TREKKERS A&ugefodei* IRENE KELLER'S DUBBELE LEVEN. Moderne Radio RADIO DRINGEND VERZOEK M. J. SCHEFFER Co. Anegang 44 A Th. M. B. Mak nette gemeub.Woning Huwelijk RADIO INKOOP BOEKEN Kamers met volledig pension DE WITTE STRIJDERS h J.J.Heijnen, Zijlweg 111, Haarlem Gemeente Velsen BEKENDMAKING ED EG O-Rijwielverhuur ADVERTEERT IN DIT BLAD Bioscoop Controleer geregeld Laat Uw licht niet uitstralei N.V. J. v. d. Kley's IJzerhande FEUILLETON Door FRED ANDREAS. 21) Nog een minachtende buiging en de advo caat was de kamer uit. Irene geloofde niet, dat Silvio niet thuis en nog minder, dat hij niet in Milaan was. Ze kon het huis toch niet doorloopen en om hem roepen Ze kon niet anders doen dan telegrafeeren, telefoneeren. of hopen, hem op straat te ontmoeten. De dikke vrouw met de natte handen stak haar hoofd om de deur. „Signora „Signor Silvio I" zei Irene smeekend, „debbo parlare con Signor, Silvio „Non c'è. Hij is er niet." Bleek van ergernis en schaamte stormde Irene de trap af en ijlde de straat door. Hoe had die domtrotsche kleine man haar behan deld Alsof ze een straatmeid was, waarmee zijn zoon, „een Barra", niets te doen wilde hebben. Het verbaasde haar niet, dat Silvio alles verteld had, ornaat ze wist. dat hij het goed met zijn vader vinden kon, zich ver raden achtte en dus zijn hart had willen luch ten. Maar dat hij zelfs haar brieven zou laten terugsturen, kwam haar ongelooflijk voor. In het kleine hotel wierp ze zich snikkend op haar bed. Hoe had de oude Barra haar zoo durven behandelen In den namiddag liet ze tweemaal Signor Silvio Barra door den portier opbellen. Hij was niet thuis. Op de uitdrukkelijke vraag, of hij ook niet in de stad was, ontweek men het antwoord. Dus was hij in Milaan, daarvan was Irene overtuigd. 's Avonds stuurde ze een telegram, dat beantwoord bleef. De brief, den volgenden morgen gezonden, kwam 's avonds al terug. „Riffutato", geweigerd, stond er op. Maar dat was niet met Silvio's hand geschreven. HOOFDSTUK XV. Dr. Dael vervolgt zijn naspeuringen. Uit moreel oogpunt bekeken mocht het on vergeeflijk zijn, dat Dael Irene's privé leven naspeurde, en bijna dagelijks iets nieuws over haar te welen kwam. Maar omdat hij haar liefhad, hield hij met moreele bezwaren wei nig rekening. Irene zelf zal me geen nieuws gierigheid verwijten, als ze er achter komt, dacht hij. Ik meen het. goed met haar. Met mezelf ook wel, maar nog meer met haar Op zoek naar Estebano bemerkte hij al spoedig, dat hij op zoek was naar den ver keerde. De pedel der hoogeschool wees hem op zijn navraag een kleinen, geelkleurigen, verschrompelden buitenlander aan en vertel de hem, dat die man Estebano was. Boven dien heette hij Carlos van zijn voornaam. Dael was ervan overtuigd, dat Witte hem opzettelijk een verkeerden naam had opge geven. Hij stond op het punt de hoogeschool te verlaten, toen een jong meisje, opvallend door haar onbeduidendheid, hem voorbij kwam. Ze was rossig, tamelijk klein, houterig en had lichte, kleurlooze wimpers en wenkbrauwen. Ze kwam Dael als een goede bekende voor, maar onbestemd, als had hij haar ergens op een film gezien, of in een boek haar beschrij ving gelezen. Op eens viel het hem in hij kende haar uit dat proces-verbaal Het was zonder twijfel de jónge dame, die op den dag voor Pranser's dood hem in de hal van zijn hotel had opgezocht. Dezelfde, die misschien de boodschap van juffrouw S. had opgegeven „Juffrouw S. verzoekt mijnheer Pranser niets te doen, alvorens haar