REN! EüJSH'a ESIS3ELE LEVEN. Stadsnieuws DAMIAATJES FEUILLETON Door FRED ANDREAS. ja," antwoordde Dael. „Maar wat ik weten ijde, interesseert me meer persoonlijkDat is zelfs geen leugen .Wat wilt u dan weten [Oheel wat. U bent immers met juf- ,aw Keiler bevriend, niet waar „N'ce," zei ze met overdreven beslistheid, «vriend zijn we nooit geweest- We kennen laar van college, maar hebben elkaar nóóit «d kunnen uitstaan. Ze was me te geweten- :oo.in welk opzicht Gewetenloos is hard woord." Ze haalde haar schouders op en zei, dat ze tl aanstonds wel verklaren zou. Ze gingen j Et café binnen. De voortuin was druk be ll, maar binnen was het vrijwel leeg. Dael Hielde koffie. Anders wilde juffrouw Schot let van hem aannemen,. „Studeert u ook muziek vroeg hij, om te j'lmeeren. „ja, viool bij Poedwetski." Dael kende den violist slechts oppervlakkig. jch wist, dat hij met Gobel bevriend was jj moest in elk geval, voordat ze afscheid imen, den hem aangewreven titel afwijzen. .Waar is juffrouw Keiler op het cogen- lt?" vroeg hij rechtstreeks. .Wilt u haar soms weer in hechtenis ne- in „Ik Heelemaal nietantwoordde hij ft vraag het slechts uit belangstelling. „Ze is op reis gegaan. Naar Milaan," Ze had net zoo goed kunnen zeggen naar bë. Milaan sftheen onbereikbaar ver, als s uiteinde der wereld. De wetenschap, dat tne zoo ver weg was, deed hem pijnlijk aan .Mijn hemel. waarom zoo ineens naar Baan .Omdat hij daar óók is." $j? Silviooch hoe is zijn achternaam t weer .Silvio Barra Dat weet u dus óók, mijnheer officier .Natuurlijk. Natuurlijk." Dus Silvio Barra Silvio Barra Dan ziin ze dus weer gelukkig bij elkaar," Dael weer. „in Milaan." Hilda Schot schudde haar roode haren tergiek. ,Neebij elkaar niet. Ik denk tenminste ji nieten zeker niet „gelukkig". Hij lat haar en zij loopt hem na als oen hondje, dukkig bij elkaar Daar ziet het me niet jar uit Dat was een verbazingwekkend nieuwtje, „Merkwaardig", zei hij. „Waarom haat hij laar nu zoo opeens Heeft hij soms pas kort deden van het bestaan van mijnheer Pran- tr gehoord „Natuurlijk. Anders was het al veel eerder geweest. Silvik wil zeggen, signor arra, neemt zooiets niet En bovendien ge- tolt hij natuurlijk, dat zij hem van kant ge- aakt heeft." .Gelooft hij dat werkelijk Ook nu nog Ze haalde haar schouders op „U kent övmijnheer Barra niet Als Irene hem ertelde, dat van vervolging was afgezien, nu*hij toch denken, dat het alleen uit gebrek in bewijs was." Ze keek hem plotseling scherp aan „En u, njnheer de officier van justitie, bent u vol- imen overtuigd van haar onschuld Dael vond hel heel pijnlijk, dat ze hem weer et dien verkeerden titel aansprak maar het ieen hem nog te vroeg, dien af te wijzen Dat spreekt van zelf." was zijn antwoord Door volkomen betrouwbare getuigen is het wijs geleverd, dat zij niet in. de kamer as, toen „Eh giechelde Hilda met een knipoogje „Gelooft u het niet vroeg hij „Ik moet wel," antwoordde zij ..Maar het uwondert me verdraaid. Als je alles- van rt begin af hebt meegemaakt.. „Dat is interessant." zei Dael. „Toe. vertelt me de geschiedenis eens wat samenhan- fflder, juffrouw Schot. uit wat ik ervan lezen heb, ben ik niet heel veel wijzer worden." Ze was terstond er toe bereid, al veront- rhuldlgde ze zich met de opmerking, dat aar rol in het geval niet erg aardig was ze had het goed bedoeld en als men aar wilde veroordeelen, dan moest men dat ar doen, het kon haar niet schelen.... .Niemand zal u veroordeelen, als u het 'erkelijk goed gemeend hebt." stelde Dael aar gerust. „Vergissingen zijn menscheliik Ze scheen hem daarvoor dankbaar Toen egon ze te vertellen. Vaak zoo gehaast, dat over haar eigen woorden struikelde Het wam hierop neer Irene had den jongen Silvio Barra door aar, Hilda, leeren kennen en wel een jaar sleden, toen er nog geen denken was aan ranser. Barra studeerde, net als haar broer, schniek en kwam vaak bij hen aan huis Ze ras vol lof over Barra. Hij bezat de schoon de eigenschappen -van het Romaansche ras B een half uurtje met hem doorgebracht was en ware verkwikking Hij sprak uitstekend talen. Ze wilde niet ontkennen, dat zij- sif heftig verliefd op hem geworden was aar ze had zich op den achtergrond ge- ouden. zoodra ze bemerkte, dat hij niet om aar gaf. Hij was onveranderd lief en kame- sadschappelijk gebleven. maar als vrouw ad ze niets voor hem beteekend (Wordt vervolgd) LAATSTE NIEUWS Toenemende strijd tejjen de Geallieerde koopvaardij. Thans ook voor de kust van Portugeesch Oost Afrika. Het D.N.B. verneemt, dat de slag op de zeeën wordt voortgezet, onafhankelijk van de gevechtshandelingen tegen den Ameri- kaansch-Britschen aanvoer in Fransch Noord-Afrika. Een steeds toenemend aan tal Duitsche duikbooten controleert de Britsche en Amerikaansche scheepvaart wegen op den Atlantischen Oceaan. Alleen al tusschen 5 cn 15 November werden op dezen Oceaan 67 Britsche- en Amerikaansche vracht- en transportschepen met een gezamenlijken inhoud van 407.000 ton tot zinken gebracht, waarvan een groot gedeelte in het Noorden van den Atlanti schen Oceaan en op de zeewegen naar Zuid- Afrika. Het