47 oorlogsschepen, alsmede 16 transport schepen. In hetzelfde tijdvak gingen aan Japan sche zijde verloren: twee kruisers, drie torpedojagers, een duikboot, dus zes oor logsschepen. alsmede vijf transportschepen. De verhouding tusschen de Amerikaan sche en de Japansche verliezen bedraagt dus 7 tegen 1. De Amerikaansche lucht macht heeft in denzelfden tijd 577 vlieg tuigen, de Japansche luchtmacht 185 vlieg tuigen verloren, hetgeen overeenkomt met een verhouding van 3 tegen 1. Domei meldt, dat het totale aantal der sedert het uitbreken van den oorlog in Oost-Azië door Japansche operaties in den grond geboorde Britsche en Amerikaansche duikbooten 89 stuks bedraagt en dat der beschadigde 39. Aan vijandelijke koopvaarders zijn vol gens Domei sinds 8 December van het vorige jaar in totaal 391 stuks van 2.200.000 ton tezamen in den grond geboord. De Aleoeten. Het Japansche hoofdkwartier heeft mede gedeeld. dat de marinestrijdkrachten, die de verschillende strategische punten op de Aleoeten bezet hebben, tusschen 22 Juni en 31 October 32 vijandelijke vliegtuigen in 81 luchtgevechten hebben neergeschoten. De Japansche verliezen bedroegen in de zelfde periode: een torpedojager, die gezon ken is, twee transportschepen, die zwaar beschadigd werden en 15 watervliegtuigen. SCAVENIUS PREMIER VAN DENEMARKEN. Scavenius, tot dusver de Deensche minister van buitenlandsche zaken, is Zondagavond door den Deenschen Koning belast met de reorganisatie van de regeering. Volgens een Maandagavond uitgegeven officieele mededee- ling is Scavenius met behoud van zijn oude functie tot ministerpresident benoemd. Hun ambt hebben o.a. neergelegd de ministerpre sident Buhl (sociaal-democraat), en de minis ter van financiën Alsing-Andersen (sociaal democraat). De nieuwe Deensche regeering zal het als de belangrijkste taak van haar buitenland sche politiek beschouwen voor versterking er bevestiging van de goede buurbetrekkingen tusschen Denemarken en Duitschland te wer ken. Zij betoogt, dat zij zich in het besef der Europeesche lotsgemeenschap bewust is van de verantwoordelijkheid, die Denemarken voor den opbouw van het nieuwe Europa draagt. Met ST. NICOLAAS is een fraai Antiek Kunstwerk van porcelein of aardewerk steeds een zéér welkom geschenk. Fijne stukken op dit gebied vindt U in: Kunsthandel, ,DeTorenvalk" WILSONSPLEIN No. 7 (Het Huis met de lantaarn) boekhouden. E.H.B.O. en stenografie. Hier voor zijn in totaal reeds 28 avondscholen geopend, terwijl het aantal cursussen vele tientallen bedraagt. Voorts is een huisvli.it- actie ingezet en zijn reeds vijf huisvlijtten- toonstellingen met in totaal 2540 inzendin gen gehouden, welke door 16.530 personen werden bezocht. De afdeeling lichamelijke opvoeding had als grootste succes zwemavonden met 35631 deelnemers. Er zijn vijf afzwemavonden ge weest, waarbij rond 500 diploma's van „Vreugde en Arbeid" werden uitgereikt. In 75 bedrijven werd een bedrijfssport- gemeenschap opgericht en verder loopen ir deze afdeeling nog vele cursussen in bok sen, rhythmische gymnastiek, paardrijden en worstelen. De afdeeling „Kultureele ontspanning" vormt den hoofdschotel van „Vreugde en Arbeid". Zij verzorgde