IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Arbeidsmannen uit het Oosten teruggekeerd. PETRIE £C2 VOERBIETEN A. ZONDERLAND DAMIAATJES Rechtsbijstand FEUILLETON Door FRED ANDREAS. „Dat weet ik niet. Misschien. Ik heb van alles geprobeerd, om het liem uit het hoofd ie praten, maar weet niet, of me dat ge lukt is." „Jij gelooft het toch niet „Neen, niemand van ons, Hilda ook niet." „Jammer," zei Irene met een kwaadaardi- gen klank in haar stem. „Hilda had het gerust mogen gelooven. Maar ik heb het niet ge daan." „Natuurlijk niet." Ze stond en borg haar zakdoek in haar taschje. Je moet me nog één ding zeggen," zei ze „Is hij naar Italië „Hij is ten minste met den trein naar Mi laan vertrokken Meer weet ik niet." Ze nam haar koffer op en reikte, al wat rustiger geworden. Schot de hand. „Wel bedankt. Tot weerziens." „Tot ziens, Irene." Hij wilde nog iets troos- tends zeggen, doch er viel hem niets in, zelfs niet, toen de gangdeur al achter Irene dichtgevallen was. HOOFDSTUK XII. Irene neemt een besluit. Een kwartier later sjpnd Irene voor pro fessor Witte in zijn muziekkamer. „Irene riep hij uit, haar beide handen id, overhartelijk drukkend„wat 'n geluk, dat alles zoo goed afgeloopen isGa toch zit ten kindThea is jammer genoeg, niet poL thuis .si „Dat komt goed uit," antwoordde Irene ivbi droogweg, terwijl ze op een sofa plaats nam. 1 „Ik zou Thea nu niet kunnen ontmoeten iets ik kan trouwens niemand ontmoeten, zeker beti niet menschen, die me graag hebben mogen 2I lijden ,,'n Mooi compliment vïior mij 1" stal Ze lachte heel even en streelde de hand itbl van Witte. „U moest me toch begrijpen, pro nkt lessor." „Irenewas het héél erg vroeg Witte, beangst voor haar antwoord. ;rsd ..Verschrikkelijk.... verschrikkelijk! Nee, ill professor, ik zou het geen tweede nle' Verschrikt keek Witte haar aan. „Hebben ie je slecht behandeld „Nee," schudde Irene het hoofd „Heusch nietze waren allen keurig tegen me, poll zelfs beleefdallemaalvan de bewaak- rel ster tot den rechter-commissaris toe. Neen, trq dat nietmaarZe zocht naar het juiste woord, en schokschouderend stiet ze beo eindelijk uit „Die vernederingdie schan- 0 delijke vernederingdat vreemde men- hui schen over een ander te zeggen hebben dat was erger, dan dat ze me geslagen en getrapt haddenOch, ik heb nooit zoo be seft. wat vrijheid is, professor Witte kende Irene. Als haar leeraar wist hij, waar ze alleen kwetsbaar was.in haar trots, haar eergevoel. Daarom juist mocht hij haar zoo graag. Troostend streek hij over haar handen. „Maar nu is het voorbij, Irene. „Ja, voorbij. Maar wat zullen ze me nu na wijzen, wat zullen ze over me kletsen.... niet omdat ze aannemen, dat ik Pranser ver moord heb, maar alleen al omdat ik Pranser ete gekend heb. Nu heeft me iemand dat al in eq mijn gezicht gezegd „Laat ze kletsen. Irene „En datdat juist mijnheer Gobel zich met me bemoeien moest „Gbbel krijgt met zooveel menschen te doen. Een officier van justitie denkt niet meer over...." Irene zuchtte diep. Opeens zei ze met heel andere stem „In elk geval gaat het zóó ikt niet meer. Ik kan niet meer op school komen. Ik moet weg." „Een reisje zou goed voor je zijn," gaf Witte 'lil' gedachteloos toe. „Ga vier weken naar zee Ondertusschen zal ik een beurs voor het vol- Ni gende half jaar voor je zien te krijgen." :1 „Professor", zei Irene met gesmoorde stem. „Ik heb een verzoek aan u Maar u moet nergens van uw kant naar vragenslechts it z ja of nee zeggen „Nie.ts vragen Nu, goed. Vooruit ermee „Kunt u me twee briefjes van honderd leenen Ik zeg leenen, maar het kan mis schien wel een jaar duren, voordat ik het terubetalen kan. „Natuurlijk," antwoordde Witte verbluft. Hij had iets anders verwacht. „Ik veronder- stel echter, dat je ze verstandig gebruiken 11 zult. Bijvoorbeeld voor een reisje." „Of het verstandig is, weet ik niet, profes- po! sor. Maar het is wel om te reizen." d, Witte stond op en wilde een chèque gaan schrijven. „Kunt u het me niet in contanten geven vroeg Irene. „Want ik zou vanavond graag »1 vertrekken." „Wat Vanavond al Witte keek in zijn portefeuille. „Ja, toe- ijk, vallig heb ik het bij me, Irene. Maar het is dej jammer, dat je vandaag almoet het per sé vandaag „Waarom niet vandaag, professor polj Thea zou je zeker graag nog gesproken hebben. En nog iemand, Dr. Dael ïsrij „O, dr. Daelneen. dien spreek ik liever niet. Haar stem klonk stroef. „Heb je wat tegen Dael ulpj „Niets. Maar ik wil hem niet spreken." „Wil je ons tenminste je adres geven Dael belt elk oogenblik op, of we al iets na ders van je weten „Verschrikkelijk! Die dr. Dael is een vreemd EE) mensch, ten minste in de als vanzelfsprekende manier, waarop hij zich met mijn privé-leven bemoeit. Heeft hij nog niet genoeg van mij „Daar ziet het naar uit," antwoordde Witte. fWordt vervolgd). Rijksminister Seyss Inquart en ir. Mussert spreken hen toe. Na een werkzaamheid van ruim vier maanden achter de linies aan het Oostfront keerden eenige weken geleden een vier honderdtal arbeidsdienstmannen, benooren- de tot den Reichsarbeidsdienst doch afkom stig uit den Ned. Arbeidsdienst, terug in het vaderland. Zij arriveerden