Amerikaansche ministerie van ma rine heeft de verliezen medegedeeld van de Geallieerde koopvaardij in het Westelijke gedeelte van den Atlantischen Oceaan sedert het begin van den oorlog; 572 Ameri kaansche, Geallieerde en neutrale koop vaardijschepen zouden in dit deel van den Atlantischen Oceaan tot zinken zijn ge bracht. Tengevolge van de versterkte activiteit der duikbooten in het Zuiden van den At lantischen Oceaan heeft de Britsche scheeps verzekeringsmaatschappij volgens de Daily Express de tarieven der premies opnieuw verhoogd. Voor Noord- en Midden-Ameri- kaansche vrachten bedraagt het tarief in het vervolg 10 pet.; tot dusver was dit 6 pet. Hetzelfde tarief geldt thans ook voor het vrachtverkeer met Zuid-Amerika. Het ver- zekeringstarief voor het goederenverkeer tusschen de West-Indische eilanden en Australië, Afrika, resp. Aden is verhoogd van 9 op 10 pet. Uit Lourenco Marques in Portugeesch Oost-Afrika wordt gemeld, dat in de wate ren aldaar steeds meer Engelsche en Ame rikaansche schepen tot zinken worden ge bracht. Onlangs zijn er weer schipbreuke lingen aangekomen, ditmaal van de Engel sche vrachtboot Wilford. De voortdurende verder stijgende scheeps verliezen werden voor de regeering der Ver. Staten aanleiding om een herziening van het scheepsbouwprogramma door te voeren. Op dit oogenblik is de scheepvaartcommis sie plannen aan het uitwerken voor nieuwe scheepstvpen. welke de thans in aanbouw zijnde z.g. „Liberty" schepen zullen moeten vervangen. De neuwe schepen zullen langer hooger en sneller zijn en een iets grooter draagvermogen hebben. Er zal vooral de nadruk worden gelegd op de grootere snel heid ten einde het gevaar eener torpedeering door duikbooten te verminderen. De nieuwe tankbooten zullen met sterkere machines worden uitgerust De Salomonseilanden en Celebes Beide partijen streven in dit gebied naar een beslissing. Admiraal Takahasji, oud-commandant der Japansche vloot, heeft, volgens het D. N. B., verklaard, dat nieuwe gevechten bij de Salomons-eilanden verwacht moeten worden Beide partijen streven naar een be slissing. De Amerikanen trachten blijk baar de Salomonseilanden als spring plank voor een aanval op Celebes te gebruiken. Daardoor wordt ook de hardnekkige Amerikaansche actie bij de Salomons-eilanden verklaard. De derde slag bij de eilanden heeft aan getoond, dat Japanners zoowel als de Ame rikanen in de eerste plaats de meerderheid in de lucht wilden verkrijgen. Bij de gevechten bij Guadalcanar waven de Amerikanen in zooverre in het voordeel, dat zij gebruik konden maken van de lucht- bases op dit eiland, terwijl de Japanners van verder-verwijderde steunpunten vlieg tuigen moesten aanvoeren. Daarom zijn de Japansche successen van nog meer betee- kenis. Naar uit Washington verluidt, heeft Roo sevelt verklaard, dat tijdens een onlangs geleverden zeeslag de zware Amerikaansche kruiser ,»San Francisco" verscheidene tref fers heeft opgeloopen: Ondanks zijn ernstige averij heeft de kruiser zijn thuishaven kun nen bereiken. De „San Francisco" werd in 1934 in dienst gesteld, heeft een waterverplaatsing van 9950 ton, een bemanning van 594 koppen en beschikt over vier vliegtuigen, die door middel van een catapult gelanceerd wor den. DRASTISCIIE BELASTINGMAATREGEL IN TURKIJE. In verband met de nieuwe Turksche ver mogensbelasting werden in Turkije alle binnen- en buitenlandsche bankrekeningen geblokkeerd, terwijl alle safes werden ver zegeld. Alleen in Istanboel worden hier door ongeveer 2500 depóts getroffen. Zoo dra het door een speciale financieele com missie uitgevoerde onderzoek der rekenin gen is afgeloopen, worden de rekeningen weer vrijgegeven en ontvangt de betrok kene tegelijkertijd den belastingaanslag. Amerikaaiisclie critiek op Churchill. Botsing der belangen in Zuid-Amerika Willkie heeft tijdens een betooging van de New York Herald Tribune scherpe cri tiek geoefend op de jongste uitlatingen van Churchill. Churchill zeide: ..Wij zijn van plan te houden, wat wij hebben". Willkie stelde deze uitlating tegenover de Atlanti sche verklaring van Churchill en Roosevelt en sprak de meening uit. dat deze verklaring dus nog lang niet waarborgt, dat wat zij beloofde ook nagekomen zou worden. In de rest van zijn verklaring sprak Willkie ook over de verhouding tusschen het Amerikaansche volk en de Engelschen Overeenstemming moet niet alleen slechts bestaan tusschen de leiders der Geallieer den. maar ook tusschen de volken. Zoolang echter het Britsche en het Amerikaansche volk verschillende gedachtengangen hebben, kan men niet op eenheid hopen. Senator Pepper heeft eveneens critiek geoefend op de door Churchill in zijn rede in het Mansionhouse afgelegde verklaringen. In dit verband zeide senator Pepper. dat dit opnieuw bewijst hoezeer Groot-Brit- tannië in dezen oorlog bedacht is op het be houd van zijn Empire. Want wanneer Chur chill dit zegt, wijst dat er op, dat zulke Empire overwegingen nog steeds tot de eigenlijke oorlogsdoelen van de Engelschen behooren. Zuid-Amerika. De Britsche gewezen correspondent van de Economist te Buenos Aires publiceert in