b.v. 98 filmvoorstel lingen met 12401 bezoekers. In het geheel hebben 382.000 menschen aan deze kultu reele ontspanning, die mede bestond uit tooneel-, cabaret- en variété-voorstellingen en kinder-Zondagochtendvoorstellingen. deelgenomen. De volgende afdeeling: „Reizen en va- cantie" had met reis- en hotelmoeilijkheden te kampen, doch desniettemin konden 6476 menschen in de vacantieoorden worden on dergebracht en er werden 10.176 overnach tingen geteld. Aan deze afdeeling is ook een spaarsysteem verbonden, dat zeer goed vol doet. Met verschillende bedrijven werden uitstapjes gemaakt, waaraan 8000 personen hebben deelgenomen. De viering van het twee-jarig bestaan zal Maandag 16 dezer des avonds te zeven uur met een voorstelling in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's Graven- hage geschieden, waaraan het residentie orkest en het ballet van de stedelijke opera uit Amsterdam zullen medewerken. Dinsdag eerste zitting van den tuchtrechter. Alleen berechting van Reorganiseerden bij crisisorganisatics. Op 5 October j.l. is de nieuwe regeling voor de tuchtrechtspraak voor de voedsel voorziening in werking getreden. Deze rege ling is in de plaats gekomen van ae voor 5 October reeds bestaande tuchtrecht spraak. die toentertijd provinciaal was ge regeld. Met de nieuwe regeling is in eder arrondissement een tuchtrechter benoemd, die over het algemeen reeds als economi sche rechter werkzaam was. Dit is gedaan om een snellere regeling te verkrijgen en dubbele berechting te vermijden en tevens een ontlasting van de werkzaamheden van den economischen rechter beteekent. De tuchtrechter kan alleen diegenen straffen, die werkzaam zijn od het gebied der voedselvoorziening en als georganiseerde zijn aangesloten bij eenige ,.cris'.sorgan:sa lie". Consumenten, die in overtreding zijn van de distributiewet. worden dus met door den tuchtrechter berecht. De tuchtrechter mag een boete van -er. hoogste f 50.000 opleggen, hij kan m tegenstelling met de vroegere tuchtreent- spraak, toen dat niet mogelijk was :n- beslaggenomen goederen verbeurdverklaren en hii rr>ag sluiting van een bedrijf voor den tiid an ten hoogste een jaar gelasten. Ook kan hij een overtreder een waarborg som van ten hoogste f 50.000 laten storten, die na verloop van vijf jaren kan worden terugbetaald. Bovendien is hii gerechtigd vergunningen, toewijzingen, e.d. in te trek ken. Behalve den alleensprekenden tuchtrechter is tuchtrechtspraak ook mogelijk door nader aan te wijzen organisaties op het gebied der voedselvoorziening: van de vonnissen die door deze organisaties worden gegeven kan men in „hooger beroep" gaan bij den tucht rechter. Zij. die door een dergelijke organi satie veroordeeld zijn tot sluiting of schor sing van hun bedrijf, kunnen zich tot den tuchtrechter wenden voor opschorting van de tenuitvoerlegging of ontheffing van deze straf. Voor het arrondissement Haarlem is mr. C. G. Bijleveld, rechter in het arrondisse ment Haarlem" en tevens economisch rech ter. benoemd; tot griffier1 mr. W. de Ko ning. waarnemend griffier bij de Haarlem- sche arrondissementsrechtbank, en tot amb tenaar mr. Hasselt, die reeds jaren als ambtenaar