te Amersfoort en namen voorloopig hun intrek in het na bijgelegen arbeidsdienstkamp „Waterloo". Een groot deel hunner zal als kader terug- keeren in de oude gelederen, de overigen zullen binnenkort naar huis vertrekken. Om de beteekenis van de daad. die deze ongemannen geheel eigener beweging heb- oen gesteld, nog eens nadrukkelijk te onder- streepen en hun tevens hun dank en erken telijkheid daarvoor te betuigen, brachten gistermorgen Rijkscommissaris Rijksminis ter Seyss inquart en de leider der N.S.B., ir. Mussert, een bezoek aan het kamp. Omstreeks half elf arriveerde de Rnks- commissaris in het kamp, vergezeld door Generalarbeitsführer Bethmann en verwel komd door ir. Mussert, en den wnd. com mandant van den Ned. Arbeidsdienst gene- raal-arbeidsleider De Bock. Nadat hij. mede geëscorteerd door den Arbeitsführer Hek man en Manns, de gelederen had geïnspec teerd. begroette hij de mannen met een heil arbeidsdienst der Niederlande. Vervol gens werden geweren en spaden aan den grond gezet en las General-arbeitsluhrer Bethmann de volgende boodschap van den Reichsarbeitsführer Constantin Hierl voor Uw vrijwillig optreden aan het Europee- sche gevechtsfront tegen het bolsjewisme is geëindigd. In trouwe kameraadschap met de kameraden van den Reichsarbeitsdienst hept gij u gedragen als soldaten van den arbeid en hebt gij eer bewezen aan uw Neder landsche vaderland. Gij kunt thans naai' uw mooie vaderland terugkeeren met het trotsche bewustzijn, dat ge docir uw per soonlijk optreden bij de vestiging van de Germaansche gemeenschap van volkeren en bij den opbouw van een nieuw Europa hebt medegewerkt. Ik dank u en denk op dit oogenblik aan de kameraden die bij de uitoefening van deze groote taak hun leven hebben opgeofferd. Wij betreuren hen niet., wij eeren hen. Mijn hartelijke wenschen vergezellen u op uw verder levenspad. Ik verwacht van u dat ge ook na uw vertrek uit den Nederlandschen Arbeidsdienst strij ders zult zijn voor een nieuwe orde. Hierna richtte de commandant aer Ar- beitsdienstgruppe „NiederlandeArbeits führer Hekman het woord tot de autoritei ten. Den Rijkscommissaris dankte hu voor het feit. dat hij ons Nederlanders waardig had gekeurd een eigen arbeidsdienst te mo gen organiseeren. General-Arbeitsführer Bethmann dankte hij voor zijn bemiddeling en het vertrouwen, in de mannen gesteld. Mussert gaf hij de verzekering dat de man nen hun optreden thans niet als afgesloten beschouwen maar bereid zijn ieder op eigen plaats voor het nieuwe Europa en voor ons volk verder te strijden. Toespraak Rijkscommissaris. Het muziekcorps speelde hierna het dank lied „Wilt heden nu treden", waarop de Rijkscommissaris het woord richtte tot de mannen. Deze ving zijn toespraak aan met te me- moreeren. dat het initiatief tot den inzet in het Oosten uit de gelederen van den N. A. D. zelf kwam. De oproep vond bi] velen weerklank, duizend man meldden zich eige ner beweging en na selectie en voorberei ding vertrok dan deze groep. Het getuige nis van den Reichsarbeitsführer. aldus ver volgde hij, bewijst ons, dat gi] u als ecfite arbeidsdienstmannen hebt gedragen en al v klachten ingezet. Als vertegenwoordi ger van het rijk dank ik u daarvoor. Drie dingen immers hebt gij gewonnen. Ten eerste hebben de opgedane ervaringen u als mensch sterker gemaakt. Gij tradt binnen in een wereld, die voortdurend in beweging is, die van uur tot uur verandert. In die wereld komt het aan op wat er in den man zit, of hij tegen de situatie opge wassen is. Ten tweede zijt gij er op uitgetrokken als soldaten van den arbeid. Uw wapens waren voor u geen sieraad, doch dienden in waar heid om uw leven en uw arbeid te bescher men. Ten derde hebt ge een politieke be levenis gehad. Zijt ge een politieke ervaring rijker. Nu immers weet ge, waarom het in Europa gaat. Gij weet nu echter, wal het bolsjewisme in werkelijkheid is. WelUcht hebt gij thans ook een voorstelling gekregen van de ontwikkeling van het Duitsche volk, dat eeuwen staat tegenover het Oosten en steeds met zijn bloed en zijn strijdvaardig heid dit Oosten heeft afgehouden van u hier in Europa. Dit bolsjewisme is het politieke systeem, dat ten diepste gekeerd moet zijn tegen onze volksche, germaansche en Noordsche waarden. Vandaar ook het binnendringen van het jodendom aan gene zijde en de leiding van het jodendom tegen ons hier. Tegenover dezen materieelen kolos is het niet voldoende met geestelijke wapens te God Oude Croch]82^BJjffB^ HAARLEM y-'.Tfei-A^sy «3870 strijden. Men moet er het heele gewicht van zijn macht tegenover plaatsen. Hel is dan ook dom, wanneer men hier soms rede neert: het bolsjewisme beteekent voor ons Nederlanders geen gevaar, omdat we toch geen bolsjewisten wordenWat kan dat die bolsjewisten schelen, in de jaren ïusscnen 1917 en 1925 hebben ze daar der tig millioen menschen laten omkomen, ge- fusileerd, vermoord, naar Siberië verban nen of laten sterven. Zouden ze daar hier ïn op zien >it alles hebt ge in u opgenomen, een belevenis gehad van het groote front van vandaag en dezelfde zekerheid en rust in u gevoeld, waarmee wij strijden. Een zeker heid en rust, die ons niet verlaten. Ook