NE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Vormingsbijeenkomst derN.SDAP enN.S.B. Bij haar vertrek ^SOLISTEN CYCLUS-^ BEITS Heerenrijwiel gevraagd SPOED Herfstrapen Kleur- REM BOEKEN Advettmt in dit blad BEKENDMAKING. Jongste bediende (m) KANTOORRUIMTE TE HUU 1 Wij koopen nog HOL's Vischhandel LAAT UW RIJWIEL GRONDIG NAZIEN J. VAN ROOKHUSZEN r (Ivmt- RADBO RADIO H. W. DAMES ÜMkenf ELKWIT PUNTJE IS EEN LICHTPUNTJE FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 20) Ze behoefde niet lang te wachten, tot ze de eerste gefluisterde woorden hoorde. Ge lukkig was de kellner in de buurt, zoodat ze betalen kon en dadelijk heengaan. Den volgenden morgen tegen elf uur begaf r.e zich weer naar de Via Correnti-Carrobbia, doch ditmaal ging ze meteen de trap op en schelde aan bij Barra. Als Silvio eens onver zoenlijk was en de deur voor haar neus dicht smeetmaar. mee. dat kon ze niet van hem gelooven. Op zijn minst zou hij naar haar luisteren. Achter de deur klonken sloffende voetstap pen en een dikke, bejaarde vrouw met eer rood-groen gebloemden Üoofddoek, die haar natte handen aan -haar boezelaar afveegde, deed haar open. „Kan ik mijnheer Barra even spreken V vroeg Irene met gesmoorde stem, „den jon gen signor Barra dan altijd." De vrouw keek haar verbluft aan. „Den jongen signor Barra „Ja, signor Silvio Barra." Uit het snel gebrabbelde antwoord kon Irene niet veel wijs worden. Ze herhaalde haar vraag en kreeg hetzelfde antwoord, alleen nog vlugger. Toen de dikke vrouw bemerkte, dat ze niet verstaan werd. wenkte ze Irene binnen te komen in een nevengelegen kamer. Irene wist niet, of ze op Silvio moest wach ten. of alleen op iemand, die haar aan het verstand kon brengen, waar Silvio was. Het was een middelmatig groote, half donkere en ongezellige kamer. De vloer was van marmer, het geheele meubilair van onbe kleed hout, zoo druk gebeeldhouwd, dat mer er nauwelijks op zitten kon en wat er aan gordijnen hing, spotte met alle beschrijving. Dochf'dit verbaasde haar slechts in het eerste begin, Silvio had haar herhaaldelijk verteld, dat de oudere generatie in zijn land zoo woonde en dat men, en dan nog zelden, bij de jongere lui een ietwat gezelliger inrichting aantrof. Ze liep naar het raam en keek naar buiten Vlak onder haar bevond zich het verweerde zonnescherm van de „bar" boven de mar meren tafeltjes uitgespannen. „Goeden morgen", zei plotseling een stem achter haar. Het viel haar niet eens op, dat ze in haar eigen taal aangesproken werd. „U bent immers juffrouw Keiler, niet waar Ik ben advocaat Barra." Silvio's vader was een kleine, tengere man van ongeveer vijftig jaar Hij zag er zoo keurig uit, dat men in hem nauwelijks den vader van den grooten, struischen Silvio ver moedde en hij had niets van het uitbundige karakter van zijn zoon. Door zijn bril keek hij veeleer vinnig en strenge rimpels ston den op zijn bleeke voorhoofd. Zelfs het witte haar langs zijn slapen had iets onvriendelijks over zich. Maar het ergste vond Irene zijn koude stem. die een beleefdsvraag zondei eenige hartelijkheid stellen kon. „Ja, ik heet Irene Keiler," antwoordde ze verlegen. „Ik had Silvio graag gesproken." mijnheer." Barra wees met zijn magere hand op een der gebeeldhouwde stoelen en bleef zwijgen tot Irene gezeten was. „Mijn zoon Silvio wil u niet te woord staan juffrouw Keiler," zei hij daarop ijzig koel, zonder eenige toenadering. „Maarik ben daarvoor heelemaal hier heen gekomen „Dat verbaast me, juffrouw Keiler," ant woordde Barra schouderophalend. „Kent u Silvio dan zoo weinig, om te den ken, dat dit iets aan zijn besluit zou kunnen veranderen Hij sprak correct, doch langzaam en met een vreemd accent, dat Irene afkeer inboe zemde. „Silvio heeft me alles verteld." vervolgde Barra koeltjes, „en ik begrijp hem volkomen Als men een vrouw lief heeft en dan om