bij de tuchtrechtspraak werk zaam is. De eerste zitting in Haarlem van den tuchtrechter zal op Dinsdag 17 November a.s. plaatsvinden. STEDELIJK OPERETTE GEZELSCHAP In ons bericht over het „Stedelijk Operette Ge zelschap" van gisteren schreven wij, dat het ge zelschap onder leiding zou staan van den heer Wiersma. Dit was fout aangezien de leiding in handen van den heer F. Wleringa zal liggen De titel van Léhar's operette Is niet „Frede- rike", doch „Friederlke". BONNENZWENDEL EN PRIJSOPDRIJVING. Door de Haarlemsche politie werd tegen 3 personen proces-verbaal opgemaakty terzake van het verhandelen van distributiebeschei den. Zij verkochten en kochten n.l. boter bonnen voor 2 50 en 3per stuk. In be slag genomen zijn 47.— (zijnde de opbrengst van de. verkochte bonnen) en 141 boterbonnen. Voorts is wederom een Haarlemmer be keurd, die appelen van 26 cent per Kg. voor 1— per Kg. te koop aanbood. In beslag genomen werden 15 Kg. appelen. DAG DER NEDERLANDSCHE POLITIE. Zaterdag 14 November 1942. De Haarlemsche Politie Muziekvereeniging concerteert van 11 tot 12 uur op de Groote Markt. Er wordt een gevarieerd programma ten gehoore gebracht, o.a. de marsch Frei- weg, de Espanawals, de ouverture Antigone, de fantasie De Tempelridder en de potpourri Die Lustige Witwe. Een gedeelte van dit concert, n.l. van 11.20 tot 11.45 uur, wordt per radio uitgezonden. UITVOERING VAN HAARLEMS TRIO. Op Zondagmiddag 15 November a.s. zal in de bovenzaal van het Gemeente Concertge bouw alhier een Kamermuziek-matinée wor den gegeven doof Haarlem's Trio, bestaande uit Jan Hoeben (viool), Onne van de Klas horst (cello) en Jac. Zwaan (piano). Aanvang 2.30 uur. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 1 tot en met 7 November kwamen in de gemeente Haarlem 13 gevallen van diphterie en 2 gevallen van roodvonk voor. EEN KWART EEUW IN nET VEILING WEZEN. Op den 20en November a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer A. Hendriks (algemeen bekend als „Albert") als jongmaatje in dienst trad van het Algemeen Verkooplokaal en waar hij, thans als chef, dien dag zijn jubi leum hoopt te vieren. Honderden veilingen heeft hij al die jaren mee helpen organiseeren, hetgeen hem ten volle is toevertrouwd, wat wel blijkt uit het feit, dat hem de laatste jaren met den heer Hoogeveen Jr. de algeheele leiding is opge dragen. TERAARDEBESTELLING G. A. DEGENAAR. Op de algemeene begraafplaats werd Don derdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. A. Degenaar, vroeger hoofd-inspecteur van Openbare Werken te Haarlem, ter aarde besteld. Familieleden, vrienden en kennissen en menschen, die vroeger onder en naast den overledene had den gewerkt woonden de korte plechtigheid bij. Ir. D. N. de Lange, plaatsvervangend directeur van Openbare Werken, vertegen woordigde dezen gemeentedienst. Een schoonzoon van den overledene dankte bij het graf de aanwezigen voor hun belang stelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband. Luitlng. Prinsewekade 38: f'.rtr.je, Nachtegaal. Gen. de la Reystraas 46; hondenhals- band. Rob. Wllgcnstrant 80; horloge. Hoekstra. Middenweg 60; koord. Glas, Kemstraat 13; loon zakje, Beun, Hodsonstraat 