gesproken te hebben." „Och, zoudt u me willen zeggen, wie die jonge dame is vroeg hij den pedel. „Juffrouw Schot", antwoordde de man dade lijk. „Hilda Schot." „Dank u." Dael ging terstond juffrouw Schot achterna. Dat was dus het meisje, dat Pranser gewaarschuwd had, niets te onder nemen Hij had haar spoedig ingehaald. „Juffrouw Schot vroeg hij, zijn hoed af nemend. Ze keek om als een betrapte misdadigster. „Jawat. wenscht u „Mijn naam is Dael", antwoordde hij ietwat gejaagd. „Ik ben een vriend van professor Witteik zou u graag een en ander over juffrouw Keiler vragen Hij wist niet, wat hem op dat oogenblik bewoog, misschien de verwachting, dat het meisje hem dan eerder haar vertrouwen zou schenken. Doch de naam Witte werkte ver bijsterend. „Dus toch zei juffrouw Schot. „Enfin. mijnheer de officier van justitieik had eigenlijk gehoopt, dat. de heele zaak afge- loopen was.... dat ik <jr niets meer mee te maken hadMaar wilt u me soms hier verhooren „Als u misschieneen kop thee of...." „Graag. Dus een gemoedelijk verhoor ls dit café hier op den hoek geschikt Ze ging al vooruit en Dael volgde aarzelend. Ze hield hem blijkbaar voor Gobel, omdat ze wist, dat Witte met den officier van justi tie bevriend was. Als ik nu tegen haar zeg, dat ik een ander ben, krijg ik geen woord uit haar. dacht Dael. Hij kon de vergissing nog altijd herstellen, als hij bemerkte, dat het te èrg werd. Misschien vertelde ze dan, louter van opluchting, uit eigen beweging wel verder. „Er wordt zeker een vervolging ingesteld?" vroeg ze na een poosje. (Wordt vervolgd). verloor de vijand 73 vliegtuigen. De Japansche verliezen bedragen: gezon ken een slagschip, een kruiser en drie tor pedojagers, zwaar beschadigd: een slag schip, zeven transportschepen. Bovendien gingen 41 vliegtuigen verloren. De Gaulle contra Darlan. Een opheldering. In een officieel communiqué van het „Vrije Fransche Comité" te Londen wordt gezegd, dat de beweging niet deelneemt aan de besprekingen met vertegenwoordi gers van Vichy te Noord-Afrika. Zouden deze besprekingen komen tot een overeen komst, hetgeen zou beteekenen dat het re gime van Vichy in Noord-Afrika wordt erkend, dan zullen de daaruit voortvloeien de besluiten door het comité niet worden erkend. In verband met de tegenstelling tusschen de beide dissidente groepen kan men ove rigens in Fransche kringen veelvuldig de meening hooren verkondigen, dat Darlan een nog leelijker rol gespeeld heeft dan De Gaulle. Laatstgenoemde heeft zich van het eerste oogenblik af tegen de regeering Vichy geplaatst en risico's op zich genomen, ter wijl Darlan en Giraud zich aan woordbreu ken hebben schuldig gemaakt, die geen Franschman een officier kan vergeven. Darlan en Giraud worden door De Gaulle dus niet als bevoegd erkend, terwijl eerst- genoemden op hun beurt De Gaulle even min erkennen. Gezaghebbende kringen zien hierin een manifestatie van de tusschen En geland en de Vereenigde Staten bestaande tegenstelling als gevolg van botsende be langen. Darlan en Giraud zijn hierbij te be schouwen als exponenten van de Ameri- kaansche belangen, terwijl Engeland De Gaulle op den voorgrond schuift om zijn be langen te behartigen. Officieus wordt inmiddels medegedeeld, dat admiraal Darlan Maandagavond een wetgevenden raad heeft benoemd, die hem in zijn hoedanigheid van hoogen commis saris voor Fransch-Noord-Afrika zal bij staan. Deze raad zal Darlan adviseeren in kwesties van wetgeving, bestuur en rechts pleging. NIEUWE ARGENT!JXSCHE