niet wanneer er thans sprake is van een drei ging uit het Westen. Een dergelijke dreiging vreezen wij niet, integendeel we begroeten haar. Want nu zal het Westen zelf moeten aantreden. Nu zal men niet langer kunnen parasiteeren op het bloed van den soldaat, die in het Oosten strijdt. Wij begroeten den strijd, want hij schept klaarheid. Temeer kunnen wij gerust zijn, omdat wij de middelen van gansch Europa te on zer beschikking hebben. Engeland heeft in dertijd in Narvik de bus gemist. Toen had het met zijn vloot de kansen kunnen be- invloeden. Die tijd is echter voorbij en komt niet weerom. Dat geeft ons de, rust en de gelatenheid, waarmede wij de toe komstige gebeurtenissen tegemoet zien, als mede het bewustzijn van onze kracht, die steeds weer aan den dag treedt. Maar bo vendien nog het .bewustzijn, dat wanneer in de toekomst nog een Europa wil bestaan, het slechts bestaan kan, wanneer de Duit sche wapens en de wapens der verbonde nen zegevieren. Toespraak van ir. Mussert. Teruggrijpend op den naam van het kamp „Waterloo", zeide Mussert, dat daardoor wordt herinnerd aan den tijd, nu meer dan honderd jaren geleden, waarin een Fransch- man Europa wilde overheerschen en de volkeren kapot wilde maken, zooals dat nu het streven is bij de aanslagen van Enge land en Amerika. Gij zijt, aldus de leider, naar den Arbeidsdienst gegaan, die een stuk nationaal-socialisme is. In den arbeidsdienst gaat het om de eer van den arbeid en om het herstel van de volkseenheid. Het na- tiionaal-socialisme breekt de schotjes af en wil één volk zien. De arbeidsdienst is daar uit voortgevloeid als een logische conse quentie. In ons programma van 1931, dat in dien tijd niets dan hoon ontmoette, is de eisch van een jaar arbeidsdienstplicht op genomen. Als de voorlooper daarvan hebt gij vrijwillig een half jaar gediend. Gij nebt daarna gevolg gegeven aan den op roep mede te werken aan den strijd om het zijn of niet-zijn van Europa. Na er op gewezen te hebben, dat Europa in net Oosten wordt bedreigd door het bolsjewisme en in het Zuid-Westen door het Amerikanisme, bracht Mussert den mannen van den arbeidsdienst den dank over van de beweging en van het geheele Nederlandsche volk. Draag uit. hetgeen gij gezien hebt. zoo drukte Mussert den man nen op het hart en zorg, dat het volk wak ker wordt. Nadat generaal-arbeidsleider De Bock in een korte toespraak verklaard had trotsch te ziin op deze mannen, vooral nu zij hun taak zoo goed hebben volbracht, besloot General-Arbeitsführer Bethmann het appèl waarna het muziekcorps de indrukwekken de plechtigheid met het spelen der volks liederen besloot. EFFECTEN COUPONS UPS" SAFE-INRICHTING Dag der Nederlandsche pölitie in de radio. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: Wanneer morgen voor het eerst in ons land de „Dag der Nederland sche Politie" wordt gehouden, zal ook de Nederlandsche Omroep aan dit belangrijke feit in zijn radio-programma aandacht be steden. De gevolmachtigde voor de reor ganisatie der Nederlandsche Politie, mr. L. J. Broersen, zal zich om 9.00 uur in een toe spraak richten tot ons volk en den politie man in stad en land. Van- 11.2011.45 uur zal de omroep een concert uitzenden, dat door een politiecorps „ergens in Neder land" voor de burgerij wordt gegeven. In aansluiting hierop volgt de uitzending var een reportage, die gewijd is aan de oplei ding van de nieuwe politiebataljons n. Schalkhaar bij "Deventer. In den „Spiegel van den dag" zullen de luisteraars om 18.40 uur enkele flitsen hooren van de gebeurte nissen in verschillende gemeenten, welke morgen ter gelegenheid van den „Dag der Nederlandsche Politie" plaats vinden. Al deze uitzendingen gaan over zender Hilver sum 2. SCHOOLKINDEREN ZAMELEN OUD-PAPIER IN. De schoolinzameling van oud-papier en andere afvalstoffen georganiseerd door het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen („Romea") verheugt zich in toenemende belangstelling. Elke maand worden geldprijzen toegekend voor de scho len, die het meeste inleveren. Voor October is de eerste prijs, een premie van 50.— toegekend aan de O. L. school te Dintel- oord. Deze school, die 80 leerlingen telt. heeft niet minder dan 2160 K.G. oud papier verzameld, d.w.z. 27 K.G. per leerling. Vijf andere scholen ontvingen premies van 25.10.en 5. Twee jaren „Vreugde en Arbeid". Mededeelingen van den heer H. J. Woudenberg. De gemeenschap „Vreugde en Arbejd" neeft haar tweeden verjaardag gevierd en naar aanleiding hiervan heeft de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront, de heer H. J. Woudenberg, in de dagelijksche pers conferentie het woord gevoerd. Hij herin nerde aan zijn woorden, bij de opening de zer gemeenschap op 4 November 1940. even eens in de persconferentie, gesproken: „Dit is de aanvang van een groote omwenteling tegen de wereldbeschouwing van voor Mei 1940, de wereldbeschouwing van het kapi talisme. Op deze wereldbeschouwing wordt tegenwoordig van alle kanten critiek uit geoefend. maar een wereldbeschouwing steyft niet aan critiek. zij overleeft zichzelf en gaat daaraan te gronde. Het leven zelf brengt in ons nieuwe mogelijkheden en ver langens. die