10; muts. Slbbelec. Wagenweg 13; portemonnate met inhoud. Ver meer. Westergracht 39 rd.; pakje met inhoud. Pe per. Spaarne 45. portemonnate met inhoud. Kors, Schoterslngel 41 zw.; portemonnate met in houd. v. d. Zwct. Spaarnwouderstraat 124; want. Esslng, Leeuwcndalerstraat 40. BLOEMENDAAL VERLOREN, MAAR GEVONDEN. Gevonden en terug te bekoi Roosjen, r.dcrvan. Karmel- 1 Francken. Bloe- i sleutels; Bijster, zwart hondje; Platanenlaan '4. rege trap 2. dameshandschoen; fill mend3alscheweg. O verveen, t Kleverparkweg 229, Haarle: Postkantoor, Overveen. 2 pai enkele distributiebescheiden; Van Scheijcnberg. Ruljsdaclweg 5 Jong poesje; Wurpel. Const. HuUge.nslaan 8. Heemstede, muilkorf; Hoogestcijn. Alb. Thijmlaan 44. hondje; Muienhof. Bispinck- laan 12. paar gym schoenen; Van Batenburg. Noordlaan 23. rozenkrans; Politiebureau Over veen (Inlichtingen alleen op werkdagen van 10—12 uur v.m hondenriem. ledige accu. wantje, armbandje, collier. Post Acrdcnhout: kinder handschoen. HEEMSTEDE VOETBALLENDE POL1TIE-BE AMBTEN WINNEN. Het Heemsteedsch poll tic-elftal maakte Donder dag een reis naar Amsterdam, om aldaar tegen veteranen van dc Amstcrdamsche politie te spelen. Met rust had Heemstede reeds een voor sprong van 2—0. Daarna waren dc gastheeren beter op dreef cn scoorden tegen. Het resultaat was een 2—1 overwinning voor Heemstede. Ook voor H.H. Konijnenhouders 1.50 per 50 k g. af pakhuis. Erkend Handelaar Spaarnwouderstraat 81, Telef. 12915 Verduisteren van 16.54 tot 7.57 uur 13 Nov.: zon op 7.56, onder 16.52 uur maan op 12.48, onder 21.51 uur 14 Nov.: zon op 7.58, onder 16.50 uur maan op 13.31, onder 23.04 uur OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN ADRESWIJZIGING. De Grondkamer Noord-Holland deelt bij deze mede, dat het Kantbor met ingang van 7 No vember 1942 is gevestigd in Parklaan 14 te Haarlem. Tevens is het telefoonnummer van dc Grond kamer gewijzigd in 20781. DE GRONDKAMER NOORD-HOLLAND. VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1942—1943. Wij brengen nogmaals, naar aanleiding van vele vragen, het volgende ter attentie van de vee houders. a. Indien een veehouder in 1942 een restant van een levering te veel geleverd heeft, dan wordt dit overgeschreven op de levering 1913. b. Het teveel geleverde aantal kg. vlcesch in 1942 wordt automatisch overgeschreven op 1943. c. Contracten, welke nfgrtloten zijn boven de leveringsplicht 1942 worden eveneens voor het getaxteerde aantal kg. in mindering gebracht van de levering 19*3. d. Bovenstaande ls eerst dan van toepassing. Indien ook aan de eventueel® extra aanslag over 1942 is voldaan. Ook vestigen wij er nogmaals de aandacht op, dat indien een veehouder op 18 October zich niet had aangepast aan ztjn bedrijfstoewijzing en aan zijn extra aanslag heeft voldaan; hij zijn eventueel nog boventallig vee voor 1 Dcc. 19*2 vrij kan verkoopen, doch ook kan leveren in mindering van dc aanslag rundvee 1942. HUISSLACHTING. In verhouding met het feit, dat het huisslach- tlngsselzoen per 1 Nov. 19*2 is geopend, lijkt het ons van belang, er nog eens de aandacht op te vestigen, dat er na dien datum geen nieuwe ver gunningen voor huisslachtingen meer worden