de World Review een artikel, waarin hij uiting geeft aan zijn vrees voor de Ameri kaansche economische penetratie in Zuid- Amerika. De Ver. Staten, aldus schr.. pogen thans de vruchten van hun politiek in Zuid-Ame rika te oogsten door hun best te doen vooral aan grondstoffen, die voor den oorlog van belang zijn, alles te halen uit de landen, die inmiddels den oorlog verklaard hebben aan de Asmogendheden, wat er maar uit te halen valt. Maar niet alleen voor de Ver. Staten, ook voor Groot-Brittannië zijn de Latiinsch- Amerikaansche landen als invoer- en uit voergebied van groote beteekenis. Het ge vaar voor de Engelsche belangen in Zuid- Amerika is hierin gelegen, dat Washington voor het Westelijk halfrond aanstuurt po een „nieuwe economische constellatie in den tijd na den oorlog". De Ver. Staten brengen derhalve het eco-< nomische leven in Zuid-Amerika in een richting, die hun goed uitkomt, en wel op een tijdstip, waarop Engeland zich hierin met kan mengen. Derhalve valt het niet te verwonderen, dat de Britsche economische kringen, die belang hebben bij den handel op Zuid-Amerika. met pessimisme toezien bij den voortdurenden groei van den in vloed der Ver. Staten. Grootere invloed der V.S. in Zuid-Amerika. De regeering der V.S. gaat voor zeven Zuid-Amerikaansche landen, te weten Ar gentinië, Columbia, Chili, Venezuela. Cuba, Mexico en Brazilië een zevental „ambassa deurs voor economische aangelegenheden" benoemen. De taak van deze nieuwe func tionarissen zal het zijn, met hun staf alle vertegenwoordigingen van de V.S. in de ge noemde landen, op het gebied van handel en economische zaken, waar te nemen. Naar uit Ecuador gemeld wordt, is de president van Ecuador, Del Rio, Maandag per vliegtuig vertrokken voor een officieel bezoek aan Columbia. Van daar zal hij doorreizen naar de Ver. Staten, waar hij eind November verwacht wordt. Hij wordt vergezeld door de ministers van financiën en landbouw, benevens door den chef van den generalen staf. De Braziliaansche regeering heeft be paald dat in geheel Brazilië alle Duitschers. Italianen, en Japanners die in voor den oor log belangrijke particuliere betrekkingen werkzaam zijn, zonder meer kunnen worden ontslagen. MAN WILDE JONGETJE MEELOKKEN TE HILVERSUM. Te Hilversum heeft zich een feit voor gedaan, dat zeer belangrijk kan zijn in ver band met de nasporingen naar de twee jeugdige knapen, die daar in de afgeloopen maanden zijn verdwenen. Des middags omstreeks vier uur is in het centrum der gemeente, n.l. op de Groest, een 7-jarige jongen aangesproken door een onbekenden man. die hem een autoped beloofde, als hij met hem mee zou gaan. De recherche speurt thans naar dezen man. De burgemeester heeft den ouders nogmaals dringend in overweging gegeven hun kinderen te ver bieden met onbekenden mee te gaan. Jeugdige moordenaar krijgt tien jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Amsterdam heeft der 19-jarigen W. L. G. van Ewijk, die op 13 Maart van dit jaar een 39-jarige vrouw uit donker Amsterdam in haar woning in de Koestraat met een mes had vermoord, to: tien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. COMMISSIE VAN ADVIES BETREFFENDE DE DESTRUCTIE Bij besluit van de Secretarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken en van Landbouw en Visscherij is op grond van het Destructiebesluit 1942 een commis sie ingesteld, welke hun omtrent aangele genheden. de destructie betreffende, van advies zal dienen. DIEFSTALLEN LN R.-K. KERKEN. Den laatsten tüd werden bij herhaling in de morgenuren damestaschjes met in houd gestolen ten nadeele van bezoeksters van R.K. kerken hier ter stede. Dames, die hun handtaschjes achter zich op de banken neerlegden, kwamen bij het verlaten van de kerk tot de ontdekking, dat hun tasschen verdwenen waren. Daar deze diefstallen dan eens in deze dan weer in een andere kerk plaats vonden, was het voor de recherche niet gemakkelijk om den dader aan te houden. Gistermorgen had een rechercheur echter het geluk in een der kerken den dader te ontdekken en aan te houden. Het bleek een 23-jarige los-werkman te zijn. Hij heeft bekend zich op vorenomschreven wijze een 12-tal damestaschjes met inhoud te hebben toegeëigend. ALWEER PRIJSOVERTREDINGEN! Proces-verbaal wordt opgemaakt tegen een schoenmaker, die zakjes met zoolbeslag waarvan de normale prijs 15 cent per zakje bedroeg voor 50 cent per zakje verkocht. Er zijn 724 zakjes met zoolbeslag inbe- slag genomen. Aanmaakhout van 7 cent per zakje werd voor 50 cent per zakje verkocht. De ver- kooper, een 40-jarige Haarlemsche koop man kreeg hiervoor een proces-verbaal. Voorts is weer een groentenhandelaar bekeurd, die appelen van 50 cent per K.G. en peren van 26 cent per K.G. voor resp. 1.50 en 70 cent per K.G. verkocht. De partij appelen en peren is inbeslag genomen. Door de Haarlemsche politie werd proces verbaal opgemaakt tegen een 29-jarige Haarlemsche. terzake het onbevoegd voor handen hebben van 4 stamkaarten. Twee groentenhandelaren, die appelen voor f l.per K.G. en prei van 13 cent per K.G. voor 33 cent per K.G. verkochten, kregen