een ander met meer geld door haar bedrogen wordtdan is het uit en wordt ieder woord overtollig. Een andere man laat zich wellicht ompraten, een Barra niet." Irene was bijna in tranen uitgebarsten, maar die laatste woorden wekten haar lach lust, vooral toen ze naar het kleine, tengere mannetje keek. „Silvio weet niets," zei ze gejaagd. „Ik moet hem alles verklaren „Er valt niets te verklaren," besliste Barra met een spottend lachje. „Bespaar u die moeite maar gerust." „Maar alles is zoo andersbracht ze er bevend uit," ik kan het.... ik moet het.... waar is Silvio Ik moet hem spreken Barra keek op zijn horloge, alsof het onder houd hem reeds te lang geduurd had. „Silvio is niet hier." zei hij toen. ..en hij wil u in geen geval terugzien. U doet het beste, met maar terug te gaan. Voor mij per soonlijk kan ik slechts zeggen, dat we ons gelukwenschen, dat het zoo geloopen is. Dat bespaart ons, u in onze familie te moeten op nemen. Goeden morgen, juffrouw Keiler." Hij boog vormelijk en ging naar de deur. „Maarmijnheer Barraals hij niet hier isgeeft u me dan ten minste zijn adres," smeekte Irene bijna schreiend. „Sllvio wil niets meer met u te maken heb ben. Uw brieven worden teruggestuurd (Wordt vervolgd). Redevoeringen van Hauptdienstleiter Schmidt en Van Geelkerken. Te Assen is een gemeenschappelijke vormingsbijeenkomst der N.S.D.A.P. en N.S.B. gehouden, waar de leider van het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. Hauptdienst leiter Schmidt en de plaatsvervangende leider der N.S.B. Van Geelkerken, het woord hebben gevoerd. Over de landing der Engelschen en Ame rikanen in Afrika zeide Hauptdienstleiter Schmidt, dat men lang genoeg op een lan ding gewacht heeft doch dat men, gezien de kracht waarop de Amerikanen zich beroe men, er niet op had gerekend, dat zij juist de zwakst verdedigde plaats zouden uit zoeken. Zij hebben bereikt, dat thans ook Frankrijk tot het Europeesche front is toe getreden. Onder stormachtigen bijval van de toe hoorders herinnerde Hauptdienstleiter Schmidt aan het woord van den Führer bij het uitbreken van den oorlog, dat hij den veldgrijzen rok eerst dan zou uittrek ken, als wij de definitieve overwinning hadden bevochten. Dat is het parool voor de Duitschers. Een langere duur van den oorlog behoeft ons ook geen schrik aan te jagen, daar de tijd voor ons werkte, nadat de noodige grondstoffen in ons bezit zijn gekomen. Indien de tegenpartij erop wijst, dat de Duitschers reeds sedert jaren ont beringen op zich moesten nemen, dan kun nen wij slechts zeggen, dat wij inderdaad aan ontberingen gewend zijn en het daar om ook langer uithouden. De Nederlandsche vrijwilligers. Sprekende over de kameraden van het Nederlandsche Vrijwilligerslegioen en de Waffen-SS verklaarde Haupt dienstleiter Schmidt, dat wü wellicht in den eerstvolgenden tijd de vrijwilligers hier te lande kunnen begroeten. „Wij zullen hen dan begroeten zooals zij het verdiend hebben, want zjj hebben het niet gemakkelijk gehad". In dit verband waarschuwde hij dringend, dat men den Nederlandschen vrijwillgers in hun land het noodige respect niet mag wei geren. Tegen degenen, die de eer kwetsen van dengene, die in de Duit- sche gelederen strijdt, zal met de scherpste middelen opgetreden worden, want de Nederlandsche vrijwilligers zijn de eerste soldaten en de eerste burgers van hun volk. Het gemeenschappelijke front, waarin de soldaten der verbonden naties strijden staat thans onwrikbaarder dan ooit in de be scherming van deze groote Europeesche ruimte. In deze ruimte ligt ook de toekomst van het Nederlandsche volk. Het is onze meest dringende taak die ruimte 'n nieuwen orm te geven. Met de gelofte den Führer onwrikbaar te volgen, besloot Hauptdienstleiter Schmidt zijn uiteenzettingen. De nauwe kameraadschap tusschen Duit- sche en Nederlandsche