verstrekt. Het heeft dus geen zin thans nog aan te vra gen een varken voor hulsslachting te mogen mesten. RUNDVEE. Het is ons gebleken, dat er door particulieren, die totaal geer. land- of tuinbouwbedrijf hebben melkvee wordt Ingeschreven bij veehouders, ten einde de beschiking te krijgen over volle melk. Het behoeft geen betoog, dat dit lndrulscht. tegen Iedere vorm van mclkdistrlbutio Tevens ls dit een kennelijke poging dc standartsatlcwct te ontduiken. Hiertegen zal dan ook zonder pardon worden opgetreden, terwijl lnbozitname der koeien volgt. Wij raden de veehouders aan, om zich voor dergelijke practijken van particulieren, niet te leenen. DF. VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN DISTRIBUTIE KALK STIK STOF. Met ingang van 2 November 1942 is stlkstof- bonnen-serie voorzien van opdruk K (kalkstik- stof) geldig verklaard, echter onder de navolgen de beperkingen: de voor dit seizoen beschikbaar komende hoeveelheden kalkstikstof zullen niet voldoende zijn om de van opdruk K voorziene stikstofbonnen geheel te honoreeren. In verband hiermede wordt bepaald dat iedere K-bon slechts voor de helft mag worden gehonoreerd. Op stik stofbon K, oorspronkelijk recht gevende op 5 kg. N wordt beschikbaar gesteld kg. N - 12(4 kg. kalkstikstof. Op stikstoffen K. oorspronkelijk recht gevende op 20 kg. N wordt beschikbaar gesteld 10 kg. N - 50 kg. kalkstikstof. De kalkstlkstofbonnen behouden hun geldig heid tot 30 Novcmhber 1942. toe verbruikers zul len de van opdruk K voorziene stikstofzegels uiterlijk 26 November bij hun leveranciers moe ten inleveren, opdat deze voor tijdige inzending der bonnen aan hot kunstmest distributie bureau kunnen zorg dragen ter verkrijging van een aan koopmachtiging. Men moet er rekening mede houden dat de levering van kalkstikstof i.let over al direct kan plaats vinden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat op de kalkstlkstofbonnen cn kalksUkstofmachtlgingcn uitsluitend kalkstikstof mag worden betrokken. Eventueel vervallen K- bonnen zullen bij de provinciale vocdsclcommis- sarissen niet kunnen worden Ingewisseld tegen nieuwe zegels. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per m.m. 8 et. Niet vooruitbet. p. m.m. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m6 ct. Niet vooruitbet. p m.m. I ct. minimum 6 nun. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct minimum 8 m.m. max. 30 m.m Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevraagd voor direct een FL. MEISJE v. d. en n. of voor don dag, Tollen slaan 10. Aerdonihouit. WERKSTUK gevraagd voor W. en Vr. ochtend. Mevr. Leven dag, Rl0pP'QrsI>n«el 93. Geivr. net FLINK MEISJE, zelfstamd'lg kimmende werken v. 9-12.30. Pijmboonwtr. 20. Gövr-mgfleen NET MEISJE van S tot 1 uur bij Mevr. de Wit. Schoterweg 3S, TTr 1 Gevraagdeen NET .MEISJE v. heele of halve dagen, IS i. of ouder. Bantamst raat 37, H.-N. Gevraagd. In kt, gezin (H.