hiervoor een proces-verbaal. Terzake het onbevoegd voorhanden heb ben van 2 zakken tarwe werd proces-ver baal opgemaakt tegen een 23-jarigen brood bakker. Twee groentenhandelaren, die hun waar niet hadden geprijsd, kregen hiervoor een bekeuring, terzake overtreding van het Priisaanduidingsbesluit. Verder werd proces-verbaal opgemaakt tegen een winkelierster, die een paar ge bruikte heerenschoenen, welke slechts ƒ3.50 waard waren, voor 18.50 verkocht. GESTOLEN BOTER VERKOCHT. Nadat de recherche ter oore was geko men, dat in een café alhier boter te koop was aangeboden, is naar aanleiding daar aan een 16-jarige jongen aangehouden, die 10 kg, boter in dat café had verkocht. Bij nader onderzoek bleek deze boter ge stolen te zijn door een 18-jarigen en 25- iarigen los werkman uit een zending boter erzonden per Ned. Spoorwegen. Deze werklieden waren als losse krachten werk zaam bij de Ned. Spoorwegen en hebben misbruik gemaakt van die betrekking. Bei den zijn aangehouden. INBREKERS AANGEHOUDEN. In den nacht van 17 op 18 dezer zijn door een agent van politie en 2 recher- ?heurs aangehouden op den Oudeweg een 18-jarige bakkersknecht, een 20-jarige los werkman en een 28-jarige los werkman. i:e bezig waren in te breken in een fa- orlekskantoor aldaar. Zij waren doende m de aldaar aanwezige brandkast var zijn plaats te verwijderen, met het doel deze mee te nemen en later elders van zijn inhoud te ontdoen. Indien hun toeleg gelukt was. zou de buit echter niet groot geweest ziin. daar de brandkast slechts een gering bedrag aan geld inhield. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Courantenhanger, Janssens, Heerensingel 1; handschoen, Janssens, Heerensingel 1; paraplule Maas, Lorentzkade 352; portemonnale met inhoud. Etmans, Jan Luykenstraat 102; portemonnaie Ber, Voorzorgstraat 2c; schoen, De Jong, Klein Heiligland 74; zeil, De Boer, Saenredamstraat 4!) zwart; zak met inhoud, Beelen, Schermerstraat 34; zakje met inhoud. Kuiper. Riebeecklaan 8; armband. Klaver, Iepenstraat 15; bril, Bureau v. Politie, Smedestraat 9; bril, Prenen, Nieuwe Groenmarkt 4; étui met !nh„ Rijsdijk, Tessel- schadestraat 41; geld. v. Maris, Bantamstraat 56; hond, v. d. Berg, Burg. v, Lennepweg 32, Heem stede; handschoenen. Mooljman, Kanariestraat 102; hoed. Nelis. Stuyvesantstraat 33; horloge, Truyens, Spaarnhovenstraat 5; hoed. v. Dijk Tafelbergstraat W", hoed, Schmidt, Marsstraat 42: horloge, Aarst, v. Keulenstraat 8: handwarmer, Jongbloed, Reigerstraat 42; jas, Pauletta, Gouw straat 15, muts. v. d. Klis, Padangstraat 8; oorbei, Lanfermeijer, Zocherstraat 58; portemonnaie met inh,. Wernik, Anegang 25 A; portemonnaie met inh Vroom. Leidschestraat 127; portemonnaie met inh.. De Haas, Zijlstraat 16: portemonnale. Knippers, Pijnboomstraat 30; shawl. Hendriks, Dolfijnstraat 28; stoel, Hulstein, Tafelbergstraat 23; schoentje, Mentjox. Eikenstraat 46; vulpot lood, Bureau van Politie. Smedestraat 9; zak met inh., v Es, Duvenvoordestraat 38. JUBILEA BIJ DE N.V. JOH. ENSCHEDé EN ZONEN Op 10 December hopen de heeren J. Com- piet en G. L. Roseboom. werkzaam zij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zo nen, Grafische Inrichting N.V., respectieve lijk als voorman op de afdeeling Plaat drukkerij en beambte od de afdeeling Veri ficatie den dag te herienken dat zü 25 jaar bij deze N.V. in dienst zijn. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Novem ber kwamen in de gemeente Haarlem 12 gevallen van diphterie, 3 gevallen van roodvonk en 1 geval van dysenterie voor. ALLE-DAG-KERK. Bij den dienst van de Alle-Dag-Kerk op Maandag 23 November om halfvier in de Groote kerk zal mevrouw Rie Roosjen-Ott medewerking verleenen en eenige liederen zingen. Voorganger is ds. I. P. van der Waal. JUBILEUM A. HENDRIKS. Vandaag herdacht de heer Albert Hen driks den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van het „Algemeen Verkoop- lokaal", eigenaar de heer Hoogeveen hier ter stede. Het is voor „Albert" een onvergetelijke dag geworden. Vanmorgen om half elf nam de huldiging een aanvang met een toespraak van zijn patroon, den heer Hoogeveen Sr. en daarna door den heer Hoogeveen Jr. Zij deden hun waardeerende woorden vergezeld gaan van enkele cadeaux. Daarna werd het woord gevoerd door eendeputatie van kooplieden uit Haarlem en omstreken. Ook van dezen mocht de heer Hendriks een fraai cadeau ontvangen. Voorts waren er vele bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen. Hedenmiddag om 5 uur zal er een ge noeglijk samenzijn plaats vinden, waarbij den heer Hendriks nog een kleine huldiging in intiemen kring te beurt zal vallen. HEEMSTEDE VIJF EN VEERTIG JAAR PREDIKANT Het is Zaterdag vijf en veertig jaar ge leden. dat ds. B. van der. Werff. emeritus predikant der Gereformeerde kerk. wonen de alhier, ziin intrede deed als predikant in Kruiningen. Achtereenvolgens was hij voorganger naar Grootegast. Harlingen, Dokkum. Den Helder. Doorn en Amsterdam- West. In 1935 ging hij met emeritaat en vestigde zich in Heemstede, waar hij o.a. ouderling is. BLOEMENDAAL DE SCHOOLTIJDEN Onlangs deelden wij een regeling der schooltijden mede. die het gemeentebestuur van Bloemendaal had vastgesteld in verban - met het korten van de dagen. Nu de klok een uur werd teruggezet, is net 's morgens al licht genoeg wanneer de school begint, zoodat deze regeling overbodig geworden is In verband met de brandstoffenbesparlng werd vorige week voor de eerste maal de Zaterdagmorgenschooltijd verschoven naar den Woensdagmiddag. De Kerstvacantie voor alle openbare scho len zal duren van Maandag 21 Decembci tot Maandag 4 Januari 1943 DE POST IN BLOEMENDAAL Op liet oogenblik zijn er in Bloemcndanl nog drie postbestellingen.nml. een ochtend een middag- en een avondbestelling; cc hoofd- en bijbussen worden om 6.'10. 