MINISTER VAN OORLOG. De Argentijnsche minister van oorlog, 'onazzi, is afgetreden. President Castillo beeft den chef der cavallerie, generaal Pe- I3MUIDEN Spreekuren wethouders. Van Maandag 23 November af zullen de wethouders der gemeente Velsen weer op de gewone wijze hun spreekuren houden, namelijk ce heer Jac. Boon eiken Dinsdag van elf tot twaalf uur. de heer P. Kok eiken werkdag (behalve Dinsdag en Zaterdag) van half drie tot vier uur en de heer J. de Waard eiken Dinsdag van tien uur tot half twaalf. De buitengewone spreekuren ziin vervallen. CASTRICUM OOGST VAN DE STRAAT. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen- Motorhandschoenen, grijze jasband, -zilver bon van f 1, houten bord met opschrift „alleen voor vaste klanten". Verloren voorwerpen: Bruine ceintuur, huissleutel met een kleine sleutel eraan, een paar wanten, zil veren armband, grijs kinderwantje, bruine kinderportemonnaie met inhoud, bruine heerenglacéhandschoenen, heerenhand schoenen, bruine damesportemonnaie met inhoud, rose kinderwantje, zwarte vulpen, ziekenfondskaart, damesparapluie, gouden damesarmband. VERGADERING GEPENSIONNEERDEN. De Bond van Gepensionneerden, afdee ling „Kennemerland" (Z.) kwam in spoed vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Wouters, opende met een woord van wel kom en sprak zirn voldoening uit over de groote opkomst. In het kort werd het over leden medelid, de heer Venema, herdacht. Door den heer Wouters werd een keurig en uitgebreid verslag gegeven van de alge- meene vergadering van het Hoofdbestuur. In verband met de plaatselijke tijdsomstan digheden werd besloten de afdeeling tijde lijk onder te brengen bij een onderafdee- ling. Het bestuur dezer afdeeling was ter vergadering aanwezig. Nogmaals werd ver zocht om de min-gepensionneerden te ge denken en dit de hoogste instantie onder het oog te brengen. Hierna volgde sluiting met een woord van dank. Amerikaansche en Japansche verliezen bij Guadalcanal* In verband met de gevechten bij het eiland Guadalcanar heeft het Japansche hoofdkwartier bekend gemaakt, dat de Ja- Sansche vloot ten Noordwesten van Gua- alcanar een versterkte vijandelijke vloot heeft aangevallen, waartoe o.m. twee slag schepen en vier kruisers behoorden. Na felle gevechten is het grootste deel der vijandelijke hulpvaartuigen vernietigd en zijn de twee slagschepen zwaar beschadigd. Het totale resultaat van de gevechtshande lingen bij Guadalcanar van 12 tot 14 No vember luidt: tot zinken gebracht 8 krui sers, 4 of 5 torpedoboot jagers en een trans portschip. Zwaar beschadigd: drie kruisers, drie of vier torpedobootjagers en drie transportschepen. Vrij zwaar beschadigd: twee vijandelijke slagschepen. Bovendien öro Ramirez, tot zijn opvolgéï- benoemd. De nieuwe minister heeft voor vertegen woordigers der pers verklaard, dat de vader landslievende gezichtspunten, die president Castillo naar voren heeft gebracht hem be wogen hebben tot aanvaarding van het ministerschap. In overeenstemming met den president zal hij zich geheel wijden aan de disciplineering van het leger. ZWITSERLAND EN PORTUGAL PROTESTEEREN. Volgens een officieel communiqué heeft de Zwitsersche bondsraad zich opnieuw be zig gehouden met de schendingen van de Zwitsersche neutraliteit, die 7, 13 en 15 dezer gepleegd zijn door Engelsche vlieg tuigen, ondanks de verzekeringen der En gelsche regeering. De Zwitsersche gezant te Londen heeft opdracht gekregen tegen deze herhaalde schendingen een zeer