nationaal-socialisten die in het verleden de proef heeft door staan en die nog in de toekomst doorstaan zal, was het onderwerp waarover de plaats vervangende leider der N.S.B, Van Geel kerken het woord voerde. De Nederland sche nationaal-socialisten zullen hun weg taan aan de zijde van de Duitsche kamera- en. Deze weg moet naar de germaansehe eenheid leiden, waarin het Nederlandsche volk weliswaar zijn tot dusver in acht ge nomen isoleering opgeeft, maar daarvoor iets grooters zal terugkrijgen. De oorlog moet gewonnen worden. Daartoe moet ieder volk zijn deel bijdragen. Het is derhalve niet meer dan recht en billijk, dat honderd duizenden arbeiders naar Duitschland gaan om zij aan zij met de 'Duitsche arbeiders voor ae overwinning te werken. Van Geel kerken noemde het de plicht van het Neder landsche volk ook met de wapens in de hand aan te treden tegen het bolsjewisme. Hij sprak hierbij de verwachting uit, dat de dag zal komen, waarop 50.000 Neder landers aan het front zullen staan. De N. S. B. mag voor het geheele Nederlandsche volk beslissingen nemen, omdat zij in dit volk gelooft en omdat zij steeds voor het volk geijverd heeft. „Wij verbinden ons lot" zoo verklaarde Van Geelkerken, „voor alle tijden met Duitschland. Wij hebben den moed gehad het bloed van onze beste men- schen op te offeren. Wij willen bewijzen, dat wij een volk van germaanschen bloede zijn, dat gelijkwaardig wil zijn en niet een tweede- of derderangsrol speelt." Met welke aanspraken legt Duitschland de kolonisatie van het Oostelijke gebied van Europa ten uitvoer Deze vraag be antwoordde de stellvertretende Schulungs- leiter des Arbeitsbereiches Kullmann, die herinnerde aan het groote kolonisatiewerk, dat reeds in de vroegste historische tijden door germaansehe stammen is verricht. Thans is de levensruimte van de Europee sche volkeren uitgebreid. Deze levens ruimte thans definitief te beveiligen, ten einde bevrijd te zijn van de afhankelijkheid der markten der wereldeconomie is de groote taak, die thans gesteld is aan de germaansehe volken, een taak. waartoe niet in de laatste plaats het Nederlandsche volk is opgeroepen. De waardevolle krachten van de Neder landsche boeren voor de pas verworven Oostelijke ruimten te mobiliseeren, noemde de afdeelingsleider in de N.S.B. Reydon, de meest dringende taak. Het nationaal-socia- lisme is de uitdrukkingsvorm van de ger maansehe boerenziel. Wanneer in Duitsch land het hoerendom is verheven tot funda ment van de nieuwe volksche orde, moeten ook de Nederlandsche boeren zich ervan bewust zijn, dat op hun schouders een groote verantwoordelijkheid rust. Op de eerste Nederlandsche boeren, die in het Oosten aan het werk gezet zijn, moeten andere volgen, teneinde de levensmiddelen voorziening van Europa te helpen beveili gen. Aan het Nederlandsche hoerendom is thans gelegenheid gegeven een historische missie te vervullen door de kolonisatie, want geschiedeois wordt thans slechts in het Oosten gemaakt ZWARTE HANDEL IN BOTER. Voor den Alkmaarschen economischen rechter stonden eenige personen terecht wegens den frauduleuzen handel in zuivel producten. De veehouder L. Schermer uit Castricum was betrapt op het maken van boter en kaas met een kaminrichting, die verzegeld had behooren te zijn. Bovendien werden bij hem thuis 22 kazen gevonden, die reeds eerder clandestien gemaakt waren. Verdachte voerde te zijner verdediging aan, dat alles voor eigen gebruik bestemd geweest was. De officier van justitie merkte op, dat de boeren tegenwoordig toch al een streepje voor hebben en dat het niet aan gaat zich nog meer te verschaffen. Hij eischte een geldboete van 150 of 30 dagen hechtenis. De economische rechter vond dit te wei nig en veroordeelde verdachte tot 200 boete of 40 dagen. W. Overeem, koopman te Uitgeest had 27 K.G. boter gekocht zonder bon. Verdachte is