sterker zijn dan de oude voor stellingen." Spreker beschouwde de oprich ting van „Vreugde en Arbeid' als een van de nieuwe daden, waaraan net leven hangt en hij noemde verder eenige andere met de organisatie van den arbid verband houden de daden, zooals de onderbrenging van het .toenmalige N.V.V. onder zijn commissa riaat op 15 Juli 1940, de oprichting van het N.A.F. op 1 Mei 1942 en de inwerkingtre ding der verordening op 1 November j.l. betreffende de ordening van den arbeid. Gaarne verklaarde spreker, dat bij een en ander véél erfenissen zijn aanvaard uit den vroegeren tijd, doch in wezen is in het N.A.F. een geheel nieuwe vorm gevonden. De gemeenschap „Vreugde en Arbeid" is een middel om het doel van het N.A.F. te bereiken. Haar eerste afdeeling: „Schoon heid van den arbeid" heeft vooral den laat- sten tijd een groote actie gevoerd voor reinheid in de bedrijven en ondanks de schaarschte aan materialen was het moge lijk in het afgeloopen jaar in 216 bedrijven nieuwe cantines en verbeteringen, verbou wingen en verfraaiingen in lokalen te doen aanbrengen. De volgende afdeeling is die betreffende „Volksontwikkeling", welke af deeling cursussen heeft ingericht voor Duitsch, Italiaansch, Engelsch, Fransch, boekhouden, E.H B.O. en stenografie. Hier voor ziin in totaal reeds 28 avondscholen geopend, terwijl het aantal cursussen vele tientallen bedraagt. Voorts is een huisvlijt- actie ingezet en zijn reeds vijf huisvlijtten- toonstellingen met in totaal 2540 inzendin gen gehouden, welke door 16.530 personen werden bezocht. De afdeeling lichamelijke opvoeding had als grootste succes zwemavonden met 35631 deelnemers. Er zijn vijf afzwemavonden ge weest, waarbij rond 500 diploma's van .Vreugde en Arbeid" werden uitgereikt. In 75 bedrijven werd een bedrijfssport- gemeenschap opgericht en verder loopen in deze afdeeling nog vele cursussen in bok sen, rhythmische gymnastiek, paardrijden en worstelen. De afdeeling „Kultureele ontspanning' vormt den hoofdschotel van „Vreugde en Arbeid". Zii verzorgde b.v. 98 filmvoorstel lingen met 12401 bezoekers. In het geheel hebben 382.000 menschen aan deze kultu reele ontspanning, die rhede bestond uit tooneel-, cabaret- en variété-voorstellingen en kinder-Zondagochtendvoorstellingen, deelgenomen. De volgende afdeeling: ..Reizen en va cantie" had met reis- en hotelmoeilijkheden te kampen, doch desniettemin konden 6476 menschen in de vacantieoorden worden on dergebracht en er werden 10.176 overnach tingen geteld. Aan deze afdeeling is ook een spaarsysteem verbonden, dat zeer goed vol doet. Met verschillende bedrijven werden uitstapjes gemaakt, waaraan 8000 personen hebben deelgenomen. De viering van het twee-jarig bestaan zal Maandag 16 dezer des avonds te zeven uur met een voorstelling in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's Graven- hage geschieden, waaraan het residentie orkest en het ballet van de stedelijke opera uit Amsterdam zullen medewerken. BLOEMENDAAL Evacuatie Bloemeiidaal. Gedeeltelijke ontruiming der gemeente. In de gemeente Bloemendaal ziin bijzon derheden bekend gemaakt met beti-ekking tot de evacuatie. Een gedeelte van de gemeente moet ont ruimd worden: de volgende gedeelten komen hiervoor in aanmerking: de Westerduinweg. Bentveldsweg (uitgezonderd no. 150). Zwar- teweg (even nummers), Slingerweg. Veld- laan, Sparrenlaan, Hoplaan. Pentislaan, Langelaan. Zandvoorterweg van de grens van de gemeente Zandvoort tot het punt waar de Leeuwerikenlaan en Zwarteweg op dien weg uitkomen, Grenslaan, Spechtlaan, Merellaan, Zuidlaan, Leeuwerikenlaan (even nummers), Zwaluwenweg. N^chtegalenlaan van den Zwaluwenweg tot den Boeken- roodeweg, Boekenroodeweg nos. 83 en hoo- ger (behalve no. 89 en no. 16 en hooger), Ley weg I en Ley weg II (Westelijk gedeelte). Vogelenzangscheweg 139 en 12160, Vo- gelenzangscheduinweg 1 en Bekslaan 4, 6. 8. Personen, wier verblijf in het te ontrui men gebied volgens van hoogerhand gege ven richtlijnen dringend noodzakelijk is. zijn niet aan de verplichting tot evacuatie on derworpen. Zii ontvangen daarvan spoedig nadere mededeeling. Alle overige personen zijn verplicht het voren omschreven gebied te verlaten. Het uiterste tijdstip van ontruiming voor de genen. die niet daadwerkelijk en volledig in het arbeidsproces zijn ingeschakeld, is bepaald op 30 November e.k. Degenen onder deze groep personen, die voor een eigen evacuatie-adres kunnen zorg dragen, moe ten daarvan uiterlijk 14 Nov. e.k. aan de ;emeente-secretarie (afd. Bevolking) me- ledeeling doen Eigen evacuatie-adressen zijn voor deze groep niet toegelaten in de provincies Zee land, Zuid-Holland. Noord-Holland, in Utrecht in het gebied ten Westen van de spoorlijn HilversumUtrecht (de stad Utrecht inbegrepen), de Vaartsche Rijn en het Merwedekanaal tot aan den Lek. in Noord-Brabant in het gebied ten Westen van de gemeente de Werken c.a.. Dussen, Geertruidenberg, Oosterhout, Teteringen. Breda en ten Westen van dep Mark tot aan de Belgische grens. De overige af te voeren personen van deze groep worden in het tijdvak van 20 tot 30 November eJt. door de zorg van de commissie Burgerbevolking