krachtig protest in te dienen. In een officieele verklaring wordt be kend gemaakt, dat de Portugeesche regee ring bij de betrokken regeeringen gepro testeerd heèft tegen het vliegen over Por- tugeesch gebied door Amerikaansche -en Engelsche vliegtuigen. DE WAPENSTILSTAND OP MADAGASCAR. Attlee heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de voorwaarden van den wapenstilstand op Madagascar onderwerping van de strijd krachten van Vichy alsmede uitlevering der wapens en uitrustingen omvatten. De troepen van Vichy worden aangemoe digd naar de strijdende Franschen over te gaan. Intusschen worden zij als krijgsge vangenen behandeld. Generaal Legentilhomme, die in opdracht van de „De Gaulle-beweging" binnenkort het militaire bestuur van Madagascar op zich zal nemen, heeft tegenover een verslag gever van News Chronicle verklaard, dat de Britsche troepen het eiland voorloopig bezet zullen houden. DUITSCHE FILMPRODUCTIE IN ONS LAND. Sedert de verfilming van „Rembrandt", door Terra-film, is er in de Nederlandsche filmstudio's te Amsterdam en Den Haag zonder onderbreking gewerkt. Op ..Rem brandt" volgde „Fronttheater" eveneens' een Terra-film, en daarna is Berlin-film begonnen met een serie producties: „Stimme des Herzens", „Gefaehrtin meines Som- mers" en ..Fahrt ins Abenteuer". Dezer dagen ging de zesde film in Dro- ductie: „Ich suche einen Mann für meine Frau". waarin, onder regie van Hubert Ma- rischka. Magda Schneider. Johannes Rie- mann. Rolf Weih. Menta Egies. Hedwig Bleibtreu. Hans Brausewetter. Gunther Lu- ders en Fritz Odemar de hoofdrollen snelen. De tijd van den oogst van de bekende spruitje' van de spruitkool ls weer aangebroken. De spruitjes ontwikkelen zich rondom den stronk ln de oksels der bladeren. De pluk begin! steeds onder aan de plant. Spruitjes, welke nog te klein zijn. laat men voorloopig zitten. Deze kunnen later nog worden geplukt, want bij zacht •eer blijft de ontwikkeling tot laat ln den win- ?r voortduren. Goede spruitjes moeten hard en gesloten zijn Het voorkomen van de bijna waardelooze losse open spruitjes of zoogenaamde roosjes kan een gevolg zijn van het toedienen van teveel stik- stofmèst. Ten onrechte verkeeren nog velen In de meening, dat men door verwijdering van de top pen of zijbladeren de ontwikkeling zou bevorde ren. Deze opvatting is beslist onjuist; voor de ongestoorde vorming van de spruitjes heeft de plant Juist haar bladeren noodig. Wanneer tenslotte de oogst van de spruitjes achter den rug is. kunnen ook de hartbladeren en de toppen van de plant nog zeer geschikt als groente dienen. De overige bladeren en de waar delooze losse spruitjes zijn voor de huisdieren. De stronken hale men uit den grond om ze ln zon en wint te laten drogen. In geheel drogen toestand zijn deze geschikt om de kachel mee te maken. Burgerlijke Stand. HAARLEM 18 November 194? BEVALLEN: 17 Nov., E. Kuipers—Mulder, d., S. A. M van Wulfften Palthevan Heijst, d.; E. R Jepsen—Roeske. d.; J, E. Maria—Bernard, d 18 Nov.. V. J. van Dongen—Balm, z.; G. Dijk stra— Koops, z. ONDERTROUWD- 17 Nov., A. T. J. van Nunen en A. Backx: 18 Nov., D. Dollé en A. Dams; W. •an der Linden en M. de Jong; C. J. van So meren en T. W. Ter Poorten; M. D. Tlerie en J Greebe; H. J. T. Koperberg en T. M. Philippo; W. D. Btilck en A. C. Bax; P. J. de Blldt en A. Maagdelijn; A. Ramakers en M. C. Hansen; A. Kuiper cn F. van Luipen; W. F. Hartman en H II. E. van der Wereld; F. W. van Santen en M H. G. Peters: J. A. v. d. Linden en H. H. G. Ollllcrs; J E. Lieve en L. Weesman, Duitschland iveet waarvoor liet strijdt. Rede van Dr. Göbbels. Göbbels is Dinsdagochtend in Duisburg aangekomen, waar hij zich liet voorlichten over de schade der Engelsche terreur-aan- vallen. Des middags voerde hij het woord te Wuppertal. Bij mijn bezoek, aldus de mi nister, heb ik mij weer kunnen overtuigen van de voorbeeldige houding der bevolking. Hier is inderdaad een geestelijke „West- wall" van Duitsche strijdvaardigheid tegen ae terreur van de Britsch-plutocratische oorlogsophitsers. De Amerikaansche actie tegen Fransch Noord-Afrika vormt slechts het bewijs, dat de vijandelijke mo gendheden de kracht noch den moed bezit ten, om de Asmogendheden in haar vitale m-htaire stellingen aan te vallen. Ten aanzien van het tweede front is het Duitsche standpunt juist gebleken, dat er tusschen de beloften, die Churchill onder druk van Stalin gegeven heeft en de naakte feiten, een onoverbrugbare tegenstelling bestaat. Elke vakman weet, dat het Euro- peesche vasteland immuun is gemaakt tegen Engelsche invasiepogingen. (egens de onmogelijkheid, den oorlog op Europa over te brengen, en de toenemende bedreiging van haar tonnagepositie, neemt de Britsche regeering elk ander middel te baat, al is het nog zoo brutaal en terro ristisch, om een keer te brengen in de hope- looze positie der Geallieerde mogendheden. De luchtoorlog tegen de burgerbevolking is daarvoor een overtuigend bewijs. Chur chill kan zich niet schoomvasschen van de historische schuld, dat hij een begin hèeft Temaakt met den oorlog tegen de onschul- lige burgerbevolking. De Duitsche eindoverwinning, zoo ver volgde Göbbels, is slechts een kwestie van f"d. Het Duitsche volk is vastbesloten om e huidige kleine schommelingen van de krijgskans en wisselvalligheden van den toestand, die nu eenmaal met eiken oorlog verbonden zijn te boven te komen. Het beschouwt den toestand met een op realiteit gebaseerd optimisme, dat zijn grond vindt in de groote successen der Duitsche oorlog voering. De zin van dezen oorlog staat het Duitsche volk duidelijk voor oogen. Het is een oor log om de uitbreiding van onze nationale energieën. De vijand heeft ons gelukkig niet er over in twijfel gelaten, welk lot hij ons heeft toe gedacht, wanneer wij ook maar in een enkele phase van dezen oorlog het geloof in de overwinning zouden verliezen. Een „iiber Versailles is volgens zijn eigen woorden het zachtste middel om Duitsch land te vernietigen. Elke Duitscher weet, dat hierop slechts één antwoord mogelijk is: te vechten en te overwinnen. De Führer is thans voor het Duitsche volk en voor de geheele beschaafde menschheid de waarborg der vrijheid van Duitschland en van een nieuwe ordening van het ge teisterde Europa. Van den Führer tot den laatsten werkman, boer en grenadier, zoo besloot dr. Göbbels zijn rede, is thans de geheele natie vervuld van een heilig fana tisme om te werken, te vechten en te over winnen. STAATSFUNCTIE VOOR GIGLI. Tot commissaris van het nieuwe Italiaan- sche „Nationale Syndicaat van kunstenaars" is benoemd de beroemde tenor Benj amino GiglL Grondstof fen-bezuinigings- commissie ingesteld. De secretaris-generaal van het denarte- ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart heeft ingesteld een grondstoffen- bezuinigingscommissie, welke gevestigd is te 's-Gravenhage. Deze commissie heeft o.m. tot taak. gegevens en voorstellen, welke kunnen leiden tot besparing van grondstof fen, te