een bekend iemand in den zwarten han del en reeds eerder wegens distributieover tredingen veroordeeld. De officier vond een en ander voldoende reden om gevangenis straf te vragen en eischte 6 weken. Het vonnis luidde conform. M. Tuin. melkslijter te Uitgeest, had 50 kilo boter gekocht om weer aan zijn klan ten ovpr te doen. Eisch en vonnis 300 of 1 maand hechtenis. De schilder Th. Ooms uit Uitgeest, had het nog wat bonter gemaakt en hij ver handelde niet minder dan 150 K.G. boter buiten de distributie om. Ook deze ver dachte was -bij de politie geen onbekende, weshalve hij conform den eisch tot een maand gevangenisstraf werd veroordeeld. PIETER MOERLAND IJMUIDEN Week-einde De Stormvogels. De wandelsportvereeniging De Storm vogels heeft een aantrekkelijk plan verwe zenlijkt. waarvoor veel belangstelling wordt getoond. Binnen enkele dagen zal een af wisselend week-einde de aandacht vragen. De geheele club gaat Zaterdag naar Schoorl waar de nacht zal worden doorgebracht Den volgenden dag zal de laatsfe der Herfst serietochten van den Nederlandschen Wan delsportbond worden geloooen. De stem ming is bii De Stormvogels steeds goed, zoodat een en ander een succes belooft te zullen worden Clubavond Motorgroep. Dinsdag heersehte er in het gebouw v. d Lem aan den Zeeweg weer de gezellige stemming, welke ieder samenzijn der Mo- torgroep Kennemerland kenmerkt. Alhoe wel de opkomst der „motorrijders in rust" niet bijzonder groot genoemd kon worden, heeft men zich uitstekend vermaakt. Er bestaat behoefte aan ontspanning en het was een goede gedachte om bii deze club- büeenkomst het zakelijk karakter achter wege te laten. Als vanzelfsprekend was het bestuur vertegenwoordigd, waarbii de heer Giesberts als de ..vader" der motorgroep- familie ziin vrooliike humeur niet had ver geten. Integendeel, het gemoedelijk samen zijn bood „Elck wat wils". Figenliik waren er drie groepen, waarbii de biliartploeg. Onder leiding van den heer De Haas be- kampten verscheidene leden elkaar op hef groene laken Het ontbrak geenszins aan spanning, want. niettegenstaande het be rekende spel bleek het geluk toch ook nog een voorname rol te vervullen. Zoo consta teerde Dick Renooy. datde ouderwetscho motorpech een gedaanteverwisseling had ondergaan en hii werd het slachtoffer. Voor het kaartspel toonde eveneens een aantal leden veel belangstelling. Menig spel letje werd gespeeld en het behoeft geen betoog, dat deze clubavond te snel voorbij Haast zouden we echter het babbelclubie vergeten, want ook zij beschikte over de noodige animo. Er is steeds heel wat te ver bandelen en sommigen bewogen zich wel •vat al te veel op het „hellend" vlak der fantarie Desondanks zal ieder uiterst tevreden. huiswaarts zijn gegaan, -want het aantal^iewit 0; w. Verbuys—a. Vermeulen der geslaagde Motorgroep-avonden is weer de Ruijter—J. Rodenburg 0-1; W. Eckhart-C. van met één vermeerderd. Twuijver o-i. Fryske Trou. Morgen tooneelavond. Aanvankelijk heeft het bestuur der be kende Vereenigmg Fryske Trou geaarzeld om in verband met de tijdsomstandigheden zijn plannen voor het komende seizoen te verwezenlijken. Het valt immers niet te ontkennen, dat de mogelijkheden beperkt en de moeilijk heden niet gering zijn. Uiteindelijk heeft men echter besloten om normaal het ver- eenigingsleven gaande te houden. Het staat thans vast. dat de voor morgen aangekondigde tooneelavond doorgang kan vinden. In het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw zal onder regie van den heer S. Wiersma het Friesche tooneel stuk „Beits" gebracht. voor het voetlicht worden SANTPOORT BIJBELLEZING. Donderdagavond 19 November houdt ds. J. Adv. Visser in de Ned. Herv. kapel een bijbellezing. UITGEEST SCHAAKCLUB LASKER. De uilslagen van de gespeelde partijen voor de onderlinge competitie lulden: Schipper—C. v. Staveren 'i: A. Vermeulen