in nader aan te wijzen plaatsen in de provincies Friesland en Groningen ondergebracht. Voor degenen, die daadwerkelijk en vol ledig in het arbeidsproces zijn ingeschakeld, is de uiterste termijn van ontruiming 31 December e.k. Zij. die zelf voor een eva cuatie-adres zorgen, moeten daarvan uiter lijk 20 Nov. e.k. ter secretarie, (afd. Bevol king) kennis geven.. Ook voor deze groep mag het eigen evacuatie-adres niet in bo vengenoemde gebieden gelegen zijn. Een uitzondering op dit laatste wordt alleen ge maakt. indien men aan den directeur van het Evacuatie-Bureau Noord-Holland kan aantoonen. dat uitoefening van het beroep alleen mogelijk blijft, indien het eigen eva cuatie-acres komt te liggen in het gebied, waarvoor het vestigingsverbod geldt. De overige personen van deze groep wor den in den loop van December eveneens in nader aan te wijzen plaatsen in Friesland en Groningen ondergebracht. Voor zieken, invaliden, enz., wordt een afzonderlijke regeling getroffen, welke na der bekend zal worden gemaakt. Mededeelingen omtrent den datum van vertrek, de wijze van vervoer van perso nen en goederen, enz., zullen zoo spoedig mogelijk worden verstrekt. De commissie Burgerbevolking regelt in overleg met de burgemeesters de uitvoering der evacuatie. Niemand mag vertrekken alvorens hij zijn persoonsbewijs en distributiestamkaart ter verandering heeft aangeb.oden. Zoodra de omstandigheden het weer toe laten. zullen de geëvacueerden naar hun woonplaatsen kunnen terugkeeren. VERLOREN. MAAR GEVONDEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Roosjen, Platanenlaan 36, regenhoed: Zondervan. Karmel- trap 2, dameshandschoen; filiaal Franeken, Bloe- mendaalscheweg. O verveen, bos sleutels; Bijster. Kleverparkweg 229, Haarlem, zwart hondje: Postkantoor. Overveen, 2 paar handschoenen en enkele distributiebescheiden; Van Scheijenberg. Ruijsdaelweg 5. Jong poesje: Wurpel, Cons!. Huijgenslaan 8. Heemstede, muilkorf; Hoogesleijn. Alb. Thijmlaan 44, hondje; Muienhof. Bispinck- laan 12, paar gym schoenen; Van Balenburg, Noordlaan 28. rozenkrans: Politiebureau Over veen (inlichtingen alleen op werkdagen van 1012 uur v.m hondenriem. ledige accu, wantje, armbandje, collier. Post Aerdenhout: kinder handschoen. HEEMSTEDE Het Hecmsteedsch politle-elftal maakte Donder dag een reis naar Amsterdam, om aldaar tegen de veteranen van de Amsterdamsche politie te spelen. Met rust had Heemstede reeds een voor sprong van 2—0 Daarna waren de gastheeren beter op dreef en scoorden tegen. Het resultaat was een 2—1 overwinning voor Heemstede. ZANDVOORT „VREUGDE EN ARBEID". Hedenavond zal-tin Monopole een cabaret variétévoorstelling van de afd. Vreugde en Ar beid van het N.A.F. worden gegeven. Medewer kenden zijn o.a Max van Laarhoven, humorist conferencier. Tilly van Vliet, de zingende voor drachtskunstenares. Lou Marti, het muzikale wonder. Charles, jongleur op den rollenden ko gel. Bep Petersen, pianist-accordeonist. Een goed programma, dat zeker een groote belangstelling zal trekken. 40-JARIGE ECHTVEREENIGING. Vandaag zal het echtpaar Leendert Koper- Dirkje Keur den dag herdenken, dat zij voor 40 jaar in den echt verbonden werden. Het echtpaar, dat nog in een goede gezondheid verkeert, za! het op dezen dag in hun woning aan de Kanaal- weg 37 niet aan belangstelling ontbreken. Z. V. V. ZAND VOORTMEEUWEN, De Zandvoortmeeuwen maakten Zondag J.l. een vergeefsche reis tot Alkmaar, daar de wedstrijd tegen D. T. S. in Oud Karspel was afgelast. Hierdoor is de achterstand van 1 wedstrijd op H. F. C. blijven bestaan, waardoor nog steeds de 2de plaats door de Zandvoorters bezet blijft Voor a.s. Zondag staat er voor de Zandvoort meeuwen een gemakkelijke wedstrijd op het pro- gl'mma n.l. een bezoek van D. T. S. aan Sportpark aande Vondellaan. Deze sti ploeg heeft in uitwedstrijden nog niet veel goeds laten zien; zij zijn op eigen terrein echter zeer gevaarlijk. Hier bevocht H. F. C. een 1—1 gelijk spel en kreeg Bloemendaal mei 4—1 klop. Het blijft dus wel oppassen voor de heeren bezoekers, terwijl de Zandvoortmeeuwen geen enkel risico mogen loopen een punt te verliezen. Het elftal zal door den terugkeer van het back- stel J Weber—W. Keur weer in zijn oude opstel ling kunnen spelen, waarmede het vertrouwen in de ploeg zal terugkeeren. Met ST. NICOLAAS is een fraai Antiek Kunstwerk van porcelein of aardewerk steeds een zéér welkom geschenk. Fijne stukken op dit gebied vindt U in: Kunsthandel,,DeTorenvalk" WILSONSPLEIN No. 7 iHet Huis met de lantaarn) Burgerlijke Stand. HAARLEM 12 November 1942. BEVALLEN: 10 Nov N. E. Luijken—Meijer. «J.: W. E. Overtoom—R.imlcr, .- c. J. Tol—van den Bunt, d.; H Nov. e Slleker—Kriebel, z.; J. J. A. Loerakker—Dingerdis, d.; F. Rozcl.iac— Ichenhauser. z.; 12 Nov.. C. E Uilenbroek— Goedhart, d.; M. RootIleb— Bogaart. z. OVERLEDEN- li Nov.. A Groot. 43 j.. Hage- raat; F. Hartendorp. 77 j Schouwijeslaan; 12 Nov.. x Phtlippo—Schram. 