verzamelen en te coördineeren en deze ter kennis te brengen van den door den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied ingestelde „Sparstoff- ausschuss" resp. „Sparstoffkommissar". Voor de uitvoering van de werkzaam heden en om den „Sparstoffkommissar" bij de uitvoering van zijn taak in het bijzonder te ondersteunen, wordt een eveneens te 's-Gravenhage gevestigd bureau grond- stoffenbesparing ingesteld, met het dage- lijksch beheer waarvan een secretaris wordt belast. De rijksbureaux voor ijzer en staal, voor non-ferro metalen, voor verwerkende in dustrieën en voor chemische producten,, detach eeren de noodige vakkundige krach ten bij dit bureau. Bedrijfsscliap voor visscherij producten ingesteld. Het zal de werkzaamheden van de Ned. Visscherijcentrale overnemen. Met ingang van 15 November 1942 is bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Vis- scherij op grond van het organisatiebesluit Voedselvoorziening 1941 als zesde en laatste bedrijfsschap op het gebied van de voedsel voorziening ingesteld het bedrijfschap voor visscherijproducten. Dit lichaam zal gelei delijk de werkzaamheden overnemen van de Nederlandsche Visscherijcentrale. Het gebied van de voedselvoorziening, waarvoor het bedrijfschap is ingesteld, om vat de zeevisscherij, de kustvisscherij en de binnenvisscherij. met inbegrip van het kweeken van visch, schaal- en schelpdie ren. den afzet van, den handel in, den in- en uitvoer van be- en verwerking van deze producten of deelen daarvan, alsmede van de be- of verwerkte producten en afval producten met uitzondering van veevoeder. Met de instelling van het bedrijfschap ,-oor visscherijproducten worden thans alle gebieden der voedselvoorziening omvat door oubliekrechtelijke lichamen in den zin van artikel 152 van de Grondwet, waaraan ver ordenende bevoegdheid is toegekend. Aan de nieuwe organisatie wordt ver bonden een centraal aan- en verkoopbu reau van visscherijproducten. dat belast is met eventueele commercïeele transacties en rechtstreeks onder toezicht staat van den directeur-generaal van de voedselvoorzie ning. Het reglement van dit aan- en ver koopbureau is bij de beschikking gevoegd, welke in de Staatscourant van 17 Novem ber gepubliceerd is. en STOFZUIGER gevraagd. Br. no. 8924 Bureau van dit blad. gevraagd, f200 tot f600. Br. m- typenummer en prijsopg. onder no. T 841 Bureau van dit blad. Duizenden vragen. U kunt nog geven Geeft dus aan Winterhulp- Giro 5553 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. GELDIGHEIDSDUUR BEWIJZEN OVERDRACHT „C". De geldigheidsduur van de bewijzen van over dracht „C" voor het vierde kwartaal 1942 voor walserij- en gieterijproducten, is met een maand verlengd- Deze bewijzen van overdracht kunnen bij de handelaren tot en met 7 Januari 1943 en bij de Nederlandsche producenten, alsmede voor bestellingen in bet buitenland bij het rijksbureau voor ijzer en staal tot en met 15 Januari 1943 worden aangeboden. INLEVERING WITLOFWORTELEN OOGST '42. De bestuurder van de Nederlandsche Akker- bouwcentrale heeft bepaald dat Iedere trekker van witlof verplicht is tot inlevering bij de daar voor aangewezen drogerijen van een hoeveel-, held witlofwortelen, overeenkomende met ander-, half maal de hoeveelheid door hem aan de veiling aangevoerde witlof. Het tijdstip, waarop de inlevering dient plaats te vinden, zal door de veiling of door den bij de! veiling aanwezigen gemachtigde van boven, vermeide drogerijen worden vastgesteld. De leve