C. v. d. Kommer 0—1; J. Schipper—P. Meijer 10; C. v d. Kommer—J. Meier 1—0; P Meijer— J. Meier 1—0; J. Bonkenburg—F. Kiewit 1—0: D. PeijsC. v. d. Twutjvor 0—1; W. Verbuys—H. GROOTE JAPAISSCHE VLOOT UITGEVAREN. Op weg naar Z. Oostelijk deel der Salomonsarchipel. Uit het hoofdkwartier van generaal Mac- Arthur wordt meegedeeld, dat een zeer groote Japansche vlootmaclit is gesigna leerd, op weg zijnde naar het Zuidoosten van de Salomonsarchipel. Zij bestaat uit slagschepen, kruisers, vliegtuigmoeder schepen, torpedojagers, onderzeeërs en transportschepen. De Geallieerde luchtmacht heeft het con- /ooi aangevallen. Het bleek zeer moeilijk de schepen dicht te naderen daar de oor logsbodems een geweldig spervuur legden Het Amerikaansche ministerie van" ma rine maakt bekend, dat sterke Jaoanschr zeestrijd kra eh ten ten Zuiden van Guadal- eanar actief zijn. Dit staat in verband me' Japansche pogingen om de Jaoansche lan- dingsformaties op het eiland te versterker en de Amerikaansche etappelinies te ver breken. Naar de Britsche berichtendienst meldt verluidt uit het hoofdkwartier der Gealli eerden op Nieuw Guinea, dat generaa' MacArthur het onoerbevel op zich heeft tenomen van de daar opereerende Austra- 'ische en Amerikaansche troepen. HANDEL EN INDUSTRIE MOETEN VOORRADEN OPGEVEN BIJ EVACUATIE. In de Staatscourant van 13 November 1942 is een beschikking van den Secreta ris-generaal van het departement var Landbouw en Visscherij opgenomen, die "dken ondernemer, werkzaam od het ge bied der voedselvoorziening, verplichtingen oplegt in geval van evacuatie. Elke van gemeentewege voor evacuatie aangewezen ondernemer op het gebied van de voedsel voorziening is verplicht, opgave te ver strekken van de bii hem in voorraad ziinde goederen aan het bedrijfschap, waaronder hij ressorteert. Deze verplichting geldt, be halve voor de producten, ook voor de in het bedrijf aanwezige distributiebescheiden bonnen, toewijzingen, e.d., ook die. waar van de geldigheidsduur is verstreken Kleinhandelaren dienen hun opgave te ver strekken aan het Centraal Distributie kantoor of een andere door den Secretaris generaal aangewezen instantie. Zoo moeter slagers hun opgave indienen bij h?t be drijfschap voor vee en vleesch. kleinhande laren in aardappelen bii „Centraal Belang" en handelaren in gedistilleerd bij de afdee- ling spiritus en dranken van het Rijks bureau voor Voedselvoorziening in Oor logstijd. De goederen moeten ter beschik king van het desbetreffende bedrijfschar worden gehouden. Deze verplichting geldi echter niet, zoolang en voorzoover tegen afgifte van distributiebonnen producten ioor kleinhandelaren aan particulieren' worden afgeleverd, mits daartoe vergun ning is verleend door of namens het Cen- raal Distributiekantoor. „Edelsortie-blad", een waardeloos surrogaat. In hooger beroep is thans een beslissing gevallen in de zaak tegen J. W. Roelofs te Den Haag, die door den inspecteur voor de prijsbeheersching was veroordeeld tot 2500 boete wegens het tegen ongeoorloqfden prijs verkoopen van „Edelsortieblad". Tevens werd hem voor den tijd van drie jaren ver boden vervangingsmiddelen te vervaardigen of er in te handelen. In hooger beroep werd dit verbod be vestigd. De boete werd evenwel verhoogd tot 15000, aangezien de prijsbeheerschings autoriteiten het in den handel brengen van een volkomen onbruikbaar vervangings middel als een ontoelaatbaren aanslag op het goed vertrouwen van het publiek be schouwen. Roelofs werd bovendien veroordeeld tot betaling der proceskosten ad 2500. Een vonnis, dat een ei'nstige waarschu wing inhoudt voor al diegenen, die waav- delooze surrogaten, fabriceeren en op de markt brengen. naar elders voor onbepaalden tijd, zegt hartelijk dank aan Vrienden, Kennissen en Begun stigers. Madame CHEVAL KANAALSTR. 31 ROOD - IJM. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Het verdient aanbeveling, dat degenen, die ln verband met het bepaalde in de griendhout- ■erordening 1942 meenen in aanmerking te ko men voor een vergunning tot het oogsten van drie- of vierjarig grlendhout. reeds thans een ■rage voor een zoodanige vergunning bij het bedrijfschap voor griend en riet, Zuid-Oost-Bin nensingel 66. 's Gravenhage indienen. Bij deze aanvragen dienen te worden opgegeven de groot te. de kadastrale ligging en de geschatte op brengst van de te hakken perceelen. zoomede de boeveelheden van elk van de verschillende soor ten griendhout, waaruit de geschatte opbrengst bestaat. Voor het snijden van teenhout is geen vergunning van het bedrijfschap vereischt. doch integendeel is ieder, die de beschikking heeft over teenhout te velde, verplicht dat teenhout snijden en daarna te koop aan te bieden aan een of meer hem door of vanwege het bedrijfschap aangewezen koopers. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Aanvulling op bekendmaking No. 37. Tomaten, jonge kas 1. 2. 3 en 4 grossiersprijs f35,— per 100 kg., detaillistenprijs f 0.42 per kg. Bonken jonge kas tomaten grossiersprijs f 24 per 100 kg., detaillistenprijs f 0.30 per kg. REGELING VOEDERBIETEN. De P.I.C.A. voor N.H. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Beschikking, waarbij het vervoer en de aflevering van voederbiteten 'as verboden, is ingetrokken. Voor het vervoer zijn derhalve geen geleide- biljetten meer vereischt. terwijl de aflevering zonder inname van een aankoopvergunning mag plaatshebben. Behalve aan de prijsverordening Is de handel in voederbieten niet meer aan bepaalde voor waarden gebonden. Een uitzondering hierop maken de voederbie- ;n, waarvoor aan de telers een leveringsplichl opgelegd door de P.I.C.A. Deze voederbleten dienen te worden geleverd _an een door het Provinciaal Kantoor van den handel aangewezen handelaar, welke handelaar dan verplicht ls voor doorlevering hetzij via een anderen handelaar, hetzij rechtstreeks zorg te dragen aan particuliere paardenhouders n de stedelijke konijnenhouders. Voorts wordt medegedeeld dat zoolang de nieuwe prijzenverordening nog niet van kracht is de prijzen en leveringsvoorwaarden van het vorige seizoen blijven gelden. Dit laatste geldt eveneens voor voederpeen en pastinaken. DIRKJE WIJKER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Maandag 23 November, des namiddags 2 uur. te Velsen. Kerkelijke inzegening door den WelEerw. Heer Ds. L. Lagerweij. in de Ned. Herv. Kerk, Kanaal straat, nam. 3 uur. [Jmuiden, 4 November 1942. Burgem. Rambonnetlaan 119. Toekomstig adres: Kromme Mij drechtstraat 38 III, Amsterdam. lste Concert van 20 Nov. Solist: LOUIS ZIMMERMANN Wegens onvoorziene omstan digheden gesteld op 4 december SELSKIP „FRYSKE TROU" TO IJMUIDEN op Tongersdei 19 Novimber 1942 Toanieljoun jouns 7Y, ure, yn 'e seal fen it Herfoarmde Ferieningsgebou yn 'e Kalvcrstrjittc, IJmuiden-East. Opfiering fen Blijspil yn 3 bidriuwen fen O. VEENSTRA. Tagongspriis foar net-leden f 0,60. Seal iepen 7 ure. Kaerten te krijen bij: P. de Jong, Seewei 36; J. Fopma, Vel- serduinwei 131; E. v. d. Heide, Engelmunduswei 15; S. Wiers ma, Wijk aan Seeerwei 79; P. Zeilstra, Ruyterstrjitte 159; P. Dijkstra, J. P. Coenstrjitte 143; en jouns oan seal. Mevr. v. d. Veld, Zeeweg 142, IJmuiden-Oost, vr. z. sp. m. een FLINKE R.K. DIENSTBODE •oor dag, of dag en nacht, die zelfstandig kan werken en een FLINKE HULP IN DE HUISH. voor d. en n., die goed kan naaien en verstellen. Gevraagd voor direct op Bra- bantsch dorp, enkele nette Dienstmeisjes voor d. en n. Brieven onder no. T 917 Bureau van dit blad. Op Harddraverslaan te S.poort inw. aangeb. met gebr. v. keuken. Tel., bad, douche, centr. verw. aanw. Adres te vern. Bureau van dit blad. Br. m. prijsopg. no. T 919 Bur. an dit blad. Te koop gevraagd Een snelweger; een snijmachine; een electr. koffiemolen; een koelinstallatie of geheele inven taris. Brieven onder no. T 925 Bureau van dit blad. RADIO Gevraagd Modern Toestel (be kend merk) tot 1938, tegen hoo- gen prijs. Adres Dacostastr. 