14 en li uur en 's Zondags om 12.30 uur gelich' Zoowel wat de bestellingen als de bus lichtingen betreft is er ook te Bloemend^ binnenkort een nieuwe regeling te verwach ten. POLITIERECHTER EEN SALOMONSOORDEEL Twee juffrouwen uit Wormerveer kwa men voor: een aanklaagster en een beklaag de. die samen ruzie hadden gekregen, om dat de eene juffrouw tegen de baby van de andere had gelachen. Uit dit lachen was een woordenwisseling ontstaan natuur lijk tusschen beide dames waarbij op krenkende wijze door de eene over intieme affaires van de andere werd gesproken. Het resultaat was dat zij samen voor de groene tafel mochten komen, de een in het beken de groene bankje en 'de andere voor het getuigenhekje. De juffrouw in het bankje begon met de mededeeling, dat het hier een valsche aan gifte betrof, dat zij niet gescholden had. noch beleedigend was geweest en dat zii daar wel een eed op wilde afleggen. De andere juffrouw zei, dat de juffrouw in het bankje met iedereen ruzie had en lastig was en het altijd over mannen wilde heb ben, hetgeen een verontwaardigd protest uit het bankje te voorschijn riep. De Politierechter vroeg of de aanklagen de juffrouw misschien een trek had op haar gezicht, waardoor zij voortdurend een lachenden indruk wekte, want tijdens het voorlezen der verklaringen en tijdens het verweer van de aangeklaagde juffrouw had zij voortdurend zitten lachen. Nee. de juf frouw achter het hekje had het alleen maar belachelijk gevonden. Dit vond de Officier, die zich nu in het gesprek mengde, merk waardig; hij vroeg of de juffrouw het geval waarvoor de andere juffrouw nu was aangeklaagd misschien ook belachelijk of tóch beleedigend had gevonden. De juf frouw achter het hekje begreep schijnbaar niet waar de Edelachtbare heen wilde eri zei, dat zij die kwestie inderdaad belache lijk had gevonden. Waarop de Officier met een zei, dat dan vast stond, dat de juffrouw niet beleedigd was, want zij had alles be lachelijk gevonden. Hij concludeerde vrij spraak. Met deze Salomonseisch kon de Po litierechter zich vereenigen en hij sprak aldus recht en bovendien beiden dames den goeden raad meegevend niet samen in een wagon te reizen naar haar woonplaats, offi- dat. er anders wel eens wederom ruzie van zou kunnen komen. Burgerlijke Stand. HAARLEM 20 November 1942 BEVALLEN17 Nov.. G. A. Kostervan Straa- ten. z.; 19 Nov., A van Koperen—Uit de Bulten z., E. J. T. Weij— Hermse. z.; K. van EsSchmltz z.; E. Tlggelman—Corijnus, z.; M C. van der Kroft—van Horick. d.. 20 Nov. A. Eelman— Eenkhoom, d.; A. J. Schouw—Deggeller. d A Koster—van Duijn, d.; J. Bouhuls—Jansen, z G. Hogeveen—de Leeuw. d. OVERLEDEN; 18 Nov.. A. G. Hendriks—Geurt- sen. 76 J.. van Wassenaerstraat; B. SpaanUhlen- broek. 89 y. Gruttostraat; 20 Nov.. K. var. den Akker. 70 J.. Leliestraat. GEHUWD: 20 Nov., W. Boon en P H Kuljper. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEKLINGEN NIEUWE BENOEMINGEN. Hiermede wordt medegedeeld, dat ln verband met de benoeming van den heer B Eversen to- waarnemend Voedselcommlssarls voor Noord Holland, met Ingang van 1 November 1942 toi plaatselijk bureauhouder te Halfweg ls benoemd de heer J. A. Koop DE VOEDSÊLCOMMISSAR1S VOOR NOORD-HOLLAND. HF.T SCnEUREN VAN GRASLAND VOOR 1943 Hierbij breng Ik onder de aandacht van belang hebbenden dat de talon welke zich bevindt aan de lastgeving tot scheuren aan de Afd. Bodem productie van de Landbouw-Crisis-Organisailr moet worden gestuurd zoodra het betreffend*- perceel Is gescheurd. Nalatigheid in deze houdt ln dat de ultbetallnv van de te verwachten premie achterwege kar; blijven. Zooals bekend bedraagt de scheurpremle 20> Gld per ha. gemeten land indien gescheurd vóór 15 December 1942; wordt er later gescheurd, maar vóór 15 Februari 1943 dan kan de premi- zijn 100 Gld. en indien nog later gescheurd word' vervalt de premie geheel. De schcurpllcht moet in Ieder geval voldaan zijn voor 15 Maart 1943. Wie dan nog niet aan de opgelegde plicht ls te gemoet gekomen vervalt ln vrij hooge boete. Ten overvloede deel ik nog mede. dat verzoe ken tot overdracht van scheurpllcht niet meer I,- behandeling worden genomen; ook bezwaar schriften tegen de opgelegde plicht blijven bul ten behandeling De daarvoor uitgetrokken po rioden zijn reeds lang overschreden. DE PROV. PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN TEELT VAN GROENTEN IN 1943. Telers van fruit in den vollen grond, van bloembollen, alsmede van bloemisterij- en boom- kweekerljgewassen. mogen de oppervlakte van hun bedrijf In 1943 geheel met groenten cnlot vroege aardappelen (met of zonder na .