-N.) FLINKE WERKSTER v. 2 1/2 dag p. week. Ma., Wo„ Vrijdag. Br. 6681 Gevraagd: DAGMEISJE van 8.36-3 uur of van 8.36-12.30 u, Aanmelding Klever parkweg 12* Haarlem. NETTE HU LP gev r. van 9 tot 5 of 7 uur bij X. S. B.ers. Adres Idn denlaan 79. Tel. 10701. Over veen. NET MEISJE se.vmagd voor de morgen,uren 8.30-12.30 Zon dags vrij. Garen kokerekade 61 b. d. Piet er Kiess tra at. Gevr. voor huishoudelijk werk NET MEISJE of WERKSTER, voor eenige dagen in de week van 1 u. Adres Zijlweg 297. Gevr. per 1 Dec. in kl. gezin NET MEISJE v. d en n.. v. g. g Mevr. Greup. Raphaëlstr. 24. msterdam-Zuid - Gevr. NET MEISJE v. halve -kigen of Werkster 3 ocht. p. w. g. g. v. Holfl. Weefh. jannv Houtstraat 91. Gevr. MEISJE v. d. dag óf werkster 2 x per week. A. ICoik. Dahlialaan 10 Aerdemhooit. NETTE WERKSTER gevr. 'iefst voor 3 dn gen p. week. Flink loon. Aanmelden Maurioialaan 3 Overveen. Gevr. voor 3 ochtenden i. d. w. een fl&nke W ERKSTER. Te vens gevraagd: een Verstelmaai- ster. Aanm, Prinsen-bolwerk 11. WERKSTER gevr. 3 x p. w. en Dagmeisje voor hulp van dienst bode v. S.30-3 u. Van Werkhoven Zom erzorgerlaan 6 (hoek Lage Duin en Daalsoheweg). BI'da al. Gevraagd: WERKSTER voor twee halve dagen van 8.30-12.30 of een heelen dag. Raad-huteplein 17. Heemstede. Gevr. FL. WERKSTER. 2 dg. p. wk. Mee<r en Boschlaan 41. Heemstede. Gevr. in klein gezin te Heem stede (2 pere.) DEG. MEISJE v. dag en nacht. P.G. bij voorkeur omstreeks 30 j. of ouder, tegen begin Jan. of event, eerder, loon bij overeenkomst. Wasch bui tenshuls. Brieven met opgave v getuigen onder letter H. Boekh. v. M our ik, Bronsteeweg 4a. Heemstede. Mevr. Ledeboer-baronesse van der Felit-z. Dahl-ialaan 17 Aer- denhout (bij station Heemstede) zoekt per 1 December een NET MEISJE voor d en n„ P.G.. bij voorkeur zw. en k. dragend koken en zelfst. werken. HUI-P i. d. HUISH. gevr. 8-4 u, kl. gez. Raomsingel 4S. Eenvoudige JONGE WERK STER gevr. voor den Vrijdag. Aanni. tusschen 3 en 4 of 7 en S Lorentzstr. 10 (voorheen Julia- nastraat). Gevr. NET MEISJE voor dag en nacht of voor den dag. Klever- laan 101. Bloemendaal. MEISJE gevraagd voor de middaguren van 2-3 uur. Corne- llssen. J. v. Goyenstr. 11. IETSJE gevraagd van 9-5 u. BorskUaan 6. Bloemendaal (bij Station). MEISJE gevr. n. ben. 18 Jaar in klein gezin van S.30-1 uur Zon dags vrij. Hoog loon. Aanm. na uur. Zaanen-laan 80. Gevraagd: NET MEISJE V. 9 tot 1 u. kl. gez. (2 p.) hoog loon. Thomson-laa-n 90. Haarlem. Voor Bedrijf BAKKERSKNECHT gevraagd 17 a IS jaar, bij Ilabermebl. Raadhuisstraat 9 5, Heemst ede. Gevraagd: Ie KAPSTER, be slist prima kunnende onduieeren Zéér hoog loon. Br. 6713. Dames- en Heerenkleermakerij •raagt een bekwame NAAISTER of AANK. Prettige werkkring en prima vooruit?.. Br. 6714. WasscherH vraagt bekwame STRIJKSTER, bekend met de hoordenBtrljkmaohlnie. Br. 6715 In kleuterklasje BESCH. HULP gevr. b. 18 j. bij voorkeur dJ.pl, K. en O. en In 't bezrft flets. Br. 6683 ^ersoneel aangeboden Voor Huishouding Besch. juffr. P.G. b. z. a. per 15 Nov. of 1 Dec. ate MEID HUISHOUDSTER o| KEUKEN MEISJE, waar 2e meisje aanw. Is. H'st. of omg. Br. 6716. NAAIWERK gevr.. verstel- en veranderen. Adres: Teding van Berkhoutstraat 14 zw. Haarlem, B. z. a. v. d. en n. k. k. en w. FRIESCH MEISJE, veel vrij. Stad Haarlem. Br. 6718 Voor Bedrijf AANKOMENDE KAPSTER b. z. a., goed kunnende inkru'.len permanenten en maufoure. Br 6684 NET MEISJE 19 j. v. d. avonduren onverschillig wat. Br. 6686 JONGEDAME. 