69, Leiden; Kruisweg 38, Tel. 18968, Haarlem, Brandstr. 26, Schre- veliusstraat 14. f 30 per 1000 k.g. J. van Gastel, Duinvlietstr. 3. Velsen-N. Alle merken Radiotoestellen Ie koop gevr. Hooge prijzen. Br. T 920 Bureau van dit blad. Teeken, Lees- en Prentenboe ken; Tooverprenten; Legpuzzles; Doozen met spelen (div. soor ten); Kleur-kaarten, Bouw platen. .KniDplaten KALVERSTR. 14 IJM.-O. TE KOOP 2-pers. geschilderd Ledikant m. 2 stroomatrassen en een 3-d. 2- pers. Veerenbed. Tollenslaan 3, Driehuis, Tel. 5621, IJmuiden. weer nieuwe van CITTERT Spekstraat 14. Telef. 10839 TREKKERS Personeel gevraagd FL. MEISJE gevr. v. hcele da gen en werkster v. enkele d. p. w Café-Rest. ..El Peseado". lïloem- straat 17 zwart. IJmU'idon. Gevraagd: een zelf.st-i ndag-e DIENSTBODE voor dag en Sav. Lohmanlaan 15 Velsen. GevraagdFL. JONGEN. leef tijd 14-16 i. bij melkhandel ln Santpoort. Adr. te vernemen bur van dit blad. XET DAGMEISJE gevr. v. Veelen. Roiysdaelstr. 16. IJm.-O. Een handige HUISNAAISTER gevraagd voor verander- en ver stelwerk. Br. no. T 924 bur. v. d blad. WERKSTER gevraagd. 2 och tenden per week. HageWngerweg 97, Santpoort. Diversen VERLOREN: autoband m. wiel, weg Bloemen da al over Bre- derode. Duin en Eruidbergerweg, IJmuiden-Oost. Bel. v. ter. bezor gen of inlicht. Naipierstr. 8, IJm. VERLORENJontgenswamt, Zaïterdag station Bloemen da al. Ter. te bez. Kennennorlaan 126. IJmiuilden. WIE RUILT zw. lage m. soh. m. 38. v. br. lage nt. sch. m. 37? Snelliusstr. 47. IJmuiden. WIE WIL RUILEN d. soh. m. 3S v. p. m. soh. m. 36. Tevens ïn- zinkbare naaim. te koop ln pr. st. Albert Cuypstr. 26. IJm.-Oost. Aangeboden net en degelijk KOSTHUIS te Santpoort-Dorp. Brieven onder no. T 921 bur. v. '1. blad. Wie hoeft W. HOND m. trek- sliuiit'ing gevonden v. mijin doch- tertio, Vrlendel. verz. terug te bez. W. J. Mulder, Sne-lMusstr. 31 IJmuiden. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. FRIESCHE STAART- EN STOEI/T.IESKLOK Br. no. T 873 bur. v. d. blad. Te koop gevr.: MODERNE RADIO, Noorderlaan 38. Velsen- Noord. Te koop gevr. luxe POPPEN WAGEN, liefst met pop. Velser- dulnweg 77. IJmuiden-O. Te koop gevr. 2-3 GEMAK KELIJKE STOELEN m. rond salontafeltje. Br. m. uiterste pr. no. T 915 bur. van dit blad. RUIS te koop aangeboden te Driehuls. Br, T 922 bur. v. cl. bi. Te koop gevr. BABY - WASCH KOM. Adres te bevr. bur. van dit blad. Te koop gevr. voor bej. juffr. zw. 1. SCHOENEN m. 39-40. Rijpstr. 49. IJiwuaden. D. PIANO van part. 'te koop gevr. Fototoestel met staitief ie koop aangeh. Prins Hendrikstr. 109. IJmuiden. 25 M. YERTO te koop gevr. en overgordijnen. Br. bur. van dit blad no. T 926 Diversen te koop TE KOOP; diiivan, Agfa foto- toest. m. loeren tasch, eiken.h. wasohkast. pr. br. d. seh. en trekker. Alles ln g. staat. P. C. Hooft laan 3 A Driehuis. Ter overname: Biherette BONTMANTELTJE v. meisje v. 10 a 12 J. en 2 p. damessch. m. 37 Neutunusstrnat 15. IJmuiden. TE KOOP: seringen en andere planten en ijzeren regenton en een canapé. Ratelsstraat 40. IJm. Oost. TE KOOP: pr. luidspr. rijg laarzen m.^40, 2 pers. geh. bed sprei, 1 wolil. heeren pullove-r, meisjesmooi el en jurk 10-12 j. Kasta.njestraait 10, IJm.-Oost. 2 p. D. SCHOENEN te koop, blauw en bruin m. 39. Zeeweg IJm.-O. TE KOOP AANGEB.: in g. st. erk. em. kolenfornuiis. onderst. trarpnaalmachdne. gr. mahonie tafelblad, zwaar eiken zijschot 'edik. Stationsweg 9, Velsen. Te koop: ORGEL, doorloopen de harp. 3 spels f 150. Zeeweg 239 IJmuiden-Oost. AANGEB.: 3 m. manteltjes. Kt. 11 J„ j. schoenen m. 36. Adres te vern. bur. v d. blad. H. WINTERJAS gr. maat en luiidspr. aangeb, Kompass-traaf 69 IJmuiiden. TE KOOP: passerdoos, kin derspeelgoed. n. boeken en kana riekooltjes. Ahornstraat 30. IJm.