ring moet geschieden, franco aangevoerd bij de; veiling of op door den gemachtigde van de dro gerijen aangewezen laadplaats, welke voor den desbetreffenden trekker gunstiger zal zijn gelegen dan de betrokken veiling, De prijs, waartegen de inneming zal geschieden, zal nader worden be kend gemaakt Bij overtreding zal worden overgegaan tot in bezitneming van de witlofwortelen en tot tucht- ol strafrechtelijke vervolging. De notarissen in de gemeente Velsen verzoeken hun cliënten en wel vooral degenen, wier hy potheken of andere zaken op hun kantoren in administratie zijn, van een eventueel NIEUW ADRES ten spoedigste aan het betrokken kantoor kennis te geven, onder opgaaf of het nieuwe adres al dan niet van tijdelijken aard zal zijn. geven de hoogste waarde voor uw ANTIEK - MEUBELEN VLOERKLEEDEN GORDIJNEN enz Telefoon 20951. ARTS Vrijdagmiddag geen spreekuur. Mevr. v. d. Veld, Zeeweg 142, IJmuiden-Oost, vr. z. sp. m. een FLINKE R.K. DIENSTBODE voor dag, of dag en nacht, die zelfstandig kan werken en een FLINKE HULP IN DE HUISH. voor d. en n., die goed kan naaien en verstellen. TE HUUR AANGEB. op uitst. stand te Gorredijk (Fr.), z.g.a.n. 2 kamers en suite, 2 slaapk., zolder, gang, keuken, bergpl. Bij voorkeur zij, die uit de gem. Velsen naar de gem. Opsterland gaan, gelieven te reflecteeran. Voorw. billijk. Br. aan P. Bosga, Stationsweg 501, Gorredijk. Net Heer, 30 jvraagt goed Kosthuis, niet bov. f20; liefst bij jonge Vrouw-alleen of jonge Wed., om den Zaterdag en Zon dag gezellig uit te gaan. Br. no. T 932 Bureau van dit blad. FOTOTOESTELLEN te koop gevraagd. Hollywood, Kalverstr. 119, IJmuiden-Oost. te koop gevraagd. Trompstr. IJmuiden-Oost. P. v. AKKEREN, Fa. Haarlemsch Boekhuis, Zijlstraat 89 Telefoon 14252 Haarlem Bibliotheeken en kleinere col lecties boeken worden door mij aangekocht. Taxatie. Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrek kingen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke mrn. meer cent. Alle andere advertenties van particulieren ln de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent, elke nun. meer 6 cent. Personeel gevraagd Gevraagd: NET MEISJE van 9 tot half 5 in kl. gezin zonder k. Brederoodscheweg 106, Santp. NET EERLIJK MEISJE gevr. voor halve of heele dagen of In tern. Leuk met kinderen kunnen de omgaan. Mevr, v. d. Werf, Olga v. Götzlaan 5, Santpoort St. Gevraagd: R.-Iv. DIENST BODE v. h. d. Meidoornstr. 3, IJm.-Oost. In het gezin eener gehuwde onderwijzeres (m. vr. en 2 k.) wordt een EEXV. MEISJE of JONGE VR. gezocht, die a!a hu'isgen. opgen: a>Me voonk. huJsh. hezigh. wil verr. Iluiip voor wasoh etc. Goede kost. Br. met opg. van godsd. leeft, en verl. sail, aan Mevr. Porte, H. H. Waard (Zd.) FLINK VLUG MEISJE gevr. v. S-2 uur. Fa. Sluiters. Zeeweg 40, IJm.-O. Diversen Te huur gevr. te Urn.-Oost gem. ZIT-SLAAPK. met getor. v. keuken. Spoed. Br. onder no. T 930 bur. van dit blad VERLOREN op Iverkpad of Kerk weg bi. toinderca.'pe. Teg. bel. ter. te bez. Fr. Netscherlaan 7, Santpoort. TER RUIL AANGEB.: zjr.a.n. imitatie bontmante4 m. 44 v. win termantel m. 42. Adres te vera bur. van dit blad. Ter overname gevraagdeen solide BRANDKAST Brieven m, opgaaf .van afmetingen en prijs trader no. T 927 bur. v. d. blad. Diversen te koop gevr. Te koop gevr. 1 pr. VOETBAL SCHOENEN m. 34-31 straat 4-S, IJmuiden. Prima D. PIANO te koop ge. vraagd. Br. m. uiterste prijsopg, no. T 933 bur. v. d. blad. Te koop gevr. 1 pr. D. SCHOE NEN m. 37-38. Rijksweg 226. Velsen. Te koop gevraagd: een HAXD- of TRAPXAAIMACHINE in goe den staat. Br. no. T 931 bur. v. d. blad. Te koop gevr. MODERNE RA DIO. Noorderlaan 38. Velse-n-N Te koop gevraagd: TEDDY BEER- of BONTMANTELTJE, lft. 5-6 j. en meisjesspeelgoed, Br. no. T 929 bur. v. d. blad. TE KOOP GEVR. Encyclopae dic en Postzegel verzamel i n gBr. m. prijs en omechr. bur. van dit blad no. T 928. Gevr. ter overngoed onderh. HUISKAMERAMEUBLEMENT Groeneweg 45. Urn.