19 jaar. met 4 Jarige winkelerva.ring b. z. a. v. winkel en dergelijke. Br. 6685 BOEKHOUDER. Oud Boek houder der posterijen (o.p wacht geld) zag zich gaarne geplaatst voor heele of halve dagen, tot het bijhouden van boeken of ander adim-inietratief- en controle erk. Brieven 6719 FLINKE EERLIJKE JON GEN, 17 jaar, nog veel vrij heb bend zoekt werk voor bestel of iets dergelijks, onverschillig wat. Brieven 6682. COIFFEU-SE. eerste kracht, zoekt een haar passenden werk kring, liefst in het centrum der stad. Br. 6720. Huizen gevraagd Te huur gevraagd: W'OON- HUIS voor klein gezin, ornigev. Overveen of Heemstede, huurpr. tot f 8 per week Br. 6600 Kamers gevraagd SPOED. Wie heeft voor echtp, z. k. kaï r (liefst owtemeub.) gebr. v. keuken te huur, gem. H'Iem. Prijs niet boven f 30 per mnd. Br. 6722 Te huur gevraagd in Haarlem Heejnstede of omstr. HUIS, BO VENHUIS of KAMERS met ge bruik van keuken. Br. 6721. Gevr. begin Dec. te Haarlem door jonggehuwden ZIT-SLAAP KAMER en keuken. Br. 6602 Gedlpl. kraamverzorgster zkt. frlssche ZIT-SLAAPKAMER op netten st. m. gebr. van telef. Br. 6603. Eohtpaar vraagt gemeub. KA MERS. omgeving Haarlem. Brie ven 6601. Kamers aangeboden Gem. ZTT-SLJKAMER aan de str.zijde op len stand met voll. pr. pension f 65 p. m. bij Blauwe Brug. Tel. aanw Br. 6605 Gem. ZIT- en SLAAPKAMER te huur met pension. Tel. 17206. Verspro nok weg 74 TEHUIS AGB. voor bej. echtp. of Dame of Heer. bUl. cond. Br. 6607. Te huur groote geetoff. ZIT- SLAAPKAMER met serre. Ie etage, sir. water. voll. pension. Borgh, Prinsen Bolwek 7. Telef. 19762. Kost en Inwoning H.-N. Br. 6742. Huisraad aangeboden Prima KOOKKACHEL te koop. „Continental". Cremerplein 32. H.-O. Na 7 uur. Te koop een VIERK. KACHEL met pl. en ringen en saJamen- dortje, kl. maat. Bant&msrtr. 66. Haarlem-N. Te koop: 2 pons. ENGELSCH LEDIKANT met spiraal. Rljks- atraatweg 183 H.-N. Na 5 uur. Te koop: een 2 pers. OPKLAP- BED m. pracht omib. m. kastje geh. compl. 10 j. gar. f 165. Scho terweg 16. DRESSOIR kinderledikant m. kapokmatras en dJv. meubelen. Wagenweg 2 4 rd. TE KOOP: 6 stoelen, eiken buffet, pi trieten wieg, Klooeter. Reltzstraat 8. H.-N. Te koop: een STOFZUIGER. sleemode!. Gen. de Wetstr. 25. Te koop: E. M. Jaarcma KACHEL, kan al les In gestookt worden, prijs f 80. Br. 661S. Te koop: SALON AMEUBLE MENT. old finish 4 faui. en ta feltje. Beuken^traat 14. TE KOOPPz. g. a. n. tafel!, en ontbljtl. en oud schilderij. Adres bur. van dit blad. Te koop een DAMESSCHRJJF BUREAU, een eikenh. tafel, een kast. Adres bur. v. d. blad. TE KOOP: eiken slaapk-am. 225 mod. hoards: 37.50, huis- k.-ameubl. eik. 125.-. 3 d. kap.- malr. 2 p. 55.-. 75.-. 90.-. 2 p Auping 65.-, 2 p. eik. led. 25 - 2 p. hout. led. 15.-, 20.-, klnd.- led. 17.50. box 15.-. gr. sort kac-h. en haardkach. 1 p. Eng led. 17.50. 2 p. Eng. led. 25.-, theemeub. 22.50, 27.50. 30.-. dres soirs 110.-, 45.- mod. maih. boe- kenk. 45.-. Leldschesiaut 41 Rijwielen - Auto's Te koop gevr. HEEREN- Ol DAMESFIETS ln goeden staat met banden. Br. no 6619 Muziekinstrumenten Verpleegster vraagt MODER NE RADIO. Br. no. 6738 MUZIEKINSTRUMENT TE VERKOOPEN? Gaat naar een vakman, die het naar waarde weet te taxeeren. en wij betalen de hoogste waarde; onthoudt ons adres. Ook ruilen en repareerer Muziekh. Joh. Kiekens, Smede straat 27. PRACHT COMBINATIE. Mo derne superradio met pick up li onderzetkast. 