64 j. Merwcdestraa: ONDERTROUWD: 11 Nov.. H F. Grcmmcn en A. E. H. Rodenburg; D C. Keur en C. Kruljt; 12 Nov.. J. G E. Adlcr en M Geluk: J. Hoppen- brouwer en E. A. Veuger; G. H. van der Matten "ti H. M. van LoiJ. GEHUWD: li Nov.. G. Drogtrop en M. C. Dek ker; s P. van Bockhooven cn E. D. Schaap: w. -Kokmetjer en J. Hardon; J P J de Brouwer en M. H. B. Pekarek; H. H. Lok en A. Pronk; C. Dirks en J. P. Visser; A. C Mast en J. den Dik ken; F. Huussen en J. Koejemans; J. H. C. Hcij- nen en W. v. Otterdijk; P de Haan en A. Blesma J. F. A. Rosenberg en M. E. A. Pekelharing; E. Dalman en M. H. Poulen; R. O. H. Frcncken en J. M G. Clous; J Vis en J. Reef: A. C. A. Bus sing en G W. Roskam; A. van Hccrden en D. Veldwijk; 12 Nov., W Koster en A. T. C. van Dijk; A. J. Goossers en H. J. C. Kok: G. H. Pronk en L. C. van Wijk; A. van Bcljcrcn cn W. F. Kuljper; G. T. M. W. H. Dammers en D. J. C. Harmsen. Ook voor H.H. Konijnenhouders ƒ1.50 per 50 k.g. af pakhuis. Erkend Handelaar Spaarnwouderstraat 81, Telef. 12915 OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELÏNGEN ADRESWIJZIGING. De Grondkamer Noord-Holland deelt bij deze mede. dat het Kantoor met ingang van 7 No vember 1942 is gevestigd in Parklaan 14 te Haarlem. Tevens Is het telefoonnummer van de Grond kamer gewijzigd in 20761. DE GRONDKAMER NOORD-HOLLAND. VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1812—1943. Wij brengen nogmaals, naar aanleiding van vele vragen, het volgende ter attentie van de vee houders. a. Indien een veehouder in 1942 een restant van een levering te veel geleverd heeft, dan wordt dit overgeschreven op de levering 1943. b. Het teveel geleverde aantal kg vlccsoh in 1942 wordt automatisch overgeschreven op 1943. c- Contracten, welke afgesloten zijn boven de leveringspllcht 1942 worden eveneens voor het getaxteerde aantal kg. in mindering gebracht van de levering 1943. d. Bovenstaande is eerst dan van toepassing, indien ook aan dc evcntucele extra aanslag over 1942 is voldaan. Opk vestigen wy er nogmaals de aandacht op. dat indien een veehouder op 18 October zich niet had aangepast aan ztjn bcdrijfstoewljzing cn aan zijn extra aanslag heeft voldaan; hij zijn eventueel nog boventallig vee voor 1 Dec. 1942 vrij kan verkoopen. doch ook kan leveren in mindering van de aanslag rundvee 1942. HUTSSLACHTING. In verhouding met het feit. dat het huisslach- tingsselzoe.n per l Nov. 1942 Is geopend, lijkt het ons van belang, er nog eens de aandacht op te vestigen, dat er na dien datum geen nieuwe ver gunningen voor huisslachtingen meer worden Het heeft dus geen zin thans nog aan tc vra gen een varken voor hulsslachting te mogen Toulon niet door de Duitschers bezet. Officieel wordt medegedeeld: Nadat de commandanten der Fransche marine te Tou lon de verplichting op zich hadden genomen zich tegen iederen aanvaller te verdedigen, hebben de Duitsche autoriteiten besloten, dat de versterkingswerken van Toulon niet worden bezet en dat de Fransche oorlogs schepen mei cuBt zullen worden gelaten. RUNDVEE. Het is ons gebleken, dat er door parilculieren, die totaal geen land- of tuinbouwbedrijf hebben melkvee wordt ingeschreven by veehouders ten einde de beschiking te krijgen over volle melk. Het behoeft geen betoog, dat dit Indrulscht. tegen iedere vorm van melkdlstributle. Tevens is dit een kennelijke poging de standarisatlewet te ontduiken. Hiertegen zal dan ook zonder pardon worden opgetreden, terwyi lnbozltname der koeien volgt. Wij raden de veehouders aan. om zich voor dergelijke practyken van particulieren, niet te leenen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN DISTRIBUTIE KALK STIK STOF. Met Ingang van 2 November 1942 is stlkstof- bonnen-serle voorzien van opdruk K (kalkstlk- stof) geldig verklaard, echter onder dc navolgen de beperkingen: dc voor dit seizoen beschikbaar komende hoeveelheden kalkstikstol zullen niet voldoende zijn om de van opdruk K voorziene stikstof bonnen geheel to honoreeren. In verband hiermede wordt bepaald dat Iedere K-bon slechts voor de helft mag worden gehonoreerd. Op stik stofbon K. oorspronkciyic recht gevende op 5 kg. N wordt beschikbaar gesteld 2-j kg. N 12! i kg. kalkstikstof. Op stikstoffen K. oorspronkelijk recht gevende op 20 kg. N wordt beschikbaar gesteld io kg. N - 50 kg. kalkstikstof. De kalkstikstofbonnen behouden hun geldig heid tot 30 Novemhbcr 1942. De verbruikers zul len de van opdruk K voorziene stikstofzegela uiterlijk 26 November bij hun leveranciers moe ten inleveren, opdat deze voor tijdige inzending der honr.en aan het kunstmest distributie bureau kunnen zorg dragen ter verkrijging van eer. aan- koopmachtlglng. Men moet er rekening mede houden dat de levering van kaikstiksiof i.iet over al direct kan plaats vinden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat op de kalkstikstofbonnen cn kalksttkstofmach'.ip.lngcn uitsluitend kalkstikstof mag worden betrokken. Eventueel vervallen K- bonnen zullen bO dc provinciale vocdselcommls- sarissen niet kunnen worden Ingewisseld tegen zegels. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald pei m.m 8 et Niet voorultbet. p. m.m 10 et. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen by vooruit betaling per m.m 6 et. Niet voorultbet. p man. I ct minimum 6 m.m. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Voorultbet. p. m.m. 12 ct. minimum I m.m. max. 30 m.m. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevraagd voor direct een FL. -MEISJE d. en n. of voor den dag. Tollenslaa.n io. Aerdoivhou't. WERKSTER ge-vraagd voor W. en Vr. ochtend. Mevr. Leven dag, Klcppcrslinge'l 93. Gear, net FUNIC MEISJE, zelfstaind'ig klimmende werken v. 9-12.30.' Pijnboomfji r. 20. Gevraagd: een NET MEISJE van S tot 1 uur bij Mevr. do Wit. Schoterweg 38, HrJ. Gevraagd: een NlDT MEISJE v. heele of haTve doe en, 18 i of ouder. Bamitamstrnait 37. 11.-N. Gevraagd, in kl. goztn (II.-N.) FLINKE WERKSTER v. 2 1/2 dag p. week. Ma„ Wo„ Vrijdag. Br. 6681 Gevraagd: DAGMEISJE vurn 8,30-3 uur of van S.30-1 2.30 u Aanmelding Kleverparkweg 12 Haarlem. NETTE HULP gevr. van 9 tot 5 of 7 uur bij N. S. B.ers. Adres Lindeniaan 7 9. Tel. 10701. Over- NET MEISJE gevraagd voor de morgenui> u 8.30-12.30 Zon dags vrij. G aren Ukers kade b. d. Pieter Kieesuuat. Gevr. voor huishoudelijk werk NET MEISJE of WERKSTER, voor eenige daeen m de week van 9-1 u. Adres Zijl weg 297. Gevr. per 1 Dec. in kl. geznn VET MEISJE v. d en n.. v. g. g.l Mevr. Greup. Raphaëlstr. 24. Amsterdam-Zuid r. NET MEISJE v. halve dagen of Werkster 3 ocht. p. w. v. Hol'. Weefh. Jamnv Gr. Houtstraat 91. Gevr. MEISJE v. a. dag of werkster 2 x per week. A. Kolk. Dahlia laan 10 Aerdenhout. NETTE WERKSTER gevr. iefst voor 3 dagen p. week. Flink oon. Aanmelden Maurioialaan 3 Overveen. Gevr. voor 3 ochtenden i. d. v. een flinke WERKSTER. Te ens gevraagd: een Yerstelnaai der. Aan rii. Primseubolwerk 11. WERKSTER gevr. 3 x p. w. en Dagmeisje voor hulp van dienst bode v. 8.30-3 u. Van Werkhoven Zomerzorserl-aan 6 (hoek I>age Duin en Daalecheweg)B-l'daal. Gevraagd: WERKSTER voor twee halve dagen van 8.30-12.30 of een heeten dag. Raadhuisplein 17. Heemstede. Gevr. FL. WERKSTER2 dg. p. wk. Meer en Bosohlaam 41. Heemstede. Gevr. in klein gezin te Heem stede (2 pers.) DEG. ME IS.TE dag en nacht. P.G. hij voorkeu omstreeks 30 j. of ouder, tegen begin Jan. of event, eerder. loon bij overeen-komst. Wasch bui tenshuis. Brieven met opgave v. getuigen onder letter H. Boekh i. Mouriik. Bransteeweg 4a. tf Heemstede. Mevr. Dedeboer-baronesse va.n der FeMz. DahMalaan 17. Aer denhout (bi) station Heemstede) zoekit per l December een NET MEISJE voor d. en n.. P.G.. bij voorkeur zw. en k. dragend koken en zelfst. werken. HULP i. d. HUISH. gevr. S-4 u. kl. gez. Raamsingel 4S. Eenvoudige JONGE WERK STER gevr. voor den Vrijdag. tusschen 3 en 4 of 7 en S Lorentzstr. 10 (voorheen Julia- itraat). Gevr. NET MEISJE voor dag en nacht of voor den dag. Klever- laan 101 Bloemendaal. MEISJE gevraagd voor de middaguren van 2-5 uur. Cotrne- lissen. J. v. Goyenstr. 11. MEISJE gevraagd ran 9-5 u. Borski'laan 6. Bloemendaal (bij Station MEISJE gevr. n. ben. 18 jaar in klein ge-zin van S.30-1 uur Zon dags vrij. Hoog Toon Aanm. na uur. Zaanen-lnan 80. Gevraagd: NET MEISJE v. 9 tot 1 u. kl. gez. (2 p.) hoog loon. Thomsonluan 90. Haarlem. Voor Bedrijf BAKKERSKNECHT gevraagd 17 a IS jaa.r, bij Habermebl Raadhuisstraat 'J3 Heemstede. Gevraagd- 1c KAPSTER, be slist prima kunnende onduleeren Zéér hoog loon. Br. 6713. Dames- en H e er enk 1 e e r m aker ij -raagt een bekwame N-VATSTER of AANK. Prettige werkkring en prima vooriiltz. Br. 6714. VVasrherij vraagt bekwame STRIJKSTER, bekend met de boordenstrijkmaohine. Br. G715 In kleuterklasje 11ESCH, HULP gevr. b. 18 j. bij voorkeur dipl. K. en O. en in 't bezit van flets. Br. 66S3. Personeel aangeboden Voor Huishouding Besch. juffr. P.G. b. z. a, per 15 Nov. of 1 Dec. als MEID- HUSHOEDSTER of KEEKEN- MEISJE, waar 2e meisje aanw Is. H'st. of omg. Br 6716. NAAIWERK gevr verstol- er •.eranderen. Adres: Ted-ing var Berkhoutstraat 14 zw. Haarlem. B. z. a. v. d. en n. k. k. en w. ERIESCH MEISJE, vee! vrij. Stad Haarlem. Br. 6718 Voor Bedrijf AANKOMENDE KAPSTER b. z. a„ goed kunnende inkr-ullen permanenten en manicure. Br 6684 B. z. a. NET MEISJE 19 j. v. avonduren onverschillig wart. JONGEDAME. 19 ja£r. met 4 jarige wtnkelerva.ring b. a. v. winkel en dergelijke. Br. 6685 BOEKHOUDER. Oud Boek houder der posterijen (op wacht geld) zag zich gaarne geplaatst oor heele of halve dagen, tot het bijhouden van boeken of ander administratief- en conitrcle erk. Brieven 6719 FLINKE EERLIJKE JON GEN, 17 jaar, nog veel vrij heb bend zoekt werk voor bestel of iets dergelijks. o-n-verschilHg wat. Brieven 6 6 82. COIFFEUSE, eerste kracht, zoekt een haar passenden werk kring, liefst in het centrum der 9tad. Br. 6720. Huizen gevraagd Te huur gevraagd: WOON HUIS voor klein gezin, omgev. Overveen of Heemstede, huurpr. tot f 8 per week. Br. 6600 Kamers gevraagd SPOED. Wie heeft voor echtp. z. k. kamer (liefst ongemeub.) m. gebr. v. keuken te huur. gem H'lem. Prijs niet boven f 30 per mnd. Br. 6722 Te huur gevraagd in Haarlem Heemstede of ornstr. HUIS. BO VENHUIS of KAMERS met ge bruik van keuken. Br. 6721. Gevr. begin Dee. te Haarlem door jonggehuwden ZIT-SLA AI' KAMER en keuken. Br. 6602 Gedip!. kraamverzorgster zkt. frissohe ZIT-SLAAPKAMER op netten st. m. gebr. van telef. Br. 6603. Echtpaar vraagt gemeub. KA MERS. omgeving Haarlem. Brie ven 6601. Kamers aangeboden Gem. ZIT-SL.KAMER aam de str.zijde op len stand met voll. pr. pension f 65 p. m. bij B'.auwe Brug. Tel. aanw Br. 6605 Gem. ZIT- cn SLAAPKAMER te huur met pension. Tel. 17206. Verspronckweg 74 TEHUIS AGB. voor bej. echtp. of Dame of Heer. bU-1. cond. Br. 6607. Te hu-ur groote geetoff. ZIT- SLAAPKAMKR mot serre. Ie etage. sir. water, voll. pension. Bergh, Prinsen Bolwek 7. Telef. 