-O. TE KOOP GEVR.: 1 pr. jongd, sch. m. 40 m. I. of 3/4 hak. Ook te nudlen v. 2 p. d. sch. m. 3S Planciiuisstr. 65, IJm.-O. Diversen te koop Te koop: zwarte D. PIANO en een 4/4 vüood -met kilst. Adres te Venn. bur. van dit blad. Te koop gevr-. AMER. ELEC. WASCIïMAOH. „Trovato". Rijks weg 493, Santpoort. in de Gemeente Opsterland (Fr.) gemeubileerde in landelijke villa met grooten tuin in rustige omgeving aan 2 Dames of Heeren of Echtgenooten m. klein gezin. Bij voorkeur aan personen, die tevens een PHILOS. CURSUS willen volgen, of ook aan hen, die lessen LATIJN en GRIEKSCH wenschen voor opleiding Staatsexamen. Ruimte beschikbaar voor berging van meubilair. Goede tram- en busverbindingen. Billijke condities. Brieven onder no. 8929 bureau van dit blad. SKSiN jy Verkoop Uw JUWEELEN GOUD en ZILVER RECHTSTREEKS en zonder tusschenpersoon Aan hen die uit de gemeente moeten vertrekken wordt meds gedeeld, dat de sleutels van de door hen verlaten woning, vod zien van een stevige label, waarop naam en straat en numr® van de verlaten woning zijn vermeld, moeten worden gedep; neerd aan hét Hoofdbur. van Politie, te IJmuiden, Tiberiusplefc VELSEN. 17 November ïty De Burgemeester van Velse TJ. VAN DER WEIDE 99 99 Van Vrijdag 20 November t.e.m. Woensdag 25 November HEINZ RUHMANN in Wij lijn oliemaat qeen Cnyetea^ Een daverend lachsucces. Toegang 18 jaar. WIJ VERWACHTEN: WIENER BLUT. uw electriciteits'verhruïk Dan loopt U niet de kans, dat de straffer maat regelen, welke in het algemeen belang onver mijdelijk zijn, ook U treffen. Volg onderstaande wenken op: 1. Kook met weinig water en gesloten dekseL 2. Schakel direct op „0" als de gerechten zijn doorgekookt. 8. Laat geen licht onnoodlg branden. 4. Gebruik zooveel mogelijk alleen lees- of schemerlampen. 5. Strijk alles in één keer. 6. Beperk het gebruik van warm water. 7. Gebruik uw stofzuiger goed, dan kunt U een keer overslaan. 8. Controleer geregeld den stand van uw meter. Wie geregeld controleert kan tijdig zelf ingrijpen. Ilaal merr H'armk' uit minder kolen PUBLICATIE v. h. DEPARTEMENT v, HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART t b. v. HET RUKSKOLENBUREAU De sleutel van Europa De zakenman zoowel als de particulier zal het Duitsch niet kunnen missen. Voor wien Duitsch kent, staat geheel Europa open en hij heeft zijn toekomst In de hand. Schrijf dus in op den Duitschen taalcursus, aanvangende 8 Dec. voor beginners en 12 Dec. voor gevorderden. 25 LESSEN f 2.50. Stort nog heden f2.50 op girorekening 400.000 van den Ned. Omroep met ver melding: Duitsche cursus beginners (of gevorderden). Voor volledige inlichtin gen wordt verwezen naar de microfoon- mededeelingen 's Maandags,'s Woensdags en 's Vrijdags te 18.30 uur Hilversum I. (21.45 uur ook via Radio-centrales). Vraagt gratis proefles bil Postbus 2, Hilversum Wij hebben nog zwaar geribt VERiDUISTERlNGS- PAPIER, 100 en 150 c.M. breed. Ook RONDE STOKKB' zijn nog leverbaar. VELSERDÜINPLEIN - IJMUIDEN-OOST

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4