- Oost. Te koop: wollen BABYCAPE •n 1 pr. d. soh. m. 40. Zanderstr. 6. IJmulden-0 - Te koop: ZOMERHUISJE (udt neembaar) 4x5. staande te Bak- kum. Te bevragen Tasmanstr. 87 Amsterdam. TE KOOP: haardkachel, pop- mod. radio en eenig ander huls- raad. CaroMnastraat 5. IJm. TE KOOP: wandehv.. 1 p. D. sch. m. 31, kind. soh. m. 22. pop- pemv. en kind. pakhuis. R. Olaes- zenstraat 18. IJm.-O. HEERENRIJWIEL te k. x. banden, v. Wassenaerstr. 45. IJm. Oost. TE KOOP: 1 pr. d. sch. m. 41 en l p. k. soh. m. 2'8. Te rullen v. 29 of 30. Br. no. T 923 bur. v. blad. Te koop: pracht POPPENWA GEN, stroomlijn z g. a. n. Hoofd straat 178. Santpoort. Te koop: WITTE BRUIDSJA PON m. 4 0-4 2 cn witte satijnen sch. m. 3S 1/2. Cederstr. 26. IJm. Oost. TE KOOP: passerdoos, gel ij k- aan richt er, 2-5 papfl esschen, 2 melkbussen. Adres te vern. bur. van dit blad. TE KOOP: verstelbare teeken schraag fijnhout f 13.25. stippel- trekpen 3.80, stokpasser 0.50. passerdoos 4.So schrijfschablo- nen 2.20, driehoeken hout 0.30- 1.35, idem transparant 0.40-2. kartonteekenbord 40 x 60 met schuif en gr. hoek 16.50. teeken- haken 2.40 en 4.25. straal mallen o. st. 1pistolets p. st. 0.35. 1 eekenbordje 2.50. lichtdirukraam iO x 40 2.50, fototoestel, prima lens 13 x 18 met toebehooren 160. vergr. koker 25. potloodelijpmach 3. 11/2 boek soh rijf mach. papier mil. meter cahier f 10.55. verf- potjes p. st. 0.25. équerre 2 0. bi nocle 13.25. gr. globe 20. kaar- tenrek 2. 3 transporm. en electro- mot f 10. 13-26 Nov. te zien.. Da- Costalaau 24. Driehuis. TE KOOP: Huisraad: sterk 2 pers. mooi geschild. led. m. stroo kapok bedst.. veeren kus sens, 2 dekens f 10D. 1 2-plfs petro.stel 3, overschoenen moten 4 4 en 33 4. heeren h. sch. maat 43 f 3. grijze h. hoed nieuw mt.j 58 f 10, 2 balmasqué pak. h. en d. f 10, notentheetafel 7.50. 2 gr. sohilderijen in mooie lijst f 10. groote hulshoudfrap 10. groote gieter 5, groote geschild, boeken kast f 7 5, 2 houwdoozen 6. stoom machine f 3. kerstboomart. f 6. 13-2 6 Nov. te zien. Da Costalaan 24, Driehuis. Inwoners die hun woning moeten ontruimen worden met nadruk op gewezen, dat zij vóór hun vertrek dragen voor het ledigen van de waterleidingen en leidingen der centrale verwarming in hun woningen. VELSEN. 17 November l] De Burgemeester van Vel? TJ. VAN DHR WEIDE. Op FABRIEKSKANTOOR kan geplaatst worden een leeftijd 14-16 jaar. Eigenh. geschr. soil, brieven on No. T 916 bureau van dit blad. ADMINISTRATIEKANTOOR vraagt te Santpoort, waarin tevens woongelegenheid. Brieven T 918 bureau van dit blad. tegen hooge prijzen Goede Naaimachines, Stofzuigt Kachels. Fornuizen, Waschmachines, Motoren, Rad toestellen. Nette Meubelen, enz. GEBR. DE RUYTER TROMPSTRAAT 35 IJMUIDEN.! DIVERSE SOORTEN GEROOKTE EN VERSCHE VISCH VISCHCONSERVEN WIJKERSTRAATWF.G 37, VELSEN-N.. TELEFOON 3375 en roestvrij maken, voordat de Winter er zijn invloed op doet gelden. Dit gebeurt vakkundig door de EERSTE KLAS REPARATIE-INRICHTING KERKSTRAAT 17 BEVERWIJK BISCHUIT KOEK BISCUITS BONBONS te koop gevraagd. Trompstr. IJmuiden-Oost. jevraagd, f 200 tot f 600. Br. m. typenummer en prijsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad. WAT IS THANS DE WAARDE VAN JUWEELEN EN GOUD? Een vakman bepaalt voor U de geldende waarde. JE ADRES voor taxatie ANTIEKHANDEL Kruisstr. 19, Haarlem. Tel. 16910 Wij koopen Uw Brillanten en Sieraden. Uw tapijten, meubelen, gordijnen enz. worden als nieuw indien U deze laat chemisch reinigen volgens ons speciaal procédé. FOTOTOESTELLEN te' koop gevraagd. Hollywood, Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost DE POST HEEFT GEEN KATTEN00GEN NUMMER BEL EN BUS O IKHTBA4R

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4