-eelt va: groenten) betelen, mits zij in het bezit zijn van een lulnbouwteeltvergunning van de Neder- landsche Groenten- en Frultcentrale, welke zoo noodig kan worden aangevraagd bij de afdeellnr tuinbouw van de landbouwcrisis-organisatie ln de provincie, waarin het bedrijf ls gelegen. GROENTENTEELT IN LANDBOUWBEDRIJVEN In 1943 bestaat voor landbouwers de mogelijk heid om in hun bedrijf groenten en/of vroege aardappelen (met of zonder nateelt van groen ten) ie telen. Men kan bij de afdeeling tulnbouw van de landbouw-crisis-organisatle een aanvrage indienen om een teeltvergunning voor a. groen- tengewassen In den vollen grond, b, vroege aard appelen met of zonder nateelt van groenten. Bo vendien kunnen landbouwers bij voornoemde organisatie een aanvrage indienen om een ver gunning voor het telen van groenten als nateelt na een landbouwgewas, dat vroegtijdig wordt ge oogst of mislukt ls. INLEVERING TUINBOCWZADEN DOOR TELERS. De directeur van de Nederlandsehe Groenten- en Frultcentrale maakt bekend, dat door hem aangewezen zijn als handelaren, bij wie de telera van tuinbouwzaden verplicht zijn zulks op grond van het tuinzaadbesluit 1942 de dooi hen in z.g. vrije teelt geteelde tuinbouwzaden in te leveren, vonr bedrijven gelegen In: a. Noord-Holland benoorden het IJ met uit zondering van het onder b. omschreven i ebled de N.V. Sluis en Groot's Koninklijke Zaad tee H en Zaadhandel te Enkhulzen dan wel bij speciale aanwijzing de N.V Gebroeders Sluis" Zaadteelt en Zaadhandel te Enkhuizen; b West-Friesland bewesten de lijn Noorn— Medembilk als mede de gemeenten Opperdoes Twlsk. Oostwoud. Mldwoud. Wognum. Schel- linghout en Wijdenes. met uitzondering van de gemeenten in den Anna-Paulownapolder en in den Waard- en Groetpolder: de Coöperatieve Zaaizaadvereentglng „West-Friesland" te Wij denes; c. Utrecht en het Westland: de N.V. Westland- sche Zaadteelt en Zaadhandel Gebroeders van den Berg te Naaldwijk; d. de overige deelen van Zuid- en Noord-Hol land met uitzondering van de z.g. bollenstreek, Gelderland. West-Brabant en het eiland Tholen- d. Van der Ploeg's Zaadhandel te Zwijndrecht; e. de z.g. bollenstreek in Noord- en Zuid-Hol land. Noord-Brabant met uitzondering van West- Brabant en de Peel; de firma P. van der Veld te Lisse: f. Zeeland met uitzondering van het eiland Tholen: de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerij Wed P. de Jongh te Goes; g. Limburg en de Peel; de Firma H. H. Nells- sen te Horst; h. Groningen. Friesland. Drenthe en Overijssel: de N.V Zwaan en De Wlljes" Zaadteelt en Zaad handel te Scheemda. De Inlevering moet geschieden binnen een maand na den oogst van de betrokken zaadsoort doch uiterlijk op 31 December 1942. De betaling van het ingeleverde zaad geschiedt door den zaadhandelaar, bij wten de teler het zaad In leverde. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald pex m.m. 8 ct. Niet voorultbet p. m.m. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per m.m 6 ct. Niet voorultbet. p m.m. 8 ct. minimum 6 m.m Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruitbet. p. m.m. 12 ct minimum 6 m.m. max. 30 m.m Lessen - EXGELSCH-DUITSCHOp- ■-id. exam.. Convers. W. A. Le- Loreratzpledm 1. Tel. 12 6 56 - Jongeman vr. privéles In OO.V- ORUCHETEEKENEX. Br. met »nd. 2 - Gevr. LES VOOR DUITSCH L O., Br. 1 - LEO HAZELZET, pianist. p!a- wleeraar. Vraagt condities. Scho- krboschstraat 10. Haarlem-N -TALEN V. PRAKTIJKEN., bij **rken. etc. f 1.25 p. u. J. van Doome. Romeinen straat 3 7. H -N. - Les gevr. in FRAXSCII EN Rekenkunde, jan güzenkadv 141. - JR' JITSE LES gevr. d. chib- k heeren. Br. 145 - Wie heeft 's avonds eenige ren p. W. tijd mij tegen vergoe- »"g te helpen met NATUUR-, WIS- en WERKTUIGKUNDE. '*«en. p. b. N. A. Omg. h.-N*. Br. 95. Personeel gevraagd Voor Huishouding WERKSTER gevraagd ln ki. 1 of 2 maal per week. Em- óenhO'Utstraat 6 7. -Gevr. in kl. gezin DAGMEISJE 5-5 of 3 x per week een Werkster R. Caslmirïaan 73. Overveen. tel. 19717. - NETTE WERKSTER gevr. 2 iper week. Aanmelden tuss, 12-2 «f tuss. 6-8 u. Harddraverslaan 15, Santpoort. Mevr. Dlrksen. Heemst. Dreef 13, vraagt een FL. MEISJE v. d. of d. en n. DAGMEISJE gevraagd van 9-3 l'.g., v. g. g. v. Verspronckweg 28 zwart. NET DAGMEISJE gevr. van uur in gezin van 3 pers. Zond. vrij. Verspronckwee: 153. C.evraaed: een nette JONGE WERKSTER voor halve dagen loon, Br. 2S. NET MEISJE gevraagd, voor halve dagen. Mevr Pachter. 1ste T h ee m ast ra at 11 Haar 1 em In gezin met 3 schoolg. kind gevr. een BESCHAAFD METSJF voor dag of d. en n. Linden!61. Overveen. Wordt gevraagd ln kl. gezin FL. TTULP van 8.30-4.30 u. Zond. vrij. Flink loon. Heussensstraat 110 bij de Delftlaan. Fl. zelfst. DIENSTBODE ge zocht, ln- of extern, ln gez. m. 2 kinderen. Goed loon. Hulp v. ruw werk. Br. of pers. aanm. Zandv. AJlée 21. Heemstede. FLINK MEISJE gevraagd v. de morgenuren in gezin van pers. Zondags vrij. Kleverpark weg 167. Direct gevr. MEISJE v. d. en goed k. w. en k. v. g. g. v. Hoog loon. Brederodelaan 88, Bloemendaal Gevr. fl D AG.DTENSTBODE van S-7 uur. m. volle kost. Tel 10564. Zijl weg 151. NET MEISJE gevraagd van s tot 3 uur. Zondags vrij. goed loon. Aanmelden Kenaustr. 