2e Hoogerwoerd dwarsstraat 9. Te koop gevr. zeer goed DUTSCHE PIANO of ORG ET Derksema, Kleverparkweg ISO Te koop PRIMA DUITSCHI PIANO, merk August Dassel f 375. Rijksstraatweg 74 H.N. PHILIPS RADIO type 35 7 5 Pallasstraat 24, H.Nrd. Te koop MODERNE RADIO Philips. Pr. Bolwerk 24 Rd. Diversen ZIEKTEVERZEK. HUISH. PER. SON EEL. Voor inschrijving van uw hulsh. pers. voor de ziekte wet is nog gelegenheid. Geeft u daartoe spoedig op per briefk bij het adm. c-n assurantiekan toor J. A- Lemalre, Kleverpark weg 130, Haarlem, telef. 14S02 AANMAAKIIOUT per mand Tuinlaantje 2 I. SINT NI CO LAAS CAD EAU. Sierkussens handwerk. H.cost H. wJassen, D.mantels, regen jas, Jongensjas 15 jaar en cosl 15 jaar, w. dekens, D. 1. jassen, kookkachel, haardkachel, salon- ameubl., old fin. hulskameram H.sch., D.sch., bontjas, lakens o k. Gevr. H.D.klebdïng. Roose geeft de hoogste waarde. Fran- kestraat 45 rd. Meisje, 21 jr., in bezit van Citer, zoekt dito voor SAMEN SPEL of eventueel opname in clubje te Heemstede. Br. no. 6620 VERLOREN een oorbelletje Terug bezorgen teg. bel. Lelie straat 19, De Zeeuw. Dame op leeftijd zoekt dito D, om gezellig SAMEN TE WO NEN. Bed en meubelen aanwe zig, omtr. Den Hout. Br. no. 6621 Echtpaar wenscht BABY ge heel tot zich te nemen. Br. no 6622. Diversen te koop gevr. Gevr. PERZ. CHIN. KLEU REN 18e en 19e eeuw, schilde rijen Haagsche schooi. Antiek- klokjes. Mljer. beëed. mak. Kin derhuisvest 19, tel. 12167 Te koop gevraagd l PAAR LEKKEN DAMES KAPLAAR ZEN m. 38-39 en 1 paar moliè res blauw of zwart. 38. Br. me: p: .sopgaaf no. 6668 Bur. KRANEVELD, Zijlweg 21 Dagvaardingen, contracten, requesten enz. Kant. 9-5; 's av. 7-9. Advies f 1,-. Te koop gevraagd een POP PENWAGEN. een paar rubber kinderlaarsjes no. 30. Br. no. 6669 Ter overn. govr. een BOX cn een kinderstoel. Adres: Kerk- laan 103, H'stedc, tol. 28207 Onderwijzer vraagt EPI DIASCOOP tegen bill, prijs, in prima staat Br. niet prijsopg. onder lett. F.T. Boekhandel Lan- kamp, Kruisweg 19, Haarlem Te koop gevraagd MUZIEK STANDAARD. Erumakade 13 boven. Te koop govraagd GOEDE H. WINTERJAS voor lung pers. Br. no. 6627 of tel. 18110 To koop gevr. BLAUWE KIN DERWAGEN nieuw model. Br. met prijsopgaaf no. 6628 To koop govr. een HOOGTE- ZON. IJr. no. G629 -* To koop gevr. CELLULOID POP, liefst schildpad 50 cm. lang. Br. no. 6630 Te koop govr. 1 pnar GUM MI LAARZEN maat 43 of 44. Na vijven. Adr. Graaf Wlllemstr. .7 Haarlem Oost. Moolo POSTZEGELVEHZ. to koop gevraagd, liefst Nod. en Kol. of Europa, door verzame laar, die bereid is een goeden prijs te betalen. Br met opgaaf vcrl. prijs no. 6632 Te koop gevraagd ONDER EN BOVENKLEEDING, groote m. en 1 p. gedragen schoenen m. 47. Br. no. 6633 To koop gevr. ELEOTR. OF UURWEKKTKKIN niet toebeh. Br. met opg. v prijs enz. no. 6634 T o gevr. GROOT PER ZISCH TAPIJT en 3 kleinere. Geen kale tapijten. Br. 1087 Warburg Bkh., Overtoom 66, Amsterdam

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3