19762. Kost en Inwoning H.-N. Br. 0742. Huisraad aangeboden Prima KOOKKACHEL te koop. „Continental". Cremerplein 32. H.-O. Na 7 uur. Te koop een VIF.RK. KACHEL met pl. en ringen en salaman dertje. kl. maat. Bantamstr. 66. Haarlem-N. Te koop: 2 pers. ENGELSCH LEDIKANT met spiraal. Rijks straatweg 133 H.-N. Na 5 uur. Tv koop; een 2 pers. OPKLAP- BEI) m. praoht omb. m, kastje geh. comp!. 10 J. gar. f 165. Soho. terwee 16. DRESSOIR kinderledikant m. kapokmatras en ddv. meubelen. Wagenweg 24 rd. TE KOOP: 6 stoelen, eiken buffet, pitriotcn wieg. Klooster. Reitzstraai 8, H.-N. Te koop: een STOFZUIGER, sleemodel. Gen. de We-tstr. 25. Te koop: E. M. Jaarsma KACHEL, kan alles Sn gestookt worden, prijs f S0. Br. 6515. Te koop: SALON AM EUBLE- MENT. old finish 4 faut. en ta feltje. Beukenstraat 14. TE KOOP: z. g. a. n. tafel!, en ontbijt], en oud schilderij. Adres bur. van dit blad. Te koop een DAMESSCRRIJF BUREAU, een eikenh. tafel, een kast. Adres bur. v. d. blad. TE KOOP: eiken sluapk.am 225.-, mod. hardst. 37 50. huls- k.-ameubl. eik. 125.-. 3 d. kap.- matr. 2 p. 55.-, 75.-. 90.-. 2 p Auplng 65.-, 2 p elk led. 25.- 2 p. hout. led 15.-, 20 -, kind - led. 17.50. box 15.-. gr. sort kach. en haardkach. 1 p. Eng led. 17.50. 2 p Eng. led. 25.-. theenieub. 22.50. 27.50. 30.-. dres solrs 110.-. 4 5.- mod. mab. boe- kenk. 45.-. Leldschestraat 41 Rijwielen - Auto's Te koop gevr. HEEREN- OI- DAMESFIETS in goeden staat met banden. Br. no. 6619 Muziekinstrumenten Verpleegster vraagt MODER NE RADIO. Br. no. 673S MUZIEKINSTRUMENT TI VERKOOPI.N Gaat naar een vakman, die het naar waarde weet te taxeeren. en wij betalen de hoogste waarde; onthoudt ons adres. Ook ruilen en repareeren Muziekh. Joh. Kiekens, Smede PRACHT COMBINATIE. Mo derne superradio met pick up onderzetkast. 2e Hoogerwoerd dwarsstraat 9. Te koop gev». zeer goed DUITSCHE PI ANO of ORG EI Derksema. Kleverparkweg 180 Te koop PRIMA DUITS CI II PIANO, snerk August Das:- v 375. Rijksstraatweg 74 H.N. PHILIPS RADIO type 35 f 7 Pallasstraat 24. H.Xrd. Te koop MODERNE RADIO Philips. Pr. Bolwerk 24 Rd. Diversen ZII.KTEV1RZEK. lil ISII. PER SON EEL. Voor Inschrijving van uw hulsh. pers. voor de ziekte wet ls nog gelegenheid. Geeft t» daartoe spoedig op per briefk bij het adm. en assurantiekan toor J. A. Lemalre, Kleverpark weg 130, Haarlem, telef. 1480: A A N MA.YKHO UT per mand Tuinlaantje 2 I. SINT N1COLAASCADEAU. Slerkussens handwerk. H.cost H. w.jassen, D.mantels, regen jas, jongensjas 15 jaar en cost 15 jaar, w. dekens, D. 1. jassen kookkachel, haardkachel, salon- ameubl., old fin. huiskameram. ll.sch., D.sch., bontjas, lakens o k. Gevr. H.D.kleeding. Roos«- geeft de hoogste waarde. Fran kestraat 45 rd. Meisje, 21 jr., in bezit van Citer, zoekt dito voor SAMEN SPEL of eventueel opname ln clubje te Heemstede. Br. no. 662' VERLOREN een oorbelletje Terug bezorgen teg. bel. Lelie straat 19, De Zeeuw. Dame op leeftijd zoekt dito D. om gezellig SAMEN TE WO NEN. Bed en meubelen aanwe zig, omtr. Den Hout. Br. no. C621 Echtpaar wenscht BABY ge heel tot zich te nemen. Br. no 6622. Diversen te koop gevr. Gevr. PERZ. C1U.V KLEI: DEN 18a en 19e eeuw, schild»- rijen Haagsche school. Antiek» klokjes. Mijer. beëed. mak. Kin derhuïsvest 19, tel. 12167 Te koop gevraagd l PAAR LEEREN DAMES KAPLAAR ZEN in. 38-39 on 1 paar moüè ros blauw of zwart. 38. Br. met prijsopgaaf no. 6668 Bur. KRANEVELD. Zijlweg 21 Dagvaardingen, contracten, requesten enz. Kant- 9-5; 'sav. 7-9. Advies f 1,-. Te kOOP gevraagd een POP PENWAGEN. een paar rubber kinderlnnrsj'vs no. 30. Br. not 6669 Ter overn. gevr. een BOX cn een kinderstoel. Adres: Kerk- laan 103. U'siedc, tel. 2S207 Onderwijzer vraagt EPI DIASCOOP tegen bill, .prijs, in prima staat. Br. met prijsopg. onder lelt. F.T. Boekhandel Lan- kamp, Kruisweg 19, Haarlem To koop gevraagd MUZIEK- STANDAARD. Kmmakade 13 boven. Te koop gevraagd GOEDE II. WINTERJAS voor k.ng pers. Br. no. 6627 of tel. 1S110 Te koop gevr. BLAUWE KIN DEKWAGEN nieuw model. Br. met prijsopgaaf no. 662S To koop gevr. een HOOGTE- ZON. Br. no. 6629 Te koop gevr. CELLULOID POP, liefst schildpad 50 cm. lang. Br. no. 6630 Te koop gevr. I paar GUM MI LAARZEN maat 43 of 44. Na vijven. Adr. Graaf Wlllcmstr. 7 Haarlem Oost. Mooie POSTZEGELVERZ. te koop gevraagd, liefst Ned. en Kol. of Europa, door verzame laar. dlo bereid is een goeden prijs te betalen. Br. met opgaaf verl. prijs no. 6632 To koop gevraagd ONDER EN BOVEN KLEEDING. groote m. en 1 p. gedragen schoenen m. 4 7. Br. no. 6633 Te koop ELECTR. OF UURWKRKTltEIN met toeheh. Br. met opg. v. prijs enz. no. 6634 T. o. gevr. GROOT PER ZISCH TAPIJT en 3 kleinere. Geen kale inpijtcn. Br. I0S7 Warburg".» Bkh., Overtoom 66. Amsterdam

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3