15. WERKSTER gevr. in gez. v pers 2 ochtenden p w. of Mels- v. halve dg. Br. 19. Gevraagd: een jonge FLINKE WERKSTER. 3 ochtenden in d< DAGMEISJE gevraagd van 9 tot 5 uur of Werkster voor lede ren morgen r.indenlaan 71 Gevr. MEISJE v. d. of d. en n Tevens Werkster gevr Aanm Bosb. Toussaintlaan 33. H'stede. NET MEISJE gevraagd, d. en n„ kl. gez. veel vrij. Br. 15. DAGMEISJE gevraagd van 8.30-3 inw of Werkster 4 a 5 och tenden per week. Prins Maurlts- laan 93, Overveen. Mevr. Schrijnemakers. Linden- laan 29. Gverveen vraagt nette WERKSTER. Voor terstond gevraagd voor ast een nette WERIvSTFlR v. g. g. v. voor 4 maal per week van 9-12.80 uur. Pers. aanm. Berken rodestraat 4S tusschen Schouw- tjesbrug en Oranjeplein. FLINK MEISJE gevr. v. d. en n„ v. g. g. v. Hoog loon. Zonne bloem la an 27, a er den hout. FLINKE WERKSTER gevr. Maand, tot 3 u„ Vrijdag tot 5 u. Mevr. Bosch. Berllozlaan 3. Hst. NET MEISJE v. d. huJsh. gevr. van 8-5 uair goed loon, prett. beh. Zond. vrij of Werkster v. enk. dagen p. w. Mevr. Schoaiiten. W. Daniölslaan 12 Santpoort, Spoediig gevr. net DAGMEISJE van 's morgens S.30 tot nam. 5 u Aanm. Kleverparkweg 192. Gevr. NET IETSJE v. d. of d. en n. per 1 Dec., in gez. z. kind Mevr. Haije Rijksstraatweg 14D Bennebroek. MEISJE GEAE. voor de mor genuren. Hazepaterslaan 12. Hrl Gevr. MEISJE v. d. morgen- ifren (9-12 uur) Rustenburgerweg 28. Bloemendaal. Tel. 24212. Gevraagd: NETTE WERK STER voor 3 ochtenden per week Van Do rtstraa t S 8 Gevraagd: NET MEI'ïJE v de ochtenduren. Joh. Verhülst- laan 23. Heemstede. Voor Bedrijf FLINKE JONGEN gevr. niet ben. 16 jaar. Br. 3S Garage-bedrijf vraagt eer FLINK EN JONGEN T.ange Hee renvest 34. Haarlem. BEZORGER gevraagd voor "enige dagen per week voor bak fiets of handkar Emma Depot Lange Begijnestraat 20. Stationsrestauratie alhier vr voor direct HANDIG MEISJE v lichte kantoorwerkzaam-heden Machineschrijven vereischt. Leef tijd pl.m. 18 jaar. JONGEN voor magazijn- en kantoorbediende gevr. Br. 34. NETTE JONGEN gevr. voor loop- en winkelwerk. Drog. van Eden. Gen. Cronjêstraat 49. Ie of 2o KAPSTER gevr. van 19 tot 6 uur. Br. 31. NETTE JONGEN gevraagd, v. loopwerk enz. Ged. Oude Gracht 83. Haarlem. Aanm. 9-10 uur. Gevr. aank. K APPERSBE- DIEXDE. g. k. scheren. Maïson Grandjean. Binnenweg 5. H'st. Aanm. voor 6 uur. lc of 2c KAPSTER gevr. omg Haarlem. Br. 29. TIMMERMANSJONGEN gevr. Voorzorgstraat 6. Voor direct gevr. KLEERMA KERSKNECHT. Loon C. A. O. Dames- en Heerenkleermakerij J. J. Thoolen, Ramplaan 88. Hr' Personeel aangeboden Voor Huishouding DAME-HUISHOUDSTER zkt. tegen 1 Jan. '43 verandering van werkkring, intern. Of als hulp ln de h-uteh. Br. 42. ERVAREN HUISVROUW m. b. leeftijd zag zich gaarne gepl. bi) Heer of Dame alleen of kl. gezin. Br. 41 NET Af ETSJE 21 J. b. z. a. v d. h-ulsh. \nn 9-1 of 5 uur. Beslist bij tramhalte Br. 40 HUISNAAISTER biedt zich aan. Br. 39 2 WERKSTERS b. z. a. voor t schoonhouden van kantoren ebon wen. Br. 91 NET PERSOON, gehuwd, werk. onverschillig wat en waar Br. 4 5 JONGEDAME zoekt lichte be zlgh. v. 4 middagen p. w. Br. 44 Jongedame, in bezit van schrijf machine vraag' TYPEWERK Br. 43. Kamers gevraagd KAMER te huur gevr. voor opslag van Inboedel. Br. 4 9 2 jongedames vragen SLAAP KAMER. Br. 48 Heer zoekt gemeuWl. ZIT- SLAAPKAMER met pension. Prijs f 60 a f 6 5 per maand Liefst centrum. Br. 47. Te huur gevr te Haarlem 2 on gein. KAMERS m. gebr. v. keu ken op netten stand. Br. 46. Gevraagd: gestoff. zonpige ZIT-SLA A PK A AI ER., omgevin Kleverlaan. Br. met prijsopgaaf no. 114. 2 dames zoeken gemeub. ZIT- SLAAPK, b. b. h. h. met gebr. v. keuken. Br. 122 J.dame b. b. h. h. In bezit kachel ZIT-SLP.- K A AI ER bl1 Station met berging fiets. Br. 103. Moeder en kind v. 9 mnd. zoe ken eenv. gem, KAAIER met kachel en bed. Raadhuisplein 24 Haarlem -N. Gezocht omgev. trelnhalte H'stede-Aerdenhout door echtp. z. k.. gemeub Z?t. EV «üLAAPK met keu kop. Br. m. opg. v. lig ging en huurprijs aan den heer Pool, v, Spevkstr, 2 Zandvoort, Kamers aangeboden Echtp. in Drachten, Friesland stil levend, geg. stand, ZOEKT CONTACT met dito echtpaar, dat uit Haarlem wil vertrekken. Doopsgez. of Vrijz. Herv. Aanm. spoedig. Prinsesselaan 17. Hrl. AmM.wed. biedt een of 2 gem. KAAIERS te huur aan. dicht bij Station Bloemendaal. Br. 123. Te huur In besch. Ned. gezin' G.EAI. SUITE met gebr. v. keu ken. echtp. z. kinderen. Br 1 IA Direct te huur: 2 gestoff. KA AIERS, str. w. keukengebr. of pens. A^oorduinstr. 14. Dame gevraagd in PENSION. Tevens slaapkamer te huur aan- geb Br. 116 Kost en Inwoning GOED KOSTHUIS agb vooi net werkman, centrum stad. Ad-r. Schagchelstraat 21 rd. Jongeman zoekt KOSTHUIS f 8 a f 10. centrum of H.-O. Brie ven 115. Huisraad gevraagd Wie kan mij helpen aan kleine VULKACHEL? Br. met prljsops. no. 52. KLEED cn EETSERVIES te koop gevr. Br. met' o-pg. v. prijs etc. 133. Huisraad aangeboden HAARD, merk Llps-Peters te koop aangeb, Is in prima staat, compleet met plaat, prijs f 65. Kl. Houtstraat 113. KACHEL met p!. te koop. stookt alles, f 20 v. O. de Bruijn- straat 81. Te koop: KOOKKACHEL, f 40. Wipperplein 6, Heemstede. Groote geëm. A'CLKACHEL v. f 75 te k. of ln ruil voor kl. sa lamander. In gebruik te zien uit sluitend Zaterdag 1 0-5. Uit den Boschstraat 5, boven. TE KOOP; potkachel m. man tel f 15. mah. hout. waschtafel f 10. Mecklenburgstr. 5. TE KOOP: 1 pers. kapokma tras f 35. 2 pers. spiraaJmatras f 10. Cronjf-straat 1 IS. H.-N. TE KOOP: mah. theekast m. 6 deel. theeservies f 40. Hoeufft- straaf 7. H.-N. TE KOOP: eetkamermeubelen met theemeubel f 175, schilderij zeegezicht f 100. Dulnoordstr. 3 Haarlem, Muziekinstrumenten Mooie 3/4 A'IOOL met kist en foudraal f 25 Citer met muziek f 7.50. Delf Maan 117. Gevraagd: mooi modern RA DIO-TOESTEL. Br. 60. Te koop gevr. door part. GRA- AIOFOOX-PLATEN. Br. 7819. MUZIEKINSTRUMENT Tl VERKOOPEN? Gaat naar een vakman, die het naar waarde weet te taxeeren, en wij betalen de hoogste waarde: onthoudt ons adres: Muzlekh. Joh Kiekens Smedestraat 27. RADIO gevraagd, modern toe stel, bekend merk. tot 1938, tegen hoogen prijs. Adres: Da Costa- straat 69. Lelden; Kruisweg 38. tel. 1S96S. Haarlem. Brandstraa 26. Schreveliusstraat 14. Verpleegster vraagt modern- RADIO Br. 78S4. Gevr. HAW. of JAZZ GITAAR Br. met prljsopg, Klóvorlnan 235 —Te koop gevr. AMATEURS SLAGWERK. Uit. prijs f 150 Dennenlaan 99. Halfweg. V Tl Rijwielen - Auto's Te koop gevr. MOTORRIJ WIELEN, rijwielen op goed' banden, autopeds, banden 2S x \y2, enz. Goede prijs. KI Hout straat 102. Een MEISJESFIETS voor on geveer 10 jaar gevraagd. Br. 112., Diversen JOS. v. d. BERG. Breestr. 18 Tel. 21030, koopt alles en overal Meubelen, kleeding. zolderopr zak en armbandhorloges, enz. JEUGDSAMLNKOMST In de Zuiderkapel, Zulderstr. 15 as Zondagavond half s. Spr. de heer P. D. Bardelmeyer. Dond. 26 Nov 3 uur: Ds. A. M. Berkhoff. Jongedame zoekt NETTfi VRIENDIN, liefst op kantoor U.G., leeft. 23-26 j. Br. 74. WIE RUILT mijn br. mollèn m. 39 voor bl. of zw. 87-38. 'i' Koster, Kioosterstr. 103. UW BONTJAS vakkundig, vlug en billijk moderniseeren en repa- reeren? Bonthuls „Hermelijn" Kruisstraat 2 rd„ hoek N.we Gr Te huur gevr. BERGRUIMTE voor inboedel. Liefst bij parti culier. Br. met prljsopg. 70. Laat vakkundig uw OVER HEMD VERSTELLEN bij Hen sen, v. Marumstraat 44 rood. GROOTE ZOLDER te huui gevraag, 50 M2. voor meubilaii opberging. Aanb. Groote Krochi 1. Zandvoort. VERHUIZINGEN, bergplaat, voor inboedels. P. de Boer. Pljls laan 119. Tel. 27073. „DE MORGENSTOND" maak: uw tuin gezond. Tuinaanleg et. onderhoud. Tel. 19903. Soenda- plein 31. VOOR UW VERHUIZINGEN Houtgraaf en Bolsenbroek. Dr D. Bakkerlaan S-10. Bloemendal Tel. 22299. Bergplaats voor in boedels. LAAT UW STOELEN rep. don: een vakman. AVlj hebben 20 practische ervaring. Schrijf brief en wij komen. J. Zoegers, Gen Bothastraat 129, Hrl. N WELKE TANTE ia zoo lief vr kan mijn mammie aan een lapj o.k. stof helpen c.a. 80 c.M. 13" c.M. breed, voor een Zondagscli jurkje voor mij? Ik mag uit mijn •-"paarpot koopen. Met kusjes v Corry. Br. 111. AVIE RUILT o.k. j gab. regen jas i. g. st. leeft. 12 J, voor dit. 14 j. Te koop Trix. Wllgenstr i- Diversen te koop gevr. HANDDYNAMO te koop ge vraagd. Br. 78. Te koop gevr een ln gooden staat zijnde FRUITMOLEN. Adr. L. Heerenstraat 42 rood. Te koop gevr. B.S.A. of soort gelijke WINDBUKS. Loop maat 5»/4 m.m. Tevens prima haard, waschmachlne, liefst emallle en geëm. kolenfornuis. Tel. 29120. Ter overn. gevr. DAMESTRAI- XINGSPAXTALON. m 40-42 en damesschrijfbureau. Br. 80 of Tel. 27250. Te koop gevr. 1 p. D. KUNST SCHAATSEN met hooge schoo- uon, maat 38-40. Tevens 1 pr. hoogo schoatschoenen m. 40. Br. no. 79. T.o. gevr. Buitenmodel KLEE DING, alle soorten, ln prima staat, ook gummi. Brieven met uitersten prijs aan B. Schmidt, Raadhulsstr. 209, Alphon a/d Rijn Moeder v. gr. gezin vraagt M. MANTEL te koop 14 J. of Dames mantel. Br. 118. Gevr. h. D. SCHAATSSCHOE- XEN m. 40 of hockeysch. J. Luy- ckenstraat 117, Hrl. N. Te koop gevr. „SMIRNOFF VERTELT" voor 5. Br. 127. Te koop gevr. 2 stel OVER GORDIJNEN, 5 stel overgordij nen, liefst dubb. velour. tel. 204 69 Te koop gevr. moderne KIN DERWAGEN, wit of crème in z. g. st. Br. met prijs 129. Te koop gevr. een donk. bl. of Bord. roode DEAN A DURBIX IIOED. Br. 130. Te koop gevr. solide PASSER DOOS. Br. met opgave prijs en merk no. 135. Te koop gevr. KINDERSLEE TJE. Berkenstraat 34. Ter overname gevr. OVER GORDIJNEN. keukentafel. 2 keukenstoelen, salonkleodje. Br. no. 13S. Gevr. kiein HONDENHOK, niet kleiner dan 40 x CO. Lodewljk v. Deyssellaan 162. Hrl. N. Tel. 25304. Driewiellg KINDERFIETSJE te koop gevr. Schoterwog 98 rd. VÈRPLEEGSTERSUITZET te koop gevr. Br. 1*48. MECCANO DOOS in g. st. te k. gevr. Br. met omschr. en pr. Delftlaan 63. Hrl. Gevr. DAMES WINTERMAN TEL, donkerblauw of zwart, 42- 44. Gen, Bothastr. 8., Hrl. N.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3